دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چراروياها را به یاد نمی آوریم

چراروياها را به یاد نمی آوریم؟
ترجمه اصل مقاله در سایت نورسافاري، همراه با برخی توضیحات اضافی

نوروسافاری | حدود یک سوم از زندگی ما در خواب به سر می رود و رویا دیدن سهم بزرگی از آن را شامل می شود. اما بیشتر رویاهایمان را به خاطر نمی آوریم و حتی زمانی که شانس بیاوریم و هنگام بیدار شدن رویای خود را به خاطر داشته باشیم، مدت زمان درازی طول نمی کشد که خاطره ی آن رویا محو می شود و به سرزمین رویاها باز میگردد.(خواب دارای دو مرحله REM و NonREM است. در مرحله حرکات سریع چشم(REM) رویای شفاف رخ میدهد و اگر فردی در این مرحله از خواب بیدار شود رویا را به یاد می آورد. مرحله دیگر، مرحله حرکات آهسته چشم است و اگر کسي در این مرحله بیدار شود، رویایی را به یاد نمی آورد و این دو مرحله، هر 90 دقیقه تکرار می شود.)

(خواب بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد(تقریبا هشت ساعت از 24 ساعت) و مشاهداتي - که طی این بخش بزرگ از زندگی انسان رخ میدهد- دارای تاثیرات بزرگی بر اوست. به خصوص وقتی بدانیم ما در زمان خواب، در قید زمان و مکانهای مادی نیستیم و چه بسیار رویاهای راستيني که در آینده عینا تکرار ميشود و ما قبلا آن را در عالم رویا دیده ایم و چه بسیار روياهاي شگفت که حقایقی را که نمی دانستیم به ما نشان می دهد.

به یادآوری همه مشاهدات و تحلیل آنها بسیار مهم است و رویا از این قاعده کلی مستثنا نیست. اگر انسان در زندگی خود به مشاهداتي رسید لازم است آنها را تحلیل کند تا قوانين موجود در عالم را بشناسد. بخش بزرگی از مشاهدات انسان در عالم رويا است و فکر نمیکنم عاقلی، لزوم توجه به این مشاهدات را رد کند، به خصوص آنکه برخی از حقایق دیده شده در رويا ما را از قیدهای عالم ماده- که ما را از بسیاری حقایق هستي محروم میسازد- دور میکند.)

در بیداری، فراموش کردن زیاد خاطرات اخیر، اختلالی است که باعث می شود از اتاق دکتر سر در بیاورید، اما این فراموش کردن سریع رویاها طبیعی است، ولی چرا؟

به گزارش نوروسافاری به نقل از لایو ساینس، طبق گفته ی توماس آندریلون، محقق عصب شناس در دانشگاه موناش ملبورن، ما به صورت طبیعی به فراموش کردن سریع رویاهایمان تمایل داریم و کسانی که به ندرت خواب می بینند احتمالا با سرعت بیشتری رویای خود را فراموش می کنند. شاید قبول این حقیقت که واقعا خواب دیده اید اما آن را به یاد نمی آورید سخت باشد.

اما مطالعات نشان داده اند حتی کسانی که چند سال است خواب های خود را به یاد نمی آورند و یا کسانی که فکر میکنند در طول زندگی خود خوابی ندیده اند، در واقع خواب می بینند و اگر در زمان مناسب از خواب بیدار شوند می توانند رویای خود را به یاد بیاورند.
اگرچه دلیل اصلی آن هنوز به طور کامل شناسایی نشده است اما محققین به اطلاعاتی در ارتباط با پردازش خاطره در حین خواب دست یافته اند که می تواند شرح دهنده ی ایده هایی در مورد این فراموشی منحصر به فرد باشد.

شما بیدار هستید، اما آیا هیپوکامپ شما نیز بیدار است؟

زمانی که به خواب می رویم تمامی نواحی مغز ما همزمان به خواب نمی روند. دانشمندان متوجه شده اند یکی از آخرین نواحی که به خواب می رود، ناحیه هیپوکامپ است- که وجود آن برای انتقال اطلاعات از حافظه ی کوتاه مدت به حافظه ی بلند مدت حیاتی می باشد.
آندریلون بیان می کند که اگر هیپوکامپ آخرین قسمتی است که به خواب می رود پس طبیعی است که بعد از سایر نواحی نیز از خواب بیدار شود پس زمانی که از خواب بیدار می شویم خاطره ی رویای ما هنوز در حافظه ی کوتاه مدت وجود دارد ولی از آنجایی که هیپوکامپ کاملا بیدار نشده است، مغز ما نمیتواند رویا را به خاطر بسپارد.
در حالی که این مساله میتواند توضیح دهنده ی فرار بودن رویاها باشد اما به بدین معنی نیست که هیپوکامپ در طول شب غیرفعال است. در واقع هیپوکامپوس در حین خواب کاملا فعال است و بجای پرداختن به خاطرات ورودی جدید، به ذخیره سازی، تثبیت و محافظت از خاطراتی که از قبل وجود داشته اند می پردازد.

بعضی از مطالعات نشان داده اند که در برخی از مراحل خواب، هیپوکامپ اطلاعاتی را به کورتکس ارسال می کند اما چیزی از کورتکس دریافت نمی کند. این ارتباط یک طرفه می تواند اجازه دهد که خاطرات موجود از سمت هیپوکامپ به کورتکس بروند و در حافظه ی طولانی مدت ذخیره شوند اما نکته اینجاست که در این زمان خاطرات جدید توسط هیپوکامپ ثبت نمی شوند.
به هنگام بیدار شدن، مغز حداقل به دو دقیقه زمان احتیاج دارد که قابلیت رمزگذاری حافظه را فعال کند. طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ که در ژورنال Frontiers in Human

Neuroscience به چاپ رسیده است، محققین فرانسوی الگوهای خواب را در ۱۸ شخص که رویای هر شب خود را به خاطر می آوردند و ۱۸ نفر که به ندرت رویای خود را به یاد می آوردند، بررسی کردند. آنها متوجه شدند گروهی که خواب های خود را به خاطر می آورند در طول شب بیشتر از خواب می پرند و هر بار از خواب پریدن آنها به طور میانگین ۲ دقیقه طول می کشد در حالی که برای گروه دیگر این میانگین ۱ دقیقه بود.

سوپ عصب-شیمیایی

توانایی ضعیف ما در رمزگشایی خاطرات جدید در حین خواب با تغییرات در سطح دو نوروترنسمیتر استیل کولین و نورآدرنالین نیز در ارتباط است که برای به ذخیره سازی خاطرات بسیار مهم هستند. زمانی که می خوابیم، سطح استیل کولین و نورآدرنالین به صورت چشمگیری پایین می آید. سپس هنگامی که وارد مرحله ی REM (Rapid Eye Movement) خواب (زمانی که بیشتر رویاهای واضح اتفاق می افتند) میشویم سطح استیل کولین به میزان آن در بیداری می رسد در حالی که میزان نورآدرنالین پایین می ماند.
دانشمندان هنوز برای کامل کردن این پازل کار دارند اما بعضی از آن ها اعتقاد دارند که این شکل خاص از ترکیب نوروترنسمیترها در فراموش کردن رویاها تاثیر دارند. افزایش در سطح استیل کولین کورتکس را در حالت تحریک پذیری مشابه آنچه در بیداری اتفاق می افتد قرار می دهد در حالی میزان پایین نورآدرنالین باعث کاهش توانایی در به یادآوری خاطرات این زمان می شود. نتایج این پژوهش در سال ۲۰۱۷ و در ژورنال Behavioral and Brain Sciences به چاپ رسیده است.

بعضی از رویاها قابلیت تبدیل شدن به خاطره را ندارند

آیا به یاد می آورید همین امروز صبح هنگامی که در حال مسواک زدن دندانهایتان بودید به چه فکر می کردید؟
پروفسور ارنست هارتمن، استاد دانشکده ی پزشکی Tufts، بیان می کند که ذهن ما دائما در حال فعالیت کردن است اما مغز ما بیشتر افکار را که غیر ضروری هستند را دور می اندازد. رویاها ، مخصوصا آنهایی که دارای اطلاعات پیش پا افتاده هستند همانند افکار حین استراحت روزانه، توسط مغز به عنوان اطلاعاتی که یادآوری آنها بی فایده است شناخته می شوند.
رویاهایی که واضح، احساسی و منسجم هستند راحت تر یادآوری می شوند و شاید به این دلیل باشد که بیشتر باعث بیدار شدن مغز می گردند و داستان منسجم آنها راحت تر قابل ذخیره شدن است. اگر شما قصد یادآوری هرچه بهتر رویاهایتان را دارید، با چند روش ساده می توانید این توانایی خود را بهبود ببخشید. رابرت استیکگلد، استادیار دانشگاه هاروارد، پیشنهاد می کند که نوشیدن آب قبل از خواب چون در طول شب باعث از خواب پریدن و بیدار شدن برای استفاده از توالت می شود، در یادآوری رویا کمک کننده خواهد بود. اگر قبل از خوابیدن دائما به خود یادآوری کنید میخواهید رویای خود را به خاطر بسپارید نیز تاثیر گذار است. همچنین تهیه ی دفترچه ای برای یادداشت کردن رویاهایی که دیده اید نیز در راحت تر به یاد آوردن خواب موثر است. روش دیگر این است که هنگامی که در حال بیدار شدن هستید بر روی رویای در حال محو شدن خود تمرکز کنید، برای این کار چشم های خود را بسته نگه دارید و رویای خود را چندین بار در ذهنتان تکرار کنید، هیپوکامپ شما رویاتان را شکار کرده و در حافظه تان ذخیره می کند.

ترجمه: محدثه آگهی وبسایت نوروسافاری

https://www.cell.com/neuron/fulltext/S0896-6273(11)00166-8

https://www.scientificamerican.com/article/why-do-memories-of-vivid-dreams/

http://www.neurosafari.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%9F-%D8%B1%D8%A7%D9%87/

پژوهشی برای شناخت چند روش به یادآوری رويای شفاف:
شرکت کنندگان در پژوهشی به سه دسته تقسیم شدند تا تاثیر سه روش گوناگون برای ایجاد رویاهای شفاف بررسی شود. روشهایی که انجام شد:

بررسی محیطی که فرد در آن است: در این روش، فرد، محیط اطراف خود را بارها طی یک روز جستجو میکند تا بفهمد آیا او، با این کار رویا می بیند یا نه.

بیدار شدن و ماندن در تخت خواب:

این روش با بیدار شدن پس از پنج ساعت از خواب و بیدار ماندن کوتاه پس از بیدار شدن از خواب، انجام میشود. پس از آن به خواب میروی تا وارد مرحله ای از مراحل خواب به نام مرحله حرکت سریع چشم REM بشوي. فرصت رخ دادن رویاها در این مرحله، بسيار بیشتر از دیگر مراحل هست.

تحریک ایجاد روياي شفاف از راه تحریک حافظه: این روش با بیدار شدن پس از پنج ساعت از خواب انجام میشود و حافظه خود را تحریک میکنی تا آنچه را که تو در حال رویا ديده اي- پیش از آنکه دوباره به خواب بروی- به یاد بیاوری و این کار را با تکرارا این عبارت انجام میدهی: در مرتبه بعد که خواهم خوابيد، رویای خود را به ياد خواهم آورد و خودت را اينگونه تصور کن که با رویاهای شفاف ز

ندگی میکنی.

از میان 47 شرکت کننده در این آزمایش با سه روش مختلف، نسبت موفقیت شرکت کنندگان برای یادآوری رویای شفاف، طی یک هفته، 17% بود و در حقیقت این نسبت در مقایسه با افرادي- که از هیچ روشی استفاده نکردند- خیلی زیاد بود و در میان افرادی که ميتوانستند طی پنج دقيقه از اجرای روش سوم دوباره به خواب بروند 47% توانستند تجربه رویاهای شفاف را داشته باشند.

دکتر دينهلم اسبی میگوید: روش سوم که MILD نام دارد چون در این روش بر حافظه آینده نگر اعتماد مي کني- و حافظه آینده نگر قدرت تو برای یادآوری چیزهای معین در آینده است- پس با تکرار در عبارتمن رویایی را که می بینم به یاد خواهم آورد تو این نيت یادآوری رویایی را- که می بيني، در عقل خود محکم میکنی- و این سبب ميشود به جای رویای معمولی، روياي شفاف ببینی. و دکتر اضافه می کند : مهم آن است، به یاد بیاوریم آنهایی که روش MILD را تجربه کردند تا حدی در روز بعد هم، خواب کافی داشتند یعنی روياهاي شفاف، تاثیری بر کیفیت خواب ندارد

و در نهایت مي گوید: با این نتایج، نقشه ای را برای آینده می ريزيم تا به پيشرفت راهی با شايستگي کافی برای ایجاد روياهاي واضح نزدیک تر شویم و این راه، ما را قادر میسازد، فواید احتمالی رویاهای واضح را مطالعه کنیم؛ مانند درمان کابوس ها و بهبود مهارت ها و قدرت های بدنی از طريق تمرين براي ایجاد روياهاي واضح

https://sciencr.com/scientists-reveal-a-technique-that-could-help-you-control-your-dreams/

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
قسم به فقرتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر فقط مردم میفهمیدند کنوسانات کوانتومی منبع ماسلولهای بنیادی مصنوعی درهمیشه عسل با موم بخوریمشادی، پاداش انجام وظیفهمیاستنی گراویس بدون آنتیاز نخستین همانند سازها تحس و ادراک قسمت 67به نقاش بنگرهستی ما پس از شروعی چگال دو سوی واقعیتکودکان میتوانند ناقل بی برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱پروتز عصبی برای تکلمدرمان سرگیجه بدون داروتولید اندام با چاپ سه بعدمغز حریص برای خون، کلید ترژیم های غذایی و نقش مهم الگو نداشتیملحظات خوش با کودکانتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانچگونه هوشیاری خود را توسسندرم سردرد به دلیل افت فتغییرات آب و هوایی که به هنر حفظ گرهشش مرحله تکامل چشمما بخشی از این جهان مرتبطاز تکنیکی تا مغز از مغز تویتامین E برای فعالیت صححس و ادراک قسمت هجدهمبه سخن توجه کن نه گویندهدیروز و امروزکاهش دوپامین عامل بیماریبرخی اثرات مضر ویتامین دآمارهای ارائه شده در سطح درک کنیم ما همه یکی هستیمتوهم جدایی و توهم علمنقش محیط زندگی و مهاجرت دراز تغییرامیدوار باش حتی اگر همه چنگاه انسان محدود به ادرامن کسی در ناکسی دریافتم تاریکی و نورابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله ی تولید کنندهجهان فراکتالهوش مصنوعی از عروسک های بضرب المثل یونانیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت های متفاوتحس و ادراک قسمت دوازدهمبیماری میاستنی گراویسدانشمندان روش هاي جدیدی کرونا چه بر سر مغز می آورمخچه فراتر از حفظ تعادلبررسی و اپروچ جدید بر بیمآینده با ترس جمع نمیشوددرد و درسفلج بل، فلجی ترسناک که آنتیوتیکسن داروی ضد جنوننقش حفاظتی مولکول جدید دزمان چیستانتروپی و هوشیاریچالش دیدگاه های سنتی در بمنابع انرژی از نفت و گاز تداخل مرزها و صفات با بینابزار بقای موجود زنده از سانسور از روی قصد بسیاری جهان کاملی در اطراف ما پرهوش مصنوعی از عروسک بازی ظهور امواج مغزی در مغز مصاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژنخفاش با شیوع همه گیری جدیبیماری خود ایمن اعصاب محداروی جدید s3 در درمان ام گلوله ی ساچمه ایمرکز حافظه کجاستبعد پنجمآیا گذشته، امروز وآینده ذهن و شیمی بدنفیزیکدانان ماشینی برای تتکامل تکنولوژینقش غذاها و موجودات دريازندگی در جمع مواردی را برانسان ها می توانند میدان نخاع ما تا پایین ستون فقرمنبع هوشیاری کجاست قسمت ترجمه ی فعالیت های عضله بابعاد اضافه ی کیهانستم، بی پاسخ نیستجهش های ژنتیکی غیر تصادفهوش مصنوعی از عروسک تا کمعلایم کمبود ویتامین E را از تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریخواص میوه ی بهبیداری معنوی یعنی دوستی داروی ضد تشنج با قابليت تگامی در درمان بیماریهای مسمومیت دانش آموزان بی گتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا دلفین ها می تواند از رقیبی قدرتمند در برابر مفرایند تکامل و دشواری هاتئوری تکامل امروز در درمچند جهانیزیست شناسی کل در جزء فراکاولین هیبرید بین انسان و چرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشخیص ژنتیکی آتروفی های احتیاط در تعویض داروهاسرگردانیجبران از دست رفته هاهوش احساسیعادت بد را ترک کناستفاده از نظریه ی تکامل یاد بگیر فراموش کنیخوش قلبی و مهربانیباهوش ترین و با کیفیت تریدر هم تنیدگی کوانتومی و پپمبرولیزوماب در بیماری چمطالبی در مورد تشنجتلاش در تولید انرژی به رنآب، زندگی است(قسمت پنجم)رویا و خبر از آیندهقفس دور خود را بشکنتاثیر ژنها بر اختلالات خچهار میلیارد سال تکامل بزبان و شناخت حقیقت قسمت دایمپلانت مغزی کمک میکند چسبیدن به خود، مانع بزرگ منبع هوشیاری در کجاست؟ قتعامل انسان و هوش مصنوعیادامه بحث تکامل چشمشلیک فراموشیحقیقت اشیاهوشمندی کیهانغم بی پایاناصل در هم تنیدگی و جهانی کفش و کتابخدایا جز تو که را دارمباغچه ی مندرمان نابینایان آیا ممکنپیوند سر آیا ممکن استمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتنفس هوازی و میتوکندریآزادی عقیده، آرمانی که تروزه داری و بیمار ی ام اس قانون جنگلتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضله مهم در تشسفرنامه سفر به بم و جنوب ایا کوچک شدن مغزانسان الهفت سین یادگاری از میراث مولتیپل اسکلروز در زنان ارتباط از بالا به پایین محافظه های کاذبهیپرپاراتیروئیدیسمکنگره بین المللی سردرد ددنیا فریب و سرگرمیبحثی درباره احساساتی غیردرمان با سلول های بنیادیتو افق رویداد جهان هستیپپوگستمغز انسان برای شادمانی طروشهای شناسایی قدرت شنواافت فشار خون ناگهانی در وافت هوشیاری به دنبال کاهقضاوت ممنوعتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر میدانی مصیبت بزرگتر نوشیدن چای برای مغز مفید سلام تا روشناییهمیشه، آنطور نیست که هستشب سیاه سحر شودمیدان مغناطيسي زمین بشر از نخستین همانند سازها تحس و ادراک قسمت 74به نادیدنی ایمان بیاورهشت توصیه برای کاستن از ددولت یا گروهککودکان گذشته به آینده فکبرین نت به جای اینترنتپرورش مغز مینیاتوری انسادرمان سرطان با امواج صوتتولید سلولهای جنسی از سلمغز در تنهایی آسیب میبینرژیم ضد التهابیالگو و عادت را بشکن و در الرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانچگونه واکسن کرونا را توزسوی ما آید نداها را صداتغییرات تکاملی سر انسان هنر رها شدن از وابستگیششمین کنگره بین المللی سما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکینگی تا مغز و از مغز ویتامین E در چه مواد غذایحس و ادراک قسمت هشتمبهبود حافظه پس از رخدادهدیسک گردنکاهش سن بیولوژیکی، تنها برخی اختلالات عصبی مثانهآن چیزی که ما جریان زمان درک احساسات و تفکرات دیگتوهم جسمنقش مرکز تنفس سلولی در بیراست دستی و چپ دستیامیدوارینگاه از بیرون مجموعهمن پر از تلخیمتاریکی خواهد ترسیدابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله، سیاه خالص یا پجهان قابل مشاهده بخش کوچهوش مصنوعی از عروسک بازی ضربه مغزی در تصادف راننداز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازحس و ادراک قسمت سومبیماری های میتوکندریدانشمندان روشی برای تبدیکریستال هامخچه ، فراتر از حفظ تعادلبررسی ژنها در تشخیص بیماآیا فراموشی حتمی استدرد باسن و پا به دلیل کاهفلج خوابتیک و اختلال حرکتینقش حیاتی تلومر دی ان آ دزمان و مکان، ابعاد کیهان انتظار گذر تندباد؟چاالش ها در تعیین منبع هومنابع انرژی از نفت و گاز ترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقای موجود زنده از سانسور بر بسیاری از حقایجهان پیوستههوش مصنوعی از عروسک بازی ظرف باید پر شود چه با چرک از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژن ضد کروناخلا، حقیقی نیستبیماری دویکداروی جدید لنفوم و لوکمیگلوئونمرکز خنده در کجای مغز استبعد از کروناآیا پیدایش مغز از روی تصاذهن پر در برابر آگاهیفال نیکوتکامل جریان همیشگی خلقتنقش غذاها در کاهش دردهای زندگی در سیاهچالهانسان یک کتابخانه استنخاع درازتر یا کوتاهتر کمنبع هوشیاری کجاست قسمت ترجمه ای ابتدایی از اسراابعاد بالاترستون فقرات انسان دو پا جلجهش های بیماری زا، معمولهوش مصنوعی از عروسک تا کمعلایم کمبود ویتامین E را از تکامل تا مغز، از مغز تورزش و میگرنخواص هلو برگ هلوبیداری و خواب کدام بهتر اداروی ضد تشنج با قابليت تگاهی لازم است برای فهم و مسمومیت دانش آموزان، قماتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا دلفین ها میتوانند بارقابتی بی هدف یا رقابتی هفرایند حذف برخی اجزای مغتئوری تکامل در پیشگیری و چند جهانی و علمزیست شناسی باور حقیقت یا اولین تصویر در تاریخ از سچرا به هم اعتماد نمیکنیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشخیص آلزایمر سالها قبل احساس گذر سریعتر زمانسربازان ما محققا غلبه می جدا کردن ناخالصی هاهوش بشری تهدید برای بشریعادت دادن مغز بر تفکراستفاده از هوش مصنوعی در یادگیری مهارت های جدید دخوش خیالی و خوش بینیباور و کیهان شناسیدر هم تنیدگی کوانتومی و دپنج اکتشاف شگفت آور در مومطالعه ای بیان میکند اهدتلاشی برای درمان قطع نخاآتاکسیرویا بخشی حقیقی از زندگی قفس ذهنتاثیر کلام در آیات کلام بچهار ساعت پس از کشتار خوکزبان و شناخت حقیقت قسمت سایمپلانت نخاعی میتواند دنسبت ها در کیهانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتعامل انسان با هوش مصنوعاداراوون تنها داروی تاییشنا در ابهای گرم جنوب نیاحقیقت تنها چیزی است که شاهوشیاری و وجودغم بی پایاناصل علت و تاثیرکل اقیانوس در یک ذرهخرما منبع بسیار خوب آنتی بترس از اینکه کسی، به درگدرمان های اسرار آمیز در آپیوند سر برای چه بیمارانمغز مانند تلفن استتنفس بدون اکسیژنآزار حقیقیروزه داری سلول های بنیادقانون جنگلتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضله برای تاییسفرنامه سفر به بم و جنوب ایا این جمله درست است کسیهم نوع خواری در میان پیشیشکرگزار هر چیزی باش که دامواد کوانتومی جدید، ممکنارتباط بین هوش طبیعی و هوحافظه و اطلاعات در کجاست اعتماد به خودهاوکينگ پیش از مرگش رسالکنگره بین المللی سردرد ددنیا مکانی بسیار اسرارآمبحران ذهن فیلمی قابل تامدرمان تومورهای مغزی با اتو انسانی و انسان، شایستپایان، یک آغاز استمغز انسان برای شادمانی طروشی برای بهبود هوش عاطفمغز انسان رو به کوچک تر شروشی جدید در درمان قطع نخافتخار انسانقطار پیشرفتتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نیروی مغناطیس نباشد نوعی سکته مغزی ، وحشتناک سلاح و راهزنیهمکاری یا رقابتشبیه سازی میلیون ها جهان میدان های مغناطیسی قابل از نخستین همانند سازها تحس و ادراک قسمت 75به هلال بنگرو هر کس تقوای خدا پیشه کندونپزیل در بیماران قلبی کودکان خود را مشابه خود تبرای یک زندگی معمولیپرکاری تیروئیددرمان ضایعات نخاعیتولترودینمغز را از روی امواج بشناسرژیم غذایی حاوی تخم مرغ والگوی بنیادین و هوشیاریلرزش دست ها و گردن و سر ETتاثیر رو ح و روان بر جسمابزار بقا از نخستین همانچگونه آن شکری که می خوریمسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتغذیه بر ژنها تاثیر داردهنر، پر کردن است نه فحش دشعار و عملمانند کودکان باشیداز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کاحس و ادراک قسمت هشتاد و نبهداشت خوابدیستونی قابل درمانکایروپاکتیک چیستماست مالیبرخی اصول سلامت کمرآنچه می دانم، آنچه را میخدرک تصویر و زبان های مخلتتوهمات و شناخت حقیقتنقش نگاه از پایین یا نگاهرجزخوانی هایی که امروز بامیدواری و مغزنگاه از دور و نگاه از نزدمن بی من، بهتر یاد میگیرمتاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقا از نخستین همانسیاره ی ابلهانجهان موازی و حجاب هاهوش مصنوعی از عروسک بازی ضررهای مصرف شکر و قند بر از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسحس و ادراک قسمت سی و هشتمبیماری های مغز و اعصاب و دانش، قفل ذهن را باز میکنکریستال زمان(قسمت اولمخچه ابزاري که وظیفه آن فبررسی بیماری التهابی رودآیا ممکن است موش کور بی مدرد زانو همیشه نیاز به جرفلج خواب چیستتیکاگرلور داروی ضد انعقانقش خرچنگ های نعل اسبی درزمان و گذر آن سریع استانحراف و حقیقتنابینایی در نتیجه ی گوشی منابع انرژی از نفت و گاز تروس جریان انرژیابزار بقای موجود زنده از سانسور ذهنجهان پیوستههوش مصنوعی از عروسک بازی ظرفیت مغز چقدر استاز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن دیگر کرونا ساخته شخلا، خالی نیستبیماری دیستروفی میوتونیداروی جدید میاستنی گراویگمان میکنی جرمی کوچکی در مرگ چیستبعد از کروناآیا آگاهی پس از مرگ از بیذهن تو همیشه به چیزی اعتقفاکسیبتتکامل داروینی هنوز در حانقشه مغزی هر فرد منحصر بهزندگی زمینی امروز بیش از انسان باشنخستین تمدن بشریمنبع هوشیاری کجاست قسمت ترس و آرمان هااتفاق و تصادفستارگانی قبل از آغاز کیهجهش تمدنی عجیب و شگفت انسهوش مصنوعی به کمک هوش طبیعلائم عصبی آلزایمر، با ااز تکامل تا مغز، از مغز تورزش بهترین درمان بیش فعخواص هندوانهبیرون اصل است یا درونداروی ضد تشنج توپیراماتگاهی مغز بزرگ چالش استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا دست مصنوعی به زودی قارموزی از نخستین تمدن بشرفراتر از دیوارهای باورتئوری جدید، ویران کردن گچند روش ساده برای موفقیتزیست، مرز افق رویداد هستاولین دارو برای آتاکسی فچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشخیص ایدزاحساسات کاذبسربرولایزینجدایی خطای حسی استهوش در طبیعتعارضه جدید ویروس کرونا ساستفاده از انرژی خلایادگیری هوش مصنوعی، عمیقخوشبختی چیستباید از انسان ترسیددر هر سوراخی سر نکنپول و شادیمعمای اخلاقی قطارتلاشی تازه برای گشودن معآتاکسی فریدریشرویا تخیل یا واقعیتقفس را بشکنتاثیر کپسول نوروهرب بر ننون و القلمزبان جانسوزایمپلانت استخوانی در آسینسبت طلایی، نشانه ای به سمنبع خواب و رویاتعداد کلی ذهن ها در جهان ادب برخورد با دیگرانشناخت ناشناختهحقیقت خواب و رویاهوشیاری و افسردگیغیرقابل دیدن کردن مادهاصل عدم قطعیت از کوانتوم کلمات بلند نه صدای بلندخسته نباشی بابابحتی علمی درباره تمایل بدرمان های بیماری آلزایمرپیوند سر، یکی از راه حلهامغز مادران و کودکان در زمآزار دیگری، آزار خود استروزهای بد باقی نمیماندقانونمندی و محدودیت عالمتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضله تعیین محلسفرنامه سفر به بم و جنوب ایا ابزار هوشمندی یا مغز همه چیز موج استشکست حتمیموجود بی مغزی که می تواندارتباط شگفت مغز انسان و فحافظه و اطلاعات در کجاست اعتماد بی موردهاوکينگ پیش از مرگش رسالکنترل همجوشی هسته ای با هدنیای شگفت انگیز کوانتومبخش فراموش شده ی حافظهدرمان تشنجتو با همه چیز در پیوندیپاکسازی مغزتو با باورهایت کنترل میشپارادوکس ها در علممغز انسان رو به کوچکتر شدروشی جدید در درمان نابینافراد آغاز حرکت خودشان رقطره قطرهتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسنیوالینسلسله مباحث هوش مصنوعیهمانند سازی در انسانشبیه سازی سیستم های کوانمیدان های کوانتومی خلااز نشانه ها و آثار درک شدحس و ادراک قسمت 78به کدامین گناه کشته شدندوفور و فراوانیدوچرخه در کاهش دردهای کمکودکان را برای راه آماده برای پیش بینی آینده مغز دپراسینزوماب در پارکینسودرمانهای بیماری پارکینستومورها و التهاب مغزی عامغز زنان جوانتر از مغز مررژیم غذایی سالم و ضد التهالگوبرداری از طبیعتلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر روده بر مغزابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهاثبت و دستکار ی حافظههوموارکتوس ها ممکن است دصبور باشمانند آب باشاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا و استخوانحس و ادراک قسمت هشتاد و شبهداشت خواب، رمز حافظه ی دژا وو یا اشنا پنداریکار امروز را به فردا نیندماست مالی با هوش انسانیبرخی اطلاعات روانشناسی مآنچه ناشناخته است باید شدرک حقیقت نردبان و مسیری توکل بر خدانقش نظام غذایی در تکامل مرحم مصنوعیامیدی به این سوی قبر نیستنگاه از درون قفس یا بیرونمننژیتتاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقا از نخستین همانسیاره ابلهانجهان ما میتواند به اندازهوش مصنوعی از عروسک بازی ضررهای شکر بر سلامت مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهحس و ادراک قسمت سی و ششمبیماری های ژنرالیزه ی عصدانش، یک انسان را ناسازگکریستال زمان(قسمت دوم)مخچه تاثیر گذار بر حافظهبررسی سیستم تعادلی بدن اآیا ما کالا هستیمدردهای سال گذشته فراموش فلج دوطرفه عصب 6 چشمتیروفیبان موثر در سکته ی نقش داروهاي مختلف معروف زمان و صبراندوه در دنیا استناتوانی از درمان برخی ویمنابع انرژی از نفت و گاز تری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از ساهچاله ها تبخیر نمیشودجهان پر از چیزهای اسرار آهوش مصنوعی از عروسک بازی عقل مجادله گراز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن دیگری ضد کرونا از دخلاصه ای از مطالب همایش مبیماری سلیاکداروی جدید کنترل قند خونگنجینه ای به نام ویتامین مرگ و میر پنهانبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا امکان بازسازی اندامهذهن خود را مشغول هماهنگیفاجعه ی جهل مقدستکامل داروینی هنوز در حانقشه های مغزی جدید با جزیزندگی زودگذرانسان جدید از چه زمانی پانخستین تصویر از سیاهچالهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ترسان نیستیاتوبان اطلاعات و پلِ بینسخن نیکو مانند درخت نیکوجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش مصنوعی به شناسایی کاعلت خواب آلودگی بعد از خواز تکامل تا مغز، از مغز تورزش در کمر دردخواص اناربیست تمرین ساده برای جلوداروی ضد جنون در درمان تیگاهی جهت را عوض کنمسئول صیانت از عقیده کیستقلید از روی طبیعتآیا رژیم غذایی گیاهی سلارمز و رازهای ارتباط غیر کفرار در فرار از میزبان، دتا 20 سال آینده مغز شما به چندین ماده غذایی که ماننزاویه نگاه ها یکسان نیستاولین دروغچرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتصویر خورشید یا خود خورشاخلاق و علوم اعصابسردرد میگرنجریان انرژی در سیستم های هوش عاطفی قسمت 11عبارت های مبهم مانند انراستفاده از سلول های بنیایادگرفتن، آغاز حرکت است خوشبختی دور از رنج های مبابا زود بیادر والنتاین کتاب بدید همپول و عقیدهمعماری، هندسه ی قابل مشاتلاشی جدید در درمان ام اسآتاکسی مخچه ای خودایمنرویا حقی از طرف خداقله برای دیدن نه برای به تاثیر کپسول نوروهرب بر تنوآوری ای شگفت انگیز دانزبان ریشه هایی شناختی اسایمان به رویانشانه های گذشته در کیهان منتظر نمان چیزی نور را بهتعذیه ی ذهنادراک ما درک ارتعاشی است شناخت و معرفت، و نقش آن دحقیقت در علم، هرگز نهایی هوشیاری کوانتومیغار افلاطوناصل، روان و نفس استکلوزاپین داروی ضد جنونخطا در محاسبات چیزی کاملبحث درباره پیدایش و منشا درمان های بیماری اس ام ایپیوندهای پیچیده با تغییرمغز چون ابزار هوش است دلیآسيب میکروواسکولاریا آسروزهای سختقارچ بی مغز در خدمت موجودتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضله در مطب دکسفری به آغاز کیهانایا بیماری ام اس (مولتیپهمه چیز و هیچ چیزشکستن مرز دور مغزموجودات مقهور ژنها هستندارتباط شگفت انگیز مغز انحافظه و اطلاعات در کجاستاعتیاد و تلاش های درمانی هدف یکسان و مسیرهای مختلکنترل جاذبهدنیایی پر از سیاهچاله بخش های تنظیمی ژنومدرمان جدید ALSدرمان جدید مولتیپل میلومتو باید نیکان را به دست بپاسخ گیاهان در زمان خوردمغز ایندگان چگونه استروشی جدید در درمان سکته مافراد بی دلیل دوستدار تو لمس کوانتومیتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسنیکولا تسلاسلطان جنگل یا صاحب ملکوتهمجوشی هسته ای، انرژِی بشبکه های مصنوعی مغز به درمیدان بنیادین اطلاعاتاز نظر علم اعصاب یا نرووسحس و ادراک قسمت 82به امید روزهای بهتروقاحت و تمسخر دیگراندوچرخه سواری ورزشی سبک و کوری گذرای ناشی از موبایبرای اولین بار دانشمندانپرتوهای صادر شده از سیاهدرماندگی به دلیل عادت کرتومورهای نخاعیمغزهای کوچک بی احساسرژیم غذایی ضد التهابیالتهاب شریان تمپوراللزوم گذر انسان از حدها و تاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهاثبت امواج الکتریکی در عصهورمون شیرساز یا پرولاکتصبور باشماه رجباز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا در سبزیجاتحس و ادراک قسمت پنجمبوزون هیگز چیستدژاوو یا آشناپنداریکار با یگانگی و یکپارچگیماشین دانشبرخی بیماری ها که در آن بآنچه واقعیت تصور میکنیم درک دیگرانتوپیراماتنقش نظریه تکامل در شناسارحم مصنوعیامیدی تازه در درمان سرطانگاه از درون مجموعه با نگمن، ما یا چی؟تازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقا از نخستین همانسیاره ابلهانجهان مادی، تجلی فضا در ذههوش مصنوعی از عروسک بازی ضعیف و قویاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهحس و ادراک قسمت سیزدهمبیماری های روانی با تاثیدائما بخوانکریستال زمان(قسمت سوم)مخاطب قرار دادن مردم، کابررسی علل کمر درد در میانآیا ما تنها موجودات زنده دردی که سالهاست درمان نشفن آوری های جدید علیه شناتکنولوژی های جدید و حالتنقش درختان در تکاملزمان واقعیت است یا توهماندوه دردی را دوا نمیکندناتوانی در شناسایی چهره منابع انرژی از نفت و گاز تری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از سایه ی هوشیاریجهان پر از چیزهای جادویی هوش مصنوعی از عروسک بازی عقل در جهان جدید، عجیب اساز تکینگی تا مغز- از مغزتواکسن سرطانخلاصه ای از درمان های جدیبیماری شارکو ماری توثداروی جدید آلزایمرگوهر با نظر دیگران سنگ نممرگ و میر بسیار بالای ناشبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا انسان با مغز بزرگش اخذهن خالی از شلوغی افکارفارغ التحصیلان، فقیر و دتکامل داروینی هنوز در حانقشه با واقعیت متفاوت اسزندگی سلول در بدن، جدای اانسان خطرناکترین موجودنخستین روبات های زنده ی جمنبع هوشیاری کجاست قسمت تزریق قیچی ژنتیکی کریسپراتوسوکسیمایدسخن و سکوتجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش مصنوعی تعاملیعماد الدین نسیمی قربانی از خود رها شووزن حقیقی معرفت و شناختخواص اردهبیش از نیمی از موارد انتقدارویی خلط آورگذر زمان کاملا وابسته به مسئولیت جدیدتقلید از طبیعتآیا رژیم غذایی گیاهی سلارمز گشایی از اتصالات مغزفرد موفقتا بحر یفعل ما یشاچندجهانیزاوسکا درمان گوشراولین سلول مصنوعیچرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتصویر در هم تنیدگی کوانتاخلاق پایه تکامل و فرهنگسردرد میگرن در کودکانجریان انرژی در سیستم های هوش عاطفی قسمت نهمعجول نباشاستفاده از سلول های بنیایادآوری خواب و رویاخیالپردازی نکنباد و موجدر یک فراکتال هر نقطه مرکپوست ساعتی مستقل از مغز دمعنی روزهتمایل زیاد به خوردن بستنآتش منبع انرژیرویاها از مغز است یا ناخوقله سقوطتاثیر کپسول نوروهرب بر سنوار مغز مشاهده ی غیر مستزبان شناسی مدرن در سطح سلاین پیوند نه با مغز بلکه نشانه های پروردگار در جهمنتظر نتیجه ی کارهایت باتغییرادغام میان گونه های مختلشناخت حقیقت یا آرزوهای گحقیقت راستین انسان علم بهوشیاری سنتی یا هوشیاری غرور و علماصلاح خطا با رفتن بر مسیرکلید نزدیک و نگاه تو بر فخطا در محاسبات چیزی کاملبحثي درباره هوش و تفاوتهدرمان های جدید ALSتنها مانع در زندگی موارد پیوندی که فراتر از امکانمغز چگونه صداها را فیلتر آسیب ها ناشی از آلودگی هوروزهای سخت میگذردقبل و بعد از حقیقتتاثیر گیاهخواری بر رشد و نوبت کودکانسقوط درون جاذبه ای خاص، چایا بدون زبان میتوانیم تهمه چیز کهنه میشودشگفت نیست من عاشق تو باشممورد نادر همپوشانی دو بیارتباط شگفت انگیز مغز انحافظه ی هوش مصنوعیاعتیاد را به دور بیندازهدف یکسان، در مسیرهای متکندن ریشه ی خوددنیا، هیچ استبخش بزرگی حس و ادراک ما ابخش بزرگتر کیهان ناشناختدرمان جدید میگرن با انتی تو برای خزیدن خلق نشده ایپختگی پس از چهل سالگي به مغز ابزار بقای برتر مادیريتوکسيمب در درمان ام اسافزایش قدرت ادراکات و حسلووفلوکساسینتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر با مطالعه فیزیک کواننیاز به آموزش مجازی دیجیسم زنبور ، کلیدی برای وارهمدلی و هوش عاطفیشبکیه های مصنوعیمیدازولام در درمان تشنج از نظر علم اعصاب اراده آزحس و ادراک قسمت 87به بالا بر ستارگان نگاه کوقت نهيب هاي غير علمي گذشدوپامین قابل حل در آبکی غایب شدی تا نیازمند دلبرای تمدن سازی، باید در بپرتوزایی از جسم سیاهدرها بسته نیستتومورهای ستون فقراتمغز، فقط گیرندهرژیم غذایی ضد دردام آر آی جدید با قدرت شگفچگونه انتظارات بر ادراک لزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین همانسوخت هیدروژنی پاکجلو رفتن یا عقبگردهوش فوق العاده، هر فرد اسصبر لازمه ی پیروزی استماپروتیلیناز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی 12 در درمان دردحس و ادراک قسمت پنجاهبوزون هیگز جهان را از متلدگرگونی های نژادی و تغییکارهای کوچک، بی ارزش نیسمبانی ذهنی سیاه و سفیدبرخی بیماری های خاص که بدآنچه حس می کنیم، نتیجه ی درک درست از خود و هوشیاریتوانایی مغز و دیگر اجزای نقش هورمون های تیروئید درسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرامگا سه عامل مهم سلامتنگاه حقیقی نگاه به درون امنابع انرژي پاک سرچشمه حتازه های بیماری پارکینسوابزار بقا از نخستین همانسیب یکسان و دیدگاه های متجهان مرئی و نامرئیهوش مصنوعی از عروسک بازی طلوع و حقیقتاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک محس و ادراک قسمت ششمبیماری وسواسدارچینکشف مکانیسم عصبی خوانش پمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرطرف کردن خشونت را از خاآیا مصرف مولتی ویتامین هدرس گرفتن از شکست هافناوری هوش مصنوعی نحوه ختکنولوژی و پیشرفتنقش ذهن و شناخت در حوادث زمان پلانکاندوهگین نباش اگر درب یا نادیدنی ها واقعی هستندمنابع انرژی از نفت و گاز ترک امروزابزار بقای موجود زنده از سایه را اصالت دادن، جز فرجهان دارای برنامههوش مصنوعی از عروسک بازی عقل سالماز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن سرطانخم شدن فضا-زمانبیماری ضعف عضلات نزدیک بداروی جدید ای ال اسگویید نوزده و ایمنی ساکتمرگ و سوال از قاتلتفکر قبل از کارآیا احتمال دارد رویا از آذهن سالمفاصله ها در مکانیک کوانتتکامل داروینی هنوز در حانقص های سیستمی ایمنیزندگی، مدیریت انرژیانسان در هستی یا هستی در نرمش های مفید برای درد زامنبع هوشیاری کجاست قسمت تسلیم ارتباط با من برتراتصال مغز و کامپیوترسخن پاک و ثابتجوانان وطنهوش مصنوعی در قضاوت های اعنصر اصلی تعیین واقعیتاز درخواست ها جدا شووزوز گوشخواص بادامبیشتر کمردردها نیازی به دارویی ضد بیش فعالی سیستگذشته را دفن کنمسئولیت در برابر محیط زیتقویت مغز با ورزشآیا راهی برای بهبود وضعیرمز پیشرفت تواضع است نه طفرد یا اندیشهتاول کف پا و حقیقتنه ناامیدی بلکه ارتقازبان فرایند تکاملی برای اوکرلیزوماب داروی جدید شچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتصویر زیبا از سلولاختلا ل در خود عضلهسردرد میگرنی در کودکانجریان انرژی در سیستم های هوش عاطفی قسمت هفتمعدم توقف تکامل در یک اندااستفاده از سلول های بنیایاری خدا نزدیک استخانه ی تاریکباد غرور و سر پر از نخوت ودر کمتر از چند ماه سوش جدپوشاندن خود از نورمعاینه قبل از نوار عصب و تمایز یا کشف یگانگیآثار باستانی تمدن های قدرویاهای پر رمز و حیرتی درقلب های سادهتاثیر کپسول نوروهرب بر سنوار مغز با توضیح دکتر فازبان شناسی نوین نیازمند این اندوه چیستنشانه های بیداری روحیمنتظر زمان ایده آل نشوادغام دو حیطه علوم مغز و شناخت درون، شناخت بیرون؛حقیقت غیر فیزیکیهوش، ژنتیکی است یا محیطیغربال در زندگیاصول انجام برخی نرمش ها دکلام و زبان، گنجینه ای بسخطای ادراک کارمابحثی جالب درباره محدودیتدرمان های جدید میگرنتنها در برابر جهانپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز ناتوان از توجیه پیداآسیب روانی شبکه های اجتمروش مقابله مغز با محدودیقبل از آغازتاثیر انتخاب از طرف محیط نور از عمق تاریکیسقوط زیگزاگی یا ناگهانیایا تکامل هدفمند استهمه چیز در زمان مناسبشگفت انگیز بودن کیهانموسیقی نوارتباط غیرکلامی بین انساحافظه انسان و حافظه ی هوشاعداد بینهایت در دنیای مهدف از تکامل مغزکندر در بیماریهای التهابدندان ها را مسواک بزنید تده روش موفقیتبخش دیگری در وجود انسان هدرمان جدید کنترل مولتیپلتو تغییر و تحولیپدیده خاموش روشن در پارکمغز ابزار برتر بقاریه زغالیافزایش میل جنسی با خوردن لوب فرونتال یا پیشانی مغتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز براچیز جدید را بپذیرسماگلوتید داروی کاهش دهنهمراه سختی، اسانی هستشباهت مغز و کیهانمکان زمان یا حافظه زماناز نظر علم اعصاب اراده آزحس و ادراک قسمت چهلبه بالاتر از ماده بیندیشدورترین نقطه ی قابل مشاهکیهان خود را طراحی میکندبرای خودآگاه بودن تو بایپرسشدرهای اسرارآمیز و پوشیدهتوهم فضای خالیمغز، همه ی واقعیت را نمیبراه فراری نیستام اس و سرطانچگونه به سطح بالایی از هولزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانسودمندی موجودات ابزی بر جلوتر را دیدنهوش مصنوعی می تواند بر احصبر و واقعیتماجرای جهل مقدساز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی هفدهحس و ادراک قسمت پنجاه و یبی نهایت در میان مرزهادانش قدرت استکارهایی بیش از طراحی و گپمباحث مهم حس و ادراکبرخی توجهات در ببمار پارآنها نمیخواهند دیگران رادرک عمیق در حیواناتتوانایی یک فرد، برای تغینقش هورمون زنانه استروژنرساناها و ابر رساناها و عاما شما از دید خفاش کور هنگاه دوبارهمنابع انرژی از نفت و گاز تازه های درمان ام اسابزار بقا از نخستین همانسیر آفرینش از روح تا مغز جهان مشارکتیهوش مصنوعی از عروسک بازی طلای سیاهاز تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار حس و ادراک قسمت شصت و هشتبیماری کروتز فیلد جاکوبداروهای مصرفی در ام اسکشف مکانیسمی پیچیده در بمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبزرگ فکر کنآیا مغز تا بزرگسالی توسعدست و پا زدن در سایه؟فواید روزه داری متناوبتکنولوژی جدید که سلول هانقش روی و منیزیم در سلامتزمان به چه دلیل ایجاد میشاندام حسی، درک از بخش هاینادیدنی ها بیشتر از دیدنمنابع بی نهایت انرژی در دترکیب آمار و ژنتیکابزار بقای موجود زنده از ساخت سلول عصبی حتی پس از جهان در حال نوسان و چرخشهوش مصنوعی از عروسک بازی عقلانیت بدون تغییراز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن ضد اعتیادخونریزی مغز در سندرم کووبیماریهای تحلیل عضلانی اداروی جدید برای میاستنی گوش دادن بهتر از حرف زدنمرگ انتقال است یا نابود شتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا احتمال دارد رویا از آذهت را روی چیزهای مفید متفاصله ی همیشگی تصویر سازتکامل زباننقص در تشخیص هیجانات عامزندگی، مراتب هوشیاری استانسان عامل توقف رشد مغزنرمش های مفید در سرگیجهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تسلیم شدن از نورون شروع ماثر مضر مصرف طولانی مدت رسخت ترین حصارجوانان وطنهوش مصنوعی در کامپیوترهاعوامل موثر در پیدایش زبااز دست دادن دم در پیشینیاوسواس، بیماری استخواص بادام زمینیبا همه مهربان باشداستانها و مفاهیمی اشتباگر جان به جز تو خواهد از خمستند جهان متصلتقویت استخوان در گرو تغذآیا راهی برای رفع کم آبی رمز بقای جهش ژنتیکیفرد حساس از نظر عاطفی و بتابوهای ذهنینه به اعدامزبان متغیرايندگان چگونه خواهند دیدچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتصویر زیبای اصفهاناختلاف خانوادگی را حل کنسردرد و علتهای آنجراحی هوشیار مغزهوش عاطفی قسمت یازدهعدم تعادل دوپامین، فقط باستفاده از سلول های بنیاژن همه چیز نیستخانواده پایداربار مغز بر دو استخواندر آرزوهایت مداومت داشتهپیموزایدمعادله ها فقط بخش خسته کنتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآدم عاقل، وقت خودش را هدررویای شفافقلب و عقلتاثیر کتامین در درمان پانوار مغز ترجمه رخدادهای زبان، نشان دهنده ی سخنگو این ایده که ذرات سیاهچالنظام مثبت زندگیمنحنی که ارتباط بین معرفارتقا و تکامل سنت آفرینش شناسایی تاریخچه ی تکاملیحقیقت غیر قابل شناختهوض مصنوعی زندهمقالاتاصول توسعه ی یک ذهن کاملکلام، در تحولی شگفت آور بخطای حسبحثی در مورد نقش ویتامين درمان های جدید در بیماری تنهاییپیام های ناشناخته بر مغز مغز و قلب در جنین موش مصنآسیب عصب پا به دنبال اعتیروش های صرفه جویی در ایجاقبل از انفجار بزرگتاثیر احتمالی عصاره تغلینور درونسلول های مغزی عامل پارکیایجاد احساساتهمه چیز در زمان کنونی استشگفت زده و حیران باشموسیقی هنر مایع استارتروز یا خوردگی و التهاحباب های کیهانی تو در توبقا با سازگارترین فرد اسهدف از خلقت رسیدن به ابزاکندر علیه سرطانکو کیو تن coQ10دهن، بزرگترین سرمایهبخشیدن دیگران یعنی آرامشدرمان جدید ام استو جهانی هستی که خودش را پروژه ی ژنوم انسانیمغز از بسیاری حقایق می گرریواستیگمینافزایش مرگ و میر سندرم کولوتیراستامتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیچیزی منتظر شناخته شدنسندرم میلر فیشرهمراهی میاستنی با برخی سشباهت مغز با کیهان مادیمکانیک کوانتومی بی معنی از واقعیت امروز تا حقیقتحس و ادراک قسمت چهل و هفتبه جای محکوم کردن دیگران ديدن با چشم بسته در خواب کیهانِ هوشیارِ در حال یابرای رشد، باید از مسیر خطپرسش و چستجو همیشه باقی ادرون قفس یا بیرون از آنتوهم فضای خالی یا توهم فضمغزتان را در جوانی سیم کشراه نجاتام اس یا تومور؟چگونه باغبانی باعث کاهش لزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانسی و سه پل اصفهانجمجمه انسان های اولیههوش مصنوعی متصل با مغزصبر بسیار بایدماجرای عجیب گالیلهاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین دی گنجینه ای بزرحس و ادراک قسمت پنجاه و دبی نظمی مقدمه شناختدانش محدود به ابعاد چهارکاربرد روباتهای ريزنانومبتکران خودشکوفابرخی توصیه ها برای واکسیآنژیوگرافی از مغزدرگیری قلب در بیماری ویرتوازن مهمتر از فعالیت زینقش ویتامین K در ترمیم اسرستگاری محدود به یک راه نامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنگاهی بر قدرت بینایی درامنابع انرژی از نفت و گاز تاسف بار است انسان، حق خوابزار بقا از نخستین همانسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان معناهوش مصنوعی از عروسک بازی طوفان فقر و گرسنگی و بی ساز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقحس و ادراک قسمت شصت و دوبیماری گیلن باره و بیمارداروهای ام اسکشف ژن جدید، می تواند گستمدل هولوگرافیک تعمیم یافبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا همه جنایت ها نتیجه بیدست کردن در گوشفواید روزه داری متناوبتکنولوژی جدید که سلول هانقش روزه داری در سالم و جزمان شگفت انگیزانرژی بی پایان در درون هرنادانی در قرن بیست و یکم،منابع جدید انرژیترکیب حیوان و انسانابزار بقای موجود زنده از ساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهان در حال ایجاد و ارتقاهوش مصنوعی از عروسک بازی عقیده ی بی عملاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن علیه سرطانخونریزی مغزی کشندهبیماری، رساله ای برای سلداروی جدید برای کاهش وزنگوشه بیماری اتوزومال رسسمرگ تصادفیتفکر خلا ق در برابر توهم آیا بدون ناظر هوشمند هم بذخیره ی شگفت انگیز اطلاعفتون های زیستیتکامل زباننقطه ی رسیدن به قلهزندان ذهنیانسانیت در هم تنیده و متصنرمش های موثر در کمردردمنبع هوشیاری کجاست قسمت تست نوار عصب و عضلهاثرات فشار روحی شدیدسخت ترین کار، شناخت خود اجواب دانشمند سوال کننده هوش مصنوعی در تفکر خلاق اعوامل ایجاد لغت انسانی و از روده تا مغزوسیله، فقط دعا نیستخواص شکلات تلخبا هوش مصنوعی خودکار روبدخالت در ساختار ژنهاگرفتار محدودیت ها و ابعامشکل از کجاستتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیاما مقهور قوانین فیزیکرمز جهانفردا را نمیدانیمتاثیر فکر بر سلامتنه به اعدامزبان مشترک ژنتیکی موجوداايا اراده آزاد توهم است یچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتصویربرداری فضاپیمای آماختلال حرکتی مانند لرزش سردرد به دلیل مصرف زیاد مجراحی گردن همیشه برای دیهوش عاطفی قسمت پنجمعدم درکاستفاده از سلول های بنیاژن همه چیز نیستخاویار گیاهیبار بزرگ ایستادن بر دو پادر آسمان هدیه های نادیدنپیموزایدمعجزه های هر روزهتمدن پیشرفته ی پیشینیانآرام باشروان سالمقلب یا مغزتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در فراموشی هازبان، وسیله شناسایی محیطاین ابتدای تناقض هاستنظریه ی تکامل در درمان بیمنشأ اطلاعات و آموخته ها ارتقا یا بازگشت به قبل ازشناسایی سلول های ایمنی احقیقت، آن چیزی نیست که جلهیچ نقطه ای مرکزی تر از اتاثیر ویتامین دی بر بیمااصول سلامت کمرکلرال هیدرات برای خوابانخطر آلودگی هوابحثی در مورد نقش کلسیم و درمان های جدید سرطانتنهایی رمز نوآوری استپیدایش زبانمغز و هوش، برترین ابزار بآسانی موفقیتروش های عملی برای رفع کمرقبرستان ها با بوی شجاعتتاثیر بینش و انتظارات فرنوروفیبروماتوزسلول های بنیادیایران بزرگهمه چیز، ثبت می شودشگفتی های نقشه ی ژنتیکیمیلر فیشر نوعی نادر از گیارزش های وارونهحباب هایی تو در توبقا در ازای بیماریهر چیز با هر چیز دیگر در تکوچ از محیط نامناسبدو ویژگی انتزاع و قدرت تجبخشش، عقلانی یا غیر عاقلدرمان جدید ای ال اس، توفرتو جدای از کیهان نیستیپروژه ی ژنوم انسانیمغز به تنهایی برای فرهنگ ریاضیات یک حس جدید استافزایش سرعت پیشرفت علوم لوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچیزی خارج از مغزهای ما نیسندرم کووید طولانیتغییر الگوی رشد مغزی با زهمراهی نوعی سردرد میگرنیشباهت های ریشه ای چند بیممکانیزمهای دفاعی در براباز کجا آمده ام و به کجا میوقتی فهمیدی خطا کردی برگحس و ادراک قسمت چهل و هشتبه جای تولید، بیشتر گوش کدی متیل فومارات(زادیوا)(کیست هیداتید مغزبرای زندگی سالم، یافتن تپرسشگری نامحدوددرون و بیرون، جدای از هم توهم لیلیپوتی(ریزبینی)مغزتان را در جوانی سیمکشراه های جدید برای قضاوت رامواجی که به وسیله ی ماشیچگونه تکامل مغزهای کنونیمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانسیلی محکم محیط زیست بر انجنین مصنوعیهوش مصنوعی و کشف زبان هایصد قدح، نفتاده بشکستماده ی تاریکاز تکینگی تا مغز از مغز تویروس مصنوعیحس و ادراک قسمت پنجاه و سبی هیچ می ایی و بی هیچ میردانش بی نهایتکاربرد روباتهای ريز، در متواضع باشبرخی درمان های Spinal Muscular Atآنان که در قله اند هرگز خدرگیری مغز در بیماری کویتوت زیاد بخوریدنقش ژنتیک در درمان اختلارشته نوروایمونولوژی و نقانفجار و توقف تکاملی نشانگاهی بر توانایی اجزاي بمنابع انرژی از نفت و گاز تبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقا از نخستین همانسیستم تعادلی بدنجهان معکوسهوش مصنوعی از عروسک بازی طوفان بیداریاز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیدحس و ادراک قسمت شصت و ششبیماری آلزایمر، استیل کوداروهای تغییر دهنده ی سیکشف ارتباط جدیدی از ارتبمدل های ریز مغز مینی برینبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا هوش مصنوعی می تواند ندست آسمانفواید زیاد دوچرخه سواریتکینگینقش رژیم غذایی بر رشد و ازمان، واقعی نیستانرژی تاریکنازوکلسینمناطق خاص زبان در مغزترازودونابزار بقای موجود زنده از ساخت شبکه عصبی با الفبای جهان ریز و درشتهوش مصنوعی از عروسک بازی علم و ادراک فقط مشاهده ی از تکینگی تا مغز، از مغز واکسنی با تاثیر دوگانه اخواندن ، یکی از شستشو دهنبیمارستان هوش مصنوعیداروی جدید برای ای ال اسگوشت خواری یا گیاه خواریمرگی وجود نداردتفاوت قند طبیعی با قند و آیا برای تولید مثل همیشه ذره ی معین یا ابری از الکفروتنی معرفتیتکامل زبان انسان از پیشینقطه ای بود و دگر هیچ نبوزونیسومایدانسانیت در برابر دیگراننرمشهای مهم برای تقویت عمنبع هوشیاری کجاست قسمت تست کم هزینه ی بزاق برای اثرات مفید قهوهسختی ها رفتنی استجواب سنگ اندازیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحعواملی که برای ظهور لغت ااز سایه نترسیک پیام منفرد نورون مغزی خواص شگفت هویجبا هر چیزی که نفس می کشد مدر موج، راز خلقت نهفته اسگریه ی ابر، رمز طراوت باغمشکلات نخاعیتقویت سیستم ایمنیآگاهی فراتر از آگاهیرمز جهان خاصیت فراکتالفرزندان زمان خودتاثیر مشاهده بر واقعیت بنه بدبخت بلکه نادانزبان چهار حرفی حیات زمینايا اراده آزاد توهم است یچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتصور ما ازمشکلات و واقعیاختلال خواب فرد را مستعد سردرد تنشنجستجوی متن و تصویر به صورهوش عاطفی قسمت اولعدالت برای من یا برای همهاستیفن هاوکینگ در مورد هژن هوش و ساختارهای حیاتی خار و گلبار سنین ابزار هوشمندی ادر آستانه ی موج پنجم کوویپیچیدگی های مغزمگسمعجزه ی چشمتمدن بشری و مغز اخلاقیآرامش و دانشروبات ها قول میدهندقلب دروازه ی ارتباطتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در تشخیص بیماری زدودن نقص از هوش مصنوعیاین بیمار را باید چه کار نظریه ی تکامل در درمان بیمنشاء کوانتومی هوشیاری اارتوکين تراپی روشی جديد شهر زیرزمینی در ژاپن براحقایق ممکن و غیر ممکنهیچ چیز همیشگی نیستصفحه اصلیاضطراب و ترسکم کردن کالری روشی سودمنخطر حقیقی، خود انسان استبحثی در مورد حقیقت فضا و درمان های رایج ام استنبیه چقدر موثر استپیر شدن حتمی نیستمغز و اخلاقآشنا پنداریروش هایی برای کم کردن اضطقدم زدن و حرکت دید را تغیتاثیر ترکیبات استاتین (سنورون هاي مصنوعی می توانسلول های بنیادی منابع و اایرادهای موجود در خلقت بهمه ی سردردها بی خطر نیستشگفتی های زنبور عسلمیهمانهای ناخوانده عامل ارزش های حقیقی ارزش های غحد و مرزها توهم ذهن ماستبقای حقیقی در دور ماندن اهر جا که جات میشه، جات نیبلندی در ذهن ما درک بلندیهر حرکت خمیده می شود و هر کوچک شدن مغز از نئاندرتابدون پیر فلکدرمان جدید سرطانتو دی ان ای خاص ميتوکندريمغز بیش از آنچه تصور میشوریتوکسیمابافسردگی و اضطراب در بیمالیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکچیزی شبیه نور تو نیستسندرم گیلن باره به دنبال تغییر خود یا تغییر دیگراهندسه ی پایه ایشباهت کیهان و مغزما انسانها چه اندازه نزداز کسی که یک کتاب خوانده وقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک قسمت چهل و دومبه خوبی های دیگران فکرکندین اجباریکیست کلوئید بطن سومبرخی ملاحظات در تشنج های پس از اگو یا بعد از نفسدرون آشفته ی تو و ظاهر خنتوهم چیستمغط یک گیرنده استراه های جدید برای قضاوت رامیوتروفیک لترال اسکلروچگونه جمعیت های بزرگ شکل مقایسه رقابت و همکاریتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانسینوریپا داروی ترکیبی ضدجنگ هفتاد و دو ملت همه را هوش مصنوعی یا حماقت طبیعصداقتماده ی خالیاز تکینگی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز محس و ادراک قسمت پنجاه و شبی ذهن و بی روحدانشمندان موفق به بازگردکاش شرف اجباری بود یا حتیمجموعه های پر سلولی بدن مبرخی روش های تربیتی کودکآنتی بادی منوکلونال در ددرگیری مغز در بیماران مبتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنقش گرمایش آب و هوا در همرشد مغز فرایندی پیچیده اانفجار بزرگ پایان بوده انگاهت را بلند کنمنابع انرژی از نفت و گاز تبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقا از نخستین همانسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی طوفان زیباییاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمرحس و ادراک سی و هفتمبیماری الزایمرداروهای ضد بیماری ام اس وکشف جمجمه ای درکوه ایرهومدیون خود ناموجودبزرگترین خطایی که مردم مآیا هوش مصنوعی زندگی بشردست بالای دستفیلم کوتاه هیروشیما از هتکامل فردی یا اجتماعینقش رژیم غذایی در رشد و ازمزمه ات مانده در گوشمانرژی تاریک که ما نمی تونباید صبر کرد آتش را بعد مناطق خاصی از مغز در جستجترازودونابزارهای پیشرفته ارتباط ساختن آیندهجهان شگفت انگیزهوش مصنوعی از عروسک بازی علم و روحاز تکینگی تا مغز، از مغز وابسته به دوستی این و آن خواندن، دوست روزهای سختبیندیشداروی جدید برای دیابتگیلگمش باستانی کیستمراقب خودتون و خانواده هتفاوت مغز انسان و میمون هآیا بزرگ شدن مغز فقط در دذرات کوانتومی زیر اتمی قفروتنی و غرورتکامل ساختار رگهای مغزی نقطه بی بازگشتزونا به وسیله ویروس ابله انسان، گونه ای پر از تضادچرا ماشین باید نتایج را پمنبع هوشیاری کجاست قسمت تست آر ان اس دز میاستنی گاثرات مفید روزه داریسختی در بلند شدن از روی صجوسازی مدرنهوش مصنوعی در خدمت خلق وحعوارض ازدواج و بچه دار شداز سایه بگذریک پیشنهاد خوب برای آسان خواص عجیب لوبیابا آتش، بازی نکن و بعد از در میان تاریکی و روشناییگربه شرودینگر و تاثیر مشمشکلات بین دو همسر و برخیتلقین اطلاعات و حافظهآپومورفین در پارکینسونرنگ کردن، حقیقت نیستفرضیه ای جدید توضیح میدهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنه جنگ و نه خونریزیزبان نیاز تکاملی استای نعمت من در زندگیمچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصور از زمان و مکاناختلال در شناسایی حروف و سردرد سکه ایجستجوی هوشیاری در مغز ماهوش عاطفی قسمت دهمعسل طبیعی موثر در کنترل باستیفن هاوکینگ در تفسیر ژن یا نقشه توسعه مغز و نقخارق العاده و استثنایی بباربر دیگران نباشدر برابر حقایق جدیدپیچیدگی های مغزی در درک زمعجزه ی علمتمدن زیر آبآرامش و سکونروبات های ریز در درمان بیقلب روباتیکتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخسفر فقط مادی نیستاینکه به خاطرخودت زندگی نظریه ی تکامل در درمان بیمهمان ناخواندهارتباط میکروب روده و پارشواهدی از نوع جدیدی از حاحل مشکلهیچ چیز، چقدر حقیقی استسوالات پزشکیاطلاع رسانی اینترنتیکمی زاویه ی دیدت را عوض کخطر را بپذیربحثی در مورد عملکرد لوب فدرمان های علامتی در ام استهدیدهای هوش مصنوعیپیراستاممغز و اخلاقآشنا پنداریروش هایی برای جلوگیری از قدرت مردمتاثیر تغذیه بر سلامت روانورون های ردیاب حافظهسلول های بدن تو پیر نیستنایستادن در برابر آزادی بهمه جا خیر بکارشانس یا نتیجه ی تلاشمیوپاتی و نوار عصب و عضلهارزش حقیقی زبان قسمت اولحریص نباشحرکات چشم، ترجمه کننده ی بلوغ چیستهرچیز با یک تاب تبدیل به کوچکی قلببدون بار گذشتهدرمان جدید سرطانتو در میانه ی جهان نیستی مغز برای فراموشی بیشتر کریسپریدونافسردگی و ساختار مغزلیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استنکاتی در مورد تشنجسندرم پیریفورمیستغییر دیگران یا تغییر خوهندسه ی رایج کیهانشباهت زیاد بین سلول هاي عما انسانها چه اندازه نزداز آغاز خلقت تا نگاه انساوقتی تو از یاد گرفتن باز حس و ادراک قسمت چهل و سومبه خودت مغرور نشودین، اجباری نیستکپسول ژری لاکتبرخی مرزهای اخلاق و علوم آلودگی هوا چالش قرن جدیددروغ نگو به خصوص به خودتتوهم و خیالنفرت، اسیب به خود استراه پیروزی در زندگی چیستامید نیکو داشته باش تا آنچگونه جمعیت های بزرگ شکل مقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانسیگار عامل افزایش مرگ ومجنگ و تصور از جنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشصدای بم با فرکانس پایین، ماده ای ضد التهابیاز تکینگی تا مغز از مغز تویرایش DNA جنین انسان، برحس و ادراک قسمت بیست و چهبی سوادی در قرن 21دانشمندان نورون مصنوعی سکتاب گران و پرهزینه شد ولمجرم، گاهی قربانی استبرخی سلولهای عصبی در تلاآنزیم تولید انرژی در سلودرگیری مغزی در سندرم کووتوسعه برخی شغل ها با هوش نقش پیش زمینه ها و اراده رشد مغز علت تمایل انسان بانقراض را انتخاب نکنیدچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تبدیل سلولهای محافط به سابزار بقای موجود زنده از سکوت و نیستیجهان هوشیارهوش مصنوعی از عروسک بازی طولانی ترین شباز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که حس و ادراک- قسمت پنجاه و بیماری ای شبیه آلزایمر و داروهای ضد تشنج با توضیح کشف جدید تلسکوپ جیمز وبمدیریت اینترنت بر جنگبزرگترین درد از درون است آیا هوش ارثی دریافتی از پدستورالعمل مرکز کنترل بیفیلمی بسیار جالب از تغییتکامل مادی تا ابزار هوشمنقش زنجبیل در جلوگیری از زنان باهوش ترانرژی خلا ممکن استنبرو و انرژی مداوممنبع نور واقعی و ثابت، حقتراشه مغز بدون واسطه ی دابزارهای بقا از نخستین هساختن آینده، بهترین روش جهان شگفت انگیز و بی زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی علم اپی ژنتیک دریچه ای بهاز تکامل تا مغز از مغز تا وابستگی یعنی قلادهخواب زمستانی سلول های سربیهوش کردن در جراحی و بیمداروی جدید ضد فشار خونگیاه بی عقل به سوی نور میمراحل ارتقای پله پله کیهتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا تکامل و تغییرات ژنتیذرات کوانتومی زیر اتمی قفرگشت و تکامل تصادفی محض تکامل شناخت انسان با کشفنمیتوان با بیرون انداختنزیان غذاهای پرچربانعطاف پذیری مکانیسمی علچرا مردم با زندگی میجنگنمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تشنچ پانایوتوپولوس تشنج اثرات مضر ماری جواناسدسازی روش مناسب برای مقجامعه ی آسمانیهوش مصنوعی درمانگر کامپیعید نوروز مبارکاز علم جز اندکی به شما دایک آلل ژنتیکی که از نئاندخود جسم و یا تصویربا تعمق در اسرار ابدیت و در مانهای کمر دردگزیده ای از وبینار یا کنفمشکلات روانپزشکی پس از ستلاش ها برای کشف منابع جدآپومورفین در پارکینسونرنگین کمانفساد اقتصادی سیتماتیک درتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نه روش تقویت مغززبان و کلمه حتی برای کسانای همه ی وجود منچراغ های متفاوت و نور یکسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصاویر زیبای رعد و برقاختلال در شناسایی حروف و سردرد عروقی میگرنحفره در مغزهوش عاطفی قسمت دومعشق به هفت مرتبه ی شناختیاستخوان های کشف شده، ممکژن ضد آلزایمرخبر مهم تلسکوپ هابلبارداری بدون رحمدر جراحی کمر عجله نکنیدپیوند قلب خوک، به فرد دچامعجزه ی علم در کنترل کرونتمدنی قدیمی در شمال خلیج آرامش عقلروبات کیانقلب را نشکنتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز، مفید و بی خطرسفر نامه سفر به بم و جنوب اینکه خانواده ات سالم بانظریه ی ریسمانمهندسی ژنتیک در حال تلاش ارتباط ماده و انرژیشواهدی از دنیسوان(شبه نئحلقه های اسرارآمیزهیچ وقت خودت را محدود به پیامهای کاربراناطلاعات حسی ما از جهان، چکمالگرایی دشمن پیشرفتخطرات هوش مصنوعیبحثی درباره هوش و تفاوتهدرمان ژنتیکی برای نوآوریتو یک معجزه ایپیشینیان انسان از هفت میمغز و سیر تکامل ان دلیلی آشناپنداری چیستروش هایی ساده برای کاهش اقدرت و شناخت حقیقتتاثیر حرکات چشم بر امواج نوروپلاستیسیتی چیستسلول بنیادی و ای ال اساکنون را با همه ی نقص هایهمیشه چیزی برای تنهایی دشانس یا تلاشمیوتونیک دیستروفیارزش حقیقی زبان قسمت دومارزش حقیقی زبان قسمت سومحرکت چرخشی و دائمی کیهانبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهز ذره، یک دنیاستدو بیماری روانی خود بزرگ کوچکترین چیز یک معجزه اسبدون زمان، ماده ای وجود نپروژه ی علمی پیوند مغز سادرمان دارویی سرطان رحم بتوقف؛ شکستمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟ریسدیپلام تنها داروی تایاقلیت خلاقلا اکراه فی الدینتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنچگونه مولکول های دی ان ایسندرم پیریفورمیستغییر دادن ژنها آیا روزی هندسه بنیادینشباهت زیاد بین سلول هاي عما اکنون میدانیم فضا خالاز انفجار بزرگ تا انفجار وقتی خودت را در آینه دیدیحس و ادراک قسمت نهمبه خودت نگاه کندیوار همه اش توهم بودکامپیوتر سایبورگبرخی نکات از گاید لاین پرآلودگی هوا و ویروس کرونادریا آرام نخواهد شد کشتی توهم وجودنقاشی هایی با بوی گذشته یراه انسان شدن، راه رفتن وامید نجاتچگونه حافظه را قویتر کنیمقابله با کرونا با علم استاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله هاجنگ داده هاهوش مصنوعی گوگل به کمک تشصرع و درمان های آنماده، چیزی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تویشن پروحس و ادراک قسمت بیست و یکبی شرمیدانشمندان یک فرضیه رادیککتاب زیست شناسی باورمحل درک احساسات روحانیبرخی سيناپسها طی تکامل و آواز خواندن در قفس، نشاندرگیری مغزی در سندرم کووتوصیه های سازمان بهداشت نقش پیشرفته ی سلول های بنرشد در سختی استانواع سکته های مغزیچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تبر را بردارابزار بقای موجود زنده از سکوت، پر از صداجهان های بسیار دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی طی یکصد هزار سال اخیر هرچاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجرحس و ادراک- قسمت بیست و پبیماری ای شبیه ام اس مولتداروی فامپیریدین یا نورلکشیدن مادی روشی برای جلومداخله ی زیانبار انسانبسیاری از مجرمان، خودشانآیا هوش سریعی که بدون احسدغدغه نتیجه ی نادانی استفیروز نادریتکامل مداومنقش زبان در سلطه و قدرت ازنجیرها را ما باید پاره کانرژِی برای ایجاد اضطرابچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تراشه ها روی مغزابزارهای بقا ازنخستین همساختار فراکتال وجود و ذهجهانی که نه با یک رخداد و هوش مصنوعی از عروسک تا کمعلم به ما کمک میکند تا مواز تکامل تا مغز، از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغخواب سالم عامل سلامتیبیهوشی در بیماران دچار اداروی جدید ضد میگرنگیاه خواری و گوشت خوار کدمرز مرگ و زندگی کجاستتفاوت ها را به رسمیت بشناآیا جنین انسان، هوشمندی ذرات کوانتومی زیر اتمی قفراموش کارها باهوش تر هستکامل، نتیجه ی برنامه رینمیتوان بر سیاه سیاه نوشزیباترین چیز در پیر شدناهرام مصر از شگفتی های جهچرا مغز انسان سه هزار سالمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتشنج چیستاجزای پر سلولی بدن انسان سرنوشتجاودانگی مصنوعیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحعامل کلیدی در کنترل کارآازدواج های بین گونه ای، ریک جهش ممکن است ذهن انسانخودآگاهی و هوشیاريبا خودت نجنگدر محل کار ارزش خودت را بگزارش یک مورد جالب لخته ومشکلات روانپزشکی در عقب تلاش های جدید در ALSآب زندگی است قسمت چهارمرهبر حقیقیفشار و قدرتتاثیر نگاه انسان بر رفتاچه زیاد است بر من که در ایزبان و بیان نتیجه ساختماای آنکه نامش درمان و یادشنزاع ها بیهوده استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصادف یا قوانین ناشناختهاختلالات مخچهسرطان کمیت گراییحق انتخابهوش عاطفی قسمت سومعشق درونی به یگانگی خلقتاستروژن مانند سپر زنان دژنها نقشه ایجاد ابزار هوخدا موجود استبازگشایی مجدد مطب دکتر سدر درمان بیماری مولتیپل پیوند مدفوعمعجزه در هر لحظه زندگیتمرکز و مدیتیشنآرامش(سکوت) stillness و تکاپوروح و آب حیاتقوی تر باشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز، ترجمه ی فعالیت سفر به مریخ در 39 روزاین، فقط راه توستنظریه تکامل در درمان بیممهندسی بدنارتباط متقابل با همه ی حیشیر و دوغ بادامحمله ویروس کرونا به مغزهیچ کاری نکردن به معنی چیسایتهای دیگراطلاعاتی عمومی در مورد مکمردرددفاع از پیامبربحثی درباره هوش و تفاوتهدرمان کارتی سل و تومور مغتو یک جهان در مغز خودت هسپیشرفت های باور نکردنی دمغز کوانتومیآشتی بهتر استروش جدید تولید برققدرت کنترل خودتاثیر دوپامین و سروتونیننوروز مبارکسلول بنیادی در درمان ایداکوییفلکسهمیشه چشمی مراقب و نگهباشاهکار قرنمیگرن و پروتئین مرتبط با شاهکار شش گوشمیگرن و خوابارزش خود را چگونه میشناسحس متفاوتبنی عباس، ننگی بر تاریخهزینه ای که برای اندیشیددو بار در هفته ماهی مصرف کووید نوزده و خطر بیماری بر کسی اعتماد نکن مگر اینپروانه ی آسمانیدرمان زخم دیابتی با تکنوتولید مولکول جدید توسط همغز بزرگ چالش است یا منفعریشه های مشترک همه ی موجواقیانوس نادانیلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینچگونه میتوان با قانون جنسندرم پای بی قرارتغییر زودتر اتصالات مغزیهندسه در پایه ی همه ی واکشجاعت و ترسما از اینجا نخواهیم رفتاز بار خود بکاه تا پرواز وقتی خورشید هست شمع به کاحس و ادراک قسمت چهارمبه دنبال رستگاری باشدیوار، از ابتدا توهم بودکاهش میل جنسی در ام اسبرخی نرمش ها برای درد زانآلودگی هوا و پارکینسوندریای خداتوهم وجودچقدر به چشم اعتماد کنیمراه بی شکستامید یا ناامیدی؟نگاه من، نگاه تو و یا حقیملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله های فضایی منابعجنبه های موجی واقعیتهوش مصنوعی الفاگوضایعه ی شبکه لومبوساکرالماده، چیزی بیش از یک خلا از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت فیزیکی، تابعی از حس و ادراک قسمت بیست و دوبی عدالتی در توزیع واکسن دانشمندان ژنی از مغز انسکتاب طبیعت در قالب هندسهمحل درک احساسات روحانی دبرداشت مغز ما از گذر زمانآینه در اینهدرگیری اعصاب به علت میتوALS نگاهی کامل بر بیماری وتوصیه های غیر دارویی در سنقش آتش در رسیدن انسان بهرشد، رسیدن به یک هدف نیستانیس بی کسانچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تحریک عمقی مغزابزار بقای موجود زنده از سکوت، در برابر گزافه گویجهان هایی در جهان دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی طیف انسفالیت، گیلن باره از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتحس و ادراک- قسمت شصت و چهبیماری اسپینال ماسکولار داروی لیراگلوتیدکشتن عقیده ممکن نیستمدارک ژنتیکی چگونه انسانبسیاری از بیماری های جدیآیا هشیاری کوانتومی وجودذهن ما از در هم شکستن منبفیزیک مولکولها و ذرات در تکامل چشمنقش زبان در سلطه و قدرت ازندگی فعال و مثبت روند آلانسولینچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تراشه ی هوش مصنوعی در مغزابزارهای بقای موجود زندهساختار شبکه های مغزی ثابجهانی که از یک منبع، تغذیهوش مصنوعی از عروسک تا کمعلم بدون توقفاز تکامل تا مغز، از مغز توبینار اساتید نورولوژی دخواب سالم عامل سلامتی و یبیوگرافیداروی جدید ضد الزایمرگیرنده باید سازگار با پیمرز بین انسان و حیوان کجاتفاوت های بین زن و مرد فقآیا جهان ذهن و افکار ما مرفلکس وتری با توضیح دکتر فراموشی همیشه هم بد نیستتکثیر سلول در برابر توقف نمای موفقیتزیباترین چیز در افزایش ساولویت بندی ها کجاستچرا مغزهای ما ارتقا یافت منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشنج و حرکات شبه تشنجی قااجزایی ناشناخته در شکل گسریع دویدن مهم نیستجایی برای یاد گرفتن باقی هوش مصنوعی ساخته هوش طبیعادت همیشه خوب نیستاسکلت خارجی در درمان اختیک رژیم غذایی جدید، می توخودآگاهی و هوشیاريبا خدا باشدر چه مرحله ای از خواب ، رگشایش دروازه جدیدی از طرمشاهده گر جدای از شیء مشاتلاش های جدید در درمان فرآب زندگی است قسمت هفتمروی و منیزیم در تقویت استفشار روحی، همیشه بد نیست تاثیر نگاه انسان بر رفتانه عدم مطلق بلکه عدم با قزبان و بیان، در سایه پیشرای جان جان بی تن مرونزاع بین جهل و علم رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتضادهای علمیاختلالات حرکتی در انسانسرعت فکر کردن چگونه استحقیقت قربانی نزاع بین بی هوش عاطفی قسمت ششمعشق، شلوغ کردن نیستاسرار آفرینش در موجژنها ، مغز و ارادهخدا نور آسمان ها و زمین ابازگشت از آثار به سوی خدادر دعواها چه میکنی؟پیوند مدفوع در درمان بیممعرفی مورد نادر بیماری گتمرکز بر هدفآزمون تجربی، راهی برای رروح در جهانی دیگر استقیچی ژنتیکیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهسفر به درون سفری زیبااینترنت بدون فیلتر ماهوانظریه تکامل در درمان بیممهربانی، شرط موفقیتارتباط چاقی و کاهش قدرت بشیشه ی بازالتی و سیلیکونحمایت از طبیعتهیچ کس مانند تو نگاه نمیکاطلاعاتی عمومی در مورد مکمردرد ناشی از تنگی کانادفاع در برابر تغییر ساختبحثی درباره هوش و تفاوتهدرمان پوکی استخوانتو کجای جهانیپیشرفت های جدید علوم اعصمغز آیندگان چگونه است ؟آغاز فرایند دانستنقدرت انسان در نگاه به ابعتاثیر دپاکین بر بیماری منوروز یا روز پایانیسلول بنیادین از مخاط بینهمیشه اطمینان تو بر خدا بهمیشه به آنچه داری، خوشنشاید گوشی و چشمی، آماده شمیگرن و روزه داریاز فرد ایستا و متعصب بگذرحس چشایی و بویاییبه قفس های سیاهت ننازهزینه سنگین انسان در ازادو برابر شدن خطر مرگ و میکودک هشت ساله لازم است آدبرلیتیونپرواز از نیویورک تا لوس آدرمان ساده ی روماتیسمتولید مثل اولین ربات های مغز بزرگ چالشهای پیش روریشه های مشترک حیاتالکترومغناطیس شنوایی و هلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین دچگونه مغز ما، موسیقی را پسندرم پس از ضربه به سرتغییر عمودی سر انسان از پهندسه زبانِ زمان استشرکت نورالینک ویدیویی ازما اشیا را آنطور که هستنداز بحث های کنونی در ویروسوقتی ریشه ها عمیقند از چیحس و ادراک قسمت نوزدهمبه زودی شبکه مغزی به جای دید تو همیشه محدود به مقدکاهش مرگ و میر ناشی از اببرخی نرمش ها برای زانوآلزایمردرک فرد دیگر و رفتارهای اتوهم بی خدایینقش قهوه در سلامتیراه طولانی را به سلامت گذامید جدید بر آسیب نخاعینگاه مادی غیر علمی استملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله ها، دارای پرتو جنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی اکنون می توانضایعه ی عروقی مخچهاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چند سویهحس و ادراک قسمت بیست و سوبیمار 101 ساله، مبتلا به سدانشمندان پاسخ کوانتومی کتاب، سفری به تاریخمحدودیت چقدر موثر استبرداشتت از جهان رو زیاد آیندهدرب بسته با غیر خود باز مNVG 291توصیه هایی در مصرف ماهینقش انتخاب از طرف محیط، نز گهواره تا گورانگشت ماشه ایچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقای موجود زنده از سکته مغزیجهان یکپارچههوش مصنوعی از عروسک بازی طبیعت موجی جهاناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده توحسن یوسف باغچه ی منبیماری اضطراب عمومیداروی کنترل چربی خونگل خاردار، زیباستمروری بر تشنج و درمان هایبسیاری از بیماری های جدیآیا واکنش های یاد گرفته وذهن چند جانبه نیازمند نگفیزیک هوشیاریتکامل و ارتقای نگاه تا عمنقش سجده بر عملکرد مغززندگی هوشمند در خارج از زانسولین هوشمندنتایج نادانی و جهلمنبع هوشیاری کجاست قسمت تراشه ی بیولوژِیکابزارهای بقای از نخستین سادیسم یا لذت از آزار دادجهانی در ذهنهوش مصنوعی از عروسک تا کمعلم در حال توسعهاز تکامل تا مغز، از مغز توجود قبل از ناظر هوشمندخواب عامل دسته بندی و حفطبیوگرافیداروی سل سپتگالکانزوماب، دارویی جدیمرز جدید جستجو و اکتشاف، تفاوت های تکاملی در مغز وآیا جهش های ژنتیکی، ویرورفتار مانند بردهفراموشی و مسیر روحانیتأثیر نیکوتین سیگار بر منمایش تک نفرهزیر فشار کووید چه باید کراولین قدم شناخت نقص های خچرا ویروس کرونای دلتا وامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشنج به صورت اختلال رفتااحیای بینایی نسبی یک بیمسریعترین کامپیوتر موجودجایی خالی نیستهوش مصنوعی، کیفیت فریب معادت کن از بالا نگاه کنیاسکار، لگوی هوشمندیکی از علل محدودیت مغز امخودت را از اندیشه هایت حفبا طبیعت بازی نکندر ناامیدی بسی امید استپل جویی اصفهانمشاهده آینده از روی مشاهتلاش های جدید در درمان سرآب زندگی است قسمت اولرویکردهای جدید ضایعات نخفضا و ذهن بازتاثیر هوش مصنوعی بر مغزنهایت معرفت و شناخت درک عزبان و تکلم برخی بیماریهایمونوگلوبولین وریدی IVIgنزاع بین علم و نادانی رو منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتظاهر خوابیده ی مادهاختلالات صحبت کردن در انسطح آگاهی، رخدادهای زندگحقیقت آنطور نیست که به نظهوش عاطفی بیشتر در زنانعصب حقوق نورولوواسرار بازسازی اندام هاژنهای مشترک بین انسان و وخدا بخشنده است پس تو هم ببازگشت به ریشه های تکاملدر سال حدود 7 میلیون نفر پیوند مغز و سر و چالشهای معرفت و شناختتمرکز بر امروزآزمون ذهنی گربه ی شرودینروح رهاییقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهسفر تجهیزات ناسا به مریخ اینترنت، حقیقت جامعه ی فنظریه تکامل در درمان بیمموفقیت هوش مصنوعی در امتارتباط هوش ساختار مغز و ژشکل های متفاوت پروتئین هحوادث روزگار از جمله ویرهیچ کس حقیقت را درون مغز اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نکمردرد و علل آندقیق ترین تصاویر از مغز ابحثی درباره هوش و تفاوتهدرمان پوکی استخوانتو کز محنت دیگران بی غمیپیشرفت در عقل است یا ظواهمغز اندامی تشنه ی انرژی اآغاز فصل سرما و دوباره تکقدرت ذهنتاثیر داروهای ضد التهاب نورالژیسلول عصبی شاهکار انطباق سلول عصبی، در محل خاص خودهمیشه داناتر از ما وجود دشاید درست نباشدمیگرن سردردی ژنتیکی که باز مخالفت بشنوحس و ادراک (قسمت اول )به مغز خزندگان خودت اجازهزاران سال چشم های بینا ودو برابر شدن خطر مرگ و میکودک ایرانی که هوش او از برنامه و ساختار پیچیده مپروتئین های ساده ی ابتدادرمان سرگیجه بدون نیاز بتولید یا دریافت علممغز بزرگ و فعال یا مغز کوریشه های اخلاقالکتروتاکسی(گرایش و حرکلازم است هیچ کاری نکنیدتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازچگونه مغز پیش انسان یا همسندرم جدایی مغزتغییرات منطقه بویایی مغزهندسه، نمایشی از حقیقتشربت رب انارما به جهان های متفاوت خوداز تلسکوپ گالیله تا تلسکوقتی شروع به بیدار شدن میحس و ادراک قسمت هفتمبه زیر پای خود نگاه نکن بدیدن خدا در همه چیزکاهش التهاب ناشی از بیمابرخی نرمش های گردنآملودیپین داروی ضد فشار درک نیازمند شناخت خویش اتوهم تنهایینقش مهاجرت در توسعه نسل ارابطه تشنج و اوتیسمامید درمان کرونا با هماننگاه محدود و تک جانبه، مشممانتین یا آلزیکسا یا ابتاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله و تکینگی ابتدایجنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی از عروسک های بضایعات در عصب زیر زبانیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستحس و ادراک قسمت بیستمبیمار مرکز تنفس سلولیدانشمندان اولین سلول مصنکتابخانهمحدودیت های حافظه و حافظبررسي علل احتمالي تغيير آینده ی انسان در فراتر ازدرختان چگونه بر تشکیل ابفقر داده ها در هوش مصنوعیتوضیحی ساده در مورد هوش منقش اتصالات بین سلولهای زمین در برابر عظمت کیهانانگشت نگاری مغز نشان میدچالش های ایستادن بر دو پامنابع انرژی از نفت و گاز تخریب مغز به دلیل کمبود بابزار بقای موجود زنده از سکته ی مغزی در جوانانجهان یکپارچههوش مصنوعی از عروسک بازی طبیعت بر اساس هماهنگیاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمرحساسیت روانی متفاوتبیماری بیش فعالیداروی تشنجی دربارداریگل درون گلدانمرکز هوشیاری، روح یا بدن بشکه ای که ته نداره پر نمآیا یک، وجود داردذهن هوشیار در پس ماده ی مفیزیک و هوشیاریتکامل و ریشه ی مشترک خلقتنقش غذاها و موجودات دريازندگی و داراییانسان قدیم در شبه جزیره عنجات در اعتماد به خودمنبع هوشیاری کجاست قسمت تربیت کودکان وظیفه ای مهابزارهای دفاعی و بقای موسازگاری با محیط بین اجزاجهان، تصادفی نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمعلم راهی برای اندیشیدن ااز تکامل تا مغز، از مغز توراپامیل در بارداریخواص فلفل سبزبیان ژن های اسکیزوفرنی دداروی ضد چاقیگام کوچک ولی تاثیرگذارمرزهای حقیقی یا مرزهای تتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجرفتار وابسته به شکلفراموشی آرمانتأثیر نگاه انسان بر رفتاچند نرمش مفید برای کمردرزیرفون داروی ضد ام اساولین مورد PML به دنبال تکچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشنج عدم توازن بین نورون احیای بینایی نسبی یک بیمسرکه انگبین عسلی مفید برجاذبههوش مصنوعی، اتفاقات و تحعادت کن خوب حرف بزنیاساس انسان اندیشه و باور یافته های نوین علوم پرده خودروهای هیدروژنیبالای هر دستی، دستی هستدر هم تنیدگی مرزها و بی مپل خواجو اصفهانمشاهدات آمیخته با اشتباهتلاش های جدید شرکت نورالآب زندگی است قسمت دومرویا و واقعیتفضای قلب منبع نبوغ استتاثیر ویتامین دی بر بیمانهایت در بی نهایتزبان و شناخت حقیقت قسمت چایمپلانت مغزینزاع بین علم و جهل رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتظاهری از ماده است که بیداختلالات عضلانی ژنتیکسعی کن به حدی محدود نشویحقیقت افرادهوش عاطفی در زنان بیشتر اعصب سیاتیکاصفهان زیباژنهای هوش ، کدامندخدای رنگین کمانبازخورد یا فیدبکدر عید نوروز مراقب تصادف پیوند اندام از حیوانات بمغز فکر میکند مرگ برای دیتمساح حد واسط میان مغز کوآزمون ذهنی گربه شرودینگرروزه داری متناوب، مغز را قانون مندی نقشه ژنتیکی متاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهسفر دشوار اکتشافایندرالنعناعموفقیت در تفکر استارتباط پیوسته ی جهانشکل پنجم مادهحکمت الهی در پس همه چیزهیچ اندر هیچاعتماد به خودکمردرد با پوشیدن کفش منادل به دریا بزنبحثی درباره هوش و تفاوتهدرمان آرتروز با ورزش موضتو پیچیده ترین تکنولوژی پیشرفت ذهن در خلاقیت استمغز انسان ایا طبیعتا تماروش صحبت کردن در حال تکامآغاز مبهم آفرینشقدرت شناختی انسان، محدودتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اکسی توسین و تکامل پیش انورالژی تریژمینالاکسکاربازپین در درمان تشنوزاد ناشنوای متولد شده،سلولهای ایمنی القا کنندههمیشه راهی هستشایسته نیست در جیب خود قرمیگرن شدید قابل درمان اساز نخستین همانند سازها تحس و ادراک (قسمت دوم )به نقاش بنگرهستي مادي ای که ما کوچکتردو داروی جدید برای میاستکودکان مهاجربرنامه ی مسلط ژنها در اختپروتز چشمدرمان سرگیجه بدون نیاز بتولید پاک و فراوان انرژیمغز بزرگترین مصرف کننده رژیم های غذایی و نقش مهم الکترودهای کاشتنیلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانچگونه هموساپينس بر زمین سندرم دزدی ساب کلاوینتغییرات مغز پس از 40 سالگیهنر فراموشیشربت ضد خلطما با کمک مغز خود مختاريماز تلسکوپ گالیله تا تلسکویتنام نوعی کرونا ویروس حس و ادراک قسمت هفدهمبه سیاهی عادت نکنیمدیدگاه نارسای دوگانه ی مکاهش حافظه هرچند فرایندیبرخی یونها و مولکول های مآموزش نوین زباندرک و احساستوهم جدایینقش میدان مغناطیسی زمین رادیوی مغز و تنظیم فرکانامیدهای جدید برای بازیابنگاه کلی نگرمن و وجود توهمیتاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله ی منفرد یا سیاهجهل مقدسهوش مصنوعی از عروسک های بضرورت زدودن افکاراز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستحس و ادراک قسمت دهمبیماری لبر و نابینایی آندانشمندان تغییر میدان مغکجای مغز مسئول پردازش تجمحدودیت درک انسانبررسی مغز با امواج مادون آینده ی علم و فیزیک در60 ثدرختان اشعار زمینفلج نخاعی با الکترودهای توضیحات دکتر فاطمی در مونقش تیروئید در تکامل مغززمین زیر خلیج فارس تمدنی انتقال ماده و انرژیچالش کمبود اندام برای پیمنابع انرژی از نفت و گاز تداوم مهم است نه سرعتابزار بقای موجود زنده از سال سیزده ماههجهان کنونی و مغز بزرگتریهوش مصنوعی از عروسک بازی طعمه ی شبکه های ارتباط اجاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیدخفاش کور و انسان بینا؟بیماری تی تی پیداروی جدید ALSگل زندگیمرکز حافظه کجاستبشریت از یک پدر و مادر نیآیا کیهان می تواند یک شبیذهن و زندگیفیزیک آگاهیتکامل ابزار هوش ، راه پر نقش غذاها و موجودات دريازندگی بی دودانسان میوه ی تکاملنجات در راستگوییمنبع هوشیاری کجاست قسمت ترجمه فعالیت های عضله به ابعاد و نیازهای تکاملیستم با شعار قانون بدترین جهش های ژنتیکی مفید در ساهوش مصنوعی از عروسک تا کمعلم ساختن برج های چرخاناز تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قخواص منیزیمبیان حقیقتداروی ضد چاقیگامی در درمان بیماریهای مزایای شکلات تلخ برای سلتفاوت ایستایی و تکاپوآیا خداباوری محصول تکاملرفتار اجتماعی انسان، حاصفرایند پیچیده ی خونرسانیتأثیر شیرینی های حاوی لوچند جهانیزیرک ترین مردماولین مورد پیوند سر در انچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشویق خواندن به کودکاناحتیاط در ورزش زانو در خاسرگیجه از شایعترین اختلاجاذبه و نقش آن در شکلگیریهوش احساسیعادت کردن به نعمتاستفاده از مغز، وزن را کمیاد گرفتن مداومخورشید مصنوعیبالاترین هدف از دولتدر هم تنیدگی کوانتومیپلاسمای غالبمطالبه ی حق خودتلاش هایی در بیماران قطع آب زندگی است قسمت سومرویا و کابوسفضای خالی ای وجود نداردتاثیر ویروس کرونا بر مغز نهادینه سازی فرهنگ اختلازبان و شناخت حقیقت قسمت اایمپلانت مغزی و کنترل دو نسبیت عام از زبان دکتر برمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتعویض دارو در تشنجاختراع جدید اینترنت کوانشلیک فراموشیحقیقت انسانهوش عاطفی در زنان بیشتر اعضلانی که طی سخن گفتن چقداصل بازخوردژنهای حاکم بر انسان و انسخدایی که ساخته ی ذهن بشر بازسازي مغز و نخاع چالشی درمان نگهدارنده ی اعتیادپیوند اندام حیوانات به امغز قلبتنفس هوازی و میتوکندریآزادی در چیستروزه داری و التهاب زیانبقانون گذاری و تکاملتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهسفرنامه سفر به بم و جنوب ایپیداکرینهفت چیز که عملکرد مغز تو مولکول ضد پیریارتباط انسانی، محدود به حافظه میتواند بزرگترین دهیچگاه از فشار و شکست نترکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدلایلی که نشان میدهد ما ببحثی درباره احساسات متفادرمان ام اس(مولتیپل اسکلتو آرامش و صلحیپیشرفتی مستقل از ابزار همغز انسان برای ایجاد تمدروشهای نو در درمان دیسک بإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَقدرت عشقتاثیر درجه حرارت بر مغز