دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چگونه باغبانی باعث کاهش اضطراب و افسردگی میشود

چگونه باغبانی منجر به کاهش اضطراب و افسردگی می شود؟

نوروسافاریlگذراندن وقت در بیرون از منزل، صرف کردن وقت خارج از کارهای روزمره- به این ترتیب که وقت خودمان را با فضای سبز و چیزهای زنده پر کنیم- می تواند یکی از لذت های زندگی باشد و تحقیقات اخیر همچنین نشان می دهد که این امر برای بدن و مغز شما خوب است.

دانشمندان دریافتند که گذراندن دو ساعت در هفته در طبیعت با سلامت و بهزیستی بهتر، مرتبط است. شاید خیلی شگفت آور نباشد که جامعه ملی سلامت یا NHS به طور فزاینده ای به بعضی بیماران توصیه میکند، زمانی را در پروژه های باغبانی دسته جمعی و طبیعت، به عنوان بخشی از “نسخه های سبز” بگذرانند. به عنوان مثال، در شتلند، به ساکنان جزیره- که مبتلا به افسردگی و اضطراب می باشند- “نسخه طبیعت” تجویز می شود، به این صورت که پزشکان آنجا، پیاده روی و فعالیت هایی را توصیه می کنند که به مردم امکان ارتباط با بیرون از خانه را می دهد.

نسخه های اجتماعی، درمان های غیردارویی هستند که دارای مزایای سلامتی میباشد و قبلاً در NHS برای مقابله با اضطراب، تنهایی و افسردگی استفاده می شدند. آنها اغلب بیماران را به یک اجتماع یا سازمان داوطلبانه ارجاع می دهند، جایی که می توانند فعالیتهایی را انجام دهند که به رفع نیازهای اجتماعی و عاطفی آنها کمک می کند، و پزشکان به طور فزاینده ای روش باغبانی کردن گروهی را انتخاب میکنند زیرا این شیوه، مزیت افزوده ای را نیز دربر می گیرد که شامل گذراندن زمان در طبیعت است و حتی در نواحی پر از سازه های مصنوعی، کاربرد دارد.

مبنای شواهد، برای چنین درمان هایی رو به رشد است. تحقیقات انجام شده نشان می دهد، تجویز اجتماعی می تواند به بهبود سطح اضطراب و سلامت عمومی بیمار کمک کند. یافته ها همچنین حاکی از آن است که طرح های تجویز اجتماعی می توانند به کاهش استفاده از خدمات NHS منجر شوند.

فواید باغبانی

تحقیقات نشان می دهد باغبانی می تواند به طور مستقیم سلامتی افراد را بهبود ببخشد. شرکت در باغبانی گروهی، همچنین می تواند مردم را به سمت انجام رفتارهای سالم تر ترغیب کند. به عنوان مثال، ممکن است پروژه های محلی بصورت پیاده روی یا بصورتدوچرخه سواری کردن قابل دسترسی باشد که باعث می شود افراد از گزینه های حمل و نقل فعال تر در زندگی روزمره خود استفاده کنند.

خوردن فرآورده هایی که از همان باغ گروهی بدست آمده نیز ممکن است به افراد کمک کند تا عادات خوردن مواد غذایی تازه و محلی را بطور کامل ایجاد کنند.

بر خلاف رشد در بخش های اختصاصی یا باغ های خصوصی، باغبانی جمعی، نیاز به عنصر همکاری و برنامه ریزی جمعی دارد. همکاری مشترک در راستای اهداف مشترک می تواند یک احساس واقعی اجتماعی را ایجاد کند. و در یک باغ، ممکن است احساس ارتباط برقرار شود، نه فقط با افراد دیگر، بلکه با یک جهان زنده به عنوان یک کل.

(قبلا در مقاله ای در همین کانال، بیان شد گیاهان هم مانند ما انسان ها احساس درد دارند و تغییرات هورمونی در پاسخ به آسیب، در آنها به صورت افزایش هورمون های آدرنرژیک، مشاهده میشود.

بر اساس پیوندهای قدیمی موجود در اجزای عالم هستی در نقطه تکینگی، می توان انتظار داشت واکنش ها در سطح عالم مادی ما و زمان و مکان آن، بتواند در دیگر موجودات، تاثیر گذار باشد.

در سطح بالاتر از عالم ماده هم، تاثیر گذاری کاملا محتمل است.

روح حیات، شهوت و گاهی قدرت، در گیاهان وجود دارد و آنها هم در درجه ای پایین تر از حیوانات و انسان، حیات دارند(از جابر، از ابی جعفر ع روایت است: از ایشان در مورد علم عالم سوال کردم. ایشان فرمود: ای جابر! در انبیا و اوصیا پنح روح وجود دارد: روح القدس، و روح ایمان و روح حیات و روح قدرت و روح شهوت. پس با روح القدس ای جابر! آن چیزی را دانستند که از زیر عرش تا زیر زمین است.

سپس فرمود: ای جابر! این چهار روح در موردشان حدث، رخ میدهد(جدید میشوند و تحول می یابند) و تنها استثنا روح القدس است و این روح، سرگرم نمیشود و بازی نمیکند.)(منبع- کلینی- کافی- ج1- ص272)

روح ایمان از آسمان دوم به بالا مطرح است و خاص انسان است و سه روح دیگر در گیاهان و حیوانات هم وجود دارد.

(نفس و روح و عقل

روشن شده است که نفس از ترکیب گل بالا رفته و روح، آفریده شده است و به همین دلیل، نفس از روح متفاوت است.

ولی از جهت نام گذاری، نفس، گاهی روح نامیده می شود زیرا از روح، آفریده شده است چون صورت روح ایمان و روح القدس را منعکس می کند و نیز گاهي، روح، نفس خوانده می شود. بله انسان ترکیبی از جسم و محرک جسم که از چشمها غایب است، می باشد و این محرک از آن جهت که متصل به جسم است، نفس خوانده می شود حتی اگر ارتقا یافته باشد و صاحب روح القدس باشد و از آن جهت که محرک جسم است و از آن جهت که تجلی ای از ملکوت اعلی(یعنی از روح حقيقي) است، روح ناميده شده است حتی اگر ارتقا نیافته باشد و صاحب روح ایمان

و

روح القدس نباشد.

و حقیقت آن است که برای بهره مندی انسان از روح حقیقی حتما باید حداقل بهره و وجودی در آسمان دوم ملکوتی داشته باشد، زيرا آن آسمان، اولین بهشت هاي ملکوتی است.

و نیز خود این محرک از آنجا که تجلی عقل(آسمان هفتم)است، عقل نامیده ميشود و حقیقتا برای آنکه انسان صاحب عقل حقیقی شود لازم است بهره و وجودی در آسمان هفتم داشته باشد.

نفس: در آغاز، روح قدس و روح ایمان با گل رفع شده، جمع شد پس نخستین نفس انسانی آفریده شد سپس نفسهای انسانی دیگر از این نخستین نفس آمد. و نفسهاي دیگر عبارتند از تصویری از نخستین نفس انسانی.

سپس گل و شهوات و نيروهاي مادی که در آن است، آشکار می شود و در آن، روح ایمان و روح القدس ظاهر میگردد(سوگند به نفس و آنچه آن را بر پا کرد * و فجور و تقوا را به آن الهام کرد * هر که نفس را تزکیه کرد، رستگار شده است * و هر که نفس را تحقیر کرد رسوا و زیانکار شد.)( شمس 7-10)

پس هر انسانی، نفس دارد و این نفس در این عالم مادی عبارت است از آینه ای که روح ایمان و روح القدس در آن منعکس می شود و این نفس، سه روح دارد که عبارتند از: (روح حیات و قدرت و شهوت)(اشتراک میان انسان و حیوان)

و همه این ارواح از آن جهت که رو به همین سو است و برای اين کار عمل می نماید، همان نفس انسانی می باشد پس اگر نفس را به صورت کارخانه ای تصور کنیم، هر روحی از این ارواح، چیزی در اين کارخانه است و برخی، برخی دیگر را تکمیل می کند و کارخانه با همه آنها ساخته می شود.

مثلا روح حیات، در این کارخانه نیروی الکترومغناطیسی است و روح قدرت، محرکهایی است که به وسیله نیروی الکترومغناطيس یا روح حیات حرکت می کند. اما روح شهوت، ابزاری می شود که به وسیله محرکها حرکت می کند و مي چرخد.

و نفس در حد خود به آن معنی نیست که انسان، روحی حقیقی دارد بلکه روح حقیقی از آسمان دوم شروع می شود یعنی به ناچار باید نفس تا آسمان دوم ارتقا یابد تا آنکه صاحب روح حقیقی شود.

بله ممکن است نفس تا زمانی- که در آسمان اول است- روح خوانده شود؛ به آن دلیل که تجلي نفس از ملکوت اعلی یا روح حقیقی است و به آن دلیل که نفس و سه روح آن یعنی روح حیات و قدرت و شهوت، محرک جسم هستند.

ارتقای انسان و بلندی جایگاه او هرچه باشد، این نام یعنی نفس را از محرک جسم نمی ستاند.

پس حتی اگر انسان بهره ای در آسمان های ملکوتی داشته باشد بلکه در آسمان کلی(آسمان عقل) باشد مانند انبیا و اوصیا و اولیا ع، می توانیم در مورد محرک بگوئیم که آن نفس انسان است زیرا این اسم به اعتبار حالت آن است زیرا از گل رفع شده و روح آفریده شده است- احمد الحسن- کتاب عقاید الاسلام با ضمیمه یسئلونک عن الروح)

و چون عوامل ایجاد کننده حیات، در سطحی فراتر از جسم و بدن وجود دارد و عالم مادی کنونی ما و زمان و مکان آن، محصول این عوامل و علل میباشند، قابل انتظار است احساسات گیاهی به صورت متقابل، بر روحیه و احساسات ما هم تاثیر داشته باشد.(زیرا همه از یک اصل و ریشه یعنی روح با درجات بالا یا انسانی منشأ گرفته است)

همچنین پیوند یگانه اجزای عالم در ابتدای ایجاد کیهان، تاثیرات متقابلی را در همه اجزای کیهان باقی میگذارد و امروز با فیزیک کوانتوم و اصل در هم تنیدگی کوانتومی این مطلب روشن تر شده است.(به زبان ساده و به عنوان اولین مثال تاریخی، درهمتنیدگی، جفت شدن خواص مکانیکی دو ذره است، ذراتی که پیش تر با یکدیگر در اندرکنش بوده و سپس از یک دیگر جدا شدهاند. در هم تنیدگی برای ذراتی همچونفوتونها،الکترونهاو حتیمولکولهارخ میدهد. این اندرکنش فیزیکی مربوط به خواصی نظیر مکان، تکانه،اسپینوقطبشو... است به گونهای که با تعیین هر یک از خواص برای یکی از دو ذره همان خاصیت در دیگری تعیین میشود. به عبارت دیگر هر یک از ذرات جفت شده به خوبی توسط حالت کوانتومی مشابه توصیف میشوند.

بر اساستفسیر کپنهاگیاز مکانیک کوانتومی، حالت دو ذره جفت شده تا زمان مشاهده نامعین باقی میماند. با انجام اندازهگیری یکی از کمیتهای جفت شده ذره اول معین میشود، این امر موجب میشود بیدرنگ مقدار متناظر در ذره دوم مشخص گردد. به عبارت دیگر اگر دو سیستم یک بار با هم اندرکنش داشته و سپس از هم جدا شوند، اندازهگیری روی یکی از آنها تأثیری آنی در حالت دیگری ایجاد میکند، حتی اگر این دو ذره خیلی از هم دور شده باشند. بهطور مثال با مشخص شدن اینکه اسپین یکی از ذراتساعتگرداست، اسپین ذره دوم بیدرنگ به حالتپادساعتگردمیرود. ارتباط دو ذره توسط این پدیده تا امروز در فواصل چند ده متر (در آزمایشگاه) تا صدها کیلومتر آزموده شده است.)

تاثیر متقابل موجودات بر همدیگر محدود به انسان و گیاه نیست ولی آنچه قابل توجه است تاثیر مثبت نگاه انسان بر گلها و گیاهان و برگهای سبز است. تاثیر همه موجودات بر انسان مثبت نیست و نمونه آن، تاثیر حیوانات درنده و یا حشراتی مانند سوسک و کرم است و

لی تاثیر مثبت گیاهان بر انسان، بر هیچ کس پوشیده نیست.
باغها همچنین می توانند به کاهش تغییرات آب و هوا کمک کنند. پوشش گیاهی آنها کربن را جذب می کند و می تواند کیفیت هوا را بهبود بخشد. ریشه های درختان و درختچه ها در خاک باعث جذب آب می شوند و خطر سیل را کاهش می دهند.

بنابراین چون روابطی که افراد نسبت به دنیای زنده دارند بر رفتارهای آنها نسبت به دیگران تأثیر می گذارد، شرکت در باغبانی گروهی همچنین می تواند افراد پیر و جوان را نسبت به محیط زیست آگاه تر و مسئول تر کند. با اتصال مردم به طبیعت، ممکن است باغهای گروهی بتوانند به دگرگونی جامعه کمک کنند به شهرهای کوچک و بزرگ اجازه می دهند تا به سمت آینده ای پایدار حرکت کنند.

این روند استفاده از گیاهان و باغها برای بهبود سلامتی به عنوان باغبانی اجتماعی و درمانی شناخته می شود. علاوه بر مزایای سلامت جسمی و روحی، به بهبود مهارت های ارتباطی و تفکر افراد هم کمک می کند.

در مرکز مطالعات خدمات دانشگاه هال می خواهیم اطلاعات بیشتری در مورد روشهایی که باغبانی کردن گروهی میتواند موجب ارتقای بهزیستی افراد، جوامع و جهان زنده شود بیاموزیم. بنابراین ما با باغ گروهی رنگین کمان در هال شروع به کار کردیم، همچنین با مدارس محلی، خدمات اجتماعی، تیم های سلامت روان و انجمن معلولان، ارتباط برقرار کردیم، تا در طی یک سال فعالیت ها و تعامل های آنها را مشاهده کنیم. ما همچنین در مورد تجربیات آنها با کارمندان و داوطلبان مصاحبه می کنیم و تا ببینیم که چگونه بهزیستی افراد هنگام شرکت در این پروژه تغییر می کند.

اگرچه هیچ روش مداخله ای نیست که برای همه مناسب باشد، اما باغ های جمعی از جاذبه و پتانسیل بالایی برخوردار هستند.

باغ های گروهی می توانند گروه های متنوعی از مردم را گرد هم آورند و می توان این فضاها را گسترده تر کرد و در دسترس قرار داد. به عنوان مثال، میتوان دسترسی را برای استفاده کنندگان از ویلچر بهبود بخشید، در حالی که می توان با استفاده از رایحه ها و صداها و همچنین محرک های بصری، یک تجربه پیچیده حسی ایجاد کرد. امیدواریم که تحقیقات ما به اهمیت این مکانها و فواید بسیاری که آنها می توانند برای مردم، جامعه و دنیای زنده به همراه داشته باشند، کمک کند.

تاثیر رنگ سبز برگ گیاهان بر سلامت روانی:

در سال ۱۹۷۱ دکتر یوگن شورل در یک کلینیک در سوئیس با تحقیقاتی در زمینه رنگ درمانی تأثیر رنگها بر فشار خون،ضربان قلب، سرعت تنفس، حواس جسمانی، اثرات درد و واکنشهای روانی مورد آزمایش قرار داد که به نتایج قابل ملاحظه ای در این زمینه دست یافت. تحقیقات مشابه دیگر از سوی فرانک گبرت بر روی دانشجویان ۲۰ تا ۴۰ ساله صورت گرفت. در این آزمایشهارنگ قرمزو زرد به عنوان رنگهای محرک و رنگ سبز(از جمله در برگ گیاهان)آرامکننده بود؛ بنابراین رنگ ببلعند ها با طول موج بلند محرک تر از رنگها با طول موج کوتاه هستند.
(بختیاری فرد، حمید رضا، رنگ و ارتباطات، انتشارات فخراکیا، تهران، صفحه 85-88، 1388.)

گیاهان خانگی میتواند با بهبود وضعیت آب و هوای خانه باعث بهبود وضعیت هورمونی بدن شود. در محیط منزل، به دلیل وجود تمیز کننده ها، صابون، اسپری، عطر، ابزارهای الکتریکی، فرش و مبل و ذراتی در آن وجود دارد، وسایل آرایشی شخصی و... وضعیت هوای آن ممکن است مناسب نباشد، به خصوص در شهرهایی با آلودگی هوا، این مشکل بیشتر هم میشود. با استفاده از گیاهان خانگی تا حد زیادی میتوان وضعیت بهداشت در فضای منزل را بهتر کرد.

https://starbirdwellness.health/can-houseplants-help-balance-your-hormones/

برخی گیاهان با جذب امواج مضر الکترومغناطیسی وسایل الکتریکی مانند کامپیوتر شخصی، وای فای، موبایل، تلفن و ... میتوانند از اثرات زیانبار بار این امواج بکاهند. از گیاهان خوب در این مورد می توان کاکتوس، گیاه عنکبوتی یا گل سانسوریا را نام برد.
https://www.google.com/amp/s/metro.co.uk/2019/03/27/experts-tell-us-surrounding-plants-can-help-mental-health-9036358/amp/
https://t.ly/qDbvD

@salmanfatemi

نگهداری از موجود زنده در منزل فواید بسیاری دارد و محدود به نگهداری گیاهان در منزل نیست.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از تکینگی تا مغز- از مغز نگاه محدود و تک جانبه، مشسردرد سکه ایبرخی نکات از گاید لاین پرمنابع انرژی از نفت و گاز هزینه ای که برای اندیشیدتاثیر ویروس کرونا بر مغز کشف جدید تلسکوپ جیمز وبمشاهده گر جدای از شیء مشاجریان انرژی در سیستم های الگوبرداری از طبیعتداروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقای موجود زنده از رابطه تشنج و اوتیسماستفاده از هوش مصنوعی در نبرو و انرژی مداومشگفت زده و حیران باشبررسي علل احتمالي تغيير منبع هوشیاری کجاست قسمت ویتامین بی 12 در درمان دردتاثیر گیاه خواری بر رشد وگاهی مغز بزرگ چالش استمغز و سیر تکامل ان دلیلی حقایق ممکن و غیر ممکنانرژی تاریکدر چه مرحله ای از خواب ، راتوسوکسیمایدزمان شگفت انگیزشباهت زیاد بین سلول هاي عاصول سلامت کمرچرا در مغز انسان، فرورفتبعد از کرونا دلخوشی بیهومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن کووید 19 چیزهایی که تاثیر درجه حرارت بر عملکپیوند اندام از حیوانات بمغز بزرگ چالش است یا منفعحس و ادراک قسمت چهل و هفتدرمان های جدید در بیماری اختلالات مخچهزاوسکا درمان گوشرعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهنظریه تکامل در درمان بیمتلاشی تازه برای گشودن معوجود قبل از ناظر هوشمندمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر درجه حرارت بر عملکپرتوهای صادر شده از سیاهحس و ادراک قسمت پنجاه و شانسان عامل توقف رشد مغزدرک نیازمند شناخت خویش اارتباط چاقی و کاهش قدرت بنقش تیروئید در تکامل مغززبان، وسیله شناسایی محیطبیماری گیلن باره و بیمارعدم توقف تکامل در یک اندافلج دوطرفه عصب 6 چشمهنر رها شدن از وابستگیتو افق رویداد جهان هستییاد بگیر فراموش کنیمیگرن شدید قابل درمان استداخل مرزها و صفات با بینآیا ممکن است موش کور بی محس و ادراک سی و هفتمایمپلانت مغزی کمک میکند درد باسن و پا به دلیل کاهاز نخستین همانند سازها تنقش غذاها و موجودات درياسلسله مباحث هوش مصنوعیبیوگرافیفرایند حذف برخی اجزای مغهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم لیلیپوتی(ریزبینی)کمردردمانند آب باشتصویربرداری فضاپیمای آمآیا امکان بازسازی اندامهخودروهای هیدروژنیایرادهای موجود در خلقت برقیبی قدرتمند در برابر ماز تکینگی تا مغز و از مغز نوآوری ای شگفت انگیز دانسیاهچاله ها، دارای پرتو بازسازي مغز و نخاع چالشی قارچ بی مغز در خدمت موجودهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکنولوژی جدید که سلول هاکودکان میتوانند ناقل بی مخچه ابزاري که وظیفه آن فجنسیت و تفاوت های بیناییآیا رژیم غذایی گیاهی سلادنیای شگفت انگیز کوانتومابزار بقا از نخستین همانروبات های ریز در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تچیزی خارج از مغزهای ما نیساختن آیندهبخش فراموش شده ی حافظهلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهوشیاری کوانتومیتکامل ساختار رگهای مغزی کاربرد روباتهای ريز، در مرگ انتقال است یا نابود شجهان شگفت انگیزآشنا پنداریدانش قدرت استابزار بقا از نخستین همانریواستیگمینریاضیات یک حس جدید استاز تکینگی تا مغز- از مغز نگاه انسان محدود به ادراسردرد عروقی میگرنبرخی نرمش ها برای زانومنابع انرژی از نفت و گاز هزینه سنگین انسان در ازاتاثیر ژنها بر اختلالات خگل زندگیمشاهده آینده از روی مشاهجریان انرژی در سیستم های التهاب شریان تمپورالداروی فامپیریدین یا نورلابزار بقای موجود زنده از راز تغییراستفاده از انرژی خلانتایج نادانی و جهلشگفتی های زنبور عسلبررسی و اپروچ جدید بر بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت ویتامین بی هفدهتاثیر گیاه خواری بر رشد وگذر زمان کاملا وابسته به مغز کوانتومیحلقه های اسرارآمیزانرژی تاریک که ما نمی تودر هم تنیدگی مرزها و بی ماثر مضر مصرف طولانی مدت رزندگی هوشمند در خارج از زشرکت نورالینک ویدیویی ازاضطراب و ترسچرا ذرات بنیادی معمولاً تفکر خلا ق در برابر توهم منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن کرونا و گشودن پنجرتاثیر درجه حرارت بر عملکپیوند سر آیا ممکن استمغز بزرگ چالشهای پیش روحس و ادراک قسمت چهل و هشتدرمان های رایج ام اساختلالات حرکتی در انسانزبان مشترک ژنتیکی موجودابه هلال بنگرعلم به ما کمک میکند تا مونظریه تکامل در درمان بیمتلاشی جدید در درمان ام اسوراپامیل در بارداریمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر درجه حرارت بر عملکآلودگی هوا چالش قرن جدیدحس و ادراک قسمت بیست و چهانسانیت در هم تنیده و متصدرک و احساسارتباط هوش ساختار مغز و ژنقش حفاظتی مولکول جدید دسفر نامه سفر به بم و جنوب بیماری آلزایمر، استیل کوعدم درکفناوری هوش مصنوعی نحوه خهوموارکتوس ها ممکن است دتو انسانی و انسان، شایستیادگیری مهارت های جدید دمیدان مغناطيسي زمین بشر تروس جریان انرژیآیا ما کالا هستیمحس و ادراک- قسمت پنجاه و ایمپلانت نخاعی میتواند ددست آسماناز نخستین همانند سازها تنقشه مغزی هر فرد منحصر بهسلطان جنگل یا صاحب ملکوتبیان ژن های اسکیزوفرنی دفراتر از دیوارهای باورهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم چیستکمردرد ناشی از تنگی کاناماه رجبتصادف یا قوانین ناشناختهآیا انسان با مغز بزرگش اخخورشید مصنوعیاکسی توسین و تکامل پیش ارموزی از نخستین تمدن بشراز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز مشاهده ی غیر مستسیاهچاله و تکینگی ابتدایبحتی علمی درباره تمایل بقبل از آغازهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتکنولوژی جدید که سلول هاکودکان خود را مشابه خود تمدل همه جانبه نگر ژنرالیجهل مقدسآیا راهی برای رفع کم آبی دندان ها را مسواک بزنید تابزار بقا از نخستین همانروح رهاییاز تکینگی تا مغز از مغز تچیزی شبیه نور تو نیستساختار فراکتال وجود و ذهبخش های تنظیمی ژنوملزوم سازگاری قانون مجازاهوش، ژنتیکی است یا محیطیتکامل شناخت انسان با کشفکتاب گران و پرهزینه شد ولمرگ تصادفیجهانی که نه با یک رخداد و آغاز فصل سرما و دوباره تکدانش محدود به ابعاد چهارابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانریسدیپلام تنها داروی تایاز تکینگی تا مغز- از مغزتنگاه از بیرون مجموعهسرعت فکر کردن چگونه استبرخی نرمش های گردنمنابع انرژی از نفت و گاز هزاران سال چشم های بینا وتاثیر کلام در آیات کلام بگلوئونمطالبی در مورد تشنججریان انرژی در سیستم های امیوتروفیک لترال اسکلروداروی لیراگلوتیدابزار بقای موجود زنده از راست دستی و چپ دستیاستفاده از سلول های بنیانخاع ما تا پایین ستون فقرشاهکار قرنبررسی ژنها در تشخیص بیمامنبع هوشیاری کجاست قسمت ویتامین دی گنجینه ای بزرتاثیر گیاه خواری بر رشد وگربه شرودینگر و تاثیر مشمغز آیندگان چگونه است ؟حمله ویروس کرونا به مغزانرژی خلا ممکن استدر هم تنیدگی کوانتومیاثرات فشار روحی شدیدزندگی بی دودشربت ضد خلطاطلاع رسانی اینترنتیچراروياها را به یاد نمی آتفاوت مغز انسان و میمون همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن کرونا از حقیقت تاتپیوند سر، یکی از راه حلهامغز بزرگ و فعال یا مغز کوحس و ادراک قسمت چهل و دومدرمان های علامتی در ام اساختلالات صحبت کردن در اننقش میدان مغناطیسی زمین زبان چهار حرفی حیات زمینبه کدامین گناه کشته شدندعلم راهی برای اندیشیدن اهفت چیز که عملکرد مغز تو تمایل زیاد به خوردن بستنورزش هوازی مرتب خیلی به قمنبع خواب و رویاتاثیر رو ح و روان بر جسمآلودگی هوا و ویروس کروناحس و ادراک قسمت بیست و یکانعطاف پذیری مکانیسمی علدرک کنیم ما همه یکی هستیمارتباط پیوسته ی جهاننقش حیاتی تلومر دی ان آ دسفر به مریخ در 39 روزبیماری الزایمرعسل طبیعی موثر در کنترل بفیلمی بسیار جالب از تغییهوش فوق العاده، هر فرد استو با همه چیز در پیوندییادآوری خواب و رویامیدان های مغناطیسی قابل تری فلوپرازینآیا ما تنها موجودات زنده حس و ادراک- قسمت بیست و پاین پیوند نه با مغز بلکه دستورالعمل مرکز کنترل بیاز نخستین همانند سازها تنقشه های مغزی جدید با جزیسم زنبور ، کلیدی برای واربیان حقیقتفرد حساس از نظر عاطفی و بهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم وجودکمردرد و علل آنماپروتیلینتظاهر خوابیده ی مادهآیا احتمال دارد رویا از آخوشبختی دور از رنج های ماگر فقط مردم میفهمیدند کرمز و رازهای ارتباط غیر کاز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز در فراموشی هاسیاهچاله ی تولید کنندهبحث درباره پیدایش و منشا قبل از انفجار بزرگهوش مصنوعی به شناسایی کاتکینگیکودکان را برای راه آماده مدل هولوگرافیک ژنرالیزهجهان فراکتالآیاما مقهور قوانین فیزیکدو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار بقا از نخستین همانروزه داری متناوب، مغز را از تکینگی تا مغز از مغز تنکاتی در مورد تشنجساختار شبکه های مغزی ثاببخش بزرگی حس و ادراک ما الزوم سازگاری قانون مجازاهیچ وقت خودت را محدود به تکامل، نتیجه ی برنامه ریکتاب زیست شناسی باورمراحل ارتقای پله پله کیهجهانی که از یک منبع، تغذیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدانش بی نهایتدانشمندان موفق به بازگردابزار بقا از نخستین همانریشه های مشترک حیاتاز تکینگی تا مغز، از مغز نگاه از درون مجموعه با نگسعی کن به حدی محدود نشویبرخی یونها و مولکول های ممنابع انرژی از نفت و گاز هستي مادي ای که ما کوچکترتاثیر کپسول نوروهرب بر نگمان میکنی جرمی کوچکی در مطالعه ای بیان میکند اهدجستجوی متن و تصویر به صورامید نیکو داشته باش تا آنداروی تشنجی دربارداریابزار بقای موجود زنده از رجزخوانی هایی که امروز باستفاده از سلول های بنیانخستین تصویر از سیاهچالهشاهکار شش گوشبررسی بیماری التهابی رودمنبع هوشیاری کجاست قسمت ویروس مصنوعیتاثیر گیاه خواری بر رشد وگزیده ای از وبینار یا کنفمغز انسان ایا طبیعتا تماحمایت از طبیعتانسان قدیم در شبه جزیره عدر هم تنیدگی کوانتومی و پاثرات مفید قهوهزندگی در جمع مواردی را برشش مرحله تکامل چشماطلاعات حسی ما از جهان، چچراروياها را به یاد نمی آتفاوت ها و تمایزها کلید بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپیوندی که فراتر از امکانمغز بزرگترین مصرف کننده حس و ادراک قسمت چهل و سومدرمان ژنتیکی برای نوآوریاختلالات عضلانی ژنتیکنقش محیط زندگی و مهاجرت دزبان و کلمه حتی برای کسانبه امید روزهای بهترعلم ساختن برج های چرخانهفت سین یادگاری از میراث تمدن قدیمی ای در جنوب ایرورزش هوازی ، بهترین تمریمنحنی که ارتباط بین معرفتاثیر رژیم گیاه خواری بر آلزایمرحس و ادراک قسمت بیست و دواهرام مصر از شگفتی های جهدرک احساسات و تفکرات دیگارتباط انسانی، محدود به نقش خرچنگ های نعل اسبی درسفر تجهیزات ناسا به مریخ بیماری ای شبیه آلزایمر و عصب حقوق نورولووفیزیک مولکولها و ذرات در هوش مصنوعی می تواند بر احتو با باورهایت کنترل میشژن همه چیز نیستمیدان بنیادین اطلاعاتتری فلوپرازینآیا مغز تا بزرگسالی توسعحس و ادراک- قسمت شصت و چهاین اندوه چیستدغدغه نتیجه ی نادانی استاز نخستین همانند سازها تنقص در تشخیص هیجانات عامسماگلوتید داروی کاهش دهنبیست تمرین ساده برای جلوفرضیه ای جدید توضیح میدههوش مصنوعی از عروسک بازی توهم بی خداییکمردرد با پوشیدن کفش مناماجرای جهل مقدستظاهری از ماده است که بیدآیا احتمال دارد رویا از آخانواده پایداراگر میدانی مصیبت بزرگتر رمز بقای جهش ژنتیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز در تشخیص بیماری سیاره ی ابلهانبحثي درباره هوش و تفاوتهقدم زدن و حرکت دید را تغیهوش مصنوعی در کامپیوترهاتکامل مادی تا ابزار هوشمکوری گذرای ناشی از موبایمدل هولوگرافیک تعمیم یافجهان ما میتواند به اندازآب زندگی است قسمت چهارمدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانروزه داری و بیمار ی ام اس از تکینگی تا مغز از مغز تچگونه مولکول های دی ان ایسازگاری با محیط بین اجزابخش بزرگتر کیهان ناشناختمقاومت به عوارض فشار خون هیچ کاری نکردن به معنی چیتأثیر نگاه انسان بر رفتاکتاب طبیعت در قالب هندسهمرز مرگ و زندگی کجاستجهانی در ذهنافت فشار خون ناگهانی در وافت هوشیاری به دنبال کاهدانشمندان نورون مصنوعی سابزار بقا از نخستین همانرژیم های غذایی و نقش مهم از تکینگی تا مغز، از مغز نگاه حقیقی نگاه به درون اشلیک فراموشیبرخی اثرات مضر ویتامین دمنابع انرژی از نفت و گاز هستی ما پس از شروعی چگال تاثیر کپسول نوروهرب بر تگنجینه ای به نام ویتامین معنی روزهجستجوی هوشیاری در مغز ماامید درمان کرونا با همانداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقای موجود زنده از رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهراستفاده از سلول های بنیانخستین روبات های زنده ی جشاید گوشی و چشمی، آماده شبررسی سیستم تعادلی بدن امنبع هوشیاری کجاست قسمت ویرایش DNA جنین انسان، برتاثیر گیاه خواری بر رشد وگزارش یک مورد جالب لخته ومغز انسان برای ایجاد تمدحوادث روزگار از جمله ویرانسان ها می توانند میدان در هم تنیدگی کوانتومی و داثرات مضر ماری جوانازندگی در سیاهچالهششمین کنگره بین المللی ساطلاعاتی عمومی در مورد منزاع بین جهل و علم رو به پتفاوت های بین زن و مرد فقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز حریص برای خون، کلید تحس و ادراک قسمت نهمدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاختراع جدید اینترنت کواننقش نگاه از پایین یا نگاهزبان و بیان نتیجه ساختمابه بالا بر ستارگان نگاه کعلایم کمبود ویتامین E را هم نوع خواری در میان پیشیتمدن پیشرفته ی پیشینیانورزش و میگرنمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر رژیم گیاه خواری بر آملودیپین داروی ضد فشار حس و ادراک قسمت بیست و سواولین مورد PML به دنبال تکدرک تصویر و زبان های مخلتارتباط از بالا به پایین منقش داروهاي مختلف معروف سفر دشوار اکتشافبیماری ای شبیه ام اس مولتعضلانی که طی سخن گفتن چقدفیزیک و هوشیاریهوش مصنوعی و کشف زبان هایتو باید نیکان را به دست بژن همه چیز نیستمیدازولام در درمان تشنج ترک امروزآیا همه جنایت ها نتیجه بیحساسیت روانی متفاوتاین ایده که ذرات سیاهچالذهن ما از در هم شکستن منباز نشانه ها و آثار درک شدنقطه بی بازگشتسندرم کووید طولانیبیش از نیمی از موارد انتقفضای قلب منبع نبوغ استهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم جدایی و توهم علمکنفرانس تشنج هتل کوثر اصماده ی تاریکتعداد کلی ذهن ها در جهان آیا برای تولید مثل همیشه خارق العاده و استثنایی باگر نیروی مغناطیس نباشد رمز جهاناز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغزی روشی مهم در تشخسیاره ابلهانبحثی جالب درباره محدودیتقدرت کنترل خودهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتکامل مداومکی غایب شدی تا نیازمند دلمدل های ریز مغز مینی برینجهان مادی، تجلی فضا در ذهآب زندگی است قسمت اولدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانروزه داری سلول های بنیاداز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه مغز پیش انسان یا همستون فقرات انسان دو پا جلبخش دیگری در وجود انسان همقابله ی منطقی با اعتراضهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتئوری تکامل امروز در درمکتاب، سفری به تاریخمرز بین انسان و حیوان کجاجهش های ژنتیکی مفید در ساافتخار انساندانشمندان یک فرضیه رادیکابزار بقا از نخستین همانرژیم های غذایی و نقش مهم از تکینگی تا مغز، از مغز نگاهی بر قدرت بینایی دراشلیک فراموشیبرخی اختلالات عصبی مثانهمنابع انرژی از نفت و گاز و هر کس تقوای خدا پیشه کنتاثیر کپسول نوروهرب بر سگویید نوزده و ایمنی ساکتمعادله ها فقط بخش خسته کنحفره در مغزامیدوار باش حتی اگر همه چداروی جدید میاستنی گراویابزار بقای موجود زنده از رساناها و ابر رساناها و عاستیفن هاوکینگ در مورد هنرمش های مفید برای درد زاشاید درست نباشدبررسی علل کمر درد در میانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت فیزیکی، تابعی از تاثیر گیاهخواری بر رشد و گشایش دروازه جدیدی از طرمغز انسان برای شادمانی طحافظه و اطلاعات در کجاست انسان یک کتابخانه استاجزای پر سلولی بدن انسان زندگی زمینی امروز بیش از صرع و درمان های آناطلاعاتی عمومی در مورد منزاع بین علم و نادانی رو تفاوت های تکاملی در مغز وواکسن کرونا ساخته شده تومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکپیام های ناشناخته بر مغز مغز در تنهایی آسیب میبینحس و ادراک قسمت چهارمدرمان تومورهای مغزی با اادامه بحث تکامل چشمنقش نظام غذایی در تکامل مزبان و بیان، در سایه پیشربه خودت مغرور نشوعلایم کمبود ویتامین E را همه چیز در زمان کنونی استتمدن بشری و مغز اخلاقیورزش بهترین درمان بیش فعمنشاء کوانتومی هوشیاری اتاثیر رژیم گیاه خواری بر آموزش نوین زبانحس و ادراک قسمت بیستماولین مورد پیوند سر در اندرک حقیقت نردبان و مسیری ارتباط بین هوش طبیعی و هونقش ذهن و شناخت در حوادث سفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری اسپینال ماسکولار غیرقابل دیدن کردن مادهفیزیکدانان ماشینی برای تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتو جهانی هستی که خودش را ژن هوش و ساختارهای حیاتی مکانیک کوانتومی بی معنی ترکیب حیوان و انسانآیا هوش مصنوعی می تواند نخفاش با شیوع همه گیری جدیاینکه به خاطرخودت زندگی ذهن چند جانبه نیازمند نگاز نظر علم اعصاب یا نرووسچند نرمش مفید برای کمردرسندرم گیلن باره به دنبال بیشتر کمردردها نیازی به قفس ذهنهوش مصنوعی از عروسک بازی توهمات و شناخت حقیقتکنگره بین المللی سردرد دماده ی خالیتغییر الگوی رشد مغزی با زآیا بزرگ شدن مغز فقط در دخبر مهم تلسکوپ هابلاگر نعمت فراموشی نبود بسرمز جهان خاصیت فراکتالاز تکینگی تا مغز از مغز تنوبت کودکانسیاره ابلهانبحثی در مورد نقش ویتامين قدرت انسان در نگاه به ابعهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتکامل چشمکیهان خود را طراحی میکندمدیون خود ناموجودجهان مرئی و نامرئیآب زندگی است قسمت دومدو سوی واقعیتابزار بقا از نخستین همانروش مقابله مغز با محدودیاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه هموساپينس بر زمین سخن پاک و ثابتبرنامه و ساختار پیچیده ممقابله با کرونا با علم اسهیچ کس حقیقت را درون مغز تئوری تکامل در پیشگیری و کتابخانهمرز جدید جستجو و اکتشاف، جهش های ژنتیکی غیر تصادفافراد آغاز حرکت خودشان ردانشمندان ژنی از مغز انسابزار بقا از نخستین همانرژیم ضد التهابیاز تکینگی تا مغز، از مغز نگاهی بر توانایی اجزاي بشنا در ابهای گرم جنوب نیابرخی اصول سلامت کمرمنابع انرژی از نفت و گاز وفور و فراوانیتاثیر کپسول نوروهرب بر سگوشه بیماری اتوزومال رسسمعجزه ی علمحقیقت قربانی نزاع بین بی امیدی تازه در درمان سرطاداروی جدید برای ای ال اسابزار بقای موجود زنده از رشته نوروایمونولوژی و نقاستیفن هاوکینگ در تفسیر نرمش های مفید در سرگیجهشب سیاه سحر شودبزرگ فکر کنمنبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت چند سویهتاثیر انتخاب از طرف محیط پمبرولیزوماب در بیماری چمغز انسان برای شادمانی طحافظه و اطلاعات در کجاست اجزایی ناشناخته در شکل گزندگی زودگذرضررهای مصرف شکر و قند بر اعتماد به خودنزاع بین علم و جهل رو به پتفاوت های زبانی سرمنشا تواکسن ایرانی کرونا تولیدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشینیان انسان از هفت میمغز را از روی امواج بشناسحس و ادراک قسمت نوزدهمدرمان تشنجاداراوون تنها داروی تایینقش نظریه تکامل در شناسازبان و تکلم برخی بیماریهبه دنبال رستگاری باشعلت خواب آلودگی بعد از خوهمه ی سردردها بی خطر نیستتمدنی قدیمی در شمال خلیج ورزش در کمر دردمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر رژیم گیاهخواری بر آمارهای ارائه شده در سطح حس و ادراک قسمت دهماولین هیبرید بین انسان و درک دیگرانارتباط شگفت مغز انسان و فنقش روی و منیزیم در سلامتسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری اضطراب عمومیمقالاتفاصله ها در مکانیک کوانتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتو دی ان ای خاص ميتوکندريژن یا نقشه توسعه مغز و نقمکانیزمهای دفاعی در برابترازودونآیا هوش مصنوعی زندگی بشرخلاصه ای از مطالب همایش ماینکه خانواده ات سالم باذهن هوشیار در پس ماده ی ماز نظر علم اعصاب اراده آزچند جهانیسندرم پیریفورمیسبا هوش مصنوعی خودکار روبقلب و عقلهوش مصنوعی از عروسک بازی توپیراماتکنگره بین المللی سردرد دماده، چیزی بیش از یک خلا تغییر زودتر اتصالات مغزیآیا تکامل و تغییرات ژنتیخدا موجود استاگر نعمت فراموشی نبود بسرنگ کردن، حقیقت نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تنور درونسیر آفرینش از روح تا مغز بحثی در مورد نقش کلسیم و قدرت عشقهوش مصنوعی درمانگر کامپیتکامل و ارتقای نگاه تا عمکیهانِ هوشیارِ در حال یامدیریت اینترنت بر جنگجهان هوشیارآب زندگی است قسمت سومدوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین همانروش های صرفه جویی در ایجااز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه هوشیاری خود را توسسختی ها رفتنی استبرنامه ی مسلط ژنها در اختملاحظه های اخلاقی دربارههیچگاه از فشار و شکست نترتئوری جدید، ویران کردن گکجای مغز مسئول پردازش تجمزایای شکلات تلخ برای سلجهشهای مفید و ذکاوتی که دمسیر دشوار تکامل و ارتقاجهشهای مفید و ذکاوتی که دافزایش قدرت ادراکات و حسدانشمندان پاسخ کوانتومی ابزار بقا از نخستین همانرژیم غذایی حاوی تخم مرغ واز تکینگی تا مغز، از مغز چالش هوشیاری و اینکه چرا شناخت و معرفت، و نقش آن دبرخی بیماری ها که در آن بمنابع انرژی از نفت و گاز وقت نهيب هاي غير علمي گذشتاثیر کتامین در درمان پاگوشت خواری یا گیاه خواریمعجزه ی علم در کنترل کرونحقیقت آنطور نیست که به نظامگا سه عامل مهم سلامتداروی جدید ضد میگرنابزارهای پیشرفته ارتباط رشد مغز فرایندی پیچیده ااستخوان های کشف شده، ممکنرمشهای مهم برای تقویت عشبیه سازی میلیون ها جهان بزرگ شدن مغز محدود به دورمنبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت چیستتاثیر احتمالی عصاره تغلیپنج اکتشاف شگفت آور در مومغز انسان رو به کوچک تر شحافظه و اطلاعات در کجاستدر یک فراکتال هر نقطه مرکاحیای بینایی نسبی یک بیمزندگی، مدیریت انرژیضررهای شکر بر سلامت مغزاعداد بینهایت در دنیای منسبت ها در کیهانتفاوتهای جنسیتی راهی براواکسن اسپایکوژنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشرفت های جدید علوم اعصمغز زنان جوانتر از مغز مرحس و ادراک قسمت هفتمدرمان جدید ALSادب برخورد با دیگراننقش هورمون های تیروئید دزبان و شناخت حقیقت قسمت چبه زودی شبکه مغزی به جای عماد الدین نسیمی قربانی همیشه اطمینان تو بر خدا بتمساح حد واسط میان مغز کووزن حقیقی معرفت و شناختمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر عصاره تغلیظ شده گیآن چیزی که ما جریان زمان حس و ادراک قسمت دوازدهماولین تصویر در تاریخ از سدرک درست از خود و هوشیاریارتباط شگفت انگیز مغز اننقش روزه داری در سالم و جسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری بیش فعالیتاثیر ویتامین دی بر بیمافاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی الفاگوتولید مثل اولین ربات های ژنها نقشه ایجاد ابزار هوما انسانها چه اندازه نزدتراشه ی بیولوژِیکآیا هوش ارثی دریافتی از پخلاصه ای از درمان های جدیاینترنت بدون فیلتر ماهواذهن تو همیشه به چیزی اعتقاز نظر علم اعصاب اراده آزچند روش ساده برای موفقیتسندرم پس از ضربه به سربا تعمق در اسرار ابدیت و قلب دروازه ی ارتباطهوش مصنوعی از عروسک بازی توانایی مغز و دیگر اجزای کنترل همجوشی هسته ای با همبانی ذهنی سیاه و سفیدتغییر عمودی سر انسان از پآیا جنین انسان، هوشمندی خطا در محاسبات چیزی کاملاگر با مطالعه فیزیک کوانروی و منیزیم در تقویت استاز تکینگی تا مغز از مغز تنورون هاي مصنوعی می توانسیستم تعادلی بدنبحثی در مورد حقیقت فضا و لمس کوانتومیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحتکامل ابزار هوش ، راه پر کیست کلوئید بطن سوممدارک ژنتیکی چگونه انسانجهان یکپارچهآب، زندگی است(قسمت پنجم)دورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین همانروش هایی ساده برای کاهش ااز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه واکسن کرونا را توزسرنوشتبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ملاحظات بیهوشی قبل از جرهیپرپاراتیروئیدیسمتا 20 سال آینده مغز شما به کرونا چه بر سر مغز می آورکریستال هامسئول صیانت از عقیده کیسجواب دانشمند سوال کننده افزایش مرگ و میر سندرم کودانشمندان اولین سلول مصنابزار بقای موجود زنده از رژیم غذایی ضد التهابیاز تکامل تا مغز از مغز تا چالش هوشیاری و اینکه چرا شناخت درون، شناخت بیرون؛برخی بیماری های خاص که بدمنابع انرژی از نفت و گاز وقتی فهمیدی خطا کردی برگتاثیر گیاه خواری بر رشد وگیلگمش باستانی کیستمعجزه در هر لحظه زندگیحقیقت افرادامروز دانش ژنتیک هیچ ابهداروی ضد تشنج با قابليت تابزارهای بقا از نخستین هرشد مغز علت تمایل انسان باستروژن مانند سپر زنان دچرا مغز انسان سه هزار سالبزرگ شدن تقریبا ناگهانی منبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت چیستتاثیر ترکیبات استاتین (سپوست ساعتی مستقل از مغز دمغز انسان رو به کوچکتر شدحباب های کیهانی تو در تودر کمتر از چند ماه سوش جداحیای بینایی نسبی یک بیمزونیسومایدطلای سیاهبقای حقیقی در دور ماندن انسبت طلایی، نشانه ای به ستقلید مرحله ای نسبتا پیشواکسن اسپایکوژن ضد کرونامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشرفت در عقل است یا ظواهمغزهای کوچک بی احساسحس و ادراک قسمت هفدهمدرمان جدید میگرن با انتی ادراک ما درک ارتعاشی است نقش هورمون زنانه استروژنزبان و شناخت حقیقت قسمت ابه زیر پای خود نگاه نکن بعوامل موثر در پیدایش زباهمیشه عسل با موم بخوریمتنفس هوازی و میتوکندریوزوز گوشمواد کوانتومی جدید، ممکنتاریکی من و تو و گرد و غباآنچه واقعیت تصور میکنیم حس و ادراک قسمت سوماولین دروغدرک عمیق در حیواناتارتباط شگفت انگیز مغز اننقش رژیم غذایی بر رشد و اسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری تی تی پیصفحه اصلیفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی از عروسک های بتولید یا دریافت علمژنها ، مغز و ارادهما انسانها چه اندازه نزدتربیت کودکان وظیفه ای مهآیا هوش سریعی که بدون احسخم شدن فضا-زمانایندرالذهن خود را مشغول هماهنگیاز واقعیت امروز تا حقیقتچندین ماده غذایی که ماننسندرم سردرد به دلیل افت فباهوش ترین و با کیفیت تریقلب روباتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی توازن مهمتر از فعالیت زیکنترل جاذبهمباحث مهم حس و ادراکتغییرات منطقه بویایی مغزآیا جهان ذهن و افکار ما مخطا در محاسبات چیزی کاملاگر تلاش انسان امروز برارویا و خبر از آیندهاز تکینگی تا مغز از مغز تنورون های ردیاب حافظهسیستم دفاعی بدن علیه مغز بحثی در مورد عملکرد لوب فلوب فرونتال یا پیشانی مغهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتکامل جریان همیشگی خلقتکاهش مرگ و میر ناشی از ابمروری بر تشنج و درمان هایجهان یکپارچهآثار باستانی تمدن های قدديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین همانروش صحبت کردن در حال تکاماز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه آن شکری که می خوریمسریعترین کامپیوتر موجودبرین نت به جای اینترنتممانتین یا آلزیکسا یا ابهاوکينگ پیش از مرگش رسالتا بحر یفعل ما یشاتاثیر فکر بر سلامتکریستال زمان(قسمت اولمسئولیت جدیدجوسازی مدرنافزایش سرعت پیشرفت علوم دانشمندان تغییر میدان مغابزار بقای موجود زنده از رژیم غذایی ضد درداز تکامل تا مغز، از مغز تچالش هوشیاری و اینکه چرا شناسایی تاریخچه ی تکاملیبرخی توجهات در ببمار پارمنابع انرژی از نفت و گاز وقتی تو از یاد گرفتن باز تاثیر گیاه خواری بر رشد وگیاه بی عقل به سوی نور میمغز فکر میکند مرگ برای دیحقیقت اشیاانفجار و توقف تکاملی نشاداروی ضد تشنج با قابليت تابزارهای بقا ازنخستین همزمین در برابر عظمت کیهاناسرار آفرینش در موجچرا مغزهای ما ارتقا یافت بزرگترین خطایی که مردم ممنبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت های متفاوتتاثیر حرکات چشم بر امواج پوشاندن خود از نورمغز ایندگان چگونه استحد و مرزها توهم ذهن ماستدر آسمان هدیه های نادیدناحساس گذر سریعتر زمانزونا به وسیله ویروس ابله طوفان فقر و گرسنگی و بی سبلندی در ذهن ما درک بلندینشانه های گذشته در کیهان تقلید از روی طبیعتواکسن دیگر کرونا ساخته شمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشرفتی مستقل از ابزار همغزتان را در جوانی سیم کشحس و ادراک قسمت هجدهمدرمان جدید کنترل مولتیپلادغام میان گونه های مختلنقش ویتامین K در ترمیم اسزبان و شناخت حقیقت قسمت دبوزون هیگز چیستعوامل ایجاد لغت انسانی و همراهی نوعی سردرد میگرنیتنفس هوازی و میتوکندرییک پیام منفرد نورون مغزی موجود بی مغزی که می تواندتاریکی خواهد ترسیدآنچه حس می کنیم، نتیجه ی حس و ادراک قسمت سی و هشتماولین سلول مصنوعیدرگیری قلب در بیماری ویرارتباط غیرکلامی بین انسانقش رژیم غذایی در رشد و اسفری به آغاز کیهانبیماری دویکسوالات پزشکیفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی از عروسک های بتولید پاک و فراوان انرژیژنهای مشترک بین انسان و وما اکنون میدانیم فضا خالترجمه ای ابتدایی از اسراآیا هشیاری کوانتومی وجودخونریزی مغز در سندرم کووایا کوچک شدن مغزانسان الذهن سالماز کجا آمده ام و به کجا مینه جنگ و نه خونریزیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاباد غرور و سر پر از نخوت وقلب را نشکنهوش مصنوعی از عروسک بازی توسعه هوش مصنوعی قادر اسکندر در بیماریهای التهابمجموعه های پر سلولی بدن متغییرات آب و هوایی که به آیا جهش های ژنتیکی، ویروخطای ادراک کارمااگر خواهان پیروزی هستیرویا بخشی حقیقی از زندگی از تکینگی تا مغز از مغز تنوروپلاستیسیتی چیستسکوت و نیستیبحثی درباره هوش و تفاوتهلوتیراستامهوش احساسیتکامل داروینی هنوز در حاکاهش التهاب ناشی از بیمامرکز هوشیاری، روح یا بدن جهان کنونی و مغز بزرگتریآرامش(سکوت) stillness و تکاپودی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقا از نخستین همانروشهای نو در درمان دیسک باز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه انتظارات بر ادراک سرگیجه از شایعترین اختلابرای پیش بینی آینده مغز دمن کسی در ناکسی دریافتم هاوکينگ پیش از مرگش رسالهدف یکسان، در مسیرهای متتاثیر مشاهده بر واقعیت بکریستال زمان(قسمت دوم)مسئولیت در برابر محیط زیجامعه ی آسمانیافسردگی و اضطراب در بیمادانشمندان روش هاي جدیدی ابزار بقای موجود زنده از راه فراری نیستاز تکامل تا مغز، از مغز تچالش هوشیاری و اینکه چرا شناسایی سلول های ایمنی ابرخی توصیه ها برای واکسیمنابع انرژی از نفت و گاز ویتنام نوعی کرونا ویروس تاثیر گیاه خواری بر رشد وگیاه خواری و گوشت خوار کدمغز قلبحقیقت تنها چیزی است که شاانواع سکته های مغزیداروی ضد تشنج توپیراماتابزارهای بقای موجود زندهزمین زیر خلیج فارس تمدنی شبیه سازی سیستم های کواناسرار بازسازی اندام هاچرا ویروس کرونای دلتا وابزرگترین درد از درون است منبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت و مجازتاثیر دوپامین و سروتونینپیموزایدمغز ابزار بقای برتر مادیحرکت چرخشی و دائمی کیهاندر آستانه ی موج پنجم کوویاحساسات کاذبزیباترین چیز در پیر شدنطوفان زیباییبلعیدن ستاره توسط سیاهچانشانه های پروردگار در جهتقویت استخوان در گرو تغذواکسن دیگری ضد کرونا از دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکپاسخ گیاهان در زمان خوردمغزتان را در جوانی سیمکشحس و ادراک قسمت هشتمدرمان جدید سرطانادغام دو حیطه علوم مغز و نقش ژنتیک در درمان اختلازبان و شناخت حقیقت قسمت سبوزون هیگز جهان را از متلعواملی که برای ظهور لغت اهندسه ی پایه ایتنفس بدون اکسیژنیک پیشنهاد خوب برای آسان موجودات مقهور ژنها هستندتاریخ همه چیز را ثبت کردهآنها نمیخواهند دیگران راحس و ادراک قسمت سی و ششماوکرلیزوماب داروی جدید شدرگیری مغز در بیماری کویارتروز یا خوردگی و التهانقش زنجبیل در جلوگیری از سقوط درون جاذبه ای خاص، چبیماری دیستروفی میوتونیپیامهای کاربرانفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی از عروسک بازی تولید سلولهای جنسی از سلژنهای هوش ، کدامندما از اینجا نخواهیم رفتتسلیم شدن از نورون شروع مآیا واکنش های یاد گرفته وخواندن ، یکی از شستشو دهنایا این جمله درست است کسیذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاز آغاز خلقت تا نگاه انساچه زیاد است بر من که در ایسوپاپ ها یا ترانزیستورهابار بزرگ ایستادن بر دو پاقیچی ژنتیکیهوش مصنوعی از عروسک تا کمتوسعه برخی شغل ها با هوش کوچ از محیط نامناسبمحل درک احساسات روحانیتغییرات تکاملی سر انسان آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجخطای حساپی ژنتیکرویا تخیل یا واقعیتاز تکینگی تا مغز از مغز تنوروز یا روز پایانیسکته مغزیبحثی درباره هوش و تفاوتهلوزالمعده(پانکراس)مصنوعهوش احساسیتکامل داروینی هنوز در حاکاهش حافظه هرچند فرایندیمرکز حافظه کجاستجهان کاملی در اطراف ما پرآزمون تجربی، راهی برای ردین، اجباری نیستابزار بقا از نخستین همانروشهای شناسایی قدرت شنوااز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه به سطح بالایی از هوسرگردانیبرای اولین بار دانشمندانمنابع انرژي پاک سرچشمه حمنابع انرژی از نفت و گاز هدف از تکامل مغزتاثیر نگاه ناظر هوشیار بکریستال زمان(قسمت سوم)مستند جهان متصلجاودانگی مصنوعیاقلیت خلاقدانشمندان روشی برای تبدیابزار بقای موجود زنده از راه های جدید برای قضاوت راز روده تا مغزچالش دیدگاه های سنتی در بشواهدی از نوع جدیدی از حابرخی درمان های Spinal Muscular Atمنابع بی نهایت انرژی در دویتامین E برای فعالیت صحتاثیر گیاه خواری بر رشد وگیرنده باید سازگار با پیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهحقیقت خواب و رویاانگشت ماشه ایدارویی خلط آورابزارهای بقای از نخستین زمان چیستشبکه های مصنوعی مغز به دراصل بازخوردچرا پس از بیدار شدن از خوبسیاری از بیماری های جدیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمواقعیت خلا و وجود و درک متاثیر دپاکین بر بیماری مپیموزایدمغز ابزار برتر بقاحس چشایی و بویاییدر درمان بیماری مولتیپل اخلاق و علوم اعصابزیباترین چیز در افزایش سطی یکصد هزار سال اخیر هرچبه قفس های سیاهت ننازنظام مثبت زندگیتقویت سیستم ایمنیواکسن سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکپختگی پس از چهل سالگي به نقش قهوه در سلامتیحس و ادراک قسمت پنجمدرمان سرطان با امواج صوتارتقا و تکامل سنت آفرینش نقش گرمایش آب و هوا در همزبان جانسوزبی نهایت در میان مرزهاعوارض ازدواج و بچه دار شدهندسه ی رایج کیهانتنها مانع در زندگی موارد یک آلل ژنتیکی که از نئاندموسیقی هنر مایع استتازه های اسکیزوفرنی(جنوآنان که در قله اند هرگز خحس و ادراک قسمت سیزدهمايندگان چگونه خواهند دیددرگیری مغز در بیماران مبارزش حقیقی زبان قسمت اولنقش زبان در سلطه و قدرت اسلول های بنیادی منابع و ابیماری ضعف عضلات نزدیک بسایتهای دیگرفرگشت و تکامل تصادفی محض هوش مصنوعی از عروسک بازی تولترودینژنهای حاکم بر انسان و انسما اشیا را آنطور که هستندتشنج چیستآیا یک، وجود داردخواب سالم عامل سلامتیایا ابزار هوشمندی یا مغز ذره ی معین یا ابری از الکاز انفجار بزرگ تا انفجار نه عدم مطلق بلکه عدم با قسوپاپ ها یا ترانزیستورهابار سنین ابزار هوشمندی اقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهوش مصنوعی از عروسک تا کمتوصیه های سازمان بهداشت کوچک شدن مغز از نئاندرتامحل درک احساسات روحانی دثبت امواج الکتریکی در عصآیا خداباوری محصول تکاملخطر آلودگی هواابتدایی که در ذهن دانشمنرویا حقی از طرف خدااز تکینگی تا مغز از مغز تنوشیدن چای برای مغز مفید سانسور از روی قصد بسیاری بحثی درباره هوش و تفاوتهلیس دگرامفتامین یا ویاسهوش در طبیعتتکامل داروینی هنوز در حاکاهش دوپامین عامل بیماریمرکز حافظه کجاستجهان پیوستهآزمون ذهنی گربه ی شرودیندید تو همیشه محدود به مقدابزار بقا از نخستین همانروشی برای بهبود هوش عاطفاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه باغبانی باعث کاهش سرگردانیبرای تمدن سازی، باید در بمنابع انرژی از نفت و گاز هدف از خلقت رسیدن به ابزاتاثیر نگاه و مشاهده ناظر کشف مکانیسم عصبی خوانش پمشکلات نخاعیجایی خالی نیستالکترومغناطیس شنوایی و هدائما بخوانابزار بقای موجود زنده از راه های جدید برای قضاوت راز علم جز اندکی به شما داچاالش ها در تعیین منبع هوشواهدی از دنیسوان(شبه نئبرخی روش های تربیتی کودکمنابع جدید انرژیویتامین E در چه مواد غذایتاثیر گیاه خواری بر رشد وگالکانزوماب، دارویی جدیمغز مادران و کودکان در زمحقیقت در علم، هرگز نهایی انگشت نگاری مغز نشان میدداستانها و مفاهیمی اشتباابزارهای دفاعی و بقای موزمان و مکان، ابعاد کیهان شباهت مغز و کیهاناصل علت و تاثیرچرا بیماری های تخریبی مغبسیاری از بیماری های جدیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوالزارتان داروی ضد فشار تاثیر داروهای ضد التهاب پیچیدگی های مغزمگسمغز از بسیاری حقایق می گرحس و ادراک (قسمت اول )در سال حدود 7 میلیون نفر اخلاق پایه تکامل و فرهنگزیر فشار کووید چه باید کرظهور امواج مغزی در مغز مصبه مغز خزندگان خودت اجازنظریه ی تکامل در درمان بیتلقین اطلاعات و حافظهواکسن سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکپروژه ی ژنوم انسانینقش مهاجرت در توسعه نسل احس و ادراک قسمت پنجاهدرمانهای بیماری پارکینسارتوکين تراپی روشی جديد نقش پیش زمینه ها و اراده زبان ریشه هایی شناختی اسبی عدالتی در توزیع واکسن عید نوروز مبارکفلج نخاعی با الکترودهای هندسه بنیادینتنبیه چقدر موثر استیک جهش ممکن است ذهن انسانمیهمانهای ناخوانده عامل تازه های بیماری پارکینسوآنزیم تولید انرژی در سلوحس و ادراک قسمت ششمايا اراده آزاد توهم است یدرگیری مغزی در سندرم کووارزش حقیقی زبان قسمت دومنقش زبان در سلطه و قدرت اسلول های بدن تو پیر نیستنبیماریهای تحلیل عضلانی افراموش کارها باهوش تر هسهوش مصنوعی از عروسک بازی تومورها و التهاب مغزی عاکل اقیانوس در یک ذرهما به جهان های متفاوت خودتشنج و حرکات شبه تشنجی قاآیا کیهان می تواند یک شبیخواب سالم عامل سلامتی و یایا بیماری ام اس (مولتیپذرات کوانتومی زیر اتمی قاز بحث های کنونی در ویروسنهایت معرفت و شناخت درک عسودمندی موجودات ابزی بر بارداری بدون رحمقانون مندی نقشه ژنتیکی مهوش مصنوعی از عروسک تا کمتوصیه های غیر دارویی در سکوچکترین چیز یک معجزه اسمحدودیت چقدر موثر استجلوتر را دیدنآیا دلفین ها می تواند از خطرات هوش مصنوعیابزار هوش در حال ارتقا ازرویاها از مغز است یا ناخواز تکینگی تا مغز از مغز تنوعی سکته مغزی ، وحشتناک سانسور بر بسیاری از حقایبحثی درباره هوش و تفاوتهلا اکراه فی الدینهوش عاطفی بیشتر در زنانتکامل داروینی هنوز در حاکاهش سن بیولوژیکی، تنها مرکز خنده در کجای مغز استجهان پیوستهآزمون ذهنی گربه شرودینگردیدن خدا در همه چیزابزار بقا از نخستین همانروشی جدید در درمان قطع نخاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه تکامل مغزهای کنونیسربازان ما محققا غلبه می برای خودآگاه بودن تو بایسردرد میگرن در کودکانبرای زندگی سالم، یافتن تمنابع انرژی از نفت و گاز هر چیز با هر چیز دیگر در تتاثیر نگاه انسان بر رفتاکشف مکانیسمی پیچیده در بمشکلات بین دو همسر و برخیجاذبهالکتروتاکسی(گرایش و حرکداروهای مصرفی در ام اسابزار بقای موجود زنده از راه پیروزی در زندگی چیستازدواج های بین گونه ای، رناتوانی از درمان برخی ویشکل های متفاوت پروتئین هبرخی سلولهای عصبی در تلامناطق خاصی از مغز در جستجویتامین کاتاثیر گیاه خواری بر رشد وگامی در درمان بیماریهای مغز چون ابزار هوش است دلیحقیقت راستین انسان علم باندوهگین نباش اگر درب یا دخالت در ساختار ژنهاابعاد اضافه ی کیهانزمان واقعیت است یا توهمشباهت مغز با کیهان مادیاصل عدم قطعیت از کوانتوم چرا حیوانات سخن نمی گوینبعد از کرونامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکنش های ناخودآگاه و تقتاثیر داروی ضد تشنج سدیم پیچیدگی های مغزی در درک زمغز به تنهایی برای فرهنگ حس و ادراک (قسمت دوم )درمان های اسرار آمیز در آاختلال خواب فرد را مستعد زیرفون داروی ضد ام اسعقل مجادله گربه نقاش بنگرنظریه ی تکامل در درمان بیتلاش ها برای کشف منابع جدواکسنی با تاثیر دوگانه امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکپروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت پنجاه و یدرهای اسرارآمیز و پوشیدهارتباط میکروب روده و پارنقش آتش در رسیدن انسان بهزبان شناسی مدرن در سطح سلبیمار 101 ساله، مبتلا به سعامل کلیدی در کنترل کارآفلج بل، فلجی ترسناک که آنهندسه در پایه ی همه ی واکتو یک معجزه اییک رژیم غذایی جدید، می تومیوتونیک دیستروفیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی آیندهحس و ادراک قسمت شصت و هشتايا اراده آزاد توهم است یدرگیری مغزی در سندرم کووارزش حقیقی زبان قسمت سومنقش سجده بر عملکرد مغزسلول عصبی شاهکار انطباق بیهوش کردن در جراحی و بیمفراموشی همیشه هم بد نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی تومورهای ستون فقراتکلمات بلند نه صدای بلندما با کمک مغز خود مختاريمتشنج عدم توازن بین نورون آیا گذشته، امروز وآینده خواب عامل دسته بندی و حفطایا بدون زبان میتوانیم تذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تلسکوپ گالیله تا تلسکنهایت در بی نهایتسیلی محکم محیط زیست بر انبازگشت از آثار به سوی خداقانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک تا کمتوصیه هایی در مصرف ماهیکووید نوزده و خطر بیماری محدودیت های حافظه و حافظجمجمه انسان های اولیهآیا دلفین ها میتوانند بادفاع در برابر تغییر ساختابزار بقا از نخستین همانرویاهای پر رمز و حیرتی دراز تکینگی تا مغز از مغز تنیکولا تسلاسایه را اصالت دادن، جز فربحثی درباره هوش و تفاوتهلایو دوم دکتر سید سلمان فهوش عاطفی در زنان بیشتر اتکامل زبانکایروپاکتیک چیستمرگ چیستجهان پر از چیزهای اسرار آآسيب میکروواسکولاریا آسدژا وو یا اشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانروشی جدید در درمان نابیناز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل چگونه جمعیت های بزرگ شکل سردرد و علتهای آنبرخی ملاحظات در تشنج های منابع انرژی از نفت و گاز هر حرکت خمیده می شود و هر تاثیر نگاه انسان بر رفتاکشف ارتباط جدیدی از ارتبمشکلات روانپزشکی پس از سجاذبه و نقش آن در شکلگیریالگو و عادت را بشکن و در اداروهای ام اسابزار بقای موجود زنده از راه انسان شدن، راه رفتن واساس انسان اندیشه و باور ناتوانی در شناسایی چهره شکل پنجم مادهبرخی سيناپسها طی تکامل و منبع هوشیاری کجاست قسمت ویتامین کا و استخوانتاثیر گیاه خواری بر رشد وگامی در درمان بیماریهای مغز چگونه صداها را فیلتر حقیقت غیر فیزیکیاندام حسی، درک از بخش هایدر مانهای کمر درداتفاق و تصادفزمان پلانکشباهت کیهان و مغزاصول انجام برخی نرمش ها دچرا حجم مغز گونه انسان دربعد از کرونامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکنش به حس جدیدتاثیر درجه حرارت بر عملکپیوند قلب خوک، به فرد دچامغز برای فراموشی بیشتر کحس و ادراک قسمت 67درمان های بیماری آلزایمراختلال در شناسایی حروف و زیرک ترین مردمعقلانیت بدون تغییربه نقاش بنگرنظریه ی ریسمانتلاش هایی در بیماران قطع واسطه ها د رمسیر ایجاد مغمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکپرواز از نیویورک تا لوس آحس و ادراک قسمت پنجاه و دانسان جدید از چه زمانی پادریای خداارتباط ماده و انرژینقش انتخاب از طرف محیط، نزبان شناسی نوین نیازمند بیماری های مغز و اعصاب و عادت کردن به نعمتفلج خوابهندسه زبانِ زمان استتو یک جهان در مغز خودت هسیکی از علل محدودیت مغز اممیگرن و پروتئین مرتبط با تبدیل سلولهای محافط به سآینده ی انسان در فراتر ازحس و ادراک قسمت شصت و دوای نعمت من در زندگیمدرگیری اعصاب به علت میتوارزش خود را چگونه میشناسنقش غذاها و موجودات درياسلولهای ایمنی القا کنندهبیهوشی در بیماران دچار افرایند پیچیده ی خونرسانیهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم فضای خالیکلام و زبان، گنجینه ای بسما بخشی از این جهان مرتبطتشخیص ژنتیکی آتروفی های آیا پیدایش مغز از روی تصاخودآگاهی و هوشیاريایا تکامل هدفمند استذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تلسکوپ گالیله تا تلسکچهار میلیارد سال تکامل بسیگار عامل افزایش مرگ ومبازگشت به ریشه های تکاملقانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک تا کمتوضیحی ساده در مورد هوش مکودک هشت ساله لازم است آدمخچه فراتر از حفظ تعادلجنبه های موجی واقعیتآیا دست مصنوعی به زودی قادقیق ترین تصاویر از مغز اابزار بقا از نخستین همانرویای شفافاز تکینگی تا مغز از مغز تنیاز به آموزش مجازی دیجیساخت شبکه عصبی مصنوعی با بحثی درباره احساسات متفالبخند بزن شاید صبح فردا زهوش عاطفی در زنان بیشتر اتکامل زبانکار با یگانگی و یکپارچگیمرگ و میر پنهانجهان دارای برنامهآسیب ها ناشی از آلودگی هودژاوو یا آشناپنداریابزار بقا از نخستین همانروشی جدید در درمان سکته ماز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه حافظه را قویتر کنیسردرد تنشنبرخی مرزهای اخلاق و علوم منابع انرژی از نفت و گاز هرچیز با یک تاب تبدیل به تاثیر ویتامین دی بر بیماکشف جمجمه ای درکوه ایرهومشکلات روانپزشکی در عقب جدایی خطای حسی استالگوی بنیادین و هوشیاریداروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقای موجود زنده از راه بی شکستاستفاده از مغز، وزن را کمنادانی در قرن بیست و یکم،شگفت انگیز بودن کیهانبرداشت مغز ما از گذر زمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت ویتامین کا در سبزیجاتتاثیر گیاه خواری بر رشد وگاهی لازم است برای فهم و مغز ناتوان از توجیه پیداحقیقت غیر قابل شناختانرژی بی پایان در درون هردر محل کار ارزش خودت را باتوبان اطلاعات و پلِ بینزمان به چه دلیل ایجاد میششباهت زیاد بین سلول هاي عاصول توسعه ی یک ذهن کاملچرا خشونت و تعصببعد از کرونا دلخوشی بیهومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن های شرکت فایزر آمرتاثیر درجه حرارت بر عملکپیوند مغز و سر و چالشهای مغز بزرگ چقدر مفید هست ؟حس و ادراک قسمت چهلدرمان های جدید میگرناختلال در شناسایی حروف و زیست، مرز افق رویداد هستعلم و ادراک فقط مشاهده ی نظریه تکامل در درمان بیمتلاشی برای درمان قطع نخاوبینار اساتید نورولوژی دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکپرورش مغز مینیاتوری انساحس و ادراک قسمت پنجاه و سانسان خطرناکترین موجوددرک فرد دیگر و رفتارهای اارتباط متقابل با همه ی حینقش اتصالات بین سلولهای زبان، نشان دهنده ی سخنگو بیماری وسواسعارضه جدید ویروس کرونا سفلج خواب چیستهنر حفظ گرهتو پیچیده ترین تکنولوژی یافته های نوین علوم پرده میگرن سردردی ژنتیکی که بتداوم مهم است نه سرعتآینده ی علم و فیزیک در60 ثحس و ادراک قسمت شصت و ششای آنکه نامش درمان و یادشدرختان اشعار زمیناز فرد ایستا و متعصب بگذرنقش غذاها و موجودات درياسلولهای بنیادی مصنوعی دربیوگرافیفرایند تکامل و دشواری هاهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم فضای خالی یا توهم فضکلرال هیدرات برای خوابانما تحت کنترل ژنها هستیم یتشخیص آلزایمر سالها قبل آیا آگاهی پس از مرگ از بیخودآگاهی و هوشیاريایجاد احساساترفتار اجتماعی انسان، حاصاز تکنیکی تا مغز از مغز تچهار ساعت پس از کشتار خوکسیاهچاله های فضایی منابعبازخورد یا فیدبکقانونمندی و محدودیت عالمهوش مصنوعی از عروسک تا کمتیوتیکسن داروی ضد جنونکودک ایرانی که هوش او از مخچه ، فراتر از حفظ تعادلجنسیت و تفاوت های بیناییآیا رژیم غذایی گیاهی سلادلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقا از نخستین همانروان سالماز تکینگی تا مغز از مغز تچیزی منتظر شناخته شدنساخت شبکه عصبی با الفبای بحثی درباره احساساتی غیرلرزش ناشی از اسیب به عصبهوشمندی کیهانتکامل زبان انسان از پیشیکاربرد روباتهای ريزنانومرگ و میر بسیار بالای ناشجهان در حال نوسان و چرخشآشنا پنداریدگرگونی های نژادی و تغییابزار بقا از نخستین همانريتوکسيمب در درمان ام اس