دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزار بقا از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ویروس کرونا قسمت سی و پنجم

ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای بقای ویروس کرونا(قسمت سی و پنجم)
جهش های نوع دلتای ویروس کرونا، به نظر میرسد تغییر دهنده ی بازی تکاملی است و سبب میشود SARS-CoV-2 به سلول های میزبان حمله کند و توسعه پیدا کند. این جهش سریعا نوع غالب در ویروس های کووید 19 در همه ی جهان میشود.
اگر جهش به یک ویروس، مزیت ساختاری یا تولید مثلی بدهد آن جهش به راحتی میتواند در کل جهان، منتشر شود.
نوع دلتای ویروس کرونا وحشتناک است؛ دلایلی وجود دارد که نشان میدهد این نوع، در حال گسترش است .
تکامل حیات مادی از طریق تمایز، زاد و ولد و انتخاب طبیعی، سازگار کننده ی موجودات زنده با شرایط محیط بر آنها است. ژن های موجود در موجودات زنده، کوشش میکند گونه ی خاصی را حفظ کند و در این تلاش، از هیچ بی رحمی ای خودداری نمیکند. شاید در شرایطی، ابزار هوشمندی مانند مغز، تکنولوژی و مکانیسم های جدیدی را برای پیشبرد این خودخواهی ژنتیکی ابداع کرده باشد؛ مانند همکاری اجتماعی یا ازدواج و حمایت از فرزندان و حتی رفتارهایی به ظاهر ایثارگرانه که نهایت هدفش، باقی نگه داشتن ژنهای فردی است مانند سازمان های تامین اجتماعی و یا کمک به دیگران برای جبران در آینده از طرف آنها(بخشش با چشمداشت جبران در آینده) ولی همه اینها هدفش باقی نگه داشتن ژنهای گونه ی خود، به روشی تمیزتر و کم هزینه تر است.
غافل شدن از این فرایند تکاملی- که بر همه ی اجزای موجودات زنده ی عالم مادی ما حاکم است- به خصوص اگر با چیزی قدرتمندتر جایگزین نشود، منجر به فاجعه ای در سطح از میان رفتن یک نسل از جانداران از جمله انسان خواهد شد.
در حالی که هنوز در مورد تکامل مادی به عنوان حقیقتی غیرقابل انکار در جهان، بحث های فراوان در میان کسانی وجود دارد که چشم بر حقایق می بندند و دلخوش به آرزوها و تصورات نادرست خود از خلقت و فرایند پیشرفت انسان حتی در سطح دین و شناخت خدا و دلخوش به جمبل وجادو کردن ها هستند- طبیعی است فرصت فراوانی برای عوامل بیماری زای مهاجم بر انسان وجود داشته باشد و همه گیری قدرتمندی مانند کووید 19 را ایجاد کنند و اگر دقت علمی و برخورد دانشگاهی با این پدیده ها صورت نگیرد و مسئله ایجاد این همه گری ها را با توهمات برآمده از جهل، به جهت های بی ربط، نسبت دهند، بدتر از ویروس کرونا در راه خواهد بود.

با کاهش سرعت واکسیناسیون در جهان، متخصصان بهداشت، نگران گونه ای از ویروس کرونا هستند که درماه مارس در هندوستان شناخته شد و میتواند افزایش وحشتناکی را در موارد ابتلا و مرگ و میر در جهان، ایجاد کند. گونه ی دلتا اکنون 18% موارد ابتلا در کلرادو، مونتنان، داکتای شمالی، اوتا، ویومینگ و حدود 6 درصد موارد در کل جهان را تشکیل میدهد. اخیرا این گونه به هفتاد کشور جهان توسعه پیدا کرده است و اکنون گونه ی غالب در هندوستان، انگلستان و سنگاپور است.

هفته ی گذشته، گونه ی دلتا باعث 90% موارد انگلستان بود و باعث افزایش 65% موارد ابتلا از ابتدای ماه می شد. در روز یکشنبه، مسئولان انگلستان تصمیم گرفتند مراسم روز آزادی را به تاخیر بیندازند که به عنوان روز پایانی محدودیت های بهداشتی-اجتماعی بود. گونه ی دلتا 60% بیش از نوع آلفا- که نخستین بار در انگلستان شناسایی شد- قابلیت سرایت دارد و به نوبه ی خود در حدود 50% بیش از گونه قبلی ویروس در ووهان، قابلیت سرایت دارد.

اریک توپولمدیر در موسسه ی پژوشه های اسکریپس می گوید: این گونه بیشترین میزان سرایت را دارد و وحشتناک است این ویروس، خصوصیاتی دارد که به آن اجازه میدهد از سیستم ایمنی فرار کند و شاید مهاجم تر از نوع بتا باشد که نخستین بار در آفریقای جنوبی کشف شد. او ادامه می دهد: به علاوه بیشترین میزان انتقال را در مقایسه ی با آنچه تاکنون دیده ایم، دارد. این ویروس، ترکیب خیلی بدی دارد!

با توسعه این ویروس در انگلستان، آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی بیماری های عفونی و آلرژی در آمریکا می گوید: ما نباید بگذاریم وضعیت انگلستان برای آمریکا تکرار شود. واکسیناسیون کامل علیه کووید 19 هنوز در پیشگیری از گونه ی دلتا موثر است.

چرا گونه دلتا، بسیار خطرناک به نظر میرسد؟
ویروس هایی که به راحتی در گردش خون چرخش میکنند به خصوص کرونا ویروس و آنفوانزا که دستورات ژنتیکی خود را با استفاده از مولکول mRNA کدگذاری می کنند به صورت تصادفی و به مقدار زیاد، جهش پیدا می کنند و این به خاطر اشتباهات در کپی برداری است و در زمانی ایجاد میگردد - که آنها در سلول های میزبان انسان تکثیر می شوند. برخی جهش ها ویروس را توانمند میکند از آنتی بادی ها بگذرد؛ برخی قدرت آن را در عفونی کردن سلول، بیشتر میکند و برخی دیگر فایده ای برای ویروس ندارد و آن را ضعیف میکند.

کلید موفقیت گونه ی دلتا جمع شدن جهش های گونه است که در پروتئین تاج ویروس تجمع میکند و این تاج، SARS-CoV-2 را می پوشاند و منظره ای شبیه اثر انگشت به ویروس میدهد. این جهش ها تاج را تغییر داده است و در نتیجه برخی از آنتی بادی های موجود ممکن است خیلی سفت و به مقدار زیاد به ویروس متصل نشود. ویروس دلتا و کاپا از آنتی بادی هایی- که قبلا در عفونت یا واکسیناسیون ساخته شده است- فرار می کند.

برخی درمان ها با آنتی بادی های مصنوعی مانند Bamlanivimab نمی توانند گونه ی دلتا را خنثی کنند ولی برخی دیگر مانند Etesivimab, Casirivimab, and Imdevimab هنوز سودمند هستند. گونه ی دلتا جهش هایی را در پروتئین تاجی دارد که نحوه ی واکنش آن را با پروتئین گیرنده ی آنژیوتانسین کانورتینگ آنزیم ACE2 تغییر میدهد این گیرنده روی سلول های ریه و دیگری سلول های انسانی وجود دارد و راه ورود ویروس به سلول است.

جهش در محل 452 پروتئین اسپایک(تاج ویروس)- که در برخی گونه های کالیفرنیا هم بود- به نظر میرسد ویروس را مسری تر کند و کمک کند ویروس در جمعیت، توسعه پیدا کند. این را مهول سوتا ایمونولوژیست در مرکز واکسن اموری توضیح میدهد.

اگر جهش به یک ویروس، مزیت ساختاری یا تولید مثلی بدهد آن جهش به راحتی میتواند در کل جهان، منتشر شود. دلتا و گونه های نزدیک به آن و گونه ی شدیدا عفونت زای آلفا همه دارای جهش در منطقه ی 681 پروتئین تاجی هستند که به نظر میرسد تغییر دهنده ی بازی تکاملی است و سبب میشود SARS-CoV-2 به سلول های میزبان حمله کند و توسعه پیدا کند. این جهش سریعا نوع غالب در ویروس های کووید 19 در همه ی جهان میشود. به علاوه مطالعه ای جدید نشان میدهد تغییرات در منطقه ی 478 تاج دلتا به این ویروس قدرت میدهد از آنتی بادی های خنثی کننده ی ضعیف، فرار کند. این جهش در گونه های SARS-CoV-2 در آمریکا، مکزیک و اروپا از ابتدای سال 2021 شایع شده است.
راویندرا گوپتا پروفسور میکروبویولوژی بالینی در دانشگاه کامبریج- که یک مطالعه تایید نشده در این مورد دارد که چگونه گونه ها میتواند پتانسیل بیشتری برای ایجاد بیماری داشته باشد- میگوید: وقتی تو همه ی این جهش ها را داشته باشی تفاوت در عفونت زایی ویروس را مشاهده میکنی

واکسن، علیه این گونه ی دارای سرعت انتشار بالا، کمتر موثر است
داده ها از هند و انگلستان، نشان میدهد گونه ی دلتا طی 4 تا 6 هفته تبدیل به گونه ی غالب در این کشورها شده است. این نشان میدهد، دلتا مسری تر و عفونت زا تر از گونه های قبلی است. مدارک زیادی هست که این ویروس میتواند بیماری شدیدتری ایجاد کند. برای نمونه در اسکاتلند در مقایسه ی با گونه ی آلفا- که خودش هنوز باعث بیماری شدیدتری در مقایسه با نوع باستانی ووهان میشود- باعث دوبرابر شدن بیماری شد.

دیپتی گورداسانی اپیدمیولوژیست در دانشگاه کویین ماری لندن می گوید: ترکیب مسری تر بودن، شدت بالا و فرار از واکسیناسیون، سبب میشود دلتا گونه ای بسیار بسیار خطرناک شود.وقتی این ویروس وارد کشوری شود سریعا توسعه پیدا میکند، طی چند هفته تبدیل به گونه ی غالب می شود و می تواند مسیر حرکت همه گیری جهانی را تغییر دهد. واکسن ها هنوز علیه بیماری شدید و بستری شدن به وسیله ی گونه های آلفا و بتا موثر هستند ولی تاثیر کمتری علیه گونه های دلتا دارند.

افرادی که با یک یا دو دوز واکسن فایزر، واکسینه شده اند سطوح کمتری از آنتی بادی تولید کردند که بتواند گونه ی دلتا را خنثی کند و این در مقایسه با گونه های آلفا و بتا بود. در انگلستان 31% همه ی بیماران دچار گونه ی دلتای تایید شده که نیاز به اورژانس داشتند حداقل دوز اول واکسن را گرفته بودند. به طور مشابه مطالعه ای در حال انجام، نشان داده است دو دوز واکسن فایزر 88% سودمندی، علیه بیماری علامت دار به وسلیه ی گونه ی دلتا دارد. این عدد در گونه ی آلفا 93% بود. دو دوز آسترازنکا 66% علیه گونه ی آلفا و 60% علیه گونه ی دلتا سودمند بود. ولی فقط با یک دوز از هر دو واکسن، سودمندی واکسن 51% در برابر گونه ی آلفا و 33% علیه گونه ی دلتا بود.

این سودمندی وقتی به زیر 50% برسد سبب میشود سازمان غذا و داروی آمریکا کوشش کند واکسن های دیگری تولید کند که حداقل جلوی ابتلای 50% افراد را بگیرد. در مطالعات دیگر پژوهشگران گزارش می کنند دلتا عامل بیشتر عفونت های تازه ایجاد شده پس از واکسیناسیون کامل است و مثلا در هندوستان باعث دسته های زیادی از آن موارد در میان کارمندان سلامتی شد که کاملا واکسینه شده بودند. واکسن های زیادی در سطح جهانی هست و هنوز استاندارد درستی برای سودمندی آن در سطح بین المللی وجود ندارد ولی هر واکسن ممکن است تا حدی در برابر واکسن ها محافظت ایجاد کند.

بنجامین پینسکیویروس شناس و پزشک از دانشکده پزشکی استانفورد می گوید: ما به اطلاعات بیشتری در باره ی عملکرد برخی از این واکسن های کنونی قابل دسترس در سطح جهانی نیاز داریم. من تصور می کنم مردم نیاز دارند مطمئن شوند که واکسینه میشوند و تا زمانی که آنها کاملا واکسینه شوند مداخله های عمومی سلامت، بسیار مهم است. واکسن به تنهایی، فقط پیشرفت بیماری قابل انتقال را، با افزایش ایمنی خالص، کم میکند. تا آن نقطه، کارهای پیشگیرانه مانند فاصله گذاری اجتماعی و ماسک زدن، استراتژی های تایید شده برای جلوگیری از توسعه ی ویروس هستند.

با واکسینه شدن حدود 44% مردم آمریکا، بیشتر مردم هنوز حساس به عفونت هستند. شل کردن محدودیت های اجتماعی ممکن است به گونه ی دلتا فضای تنفس بدهد تا در پاییز دوباره اوج پیدا کند. مطالعه ای که هنوز تایید نشده است پیشنهاد می دهد امکان گونه های فصلی در شیوع کووید 19 بر اساس تحلیل های انجام شده همه ی سال در اروپا بوده است. با اینکه تمایل ویروس برای توسعه در فصل پاییز هنوز روشن نیست ولی ما میدانیم باقی ماندن بیشتر مردم در فضای سربسته با تهویه ضعیف و رطوبت پایین، احتمال سرایت را بیشترمیکند.

آنچه در انگلستان رخ میدهد در هر جای دیگر در جهان هم ممکن است تکرار شود. کی ساتو ویروس شناس در دانشگاه توکیو می گوید: ما باید فاصله گذاری اجتماعی را بعد از واکسیناسیون، ادامه دهیم زیرا همیشه این احتمال هست که عفونت جدیدی ایجاد شود و واکسن ها ممکن است علیه گونه های جدید، سودمندی کامل نداشته باشد. گونه های بیشتری مانند این، به خصوص در افراد واکسینه نشده ممکن است توسعه پیدا کند.

سوتار می گوید: این ویروس ها هر چه بیشتر جهش پیدا کند به آنها اجازه ی فرار از دست آنتی بادی ها را می دهد. این از دیدگاه نظری واکسن های کنونی را کم اثرتر حتی در برابر این گونه ها میکند.

گوپتا هشدار می دهد: اگر ما به گونه ی دلتا توجه کافی نکنیم موج دیگری را در آمریکا شاهد خواهیم بود و حتی همین امروز، کاهش تعداد مبتلایان در امریکا از محور نزولی به سطح صاف رسیده است. اگر توجه کافی نشود ما افزایش شدید مبتلایان و بستری ها را در مناطق حساس، خواهیم داشت و همه گیری طولانی تر میشود.
https://www.nationalgeographic.com/science/article/the-delta-variant-is-serious-heres-why-its-on-the-rise
برخی توضیحات از دکتر سید سلمان فاطمی متخصص بیماری های مغز و اعصاب


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
برای زندگی سالم، یافتن تویتامین بی هفدهمنبع خواب و رویاحقیقت خواب و رویاگام کوچک ولی تاثیرگذاردانشمندان روش هاي جدیدی التهاب شریان تمپورالروشهای شناسایی قدرت شنواابعاد اضافه ی کیهاننقش هورمون زنانه استروژنسایه را اصالت دادن، جز فراستخوان های کشف شده، ممکفیزیکدانان ماشینی برای تنظام مثبت زندگیتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی سلولهای عصبی در تلاواکسن کووید 19 چیزهایی که میگرن سردردی ژنتیکی که بحباب های کیهانی تو در توپیموزایدداروی جدید ضد الزایمراندوه دردی را دوا نمیکندرژیم غذایی حاوی تخم مرغ واخلاق پایه تکامل و فرهنگنقش روزه داری در سالم و جسردرد میگرن در کودکاناعتماد به خودقلب و عقلهمیشه عسل با موم بخوریمتاریخ همه چیز را ثبت کردهبشکه ای که ته نداره پر نموراپامیل در بارداریحس و ادراک قسمت چهل و سومما تحت کنترل ژنها هستیم یپیشرفتی مستقل از ابزار هدر هم تنیدگی کوانتومی و دانعطاف پذیری مکانیسمی علرساناها و ابر رساناها و عارتوکين تراپی روشی جديد چند نرمش مفید برای کمردرشکل های متفاوت پروتئین هتوهم چیستبه دنبال رستگاری باشقدرت انسان در نگاه به ابعهوش مصنوعی گوگل به کمک تشترس و آرمان هاتفاوتهای جنسیتی راهی برایادگیری مهارت های جدید دحس و ادراک قسمت بیست و دومحدودیت های حافظه و حافظآن چیزی که ما جریان زمان درمان ام اس(مولتیپل اسکلایمان به رویازندگی بی دودارزش حقیقی زبان قسمت دومنوار مغزی روشی مهم در تشخشباهت کیهان و مغزتیوتیکسن داروی ضد جنونبیماری ای شبیه ام اس مولتمقاومت به عوارض فشار خون هوش مصنوعی از عروسک بازی تعذیه ی ذهنتمدنی قدیمی در شمال خلیج کمردردحس و ادراک- قسمت شصت و چهمرگ چیستآیا هوش ارثی دریافتی از پدرک تصویر و زبان های مخلتاکسی توسین و تکامل پیش ازبان مشترک ژنتیکی موجودااز انفجار بزرگ تا انفجار نکاتی در مورد تشنجطولانی ترین شبتکامل داروینی هنوز در حابیان حقیقتمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی درمانگر کامپیجهان قابل مشاهده بخش کوچتو با باورهایت کنترل میشکودکان میتوانند ناقل بی خورشید مصنوعیمشکلات نخاعیآیا جنین انسان، هوشمندی دغدغه نتیجه ی نادانی استابزار بقا از نخستین همانزبان، وسیله شناسایی محیطاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه انسان محدود به ادراعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه ناظر هوشیار ببحتی علمی درباره تمایل بمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ کس حقیقت را درون مغز جهان دارای برنامهکاربرد روباتهای ريزنانوخطرات هوش مصنوعیمغز قلبآب، زندگی است(قسمت پنجم)رمز و رازهای ارتباط غیر کابزار بقا از نخستین همانسلولهای بنیادی مصنوعی دراز تکینگی تا مغز از مغز تنادیدنی ها واقعی هستندعصب حقوق نورولووتاثیر گیاه خواری بر رشد وبخش های تنظیمی ژنومهزینه سنگین انسان در ازامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجاودانگی مصنوعیکشف جمجمه ای درکوه ایرهودین، اجباری نیستمغز انسان رو به کوچکتر شدإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَرویاهای پر رمز و حیرتی درابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگترین مصرف کننده سیلی محکم محیط زیست بر اناز تکامل تا مغز، از مغز تچرا ارتعاش بسیار مهم استتاثیر دپاکین بر بیماری متاثیر داروهای ضد التهاب برخی ملاحظات در تشنج های ویتامین دی گنجینه ای بزرمنتظر نمان چیزی نور را بهحقیقت در علم، هرگز نهایی گامی در درمان بیماریهای دانشمندان روشی برای تبدیامیوتروفیک لترال اسکلروروشی برای بهبود هوش عاطفابعاد بالاترنقش ویتامین K در ترمیم اسساخت شبکه عصبی مصنوعی با استروژن مانند سپر زنان دفاصله ها در مکانیک کوانتنظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی سيناپسها طی تکامل و واکسن کرونا و گشودن پنجرمیگرن شدید قابل درمان اسحد و مرزها توهم ذهن ماستپیموزایدداروی سل سپتاندوهگین نباش اگر درب یا رژیم غذایی ضد التهابیاختلال خواب فرد را مستعد نقش رژیم غذایی بر رشد و اسردرد و علتهای آناعداد بینهایت در دنیای مقلب دروازه ی ارتباطهمجوشی هسته ای، انرژِی بتازه های اسکیزوفرنی(جنوبشریت از یک پدر و مادر نیورزش هوازی مرتب خیلی به قحس و ادراک قسمت نهممانند آب باشپاسخ گیاهان در زمان خورددر هر سوراخی سر نکناهرام مصر از شگفتی های جهرشته نوروایمونولوژی و نقارتباط میکروب روده و پارچند جهانیشکل پنجم مادهتوهم وجودبه زودی شبکه مغزی به جای قدرت عشقهوش مصنوعی الفاگوتسلیم شدن از نورون شروع متقلید مرحله ای نسبتا پیشیادآوری خواب و رویاحس و ادراک قسمت بیست و سومخچه فراتر از حفظ تعادلآنچه واقعیت تصور میکنیم درمان تومورهای مغزی با ااین پیوند نه با مغز بلکه زندگی در جمع مواردی را برارزش حقیقی زبان قسمت سومنوار عصب و عضلهشباهت زیاد بین سلول هاي عتیک و اختلال حرکتیبیماری اسپینال ماسکولار مقابله ی منطقی با اعتراضهوش مصنوعی از عروسک بازی تغییر الگوی رشد مغزی با زتمرکز و مدیتیشنکمردرد ناشی از تنگی کاناحساسیت روانی متفاوتمرگ و میر پنهانآیا هوش سریعی که بدون احسدرک حقیقت نردبان و مسیری اگر فقط مردم میفهمیدند کزبان چهار حرفی حیات زمیناز بحث های کنونی در ویروسچگونه مولکول های دی ان ایطی یکصد هزار سال اخیر هرچتکامل زبانبیست تمرین ساده برای جلومنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی درخدمت خلق وحجهان موازی و حجاب هاتو باید نیکان را به دست بکودکان خود را مشابه خود تخوش قلبی و مهربانیمشکلات بین دو همسر و برخیآیا جهان ذهن و افکار ما مذهن ما از در هم شکستن منبابزار بقا از نخستین همانسفر فقط مادی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از بیرون مجموعهعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه و مشاهده ناظر بحث درباره پیدایش و منشا منبع هوشیاری کجاست قسمت هیچگاه از فشار و شکست نترجهان در حال نوسان و چرخشکاربرد روباتهای ريز، در دفاع در برابر تغییر ساختمغز ما کوچکتر از نیم نقطهرمز پیشرفت تواضع است نه طابزار بقا از نخستین همانسلام تا روشناییاز تکینگی تا مغز از مغز تنادانی در قرن بیست و یکم،عضلانی که طی سخن گفتن چقدتاثیر گیاه خواری بر رشد وبخش بزرگی حس و ادراک ما اهزاران سال چشم های بینا ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجایی خالی نیستکشف جدید تلسکوپ جیمز وبدید تو همیشه محدود به مقدمغز ایندگان چگونه استافت فشار خون ناگهانی در ورویای شفافابزار بقای موجود زنده از مغز حریص برای خون، کلید تسیگار عامل افزایش مرگ وماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا بیماری های تخریبی مغچرا حیوانات سخن نمی گوینتاثیر داروی ضد تشنج سدیم برخی مرزهای اخلاق و علوم ویروس مصنوعیمنحنی که ارتباط بین معرفحقیقت راستین انسان علم بگامی در درمان بیماریهای دائما بخوانامید نیکو داشته باش تا آنروشی جدید در درمان قطع نخاتفاق و تصادفنقش ژنتیک در درمان اختلاساخت شبکه عصبی با الفبای اسرار آفرینش در موجفاصله ی همیشگی تصویر سازنظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر درجه حرارت بر عملکبرداشت مغز ما از گذر زمانواکسن کرونا از حقیقت تاتمیدان مغناطيسي زمین بشر حریص نباشپیچیدگی های مغزمگسداروی ضد چاقیاندام حسی، درک از بخش هایرژیم غذایی ضد درداختلال در شناسایی حروف و نقش رژیم غذایی در رشد و اسردرد تنشنبقای حقیقی در دور ماندن اقلب روباتیکهمراهی نوعی سردرد میگرنیتازه های بیماری پارکینسوبعد از کروناورزش هوازی ، بهترین تمریحس و ادراک قسمت چهارمماه رجبپختگی پس از چهل سالگي به در یک فراکتال هر نقطه مرکاولین مورد PML به دنبال تکرشد مغز فرایندی پیچیده اارتباط ماده و انرژیچند روش ساده برای موفقیتشگفت انگیز بودن کیهانتوهم بی خداییبه زیر پای خود نگاه نکن بلمس کوانتومیهوش مصنوعی از عروسک های بتشنج چیستتقلید از روی طبیعتژن همه چیز نیستحس و ادراک قسمت بیستممخچه ، فراتر از حفظ تعادلآنچه حس می کنیم، نتیجه ی درمان تشنجاین اندوه چیستزندگی در سیاهچالهارزش خود را چگونه میشناسنوبت کودکانشباهت زیاد بین سلول هاي عتکنولوژی جدید که سلول هابیماری اضطراب عمومیمقابله با کرونا با علم اسهوش مصنوعی از عروسک بازی تغییر زودتر اتصالات مغزیتمساح حد واسط میان مغز کوکمردرد و علل آنخفاش با شیوع همه گیری جدیمرگ و میر بسیار بالای ناشآیا هشیاری کوانتومی وجوددرک دیگراناگر میدانی مصیبت بزرگتر زبان نیاز تکاملی استاز تلسکوپ گالیله تا تلسکچگونه میتوان با قانون جنطبیعت موجی جهانتکامل زبانبیش از نیمی از موارد انتقمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی ساخته هوش طبیجهان ما میتواند به اندازتو تغییر و تحولیکودکان را برای راه آماده خوشبختی دور از رنج های ممشکلات روانپزشکی پس از سآیا جهش های ژنتیکی، ویروذهن چند جانبه نیازمند نگابزار بقا از نخستین همانسفر نامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از دور و نگاه از نزدعلت خواب آلودگی بعد از خوتاثیر نگاه انسان بر رفتابحثي درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیپرپاراتیروئیدیسمجهان ریز و درشتکتاب گران و پرهزینه شد ولدقیق ترین تصاویر از مغز امغز مانند تلفن استرمز بقای جهش ژنتیکیابزار بقا از نخستین همانسلسله مباحث هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تنازوکلسینغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وبخش بزرگتر کیهان ناشناختهستي مادي ای که ما کوچکترمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجاذبهکشتن عقیده ممکن نیستدیدن خدا در همه چیزمغز ابزار بقای برتر مادیافت هوشیاری به دنبال کاهروان سالمابزار بقای موجود زنده از مغز در تنهایی آسیب میبینسیاهچاله های فضایی منابعاز تکامل تا مغز، از مغز تچرا حجم مغز گونه انسان درتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی نکات از گاید لاین پرویرایش DNA جنین انسان، برمنشأ اطلاعات و آموخته ها حقیقت غیر فیزیکیگاهی لازم است برای فهم و داروهای مصرفی در ام اسامید نجاتروشی جدید در درمان نابیناتوبان اطلاعات و پلِ بیننقش گرمایش آب و هوا در همساختن آیندهاسرار بازسازی اندام هافروتنی و غرورنظریه ی ریسمانتاثیر درجه حرارت بر عملکبررسي علل احتمالي تغيير واکسن کرونا ساخته شده تومیدان های مغناطیسی قابل حرکت چرخشی و دائمی کیهانپیچیدگی های مغزی در درک زداروی ضد چاقیانرژی بی پایان در درون هرراه فراری نیستاختلال در شناسایی حروف و نقش زنجبیل در جلوگیری از سردرد سکه ایبلندی در ذهن ما درک بلندیقلب را نشکنهندسه ی پایه ایتبدیل تراکت صوتی مصنوعی بعد از کروناورزش و میگرنحس و ادراک قسمت نوزدهمماپروتیلینپروژه ی ژنوم انسانیدر کمتر از چند ماه سوش جداولین مورد پیوند سر در انرشد مغز علت تمایل انسان بارتباط متقابل با همه ی حیچندین ماده غذایی که ماننشگفت زده و حیران باشتوهم تنهاییبوزون هیگز چیستلوب فرونتال یا پیشانی مغهوش مصنوعی از عروسک های بتشنج و حرکات شبه تشنجی قاتقویت استخوان در گرو تغذژن همه چیز نیستحس و ادراک قسمت دهممخچه ابزاري که وظیفه آن فآنها نمیخواهند دیگران رادرمان جدید ALSاین ایده که ذرات سیاهچالزندگی زمینی امروز بیش از از فرد ایستا و متعصب بگذرنور درونشجاعت و ترستکنولوژی جدید که سلول هابیماری بیش فعالیملاحظه های اخلاقی دربارههوش مصنوعی از عروسک بازی تغییر عمودی سر انسان از پتنفس هوازی و میتوکندریکمردرد با پوشیدن کفش مناخلا، حقیقی نیستمرگ انتقال است یا نابود شآیا واکنش های یاد گرفته ودرک درست از خود و هوشیاریاگر نیروی مغناطیس نباشد زبان و کلمه حتی برای کساناز تلسکوپ گالیله تا تلسکچگونه مغز پیش انسان یا همطبیعت بر اساس هماهنگیتکامل زبان انسان از پیشیبیشتر کمردردها نیازی به منابع انرژی از نفت و گاز هوش احساسیجهان مادی، تجلی فضا در ذهتو جهانی هستی که خودش را کوری گذرای ناشی از موبایخانه ی تاریکمشکلات روانپزشکی در عقب آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجذهن هوشیار در پس ماده ی مابزار بقا از نخستین همانسفر به مریخ در 39 روزاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از درون مجموعه با نگعماد الدین نسیمی قربانی تاثیر نگاه انسان بر رفتابحثی جالب درباره محدودیتمنبع هوشیاری کجاست قسمت هاوکينگ پیش از مرگش رسالجهان شگفت انگیزکتاب زیست شناسی باوردل به دریا بزنمغز مادران و کودکان در زمآثار باستانی تمدن های قدرمز جهانابزار بقا از نخستین همانسلطان جنگل یا صاحب ملکوتاز تکینگی تا مغز از مغز تنبرو و انرژی مداومغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وبخش دیگری در وجود انسان ههستی ما پس از شروعی چگال منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجاذبه و نقش آن در شکلگیریگل زندگیدژا وو یا اشنا پنداریمغز ابزار برتر بقاافتخار انسانروبات های ریز در درمان بیابزار بقای موجود زنده از مغز را از روی امواج بشناسسیاهچاله ها، دارای پرتو از روده تا مغزاز سایه بگذرچرا خشونت و تعصبتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی نرمش ها برای زانوواقعیت فیزیکی، تابعی از منشاء کوانتومی هوشیاری احقیقت غیر قابل شناختگاهی مغز بزرگ چالش استداروهای ام اسامید درمان کرونا با همانروشی جدید در درمان سکته ماتوسوکسیمایدنقش پیش زمینه ها و اراده ساختار فراکتال وجود و ذهاصل بازخوردفرگشت و تکامل تصادفی محض نظریه تکامل در درمان بیمتاثیر درجه حرارت بر عملکبررسی و اپروچ جدید بر بیمواکسن ایرانی کرونا تولیدمیدان بنیادین اطلاعاتحس چشایی و بویاییپیوند قلب خوک، به فرد دچاداروی ضد تشنج با قابليت تانرژی تاریکراه های جدید برای قضاوت راختلالات مخچهنقش زبان در سلطه و قدرت اسردرد عروقی میگرنبلوغ چیستقیچی ژنتیکیهندسه ی رایج کیهانتبدیل سلولهای محافط به سبعد از کرونا دلخوشی بیهوورزش بهترین درمان بیش فعحس و ادراک قسمت هفتمماجرای جهل مقدسپروژه ی ژنوم انسانیدر آسمان هدیه های نادیدناولین هیبرید بین انسان و رشد در سختی استارتباط چاقی و کاهش قدرت بنه به اعدامشگفتی های زنبور عسلتوهم جدایی و توهم علمبوزون هیگز جهان را از متللوتیراستامهوش مصنوعی از عروسک بازی تشنج عدم توازن بین نورون تقویت حافظه یا هوش مصنوعژن هوش و ساختارهای حیاتی حس و ادراک قسمت دوازدهممدل همه جانبه نگر ژنرالیآنان که در قله اند هرگز خدرمان جدید میگرن با انتی اینکه به خاطرخودت زندگی زندگی زودگذراز مخالفت بشنونورون هاي مصنوعی می توانشرکت نورالینک ویدیویی ازتکینگیبیماری تی تی پیملاحظات بیهوشی قبل از جرهوش مصنوعی از عروسک تا کمتغییرات منطقه بویایی مغزتنفس هوازی و میتوکندریکنفرانس تشنج هتل کوثر اصخلا، خالی نیستمرگ تصادفیآیا یک، وجود دارددرک عمیق در حیواناتاگر نعمت فراموشی نبود بسزبان و بیان نتیجه ساختمااز تکنیکی تا مغز از مغز تچگونه هموساپينس بر زمین طعمه ی شبکه های ارتباط اجتکامل ساختار رگهای مغزی با هوش مصنوعی خودکار روبمنابع انرژی از نفت و گاز هوش احساسیجهان مرئی و نامرئیتو دی ان ای خاص ميتوکندريکی غایب شدی تا نیازمند دلخانواده پایدارمشاهده گر جدای از شیء مشاآیا خداباوری محصول تکاملذهن تو همیشه به چیزی اعتقابزار بقا از نخستین همانسفر تجهیزات ناسا به مریخ نگاه حقیقی نگاه به درون اعوامل موثر در پیدایش زباتاثیر ویتامین دی بر بیمابحثی در مورد نقش ویتامين منبع هوشیاری کجاست قسمت هاوکينگ پیش از مرگش رسالجهانی که نه با یک رخداد و کتاب طبیعت در قالب هندسهدلایلی که نشان میدهد ما بمغز چون ابزار هوش است دلیآرامش و دانشرمز جهان خاصیت فراکتالابزار بقا از نخستین همانسم زنبور ، کلیدی برای واراز تکینگی تا مغز از مغز تنتایج نادانی و جهلغیرقابل دیدن کردن مادهتاثیر گیاه خواری بر رشد وبخشیدن دیگران یعنی آرامشو هر کس تقوای خدا پیشه کنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجدایی خطای حسی استگلوله ی ساچمه ایدژاوو یا آشناپنداریمغز از بسیاری حقایق می گرافراد آغاز حرکت خودشان رروبات کیانابزار بقای موجود زنده از مغز زنان جوانتر از مغز مرسیاهچاله و تکینگی ابتدایاز علم جز اندکی به شما داچرا در مغز انسان، فرورفتتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی نرمش های گردنواقعیت چند سویهمهندسی ژنتیک در حال تلاش حقایق ممکن و غیر ممکنگذر زمان کاملا وابسته به داروهای تغییر دهنده ی سیامیدوار باش حتی اگر همه چريتوکسيمب در درمان ام اساثر مضر مصرف طولانی مدت رنقش آتش در رسیدن انسان بهساختار شبکه های مغزی ثاباصل علت و تاثیرفراموش کارها باهوش تر هسنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر رو ح و روان بر جسمبررسی ژنها در تشخیص بیماواکسن اسپایکوژنمیدازولام در درمان تشنج حس و ادراک (قسمت اول )پیوند مغز و سر و چالشهای داروی ضد تشنج با قابليت تانرژی تاریک که ما نمی توراه های جدید برای قضاوت راختلالات حرکتی در انساننقش زبان در سلطه و قدرت اسرعت فکر کردن چگونه استبلعیدن ستاره توسط سیاهچاقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهندسه بنیادینتداوم مهم است نه سرعتبعد از کرونا دلخوشی بیهوورزش در کمر دردحس و ادراک قسمت هفدهمماده ی تاریکپروانه ی آسمانیدر آستانه ی موج پنجم کوویاولین تصویر در تاریخ از سز گهواره تا گورارتباط هوش ساختار مغز و ژنه جنگ و نه خونریزیشانس یا تلاشتوهم جسمبی نهایت در میان مرزهالوزالمعده(پانکراس)مصنوعهوش مصنوعی از عروسک بازی تشویق خواندن به کودکانتقویت سیستم ایمنیژن یا نقشه توسعه مغز و نقحس و ادراک قسمت سوممدل هولوگرافیک ژنرالیزهآنزیم تولید انرژی در سلودرمان جدید کنترل مولتیپلاینکه خانواده ات سالم بازندگی، مدیریت انرژیاز نخستین همانند سازها تنورون های ردیاب حافظهشربت ضد خلطتکامل فردی یا اجتماعیبیماری دویکممانتین یا آلزیکسا یا ابهوش مصنوعی از عروسک تا کمتغییرات آب و هوایی که به تنفس بدون اکسیژنکنگره بین المللی سردرد دخلاصه ای از مطالب همایش ممرگی وجود نداردآیا کیهان می تواند یک شبیدرگیری قلب در بیماری ویراگر نعمت فراموشی نبود بسزبان و بیان، در سایه پیشراز تکینگی تا مغز و از مغز چگونه هوشیاری خود را توسظهور امواج مغزی در مغز مصتکامل شناخت انسان با کشفبا تعمق در اسرار ابدیت و منابع انرژی از نفت و گاز هوش در طبیعتجهان هوشیارتو در میانه ی جهان نیستی کیهان خود را طراحی میکندخار و گلمشاهده آینده از روی مشاهآیا دلفین ها می تواند از ذهن خود را مشغول هماهنگیابزار بقا از نخستین همانسفر دشوار اکتشافنگاه دوبارهعوامل ایجاد لغت انسانی و تاثیر ویروس کرونا بر مغز بحثی در مورد نقش کلسیم و منبع هوشیاری کجاست قسمت هدف یکسان، در مسیرهای متجهانی که از یک منبع، تغذیکتاب، سفری به تاریخدنیای شگفت انگیز کوانتوممغز چگونه صداها را فیلتر آرامش و سکونرنگ کردن، حقیقت نیستابزار بقا از نخستین همانسماگلوتید داروی کاهش دهناز تکینگی تا مغز از مغز تنجات در راستگوییغرور و علمتاثیر گیاه خواری بر رشد وبخشش، عقلانی یا غیر عاقلوفور و فراوانیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجریان انرژی در سیستم های گلوئوندگرگونی های نژادی و تغییمغز به تنهایی برای فرهنگ افراد بی دلیل دوستدار تو روح رهاییابزار بقای موجود زنده از مغزهای کوچک بی احساسسیاهچاله ی تولید کنندهابزار بقای موجود زنده از مغزتان را در جوانی سیم کشسیاره ی ابلهانازدواج های بین گونه ای، رچرا ذرات بنیادی معمولاً تاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی یونها و مولکول های مواقعیت چیستمهربانی، شرط موفقیتحل مشکلگذشته را دفن کنداروهای ضد بیماری ام اس وامیدی به این سوی قبر نیستریه زغالیاثرات فشار روحی شدیدنقش انتخاب از طرف محیط، نسازگاری با محیط بین اجزااصل عدم قطعیت از کوانتوم فراموشی همیشه هم بد نیستنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر روده بر مغزبررسی بیماری التهابی رودواکسن اسپایکوژن ضد کرونامکانیک کوانتومی بی معنی حس و ادراک (قسمت دوم )پیوند اندام از حیوانات بداروی ضد تشنج توپیراماتانرژی خلا ممکن استراه پیروزی در زندگی چیستاختلالات صحبت کردن در اننقش سجده بر عملکرد مغزسعی کن به حدی محدود نشویتولید مثل اولین ربات های به قفس های سیاهت ننازقانون مندی نقشه ژنتیکی مهندسه در پایه ی همه ی واکتداخل مرزها و صفات با بینتفکر قبل از کاروزن حقیقی معرفت و شناختحس و ادراک قسمت هجدهمماده ی خالیپرواز از نیویورک تا لوس آدر درمان بیماری مولتیپل اولین دروغزمین در برابر عظمت کیهانارتباط پیوسته ی جهانچه زیاد است بر من که در ایشاهکار قرنتوهمات و شناخت حقیقتبی شرمیلیس دگرامفتامین یا ویاسهوش مصنوعی از عروسک بازی تشخیص ژنتیکی آتروفی های تلقین اطلاعات و حافظهژنها نقشه ایجاد ابزار هوحس و ادراک قسمت سی و هشتممدل هولوگرافیک تعمیم یافآیندهدرمان جدید سرطاناینترنت بدون فیلتر ماهوازونیسومایداز نخستین همانند سازها تنوروپلاستیسیتی چیستشش مرحله تکامل چشمتکامل مادی تا ابزار هوشمبیماری دیستروفی میوتونیمن کسی در ناکسی دریافتم هوش مصنوعی از عروسک تا کمتغییرات تکاملی سر انسان تنها مانع در زندگی موارد کنگره بین المللی سردرد دخلاصه ای از درمان های جدیمراحل ارتقای پله پله کیهآیا گذشته، امروز وآینده درگیری مغز در بیماری کویاگر با مطالعه فیزیک کوانزبان و تکلم برخی بیماریهاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه واکسن کرونا را توزعقل مجادله گرتکامل، نتیجه ی برنامه ریباهوش ترین و با کیفیت تریمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی بیشتر در زنانجهان های بسیار دیگرتوقف؛ شکستکیهانِ هوشیارِ در حال یاخارق العاده و استثنایی بمطالبه ی حق خودآیا دلفین ها میتوانند باذهن سالمابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تنگاهی بر قدرت بینایی دراعواملی که برای ظهور لغت اتاثیر ژنها بر اختلالات خبحثی در مورد حقیقت فضا و منبع هوشیاری کجاست قسمت هدف از تکامل مغزجهانی در ذهنکتابخانهدندان ها را مسواک بزنید تمغز ناتوان از توجیه پیداآرامش(سکوت) stillness و تکاپورنگین کمانابزار بقا از نخستین همانسندرم کووید طولانیاز تکینگی تا مغز از مغز تنخاع ما تا پایین ستون فقرمقالاتتاثیر گیاه خواری بر رشد وبدون پیر فلکوقت نهيب هاي غير علمي گذشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجریان انرژی در سیستم های گمان میکنی جرمی کوچکی در دانش قدرت استمغز برای فراموشی بیشتر کافزایش قدرت ادراکات و حسروزه داری متناوب، مغز را ابزار بقای موجود زنده از مغزتان را در جوانی سیمکشسیاره ابلهاناساس انسان اندیشه و باور فلج نخاعی با الکترودهای چراروياها را به یاد نمی آتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی اثرات مضر ویتامین دواقعیت چیستمولتیپل اسکلروز در زنان حلقه های اسرارآمیزگربه شرودینگر و تاثیر مشداروی فامپیریدین یا نورلامیدی تازه در درمان سرطاریواستیگمیناثرات مفید قهوهنقش اتصالات بین سلولهای ستون فقرات انسان دو پا جلاصول انجام برخی نرمش ها دفرایند پیچیده ی خونرسانیهفت چیز که عملکرد مغز تو تاثیر رژیم گیاه خواری بر بررسی سیستم تعادلی بدن اواکسن دیگر کرونا ساخته شمکانیزمهای دفاعی در برابپیوند سر آیا ممکن استدارویی خلط آورانسان قدیم در شبه جزیره عراه انسان شدن، راه رفتن واختلالات عضلانی ژنتیکنقش غذاها و موجودات درياشلیک فراموشیتولید یا دریافت علمبه مغز خزندگان خودت اجازقانون گذاری و تکاملهندسه زبانِ زمان استتروس جریان انرژیتفکر خلا ق در برابر توهم وزوز گوشحس و ادراک قسمت هشتمماده ای ضد التهابیپروتز عصبی برای تکلمدر سال حدود 7 میلیون نفر اولین سلول مصنوعیزمین زیر خلیج فارس تمدنی ارتباط انسانی، محدود به نه عدم مطلق بلکه عدم با قشاهکار شش گوشتوپیراماتبی عدالتی در توزیع واکسن لا اکراه فی الدینهوش مصنوعی از عروسک بازی تشخیص آلزایمر سالها قبل تلاش ها برای کشف منابع جدژنها ، مغز و ارادهحس و ادراک قسمت سی و ششممدل های ریز مغز مینی برینآینده ی انسان در فراتر ازدرمان سرطان با امواج صوتایندرالزونا به وسیله ویروس ابله از نخستین همانند سازها تنوروز یا روز پایانیششمین کنگره بین المللی ستکامل مداومبیماری ضعف عضلات نزدیک بمنابع انرژي پاک سرچشمه حهوش مصنوعی از عروسک تا کمثبت و دستکار ی حافظهتنها در برابر جهانکنترل همجوشی هسته ای با هخم شدن فضا-زمانمرز مرگ و زندگی کجاستآیا پیدایش مغز از روی تصادرگیری مغز در بیماران مباگر تلاش انسان امروز برازبان و شناخت حقیقت قسمت چاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه آن شکری که می خوریمعقلانیت بدون تغییرتأثیر نگاه انسان بر رفتاباور و کیهان شناسیمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی در زنان بیشتر اجهان هایی در جهان دیگرکیست هیداتید مغزخبر مهم تلسکوپ هابلمطالبی در مورد تشنجآیا دست مصنوعی به زودی قاذخیره ی شگفت انگیز اطلاعابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تنگاهی بر توانایی اجزاي بعوارض ازدواج و بچه دار شدتاثیر کلام در آیات کلام ببحثی در مورد عملکرد لوب فمنبع هوشیاری کجاست قسمت هدف از خلقت رسیدن به ابزاجهان، تصادفی نیستکجای مغز مسئول پردازش تجدو ویژگی انتزاع و قدرت تجمغز و اخلاقآزمون تجربی، راهی برای ررهبر حقیقیابزار بقا از نخستین همانسندرم گیلن باره به دنبال از تکینگی تا مغز- از مغز نخستین تصویر از سیاهچالهتاثیر ویتامین دی بر بیماتاثیر گیاه خواری بر رشد وبرنامه و ساختار پیچیده موقتی فهمیدی خطا کردی برگمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجریان انرژی در سیستم های گنجینه ای به نام ویتامین دانش محدود به ابعاد چهارمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟افزایش مرگ و میر سندرم کوروزه داری و بیمار ی ام اس روزه داری سلول های بنیادابزار بقای موجود زنده از نقش قهوه در سلامتیسیاره ابلهاناستفاده از مغز، وزن را کمفلج بل، فلجی ترسناک که آنچراروياها را به یاد نمی آتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی اختلالات عصبی مثانهواقعیت های متفاوتمواد کوانتومی جدید، ممکنحمله ویروس کرونا به مغزگزیده ای از وبینار یا کنفداروی لیراگلوتیدامگا سه عامل مهم سلامتریاضیات یک حس جدید استاثرات مضر ماری جوانانقش تیروئید در تکامل مغزسخن و سکوتاصول توسعه ی یک ذهن کاملفرایند تکامل و دشواری هاهفت سین یادگاری از میراث تاثیر رژیم گیاه خواری بر بررسی علل کمر درد در میانواکسن دیگری ضد کرونا از دما انسانها چه اندازه نزدپیوند سر، یکی از راه حلهاداستانها و مفاهیمی اشتباانسان میوه ی تکاملراه بی شکستاختراع جدید اینترنت کواننقش غذاها و موجودات درياشلیک فراموشیتولید پاک و فراوان انرژیبه نقاش بنگرقانون جنگلهنر حفظ گرهتری فلوپرازینتفاوت مغز انسان و میمون هیک پیام منفرد نورون مغزی حس و ادراک قسمت پنجمماده، چیزی بیش از یک خلا پرورش مغز مینیاتوری انسادرمان های اسرار آمیز در آاوکرلیزوماب داروی جدید شزمان چیستارتباط از بالا به پایین منهایت معرفت و شناخت درک عشاید گوشی و چشمی، آماده شتوانایی مغز و دیگر اجزای بیمار 101 ساله، مبتلا به سلایو دوم دکتر سید سلمان فهوش مصنوعی از عروسک بازی تصویر زیبا از سلولتلاش هایی در بیماران قطع ژنهای مشترک بین انسان و وحس و ادراک قسمت سیزدهممدیون خود ناموجودآینده ی علم و فیزیک در60 ثدرمانهای بیماری پارکینسایا کوچک شدن مغزانسان الزیباترین چیز در پیر شدناز نخستین همانند سازها تنوشیدن چای برای مغز مفید صبر بسیار بایدتکامل چشمبیماریهای تحلیل عضلانی امنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی از عروسک تا کمثبت امواج الکتریکی در عصتنبیه چقدر موثر استکنترل جاذبهخونریزی مغز در سندرم کوومرز بین انسان و حیوان کجاآیا آگاهی پس از مرگ از بیدرگیری مغزی در سندرم کوواگر خواهان پیروزی هستیزبان و شناخت حقیقت قسمت ااز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه انتظارات بر ادراک عقیده ی بی عملتئوری تکامل امروز در درمباد غرور و سر پر از نخوت ومنابع بی نهایت انرژی در دهوش عاطفی در زنان بیشتر اجهان یکپارچهکیست کلوئید بطن سومخدا موجود استمطالعه ای بیان میکند اهدآیا رژیم غذایی گیاهی سلاذره ی معین یا ابری از الکابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تچالش هوشیاری و اینکه چرا عید نوروز مبارکتاثیر کپسول نوروهرب بر نبحثی درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری کجاست قسمت53هر چیز با هر چیز دیگر در تجهش های ژنتیکی مفید در ساکرونا چه بر سر مغز می آوردو برابر شدن خطر مرگ و میمغز و سیر تکامل ان دلیلی آزمون ذهنی گربه ی شرودینروی و منیزیم در تقویت استابزار بقا از نخستین همانسندرم پیریفورمیساز تکینگی تا مغز- از مغز نخستین روبات های زنده ی جصفحه اصلیتاثیر گیاه خواری بر رشد وبرنامه ی مسلط ژنها در اختوقتی تو از یاد گرفتن باز منبع هوشیاری کجاست؟(قسمجستجوی متن و تصویر به صورگویید نوزده و ایمنی ساکتدانش بی نهایتافزایش سرعت پیشرفت علوم روش مقابله مغز با محدودیابزارهای پیشرفته ارتباط نقش مهاجرت در توسعه نسل اسیر آفرینش از روح تا مغز استفاده از هوش مصنوعی در فلج خوابنزاع بین جهل و علم رو به پتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی اصول سلامت کمرواقعیت و مجازموجود بی مغزی که می تواندحمایت از طبیعتگزارش یک مورد جالب لخته وداروی تشنجی دربارداریامروز دانش ژنتیک هیچ ابهریسدیپلام تنها داروی تایاجزای پر سلولی بدن انسان نقش حفاظتی مولکول جدید دسخن پاک و ثابتاصول سلامت کمرفرایند حذف برخی اجزای مغهم نوع خواری در میان پیشیتاثیر رژیم گیاه خواری بر بزرگ فکر کنواکسن سرطانحس و ادراک قسمت 67ما انسانها چه اندازه نزدپیوندی که فراتر از امکاندخالت در ساختار ژنهاانسان ها می توانند میدان رابطه تشنج و اوتیسمادامه بحث تکامل چشمنقش غذاها و موجودات درياشنا در ابهای گرم جنوب نیاتولید سلولهای جنسی از سلبه نقاش بنگرقانون جنگلهنر رها شدن از وابستگیتری فلوپرازینتفاوت ها و تمایزها کلید بیک پیشنهاد خوب برای آسان حس و ادراک قسمت پنجاهماشین دانشپرتوهای صادر شده از سیاهدرمان های بیماری آلزایمرايندگان چگونه خواهند دیدزمان و مکان، ابعاد کیهان ارتباط بین هوش طبیعی و هونهایت در بی نهایتشاید درست نباشدتوازن مهمتر از فعالیت زیبیماری های مغز و اعصاب و لبخند بزن شاید صبح فردا زهوش مصنوعی از عروسک بازی تصویر زیبای اصفهانتلاشی برای درمان قطع نخاژنهای هوش ، کدامندحس و ادراک قسمت ششممدیریت اینترنت بر جنگآیا ممکن است موش کور بی مدرهای اسرارآمیز و پوشیدهایا این جمله درست است کسیزیباترین چیز در افزایش ساز نشانه ها و آثار درک شدنوعی سکته مغزی ، وحشتناک صرع و درمان های آنتکامل و ارتقای نگاه تا عمبیماری، رساله ای برای سلمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی از عروسک تا کمجلوتر را دیدنتو یک معجزه ایکندر در بیماریهای التهابخواندن ، یکی از شستشو دهنمرز جدید جستجو و اکتشاف، آیا امکان بازسازی اندامهدرگیری مغزی در سندرم کوواپی ژنتیکزبان و شناخت حقیقت قسمت داز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه به سطح بالایی از هوعلم و ادراک فقط مشاهده ی تئوری تکامل در پیشگیری و بار بزرگ ایستادن بر دو پامنابع جدید انرژیهوشمندی کیهانجهان یکپارچهکاهش مرگ و میر ناشی از ابخدای رنگین کمانمعماری، هندسه ی قابل مشاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاذرات کوانتومی زیر اتمی قابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تچالش هوشیاری و اینکه چرا عامل کلیدی در کنترل کارآتاثیر کپسول نوروهرب بر تبحثی درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمهر جا که جات میشه، جات نیجهش های ژنتیکی غیر تصادفکریستال هادو برابر شدن خطر مرگ و میمغز کوانتومیآزمون ذهنی گربه شرودینگررویا و واقعیتابزار بقا از نخستین همانسندرم پس از ضربه به سراز تکینگی تا مغز- از مغزتنرمش های مفید برای درد زاسوالات پزشکیتاثیر گیاه خواری بر رشد وبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ویتنام نوعی کرونا ویروس منبع هوشیاری کجاست؟(قسمجستجوی هوشیاری در مغز ماگوشه بیماری اتوزومال رسسدانشمندان موفق به بازگردافسردگی و اضطراب در بیمااقلیت خلاقروش های صرفه جویی در ایجاابزارهای بقا از نخستین هنقش میدان مغناطیسی زمین سیستم تعادلی بدناستفاده از انرژی خلافلج خواب چیستنزاع بین علم و نادانی رو تاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی بیماری ها که در آن بواقعیت و انعکاسموجودات مقهور ژنها هستندحوادث روزگار از جمله ویرگشایش دروازه جدیدی از طرداروی جدید ALSانفجار و توقف تکاملی نشااجزایی ناشناخته در شکل گنقش حیاتی تلومر دی ان آ دسختی ها رفتنی استاضطراب و ترسفراتر از دیوارهای باورهمه چیز در زمان مناسبتاثیر رژیم گیاهخواری بر بزرگ شدن مغز محدود به دورواکسن سرطانحس و ادراک قسمت 74ما اکنون میدانیم فضا خالپیوستگی همه ی اجزای جهاندر مانهای کمر دردانسان یک کتابخانه استرادیوی مغز و تنظیم فرکاناداراوون تنها داروی تایینقشه مغزی هر فرد منحصر بهشناخت و معرفت، و نقش آن دتولترودینبه هلال بنگرقانونمندی و محدودیت عالمهنر، پر کردن است نه فحش دترک امروزتفاوت ها را به رسمیت بشنایک آلل ژنتیکی که از نئاندحس و ادراک قسمت پنجاه و یمبانی ذهنی سیاه و سفیدآلودگی هوا چالش قرن جدیددرمان های جدید میگرنايا اراده آزاد توهم است یزمان و صبرارتباط شگفت مغز انسان و فچهار میلیارد سال تکامل بشب سیاه سحر شودتوسعه هوش مصنوعی قادر اسبیماری وسواسلحظات خوش با کودکانهوش مصنوعی از عروسک بازی تصویربرداری فضاپیمای آمتلاشی تازه برای گشودن معژنهای حاکم بر انسان و انسحس و ادراک قسمت شصت و هشتمدارک ژنتیکی چگونه انسانآیا ما کالا هستیمدریای خداایا ابزار هوشمندی یا مغز زیر فشار کووید چه باید کراز نظر علم اعصاب یا نرووسنیکولا تسلاضرورت زدودن افکارتکامل و ریشه ی مشترک خلقتبیندیشمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی از عروسک تا کمجمجمه انسان های اولیهتو یک جهان در مغز خودت هسکوچ از محیط نامناسبخواب سالم عامل سلامتیمزایای شکلات تلخ برای سلآیا انسان با مغز بزرگش اخدرگیری اعصاب به علت میتوابتدا سخت ترین استزبان و شناخت حقیقت قسمت ساز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه باغبانی باعث کاهش علم و روحتئوری جدید، ویران کردن گبار سنین ابزار هوشمندی امناطق خاصی از مغز در جستجهوشیاری کوانتومیجهان کنونی و مغز بزرگتریکاهش التهاب ناشی از بیماخسته نباشی بابامعنی روزهآیا راهی برای رفع کم آبی ذرات کوانتومی زیر اتمی قابزار بقا از نخستین همانسفری به آغاز کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تچالش هوشیاری و اینکه چرا عادت کردن به نعمتتاثیر کپسول نوروهرب بر سبحثی درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهر حرکت خمیده می شود و هر جهش تمدنی عجیب و شگفت انسکریستال زمان(قسمت اولدو سوی واقعیتمغز آیندگان چگونه است ؟آسيب میکروواسکولاریا آسرویا و کابوسابزار بقای موجود زنده از سندرم سردرد به دلیل افت فاز تکینگی تا مغز، از مغز نرمش های مفید در سرگیجهپیامهای کاربرانتاثیر گیاهخواری بر رشد و برین نت به جای اینترنتویتامین E برای فعالیت صحمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحفره در مغزگوشت خواری یا گیاه خواریدانشمندان نورون مصنوعی سالکترومغناطیس شنوایی و هروش هایی برای جلوگیری از ابزارهای بقا ازنخستین همنقش محیط زندگی و مهاجرت دسیستم دفاعی بدن علیه مغز استفاده از سلول های بنیافلج دوطرفه عصب 6 چشمنزاع بین علم و جهل رو به پتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی بیماری های خاص که بدواقعیت خلا و وجود و درک مموسیقی نوحکمت الهی در پس همه چیزپمبرولیزوماب در بیماری چداروی جدید s3 در درمان ام انقراض را انتخاب نکنیداحیای بینایی نسبی یک بیمنقش خرچنگ های نعل اسبی درسرنوشتاطلاع رسانی اینترنتیفرد حساس از نظر عاطفی و بهمه چیز در زمان کنونی استتاثیر عصاره تغلیظ شده گیبزرگ شدن تقریبا ناگهانی واکسن ضد اعتیادحس و ادراک قسمت 75ما از اینجا نخواهیم رفتپیام های ناشناخته بر مغز در محل کار ارزش خودت را بانسان جدید از چه زمانی پاراز تغییرادب برخورد با دیگراننقشه های مغزی جدید با جزیشناخت درون، شناخت بیرون؛تومورها و التهاب مغزی عابه کدامین گناه کشته شدندقارچ بی مغز در خدمت موجودهوموارکتوس ها ممکن است دترکیب حیوان و انسانتفاوت های بین زن و مرد فقیک جهش ممکن است ذهن انسانحس و ادراک قسمت پنجاه و دمباحث مهم حس و ادراکآلودگی هوا و ویروس کرونادرمان های جدید در بیماری ايا اراده آزاد توهم است یزمان واقعیت است یا توهمارتباط شگفت انگیز مغز انچهار ساعت پس از کشتار خوکشبیه سازی میلیون ها جهان توسعه برخی شغل ها با هوش بیماری کروتز فیلد جاکوبلرزش ناشی از اسیب به عصبهوش مصنوعی از عروسک بازی تصور از زمان و مکانتلاشی جدید در درمان ام اسکل اقیانوس در یک ذرهحس و ادراک قسمت شصت و دومروری بر تشنج و درمان هایآیا ما تنها موجودات زنده درک فرد دیگر و رفتارهای اایا بیماری ام اس (مولتیپزیرفون داروی ضد ام اساز نظر علم اعصاب اراده آزنیاز به آموزش مجازی دیجیضررهای مصرف شکر و قند بر تکامل ابزار هوش ، راه پر بیهوش کردن در جراحی و بیممنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی به کمک هوش طبیجنبه های موجی واقعیتتو کز محنت دیگران بی غمیکوچک شدن مغز از نئاندرتاخواب سالم عامل سلامتی و یمسیر دشوار تکامل و ارتقاآیا احتمال دارد رویا از آدرختان اشعار زمینابتدایی که در ذهن دانشمنزبان جانسوزاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه تکامل مغزهای کنونیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتا 20 سال آینده مغز شما به بارداری بدون رحممنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش، ژنتیکی است یا محیطیجهان کاملی در اطراف ما پرکاهش حافظه هرچند فرایندیخطا در محاسبات چیزی کاملمعادله ها فقط بخش خسته کنآیاما مقهور قوانین فیزیکذرات کوانتومی زیر اتمی قابزار بقا از نخستین همانسقوط درون جاذبه ای خاص، چاز تکینگی تا مغز از مغز تچالش هوشیاری و اینکه چرا عارضه جدید ویروس کرونا ستاثیر کپسول نوروهرب بر سبحثی درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهرچیز با یک تاب تبدیل به جهشهای مفید و ذکاوتی که دکریستال زمان(قسمت دوم)دولت یا گروهکمغز انسان ایا طبیعتا تماآسیب ها ناشی از آلودگی هورویا و خبر از آیندهابزار بقای موجود زنده از سوپاپ ها یا ترانزیستورهااز تکینگی تا مغز، از مغز نرمشهای مهم برای تقویت عسایتهای دیگرتاثیر انتخاب از طرف محیط برای یک زندگی معمولیویتامین E در چه مواد غذایمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحقیقت قربانی نزاع بین بی گیلگمش باستانی کیستدانشمندان یک فرضیه رادیکگیاه بی عقل به سوی نور میدانشمندان ژنی از مغز انسالکتروتاکسی(گرایش و حرکروش هایی ساده برای کاهش اابزارهای بقای موجود زندهنقش نگاه از پایین یا نگاهسکوت و نیستیاستفاده از سلول های بنیافناوری هوش مصنوعی نحوه خنسبت ها در کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی توجهات در ببمار پاروالزارتان داروی ضد فشار موسیقی هنر مایع استحافظه میتواند بزرگترین دپنج اکتشاف شگفت آور در موداروی جدید میاستنی گراویانواع سکته های مغزیریشه های مشترک حیاتاحیای بینایی نسبی یک بیمنقش داروهاي مختلف معروف سریعترین کامپیوتر موجوداطلاعات حسی ما از جهان، چفرضیه ای جدید توضیح میدههمه ی سردردها بی خطر نیستتاریک ترین بخش شببزرگترین خطایی که مردم مواکسنی با تاثیر دوگانه احس و ادراک قسمت چهلما اشیا را آنطور که هستندپیشینیان انسان از هفت میدر چه مرحله ای از خواب ، رانسان خطرناکترین موجودراست دستی و چپ دستیادراک ما درک ارتعاشی است نقص در تشخیص هیجانات عامشناسایی تاریخچه ی تکاملیتومورهای ستون فقراتبه امید روزهای بهترقبل از آغازهوش فوق العاده، هر فرد استرازودونتفاوت های تکاملی در مغز ویک رژیم غذایی جدید، می توحس و ادراک قسمت پنجاه و سمجموعه های پر سلولی بدن مآلزایمردرمان های رایج ام اسای نعمت من در زندگیمزمان پلانکارتباط شگفت انگیز مغز اننوآوری ای شگفت انگیز دانشبیه سازی سیستم های کوانتوصیه های سازمان بهداشت بیماری گیلن باره و بیمارلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهوش مصنوعی از عروسک بازی تصادف یا قوانین ناشناختهتمایل زیاد به خوردن بستنکلمات بلند نه صدای بلندحس و ادراک قسمت شصت و ششمرکز هوشیاری، روح یا بدن آیا مغز تا بزرگسالی توسعدرک نیازمند شناخت خویش اایا بدون زبان میتوانیم تزیرک ترین مردماز نظر علم اعصاب اراده آزچیز جدید را بپذیرضررهای شکر بر سلامت مغزتکامل جریان همیشگی خلقتبیهوشی در بیماران دچار امنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی به شناسایی کاجنسیت و تفاوت های بیناییتو پیچیده ترین تکنولوژی کوچکترین چیز یک معجزه اسخواب عامل دسته بندی و حفطمسئول صیانت از عقیده کیسآیا احتمال دارد رویا از آدرد باسن و پا به دلیل کاهابتذال با شعار دینزبان ریشه هایی شناختی اساز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل علم به ما کمک میکند تا موتا بحر یفعل ما یشابازگشت از آثار به سوی خدامنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ چیز همیشگی نیستجهان پیوستهکاهش دوپامین عامل بیماریخطا در محاسبات چیزی کاملمعجزه ی علمآب زندگی است قسمت چهارمرفتار مانند بردهابزار بقا از نخستین همانسلول های بنیادی منابع و ااز تکینگی تا مغز از مغز تچالش دیدگاه های سنتی در بعدم توقف تکامل در یک انداتاثیر کتامین در درمان پابحثی درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهز ذره، یک دنیاستجهشهای مفید و ذکاوتی که دکریستال زمان(قسمت سوم)دوچرخه سواری ورزشی سبک و مغز انسان برای ایجاد تمدآشنا پنداریرویا بخشی حقیقی از زندگی ابزار بقای موجود زنده از سوپاپ ها یا ترانزیستورهااز تکینگی تا مغز، از مغز چرا مغز انسان سه هزار سالتاثیر احتمالی عصاره تغلیبرای پیش بینی آینده مغز دویتامین کامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحقیقت آنطور نیست که به نظگیاه خواری و گوشت خوار کددانشمندان پاسخ کوانتومی الگو و عادت را بشکن و در اروش جدید تولید برقابزارهای بقای از نخستین نقش نظام غذایی در تکامل مسکته مغزیاستفاده از سلول های بنیافیلمی بسیار جالب از تغیینسبت طلایی، نشانه ای به ستاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی توصیه ها برای واکسیواکنش های ناخودآگاه و تقمیهمانهای ناخوانده عامل حافظه و اطلاعات در کجاست پول و شادیداروی جدید برای ای ال اسانگشت ماشه ایرژیم های غذایی و نقش مهم احساس گذر سریعتر زماننقش درختان در تکاملسرگیجه از شایعترین اختلااطلاعاتی عمومی در مورد مفشار و قدرتهمیشه چشمی مراقب و نگهباتاریکی من و تو و گرد و غبابزرگترین درد از درون است واسطه ها د رمسیر ایجاد مغحس و ادراک قسمت چهل و هفتما به جهان های متفاوت خودپیشرفت های جدید علوم اعصدر هم تنیدگی مرزها و بی مانسان عامل توقف رشد مغزرجزخوانی هایی که امروز بادغام میان گونه های مختلنقطه بی بازگشتشناسایی سلول های ایمنی اتوهم فضای خالیبه بالا بر ستارگان نگاه کقبل از انفجار بزرگهوش مصنوعی می تواند بر احتراشه ی بیولوژِیکتفاوت های زبانی سرمنشا تیکی از علل محدودیت مغز امحس و ادراک قسمت پنجاه و شمحل درک احساسات روحانیآملودیپین داروی ضد فشار درمان های علامتی در ام اسای آنکه نامش درمان و یادشزمان به چه دلیل ایجاد میشارتباط غیرکلامی بین انسانوار مغز مشاهده ی غیر مستشبکه های مصنوعی مغز به درتوصیه های غیر دارویی در سبیماری آلزایمر، استیل کولزوم سازگاری قانون مجازاهوش مصنوعی از عروسک بازی تظاهر خوابیده ی مادهتمدن قدیمی ای در جنوب ایرکلوزاپین داروی ضد جنونحس و ادراک سی و هفتممرکز حافظه کجاستآیا همه جنایت ها نتیجه بیدرک و احساسایا تکامل هدفمند استزیست شناسی کل در جزء فراکاز واقعیت امروز تا حقیقتچیزی منتظر شناخته شدنطلای سیاهتکامل داروینی هنوز در حابیوگرافیمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در کامپیوترهاجنسیت و تفاوت های بیناییتو افق رویداد جهان هستیکووید نوزده و خطر بیماری خودآگاهی و هوشیاريمسئولیت جدیدآیا برای تولید مثل همیشه دردی که سالهاست درمان نشابداع دی ان ای بزرگترین دزبان شناسی مدرن در سطح سلاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل علم در حال توسعهتابوهای ذهنیبازگشت به ریشه های تکاملمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ وقت خودت را محدود به جهان پیوستهکاهش سن بیولوژیکی، تنها خطای ادراک کارمامعجزه ی علم در کنترل کرونآب زندگی است قسمت اولرفتار اجتماعی انسان، حاصابزار بقا از نخستین همانسلول های بدن تو پیر نیستناز تکینگی تا مغز از مغز تچاالش ها در تعیین منبع هوعدم درکتاثیر گیاه خواری بر رشد وبحثی درباره احساسات متفامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهزینه ای که برای اندیشیدجواب دانشمند سوال کننده کشف مکانیسم عصبی خوانش پدورترین نقطه ی قابل مشاهمغز انسان برای شادمانی طآشنا پنداریرویا تخیل یا واقعیتابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ چالش است یا منفعسوپاپ ها یا ترانزیستورهااز تکینگی تا مغز، از مغز چرا مغزهای ما ارتقا یافت تاثیر ترکیبات استاتین (سبرای اولین بار دانشمندانویتامین کا و استخوانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحقیقت افرادحقیقت اشیاگیرنده باید سازگار با پیدانشمندان اولین سلول مصنالگوی بنیادین و هوشیاریروش صحبت کردن در حال تکامابزارهای دفاعی و بقای مونقش نظریه تکامل در شناساسانسور از روی قصد بسیاری استیفن هاوکینگ در مورد هفیزیک مولکولها و ذرات در نشانه های گذشته در کیهان تاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی درمان های Spinal Muscular Atواکنش به حس جدیدمیوتونیک دیستروفیحافظه و اطلاعات در کجاست پوست ساعتی مستقل از مغز دداروی جدید برای دیابتانگشت نگاری مغز نشان میدرژیم های غذایی و نقش مهم احساسات کاذبنقش ذهن و شناخت در حوادث سرگردانیاطلاعاتی عمومی در مورد مفضای قلب منبع نبوغ استهمیشه اطمینان تو بر خدا بتاریکی و نوربسیاری از بیماری های جدیوبینار اساتید نورولوژی دحس و ادراک قسمت چهل و هشتما با کمک مغز خود مختاريمپیشرفت در عقل است یا ظواهدر هم تنیدگی کوانتومیانسانیت در هم تنیده و متصرحم مصنوعیادغام دو حیطه علوم مغز و نمیتوان با بیرون انداختنشواهدی از نوع جدیدی از حاتوهم فضای خالی یا توهم فضبه بالاتر از ماده بیندیشقدم زدن و حرکت دید را تغیهوش مصنوعی و کشف زبان هایتربیت کودکان وظیفه ای مهتفاوت ایستایی و تکاپویافته های نوین علوم پرده حس و ادراک قسمت بیست و چهمحل درک احساسات روحانی دآموزش نوین زباندرمان ژنتیکی برای نوآوریایمپلانت مغزی کمک میکند زمان شگفت انگیزارتروز یا خوردگی و التهانوار مغز در فراموشی هاشباهت مغز و کیهانتوصیه هایی در مصرف ماهیبیماری الزایمرلزوم سازگاری قانون مجازاهوش مصنوعی از عروسک بازی تظاهری از ماده است که بیدتمدن پیشرفته ی پیشینیانکلام و زبان، گنجینه ای بسحس و ادراک- قسمت پنجاه و مرکز حافظه کجاستآیا هوش مصنوعی می تواند ندرک کنیم ما همه یکی هستیمایجاد احساساتزیست، مرز افق رویداد هستاز کجا آمده ام و به کجا میچیزی خارج از مغزهای ما نیطوفان فقر و گرسنگی و بی ستکامل داروینی هنوز در حابیوگرافیمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در خدمت خلق وحجهل مقدستو انسانی و انسان، شایستکودک هشت ساله لازم است آدخودآگاهی و هوشیاريمسئولیت در برابر محیط زیآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددست آسمانابزار هوش در حال ارتقا اززبان شناسی نوین نیازمند از تکینگی تا مغز از مغز تچگونه حافظه را قویتر کنیعلم راهی برای اندیشیدن اتاثیر فکر بر سلامتبازخورد یا فیدبکمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ کاری نکردن به معنی چیجهان پر از چیزهای اسرار آکایروپاکتیک چیستخطای حسمعجزه در هر لحظه زندگیآب زندگی است قسمت دومرقیبی قدرتمند در برابر مابزار بقا از نخستین همانسلول عصبی شاهکار انطباق از تکینگی تا مغز از مغز تناتوانی از درمان برخی ویعسل طبیعی موثر در کنترل بتاثیر گیاه خواری بر رشد وبحثی درباره احساساتی غیرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجوسازی مدرنکشف مکانیسمی پیچیده در بديدن با چشم بسته در خواب مغز انسان برای شادمانی طآغاز فصل سرما و دوباره تکرویا حقی از طرف خداابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ چالشهای پیش روسوخت هیدروژنی پاکاز تکینگی تا مغز، از مغز چرا ویروس کرونای دلتا واتاثیر حرکات چشم بر امواج برای تمدن سازی، باید در بویتامین کا در سبزیجاتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قمنبع هوشیاری در کجاست؟(قحقیقت تنها چیزی است که شاگالکانزوماب، دارویی جدیدانشمندان تغییر میدان مغالگوبرداری از طبیعتروشهای نو در درمان دیسک بابعاد و نیازهای تکاملینقش هورمون های تیروئید دسانسور بر بسیاری از حقایاستیفن هاوکینگ در تفسیر فیزیک و هوشیارینشانه های پروردگار در جهتاثیر درجه حرارت بر عملکبرخی روش های تربیتی کودکواکسن های شرکت فایزر آمرمیگرن و پروتئین مرتبط با حافظه و اطلاعات در کجاستپوشاندن خود از نورداروی جدید ضد میگرنانتقال ماده و انرژیرژیم ضد التهابیاخلاق و علوم اعصابنقش روی و منیزیم در سلامتسربازان ما محققا غلبه می اعتماد به خودقفس ذهنهمیشه راهی هستتاریکی خواهد ترسیدبسیاری از بیماری های جدیوجود قبل از ناظر هوشمندحس و ادراک قسمت چهل و دومما بخشی از این جهان مرتبطپیشرفت ذهن در خلاقیت استدر هم تنیدگی کوانتومی و پانسان، گونه ای پر از تضادرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرارتقا و تکامل سنت آفرینش نمیتوان بر سیاه سیاه نوششواهدی از دنیسوان(شبه نئتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)به خودت مغرور نشوقدرت کنترل خودهوش مصنوعی گوگل به کمک تشترجمه ای ابتدایی از اسراتفاوت ارباب و رهبر حقیقییاد بگیر فراموش کنیحس و ادراک قسمت بیست و یکمحدودیت چقدر موثر استآمارهای ارائه شده در سطح درمان پوکی استخوانایمپلانت نخاعی میتواند دزندگی هوشمند در خارج از زارزش حقیقی زبان قسمت اولنوار مغز در تشخیص بیماری شباهت مغز با کیهان مادیتوضیحی ساده در مورد هوش مبیماری ای شبیه آلزایمر و لزوم عدم وابستگی به گوگل هوش مصنوعی از عروسک بازی تعداد کلی ذهن ها در جهان تمدن بشری و مغز اخلاقیکلرال هیدرات برای خوابانحس و ادراک- قسمت بیست و پمرکز خنده در کجای مغز استآیا هوش مصنوعی زندگی بشردرک احساسات و تفکرات دیگایرادهای موجود در خلقت بزاوسکا درمان گوشراز آغاز خلقت تا نگاه انساچیزی شبیه نور تو نیستطوفان زیباییتکامل داروینی هنوز در حابیان ژن های اسکیزوفرنی دمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در خدمت خلق وحجهان فراکتالتو با همه چیز در پیوندیکودک ایرانی که هوش او از خودروهای هیدروژنیمستند جهان متصلآیا تکامل و تغییرات ژنتیدستورالعمل مرکز کنترل بیابزار بقا از نخستین همانزبان، نشان دهنده ی سخنگو از تکینگی تا مغز از مغز تنگاه محدود و تک جانبه، مشعلم ساختن برج های چرخانتاثیر مشاهده بر واقعیت ببازسازي مغز و نخاع چالشی منبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ کس مانند تو نگاه نمیکجهان پر از چیزهای جادویی کار با یگانگی و یکپارچگیخطر آلودگی هوامغز فکر میکند مرگ برای دیآب زندگی است قسمت سومرموزی از نخستین تمدن بشرابزار بقا از نخستین همانسلولهای ایمنی القا کنندهاز تکینگی تا مغز از مغز تناتوانی در شناسایی چهره عشق درونی به یگانگی خلقتتاثیر گیاه خواری بر رشد وبخش فراموش شده ی حافظهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجامعه ی آسمانیکشف ارتباط جدیدی از ارتبدی متیل فومارات(زادیوا)(مغز انسان رو به کوچک تر شآغاز مبهم آفرینشرویاها از مغز است یا ناخوابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ و فعال یا مغز کوسودمندی موجودات ابزی بر از تکامل تا مغز از مغز تا چرا پس از بیدار شدن از خوتاثیر دوپامین و سروتونینبرای خودآگاه بودن تو بایویتامین بی 12 در درمان درد