دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

منابع انرژی از نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی قسمت هشتم

منابع انرژی از منابع نهفته ی زیر زمین مانند نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی (مغز)برای تولید انرژی پاک- قسمت هشتم
تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلول های مغز چگونه است؟( قسمت نهم)
گرمتر شدن کره ی زمین، در کوتاه مدت، با کم کردن یخبندان ها و فصل های برفی میتواند به بیشتر شدن درختان و جنگل ها به خصوص در مناطق قطبی کمک کند ولی آیا این پایان گرمایش زمین در نتیجه ی افزایش دی اکسید کربن و گاز متان است؟
گرم تر شدن زمین، هر چند در کوتاه مدت ممکن است تاثیر سودمندی داشته باشد ولی در نهایت با به هم زدن توازن گرما و سرما و توازن میزان اکسیژن در آبهای اقیانوس و هوای اطراف ما و با افزایش آتش سوزی ها و ... میتواند انسان امروز را رو به سوی نابودی ببرد یا حداقل با کم شدن اکسیژن آب اقیانوس ها و اکسیژن موجود در هوا، باعث کم شدن ماهیان و... و در نهایت از بین رفتن سلول های مهم عصبی در مغز و نخاع شود و زحمت چند میلیارد ساله ی حیات را در توسعه ی ابزار هوشمدی و حفظ و نگهداری از آن، کمرنگ کند.
از میان رفتن سلول های مغزی، باعث کم شدن هوش انسان ها و کاهش پیشرفت ها و توسعه ی تکنولوژیک خواهد شد و تاوان آن را نسل های بعدی بشریت، خواهند پرداخت.

گرمایش زمین، فقط با نفت و گاز و بنزین و سوخت کارخانه ها نیست بلکه تولید متان به وسیله ی دام به خصوص گاو میتواند باعث تشدید این گرمایش شود؛ یعنی فقط محدود کردن استخراج سوخت فسیلی در کم کردن تاثیر گلخانه ای، سودمند نیست بلکه باید مصرف گوشت را هم محدود کرد. توجه کنیم محدودکردن مصرف گوشت، با کم کردن یکی از منابع مهم به دست آوردن انرژی، میتواند سلول های عصبی را با خظر مواجه کند ولی از سوی دیگر مصرف زیاد گوشت میتواند با تولید متان زیاد باعث افزایش گرمایش زمین و تاثیرات منفی آن بر سلول های عصبی شود. در اینجا باید توازنی منطقی در مصرف گوشت و گیاهخواری برقرار شود.(توصیه میشود به سلسله مباحث تاثیر رژیم گیاهخواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبیدر همین کانال مراجعه شود.)

کاپ ۲۶: آیا باید محدودیت‌هایی برای خوردن گوشت، وجود داشته باشد؟ و سوالات بیشتر

نشست مقابله با تغییرات اقلیمی کاپ ۲۶ در گلاسکو در حال برگزاری است. این یکی از بزرگترین نشست‌های جهان در مورد چگونگی مقابله با گرمایش زمین است.

یک مخاطب از ژنو پرسیده آیا اعمال سهمیه، برای مصرف گوشت و سفرهای پروازی، کارآمد و قابل اجرا خواهد بود؟

کریس موریس پاسخ می‌دهد:

خوردن گوشت(به ویژه گوشت گاو)و سفر هوایی، هر دو تأثیر زیست محیطی قابل توجهی دارند.

خوردن یک یا دو همبرگر در هفته به مدت یک سال، همان مقدار گازهای گلخانه‌ای ایجاد می‌کند که گرم کردن یک خانه در بریتانیا به مدت ۹۵ روز.

و یک پرواز اقتصادی برگشت از لندن به نیویورک حدود ۰.۶۷ تن دی اکسید کربن منتشر می‌کند. این ۱۱ درصد از میانگین انتشار سالانه ی دی اکسید کربن برای هر نفر در بریتانیا است.

در تئوری، سهمیه بندی اجباری برای مصرف گوشت یا پرواز، تفاوت جدی ایجاد می‌کند، اما تمایل سیاسی یا حمایت کمی برای این امر وجود دارد. در عوض، تمرکز بر تشویق تغییر رفتار است.

کمیته تغییرات آب و هوایی بریتانیا به دولت توصیه کرده است که مردم باید تا سال ۲۰۳۰، ۲۰ درصد گوشت و لبنیات کمتری مصرف کنند و تا سال ۲۰۵۰، ۳۵٪ کمتر مصرف کنند. همچنین از مردم خواسته می‌شود که کمتر پرواز کنند.

استفاده از مالیات برای گران‌تر کردن برخی چیزها احتمالاً راه‌حل واقعی‌تر از تلاش برای اجرای سهمیه‌ها خواهد بود.

رابرت پترسون، از دارلینگتون پرسیده:

چرا ما نمی‌توانیم یک صندوق بین‌المللی برای کمک به کشورهای فقیرتر برای رسیدن به انتشار کربن صفر داشته باشیم؟

کریس موریس پاسخ می‌دهد:

این تا حدودی همان بحث فعلی در مورد تامین مالی مقابله با تغییرات اقلیمی است.

در سال ۲۰۰۹، کشورهای ثروتمند اعلام کردند که تا سال ۲۰۲۰ هر سال ۱۰۰ میلیارد دلار (۷۳ میلیارد پوند) به کشورهای در حال توسعه کمک خواهند کرد.

اما آنها نتوانسته‌اند به وعده خود عمل کنند و اکنون اشاره می‌کنند که تنها در سال ۲۰۲۳ به این هدف خواهند رسید.

کشورهای فقیرتر برای کمک به مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی که در حال حاضر با آن مواجه هستند به این پول نیاز دارند. اما آن‌ها همچنین به آن نیاز دارند تا مطمئن شوند که اقتصادشان در مسیر رسیدن به انتشار خالص کربن صفر سبزتر می‌شود.

افزایش جمعیت، باعث تغییر آب و هوا نمی‌شود. در عوض، انتشار بیش از حد گازهای گلخانه‌ای است که سیاره را گرم می‌کند.
یک درصد ثروتمندترین جمعیت جهان، مسئول انتشار کربن، بیش از پنجاه درصد انتشار کربن فقیرترین‌ کشورهای جهان است.

درست است که بگوییم جمعیت سیاره زمین نمی‌تواند به طور نامحدود افزایش یابد، زیرا منابع محدودی، موجود است. اما مصرف بیش از حد، نقش بیشتری نسبت به جمعیت رو به رشد جهانی در تغییرات اقلیمی داشته است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [11/5/2021 1:29 AM]
مایا یوسیفوا، از وین پایتخت اتریش پرسیده که تأثیر متان بر تغییرات آب و هوا چیست؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

متان یک گاز گلخانه‌ای است که هم از منابع طبیعی مانند تالاب‌ها و موریانه‌ها و هم از طریق فعالیت‌های انسانی مانند کشاورزی، بهره‌برداری از سوخت‌های فسیلی و مکانهای دفن زباله ی آزاد، می‌شود.

این ترکیبی از کربن و هیدروژن است و باعث می شود که در به دام انداختن گرما، فوق‌العاده خوب باشد و یکی از دلایل اصلی تغییرات آب و هوایی است.

طبق گزارش سازمان جهانی هواشناسی، سطح متان در جو در سال ۲۰۲۱ به ۱۸۸۹ قسمت در میلیارد رسید.

غلظت دی اکسید کربن، تقریباً ۲۰۰ برابر بیشتر است، اما محاسبه شده است که در یک دوره ۲۰ ساله، تاثیر متان در گرم کردن زمین می‌تواند بیش از ۸۰ برابر دی اکسید کربن باشد.

گزارش سازمان ملل متحد در اوایل سال جاری اعلام کرد که تلاش‌ها برای کاهش انتشار متان، باید بر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از محل‌های دفن زباله و چاه های گاز، کاهش ضایعات و تلفات مواد غذایی، بهبود مدیریت دام و ترغیب مصرف‌کنندگان به اتخاذ رژیم‌های غذایی- که حاوی گوشت و لبنیات کمتری باشد- متمرکز شود.

مایک بل، از آلمان می‌نویسد آیا تغییرات آب و هوایی اثرات مثبتی دارد؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

ممکن است برخی اثرات مثبت کوتاه مدت در گرم شدن هوا وجود داشته باشد، اما دانشمندان معتقدند که اثرات منفی گرم شدن دمای زمین بسیار بیشتر از این تاثیرات کوتاه مدت مثبت است.

بیشترین فایده نقل شده در مورد تاثیرات کوتاه مدت مثبت گرم شدن زمین مبتنی بر این ایده است که جهانی با سطوح کربن بالاتر شاهد رشد سریعتر و بزرگتر گیاهان خواهد بود. این تاثیر، لقاح دی اکسید کربن نامیده شده است.

با این حال، تحقیقات منتشر شده در سال گذشته نشان داد که این تاثیر در حال کاهش است و شواهد نظریه مربوط به تاثیر مثبت سطح بالاتر کربن بر وضعیت اقلیمی را تایید نمی‌کند.

ماهش نالی از لندن پرسیده: چه اطمینانی در مورد تأثیر اجلاس کاپ ۲۶ داشته باشیم، در حالی که جهان حتی نمی‌تواند برای توزیع عادلانه واکسن‌ها اقدام کند؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

شباهت‌هایی بین همه گیری و بحران آب و هوا وجود دارد، اما برخی تفاوت‌های کلیدی نیز وجود دارد.

همانطور که در ۱۸ ماه گذشته دیده‌ایم، کشورها می‌توانند با محدود کردن شدید تردد مردم در سراسر مرزهای خود، کرونا را از خود دور کنند.

چنین رویکردی با افزایش دما که هم کشورهای ثروتمند و هم کشورهای فقیر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به خوبی کار نمی‌کند.

در حالی که مسئله نابرابری واکسن احتمالاً با زمان و پول حل می‌شود، بحران آب و هوا نیازمند بازنگری و مهندسی مجدد تقریباً در همه جنبه‌های زندگی ما، از انرژی گرفته تا غذا و لباس است.

در نهایت، مسئله واکسن یک بحران کوتاه مدت است، در حالی که تغییرات آب و هوایی کند و چند بعدی است.

انسان‌ها به طور معقولی ممکن است در حل یک مساله خوب باشند اما در مورد دیگری نه.

اندرو از اکستر پرسیده: آیا مدل سرمایه‌‌داری جهانی با تغییرات اقلیمی و نیاز به شیوه زندگی سبزتر، در تضاد نیست؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

به گفته ی برخی از کارشناسان، مانند لرد استرن، اقتصاددان، تغییرات آب و هوایی را می‌توان شکست بزرگ بازار دانست.

زیرا کسب‌وکارها معمولاً مجبور به پرداخت خسارتی که به محیط زیست وارد کرده‌اند، نبوده‌اند.

تلاش‌های جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی در دو دهه گذشته بیشتر بر مهار سرمایه‌داری برای محدود کردن گرمایش متمرکز شده است. به عنوان مثال، گذاشتن قیمت بر روی کربن و وادار کردن آلاینده‌ها برای پرداخت، تا اطمینان حاصل شود که انتشار گازهای گلخانه‌ای محدود می‌شود.

در همین حال، این مساله هم هست که اگر تقاضای مصرف کننده برای محصولات و خدمات سبزتر وجود داشته باشد، سرمایه‌داری تلاش خواهد کرد تا این تقاضا را برآورده کند.

اما بدیهی است که هنوز کارهای زیادی باید انجام شود تا این رویکردها موثر واقع شود.

دیوید از بیرمنگهام پرسیده:

آیا اجلاس کاپ ۲۶ واقعاً به حضور ۲۵۰۰۰ نفر در آنجا نیاز دارد؟ آنها دی اکسید کربن زیادی تولید خواهند کرد، پس چرا بسیاری از عناصر، نمی‌توانند آنلاین باشند؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

همه گیری ممکن است به عنوان بهترین زمان برای استفاده سازمان ملل متحد از فناوری برای مذاکرات در نظر گرفته شود، و برای انجام این کار در جریان یک جلسه مقدماتی برای کاپ در ماه ژوئن، که به مدت سه هفته ادامه داشت، تلاش شد.

متأسفانه، به خوبی پیش نرفت، چالش‌های زمانی و فناوری، این کار را برای کشورهایی با منابع محدود تقریباً غیرممکن کرد، پیشرفت محدود شد و تصمیم‌گیری‌ها به تعویق افتاد.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [11/5/2021 1:29 AM]
در نتیجه، بسیاری از کشورهای در حال توسعه بر حضور شخصی در نشست کاپ اصرار داشته‌اند. آن‌ها احساس می‌کنند که نادیده گرفتن صدایشان در یک ارتباط غیر قابل اتکای زوم بسیار آسان‌تر است.

آن‌ها همچنین تجربه‌ای زنده از تغییرات آب و هوایی را به ارمغان می‌آورند که شنیدن آن به طوردست اول برای کشورهای ثروتمند ضروری است.

شواهدی وجود دارد که این کار، موثر واقع می‌شود. در سال ۲۰۱۵، حضور کشورهای جزیره‌ای و کشورهای آسیب پذیر برای اطمینان از تعهد شرکت کنندگان به محدودسازی افزایش دمای زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد در توافقنامه پاریس، اهمیت کلیدی داشت.
https://www.nature.com/articles/s41586-021-03821-8

https://www.ibelieveinsci.com/?p=103145

https://www.bbc.com/persian/world-59148334
برخی توضیحات از دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی می تواند نجریان انرژی در سیستم های منشأ اطلاعات و آموخته ها ایجاد احساساتدانش قدرت استاز کجا آمده ام و به کجا میچیزی خارج از مغزهای ما نیروزه داری متناوب، مغز را بیماری های مغز و اعصاب و سیاره ی ابلهانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتلاشی برای درمان قطع نخاکودک هشت ساله لازم است آدتاثیر درجه حرارت بر عملکفروتنی و غرورآیا بزرگ شدن مغز فقط در دحل مشکلمیدان های مغناطیسی قابل ابزار هوش در حال ارتقا ازداروهای ضد بیماری ام اس واز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه حافظه را قویتر کنیریه زغالیبیماری، رساله ای برای سلسازگاری با محیط بین اجزاهیچ کاری نکردن به معنی چیتو یک معجزه ایکایروپاکتیک چیستتاثیر روده بر مغزقلب را نشکنآب زندگی است قسمت دومحس و ادراک (قسمت دوم )ماپروتیلینابزار بقا از نخستین همانداروی ضد تشنج توپیراماتراه پیروزی در زندگی چیستناتوانی از درمان برخی ویبار بزرگ ایستادن بر دو پاسعی کن به حدی محدود نشویتولید مثل اولین ربات های کشف مکانیسمی پیچیده در بتداخل مرزها و صفات با بینلوب فرونتال یا پیشانی مغآغاز فصل سرما و دوباره تکحس و ادراک قسمت هجدهممخچه ابزاري که وظیفه آن فابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ چالشهای پیش رودر درمان بیماری مولتیپل از تکینگی تا مغز از مغز تزمین در برابر عظمت کیهانچرا ویروس کرونای دلتا وابحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین کا در سبزیجاتشاهکار قرنتوهمات و شناخت حقیقتگیرنده باید سازگار با پیتشخیص ژنتیکی آتروفی های ملاحظه های اخلاقی دربارهالگوی بنیادین و هوشیاریحس و ادراک قسمت سی و هشتممرگ انتقال است یا نابود شابزارهای دفاعی و بقای مونقش نظریه تکامل در شناسادرمان جدید سرطاناز تکینگی تا مغز- از مغزتزونیسومایدنشانه های گذشته در کیهان برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱واکنش به حس جدیدشش مرحله تکامل چشمتکامل مادی تا ابزار هوشمپوست ساعتی مستقل از مغز دتغییرات تکاملی سر انسان منابع انرژی از نفت و گاز انگشت نگاری مغز نشان میدخلاصه ای از درمان های جدیمشکلات روانپزشکی در عقب احساسات کاذبنقش ذهن و شناخت در حوادث درگیری مغز در بیماری کویاستفاده از هوش مصنوعی در زبان و تکلم برخی بیماریههمیشه اطمینان تو بر خدا ببرخی اصول سلامت کمروبینار اساتید نورولوژی دعقل مجادله گرتکامل، نتیجه ی برنامه ریپیشرفت در عقل است یا ظواهجهان های بسیار دیگرمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسانیت در هم تنیده و متصخارق العاده و استثنایی بمغز مادران و کودکان در زمادغام دو حیطه علوم مغز و نمیتوان با بیرون انداختنذهن سالماصول سلامت کمرسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی و کشف زبان هایبزرگ فکر کنیافته های نوین علوم پرده عواملی که برای ظهور لغت اتاثیر ژنها بر اختلالات خآموزش نوین زبانجهانی در ذهنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتایمپلانت مغزی کمک میکند دندان ها را مسواک بزنید تمغز ابزار برتر بقاارتروز یا خوردگی و التهانوار مغز در فراموشی هارنگین کمانبه نقاش بنگرسندرم کووید طولانیهوش مصنوعی از عروسک بازی تفاوت ها و تمایزها کلید بکلام و زبان، گنجینه ای بسمقالاتکلرال هیدرات برای خوابانتاثیر ویتامین دی بر بیماتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرجریان انرژی در سیستم های منشاء کوانتومی هوشیاری اایرادهای موجود در خلقت بدانش محدود به ابعاد چهاراز آغاز خلقت تا نگاه انساچیزی شبیه نور تو نیستروزه داری و بیمار ی ام اس بیماری وسواسسیاره ابلهانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتلاشی تازه برای گشودن معکودک ایرانی که هوش او از تاثیر درجه حرارت بر عملکفرگشت و تکامل تصادفی محض آیا تکامل و تغییرات ژنتیحلقه های اسرارآمیزمیدان بنیادین اطلاعاتابزار بقا از نخستین همانداروی فامپیریدین یا نورلاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه محدود و تک جانبه، مشریواستیگمینبیندیشستون فقرات انسان دو پا جلهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتو یک جهان در مغز خودت هسکار با یگانگی و یکپارچگیتاثیر رژیم گیاه خواری بر قیچی ژنتیکیآب زندگی است قسمت سومماجرای جهل مقدسابزار بقا از نخستین هماندارویی خلط آورراه انسان شدن، راه رفتن وناتوانی در شناسایی چهره بار سنین ابزار هوشمندی اشلیک فراموشیتولید یا دریافت علمکشف ارتباط جدیدی از ارتبتروس جریان انرژیلوتیراستامآغاز مبهم آفرینشحس و ادراک قسمت هشتممدل همه جانبه نگر ژنرالیابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ و فعال یا مغز کودر سال حدود 7 میلیون نفر از تکینگی تا مغز از مغز تزمین زیر خلیج فارس تمدنی چرا پس از بیدار شدن از خوبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی 12 در درمان دردشاهکار شش گوشتوپیراماتگالکانزوماب، دارویی جدیتشخیص آلزایمر سالها قبل ملاحظات بیهوشی قبل از جرالگوبرداری از طبیعتحس و ادراک قسمت سی و ششممرگ تصادفیابعاد و نیازهای تکاملینقش هورمون های تیروئید ددرمان سرطان با امواج صوتاز تکینگی تا مغز، از مغز زونا به وسیله ویروس ابله نشانه های پروردگار در جهبرین نت به جای اینترنتواکسن های شرکت فایزر آمرششمین کنگره بین المللی ستکامل مداومپوشاندن خود از نورثبت و دستکار ی حافظهمنابع انرژی از نفت و گاز انتقال ماده و انرژیخم شدن فضا-زمانمشاهده گر جدای از شیء مشااخلاق و علوم اعصابنقش روی و منیزیم در سلامتدرگیری مغز در بیماران مباستفاده از انرژی خلازبان و شناخت حقیقت قسمت چهمیشه راهی هستبرخی بیماری ها که در آن بوجود قبل از ناظر هوشمندعقلانیت بدون تغییرتأثیر نگاه انسان بر رفتاپیشرفت ذهن در خلاقیت استجهان هایی در جهان دیگرمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان، گونه ای پر از تضادخبر مهم تلسکوپ هابلمغز چون ابزار هوش است دلیارتقا و تکامل سنت آفرینش نمیتوان بر سیاه سیاه نوشذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاضطراب و ترسسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی گوگل به کمک تشبزرگ شدن مغز محدود به دوریاد بگیر فراموش کنیعوارض ازدواج و بچه دار شدتاثیر کلام در آیات کلام بآمارهای ارائه شده در سطح جهان، تصادفی نیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتایمپلانت نخاعی میتواند ددو ویژگی انتزاع و قدرت تجمغز از بسیاری حقایق می گرارزش حقیقی زبان قسمت اولنوار مغز در تشخیص بیماری رهبر حقیقیبه هلال بنگرسندرم گیلن باره به دنبال هوش مصنوعی از عروسک بازی تفاوت ها را به رسمیت بشناتفاوت های بین زن و مرد فقکمردردصفحه اصلیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش ارثی دریافتی از پجستجوی متن و تصویر به صورمهندسی ژنتیک در حال تلاش اکسی توسین و تکامل پیش ادانش بی نهایتاز انفجار بزرگ تا انفجار نکاتی در مورد تشنجروزه داری سلول های بنیادبیماری کروتز فیلد جاکوبسیاره ابلهانهوش مصنوعی درمانگر کامپیتلاشی جدید در درمان ام اسکودکان میتوانند ناقل بی تاثیر درجه حرارت بر عملکفراموش کارها باهوش تر هسآیا جنین انسان، هوشمندی حمله ویروس کرونا به مغزمیدازولام در درمان تشنج ابزار بقا از نخستین همانداروی لیراگلوتیداز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه انسان محدود به ادراریاضیات یک حس جدید استبیهوش کردن در جراحی و بیمسخن و سکوتهیچ کس حقیقت را درون مغز تو کز محنت دیگران بی غمیکاربرد روباتهای ريزنانوتاثیر رژیم گیاه خواری بر قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصآب، زندگی است(قسمت پنجم)ماده ی تاریکابزار بقا از نخستین همانداستانها و مفاهیمی اشتباراه بی شکستنادیدنی ها واقعی هستندبارداری بدون رحمهزینه سنگین انسان در ازاشلیک فراموشیتولید پاک و فراوان انرژیکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتری فلوپرازینلوزالمعده(پانکراس)مصنوعإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَحس و ادراک قسمت پنجممدل هولوگرافیک ژنرالیزهابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگترین مصرف کننده درمان های اسرار آمیز در آاز تکینگی تا مغز از مغز تزمان چیستچرا ارتعاش بسیار مهم استبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی هفدهشاید گوشی و چشمی، آماده شتوانایی مغز و دیگر اجزای گام کوچک ولی تاثیرگذارتصویر زیبا از سلولممانتین یا آلزیکسا یا ابالتهاب شریان تمپورالحس و ادراک قسمت سیزدهممرگی وجود نداردابعاد اضافه ی کیهاننقش هورمون زنانه استروژندرمانهای بیماری پارکینساز تکینگی تا مغز، از مغز زیباترین چیز در پیر شدننظام مثبت زندگیبرای یک زندگی معمولیواکسن کووید 19 چیزهایی که صبر بسیار بایدتکامل چشمپیموزایدثبت امواج الکتریکی در عصمنابع انرژی از نفت و گاز اندوه دردی را دوا نمیکندخونریزی مغز در سندرم کوومشاهده آینده از روی مشاهاخلاق پایه تکامل و فرهنگنقش روزه داری در سالم و جدرگیری مغزی در سندرم کوواستفاده از سلول های بنیازبان و شناخت حقیقت قسمت اهمیشه عسل با موم بخوریمبرخی بیماری های خاص که بدوراپامیل در بارداریعقیده ی بی عملتئوری تکامل امروز در درمپیشرفتی مستقل از ابزار هجهان یکپارچهمنبع هوشیاری کجاست قسمت انعطاف پذیری مکانیسمی علخدا موجود استمغز چگونه صداها را فیلتر ارتوکين تراپی روشی جديد چند نرمش مفید برای کمردرذره ی معین یا ابری از الکاطلاع رسانی اینترنتیسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی گوگل به کمک تشبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یادگیری مهارت های جدید دعید نوروز مبارکتاثیر کپسول نوروهرب بر نآن چیزی که ما جریان زمان جهش های ژنتیکی مفید در سامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتایمان به رویادو برابر شدن خطر مرگ و میمغز به تنهایی برای فرهنگ ارزش حقیقی زبان قسمت دومنوار مغزی روشی مهم در تشخروی و منیزیم در تقویت استبه کدامین گناه کشته شدندسندرم پیریفورمیسهوش مصنوعی از عروسک بازی هوش مصنوعی از عروسک بازی تفاوت های تکاملی در مغز وکمردرد ناشی از تنگی کاناسوالات پزشکیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش سریعی که بدون احسجستجوی هوشیاری در مغز مامهربانی، شرط موفقیتاگر فقط مردم میفهمیدند کدانشمندان موفق به بازگرداز بحث های کنونی در ویروسچگونه مولکول های دی ان ایروش مقابله مغز با محدودیبیماری گیلن باره و بیمارسیر آفرینش از روح تا مغز هوش مصنوعی درخدمت خلق وحتمایل زیاد به خوردن بستنکودکان خود را مشابه خود تتاثیر درجه حرارت بر عملکفراموشی همیشه هم بد نیستآیا جهان ذهن و افکار ما محمایت از طبیعتمکانیک کوانتومی بی معنی ابزار بقا از نخستین همانداروی تشنجی دربارداریاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از بیرون مجموعهریسدیپلام تنها داروی تایبیهوشی در بیماران دچار اسخن پاک و ثابتهیچگاه از فشار و شکست نترتو پیچیده ترین تکنولوژی کاربرد روباتهای ريز، در تاثیر رژیم گیاه خواری بر قانون مندی نقشه ژنتیکی محس و ادراک قسمت 67ماده ی خالیابزار بقا از نخستین هماندخالت در ساختار ژنهارابطه تشنج و اوتیسمنادانی در قرن بیست و یکم،بازگشت از آثار به سوی خداهزاران سال چشم های بینا وشنا در ابهای گرم جنوب نیاتولید سلولهای جنسی از سلکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتری فلوپرازینلیس دگرامفتامین یا ویاسافت فشار خون ناگهانی در وحس و ادراک قسمت پنجاهمدل هولوگرافیک تعمیم یافابزار بقای موجود زنده از مغز حریص برای خون، کلید تدرمان های بیماری آلزایمراز تکینگی تا مغز از مغز تزمان و مکان، ابعاد کیهان چرا بیماری های تخریبی مغبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین دی گنجینه ای بزرشاید درست نباشدتوازن مهمتر از فعالیت زیگامی در درمان بیماریهای تصویر زیبای اصفهانمن کسی در ناکسی دریافتم امیوتروفیک لترال اسکلروحس و ادراک قسمت ششممراحل ارتقای پله پله کیهابعاد بالاترنقش ویتامین K در ترمیم اسدرهای اسرارآمیز و پوشیدهاز تکینگی تا مغز، از مغز زیباترین چیز در افزایش سنظریه ی تکامل در درمان بیبرای پیش بینی آینده مغز دواکسن کرونا و گشودن پنجرصرع و درمان های آنتکامل و ارتقای نگاه تا عمپیموزایدجلوتر را دیدنمنابع انرژی از نفت و گاز اندوهگین نباش اگر درب یا خواندن ، یکی از شستشو دهنمطالبه ی حق خوداختلال خواب فرد را مستعد نقش رژیم غذایی بر رشد و ادرگیری مغزی در سندرم کوواستفاده از سلول های بنیازبان و شناخت حقیقت قسمت دهمجوشی هسته ای، انرژِی ببرخی توجهات در ببمار پارورزش هوازی مرتب خیلی به قعلم و ادراک فقط مشاهده ی تئوری تکامل در پیشگیری و پاسخ گیاهان در زمان خوردجهان یکپارچهمنبع هوشیاری کجاست قسمت اهرام مصر از شگفتی های جهخدای رنگین کمانمغز ناتوان از توجیه پیداارتباط میکروب روده و پارچند جهانیذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعات حسی ما از جهان، چسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی الفاگوبزرگترین خطایی که مردم میادآوری خواب و رویاعامل کلیدی در کنترل کارآتاثیر کپسول نوروهرب بر تآنچه واقعیت تصور میکنیم جهش های ژنتیکی غیر تصادفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاین پیوند نه با مغز بلکه دو برابر شدن خطر مرگ و میمغز برای فراموشی بیشتر کارزش حقیقی زبان قسمت سومنوار عصب و عضلهرویا و واقعیتبه امید روزهای بهترسندرم پس از ضربه به سرهوش مصنوعی از عروسک بازی تفاوت های زبانی سرمنشا تکمردرد و علل آنپیامهای کاربرانتاثیر گیاهخواری بر رشد و فلج نخاعی با الکترودهای آیا هشیاری کوانتومی وجودحفره در مغزمولتیپل اسکلروز در زنان اگر میدانی مصیبت بزرگتر دانشمندان نورون مصنوعی ساز تلسکوپ گالیله تا تلسکچگونه میتوان با قانون جنروش های صرفه جویی در ایجابیماری آلزایمر، استیل کوسیستم تعادلی بدنهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتمدن قدیمی ای در جنوب ایرکودکان را برای راه آماده تاثیر درجه حرارت بر عملکفرایند پیچیده ی خونرسانیآیا جهش های ژنتیکی، ویروحوادث روزگار از جمله ویرمکانیزمهای دفاعی در برابابزار بقا از نخستین همانداروی جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از دور و نگاه از نزدبیوگرافیسختی ها رفتنی استهیپرپاراتیروئیدیسمتو افق رویداد جهان هستیکتاب گران و پرهزینه شد ولتاثیر رژیم گیاهخواری بر قانون گذاری و تکاملحس و ادراک قسمت 74ماده ای ضد التهابیابزار بقا از نخستین هماندر مانهای کمر دردرادیوی مغز و تنظیم فرکاننازوکلسینبازگشت به ریشه های تکاملهستي مادي ای که ما کوچکترشناخت و معرفت، و نقش آن دتولترودینکشتن عقیده ممکن نیستترک امروزلا اکراه فی الدینافت هوشیاری به دنبال کاهحس و ادراک قسمت پنجاه و یمدل های ریز مغز مینی برینابزار بقای موجود زنده از مغز در تنهایی آسیب میبیندرمان های جدید میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تزمان و صبرچرا حیوانات سخن نمی گوینبحثی درباره احساسات متفاویروس مصنوعیشب سیاه سحر شودتوسعه هوش مصنوعی قادر اسگامی در درمان بیماریهای تصویربرداری فضاپیمای آممنابع انرژي پاک سرچشمه حامید نیکو داشته باش تا آنحس و ادراک قسمت شصت و هشتمرز مرگ و زندگی کجاستاتفاق و تصادفنقش ژنتیک در درمان اختلادریای خدااز تکینگی تا مغز، از مغز زیر فشار کووید چه باید کرنظریه ی تکامل در درمان بیبرای اولین بار دانشمندانواکسن کرونا از حقیقت تاتضرورت زدودن افکارتکامل و ریشه ی مشترک خلقتپیچیدگی های مغزمگسجمجمه انسان های اولیهمنابع انرژی از نفت و گاز اندام حسی، درک از بخش هایخواب سالم عامل سلامتیمطالبی در مورد تشنجاختلال در شناسایی حروف و نقش رژیم غذایی در رشد و ادرگیری اعصاب به علت میتواستفاده از سلول های بنیازبان و شناخت حقیقت قسمت سهمراهی نوعی سردرد میگرنیبرخی توصیه ها برای واکسیورزش هوازی ، بهترین تمریعلم و روحتئوری جدید، ویران کردن گپختگی پس از چهل سالگي به جهان کنونی و مغز بزرگتریمنبع هوشیاری کجاست قسمت اولین مورد PML به دنبال تکخسته نباشی بابامغز و اخلاقارتباط ماده و انرژیچند روش ساده برای موفقیتذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعاتی عمومی در مورد مسفری به آغاز کیهانهوش مصنوعی از عروسک های ببزرگترین درد از درون است ژن همه چیز نیستعادت کردن به نعمتتاثیر کپسول نوروهرب بر سآنچه حس می کنیم، نتیجه ی جهش تمدنی عجیب و شگفت انسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماین اندوه چیستدو سوی واقعیتمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟ارزش خود را چگونه میشناسنوبت کودکانرویا و کابوسبه بالا بر ستارگان نگاه کسندرم سردرد به دلیل افت فسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی از عروسک بازی تفاوت ایستایی و تکاپوکمردرد با پوشیدن کفش مناسایتهای دیگرتاثیر انتخاب از طرف محیط فلج بل، فلجی ترسناک که آنآیا واکنش های یاد گرفته وحقیقت قربانی نزاع بین بی مواد کوانتومی جدید، ممکناگر نیروی مغناطیس نباشد دانشمندان یک فرضیه رادیکاز تلسکوپ گالیله تا تلسکچگونه مغز پیش انسان یا همروش هایی برای جلوگیری از بیماری الزایمرسیستم دفاعی بدن علیه مغز هوش احساسیتمدن پیشرفته ی پیشینیانکوری گذرای ناشی از موبایتاثیر درجه حرارت بر عملکفرایند تکامل و دشواری هاآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجحکمت الهی در پس همه چیزما انسانها چه اندازه نزدابزار بقا از نخستین همانداروی جدید s3 در درمان ام از تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از درون مجموعه با نگبیوگرافیسرنوشتهاوکينگ پیش از مرگش رسالتو انسانی و انسان، شایستکتاب زیست شناسی باورتاثیر عصاره تغلیظ شده گیقانون جنگلآثار باستانی تمدن های قدحس و ادراک قسمت 75ماده، چیزی بیش از یک خلا ابزار بقا از نخستین هماندر محل کار ارزش خودت را براز تغییرنبرو و انرژی مداومبازخورد یا فیدبکهستی ما پس از شروعی چگال شناخت درون، شناخت بیرون؛تومورها و التهاب مغزی عاگل زندگیترکیب حیوان و انسانلایو دوم دکتر سید سلمان فافتخار انسانحس و ادراک قسمت پنجاه و دمدیون خود ناموجودابزار بقای موجود زنده از مغز را از روی امواج بشناسدرمان های جدید در بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تزمان واقعیت است یا توهمچرا حجم مغز گونه انسان دربحثی درباره احساساتی غیرویرایش DNA جنین انسان، برشبیه سازی میلیون ها جهان توسعه برخی شغل ها با هوش گاهی لازم است برای فهم و تصور از زمان و مکانمنابع انرژی از نفت و گاز امید نجاتحس و ادراک قسمت شصت و دومرز بین انسان و حیوان کجااتوبان اطلاعات و پلِ بیننقش گرمایش آب و هوا در همدرک فرد دیگر و رفتارهای ااز تکینگی تا مغز، از مغز زیرفون داروی ضد ام اسنظریه ی ریسمانبرای تمدن سازی، باید در بواکسن کرونا ساخته شده توضررهای مصرف شکر و قند بر تکامل ابزار هوش ، راه پر پیچیدگی های مغزی در درک زجنبه های موجی واقعیتمنابع بی نهایت انرژی در دانرژی بی پایان در درون هرخواب سالم عامل سلامتی و یمطالعه ای بیان میکند اهداختلال در شناسایی حروف و نقش زنجبیل در جلوگیری از درختان اشعار زمیناستیفن هاوکینگ در مورد هزبان جانسوزهندسه ی پایه ایبرخی درمان های Spinal Muscular Atورزش و میگرنعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتا 20 سال آینده مغز شما به پروژه ی ژنوم انسانیجهان کاملی در اطراف ما پرمنبع هوشیاری کجاست قسمت53اولین مورد پیوند سر در انخطا در محاسبات چیزی کاملمغز و سیر تکامل ان دلیلی ارتباط متقابل با همه ی حیچندین ماده غذایی که ماننذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعاتی عمومی در مورد مسقوط درون جاذبه ای خاص، چهوش مصنوعی از عروسک های ببسیاری از بیماری های جدیژن همه چیز نیستعارضه جدید ویروس کرونا ستاثیر کپسول نوروهرب بر سآنها نمیخواهند دیگران راجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماین ایده که ذرات سیاهچالدولت یا گروهکاز فرد ایستا و متعصب بگذرنور درونرویا و خبر از آیندهبه بالاتر از ماده بیندیشبه خودت مغرور نشوسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتفاوت ارباب و رهبر حقیقیکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتاثیر احتمالی عصاره تغلیفلج خوابآیا یک، وجود داردحقیقت آنطور نیست که به نظموجود بی مغزی که می توانداگر نعمت فراموشی نبود بسدانشمندان ژنی از مغز انساز تکنیکی تا مغز از مغز تچگونه هموساپينس بر زمین روش هایی ساده برای کاهش ابیماری ای شبیه آلزایمر و سکوت و نیستیهوش احساسیتمدن بشری و مغز اخلاقیکی غایب شدی تا نیازمند دلتاثیر درجه حرارت بر عملکفرایند حذف برخی اجزای مغآیا خداباوری محصول تکاملحافظه میتواند بزرگترین دما انسانها چه اندازه نزدابزار بقا از نخستین همانداروی جدید میاستنی گراویریشه های مشترک حیاتنگاه حقیقی نگاه به درون ابیان ژن های اسکیزوفرنی دسریعترین کامپیوتر موجودهاوکينگ پیش از مرگش رسالتو با همه چیز در پیوندیکتاب طبیعت در قالب هندسهتاریک ترین بخش شبقانون جنگلآرامش و دانشحس و ادراک قسمت چهلماشین دانشابزار بقا از نخستین هماندر چه مرحله ای از خواب ، رراست دستی و چپ دستینتایج نادانی و جهلبازسازي مغز و نخاع چالشی و هر کس تقوای خدا پیشه کنشناسایی تاریخچه ی تکاملیتومورهای ستون فقراتگلوله ی ساچمه ایترازودونلبخند بزن شاید صبح فردا زافراد آغاز حرکت خودشان رحس و ادراک قسمت پنجاه و سمدیریت اینترنت بر جنگابزار بقای موجود زنده از مغز زنان جوانتر از مغز مردرمان های رایج ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تزمان پلانکچرا خشونت و تعصببخش فراموش شده ی حافظهواقعیت فیزیکی، تابعی از شبیه سازی سیستم های کوانتوصیه های سازمان بهداشت گاهی مغز بزرگ چالش استتصادف یا قوانین ناشناختهمنابع انرژی از نفت و گاز امید درمان کرونا با همانحس و ادراک قسمت شصت و ششمرز جدید جستجو و اکتشاف، اتوسوکسیمایدنقش پیش زمینه ها و اراده درک نیازمند شناخت خویش ااز تکامل تا مغز از مغز تا زیرک ترین مردمنظریه تکامل در درمان بیمبرای خودآگاه بودن تو بایواکسن ایرانی کرونا تولیدضررهای شکر بر سلامت مغزتکامل جریان همیشگی خلقتپیوند قلب خوک، به فرد دچاجنسیت و تفاوت های بیناییمنابع جدید انرژیانرژی تاریکخواب عامل دسته بندی و حفطمعماری، هندسه ی قابل مشااختلالات مخچهنقش زبان در سلطه و قدرت ادرد باسن و پا به دلیل کاهاستیفن هاوکینگ در تفسیر زبان ریشه هایی شناختی اسهندسه ی رایج کیهانبرخی روش های تربیتی کودکورزش بهترین درمان بیش فععلم به ما کمک میکند تا موتا بحر یفعل ما یشاپروژه ی ژنوم انسانیجهان پیوستهمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماولین هیبرید بین انسان و خطا در محاسبات چیزی کاملمغز کوانتومیارتباط چاقی و کاهش قدرت بنه به اعدامرفتار مانند بردهاعتماد به خودسلول های بنیادی منابع و اهوش مصنوعی از عروسک بازی بسیاری از بیماری های جدیژن هوش و ساختارهای حیاتی عدم توقف تکامل در یک انداتاثیر کتامین در درمان پاآنان که در قله اند هرگز خجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماینکه به خاطرخودت زندگی دوچرخه سواری ورزشی سبک و از مخالفت بشنونورون هاي مصنوعی می توانرویا بخشی حقیقی از زندگی از نخستین همانند سازها تنورون های ردیاب حافظهرویا تخیل یا واقعیتبه دنبال رستگاری باشسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتفاوتهای جنسیتی راهی براکنگره بین المللی سردرد دتاثیر ترکیبات استاتین (سفلج خواب چیستآیا کیهان می تواند یک شبیحقیقت افرادموجودات مقهور ژنها هستنداگر نعمت فراموشی نبود بسدانشمندان پاسخ کوانتومی از تکینگی تا مغز و از مغز چگونه هوشیاری خود را توسروش جدید تولید برقبیماری ای شبیه ام اس مولتسکته مغزیهوش در طبیعتتمدنی قدیمی در شمال خلیج کیهان خود را طراحی میکندتاثیر درجه حرارت بر عملکفراتر از دیوارهای باورآیا دلفین ها می تواند از حافظه و اطلاعات در کجاست ما اکنون میدانیم فضا خالابزار بقا از نخستین همانداروی جدید برای ای ال اسرژیم های غذایی و نقش مهم نگاه دوبارهبیان حقیقتسرگیجه از شایعترین اختلاهدف یکسان، در مسیرهای متتو با باورهایت کنترل میشکتاب، سفری به تاریختاریکی من و تو و گرد و غباقانونمندی و محدودیت عالمآرامش و سکونحس و ادراک قسمت چهل و هفتمبانی ذهنی سیاه و سفیدابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی مرزها و بی مرجزخوانی هایی که امروز بنجات در راستگوییبحتی علمی درباره تمایل بوفور و فراوانیشناسایی سلول های ایمنی اتوهم فضای خالیگلوئونتراشه ی بیولوژِیکلحظات خوش با کودکانافراد بی دلیل دوستدار تو حس و ادراک قسمت پنجاه و شمدارک ژنتیکی چگونه انسانابزار بقای موجود زنده از مغزهای کوچک بی احساسدرمان های علامتی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تزمان به چه دلیل ایجاد میشچرا در مغز انسان، فرورفتبخش های تنظیمی ژنومواقعیت چند سویهشبکه های مصنوعی مغز به درتوصیه های غیر دارویی در سگذر زمان کاملا وابسته به تظاهر خوابیده ی مادهمنابع انرژی از نفت و گاز امیدوار باش حتی اگر همه چحس و ادراک سی و هفتممزایای شکلات تلخ برای سلاثر مضر مصرف طولانی مدت رنقش آتش در رسیدن انسان بهدرک و احساساز تکامل تا مغز، از مغز تزیست شناسی کل در جزء فراکنظریه تکامل در درمان بیمبرای زندگی سالم، یافتن تواکسن اسپایکوژنطلای سیاهتکامل داروینی هنوز در حاپیوند مغز و سر و چالشهای جنسیت و تفاوت های بیناییمناطق خاصی از مغز در جستجانرژی تاریک که ما نمی توخودآگاهی و هوشیاريمعنی روزهاختلالات حرکتی در انساننقش زبان در سلطه و قدرت ادردی که سالهاست درمان نشاستخوان های کشف شده، ممکزبان شناسی مدرن در سطح سلهندسه بنیادینبرخی سلولهای عصبی در تلاورزش در کمر دردعلم در حال توسعهتابوهای ذهنیپروانه ی آسمانیجهان پیوستهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین تصویر در تاریخ از سخطای ادراک کارمامغز آیندگان چگونه است ؟ارتباط هوش ساختار مغز و ژنه جنگ و نه خونریزیرفتار اجتماعی انسان، حاصاعتماد به خودسلول های بدن تو پیر نیستنهوش مصنوعی از عروسک بازی بشکه ای که ته نداره پر نمژن یا نقشه توسعه مغز و نقعدم درکتاثیر گیاه خواری بر رشد وآنزیم تولید انرژی در سلوجواب دانشمند سوال کننده منبع هوشیاری کجاست؟(قسماینکه خانواده ات سالم بادورترین نقطه ی قابل مشاهاز نخستین همانند سازها تنوروپلاستیسیتی چیسترویا حقی از طرف خدابه زودی شبکه مغزی به جای سوخت هیدروژنی پاکهوش مصنوعی از عروسک تا کمتقلید مرحله ای نسبتا پیشکنگره بین المللی سردرد دتاثیر حرکات چشم بر امواج فلج دوطرفه عصب 6 چشمآیا گذشته، امروز وآینده حقیقت اشیاموسیقی نواگر با مطالعه فیزیک کواندانشمندان اولین سلول مصناز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه واکسن کرونا را توزروش صحبت کردن در حال تکامبیماری اسپینال ماسکولار سانسور از روی قصد بسیاری هوش عاطفی بیشتر در زنانتمرکز و مدیتیشنکیهانِ هوشیارِ در حال یاتاثیر درجه حرارت بر عملکفرد حساس از نظر عاطفی و بآیا دلفین ها میتوانند باحافظه و اطلاعات در کجاست ما از اینجا نخواهیم رفتابزار بقا از نخستین همانداروی جدید برای دیابترژیم های غذایی و نقش مهم نگاهی بر قدرت بینایی درابیست تمرین ساده برای جلوسرگردانیهدف از تکامل مغزتو باید نیکان را به دست بکتابخانهتاریکی و نورقارچ بی مغز در خدمت موجودآرامش(سکوت) stillness و تکاپوحس و ادراک قسمت چهل و هشتمباحث مهم حس و ادراکابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومیرحم مصنوعینخاع ما تا پایین ستون فقربحث درباره پیدایش و منشا وقت نهيب هاي غير علمي گذششواهدی از نوع جدیدی از حاتوهم فضای خالی یا توهم فضگمان میکنی جرمی کوچکی در تربیت کودکان وظیفه ای مهلرزش ناشی از اسیب به عصبافزایش قدرت ادراکات و حسحس و ادراک قسمت بیست و چهمروری بر تشنج و درمان هایابزار بقای موجود زنده از مغزتان را در جوانی سیم کشدرمان ژنتیکی برای نوآوریاز تکینگی تا مغز از مغز تزمان شگفت انگیزچرا ذرات بنیادی معمولاً بخش بزرگی حس و ادراک ما اواقعیت چیستشباهت مغز و کیهانتوصیه هایی در مصرف ماهیگذشته را دفن کنتظاهری از ماده است که بیدمنابع انرژی از نفت و گاز امیدی به این سوی قبر نیستحس و ادراک- قسمت پنجاه و مسیر دشوار تکامل و ارتقااثرات فشار روحی شدیدنقش انتخاب از طرف محیط، ندرک کنیم ما همه یکی هستیماز تکامل تا مغز، از مغز تزیست، مرز افق رویداد هستنظریه تکامل در درمان بیمبرخی ملاحظات در تشنج های واکسن اسپایکوژن ضد کروناطوفان فقر و گرسنگی و بی ستکامل داروینی هنوز در حاپیوند اندام از حیوانات بجهل مقدسمنبع هوشیاری کجاست قسمت انرژی خلا ممکن استخودآگاهی و هوشیاريمعادله ها فقط بخش خسته کناختلالات صحبت کردن در اننقش سجده بر عملکرد مغزدست آسماناستروژن مانند سپر زنان دزبان شناسی نوین نیازمند هندسه در پایه ی همه ی واکبرخی سيناپسها طی تکامل و وزن حقیقی معرفت و شناختعلم راهی برای اندیشیدن اتاثیر فکر بر سلامتپرواز از نیویورک تا لوس آجهان پر از چیزهای اسرار آمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین دروغخطای حسمغز انسان ایا طبیعتا تماارتباط پیوسته ی جهانچه زیاد است بر من که در ایرقیبی قدرتمند در برابر ماعداد بینهایت در دنیای مسلول عصبی شاهکار انطباق هوش مصنوعی از عروسک بازی بشریت از یک پدر و مادر نیژنها نقشه ایجاد ابزار هوعسل طبیعی موثر در کنترل بتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیندهجوسازی مدرنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماینترنت بدون فیلتر ماهواديدن با چشم بسته در خواب از نخستین همانند سازها تنوروز یا روز پایانیرویاها از مغز است یا ناخوبه زیر پای خود نگاه نکن بسودمندی موجودات ابزی بر هوش مصنوعی از عروسک تا کمتقلید از روی طبیعتکنترل همجوشی هسته ای با هتاثیر دوپامین و سروتونینفناوری هوش مصنوعی نحوه خآیا پیدایش مغز از روی تصاحقیقت تنها چیزی است که شاموسیقی هنر مایع استاگر تلاش انسان امروز برادانشمندان تغییر میدان مغاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه آن شکری که می خوریمروشهای نو در درمان دیسک ببیماری اضطراب عمومیسانسور بر بسیاری از حقایهوش عاطفی در زنان بیشتر اتمساح حد واسط میان مغز کوکیست هیداتید مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکفرضیه ای جدید توضیح میدهآیا دست مصنوعی به زودی قاحافظه و اطلاعات در کجاستما اشیا را آنطور که هستندابزار بقا از نخستین همانداروی جدید ضد میگرنرژیم ضد التهابینگاهی بر توانایی اجزاي ببیش از نیمی از موارد انتقسربازان ما محققا غلبه می هدف از خلقت رسیدن به ابزاتو تغییر و تحولیکجای مغز مسئول پردازش تجتاریکی خواهد ترسیدقبل از آغازآزمون تجربی، راهی برای رحس و ادراک قسمت چهل و دوممجموعه های پر سلولی بدن مابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومی و پرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرنخستین تصویر از سیاهچالهبحثي درباره هوش و تفاوتهوقتی فهمیدی خطا کردی برگشواهدی از دنیسوان(شبه نئتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)گنجینه ای به نام ویتامین ترجمه ای ابتدایی از اسرالرزش عضله یا فاسیکولاسیوافزایش مرگ و میر سندرم کوحس و ادراک قسمت بیست و یکمرکز هوشیاری، روح یا بدن ابزار بقای موجود زنده از مغزتان را در جوانی سیمکشدرمان پوکی استخواناز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی هوشمند در خارج از زچراروياها را به یاد نمی آبخش بزرگتر کیهان ناشناختواقعیت چیستشباهت مغز با کیهان مادیتوضیحی ساده در مورد هوش مگربه شرودینگر و تاثیر مشتعداد کلی ذهن ها در جهان منابع انرژی از نفت و گاز امیدی تازه در درمان سرطاحس و ادراک- قسمت بیست و پمسئول صیانت از عقیده کیساثرات مفید قهوهنقش اتصالات بین سلولهای درک احساسات و تفکرات دیگاز تکامل تا مغز، از مغز تزاوسکا درمان گوشرهفت چیز که عملکرد مغز تو برخی مرزهای اخلاق و علوم واکسن دیگر کرونا ساخته شطوفان زیباییتکامل داروینی هنوز در حاپیوند سر آیا ممکن استجهان فراکتالمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان قدیم در شبه جزیره عخودروهای هیدروژنیمعجزه ی علماختلالات عضلانی ژنتیکنقش غذاها و موجودات دريادستورالعمل مرکز کنترل بیاسرار آفرینش در موجزبان، نشان دهنده ی سخنگو هندسه زبانِ زمان استبرداشت مغز ما از گذر زمانوزوز گوشعلم ساختن برج های چرخانتاثیر مشاهده بر واقعیت بپروتز عصبی برای تکلمجهان پر از چیزهای جادویی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین سلول مصنوعیخطر آلودگی هوامغز انسان برای ایجاد تمدارتباط انسانی، محدود به نه عدم مطلق بلکه عدم با قرموزی از نخستین تمدن بشربقای حقیقی در دور ماندن اسلولهای ایمنی القا کنندههوش مصنوعی از عروسک بازی بعد از کروناژنها ، مغز و ارادهعشق درونی به یگانگی خلقتتاثیر گیاه خواری بر رشد وآینده ی انسان در فراتر ازجامعه ی آسمانیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمایندرالدی متیل فومارات(زادیوا)(از نخستین همانند سازها تنوشیدن چای برای مغز مفید رویاهای پر رمز و حیرتی دربوزون هیگز چیستسیلی محکم محیط زیست بر انهوش مصنوعی از عروسک تا کمتقویت استخوان در گرو تغذکنترل جاذبهتاثیر دپاکین بر بیماری مفیلمی بسیار جالب از تغییآیا آگاهی پس از مرگ از بیحقیقت خواب و رویامیهمانهای ناخوانده عامل اگر خواهان پیروزی هستیدانشمندان روش هاي جدیدی از تکینگی تا مغز از مغز تچگونه انتظارات بر ادراک روشهای شناسایی قدرت شنوابیماری بیش فعالیسایه را اصالت دادن، جز فرهوش عاطفی در زنان بیشتر اتنفس هوازی و میتوکندریکیست کلوئید بطن سومتاثیر درجه حرارت بر عملکفشار و قدرتآیا رژیم غذایی گیاهی سلاحباب های کیهانی تو در توما به جهان های متفاوت خودابزار بقا از نخستین همانداروی جدید ضد الزایمررژیم غذایی حاوی تخم مرغ وچالش هوشیاری و اینکه چرا بیشتر کمردردها نیازی به سردرد میگرن در کودکانهر چیز با هر چیز دیگر در تتو جهانی هستی که خودش را کرونا چه بر سر مغز می آورتاریخ همه چیز را ثبت کردهقبل از انفجار بزرگآزمون ذهنی گربه ی شرودینحس و ادراک قسمت چهل و سوممحل درک احساسات روحانیابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومی و درساناها و ابر رساناها و عنخستین روبات های زنده ی جبحثی جالب درباره محدودیتوقتی تو از یاد گرفتن باز شکل های متفاوت پروتئین هتوهم چیستگویید نوزده و ایمنی ساکتترس و آرمان هالزوم سازگاری قانون مجازاافزایش سرعت پیشرفت علوم حس و ادراک قسمت بیست و دومرکز حافظه کجاستابزار بقای موجود زنده از نقش قهوه در سلامتیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی بی دودچراروياها را به یاد نمی آبخش دیگری در وجود انسان هواقعیت های متفاوتشباهت کیهان و مغزتیوتیکسن داروی ضد جنونگزیده ای از وبینار یا کنفتعذیه ی ذهنمنابع انرژی از نفت و گاز امگا سه عامل مهم سلامتحس و ادراک- قسمت شصت و چهمسئولیت جدیداثرات مضر ماری جوانانقش تیروئید در تکامل مغزدرک تصویر و زبان های مخلتاز روده تا مغززبان مشترک ژنتیکی موجوداهفت سین یادگاری از میراث برخی نکات از گاید لاین پرواکسن دیگری ضد کرونا از دطولانی ترین شبتکامل داروینی هنوز در حاپیوند سر، یکی از راه حلهاجهان قابل مشاهده بخش کوچمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان میوه ی تکاملخورشید مصنوعیمعجزه ی علم در کنترل کروناختراع جدید اینترنت کواننقش غذاها و موجودات دريادغدغه نتیجه ی نادانی استاسرار بازسازی اندام هازبان، وسیله شناسایی محیطهنر حفظ گرهبررسي علل احتمالي تغيير یک پیام منفرد نورون مغزی علایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه ناظر هوشیار بپرورش مغز مینیاتوری انساجهان دارای برنامهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاوکرلیزوماب داروی جدید شخطرات هوش مصنوعیمغز انسان برای شادمانی طارتباط از بالا به پایین منهایت معرفت و شناخت درک عرمز و رازهای ارتباط غیر کبلندی در ذهن ما درک بلندیسلولهای بنیادی مصنوعی درهوش مصنوعی از عروسک بازی بعد از کروناژنهای مشترک بین انسان و وعصب حقوق نورولووتاثیر گیاه خواری بر رشد وآینده ی علم و فیزیک در60 ثجاودانگی مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمایا کوچک شدن مغزانسان الدین، اجباری نیستایا این جمله درست است کسیدید تو همیشه محدود به مقداز نشانه ها و آثار درک شدنوعی سکته مغزی ، وحشتناک رویای شفافبوزون هیگز جهان را از متلسیگار عامل افزایش مرگ ومهوش مصنوعی از عروسک تا کمتقویت حافظه یا هوش مصنوعکندر در بیماریهای التهابتاثیر داروهای ضد التهاب فیزیک مولکولها و ذرات در آیا امکان بازسازی اندامهحقیقت در علم، هرگز نهایی میوتونیک دیستروفیاپی ژنتیکدانشمندان روشی برای تبدیاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه به سطح بالایی از هوروشی برای بهبود هوش عاطفبیماری تی تی پیساخت شبکه عصبی مصنوعی با هوشمندی کیهانتنفس هوازی و میتوکندریکاهش مرگ و میر ناشی از ابتاثیر درجه حرارت بر عملکفضای قلب منبع نبوغ استآیا رژیم غذایی گیاهی سلاحد و مرزها توهم ذهن ماستما با کمک مغز خود مختاريمابزار بقا از نخستین همانداروی سل سپترژیم غذایی ضد التهابیچالش هوشیاری و اینکه چرا با هوش مصنوعی خودکار روبسردرد و علتهای آنهر جا که جات میشه، جات نیتو دی ان ای خاص ميتوکندريکریستال هاتازه های اسکیزوفرنی(جنوقدم زدن و حرکت دید را تغیآزمون ذهنی گربه شرودینگرحس و ادراک قسمت نهممحل درک احساسات روحانی دابزار بقا از نخستین هماندر هر سوراخی سر نکنرشته نوروایمونولوژی و نقنرمش های مفید برای درد زابحثی در مورد نقش ویتامين ویتنام نوعی کرونا ویروس شکل پنجم مادهتوهم وجودگوشه بیماری اتوزومال رسستسلیم شدن از نورون شروع ملزوم سازگاری قانون مجازاافسردگی و اضطراب در بیماحس و ادراک قسمت بیست و سومرکز حافظه کجاستابزارهای پیشرفته ارتباط نقش مهاجرت در توسعه نسل ادرمان تومورهای مغزی با ااز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی در جمع مواردی را برنزاع بین جهل و علم رو به پبخشیدن دیگران یعنی آرامشواقعیت و مجازشباهت زیاد بین سلول هاي عتیک و اختلال حرکتیگزارش یک مورد جالب لخته وتغییر الگوی رشد مغزی با زمنابع انرژی از نفت و گاز امروز دانش ژنتیک هیچ ابهحساسیت روانی متفاوتمسئولیت در برابر محیط زیاجزای پر سلولی بدن انسان نقش حفاظتی مولکول جدید ددرک حقیقت نردبان و مسیری از سایه بگذرزبان چهار حرفی حیات زمینهم نوع خواری در میان پیشیبرخی نرمش ها برای زانوواکسن سرطانطی یکصد هزار سال اخیر هرچتکامل زبانپیوندی که فراتر از امکانجهان موازی و حجاب هامنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان ها می توانند میدان خوش قلبی و مهربانیمعجزه در هر لحظه زندگیادامه بحث تکامل چشمنقش غذاها و موجودات درياذهن ما از در هم شکستن منباصل بازخوردسفر فقط مادی نیستهنر رها شدن از وابستگیبررسی و اپروچ جدید بر بیمیک پیشنهاد خوب برای آسان علایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه و مشاهده ناظر پرتوهای صادر شده از سیاهجهان در حال نوسان و چرخشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتايندگان چگونه خواهند دیددفاع در برابر تغییر ساختمغز انسان برای شادمانی طارتباط بین هوش طبیعی و هونهایت در بی نهایترمز پیشرفت تواضع است نه طبلوغ چیستسلام تا روشناییهوش مصنوعی از عروسک بازی بعد از کرونا دلخوشی بیهوژنهای هوش ، کدامندعضلانی که طی سخن گفتن چقدتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ممکن است موش کور بی مجایی خالی نیستمنبع هوشیاری در کجاست؟ قمنبع هوشیاری در کجاست؟(قایا ابزار هوشمندی یا مغز دیدن خدا در همه چیزاز نظر علم اعصاب یا نرووسنیکولا تسلاروان سالمبی نهایت در میان مرزهاسیاهچاله های فضایی منابعهوش مصنوعی از عروسک تا کمتقویت سیستم ایمنیکوچ از محیط نامناسبتاثیر داروی ضد تشنج سدیم فیزیک و هوشیاریآیا انسان با مغز بزرگش اخحقیقت راستین انسان علم بمیگرن و پروتئین مرتبط با ابتدا سخت ترین استدائما بخواناز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه باغبانی باعث کاهش روشی جدید در درمان قطع نخبیماری دویکساخت شبکه عصبی با الفبای هوشیاری کوانتومیتنفس بدون اکسیژنکاهش التهاب ناشی از بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکقفس ذهنآیا راهی برای رفع کم آبی حریص نباشما بخشی از این جهان مرتبطابزار بقا از نخستین همانداروی ضد چاقیرژیم غذایی ضد دردچالش هوشیاری و اینکه چرا با تعمق در اسرار ابدیت و سردرد تنشنهر حرکت خمیده می شود و هر تو در میانه ی جهان نیستی کریستال زمان(قسمت اولتازه های بیماری پارکینسوقدرت کنترل خودآسيب میکروواسکولاریا آسحس و ادراک قسمت چهارممحدودیت چقدر موثر استابزار بقای موجود زنده از در یک فراکتال هر نقطه مرکرشد مغز فرایندی پیچیده انرمش های مفید در سرگیجهبحثی در مورد نقش کلسیم و ویتامین E برای فعالیت صحشگفت انگیز بودن کیهانتوهم بی خداییگوشت خواری یا گیاه خواریتشنج چیستلزوم عدم وابستگی به گوگل اقلیت خلاقحس و ادراک قسمت بیستممرکز خنده در کجای مغز استابزارهای بقا از نخستین هنقش میدان مغناطیسی زمین درمان تشنجاز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی در سیاهچالهنزاع بین علم و نادانی رو بخشش، عقلانی یا غیر عاقلواقعیت و انعکاسشباهت زیاد بین سلول هاي عتکنولوژی جدید که سلول هاگشایش دروازه جدیدی از طرتغییر زودتر اتصالات مغزیمنابع انرژی از نفت و گاز انفجار و توقف تکاملی نشاخفاش با شیوع همه گیری جدیمستند جهان متصلاجزایی ناشناخته در شکل گنقش حیاتی تلومر دی ان آ ددرک دیگراناز علم جز اندکی به شما دازبان نیاز تکاملی استهمه چیز در زمان مناسببرخی نرمش های گردنواکسن سرطانطبیعت موجی جهانتکامل زبانپیوستگی همه ی اجزای جهانجهان ما میتواند به اندازمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان یک کتابخانه استخوشبختی دور از رنج های ممغز فکر میکند مرگ برای دیاداراوون تنها داروی تایینقشه مغزی هر فرد منحصر بهذهن چند جانبه نیازمند نگاصل علت و تاثیرسفر نامه سفر به بم و جنوب هنر، پر کردن است نه فحش دبررسی ژنها در تشخیص بیمایک آلل ژنتیکی که از نئاندعلت خواب آلودگی بعد از خوتاثیر نگاه انسان بر رفتاآلودگی هوا چالش قرن جدیدجهان ریز و درشتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتايا اراده آزاد توهم است یدقیق ترین تصاویر از مغز امغز انسان رو به کوچک تر شارتباط شگفت مغز انسان و فچهار میلیارد سال تکامل برمز بقای جهش ژنتیکیبلعیدن ستاره توسط سیاهچاسلسله مباحث هوش مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی بعد از کرونا دلخوشی بیهوژنهای حاکم بر انسان و انسغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما کالا هستیمجاذبهآیا ما تنها موجودات زنده جاذبه و نقش آن در شکلگیریمنبع خواب و رویاایا بیماری ام اس (مولتیپدژا وو یا اشنا پنداریاز نظر علم اعصاب اراده آزنیاز به آموزش مجازی دیجیروبات های ریز در درمان بیبی شرمیسیاهچاله ها، دارای پرتو هوش مصنوعی به کمک هوش طبیتلقین اطلاعات و حافظهکوچک شدن مغز از نئاندرتاتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیکدانان ماشینی برای تآیا احتمال دارد رویا از آحقیقت غیر فیزیکیمیگرن سردردی ژنتیکی که بابتدایی که در ذهن دانشمنداروهای مصرفی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه تکامل مغزهای کنونیروشی جدید در درمان نابینبیماری دیستروفی میوتونیساختن آیندههوش، ژنتیکی است یا محیطیتنها مانع در زندگی موارد کاهش حافظه هرچند فرایندیتاثیر درجه حرارت بر عملکقلب و عقلآیاما مقهور قوانین فیزیکحرکت چرخشی و دائمی کیهانما تحت کنترل ژنها هستیم یابزار بقا از نخستین همانداروی ضد چاقیراه فراری نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا باهوش ترین و با کیفیت تریسردرد سکه ایهرچیز با یک تاب تبدیل به توقف؛ شکستکریستال زمان(قسمت دوم)تبدیل تراکت صوتی مصنوعی قدرت انسان در نگاه به ابعآسیب ها ناشی از آلودگی هوحس و ادراک قسمت نوزدهممحدودیت های حافظه و حافظابزار بقای موجود زنده از در کمتر از چند ماه سوش جداز تکینگی تا مغز از مغز ترشد مغز علت تمایل انسان بنرمشهای مهم برای تقویت عبحثی در مورد حقیقت فضا و ویتامین E در چه مواد غذایشگفت زده و حیران باشتوهم تنهاییگیلگمش باستانی کیستتشنج و حرکات شبه تشنجی قامقاومت به عوارض فشار خون الکترومغناطیس شنوایی و هحس و ادراک قسمت دهممرگ چیستابزارهای بقا ازنخستین همنقش محیط زندگی و مهاجرت ددرمان جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی زمینی امروز بیش از نزاع بین علم و جهل رو به پبدون پیر فلکواقعیت خلا و وجود و درک مشجاعت و ترستکنولوژی جدید که سلول هاپمبرولیزوماب در بیماری چتغییر عمودی سر انسان از پمنابع انرژی از نفت و گاز انقراض را انتخاب نکنیدخلا، حقیقی نیستمشکلات نخاعیاحیای بینایی نسبی یک بیمنقش خرچنگ های نعل اسبی دردرک درست از خود و هوشیاریازدواج های بین گونه ای، رزبان و کلمه حتی برای کسانهمه چیز در زمان کنونی استبرخی یونها و مولکول های مواکسن ضد اعتیادطبیعت بر اساس هماهنگیتکامل زبان انسان از پیشیپیام های ناشناخته بر مغز جهان مادی، تجلی فضا در ذهمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان جدید از چه زمانی پاخانه ی تاریکمغز قلبادب برخورد با دیگراننقشه های مغزی جدید با جزیذهن هوشیار در پس ماده ی ماصل عدم قطعیت از کوانتوم سفر به مریخ در 39 روزهوموارکتوس ها ممکن است دبررسی بیماری التهابی رودیک جهش ممکن است ذهن انسانعماد الدین نسیمی قربانی تاثیر نگاه انسان بر رفتاآلودگی هوا و ویروس کروناجهان شگفت انگیزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتايا اراده آزاد توهم است یدل به دریا بزنمغز انسان رو به کوچکتر شدارتباط شگفت انگیز مغز انچهار ساعت پس از کشتار خوکرمز جهانبه قفس های سیاهت ننازسلطان جنگل یا صاحب ملکوتهوش مصنوعی از عروسک بازی تفکر قبل از کارکل اقیانوس در یک ذرهغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا مغز تا بزرگسالی توسعجدایی خطای حسی استمنتظر نمان چیزی نور را بهایا بدون زبان میتوانیم تدژاوو یا آشناپنداریاز نظر علم اعصاب اراده آزچیز جدید را بپذیرروبات کیانبی عدالتی در توزیع واکسن سیاهچاله و تکینگی ابتدایهوش مصنوعی به شناسایی کاتلاش ها برای کشف منابع جدکوچکترین چیز یک معجزه استاثیر درجه حرارت بر عملکفاصله ها در مکانیک کوانتآیا احتمال دارد رویا از آحقیقت غیر قابل شناختمیگرن شدید قابل درمان اسابتذال با شعار دینداروهای ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل روشی جدید در درمان سکته مبیماری ضعف عضلات نزدیک بساختار فراکتال وجود و ذههیچ چیز همیشگی نیستتنها در برابر جهانکاهش دوپامین عامل بیماریتاثیر درجه حرارت بر عملکقلب دروازه ی ارتباطآب زندگی است قسمت چهارمحس چشایی و بویاییمانند آب باشابزار بقا از نخستین همانداروی ضد تشنج با قابليت تراه های جدید برای قضاوت رچالش دیدگاه های سنتی در بباور و کیهان شناسیسردرد عروقی میگرنهز ذره، یک دنیاستکریستال زمان(قسمت سوم)تبدیل سلولهای محافط به سقدرت عشقآشنا پنداریحس و ادراک قسمت هفتممخچه فراتر از حفظ تعادلابزار بقای موجود زنده از در آسمان هدیه های نادیدناز تکینگی تا مغز از مغز ترشد در سختی استچرا مغز انسان سه هزار سالبحثی در مورد عملکرد لوب فویتامین کاشگفتی های زنبور عسلتوهم جدایی و توهم علمگیاه بی عقل به سوی نور میتشنج عدم توازن بین نورون مقابله ی منطقی با اعتراضالکتروتاکسی(گرایش و حرکحس و ادراک قسمت دوازدهممرگ و میر پنهانابزارهای بقای موجود زندهنقش نگاه از پایین یا نگاهدرمان جدید میگرن با انتی از تکینگی تا مغز- از مغز زندگی زودگذرنسبت ها در کیهانبرنامه و ساختار پیچیده موالزارتان داروی ضد فشار شرکت نورالینک ویدیویی ازتکینگیپنج اکتشاف شگفت آور در موتغییرات منطقه بویایی مغزمنابع انرژی از نفت و گاز انواع سکته های مغزیخلا، خالی نیستمشکلات بین دو همسر و برخیاحیای بینایی نسبی یک بیمنقش داروهاي مختلف معروف درک عمیق در حیواناتاساس انسان اندیشه و باور زبان و بیان نتیجه ساختماهمه ی سردردها بی خطر نیستبرخی اثرات مضر ویتامین دواکسنی با تاثیر دوگانه اطعمه ی شبکه های ارتباط اجتکامل ساختار رگهای مغزی پیشینیان انسان از هفت میجهان مرئی و نامرئیمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان خطرناکترین موجودخانواده پایدارمغز ما کوچکتر از نیم نقطهادراک ما درک ارتعاشی است نقص در تشخیص هیجانات عامذهن تو همیشه به چیزی اعتقاصول انجام برخی نرمش ها دسفر تجهیزات ناسا به مریخ هوش فوق العاده، هر فرد اسبررسی سیستم تعادلی بدن ایک رژیم غذایی جدید، می توعوامل موثر در پیدایش زباتاثیر ویتامین دی بر بیماآلزایمرجهانی که نه با یک رخداد و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتای نعمت من در زندگیمدلایلی که نشان میدهد ما بمغز ایندگان چگونه استارتباط شگفت انگیز مغز اننوآوری ای شگفت انگیز دانرمز جهان خاصیت فراکتالبه مغز خزندگان خودت اجازسم زنبور ، کلیدی برای وارهوش مصنوعی از عروسک بازی تفکر خلا ق در برابر توهم کلمات بلند نه صدای بلندغیرقابل دیدن کردن مادهتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا همه جنایت ها نتیجه بیجریان انرژی در سیستم های منحنی که ارتباط بین معرفایا تکامل هدفمند استدگرگونی های نژادی و تغییاز واقعیت امروز تا حقیقتچیزی منتظر شناخته شدنروح رهاییبیمار 101 ساله، مبتلا به سسیاهچاله ی تولید کنندههوش مصنوعی در کامپیوترهاتلاش هایی در بیماران قطع کووید نوزده و خطر بیماری تاثیر درجه حرارت بر عملکفاصله ی همیشگی تصویر سازآیا برای تولید مثل همیشه حقایق ممکن و غیر ممکنمیدان مغناطيسي زمین بشر ابداع دی ان ای بزرگترین دداروهای تغییر دهنده ی سیاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل ريتوکسيمب در درمان ام اسبیماریهای تحلیل عضلانی اساختار شبکه های مغزی ثابهیچ وقت خودت را محدود به تنبیه چقدر موثر استکاهش سن بیولوژیکی، تنها تاثیر رو ح و روان بر جسمقلب روباتیکآب زندگی است قسمت اولحس و ادراک (قسمت اول )ماه رجبابزار بقا از نخستین همانداروی ضد تشنج با قابليت تراه های جدید برای قضاوت رچاالش ها در تعیین منبع هوباد غرور و سر پر از نخوت وسرعت فکر کردن چگونه استهزینه ای که برای اندیشیدکشف مکانیسم عصبی خوانش پتداوم مهم است نه سرعتلمس کوانتومیآشنا پنداریحس و ادراک قسمت هفدهممخچه ، فراتر از حفظ تعادلابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ چالش است یا منفعدر آستانه ی موج پنجم کوویاز تکینگی تا مغز از مغز تز گهواره تا گورچرا مغزهای ما ارتقا یافت بحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین کا و استخوانشانس یا تلاشتوهم جسمگیاه خواری و گوشت خوار کدتشویق خواندن به کودکانمقابله با کرونا با علم اسالگو و عادت را بشکن و در احس و ادراک قسمت سوممرگ و میر بسیار بالای ناشابزارهای بقای از نخستین نقش نظام غذایی در تکامل مدرمان جدید کنترل مولتیپلاز تکینگی تا مغز- از مغز زندگی، مدیریت انرژینسبت طلایی، نشانه ای به سبرنامه ی مسلط ژنها در اختواکنش های ناخودآگاه و تقشربت ضد خلطتکامل فردی یا اجتماعیپول و شادیتغییرات آب و هوایی که به منابع انرژی از نفت و گاز انگشت ماشه ایخلاصه ای از مطالب همایش ممشکلات روانپزشکی پس از ساحساس گذر سریعتر زماننقش درختان در تکاملدرگیری قلب در بیماری ویراستفاده از مغز، وزن را کمزبان و بیان، در سایه پیشرهمیشه چشمی مراقب و نگهبابرخی اختلالات عصبی مثانهواسطه ها د رمسیر ایجاد مغظهور امواج مغزی در مغز مصتکامل شناخت انسان با کشفپیشرفت های جدید علوم اعصجهان هوشیارمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان عامل توقف رشد مغزخار و گلمغز مانند تلفن استادغام میان گونه های مختلنقطه بی بازگشتذهن خود را مشغول هماهنگیاصول توسعه ی یک ذهن کاملسفر دشوار اکتشافهوش مصنوعی می تواند بر احبررسی علل کمر درد در میانیکی از علل محدودیت مغز امعوامل ایجاد لغت انسانی و تاثیر ویروس کرونا بر مغز آملودیپین داروی ضد فشار جهانی که از یک منبع، تغذیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتای آنکه نامش درمان و یادشدنیای شگفت انگیز کوانتوممغز ابزار بقای برتر مادیارتباط غیرکلامی بین انسانوار مغز مشاهده ی غیر مسترنگ کردن، حقیقت نیستبه نقاش بنگرسماگلوتید داروی کاهش دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی تفاوت مغز انسان و میمون هکلوزاپین داروی ضد جنونغرور و علمتاثیر گیاه خواری بر رشد و