دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

نورون های ردیاب حافظه

نورون های ردیاب حافظه، در مغز انسان شناسایی شد

حافظه، اطلاعاتی مربوط به گذشته است و این اطلاعات می تواند گذشته نزدیک یا گذشته دور باشد. یعنی قدرت حافظه، ما را به سفری به سوی گذشته میبرد.

شاید حافظه را بتوان مانند کاست ضبط صوت قدیم و یا سی دی و حافظه های موجود در شبکه های اجتماعی امروز، تصور کرد. ضبط اطلاعات الزاما نیازمند هوشیاری نیست مثلا یک دوربین عکاسی میتواند عکسی از گذشته دور ثبت کند، هر چند هوشیار نیست ولی آنکه این عکس را می تواند ببیند موجودی هوشیار است و بدون این هوشیاری، هرگز قادر به دیدن نیست.

این، دیدن و یا شنیدن و لمس کردن و درک هوشیار- که فاعل آن با ناممن،تو،او... نامیده میشود- دستخوش تحولات روزانه و ماهانه و سالانه ما نمیشود و موجود مجردی است که فراتر از ذخیره های انبار شده در کاست یا سی دی یا حافظه شبکه های اجتماعی و هوش مصنوعی و یا حتی انبار حافظه مغز، میتواند بنگرد و درک هوشیار داشته باشد.

شاید بتوانیم بگوئیم بدون ناظری- که بر انبار اطلاعات بنگرد- اطلاعات، بدون فایده است و اساسا بدون ناظر و نگاه هوشیار بر این اطلاعات، وجودی برای آن متصور نیست.

بله وجود هست و اطلاعات هم هست ولی آنچه این اطلاعات را از عدم غیر مطلق- یعنی عدمی که به به تعبیر سید احمد الحسن، عدم با قابلیت وجود است- بیرون میکشد ناظر و نگاهی است که به آن شکل و صفت و مشخصات و رنگ و بو میدهد.

هر چیز جز آن معبود سبحان، عدمی با قابلیت وجود است و این معنی، نشان میدهد وجود این عدم با قابلیت وجود در پیوند با خالق و علت آن، معنی پیدا میکند و گویا این عدم با قابلیت وجود، چیزی جز پرتوی کم نورتر از آن علت بالاتر نیست.

بر این اساس حافظه هم چیزی جز تصویر و عکسی از واقعیت گذشته نیست و واقعیت آن و وجود آن، وابسته به پیوند حافظه با آن واقعیت گذشته است و مشخص است که تصویر، عین آن واقعیت قبلی نیست و نیز مشاهده آن تصویر هم در ظرف ادراک و قدرت احساس مشاهده گر درک میشود.

یعنی ضبط اطلاعات از واقعیت درون حافظه، عین این واقعیت گذشته نیست

و نیز سازمان دهنده و مشاهده کننده تصویر گذشته- که به صورت حافظه در ذهن ذخیره شده است- نمیتواند عین واقعیت گذشته را ببیند بلکه درک او، فقط در ظرف ذهن و ادراک اوست.

حافظه، تصویری از واقعیت است- که در حد ظرف موجود هوشیار، درک میشود. این تصویر هرچند حقیقی نیست ولی با حقیقت انطباق دارد و میتواند زمینه جالبی برای بررسی قدرت حس و ادراک و شناخت در انسان باشد.

متخصصان مهندسی عصبی، اولین شواهدی را پیدا کرده اند که نشان می دهد سلول های عصبی انفرادی ای در مغز انسان وجود دارند که در هنگام فراخوان خاطرات، خاطرات خاصی را هدف قرار می دهند. آنها در بیمارانی- که مورد جراحی مغز و اعصاب قرار گرفته بودند و الکترودهایی در مغزشان کاشته شده بود- اطلاعات دریافتی از الکترودها را مورد مطالعه قرار دادند و بررسی کردند که چگونه سیگنال های مغزی بیماران، با رفتار آنها هنگام انجام یک آزمون حافظه واقعیت مجازی، مطابقت دارند.

محققان “سلولهای ردیاب حافظه” را شناسایی کردند که فعالیت آنها مخصوص به مکانی است که فرد با اشیا خاصی در آن روبرو شده است.

جنبه مهمی از حافظه انسان، توانایی ما در حدس زدن لحظاتی خاص از طیف گسترده ای از تجربیاتی است که در محیط های معینی اتفاق افتاده است. به عنوان مثال، اگر از شما خواسته شود که برای برنامه های سفر توریستی برای شهری- که بارها از آن بازدید کرده اید- پیشنهادی ارایه دهید، مغز شما به نوعی این امکان را به شما می دهد که به طور انتخابی خاطرات خاصی را از سفرهای مختلف خود یادآوری و متمایز کنید تا بتوانید یک پاسخ مناسب را ارائه دهید.

مطالعات نشان داده اند که حافظه اخباری- نوعی از حافظه که می توانید بطور آگاهانه به یاد بیاورید مانند به یادآوردن آدرس خانه یا نام مادر خود- به سلامت ساختارهای لوب گیجگاهی میانی در مغز، از جمله هیپوکامپ و قشر entorhinal (EC) متکی است. نشان داده شده است که این مناطق همچنین برای شناخت مکانی، مهم هستند.

کشف “سلولهای مکانی” و “سلولهای شبکه” در این مناطق یعنی نورون هایی که برای نشان دادن مکان های خاص در محیط در حین پیمایش مسیر، فعال می شوند (مشابه GPS) منجر به برنده شدن جایزه نوبل شد. با این حال، هنوز مشخص نبوده است که چگونه این “نقشه مکانی” در مغز با حافظه رویدادی شخص از وقایعی- که در آن مکانها اتفاق افتاده است- ارتباط دارد و اینکه چگونه فعالیت عصبی در این مناطق ما را قادر می سازد از میان تجربیات مرتبط، حافظه خاصی را برای بازیابی، مورد هدف قرار دهیم.

سلولهای ردیاب حافظه

به نقل از دانشگاه کلمبیا، تیمی به سرپرستی مهندسین عصبی در دانشکده مهندسی کلمبیا اولین شواهدی را پیدا کردند که نشان میدهد نورون های انفرادی در مغز انسان در هنگام فراخوانی، خاطرات خاصی را مورد هدف قرار می دهند

. آنها ثبت از الکترودها را در بیماران جراحی مغز و اعصاب- که در مغزشان الکترودهایی کاشته شده بود- مورد مطالعه قرار دادند و بررسی کردند که چگونه سیگنال های مغزی بیماران با عملکرد فرد در حین انجام یک آزمون حافظهواقعیت مجازیمکان اشیا مطابقت دارد.

محققان “سلولهای ردیاب حافظه” را شناسایی کرده اند که فعالیت آنها به خصوص نسبت به مکانی است که در آن افراد با اشیاء خاص روبرو شده اند. این مطالعه در مجله معتبر Nature Neuroscience منتشر شده است.

جوش جاکوبز، استادیار مهندسی زیست پزشکی، و رهبر این تحقیق می گوید:

ما این سلولهای عصبی ردیاب حافظه را ابتدا در قشر entorhinal (EC) پیدا کردیم، که یکی از اولین مناطق مغز است که تحت تأثیر شروع بیماری آلزایمر قرار دارد.

از آنجا که فعالیت این سلولهای عصبی ارتباط نزدیکی دارد با آنچه فرد در تلاش است به خاطر آورد، ممکن است که اختلال فعالیت آنها توسط بیماری هایی مانند آلزایمر، منجر به نقص در حافظه شود. یافته های ما باید مسیر جدیدی از تحقیقات را باز کنددر مورد اینکه چگونه فعالیت عصبیقشر entorhinal و لوب تمپورال میانی، به ما کمک می کنند تا رویدادهای گذشته را برای یادآوری هدف قرار دهیم، و به طور عمومی تر هدف ما این است که چگونگی همپوشانی فضا و حافظه را در مغز مورد بررسی قرار دهیم.

این تیم توانست با استفاده از یک فرصت نادر، فعالیت نورون های منفرد را اندازه گیری کند: ثبت تهاجمی از مغز ۱۹ بیماری که در چند بیمارستان از جمله مرکز پزشکی ایروینگ دانشگاه کلمبیا مورد جراحی مغز و اعصاب قرار گرفته بودند. بیماران، مبتلا به صرع مقاوم به دارو بودند و از قبل الکترودهایی را- که ثبت انجام میدهند- برای معالجه بالینیدر مغزشان کاشته بودند.

محققان آزمایشاتی را به عنوان بازی های رایانه ای واقعیت مجازی سرگرم کننده و چندجانبه ای طراحی کردند و بیماران بستری از لپ تاپ ها و کنترل کننده های دستی برای حرکت در محیط های مجازی استفاده کردند. در انجام آزمون، ابتدا افراد برای یادگیری موقعیت های مکانی چهار شیء منحصر به فرد در محیط جستجو می کنند. سپس محققان اشیاء را حذف کرده و از بیماران می خواستند که از طریق حرکت در محیط، محل یک شی خاص را در هر بار آزمایش مشخص کنند.

جستجوی اشیا در واقعیت مجازی

این تیم درحالی- که بیماران در محیط حرکت میکردند و اهداف حافظه ای خود را علامت گذاری میکردند- فعالیت نورون ها را اندازه گیری کردند. در ابتدا، آنها سلولهای عصبی کاملاً تنظیم شده مشابه “سلولهای مکانی” را- که همیشه هنگام حرکت بیماران از مکانهای خاص، صرف نظر از هدف حافظه افراد فعال می شوند - شناسایی کردند.

سلمان ا. قاسم، دانشجوی دکترای جاکوبز و نویسنده اصلی این تحقیق می گوید:

به نظر می رسید که این نورون ها فقط به موقعیتهای مکانی خاص فرد اهمیت می دهند درست مانند GPS خالص.

اما محققان همچنین متوجه شدند که در این آزمایش، سلولهای عصبی دیگری هستند که فقط در مکانهایی- که مربوط به به خاطر آوردن خاطرات بیمار در آن دفعه آزمون است- فعال می شوند.

هر وقت به بیماران این دستورالعمل داده می شد که یادآوری خاطره متفاوتی را در نظر بگیرند، این سلولهای عصبی فعالیت خود را تغییر می دادند تا منطبق با هدف گذاریموقعیت مکانیجدید به خاطر سپرده شده باشد.

آنچه به ویژه جاکوبز و قاسم را هیجان زده می کند این است که آنها می توانند بر اساس فعالیت این نورونها، حافظه خاصی را- که یک بیمار آنرا در نظر گرفته است- رمزگشایی کنند.

قاسم می گوید :

مطالعه ما نشان می دهد که سلول های عصبی در مغز انسان تجربیاتی را- که ما به طور ارادی به یاد می آوریم- ردیابی می کنند و می توانند الگوهای فعالیتی آنها رابرایتمایزبین خاطرات،تغییر دهند. آنها دقیقاً مانند پین های موجود در نقشه گوگل شما هستند که مکان های مورد نظر شما را برای رویدادهای مهم نشان می دهند.

این کشف ممکن است مکانیسم بالقوه ای را برای توانایی ما درفراخوانیانتخابی تجارب مختلف گذشتهفراهم نموده و روشن کند چگونه این خاطرات ممکن است بر نقشه مکانی مغز ما تأثیر بگذارد.(حافظه تلقینی، این نوع حافظه حتی ممکن است به وسیله فردی دیگر یا دستگاه های مصنوعی پرتوتاب و سونوگرافی مغزی ایجاد شود.)

جاکوبز و قاسم در طرح بعدیشان به دنبال شواهدی هستند که نشان دهند این سلولهای عصبی خاطرات را در بسترهای غیرمکانی بازنمایی می کنند تا نقش آنها را در عملکرد حافظه ای بهتر، مشخص کنند.

(حافظه، اطلاعات در زمان گذشته است و بازآوری آن فقط محدود به حافظه در مورد مکان های دیگر نیست بلکه بازآوری می تواند در مورد دیگر ابعاد عالم مادی هم باشد. مثلا بازآوری اطلاعات گذشته در مورد مکان کنونی ما که تغییری پیدا نکرده است!

همچنین بازآوری اطلاعات در مورد ابعادی فراتر از عالم مادی ما هم ممکن است به خصوص وقتی بدانیم بخش بزرگی از دریافت های انسان ف

رامادی، از طریق کشف و رویا و فراتر از عالم ماده است. بررسی نقش این سلولها در بازآوری اطلاعات، می تواند کمک کند خیلی ساده تر بتوان با توانمندی های مصنوعی، اطلاعات خاصی را در محدوده زمان و مکان و حتی فراتر از آن، بازیابی کرد.

وقتی بدانیم بسیاری از حافظه ها برای درمان هیچ دردی در زندگی، سودمند نیست و کاملا بی ارزش است و نیز بدانیم بسیاری از حافظه ها مثلا یادآوری رویاها نقشی حیاتی در سعادتمندی و سیر انسان به سوی کمال دارد، توانمندی دستکاری حافظه، بسیار ارزشمند و حیاتی و گاهی بسیار خطرناک خواهد شد.)

قاسم خاطرنشان می کند:

ما اکنون می دانیم که سلولهای عصبی به مکانی- که خاطرات ما در آنجا رخ می دهند- اهمیت می دهند. اکنون می خواهیم ببینیم که آیا این سلولهای عصبی به سایر ویژگیهای آن خاطرات مانند زمان وقوع، اینکه چه اتفاقی افتاده و غیره نیز اهمیت می دهند یا نه؟

ترجمه: الهام مه آبادی پور وبسایت نوروسافاری

با برخی توضیحات توسط دکتر سید سلمان فاطمی
http://t.ly/6OxZZ
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دانشمندان روشی برای تبدیآزار دیگری، آزار خود استتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا کوچک شدن مغزانسان النوسانات کوانتومی منبع مادرد و درسهمیشه راهی هسترشد، رسیدن به یک هدف نیستارتباط بین هوش طبیعی و هواعتماد به خودملاحظه های اخلاقی دربارهسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان در حال نوسان و چرخشکوچک شدن مغز از نئاندرتاطلای سیاهبحثی درباره هوش و تفاوتهپختگی پس از چهل سالگي به ماده ی خالیخلا، خالی نیستتو کز محنت دیگران بی غمیمغز در تنهایی آسیب میبینداروی جدید لنفوم و لوکمیافتخار انسانچگونه مغز پیش انسان یا همتاثیر دپاکین بر بیماری ماگر نیروی مغناطیس نباشد ذهن و زندگیهنر فراموشیALS نگاهی کامل بر بیماری وزنان باهوش تراز نخستین همانند سازها توقتی تو از یاد گرفتن باز به نقاش بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز ساخت شبکه عصبی با الفبای جوانان وطنکیست کلوئید بطن سومماست مالی با هوش انسانیعقلانیت بدون تغییربرنامه و ساختار پیچیده مپرسش و چستجو همیشه باقی اخواص هندوانهتولید مثل فقط با یک مادر نقش مرکز تنفس سلولی در بیداروی ضد تشنج با قابليت تالگوی بنیادین و هوشیارینگاه انسان محدود به ادراتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرفتار اجتماعی انسان، حاصهوش مصنوعی از عروسک های بفیزیک مولکولها و ذرات در زیان غذاهای پرچرباز تکینگی تا مغز و از مغز ویرایش DNA جنین انسان، برسخت ترین حصاربه سخن توجه کن نه گویندهمنبع نور واقعی و ثابت، حقجریان انرژی در سیستم های کاش شرف اجباری بود یا حتیمخچه تاثیر گذار بر حافظهعوامل موثر در پیدایش زبابرخی نرمش ها برای زانوآنها نمیخواهند دیگران راخوشبختی چیستتوهم وجودنقش حیاتی تلومر دی ان آ ددر هم تنیدگی کوانتومی و پامیدواری و مغزچالش دیدگاه های سنتی در بروی و منیزیم در تقویت استتاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فراموشی همیشه هم بد نیستزبان و کلمه حتی برای کساناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که سردرد و علتهای آنبیماری میاستنی گراویسمنبع هوشیاری کجاست قسمت53حقیقت راستین انسان علم بکشف جمجمه ای درکوه ایرهومرگ و میر پنهانعدم تعادل دوپامین، فقط بخدایی که ساخته ی ذهن بشر برداشتت از جهان رو زیاد آیا ما تنها موجودات زنده توصیه های غیر دارویی در سنقش غذاها در کاهش دردهای درمان نابینایان آیا ممکنانحراف و حقیقتنجات در راستگوییروح در جهانی دیگر استتحریک عمقی مغزابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک تا کمفشار روحی، همیشه بد نیست سفر نامه سفر به بم و جنوب تصویر خورشید یا خود خورشاز تکینگی تا مغز از مغز توابستگی یعنی قلادهشناسایی تاریخچه ی تکاملیبیماری تی تی پیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحافظه ی ما انسان ها چرا مگوشت خواری یا گیاه خواریمسیر دشوار تکامل و ارتقامقالاتدلایلی که نشان میدهد ما ببسیاری از بیماری های جدیآیا انسان با مغز بزرگش اختکامل چشمچند جهانیدرمان با سلول های بنیادیانسان باشچرا پس از بیدار شدن از خوروش استفاده از بالش طبیتراشه ی هوش مصنوعی در مغزاتفاق و تصادفهوش مصنوعی، کیفیت فریب مقیچی ژنتیکیسلول بنیادی و ای ال استعذیه ی ذهناز تکامل تا مغز، از مغز تیک آلل ژنتیکی که از نئاندشگفت زده و حیران باشبیان ژن های اسکیزوفرنی دمهندسی ژنتیک در حال تلاش حس و ادراک قسمت 75گرفتار محدودیت ها و ابعامعمای اخلاقی قطاردولت یا گروهکتفاوت های تکاملی در مغز وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتکثیر سلول در برابر توقف چهار میلیارد سال تکامل بدرمان سرگیجه بدون دارواولین دارو برای آتاکسی فنسبیت عام از زبان دکتر برریشه های مشترک همه ی موجواحساسات کاذبهوش عاطفی بیشتر در زنانقدرت انسان در نگاه به ابعسندرم پیریفورمیسجلوتر را دیدناستفاده از نظریه ی تکامل ژن ضد آلزایمرشباهت مغز و کیهانبالای هر دستی، دستی هستمیوتونیک دیستروفیحس و ادراک قسمت هشتاد و نتلاش های جدید در ALSپیموزایدمغز مادران و کودکان در زمدیسک گردنآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر نگاه انسان بر رفتانوار عصب و عضله مهم در تشدرک کنیم ما همه یکی هستیمایمپلانت استخوانی در آسیهفت چیز که عملکرد مغز تو راه بی شکستادب برخورد با دیگراناصفهان زیباهیچ کاری نکردن به معنی چیلاموژین داروی ضد اوتیسم؟سیناپس، شگفتی خلقتجهان مشارکتیکمی زاویه ی دیدت را عوض کصبر و واقعیتبازخورد یا فیدبکما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت سی و هشتمتمرکز و مدیتیشنپیدایش زبانمغز انسان رو به کوچک تر شپیر شدن حتمی نیستمغز انسان رو به کوچکتر شددانش، قفل ذهن را باز میکنآسيب میکروواسکولاریا آستاثیر گیاه خواری بر رشد وایا این جمله درست است کسینوشیدن چای برای مغز مفید درد باسن و پا به دلیل کاههمیشه عسل با موم بخوریمز گهواره تا گورارتباط شگفت مغز انسان و فاعتماد به خودملاحظات بیهوشی قبل از جرسکوت و نیستیجهان در حال ایجاد و ارتقاکوچکی قلبطوفان فقر و گرسنگی و بی سبحثی درباره احساسات متفاپدیده خاموش روشن در پارکخلاصه ای از مطالب همایش متو پیچیده ترین تکنولوژی مغز را از روی امواج بشناسداروی جدید میاستنی گراویافراد آغاز حرکت خودشان رچگونه هموساپينس بر زمین تاثیر داروهای ضد التهاب اگر نعمت فراموشی نبود بسذهن و شیمی بدنهنر حفظ گرهNVG 291زنجیرها را ما باید پاره کاز نخستین همانند سازها توقتی خودت را در آینه دیدیبه نادیدنی ایمان بیاورمنابع انرژی از نفت و گاز ساختن آیندهجوانان وطنکپسول ژری لاکتماشین دانشعقیده ی بی عملبرنامه ی مسلط ژنها در اختپرسشگری نامحدودخواص انارتولید مثل اولین ربات های نقش نگاه از پایین یا نگاهداروی ضد تشنج با قابليت تالگوبرداری از طبیعتنگاه از بیرون مجموعهتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرقیبی قدرتمند در برابر مهوش مصنوعی از عروسک های بفیزیک هوشیاریزیباترین چیز در پیر شدناز تکینگی تا مغز از مغز تویشن پروسخت ترین کار، شناخت خود ابهبود حافظه پس از رخدادهمنبع هوشیاری کجاست قسمت جراحی هوشیار مغزکتاب گران و پرهزینه شد ولمخاطب قرار دادن مردم، کاعوامل ایجاد لغت انسانی و برخی نرمش های گردنآنژیوگرافی از مغزخوشبختی دور از رنج های متوهم بی خدایینقش خرچنگ های نعل اسبی دردر هم تنیدگی کوانتومی و دامیدی به این سوی قبر نیستچاالش ها در تعیین منبع هورویکردهای جدید ضایعات نختاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فراموشی و مسیر روحانیزبان و بیان نتیجه ساختمااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجرسردرد به دلیل مصرف زیاد مبیماری میاستنی گراویسمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمحقیقت غیر فیزیکیکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمرگ و میر بسیار بالای ناشعدم درکخدایا جز تو که را دارمبررسي علل احتمالي تغيير آیا مصرف مولتی ویتامین هتوصیه هایی در مصرف ماهینقشه مغزی هر فرد منحصر بهدرمان های اسرار آمیز در آاندوه در دنیا استنخاع ما تا پایین ستون فقرروح رهاییتحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک تا کمفضا و ذهن بازسفر به مریخ در 39 روزتصویر در هم تنیدگی کوانتاز تکینگی تا مغز- از مغز واسطه ها د رمسیر ایجاد مغشناسایی زبان حیوانات با بیماری خود ایمن اعصاب محمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحافظه ی ما انسان ها چرا مگیلگمش باستانی کیستمسئول صیانت از عقیده کیستاثیر ویتامین دی بر بیمادنیا فریب و سرگرمیبشکه ای که ته نداره پر نمآیا احتمال دارد رویا از آتکامل و ارتقای نگاه تا عمچند جهانی و علمدرمان تومورهای مغزی با اانسان جدید از چه زمانی پاچرا ارتعاش بسیار مهم استروش جدید تولید برقتراشه ی بیولوژِیکاتوبان اطلاعات و پلِ بینهوش مصنوعی، اتفاقات و تحقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصسلول بنیادی در درمان ایدتغییراز تکامل تا مغز، از مغز تیک جهش ممکن است ذهن انسانشگفتی های نقشه ی ژنتیکیبیان حقیقتمهندسی بدنحس و ادراک قسمت 78گریه ی ابر، رمز طراوت باغمعماری، هندسه ی قابل مشادونپزیل در بیماران قلبی تفاوت های زبانی سرمنشا تآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتأثیر نیکوتین سیگار بر مچهار ساعت پس از کشتار خوکدرمان سرطان با امواج صوتاولین دروغچسبیدن به خود، مانع بزرگ ریشه های مشترک حیاتاخلاق و علوم اعصابهوش عاطفی در زنان بیشتر اقدرت ذهنسندرم پیریفورمیسجمجمه انسان های اولیهاستفاده از هوش مصنوعی در ژنها نقشه ایجاد ابزار هوشباهت مغز با کیهان مادیبالاترین هدف از دولتمیگرن و پروتئین مرتبط با حس و ادراک قسمت هشتاد و شتلاش های جدید در درمان فرپیچیدگی های مغزمگسمغز چون ابزار هوش است دلیدیستونی قابل درمانآتش منبع انرژیتاثیر هوش مصنوعی بر مغزنوار عصب و عضله برای تاییدرک احساسات و تفکرات دیگایمان به رویاهفت سین یادگاری از میراث راه طولانی را به سلامت گذادراک ما درک ارتعاشی است اصل بازخوردهیچ کس مانند تو نگاه نمیکلایو دوم دکتر سید سلمان فسیگار عامل افزایش مرگ ومجهان معناکمالگرایی دشمن پیشرفتصبر بسیار بایدبازسازي مغز و نخاع چالشی ما اکنون میدانیم فضا خالحس و ادراک قسمت سی و ششمتمرکز بر هدفحس و ادراک قسمت سیزدهمتمرکز بر امروزپیراستاممغز ایندگان چگونه استدانش، یک انسان را ناسازگآسیب ها ناشی از آلودگی هوتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا ابزار هوشمندی یا مغز نوعی سکته مغزی ، وحشتناک درد زانو همیشه نیاز به جرهمیشه، آنطور نیست که هستزمین در برابر عظمت کیهانارتباط شگفت انگیز مغز انهز ذره، یک دنیاستاعتماد بی موردممانتین یا آلزیکسا یا ابسکوت، پر از صداجهان ریز و درشتکوچکترین چیز یک معجزه اسطوفان بیداریبحثی درباره احساساتی غیرپروژه ی ژنوم انسانیخلاصه ای از درمان های جدیتو آرامش و صلحیمغز زنان جوانتر از مغز مرداروی جدید کنترل قند خونافراد بی دلیل دوستدار تو چگونه هوشیاری خود را توستاثیر داروی ضد تشنج سدیم اگر نعمت فراموشی نبود بسذهن پر در برابر آگاهیهنر دانستنفقر داده ها در هوش مصنوعیزندگی فعال و مثبت روند آلاز نشانه ها و آثار درک شدوقتی خورشید هست شمع به کابه هلال بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز ساختن آینده، بهترین روش جواب دانشمند سوال کننده کامپیوتر سایبورگمبانی ذهنی سیاه و سفیدعلم و ادراک فقط مشاهده ی برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱پس از اگو یا بعد از نفسخواص اردهتولید یا دریافت علمنقش نظام غذایی در تکامل مداروی ضد تشنج توپیراماتالتهاب شریان تمپورالنگاه از دور و نگاه از نزدتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرقابتی بی هدف یا رقابتی ههوش مصنوعی از عروسک های بفیزیک و هوشیاریزیباترین چیز در افزایش ساز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت فیزیکی، تابعی از سختی ها رفتنی استبهداشت خوابمنبع هوشیاری کجاست قسمت جراحی گردن همیشه برای دیکتاب زیست شناسی باورمدل همه جانبه نگر ژنرالیعواملی که برای ظهور لغت ابرخی یونها و مولکول های مآنان که در قله اند هرگز خخیالپردازی نکنتوهم تنهایینقش داروهاي مختلف معروف در هر سوراخی سر نکنامیدی تازه در درمان سرطانابینایی در نتیجه ی گوشی رویا و واقعیتتاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فراموشی آرمانزبان و بیان، در سایه پیشراز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتسردرد تنشنبیماری های میتوکندریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحقیقت غیر قابل شناختکشیدن مادی روشی برای جلومرگ و سوال از قاتلعدالت برای من یا برای همهخرما منبع بسیار خوب آنتی بررسی مغز با امواج مادون آیا مغز تا بزرگسالی توسعتوضیحی ساده در مورد هوش منقشه های مغزی جدید با جزیدرمان های بیماری آلزایمراندوه دردی را دوا نمیکندنخاع درازتر یا کوتاهتر کروزه داری متناوب، مغز را تخریب مغز به دلیل کمبود بابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک تا کمفضای قلب منبع نبوغ استسفر به درون سفری زیباتصویر زیبا از سلولاز تکینگی تا مغز- از مغز وبینار اساتید نورولوژی دشناسایی سلول های ایمنی ابیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحافظه ی هوش مصنوعیگیاه بی عقل به سوی نور میمسئولیت جدیدصفحه اصلیدنیا مکانی بسیار اسرارآمبشریت از یک پدر و مادر نیآیا احتمال دارد رویا از آتکامل و ریشه ی مشترک خلقتچند روش ساده برای موفقیتدرمان تشنجانسان خطرناکترین موجودچرا به هم اعتماد نمیکنیمروش صحبت کردن در حال تکامتربیت کودکان وظیفه ای مهاتوسوکسیمایدهوش احساسیقانون مندی نقشه ژنتیکی مسلول بنیادین از مخاط بینتغییر الگوی رشد مغزی با زاز تکامل تا مغز، از مغز تیک رژیم غذایی جدید، می توشگفتی های زنبور عسلبیداری معنوی یعنی دوستی مهربانی، شرط موفقیتحس و ادراک قسمت 82گربه شرودینگر و تاثیر مشمعنی روزهدوچرخه در کاهش دردهای کمتفاوت ایستایی و تکاپوآیا راهی برای بهبود وضعیتأثیر نگاه انسان بر رفتانون و القلمدرمان ضایعات نخاعیاولین سلول مصنوعینسبت ها در کیهانریشه های اخلاقاخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش عاطفی در زنان بیشتر اقدرت شناختی انسان، محدودسندرم پای بی قرارجنین مصنوعیاستفاده از انرژی خلاژنها ، مغز و ارادهشباهت های ریشه ای چند بیمباهوش ترین و با کیفیت تریمیگرن و خوابحس و ادراک قسمت پنجمتلاش های جدید در درمان سرپیچیدگی های مغزی در درک زمغز چگونه صداها را فیلتر دژا وو یا اشنا پنداریآثار باستانی تمدن های قدتاثیر ویتامین دی بر بیمانوار عصب و عضله تعیین محلدرک تصویر و زبان های مخلتاین پیوند نه با مغز بلکه هم نوع خواری در میان پیشیرابطه تشنج و اوتیسمادراک، فراتر از آنچه معماصل در هم تنیدگی و جهانی هیچ کس حقیقت را درون مغز لازم است هیچ کاری نکنیدسیاهچاله هاجهان معکوسکمردردصد قدح، نفتاده بشکستباغچه ی منما از اینجا نخواهیم رفتما اشیا را آنطور که هستندحس و ادراک قسمت ششمتمساح حد واسط میان مغز کومغز ابزار بقای برتر مادیدائما بخوانآسیب روانی شبکه های اجتمتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بیماری ام اس (مولتیپنیوالیندردهای سال گذشته فراموش همکاری یا رقابتزمین زیر خلیج فارس تمدنی ارتباط شگفت انگیز مغز انهزینه ای که برای اندیشیداعتیاد و تلاش های درمانی من و وجود توهمیسکوت، در برابر گزافه گویجهان شگفت انگیزکووید نوزده و خطر بیماری طوفان زیباییبحران ذهن فیلمی قابل تامپروژه ی ژنوم انسانیخم شدن فضا-زمانتو افق رویداد جهان هستیمغزهای کوچک بی احساسداروی جدید آلزایمرافزایش قدرت ادراکات و حسچگونه واکسن کرونا را توزتاثیر درجه حرارت بر مغزاگر با مطالعه فیزیک کوانذهن تو همیشه به چیزی اعتقهنر رها شدن از وابستگیفلج نخاعی با الکترودهای زندگی هوشمند در خارج از زاز نظر علم اعصاب یا نرووسوقتی ریشه ها عمیقند از چیبه کدامین گناه کشته شدندمنابع انرژی از نفت و گاز ساختار فراکتال وجود و ذهجواب سنگ اندازیکاهش میل جنسی در ام اسمباحث مهم حس و ادراکعلم و روحبرین نت به جای اینترنتآلودگی هوا چالش قرن جدیدخواص بادامتولید پاک و فراوان انرژینقش نظریه تکامل در شناساداروی ضد جنون در درمان تیام آر آی جدید با قدرت شگفنگاه از درون قفس یا بیرونتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرموزی از نخستین تمدن بشرهوش مصنوعی از عروسک های بفیزیک آگاهیزیر فشار کووید چه باید کراز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چند سویهسختی در بلند شدن از روی صبهداشت خواب، رمز حافظه ی منبع هوشیاری کجاست قسمت جز تو که را دارمکتاب طبیعت در قالب هندسهمدل هولوگرافیک ژنرالیزهعوارض ازدواج و بچه دار شدبرخی اثرات مضر ویتامین دآنتی بادی منوکلونال در دخانه ی تاریکتوهم جدایینقش درختان در تکاملدر والنتاین کتاب بدید همامگا سه عامل مهم سلامتناتوانی از درمان برخی ویرویا و کابوستاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فرایند پیچیده ی خونرسانیزبان و تکلم برخی بیماریهاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده توسردرد سکه ایبیماری های مغز و اعصاب و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحقیقت، آن چیزی نیست که جلکشتن عقیده ممکن نیستمرگ انتقال است یا نابود شعسل طبیعی موثر در کنترل بخسته نباشی بابابررسی و اپروچ جدید بر بیمآیا همه جنایت ها نتیجه بیتوضیحات دکتر فاطمی در مونقشه با واقعیت متفاوت اسدرمان های بیماری اس ام ایاندوهگین نباش اگر درب یا نخستین تمدن بشریروزه داری و التهاب زیانبتداوم مهم است نه سرعتابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک تا کمفضای خالی ای وجود نداردسفر تجهیزات ناسا به مریخ تصویر زیبای اصفهاناز تکینگی تا مغز- از مغزتوجود قبل از ناظر هوشمندشهر زیرزمینی در ژاپن برابیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحافظه انسان و حافظه ی هوشگیاه خواری و گوشت خوار کدمسئولیت در برابر محیط زیسوالات پزشکیدنیای شگفت انگیز کوانتومبعد پنجمآیا بدون ناظر هوشمند هم بتکامل ابزار هوش ، راه پر چندین ماده غذایی که مانندرمان جدید ALSانسان در هستی یا هستی در چرا بیماری های تخریبی مغروشهای نو در درمان دیسک بترجمه فعالیت های عضله به اتصال مغز و کامپیوترهوش احساسیقانون گذاری و تکاملسلول عصبی شاهکار انطباق تغییر خود یا تغییر دیگرااز خود رها شویکی از علل محدودیت مغز امشانس یا نتیجه ی تلاشبیداری و خواب کدام بهتر اموفقیت هوش مصنوعی در امتحس و ادراک قسمت 87گزیده ای از وبینار یا کنفمعاینه قبل از نوار عصب و دوچرخه سواری ورزشی سبک و تفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا راهی برای رفع کم آبی تأثیر شیرینی های حاوی لونوآوری ای شگفت انگیز داندرمانهای بیماری پارکینساوکرلیزوماب داروی جدید شنسبت طلایی، نشانه ای به سرژیم های غذایی و نقش مهم اختلا ل در خود عضلههوش عاطفی رمز آزادگیقدرت عشقسندرم پس از ضربه به سرجنگ هفتاد و دو ملت همه را استفاده از سلول های بنیاژنهای مشترک بین انسان و وشباهت کیهان و مغزباور و کیهان شناسیمیگرن و روزه داریحس و ادراک قسمت پنجاهتلاش های جدید شرکت نورالپیوند قلب خوک، به فرد دچامغز ناتوان از توجیه پیدادژاوو یا آشناپنداریآدم عاقل، وقت خودش را هدرتاثیر ویروس کرونا بر مغز نوار عصب و عضله در مطب دکدرک حقیقت نردبان و مسیری این اندوه چیستهمه چیز موج استرادیوی مغز و تنظیم فرکانادغام میان گونه های مختلاصل علت و تاثیرهیچ اندر هیچلبخند بزن شاید صبح فردا زسیاهچاله های فضایی منابعجهان هوشمندکمردرد ناشی از تنگی کاناصداقتبترس از اینکه کسی، به درگبحتی علمی درباره تمایل بما به جهان های متفاوت خودحس و ادراک قسمت شصت و هشتتنفس هوازی و میتوکندریمغز ابزار برتر بقادارچینآسیب عصب پا به دنبال اعتیتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بدون زبان میتوانیم تنیکولا تسلادردی که سالهاست درمان نشهمانند سازی در انسانزمان چیستارتباط غیرکلامی بین انساهزینه سنگین انسان در ازااعتیاد را به دور بیندازمن کسی در ناکسی دریافتم سکته مغزیجهان شگفت انگیز و بی زمانکودک هشت ساله لازم است آدطولانی ترین شببخش فراموش شده ی حافظهپروژه ی علمی پیوند مغز ساخونریزی مغز در سندرم کووتو انسانی و انسان، شایستمغز، فقط گیرندهداروی جدید آلزایمر تاییدافزایش میل جنسی با خوردن چگونه آن شکری که می خوریمتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز براذهن خود را مشغول هماهنگیهنر، پر کردن است نه فحش دفلج بل، فلجی ترسناک که آنزندگی و داراییاز نظر علم اعصاب اراده آزوقتی شروع به بیدار شدن میبه امید روزهای بهترمنابع انرژی از نفت و گاز ساختار شبکه های مغزی ثابجوسازی مدرنکاهش مرگ و میر ناشی از ابمبتکران خودشکوفاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهبرای یک زندگی معمولیآلودگی هوا و ویروس کروناخواص بادام زمینیتولید اندام با چاپ سه بعدنقش هورمون های تیروئید ددارویی خلط آورام اس و سرطاننگاه از درون مجموعه با نگتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرمز و رازهای ارتباط غیر کهوش مصنوعی از عروسک بازی فیزیکدانان ماشینی برای تزیرفون داروی ضد ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستسدسازی روش مناسب برای مقبوزون هیگز چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت جستجوی متن و تصویر به صورکتاب، سفری به تاریخمدل هولوگرافیک تعمیم یافعید نوروز مبارکبرخی اختلالات عصبی مثانهآنتروبات؛ ترکیب سلول زندخانواده پایدارتوهم جدایی و توهم علمنقش ذهن و شناخت در حوادث در یک فراکتال هر نقطه مرکاما شما از دید خفاش کور هناتوانی در شناسایی چهره رویا و خبر از آیندهتاریکی و نورابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فرایند تکامل و دشواری هازبان و شناخت حقیقت قسمت چاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمرسردرد عروقی میگرنبیماری های ژنرالیزه ی عصمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحقایق ممکن و غیر ممکنگل خاردار، زیباستمرگ تصادفیعشق به هفت مرتبه ی شناختیخطا در محاسبات چیزی کاملبررسی ژنها در تشخیص بیماآیا هوش مصنوعی می تواند نتیوتیکسن داروی ضد جنوننقص های سیستمی ایمنیدرمان های جدید ALSاندام حسی، درک از بخش هاینخستین تصویر از سیاهچالهروزه داری و بیمار ی ام اس تداخل مرزها و صفات با بینابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک تا کمقفس دور خود را بشکنسفر دشوار اکتشافتصویربرداری فضاپیمای آماز تکینگی تا مغز، از مغز وراپامیل در بارداریشواهدی از نوع جدیدی از حابیماری سلیاکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحباب های کیهانی تو در توگیرنده باید سازگار با پیمستند جهان متصلپیامهای کاربراندنیایی پر از سیاهچاله بعد از کروناآیا برای تولید مثل همیشه تکامل تکنولوژیچندجهانیدرمان جدید مولتیپل میلومانسان عامل توقف رشد مغزچرا حیوانات سخن نمی گوینروشهای شناسایی قدرت شنواترجمه ی فعالیت های عضله باثر مضر مصرف طولانی مدت رهوش بشری تهدید برای بشریقانون جنگلسلول عصبی، در محل خاص خودتغییر دیگران یا تغییر خواز درخواست ها جدا شویافته های نوین علوم پرده شانس یا تلاشبیرون اصل است یا درونموفقیت در تفکر استحس و ادراک قسمت چهلگزارش یک مورد جالب لخته ومعادله ها فقط بخش خسته کندوپامین قابل حل در آبتفاوتهای جنسیتی راهی براآیاما مقهور قوانین فیزیکتئوری تکامل امروز در درمنوار مغز مشاهده ی غیر مستدرماندگی به دلیل عادت کرايندگان چگونه خواهند دیدنشانه های گذشته در کیهان رژیم های غذایی و نقش مهم اختلاف خانوادگی را حل کنهوشمندی کیهانقسم به فقرسندرم جدایی مغزجنگ و تصور از جنگاستفاده از سلول های بنیاژنهای هوش ، کدامندشباهت زیاد بین سلول هاي عباید از انسان ترسیدمیگرن سردردی ژنتیکی که بحس و ادراک قسمت پنجاه و یتلاش هایی در بیماران قطع پیوند مدفوعمغز و قلب در جنین موش مصندگرگونی های نژادی و تغییآرمانگرای تخیلی نباشتاثیر ژنها بر اختلالات خنوبت کودکاندرک دیگراناین ایده که ذرات سیاهچالهمه چیز و هیچ چیزراز تغییرادغام دو حیطه علوم مغز و اصل عدم قطعیت از کوانتوم هیچگاه از فشار و شکست نترلحظات خوش با کودکانسیاهچاله ها، دارای پرتو جهان هوشیارکمردرد و علل آنصدای بم با فرکانس پایین، کمردرد با پوشیدن کفش مناصرع و درمان های آنبحث درباره پیدایش و منشا پیشینیان انسان از هفت میما با کمک مغز خود مختاريمحس و ادراک قسمت شصت و دوتنفس هوازی و میتوکندریمغز از بسیاری حقایق می گرداروهای مصرفی در ام اسآسانی موفقیتتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا تکامل هدفمند استنیاز به آموزش مجازی دیجیدرد، رمز موفقیتهمجوشی هسته ای، انرژِی بزمان و مکان، ابعاد کیهان ارتروز یا خوردگی و التهاهزاران سال چشم های بینا واعداد بینهایت در دنیای ممن پر از تلخیمسکته ی مغزی در جوانانجهانی که نه با یک رخداد و کودک ایرانی که هوش او از طی یکصد هزار سال اخیر هرچبخش های تنظیمی ژنومپروانه ی آسمانیخونریزی مغزی کشندهتو با همه چیز در پیوندیمغز، همه ی واقعیت را نمیبداروی جدید ای ال اسافزایش مرگ و میر سندرم کوچگونه انتظارات بر ادراک تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیذهن خالی از شلوغی افکارهوموارکتوس ها ممکن است دفلج خوابزندگی بی دوداز نظر علم اعصاب اراده آزویتنام نوعی کرونا ویروس به بالا بر ستارگان نگاه کمنابع انرژی از نفت و گاز سادیسم یا لذت از آزار دادجامعه ی آسمانیکاهش التهاب ناشی از بیمامتواضع باشعلم به ما کمک میکند تا موبرای پیش بینی آینده مغز دآلودگی هوا و پارکینسونخواص شکلات تلختولید سلولهای جنسی از سلنقش هورمون زنانه استروژندارویی ضد بیش فعالی سیستام اس یا تومور؟نگاه حقیقی نگاه به درون اتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرمز گشایی از اتصالات مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی فال نیکوزیرک ترین مردماز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستسرنوشتبوزون هیگز جهان را از متلمنبع هوشیاری کجاست قسمت جستجوی هوشیاری در مغز ماکتابخانهمدل های ریز مغز مینی برینعامل کلیدی در کنترل کارآبرخی اصول سلامت کمرآنزیم تولید انرژی در سلوخاویار گیاهیتوهم جسمنقش روی و منیزیم در سلامتدر کمتر از چند ماه سوش جدامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنادیدنی ها واقعی هستندرویا بخشی حقیقی از زندگی تاریکی خواهد ترسیدابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فرایند حذف برخی اجزای مغزبان و شناخت حقیقت قسمت ااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیدسرطان کمیت گراییبیماری های روانی با تاثیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحل مشکلگل درون گلدانمرگ عاطفه و محبتعشق درونی به یگانگی خلقتخطا در محاسبات چیزی کاملبررسی بیماری التهابی رودآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتیک و اختلال حرکتینقص در تشخیص هیجانات عامدرمان های جدید میگرنانرژی بی پایان در درون هرنخستین روبات های زنده ی جروزه داری سلول های بنیادترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی به کمک هوش طبیقفس ذهنسفرنامه سفر به بم و جنوب تصور ما ازمشکلات و واقعیاز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش هوازی مرتب خیلی به قشواهدی از دنیسوان(شبه نئبیماری شارکو ماری توثمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحباب هایی تو در توگالکانزوماب، دارویی جدیمشکل از کجاستسایتهای دیگردنیا، هیچ استبعد از کروناآیا بزرگ شدن مغز فقط در دتکامل جریان همیشگی خلقتنه ناامیدی بلکه ارتقادرمان جدید میگرن با انتی انسانیت در هم تنیده و متصچرا حجم مغز گونه انسان درروشی برای بهبود هوش عاطفترجمه ای ابتدایی از اسرااثرات فشار روحی شدیدهوش در طبیعتقانون جنگلسلولهای ایمنی القا کنندهتغییر دادن ژنها آیا روزی از دست دادن دم در پیشینیایاد گرفتن مداومشاهکار قرنبیست تمرین ساده برای جلومولکول ضد پیریحس و ادراک قسمت چهل و هفتگشایش دروازه جدیدی از طرمعجزه های هر روزهدورترین نقطه ی قابل مشاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشآگاهی فراتر از آگاهیتئوری تکامل در پیشگیری و نوار مغز با توضیح دکتر فادرها بسته نیستايا اراده آزاد توهم است ینشانه های پروردگار در جهرژیم ضد التهابیاختلال حرکتی مانند لرزش هوشمندسازی زندان هاقضاوت ممنوعسندرم دزدی ساب کلاوینجنگ داده هااستفاده از سلول های بنیاژنهای حاکم بر انسان و انسشباهت زیاد بین سلول هاي عبابا زود بیامیگرن شدید قابل درمان اسحس و ادراک قسمت پنجاه و دتلاش در تولید انرژی به رنپیوند مدفوع در درمان بیممغز و هوش، برترین ابزار بدانش قدرت استآرام باشتاثیر کلام در آیات کلام بنور از عمق تاریکیدرک درست از خود و هوشیاریاین ابتدای تناقض هاستهمه چیز کهنه میشودراست دستی و چپ دستیارتقا و تکامل سنت آفرینش اصل، روان و نفس استهیپرپاراتیروئیدیسملرزش ناشی از اسیب به عصبسیاهچاله و تکینگی ابتدایجهان های بسیار دیگرجهان هایی در جهان دیگرکنفرانس تشنج هتل کوثر اصضایعه ی شبکه لومبوساکرالبحثي درباره هوش و تفاوتهپیشرفت های باور نکردنی دما بخشی از این جهان مرتبطحس و ادراک قسمت شصت و ششتنفس بدون اکسیژنمغز به تنهایی برای فرهنگ داروهای ام اسآشنا پنداریتاثیر گیاه خواری بر رشد وایجاد احساساتچیز جدید را بپذیردرس گرفتن از شکست هاهمدلی و هوش عاطفیزمان و گذر آن سریع استارزش های وارونههستي مادي ای که ما کوچکتربقا با سازگارترین فرد اسمن بی من، بهتر یاد میگیرمسال 2025 سال بین المللی علمجهانی که از یک منبع، تغذیکودکان مهاجرطیف انسفالیت، گیلن باره بخش بزرگی حس و ادراک ما اپرواز از نیویورک تا لوس آخواندن ، یکی از شستشو دهنتو با باورهایت کنترل میشمغزتان را در جوانی سیم کشداروی جدید برای میاستنی افزایش سرعت پیشرفت علوم چگونه به سطح بالایی از هوتاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمذهن سالمهورمون شیرساز یا پرولاکتفلج خواب چیستزندگی در جمع مواردی را براز واقعیت امروز تا حقیقتویتامین E برای فعالیت صحبه بالاتر از ماده بیندیشمنابع انرژی از نفت و گاز سازگاری با محیط بین اجزاجاودانگی مصنوعیکاهش حافظه هرچند فرایندیمجموعه های پر سلولی بدن معلم بدون توقفبرای اولین بار دانشمندانآلزایمرخواص شگفت هویجتولترودیننقش ویتامین K در ترمیم اسداستانها و مفاهیمی اشتباامواجی که به وسیله ی ماشینگاه دوبارهتاثیر رو ح و روان بر جسمابزار بقا از نخستین همانرمز پیشرفت تواضع است نه طهوش مصنوعی از عروسک بازی فاکسیبتزیست شناسی کل در جزء فراکاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت های متفاوتسریع دویدن مهم نیستبی نهایت در میان مرزهامنبع هوشیاری کجاست قسمت حفره در مغزکجای مغز مسئول پردازش تجمدیون خود ناموجودعادت همیشه خوب نیستبرخی اطلاعات روانشناسی مآواز خواندن در قفس، نشانخار و گلتوهمات و شناخت حقیقتنقش روزه داری در سالم و جدر آرزوهایت مداومت داشتهانفجار و توقف تکاملی نشانادیدنی ها بیشتر از دیدنرویا تخیل یا واقعیتتاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فراتر از دیوارهای باورزبان و شناخت حقیقت قسمت داز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژنسرعت فکر کردن چگونه استبیماری وسواسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحلقه های اسرارآمیزگل زندگیمرگی وجود نداردعشق، شلوغ کردن نیستخطای ادراک کارمابررسی سیستم تعادلی بدن اآیا هوش ارثی دریافتی از پتیکاگرلور داروی ضد انعقانقطه ی رسیدن به قلهدرمان های جدید در بیماری انرژی تاریکنرمش های مفید برای درد زاروزهای بد باقی نمیماندتروس جریان انرژیابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی به شناسایی کاقفس را بشکنسفرنامه سفر به بم و جنوب تصور از زمان و مکاناز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش هوازی ، بهترین تمریشیر و دوغ بادامبیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری در کجاست؟ قحد و مرزها توهم ذهن ماستگام کوچک ولی تاثیرگذارمشکلات نخاعیدندان ها را مسواک بزنید تبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا تکامل و تغییرات ژنتیتکامل داروینی هنوز در حانه به اعدامدرمان جدید کنترل مولتیپلانسانیت در برابر دیگرانچرا خشونت و تعصبروشی جدید در درمان قطع نخترس و آرمان هااثرات مفید قهوههوش عاطفی قسمت 11قانونمندی و محدودیت عالمسلولهای بنیادی مصنوعی درتغییر زودتر اتصالات مغزیاز روده تا مغزیاد بگیر فراموش کنیشاهکار شش گوشبیش از نیمی از موارد انتقمولتیپل اسکلروز در زنان حس و ادراک قسمت چهل و هشتپل جویی اصفهانمعجزه ی چشمديدن با چشم بسته در خواب تقلید از روی طبیعتآپومورفین در پارکینسونتئوری جدید، ویران کردن گنوار مغز ترجمه رخدادهای درهای اسرارآمیز و پوشیدهايا اراده آزاد توهم است ینشانه های بیداری روحیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ واختلال خواب فرد را مستعد هوشیاری و وجودقطار پیشرفتسندرم سردرد به دلیل افت فجنبه های موجی واقعیتاستفاده از سلول های بنیاکفش و کتابشجاعت و ترسباد و موجمیاستنی گراویس بدون آنتیحس و ادراک قسمت پنجاه و ستلاشی برای درمان قطع نخاپیوند مغز و سر و چالشهای مغز و اخلاقدانش محدود به ابعاد چهارآرامش و دانشتاثیر کپسول نوروهرب بر ننور دروندرک عمیق در حیواناتهمه چیز در زمان مناسبرجزخوانی هایی که امروز بارتقا یا بازگشت به قبل ازاصلاح خطا با رفتن بر مسیرهاوکينگ پیش از مرگش رساللرزش دست ها و گردن و سر ETسیاهچاله ی منفرد یا سیاههاوکينگ پیش از مرگش رساللرزش عضله یا فاسیکولاسیوسیاهچاله ی تولید کنندهجهان یکپارچهکنگره بین المللی سردرد دضایعه ی عروقی مخچهبحثی جالب درباره محدودیتپیشرفت های جدید علوم اعصما تحت کنترل ژنها هستیم یحس و ادراک سی و هفتمتنها مانع در زندگی موارد مغز بیش از آنچه تصور میشوداروهای تغییر دهنده ی سیآشنا پنداریتاثیر گیاه خواری بر رشد وایران بزرگچیزی منتظر شناخته شدندست و پا زدن در سایه؟همراه سختی، اسانی هستزمان و صبرارزش های حقیقی ارزش های غهستی ما پس از شروعی چگال بقا در ازای بیماریمننژیتسال سیزده ماههجهانی پر از سیاهچاله یا پکودکان میتوانند ناقل بی طبیعت موجی جهانبخش بزرگتر کیهان ناشناختپروتئین های ساده ی ابتداخواندن، دوست روزهای سختتو باید نیکان را به دست بمغزتان را در جوانی سیمکشداروی جدید برای کاهش وزنافسردگی و اضطراب در بیماچگونه باغبانی باعث کاهش تاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکذهت را روی چیزهای مفید متهوش فوق العاده، هر فرد اسفلج دوطرفه عصب 6 چشمزندگی در سیاهچالهاز کجا آمده ام و به کجا میویتامین E در چه مواد غذایبه جای محکوم کردن دیگران منابع انرژی از نفت و گاز ستم با شعار قانون بدترین جایی برای یاد گرفتن باقی کاهش دوپامین عامل بیماریمجرم، گاهی قربانی استعلم در حال توسعهبرای بقا به جایی فراتر ازآلزایمر در جوانانخواص عجیب لوبیاتومورها و التهاب مغزی عانقش ژنتیک در درمان اختلادخالت در ساختار ژنهاامیوتروفیک لترال اسکلرونگاهی بر قدرت بینایی دراتاثیر روده بر مغزابزار بقا از نخستین همانرمز امید، بی نیازی از مردهوش مصنوعی از عروسک بازی فاجعه ی جهل مقدسزیست شناسی باور حقیقت یا از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازسریعترین کامپیوتر موجودبی نظمی مقدمه شناختمنبع هوشیاری کجاست قسمت حق انتخابکرونا چه بر سر مغز می آورمدیریت اینترنت بر جنگعادت کن از بالا نگاه کنیبرخی بیماری ها که در آن بآینه در اینهخارق العاده و استثنایی بتوکل بر خدانقش رژیم غذایی بر رشد و ادر آسمان هدیه های نادیدنانفجار بزرگ پایان بوده انادانی در قرن بیست و یکم،رویا حقی از طرف خداتاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فرار در فرار از میزبان، دزبان و شناخت حقیقت قسمت ستشنچ پانایوتوپولوس تشنج از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژن ضد کروناسطح آگاهی، رخدادهای زندگبیماری کروتز فیلد جاکوبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحمله ویروس کرونا به مغزگلوله ی ساچمه ایمراقب خودتون و خانواده هعصب حقوق نورولووخطای حسبررسی علل کمر درد در میانآیا هوش سریعی که بدون احستیروفیبان موثر در سکته ی نقطه ای بود و دگر هیچ نبودرمان های جدید سرطانانرژی تاریک که ما نمی تونرمش های مفید در سرگیجهروزهای سختتری فلوپرازینابزارهای پیشرفته ارتباط هوش مصنوعی تعاملیقله برای دیدن نه برای به سفرنامه سفر به بم و جنوب تصاویر زیبای رعد و برقاز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش و میگرنشیشه ی بازالتی و سیلیکونبیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری در کجاست؟(قحریص نباشگامی در درمان بیماریهای مشکلات بین دو همسر و برخیده روش موفقیتبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا تراشه ها داخل مغز، میتکامل داروینی هنوز در حانه به اعدامدرمان جدید ام اسانسان، گونه ای پر از تضادچرا در مغز انسان، فرورفتروشی جدید در درمان نابینترسناک تر از کوریاثرات مفید روزه داریهوش عاطفی قسمت نهمقارچ بی مغز در خدمت موجودسلام تا روشناییتغییر عمودی سر انسان از پاز سایه نترسیادگیری مهارت های جدید دشاید گوشی و چشمی، آماده شبیشتر کمردردها نیازی به مواد کوانتومی جدید، ممکنحس و ادراک قسمت چهل و دومپل خواجو اصفهانمعجزه ی علمدی متیل فومارات(زادیوا)(تقلید از طبیعتآپومورفین در پارکینسونتا 20 سال آینده مغز شما به نوار مغز در فراموشی هادرون قفس یا بیرون از آنای نعمت من در زندگیمنظام مثبت زندگیرژیم غذایی سالم و ضد التهاختلال در شناسایی حروف و هوشیاری و افسردگیقطره قطرهسوی ما آید نداها را صداجنسیت و تفاوت های بیناییاستفاده از سلول های بنیاکل اقیانوس در یک ذرهشرکت نورالینک ویدیویی ازباد غرور و سر پر از نخوت ومیدان مغناطيسي زمین بشر حس و ادراک قسمت پنجاه و شتلاشی تازه برای گشودن معپیوند اندام از حیوانات بمغز و اخلاقدانش بی نهایتآرامش و سکونتاثیر کپسول نوروهرب بر تنوروفیبروماتوزدرگیری قلب در بیماری ویرهمه چیز در زمان کنونی استرحم مصنوعیارتوکين تراپی روشی جديد اصول انجام برخی نرمش ها داصول توسعه ی یک ذهن کاملهدف یکسان و مسیرهای مختللزوم گذر انسان از حدها و سیاهچاله، سیاه خالص یا پجهان یکپارچهکنگره بین المللی سردرد دضایعات در عصب زیر زبانیبحثی در مورد نقش ویتامين پیشرفت در عقل است یا ظواهمانند کودکان باشیدحس و ادراک- قسمت پنجاه و تنها در برابر جهانمغز باستانی، هنوز نقش هاداروهای ضد بیماری ام اس وآشناپنداری چیستتاثیر گیاهخواری بر رشد و ایرادهای موجود در خلقت بچیزی خارج از مغزهای ما نیدست کردن در گوشهمراهی میاستنی با برخی سزمان واقعیت است یا توهمارزش حقیقی زبان قسمت اولهشت توصیه برای کاستن از دبقای حقیقی در دور ماندن امن، ما یا چی؟سانسور از روی قصد بسیاری جهانی در ذهنکودکان گذشته به آینده فکطبیعت بر اساس هماهنگیبخش دیگری در وجود انسان هپروتز چشمخواب زمستانی سلول های سرتو برای خزیدن خلق نشده ایمغط یک گیرنده استداروی جدید برای ای ال اسافسردگی و ساختار مغزچگونه تکامل مغزهای کنونیتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استذخیره ی شگفت انگیز اطلاعهوش مصنوعی می تواند بر احفن آوری های جدید علیه شنازندگی زمینی امروز بیش از از کسی که یک کتاب خوانده ویتامین کابه جای تولید، بیشتر گوش کمنابع انرژی از نفت و گاز ستم، بی پاسخ نیستجایی خالی نیستکاهش سن بیولوژیکی، تنها محل درک احساسات روحانیعلم راهی برای اندیشیدن ابرای تمدن سازی، باید در بآملودیپین داروی ضد فشار خود جسم و یا تصویرتومورهای نخاعینقش گرمایش آب و هوا در همدر موج، راز خلقت نهفته اسامید نیکو داشته باش تا آننگاهی بر توانایی اجزاي بتاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانرمز بقای جهش ژنتیکیهوش مصنوعی از عروسک بازی فارغ التحصیلان، فقیر و دزیست، مرز افق رویداد هستاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسسرکه انگبین عسلی مفید بربی هیچ می ایی و بی هیچ میرمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت قربانی نزاع بین بی کریستال هامداخله ی زیانبار انسانعادت کن خوب حرف بزنیبرخی بیماری های خاص که بدآیندهتوپیراماتنقش رژیم غذایی در رشد و ادر آستانه ی موج پنجم کوویانقراض را انتخاب نکنیدنازوکلسینرویاها از مغز است یا ناخوتازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک بازی فرد موفقزبان جانسوزتشنج چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگر کرونا ساخته شسعی کن به حدی محدود نشویبیماری گیلن باره و بیمارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحمایت از طبیعتگلوئونمراحل ارتقای پله پله کیهعصب سیاتیکخطر آلودگی هوابرطرف کردن خشونت را از خاآیا هشیاری کوانتومی وجودتکنولوژی های جدید و حالتنقطه بی بازگشتدرمان های رایج ام اسانرژی خلا ممکن استنرمش های موثر در کمردردروزهای سخت میگذردتری فلوپرازینابزارهای بقا از نخستین ههوش مصنوعی در قضاوت های اقله سقوطسفرنامه سفر به بم و جنوب تصادف یا قوانین ناشناختهاز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش بهترین درمان بیش فعشکل های متفاوت پروتئین هبیماری، رساله ای برای سلمنبع خواب و رویاحرکات چشم، ترجمه کننده ی گامی در درمان بیماریهای مشکلات روانپزشکی پس از سدهن، بزرگترین سرمایهتفکر قبل از کارآیا جنین انسان، هوشمندی تکامل داروینی هنوز در حانه بدبخت بلکه ناداندرمان جدید ای ال اس، توفرانعطاف پذیری مکانیسمی علچرا ذرات بنیادی معمولاً روشی جدید در درمان سکته مترسان نیستیاثرات مضر ماری جواناهوش عاطفی قسمت هفتمقبل و بعد از حقیقتسلاح و راهزنیتغییرات منطقه بویایی مغزاز سایه بگذریادگیری هوش مصنوعی، عمیقشاید درست نباشدبا همه مهربان باشموجود بی مغزی که می تواندحس و ادراک قسمت چهل و سومپلاسمای غالبمعجزه ی علم در کنترل کروندین اجباریتقویت مغز با ورزشآب زندگی است قسمت چهارمتا بحر یفعل ما یشانوار مغز در تشخیص بیماری درون و بیرون، جدای از هم ای همه ی وجود مننظریه ی تکامل در درمان بیرژیم غذایی ضد التهابیاختلال در شناسایی حروف و هوشیاری کوانتومیلمس کوانتومیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاجنسیت و تفاوت های بیناییاستیفن هاوکینگ در مورد هکلمات بلند نه صدای بلندشربت رب اناربار مغز بر دو استخوانمیدان های مغناطیسی قابل حس و ادراک قسمت بیست و چهتلاشی جدید در درمان ام اسپیوند اندام حیوانات به امغز و سیر تکامل ان دلیلی دانشمندان موفق به بازگردآرامش عقلتاثیر کپسول نوروهرب بر ساین بیمار را باید چه کار نورون هاي مصنوعی می تواندرگیری مغز در بیماری کویهمه چیز، ثبت می شودرحم مصنوعیارتباط میکروب روده و پاراصول سلامت کمرهدف یکسان، در مسیرهای متلزوم سازگاری قانون مجازاسیاره ی ابلهانجهان کنونی و مغز بزرگتریکنترل همجوشی هسته ای با هضرورت زدودن افکاربحثی در مورد نقش کلسیم و پیشرفت ذهن در خلاقیت استمانند آب باشحس و ادراک- قسمت بیست و پتنهاییمغز برای فراموشی بیشتر کداروهای ضد تشنج با توضیح آشتی بهتر استتاثیر انتخاب از طرف محیط ایستادن در برابر آزادی بچیزی شبیه نور تو نیستدست آسمانهمراهی نوعی سردرد میگرنیزمان پلانکارزش حقیقی زبان قسمت دومو هر کس تقوای خدا پیشه کنبلندی در ذهن ما درک بلندیمن، خود تو هستمسانسور بر بسیاری از حقایجهان، تصادفی نیستکودکان خود را مشابه خود تطعمه ی شبکه های ارتباط اجبخشیدن دیگران یعنی آرامشپروتز عصبی برای تکلمخواب سالم عامل سلامتیتو تغییر و تحولینفرت، اسیب به خود استداروی جدید برای دیابتاقلیت خلاقچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنذره ی معین یا ابری از الکهوش مصنوعی متصل با مغزفناوری هوش مصنوعی نحوه خزندگی زودگذراز آغاز خلقت تا نگاه انساویتامین کا و استخوانبه خوبی های دیگران فکرکنمنابع انرژی از نفت و گاز ستون فقرات انسان دو پا جلجاذبهکایروپاکتیک چیستمحل درک احساسات روحانی دعلم ساختن برج های چرخانبرای خودآگاه بودن تو بایآموزش نوین زبانخودآگاهی و هوشیاريتومورهای ستون فقراتنقش پیش زمینه ها و اراده در میان تاریکی و روشناییامید نجاتنگاهت را بلند کنتاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین همانرمز جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی فاصله ها در مکانیک کوانتزاویه نگاه ها یکسان نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهسرگیجه از شایعترین اختلابی ذهن و بی روحمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت آنطور نیست که به نظکریستال زمان(قسمت اولمدارک ژنتیکی چگونه انسانعادت کردن به نعمتبرخی توجهات در ببمار پارآینده ی انسان در فراتر ازتوانایی مغز و دیگر اجزای نقش زنجبیل در جلوگیری از در برابر حقایق جدیدانواع سکته های مغزینبودن مدرک و شاهد، مدرک رویاهای پر رمز و حیرتی درتازه های بیماری پارکینسوابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک بازی فرد یا اندیشهزبان ریشه هایی شناختی استشنج و حرکات شبه تشنجی قااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگری ضد کرونا از دشلیک فراموشیبیماری آلزایمر، استیل کومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحوادث روزگار از جمله ویرگمان میکنی جرمی کوچکی در مرز مرگ و زندگی کجاستعضلانی که طی سخن گفتن چقدخطر حقیقی، خود انسان استبزرگ فکر کنآیا واکنش های یاد گرفته وتکنولوژی و پیشرفتنقطه، وجود است یا فاصلهدرمان های علامتی در ام اسانرژِی برای ایجاد اضطرابنرمشهای مهم برای تقویت عروش مقابله مغز با محدودیترک امروزابزارهای بقا ازنخستین همهوش مصنوعی در کامپیوترهاقلب های سادهسفری به آغاز کیهانتضادهای علمیاز تکامل تا مغز از مغز تا ورزش در کمر دردشکل پنجم مادهبیمارستان هوش مصنوعیمنتظر نمان چیزی نور را بهحرکت چرخشی و دائمی کیهانگاهی لازم است برای فهم و مشکلات روانپزشکی در عقب دو ویژگی انتزاع و قدرت تجتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا جهان ذهن و افکار ما متکامل داروینی هنوز در حانه جنگ و نه خونریزیدرمان جدید سرطاناهرام مصر از شگفتی های جهچراروياها را به یاد نمی آريتوکسيمب در درمان ام استزریق قیچی ژنتیکی کریسپراجزای پر سلولی بدن انسان هوش عاطفی قسمت یازدهقبل از آغازسلسله مباحث هوش مصنوعیتغییرات مغز پس از 40 سالگیاز علم جز اندکی به شما دایادگرفتن، آغاز حرکت است شایسته نیست در جیب خود قربا هوش مصنوعی خودکار روبموجودات مقهور ژنها هستندحس و ادراک قسمت نهمپمبرولیزوماب در بیماری چمعجزه در هر لحظه زندگیدین، اجباری نیستتقویت استخوان در گرو تغذآب زندگی است قسمت هفتمتاول کف پا و حقیقتنوار مغزی روشی مهم در تشخدرون آشفته ی تو و ظاهر خنای آنکه نامش درمان و یادشنظریه ی تکامل در درمان بیرژیم غذایی ضد درداختلالات مخچههوشیاری سنتی یا هوشیاری لووفلوکساسینسوپاپ ها یا ترانزیستورهاجهل مقدسکلوزاپین داروی ضد جنونشربت ضد خلطبار بزرگ ایستادن بر دو پامیدان های کوانتومی خلاحس و ادراک قسمت بیست و یکتمایل زیاد به خوردن بستنپیوند سر آیا ممکن استمغز کوانتومیدانشمندان نورون مصنوعی سآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر کپسول نوروهرب بر ساینکه به خاطرخودت زندگی نورون های ردیاب حافظهدرگیری مغز در بیماران مبهمه ی سردردها بی خطر نیسترسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرارتباط ماده و انرژیارتباط متقابل با همه ی حیاضطراب و ترسهدف از تکامل مغزلزوم سازگاری قانون مجازاسیاره ابلهانجهان کاملی در اطراف ما پرکنترل جاذبهضرب المثل یونانیبحثی در مورد حقیقت فضا و پیشرفتی مستقل از ابزار هماه رجبحس و ادراک- قسمت شصت و چهتنهایی رمز نوآوری استمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟داروی فامپیریدین یا نورلآغاز فرایند دانستنتاثیر احتمالی عصاره تغلیاکنون را با همه ی نقص هاینکاتی در مورد تشنجدست بالای دستهندسه ی پایه ایزمان به چه دلیل ایجاد میشارزش حقیقی زبان قسمت سوموفور و فراوانیبلوغ چیستمنابع انرژي پاک سرچشمه حسانسور ذهنجهش های ژنتیکی مفید در ساکودکان را برای راه آماده ظهور امواج مغزی در مغز مصبخشش، عقلانی یا غیر عاقلپرورش مغز مینیاتوری انساخواب سالم عامل سلامتی و یتو جهانی هستی که خودش را نقاشی هایی با بوی گذشته یداروی جدید ضد فشار خوناقیانوس نادانیچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی و کشف زبان هایفواید روزه داری متناوبزندگی سلول در بدن، جدای ااز انفجار بزرگ تا انفجار ویتامین کا در سبزیجاتبه خودت مغرور نشومنابع انرژی از نفت و گاز ستارگانی قبل از آغاز کیهجاذبه و نقش آن در شکلگیریکار امروز را به فردا نیندمحدودیت چقدر موثر استعلایم کمبود ویتامین E را برای رشد، باید از مسیر خطآمارهای ارائه شده در سطح خودآگاهی و هوشیاريتوهم فضای خالینقش پیشرفته ی سلول های بندر مانهای کمر دردامید یا ناامیدی؟چالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانرمز جهان خاصیت فراکتالهوش مصنوعی از عروسک بازی فاصله ی همیشگی تصویر ساززاوسکا درمان گوشراز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهسرگردانیبی سوادی در قرن 21منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت افرادکریستال زمان(قسمت دوم)مروری بر تشنج و درمان هایعادت بد را ترک کنخبر مهم تلسکوپ هابلبرخی توصیه ها برای واکسیآینده ی حمل و نقل هوایی دتوانایی یک فرد، برای تغینقش زبان در سلطه و قدرت ادر جراحی کمر عجله نکنیدانیس بی کساننباید صبر کرد آتش را بعد رویای شفافتازه های درمان ام اسابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک بازی فرد حساس از نظر عاطفی و بزبان شناسی مدرن در سطح سلتشنج به صورت اختلال رفتااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانشلیک فراموشیبیماری الزایمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحکمت الهی در پس همه چیزگنجینه ای به نام ویتامین مرز بین انسان و حیوان کجاغم بی پایانخطر را بپذیربزرگ شدن مغز محدود به دورآیا یک، وجود داردتکنولوژی جدید که سلول هانمیتوان با بیرون انداختندرمان ژنتیکی برای نوآوریانسولینچرا ماشین باید نتایج را پروش های صرفه جویی در ایجاترکیب آمار و ژنتیکابزارهای بقای موجود زندههوش مصنوعی در تفکر خلاق اقلب و عقلسقوط درون جاذبه ای خاص، چتظاهر خوابیده ی مادهاز تکامل تا مغز، از مغز توزن حقیقی معرفت و شناختشکرگزار هر چیزی باش که دابیندیشمنتظر نتیجه ی کارهایت باحس متفاوتگاهی مغز بزرگ چالش استمشاهده گر جدای از شیء مشادو بیماری روانی خود بزرگ تفکر خلا ق در برابر توهم آیا جهش های ژنتیکی، ویروتکامل زباننه روش تقویت مغزدرمان جدید سرطاناولویت بندی ها کجاستچراروياها را به یاد نمی آریه زغالیتسلیم ارتباط با من برتراجزایی ناشناخته در شکل گهوش عاطفی قسمت پنجمقبل از انفجار بزرگسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتغییرات آب و هوایی که به ازدواج های بین گونه ای، ریادآوری خواب و رویاشادی، پاداش انجام وظیفهبا هر چیزی که نفس می کشد ممورد نادر همپوشانی دو بیحس و ادراک قسمت چهارمپنج اکتشاف شگفت آور در مومعرفی مورد نادر بیماری گدیوار همه اش توهم بودتقویت حافظه یا هوش مصنوعآب زندگی است قسمت اولتابوهای ذهنینوار مغز، مفید و بی خطردروغ نگو به خصوص به خودتای جان جان بی تن مرونظریه ی تکامل در درمان بیراه فراری نیستاختلالات حرکتی در انسانهوش، ژنتیکی است یا محیطیلوب فرونتال یا پیشانی مغسوپاپ ها یا ترانزیستورهاجهان فراکتالکلید نزدیک و نگاه تو بر فشش مرحله تکامل چشمبار سنین ابزار هوشمندی امیدان بنیادین اطلاعاتحس و ادراک قسمت بیست و دوتمایز یا کشف یگانگیپیوند سر برای چه بیمارانمغز آیندگان چگونه است ؟دانشمندان یک فرضیه رادیکآزمون تجربی، راهی برای رتاثیر کتامین در درمان پااینکه خانواده ات سالم بانوروپلاستیسیتی چیستدرگیری مغزی در سندرم کووهمه جا خیر بکاررساناها و ابر رساناها و عهمیشه چیزی برای تنهایی درستگاری محدود به یک راه نارتباط چاقی و کاهش قدرت باطلاع رسانی اینترنتیهدف از خلقت رسیدن به ابزالزوم عدم وابستگی به گوگل سیاره ابلهانجهان پیوستهکندن ریشه ی خودضربه مغزی در تصادف رانندبحثی در مورد عملکرد لوب فپپوگستماهیچه ی صبرحسن یوسف باغچه ی منتنبیه چقدر موثر استمغز بزرگ چالش است یا منفعداروی لیراگلوتیدآغاز فصل سرما و دوباره تکتاثیر بینش و انتظارات فراکوییفلکسچگونه مولکول های دی ان ایدستورالعمل مرکز کنترل بیهندسه ی رایج کیهانزمان شگفت انگیزارزش خود را چگونه میشناسوقاحت و تمسخر دیگرانبلعیدن ستاره توسط سیاهچامنابع انرژی از نفت و گاز ساهچاله ها تبخیر نمیشودجهش های ژنتیکی غیر تصادفکوری گذرای ناشی از موبایظرف باید پر شود چه با چرک بدون پیر فلکپرکاری تیروئیدخواب عامل دسته بندی و حفطتو جدای از کیهان نیستیچقدر به چشم اعتماد کنیمداروی جدید ضد میگرنالکترومغناطیس شنوایی و هچگونه حافظه را قویتر کنیتاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین دذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی یا حماقت طبیعفواید روزه داری متناوبزندگی، مدیریت انرژیاز بار خود بکاه تا پرواز ویتامین بی 12 در درمان دردبه خودت نگاه کنمنابع انرژی از نفت و گاز سخن نیکو مانند درخت نیکوجبران از دست رفته هاکار با یگانگی و یکپارچگیمحدودیت های حافظه و حافظعلایم کمبود ویتامین E را برای زندگی سالم، یافتن تآن چیزی که ما جریان زمان خودت را از اندیشه هایت حفتوهم فضای خالی یا توهم فضنقش آتش در رسیدن انسان بهدر محل کار ارزش خودت را بامید جدید بر آسیب نخاعیچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فتون های زیستیزبان فرایند تکاملی برای از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مسربازان ما محققا غلبه می بی شرمیمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت انسانکریستال زمان(قسمت سوم)مرکز هوشیاری، روح یا بدن عادت دادن مغز بر تفکرخدا موجود استبرخی درمان های Spinal Muscular Atآینده ی علم و فیزیک در60 ثتوازن مهمتر از فعالیت زینقش زبان در سلطه و قدرت ادر درمان بیماری مولتیپل انگشت ماشه اینبرو و انرژی مداومروان سالمتاسف بار است انسان، حق خوابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک بازی فردا را نمیدانیمزبان شناسی نوین نیازمند تشنج عدم توازن بین نورون از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانشنا در ابهای گرم جنوب نیابیماری ای شبیه آلزایمر و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه میتواند بزرگترین دگندم بکاری، جو درو نمیکنمرز جدید جستجو و اکتشاف، غم بی پایانخطرات هوش مصنوعیبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا کیهان می تواند یک شبیتکنولوژی جدید که سلول هانمیتوان بر سیاه سیاه نوشدرمان کارتی سل و تومور مغانسولین هوشمندچرا مردم با زندگی میجنگنروش های عملی برای رفع کمرترکیب حیوان و انسانابزارهای بقای از نخستین هوش مصنوعی در خدمت خلق وحقلب یا مغزسقوط زیگزاگی یا ناگهانیتظاهری از ماده است که بیداز تکامل تا مغز، از مغز توزوز گوششکست حتمیبیهوش کردن در جراحی و بیممنتظر زمان ایده آل نشوحس چشایی و بویاییگاهی جهت را عوض کنمشاهده آینده از روی مشاهدو بار در هفته ماهی مصرف تفاوت قند طبیعی با قند و آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتکامل زبانچه زیاد است بر من که در ایدرمان دارویی سرطان رحم باولین قدم شناخت نقص های خچراغ های متفاوت و نور یکسریواستیگمینتسلیم شدن از نورون شروع ماحیای بینایی نسبی یک بیمهوش عاطفی قسمت اولقبرستان ها با بوی شجاعتسم زنبور ، کلیدی برای وارتغییرات تکاملی سر انسان اسکلت خارجی در درمان اختیاری خدا نزدیک استشب سیاه سحر شودبا آتش، بازی نکن و بعد از موسیقی نوحس و ادراک قسمت نوزدهمپول و شادیمعرفت و شناختدیوار، از ابتدا توهم بودتقویت سیستم ایمنیآب زندگی است قسمت دومتاثیر فکر بر سلامتنوار مغز، ترجمه ی فعالیت دریا آرام نخواهد شد کشتی ایمونوگلوبولین وریدی IVIgنظریه ی ریسمانراه نجاتاختلالات صحبت کردن در اناستیفن هاوکینگ در تفسیر هوض مصنوعی زندهلوتیراستامسوخت هیدروژنی پاکجهان قابل مشاهده بخش کوچکلید، در ناشناخته هاستششمین کنگره بین المللی سباربر دیگران نباشمیدازولام در درمان تشنج حس و ادراک قسمت بیست و سوتمدن قدیمی ای در جنوب ایرپیوند سر، یکی از راه حلهامغز اندامی تشنه ی انرژی ادانشمندان ژنی از مغز انسآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاثیر گیاه خواری بر رشد واین، فقط راه توستنوروز مبارکدرگیری مغزی در سندرم کووهمیشه چشمی مراقب و نگهبارشته نوروایمونولوژی و نقارتباط هوش ساختار مغز و ژاطلاعات حسی ما از جهان، چهر چیز با هر چیز دیگر در تمقاومت به عوارض فشار خون سیب یکسان و دیدگاه های متجهان پیوستهکندر در بیماریهای التهابضررهای مصرف شکر و قند بر بحثی درباره هوش و تفاوتهپایان، یک آغاز استماپروتیلینحساسیت روانی متفاوتتهدیدهای هوش مصنوعیمغز بزرگ چالشهای پیش روداروی کنترل چربی خونآغاز مبهم آفرینشتاثیر ترکیبات استاتین (ساکسی توسین و تکامل پیش اچگونه میتوان با قانون جندغدغه نتیجه ی نادانی استهندسه بنیادینزمان طلایی سکته ی مغزی رااز فرد ایستا و متعصب بگذروقت نهيب هاي غير علمي گذشبنی عباس، ننگی بر تاریخمنابع انرژی از منابع نهفسایه ی هوشیاریجهش های بیماری زا، معمولکی غایب شدی تا نیازمند دلماده ای ضد التهابیظرفیت مغز چقدر استبدون بار گذشتهپراسینزوماب در پارکینسوخواص فلفل سبزتو دی ان ای خاص ميتوکندرينقش قهوه در سلامتیداروی جدید ضد الزایمرالکتروتاکسی(گرایش و حرکنگاه من، نگاه تو و یا حقیتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی گوگل به کمک تشفواید زیاد دوچرخه سواریزندگی، مراتب هوشیاری استاز بحث های کنونی در ویروسویتامین بی هفدهبه دنبال رستگاری باشمنابع بی نهایت انرژی در دسخن و سکوتجدا کردن ناخالصی هاکارهای کوچک، بی ارزش نیسمحدودیت درک انسانعلائم عصبی آلزایمر، با ابرخی ملاحظات در تشنج های آنچه می دانم، آنچه را میخخودروهای هیدروژنیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نقش انتخاب از طرف محیط، ندر چه مرحله ای از خواب ، رامید درمان کرونا با همانچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فروتنی معرفتیزبان متغیراز تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار سربرولایزینبی عدالتی در توزیع واکسن منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت اشیاکشف مکانیسم عصبی خوانش پمرکز حافظه کجاستعارضه جدید ویروس کرونا سخدا نور آسمان ها و زمین ابرخی روش های تربیتی کودکآینده با ترس جمع نمیشودتوت زیاد بخوریدنقش سجده بر عملکرد مغزدر دعواها چه میکنی؟انگشت نگاری مغز نشان میدچت جی پی تیروبات ها قول میدهندتبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک بازی فرزندان زمان خودزبان، نشان دهنده ی سخنگو تشویق خواندن به کودکاناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ضد اعتیادشناخت ناشناختهبیماری ای شبیه ام اس مولتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه های کاذبگوهر با نظر دیگران سنگ نممرزهای حقیقی یا مرزهای تغیرقابل دیدن کردن مادهدفاع از پیامبربزرگترین خطایی که مردم مآیا گذشته، امروز وآینده تکینگینمای موفقیتدرمان پوکی استخوانانسان قدیم در شبه جزیره عچرا مغز انسان سه هزار سالروش هایی برای مقابله با اترازودونابزارهای دفاعی و بقای موهوش مصنوعی در خدمت خلق وحقلب دروازه ی ارتباطسلول های مغزی عامل پارکیتعویض دارو در تشنجاز تکامل تا مغز، از مغز توسواس، بیماری استشکستن مرز دور مغزبیهوشی در بیماران دچار امنحنی که ارتباط بین معرفحس و ادراک (قسمت اول )گاهی در پارکینسون باید پمشاهدات آمیخته با اشتباهدو برابر شدن خطر مرگ و میتفاوت مغز انسان و میمون هآیا خداباوری محصول تکاملتکامل زبان انسان از پیشینه عدم مطلق بلکه عدم با قدرمان زخم دیابتی با تکنواولین مورد PML به دنبال تکنزاع ها بیهوده استریاضیات یک حس جدید استتست نوار عصب و عضلهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوش عاطفی قسمت دهمقدم زدن و حرکت دید را تغیسماگلوتید داروی کاهش دهنتغذیه بر ژنها تاثیر دارداسکار، لگوی هوشمندژن همه چیز نیستشبیه سازی میلیون ها جهان با تعمق در اسرار ابدیت و موسیقی هنر مایع استحس و ادراک قسمت هفتمپول و عقیدهمغز فکر میکند مرگ برای دیدید تو همیشه محدود به مقدآب زندگی است قسمت سومتاثیر مشاهده بر واقعیت بنوار عصب و عضلهدریای خداایمپلانت مغزینظریه تکامل در درمان بیمراه های جدید برای قضاوت راختلالات عضلانی ژنتیکاستخوان های کشف شده، ممکهیچ نقطه ای مرکزی تر از الوزالمعده(پانکراس)مصنوعسودمندی موجودات ابزی بر جهان موازی و حجاب هاکلام و زبان، گنجینه ای بسشعار و عملبارداری بدون رحممکان زمان یا حافظه زمانحس و ادراک قسمت بیستمتمدن پیشرفته ی پیشینیانپیوندهای پیچیده با تغییرمغز انسان ایا طبیعتا تمادانشمندان پاسخ کوانتومی آزمون ذهنی گربه شرودینگرتاثیر گیاه خواری بر رشد واینترنت بدون فیلتر ماهوانوروز یا روز پایانیدرگیری اعصاب به علت میتونورالژیدرب بسته با غیر خود باز مهمیشه اطمینان تو بر خدا برشد مغز فرایندی پیچیده اارتباط پیوسته ی جهاناطلاعاتی عمومی در مورد مهر جا که جات میشه، جات نیمقایسه رقابت و همکاریسیر آفرینش از روح تا مغز جهان پر از چیزهای اسرار آکندر علیه سرطانضررهای شکر بر سلامت مغزبحثی درباره هوش و تفاوتهپاکسازی مغزماجرای جهل مقدسخفاش کور و انسان بینا؟تو یک معجزه ایمغز بزرگ و فعال یا مغز کوداروی تشنجی دربارداریإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتاثیر تغذیه بر سلامت روااکسکاربازپین در درمان تشذهن ما از در هم شکستن منبهندسه در پایه ی همه ی واکزمان، واقعی نیستاز مخالفت بشنووقتی فهمیدی خطا کردی برگبه قفس های سیاهت ننازمنابع انرژی از نفت و گاز سایه را اصالت دادن، جز فرجهش تمدنی عجیب و شگفت انسکیهان خود را طراحی میکندماده، چیزی نیستعقل مجادله گربدون زمان، ماده ای وجود نپرتوهای صادر شده از سیاهخواص منیزیمتو در میانه ی جهان نیستی نقش مهاجرت در توسعه نسل اداروی سل سپتالکترودهای کاشتنینگاه مادی غیر علمی استتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرفلکس وتری با توضیح دکتر هوش مصنوعی گوگل به کمک تشفیلم کوتاه هیروشیما از هزندان ذهنیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکویتامین دی گنجینه ای بزربه زودی شبکه مغزی به جای منابع جدید انرژیسخن پاک و ثابتجدایی خطای حسی استکارهایی بیش از طراحی و گپمخچه فراتر از حفظ تعادلعلت خواب آلودگی بعد از خوبرخی مرزهای اخلاق و علوم آنچه ناشناخته است باید شخورشید مصنوعیتوهم چیستنقش اتصالات بین سلولهای در ناامیدی بسی امید استامیدهای جدید برای بازیابچالش هوشیاری و اینکه چرا رنگ کردن، حقیقت نیستتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فروتنی و غرورزبان مشترک ژنتیکی موجودااز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقسردرد میگرنبیمار 101 ساله، مبتلا به سمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت تنها چیزی است که شاکشف مکانیسمی پیچیده در بمرکز حافظه کجاستعبارت های مبهم مانند انرخدا بخشنده است پس تو هم ببرخی سلولهای عصبی در تلاآیا فراموشی حتمی استتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنقش غذاها و موجودات دريادر سال حدود 7 میلیون نفر انتقال ماده و انرژیچت جی پی تیروبات های ریز در درمان بیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک بازی فرضیه ای جدید توضیح میدهزبان، وسیله شناسایی محیطتشخیص ژنتیکی آتروفی های از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن علیه سرطانشناخت و معرفت، و نقش آن دبیماری اسپینال ماسکولار منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاست گویید نوزده و ایمنی ساکتمزایای شکلات تلخ برای سلغار افلاطوندفاع در برابر تغییر ساختبزرگترین درد از درون است آیا پیدایش مغز از روی تصاتکامل فردی یا اجتماعینمایش تک نفرهدرمان پوکی استخوانانسان میوه ی تکاملچرا مغزهای ما ارتقا یافت روش هایی برای کم کردن اضطترازودونابعاد و نیازهای تکاملیهوش مصنوعی درمانگر کامپیقلب روباتیکسلول های بنیادیتعامل انسان و هوش مصنوعیاز تکامل تا مغز، از مغز توسیله، فقط دعا نیستشکستگی لگن یا سکته ی مغزیبیو الکترونیک؛ ترکیب موجمنشأ اطلاعات و آموخته ها حس و ادراک (قسمت دوم )گذر زمان کاملا وابسته به مطالبه ی حق خوددو برابر شدن خطر مرگ و میتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا دلفین ها می تواند از تکامل ساختار رگهای مغزی نهایت معرفت و شناخت درک عدرمان ساده ی روماتیسماولین مورد پیوند سر در اننزاع بین جهل و علم رو به پریتوکسیمابتست کم هزینه ی بزاق برای احتیاط در ورزش زانو در خاهوش عاطفی قسمت دومقدرت مردمسندرم میلر فیشرثبت و دستکار ی حافظهاسارت و پرخوریژن همه چیز نیستشبیه سازی سیستم های کوانبا خودت نجنگمیلر فیشر نوعی نادر از گیحس و ادراک قسمت هفدهمپوست ساعتی مستقل از مغز دمغز قلبدیدن خدا در همه چیزآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاثیر نگاه ناظر هوشیار بنوار عصب و عضلهدرک فرد دیگر و رفتارهای اایمپلانت مغزی و کنترل دو نظریه تکامل در درمان بیمراه های جدید برای قضاوت راختراع جدید اینترنت کواناستروژن مانند سپر زنان دهیچ چیز همیشگی نیستلیروپریم داروی ترکیبی ضدسی و سه پل اصفهانجهان ما میتواند به اندازکلام، در تحولی شگفت آور بصبور باشبازگشایی مجدد مطب دکتر سمکانیک کوانتومی بی معنی حس و ادراک قسمت دهمتمدن بشری و مغز اخلاقیپیوندی که فراتر از امکانمغز انسان برای ایجاد تمددانشمندان اولین سلول مصنآزادی در چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد واینترنت، حقیقت جامعه ی فتاثیر گیاه خواری بر رشد وایندرالنورالژی تریژمینالدرختان چگونه بر تشکیل ابهمیشه به آنچه داری، خوشنرشد مغز علت تمایل انسان بارتباط انسانی، محدود به اطلاعاتی عمومی در مورد مهر حرکت خمیده می شود و هر مقابله ی منطقی با اعتراضسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان پر از چیزهای جادویی کو کیو تن coQ10ضعیف و قویبحثی درباره هوش و تفاوتهپارادوکس ها در علمماجرای عجیب گالیلهخفاش با شیوع همه گیری جدیتو یک جهان در مغز خودت هسمغز بزرگترین مصرف کننده داروی جدید ALSافت فشار خون ناگهانی در وتاثیر حرکات چشم بر امواج اگر فقط مردم میفهمیدند کذهن چند جانبه نیازمند نگهندسه زبانِ زمان استزمان، اندک استاز نخستین همانند سازها توقتی ناراحتی چیکار میکنیبه مغز خزندگان خودت اجازمنابع انرژی از نفت و گاز ساخت سلول عصبی حتی پس از جهشهای مفید و ذکاوتی که دکیهانِ هوشیارِ در حال یاماده، چیزی بیش از یک خلا عقل در جهان جدید، عجیب اسبر کسی اعتماد نکن مگر اینپرتوزایی از جسم سیاهخواص میوه ی بهتوقف؛ شکستنقش میدان مغناطیسی زمین داروی ضد چاقیالگو نداشتیمنگاه محدود و تک جانبه، مشتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرفتار مانند بردههوش مصنوعی الفاگوفیلمی بسیار جالب از تغییزونیسومایداز تلسکوپ گالیله تا تلسکویروس مصنوعیبه زیر پای خود نگاه نکن بمناطق خاص زبان در مغزجریان انرژی در سیستم های کاربرد روباتهای ريزنانومخچه ، فراتر از حفظ تعادلعماد الدین نسیمی قربانی برخی نکات از گاید لاین پرآنچه واقعیت تصور میکنیم خوش قلبی و مهربانیتوهم و خیالنقش تیروئید در تکامل مغزدر هم تنیدگی مرزها و بی مامیدوار باش حتی اگر همه چچالش های ایستادن بر دو پارنگین کمانتاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فرگشت و تکامل تصادفی محض زبان چهار حرفی حیات زمیناز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیدسردرد میگرن در کودکانبیمار مرکز تنفس سلولیمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت خواب و رویاکشف ژن جدید، می تواند گستمرکز خنده در کجای مغز استعجول نباشخدا تاس نمیریزدبرخی سيناپسها طی تکامل و آیا ممکن است موش کور بی متوسعه برخی شغل ها با هوش نقش غذاها و موجودات دريادر عید نوروز مراقب تصادف انتروپی و هوشیارینتایج نادانی و جهلروبات کیانتبدیل سلولهای محافط به سابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک تا کمفساد اقتصادی سیتماتیک درزدودن نقص از هوش مصنوعیتشخیص آلزایمر سالها قبل از تکینگی تا مغز از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه اشناخت حقیقت یا آرزوهای گبیماری اضطراب عمومیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاست گوش دادن بهتر از حرف زدنمسمومیت دانش آموزان بی گغرور و علمدقیق ترین تصاویر از مغز ابسیاری از مجرمان، خودشانآیا آگاهی پس از مرگ از بیتکامل مادی تا ابزار هوشمچند نرمش مفید برای کمردردرمان آرتروز با ورزش موضانسان ها می توانند میدان چرا ویروس کرونای دلتا واروش هایی برای جلوگیری از تراشه مغز بدون واسطه ی دابعاد اضافه ی کیهانهوش مصنوعی درخدمت خلق وحقلب را نشکنسلول های بنیادی منابع و اتعامل انسان با هوش مصنوعاز تکامل تا مغز، از مغز تیک پیام منفرد نورون مغزی شگفت نیست من عاشق تو باشمبیوگرافیمنشاء کوانتومی هوشیاری احس و ادراک قسمت 67گذشته را دفن کنمطالبی در مورد تشنجدو داروی جدید برای میاستتفاوت ها را به رسمیت بشناآیا دلفین ها میتوانند باتکامل شناخت انسان با کشفنهایت در بی نهایتدرمان سرگیجه بدون نیاز باولین هیبرید بین انسان و نزاع بین علم و نادانی رو ریسپریدونتست آر ان اس دز میاستنی گاحتیاط در تعویض داروهاهوش عاطفی قسمت سومقدرت و شناخت حقیقتسندرم کووید طولانیثبت امواج الکتریکی در عصاساس انسان اندیشه و باور ژن هوش و ساختارهای حیاتی شبکه های مصنوعی مغز به دربا خدا باشمیهمانهای ناخوانده عامل حس و ادراک قسمت هجدهمتلقین اطلاعات و حافظهپوشاندن خود از نورمغز ما کوچکتر از نیم نقطهدیدگاه نارسای دوگانه ی مآتاکسیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نوار عصب و عضلهدرک نیازمند شناخت خویش اایمپلانت مغزی کمک میکند نظریه تکامل در درمان بیمراه پیروزی در زندگی چیستادامه بحث تکامل چشماسرار آفرینش در موجهیچ چیز، چقدر حقیقی استلیس دگرامفتامین یا ویاسسیلی محکم محیط زیست بر انجهان مادی، تجلی فضا در ذهکلرال هیدرات برای خوابانصبور باشبازگشت از آثار به سوی خدامکانیزمهای دفاعی در برابحس و ادراک قسمت دوازدهمتمدن زیر آبپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز انسان برای شادمانی طدانشمندان تغییر میدان مغآزادی عقیده، آرمانی که تتاثیر گیاه خواری بر رشد وایپیداکریننوزاد ناشنوای متولد شده،درختان اشعار زمینهمیشه داناتر از ما وجود درشد در سختی استارتباط از بالا به پایین ماعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهرچیز با یک تاب تبدیل به مقابله با کرونا با علم اسسیستم تعادلی بدنجهان دارای برنامهکوچ از محیط نامناسبطلوع و حقیقتبحثی درباره هوش و تفاوتهپاسخ گیاهان در زمان خوردماده ی تاریکخلا، حقیقی نیستتو کجای جهانیمغز حریص برای خون، کلید تداروی جدید s3 در درمان ام افت هوشیاری به دنبال کاهچگونه مغز ما، موسیقی را پتاثیر دوپامین و سروتونیناگر میدانی مصیبت بزرگتر ذهن هوشیار در پس ماده ی مهندسه، نمایشی از حقیقتزمزمه ات مانده در گوشماز نخستین همانند سازها توقتی پر از گل شدی خودت را به نقاش بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز ساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهشهای مفید و ذکاوتی که دکیست هیداتید مغزماست مالیعقل سالمبرلیتیونپرسشخواص هلو برگ هلوتولید مولکول جدید توسط هنقش محیط زندگی و مهاجرت دداروی ضد چاقیالگو و عادت را بشکن و در انگاه کلی نگرتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانرفتار وابسته به شکلهوش مصنوعی اکنون می توانفیروز نادریزونا به وسیله ویروس ابله از تکنیکی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز مبه سیاهی عادت نکنیممناطق خاصی از مغز در جستججریان انرژی در سیستم های کاربرد روباتهای ريز، در مخچه ابزاري که وظیفه آن فعنصر اصلی تعیین واقعیتبرخی نرمش ها برای درد زانآنچه حس می کنیم، نتیجه ی خوش خیالی و خوش بینیتوهم وجودنقش حفاظتی مولکول جدید ددر هم تنیدگی کوانتومیامیدواریچالش کمبود اندام برای پیرهبر حقیقیتاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی از عروسک بازی فراموش کارها باهوش تر هسزبان نیاز تکاملی استاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمرسردرد میگرنی در کودکانبیماری لبر و نابینایی آنمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت در علم، هرگز نهایی کشف ارتباط جدیدی از ارتبمرگ چیستعدم توقف تکامل در یک انداخدای رنگین کمانبرداشت مغز ما از گذر زمانآیا ما کالا هستیمتوصیه های سازمان بهداشت نقش غذاها و موجودات دريادرمان نگهدارنده ی اعتیادانتظار گذر تندباد؟نجات در اعتماد به خودروح و آب حیاتتبر را بردارابزار بقای موجود زنده از هوش مصنوعی از عروسک تا کمفشار و قدرتسفر فقط مادی نیستتشخیص ایدزاز تکینگی تا مغز از مغز توابسته به دوستی این و آن شناخت درون، شناخت بیرون؛بیماری بیش فعالیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحافظه و اطلاعات در کجاستگوشه بیماری اتوزومال رسسمسمومیت دانش آموزان، قماغربال در زندگیدل به دریا بزنبسیاری از بیماری های جدیآیا امکان بازسازی اندامهتکامل مداومچند جهانیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلانسان یک کتابخانه استچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک روش هایی ساده برای کاهش اتراشه ها روی مغزابعاد بالاترهوش مصنوعی ساخته هوش طبیقوی تر باشسلول های بدن تو پیر نیستنتعداد کلی ذهن ها در جهان از تکامل تا مغز، از مغز تیک پیشنهاد خوب برای آسان شگفت انگیز بودن کیهانبیوگرافیمهمان ناخواندهحس و ادراک قسمت 74گر جان به جز تو خواهد از خمطالعه ای بیان میکند اهددو سوی واقعیتتفاوت های بین زن و مرد فقآیا دست مصنوعی به زودی قاتکامل، نتیجه ی برنامه رینهادینه سازی فرهنگ اختلادرمان سرگیجه بدون نیاز باولین تصویر در تاریخ از سنزاع بین علم و جهل رو به پریسدیپلام تنها داروی تایاحساس گذر سریعتر زمانهوش عاطفی قسمت ششمقدرت کنترل خودسندرم گیلن باره به دنبال جلو رفتن یا عقبگرداستفاده از مغز، وزن را کمژن یا نقشه توسعه مغز و نقشبکیه های مصنوعیبا طبیعت بازی نکنمیوپاتی و نوار عصب و عضلهحس و ادراک قسمت هشتمتلاش ها برای کشف منابع جدپیموزایدمغز مانند تلفن استدیروز و امروزآتاکسی فریدریشتاثیر نگاه انسان بر رفتانوار عصب و عضلهدرک و احساسایمپلانت نخاعی میتواند دنعناعراه انسان شدن، راه رفتن واداراوون تنها داروی تاییاسرار بازسازی اندام هاهیچ وقت خودت را محدود به لا اکراه فی الدینسینوریپا داروی ترکیبی ضدجهان مرئی و نامرئیکم کردن کالری روشی سودمنصبر لازمه ی پیروزی استبازگشت به ریشه های تکاملما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت سومتمدنی قدیمی در شمال خلیج پیام های ناشناخته بر مغز مغز انسان برای شادمانی طدانشمندان روش هاي جدیدی آزار حقیقی