دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثر سلولهای عصبی چگونه است قسمت پنجم

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلولهای مغز چگونه است؟( قسمت پنجم)

در قسمت‌های قبلی بیان شد که گرما در حد قابل قبول، عامل حرکت و حیات سلول زنده است و افزایش درجه حرارت، نقش مهمی در حیات دارد.

برای تاثیر حرارت در افزایش واکنش‌های شیمیایی و فیزیکی، ثابت وانت هوف بیان شد ولی باز بيان شد که افزایش بیش از حد حرارت، تاثیر بدتری را بر سلول‌های زنده دارد.

برخی مطالب در قسمتهای قبل تکرار میشود (افزایش درجه حرارت در حد متعادل، منجر به بهبود عملکرد سلول‌های مغزی می شود ولی افزايش درجه حرارت درون مغز به بالای چهل درجه، تاثیر برعکس دارد و این تاثیر مضر، به خصوص روی سلول هایی است که فعالیت بیشتری دارند.

ورزش شدید در هوای گرم منجر به آسیب دیدن سد بین خون و مغز می گردد. در حالت سرد شدن مغز، میزان آلبوميني که از سد تخریب شده، به داخل مغز نفوذ می کند به حدود دو برابر می رسد ولی در وضعیت هيپرترميک و گرم شدن شديد یعنی حدود 41 درجه، این نفوذ به 26 برابر می رسد.

این آسیب به سد بین خون و مغز در کورتکس پيريفورميس به حداکثر می‌رسد. ( Thompson SM, Musakawa LM, Rince DA. Temperature dependence of intrinsic membrane properties and synaptic potentials in hippocampal CA1 neurons in vitro. J. Neurosci.1985;5:817824. [PubMed]))

بار دیگر با یک تضاد مواجهيم و با یک نیرویی که بر این تضاد فائق می آید تا حیات جریان یابد. گرمایی که حیات بخش به مغز است و گرمای سوزاني که کشنده حیات برای مغز است و همین که امروز مغز انسان باقی مانده است نشان دهنده قدرت بی مانندی است که سوپاپ هاي بین حرارت و حیات و سوختن و مرگ را به صورت متعادل، نگه داشته است. اینکه بگوئیم جهان امروز از هیچ، به وجود آمده است و نیاز به قدرتی برای ساختن آن نیست، قطعا عاقلان را قانع نخواهد کرد. ایجاد هماهنگی های عمیق بین اجزای مختلف و متضاد که مانند پیشرفته ترین دستگاهها بین فشار زیاد و کم، انتخاب طبیعی و انتخاب جنسی و گرما و سرما توازن ایجاد میکند، لازمه حیات زمینی است و قطعا عقلی در پس این هماهنگی ها هست.(جهت مطالعه بیشتر در مورد این سوپاپ های حیاتی به قسمت چهارم این بحث مراجعه شود)

پیش از پایان بحث درباره تاثیر حرارت بر مغز، نگاهی سطحی بر تاثیر حرارت بر حیات به صورتي کلی می اندازيم.

در این قسمت گامی فراتر به سوی ریشه های حیات زميني یعنی هوا و آب برداشته میشود و به بخش مهمی از حيات يعني جریان های همرفتی در هوا و دریا می‌پردازیم که نقش بسیار مهمی را در ایجاد باد و امواج دريا دارد. با گرم شدن اکثر گازها و مایعات، چگالی گاز و مایع، کمتر میشود و مایع یا گاز گرمتر به روي قسمت سردتر می آید. این تغییر چگالی در نتیجه حرارت، یکی از شگفتی های خلقت است. و مانع از ايستايي آب ها میشود.

این عدم ايستايي آب ها به خصوص در مورد آب های جاری شیرین، مهمتر است. این آب ها اگر ساکن باشند به مرور زمان دچار فساد می‌شوند زیرا نمک آب دریاها را ندارند و عدم وجود نمک، محیط مناسبی را برای رشد باکتری ها و ویروس ها فراهم مي کند. جاری بودن این آب ها از فساد جلوگیری میکند.

به نظر می‌رسد با شیوع سد سازی های گسترده‌ و تجمع آب های شیرین در پشت این سدها این جریان طبیعی مختل شده است. ولی در واقع اینطور نیست.

نکته مهم در تاثیرات درجه حرارت بر حرکات همرفتی آب این دریاچه هاست. همانطور که می‌دانیم آب تازه وارد شده به این دریاچه ها معمولا از چشمه ها و رودخانه هاست و درجه حرارت آن پایین است بنابراین با ورود آب سرد به دریاچه های سد یا دریاچه های طبیعی معمولا به دلیل چگالی بالاتر به قسمت پایین دریاچه می‌رود و آب قدیمی تر و گرمتر به سطح می آید و چون معمولا تخلیه این دریاچه ها از کف آن صورت نمی گيرد بلکه بیشتر از قسمتهای سطحی تخلیه ميشوند، پس آبهای قدیمی تر که شاید اگر جاری نشوند فاسد گردند، سریعتر تخلیه می‌شوند و آبهای جدید و سرد در قسمت تحتانی دریاچه قرار می گیرد و باز با گرم شدن این آب ها، آب گرمتر به سطح آب می آید و آبهای سرد رودخانه یا چشمه به قسمت پائینتر میرود.

دریاها که سطح آنها بسیار پایین است و تخلیه اي ندارند برای جلوگیری از فسادشان لازم است شور باشند ولی در همین دریاها هم وجود جریانات آبهای گرم سطحی و سرد عمقی وجود دارد و در کل، حرکات امواج آب بر اثر بادهایی که میوزد باعث جنبش سطح آب و حل شدن مقدار زیادی اکسیژن در آب ميشود.

افزایش جریان‌های اعماق دریا از اختلاف در دما و میزان نمک حاصل می‌شوند. جریان‌های سطحی نیز از اصطکاک موج‌های تولید شده در اثر وزش باد و جزر و مد پدیدار می‌شوند.

Gordon, Arnold. Ocean Circulation in The Climate System. Columbia University (New York), 2004. Accessed 6 July 2013.)

( Stewart, Robert H. Introduction To Physical Oceanography, pp. 23. Texas A & M University, 2008.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [14.11.20 08:22]
Accessed 1

5 Sept. 2013.)

دمای دریا عمدتاً بر میزان تابش خورشیدی جذب شده وابسته است. در استوا، جایی که نور خورشید به طور مستقیم می‌تابد، دمای لایه‌های سطح می‌تواند تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد افزایش یابد؛ در اطراف قطب‌ها، دما در نقطه ذوب با یخ دریا در تعادل دمایی است. شوری آب، دمای ذوب را کمتر از دمای ذوب آب شیرین کرده است (معمولا -۱٫۸). این اختلاف دما به گردش مداوم آب در دریا کمک می‌کند. جریان‌های سطحی گرم با دور شدن از استوا سرد می‌شوند و با متراکم‌تر شدن، در آب فرومی‌رود. آب سرد در اعماق دریا، پیش از بالا آمدن سطح، به سمت استوا بازمی‌گردد. در سراسر جهان آب دریای در اعماق، دمایی بین -۲ تا ۵ درجه سانتی‌گراد دارد.
( Russell, F.S. & al. The Seas, pp. 225227. Frederick Warne, 1928.)

جریان‌های دریایی وابسته به حرارت را در اینجا می‌بینیم يعنی اگر گرمای خورشید نبود، آب دریاها ایستا میشد و در نتیجه عدم وجود موج، میزان اکسیژن آن بسیار کاهش می یافت. پس می بینیم حرارت خورشید چه نقش برجسته ای در ایجاد حیات بر کره زمین دارد. البته نکته مهم تفاوتهای حرارتی و گرمایشی و اختلاف فشار هوا و آب در قسمت‌های مختلف زمین است. و این تفاوت‌ها سبب ایجاد باد و موج در آب و هوا میشود. (باز تضادی بین سرما و گرما که اگر توازنی در این تضادها ایجاد نشود ،حیاتی شکل نمی‌گیرد).

در دریاهای منجمد، کریستال‌های یخ در سطح دریا شروع به شکل گیری می‌کنند و جریانات زیر یخ ها باز باقی ميماند. خود این تشکیل یخ در سطح آب، نقش بسیار مهمی در ادامه حیات دارد و از شگفت ترين پدیده هاست. آب سرد معمولا سنگین تر است و پایین میرود که نقش مهم آن را در تخلیه آبهای شیرین مانده و قدیمی و جایگزین شدن آن با آب سرد و تازه چشمه ها دیدیم. ولی با ادامه سرد شدن آب، و رسیدن به دمای انجماد، چگالی یخ کاهش می یابد و یخ روی آب میماند و تشکیل یخ روی آب سبب می‌شود به عنوان عايقي، آب روان زیر، گرمتر بماند و موجودات آبزی در آب زیر لایه های یخی باقی بمانند.

اگر دوره های یخ بنداني را که زمین با آن مواجه بوده است در نظر بگیریم خواهیم فهمید، این سیستم شگفت انگیز یخ زدن آب است که امکان ادامه حیات را در زیر لایه های یخی فراهم کرده است. اگر مایعی غیر از آب روی زمین وجود داشت، امکان ادامه حیات در دوره های یخبندان نبود.

میزان نور خورشیدی که به داخل دریا نفوذ می‌کند، به زاویه خورشید، آب‌وهوای محلی، و کدری دریا بستگی دارد. از نوری که به سطح دریا می‌رسد، بیشتر آن از سطح دریا بازتاب می‌شود، و طول موج قرمز در چند متر بالایی مشاهده می‌گردد. زرد و سبز تا اعماق بیشتر نفوذ می‌کند، و طول موج‌های آبی و بنفش تا حدود ۱۰۰۰ متر نفوذ می‌نماید.( ↑ Russell, F.S. & al. The Seas, pp. 225227. Frederick Warne, 1928.)

میزان اکسیژن موجود در آب دریا در درجه اول به دما و موجودات زنده فتوسنتز کننده مانند جلبک، فیتوپلانکتون، و گیاهانی مانند علف دریایی بستگی دارد که در آن زندگی می‌کنند. در طول روز، فعالیت فتوسنتزی آن‌ها اکسیژن تولید می‌کند، این اکسیژن در آب دریا حل می‌شود و حیوانات دریایی از آن استفاده می‌کنند. اشباع آب از اکسیژن در طول شب و در اعماق زیاد، کمتر روی می‌دهد. باز در اینجا نقش مهم گرما و نور خورشید را در ادامه حیات می بینیم و وقتي بدانيم ابتداي سیر تکامل موجودات که نهایتا به مغز امروزی رسیده است، در آبها بوده است نقش حرارت و نور خورشید را در ادامه حیات در می یابیم.

( ↑ Jeffries, Martin. Sea ice in the Encyclopædia Britannica Online. Britannica Online, 2012. Accessed 21 April 2013.)

گفته می‌شود که گرم‌شدن زمین، اکسیژن سطح و عمق دریا را کاهش خواهد داد. باز متوجه نقش مهم تنظیمات درجه حرارت می‌شویم.

حرارت نقش مهمی را در ایجاد و حفظ حیات داشته است ولی افزایش بیش از حد درجه حرارت می‌تواند میزان اکسیژن محلول در آب را کاهش دهد. میزان کم شدن اکسیژن محلول اینگونه است
15 mg/L at 0ºC to 8 mg/L at 30ºC
ولی مانع دیگری، با سرد شدن بیشتر حاصل میشود تشکیل یخ روی آب به عنوان عايق از میزان اکسیژن زیر آب می کاهد
http://www.ramp-alberta.org/river/water+sediment+quality/chemical/temperature+and+dissolved+oxygen.aspx

باید توجه شود که نقش اکسیژن در عملکرد سلول‌های معزی بسيار بالاست و سلولهای مغزی بیش از دیگر سلول‌های بدن، اکسیژن می‌سوزانند و در سیر تکاملی موجودات، لازمه بزرگ شدن مغز میزان بالای اکسیژن محیط است به طوری که در سیر تکاملی خلقت، موجودات آبزی ابتدایی برای رشد بیشتر مغزشان، مجبور شدند از آب بیرون بیاید تا از اکسیژن بیشتر هوای آزاد استفاده کنند.

افزایش حرارت آبها میتواند با افزایش رشد گیاهان فتوسنتز کننده میزان اکسیژن آب را بیشتر کند ولی با افزایش بيشتر درجه حرارت آب میزان اکسیژن محلول درآب کاهش می یابد که به نوبه خود

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [14.11.20 08:22]
میتواند از اکسیژن محلول در آب بکاهد و میزان اکسیژن موجود درهوا را بیشتر کند. باز توازن برقرار کردن بین گرما و سرما بسیار حساس است. زندگی آبزیان و هوازيان و میزان اکسیژن در دسترس آنها در گرما و سرما، و در نتیجه رشد مغز آنها در طول قرون آینده با شرایط پارادوکس بسیاری مواجه است که لازم است توازنی بین آنها قرار شود. (در اینجا متوجه اهمیت هشدار سید احمد الحسن یمانی فرستاده امام زمان، در مورد حفظ سلامت محیط زیست و اهمیت کارگزارانی که بتوانند این توازن را برقرار کنند، می‌شویم.

به امید آنکه پیش از رسیدن به نقطه صفر آب و هوایی که دیگر امکان بازگشتی نیست، جهان بشریت از دست خودخواهانی که طبیعت و زندگی همه را برای جیب های خود می خواهند خلاص شوند.(زمین از ترامپ خلاص شد!

ترامپ و مشابهان او از کسانی که خودخواهی بر آنها سیطره دارد، به آن چیزی که در زمین و نظام محیط زیست آن رخ میدهد و رو به نابودی است و طی بیست یا سی سال و نه بیشتر به سوی نقطه غیرقابل برگشت میرود و به برهنگی کامل زمین و نهایتا بی آبی و از میان رفتن زندگی میرسد، توجه نمی‌کنند؛

توجهی به نسلهای آینده و رنجی که ممکن است گرفتار آن شوند، ندارند؛

اینها کاملا بی خردانه، اثر گلخانه ای آب و هوا را انکار می‌کنند؛ با وجود اینکه با سوزاندن جنگل‌ها و حوادث طبیعی بزرگ و در حال زیاد شدن، بر صورت آنها سیلی میزند.

به ویرانی زمین و نظام زیستی آن ادامه میدهند و بر این، اصرار می ورزند. همه اینها برای مصالح شخصی تنگ نظرانه برای ماندن بر حکومت به فضل تایید جاهلانی است که خودخواهی بر آنها سیطره دارد ولی به این همه ویرانی و نابودی و لبه پرتگاهی که بر زمین به آن رسیده ایم توجهی ندارند.

امام احمدالحسن یمانی
https://www.facebook.com/457397004307968/posts/3339491409431832/)

در همین جا مبحث تاثیر دما بر حیات و رشد سلولهای مغزی به پایان میرسد. امید است نقدهای سازنده اي روی این بحث از طرف همراهان گرامی انجام شود.
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیهوش کردن در جراحی و بیمعوامل موثر در پیدایش زباهمیشه اطمینان تو بر خدا بتومورهای ستون فقراتوزن حقیقی معرفت و شناختتاریکی من و تو و گرد و غبامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآن چیزی که ما جریان زمان حس و ادراک قسمت سوممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟ایا بدون زبان میتوانیم تدرک عمیق در حیواناتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکسفرنامه سفر به بم و جنوب نقش روزه داری در سالم و جبازگشت از آثار به سوی خداصفحه اصلیهوش مصنوعی الفاگوتوصیه هایی در مصرف ماهیژنها نقشه ایجاد ابزار هوتربیت کودکان وظیفه ای مهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآیا هوش ارثی دریافتی از پخم شدن فضا-زمانابزار بقا از نخستین همانذهن خود را مشغول هماهنگیاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم سردرد به دلیل افت فچند روش ساده برای موفقیتبحثی درباره هوش و تفاوتهفلج خواب چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل زبانکنترل همجوشی هسته ای با هتغییرات منطقه بویایی مغزمیگرن سردردی ژنتیکی که بآیا جنین انسان، هوشمندی خطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقا از نخستین همانرویا و خبر از آیندهاز تکینگی تا مغز از مغز تسیستم دفاعی بدن علیه مغز نورون هاي مصنوعی می توانبرای زندگی سالم، یافتن تفرایند تکامل و دشواری هاهوش مصنوعی درخدمت خلق وحتاثیر نگاه انسان بر رفتاکیست کلوئید بطن سومجهان یکپارچهما تحت کنترل ژنها هستیم یآب، زندگی است(قسمت پنجم)ديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقای موجود زنده از روش صحبت کردن در حال تکامازدواج های بین گونه ای، رسریعترین کامپیوتر موجودچگونه واکسن کرونا را توزبرخی سلولهای عصبی در تلاقانونمندی و محدودیت عالمهیپرپاراتیروئیدیسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وکرونا چه بر سر مغز می آورجواب دانشمند سوال کننده مخچه ، فراتر از حفظ تعادلافزایش قدرت ادراکات و حسدانشمندان اولین سلول مصنابعاد اضافه ی کیهانرژیم غذایی ضد التهابیاصل عدم قطعیت از کوانتوم شناخت درون، شناخت بیرون؛چالش هوشیاری و اینکه چرا بعد از کرونالرزش ناشی از اسیب به عصبوقت نهيب هاي غير علمي گذشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم گوشت خواری یا گیاه خواریحقیقت افرادمرگ و میر بسیار بالای ناشامگا سه عامل مهم سلامتداروی ضد تشنج با قابليت تاختلال خواب فرد را مستعد رشد مغز علت تمایل انسان ببه نقاش بنگرنرمشهای مهم برای تقویت عتلاش ها برای کشف منابع جدمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت چیستپنج اکتشاف شگفت آور در موحباب های کیهانی تو در تومشکلات روانپزشکی در عقب در کمتر از چند ماه سوش جدارتباط میکروب روده و پارزونیسومایدبیمار 101 ساله، مبتلا به سطلای سیاهنسبت ها در کیهانتو یک معجزه ایواکسن اسپایکوژنتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیشرفت های جدید علوم اعصحس و ادراک قسمت هفدهممغز ناتوان از توجیه پیداايا اراده آزاد توهم است یدرمان جدید میگرن با انتی ارزش حقیقی زبان قسمت سومزبان و شناخت حقیقت قسمت انقش هورمون های تیروئید دارزش خود را چگونه میشناسزبان و شناخت حقیقت قسمت دنقش هورمون زنانه استروژنبیهوشی در بیماران دچار اعوامل ایجاد لغت انسانی و همیشه عسل با موم بخوریمتوهم فضای خالیوزوز گوشتاریکی خواهد ترسیدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآنچه واقعیت تصور میکنیم حس و ادراک قسمت سی و هشتممغز بزرگ چالش است یا منفعایا تکامل هدفمند استدرگیری قلب در بیماری ویراز تلسکوپ گالیله تا تلسکسفری به آغاز کیهاننقش رژیم غذایی بر رشد و ابازگشت به ریشه های تکاملسوالات پزشکیهوش مصنوعی از عروسک های بتوضیحی ساده در مورد هوش مژنها ، مغز و ارادهترجمه ای ابتدایی از اسرامنبع هوشیاری در کجاست؟ قآیا هوش سریعی که بدون احسخونریزی مغز در سندرم کووابزار بقا از نخستین همانذهن سالماز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهاچندین ماده غذایی که ماننبحثی درباره احساسات متفافلج دوطرفه عصب 6 چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل زبانکنترل جاذبهتغییرات آب و هوایی که به میگرن شدید قابل درمان اسآیا جهان ذهن و افکار ما مخطای ادراک کارماابزار بقا از نخستین همانرویا بخشی حقیقی از زندگی از تکینگی تا مغز از مغز تسکوت و نیستینورون های ردیاب حافظهبرخی ملاحظات در تشنج های فرایند حذف برخی اجزای مغهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتاثیر نگاه انسان بر رفتاکاهش مرگ و میر ناشی از ابجهان کنونی و مغز بزرگتریمانند آب باشآثار باستانی تمدن های قددی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقای موجود زنده از روشهای نو در درمان دیسک باساس انسان اندیشه و باور سرگیجه از شایعترین اختلاچگونه آن شکری که می خوریمبرخی سيناپسها طی تکامل و قارچ بی مغز در خدمت موجودهاوکينگ پیش از مرگش رسالتاثیر گیاه خواری بر رشد وکریستال هاجوسازی مدرنمخچه ابزاري که وظیفه آن فافزایش مرگ و میر سندرم کودانشمندان تغییر میدان مغاتفاق و تصادفرژیم غذایی ضد درداصول انجام برخی نرمش ها دشناسایی تاریخچه ی تکاملیچالش هوشیاری و اینکه چرا بعد از کرونالرزش عضله یا فاسیکولاسیووقتی فهمیدی خطا کردی برگتاثیر درجه حرارت بر عملکگیلگمش باستانی کیستحقیقت اشیامرگ انتقال است یا نابود شامروز دانش ژنتیک هیچ ابهداروی ضد تشنج با قابليت تاختلال در شناسایی حروف و زمین در برابر عظمت کیهانبه نقاش بنگرچرا مغز انسان سه هزار سالتلاش هایی در بیماران قطع منابع انرژی از نفت و گاز واقعیت چیستپوست ساعتی مستقل از مغز دحد و مرزها توهم ذهن ماستمشاهده گر جدای از شیء مشاانسان جدید از چه زمانی پادر آسمان هدیه های نادیدنارتباط ماده و انرژیزونا به وسیله ویروس ابله بیماری های مغز و اعصاب و طوفان فقر و گرسنگی و بی سنسبت طلایی، نشانه ای به ستو یک جهان در مغز خودت هسواکسن اسپایکوژن ضد کروناتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیشرفت در عقل است یا ظواهحس و ادراک قسمت هجدهممغز و سیر تکامل ان دلیلی ای نعمت من در زندگیمدرمان جدید کنترل مولتیپلاز فرد ایستا و متعصب بگذرزبان و شناخت حقیقت قسمت سنقش ویتامین K در ترمیم اسبیوگرافیعواملی که برای ظهور لغت اهمراهی نوعی سردرد میگرنیتوهم فضای خالی یا توهم فضیک پیام منفرد نورون مغزی تاریخ همه چیز را ثبت کردهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآنچه حس می کنیم، نتیجه ی حس و ادراک قسمت سی و ششممغز بزرگ چالشهای پیش روایجاد احساساتدرگیری مغز در بیماری کویاز تکنیکی تا مغز از مغز تسقوط درون جاذبه ای خاص، چنقش رژیم غذایی در رشد و ابازخورد یا فیدبکپیامهای کاربرانهوش مصنوعی از عروسک های بتیوتیکسن داروی ضد جنونژنهای مشترک بین انسان و وتسلیم شدن از نورون شروع ممنبع هوشیاری در کجاست؟(قآیا هشیاری کوانتومی وجودخواندن ، یکی از شستشو دهنابزار بقا از نخستین همانذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهانه جنگ و نه خونریزیبحثی درباره احساساتی غیرفناوری هوش مصنوعی نحوه خهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل زبان انسان از پیشیکندر در بیماریهای التهابتغییرات تکاملی سر انسان میدان مغناطيسي زمین بشر آیا جهش های ژنتیکی، ویروخطای حسابزار بقا از نخستین همانرویا تخیل یا واقعیتاز تکینگی تا مغز از مغز تسکته مغزینوروپلاستیسیتی چیستبرخی مرزهای اخلاق و علوم فراتر از دیوارهای باورهوش احساسیتاثیر ویتامین دی بر بیماکاهش التهاب ناشی از بیماجهان کاملی در اطراف ما پرماه رجبآرامش(سکوت) stillness و تکاپودین، اجباری نیستابزار بقای موجود زنده از روشهای شناسایی قدرت شنوااستفاده از مغز، وزن را کمسرگردانیچگونه انتظارات بر ادراک برداشت مغز ما از گذر زمانقبل از آغازهاوکينگ پیش از مرگش رسالتاثیر گیاه خواری بر رشد وکریستال زمان(قسمت اولجامعه ی آسمانیمدل همه جانبه نگر ژنرالیافزایش سرعت پیشرفت علوم دانشمندان روش هاي جدیدی اتوبان اطلاعات و پلِ بینراه فراری نیستاصول توسعه ی یک ذهن کاملشناسایی سلول های ایمنی اچالش هوشیاری و اینکه چرا بعد از کرونا دلخوشی بیهولزوم سازگاری قانون مجازاوقتی تو از یاد گرفتن باز تاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه بی عقل به سوی نور میحقیقت تنها چیزی است که شامرگ تصادفیانفجار و توقف تکاملی نشاداروی ضد تشنج توپیراماتاختلال در شناسایی حروف و زمین زیر خلیج فارس تمدنی شبیه سازی سیستم های کوانچرا مغزهای ما ارتقا یافت تلاشی برای درمان قطع نخامنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت های متفاوتپوشاندن خود از نورحرکت چرخشی و دائمی کیهانمشاهده آینده از روی مشاهانسان خطرناکترین موجوددر آستانه ی موج پنجم کوویارتباط متقابل با همه ی حیزیباترین چیز در پیر شدنبیماری وسواسطوفان زیبایینشانه های گذشته در کیهان تو پیچیده ترین تکنولوژی واکسن دیگر کرونا ساخته شتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیشرفتی مستقل از ابزار هحس و ادراک قسمت هشتممغز کوانتومیای آنکه نامش درمان و یادشدرمان جدید سرطاناز نخستین همانند سازها تزبان جانسوزنقش ژنتیک در درمان اختلابیوگرافیعوارض ازدواج و بچه دار شدهندسه ی پایه ایتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)یک پیشنهاد خوب برای آسان تازه های اسکیزوفرنی(جنومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآنها نمیخواهند دیگران راحس و ادراک قسمت سیزدهممغز بزرگ و فعال یا مغز کوایرادهای موجود در خلقت بدرگیری مغز در بیماران مباز تکینگی تا مغز و از مغز سلول های بنیادی منابع و انقش زنجبیل در جلوگیری از بازسازي مغز و نخاع چالشی سایتهای دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی تکنولوژی جدید که سلول هاژنهای هوش ، کدامندتشنج چیستمنبع خواب و رویاآیا واکنش های یاد گرفته وخواب سالم عامل سلامتیابزار بقا از نخستین همانذره ی معین یا ابری از الکاز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهاچه زیاد است بر من که در ایبخش فراموش شده ی حافظهفیلمی بسیار جالب از تغییهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل ساختار رگهای مغزی کوچ از محیط نامناسبثبت امواج الکتریکی در عصمیدان های مغناطیسی قابل آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجخطر آلودگی هواابزار بقا از نخستین همانرویا حقی از طرف خدااز تکینگی تا مغز- از مغز سانسور از روی قصد بسیاری نوروز یا روز پایانیبرخی نکات از گاید لاین پرفرد حساس از نظر عاطفی و بهوش احساسیتاثیر ویروس کرونا بر مغز کاهش حافظه هرچند فرایندیجهان پیوستهماپروتیلینآزمون تجربی، راهی برای ردید تو همیشه محدود به مقدابزار بقای موجود زنده از روشی برای بهبود هوش عاطفاستفاده از هوش مصنوعی در سرگردانیچگونه به سطح بالایی از هوبررسي علل احتمالي تغيير قبل از انفجار بزرگهدف یکسان، در مسیرهای متتاثیر گیاه خواری بر رشد وکریستال زمان(قسمت دوم)جاودانگی مصنوعیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهافسردگی و اضطراب در بیمادانشمندان روشی برای تبدیاتوسوکسیمایدراه های جدید برای قضاوت راصول سلامت کمرشواهدی از نوع جدیدی از حاچالش هوشیاری و اینکه چرا بعد از کرونا دلخوشی بیهولزوم سازگاری قانون مجازاویتنام نوعی کرونا ویروس تاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه خواری و گوشت خوار کدحقیقت خواب و رویامراحل ارتقای پله پله کیهانواع سکته های مغزیدارویی خلط آوراختلالات مخچهزمان چیستشبکه های مصنوعی مغز به درچرا ویروس کرونای دلتا واتلاشی تازه برای گشودن معمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت و مجازپیموزایدحس چشایی و بویاییمطالبی در مورد تشنجانسان عامل توقف رشد مغزدر درمان بیماری مولتیپل ارتباط چاقی و کاهش قدرت بزیباترین چیز در افزایش سبیماری گیلن باره و بیمارطی یکصد هزار سال اخیر هرچنشانه های پروردگار در جهتو افق رویداد جهان هستیواکسن دیگری ضد کرونا از دتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پاسخ گیاهان در زمان خوردحس و ادراک قسمت پنجممغز آیندگان چگونه است ؟ایمپلانت مغزی کمک میکند درمان سرطان با امواج صوتاز نخستین همانند سازها تزبان ریشه هایی شناختی اسنقش گرمایش آب و هوا در همبیان ژن های اسکیزوفرنی دعید نوروز مبارکهندسه ی رایج کیهانتوهم چیستیک آلل ژنتیکی که از نئاندتازه های بیماری پارکینسومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآنان که در قله اند هرگز خحس و ادراک قسمت ششممغز بزرگترین مصرف کننده اکسی توسین و تکامل پیش ادرگیری مغزی در سندرم کوواز تکینگی تا مغز از مغز تسلول های بدن تو پیر نیستننقش زبان در سلطه و قدرت ابحتی علمی درباره تمایل بهوش مصنوعی از عروسک بازی تکنولوژی جدید که سلول هاژنهای حاکم بر انسان و انستشنج و حرکات شبه تشنجی قامنحنی که ارتباط بین معرفآیا یک، وجود داردخواب سالم عامل سلامتی و یابزار بقا از نخستین همانذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تسودمندی موجودات ابزی بر نه عدم مطلق بلکه عدم با قبخش های تنظیمی ژنومفیزیک مولکولها و ذرات در هوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل شناخت انسان با کشفکوچک شدن مغز از نئاندرتاجلوتر را دیدنمیدان بنیادین اطلاعاتآیا خداباوری محصول تکاملخطرات هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین همانرویاها از مغز است یا ناخواز تکینگی تا مغز- از مغز سانسور بر بسیاری از حقاینوشیدن چای برای مغز مفید برخی نرمش ها برای زانوفرضیه ای جدید توضیح میدههوش در طبیعتتاثیر ژنها بر اختلالات خکاهش دوپامین عامل بیماریجهان پیوستهماجرای جهل مقدسآزمون ذهنی گربه ی شرودیندیدن خدا در همه چیزابزار بقای موجود زنده از روشی جدید در درمان قطع نخاستفاده از انرژی خلاسربازان ما محققا غلبه می چگونه باغبانی باعث کاهش بررسی و اپروچ جدید بر بیمقدم زدن و حرکت دید را تغیهدف از تکامل مغزتاثیر گیاه خواری بر رشد وکریستال زمان(قسمت سوم)جایی خالی نیستمدل هولوگرافیک تعمیم یافاقلیت خلاقدائما بخواناثر مضر مصرف طولانی مدت رراه های جدید برای قضاوت راضطراب و ترسشواهدی از دنیسوان(شبه نئچالش دیدگاه های سنتی در بتفکر خلا ق در برابر توهم مقاومت به عوارض فشار خون ویتامین E برای فعالیت صحتاثیر درجه حرارت بر عملکگیرنده باید سازگار با پیحقیقت در علم، هرگز نهایی مرز مرگ و زندگی کجاستانگشت ماشه ایداستانها و مفاهیمی اشتبااختلالات حرکتی در انسانزمان و مکان، ابعاد کیهان به هلال بنگرشباهت مغز و کیهانچرا پس از بیدار شدن از خوتلاشی جدید در درمان ام اسمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت خلا و وجود و درک مپیموزایدحس و ادراک (قسمت اول )مطالعه ای بیان میکند اهدانسانیت در هم تنیده و متصدر سال حدود 7 میلیون نفر ارتباط هوش ساختار مغز و ژزیر فشار کووید چه باید کربیماری آلزایمر، استیل کوظهور امواج مغزی در مغز مصنظام مثبت زندگیتو انسانی و انسان، شایستواکسن سرطانتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پختگی پس از چهل سالگي به حس و ادراک قسمت پنجاهمغز انسان ایا طبیعتا تماایمپلانت نخاعی میتواند ددرمانهای بیماری پارکینساین پیوند نه با مغز بلکه درهای اسرارآمیز و پوشیدهاز نخستین همانند سازها تزبان شناسی مدرن در سطح سلنقش پیش زمینه ها و اراده بیان حقیقتعامل کلیدی در کنترل کارآهندسه بنیادینتوهم وجودیک جهش ممکن است ذهن انسانتبدیل تراکت صوتی مصنوعی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآنزیم تولید انرژی در سلوحس و ادراک قسمت شصت و هشتمغز حریص برای خون، کلید تاگر فقط مردم میفهمیدند کدرگیری مغزی در سندرم کوواز تکینگی تا مغز از مغز تسلول عصبی شاهکار انطباق نقش زبان در سلطه و قدرت ابحث درباره پیدایش و منشا هوش مصنوعی از عروسک بازی تکینگیکل اقیانوس در یک ذرهتشنج عدم توازن بین نورون منشأ اطلاعات و آموخته ها آیا کیهان می تواند یک شبیخواب عامل دسته بندی و حفطابزار بقا از نخستین همانذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تسیلی محکم محیط زیست بر اننهایت معرفت و شناخت درک عبخش بزرگی حس و ادراک ما افیزیک و هوشیاریهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل، نتیجه ی برنامه ریکوچکترین چیز یک معجزه اسجمجمه انسان های اولیهمیدازولام در درمان تشنج آیا دلفین ها می تواند از دفاع در برابر تغییر ساختابزار بقا از نخستین همانرویاهای پر رمز و حیرتی دراز تکینگی تا مغز- از مغزتسایه را اصالت دادن، جز فرنوعی سکته مغزی ، وحشتناک برخی نرمش های گردنفضای قلب منبع نبوغ استهوش عاطفی بیشتر در زنانتاثیر کلام در آیات کلام بکاهش سن بیولوژیکی، تنها جهان پر از چیزهای اسرار آماده ی تاریکآزمون ذهنی گربه شرودینگردژا وو یا اشنا پنداریابزار بقای موجود زنده از روشی جدید در درمان نابیناستفاده از سلول های بنیاسردرد میگرن در کودکانچگونه تکامل مغزهای کنونیبررسی ژنها در تشخیص بیماقدرت کنترل خودهدف از خلقت رسیدن به ابزاتاثیر گیاه خواری بر رشد وکشف مکانیسم عصبی خوانش پجاذبهمدل های ریز مغز مینی برینالکترومغناطیس شنوایی و هداروهای مصرفی در ام اساثرات فشار روحی شدیدراه پیروزی در زندگی چیستاطلاع رسانی اینترنتیشکل های متفاوت پروتئین هچاالش ها در تعیین منبع هوتفاوت مغز انسان و میمون همقابله ی منطقی با اعتراضویتامین E در چه مواد غذایگالکانزوماب، دارویی جدیحقیقت راستین انسان علم بمرز بین انسان و حیوان کجاانگشت نگاری مغز نشان میددخالت در ساختار ژنهااختلالات صحبت کردن در انزمان واقعیت است یا توهمبه کدامین گناه کشته شدندشباهت مغز با کیهان مادیچرا بیماری های تخریبی مغتمایل زیاد به خوردن بستنمنابع انرژی از نفت و گاز والزارتان داروی ضد فشار پیچیدگی های مغزمگسحس و ادراک (قسمت دوم )معنی روزهانعطاف پذیری مکانیسمی علدرمان های اسرار آمیز در آارتباط پیوسته ی جهانزیرفون داروی ضد ام اسبیماری الزایمرعقل مجادله گرنظریه ی تکامل در درمان بیتو با همه چیز در پیوندیواکسن سرطانتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت پنجاه و یمغز انسان برای ایجاد تمدمغز انسان برای شادمانی طاین اندوه چیستدریای خدااز نخستین همانند سازها تزبان شناسی نوین نیازمند نقش آتش در رسیدن انسان بهبیست تمرین ساده برای جلوعادت کردن به نعمتهندسه در پایه ی همه ی واکتوهم بی خدایییک رژیم غذایی جدید، می توتبدیل سلولهای محافط به سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآیندهحس و ادراک قسمت شصت و دومغز در تنهایی آسیب میبیناگر میدانی مصیبت بزرگتر درگیری اعصاب به علت میتواز تکینگی تا مغز از مغز تسلولهای ایمنی القا کنندهنقش سجده بر عملکرد مغزبحثي درباره هوش و تفاوتههوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل مادی تا ابزار هوشمکلمات بلند نه صدای بلندتشخیص ژنتیکی آتروفی های منشاء کوانتومی هوشیاری اآیا گذشته، امروز وآینده خودآگاهی و هوشیاريابزار بقا از نخستین همانذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تسیگار عامل افزایش مرگ ومنهایت در بی نهایتبخش بزرگتر کیهان ناشناختفیزیکدانان ماشینی برای تهوش مصنوعی از عروسک تا کمتأثیر نگاه انسان بر رفتاکووید نوزده و خطر بیماری جنبه های موجی واقعیتمکانیک کوانتومی بی معنی آیا دلفین ها میتوانند بادقیق ترین تصاویر از مغز اابزار بقا از نخستین همانرویای شفافاز تکینگی تا مغز، از مغز ساخت شبکه عصبی مصنوعی با نیکولا تسلابرخی یونها و مولکول های مقفس ذهنهوش عاطفی در زنان بیشتر اتاثیر کپسول نوروهرب بر نکایروپاکتیک چیستجهان دارای برنامهماده ی خالیآسيب میکروواسکولاریا آسدژاوو یا آشناپنداریابزار بقای موجود زنده از روشی جدید در درمان سکته ماستفاده از سلول های بنیاسردرد و علتهای آنچگونه جمعیت های بزرگ شکل بررسی بیماری التهابی رودقدرت انسان در نگاه به ابعهر چیز با هر چیز دیگر در تتاثیر گیاه خواری بر رشد وکشف مکانیسمی پیچیده در بجاذبه و نقش آن در شکلگیریمدیون خود ناموجودالکتروتاکسی(گرایش و حرکداروهای ام اساثرات مفید قهوهراه انسان شدن، راه رفتن واطلاعات حسی ما از جهان، چشکل پنجم مادهناتوانی از درمان برخی ویتفاوت ها و تمایزها کلید بمقابله با کرونا با علم اسویتامین کاگامی در درمان بیماریهای حقیقت غیر فیزیکیمرز جدید جستجو و اکتشاف، اندوهگین نباش اگر درب یا در مانهای کمر درداختلالات عضلانی ژنتیکزمان پلانکبه امید روزهای بهترشباهت کیهان و مغزچرا حیوانات سخن نمی گوینتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمنابع انرژی از نفت و گاز واکنش های ناخودآگاه و تقپیچیدگی های مغزی در درک زحس و ادراک قسمت 67معادله ها فقط بخش خسته کناهرام مصر از شگفتی های جهدرمان های بیماری آلزایمرارتباط انسانی، محدود به زیرک ترین مردمبیماری ای شبیه آلزایمر و عقلانیت بدون تغییرنظریه ی تکامل در درمان بیتو با باورهایت کنترل میشواکسنی با تاثیر دوگانه اتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت پنجاه و دپرواز از نیویورک تا لوس آحس و ادراک قسمت پنجاه و سمغز انسان برای شادمانی طاین ایده که ذرات سیاهچالدرک فرد دیگر و رفتارهای ااز نشانه ها و آثار درک شدزبان، نشان دهنده ی سخنگو نقش انتخاب از طرف محیط، نبیش از نیمی از موارد انتقعارضه جدید ویروس کرونا سهندسه زبانِ زمان استتوهم جدایی و توهم علمیکی از علل محدودیت مغز امتداوم مهم است نه سرعتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآینده ی انسان در فراتر ازحس و ادراک قسمت شصت و ششمغز را از روی امواج بشناساگر نیروی مغناطیس نباشد درختان اشعار زمیناز تکینگی تا مغز از مغز تسلولهای بنیادی مصنوعی درنقش غذاها و موجودات دريابحثی جالب درباره محدودیتهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل مداومکلام و زبان، گنجینه ای بستشخیص آلزایمر سالها قبل مهندسی ژنتیک در حال تلاش آیا پیدایش مغز از روی تصاخودآگاهی و هوشیاريابزار بقا از نخستین همانرفتار اجتماعی انسان، حاصاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله های فضایی منابعچهار میلیارد سال تکامل ببخش دیگری در وجود انسان هفاصله ها در مکانیک کوانتهوش مصنوعی از عروسک تا کمتئوری تکامل امروز در درمکودک هشت ساله لازم است آدجنسیت و تفاوت های بیناییمکانیزمهای دفاعی در برابآیا دست مصنوعی به زودی قادلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقا از نخستین همانروان سالماز تکینگی تا مغز، از مغز ساخت شبکه عصبی با الفبای نیاز به آموزش مجازی دیجیبرخی اثرات مضر ویتامین دقلب و عقلهوش عاطفی در زنان بیشتر اتاثیر کپسول نوروهرب بر تکار با یگانگی و یکپارچگیجهان در حال نوسان و چرخشماده، چیزی بیش از یک خلا آسیب ها ناشی از آلودگی هودگرگونی های نژادی و تغییابزار بقای موجود زنده از ريتوکسيمب در درمان ام اساستفاده از سلول های بنیاسردرد تنشنچگونه جمعیت های بزرگ شکل بررسی سیستم تعادلی بدن اقدرت عشقهر حرکت خمیده می شود و هر تاثیر گیاه خواری بر رشد وکشف ارتباط جدیدی از ارتبجدایی خطای حسی استمدیریت اینترنت بر جنگالگو و عادت را بشکن و در اداروهای تغییر دهنده ی سیاثرات مضر ماری جواناراه بی شکستاطلاعاتی عمومی در مورد مشگفت انگیز بودن کیهانناتوانی در شناسایی چهره تفاوت های بین زن و مرد فقملاحظه های اخلاقی دربارهویتامین کا و استخوانگامی در درمان بیماریهای حقیقت غیر قابل شناختمزایای شکلات تلخ برای سلاندام حسی، درک از بخش هایدر محل کار ارزش خودت را باختراع جدید اینترنت کوانزمان به چه دلیل ایجاد میشبه بالا بر ستارگان نگاه کشباهت زیاد بین سلول هاي عچرا حجم مغز گونه انسان درتمدن پیشرفته ی پیشینیانمنابع انرژی از نفت و گاز واکنش به حس جدیدپیوند قلب خوک، به فرد دچاحس و ادراک قسمت چهلمعجزه ی علماولین مورد PML به دنبال تکدرمان های جدید میگرنارتباط از بالا به پایین مزیست، مرز افق رویداد هستبیماری ای شبیه ام اس مولتعلم و ادراک فقط مشاهده ی نظریه ی ریسمانتو باید نیکان را به دست بواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پرورش مغز مینیاتوری انساحس و ادراک قسمت پنجاه و شمغز انسان رو به کوچک تر شاینکه به خاطرخودت زندگی درک نیازمند شناخت خویش ااز نظر علم اعصاب یا نرووسزبان، وسیله شناسایی محیطنقش اتصالات بین سلولهای بیشتر کمردردها نیازی به عدم توقف تکامل در یک انداهنر حفظ گرهتوهمات و شناخت حقیقتیافته های نوین علوم پرده تداخل مرزها و صفات با بینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآینده ی علم و فیزیک در60 ثحس و ادراک سی و هفتممغز زنان جوانتر از مغز مراگر نعمت فراموشی نبود بسدرد باسن و پا به دلیل کاهاز تکینگی تا مغز از مغز تسلسله مباحث هوش مصنوعینقش غذاها و موجودات دريابحثی در مورد نقش ویتامين هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل چشمکلرال هیدرات برای خوابانتصویربرداری فضاپیمای آممولتیپل اسکلروز در زنان آیا آگاهی پس از مرگ از بیخودروهای هیدروژنیابزار بقا از نخستین همانرقیبی قدرتمند در برابر ماز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ها، دارای پرتو چهار ساعت پس از کشتار خوکبرنامه و ساختار پیچیده مفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی از عروسک تا کمتئوری تکامل در پیشگیری و کودک ایرانی که هوش او از جنسیت و تفاوت های بیناییما انسانها چه اندازه نزدآیا رژیم غذایی گیاهی سلادنیای شگفت انگیز کوانتومابزار بقا از نخستین همانروبات های ریز در درمان بیاز تکینگی تا مغز، از مغز ساختن آیندهچیزی منتظر شناخته شدنبرخی اختلالات عصبی مثانهقلب دروازه ی ارتباطهوشمندی کیهانتاثیر کپسول نوروهرب بر سکاربرد روباتهای ريزنانوجهان شگفت انگیزمبانی ذهنی سیاه و سفیدآشنا پنداریدانش قدرت استابزار بقای موجود زنده از ریواستیگمیناستیفن هاوکینگ در مورد هسردرد سکه ایچگونه حافظه را قویتر کنیبررسی علل کمر درد در میانلمس کوانتومیهرچیز با یک تاب تبدیل به تاثیر گیاهخواری بر رشد و کشف جمجمه ای درکوه ایرهوجریان انرژی در سیستم های مدارک ژنتیکی چگونه انسانالگوی بنیادین و هوشیاریداروهای ضد بیماری ام اس واجزای پر سلولی بدن انسان رابطه تشنج و اوتیسماطلاعاتی عمومی در مورد مشگفت زده و حیران باشنادانی در قرن بیست و یکم،تفاوت های تکاملی در مغز وملاحظات بیهوشی قبل از جرویتامین کا در سبزیجاتگاهی لازم است برای فهم و حقایق ممکن و غیر ممکنمسیر دشوار تکامل و ارتقاانرژی بی پایان در درون هردر چه مرحله ای از خواب ، رادامه بحث تکامل چشمزمان شگفت انگیزبه خودت مغرور نشوشباهت زیاد بین سلول هاي عچرا خشونت و تعصبتمدن بشری و مغز اخلاقیمنابع انرژی از نفت و گاز واکسن های شرکت فایزر آمرپیوند مغز و سر و چالشهای حس و ادراک قسمت چهل و هفتمعجزه ی علم در کنترل کروناولین مورد پیوند سر در اندرمان های جدید در بیماری ارتباط بین هوش طبیعی و هوزاوسکا درمان گوشربیماری اسپینال ماسکولار علم اپی ژنتیک دریچه ای بهنظریه تکامل در درمان بیمتو جهانی هستی که خودش را وبینار اساتید نورولوژی دتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پرتوهای صادر شده از سیاهحس و ادراک قسمت بیست و چهمغز انسان رو به کوچکتر شداینکه خانواده ات سالم بادرک و احساساز نظر علم اعصاب اراده آزسفر نامه سفر به بم و جنوب نقش تیروئید در تکامل مغزبا هوش مصنوعی خودکار روبعدم درکهنر رها شدن از وابستگیتوپیراماتیاد بگیر فراموش کنیتروس جریان انرژیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآیا ممکن است موش کور بی محس و ادراک- قسمت پنجاه و مغزهای کوچک بی احساساگر نعمت فراموشی نبود بسدست آسماناز تکینگی تا مغز از مغز تسلطان جنگل یا صاحب ملکوتنقش غذاها و موجودات دريابحثی در مورد نقش کلسیم و هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل و ارتقای نگاه تا عمکمردردتصادف یا قوانین ناشناختهمواد کوانتومی جدید، ممکنآیا امکان بازسازی اندامهخورشید مصنوعیابزار بقا از نخستین همانرموزی از نخستین تمدن بشراز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله و تکینگی ابتداینوآوری ای شگفت انگیز دانبرنامه ی مسلط ژنها در اختفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی از عروسک تا کمتئوری جدید، ویران کردن گکودکان میتوانند ناقل بی جهل مقدسما انسانها چه اندازه نزدآیا رژیم غذایی گیاهی سلادندان ها را مسواک بزنید تابزار بقا از نخستین همانروح رهاییاز تکینگی تا مغز، از مغز ساختار فراکتال وجود و ذهچیزی خارج از مغزهای ما نیبرخی اصول سلامت کمرقلب روباتیکهوشیاری کوانتومیتاثیر کپسول نوروهرب بر سکاربرد روباتهای ريز، در جهانی که نه با یک رخداد و مباحث مهم حس و ادراکآشنا پنداریدانش محدود به ابعاد چهارابزار بقای موجود زنده از ریاضیات یک حس جدید استاستیفن هاوکینگ در تفسیر سردرد عروقی میگرننگاه محدود و تک جانبه، مشبزرگ فکر کنلوب فرونتال یا پیشانی مغهزینه ای که برای اندیشیدتاثیر انتخاب از طرف محیط کشف جدید تلسکوپ جیمز وبجریان انرژی در سیستم های مروری بر تشنج و درمان هایالگوبرداری از طبیعتداروی فامپیریدین یا نورلاجزایی ناشناخته در شکل گراز تغییراعتماد به خودشگفتی های زنبور عسلنبرو و انرژی مداومتفاوت های زبانی سرمنشا تممانتین یا آلزیکسا یا ابویتامین بی 12 در درمان دردگاهی مغز بزرگ چالش استحلقه های اسرارآمیزمسئول صیانت از عقیده کیسانرژی تاریکدر هم تنیدگی مرزها و بی ماداراوون تنها داروی تاییزندگی هوشمند در خارج از زبه دنبال رستگاری باششرکت نورالینک ویدیویی ازچرا در مغز انسان، فرورفتتمدنی قدیمی در شمال خلیج منابع انرژی از نفت و گاز واکسن کووید 19 چیزهایی که پیوند اندام از حیوانات بحس و ادراک قسمت چهل و هشتمعجزه در هر لحظه زندگیاولین هیبرید بین انسان و درمان های رایج ام اسارتباط شگفت مغز انسان و فزبان مشترک ژنتیکی موجودابیماری اضطراب عمومیعلم به ما کمک میکند تا مونظریه تکامل در درمان بیمتو دی ان ای خاص ميتوکندريوجود قبل از ناظر هوشمندتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت منبع هوشیاری کجاست قسمت آلودگی هوا چالش قرن جدیدحس و ادراک قسمت بیست و یکمغز ایندگان چگونه استاینترنت بدون فیلتر ماهوادرک کنیم ما همه یکی هستیماز نظر علم اعصاب اراده آزسفر به مریخ در 39 روزنقش حفاظتی مولکول جدید دبا تعمق در اسرار ابدیت و عسل طبیعی موثر در کنترل بهوموارکتوس ها ممکن است دتوانایی مغز و دیگر اجزای یادگیری مهارت های جدید دتری فلوپرازینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآیا ما کالا هستیمحس و ادراک- قسمت بیست و پمغزتان را در جوانی سیم کشاگر با مطالعه فیزیک کواندستورالعمل مرکز کنترل بیاز تکینگی تا مغز از مغز تسم زنبور ، کلیدی برای وارنقشه مغزی هر فرد منحصر بهبحثی در مورد حقیقت فضا و هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل ابزار هوش ، راه پر کمردرد ناشی از تنگی کاناتظاهر خوابیده ی مادهموجود بی مغزی که می تواندآیا انسان با مغز بزرگش اخخوشبختی دور از رنج های مابزار بقا از نخستین همانرمز و رازهای ارتباط غیر کاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ی تولید کنندهنوار مغز مشاهده ی غیر مستبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱فاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتا 20 سال آینده مغز شما به کودکان خود را مشابه خود تجهان فراکتالما اکنون میدانیم فضا خالآیا راهی برای رفع کم آبی دو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار بقا از نخستین همانروزه داری متناوب، مغز را از تکینگی تا مغز، از مغز ساختار شبکه های مغزی ثابچیزی شبیه نور تو نیستبرخی بیماری ها که در آن بقلب را نشکنهوش، ژنتیکی است یا محیطیتاثیر کتامین در درمان پاکتاب گران و پرهزینه شد ولجهانی که از یک منبع، تغذیمجموعه های پر سلولی بدن مآغاز فصل سرما و دوباره تکدانش بی نهایتابزارهای پیشرفته ارتباط ریسدیپلام تنها داروی تایاستخوان های کشف شده، ممکسرعت فکر کردن چگونه استنگاه انسان محدود به ادرابزرگ شدن مغز محدود به دورلوتیراستامهزینه سنگین انسان در ازاتاثیر احتمالی عصاره تغلیگل زندگیجریان انرژی در سیستم های مرکز هوشیاری، روح یا بدن التهاب شریان تمپورالداروی لیراگلوتیداحیای بینایی نسبی یک بیمراست دستی و چپ دستیاعداد بینهایت در دنیای مشاهکار قرننتایج نادانی و جهلتفاوتهای جنسیتی راهی برامن کسی در ناکسی دریافتم ویتامین بی هفدهگذر زمان کاملا وابسته به حمله ویروس کرونا به مغزمسئولیت جدیدانرژی تاریک که ما نمی تودر هم تنیدگی کوانتومیادب برخورد با دیگرانزندگی بی دودبه زودی شبکه مغزی به جای شربت ضد خلطچرا ذرات بنیادی معمولاً تمساح حد واسط میان مغز کومنابع انرژی از نفت و گاز واکسن کرونا و گشودن پنجرپیوند سر آیا ممکن استحس و ادراک قسمت چهل و دوممغز فکر میکند مرگ برای دیاولین تصویر در تاریخ از سدرمان های علامتی در ام اسارتباط شگفت انگیز مغز انزبان چهار حرفی حیات زمینبیماری بیش فعالیعلم راهی برای اندیشیدن انظریه تکامل در درمان بیمتولید مثل اولین ربات های وراپامیل در بارداریتاثیر رو ح و روان بر جسمورزش هوازی مرتب خیلی به قتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت آلودگی هوا و ویروس کروناحس و ادراک قسمت بیست و دومغز ابزار بقای برتر مادیایندرالدرک احساسات و تفکرات دیگاز واقعیت امروز تا حقیقتسفر تجهیزات ناسا به مریخ نقش حیاتی تلومر دی ان آ دباهوش ترین و با کیفیت تریعصب حقوق نورولووهوش فوق العاده، هر فرد استوازن مهمتر از فعالیت زییادآوری خواب و رویاتری فلوپرازینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآیا ما تنها موجودات زنده حس و ادراک- قسمت شصت و چهمغزتان را در جوانی سیمکشاگر تلاش انسان امروز برادغدغه نتیجه ی نادانی استاز تکینگی تا مغز از مغز تسماگلوتید داروی کاهش دهننقشه های مغزی جدید با جزیبحثی در مورد عملکرد لوب فهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل جریان همیشگی خلقتکمردرد و علل آنتظاهری از ماده است که بیدموجودات مقهور ژنها هستندآیا احتمال دارد رویا از آخانواده پایدارابزار بقا از نخستین همانرمز بقای جهش ژنتیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ی ابلهاننوار مغز در فراموشی هابرین نت به جای اینترنتفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش مصنوعی به شناسایی کاتا بحر یفعل ما یشاکودکان را برای راه آماده جهان ما میتواند به اندازما از اینجا نخواهیم رفتآیاما مقهور قوانین فیزیکدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقای موجود زنده از روزه داری و بیمار ی ام اس از تکامل تا مغز از مغز تا سازگاری با محیط بین اجزانکاتی در مورد تشنجبرخی بیماری های خاص که بدقیچی ژنتیکیهیچ وقت خودت را محدود به تاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب زیست شناسی باورجهانی در ذهنمحل درک احساسات روحانیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدانشمندان موفق به بازگردابزارهای بقا از نخستین هریشه های مشترک حیاتاستروژن مانند سپر زنان دسعی کن به حدی محدود نشوینگاه از بیرون مجموعهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی لوزالمعده(پانکراس)مصنوعهزاران سال چشم های بینا وتاثیر ترکیبات استاتین (سگلوئونجستجوی متن و تصویر به صورمرکز حافظه کجاستامیوتروفیک لترال اسکلروداروی تشنجی دربارداریاحیای بینایی نسبی یک بیمرجزخوانی هایی که امروز ببقای حقیقی در دور ماندن اشاهکار شش گوشنخاع ما تا پایین ستون فقرتقلید مرحله ای نسبتا پیشمنابع انرژي پاک سرچشمه حویتامین دی گنجینه ای بزرگربه شرودینگر و تاثیر مشحمایت از طبیعتمسئولیت در برابر محیط زیانرژی خلا ممکن استدر هم تنیدگی کوانتومی و پادراک ما درک ارتعاشی است زندگی در جمع مواردی را بربه زیر پای خود نگاه نکن بشش مرحله تکامل چشمچراروياها را به یاد نمی آتنفس هوازی و میتوکندریمنابع انرژی از نفت و گاز واکسن کرونا از حقیقت تاتپیوند سر، یکی از راه حلهاحس و ادراک قسمت چهل و سوممغز قلباولین دروغدرمان ژنتیکی برای نوآوریارتباط شگفت انگیز مغز انزبان و کلمه حتی برای کساننقش میدان مغناطیسی زمین بیماری تی تی پیعلم ساختن برج های چرخانهفت چیز که عملکرد مغز تو تولید یا دریافت علمتولید پاک و فراوان انرژیورزش هوازی ، بهترین تمریتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمآلزایمرحس و ادراک قسمت بیست و سومغز ابزار برتر بقاایا کوچک شدن مغزانسان الدرک تصویر و زبان های مخلتاز کجا آمده ام و به کجا میسفر دشوار اکتشافنقش خرچنگ های نعل اسبی درباد غرور و سر پر از نخوت وعضلانی که طی سخن گفتن چقدهوش مصنوعی می تواند بر احتوسعه هوش مصنوعی قادر اسژن همه چیز نیستترک امروزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآیا مغز تا بزرگسالی توسعحساسیت روانی متفاوتنقش قهوه در سلامتیاگر خواهان پیروزی هستیذهن ما از در هم شکستن منباز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم کووید طولانینقص در تشخیص هیجانات عامبحثی درباره هوش و تفاوتههوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاکمردرد با پوشیدن کفش مناتعداد کلی ذهن ها در جهان موسیقی هنر مایع استآیا احتمال دارد رویا از آخارق العاده و استثنایی بابزار بقا از نخستین همانرمز جهاناز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهاننوار مغز در تشخیص بیماری برای پیش بینی آینده مغز دفرگشت و تکامل تصادفی محض هوش مصنوعی در کامپیوترهاتاثیر فکر بر سلامتکوری گذرای ناشی از موبایجهان مادی، تجلی فضا در ذهما اشیا را آنطور که هستندآب زندگی است قسمت چهارمدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقای موجود زنده از روزه داری سلول های بنیاداز تکامل تا مغز، از مغز تستون فقرات انسان دو پا جلچگونه مولکول های دی ان ایبرخی توجهات در ببمار پارقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهیچ کاری نکردن به معنی چیتاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب طبیعت در قالب هندسهجهش های ژنتیکی مفید در سامحل درک احساسات روحانی دافت فشار خون ناگهانی در ودانشمندان نورون مصنوعی سابزارهای بقا ازنخستین همرژیم های غذایی و نقش مهم اسرار آفرینش در موجشلیک فراموشینگاه از درون مجموعه با نگبزرگترین خطایی که مردم ملیس دگرامفتامین یا ویاسهستي مادي ای که ما کوچکترتاثیر حرکات چشم بر امواج گمان میکنی جرمی کوچکی در جستجوی هوشیاری در مغز مامرکز حافظه کجاستامید نیکو داشته باش تا آنداروی جدید s3 در درمان ام احساس گذر سریعتر زمانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربلندی در ذهن ما درک بلندیشاید گوشی و چشمی، آماده شنخستین تصویر از سیاهچالهتقلید از روی طبیعتمنابع انرژی از نفت و گاز ویروس مصنوعیگزیده ای از وبینار یا کنفحوادث روزگار از جمله ویرمستند جهان متصلانسان قدیم در شبه جزیره عدر هم تنیدگی کوانتومی و دادغام میان گونه های مختلزندگی در سیاهچالهبوزون هیگز چیستششمین کنگره بین المللی سچراروياها را به یاد نمی آتنفس هوازی و میتوکندریتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع بی نهایت انرژی در دپیوندی که فراتر از امکانحس و ادراک قسمت نهممغز ما کوچکتر از نیم نقطهاولین سلول مصنوعیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلارتباط غیرکلامی بین انسازبان و بیان نتیجه ساختمانقش محیط زندگی و مهاجرت دبیماری دویکعلایم کمبود ویتامین E را هفت سین یادگاری از میراث هم نوع خواری در میان پیشیتولید سلولهای جنسی از سلورزش و میگرنتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآملودیپین داروی ضد فشار حس و ادراک قسمت بیستممغز از بسیاری حقایق می گرایا این جمله درست است کسیدرک حقیقت نردبان و مسیری از آغاز خلقت تا نگاه انساسفرنامه سفر به بم و جنوب نقش داروهاي مختلف معروف بار بزرگ ایستادن بر دو پاغیرقابل دیدن کردن مادههوش مصنوعی و کشف زبان هایتوسعه برخی شغل ها با هوش ژن همه چیز نیستترکیب حیوان و انسانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآیا همه جنایت ها نتیجه بیخفاش با شیوع همه گیری جدینقش مهاجرت در توسعه نسل ااپی ژنتیکذهن چند جانبه نیازمند نگاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم گیلن باره به دنبال نقطه بی بازگشتبحثی درباره هوش و تفاوتهفلج نخاعی با الکترودهای هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتغییر الگوی رشد مغزی با زمیهمانهای ناخوانده عامل آیا برای تولید مثل همیشه خبر مهم تلسکوپ هابلابزار بقا از نخستین همانرمز جهان خاصیت فراکتالاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهاننوار مغزی روشی مهم در تشخبرای اولین بار دانشمندانفراموش کارها باهوش تر هسهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتاثیر مشاهده بر واقعیت بکی غایب شدی تا نیازمند دلجهان مرئی و نامرئیما به جهان های متفاوت خودآب زندگی است قسمت اولدو سوی واقعیتابزار بقای موجود زنده از روش مقابله مغز با محدودیاز تکامل تا مغز، از مغز تسخن پاک و ثابتچگونه مغز پیش انسان یا همبرخی توصیه ها برای واکسیقانون مندی نقشه ژنتیکی مهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب، سفری به تاریخجهش های ژنتیکی غیر تصادفمحدودیت چقدر موثر استافت هوشیاری به دنبال کاهدانشمندان یک فرضیه رادیکابزارهای بقای موجود زندهرژیم های غذایی و نقش مهم اسرار بازسازی اندام هاشلیک فراموشینگاه حقیقی نگاه به درون ابزرگترین درد از درون است لا اکراه فی الدینهستی ما پس از شروعی چگال تاثیر دوپامین و سروتونینگنجینه ای به نام ویتامین حفره در مغزمرکز خنده در کجای مغز استامید درمان کرونا با همانداروی جدید میاستنی گراویاحساسات کاذبرساناها و ابر رساناها و عبلعیدن ستاره توسط سیاهچاشاید درست نباشدنخستین روبات های زنده ی جتقویت استخوان در گرو تغذمنابع انرژی از نفت و گاز ویرایش DNA جنین انسان، برگزارش یک مورد جالب لخته وحافظه و اطلاعات در کجاست مشکلات نخاعیانسان ها می توانند میدان ادغام دو حیطه علوم مغز و زندگی زمینی امروز بیش از بوزون هیگز جهان را از متلصرع و درمان های آننزاع بین جهل و علم رو به پتنفس بدون اکسیژنتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع جدید انرژیپیوستگی همه ی اجزای جهانحس و ادراک قسمت چهارممغز مادران و کودکان در زماوکرلیزوماب داروی جدید شدرمان تومورهای مغزی با اارتروز یا خوردگی و التهازبان و بیان، در سایه پیشرنقش نگاه از پایین یا نگاهبیماری دیستروفی میوتونیعلایم کمبود ویتامین E را همه چیز در زمان کنونی استتولترودینورزش بهترین درمان بیش فعتاثیر رژیم گیاهخواری بر منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآموزش نوین زبانحس و ادراک قسمت دهممغز به تنهایی برای فرهنگ ایا ابزار هوشمندی یا مغز درک دیگراناز انفجار بزرگ تا انفجار سفرنامه سفر به بم و جنوب نقش ذهن و شناخت در حوادث بار سنین ابزار هوشمندی امقالاتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتوصیه های سازمان بهداشت ژن هوش و ساختارهای حیاتی ترازودونمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآیا هوش مصنوعی می تواند نخلاصه ای از مطالب همایش مابتدایی که در ذهن دانشمنذهن هوشیار در پس ماده ی ماز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم پیریفورمیسچند نرمش مفید برای کمردربحثی درباره هوش و تفاوتهفلج بل، فلجی ترسناک که آنهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاکنگره بین المللی سردرد دتغییر زودتر اتصالات مغزیمیوتونیک دیستروفیآیا بزرگ شدن مغز فقط در دخدا موجود استابزار بقا از نخستین همانرنگ کردن، حقیقت نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تسیر آفرینش از روح تا مغز نوبت کودکانبرای تمدن سازی، باید در بفراموشی همیشه هم بد نیستهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتاثیر نگاه ناظر هوشیار بکیهان خود را طراحی میکندجهان هوشیارما با کمک مغز خود مختاريمآب زندگی است قسمت دومدوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقای موجود زنده از روش های صرفه جویی در ایجااز روده تا مغزسختی ها رفتنی استچگونه هموساپينس بر زمین برخی درمان های Spinal Muscular Atقانون جنگلهیچ کس حقیقت را درون مغز تاثیر گیاه خواری بر رشد وکتابخانهجهشهای مفید و ذکاوتی که دمحدودیت های حافظه و حافظافتخار انساندانشمندان ژنی از مغز انسابزارهای بقای از نخستین رژیم ضد التهابیاصل بازخوردشنا در ابهای گرم جنوب نیانگاهی بر قدرت بینایی درابسیاری از بیماری های جدیلایو دوم دکتر سید سلمان فو هر کس تقوای خدا پیشه کنتاثیر دپاکین بر بیماری مگویید نوزده و ایمنی ساکتحقیقت قربانی نزاع بین بی مرگ چیستامیدوار باش حتی اگر همه چداروی جدید برای ای ال اساخلاق و علوم اعصابرشته نوروایمونولوژی و نقبه قفس های سیاهت ننازشب سیاه سحر شودنرمش های مفید برای درد زاتقویت سیستم ایمنیمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت فیزیکی، تابعی از گشایش دروازه جدیدی از طرحافظه و اطلاعات در کجاست مشکلات بین دو همسر و برخیانسان یک کتابخانه استارتقا و تکامل سنت آفرینش زندگی زودگذربی نهایت در میان مرزهاضررهای مصرف شکر و قند بر نزاع بین علم و نادانی رو تنها مانع در زندگی موارد واکسن کرونا ساخته شده توتاثیر درجه حرارت بر عملکمناطق خاصی از مغز در جستجپیام های ناشناخته بر مغز حس و ادراک قسمت نوزدهممغز چون ابزار هوش است دلیايندگان چگونه خواهند دیددرمان تشنجارزش حقیقی زبان قسمت اولزبان و تکلم برخی بیماریهنقش نظام غذایی در تکامل مبیماری ضعف عضلات نزدیک بعلت خواب آلودگی بعد از خوهمه ی سردردها بی خطر نیستتومورها و التهاب مغزی عاورزش در کمر دردتاثیر عصاره تغلیظ شده گیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتآمارهای ارائه شده در سطح حس و ادراک قسمت دوازدهممغز برای فراموشی بیشتر کایا بیماری ام اس (مولتیپدرک درست از خود و هوشیاریاز بحث های کنونی در ویروسسفرنامه سفر به بم و جنوب نقش روی و منیزیم در سلامتبارداری بدون رحمتاثیر ویتامین دی بر بیماهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتوصیه های غیر دارویی در سژن یا نقشه توسعه مغز و نقتراشه ی بیولوژِیکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآیا هوش مصنوعی زندگی بشرخلاصه ای از درمان های جدیابزار هوش در حال ارتقا ازذهن تو همیشه به چیزی اعتقاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم پس از ضربه به سرچند جهانیبحثی درباره هوش و تفاوتهفلج خوابهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاکنگره بین المللی سردرد دتغییر عمودی سر انسان از پمیگرن و پروتئین مرتبط با آیا تکامل و تغییرات ژنتیخطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقا از نخستین همانروی و منیزیم در تقویت استاز تکینگی تا مغز از مغز تسیستم تعادلی بدننور درونبرای خودآگاه بودن تو بایفرایند پیچیده ی خونرسانیهوش مصنوعی درمانگر کامپیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر کیهانِ هوشیارِ در حال یاجهان یکپارچهما بخشی از این جهان مرتبطآب زندگی است قسمت سومدورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقای موجود زنده از روش هایی ساده برای کاهش ااز علم جز اندکی به شما داسرنوشتچگونه هوشیاری خود را توسبرخی روش های تربیتی کودکقانون جنگلهیچگاه از فشار و شکست نترتاثیر گیاه خواری بر رشد وکجای مغز مسئول پردازش تججهشهای مفید و ذکاوتی که دمخچه فراتر از حفظ تعادلافراد آغاز حرکت خودشان ردانشمندان پاسخ کوانتومی ابزارهای دفاعی و بقای مورژیم غذایی حاوی تخم مرغ واصل علت و تاثیرشناخت و معرفت، و نقش آن دنگاهی بر توانایی اجزاي ببسیاری از بیماری های جدیلبخند بزن شاید صبح فردا زوفور و فراوانیتاثیر داروهای ضد التهاب گوشه بیماری اتوزومال رسسحقیقت آنطور نیست که به نظمرگ و میر پنهانامیدی تازه در درمان سرطاداروی جدید ضد میگرناخلاق پایه تکامل و فرهنگرشد مغز فرایندی پیچیده ابه مغز خزندگان خودت اجازشبیه سازی میلیون ها جهان نرمش های مفید در سرگیجهتلقین اطلاعات و حافظهمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت چند سویهپمبرولیزوماب در بیماری چحافظه و اطلاعات در کجاستمشکلات روانپزشکی پس از سدر یک فراکتال هر نقطه مرکارتوکين تراپی روشی جديد زندگی، مدیریت انرژیبی عدالتی در توزیع واکسن ضررهای شکر بر سلامت مغزنزاع بین علم و جهل رو به پتنبیه چقدر موثر استواکسن ایرانی کرونا تولیدتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیشینیان انسان از هفت میحس و ادراک قسمت هفتممغز چگونه صداها را فیلتر ايا اراده آزاد توهم است یدرمان جدید ALSارزش حقیقی زبان قسمت دومزبان و شناخت حقیقت قسمت چنقش نظریه تکامل در شناسابیماریهای تحلیل عضلانی اعماد الدین نسیمی قربانی