دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزار بقای موجود زنده از نخستین هماند سازها تا مغز، از مغز تا کرونا قسمت دوازده

ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانندسازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای بقای ویروس کرونا(قسمت دوازدهم)

در قسمت های قبلی مختصری در مورد ویروس ها و روش زندگی آنها و از جمله ویروس کرونا و سیستم ایمنی میزبان و برخی میزبان های واسطه ویروس بحث شد.

فرایندی پیچیده از ژنوم تا موجود زنده وجود دارد. در این فرایند، آنچه حرف اول را میزند خودخواهی ژنها برای حفظ خود است و در این راه، در مسیر مقابله با بیماری زاها باید کاملا با خودخواهی ژن ها و اجزای تشکیل دهنده حیات، آشنا بود تا بتوان با بیماری زاها مقابله کرد.

بدون اقرار به خودخواهی ژنها و بدون اقرار به خودخواهی در وجود و افکار و برداشت های خود ما، به عنوان یکی از اجزای کیهان مادی، نمی‌توان با پیچیده ترین فرآیندهای خودخواه کیهان از جمله هجوم ویروس ها و باکتری ها به مقابله پرداخت.

غرور بی جای انسان نوین، و بی توجهی او به ساختار خودخواه بدنیش، با زیر پا گذاشتن بدیهی ترین اصول زندگی، ژنهای خودخواه را فرمانده سیر زندگی جهان کنونی کرده است که نتیجه طبیعی آن، سر پوش نهادن بر علت مشکلات و گرفتاری های امروز یعنی خودخواهی و منیت است.

هشدارها در مورد این خودخواهی از سالها قبل در میان اندیشمندان؛ چه ملحد یا مومن رایج بوده است. این دانشمندان کسانی مانند ریچارد داوکینز و فرانسیس کولینز بوده‌اند ولی متاسفانه آنچه مردم را دائما سرگرم میکند امور احساسی و هیجان های زودگذر روزنامه ای است و آنچه دائما نادیده گرفته میشود توجه به علم و معرفت و پژوهش است.

در این میان، غروری را شاهد هستیم که برای منافع زودگذر و بدون توجه به عاقبت امور و سرنوشت فرزندان و نسل های بعد، طبیعت و اجزای آن را در نگاهی کاملا جدا از اجزایی- که همه شان با هم ریشه مشترک دارند- همچون موجودی فضایی که با زمین کاملا غریبه است، در هم می‌شکند و عواقب چنین خودخواهی زشتی به عنوان مهلکترین سلاح بیولوژیک آخر الزمان، فقط محدود به ویروس کرونا نخواهد بود.

آنچه نوید بدتر از این را میدهد، همان ریشه زشت و خودخواهانه ویروس کروناست که حتی در نبود این ویروس، عواقب خطرناکی را مژده میدهد!!

متن زیر از کتاب توهم بی خدایی نوشته سید احمد الحسن یمانی برگرفته از کتاب زبان خدا فرانسیس کولینز، به خیلی حقایق اشاره میکند:
حقیقت آن است که دلایل علم ژنتیک بر تکامل، بسیار است و من در اینجا قصد ندارم همه ی این دلایل را بررسی کنم از این رو مبحث را با سخنان یکی از متخصصان ژنتیک، خاتمه میدهم.

دکتر فرانسیس کالینز در مورد برخی شواهدی که خود وی به هنگام مطالعه ی نقشه ژنتیکی انسان، گروهی از پستانداران و دیگر موجودات، به دست آورده‌است- اشاره میکند: در سال 1989 در آفریقای جنوبی با وجود پیشگیری های توصیه شده و استفاده از کلروکین، به بیماری مالاریا مبتلا شدم. تغییرات طبیعی تصادفی در ژنوم انگل مالاریا به دلیل مصرف بسیار زیاد کلروکین در آن قسمت دنیا طی چندین سال، در نهایت منجر به پیدایش نوعی انگل بیماری زای مقاوم به دارو شد و در نتیجه بیماری به سرعت، گسترش یافت.

به طور مشابه تغییرات تکاملی سریع در ویروس HIV، چالش اصلی برای کشف واکسن آن، می‌باشد و علت اصلی عدم موفقیت داروهای ضد ایدز به شمار می‌رود.

حتی در بین عموم مردم، نگرانی از شیوع آنفلانزای ناشی از ویروس H5N1(آنفلوانزای مرغی) وجود دارد. در مورد این بیماری که در پرندگان و نیز تعداد کمی از انسانهایی که تماس نزدیک با پرندگان داشته اند مشاهد شده است.

نگرانی از آن است که این ویروس، به شکلی تکامل یابد که به آسانی از یک شخص به شخص دیگر منتقل شود.

در حقیقت میتوان گفت که نه تنها درک زیست شناسی بلکه فهم پزشکی، بدون نظریه تکامل، غیر ممکن خواهد بود....

از بررسی ژنوم ها این نتیجه قطعی به دست می آید که ما انسان ها اجداد مشترکی با سایر موجودات زنده داریم.

البته از دیدگاه خلقت گرایان، این نتیجه به تنهایی وجود نیای مشترک را ثابت نمی‌کند. از دید آنها این شباهتها به سادگی نشان می‌دهد که خدا بارها و بارها از اصول طراحی موفقی استفاده کرده است.(غرور خلقت گرایان و خود را تافته جدا بافته تصور کردن آنها!)

به هر حال همانطور که خواهیم دید و با توجه به بحث قبلی در مورد جهش های خاموش در نواحی رمزگشایی پروتئین، مطالعه ی دقیق ژنوم ها نه تنها برای سایر موجودات زنده بلکه حتی در مورد خود ما انسان ها بیانگر این است که این دیدگاه، یک تفسیر تخیلی غیر قابل دفاع می‌باشد. ...

به عنوان اولین مثال نگاهی به ژنوم انسان و موش می اندازیم که هر دو به صورت کاملا دقیق مشخص شده اند.

اندازه ی کلی هر دو ژنوم تقریبا مشابه است و فهرست ژنهای رمزگشای آنها تشابه زیادی دارد. اما با نگاهی به جزییات، سایر نشانه های قطعی اجداد مشترک، به سرعت ظاهر میشود.

مگر آنکه انسان بخواهد این موضع را اتخاذ کند که خدا این عناصر تکراری قدیمی را در این محل ها

ی معین، جهت گیج کردن و گمراه ساختن ما قرار داده است بنابراین پذیرفتن این نتیجه که انسان و موش دارای اجداد مشترکی هستند گریز ناپذیر است.

بنابراین کشف این گونه اطلاعات جدید در ژنوم، بیانگر چالش بزرگی است که در برابر معتقدان به پیدایش بی واسطه ی همه گونه های مختلف از عدم، قرار گرفته است.

در مقایسه بین شامپانزه و انسان به نظر میرسد برخی ژنها در یک گونه به طور واضحی دارای عملکرد هستند در حالی که در گونه ی دیگر اینطور نیست زیرا این ژنها دچار یک یا چند جهش زیان بار شده اند.

به عنوان مثال ژنی در انسان به نام کاسپاس 12 چندین ضربه فنی مخرب را تحمل کرده است. این ژن در شامپانزه در محل متناظری وجود دارد.

ژن کاسپاس 12 در شامپانزه همانند ژن مشابه تقریبا همه پستانداران دیگر از جمله موش به درستی عمل میکند.

اگر انسان در نتیجه آفرینش خاص ماورائ الطبیعه ظاهر شده است چرا خدا زحمت وارد کردن چنین ژن فاقد عملکردی را در این مکان مشخص، متحمل شده است؟؟!

سپس فرانسیس کولینز دانشمند ژنتیک دلایلی را- که علم ژنتیکی برای اثبات نظریه ی تکامل ارایه نموده‌است- فهرست کرده و می‌گوید: در اینجا مادی گرایان ملحد، ممکن است سرمست شوند که انسان حقیقتا بر اثر جهش ها و انتخاب طبیعی، تکامل یافته‌است پس برای توضیح آن چه کسی به خدا نیاز دارد؟!

من در پاسخ به این پرسش می‌گویم من نیاز دارم!

مقایسه ی ترکیب ژنتیکی انسان و شامپانزه در عین حال که جالب است به ما نمی‌گوید انسان بودن به چه معنی است!(آنقدر ساختار ژنومی مشابهی دارند که مرز بین انسان بودن یا نبودن بر اساس نقشه بدن، آسان نیست)

از دیدگاه من ترتیب و توالی دي ان اي به تنهايي حتی اگر با گنجینه هاي وسيعی از اطلاعات در مورد عملكرد زيست شناسي همراه گردد هرگز صفات ویژه ي انسانی همانند قانون اخلاقي و مطالبه ي همگانی برای وجود خدا را توضيح نخواهد داد.

مبرا كردن خدا از مسئولیت سنگين مربوط به اعمال خاص أفرينش سبب نميشود که خود آفرینش، مبدا چیزهايي باشد كه به انسانيت و همچنین خود کائنات، هويت می‌بخشد!! اين علم صرفا چیزهايي را در مورد چگونگی عملكرد خدا به ما مي آموزد.(فرانسیس کولینز- زبان خدا- گلچینی از فصل 5 کتاب توهم بی خدایی- احمد الحسن- فصل دوم- ص105-109) (برای بررسی نقش خدا و رسولان الهی و روح در پیدایش اخلاق انسانی به فصل پنجم کتاب توهم بی خدایی احمد الحسن مراجعه شود.
دانلود کتاب از سایت زیر
www.almahdyoon.co)

دکتر فرانسیس کولینز متولد 14 آوریل 1950 پزشک آمریکایی متخصص ژنتیک و سرپرست پروژه ژنوم انسان است. او به دلیل کشفیات برجسته درباره بیماری های ژنتیکی و سرپرستی پروژه ی ژنوم انسان، شهرت دارد. انجمن غدد درون ریز از او به عنوان یکی از موفق ترین دانشمندان عصر ما نام برده است.

او همچنین ریاست موسسه ملی سلامت در مریلند را بر عهده دارد. او به عنون یک دانشمند ژنتیک، درستی نظریه تکامل را تایید می کند و در عین حال به وجود خدا اعتقاد دارد. کالینز در دفاع از این اعتقاد خود، بیش از یک هزار کتاب به رشته تحریر درآورده‌است.

@salmanfatemi

#سلمان_فاطمی #نورولوژیست #اصفهان #تکامل #مغز #ویروس #کرونا #نزاع #تکاملی #ژن‌های_خودخواه #توهم_بی_خدایی #احمد_الحسن


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از تکینگی تا مغز از مغز تخطای حسبیماری اضطراب عمومیفضای قلب منبع نبوغ استدرمان تومورهای مغزی با امزایای شکلات تلخ برای سلکار امروز را به فردا نیندبعد از کرونا دلخوشی بیهومنتظر نمان چیزی نور را بهریاضیات یک حس جدید استچندین ماده غذایی که ماننتکامل زبانآیندهسندرم پای بی قرارچراروياها را به یاد نمی آانتظار گذر تندباد؟تشنج و حرکات شبه تشنجی قاابزار بقای موجود زنده از صدای بم با فرکانس پایین، هوش عاطفی قسمت ششمحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز، از مغز دهن، بزرگترین سرمایهبیان حقیقتقانون گذاری و تکاملدرمان ضایعات نخاعیمطالبه ی حق خودکریستال زمان(قسمت دوم)تقویت مغز با ورزشآیا هوش سریعی که بدون احسمورد نادر همپوشانی دو بیراه های جدید برای قضاوت رنوار مغز مشاهده ی غیر مستتابوهای ذهنیسیاهچاله ها، دارای پرتو نظریه ی تکامل در درمان بیانسان باشتظاهر خوابیده ی مادهاثر مضر مصرف طولانی مدت رطولانی ترین شبهیچ کس حقیقت را درون مغز حس و ادراک (قسمت دوم )از روده تا مغزواکسن کرونا ساخته شده تودین، اجباری نیستباید از انسان ترسیدقدرت عشقدرک دیگرانمغز مانند تلفن استگوهر با نظر دیگران سنگ نمتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآیا جنین انسان، هوشمندی مکان زمان یا حافظه زمانرشد مغز فرایندی پیچیده انوبت کودکانتاثیر گیاه خواری بر رشد وسانسور از روی قصد بسیاری همه ی سردردها بی خطر نیستاولین دارو برای آتاکسی فتغییرات آب و هوایی که به اختلال حرکتی مانند لرزش علم در حال توسعههزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت هفدهماستیفن هاوکینگ در مورد هوراپامیل در بارداریدانشمندان ژنی از مغز انسبحث درباره پیدایش و منشا لحظات خوش با کودکاندردی که سالهاست درمان نشمغز انسان برای شادمانی طگذر زمان کاملا وابسته به تنبیه چقدر موثر استآب زندگی است قسمت چهارمماجرای عجیب گالیلهزنان باهوش ترنیاز به آموزش مجازی دیجیتاثیر ترکیبات استاتین (سستون فقرات انسان دو پا جلهندسه ی پایه ایاین پیوند نه با مغز بلکه جهان فراکتالارتقا یا بازگشت به قبل ازعادت کن خوب حرف بزنیویتنام نوعی کرونا ویروس حس و ادراک قسمت دهماضطراب و ترسیاد گرفتن مداومداروی لیراگلوتیدبخش بزرگی حس و ادراک ما امن بی من، بهتر یاد میگیرمذهن خالی از شلوغی افکارمغز در تنهایی آسیب میبینپیموزایدتو جدای از کیهان نیستیآزمون تجربی، راهی برای رمحل درک احساسات روحانی دزیباترین چیز در پیر شدنچگونه باغبانی باعث کاهش تاثیر درجه حرارت بر عملکسربرولایزینهوش مصنوعی گوگل به کمک تشایجاد احساساتجهان کاملی در اطراف ما پرارزش های وارونهغم بی پایانواقعیت چیستخفاش کور و انسان بینا؟بلوغ چیستژنهای حاکم بر انسان و انسداروی ضد چاقیبرای اولین بار دانشمندانمنابع انرژی از نفت و گاز رمز پیشرفت تواضع است نه طنقش نگاه از پایین یا نگاهپیر شدن حتمی نیستتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آغاز مبهم آفرینشزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر رژیم گیاه خواری بر شناخت و معرفت، و نقش آن دهوش مصنوعی از عروسک بازی اپل ویژن پرو در تشخیص بیمجهش های بیماری زا، معمولاز واقعیت امروز تا حقیقتخواص انارفیزیک مولکولها و ذرات در محدودیت درک انسانبه دنبال رستگاری باشکنگره بین المللی سردرد ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبرخی بیماری ها که در آن بمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویاهای پر رمز و حیرتی درنقش داروهاي مختلف معروف پروانه ی آسمانیسفر فقط مادی نیستنادانی در قرن بیست و یکم،توت زیاد بخوریدالکترودهای کاشتنیتبدیل سلولهای محافط به سشگفتی های زنبور عسلهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجدا کردن ناخالصی هااز تکینگی تا مغز از مغز تخانه ی تاریکفراموشی همیشه هم بد نیستدرمان نابینایان آیا ممکنمرکز حافظه کجاستبیمار 101 ساله، مبتلا به سکودکان را برای راه آماده بررسی علل کمر درد در میانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش های صرفه جویی در ایجانقشه های مغزی جدید با جزیآلودگی هوا و پارکینسونسلول بنیادی و ای ال اسنرمش های موثر در کمردردامیدواریتراشه ها روی مغزشباهت های ریشه ای چند بیمهوش مصنوعی درخدمت خلق وححقیقت انسانابزار بقا از نخستین همانهوش مصنوعی ساخته هوش طبیحقیقت اشیاابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخطر آلودگی هوابیماری بیش فعالیقفس دور خود را بشکندرمان تشنجمسمومیت دانش آموزان بی گکار با یگانگی و یکپارچگیتفکر قبل از کارمنتظر زمان ایده آل نشوریتوکسیمابچندجهانیتکامل زبانآینده ی انسان در فراتر ازسندرم پس از ضربه به سرچراروياها را به یاد نمی آاندوه در دنیا استتشنج به صورت اختلال رفتاابزار بقای موجود زنده از صرع و درمان های آنهوش عاطفی بیشتر در زنانحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز، از مغز دو ویژگی انتزاع و قدرت تجبیداری معنوی یعنی دوستی قانون جنگلدرمانهای بیماری پارکینسمطالبی در مورد تشنجکریستال زمان(قسمت سوم)تقویت استخوان در گرو تغذآیا هشیاری کوانتومی وجودموسیقی نوراه پیروزی در زندگی چیستنوار مغز با توضیح دکتر فاتاثیر فکر بر سلامتسیاهچاله و تکینگی ابتداینظریه ی تکامل در درمان بیانسان جدید از چه زمانی پاتظاهری از ماده است که بیداثرات فشار روحی شدیدطی یکصد هزار سال اخیر هرچهیچ اندر هیچحس و ادراک قسمت 67از سایه بگذرواکسن آلزایمردیوار همه اش توهم بودبابا زود بیاقسم به فقردرک درست از خود و هوشیاریمغز مادران و کودکان در زمگویید نوزده و ایمنی ساکتتمدن پیشرفته ی پیشینیانآیا جهان ذهن و افکار ما ممکانیک کوانتومی بی معنی رشد مغز علت تمایل انسان بنور از عمق تاریکیتاثیر گیاه خواری بر رشد وسانسور بر بسیاری از حقایهمه جا خیر بکاراولین دروغتغییرات تکاملی سر انسان اختلال خواب فرد را مستعد علم راهی برای اندیشیدن اهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک قسمت هجدهماستیفن هاوکینگ در تفسیر ورزش هوازی مرتب خیلی به قدانشمندان پاسخ کوانتومی بحثي درباره هوش و تفاوتهلرزش ناشی از اسیب به عصبدرس گرفتن از شکست هامغز انسان رو به کوچک تر شگذشته را دفن کنتهدیدهای هوش مصنوعیآب زندگی است قسمت هفتمماده ی تاریکزنجیرها را ما باید پاره کچیز جدید را بپذیرتاثیر تغذیه بر سلامت رواستارگانی قبل از آغاز کیههندسه ی رایج کیهاناین اندوه چیستجهان قابل مشاهده بخش کوچارتوکين تراپی روشی جديد عادت کردن به نعمتویتامین E برای فعالیت صححس و ادراک قسمت دوازدهماطلاع رسانی اینترنتییاد بگیر فراموش کنیداروی تشنجی دربارداریبخش بزرگتر کیهان ناشناختمننژیتذهن سالممغز را از روی امواج بشناسپیموزایدتو دی ان ای خاص ميتوکندريآزمون ذهنی گربه ی شرودینمحدودیت چقدر موثر استزیباترین چیز در افزایش سچگونه تکامل مغزهای کنونیتاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد میگرنهوش مصنوعی گوگل به کمک تشایران بزرگجهان پیوستهارزش های حقیقی ارزش های غغم بی پایانواقعیت های متفاوتخفاش با شیوع همه گیری جدیALS نگاهی کامل بر بیماری وبلعیدن ستاره توسط سیاهچاکفش و کتابداروی ضد تشنج با قابليت تبرای تمدن سازی، باید در بمنابع انرژی از نفت و گاز رمز بقای جهش ژنتیکینقش نظام غذایی در تکامل مپیراستامتوهم چیستإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر رژیم گیاهخواری بر شناخت حقیقت یا آرزوهای گهوش مصنوعی از عروسک بازی اپی ژنتیکجهش تمدنی عجیب و شگفت انساز کجا آمده ام و به کجا میخواص اردهفیزیک هوشیاریمخچه فراتر از حفظ تعادلبه زودی شبکه مغزی به جای کنگره بین المللی سردرد ددر هم تنیدگی کوانتومی و دبرخی بیماری های خاص که بدمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویای شفافنقش درختان در تکاملپرواز از نیویورک تا لوس آسفر نامه سفر به بم و جنوب نازوکلسینتوسعه هوش مصنوعی قادر اسالگو نداشتیمتبر را بردارشانس یا نتیجه ی تلاشهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزار بقا از نخستین همانجدایی خطای حسی استاز تکینگی تا مغز از مغز تخانواده پایدارفراموشی و مسیر روحانیدرمان های اسرار آمیز در آمرکز حافظه کجاستبیمار مرکز تنفس سلولیکوری گذرای ناشی از موبایبرطرف کردن خشونت را از خامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش های عملی برای رفع کمرنقشه با واقعیت متفاوت استکنولوژی جدید که سلول هاآلزایمرسلول بنیادین از مخاط بیننرمشهای مهم برای تقویت عامیدواری و مغزتراشه ی هوش مصنوعی در مغزشباهت کیهان و مغزشباهت زیاد بین سلول هاي عهوش مصنوعی، اتفاقات و تححقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تخطر را بپذیربیماری تی تی پیقفس ذهندرمان جدید ALSمسمومیت دانش آموزان، قماکارهای کوچک، بی ارزش نیستفکر ترکیبی در هوش مصنوعمنحنی که ارتباط بین معرفریسپریدوننه ناامیدی بلکه ارتقاتکامل زبان انسان از پیشیآینده ی علم و فیزیک در60 ثسندرم جدایی مغزچراغ های متفاوت و نور یکساندوه دردی را دوا نمیکندتشنج عدم توازن بین نورون ابزار بقای موجود زنده از ضایعه ی شبکه لومبوساکرالهوش عاطفی در زنان بیشتر احافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز، از مغز دو بیماری روانی خود بزرگ بیداری و خواب کدام بهتر اقانون جنگلدرماندگی به دلیل عادت کرمطالعه ای بیان میکند اهدکشف مکانیسم عصبی خوانش پتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیا واکنش های یاد گرفته وموسیقی هنر مایع استراه انسان شدن، راه رفتن ونوار مغز ترجمه رخدادهای تاثیر مشاهده بر واقعیت بسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنظریه ی ریسمانانسان خطرناکترین موجودتعویض دارو در تشنجاثرات مفید قهوهطبیعت موجی جهانهیچگاه از فشار و شکست نترحس و ادراک قسمت 74از علم جز اندکی به شما داواکسن ایرانی کرونا تولیددیوار، از ابتدا توهم بودباد و موجقضاوت ممنوعدرک عمیق در حیواناتمغز چون ابزار هوش است دلیگوش دادن بهتر از حرف زدنتمدن بشری و مغز اخلاقیآیا جهش های ژنتیکی، ویرومکانیزمهای دفاعی در برابرشد در سختی استنور درونتاثیر گیاه خواری بر رشد وساهچاله ها تبخیر نمیشودهمیشه چیزی برای تنهایی داولین سلول مصنوعیتغذیه بر ژنها تاثیر دارداختلال در شناسایی حروف و علم ساختن برج های چرخانهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک قسمت هشتماستخوان های کشف شده، ممکورزش هوازی ، بهترین تمریدانشمندان اولین سلول مصنبحثی جالب درباره محدودیتلرزش عضله یا فاسیکولاسیودست و پا زدن در سایه؟مغز انسان رو به کوچکتر شدگریه ی ابر، رمز طراوت باغتو یک معجزه ایآب زندگی است قسمت اولماده ی خالیزندگی فعال و مثبت روند آلچیزی منتظر شناخته شدنتاثیر حرکات چشم بر امواج سخن نیکو مانند درخت نیکوهندسه بنیادیناین ایده که ذرات سیاهچالجهان موازی و حجاب هاارتباط میکروب روده و پارعادت بد را ترک کنویتامین E در چه مواد غذایحس و ادراک قسمت سوماطلاعات حسی ما از جهان، چیادگیری مهارت های جدید دداروی جدید ALSبخش دیگری در وجود انسان همنابع انرژي پاک سرچشمه حذهت را روی چیزهای مفید متمغز زنان جوانتر از مغز مرپیچیدگی های مغزمگستو در میانه ی جهان نیستی آزمون ذهنی گربه شرودینگرزیر فشار کووید چه باید کرچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد میگرن در کودکانهوش مصنوعی الفاگوایرادهای موجود در خلقت بجهان پیوستهارزش حقیقی زبان قسمت اولغیرقابل دیدن کردن مادهواقعیت و مجازخلا، حقیقی نیستNVG 291بنی عباس، ننگی بر تاریخکل اقیانوس در یک ذرهداروی ضد تشنج با قابليت تبرای خودآگاه بودن تو بایمنابع انرژی از نفت و گاز رمز جهاننقش نظریه تکامل در شناساپیشینیان انسان از هفت مینگاهی بر قدرت بینایی دراتوهم و خیالافت فشار خون ناگهانی در وزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر رژِیم غذایی بر میگشناخت درون، شناخت بیرون؛هوش مصنوعی از عروسک بازی ابتدا سخت ترین استجهشهای مفید و ذکاوتی که داز کسی که یک کتاب خوانده خواص بادام زمینیفیزیک و هوشیاریمخچه ، فراتر از حفظ تعادلبه زیر پای خود نگاه نکن بکنترل همجوشی هسته ای با هدر هر سوراخی سر نکنبرخی توجهات در ببمار پارمنبع هوشیاری کجاست قسمت روان سالمنقش ذهن و شناخت در حوادث پروتئین های ساده ی ابتداسفر به مریخ در 39 روزنباید صبر کرد آتش را بعد توسعه برخی شغل ها با هوش الگو و عادت را بشکن و در اتحریک عمقی مغزشانس یا تلاشهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخار و گلفراموشی آرماندرمان های بیماری آلزایمرمرکز خنده در کجای مغز استبیماری لبر و نابینایی آنکی غایب شدی تا نیازمند دلبزرگ فکر کنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش هایی برای کم کردن اضطنقص های سیستمی ایمنیتکینگیآملودیپین داروی ضد فشار سلول عصبی شاهکار انطباق چرا ماشین باید نتایج را پامیدی به این سوی قبر نیستتراشه ی بیولوژِیکتربیت کودکان وظیفه ای مهشباهت زیاد بین سلول هاي عهوش احساسیحقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تخطرات هوش مصنوعیبیماری خود ایمن اعصاب محقفس را بشکندرمان جدید میگرن با انتی مسیر دشوار تکامل و ارتقاکارهایی بیش از طراحی و گپتفکر خلا ق در برابر توهم منشأ اطلاعات و آموخته ها ریسدیپلام تنها داروی تاینه به اعدامتکامل ساختار رگهای مغزی آینده با ترس جمع نمیشودسندرم دزدی ساب کلاویننزاع ها بیهوده استاندوهگین نباش اگر درب یا تشویق خواندن به کودکانابزارهای پیشرفته ارتباط ضایعه ی عروقی مخچههوش عاطفی در زنان بیشتر احافظه و اطلاعات در کجاست از تکامل تا مغز از مغز تا دو بار در هفته ماهی مصرف بیست تمرین ساده برای جلوقانونمندی و محدودیت عالمدرها بسته نیستمعماری، هندسه ی قابل مشاکشف مکانیسمی پیچیده در بتقویت سیستم ایمنیآیا یک، وجود داردمیلر فیشر نوعی نادر از گیراه بی شکستنوار مغز در فراموشی هاتاثیر نگاه ناظر هوشیار بسیاهچاله ی تولید کنندهنظریه تکامل در درمان بیمانسان در هستی یا هستی در تعامل انسان و هوش مصنوعیاثرات مفید روزه داریطبیعت بر اساس هماهنگیهیپرپاراتیروئیدیسمحس و ادراک قسمت 75ازدواج های بین گونه ای، رواکسن اسپایکوژندید تو همیشه محدود به مقدباد غرور و سر پر از نخوت وقطار پیشرفتدرگیری قلب در بیماری ویرمغز چگونه صداها را فیلتر گوشه بیماری اتوزومال رسستمدن زیر آبآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجما انسانها چه اندازه نزدرشد، رسیدن به یک هدف نیستنوروفیبروماتوزتاثیر گیاه خواری بر رشد وسایه ی هوشیاریهمیشه چشمی مراقب و نگهبااوکرلیزوماب داروی جدید شثبت و دستکار ی حافظهاختلال در شناسایی حروف و علایم کمبود ویتامین E را هستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک قسمت هشتاد و ناستروژن مانند سپر زنان دورزش و میگرندانشمندان تغییر میدان مغبحثی در مورد نقش ویتامين لزوم گذر انسان از حدها و دست کردن در گوشمغز ایندگان چگونه استگربه شرودینگر و تاثیر مشتو یک جهان در مغز خودت هسآب زندگی است قسمت دومماده ای ضد التهابیزندگی هوشمند در خارج از زچیزی خارج از مغزهای ما نیتاثیر دوپامین و سروتونینسخن و سکوتهندسه در پایه ی همه ی واکاین ابتدای تناقض هاستجهان ما میتواند به اندازارتباط ماده و انرژیعادت دادن مغز بر تفکرویتامین کاحس و ادراک قسمت سی و هشتماطلاعاتی عمومی در مورد میادگیری هوش مصنوعی، عمیقداروی جدید s3 در درمان ام بخشیدن دیگران یعنی آرامشمنابع انرژی از نفت و گاز ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمغزهای کوچک بی احساسپیچیدگی های مغزی در درک زتوقف؛ شکستآزادی عقیده، آرمانی که تزیرفون داروی ضد ام اسچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد میگرنی در کودکانهوش مصنوعی اکنون می توانایستادن در برابر آزادی بجهان پر از چیزهای اسرار آارزش حقیقی زبان قسمت دومغرور و علمخلا، خالی نیستفقر داده ها در هوش مصنوعیبه قفس های سیاهت ننازکلمات بلند نه صدای بلندداروی ضد تشنج توپیراماتبرای رشد، باید از مسیر خطمنابع بی نهایت انرژی در درمز جهان خاصیت فراکتالنقش هورمون های تیروئید دپیشرفت های جدید علوم اعصنگاهی بر توانایی اجزاي بتوهم وجودافت هوشیاری به دنبال کاهزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر سلامت دستگاه گوارششناسایی تاریخچه ی تکاملیهوش مصنوعی از عروسک بازی ابتدایی که در ذهن دانشمنجهشهای مفید و ذکاوتی که داز آغاز خلقت تا نگاه انساخواص شکلات تلخفیزیک آگاهیمخچه ابزاري که وظیفه آن فبه سیاهی عادت نکنیمکنترل جاذبهدر والنتاین کتاب بدید همبرخی توصیه ها برای واکسیمنبع هوشیاری کجاست قسمت روبات ها قول میدهندنقش روی و منیزیم در سلامتپروتز چشمسفر به درون سفری زیبانبرو و انرژی مداومتوصیه های سازمان بهداشت الگوی بنیادین و هوشیاریتحریک عمقی مغز در آلزایمشاهکار قرنهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخارق العاده و استثنایی بفرایند پیچیده ی خونرسانیدرمان های بیماری اس ام ایمرگ چیستبیماری میاستنی گراویسکیهان خود را طراحی میکندبزرگ شدن مغز محدود به دورمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش هایی برای جلوگیری از نقص در تشخیص هیجانات عامتکامل فردی یا اجتماعیآموزش نوین زبانسلول عصبی، در محل خاص خودچرا مردم با زندگی میجنگنامیدی تازه در درمان سرطاترجمه فعالیت های عضله به شجاعت و ترسهوش احساسیحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تدفاع از پیامبربیماری دویکقله برای دیدن نه برای به درمان جدید کنترل مولتیپلمسئول صیانت از عقیده کیسکاربرد روباتهای ريزنانوتفاوت مغز انسان و میمون همنشاء کوانتومی هوشیاری اریشه های مشترک همه ی موجونه به اعدامتکامل شناخت انسان با کشفآیا فراموشی حتمی استسندرم سردرد به دلیل افت فنزاع بین جهل و علم رو به پاندام حسی، درک از بخش هایتشخیص ژنتیکی آتروفی های ابزارهای بقا از نخستین هضایعات در عصب زیر زبانیهوشمندی کیهانحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکامل تا مغز، از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میبیش از نیمی از موارد انتققارچ بی مغز در خدمت موجوددرهای اسرارآمیز و پوشیدهمعنی روزهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتلقین اطلاعات و حافظهآیا کیهان می تواند یک شبیمیهمانهای ناخوانده عامل راه طولانی را به سلامت گذنوار مغز در تشخیص بیماری تاثیر نگاه و مشاهده ناظر سیاره ی ابلهاننظریه تکامل در درمان بیمانسان عامل توقف رشد مغزتعامل انسان با هوش مصنوعاثرات مضر ماری جواناطعمه ی شبکه های ارتباط اجهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت 78اسکلت خارجی در درمان اختواکسن اسپایکوژن ضد کرونادیدن خدا در همه چیزبار مغز بر دو استخوانقطره قطرهدرگیری مغز در بیماری کویمغز ناتوان از توجیه پیداگوشت خواری یا گیاه خواریتمدنی قدیمی در شمال خلیج آیا خداباوری محصول تکاملما انسانها چه اندازه نزدز گهواره تا گورنورون هاي مصنوعی می توانتاثیر گیاه خواری بر رشد وسایه را اصالت دادن، جز فرهمیشه اطمینان تو بر خدا بايندگان چگونه خواهند دیدثبت امواج الکتریکی در عصاختلالات مخچهعلایم کمبود ویتامین E را هشت توصیه برای کاستن از دحس و ادراک قسمت هشتاد و شاسرار آفرینش در موجورزش بهترین درمان بیش فعدانشمندان روش هاي جدیدی بحثی در مورد نقش کلسیم و لزوم سازگاری قانون مجازادست آسمانمغز ابزار بقای برتر مادیگزیده ای از وبینار یا کنفتو کجای جهانیآب زندگی است قسمت سومماده، چیزی نیستزندگی و داراییچیزی شبیه نور تو نیستتاثیر دپاکین بر بیماری مسخن پاک و ثابتهندسه زبانِ زمان استاینکه به خاطرخودت زندگی جهان مادی، تجلی فضا در ذهارتباط متقابل با همه ی حیعارضه جدید ویروس کرونا سویتامین کا و استخوانحس و ادراک قسمت سی و ششماطلاعاتی عمومی در مورد میادگرفتن، آغاز حرکت است داروی جدید لنفوم و لوکمیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلمنابع انرژی از نفت و گاز ذره ی معین یا ابری از الکمغز، فقط گیرندهپیوند قلب خوک، به فرد دچاتولید مولکول جدید توسط هآزار دیگری، آزار خود استزیرک ترین مردمچگونه حافظه را قویتر کنیتاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد و علتهای آنهوش مصنوعی از عروسک های باکنون را با همه ی نقص هایجهان پر از چیزهای جادویی ارزش حقیقی زبان قسمت سومغربال در زندگیخلاصه ای از مطالب همایش مفلج نخاعی با الکترودهای به مغز خزندگان خودت اجازکلوزاپین داروی ضد جنونداروی ضد جنون در درمان تیبرای زندگی سالم، یافتن تمنابع جدید انرژیرنگ کردن، حقیقت نیستنقش هورمون زنانه استروژنپیشرفت در عقل است یا ظواهنگاهت را بلند کنتوهم وجودافتخار انسانزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر عصاره تغلیظ شده گیشناسایی سلول های ایمنی اهوش مصنوعی از عروسک بازی ابتذال با شعار دینجوانان وطناز انفجار بزرگ تا انفجار خواص شگفت هویجفیزیکدانان ماشینی برای تمخچه تاثیر گذار بر حافظهبه سخن توجه کن نه گویندهکندر در بیماریهای التهابدر یک فراکتال هر نقطه مرکبرخی درمان های Spinal Muscular Atمنبع هوشیاری کجاست قسمت روبات های ریز در درمان بینقش روزه داری در سالم و جپروتز عصبی برای تکلمسفر تجهیزات ناسا به مریخ چت جی پی تیتوصیه های غیر دارویی در سالگوبرداری از طبیعتتداوم مهم است نه سرعتشاهکار شش گوشهوش مصنوعی از عروسک تا کمجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخبر مهم تلسکوپ هابلفرایند تکامل و دشواری هادرمان های جدید ALSمرگ و میر پنهانبیماری های میتوکندریکیهانِ هوشیارِ در حال یابزرگ شدن تقریبا ناگهانی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش هایی ساده برای کاهش انقطه ی رسیدن به قلهتکامل مادی تا ابزار هوشمآمارهای ارائه شده در سطح سلولهای ایمنی القا کنندهچرا مغز انسان سه هزار سالامگا سه عامل مهم سلامتچرا مغزهای ما ارتقا یافت اما شما از دید خفاش کور هترجمه ی فعالیت های عضله بشرکت نورالینک ویدیویی ازهوش بشری تهدید برای بشریحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تدفاع در برابر تغییر ساختبیماری دیستروفی میوتونیقله سقوطدرمان جدید ام اسمسئولیت جدیدکاربرد روباتهای ريز، در تفاوت ها و تمایزها کلید بمهمان ناخواندهریشه های مشترک حیاتنه بدبخت بلکه نادانتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا ممکن است موش کور بی مسوپاپ ها یا ترانزیستورهانزاع بین علم و نادانی رو انرژی بی پایان در درون هرتشخیص آلزایمر سالها قبل ابزارهای بقا ازنخستین همضرورت زدودن افکارهوشیاری و وجودحافظه ی هوش مصنوعیاز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت و انعکاسدو برابر شدن خطر مرگ و میبیشتر کمردردها نیازی به قبل و بعد از حقیقتدرون قفس یا بیرون از آنمعاینه قبل از نوار عصب و کشف جمجمه ای درکوه ایرهوتلاش ها برای کشف منابع جدآیا گذشته، امروز وآینده میوتونیک دیستروفیرابطه تشنج و اوتیسمنوار مغزی روشی مهم در تشختاثیر نگاه انسان بر رفتاسیاره ابلهاننظریه تکامل در درمان بیمانسانیت در هم تنیده و متصتعداد کلی ذهن ها در جهان اجزای پر سلولی بدن انسان ظهور امواج مغزی در مغز مصهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت 82اسکار، لگوی هوشمندواکسن دیگر کرونا ساخته شدیدگاه نارسای دوگانه ی مبار بزرگ ایستادن بر دو پالمس کوانتومیدرگیری مغز در بیماران مبمغز و قلب در جنین موش مصنگیلگمش باستانی کیستتمرکز و مدیتیشنآیا دلفین ها می تواند از ما اکنون میدانیم فضا خالزمین در برابر عظمت کیهاننورون های ردیاب حافظهتاثیر گیاه خواری بر رشد وساخت سلول عصبی حتی پس از همیشه به آنچه داری، خوشنايا اراده آزاد توهم است یجلو رفتن یا عقبگرداختلالات حرکتی در انسانعلائم عصبی آلزایمر، با او هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک قسمت پنجماسرار بازسازی اندام هاورزش در کمر درددانشمندان روشی برای تبدیبحثی در مورد حقیقت فضا و لزوم سازگاری قانون مجازادست بالای دستمغز ابزار برتر بقاگزارش یک مورد جالب لخته وتو کز محنت دیگران بی غمیآب، زندگی است(قسمت پنجم)ماده، چیزی بیش از یک خلا زندگی بی دودنکاتی در مورد تشنجتاثیر داروهای ضد التهاب سخت ترین کار، شناخت خود اهندسه، نمایشی از حقیقتاینکه خانواده ات سالم باجهان مرئی و نامرئیارتباط چاقی و کاهش قدرت بعجول نباشویتامین کا در سبزیجاتحس و ادراک قسمت سیزدهماعتقاد اشتباه، نتیجه ی نیادآوری خواب و رویاداروی جدید میاستنی گراویبدون پیر فلکمنابع انرژی از نفت و گاز ذرات کوانتومی زیر اتمی قمغزتان را در جوانی سیم کشپیوند مدفوع در درمان بیمتولید مثل اولین ربات های آسيب میکروواسکولاریا آسزیست شناسی کل در جزء فراکنگاه من، نگاه تو و یا حقیتاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد به دلیل مصرف زیاد مهوش مصنوعی از عروسک های باکوییفلکسجهان دارای برنامهارزش خود را چگونه میشناسمقالاتخلاصه ای از درمان های جدیفلج بل، فلجی ترسناک که آنبه نقاش بنگرکلید نزدیک و نگاه تو بر فدارویی خلط آوربرخی ملاحظات در تشنج های مناطق خاص زبان در مغزرنگین کماننقش ویتامین K در ترمیم اسپیشرفت ذهن در خلاقیت استچالش هوشیاری و اینکه چرا توهم بی خداییافراد آغاز حرکت خودشان رزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاریک ترین بخش شبشواهدی از نوع جدیدی از حاهوش مصنوعی از عروسک بازی ابداع دی ان ای بزرگترین دجوانان وطناز بار خود بکاه تا پرواز خود جسم و یا تصویرفال نیکومخاطب قرار دادن مردم، کابهبود حافظه پس از رخدادهکندر علیه سرطانبرخی روش های تربیتی کودکمنبع هوشیاری کجاست قسمت روبات کیاننقش رژیم غذایی بر رشد و اپرورش مغز مینیاتوری انساسفر دشوار اکتشافچت جی پی تیتوصیه هایی در مصرف ماهیالتهاب شریان تمپورالتداخل مرزها و صفات با بینشاید گوشی و چشمی، آماده شهوش مصنوعی از عروسک تا کمجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدا موجود استفرایند حذف برخی اجزای مغدرمان های جدید میگرنمرگ و میر بسیار بالای ناشبیماری های مغز و اعصاب و کیست هیداتید مغزبزرگترین خطایی که مردم ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش جدید تولید برقنقطه ای بود و دگر هیچ نبوتکامل مداومآن چیزی که ما جریان زمان سلولهای بنیادی مصنوعی درسلام تا روشناییچرا ویروس کرونای دلتا واامروز دانش ژنتیک هیچ ابهترجمه ای ابتدایی از اسراشربت ضد خلطهوش در طبیعتحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تدقیق ترین تصاویر از مغز ابیماری سلیاکقلب های سادهدرمان جدید ای ال اس، توفرمسئولیت در برابر محیط زیکاش شرف اجباری بود یا حتیتفاوت ها را به رسمیت بشنامهندسی ژنتیک در حال تلاش رژیم های غذایی و نقش مهم نه جنگ و نه خونریزیتکثیر سلول در برابر توقف سوپاپ ها یا ترانزیستورهانزاع بین علم و جهل رو به پانرژی تاریکتشخیص ایدزابزارهای بقای موجود زندهضرب المثل یونانیهوشیاری و افسردگیحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهدو داروی جدید برای میاستبا هوش مصنوعی خودکار روبقبل از آغازدرون آشفته ی تو و ظاهر خنمعادله ها فقط بخش خسته کنکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتلاش های جدید در ALSآیا پیدایش مغز از روی تصامیگرن و پروتئین مرتبط با رادیوی مغز و تنظیم فرکاننوار مغز، مفید و بی خطرتاثیر نگاه انسان بر رفتاسیاره ابلهاننعناعانسانیت در برابر دیگرانتعذیه ی ذهناجزایی ناشناخته در شکل گظرف باید پر شود چه با چرک هدف یکسان و مسیرهای مختلحس و ادراک قسمت 87اساس انسان اندیشه و باور واکسن دیگری ضد کرونا از ددیستونی قابل درمانبار سنین ابزار هوشمندی الووفلوکساسیندرگیری مغزی در سندرم کوومغز و هوش، برترین ابزار بگیاه بی عقل به سوی نور میتمرکز بر هدفآیا دلفین ها میتوانند باما از اینجا نخواهیم رفتزمین زیر خلیج فارس تمدنی نوروپلاستیسیتی چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وساخت شبکه عصبی مصنوعی با همیشه داناتر از ما وجود دايا اراده آزاد توهم است یجلوتر را دیدناختلالات صحبت کردن در انعلت خواب آلودگی بعد از خووفور و فراوانیحس و ادراک قسمت پنجاهاصفهان زیباوزن حقیقی معرفت و شناختدانش، قفل ذهن را باز میکنبحثی در مورد عملکرد لوب فلزوم عدم وابستگی به گوگل دستورالعمل مرکز کنترل بیمغز از بسیاری حقایق می گرگشایش دروازه جدیدی از طرتو پیچیده ترین تکنولوژی آتاکسیماست مالیزندگی در جمع مواردی را برچگونه مولکول های دی ان ایتاثیر داروی ضد تشنج سدیم سختی ها رفتنی استهنر فراموشیاین، فقط راه توستجهان مشارکتیارتباط هوش ساختار مغز و ژعدم توقف تکامل در یک انداویتامین بی 12 در درمان دردحس و ادراک قسمت ششماعتماد به خودیاری خدا نزدیک استداروی جدید آلزایمربدون بار گذشتهمنابع انرژی از نفت و گاز ذرات کوانتومی زیر اتمی قمغزتان را در جوانی سیمکشپیوند مغز و سر و چالشهای تولید یا دریافت علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوزیست شناسی باور حقیقت یا نگاه مادی غیر علمی استتاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد تنشنهوش مصنوعی از عروسک های باکسی توسین و تکامل پیش اجهان در حال نوسان و چرخشاز فرد ایستا و متعصب بگذرتاثیر ویتامین دی بر بیماخم شدن فضا-زمانفلج خواببه نقاش بنگرکلام و زبان، گنجینه ای بسدارویی ضد بیش فعالی سیستبرخی مرزهای اخلاق و علوم مناطق خاصی از مغز در جستجرهبر حقیقینقش ژنتیک در درمان اختلاپیشرفتی مستقل از ابزار هچالش هوشیاری و اینکه چرا توهم تنهاییافراد بی دلیل دوستدار تو زبان و شناخت حقیقت قسمت ستاریکی من و تو و گرد و غباشواهدی از دنیسوان(شبه نئهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار هوش در حال ارتقا ازجواب دانشمند سوال کننده از بحث های کنونی در ویروسخودآگاهی و هوشیاريفاکسیبتمدل همه جانبه نگر ژنرالیبهداشت خوابکوچ از محیط نامناسببرخی سلولهای عصبی در تلامنبع هوشیاری کجاست قسمت روح و آب حیاتنقش رژیم غذایی در رشد و اپرکاری تیروئیدسفرنامه سفر به بم و جنوب نتایج نادانی و جهلتوضیحی ساده در مورد هوش مام آر آی جدید با قدرت شگفترقی واقعی یا شعار ترقیشاید درست نباشدهوش مصنوعی از عروسک تا کمجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدا نور آسمان ها و زمین افراتر از دیوارهای باوردرمان های جدید در بیماری مرگ و سوال از قاتلبیماری وسواسکیست کلوئید بطن سومبزرگترین درد از درون است منبع هوشیاری کجاست؟(قسمروش صحبت کردن در حال تکامنقطه بی بازگشتتکامل چشمآنچه می دانم، آنچه را میخنمیتوان با بیرون انداختنتکامل و ارتقای نگاه تا عمآنچه ناشناخته است باید شسلاح و راهزنیچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک انفجار و توقف تکاملی نشاترس و آرمان هاشش مرحله تکامل چشمهوش عاطفی قسمت 11حقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تدل به دریا بزنبیماری ضعف عضلات نزدیک بقلب و عقلدرمان جدید سرطانمستند جهان متصلکتاب گران و پرهزینه شد ولتفاوت های بین زن و مرد فقمهندسی بدنرژیم های غذایی و نقش مهم چه زیاد است بر من که در ایتأثیر نیکوتین سیگار بر مسوپاپ ها یا ترانزیستورهانسبیت عام از زبان دکتر برانرژی تاریک که ما نمی توتصویر خورشید یا خود خورشابزارهای بقای از نخستین ضربه مغزی در تصادف رانندهوشیاری کوانتومیحباب های کیهانی تو در تواز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهدو سوی واقعیتبا هر چیزی که نفس می کشد مقبل از انفجار بزرگدروغ نگو به خصوص به خودتمعجزه های هر روزهکشیدن مادی روشی برای جلوتلاش های جدید در درمان فرآیا آگاهی پس از مرگ از بیمیگرن و خوابراز تغییرنوار مغز، ترجمه ی فعالیت تاثیر ویتامین دی بر بیماسیب یکسان و دیدگاه های متهفت چیز که عملکرد مغز تو انسان، گونه ای پر از تضادتغییراحیای بینایی نسبی یک بیمعقل مجادله گرهدف یکسان، در مسیرهای متحس و ادراک قسمت چهلاستفاده از مغز، وزن را کمواکسن سرطاندژا وو یا اشنا پنداریباربر دیگران نباشلوب فرونتال یا پیشانی مغدرگیری مغزی در سندرم کوومغز و اخلاقگیاه خواری و گوشت خوار کدتمرکز بر امروزآیا دست مصنوعی به زودی قاما اشیا را آنطور که هستندزمان چیستنوروز مبارکتاثیر گیاه خواری بر رشد وساخت شبکه عصبی با الفبای همیشه راهی هستای نعمت من در زندگیمجمجمه انسان های اولیهاختلالات عضلانی ژنتیکعماد الدین نسیمی قربانی وقاحت و تمسخر دیگرانحس و ادراک قسمت پنجاه و یاصل بازخوردوزوز گوشدانش، یک انسان را ناسازگبحثی درباره هوش و تفاوتهمقاومت به عوارض فشار خون دغدغه نتیجه ی نادانی استمغز به تنهایی برای فرهنگ پل جویی اصفهانتو آرامش و صلحیآتاکسی فریدریشماست مالی با هوش انسانیزندگی در سیاهچالهچگونه میتوان با قانون جنتاثیر درجه حرارت بر مغزسختی در بلند شدن از روی صهنر حفظ گرهاینترنت بدون فیلتر ماهواجهان معناارتباط پیوسته ی جهانعدم درکویتامین بی هفدهحس و ادراک قسمت شصت و هشتاعتماد به خودژن همه چیز نیستداروی جدید ای ال اسبدون زمان، ماده ای وجود نمنابع انرژی از نفت و گاز ذرات کوانتومی زیر اتمی قمغط یک گیرنده استپیوند اندام از حیوانات بتولید پاک و فراوان انرژیآسیب روانی شبکه های اجتمزیست، مرز افق رویداد هستنگاه محدود و تک جانبه، مشتاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد سکه ایهوش مصنوعی از عروسک بازی اکسکاربازپین در درمان تشجهان در حال ایجاد و ارتقااز مخالفت بشنوصفحه اصلیخونریزی مغز در سندرم کووفلج خواب چیستبه نادیدنی ایمان بیاورکلام، در تحولی شگفت آور بداستانها و مفاهیمی اشتبابرخی نکات از گاید لاین پرمنبع نور واقعی و ثابت، حقروی و منیزیم در تقویت استنقش گرمایش آب و هوا در همپپوگستچالش هوشیاری و اینکه چرا توهم جداییافزایش قدرت ادراکات و حسزبان جانسوزتاریکی و نورشیشه ی بازالتی و سیلیکونهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجواب سنگ اندازیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکخودآگاهی و هوشیاريفاجعه ی جهل مقدسدر کمتر از چند ماه سوش جدمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبهداشت خواب، رمز حافظه ی کوچک شدن مغز از نئاندرتابرخی سيناپسها طی تکامل و منبع هوشیاری کجاست قسمت53روح در جهانی دیگر استنقش زنجبیل در جلوگیری از پراسینزوماب در پارکینسوسفرنامه سفر به بم و جنوب نجات در اعتماد به خودتوضیحات دکتر فاطمی در موام اس و سرطانتروس جریان انرژیشایسته نیست در جیب خود قرهوش مصنوعی از عروسک تا کمجراحی هوشیار مغزابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدا بخشنده است پس تو هم بفرد موفقدرمان های جدید سرطانمرگ انتقال است یا نابود شبیماری کروتز فیلد جاکوبکپسول ژری لاکتبسیاری از مجرمان، خودشانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشهای نو در درمان دیسک بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشهای شناسایی قدرت شنوانمیتوان بر سیاه سیاه نوشتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآنچه واقعیت تصور میکنیم سلسله مباحث هوش مصنوعیچرا پس از بیدار شدن از خوانفجار بزرگ پایان بوده اترسان نیستیششمین کنگره بین المللی سهوش عاطفی قسمت نهمحقیقت، آن چیزی نیست که جلابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تدلایلی که نشان میدهد ما ببیماریهای تحلیل عضلانی اقلب یا مغزدرمان جدید سرطانمشکل از کجاستکتاب زیست شناسی باورتفاوت های تکاملی در مغز وآیا ما کالا هستیممهربانی، شرط موفقیترژیم ضد التهابینه عدم مطلق بلکه عدم با قتأثیر نگاه انسان بر رفتاسوخت هیدروژنی پاکچسبیدن به خود، مانع بزرگ انرژی خلا ممکن استتصویر در هم تنیدگی کوانتابزارهای دفاعی و بقای موضررهای مصرف شکر و قند بر هوشیاری سنتی یا هوشیاری حباب هایی تو در تواز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مدولت یا گروهکبا آتش، بازی نکن و بعد از قبرستان ها با بوی شجاعتدریای خدامعجزه ی چشمکشتن عقیده ممکن نیستتلاش های جدید در درمان سرآیا امکان بازسازی اندامهمیگرن و روزه داریراست دستی و چپ دستینوار عصب و عضلهتاثیر ویروس کرونا بر مغز سیر آفرینش از روح تا مغز هفت سین یادگاری از میراث انعطاف پذیری مکانیسمی علتغییر الگوی رشد مغزی با زاحیای بینایی نسبی یک بیمعقل سالمهدف از تکامل مغزحس و ادراک قسمت چهل و هفتاستفاده از نظریه ی تکامل واکسن سرطاندژاوو یا آشناپنداریبارداری بدون رحملوتیراستامدرگیری اعصاب به علت میتومغز و اخلاقگیرنده باید سازگار با پیتمساح حد واسط میان مغز کوآیا رژیم غذایی گیاهی سلاما به جهان های متفاوت خودزمان و مکان، ابعاد کیهان نوروز یا روز پایانیتاثیر گیاه خواری بر رشد وساختن آیندههمیشه عسل با موم بخوریمای همه ی وجود منجنین مصنوعیاختراع جدید اینترنت کوانعوامل موثر در پیدایش زباوقت نهيب هاي غير علمي گذشحس و ادراک قسمت پنجاه و داصل در هم تنیدگی و جهانی وسواس، بیماری استدائما بخوانبحثی درباره هوش و تفاوتهمقایسه رقابت و همکاریذهن ما از در هم شکستن منبمغز بیش از آنچه تصور میشوپل خواجو اصفهانتو افق رویداد جهان هستیآتاکسی مخچه ای خودایمنماشین دانشزندگی زمینی امروز بیش از چگونه مغز ما، موسیقی را پتاثیر درجه حرارت بر عملکسدسازی روش مناسب برای مقهنر رها شدن از وابستگیایندرالجهان معکوسارتباط انسانی، محدود به عدالت برای من یا برای همهویتامین دی گنجینه ای بزرحس و ادراک قسمت شصت و دواعتماد بی موردژن همه چیز نیستداروی جدید برای میاستنی بر کسی اعتماد نکن مگر اینمنابع انرژی از نفت و گاز رفلکس وتری با توضیح دکتر نفرت، اسیب به خود استپیوند اندام حیوانات به اتولید اندام با چاپ سه بعدآسیب عصب پا به دنبال اعتیزاویه نگاه ها یکسان نیستنگاه کلی نگرتاثیر درجه حرارت بر عملکسردرد عروقی میگرنهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر فقط مردم میفهمیدند کجهان ریز و درشتاز نخستین همانند سازها تسوالات پزشکیخواندن ، یکی از شستشو دهنفلج دوطرفه عصب 6 چشمبه هلال بنگرکلرال هیدرات برای خواباندخالت در ساختار ژنهابرخی نرمش ها برای درد زانمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویکردهای جدید ضایعات نخنقش پیش زمینه ها و اراده پایان، یک آغاز استچالش هوشیاری و اینکه چرا توهم جدایی و توهم علمافزایش مرگ و میر سندرم کوتاریکی خواهد ترسیدشکل های متفاوت پروتئین ههوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجوسازی مدرناز تلسکوپ گالیله تا تلسکخودت را از اندیشه هایت حففارغ التحصیلان، فقیر و ددر آرزوهایت مداومت داشتهمدل هولوگرافیک تعمیم یافبوزون هیگز چیستکوچکی قلببرداشت مغز ما از گذر زمانمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمروح رهایینقش زبان در سلطه و قدرت اپرتوهای صادر شده از سیاهسفرنامه سفر به بم و جنوب نجات در راستگوییتیوتیکسن داروی ضد جنونامواجی که به وسیله ی ماشیتری فلوپرازینشادی، پاداش انجام وظیفههوش مصنوعی به کمک هوش طبیجراحی گردن همیشه برای دیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدای رنگین کمانفرد یا اندیشهدرمان های رایج ام اسمرگ تصادفیبیماری گیلن باره و بیمارکامپیوتر سایبورگبسیاری از بیماری های جدیبسیاری از بیماری های جدیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشی برای بهبود هوش عاطفنمای موفقیتتکامل ابزار هوش ، راه پر آنچه حس می کنیم، نتیجه ی سلطان جنگل یا صاحب ملکوتچرا ارتعاش بسیار مهم استانقراض را انتخاب نکنیدتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرشعار و عملهوش عاطفی قسمت هفتمحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا فریب و سرگرمیبیماری، رساله ای برای سلقلب دروازه ی ارتباطدرمان دارویی سرطان رحم بمشکلات نخاعیکتاب طبیعت در قالب هندسهتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا ما تنها موجودات زنده موفقیت هوش مصنوعی در امترژیم غذایی حاوی تخم مرغ ونهایت معرفت و شناخت درک عتأثیر شیرینی های حاوی لوسودمندی موجودات ابزی بر نسبت ها در کیهانانرژِی برای ایجاد اضطرابتصویر زیبا از سلولابعاد و نیازهای تکاملیضررهای شکر بر سلامت مغزهوش، ژنتیکی است یا محیطیحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکامل تا مغز، از مغز توالزارتان داروی ضد فشار دوچرخه در کاهش دردهای کمبا تعمق در اسرار ابدیت و قدم زدن و حرکت دید را تغیدرک فرد دیگر و رفتارهای امعجزه ی علمگل خاردار، زیباستتلاش های جدید شرکت نورالآیا انسان با مغز بزرگش اخمیگرن سردردی ژنتیکی که برجزخوانی هایی که امروز بنوار عصب و عضلهتاثیر ژنها بر اختلالات خسیستم تخلیه ی مغز بینشی نهم نوع خواری در میان پیشیاهرام مصر از شگفتی های جهتغییر خود یا تغییر دیگرااحتیاط در ورزش زانو در خاعقلانیت بدون تغییرهدف از خلقت رسیدن به ابزاحس و ادراک قسمت چهل و هشتاستفاده از هوش مصنوعی در واکسن ضد اعتیاددگرگونی های نژادی و تغییبازگشایی مجدد مطب دکتر سلوزالمعده(پانکراس)مصنوعدرب بسته با غیر خود باز ممغز و سیر تکامل ان دلیلی گالکانزوماب، دارویی جدیتنفس هوازی و میتوکندریآیا رژیم غذایی گیاهی سلاما با کمک مغز خود مختاريمزمان و گذر آن سریع استنورالژیتاثیر گیاه خواری بر رشد وساختن آینده، بهترین روش همیشه، آنطور نیست که هستای آنکه نامش درمان و یادشجنگ هفتاد و دو ملت همه را ادامه بحث تکامل چشمعوامل ایجاد لغت انسانی و وقتی فهمیدی خطا کردی برگحس و ادراک قسمت پنجاه و ساصل علت و تاثیریک پیام منفرد نورون مغزی دارچینبحثی درباره هوش و تفاوتهمقابله ی منطقی با اعتراضذهن چند جانبه نیازمند نگمغز برای فراموشی بیشتر کپلاسمای غالبتو انسانی و انسان، شایستآتش منبع انرژیمبانی ذهنی سیاه و سفیدزندگی زودگذرچگونه مغز پیش انسان یا همتاثیر درجه حرارت بر عملکسرنوشتهنر، پر کردن است نه فحش دایپیداکرینجهان هوشمندارتباط از بالا به پایین معسل طبیعی موثر در کنترل بویروس مصنوعیحس و ادراک قسمت شصت و ششاعتیاد و تلاش های درمانی ژن هوش و ساختارهای حیاتی داروی جدید برای کاهش وزنبرلیتیونمنابع انرژی از نفت و گاز رفتار مانند بردهنقاشی هایی با بوی گذشته یپیوند سر آیا ممکن استتولید سلولهای جنسی از سلآسانی موفقیتزاوسکا درمان گوشرنگاه انسان محدود به ادراتاثیر درجه حرارت بر عملکسرطان کمیت گراییهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر میدانی مصیبت بزرگتر جهان شگفت انگیزاز نخستین همانند سازها تپیامهای کاربرانخواب زمستانی سلول های سرفن آوری های جدید علیه شنابه کدامین گناه کشته شدندکم کردن کالری روشی سودمندر میان تاریکی و روشناییبرخی نرمش ها برای زانومنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا و واقعیتنقش آتش در رسیدن انسان بهپاکسازی مغزچالش کمبود اندام برای پیتوهم جسمافزایش سرعت پیشرفت علوم تاریخ همه چیز را ثبت کردهشکل پنجم مادههوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجامعه ی آسمانیاز تکنیکی تا مغز از مغز تخودروهای هیدروژنیفاصله ها در مکانیک کوانتدر آسمان هدیه های نادیدنمدل های ریز مغز مینی برینبوزون هیگز جهان را از متلکوچکترین چیز یک معجزه اسبرداشتت از جهان رو زیاد منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزه داری متناوب، مغز را نقش زبان در سلطه و قدرت اپرتوزایی از جسم سیاهسفرنامه سفر به بم و جنوب نخاع ما تا پایین ستون فقرتیک و اختلال حرکتیامیوتروفیک لترال اسکلروتری فلوپرازینشب سیاه سحر شودهوش مصنوعی به شناسایی کاجستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدایی که ساخته ی ذهن بشر فرد حساس از نظر عاطفی و بدرمان های علامتی در ام اسمرگی وجود نداردبیماری آلزایمر، استیل کوکاهش میل جنسی در ام اسبشکه ای که ته نداره پر نممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشی جدید در درمان قطع نخنمایش تک نفرهتکامل تکنولوژیآنها نمیخواهند دیگران راسم زنبور ، کلیدی برای وارچرا بیماری های تخریبی مغانواع سکته های مغزیتسلیم ارتباط با من برترصبور باشهوش عاطفی قسمت یازدهحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمبیندیشقلب روباتیکدرمان زخم دیابتی با تکنومشکلات بین دو همسر و برخیکتاب، سفری به تاریختفاوت ایستایی و تکاپوآیا مصرف مولتی ویتامین هموفقیت در تفکر استرژیم غذایی سالم و ضد التهنهایت در بی نهایتتئوری تکامل امروز در درمسی و سه پل اصفهاننسبت طلایی، نشانه ای به سانسولینتصویر زیبای اصفهانابعاد اضافه ی کیهانضعیف و قویهیچ نقطه ای مرکزی تر از احریص نباشاز تکامل تا مغز، از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقدوچرخه سواری ورزشی سبک و با خودت نجنگقدرت مردمدرک نیازمند شناخت خویش امعجزه ی علم در کنترل کرونگل درون گلدانتلاش هایی در بیماران قطع آیا احتمال دارد رویا از آمیگرن شدید قابل درمان اسرحم مصنوعینوار عصب و عضلهتاثیر کلام در آیات کلام بسیستم تعادلی بدنهمه چیز موج استاولویت بندی ها کجاستتغییر دیگران یا تغییر خواحتیاط در تعویض داروهاعقیده ی بی عملهر چیز با هر چیز دیگر در تحس و ادراک قسمت چهل و دوماستفاده از انرژی خلاواکسن علیه سرطاندانش قدرت استبازگشت از آثار به سوی خدالیروپریم داروی ترکیبی ضددرختان چگونه بر تشکیل ابمغز کوانتومیگام کوچک ولی تاثیرگذارتنفس هوازی و میتوکندریآیا راهی برای بهبود وضعیما بخشی از این جهان مرتبطزمان و صبرنورالژی تریژمینالتاثیر گیاه خواری بر رشد وساختار فراکتال وجود و ذههمکاری یا رقابتای جان جان بی تن مروجنگ و تصور از جنگاداراوون تنها داروی تاییعواملی که برای ظهور لغت اوقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک قسمت پنجاه و شاصل عدم قطعیت از کوانتوم یک پیشنهاد خوب برای آسان داروهای مصرفی در ام اسبحثی درباره هوش و تفاوتهمقابله با کرونا با علم اسذهن هوشیار در پس ماده ی ممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟پمبرولیزوماب در بیماری چتو با همه چیز در پیوندیآثار باستانی تمدن های قدمباحث مهم حس و ادراکزندگی سلول در بدن، جدای اچگونه هموساپينس بر زمین تاثیر درجه حرارت بر عملکسریع دویدن مهم نیستهوموارکتوس ها ممکن است دایا کوچک شدن مغزانسان الجهان هوشیارارتباط بین هوش طبیعی و هوعشق به هفت مرتبه ی شناختیویروس های باستانی، مغز محس و ادراک سی و هفتماعتیاد را به دور بیندازژن یا نقشه توسعه مغز و نقداروی جدید برای ای ال اسبرنامه و ساختار پیچیده ممنابع انرژی از نفت و گاز رفتار وابسته به شکلچقدر به چشم اعتماد کنیمپیوند سر، یکی از راه حلهاتولترودینآشنا پنداریزبان فرایند تکاملی برای نگاه از بیرون مجموعهتاثیر رو ح و روان بر جسمسرعت فکر کردن چگونه استهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر نیروی مغناطیس نباشد جهانی که نه با یک رخداد و از نخستین همانند سازها تسایتهای دیگرخواب سالم عامل سلامتیفناوری هوش مصنوعی نحوه خبه امید روزهای بهترکمالگرایی دشمن پیشرفتدر مانهای کمر دردبرخی نرمش های گردنمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا و کابوسنقش انتخاب از طرف محیط، نپارادوکس ها در علمزبان ریشه هایی شناختی اسچالش دیدگاه های سنتی در بتوهمات و شناخت حقیقتافسردگی و اضطراب در بیماتاریخ، اصیل نیست و ساخته شکرگزار هر چیزی باش که داهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجاودانگی مصنوعیاز تکینگی تا مغز و از مغز خورشید مصنوعیفاصله ی همیشگی تصویر سازدر آستانه ی موج پنجم کوویمدیون خود ناموجودبی نهایت در میان مرزهاکووید نوزده و خطر بیماری بررسي علل احتمالي تغيير منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزه داری و التهاب زیانبنقش سجده بر عملکرد مغزپرسشسفری به آغاز کیهاننخاع درازتر یا کوتاهتر کتیکاگرلور داروی ضد انعقاامید نیکو داشته باش تا آنترک امروزشبیه سازی میلیون ها جهان هوش مصنوعی تعاملیجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدایا جز تو که را دارمفردا را نمیدانیمدرمان ژنتیکی برای نوآوریمراقب خودتون و خانواده هبیماری الزایمرکاهش مرگ و میر ناشی از ابمراحل ارتقای پله پله کیهبیماری ای شبیه آلزایمر و کاهش التهاب ناشی از بیمابشریت از یک پدر و مادر نیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشی جدید در درمان نابینچند نرمش مفید برای کمردرتکامل جریان همیشگی خلقتآنژیوگرافی از مغزسماگلوتید داروی کاهش دهنچرا حیوانات سخن نمی گوینانیس بی کسانتسلیم شدن از نورون شروع مابزار بقای موجود زنده از صبور باشهوش عاطفی قسمت پنجمحلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز- از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتومبیهوش کردن در جراحی و بیمقلب را نشکندرمان ساده ی روماتیسممشکلات روانپزشکی پس از سکتابخانهتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا مغز تا بزرگسالی توسعمولکول ضد پیریرژیم غذایی ضد التهابینهادینه سازی فرهنگ اختلاتئوری تکامل در پیشگیری و سیلی محکم محیط زیست بر اننشانه های گذشته در کیهان انسولین هوشمندتصویربرداری فضاپیمای آمابعاد بالاترطلوع و حقیقتهیچ چیز همیشگی نیستحرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکامل تا مغز، از مغز تواکنش به حس جدیددوپامین قابل حل در آببا خدا باشقدرت و شناخت حقیقتدرک و احساسمعجزه در هر لحظه زندگیگل زندگیتلاشی برای درمان قطع نخاآیا احتمال دارد رویا از آمیدان مغناطيسي زمین بشر رحم مصنوعینوار عصب و عضلهتاثیر کپسول نوروهرب بر نسیستم دفاعی بدن علیه مغز همه چیز و هیچ چیزاولین قدم شناخت نقص های ختغییر دادن ژنها آیا روزی احساس گذر سریعتر زمانعلم و ادراک فقط مشاهده ی هر جا که جات میشه، جات نیحس و ادراک قسمت چهل و سوماستفاده از سلول های بنیاواکسنی با تاثیر دوگانه ادانش محدود به ابعاد چهاربازگشت به ریشه های تکامللیس دگرامفتامین یا ویاسدرختان اشعار زمینمغز آیندگان چگونه است ؟گامی در درمان بیماریهای تنفس بدون اکسیژنآیا راهی برای رفع کم آبی ما تحت کنترل ژنها هستیم یزمان واقعیت است یا توهمنوسانات کوانتومی منبع ماتاثیر گیاه خواری بر رشد وساختار شبکه های مغزی ثابهمانند سازی در انسانایمپلانت مغزیجنگ داده هاادب برخورد با دیگرانعوارض ازدواج و بچه دار شدوقتی تو از یاد گرفتن باز حس و ادراک قسمت بیست و چهاصل، روان و نفس استیک آلل ژنتیکی که از نئاندداروهای ام اسبحثی درباره هوش و تفاوتهملاحظه های اخلاقی دربارهذهن و زندگیمغز بزرگ چالش است یا منفعپنج اکتشاف شگفت آور در موتو با باورهایت کنترل میشآدم عاقل، وقت خودش را هدرمبتکران خودشکوفازندگی، مدیریت انرژیچگونه هوشیاری خود را توستاثیر درجه حرارت بر عملکسریعترین کامپیوتر موجودهورمون شیرساز یا پرولاکتایا این جمله درست است کسیجهان های بسیار دیگرارتباط شگفت مغز انسان و فعشق درونی به یگانگی خلقتویرایش DNA جنین انسان، برحس و ادراک- قسمت پنجاه و اعداد بینهایت در دنیای مژن ضد آلزایمرداروی جدید برای دیابتبرنامه ی مسلط ژنها در اختمنابع انرژی از نفت و گاز رفتار اجتماعی انسان، حاصنقش قهوه در سلامتیپیوندهای پیچیده با تغییرتومورها و التهاب مغزی عاآشنا پنداریزبان متغیرنگاه از دور و نگاه از نزدتاثیر روده بر مغزسطح آگاهی، رخدادهای زندگهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر نعمت فراموشی نبود بسجهانی که از یک منبع، تغذیاز نخستین همانند سازها تخواب سالم عامل سلامتی و یفواید روزه داری متناوببه بالا بر ستارگان نگاه ککمردرددر محل کار ارزش خودت را ببرخی یونها و مولکول های ممنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا و خبر از آیندهنقش اتصالات بین سلولهای پاسخ گیاهان در زمان خوردزبان شناسی مدرن در سطح سلچاالش ها در تعیین منبع هوتوکل بر خداافسردگی و ساختار مغزتازه های اسکیزوفرنی(جنوشکست حتمیهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجایی برای یاد گرفتن باقی از تکینگی تا مغز از مغز تخوش قلبی و مهربانیفتون های زیستیدر برابر حقایق جدیدمدیریت اینترنت بر جنگبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکودک هشت ساله لازم است آدبررسی مغز با امواج مادون منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزه داری و بیمار ی ام اس نقش غذاها و موجودات درياپرسش و چستجو همیشه باقی اسقوط درون جاذبه ای خاص، چنخستین تمدن بشریتیروفیبان موثر در سکته ی امید نجاتترکیب آمار و ژنتیکشبیه سازی سیستم های کوانهوش مصنوعی در کامپیوترهاحفره در مغزابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخرما منبع بسیار خوب آنتی فرزندان زمان خوددرمان کارتی سل و تومور مغفرضیه ای جدید توضیح میدهدرمان پوکی استخوانمرز مرگ و زندگی کجاستکاهش حافظه هرچند فرایندیبعد پنجممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشی جدید در درمان سکته مچند جهانیتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز خسندرم کووید طولانیچرا حجم مغز گونه انسان درانگشت ماشه ایتست نوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از صبر لازمه ی پیروزی استهوش عاطفی قسمت اولحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز- از مغز دنیایی پر از سیاهچاله بیهوشی در بیماران دچار اقوی تر باشدرمان سرگیجه بدون نیاز بمشکلات روانپزشکی در عقب کجای مغز مسئول پردازش تجتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا همه جنایت ها نتیجه بیمولتیپل اسکلروز در زنان رژیم غذایی ضد دردچهار میلیارد سال تکامل بتئوری جدید، ویران کردن گسینوریپا داروی ترکیبی ضدنشانه های پروردگار در جهانسان قدیم در شبه جزیره عتصور ما ازمشکلات و واقعیاتفاق و تصادفطلای سیاههیچ چیز، چقدر حقیقی استحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکامل تا مغز، از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمردورترین نقطه ی قابل مشاهبا طبیعت بازی نکنقدرت کنترل خوددرک کنیم ما همه یکی هستیممعرفت و شناختگلوله ی ساچمه ایتلاشی تازه برای گشودن معآیا بدون ناظر هوشمند هم بمیدان های مغناطیسی قابل رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرنوار عصب و عضله مهم در تشتاثیر کپسول نوروهرب بر تسکوت و نیستیهمه چیز کهنه میشوداولین مورد PML به دنبال تکتغییر زودتر اتصالات مغزیاحساسات کاذبعلم و روحهر حرکت خمیده می شود و هر حس و ادراک قسمت نهماستفاده از سلول های بنیاوابستگی یعنی قلادهدانش بی نهایتبازخورد یا فیدبکلا اکراه فی الدیندرد و درسمغز اندامی تشنه ی انرژی اگامی در درمان بیماریهای تنها مانع در زندگی موارد آیاما مقهور قوانین فیزیکمانند آب باشزمان پلانکنوشیدن چای برای مغز مفید تاثیر گیاه خواری بر رشد وسادیسم یا لذت از آزار دادهمجوشی هسته ای، انرژِی بایمپلانت مغزی و کنترل دو جنبه های موجی واقعیتادراک ما درک ارتعاشی است عید نوروز مبارکوقتی خودت را در آینه دیدیحس و ادراک قسمت بیست و یکاصلاح خطا با رفتن بر مسیریک جهش ممکن است ذهن انسانداروهای تغییر دهنده ی سیبحثی درباره احساسات متفاملاحظات بیهوشی قبل از جرذهن و شیمی بدنمغز بزرگ چالشهای پیش روپول و شادیتو باید نیکان را به دست بآرام باشمتواضع باشزندان ذهنیچگونه واکسن کرونا را توزتاثیر درجه حرارت بر عملکسرکه انگبین عسلی مفید برهوش فوق العاده، هر فرد اسایا ابزار هوشمندی یا مغز جهان هایی در جهان دیگرارتباط شگفت انگیز مغز انعشق، شلوغ کردن نیستویشن پروحس و ادراک- قسمت بیست و پبقا با سازگارترین فرد اسژنها نقشه ایجاد ابزار هوداروی جدید ضد میگرنبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱منابع انرژی از نفت و گاز رقیبی قدرتمند در برابر منقش مهاجرت در توسعه نسل اپیوندی که فراتر از امکانتومورهای نخاعیآشناپنداری چیستزبان مشترک ژنتیکی موجودانگاه از درون قفس یا بیرونتاثیر روزه داری بر سلامت سعی کن به حدی محدود نشویهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر نعمت فراموشی نبود بسجهانی در ذهناز نشانه ها و آثار درک شدخواب عامل دسته بندی و حفطفواید زیاد دوچرخه سواریبه بالاتر از ماده بیندیشکمردرد ناشی از تنگی کانادر چه مرحله ای از خواب ، ربرخی اثرات مضر ویتامین دمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا بخشی حقیقی از زندگی نقش تیروئید در تکامل مغزپختگی پس از چهل سالگي به زبان شناسی نوین نیازمند نابینایی در نتیجه ی گوشی توپیراماتاقلیت خلاقتازه های بیماری پارکینسوشگفت نیست من عاشق تو باشمهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجایی خالی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تخوش خیالی و خوش بینیفروتنی معرفتیدر درمان بیماری مولتیپل مداخله ی زیانبار انسانبی ذهن و بی روحکودک ایرانی که هوش او از بررسی و اپروچ جدید بر بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزه داری سلول های بنیادنقش غذاها و موجودات درياپرسشگری نامحدودسلول های مغزی عامل پارکینخستین تصویر از سیاهچالهتکنولوژی های جدید و حالتامید جدید بر آسیب نخاعیترکیب حیوان و انسانشبکه های مصنوعی مغز به درهوش مصنوعی در تفکر خلاق احق انتخابابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخسته نباشی بابافساد اقتصادی سیتماتیک دردرمان پوکی استخوانمرز بین انسان و حیوان کجاکاهش دوپامین عامل بیماریبعد از کرونامنبع هوشیاری در کجاست؟ قريتوکسيمب در درمان ام اسچند جهانیتکامل داروینی هنوز در حاآنزیم تولید انرژی در سلوسندرم گیلن باره به دنبال چرا خشونت و تعصبانگشت نگاری مغز نشان میدتست آر ان اس دز میاستنی گابزار بقای موجود زنده از صبر و واقعیتهوش عاطفی قسمت دهمحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز- از مغزتدنیا، هیچ استبیوگرافیقیچی ژنتیکیدرمان سرگیجه بدون نیاز بمشاهده گر جدای از شیء مشاکرونا چه بر سر مغز می آورتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا هوش مصنوعی می تواند نمواد کوانتومی جدید، ممکنراه فراری نیستچهار ساعت پس از کشتار خوکتا 20 سال آینده مغز شما به سیگار عامل افزایش مرگ ومنشانه های بیداری روحیانسان میوه ی تکاملتصور از زمان و مکاناتوبان اطلاعات و پلِ بینطوفان فقر و گرسنگی و بی سهیچ وقت خودت را محدود به حس متفاوتاز خود رها شوواکسن کووید 19 چیزهایی که ديدن با چشم بسته در خواب بالاترین هدف از دولتقدرت انسان در نگاه به ابعدرک احساسات و تفکرات دیگمغز فکر میکند مرگ برای دیگلوئونتلاشی جدید در درمان ام اسآیا برای تولید مثل همیشه میدان های کوانتومی خلارساناها و ابر رساناها و عنوار عصب و عضله برای تاییتاثیر کپسول نوروهرب بر سسکوت، پر از صداهمه چیز در زمان مناسباولین مورد پیوند سر در انتغییر عمودی سر انسان از پاخلاق و علوم اعصابعلم اپی ژنتیک دریچه ای بههرچیز با یک تاب تبدیل به حس و ادراک قسمت چهارماستفاده از سلول های بنیاواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدانشمندان موفق به بازگردبازسازي مغز و نخاع چالشی لاموژین داروی ضد اوتیسم؟درد باسن و پا به دلیل کاهمغز انسان ایا طبیعتا تماگاهی لازم است برای فهم و تنها در برابر جهانآگاهی فراتر از آگاهیماه رجبزمان به چه دلیل ایجاد میشنوعی سکته مغزی ، وحشتناک تاثیر گیاهخواری بر رشد و سازگاری با محیط بین اجزاهمراه سختی، اسانی هستایمپلانت مغزی کمک میکند جنسیت و تفاوت های بیناییادغام میان گونه های مختلعامل کلیدی در کنترل کارآوقتی خورشید هست شمع به کاحس و ادراک قسمت بیست و دواصول انجام برخی نرمش ها دیک رژیم غذایی جدید، می توداروهای ضد بیماری ام اس وبحثی درباره احساساتی غیرممانتین یا آلزیکسا یا ابذهن پر در برابر آگاهیمغز بزرگ و فعال یا مغز کوپول و عقیدهتو برای خزیدن خلق نشده ایآرامش و دانشمجموعه های پر سلولی بدن مزونیسومایدچگونه آن شکری که می خوریمتاثیر درجه حرارت بر عملکسرگیجه از شایعترین اختلاهوش مصنوعی می تواند بر احایا بیماری ام اس (مولتیپجهان یکپارچهارتباط شگفت انگیز مغز انعصب حقوق نورولووواقعیت فیزیکی، تابعی از حس و ادراک- قسمت شصت و چهبقا در ازای بیماریژنها ، مغز و ارادهداروی جدید ضد الزایمربرین نت به جای اینترنتمنابع انرژی از نفت و گاز رموزی از نخستین تمدن بشرنقش میدان مغناطیسی زمین پیوستگی همه ی اجزای جهانتومورهای ستون فقراتآشتی بهتر استزبان چهار حرفی حیات زمیننگاه از درون مجموعه با نگتاثیر روغن رزماری استنشاشلیک فراموشیهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر با مطالعه فیزیک کوانجهان، تصادفی نیستاز نظر علم اعصاب یا نرووسخواص فلفل سبزفیلم کوتاه هیروشیما از هبه جای محکوم کردن دیگران کمردرد و علل آندر ناامیدی بسی امید استبرخی اختلالات عصبی مثانهمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا تخیل یا واقعیتنقش حفاظتی مولکول جدید دپدیده خاموش روشن در پارکزبان، نشان دهنده ی سخنگو ناتوانی از درمان برخی ویتوانایی مغز و دیگر اجزای اقیانوس نادانیتازه های درمان ام اسشگفت انگیز بودن کیهانهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجاذبهاز تکینگی تا مغز از مغز تخوشبختی چیستفروتنی و غروردر سال حدود 7 میلیون نفر مدارک ژنتیکی چگونه انسانبی سوادی در قرن 21کودکان مهاجربررسی ژنها در تشخیص بیمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزهای بد باقی نمیماندنقش غذاها و موجودات درياپس از اگو یا بعد از نفسسلول های بنیادینخستین روبات های زنده ی جتکنولوژی و پیشرفتامید درمان کرونا با همانترازودونشبکیه های مصنوعیهوش مصنوعی در خدمت خلق وححقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخطا در محاسبات چیزی کاملخطا در محاسبات چیزی کاملبیماری ای شبیه ام اس مولتفشار و قدرتدرمان آرتروز با ورزش موضمرز جدید جستجو و اکتشاف، کاهش سن بیولوژیکی، تنها بعد از کرونامنبع هوشیاری در کجاست؟(قریه زغالیچند جهانی و علمتکامل داروینی هنوز در حاآواز خواندن در قفس، نشانسندرم پیریفورمیسچرا در مغز انسان، فرورفتانتقال ماده و انرژیتشنچ پانایوتوپولوس تشنج ابزار بقای موجود زنده از صبر بسیار بایدهوش عاطفی قسمت دومحوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز، از مغز دندان ها را مسواک بزنید تبیوگرافیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصدرمان سرگیجه بدون دارومشاهده آینده از روی مشاهکریستال هاتقلید از روی طبیعتآیا هوش مصنوعی زندگی بشرموجود بی مغزی که می تواندراه نجاتنون و القلمتا بحر یفعل ما یشاسیاهچاله هانظام مثبت زندگیانسان ها می توانند میدان تصادف یا قوانین ناشناختهاتوسوکسیمایدطوفان بیداریهیچ کاری نکردن به معنی چیحس چشایی و بویاییاز درخواست ها جدا شوواکسن کرونا و گشودن پنجردی متیل فومارات(زادیوا)(باهوش ترین و با کیفیت تریقدرت ذهندرک تصویر و زبان های مخلتمغز قلبگمان میکنی جرمی کوچکی در تمایل زیاد به خوردن بستنآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمیدان بنیادین اطلاعاترستگاری محدود به یک راه ننوار عصب و عضله تعیین محلتاثیر کپسول نوروهرب بر سسکته مغزیهمه چیز در زمان کنونی استاولین هیبرید بین انسان و تغییرات منطقه بویایی مغزاخلاق پایه تکامل و فرهنگعلم به ما کمک میکند تا موهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک قسمت نوزدهماستفاده از سلول های بنیاوبینار اساتید نورولوژی ددانشمندان نورون مصنوعی سباغچه ی منلایو دوم دکتر سید سلمان فدرد زانو همیشه نیاز به جرمغز انسان برای ایجاد تمدگاهی مغز بزرگ چالش استتنهاییآپومورفین در پارکینسونماپروتیلینزمان شگفت انگیزنیوالینتاثیر انتخاب از طرف محیط ستم با شعار قانون بدترین همراهی میاستنی با برخی سایمپلانت نخاعی میتواند دجنسیت و تفاوت های بیناییادغام دو حیطه علوم مغز و عادت همیشه خوب نیستوقتی ریشه ها عمیقند از چیحس و ادراک قسمت بیست و سواصول توسعه ی یک ذهن کاملیکی از علل محدودیت مغز امداروهای ضد تشنج با توضیح بخش فراموش شده ی حافظهمن کسی در ناکسی دریافتم ذهن تو همیشه به چیزی اعتقمغز بزرگترین مصرف کننده پوست ساعتی مستقل از مغز دتو تغییر و تحولیآرامش و سکونمجرم، گاهی قربانی استزونا به وسیله ویروس ابله چگونه انتظارات بر ادراک تاثیر درجه حرارت بر عملکسرگردانیهوش مصنوعی و کشف زبان هایایا بدون زبان میتوانیم تجهان یکپارچهارتباط غیرکلامی بین انساعصب سیاتیکواقعیت چند سویهحسن یوسف باغچه ی منبقای حقیقی در دور ماندن اژنهای مشترک بین انسان و وداروی سل سپتبرای یک زندگی معمولیمنابع انرژی از نفت و گاز رمز و رازهای ارتباط غیر کنقش محیط زندگی و مهاجرت دپیام های ناشناخته بر مغز توهم فضای خالیآغاز فرایند دانستنزبان نیاز تکاملی استنگاه حقیقی نگاه به درون اتاثیر رژیم گیاه خواری بر شلیک فراموشیهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر تلاش انسان امروز براجهش های ژنتیکی مفید در سااز نظر علم اعصاب اراده آزخواص میوه ی بهفیلمی بسیار جالب از تغییبه خوبی های دیگران فکرکنکمردرد با پوشیدن کفش منادر هم تنیدگی مرزها و بی مبرخی اصول سلامت کمرمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا حقی از طرف خدانقش حیاتی تلومر دی ان آ دپروژه ی ژنوم انسانیزبان، وسیله شناسایی محیطناتوانی در شناسایی چهره توانایی یک فرد، برای تغیالکترومغناطیس شنوایی و هتبدیل پلاستیک به کربن و سشگفت زده و حیران باشهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز تکینگی تا مغز از مغز تخوشبختی دور از رنج های مفرگشت و تکامل تصادفی محض در عید نوروز مراقب تصادف مروری بر تشنج و درمان هایبی شرمیکودکان میتوانند ناقل بی بررسی بیماری التهابی رودمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزهای سختنقش غذاها در کاهش دردهای آلودگی هوا چالش قرن جدیدسلول های بنیادی منابع و انرمش های مفید برای درد زاتکنولوژی جدید که سلول هاامیدهای جدید برای بازیابترازودونشباهت مغز و کیهانهوش مصنوعی در خدمت خلق وححقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تخطای ادراک کارمابیماری اسپینال ماسکولار فضا و ذهن بازدرمان ام اس(مولتیپل اسکلمرزهای حقیقی یا مرزهای تکایروپاکتیک چیستبعد از کرونا دلخوشی بیهومنبع خواب و رویاریواستیگمینچند روش ساده برای موفقیتتکامل داروینی هنوز در حاآینه در اینهسندرم پیریفورمیسچرا ذرات بنیادی معمولاً انتروپی و هوشیاریتشنج چیستابزار بقای موجود زنده از صد قدح، نفتاده بشکستهوش عاطفی قسمت سومحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز، از مغز ده روش موفقیتبیان ژن های اسکیزوفرنی دقانون مندی نقشه ژنتیکی مدرمان سرطان با امواج صوتمشاهدات آمیخته با اشتباهکریستال زمان(قسمت اولتقلید از طبیعتآیا هوش ارثی دریافتی از پموجودات مقهور ژنها هستندراه های جدید برای قضاوت رنوآوری ای شگفت انگیز دانتاول کف پا و حقیقتسیاهچاله های فضایی منابعنظریه ی تکامل در درمان بیانسان یک کتابخانه استتضادهای علمیاتصال مغز و کامپیوترطوفان زیباییهیچ کس مانند تو نگاه نمیکحس و ادراک (قسمت اول )از دست دادن دم در پیشینیاواکسن کرونا از حقیقت تاتدین اجباریباور و کیهان شناسیقدرت شناختی انسان، محدوددرک حقیقت نردبان و مسیری مغز ما کوچکتر از نیم نقطهگنجینه ای به نام ویتامین تمایز یا کشف یگانگیآیا تکامل و تغییرات ژنتیمیدازولام در درمان تشنج رشته نوروایمونولوژی و نقنوار عصب و عضله در مطب دکتاثیر کتامین در درمان پاسال سیزده ماهههمه چیز، ثبت می شوداولین تصویر در تاریخ از ستغییرات مغز پس از 40 سالگیاختلاف خانوادگی را حل کنعلم بدون توقفهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت هفتماستفاده از سلول های بنیاوجود قبل از ناظر هوشمنددانشمندان یک فرضیه رادیکبحتی علمی درباره تمایل بلبخند بزن شاید صبح فردا زدردهای سال گذشته فراموش مغز انسان برای شادمانی طگاهی جهت را عوض کنتنهایی رمز نوآوری استآپومورفین در پارکینسونماجرای جهل مقدسزمزمه ات مانده در گوشمنیکولا تسلاتاثیر احتمالی عصاره تغلیستم، بی پاسخ نیستهمراهی نوعی سردرد میگرنیایمان به رویاجهل مقدسارتقا و تکامل سنت آفرینش عادت کن از بالا نگاه کنیوقتی شروع به بیدار شدن میحس و ادراک قسمت بیستماصول سلامت کمریافته های نوین علوم پرده داروی فامپیریدین یا نورلبخش های تنظیمی ژنوممن پر از تلخیمذهن خود را مشغول هماهنگیمغز حریص برای خون، کلید تپوشاندن خود از نورتو جهانی هستی که خودش را آرامش(سکوت) stillness و تکاپومحل درک احساسات روحانیزیان غذاهای پرچربچگونه به سطح بالایی از هوتاثیر درجه حرارت بر عملکسربازان ما محققا غلبه می هوش مصنوعی یا حماقت طبیعایا تکامل هدفمند استجهان کنونی و مغز بزرگتریارتروز یا خوردگی و التهاعضلانی که طی سخن گفتن چقدواقعیت چیستحساسیت روانی متفاوتبلندی در ذهن ما درک بلندیژنهای هوش ، کدامندداروی ضد چاقیبرای پیش بینی آینده مغز دمنابع انرژی از نفت و گاز رمز گشایی از اتصالات مغزنقش مرکز تنفس سلولی در بیپیدایش زبانتوهم فضای خالی یا توهم فضآغاز فصل سرما و دوباره تکزبان و کلمه حتی برای کساننگاه دوبارهتاثیر رژیم گیاه خواری بر شنا در ابهای گرم جنوب نیاهوش مصنوعی از عروسک بازی اگر خواهان پیروزی هستیجهش های ژنتیکی غیر تصادفاز نظر علم اعصاب اراده آزخواص هندوانهفیروز نادریمحدودیت های حافظه و حافظبه خودت مغرور نشوکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدر هم تنیدگی کوانتومیبرخی اطلاعات روانشناسی ممنبع هوشیاری کجاست قسمت رویاها از مغز است یا ناخونقش خرچنگ های نعل اسبی درپروژه ی ژنوم انسانیزدودن نقص از هوش مصنوعینادیدنی ها واقعی هستندتوازن مهمتر از فعالیت زیالکتروتاکسی(گرایش و حرکتبدیل تراکت صوتی مصنوعی شگفتی های نقشه ی ژنتیکیهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقا از نخستین همانجبران از دست رفته هااز تکینگی تا مغز از مغز تخیالپردازی نکنفراموش کارها باهوش تر هسدرمان نگهدارنده ی اعتیادمرکز هوشیاری، روح یا بدن بی عدالتی در توزیع واکسن کودکان خود را مشابه خود تبررسی سیستم تعادلی بدن امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش مقابله مغز با محدودینقشه مغزی هر فرد منحصر بهآلودگی هوا و ویروس کروناسلول های بدن تو پیر نیستننرمش های مفید در سرگیجهامیدوار باش حتی اگر همه چتراشه مغز بدون واسطه ی دشباهت مغز با کیهان مادیهوش مصنوعی درمانگر کامپیحقیقت افرادابزار بقا از نخستین همان