دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ثبت و دستکار ی حافظه

چگونه فناوری، می تواند به ما اجازه دهد، خاطرات را ببینیم و دستکاری کنیم؟
اپتوژنتیک و تصویربرداری پیشرفته، به دانشمندان علوم اعصاب کمک کرده است تا چگونگی شکل گیری خاطرات را درک کنند و دستکاری آنها را ممکن کرده است.
توسط جاشوا سارینا نوروساینتیست
25 آگوست 2021
86 میلیارد نورون در مغز انسان، وجود دارد که هر کدام دارای هزاران اتصال هستند و باعث ایجاد صدها تریلیون سیناپس، می شوند. سیناپس ها- نقاط اتصال بین نورون ها- خاطرات را ذخیره می کنند. تعداد بسیار زیاد نورون ها و سیناپس ها در مغز ما، یافتن مکان دقیق یک حافظه ی خاص را به یک چالش علمی بزرگ تبدیل می کند.
پی بردن به چگونگی شکل گیری خاطرات، ممکن است در نهایت به ما کمک کند درباره ی خودمان بیشتر بدانیم و قدرت ذهنی خود را سالم و پیشرفته، نگه داریم.
حافظه به شکل گیری هویت ما کمک می کند و اختلال حافظه، ممکن است نشان دهنده ی یک اختلال مغزی باشد. بیماری آلزایمر با از بین بردن سیناپس ها، حافظه افراد را از بین می برد.
اعتیاد، مراکز یادگیری و حافظه مغز را می زداید و برخی از شرایط سلامت روان، مانند افسردگی، با اختلال حافظه مرتبط است.
علوم اعصاب از جهات بسیاری، ماهیت خاطرات را آشکار کرده است، اما خود، مفهوم خاطرات را نیز تغییر داده است.
پنج سوال زیر نشان می دهد ما چقدر آموخته ایم و چه رازهایی باقی مانده است.
۱- آیا می توانیم خاطرات را در مغز ببینیم؟


دانشمندان علوم اعصاب، طرح کلی خاطرات را در مغز برای چندین دهه مشاهده کرده اند. با این حال، اخیراً آنها توانستند بازنمایی فیزیکی پایدار یک حافظه را ببینند که به آن انگرام حافظه می گویند. یک انگرام، در شبکه‌ای از نورون‌های متصل، ذخیره می‌شود و نورون‌هایی- که انگرام را نگه می‌دارند- می‌توانند بدرخشند تا از طریق میکروسکوپ‌های ویژه، قابل مشاهده باشند.
امروزه، عصب‌شناسان می‌توانند با فعال کردن مصنوعی شبکه‌های زیربنایی و درج اطلاعات جدید، انگرام‌های حافظه را دستکاری کنند. این تکنیک ها همچنین نحوه ی عملکرد انواع مختلف حافظه و محل ثبت هر کدام در مغز را روشن می کند.
خاطره ی زندگی‌نامه‌ای اپیزودیک Episodic autobiographical memory به آنچه اتفاق افتاده و مکان و زمان آن، می‌پردازد و به هیپوکامپ یعنی ساختاری به شکل اسب دریایی، متکی است.
خاطرات عملکردی- که توسط عقده‌های قاعده‌ای پشتیبانی می‌شوند- به ما اجازه می دهد به یاد بیاوریم که چگونه رفتارهای معمولی مانند دوچرخه‌سواری را انجام دهیم. این منطقه در افراد معتاد، دچار اختلال می شود.
توانایی ما برای یادآوری حقایق، مانند نام پایتخت ها، به لطف حافظه ی معنایی است که در قشر مغز، ذخیره می شود.
۲- چه ابزاری به ما اجازه می دهد خاطرات را ببینیم؟
در پایان قرن نوزدهم، میکروسکوپ‌های رومیزی، امکان شناسایی تک تک نورون‌ها را فراهم کرد و به دانشمندان این امکان را داد تا تصاویری با جزئیات خیره‌کننده از مغز، ترسیم کند.
در اواسط قرن بیستم، میکروسکوپ‌های الکترونی قدرتمند، می‌توانستند ساختارهای سیناپسی را به عرض تنها ده‌ها نانومتر (در حدود عرض یک ذره ویروس) نشان دهند.
در آغاز قرن بیست و یکم، دانشمندان علوم اعصاب از میکروسکوپ‌های دو فوتونی برای تماشای شکل‌گیری سیناپس‌ها در زمان واقعی، هنگام یادگیری موش‌ها استفاده کردند.
پیشرفت‌های باورنکردنی در ژنتیک همچنین امکان مبادله ی ژن‌ها را در داخل و خارج از مغز برای پیوند آن با عملکرد حافظه، فراهم کرد. دانشمندان از ویروس‌ها برای وارد کردن یک پروتئین فلورسنت سبز- که در چتر دریایی وجود دارد- به مغز موش استفاده کردند و این، باعث میشود نورون‌ها در حین یادگیری، روشن شوند.
آنها همچنین از پروتئین جلبکی به نام کانال رودوپسین (ChR2) برای فعال سازی مصنوعی نورون ها استفاده کرده اند. این پروتئین به نور آبی حساس است، بنابراین هنگامی که به نورون ها وارد می شود، نورون ها را می توان با لیزر آبی، روشن و خاموش کرد - (تکنیکی به نام اپتوژنتیک).
با استفاده از این فناوری- که تقریباً دو دهه پیش توسط محققان دانشگاه استنفورد ابداع شد- عصب‌شناسان می‌توانند سلول‌های انگرام حافظه را در حیوانات آزمایشگاهی به‌طور مصنوعی فعال کنند.
تکنیک‌های جدید همچنین امکان مطالعه ی نحوه ی انتقال تکانه‌های عصبی اطلاعات بیرونی را به دنیای درونی ما فراهم می‌کنند. برای مشاهده ی این فرآیند در مغز، دانشمندان علوم اعصاب از الکترودهای کوچک برای ضبط تکانه ها استفاده می کنند که فقط چند میلی ثانیه طول می کشد.
ابزارهای تحلیلی مانند الگوریتم‌های رمزگشایی عصبی، می‌توانند نویز را حذف کنند تا الگوهایی را- که نشان‌دهنده ی یک مرکز حافظه در مغز هستند- آشکار کنند. کیت های نرم افزار با منبع باز، به آزمایشگاه های علوم اعصاب بیشتری، اجازه می دهد تا چنین تحقیقاتی را انجام دهند.


۳- این ابزارها در مورد چگونگی ایجاد و ذخیره ی خاطرات به ما چه می گویند؟
چگونگی تبدیل شدن نورون‌ها به بخشی از انگرام حافظه، تا همین اواخر، یک راز بوده است. وقتی عصب‌شناسان نزدیک‌تر نگاه کردند، از دیدن اینکه نورون‌ها برای ذخیره ی خاطرات با یکدیگر رقابت می‌کنند، شگفت‌زده شدند. با وارد کردن ژن‌ها به مغز برای افزایش یا کاهش تحریک‌پذیری نورون، محققان دریافتند هیجان‌زده‌ترین نورون‌ها در ناحیه، به بخشی از انگرام تبدیل می‌شوند. این نورون ها همچنین به طور فعال همسایگان خود را از تبدیل شدن به بخشی از انگرام دیگر برای مدت کوتاهی، باز می دارند.
این رقابت احتمالاً به شکل‌گیری خاطرات، کمک می‌کند و نشان می‌دهد که محل تخصیص خاطرات در مغز، تصادفی نیست.
در آزمایش های دیگر، محققان دریافتند که شبکه های عصبی، خاطرات فراموش شده را حفظ می کنند. موش هایی- که با یک کوکتل از مهارکننده های پروتئین، تزریق می شوند- دچار فراموشی می گردند و احتمالاً اطلاعات را فراموش می کنند زیرا سیناپس های آنها پژمرده می شوند. اما محققان دریافتند که این خاطرات برای همیشه از بین نمی‌روند - نورون‌ها همچنان اطلاعات را نگه می‌دارند، اگرچه بدون سیناپس‌ها نمی‌توان آن‌ها را بازیابی کرد.(حداقل وقتی تحریک اپتوژنتیک به آنها وارد نشود.)
موش های مبتلا به آلزایمر، از دست دادن حافظه ی مشابهی را نشان دادند.
یافته ی دیگر این است که چگونه رویاپردازی، حافظه ی ما را تقویت می کند. دانشمندان علوم اعصاب مدت‌ها فکر می‌کردند که با تکرار تجربیات روزانه، به شکل تکانه‌های عصبی در طول خواب، آن خاطرات به آرامی از هیپوکامپ، به قشر مغز منتقل می‌شوند تا مغز بتواند اطلاعاتی را برای ایجاد قوانینی در مورد جهان، استخراج کند. آنها همچنین می‌دانستند که برخی از قوانین، توسط قشر مغز با سرعت بیشتری سنتز می‌شوند، اما مدل‌های موجود نمی‌توانند توضیح دهند که چگونه این اتفاق می افتاد. با این حال، اخیراً محققان از ابزارهای اپتوژنتیک در مطالعات حیوانی استفاده کرده اند تا نشان دهند که هیپوکامپ همچنین برای ایجاد این خاطرات قشر مغز- که به سرعت شکل می گیرند- کار می کند.
تاکاشی کیتامورا ، استادیار مرکز پزشکی جنوب غربی دانشگاه تگزاس می‌گوید: «هیپوکامپ به ایجاد سریع انگرام‌های حافظه ی نابالغ در قشر مغز کمک می‌کند. هیپوکامپ هنوز هم به قشر مغز آموزش می دهد، اما بدون ابزارهای اپتوژنتیک، ممکن است انگرام های نابالغ را مشاهده نکرده باشیم.
۴- آیا می توان خاطرات را دستکاری کرد؟
خاطرات- آنطور که ممکن است تصور شود- پایدار نیستند. طبیعتاً آنها باید متمایل به تغییر باشند، در غیر این صورت، یادگیری غیرممکن خواهد بود.
تقریباً یک دهه پیش، محققان MIT موش‌ها را به‌طور ژنتیکی، تغییر دادند، به طوری که وقتی نورون‌های آنها در حین یادگیری فعال بودند، این فعالیت، ژن ChR2 را فعال کرد که به پروتئین فلورسنت سبز متصل بود. دانشمندان علوم اعصاب با دیدن اینکه کدام نورون ها فلورسان دارند، می توانند تشخیص دهند که کدام یک در یادگیری نقش دارند. و آنها می توانند با تابش نور بر روی ژن های ChR2 مرتبط با آن نورون ها، خاطرات خاصی را دوباره فعال کنند.
با این توانایی، محققان MIT یک حافظه ی کاذب را در مغز موش قرار دادند. ابتدا موش‌ها را در یک جعبه مثلثی قرار دادند- که ژن‌ها و نورون‌های خاص ChR2 را فعال می‌کرد. سپس موش‌ها را در جعبه‌ای مربعی قرار دادند و در حالی که نوری به نورون‌های ChR2 مرتبط با محیط اول می‌تابیدند، به پاهایشان شوک وارد کردند.
در نهایت، موش‌ها حافظه ی جعبه مثلث را با شوک‌ها مرتبط کردند، حتی در حالی که فقط زمانی که در جعبه ی مربع بودند، شوکه شدند.
استیو رامیرز ، یکی از نویسندگان این مطالعه- که اکنون استادیار علوم اعصاب در دانشگاه بوستون است- می‌گوید: «حیوانات از محیطی می‌ترسیدند که از نظر فنی هرگز اتفاق بدی در آن، رخ نداده بود.
استفاده از چنین تکنیک هایی شامل کابل های فیبر نوری و لیزر، برای آزمایش بر روی مغز انسان امکان پذیر نیست، اما نتایج روی مغز موش ها نشان می دهد که چقدر به راحتی می توان خاطرات را دستکاری کرد.
۵- آیا می توانیم خاطرات را خارج از مغز ببینیم؟
خاطرات انسان را می توان با استفاده از اسکنرهای مغزی به صورت بصری بازسازی کرد. در تحقیقات انجام شده توسط بریس کول- که اکنون استادیار علوم اعصاب شناختی در دانشگاه اورگان است- به افراد، تصاویر داده شد تا مشاهده کنند و مغز آنها با دستگاه ام آر آی، اسکن شد تا مناطق فعال، اندازه گیری شود.
سپس الگوریتمی آموزش داده شد تا حدس بزند که فرد در حال مشاهده چه چیزی است و تصویری را بر اساس این فعالیت، بازسازی کند.
این الگوریتم همچنین تصاویر شرکت‌کنندگانی را بازسازی کرد- که از آنها خواسته شد- یکی از تصاویری را که مشاهده کرده‌اند در ذهن خود نگه دارند.

در این تصاویر بازسازی شده، جای زیادی برای بهبود وجود دارد، اما این کار، نشان داد که الگوریتم های تصویربرداری عصبی و بازسازی، واقعاً می توانند محتوای خاطرات انسانی را برای دیدن دیگران، نشان دهند.
فناوری به دانشمندان علوم اعصاب اجازه داده تا به مغز نگاه کنند و آثار درخشان و ریز حافظه را ببینند. با این حال، کشف این- که تجربیات و دانش می توانند کاشته یا بیرونی شوند- به حافظه نیز معنای متفاوتی بخشیده است. این، چه معنی است برای احساس و درک ما از اینکه ما چه هستیم؟ https://www.technologyreview.com/2021/08/25/1031417/memory-brain-questions?utm_source=Facebook&utm_campaign=site_visitor.unpaid.engagement&utm_medium=tr_social&fbclid=IwAR0buhMkqOlMxPwq5jm-uCWZfd2DUEPsPqqRtZXlgX0HcUEHuQxHo8WyLiA


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تیروفیبان موثر در سکته ی مناطق خاص زبان در مغزنقش انتخاب از طرف محیط، نانتقال ماده و انرژیسی و سه پل اصفهانچالش هوشیاری و اینکه چرا ثبت و دستکار ی حافظهترک امروزابزار بقای موجود زنده از صد قدح، نفتاده بشکستهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هشتاد و شاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمردژا وو یا اشنا پنداریبیماری دویکگل زندگیدرک عمیق در حیواناتفروتنی معرفتیمروری بر تشنج و درمان هایبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا کیهان می تواند یک شبیرساناها و ابر رساناها و عتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش سجده بر عملکرد مغزانسان میوه ی تکاملسیستم تخلیه ی مغز بینشی ننتایج نادانی و جهلجهان ما میتواند به اندازتسلیم ارتباط با من برترابعاد و نیازهای تکاملیطوفان بیداریهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و ششماز تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قدانش، یک انسان را ناسازگبیست تمرین ساده برای جلوگامی در درمان بیماریهای دست و پا زدن در سایه؟فرزندان زمان خودمرز جدید جستجو و اکتشاف، تقلید از روی طبیعتآیا خداباوری محصول تکاملزمان به چه دلیل ایجاد میشتا 20 سال آینده مغز شما به منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنمایش تک نفرهاولین مورد پیوند سر در انساخت شبکه عصبی مصنوعی با چرا ویروس کرونای دلتا واجهان پر از چیزهای اسرار آتصویر زیبا از سلولاحتیاط در ورزش زانو در خاعلم و ادراک فقط مشاهده ی هوش مصنوعی، اتفاقات و تحخلاصه ای از مطالب همایش ماستفاده از نظریه ی تکامل یاد گرفتن مداومداروی جدید ای ال اسبابا زود بیاپلاسمای غالبذهت را روی چیزهای مفید متقلب دروازه ی ارتباطمشاهده آینده از روی مشاهتلاشی جدید در درمان ام اسآب زندگی است قسمت سومزندگی، مراتب هوشیاری استتاثیر کپسول نوروهرب بر سمنشاء کوانتومی هوشیاری انهایت معرفت و شناخت درک عایمپلانت مغزی و کنترل دو سخت ترین کار، شناخت خود انزاع بین علم و جهل رو به پجهشهای مفید و ذکاوتی که دتغییر الگوی رشد مغزی با زاختراع جدید اینترنت کوانعواملی که برای ظهور لغت اهوش عاطفی در زنان بیشتر اخواص اناراصل در هم تنیدگی و جهانی ژنهای حاکم بر انسان و انسدارویی ضد بیش فعالی سیستبحث درباره پیدایش و منشا پیوند اندام حیوانات به ارمز بقای جهش ژنتیکیقدم زدن و حرکت دید را تغیمعرفت و شناختتنها در برابر جهانآزادی در چیستزبان متغیرتاثیر گیاهخواری بر رشد و میهمانهای ناخوانده عامل نوار عصب و عضلهایپیداکرینسردرد به دلیل مصرف زیاد منعناعجریان انرژی در سیستم های ارتباط انسانی، محدود به عسل طبیعی موثر در کنترل بهیچ اندر هیچخوشبختی دور از رنج های ماعتماد بی موردکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدر آرزوهایت مداومت داشتهبخش های تنظیمی ژنومتو با باورهایت کنترل میشپیشرفتی مستقل از ابزار هرویای شفافلوزالمعده(پانکراس)مصنوعمغز اندامی تشنه ی انرژی اإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکمکانیزمهای دفاعی در برابنورالژیشهر زیرزمینی در ژاپن براهمیشه داناتر از ما وجود دحقیقت در علم، هرگز نهایی از نخستین همانند سازها تپیامهای کاربرانبه نقاش بنگرهزاران سال چشم های بینا وخطا در محاسبات چیزی کاملکودکان مهاجردرمان های جدید در بیماری برای پیش بینی آینده مغز دپروتز چشمتومورها و التهاب مغزی عاروش های صرفه جویی در ایجامقاومت به عوارض فشار خون مغز بزرگ چالشهای پیش روالکترودهای کاشتنیسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانماده ی تاریکچگونه مغز ما، موسیقی را پشانس یا تلاشهندسه، نمایشی از حقیقتحافظه و اطلاعات در کجاستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکوقتی شروع به بیدار شدن میبه سخن توجه کن نه گویندهدنیایی پر از سیاهچاله کاهش حافظه هرچند فرایندیدرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی اطلاعات روانشناسی مآموزش نوین زبانتوکل بر خداریاضیات یک حس جدید استمنابع انرژی از نفت و گاز نقش قهوه در سلامتیامیدهای جدید برای بازیابسندرم میلر فیشرنگاه مادی غیر علمی استتازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقا از نخستین همانشباهت های ریشه ای چند بیمهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستدوچرخه در کاهش دردهای کمبیماری میاستنی گراویسکجای مغز مسئول پردازش تجدرهای اسرارآمیز و پوشیدهفواید زیاد دوچرخه سواریمحدودیت چقدر موثر استبررسی سیستم تعادلی بدن اآینده ی علم و فیزیک در60 ثراه فراری نیستآینده با ترس جمع نمیشودراه نجاتتکنولوژی های جدید و حالتمناطق خاصی از مغز در جستجنقش اتصالات بین سلولهای انتروپی و هوشیاریسیلی محکم محیط زیست بر انچالش های ایستادن بر دو پاثبت امواج الکتریکی در عصترکیب آمار و ژنتیکابزار بقای موجود زنده از صداقتهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیددژاوو یا آشناپنداریبیماری دیستروفی میوتونیگلوله ی ساچمه ایدرگیری قلب در بیماری ویرفروتنی و غرورمرکز هوشیاری، روح یا بدن بعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا گذشته، امروز وآینده رستگاری محدود به یک راه نتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش غذاها و موجودات درياانسان ها می توانند میدان سیستم تعادلی بدننجات در اعتماد به خودجهان مادی، تجلی فضا در ذهتسلیم شدن از نورون شروع مابعاد اضافه ی کیهانطوفان زیباییهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سیزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریدائما بخوانبیش از نیمی از موارد انتقگامی در درمان بیماریهای دست کردن در گوشفرضیه ای جدید توضیح میدهمرزهای حقیقی یا مرزهای تتقلید از طبیعتآیا دلفین ها می تواند از زمان شگفت انگیزتا بحر یفعل ما یشامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچند نرمش مفید برای کمردراولین هیبرید بین انسان و ساخت شبکه عصبی با الفبای چرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک جهان پر از چیزهای جادویی تصویر زیبای اصفهاناحتیاط در تعویض داروهاعلم و روحهوش احساسیخلاصه ای از درمان های جدیاستفاده از هوش مصنوعی در یاد بگیر فراموش کنیداروی جدید برای میاستنی باد و موجپمبرولیزوماب در بیماری چذخیره ی شگفت انگیز اطلاعقلب روباتیکمشاهدات آمیخته با اشتباهتمایل زیاد به خوردن بستنآب، زندگی است(قسمت پنجم)زندان ذهنیتاثیر کپسول نوروهرب بر سمهمان ناخواندهنهایت در بی نهایتایمپلانت مغزی کمک میکند سختی ها رفتنی استنسبیت عام از زبان دکتر برجهشهای مفید و ذکاوتی که دتغییر خود یا تغییر دیگراادامه بحث تکامل چشمعوارض ازدواج و بچه دار شدهوش عاطفی در زنان بیشتر اخواص اردهاصل علت و تاثیرکفش و کتابداستانها و مفاهیمی اشتبابحثي درباره هوش و تفاوتهپیوند سر آیا ممکن استرمز جهانقدرت مردممغز فکر میکند مرگ برای دیتنهاییآزادی عقیده، آرمانی که تزبان مشترک ژنتیکی موجوداتاثیر انتخاب از طرف محیط میوپاتی و نوار عصب و عضلهنوار عصب و عضلهایا کوچک شدن مغزانسان السردرد تنشنهفت چیز که عملکرد مغز تو جریان انرژی در سیستم های ارتباط از بالا به پایین معشق به هفت مرتبه ی شناختیهیچگاه از فشار و شکست نترخیالپردازی نکناعتیاد و تلاش های درمانی کنگره بین المللی سردرد ددر آسمان هدیه های نادیدنبخش بزرگی حس و ادراک ما اتو باید نیکان را به دست بپپوگستروان سالملیروپریم داروی ترکیبی ضدمغز انسان ایا طبیعتا تماافت فشار خون ناگهانی در وزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر فقط مردم میفهمیدند کما انسانها چه اندازه نزدنورالژی تریژمینالشواهدی از نوع جدیدی از حاهمیشه راهی هستحقیقت راستین انسان علم باز نخستین همانند سازها تسایتهای دیگربه نادیدنی ایمان بیاورهستي مادي ای که ما کوچکترخطا در محاسبات چیزی کاملکودکان میتوانند ناقل بی درمان های جدید سرطانبرای اولین بار دانشمندانپروتز عصبی برای تکلمتومورهای نخاعیروش های عملی برای رفع کمرمقایسه رقابت و همکاریمغز بزرگ و فعال یا مغز کوالگو نداشتیمسلول های بنیادیتاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین همانماده ی خالیچگونه مغز پیش انسان یا همشاهکار قرنهنر فراموشیحافظه ی هوش مصنوعیاز تکنیکی تا مغز از مغز تویتنام نوعی کرونا ویروس بهبود حافظه پس از رخدادهدنیا، هیچ استکاهش دوپامین عامل بیماریدرمان جدید ام اسبرخی بیماری ها که در آن بآمارهای ارائه شده در سطح توپیراماتمنابع انرژی از نفت و گاز نقش مهاجرت در توسعه نسل اامیدوار باش حتی اگر همه چسندرم کووید طولانینگاه محدود و تک جانبه، مشتازه های بیماری پارکینسوابزار بقا از نخستین همانشباهت کیهان و مغزهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستدوچرخه سواری ورزشی سبک و بیماری های میتوکندریکرونا چه بر سر مغز می آوردرون قفس یا بیرون از آنفیلم کوتاه هیروشیما از همحدودیت های حافظه و حافظبررسی علل کمر درد در میانبرطرف کردن خشونت را از خاآیا فراموشی حتمی استراه های جدید برای قضاوت رتکنولوژی و پیشرفتمنبع نور واقعی و ثابت، حقنقش تیروئید در تکامل مغزانتظار گذر تندباد؟سینوریپا داروی ترکیبی ضدچالش کمبود اندام برای پیجلو رفتن یا عقبگردترکیب حیوان و انسانابزار بقای موجود زنده از صدای بم با فرکانس پایین، هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاهاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژندگرگونی های نژادی و تغییبیماری سلیاکگلوئوندرگیری مغز در بیماری کویفرگشت و تکامل تصادفی محض مرکز حافظه کجاستتفکر قبل از کارآیا پیدایش مغز از روی تصارشته نوروایمونولوژی و نقتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست قسمت53نقش غذاها و موجودات درياانسان یک کتابخانه استسیستم دفاعی بدن علیه مغز نجات در راستگوییجهان مرئی و نامرئیتست نوار عصب و عضلهابعاد بالاترطولانی ترین شبهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت ششماز تکامل تا مغز، از مغز تورزش و میگرندارچینبیشتر کمردردها نیازی به گاهی لازم است برای فهم و دست آسمانفساد اقتصادی سیتماتیک درمزایای شکلات تلخ برای سلتقویت مغز با ورزشآیا دلفین ها میتوانند بازمان، واقعی نیستتاول کف پا و حقیقتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچند جهانیاولین تصویر در تاریخ از سساختن آیندهچرا پس از بیدار شدن از خوجهان دارای برنامهتصویربرداری فضاپیمای آماحساس گذر سریعتر زمانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بههوش احساسیخم شدن فضا-زماناستفاده از انرژی خلایادگیری مهارت های جدید دداروی جدید برای کاهش وزنباد غرور و سر پر از نخوت وپنج اکتشاف شگفت آور در موذره ی معین یا ابری از الکقلب را نشکنمطالبه ی حق خودتمایز یا کشف یگانگیآتاکسیزونیسومایدتاثیر کتامین در درمان پامهندسی ژنتیک در حال تلاش نهادینه سازی فرهنگ اختلاایمپلانت نخاعی میتواند دسختی در بلند شدن از روی صچسبیدن به خود، مانع بزرگ جوانان وطنتغییر دیگران یا تغییر خواداراوون تنها داروی تاییعید نوروز مبارکهوشمندی کیهانخواص باداماصل عدم قطعیت از کوانتوم کل اقیانوس در یک ذرهدخالت در ساختار ژنهابحثی جالب درباره محدودیتپیوند سر برای چه بیمارانرمز جهان خاصیت فراکتالقدرت و شناخت حقیقتمغز قلبتنهایی رمز نوآوری استآزار حقیقیزبان چهار حرفی حیات زمینتاثیر احتمالی عصاره تغلیمیوتونیک دیستروفینوار عصب و عضلهایا این جمله درست است کسیسردرد سکه ایهفت سین یادگاری از میراث جریان انرژی در سیستم های ارتباط بین هوش طبیعی و هوعشق درونی به یگانگی خلقتهیپرپاراتیروئیدیسمخانه ی تاریککنگره بین المللی سردرد ددر آستانه ی موج پنجم کوویبخش بزرگتر کیهان ناشناختتو برای خزیدن خلق نشده ایپایان، یک آغاز استروبات ها قول میدهندلیس دگرامفتامین یا ویاسمغز انسان برای ایجاد تمدافت هوشیاری به دنبال کاهزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر میدانی مصیبت بزرگتر ما انسانها چه اندازه نزدنوزاد ناشنوای متولد شده،شواهدی از دنیسوان(شبه نئهمیشه عسل با موم بخوریمحقیقت غیر فیزیکیاز نخستین همانند سازها تبه هلال بنگرهستی ما پس از شروعی چگال خطای ادراک کارماکودکان گذشته به آینده فکدرمان های رایج ام اسبرای تمدن سازی، باید در بپرورش مغز مینیاتوری انساتومورهای ستون فقراتروش هایی برای کم کردن اضطمقابله ی منطقی با اعتراضمغز بزرگترین مصرف کننده الگو و عادت را بشکن و در اسلول های بنیادی منابع و اتاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانماده ای ضد التهابیچگونه هموساپينس بر زمین شاهکار شش گوشهنر حفظ گرهحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز و از مغز ویتامین E برای فعالیت صحبهداشت خوابدندان ها را مسواک بزنید تکاهش سن بیولوژیکی، تنها درمان جدید ای ال اس، توفربرخی بیماری های خاص که بدآن چیزی که ما جریان زمان توانایی مغز و دیگر اجزای منابع انرژی از نفت و گاز نقش میدان مغناطیسی زمین امیدواریسندرم گیلن باره به دنبال نگاه کلی نگرتازه های درمان ام اسابزار بقا از نخستین همانشباهت زیاد بین سلول هاي عهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت های متفاوتدوپامین قابل حل در آببیماری های مغز و اعصاب و کریستال هادرون و بیرون، جدای از هم فیلمی بسیار جالب از تغییمحدودیت درک انسانکریستال زمان(قسمت اولدرون آشفته ی تو و ظاهر خنفیروز نادریمخچه فراتر از حفظ تعادلبزرگ فکر کنآیا ممکن است موش کور بی مراه های جدید برای قضاوت رتکنولوژی جدید که سلول هامنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش حفاظتی مولکول جدید دانحراف و حقیقتسیگار عامل افزایش مرگ ومچالش دیدگاه های سنتی در بجلوتر را دیدنترازودونابزار بقای موجود زنده از صرع و درمان های آنهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و یاز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن اسپایکوژن ضد کرونادانش قدرت استبیماری ضعف عضلات نزدیک بگمان میکنی جرمی کوچکی در درگیری مغز در بیماران مبفراموش کارها باهوش تر هسمرکز حافظه کجاستتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا آگاهی پس از مرگ از بیرشد مغز فرایندی پیچیده اتکامل زبانمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمنقش غذاها و موجودات درياانسان باشسکوت و نیستینخاع ما تا پایین ستون فقرجهان مشارکتیتست کم هزینه ی بزاق برای اتفاق و تصادفطی یکصد هزار سال اخیر هرچهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت شصت و هشتاز تکامل تا مغز، از مغز تورزش بهترین درمان بیش فعداروهای مصرفی در ام اسبا همه مهربان باشگاهی مغز بزرگ چالش استدست بالای دستفشار و قدرتمسمومیت دانش آموزان بی گتقویت استخوان در گرو تغذآیا دست مصنوعی به زودی قازمزمه ات مانده در گوشمتابوهای ذهنیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچند جهانیاولین دارو برای آتاکسی فساختن آینده، بهترین روش چرا ارتعاش بسیار مهم استجهان در حال نوسان و چرخشتصور ما ازمشکلات و واقعیاحساسات کاذبعلم به ما کمک میکند تا موهوش بشری تهدید برای بشریخونریزی مغز در سندرم کوواستفاده از سلول های بنیایادگیری هوش مصنوعی، عمیقداروی جدید برای ای ال اسبار مغز بر دو استخوانپول و شادیذرات کوانتومی زیر اتمی ققوی تر باشمطالبی در مورد تشنجتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآتاکسی فریدریشزونا به وسیله ویروس ابله تاثیر گیاه خواری بر رشد ومهندسی بدنچهار میلیارد سال تکامل بایمپلانت استخوانی در آسیسدسازی روش مناسب برای مقنسبت ها در کیهانجوانان وطنتغییر دادن ژنها آیا روزی ادب برخورد با دیگرانعامل کلیدی در کنترل کارآهوشیاری و وجودخواص بادام زمینیاصل، روان و نفس استکلمات بلند نه صدای بلنددر میان تاریکی و روشناییبحثی در مورد نقش ویتامين پیوند سر، یکی از راه حلهارنگ کردن، حقیقت نیستقدرت کنترل خودمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتنبیه چقدر موثر استآزار دیگری، آزار خود استزبان نیاز تکاملی استتاثیر بینش و انتظارات فرمیگرن و پروتئین مرتبط با نوار عصب و عضله مهم در تشایا ابزار هوشمندی یا مغز سردرد عروقی میگرنهم نوع خواری در میان پیشیجراحی هوشیار مغزارتباط شگفت مغز انسان و فعشق، شلوغ کردن نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالخانواده پایدارکنترل همجوشی هسته ای با هدر برابر حقایق جدیدبخش دیگری در وجود انسان هتو تغییر و تحولیپاکسازی مغزروبات های ریز در درمان بیلا اکراه فی الدینمغز انسان برای شادمانی طافتخار انسانسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نیروی مغناطیس نباشد ما اکنون میدانیم فضا خالنوسانات کوانتومی منبع ماشیر و دوغ بادامهمیشه، آنطور نیست که هستحقیقت غیر قابل شناختاز نخستین همانند سازها تبه کدامین گناه کشته شدندهشت توصیه برای کاستن از دخطای حسکودکان خود را مشابه خود تدرمان های علامتی در ام اسبرای خودآگاه بودن تو بایپرکاری تیروئیدتوهم فضای خالیروش هایی برای جلوگیری از مقابله با کرونا با علم اسمغز حریص برای خون، کلید تالگوی بنیادین و هوشیاریسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانماده، چیزی نیستچگونه هوشیاری خود را توسشاید گوشی و چشمی، آماده شهنر رها شدن از وابستگیحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین E در چه مواد غذایبهداشت خواب، رمز حافظه ی ده روش موفقیتکایروپاکتیک چیستدرمان جدید سرطانبرخی توجهات در ببمار پارآنچه می دانم، آنچه را میخریتوکسیمابتوانایی یک فرد، برای تغیمنابع انرژی از نفت و گاز نقش محیط زندگی و مهاجرت دامیدواری و مغزسندرم پیریفورمیسنگاه انسان محدود به ادراتاسف بار است انسان، حق خوابزار بقا از نخستین همانشباهت زیاد بین سلول هاي عهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازدورترین نقطه ی قابل مشاهبیماری های ژنرالیزه ی عصکریستال زمان(قسمت دوم)دروغ نگو به خصوص به خودتفیزیک مولکولها و ذرات در مخچه ، فراتر از حفظ تعادلبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا ما کالا هستیمراه پیروزی در زندگی چیستتکنولوژی جدید که سلول هامنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش حیاتی تلومر دی ان آ داندوه در دنیا استسیاهچاله هاچاالش ها در تعیین منبع هوجمجمه انسان های اولیهترازودونابزار بقای موجود زنده از ضایعه ی شبکه لومبوساکرالهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و داز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن دیگر کرونا ساخته شدانش محدود به ابعاد چهاربیماریهای تحلیل عضلانی اگنجینه ای به نام ویتامین درگیری مغزی در سندرم کووفراموشی همیشه هم بد نیستمرکز خنده در کجای مغز استتفکر خلا ق در برابر توهم آیا امکان بازسازی اندامهرشد مغز علت تمایل انسان بتکامل زبانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقش غذاها در کاهش دردهای انسان جدید از چه زمانی پاسکوت، پر از صدانخاع درازتر یا کوتاهتر کجهان معناتست آر ان اس دز میاستنی گاتوبان اطلاعات و پلِ بینطیف انسفالیت، گیلن باره هوش مصنوعی به کمک هوش طبیحس و ادراک قسمت شصت و دواز تکامل تا مغز، از مغز تورزش در کمر دردداروهای ام اسبا هوش مصنوعی خودکار روبگاهی جهت را عوض کندستورالعمل مرکز کنترل بیفشار روحی، همیشه بد نیست مسمومیت دانش آموزان، قماتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیا رژیم غذایی گیاهی سلازنان باهوش ترتاثیر فکر بر سلامتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچند جهانی و علماولین دروغساختار فراکتال وجود و ذهچرا بیماری های تخریبی مغجهان در حال ایجاد و ارتقاتصور از زمان و مکاناخلاق و علوم اعصابعلم بدون توقفهوش در طبیعتخونریزی مغزی کشندهاستفاده از سلول های بنیایادگرفتن، آغاز حرکت است داروی جدید برای دیابتبار بزرگ ایستادن بر دو پاپول و عقیدهذرات کوانتومی زیر اتمی ققیچی ژنتیکیمطالعه ای بیان میکند اهدتمدن پیشرفته ی پیشینیانآتاکسی مخچه ای خودایمنزیان غذاهای پرچربتاثیر گیاه خواری بر رشد ومهربانی، شرط موفقیتچهار ساعت پس از کشتار خوکایمان به رویاسرنوشتنسبت طلایی، نشانه ای به سجواب دانشمند سوال کننده تغییر زودتر اتصالات مغزیادراک ما درک ارتعاشی است عادت همیشه خوب نیستهوشیاری و افسردگیخواص شکلات تلخاصلاح خطا با رفتن بر مسیرکلوزاپین داروی ضد جنوندر مانهای کمر دردبحثی در مورد نقش کلسیم و پیوندهای پیچیده با تغییررنگین کمانقدرت انسان در نگاه به ابعمغز مانند تلفن استتهدیدهای هوش مصنوعیآسيب میکروواسکولاریا آسزبان و کلمه حتی برای کسانتاثیر ترکیبات استاتین (سمیگرن و خوابنوار عصب و عضله برای تاییایا بیماری ام اس (مولتیپسرطان کمیت گراییهمه چیز موج استجراحی گردن همیشه برای دیارتباط شگفت انگیز مغز انعصب حقوق نورولوواعتیاد را به دور بیندازهاوکينگ پیش از مرگش رسالخاویار گیاهیکنترل جاذبهدر جراحی کمر عجله نکنیدبخشیدن دیگران یعنی آرامشتو جهانی هستی که خودش را پارادوکس ها در علمروبات کیانلاموژین داروی ضد اوتیسم؟مغز انسان برای شادمانی طافراد آغاز حرکت خودشان رسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسما از اینجا نخواهیم رفتنوشیدن چای برای مغز مفید شیشه ی بازالتی و سیلیکونهمکاری یا رقابتحقیقت، آن چیزی نیست که جلاز نشانه ها و آثار درک شدبه امید روزهای بهترو هر کس تقوای خدا پیشه کنخطر آلودگی هواکودکان را برای راه آماده درمان ژنتیکی برای نوآوریبرای رشد، باید از مسیر خطپراسینزوماب در پارکینسوتوهم فضای خالی یا توهم فضروش هایی ساده برای کاهش املاحظه های اخلاقی دربارهمغز در تنهایی آسیب میبینالگوبرداری از طبیعتسلول بنیادی و ای ال استاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانماده، چیزی بیش از یک خلا چگونه واکسن کرونا را توزهنر، پر کردن است نه فحش دحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کابوزون هیگز چیستدهن، بزرگترین سرمایهکار امروز را به فردا نینددرمان جدید سرطانALS نگاهی کامل بر بیماری وبرخی توصیه ها برای واکسیآنچه ناشناخته است باید شریسپریدونتوازن مهمتر از فعالیت زیمنابع انرژی از نفت و گاز نقش مرکز تنفس سلولی در بیامیدی به این سوی قبر نیستسندرم پیریفورمیسنگاه از بیرون مجموعهتبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقا از نخستین همانشجاعت و ترسهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسديدن با چشم بسته در خواب بیماری وسواسکریستال زمان(قسمت سوم)دریا آرام نخواهد شد کشتی فیزیک هوشیاریمخچه ابزاري که وظیفه آن فبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا ما تنها موجودات زنده راه انسان شدن، راه رفتن وتکینگیمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش خرچنگ های نعل اسبی دراندوه دردی را دوا نمیکندسیاهچاله های فضایی منابعنابینایی در نتیجه ی گوشی جنین مصنوعیتراشه مغز بدون واسطه ی دابزار بقای موجود زنده از ضایعه ی عروقی مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و ساز تکینگی تا مغز- از مغزتواکسن دیگری ضد کرونا از ددانش بی نهایتبیماری، رساله ای برای سلگوهر با نظر دیگران سنگ نمدرگیری مغزی در سندرم کووفراموشی و مسیر روحانیمرگ چیستتفاوت قند طبیعی با قند و آیا انسان با مغز بزرگش اخرشد در سختی استتکامل زبان انسان از پیشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقشه مغزی هر فرد منحصر بهانسان خطرناکترین موجودسکوت، در برابر گزافه گوینخستین تمدن بشریجهان معکوستشنچ پانایوتوپولوس تشنج اتوسوکسیمایدطبیعت موجی جهانهوش مصنوعی به شناسایی کاحس و ادراک قسمت شصت و ششاز خود رها شووزن حقیقی معرفت و شناختداروهای تغییر دهنده ی سیبا هر چیزی که نفس می کشد مگذر زمان کاملا وابسته به دغدغه نتیجه ی نادانی استفضا و ذهن بازمسیر دشوار تکامل و ارتقاتقویت سیستم ایمنیآیا رژیم غذایی گیاهی سلازنجیرها را ما باید پاره کتاثیر مشاهده بر واقعیت بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچند روش ساده برای موفقیتاولین سلول مصنوعیساختار شبکه های مغزی ثابچرا حیوانات سخن نمی گوینجهان ریز و درشتتصاویر زیبای رعد و برقاخلاق پایه تکامل و فرهنگعلم در حال توسعههوش عاطفی قسمت 11خواندن ، یکی از شستشو دهناستفاده از سلول های بنیایادآوری خواب و رویاداروی جدید ضد فشار خونبار سنین ابزار هوشمندی اپوست ساعتی مستقل از مغز دذرات کوانتومی زیر اتمی ققیچی ژنتیکی تهدید یا فرصمعمای اخلاقی قطارتمدن بشری و مغز اخلاقیآتش منبع انرژیزیباترین چیز در پیر شدنتاثیر گیاه خواری بر رشد وموفقیت هوش مصنوعی در امتنون و القلماین پیوند نه با مغز بلکه سریع دویدن مهم نیستنشانه های گذشته در کیهان جواب سنگ اندازیتغییر عمودی سر انسان از پادغام میان گونه های مختلعادت کن از بالا نگاه کنیهوشیاری کوانتومیخواص شگفت هویجاصول انجام برخی نرمش ها دکلید نزدیک و نگاه تو بر فدر محل کار ارزش خودت را ببحثی در مورد حقیقت فضا و پیوندی که فراتر از امکانرهبر حقیقیقدرت ذهنمغز مادران و کودکان در زمآسیب ها ناشی از آلودگی هوزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر تغذیه بر سلامت روامیگرن و روزه دارینوار عصب و عضله تعیین محلایا بدون زبان میتوانیم تسرعت فکر کردن چگونه استهمه چیز و هیچ چیزجستجوی متن و تصویر به صورارتباط شگفت انگیز مغز انعصب سیاتیکاعداد بینهایت در دنیای مهدف یکسان و مسیرهای مختلخار و گلکندن ریشه ی خوددر درمان بیماری مولتیپل بخشش، عقلانی یا غیر عاقلتو جدای از کیهان نیستیپاسخ گیاهان در زمان خوردروح و آب حیاتلایو دوم دکتر سید سلمان فمغز انسان رو به کوچک تر شافراد بی دلیل دوستدار تو سفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسما اشیا را آنطور که هستندنوعی سکته مغزی ، وحشتناک شکل های متفاوت پروتئین ههمانند سازی در انسانحقایق ممکن و غیر ممکناز نظر علم اعصاب یا نرووسبه بالا بر ستارگان نگاه کوفور و فراوانیخطر حقیقی، خود انسان استکوری گذرای ناشی از موبایدرمان کارتی سل و تومور مغبرای زندگی سالم، یافتن تپرتوهای صادر شده از سیاهتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)روش جدید تولید برقملاحظات بیهوشی قبل از جرمغز را از روی امواج بشناسالتهاب شریان تمپورالسلول بنیادین از مخاط بینتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانچگونه آن شکری که می خوریمهوموارکتوس ها ممکن است دحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا و استخوانبوزون هیگز جهان را از متلدو ویژگی انتزاع و قدرت تجکار با یگانگی و یکپارچگیدرمان دارویی سرطان رحم بNVG 291ماست مالیبرخی درمان های Spinal Muscular Atآنچه واقعیت تصور میکنیم ریسدیپلام تنها داروی تایتوت زیاد بخوریدمنابع انرژی از نفت و گاز نقش نگاه از پایین یا نگاهامیدی تازه در درمان سرطاسندرم پای بی قرارنگاه از دور و نگاه از نزدتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقا از نخستین همانشرکت نورالینک ویدیویی ازهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهدی متیل فومارات(زادیوا)(بیماری کروتز فیلد جاکوببیماری گیلن باره و بیمارکشف مکانیسم عصبی خوانش پدریای خدافیزیک و هوشیاریمخچه تاثیر گذار بر حافظهبزرگترین خطایی که مردم مآیا مصرف مولتی ویتامین هراه بی شکستتکامل فردی یا اجتماعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش داروهاي مختلف معروف اندوهگین نباش اگر درب یا سیاهچاله ها، دارای پرتو ناتوانی از درمان برخی ویجنگ هفتاد و دو ملت همه را تراشه ها روی مغزابزار بقای موجود زنده از ضایعات در عصب زیر زبانیهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجاه و شاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن سرطاندانشمندان موفق به بازگردبیمارستان هوش مصنوعیگویید نوزده و ایمنی ساکتدرگیری اعصاب به علت میتوفراموشی آرمانمرگ و میر پنهانتفاوت مغز انسان و میمون هآیا احتمال دارد رویا از آرشد، رسیدن به یک هدف نیستتکامل ساختار رگهای مغزی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقشه های مغزی جدید با جزیانسان در هستی یا هستی در سکته مغزینخستین تصویر از سیاهچالهجهان هوشمندتشنج چیستاتصال مغز و کامپیوترطبیعت بر اساس هماهنگیهوش مصنوعی تعاملیحس و ادراک سی و هفتماز درخواست ها جدا شووزوز گوشداروهای ضد بیماری ام اس وبا آتش، بازی نکن و بعد از گذشته را دفن کنذهن ما از در هم شکستن منبفضای قلب منبع نبوغ استمسئول صیانت از عقیده کیستلقین اطلاعات و حافظهآیا راهی برای بهبود وضعیزندگی فعال و مثبت روند آلتاثیر نگاه ناظر هوشیار بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچندین ماده غذایی که مانناوکرلیزوماب داروی جدید شسادیسم یا لذت از آزار دادچرا حجم مغز گونه انسان درجهان شگفت انگیزتصادف یا قوانین ناشناختهاختلا ل در خود عضلهعلم راهی برای اندیشیدن اهوش عاطفی قسمت نهمخواندن، دوست روزهای سختاستفاده از سلول های بنیایاری خدا نزدیک استداروی جدید ضد میگرنباربر دیگران نباشپوشاندن خود از نوررفلکس وتری با توضیح دکتر قانون مندی نقشه ژنتیکی ممعماری، هندسه ی قابل مشاتمدن زیر آبآثار باستانی تمدن های قدزیباترین چیز در افزایش ستاثیر گیاه خواری بر رشد وموفقیت در تفکر استنوآوری ای شگفت انگیز داناین اندوه چیستسریعترین کامپیوتر موجودنشانه های پروردگار در جهجوسازی مدرنتغییرات منطقه بویایی مغزادغام دو حیطه علوم مغز و عادت کن خوب حرف بزنیهوشیاری سنتی یا هوشیاری خواص عجیب لوبیااصول توسعه ی یک ذهن کاملکلام و زبان، گنجینه ای بسدر چه مرحله ای از خواب ، ربحثی در مورد عملکرد لوب فپیوستگی همه ی اجزای جهانروی و منیزیم در تقویت استقدرت شناختی انسان، محدودمغز چون ابزار هوش است دلیآسیب روانی شبکه های اجتمزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر حرکات چشم بر امواج میگرن سردردی ژنتیکی که بنوار عصب و عضله در مطب دکایا تکامل هدفمند استسطح آگاهی، رخدادهای زندگهمه چیز کهنه میشودجستجوی هوشیاری در مغز ماارتباط غیرکلامی بین انساعضلانی که طی سخن گفتن چقدبقا با سازگارترین فرد اسهدف یکسان، در مسیرهای متخارق العاده و استثنایی بکندر در بیماریهای التهابدر دعواها چه میکنی؟بدون پیر فلکتو دی ان ای خاص ميتوکندريپختگی پس از چهل سالگي به روح در جهانی دیگر استلازم است هیچ کاری نکنیدمغز انسان رو به کوچکتر شدافزایش قدرت ادراکات و حسسفر به درون سفری زیباتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر با مطالعه فیزیک کوانما به جهان های متفاوت خودنیوالینشکل پنجم مادههمجوشی هسته ای، انرژِی بحل مشکلاز نظر علم اعصاب اراده آزبه بالاتر از ماده بیندیشوقاحت و تمسخر دیگرانخطر را بپذیرکی غایب شدی تا نیازمند دلدرمان پوکی استخوانبرخی ملاحظات در تشنج های پرتوزایی از جسم سیاهتوهم چیستروش صحبت کردن در حال تکامممانتین یا آلزیکسا یا ابمغز زنان جوانتر از مغز مرام آر آی جدید با قدرت شگفسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانشاید درست نباشدهورمون شیرساز یا پرولاکتحریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا در سبزیجاتبی نهایت در میان مرزهادو بیماری روانی خود بزرگ کارهای کوچک، بی ارزش نیسدرمان زخم دیابتی با تکنوفقر داده ها در هوش مصنوعیماست مالی با هوش انسانیبرخی روش های تربیتی کودکآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ریشه های مشترک همه ی موجوتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمنابع انرژی از نفت و گاز نقش نظام غذایی در تکامل مامگا سه عامل مهم سلامتسندرم پس از ضربه به سرنگاه از درون قفس یا بیرونتبدیل سلولهای محافط به سابزار بقا از نخستین همانشربت رب انارهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهدین اجباریواقعیت خلا و وجود و درک مدین، اجباری نیستبیماری آلزایمر، استیل کوکشف مکانیسمی پیچیده در بدرک فرد دیگر و رفتارهای افیزیک آگاهیمخاطب قرار دادن مردم، کابزرگترین درد از درون است آیا مغز تا بزرگسالی توسعراه طولانی را به سلامت گذتکامل مادی تا ابزار هوشممنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش درختان در تکاملاندام حسی، درک از بخش هایسیاهچاله و تکینگی ابتدایناتوانی در شناسایی چهره جنگ و تصور از جنگتراشه ی هوش مصنوعی در مغزابزار بقای موجود زنده از ضرورت زدودن افکارهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن سرطاندانشمندان نورون مصنوعی سبیندیشگوش دادن بهتر از حرف زدندرب بسته با غیر خود باز مفرایند پیچیده ی خونرسانیمرگ و میر بسیار بالای ناشتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا احتمال دارد رویا از آز گهواره تا گورتکامل شناخت انسان با کشفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقشه با واقعیت متفاوت اسانسان عامل توقف رشد مغزسکته ی مغزی در جواناننخستین روبات های زنده ی ججهان هوشیارتشنج و حرکات شبه تشنجی قااثر مضر مصرف طولانی مدت رطعمه ی شبکه های ارتباط اجهوش مصنوعی در قضاوت های احس و ادراک- قسمت پنجاه و از دست دادن دم در پیشینیاوسواس، بیماری استداروهای ضد تشنج با توضیح با تعمق در اسرار ابدیت و گر جان به جز تو خواهد از خذهن چند جانبه نیازمند نگفضای خالی ای وجود نداردمسئولیت جدیدتلاش ها برای کشف منابع جدآیا راهی برای رفع کم آبی زندگی هوشمند در خارج از زتاثیر نگاه و مشاهده ناظر منبع هوشیاری کجاست؟(قسمچندجهانیايندگان چگونه خواهند دیدسازگاری با محیط بین اجزاچرا خشونت و تعصبجهان شگفت انگیز و بی زمانتضادهای علمیاختلاف خانوادگی را حل کنعلم ساختن برج های چرخانهوش عاطفی قسمت هفتمخواب زمستانی سلول های سراستفاده از سلول های بنیاژن همه چیز نیستداروی جدید ضد الزایمربارداری بدون رحمپیموزایدرفتار مانند بردهقانون گذاری و تکاملمعنی روزهتمدنی قدیمی در شمال خلیج آدم عاقل، وقت خودش را هدرزیر فشار کووید چه باید کرتاثیر گیاه خواری بر رشد ومولکول ضد پیرینوار مغز مشاهده ی غیر مستاین ایده که ذرات سیاهچالسرکه انگبین عسلی مفید برنشانه های بیداری روحیجامعه ی آسمانیتغییرات مغز پس از 40 سالگیارتقا و تکامل سنت آفرینش عادت کردن به نعمتهوش، ژنتیکی است یا محیطیخود جسم و یا تصویراصول سلامت کمرکلام، در تحولی شگفت آور بدر ناامیدی بسی امید استبحثی درباره هوش و تفاوتهتو یک معجزه ایپیام های ناشناخته بر مغز رویکردهای جدید ضایعات نخقدرت عشقمغز چگونه صداها را فیلتر آسیب عصب پا به دنبال اعتیزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر دوپامین و سروتونینمیگرن شدید قابل درمان اسنوبت کودکانایجاد احساساتسعی کن به حدی محدود نشویهمه چیز در زمان مناسبحفره در مغزارتروز یا خوردگی و التهاغم بی پایانبقا در ازای بیماریهدف از تکامل مغزخبر مهم تلسکوپ هابلکندر علیه سرطاندر سال حدود 7 میلیون نفر بدون بار گذشتهتو در میانه ی جهان نیستی پدیده خاموش روشن در پارکروح رهاییلبخند بزن شاید صبح فردا زمغز ایندگان چگونه استافزایش میل جنسی با خوردن سفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز براما با کمک مغز خود مختاريمنیکولا تسلاشکرگزار هر چیزی باش که داهمدلی و هوش عاطفیحلقه های اسرارآمیزاز نظر علم اعصاب اراده آزبه جای محکوم کردن دیگران وقت نهيب هاي غير علمي گذشخطرات هوش مصنوعیکیهان خود را طراحی میکنددرمان پوکی استخوانبرخی مرزهای اخلاق و علوم پرسشتوهم و خیالروشهای نو در درمان دیسک بمن و وجود توهمیمغزهای کوچک بی احساسام اس و سرطانسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانشایسته نیست در جیب خود قرهوش فوق العاده، هر فرد اسحرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی 12 در درمان دردبی نظمی مقدمه شناختدو بار در هفته ماهی مصرف کارهایی بیش از طراحی و گپدرمان ساده ی روماتیسمفلج نخاعی با الکترودهای ماشین دانشبرخی سلولهای عصبی در تلاآنها نمیخواهند دیگران راریشه های مشترک حیاتتوسعه برخی شغل ها با هوش منابع انرژی از نفت و گاز نقش نظریه تکامل در شناسااما شما از دید خفاش کور هسندرم جدایی مغزنگاه از درون مجموعه با نگتبر را بردارابزار بقا از نخستین همانشربت ضد خلطهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار دیوار همه اش توهم بودبیماری الزایمرکشف ژن جدید، می تواند گستدرک نیازمند شناخت خویش افیزیکدانان ماشینی برای تمدل همه جانبه نگر ژنرالیبسیاری از مجرمان، خودشانآیا همه جنایت ها نتیجه بیرابطه تشنج و اوتیسمتکامل مداوممنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش ذهن و شناخت در حوادث انرژی بی پایان در درون هرسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنادیدنی ها واقعی هستندجنگ داده هاتراشه ی بیولوژِیکابزار بقای موجود زنده از ضرب المثل یونانیهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یکاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن ضد اعتیاددانشمندان یک فرضیه رادیکبیهوش کردن در جراحی و بیمگوشه بیماری اتوزومال رسسدرختان چگونه بر تشکیل ابفرایند تکامل و دشواری هامرگ و سوال از قاتلتفاوت ها را به رسمیت بشناآیا بدون ناظر هوشمند هم بزمین در برابر عظمت کیهانتکامل، نتیجه ی برنامه ریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقص های سیستمی ایمنیانسانیت در هم تنیده و متصسال سیزده ماههنرمش های مفید برای درد زاجهان های بسیار دیگرتشنج به صورت اختلال رفتااثرات فشار روحی شدیدظهور امواج مغزی در مغز مصهوش مصنوعی در کامپیوترهاحس و ادراک- قسمت بیست و پاز روده تا مغزوسیله، فقط دعا نیستداروی فامپیریدین یا نورلبا خودت نجنگگرفتار محدودیت ها و ابعاذهن هوشیار در پس ماده ی مقفس دور خود را بشکنمسئولیت در برابر محیط زیتلاش های جدید در ALSآیاما مقهور قوانین فیزیکزندگی و داراییتاثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری در کجاست؟ قنه ناامیدی بلکه ارتقاايا اراده آزاد توهم است یستم با شعار قانون بدترین چرا در مغز انسان، فرورفتجهانی که نه با یک رخداد و تظاهر خوابیده ی مادهاختلال حرکتی مانند لرزش علایم کمبود ویتامین E را هوش عاطفی قسمت یازدهخواب سالم عامل سلامتیاستیفن هاوکینگ در مورد هژن همه چیز نیستداروی سل سپتبازگشایی مجدد مطب دکتر سپیموزایدرفتار وابسته به شکلقانون جنگلمعاینه قبل از نوار عصب و تمرکز و مدیتیشنآرام باشزیرفون داروی ضد ام استاثیر گیاه خواری بر رشد ومولتیپل اسکلروز در زنان نوار مغز با توضیح دکتر فااین ابتدای تناقض هاستسرگیجه از شایعترین اختلانظام مثبت زندگیجاودانگی مصنوعیارتقا یا بازگشت به قبل ازعادت بد را ترک کنهوض مصنوعی زندهخودآگاهی و هوشیارياضطراب و ترسکلرال هیدرات برای خواباندر هم تنیدگی مرزها و بی مبحثی درباره هوش و تفاوتهتو یک جهان در مغز خودت هسپیدایش زبانرویا و واقعیتقسم به فقرمغز ناتوان از توجیه پیداآسانی موفقیتزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر دپاکین بر بیماری ممیاستنی گراویس بدون آنتینور از عمق تاریکیایران بزرگشلیک فراموشیهمه چیز در زمان کنونی استحق انتخابارزش های وارونهغم بی پایانبقای حقیقی در دور ماندن اهدف از خلقت رسیدن به ابزاخدا موجود استکو کیو تن coQ10در عید نوروز مراقب تصادف بدون زمان، ماده ای وجود نتوقف؛ شکستپروژه ی ژنوم انسانیروزه داری متناوب، مغز را لحظات خوش با کودکانمغز ابزار بقای برتر مادیافزایش مرگ و میر سندرم کوسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیما بخشی از این جهان مرتبطنیاز به آموزش مجازی دیجیشکست حتمیهمراه سختی، اسانی هستحمله ویروس کرونا به مغزاز واقعیت امروز تا حقیقتبه جای تولید، بیشتر گوش کوقتی فهمیدی خطا کردی برگدفاع از پیامبرکیهانِ هوشیارِ در حال یادرمان آرتروز با ورزش موضبرخی نکات از گاید لاین پرپرسش و چستجو همیشه باقی اتوهم وجودروشهای شناسایی قدرت شنوامن کسی در ناکسی دریافتم مغز، فقط گیرندهام اس یا تومور؟سلولهای ایمنی القا کنندهچگونه انتظارات بر ادراک تاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانشادی، پاداش انجام وظیفههوش مصنوعی می تواند بر اححرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی هفدهبی هیچ می ایی و بی هیچ میردو برابر شدن خطر مرگ و میکاربرد روباتهای ريزنانودرمان سرگیجه بدون نیاز بفلج بل، فلجی ترسناک که آنمبانی ذهنی سیاه و سفیدبرخی سيناپسها طی تکامل و آنژیوگرافی از مغزریشه های اخلاقتوصیه های سازمان بهداشت منابع انرژی از نفت و گاز نقش هورمون های تیروئید دامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسندرم دزدی ساب کلاویننگاه حقیقی نگاه به درون اتحریک عمقی مغزابزار بقا از نخستین همانشش مرحله تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نهمهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهارماز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقدیوار، از ابتدا توهم بودبیماری ای شبیه آلزایمر و کشف ارتباط جدیدی از ارتبدرک و احساسفال نیکومدل هولوگرافیک ژنرالیزهبسیاری از بیماری های جدیآیا هوش مصنوعی می تواند نرادیوی مغز و تنظیم فرکانتکامل چشممنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش روی و منیزیم در سلامتانرژی تاریکسیاهچاله ی تولید کنندهنادیدنی ها بیشتر از دیدنجنبه های موجی واقعیتتربیت کودکان وظیفه ای مهابزار بقای موجود زنده از ضربه مغزی در تصادف رانندهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دواز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن علیه سرطاندانشمندان ژنی از مغز انسبیهوشی در بیماران دچار اگوشت خواری یا گیاه خواریدرختان اشعار زمینفرایند حذف برخی اجزای مغمرگ انتقال است یا نابود شتفاوت های بین زن و مرد فقآیا برای تولید مثل همیشه زمین زیر خلیج فارس تمدنی تکثیر سلول در برابر توقف منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقص در تشخیص هیجانات عامانسانیت در برابر دیگرانسانسور از روی قصد بسیاری نرمش های مفید در سرگیجهجهان هایی در جهان دیگرتشنج عدم توازن بین نورون اثرات مفید قهوهظرف باید پر شود چه با چرک هوش مصنوعی در تفکر خلاق احس و ادراک- قسمت شصت و چهاز سایه بگذریک پیام منفرد نورون مغزی داروی لیراگلوتیدبا خدا باشگریه ی ابر، رمز طراوت باغذهن و زندگیقفس ذهنمستند جهان متصلتلاش های جدید در درمان فرآگاهی فراتر از آگاهیزندگی بی دودتاثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری در کجاست؟(قنه به اعدامايا اراده آزاد توهم است یستم، بی پاسخ نیستچرا ذرات بنیادی معمولاً جهانی که از یک منبع، تغذیتظاهری از ماده است که بیداختلال خواب فرد را مستعد علایم کمبود ویتامین E را هوش عاطفی قسمت پنجمخواب سالم عامل سلامتی و یاستیفن هاوکینگ در تفسیر ژن هوش و ساختارهای حیاتی داروی ضد چاقیبازگشت از آثار به سوی خداپیچیدگی های مغزمگسرفتار اجتماعی انسان، حاصقانون جنگلمعادله ها فقط بخش خسته کنتمرکز بر هدفآرامش و دانشزیرک ترین مردمتاثیر گیاه خواری بر رشد ومواد کوانتومی جدید، ممکننوار مغز ترجمه رخدادهای این بیمار را باید چه کار سرگردانینظریه ی تکامل در درمان بیجایی برای یاد گرفتن باقی ارتوکين تراپی روشی جديد عادت دادن مغز بر تفکرهیچ نقطه ای مرکزی تر از اخودآگاهی و هوشیارياطلاع رسانی اینترنتیکم کردن کالری روشی سودمندر هم تنیدگی کوانتومیبحثی درباره هوش و تفاوتهتو کجای جهانیپیر شدن حتمی نیسترویا و کابوسقضاوت ممنوعمغز و قلب در جنین موش مصنآشنا پنداریزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر داروهای ضد التهاب میدان مغناطيسي زمین بشر نور درونایرادهای موجود در خلقت بشلیک فراموشیهمه چیز، ثبت می شودحقیقت قربانی نزاع بین بی ارزش های حقیقی ارزش های غغیرقابل دیدن کردن مادهبلندی در ذهن ما درک بلندیهر چیز با هر چیز دیگر در تخدا نور آسمان ها و زمین اکوچ از محیط نامناسبدرمان نگهدارنده ی اعتیادبر کسی اعتماد نکن مگر اینتولید مولکول جدید توسط هپروژه ی ژنوم انسانیروزه داری و التهاب زیانبلرزش ناشی از اسیب به عصبمغز ابزار برتر بقاافزایش سرعت پیشرفت علوم سفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمما تحت کنترل ژنها هستیم یچیز جدید را بپذیرشکستن مرز دور مغزهمراهی میاستنی با برخی سحمایت از طبیعتاز کجا آمده ام و به کجا میبه خوبی های دیگران فکرکندفاع در برابر تغییر ساختکیست هیداتید مغزدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی نرمش ها برای درد زانپرسشگری نامحدودتوهم وجودروشی برای بهبود هوش عاطفمن پر از تلخیممغز، همه ی واقعیت را نمیبامواجی که به وسیله ی ماشیسلولهای بنیادی مصنوعی درچگونه به سطح بالایی از هوتاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانشب سیاه سحر شودهوش مصنوعی متصل با مغزحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین دی گنجینه ای بزربی ذهن و بی روحدو برابر شدن خطر مرگ و میکاربرد روباتهای ريز، در درمان سرگیجه بدون نیاز بفلج خوابمباحث مهم حس و ادراکبرداشت مغز ما از گذر زمانآنان که در قله اند هرگز خرژیم های غذایی و نقش مهم توصیه های غیر دارویی در سمنابع انرژی از نفت و گاز نقش هورمون زنانه استروژنانفجار و توقف تکاملی نشاسندرم سردرد به دلیل افت فنگاه دوبارهتحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقا از نخستین همانششمین کنگره بین المللی سهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نوزدهماز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیددید تو همیشه محدود به مقدبیماری ای شبیه ام اس مولتکشف جمجمه ای درکوه ایرهودرک کنیم ما همه یکی هستیمفاکسیبتمدل هولوگرافیک تعمیم یافبسیاری از بیماری های جدیآیا هوش مصنوعی زندگی بشرراز تغییرتکامل و ارتقای نگاه تا عممنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش روزه داری در سالم و جانرژی تاریک که ما نمی توسیاهچاله، سیاه خالص یا پنادانی در قرن بیست و یکم،جنسیت و تفاوت های بیناییترجمه فعالیت های عضله به ابزارهای پیشرفته ارتباط ضررهای مصرف شکر و قند بر هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و سواز تکینگی تا مغز، از مغز واکسنی با تاثیر دوگانه ادانشمندان پاسخ کوانتومی بیوگرافیگیلگمش باستانی کیستدرد و درسفراتر از دیوارهای باورمرگ تصادفیتفاوت های تکاملی در مغز وآیا بزرگ شدن مغز فقط در دزمان چیستتأثیر نیکوتین سیگار بر ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقطه ی رسیدن به قلهانسان، گونه ای پر از تضادسانسور بر بسیاری از حقاینرمش های موثر در کمردردجهان یکپارچهتشویق خواندن به کودکاناثرات مفید روزه داریظرفیت مغز چقدر استهوش مصنوعی در خدمت خلق وححسن یوسف باغچه ی مناز علم جز اندکی به شما دایک پیشنهاد خوب برای آسان داروی تشنجی دربارداریبا طبیعت بازی نکنگربه شرودینگر و تاثیر مشذهن و شیمی بدنقفس را بشکنمشکل از کجاستتلاش های جدید در درمان سرآپومورفین در پارکینسونزندگی در جمع مواردی را برتاثیر ویتامین دی بر بیمامنبع خواب و رویانه به اعدامای نعمت من در زندگیمستون فقرات انسان دو پا جلچراروياها را به یاد نمی آجهانی در ذهنتعویض دارو در تشنجاختلال در شناسایی حروف و علائم عصبی آلزایمر، با اهوش عاطفی قسمت اولخواب عامل دسته بندی و حفطاستخوان های کشف شده، ممکژن یا نقشه توسعه مغز و نقداروی ضد چاقیبازگشت به ریشه های تکاملپیچیدگی های مغزی در درک زرقیبی قدرتمند در برابر مقانونمندی و محدودیت عالممعجزه های هر روزهتمرکز بر امروزآرامش و سکونزیست شناسی کل در جزء فراکتاثیر گیاه خواری بر رشد وموجود بی مغزی که می تواندنوار مغز در فراموشی هااینکه به خاطرخودت زندگی سربازان ما محققا غلبه می نظریه ی تکامل در درمان بیجایی خالی نیستارتباط میکروب روده و پارعارضه جدید ویروس کرونا سهیچ چیز همیشگی نیستخودت را از اندیشه هایت حفاطلاعات حسی ما از جهان، چکمی زاویه ی دیدت را عوض کدر هم تنیدگی کوانتومی و پبحثی درباره هوش و تفاوتهتو کز محنت دیگران بی غمیپیراستامرویا و خبر از آیندهقطار پیشرفتمغز و هوش، برترین ابزار بآشنا پنداریزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر داروی ضد تشنج سدیم میدان های مغناطیسی قابل نوروفیبروماتوزایستادن در برابر آزادی بشنا در ابهای گرم جنوب نیاهمه ی سردردها بی خطر نیستحقیقت آنطور نیست که به نظارزش حقیقی زبان قسمت اولغرور و علمبلوغ چیستهر جا که جات میشه، جات نیخدا بخشنده است پس تو هم بکوچک شدن مغز از نئاندرتادرمان نابینایان آیا ممکنبرلیتیونتولید مثل اولین ربات های پروژه ی علمی پیوند مغز ساروزه داری و بیمار ی ام اس لرزش دست ها و گردن و سر ETمغز از بسیاری حقایق می گرافسردگی و اضطراب در بیماسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکمانند کودکان باشیدچیزی منتظر شناخته شدنشگفت نیست من عاشق تو باشمهمراهی نوعی سردرد میگرنیحوادث روزگار از جمله ویراز کسی که یک کتاب خوانده به خودت مغرور نشودقیق ترین تصاویر از مغز اکیست کلوئید بطن سومدرمان با سلول های بنیادیبرخی نرمش ها برای زانوپس از اگو یا بعد از نفستوهم بی خداییروشی جدید در درمان قطع نخمن بی من، بهتر یاد میگیرممغزتان را در جوانی سیم کشامیوتروفیک لترال اسکلروسلام تا روشناییچگونه باغبانی باعث کاهش تاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانشبیه سازی میلیون ها جهان هوش مصنوعی و کشف زبان هایحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تویروس مصنوعیبی سوادی در قرن 21دو داروی جدید برای میاستکاش شرف اجباری بود یا حتیدرمان سرگیجه بدون داروفلج خواب چیستمبتکران خودشکوفابرداشتت از جهان رو زیاد آنتی بادی منوکلونال در درژیم های غذایی و نقش مهم توصیه هایی در مصرف ماهیمنابع انرژی از نفت و گاز نقش ویتامین K در ترمیم اسانفجار بزرگ پایان بوده اسوی ما آید نداها را صدانگاهی بر قدرت بینایی دراتداوم مهم است نه سرعتابزار بقا از نخستین همانشعار و عملهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفتماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمردیدن خدا در همه چیزبیماری اسپینال ماسکولار کشف جدید تلسکوپ جیمز وبدرک احساسات و تفکرات دیگفاجعه ی جهل مقدسمدل های ریز مغز مینی برینبشکه ای که ته نداره پر نمآیا هوش ارثی دریافتی از پراست دستی و چپ دستیتکامل و ریشه ی مشترک خلقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش رژیم غذایی بر رشد و اانرژی خلا ممکن استسیاره ی ابلهاننازوکلسینجنسیت و تفاوت های بیناییترجمه ی فعالیت های عضله بابزارهای بقا از نخستین هضررهای شکر بر سلامت مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیستماز تکامل تا مغز از مغز تا وابستگی یعنی قلادهدانشمندان اولین سلول مصنبیوگرافیگیاه بی عقل به سوی نور میدرد باسن و پا به دلیل کاهفرار در فرار از میزبان، دمرگی وجود نداردتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا تکامل و تغییرات ژنتیزمان و مکان، ابعاد کیهان تأثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقطه ای بود و دگر هیچ نبوانعطاف پذیری مکانیسمی علسانسور ذهننرمشهای مهم برای تقویت عجهان یکپارچهتشخیص ژنتیکی آتروفی های اثرات مضر ماری جواناعقل مجادله گرهوش مصنوعی در خدمت خلق وححساسیت روانی متفاوتازدواج های بین گونه ای، ریک آلل ژنتیکی که از نئاندداروی جدید ALSبالای هر دستی، دستی هستگزیده ای از وبینار یا کنفذهن پر در برابر آگاهیقله برای دیدن نه برای به مشکلات نخاعیتلاش های جدید شرکت نورالآپومورفین در پارکینسونزندگی در سیاهچالهتاثیر ویروس کرونا بر مغز منتظر نمان چیزی نور را بهنه بدبخت بلکه نادانای همه ی وجود منستارگانی قبل از آغاز کیهچراروياها را به یاد نمی آجهان، تصادفی نیستتعامل انسان و هوش مصنوعیاختلال در شناسایی حروف و علت خواب آلودگی بعد از خوهوش عاطفی قسمت دهمخواص فلفل سبزاستروژن مانند سپر زنان دژن ضد آلزایمرداروی ضد تشنج با قابليت تبازخورد یا فیدبکپیوند قلب خوک، به فرد دچارقابتی بی هدف یا رقابتی هقارچ بی مغز در خدمت موجودمعجزه ی چشمتمساح حد واسط میان مغز کوآرامش عقلزیست شناسی باور حقیقت یا تاثیر گیاه خواری بر رشد وموجودات مقهور ژنها هستندنوار مغز در تشخیص بیماری اینکه خانواده ات سالم باسربرولایزیننظریه ی تکامل در درمان بیجاذبهارتباط ماده و انرژیعجول نباشهیچ چیز، چقدر حقیقی استخودروهای هیدروژنیاطلاعاتی عمومی در مورد مکمالگرایی دشمن پیشرفتدر هم تنیدگی کوانتومی و دبحثی درباره هوش و تفاوتهتو پیچیده ترین تکنولوژی پیشینیان انسان از هفت میرویا بخشی حقیقی از زندگی قطره قطرهمغز و اخلاقآشناپنداری چیستزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر درجه حرارت بر مغزمیدان های کوانتومی خلانورون هاي مصنوعی می تواناکنون را با همه ی نقص هایشناخت و معرفت، و نقش آن دهمه جا خیر بکارحقیقت افرادارزش حقیقی زبان قسمت دومغربال در زندگیبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهر حرکت خمیده می شود و هر خدای رنگین کمانکوچکی قلبدرمان های اسرار آمیز در آبرنامه و ساختار پیچیده متولید یا دریافت علمپروانه ی آسمانیروزه داری سلول های بنیادلرزش عضله یا فاسیکولاسیومغز به تنهایی برای فرهنگ افسردگی و ساختار مغزسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استمانند آب باشچیزی خارج از مغزهای ما نیشگفت انگیز بودن کیهانهندسه ی پایه ایحکمت الهی در پس همه چیزاز آغاز خلقت تا نگاه انساوقتی پر از گل شدی خودت را به خودت نگاه کندل به دریا بزنکپسول ژری لاکتدرمان تومورهای مغزی با ابرخی نرمش های گردنآلودگی هوا چالش قرن جدیدتوهم تنهاییروشی جدید در درمان نابینمننژیتمغزتان را در جوانی سیمکشامید نیکو داشته باش تا آنسلاح و راهزنیچگونه تکامل مغزهای کنونیتاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانشبیه سازی سیستم های کوانهوش مصنوعی یا حماقت طبیعحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز مبی شرمیدو سوی واقعیتکتاب گران و پرهزینه شد ولدرمان سرطان با امواج صوتفلج دوطرفه عصب 6 چشممتواضع باشبررسي علل احتمالي تغيير آنزیم تولید انرژی در سلورژیم ضد التهابیتوضیحی ساده در مورد هوش ممنابع انرژی از نفت و گاز نقش ژنتیک در درمان اختلاانقراض را انتخاب نکنیدسوپاپ ها یا ترانزیستورهانگاهی بر توانایی اجزاي بتداخل مرزها و صفات با بینابزار بقای موجود زنده از صبور باشترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقای موجود زنده از صبور باشهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفدهماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که دیدگاه نارسای دوگانه ی مبیماری اضطراب عمومیکشیدن مادی روشی برای جلودرک تصویر و زبان های مخلتفارغ التحصیلان، فقیر و دمدیون خود ناموجودبشریت از یک پدر و مادر نیآیا هوش سریعی که بدون احسرجزخوانی هایی که امروز بتکامل ابزار هوش ، راه پر منبع هوشیاری کجاست قسمت نقش رژیم غذایی در رشد و اانرژِی برای ایجاد اضطرابسیاره ابلهاننباید صبر کرد آتش را بعد جهل مقدسترجمه ای ابتدایی از اسراابزارهای بقا ازنخستین همضعیف و قویهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت دهماز تکامل تا مغز، از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدانشمندان تغییر میدان مغبیان ژن های اسکیزوفرنی دگیاه خواری و گوشت خوار کددرد زانو همیشه نیاز به جرفرد موفقمراقب خودتون و خانواده هتفاوت ایستایی و تکاپوآیا جنین انسان، هوشمندی زمان و گذر آن سریع استتأثیر شیرینی های حاوی لومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنقطه بی بازگشتاهرام مصر از شگفتی های جهساهچاله ها تبخیر نمیشودچرا ماشین باید نتایج را پجهان کنونی و مغز بزرگتریتشخیص آلزایمر سالها قبل اجزای پر سلولی بدن انسان عقل در جهان جدید، عجیب اسهوش مصنوعی درمانگر کامپیخفاش کور و انسان بینا؟اسکلت خارجی در درمان اختیک جهش ممکن است ذهن انسانداروی جدید s3 در درمان ام بالاترین هدف از دولتگزارش یک مورد جالب لخته وذهن تو همیشه به چیزی اعتققله سقوطمشکلات بین دو همسر و برخیتلاش هایی در بیماران قطع آب زندگی است قسمت چهارمزندگی زمینی امروز بیش از تاثیر ژنها بر اختلالات خمنتظر نتیجه ی کارهایت بانه جنگ و نه خونریزیای آنکه نامش درمان و یادشسخن نیکو مانند درخت نیکوچراغ های متفاوت و نور یکسجهش های ژنتیکی مفید در ساتعامل انسان با هوش مصنوعاختلالات مخچهعماد الدین نسیمی قربانی هوش عاطفی قسمت دومخواص منیزیماسرار آفرینش در موجژنها نقشه ایجاد ابزار هوداروی ضد تشنج با قابليت تبازسازي مغز و نخاع چالشی پیوند مدفوعرموزی از نخستین تمدن بشرقبل و بعد از حقیقتمعجزه ی علمتنفس هوازی و میتوکندریآرامش(سکوت) stillness و تکاپوزیست، مرز افق رویداد هستتاثیر گیاه خواری بر رشد ومورد نادر همپوشانی دو بینوار مغزی روشی مهم در تشخاین، فقط راه توستسردرد میگرننظریه ی ریسمانجاذبه و نقش آن در شکلگیریارتباط متقابل با همه ی حیعدم توقف تکامل در یک انداهیچ وقت خودت را محدود به خورشید مصنوعیاطلاعاتی عمومی در مورد مکمردرددر هر سوراخی سر نکنبحثی درباره احساسات متفاتو آرامش و صلحیپیشرفت های باور نکردنی درویا تخیل یا واقعیتلمس کوانتومیمغز و اخلاقآشتی بهتر استزبان جانسوزتاثیر درجه حرارت بر عملکمیدان بنیادین اطلاعاتنورون های ردیاب حافظهاکوییفلکسشناخت حقیقت یا آرزوهای گهمیشه چیزی برای تنهایی دحقیقت انسانارزش حقیقی زبان قسمت سوممقالاتبنی عباس، ننگی بر تاریخهرچیز با یک تاب تبدیل به خدایی که ساخته ی ذهن بشر کوچکترین چیز یک معجزه اسدرمان های بیماری آلزایمربرنامه ی مسلط ژنها در اختتولید پاک و فراوان انرژیروزهای بد باقی نمیماندلزوم گذر انسان از حدها و مغز بیش از آنچه تصور میشواقلیت خلاقسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنماه رجبچیزی شبیه نور تو نیستشگفت زده و حیران باشهندسه ی رایج کیهانحافظه میتواند بزرگترین داز انفجار بزرگ تا انفجار وقتی تو از یاد گرفتن باز به دنبال رستگاری باشدلایلی که نشان میدهد ما بکامپیوتر سایبورگدرمان تشنجبرخی یونها و مولکول های مآلودگی هوا و ویروس کروناتوهم جداییروشی جدید در درمان سکته ممن، ما یا چی؟مغط یک گیرنده استامید نجاتسلسله مباحث هوش مصنوعیچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاریکی و نورابزار بقا از نخستین همانشبکه های مصنوعی مغز به درهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تویرایش DNA جنین انسان، بربی عدالتی در توزیع واکسن دولت یا گروهککتاب زیست شناسی باوردرمان ضایعات نخاعیفن آوری های جدید علیه شنامجموعه های پر سلولی بدن مبررسی مغز با امواج مادون آواز خواندن در قفس، نشانرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتوضیحات دکتر فاطمی در مومنابع انرژی از نفت و گاز نقش گرمایش آب و هوا در همانواع سکته های مغزیسوپاپ ها یا ترانزیستورهانگاهت را بلند کنچالش هوشیاری و اینکه چرا تغییرات آب و هوایی که به تروس جریان انرژیابزار بقای موجود زنده از صبر لازمه ی پیروزی استهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هجدهماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجردیروز و امروزبیماری بیش فعالیکشتن عقیده ممکن نیستدرک حقیقت نردبان و مسیری فاصله ها در مکانیک کوانتمدیریت اینترنت بر جنگبعد پنجمآیا هشیاری کوانتومی وجودرحم مصنوعیتکامل تکنولوژیمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش زنجبیل در جلوگیری از انسولینسیاره ابلهاننبرو و انرژی مداومجهان فراکتالترس و آرمان هاابزارهای بقای موجود زندهطلوع و حقیقتهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دوازدهماز تکامل تا مغز، از مغز توبینار اساتید نورولوژی ددانشمندان روش هاي جدیدی بیان حقیقتگیرنده باید سازگار با پیدردهای سال گذشته فراموش فرد یا اندیشهمراحل ارتقای پله پله کیهتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا جهان ذهن و افکار ما مزمان و صبرتئوری تکامل امروز در درممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنمیتوان با بیرون انداختناولویت بندی ها کجاستسایه ی هوشیاریچرا مردم با زندگی میجنگنجهان کاملی در اطراف ما پرتشخیص ایدزاجزایی ناشناخته در شکل گعقل سالمهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخفاش با شیوع همه گیری جدیاسکار، لگوی هوشمندیک رژیم غذایی جدید، می توداروی جدید لنفوم و لوکمیباهوش ترین و با کیفیت تریگشایش دروازه جدیدی از طرذهن خود را مشغول هماهنگیقلب های سادهمشکلات روانپزشکی پس از ستلاش در تولید انرژی به رنآب زندگی است قسمت هفتمزندگی زودگذرتاثیر کلام در آیات کلام بمنتظر زمان ایده آل نشونه روش تقویت مغزای جان جان بی تن مروسخن و سکوتنزاع ها بیهوده استجهش های ژنتیکی غیر تصادفتعداد کلی ذهن ها در جهان اختلالات حرکتی در انسانعنصر اصلی تعیین واقعیتهوش عاطفی قسمت سومخواص میوه ی بهاسرار بازسازی اندام هاژنها ، مغز و ارادهداروی ضد تشنج توپیراماتباغچه ی منپیوند مدفوع در درمان بیمرمز و رازهای ارتباط غیر کقبل از آغازمعجزه ی علم در کنترل کرونتنفس هوازی و میتوکندریآزمون تجربی، راهی برای رزاویه نگاه ها یکسان نیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وموسیقی نونوار مغز، مفید و بی خطراینترنت بدون فیلتر ماهواسردرد میگرن در کودکاننظریه تکامل در درمان بیمجبران از دست رفته هاارتباط چاقی و کاهش قدرت بعدم تعادل دوپامین، فقط بهیچ کاری نکردن به معنی چیخوش قلبی و مهربانیاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نکمردرد ناشی از تنگی کانادر والنتاین کتاب بدید همبحثی درباره احساساتی غیرتو افق رویداد جهان هستیپیشرفت های جدید علوم اعصرویا حقی از طرف خدالووفلوکساسینمغز و سیر تکامل ان دلیلی آغاز فرایند دانستنزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر عملکمیدازولام در درمان تشنج نوروپلاستیسیتی چیستاکسی توسین و تکامل پیش اشناخت درون، شناخت بیرون؛همیشه چشمی مراقب و نگهباحقیقت اشیاارزش خود را چگونه میشناستاثیر ویتامین دی بر بیمابه قفس های سیاهت ننازهز ذره، یک دنیاستخدایا جز تو که را دارمکووید نوزده و خطر بیماری درمان های بیماری اس ام ایبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱تولید اندام با چاپ سه بعدروزهای سختلزوم سازگاری قانون مجازامغز برای فراموشی بیشتر کاقیانوس نادانیسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینماپروتیلیننکاتی در مورد تشنجشگفتی های نقشه ی ژنتیکیهندسه بنیادینحافظه های کاذباز بار خود بکاه تا پرواز وقتی خودت را در آینه دیدیبه زودی شبکه مغزی به جای دنیا فریب و سرگرمیکاهش میل جنسی در ام اسدرمان جدید ALSبرخی اثرات مضر ویتامین دآلودگی هوا و پارکینسونتوهم جدایی و توهم علمريتوکسيمب در درمان ام اسمنابع انرژي پاک سرچشمه حنفرت، اسیب به خود استامید یا ناامیدی؟سلطان جنگل یا صاحب ملکوتچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاریکی خواهد ترسیدابزار بقا از نخستین همانشبکیه های مصنوعیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تویشن پروبیمار 101 ساله، مبتلا به سدونپزیل در بیماران قلبی کتاب طبیعت در قالب هندسهدرمانهای بیماری پارکینسفناوری هوش مصنوعی نحوه خمجرم، گاهی قربانی استبررسی و اپروچ جدید بر بیمآینه در اینهرژیم غذایی سالم و ضد التهتیوتیکسن داروی ضد جنونمنابع انرژی از نفت و گاز نقش پیش زمینه ها و اراده انیس بی کسانسوپاپ ها یا ترانزیستورهاانگشت ماشه ایسوخت هیدروژنی پاکچالش هوشیاری و اینکه چرا تغییرات تکاملی سر انسان تری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از صبر و واقعیتهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هشتماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتدیسک گردنبیماری تی تی پیگل خاردار، زیباستدرک دیگرانفاصله ی همیشگی تصویر سازمداخله ی زیانبار انسانبعد از کروناآیا واکنش های یاد گرفته ورحم مصنوعیتکامل جریان همیشگی خلقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش زبان در سلطه و قدرت اانسولین هوشمندسیب یکسان و دیدگاه های متچت جی پی تیجهان قابل مشاهده بخش کوچترسان نیستیابزارهای بقای از نخستین طلای سیاههوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سوماز تکامل تا مغز، از مغز توجود قبل از ناظر هوشمنددانشمندان روشی برای تبدیبیداری معنوی یعنی دوستی گالکانزوماب، دارویی جدیدردی که سالهاست درمان نشفرد حساس از نظر عاطفی و بمرز مرگ و زندگی کجاستتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا جهش های ژنتیکی، ویروزمان واقعیت است یا توهمتئوری تکامل در پیشگیری و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنمیتوان بر سیاه سیاه نوشاولین قدم شناخت نقص های خسایه را اصالت دادن، جز فرچرا مغز انسان سه هزار سالجهان پیوستهتصویر خورشید یا خود خورشاحیای بینایی نسبی یک بیمعقلانیت بدون تغییرهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخلا، حقیقی نیستاساس انسان اندیشه و باور یکی از علل محدودیت مغز امداروی جدید میاستنی گراویباور و کیهان شناسیپل جویی اصفهانذهن خالی از شلوغی افکارقلب و عقلمشکلات روانپزشکی در عقب تلاشی برای درمان قطع نخاآب زندگی است قسمت اولزندگی سلول در بدن، جدای اتاثیر کپسول نوروهرب بر نمنحنی که ارتباط بین معرفچه زیاد است بر من که در ایایمونوگلوبولین وریدی IVIgسخن پاک و ثابتنزاع بین جهل و علم رو به پجهش های بیماری زا، معمولتعذیه ی ذهناختلالات صحبت کردن در انعوامل موثر در پیدایش زباهوش عاطفی قسمت ششمخواص هلو برگ هلواصفهان زیباژنهای مشترک بین انسان و وداروی ضد جنون در درمان تیبترس از اینکه کسی، به درگپیوند مغز و سر و چالشهای رمز گشایی از اتصالات مغزقبل از انفجار بزرگمعجزه در هر لحظه زندگیتنفس بدون اکسیژنآزمون ذهنی گربه ی شرودینزاوسکا درمان گوشرتاثیر گیاه خواری بر رشد وموسیقی هنر مایع استنوار مغز، ترجمه ی فعالیت اینترنت، حقیقت جامعه ی فسردرد میگرنی در کودکاننظریه تکامل در درمان بیمجدا کردن ناخالصی هاارتباط هوش ساختار مغز و ژعدم درکهیچ کس مانند تو نگاه نمیکخوش خیالی و خوش بینیاعتماد به خودکمردرد و علل آندر یک فراکتال هر نقطه مرکبحران ذهن فیلمی قابل تامتو انسانی و انسان، شایستپیشرفت در عقل است یا ظواهرویاها از مغز است یا ناخولوب فرونتال یا پیشانی مغمغز کوانتومیآغاز فصل سرما و دوباره تکزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکمکان زمان یا حافظه زماننوروز مبارکاکسکاربازپین در درمان تششناسایی تاریخچه ی تکاملیهمیشه اطمینان تو بر خدا بحقیقت تنها چیزی است که شااز فرد ایستا و متعصب بگذرصفحه اصلیبه مغز خزندگان خودت اجازهزینه ای که برای اندیشیدخرما منبع بسیار خوب آنتی کودک هشت ساله لازم است آددرمان های جدید ALSبرین نت به جای اینترنتپرواز از نیویورک تا لوس آتولید سلولهای جنسی از سلروزهای سخت میگذردلزوم سازگاری قانون مجازامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟الکترومغناطیس شنوایی و هسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر رو ح و روان بر جسمابداع دی ان ای بزرگترین دماجرای جهل مقدسچگونه مولکول های دی ان ایشگفتی های زنبور عسلهندسه در پایه ی همه ی واکحافظه و اطلاعات در کجاست از بحث های کنونی در ویروسوقتی خورشید هست شمع به کابه زیر پای خود نگاه نکن بدنیا مکانی بسیار اسرارآمکاهش مرگ و میر ناشی از ابدرمان جدید مولتیپل میلومبرخی اختلالات عصبی مثانهآلزایمرتوهم جسمریه زغالیمنابع انرژی از نفت و گاز نقاشی هایی با بوی گذشته یامید جدید بر آسیب نخاعیسم زنبور ، کلیدی برای وارچگونه حافظه را قویتر کنیتاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقا از نخستین همانشباهت مغز و کیهانهوش مصنوعی الفاگوحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت فیزیکی، تابعی از بیمار مرکز تنفس سلولیکتاب، سفری به تاریخدرماندگی به دلیل عادت کرفواید روزه داری متناوبمحل درک احساسات روحانیبررسی ژنها در تشخیص بیماآیندهرژیم غذایی ضد التهابیتیک و اختلال حرکتیمنابع بی نهایت انرژی در دنقش پیشرفته ی سلول های بنمنابع جدید انرژینقش آتش در رسیدن انسان بهانگشت نگاری مغز نشان میدسودمندی موجودات ابزی بر چالش هوشیاری و اینکه چرا تغذیه بر ژنها تاثیر داردتری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از صبر بسیار بایدهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده تودیستونی قابل درمانبیماری خود ایمن اعصاب محگل درون گلداندرک درست از خود و هوشیاریفتون های زیستیمدارک ژنتیکی چگونه انسانبعد از کروناآیا یک، وجود داردرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش زبان در سلطه و قدرت اانسان قدیم در شبه جزیره عسیر آفرینش از روح تا مغز چت جی پی تیجهان موازی و حجاب هاتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرابزارهای دفاعی و بقای موطوفان فقر و گرسنگی و بی سهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و هشتماز تکامل تا مغز، از مغز توراپامیل در بارداریدانش، قفل ذهن را باز میکنبیداری و خواب کدام بهتر اگام کوچک ولی تاثیرگذاردرس گرفتن از شکست هافردا را نمیدانیممرز بین انسان و حیوان کجاتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجزمان پلانکتئوری جدید، ویران کردن گمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنمای موفقیتاولین مورد PML به دنبال تکساخت سلول عصبی حتی پس از چرا مغزهای ما ارتقا یافت جهان پیوستهتصویر در هم تنیدگی کوانتاحیای بینایی نسبی یک بیمعقیده ی بی عملهوش مصنوعی، کیفیت فریب مخلا، خالی نیستاستفاده از مغز، وزن را کمیافته های نوین علوم پرده داروی جدید آلزایمرباید از انسان ترسیدپل خواجو اصفهانذهن سالمقلب یا مغزمشاهده گر جدای از شیء مشاتلاشی تازه برای گشودن معآب زندگی است قسمت دومزندگی، مدیریت انرژیتاثیر کپسول نوروهرب بر تمنشأ اطلاعات و آموخته ها نه عدم مطلق بلکه عدم با قایمپلانت مغزیسخت ترین حصارنزاع بین علم و نادانی رو جهش تمدنی عجیب و شگفت انستغییراختلالات عضلانی ژنتیکعوامل ایجاد لغت انسانی و هوش عاطفی بیشتر در زنانخواص هندوانهاصل بازخوردژنهای هوش ، کدامنددارویی خلط آوربحتی علمی درباره تمایل بپیوند اندام از حیوانات برمز پیشرفت تواضع است نه طقبرستان ها با بوی شجاعتمعرفی مورد نادر بیماری گتنها مانع در زندگی موارد آزمون ذهنی گربه شرودینگرزبان فرایند تکاملی برای تاثیر گیاه خواری بر رشد ومیلر فیشر نوعی نادر از گینوار عصب و عضلهایندرالسردرد و علتهای آننظریه تکامل در درمان بیمجدایی خطای حسی استارتباط پیوسته ی جهانعدالت برای من یا برای همههیچ کس حقیقت را درون مغز خوشبختی چیستاعتماد به خودکمردرد با پوشیدن کفش منادر کمتر از چند ماه سوش جدبخش فراموش شده ی حافظهتو با همه چیز در پیوندیپیشرفت ذهن در خلاقیت استرویاهای پر رمز و حیرتی درلوتیراستاممغز آیندگان چگونه است ؟آغاز مبهم آفرینشزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکمکانیک کوانتومی بی معنی نوروز یا روز پایانیشناسایی سلول های ایمنی اهمیشه به آنچه داری، خوشنحقیقت خواب و رویااز مخالفت بشنوسوالات پزشکیبه نقاش بنگرهزینه سنگین انسان در ازاخسته نباشی باباکودک ایرانی که هوش او از درمان های جدید میگرنبرای یک زندگی معمولیپروتئین های ساده ی ابتداتولترودینروش مقابله مغز با محدودیلزوم عدم وابستگی به گوگل مغز بزرگ چالش است یا منفعالکتروتاکسی(گرایش و حرکسقوط زیگزاگی یا ناگهانیتاثیر روده بر مغزابزار هوش در حال ارتقا ازماجرای عجیب گالیلهچگونه میتوان با قانون جنشانس یا نتیجه ی تلاشهندسه زبانِ زمان استحافظه و اطلاعات در کجاست از تلسکوپ گالیله تا تلسکوقتی ریشه ها عمیقند از چیبه سیاهی عادت نکنیمدنیای شگفت انگیز کوانتومکاهش التهاب ناشی از بیمادرمان جدید میگرن با انتی برخی اصول سلامت کمرآملودیپین داروی ضد فشار توهمات و شناخت حقیقتریواستیگمینمنابع انرژی از نفت و گاز چقدر به چشم اعتماد کنیمامید درمان کرونا با همانسماگلوتید داروی کاهش دهننگاه من، نگاه تو و یا حقیتاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقا از نخستین همانشباهت مغز با کیهان مادیهوش مصنوعی اکنون می توانحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چند سویهبیماری لبر و نابینایی آنکتابخانهدرها بسته نیستفواید روزه داری متناوبمحل درک احساسات روحانی دبررسی بیماری التهابی رودآینده ی انسان در فراتر ازرژیم غذایی ضد دردتیکاگرلور داروی ضد انعقا