دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

منابع انرژی از نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی قسمت دوازدهم

منابع انرژی از منابع نهفته ی زیر زمین مانند نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی (مغز)برای تولید انرژی پاک- قسمت دوازدهم

آیا همجوشی هسته ای تغییرات آب و هوایی را متوقف میکند؟
Can Nuclear Fusion Put the Brakes on Climate Change?
By Rivka Galchen
October 4, 2021

ایتون کولی رییس موسسه انرژی اتمی انگلستان می گوید: اکنون باید دوباره کوشش کنیم انرژی را با همجوشی به دست بیاوریم و یاد بگیریم سوخت های فسیلی را در درون زمین باقی بگذاریم تا تمدن ما حفظ شود. این کاری ساده است.
آرتور ادینگتون میگفت: بهتر است پرواز کنیم و در اوج پرواز، متوجه شکست ایده های علمی شویم به جای آنکه بنشینیم و کوششی برای پرواز نداشته باشیم.
سوخت های ارزان و در دسترس که از زیر لایه های زمین به دست می آید، سبب کم شدن تلاش ها برای تولید انرژی های پاک است. صاحبان کارخانه ها و صنایعی- که به کمک سوخت های فسیلی ارزان میچرخند- حاضر به کم کردن سود خود و تلاش برای تولید انرژی های پاک با هزینه های زیاد تولید، نیستند. با این سودمداری و بی توجهی به طبیعت، میتوان به سختی مسیر تولید این انرژی های پاک پی برد برای نمونه دانشمند فیزیک پلاسما موگارد میگوید: M.I.T نتوانست بودجه ی آن را تامین کند و دستگاه همجوشی او نیمه تمام ماند. او می گوید: همان زمانی که این دستگاه و اهرم درخشان و بزرگ آن را ساختیم، بودجه ی تحقیقاتی ما قطع شد. این ماده ی فوق رسانا میتوانست همجوشی را پیش ببرد.
بگذارید بگوییم تو همه زندگی دوران بلوغ خود را در تلاش برای ایجاد سوختی بدون کربن گذرانده ای تا برای یک سال به یک خانواده سوختی مانند آب بدهی و تو لحظاتی را داشته ای که کاملا مطمئن بوده ای موفق می شوی.
بگذارید بگویم تو هرگز احمق نبوده ای. به همین علت بسیاری از فیزیکدان ها در مورد همجوشی هسته ای کار می کنند. برای رسیدن به این هدف آنها می بایست روشی را برای گرم کردن ماده تا درجه حرارت بالاتر از مرکز خورشید ایجاد کنند؛ آنقدر گرم که اتم ها تا حد یک ابر ذرات باردار، به نام پلاسما ذوب شوند. آنها این کار را کرده اند!
آنها می بایست محفظه هایی را ایجاد کنند که بتواند این پلاسما را حمل کند. این کار را هم با ساختن بطری هایی بیرون از میدان های مغناطیسی قوی انجام دادند. وقتی آن بطری های مغاطیسی ترشح کرد آنطور که یکی از دانشمندان توصیف میکند نگه داشتن پلاسما در بطری مغناطیسی مانند بسته بندی ژل در ریسمان است و سریعا از میان می رود. آنها می بایست راه حل مبتکرانه ای پیدا می کردند و آنها با هم این کار را کردند.
طی دهه ها در پژوهش روی همجوشی هسته ای، دانشمندان و مهندسان، دونات های فلزی و مارپیچ های Gehryesque را ساختند. آنها پلاسما را با لیزر فشرده کردند و وسایل اتصال و همجوشی را در پارکینگ ها بنا نمودند. برای سی و شش سال آنها در حال طراحی و ساخت وسیله ی همجوشی آزمایشی بوده اند.
بحران آب و هوایی در حال توسعه، همجوشی هسته ای را بیش از آنکه یک طرح زیرکانه بداند، لازم و ضروری می داند. انرژی خورشیدی هر سال سودمندتر و ضروری تر میشود و این خودش نیازمند کارخانه هایی است که با قدرت گاز، کار می کنند. در مورد انرژی بادی همینطور است.
قدرت هسته ای سنتی معمولا غیرسودمند در نظر گرفته میشود؛ تسلط بر کربن- که به عنوان مسواک آسمان در نظر گرفته میشود- مورد بحث است.(در مورد کپچر کربن و فتوسنتز مصنوعی توصیه می شود به مقاله های منابع انرژی از منابع نهفته ی زیر زمین مانند نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی (مغز)برای تولید انرژی پاک- قسمت های دهم و یازدهم، در همین کانال مراجعه شود.) ولی پس از آنکه تو قدرت انفجاری یک بمب را بر اساس تی ان تی، در تسلط خود بگیری جایی برای ترس از نیروی هسته ای وجود ندارد. همه ی این وسایل برای رسیدن به زدودن کربن توسط گروه هایی مانند پانل بین المللی تغییرات اقلیمیوضع شده است ولی بر اساس آن اهداف حتی وقتی این وسایل با هم همراه شود ناکافی خواهد بود.
همجوشی رویای انرژی پاک، باقی خواهد ماند. همجوشی از نظر تئوریک عوارض خطرناکی ندارد.سیاره ی ما سوخت های اولیه ی کافی برای همجوشی دارد: هیدروژن سنگین و هلیوم- که در آب دریا یافت میشود و برای 30 میلیون سال در آنجا وجود داشته است. همجوشی نیازمند پیشرفت زیادی در باطری ها نیست و موقع نیاز در دسترس خواهد بود و اگرهمه ی جزییات را بدانیم و به کار ببریم هرگز فوکوشیمای دومی، ایجاد نخواهد کرد. جزییات، بسیار پیچیده است و افرادی که کار میکنند تا این جزییات را بیرون بکشند دچار چند تنگنا هیتند: نداشتن ایمان به این کار و نداشتن بنیان و پایه ی درست.

همجوشی هسته ای — به زبان ساده – فرادرس - مجله‌
همجوشی آنطور که اکنون وجود دارد در برنامه های جدید سبز(برای سلامت طبیعت) وجود ندارد. در سال 1979 مرکز تحقیقات انرژی آمریکا مطالعه ای را انجام داد تا پیشبینی کند با چه سرعتی همجوشی هسته ای میتواند به واقعیت تبدیل شود. طبیعتا این وابسته با مقدار پولی است که در این زمینه صرف خوهد شد. صرف حدود نه میلیون دلار امروز که بالاترین تلاش سودمند مطرح شده است در جهت بر پا کردن انرژی همجوشی تا سال 1990 بود. مقیاس تا یک میلیون دلار در سال، کاهش یافت و این سبب شد مطالعه هرگز به همجوشی نرسد!
استیون کولی فیزیک دان انگلیسی این مطلب را بیان میکند.
دنیس وایت مدیر 57 ساله ی مرکز علوم پلاسما و همجوشی در M.I.T میگوید:
واقعیت اینکه من بسیار احساس ناامیدی میکنم. و این احساس را در دانش آموزان خود هم شاهد هستم.
در سال 2013 بنیاد سازمان انرژی در M.I.T بدون آنکه علت آن مشخص باشد، دستگاه آزمایشی همجوشی را تعطیل کرد. عرصه ی همجوشی هسته ای در کل هنوز در حال پیشرفت است ولی کند پیش میرود. ایتر دستگاهی که در جنوب فرانسه برای همجوشی ساخته شد و هدفش رسیدن به انرژی همجوشی تا سال 2035 است، بسیاری از فیزیک دان های پلاسما اطمینان دارند کار خواهد کرد ولی وایت فهمید این دستگاه در زمان عمر او و حتی دانشجویانش به نتیجه نخواهد رسید.
ایتر از نظر علمی، جالب است ولی از نظر اقتصادی جالب به نظر نمی رسد و به تولید عمومی انرژی، سودمند نخواهد رسید او در جوانی مقاله ای در مورد انرژی بی نهایت با اتصال دو اتم به هم نوشت. این حالت در ستارگان رخ میدهد.
او میگوید: من به یاد می آورم مقاله برگشت داده شد و معلم به من گفت شغلی خوب ولی بسیار پیچیده!
بعدا او وارد دانشگاه فیزیک و مهندسی ساسکاچوان شد و در دانشگاه کوئبک به عنوان فیزیکدان پلاسما در آزمایشگاه همجوشی مشغول شد. او میگوید: من در آنجا مشغول کار بر توکاماک شدم و این دستگاهی است که برای همجوشی استفاده میشود. او اکنون در M.I.T آمریکا و در کلاس طراحی مهندسی برای دانشجویان تدریس میکند.

او ادامه میدهد: هدف من این است که دانشجویانم فقط با سوالات علمی مواجه نباشد بلکه با سوالات تکنولوژیک هم مواجه شوند. در سال 2008 از دانشجویان خود خواست، ماشینی را طراحی کنند که هلیوم را بدون هیدروژن، پمپ میکند. در بیشتر طراحی های همجوشی، سوخت اصلی، هیدروژن است و هلیوم به عنوان خاکستر واکنش است.
: هلیوم یکی از سخت ترین موادی است که به صورت دوره ای پمپ می شود زیرا بسیار ساکن است سال بعد اتفاقی افتاد که سبب شد وایت دوباره علاقه مند به ادامه پژوهش های همجوشی هسته ای شود.
او می گوید: همکار منلسلی چیز ی شبیه ذخیره ساز محتوا از یک نوار کاست را ارائه کرد. این یک ماده ی جدید بود؛ روبان هایی از فوق رسانای دارای دمای بالا. فوق رساناها موادی هستند که مقاومت کم یا ناچیزی در برابر جریان الکتریسیته دارند به همین دلیل آنها در دیدگاه نظری آهنرباهای الکتریکی سودمندی هستند.
آهنرباها کلید اصلی در توکاماک می باشند.
فوق رساناهای داغ امکان جدیدی را می گشاید همانطور که داغ کردن های بسیار بالای فلز و ... ، امکانات زیادی را در قرن نوزدهم فراهم کرد. ماده ی فوق رسانا که همکار وایت، ابداع کرد به صورت نظری می تواند آهنربای سودمندتری در مقایسه با آنچه قبلا موجود بود فراهم کند و این، سبب وسایل همجوشی کوچکتر و توانمندتری میشود.

وایت میگوید هر زمان که تو میدان مغناطیسی را دو برابر کنی، حجم پلاسمای مورد نیاز برای تولید همان مقدار انرژی، تا شانزده برابر کاهش می یابد. همجوشی زمانی رخ میدهد که پلاسمای ذخیره شده تا بیش از صد میلیون درجه گرم شود. وایت از همکار خود خواست از این ماده ی جدید استفاده کند تا کارخانه ی نیروی همجوشی هسته ای تا میزان 500 مگاوات بسازد و این برای یک شهر کوچک کافی است. در طراحی آنها توکاماک، شبیه دونات در مرکز بود. آنها دستگاه خود را وولکان نامیدند

همجوشی هسته ای — به زبان ساده – فرادرس - مجله‌
علایق آنها، به ابداع دستگاهی به نامآرک منجر شد. آرک از نمک معمولی استفاده میکند تا حرارت را به دریچه ی الکتریکی منتقل کند. این دستگاه بعدا توسعه و ارتقا پیدا کرد و به دستگاه های SPARC تبدیل شد
محدودیت های خاصی برای این دستگاه ها وجود داشت ولی وایت می گوید: این محدودیت ها از نظر مهندسی است و از نظر علمی، این کار شدنی است. خورشید ما یک ماشین هم جوشی است و دیگر ستارگان هم، اینگونه هستند. آرتور ادینگتون بیان می کرد چهار اتم هیدروژن کمی بیش از یک هلیوم، وزن دارد. اگر چهار هسته ی هیدروژن با هم ترکیب شود و در چند مرحله هلیوم شکل بگیرد، کمی از ماده و جرم از میان می رود و این ماده و جرم از دست رفته، به مقدار زیادی از انرژی تبدیل میشود و این بر اساس فرمول E=mc2 است.( با اجتماع 4 هیدروژن یک هلیم تولید میشود جرم یک هیدروژن 1/008 است جرم یک هلیم هم 4/003 است با اجتماع 4 هیدروژن جرم هیدروژن ها 4/032 میشود که با جرم هلیم 0/029 فرق دارید که این این میزان جرمی است که ناپدید شده و در واقع به انرژی تبدیل شده) بر اساس آن فرمول اگر تو توپ بیسبال را تبدیل به انرژی خالص کنی، میتوانی شهر نیویورک را برای دو هفته انرژی بدهی!
شاید آن فرایند یعنی همجوشی هیدروژن به هیدروژن و تولید هلیوم باعث تولید مقدار فوق العاده ای از انرژی شود و این دلیل روشنی خیره کننده ی و طولانی خورشید و دیگر ستارگان است. ادینگتون میگفت: بهتر است پرواز کنیم و در اوج پرواز، متوجه شکست ایده های علمی شویم به جای آنکه بنشینیم و کوششی برای پرواز نداشته باشیم.
وقتی تولید انرژی هسته ای مطرح میشود در کنار همجوشی، شکست هسته ای هم هست. در شکست هسته ای که از اورانیوم یا پلوتونیم ایجاد میشود مواد زاید زیادی تولید میشود که برای صدها یا هزاران سال، پرتوهای رادیواکتیو می سازد. در حالی که اندک ماده ی زاید ناشی از همجوشی فقط برای چند دهه باقی میماند.
هرچند ادعاهایی درمورد همجوشی به سبک های مختلف در سالهای گذشته مطرح شده است تکرار آن آزمون ها ممکن نشده است. زاچ هارت ویگ که اکنون پروفسور علوم و مهندسی هسته ای در M.I.T و بخش ARC/SPARC است میگوید: بزرگترین مشکل در همجوشی، این ادراک و احساس است که که همجوشی یک جوک است
میکاییل مائول پروفسور فیزیک کابردی در دانشگاه کلومبیا میگوید: تلاش ها برای همجوشی از طریق گرم کردن هیدروژن تا دمای بالاتر از خورشید از سال 1983 آغاز شده و تا 1997 نتایج جالبی داشته است. او میگوید: امروز یک زمان حیرت زا است. و ما از کسانی خواهیم بود که این چالش را حل میکند
ولی در دهه ی نود، دوباره قیمت نفت کاش یافت و مطالعات همجوشی رو به کاهش گذاشت. ایتون کولی رییس موسسه انرژی اتمی انگلستان می گوید: اکنون باید دوباره کوشش کنیم انرژی را با همجوشی به دست بیاوریم و یاد بگیریم سوخت های فسیلی را دردرون زمین باقی بگذاریم تا تمدن ما حفظ شود. این کاری ساده است.
باب مومگارد فیزیکدان پلاسما از اوماها در مورد تلگراف بین دو طرف اقیانوس اطلس در سال 1858 و پایه ریزی جننتک در سال 1976 سخن گفت. او مهندسی را در دانشگاه نبراسکا با گرایش به فیزیک مطالعه کرد.
در سال 2008 مومگارد در آزمایشگاه طراحی سخت افزارهای کامپیوتری کار میکرد. او میگوید: من با خود فکر کردم بسیار خوب! زمان درایوهای سخت گذشته و این درایوها در حال مردن است. من باید کار دیگری کنم. او برنامه هایی را در فیزیک اجرا کرد. او در استانفورد پذیرفته شد و در آنجا توانست به سوالات کیهان شناسی و ماده ی تاریک بپردازد، همچنین در M.I.T.’s P.S.F.C مشغول شد و در آنجا می توانست در مورد همجوشی هسته ای تحقیق کند.
او میگوید: گاهی من در مورد روشی- که بتواند شرایط نامناسب اقلیمی را برگرداند- فکر میکنم.
او دانشجویی روی یک پروژه ی ناتمام بود. M.I.T نتوانست بودجه ی آن را تامین کند و دستگاه همجوشی او نیمه تمام ماند. او می گوید: همان زمانی که این دستگاه و اهرم درخشان و بزرگ آن را ساختیم، بودجه ی تحقیقاتی ما قطع شد. این ماده ی فوق رسانا میتوانست همجوشی را پیش ببرد.

در سال 2015 موسسه ی انجمن مهندسان الکترونیک و الکتریسیته برای مهندسی همجوشی در اوستین تگزاس بر پا شد. بسیاری از اعضای کلیدی انجمن فیزیک دان های پلاسمایی در آنجا بودند و در آنجا دو نوع گفتگوی ارزشمند انجام شد.
اول به وسیله ی فیزیکدان استرالیایی گونتر جانشیتز بود که نه فقط صدایش بلکه قیافه ی او، شبیه آرنولد شوارتزینگر بود. او دستگاه همجوشی خوددمورا معرفی کرد که دو برابرایتر بود و 5 گیگابایت انرژی تولید میکرد. طرح او میتوانست در بیست سال ساخته شود. دمو، به نظر میرسید رسیدن به انرژی ناشی از همجوشی را برای ما به یک واقعیت تبدیل کند.

تفاوت بین شکافت و هم‌جوشی هسته‌ای چیست؟ (+ دانلود فیلم آموزش رایگان) – فرادرس - مجله‌
دوم: دنیس وایت ارائه ی خود را روی آرک گذاشت. او بیان کرد این پروژه میتواند انرژی ناشی از همجوشی را تا سال 2025 تولید کند و تا سال 2030 انرژی همجوشی را به کابل های برقی متصل کند. دمو در حدود سی میلیون دلار و آرک در حدود یک میلیون دلار هزینه داشت.
میدان مغناطیسی قدرتمندی که به وسیله ی H.T.S ایجاد میشد باید به اندازه ی خیلی کوچک و قابل استفاده تبدیل میشد. این برنامه ها میتوانست عوارضی هم داشته باشد.
آیا H.T.S حقیقتا میتواند یک اهرم درخشان برای پیشبرد همجوشی هسته ای باشد؟
وایت و همکاران او شروع به نوشتن مقاله ای برای بیان چگونگی ساخت SPARC و ARC و تبدیل آن به واقعیت کردند. طراحی بعدی وایت، ماشینی بود که میتوانست تا صد میلیون گیگ انرژی تولید کند؛ این حتی از چیزی- که گروه در اوستین مطرح کرده بودند- بیشتربود. وایت در اینجا همجوشی و ادغام هسته ای مقدس خود را میدید.
گروه M.I.T تحقیقات خود را بر ARC/SPARC ادامه داد
پس از دو سال تحقیقات و کارهای آزمایشگاهی و صحبت های رویایی،, SPARC پروژه ای در ارتباط با M.I.T شد( تحقیقات C.F.S در M.I.T)
برخی بنیانگذاران C.F.S کمپانی های انرژی در اروپا و برخی جمعیت های انسان دوستانه ی خیریه هستند. تا سال 2021 این شرکت، بیش از پنجاه متخصص را از SpaceX و Tesla جذب خود کرده است. مرکز همجوشی و علوم پلاسما در قسمت خارجی M.I.T قرار دارد که در فاصله ی چند دقیقه پیاده روی تا شرکت های مدرنا و فایزر است. در ماه مارس، وایت و مومگارد با من ملاقات کردند. من از آنها در مورد کارهایی که در حال انجام است پرسش کردم.
این پژوهش ها بر میدان های مغناطیسی کار میکند. تسلط بر میدان های مغناطیسی پیشرفت بزرگ تکنولوژی امروز را سبب شده است. این همه ی تکنولوژی امروز از درک ما نسبت به کنترل میدان های مغناطیسی به دست آمده است و میدان های مغناطیسی از معادله ی ماکسول و فارادی آمده است و ما این تمدن شگفت انگیز را درست کرده ایم.
آریستوتل می گوید: مغناطیس، روح درون سنگ است و از مغناطیس امروز در مکان یابی کشتی ها، هواپیماها و قطار و تصویر برداری درون بدن انسان استفاده میشود. در سال 1951 فیزیکدان لیمان اشپیتز پیشنهاد داد که میدان مغناطیسی میتواند مانند یک بطری عمل کند که درون آن پلاسمایی هست که فشار و دما را درون ستاره بازسازی میکند. آهنرباها از آن زمان بخش مرکزی مطالعات همجوشی بوده اند.
مومگارد و وایت فضاهای آزمایشگاه خود را توصیف میکنند.
بخش اول مانند یک میز مخصوص در اتاق کتابخانه است. دیوار دور اتاق، بورد کنترل اولین وسیله ی همجوشی در M.I.T است. میز مخصوص تصویری از پلاسمای عمومی میگیرد: خورشید، روشن کردن نورهای شمالی، همجوشی مغناطیسی و نوشته ی علامت نئونیبازکن.

همجوشی هسته‌ای؛ انرژی نامحدود و پاک - زومیت
روی میز یک لوله ی شیشه ای توخالی با سیم پیچ مسی دراطراف آن است. سیم جوری تعبیه شده است تا جریان از آن بگذرد و لوله ی شیشه ای، روی یک صفحه ی فلزی آویزان است. تو شاید توضیحی را از کلاس یبیرستان به یاد بیاوری: جریان الکتریکی از درون یک سیم پیچ، ایجاد میدان مغناطیسی میکند. مومگارد گفت: میتوانی آن را روشن کنی. با زدن تکمه، سر و صدایی شروع میشود. مومگارد گفت: این صدای کشنده ای است که هوا را از لوله بیرون میکشد. او دریچه را چرخاند و مقدار بسیار کمی از هیدروژن را به درون لوله فرستاد و یک نور درخشنده ی صورتی و غلیظ در درون لوله پیدا شد. میدان مغاطیسی که پلاسمای صورتی دارد در فضای خلا بین شیشه و نور، قابل مشاهده بود. مومگارد گفت: این رنگ صورتی پلاسمای فوق داغ است.| این حدود 1000 درجه ی سانتیگراد است ولی شیشه را لمس کن. آن سرد بود. او گفت: اکنون سیم مسی را لمس کن آن گرم بود ولی داغ نبود. گرمای سیم مسی به دلیل مقامت نسبی آن در برابر جریان الکتریسیته است زیرا مس، نیمه رسانا است. و بخشی از انرژی به گرما تبدیل میشود. فوق رساناها گرمایی تولید نمی کنند
این عجیب بود که پلاسمای صورتی با این درجه حرارت و روشنایی، خطرناک نیست.
آیا اگر کمی از آن، بیرون بریزد نتایج وحشتناکی نخواهد داشت؟ مومگارد کمی دریچه را باز کرد تا کمی هوا وارد شود پلاسما از بین رفت. وایت میگوید مردم در مورد همجوشی مانند شکستن مواد رادیواکتیو فکر می کنند ولی همجوشی بر خلاف شکست هسته ای، فرایندی ظریف است؛ مانند یک شمع در هوای آزاد است و هر چیز حتی تنفس یک فرد، آن را خاموش می کند. بیشتر چیزی که مومگارد و وایت در P.S.F.C نشان دادند بخش استاندارد علم همجوشی است.
بطری مغناطیسی یک عقیده ی قدیمی است و پلاسما رایجترین شکل ماده است. پلاسما وضعیتی است که 99.9 کیهان در آن است. دانشمندان پلاسما بطری های مغاطیسی را دهه ها مطالعه کرده اند. آنچه در نگاه فیزیکدان پلاسما در مورد همجوشی دشوار به نظر میرسد اینکه چگونه تریتیوم تولید میشود و وارد چرخه می گردد؟
چگونه الگوهای قرارگرفته در لبه، پیشبینی و محاسبه میشود؟
آیا محاسبات کوانتومی، مطالعه ی امواج الکترومغناطیس را در پلاسما ممکن میکند؟
برعکس بیشتر چیزی که درمورد پلاسما برای فرد غیرمتخصص دشوار به نظر میرسد پلاسمای فوق داغ، بطری های مغناطیسی و مارپیچ های چنبره ای است و همه ی اینها از نظر یک فیزیکدان همجوشی مانند نان و کره است!

وایت میگوید: انرژی همجوشی به نظر خیلی کسل کننده است ولی این، منبع قدرتمند حرارت خواهد بود. مومگارا اضافه میکند: ما حرارت را از زمان جیمز وات به الکتریسیته تبدیل می کنیم.
شگفت ترین بخش پژوهش، مغناطیس H.T.S است و این باعث بزرگترین تردید در جامعه ی علمی شده است. من در مورد ماده ای که بر چنین میدان مغناطیسی قدرتمندی فشار وارد میکند دچار شگفتی هستم ... مغناطیس H.T.S در توکوماک های آینده استفاده خواهد شد ولی من تصور میکنم با میدان مغناطیسی ضعیفتری کار کند.
مومگارد می گوید: بیشتر انتقاداتی که وجود دارد در مورد علم این پروژه نیست بلکه در مورد زمان آن است. مغناطیس درون ایتر حدود سی سال طول کشیده است. SPARC هجده مغناطیس H.T.S خواهد داشت که هر کدام از 16 پنکیک درست شده است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [11/23/2021 10:20 AM]
در حال حاضر نزدیک به بیست موسسه ی مطالعاتی بر روی همجوشی وجود دارد (قبلا در مورد توکاماک چینی خورشید مصنوعی چینی مطلبی در همین کانال بیان شد.)
کارمند دیگر C.F.Sجوی دان است. او 35 ساله است و در M.I.T کار میکند. هدف اصلی دان، تولید مغناطیس هاست. او میگوید: وقتی آنها مرا استخدام کردند گفتند مشکل علمی وجود ندارد و فقط چالش های مهندسی در این مسیر باقی مانده است. تو نمیتوانی قوانین فیزیک را تغییر دهی ولی چالش مهندسی قابل حل است.
دان کار خود در SpaceX متفاوت از کار در C.F.S نمیداند. او اعتقاد دارد همه ی پروژه ها در ابتدا با شکست مواجه میشود ولی نباید از شکست ترسید و شکست مقدمه ی پیروزی است
او و تیمش در حدود 3 سال روی مغناطیس کار کرده اند. آهنربای آنها در حدود 20 درجه ی کلوین سرد شده است و هوای درون آن به داخل خلا فرستاده میشود. هدف برقرار کردن جریان درون آن است تا میدان مغناطیسی تا حد 20 تسلا ایجاد کند.(مغناطیس آشپزخانه در حدود 0.001 تسلا و در M.R.I در حدود 1.5 تسلا کار میکند. مغناطیس قطارهای پرسرعت در حدود پنج تسلا است.)چین همجوشی هسته ای خورشید را شبیه سازی می کند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency
دان در کار خود موفق شد. او می گوید: ما علم را ثابت کردیم تصور میکنم ما باعث ایجاد تفاوت شده ایم. وقتی مردم از من می پرسند چرا همجوشی؟ اینطور تصور میکنم: این راه حلی در مقیاس و اندازه ی مشکل و چالش کنونی است.(یعنی به همان اندازه ی چالش و مشکل، بزرگ و پر اهمیت است.)
ولی هنوز تا رسیدن همجوشی به داخل آشپزخانه ی شما راهی طولانی باقی مانده است.
آیا این دستگاه ها پلاسما را برای دوره ی طولانی نگه میدارد؟ آیا فشار کار خود دستگاه را خراب نمی کند؟
در زمان برادران رایت، ویلبرور ادعا میکرد کمتر از هزار سال دیگر انسان پرواز خواهد کرد ولی دو سال بعد هواپیمای برادران رایت به پرواز درآمد!

https://www.newyorker.com/magazine/2021/10/11/can-nuclear-fusion-put-the-brakes-on-climate-change?fbclid=IwAR0XnTunayt6jYsc5bA7q9md4hWz_ESxlXFf4e8oEnHHesTQ5qXVK6PCSPg


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نقش آتش در رسیدن انسان بهسلسله مباحث هوش مصنوعیاهرام مصر از شگفتی های جهچالش کمبود اندام برای پیمننژیتتغییر خود یا تغییر دیگرااحتیاط در ورزش زانو در خاششمین کنگره بین المللی سحقیقت، آن چیزی نیست که جلهوش مصنوعی از عروسک بازی محدودیت چقدر موثر استاستفاده از هوش مصنوعی در واکسن ضد اعتیاددلایلی که نشان میدهد ما ببازگشایی مجدد مطب دکتر سدرمان جدید سرطانگالکانزوماب، دارویی جدیمدل های ریز مغز مینی برینتنفس هوازی و میتوکندریآیا رژیم غذایی گیاهی سلارژیم ضد التهابیALS نگاهی کامل بر بیماری وتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زبان در سلطه و قدرت اسوخت هیدروژنی پاکای آنکه نامش درمان و یادشنخاع ما تا پایین ستون فقرمنابع انرژی از نفت و گاز جنگ هفتاد و دو ملت همه را ادامه بحث تکامل چشمضررهای مصرف شکر و قند بر حباب هایی تو در توهوش مصنوعی به شناسایی کااصل علت و تاثیریک پیام منفرد نورون مغزی دولت یا گروهکبحثی درباره هوش و تفاوتهدریای خداپلاسمای غالبمرگی وجود نداردتو انسانی و انسان، شایستآتش منبع انرژیراست دستی و چپ دستیفیزیک هوشیاریتاثیر درجه حرارت بر عملکنمای موفقیتسیر آفرینش از روح تا مغز ایپیداکرینچرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هوشمندارتباط از بالا به پایین معقل سالمحس و ادراک قسمت چهل و هفتهوش عاطفی قسمت هفتماعتیاد و تلاش های درمانی ژن هوش و ساختارهای حیاتی دژاوو یا آشناپنداریبرلیتیوندرگیری اعصاب به علت میتوپیوند سر آیا ممکن استمشکلات نخاعیتولید سلولهای جنسی از سلآسانی موفقیتزمان و مکان، ابعاد کیهان فراموشی و مسیر روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکنهایت معرفت و شناخت درک عساختن آیندهاگر میدانی مصیبت بزرگتر نسبت ها در کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان شگفت انگیزاز نخستین همانند سازها تعوامل موثر در پیدایش زباحس و ادراک قسمت پنجاه و دهوش، ژنتیکی است یا محیطیبه کدامین گناه کشته شدندکم کردن کالری روشی سودمندائما بخوانبرخی نرمش ها برای زانوذهن ما از در هم شکستن منبپاکسازی مغزمعجزه ی علمتوهم جسمافزایش سرعت پیشرفت علوم زندگی زمینی امروز بیش از قفس دور خود را بشکنتاریخ همه چیز را ثبت کردهنوار عصب و عضلهسدسازی روش مناسب برای مقابزار بقا از نخستین همانهم نوع خواری در میان پیشیمنتظر زمان ایده آل نشوجامعه ی آسمانیاز تکنیکی تا مغز از مغز تعدالت برای من یا برای همهحس و ادراک قسمت شصت و دوهدف از خلقت رسیدن به ابزابوزون هیگز جهان را از متلکوچکترین چیز یک معجزه اسداروی جدید برای میاستنی برداشتت از جهان رو زیاد رفلکس وتری با توضیح دکتر پرتوزایی از جسم سیاهمغز و سیر تکامل ان دلیلی تیک و اختلال حرکتیامیوتروفیک لترال اسکلروزاویه نگاه ها یکسان نیستقانون جنگلتری فلوپرازیننورالژیسردرد عروقی میگرنابزار بقا از نخستین همانهمیشه، آنطور نیست که هستموسیقی نواز تکینگی تا مغز از مغز تسوالات پزشکیخواندن ، یکی از شستشو دهنوقتی فهمیدی خطا کردی برگبیماری آلزایمر، استیل کوکاهش میل جنسی در ام اسدخالت در ساختار ژنهابسیاری از بیماری های جدیرویکردهای جدید ضایعات نختکامل ابزار هوش ، راه پر آنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز برای فراموشی بیشتر کانقراض را انتخاب نکنیدقسم به فقرتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرچگونه مغز پیش انسان یا همشکل های متفاوت پروتئین ههنر، پر کردن است نه فحش دمکانیک کوانتومی بی معنی از تکینگی تا مغز از مغز تخودت را از اندیشه هایت حفبیماری، رساله ای برای سلویروس مصنوعیدر آرزوهایت مداومت داشتهکتاب طبیعت در قالب هندسهتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا ما تنها موجودات زنده روح رهاییتأثیر شیرینی های حاوی لونقاشی هایی با بوی گذشته یسفرنامه سفر به بم و جنوب انرژِی برای ایجاد اضطرابلرزش ناشی از اسیب به عصبتصویر زیبا از سلولابعاد و نیازهای تکاملینگاه انسان محدود به ادراشادی، پاداش انجام وظیفهجراحی گردن همیشه برای دیهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ی تاریکاز تکامل تا مغز، از مغز توالزارتان داروی ضد فشار خدای رنگین کمانبا تعمق در اسرار ابدیت و درمان های رایج ام اسگل خاردار، زیباستتلاش های جدید شرکت نورالآیا انسان با مغز بزرگش اخروشهای شناسایی قدرت شنواتاثیر ژنها بر اختلالات خروشی برای بهبود هوش عاطفتاثیر کلام در آیات کلام بنقش انتخاب از طرف محیط، نسلطان جنگل یا صاحب ملکوتاولویت بندی ها کجاستچالش دیدگاه های سنتی در بمنابع انرژي پاک سرچشمه حتغییر دیگران یا تغییر خواحتیاط در تعویض داروهاشعار و عملحقایق ممکن و غیر ممکنهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از انرژی خلاواکسن علیه سرطاندنیا فریب و سرگرمیبازگشت از آثار به سوی خدادرمان دارویی سرطان رحم بگام کوچک ولی تاثیرگذارمدیون خود ناموجودتنفس هوازی و میتوکندریآیا راهی برای بهبود وضعیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وNVG 291تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش سجده بر عملکرد مغزسودمندی موجودات ابزی بر ای جان جان بی تن مرونخاع درازتر یا کوتاهتر کمنابع انرژی از نفت و گاز جنگ و تصور از جنگاداراوون تنها داروی تاییضررهای شکر بر سلامت مغزحد و مرزها توهم ذهن ماستهوش مصنوعی تعاملیاصل عدم قطعیت از کوانتوم یک پیشنهاد خوب برای آسان دوچرخه در کاهش دردهای کمبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک فرد دیگر و رفتارهای اپمبرولیزوماب در بیماری چمراقب خودتون و خانواده هتو با همه چیز در پیوندیآثار باستانی تمدن های قدرجزخوانی هایی که امروز بفیزیک و هوشیاریتاثیر درجه حرارت بر عملکنمایش تک نفرهسیستم تخلیه ی مغز بینشی نایا کوچک شدن مغزانسان الچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هوشیارارتباط بین هوش طبیعی و هوعقلانیت بدون تغییرحس و ادراک قسمت چهل و هشتهوش عاطفی قسمت یازدهاعتیاد را به دور بیندازژن یا نقشه توسعه مغز و نقدگرگونی های نژادی و تغییبرنامه و ساختار پیچیده مدرب بسته با غیر خود باز مپیوند سر، یکی از راه حلهامشکلات بین دو همسر و برخیتولترودینآشنا پنداریزمان و گذر آن سریع استفراموشی آرمانتاثیر رو ح و روان بر جسمنهایت در بی نهایتساختن آینده، بهترین روش اگر نیروی مغناطیس نباشد نسبت طلایی، نشانه ای به سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی که نه با یک رخداد و از نخستین همانند سازها تعوامل ایجاد لغت انسانی و حس و ادراک قسمت پنجاه و سهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابه امید روزهای بهترکمالگرایی دشمن پیشرفتدارچینبرخی نرمش های گردنذهن چند جانبه نیازمند نگپارادوکس ها در علممعجزه ی علم در کنترل کرونتوهمات و شناخت حقیقتافسردگی و اضطراب در بیمازندگی زودگذرقفس ذهنتاریخ، اصیل نیست و ساخته نوار عصب و عضلهسرنوشتابزار بقا از نخستین همانهمه چیز موج استمنحنی که ارتباط بین معرفجاودانگی مصنوعیاز تکینگی تا مغز و از مغز عسل طبیعی موثر در کنترل بحس و ادراک قسمت شصت و ششهر چیز با هر چیز دیگر در تبی نهایت در میان مرزهاکووید نوزده و خطر بیماری داروی جدید برای کاهش وزنبررسي علل احتمالي تغيير رفتار مانند بردهپرسشمغز کوانتومیتیکاگرلور داروی ضد انعقاامید نیکو داشته باش تا آنزاوسکا درمان گوشرقانون جنگلترک امروزنورالژی تریژمینالسرطان کمیت گراییابزار بقا از نخستین همانهمکاری یا رقابتموسیقی هنر مایع استاز تکینگی تا مغز از مغز تپیامهای کاربرانخواب زمستانی سلول های سروقتی پر از گل شدی خودت را بیماری الزایمرکاهش مرگ و میر ناشی از ابدر میان تاریکی و روشناییبشکه ای که ته نداره پر نمرویا و واقعیتتکامل تکنولوژیآنها نمیخواهند دیگران رامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟انواع سکته های مغزیقضاوت ممنوعتسلیم ارتباط با من برترچگونه هموساپينس بر زمین شکل پنجم مادههوموارکتوس ها ممکن است دمکانیزمهای دفاعی در براباز تکینگی تا مغز از مغز تخودروهای هیدروژنیبیندیشویروس های باستانی، مغز مدر آسمان هدیه های نادیدنکتاب، سفری به تاریختفاوت ایستایی و تکاپوآیا مصرف مولتی ویتامین هروزه داری متناوب، مغز را تئوری تکامل امروز در درمچقدر به چشم اعتماد کنیمسفرنامه سفر به بم و جنوب انسولینلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتصویر زیبای اصفهانابعاد اضافه ی کیهاننگاه از بیرون مجموعهشب سیاه سحر شودجستجوی متن و تصویر به صورهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ی خالیاز تکامل تا مغز، از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقخدایی که ساخته ی ذهن بشر با خودت نجنگدرمان های علامتی در ام اسگل درون گلدانتلاش هایی در بیماران قطع آیا احتمال دارد رویا از آآیا احتمال دارد رویا از آروشی جدید در درمان قطع نختاثیر کپسول نوروهرب بر ننقش اتصالات بین سلولهای سم زنبور ، کلیدی برای واراولین قدم شناخت نقص های خچاالش ها در تعیین منبع هومنابع انرژی از نفت و گاز تغییر دادن ژنها آیا روزی احساس گذر سریعتر زمانصبور باشحل مشکلهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاواکسنی با تاثیر دوگانه ادنیا مکانی بسیار اسرارآمبازگشت به ریشه های تکاملدرمان زخم دیابتی با تکنوگامی در درمان بیماریهای مدیریت اینترنت بر جنگتنفس بدون اکسیژنآیا راهی برای رفع کم آبی رژیم غذایی سالم و ضد التهفقر داده ها در هوش مصنوعیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياسی و سه پل اصفهانایمپلانت مغزینخستین تمدن بشریمنابع بی نهایت انرژی در دجنگ داده هاادب برخورد با دیگرانضعیف و قویحریص نباشهوش مصنوعی در کامپیوترهااصل، روان و نفس استیک آلل ژنتیکی که از نئانددوچرخه سواری ورزشی سبک و بحثی درباره هوش و تفاوتهدرک نیازمند شناخت خویش اپنج اکتشاف شگفت آور در مومراحل ارتقای پله پله کیهتو با باورهایت کنترل میشآدم عاقل، وقت خودش را هدررحم مصنوعیفیزیک آگاهیتاثیر درجه حرارت بر عملکچند نرمش مفید برای کمردرسیستم تعادلی بدنایا این جمله درست است کسیچرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان های بسیار دیگرارتباط شگفت مغز انسان و فعقیده ی بی عملحس و ادراک قسمت چهل و دومهوش عاطفی قسمت پنجماعداد بینهایت در دنیای مژن ضد آلزایمردانش قدرت استبرنامه ی مسلط ژنها در اختدرختان چگونه بر تشکیل ابپیوندهای پیچیده با تغییرمشکلات روانپزشکی پس از ستومورها و التهاب مغزی عاآشنا پنداریزمان و صبرفرایند پیچیده ی خونرسانیتاثیر روده بر مغزنهادینه سازی فرهنگ اختلاساختار فراکتال وجود و ذهاگر نعمت فراموشی نبود بسنشانه های گذشته در کیهان منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی که از یک منبع، تغذیاز نخستین همانند سازها تعواملی که برای ظهور لغت احس و ادراک قسمت پنجاه و شهیچ چیز همیشگی نیستبه بالا بر ستارگان نگاه ککمردردداروهای مصرفی در ام اسبرخی یونها و مولکول های مذهن هوشیار در پس ماده ی مپاسخ گیاهان در زمان خوردمعجزه در هر لحظه زندگیتوکل بر خداافسردگی و ساختار مغززندگی سلول در بدن، جدای اقفس را بشکنتازه های اسکیزوفرنی(جنونوار عصب و عضلهسریع دویدن مهم نیستابزار بقا از نخستین همانهمه چیز و هیچ چیزمنشأ اطلاعات و آموخته ها جایی برای یاد گرفتن باقی از تکینگی تا مغز از مغز تعشق به هفت مرتبه ی شناختیحس و ادراک سی و هفتمهر جا که جات میشه، جات نیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکودک هشت ساله لازم است آدداروی جدید برای ای ال اسبررسی مغز با امواج مادون رفتار وابسته به شکلپرسش و چستجو همیشه باقی امغز آیندگان چگونه است ؟تیروفیبان موثر در سکته ی امید نجاتزبان فرایند تکاملی برای قانونمندی و محدودیت عالمترکیب آمار و ژنتیکنوسانات کوانتومی منبع ماسرعت فکر کردن چگونه استابزار بقا از نخستین همانهمانند سازی در انسانمیلر فیشر نوعی نادر از گیاز تکینگی تا مغز از مغز تسایتهای دیگرخواب سالم عامل سلامتیوقتی تو از یاد گرفتن باز بیماری ای شبیه آلزایمر و کاهش التهاب ناشی از بیمادر مانهای کمر دردبشریت از یک پدر و مادر نیرویا و کابوستکامل جریان همیشگی خلقتآنژیوگرافی از مغزمغز بزرگ چالش است یا منفعزبان ریشه هایی شناختی اسانیس بی کسانقطار پیشرفتتسلیم شدن از نورون شروع مابزار بقای موجود زنده از چگونه هوشیاری خود را توسشکرگزار هر چیزی باش که داهورمون شیرساز یا پرولاکتما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز- از مغز خورشید مصنوعیبیهوش کردن در جراحی و بیمویرایش DNA جنین انسان، بردر آستانه ی موج پنجم کوویکتابخانهتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا مغز تا بزرگسالی توسعروزه داری و التهاب زیانبتئوری تکامل در پیشگیری و نقش قهوه در سلامتیسفری به آغاز کیهانانسولین هوشمندلزوم گذر انسان از حدها و تصویربرداری فضاپیمای آمابعاد بالاترنگاه از دور و نگاه از نزدشبیه سازی میلیون ها جهان جستجوی هوشیاری در مغز ماهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ای ضد التهابیاز تکامل تا مغز، از مغز تواکنش به حس جدیدخدایا جز تو که را دارمبا خدا باشدرمان ژنتیکی برای نوآوریگل زندگیتلاشی برای درمان قطع نخاتلاشی تازه برای گشودن معآیا بدون ناظر هوشمند هم بروشی جدید در درمان نابینتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقش تیروئید در تکامل مغزسماگلوتید داروی کاهش دهناولین مورد PML به دنبال تکنابینایی در نتیجه ی گوشی منابع انرژی از نفت و گاز تغییر زودتر اتصالات مغزیاحساسات کاذبصبور باشحلقه های اسرارآمیزهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاوابستگی یعنی قلادهدنیای شگفت انگیز کوانتومبازخورد یا فیدبکدرمان ساده ی روماتیسمگامی در درمان بیماریهای مداخله ی زیانبار انسانتنها مانع در زندگی موارد آیاما مقهور قوانین فیزیکرژیم غذایی ضد التهابیفلج نخاعی با الکترودهای تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياسیلی محکم محیط زیست بر انایمپلانت مغزی و کنترل دو نخستین تصویر از سیاهچالهمنابع جدید انرژیجنبه های موجی واقعیتادراک ما درک ارتعاشی است طلوع و حقیقتحرکات چشم، ترجمه کننده ی هوش مصنوعی در تفکر خلاق ااصلاح خطا با رفتن بر مسیریک جهش ممکن است ذهن انساندوپامین قابل حل در آببحثی درباره احساسات متفادرک و احساسپول و شادیمرز مرگ و زندگی کجاستتو باید نیکان را به دست بآرام باشرحم مصنوعیفیزیکدانان ماشینی برای تتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیسیستم دفاعی بدن علیه مغز ایا ابزار هوشمندی یا مغز چرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هایی در جهان دیگرارتباط شگفت انگیز مغز انعلم و ادراک فقط مشاهده ی حس و ادراک قسمت چهل و سومهوش عاطفی قسمت اولبقا با سازگارترین فرد اسژنها نقشه ایجاد ابزار هودانش محدود به ابعاد چهاربرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱درختان اشعار زمینپیوندی که فراتر از امکانمشکلات روانپزشکی در عقب تومورهای نخاعیآشناپنداری چیستزمان واقعیت است یا توهمفرایند تکامل و دشواری هاتاثیر روزه داری بر سلامت چهار میلیارد سال تکامل بساختار شبکه های مغزی ثاباگر نعمت فراموشی نبود بسنشانه های پروردگار در جهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی در ذهناز نشانه ها و آثار درک شدعوارض ازدواج و بچه دار شدحس و ادراک قسمت بیست و چههیچ چیز، چقدر حقیقی استبه بالاتر از ماده بیندیشکمردرد ناشی از تنگی کاناداروهای ام اسبرخی اثرات مضر ویتامین دذهن و زندگیپختگی پس از چهل سالگي به معرفت و شناختتوپیراماتاقلیت خلاقزندگی، مدیریت انرژیقله برای دیدن نه برای به تازه های بیماری پارکینسونوار عصب و عضله مهم در تشسریعترین کامپیوتر موجودابزار بقا از نخستین همانهمه چیز کهنه میشودمنشاء کوانتومی هوشیاری اجایی خالی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تعشق درونی به یگانگی خلقتحس و ادراک- قسمت پنجاه و هر حرکت خمیده می شود و هر بی ذهن و بی روحکودک ایرانی که هوش او از داروی جدید برای دیابتبررسی و اپروچ جدید بر بیمرفتار اجتماعی انسان، حاصپرسشگری نامحدودمغز اندامی تشنه ی انرژی اتکنولوژی های جدید و حالتامید جدید بر آسیب نخاعیزبان متغیرقارچ بی مغز در خدمت موجودترکیب حیوان و انساننوشیدن چای برای مغز مفید سطح آگاهی، رخدادهای زندگابزار بقا از نخستین همانهمجوشی هسته ای، انرژِی بمیهمانهای ناخوانده عامل از تکینگی تا مغز از مغز تخواب سالم عامل سلامتی و یوقتی خودت را در آینه دیدیکاهش حافظه هرچند فرایندیدر محل کار ارزش خودت را ببعد پنجمرویا و خبر از آیندهتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز خمغز بزرگ چالشهای پیش روزبان شناسی مدرن در سطح سلانگشت ماشه ایقطره قطرهتست نوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از چگونه واکسن کرونا را توزشکست حتمیهوش فوق العاده، هر فرد اسما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز- از مغز خوش قلبی و مهربانیبیهوشی در بیماران دچار اویشن پرودر برابر حقایق جدیدکجای مغز مسئول پردازش تجتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا همه جنایت ها نتیجه بیروزه داری و بیمار ی ام اس تئوری جدید، ویران کردن گنقش مهاجرت در توسعه نسل اسقوط درون جاذبه ای خاص، چانسان قدیم در شبه جزیره علزوم سازگاری قانون مجازاتصور ما ازمشکلات و واقعیاتفاق و تصادفنگاه از درون قفس یا بیرونشبیه سازی سیستم های کوانحفره در مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی نیستاز تکامل تا مغز، از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمرخرما منبع بسیار خوب آنتی با طبیعت بازی نکندرمان کارتی سل و تومور مغگلوله ی ساچمه ایگلوئونتلاشی جدید در درمان ام اسآیا برای تولید مثل همیشه روشی جدید در درمان سکته متاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش حفاظتی مولکول جدید دسندرم کووید طولانیاولین مورد پیوند سر در انناتوانی از درمان برخی ویمنابع انرژی از نفت و گاز تغییر عمودی سر انسان از پاخلاق و علوم اعصابصبر لازمه ی پیروزی استحمله ویروس کرونا به مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدنیایی پر از سیاهچاله بازسازي مغز و نخاع چالشی درمان سرگیجه بدون نیاز بگاهی لازم است برای فهم و مدارک ژنتیکی چگونه انسانتنها در برابر جهانآگاهی فراتر از آگاهیرژیم غذایی ضد دردفلج بل، فلجی ترسناک که آنتاثیر گیاهخواری بر رشد و نقش غذاها و موجودات درياسینوریپا داروی ترکیبی ضدایمپلانت مغزی کمک میکند نخستین روبات های زنده ی جمناطق خاص زبان در مغزجنسیت و تفاوت های بیناییادغام میان گونه های مختلطلای سیاهحرکت چرخشی و دائمی کیهانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاصول انجام برخی نرمش ها دیک رژیم غذایی جدید، می تودورترین نقطه ی قابل مشاهبحثی درباره احساساتی غیردرک کنیم ما همه یکی هستیمپول و عقیدهمرز بین انسان و حیوان کجاتو برای خزیدن خلق نشده ایآرامش و دانشرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرفال نیکوتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیسکوت و نیستیایا بیماری ام اس (مولتیپچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان یکپارچهارتباط شگفت انگیز مغز انعلم و روححس و ادراک قسمت نهمهوش عاطفی قسمت دهمبقا در ازای بیماریژنها ، مغز و ارادهدانش بی نهایتبرین نت به جای اینترنتدرد و درسپیوستگی همه ی اجزای جهانمشاهده گر جدای از شیء مشاتومورهای ستون فقراتآشتی بهتر استزمان پلانکفرایند حذف برخی اجزای مغتاثیر روغن رزماری استنشاچهار ساعت پس از کشتار خوکسادیسم یا لذت از آزار داداگر با مطالعه فیزیک کواننشانه های بیداری روحیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان، تصادفی نیستاز نظر علم اعصاب یا نرووسعید نوروز مبارکحس و ادراک قسمت بیست و یکهیچ وقت خودت را محدود به به جای محکوم کردن دیگران کمردرد و علل آنداروهای تغییر دهنده ی سیبرخی اختلالات عصبی مثانهذهن و شیمی بدنپدیده خاموش روشن در پارکمغز فکر میکند مرگ برای دیتوانایی مغز و دیگر اجزای اقیانوس نادانیزندان ذهنیقله سقوطتازه های درمان ام اسنوار عصب و عضله برای تاییسرکه انگبین عسلی مفید برابزار بقا از نخستین همانهمه چیز در زمان مناسبمهمان ناخواندهجاذبهاز تکینگی تا مغز از مغز تعشق، شلوغ کردن نیستحس و ادراک- قسمت بیست و پهرچیز با یک تاب تبدیل به بی سوادی در قرن 21کودکان مهاجرداروی جدید ضد میگرنبررسی ژنها در تشخیص بیمارقیبی قدرتمند در برابر مپس از اگو یا بعد از نفسمغز انسان ایا طبیعتا تماتکنولوژی و پیشرفتامید درمان کرونا با همانزبان مشترک ژنتیکی موجوداقبل و بعد از حقیقتترازودوننوعی سکته مغزی ، وحشتناک سعی کن به حدی محدود نشویابزار بقا از نخستین همانهمراه سختی، اسانی هستمیوتونیک دیستروفیاز تکینگی تا مغز از مغز تخواب عامل دسته بندی و حفطوقتی خورشید هست شمع به کاکاهش دوپامین عامل بیماریدر چه مرحله ای از خواب ، ربعد از کرونارویا بخشی حقیقی از زندگی تکامل داروینی هنوز در حاآنزیم تولید انرژی در سلومغز بزرگ و فعال یا مغز کوزبان شناسی نوین نیازمند انگشت نگاری مغز نشان میدلمس کوانتومیتست آر ان اس دز میاستنی گابزار بقای موجود زنده از چگونه آن شکری که می خوریمشگفت نیست من عاشق تو باشمهوش مصنوعی می تواند بر احما اکنون میدانیم فضا خالاز تکینگی تا مغز- از مغزتخوش خیالی و خوش بینیبیوگرافیواقعیت فیزیکی، تابعی از در درمان بیماری مولتیپل کرونا چه بر سر مغز می آورتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا هوش مصنوعی می تواند نروزه داری سلول های بنیادتا 20 سال آینده مغز شما به نقش میدان مغناطیسی زمین سلول های مغزی عامل پارکیانسان میوه ی تکامللزوم سازگاری قانون مجازاتصور از زمان و مکاناتوبان اطلاعات و پلِ بیننگاه از درون مجموعه با نگشبکه های مصنوعی مغز به درحق انتخابهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی بیش از یک خلا از خود رها شوواکسن کووید 19 چیزهایی که خسته نباشی بابابالاترین هدف از دولتدرمان پوکی استخواندرمان پوکی استخوانگمان میکنی جرمی کوچکی در تمایل زیاد به خوردن بستنآیا بزرگ شدن مغز فقط در دريتوکسيمب در درمان ام استاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش حیاتی تلومر دی ان آ دسندرم گیلن باره به دنبال اولین هیبرید بین انسان و ناتوانی در شناسایی چهره منابع انرژی از نفت و گاز تغییرات منطقه بویایی مغزاخلاق پایه تکامل و فرهنگصبر و واقعیتحمایت از طبیعتهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاوبینار اساتید نورولوژی ددنیا، هیچ استباغچه ی مندرمان سرگیجه بدون نیاز بگاهی مغز بزرگ چالش استمروری بر تشنج و درمان هایتنهاییآپومورفین در پارکینسونراه فراری نیستفلج خوابتاثیر انتخاب از طرف محیط نقش غذاها در کاهش دردهای سیگار عامل افزایش مرگ ومایمپلانت نخاعی میتواند دنرمش های مفید برای درد زامناطق خاصی از مغز در جستججنسیت و تفاوت های بیناییادغام دو حیطه علوم مغز و طوفان فقر و گرسنگی و بی سحس متفاوتهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاصول توسعه ی یک ذهن کاملیکی از علل محدودیت مغز امديدن با چشم بسته در خواب بخش فراموش شده ی حافظهدرک احساسات و تفکرات دیگپوست ساعتی مستقل از مغز دمرز جدید جستجو و اکتشاف، تو تغییر و تحولیآرامش و سکونرساناها و ابر رساناها و عفاکسیبتتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانی و علمسکوت، پر از صداایا بدون زبان میتوانیم تچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان یکپارچهارتباط غیرکلامی بین انساعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهحس و ادراک قسمت چهارمهوش عاطفی قسمت دومبقای حقیقی در دور ماندن اژنهای مشترک بین انسان و ودانشمندان موفق به بازگردبرای یک زندگی معمولیدرد باسن و پا به دلیل کاهپیام های ناشناخته بر مغز مشاهده آینده از روی مشاهتوهم فضای خالیآغاز فرایند دانستنزمان به چه دلیل ایجاد میشفراتر از دیوارهای باورتاثیر رژیم گیاه خواری بر نون و القلمسازگاری با محیط بین اجزااگر تلاش انسان امروز برانظام مثبت زندگیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش های ژنتیکی مفید در سااز نظر علم اعصاب اراده آزعامل کلیدی در کنترل کارآحس و ادراک قسمت بیست و دوهیچ کاری نکردن به معنی چیبه خوبی های دیگران فکرکنکمردرد با پوشیدن کفش مناداروهای ضد بیماری ام اس وبرخی اصول سلامت کمرذهن پر در برابر آگاهیپروژه ی ژنوم انسانیمغز قلبتوانایی یک فرد، برای تغیالکترومغناطیس شنوایی و هزونیسومایدقلب های سادهتبدیل پلاستیک به کربن و سنوار عصب و عضله تعیین محلسرگیجه از شایعترین اختلاابزار بقا از نخستین همانهمه چیز در زمان کنونی استمهندسی ژنتیک در حال تلاش جاذبه و نقش آن در شکلگیریاز تکینگی تا مغز از مغز تعصب حقوق نورولووحس و ادراک- قسمت شصت و چههز ذره، یک دنیاستبی شرمیکودکان میتوانند ناقل بی داروی جدید ضد الزایمربررسی بیماری التهابی رودرموزی از نخستین تمدن بشرآلودگی هوا چالش قرن جدیدمغز انسان برای ایجاد تمدتکنولوژی جدید که سلول هاامیدهای جدید برای بازیابزبان چهار حرفی حیات زمینقبل از آغازترازودوننیوالینشلیک فراموشیابزار بقا از نخستین همانهمراهی میاستنی با برخی سمیگرن و پروتئین مرتبط با از تکینگی تا مغز از مغز تخواص فلفل سبزبیماری ای شبیه ام اس مولتوقتی ریشه ها عمیقند از چیکاهش سن بیولوژیکی، تنها در ناامیدی بسی امید استبعد از کرونارویا تخیل یا واقعیتتکامل داروینی هنوز در حاآواز خواندن در قفس، نشانمغز بزرگترین مصرف کننده زبان، نشان دهنده ی سخنگو انتقال ماده و انرژیلووفلوکساسینتشنچ پانایوتوپولوس تشنج ابزار بقای موجود زنده از چگونه انتظارات بر ادراک شگفت انگیز بودن کیهانهوش مصنوعی و کشف زبان هایما از اینجا نخواهیم رفتاز تکینگی تا مغز، از مغز خوشبختی چیستبیوگرافیواقعیت چند سویهدر سال حدود 7 میلیون نفر کریستال هاتقلید از روی طبیعتآیا هوش مصنوعی زندگی بشرروزهای بد باقی نمیماندتا بحر یفعل ما یشانقش محیط زندگی و مهاجرت دسلول های بنیادیانسان ها می توانند میدان لزوم عدم وابستگی به گوگل تصادف یا قوانین ناشناختهاتوسوکسیمایدنگاه حقیقی نگاه به درون اشبکیه های مصنوعیحقیقت قربانی نزاع بین بی هوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالیاز درخواست ها جدا شوواکسن کرونا و گشودن پنجرخطا در محاسبات چیزی کاملباهوش ترین و با کیفیت تریدرمان آرتروز با ورزش موضگنجینه ای به نام ویتامین محدودیت های حافظه و حافظتمایز یا کشف یگانگیآیا تکامل و تغییرات ژنتیریه زغالیتاثیر کتامین در درمان پانقش خرچنگ های نعل اسبی درسندرم پیریفورمیساولین تصویر در تاریخ از سنادیدنی ها واقعی هستندمنابع انرژی از نفت و گاز تغییرات مغز پس از 40 سالگیاختلاف خانوادگی را حل کنصبر بسیار بایدحوادث روزگار از جمله ویرهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاوجود قبل از ناظر هوشمنددندان ها را مسواک بزنید تبحتی علمی درباره تمایل بدرمان سرگیجه بدون داروگاهی جهت را عوض کنمرکز هوشیاری، روح یا بدن تنهایی رمز نوآوری استآپومورفین در پارکینسونراه نجاتفلج خواب چیستتاثیر احتمالی عصاره تغلینقشه مغزی هر فرد منحصر بهسیاهچاله هاایمان به رویانرمش های مفید در سرگیجهمنبع نور واقعی و ثابت، حقجهل مقدسارتقا و تکامل سنت آفرینش طوفان بیداریحس چشایی و بویاییهوش مصنوعی درمانگر کامپیاصول سلامت کمریافته های نوین علوم پرده دی متیل فومارات(زادیوا)(بخش های تنظیمی ژنومدرک تصویر و زبان های مخلتپوشاندن خود از نورمرزهای حقیقی یا مرزهای تتو جهانی هستی که خودش را آرامش(سکوت) stillness و تکاپورستگاری محدود به یک راه نفاجعه ی جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکچند روش ساده برای موفقیتسکته مغزیایا تکامل هدفمند استچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری کجاست قسمت53جهان کنونی و مغز بزرگتریارتروز یا خوردگی و التهاعلم به ما کمک میکند تا موحس و ادراک قسمت نوزدهمهوش عاطفی قسمت سومبلندی در ذهن ما درک بلندیژنهای هوش ، کدامنددانشمندان نورون مصنوعی سبرای پیش بینی آینده مغز ددرد زانو همیشه نیاز به جرپیدایش زبانمشاهدات آمیخته با اشتباهتوهم فضای خالی یا توهم فضآغاز فصل سرما و دوباره تکزمان شگفت انگیزفرد موفقتاثیر رژیم گیاه خواری بر نوآوری ای شگفت انگیز دانستم با شعار قانون بدترین اگر خواهان پیروزی هستینظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش های ژنتیکی غیر تصادفاز نظر علم اعصاب اراده آزعادت همیشه خوب نیستحس و ادراک قسمت بیست و سوهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبه خودت مغرور نشوکنفرانس تشنج هتل کوثر اصداروهای ضد تشنج با توضیح برخی اطلاعات روانشناسی مذهن تو همیشه به چیزی اعتقپروژه ی ژنوم انسانیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتوازن مهمتر از فعالیت زیالکتروتاکسی(گرایش و حرکزونا به وسیله ویروس ابله قلب و عقلتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نوار عصب و عضله در مطب دکسرگردانیابزار بقا از نخستین همانهمه چیز، ثبت می شودمهندسی بدنجبران از دست رفته هااز تکینگی تا مغز از مغز تعصب سیاتیکحسن یوسف باغچه ی منهزینه ای که برای اندیشیدبی عدالتی در توزیع واکسن کودکان خود را مشابه خود تداروی سل سپتبررسی سیستم تعادلی بدن ارمز و رازهای ارتباط غیر کآلودگی هوا و ویروس کرونامغز انسان برای شادمانی طامیدوار باش حتی اگر همه چزبان نیاز تکاملی استقبل از انفجار بزرگتراشه مغز بدون واسطه ی دنیکولا تسلاشلیک فراموشیابزار بقا از نخستین همانهمراهی نوعی سردرد میگرنیمیگرن و خواباز تکینگی تا مغز از مغز تخواص میوه ی بهبیماری اسپینال ماسکولار وقتی شروع به بیدار شدن میکایروپاکتیک چیستدر هم تنیدگی مرزها و بی مبعد از کرونا دلخوشی بیهورویا حقی از طرف خداتکامل داروینی هنوز در حاآینه در اینهمغز حریص برای خون، کلید تزبان، وسیله شناسایی محیطانتروپی و هوشیاریلوب فرونتال یا پیشانی مغتشنج چیستابزار بقای موجود زنده از چگونه به سطح بالایی از هوشگفت زده و حیران باشهوش مصنوعی یا حماقت طبیعما اشیا را آنطور که هستنداز تکینگی تا مغز، از مغز خوشبختی دور از رنج های مبیان ژن های اسکیزوفرنی دواقعیت چیستدر عید نوروز مراقب تصادف کریستال زمان(قسمت اولتقلید از طبیعتآیا هوش ارثی دریافتی از پروزهای سختتاول کف پا و حقیقتنقش مرکز تنفس سلولی در بیسلول های بنیادی منابع و اانسان یک کتابخانه استمقاومت به عوارض فشار خون تضادهای علمیاتصال مغز و کامپیوترنگاه دوبارهشباهت مغز و کیهانحقیقت آنطور نیست که به نظهوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالی با هوش انسانیاز دست دادن دم در پیشینیاواکسن کرونا از حقیقت تاتخطا در محاسبات چیزی کاملباور و کیهان شناسیخطای ادراک کارماباید از انسان ترسیددرمان ام اس(مولتیپل اسکلگوهر با نظر دیگران سنگ نممحدودیت درک انسانتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآیا جنین انسان، هوشمندی ریواستیگمینتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش داروهاي مختلف معروف سندرم پیریفورمیساولین دارو برای آتاکسی فنادانی در قرن بیست و یکم،منابع انرژی از نفت و گاز تغییرات آب و هوایی که به اختلال حرکتی مانند لرزش صد قدح، نفتاده بشکستحکمت الهی در پس همه چیزهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در مورد هوراپامیل در بارداریده روش موفقیتبحث درباره پیدایش و منشا درمان سرطان با امواج صوتگذر زمان کاملا وابسته به مرکز حافظه کجاستتنبیه چقدر موثر استآب زندگی است قسمت چهارمراه های جدید برای قضاوت رفلج دوطرفه عصب 6 چشمتاثیر ترکیبات استاتین (سنقشه های مغزی جدید با جزیسیاهچاله های فضایی منابعاین پیوند نه با مغز بلکه نرمش های موثر در کمردردمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان فراکتالارتقا یا بازگشت به قبل ازطوفان زیباییحس و ادراک (قسمت اول )هوش مصنوعی درخدمت خلق وحاضطراب و ترسیاد گرفتن مداومدین اجباریبخش بزرگی حس و ادراک ما ادرک حقیقت نردبان و مسیری پیموزایدمزایای شکلات تلخ برای سلتو جدای از کیهان نیستیآزمون تجربی، راهی برای ررشته نوروایمونولوژی و نقفارغ التحصیلان، فقیر و دتاثیر درجه حرارت بر عملکچندین ماده غذایی که ماننسال سیزده ماههایجاد احساساتچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمجهان کاملی در اطراف ما پرارزش های وارونهعلم بدون توقفحس و ادراک قسمت هفتمهوش عاطفی قسمت ششمبلوغ چیستژنهای حاکم بر انسان و انسدانشمندان یک فرضیه رادیکبرای اولین بار دانشمنداندردهای سال گذشته فراموش پیر شدن حتمی نیستمطالبه ی حق خودتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آغاز مبهم آفرینشزمزمه ات مانده در گوشمفرد یا اندیشهتاثیر رژیم گیاه خواری بر نوار مغز مشاهده ی غیر مستستم، بی پاسخ نیستاپل ویژن پرو در تشخیص بیمنظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش های بیماری زا، معمولاز واقعیت امروز تا حقیقتعادت کن از بالا نگاه کنیحس و ادراک قسمت بیستمهیچ کس حقیقت را درون مغز به دنبال رستگاری باشکنگره بین المللی سردرد دداروی فامپیریدین یا نورلبرخی بیماری ها که در آن بذهن خود را مشغول هماهنگیپروانه ی آسمانیمغز مانند تلفن استتوت زیاد بخوریدالکترودهای کاشتنیزیان غذاهای پرچربقلب یا مغزتبدیل سلولهای محافط به سنوبت کودکانسربازان ما محققا غلبه می ابزار بقا از نخستین همانهمه ی سردردها بی خطر نیستمهربانی، شرط موفقیتجدا کردن ناخالصی هااز تکینگی تا مغز از مغز تعضلانی که طی سخن گفتن چقدحساسیت روانی متفاوتهزینه سنگین انسان در ازابیمار 101 ساله، مبتلا به سکودکان را برای راه آماده داروی ضد چاقیبررسی علل کمر درد در میانرمز گشایی از اتصالات مغزآلودگی هوا و پارکینسونمغز انسان برای شادمانی طامیدواریزبان و کلمه حتی برای کسانقبرستان ها با بوی شجاعتتراشه ها روی مغزنیاز به آموزش مجازی دیجیشنا در ابهای گرم جنوب نیاابزار بقا از نخستین همانهندسه ی پایه ایمیگرن و روزه داریاز تکینگی تا مغز از مغز تخواص هندوانهبیماری اضطراب عمومیویتنام نوعی کرونا ویروس کار امروز را به فردا نینددر هم تنیدگی کوانتومیبعد از کرونا دلخوشی بیهورویاها از مغز است یا ناخوتکامل زبانآیندهمغز در تنهایی آسیب میبینزدودن نقص از هوش مصنوعیانتظار گذر تندباد؟لوتیراستامتشنج و حرکات شبه تشنجی قاابزار بقای موجود زنده از چگونه باغبانی باعث کاهش شگفتی های نقشه ی ژنتیکیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشما به جهان های متفاوت خوداز تکینگی تا مغز، از مغز خیالپردازی نکنبیان حقیقتواقعیت چیستدرمان نگهدارنده ی اعتیادکریستال زمان(قسمت دوم)تقویت مغز با ورزشآیا هوش سریعی که بدون احسروش مقابله مغز با محدودیتابوهای ذهنینقش نگاه از پایین یا نگاهسلول های بدن تو پیر نیستنانسان باشمقایسه رقابت و همکاریتظاهر خوابیده ی مادهاثر مضر مصرف طولانی مدت رشباهت مغز با کیهان مادیحقیقت افرادهوش مصنوعی از عروسک بازی ماشین دانشاز روده تا مغزواکسن کرونا ساخته شده توواکسن آلزایمرخطای حسبابا زود بیادرمان تومورهای مغزی با اگویید نوزده و ایمنی ساکتمخچه فراتر از حفظ تعادلتمدن پیشرفته ی پیشینیانآیا جهان ذهن و افکار ما مریاضیات یک حس جدید استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش درختان در تکاملسندرم پای بی قراراولین دروغنازوکلسینمنابع انرژی از نفت و گاز تغییرات تکاملی سر انسان اختلال خواب فرد را مستعد صدای بم با فرکانس پایین، حافظه میتواند بزرگترین دهوش مصنوعی از عروسک تا کماستیفن هاوکینگ در تفسیر ورزش هوازی مرتب خیلی به قدهن، بزرگترین سرمایهبحثي درباره هوش و تفاوتهدرمان ضایعات نخاعیگذشته را دفن کنمرکز حافظه کجاستتهدیدهای هوش مصنوعیآب زندگی است قسمت هفتمراه های جدید برای قضاوت رفن آوری های جدید علیه شناتاثیر تغذیه بر سلامت روانقشه با واقعیت متفاوت اسسیاهچاله ها، دارای پرتو این اندوه چیستنرمشهای مهم برای تقویت عمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان قابل مشاهده بخش کوچارتوکين تراپی روشی جديد طولانی ترین شبحس و ادراک (قسمت دوم )هوش مصنوعی ساخته هوش طبیاطلاع رسانی اینترنتییاد بگیر فراموش کنیدین، اجباری نیستبخش بزرگتر کیهان ناشناختدرک دیگرانپیموزایدمسمومیت دانش آموزان بی گتو دی ان ای خاص ميتوکندريآزمون ذهنی گربه ی شرودینرشد مغز فرایندی پیچیده افاصله ها در مکانیک کوانتتاثیر درجه حرارت بر عملکچندجهانیسانسور از روی قصد بسیاری ایران بزرگچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پیوستهارزش های حقیقی ارزش های غعلم در حال توسعهحس و ادراک قسمت هفدهمهوش عاطفی بیشتر در زنانبلعیدن ستاره توسط سیاهچاکفش و کتابدانشمندان ژنی از مغز انسبرای تمدن سازی، باید در بدردی که سالهاست درمان نشپیراستاممطالبی در مورد تشنجتوهم چیستإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَزنان باهوش ترفرد حساس از نظر عاطفی و بتاثیر رژیم گیاهخواری بر نوار مغز با توضیح دکتر فاستون فقرات انسان دو پا جلاپی ژنتیکنظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش تمدنی عجیب و شگفت انساز کجا آمده ام و به کجا میعادت کن خوب حرف بزنیحس و ادراک قسمت دهمهیچ اندر هیچبه زودی شبکه مغزی به جای کنگره بین المللی سردرد دداروی لیراگلوتیدبرخی بیماری های خاص که بدذهن خالی از شلوغی افکارپرواز از نیویورک تا لوس آمغز مادران و کودکان در زمتوسعه هوش مصنوعی قادر اسالگو نداشتیمزیباترین چیز در پیر شدنقلب دروازه ی ارتباطتبر را بردارنور از عمق تاریکیسربرولایزینابزار بقا از نخستین همانهمه جا خیر بکارموفقیت هوش مصنوعی در امتجدایی خطای حسی استاز تکینگی تا مغز از مغز تغم بی پایانخفاش کور و انسان بینا؟هزاران سال چشم های بینا وبیمار مرکز تنفس سلولیکوری گذرای ناشی از موبایداروی ضد چاقیبرطرف کردن خشونت را از خارمز پیشرفت تواضع است نه طتکنولوژی جدید که سلول هاآلزایمرمغز انسان رو به کوچک تر شامیدواری و مغززبان و بیان نتیجه ساختماقدم زدن و حرکت دید را تغیتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچیز جدید را بپذیرشناخت و معرفت، و نقش آن دابزار بقا از نخستین همانهندسه ی رایج کیهانمیگرن سردردی ژنتیکی که باز تکینگی تا مغز از مغز تخواص اناربیماری بیش فعالیویتامین E برای فعالیت صحکار با یگانگی و یکپارچگیدر هم تنیدگی کوانتومی و پتفکر قبل از کاررویاهای پر رمز و حیرتی درتکامل زبانآینده ی انسان در فراتر ازمغز را از روی امواج بشناسسفر فقط مادی نیستاندوه در دنیا استلوزالمعده(پانکراس)مصنوعتشنج به صورت اختلال رفتاابزار بقای موجود زنده از چگونه تکامل مغزهای کنونیشگفتی های زنبور عسلهوش مصنوعی گوگل به کمک تشما با کمک مغز خود مختاريماز تکینگی تا مغز، از مغز خانه ی تاریکبیداری معنوی یعنی دوستی واقعیت های متفاوتدرمان نابینایان آیا ممکنکریستال زمان(قسمت سوم)تقویت استخوان در گرو تغذآیا هشیاری کوانتومی وجودروش های صرفه جویی در ایجاتاثیر فکر بر سلامتنقش نظام غذایی در تکامل مسلول بنیادی و ای ال اسانسان جدید از چه زمانی پامقابله ی منطقی با اعتراضتظاهری از ماده است که بیداثرات فشار روحی شدیدشباهت های ریشه ای چند بیمحقیقت انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی مبانی ذهنی سیاه و سفیداز سایه بگذرمباحث مهم حس و ادراکاز علم جز اندکی به شما داواکسن ایرانی کرونا تولیدخطر آلودگی هواباد و موجدرمان تشنجگوش دادن بهتر از حرف زدنمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتمدن بشری و مغز اخلاقیآیا جهش های ژنتیکی، ویروریتوکسیمابتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش ذهن و شناخت در حوادث سندرم پس از ضربه به سراولین سلول مصنوعینباید صبر کرد آتش را بعد منابع انرژی از نفت و گاز تغذیه بر ژنها تاثیر دارداختلال در شناسایی حروف و صرع و درمان های آنحافظه های کاذبهوش مصنوعی از عروسک تا کماستخوان های کشف شده، ممکورزش هوازی ، بهترین تمریدو ویژگی انتزاع و قدرت تجبحثی جالب درباره محدودیتدرمانهای بیماری پارکینسگریه ی ابر، رمز طراوت باغمرکز خنده در کجای مغز استتو یک معجزه ایآب زندگی است قسمت اولراه پیروزی در زندگی چیستفناوری هوش مصنوعی نحوه ختاثیر حرکات چشم بر امواج نقص های سیستمی ایمنیسیاهچاله و تکینگی ابتدایاین ایده که ذرات سیاهچالچرا ماشین باید نتایج را پمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان موازی و حجاب هاارتباط میکروب روده و پارطی یکصد هزار سال اخیر هرچحس و ادراک قسمت 67هوش مصنوعی، اتفاقات و تحاطلاعات حسی ما از جهان، چیادگیری مهارت های جدید ددیوار همه اش توهم بودبخش دیگری در وجود انسان هدرک درست از خود و هوشیاریپیچیدگی های مغزمگسمسمومیت دانش آموزان، قماتو در میانه ی جهان نیستی آزمون ذهنی گربه شرودینگررشد مغز علت تمایل انسان بفاصله ی همیشگی تصویر سازتاثیر درجه حرارت بر عملکنه ناامیدی بلکه ارتقاسانسور بر بسیاری از حقایایرادهای موجود در خلقت بچراغ های متفاوت و نور یکسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پیوستهارزش حقیقی زبان قسمت اولعلم راهی برای اندیشیدن احس و ادراک قسمت هجدهمهوش عاطفی در زنان بیشتر ابنی عباس، ننگی بر تاریخکل اقیانوس در یک ذرهدانشمندان پاسخ کوانتومی برای خودآگاه بودن تو بایدرس گرفتن از شکست هاپیشینیان انسان از هفت میمطالعه ای بیان میکند اهدتوهم و خیالافت فشار خون ناگهانی در وزنجیرها را ما باید پاره کفردا را نمیدانیمتاثیر رژِیم غذایی بر میگنوار مغز ترجمه رخدادهای ستارگانی قبل از آغاز کیهابتدا سخت ترین استنظریه ی ریسمانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهشهای مفید و ذکاوتی که داز کسی که یک کتاب خوانده عادت کردن به نعمتحس و ادراک قسمت دوازدهمهیچگاه از فشار و شکست نتربه زیر پای خود نگاه نکن بکنترل همجوشی هسته ای با هداروی تشنجی دربارداریبرخی توجهات در ببمار پارذهن سالمپروتئین های ساده ی ابتدامغز چون ابزار هوش است دلیتوسعه برخی شغل ها با هوش الگو و عادت را بشکن و در ازیباترین چیز در افزایش سقلب روباتیکتحریک عمقی مغزنور درونسردرد میگرنابزار بقا از نخستین همانهمیشه چیزی برای تنهایی دموفقیت در تفکر استاز تکینگی تا مغز از مغز تغم بی پایانخفاش با شیوع همه گیری جدیهستي مادي ای که ما کوچکتربیماری لبر و نابینایی آنکی غایب شدی تا نیازمند دلداروی ضد تشنج با قابليت تبزرگ فکر کنرمز بقای جهش ژنتیکیتکینگیآملودیپین داروی ضد فشار مغز انسان رو به کوچکتر شدامیدی به این سوی قبر نیستزبان و بیان، در سایه پیشرقدرت مردمتراشه ی بیولوژِیکچیزی منتظر شناخته شدنشناخت حقیقت یا آرزوهای گابزار بقای موجود زنده از هندسه بنیادینمیگرن شدید قابل درمان اساز تکینگی تا مغز از مغز تخواص اردهبیماری تی تی پیویتامین E در چه مواد غذایکارهای کوچک، بی ارزش نیسدر هم تنیدگی کوانتومی و دتفکر ترکیبی در هوش مصنوعرویای شفافتکامل زبان انسان از پیشیآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز زنان جوانتر از مغز مرسفر نامه سفر به بم و جنوب اندوه دردی را دوا نمیکندلیروپریم داروی ترکیبی ضدتشنج عدم توازن بین نورون ابزار بقای موجود زنده از چگونه جمعیت های بزرگ شکل شانس یا نتیجه ی تلاشهوش مصنوعی الفاگوما بخشی از این جهان مرتبطاز تکینگی تا مغز، از مغز خانواده پایداربیداری و خواب کدام بهتر اواقعیت و مجازدرمان های اسرار آمیز در آکشف مکانیسم عصبی خوانش پتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیا واکنش های یاد گرفته وروش های عملی برای رفع کمرتاثیر مشاهده بر واقعیت بنقش نظریه تکامل در شناساسلول بنیادین از مخاط بینانسان خطرناکترین موجودنگاهی بر قدرت بینایی درامقابله با کرونا با علم استعویض دارو در تشنجاثرات مفید قهوهشباهت کیهان و مغزحقیقت اشیاهوش مصنوعی از عروسک بازی هوش مصنوعی از عروسک بازی مبتکران خودشکوفاازدواج های بین گونه ای، رواکسن اسپایکوژنخطر را بپذیرباد غرور و سر پر از نخوت ودرمان جدید ALSگوشه بیماری اتوزومال رسسمخچه ابزاري که وظیفه آن فتمدن زیر آبآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجریسپریدونتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روی و منیزیم در سلامتسندرم جدایی مغزاوکرلیزوماب داروی جدید شنبرو و انرژی مداوممنابع انرژی از نفت و گاز ثبت و دستکار ی حافظهاختلال در شناسایی حروف و ضایعه ی شبکه لومبوساکرالحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی از عروسک تا کماستروژن مانند سپر زنان دورزش و میگرندو بیماری روانی خود بزرگ بحثی در مورد نقش ویتامين درماندگی به دلیل عادت کرگربه شرودینگر و تاثیر مشمرگ چیستتو یک جهان در مغز خودت هسآب زندگی است قسمت دومراه انسان شدن، راه رفتن وفواید روزه داری متناوبتاثیر دوپامین و سروتونیننقص در تشخیص هیجانات عامسیاهچاله ی منفرد یا سیاهاین ابتدای تناقض هاستچرا مردم با زندگی میجنگنمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان ما میتواند به اندازارتباط ماده و انرژیطبیعت موجی جهانحس و ادراک قسمت 74هوش احساسیاطلاعاتی عمومی در مورد میادگیری هوش مصنوعی، عمیقدیوار، از ابتدا توهم بودبخشیدن دیگران یعنی آرامشدرک عمیق در حیواناتپیچیدگی های مغزی در درک زمسیر دشوار تکامل و ارتقاتوقف؛ شکستآزادی عقیده، آرمانی که ترشد در سختی استفتون های زیستیتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعدامساهچاله ها تبخیر نمیشودایستادن در برابر آزادی بنزاع ها بیهوده استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پر از چیزهای اسرار آارزش حقیقی زبان قسمت دومعلم ساختن برج های چرخانحس و ادراک قسمت هشتمهوش عاطفی در زنان بیشتر ابه قفس های سیاهت ننازکلمات بلند نه صدای بلنددانشمندان اولین سلول مصنبرای رشد، باید از مسیر خطدست و پا زدن در سایه؟پیشرفت های جدید علوم اعصمعماری، هندسه ی قابل مشاتوهم وجودافت هوشیاری به دنبال کاهزندگی فعال و مثبت روند آلفرزندان زمان خودتاثیر سلامت دستگاه گوارشنوار مغز در فراموشی هاسخن نیکو مانند درخت نیکوابتدایی که در ذهن دانشمننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهشهای مفید و ذکاوتی که داز آغاز خلقت تا نگاه انساعادت بد را ترک کنحس و ادراک قسمت سومهیپرپاراتیروئیدیسمبه سیاهی عادت نکنیمکنترل جاذبهداروی جدید ALSبرخی توصیه ها برای واکسیذهت را روی چیزهای مفید متپروتز چشممغز چگونه صداها را فیلتر توصیه های سازمان بهداشت الگوی بنیادین و هوشیاریزیر فشار کووید چه باید کرقلب را نشکنتحریک عمقی مغز در آلزایمنوروفیبروماتوزسردرد میگرن در کودکانابزار بقا از نخستین همانهمیشه چشمی مراقب و نگهبامولکول ضد پیریاز تکینگی تا مغز از مغز تغیرقابل دیدن کردن مادهخلا، حقیقی نیستهستی ما پس از شروعی چگال بیماری میاستنی گراویسکیهان خود را طراحی میکندداروی ضد تشنج با قابليت تبزرگ شدن مغز محدود به دوررمز جهانتکامل فردی یا اجتماعیآموزش نوین زبانمغز ایندگان چگونه استامیدی تازه در درمان سرطازبان و تکلم برخی بیماریهقدرت و شناخت حقیقتتربیت کودکان وظیفه ای مهچیزی خارج از مغزهای ما نیشناخت درون، شناخت بیرون؛ابزار بقای موجود زنده از هندسه در پایه ی همه ی واکمیدان مغناطيسي زمین بشر از تکینگی تا مغز از مغز تخواص بادام زمینیبیماری خود ایمن اعصاب محویتامین کاکارهایی بیش از طراحی و گپدر هر سوراخی سر نکنتفکر خلا ق در برابر توهم روان سالمتکامل ساختار رگهای مغزی آینده با ترس جمع نمیشودمغزهای کوچک بی احساسسفر به مریخ در 39 روزاندوهگین نباش اگر درب یا لیس دگرامفتامین یا ویاستشویق خواندن به کودکانابزارهای پیشرفته ارتباط چگونه جمعیت های بزرگ شکل شانس یا تلاشهوش مصنوعی اکنون می توانما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکامل تا مغز از مغز تا خار و گلبیست تمرین ساده برای جلودرمان های بیماری آلزایمرکشف مکانیسمی پیچیده در بتقویت سیستم ایمنیآیا یک، وجود داردروش هایی برای کم کردن اضطتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنقش هورمون های تیروئید دسلول عصبی شاهکار انطباق انسان در هستی یا هستی در نگاهی بر توانایی اجزاي بملاحظه های اخلاقی دربارهتعامل انسان و هوش مصنوعیاثرات مفید روزه داریشباهت زیاد بین سلول هاي عحقیقت تنها چیزی است که شاحقیقت خواب و رویاهوش مصنوعی از عروسک بازی متواضع باشاسکلت خارجی در درمان اختواکسن اسپایکوژن ضد کروناخطرات هوش مصنوعیبار مغز بر دو استخواندرمان جدید میگرن با انتی گوشت خواری یا گیاه خواریمخچه تاثیر گذار بر حافظهتمدنی قدیمی در شمال خلیج آیا خداباوری محصول تکاملریسدیپلام تنها داروی تایتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روزه داری در سالم و جسندرم دزدی ساب کلاوینايندگان چگونه خواهند دیدچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز ثبت امواج الکتریکی در عصاختلالات مخچهضایعه ی عروقی مخچهحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی از عروسک تا کماسرار آفرینش در موجورزش بهترین درمان بیش فعدو بار در هفته ماهی مصرف بحثی در مورد نقش کلسیم و درها بسته نیستگزیده ای از وبینار یا کنفمرگ و میر پنهانتو کجای جهانیآب زندگی است قسمت سومراه بی شکستفواید زیاد دوچرخه سواریتاثیر دپاکین بر بیماری منقطه ی رسیدن به قلهسیاهچاله ی تولید کنندهاینکه به خاطرخودت زندگی چرا مغز انسان سه هزار سالمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مادی، تجلی فضا در ذهارتباط متقابل با همه ی حیطبیعت بر اساس هماهنگیحس و ادراک قسمت 75هوش احساسیاطلاعاتی عمومی در مورد میادگرفتن، آغاز حرکت است دید تو همیشه محدود به مقدبخشش، عقلانی یا غیر عاقلدرگیری قلب در بیماری ویرپیوند قلب خوک، به فرد دچامسئول صیانت از عقیده کیستولید مولکول جدید توسط هآزار دیگری، آزار خود استرشد، رسیدن به یک هدف نیستفروتنی معرفتیتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعدامسایه ی هوشیاریاکنون را با همه ی نقص هاینزاع بین جهل و علم رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پر از چیزهای جادویی ارزش حقیقی زبان قسمت سومعلایم کمبود ویتامین E را حس و ادراک قسمت هشتاد و نهوشمندی کیهانبه مغز خزندگان خودت اجازکلوزاپین داروی ضد جنوندانشمندان تغییر میدان مغبرای زندگی سالم، یافتن تدست کردن در گوشپیشرفت در عقل است یا ظواهمعنی روزهتوهم وجودافتخار انسانزندگی هوشمند در خارج از زفرضیه ای جدید توضیح میدهتاثیر عصاره تغلیظ شده گینوار مغز در تشخیص بیماری سخن و سکوتابتذال با شعار دیننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجوانان وطناز انفجار بزرگ تا انفجار عادت دادن مغز بر تفکرحس و ادراک قسمت سی و هشتمهاوکينگ پیش از مرگش رسالبه سخن توجه کن نه گویندهکندر در بیماریهای التهابداروی جدید s3 در درمان ام برخی درمان های Spinal Muscular Atذخیره ی شگفت انگیز اطلاعپروتز عصبی برای تکلممغز ناتوان از توجیه پیداتوصیه های غیر دارویی در سالگوبرداری از طبیعتزیرفون داروی ضد ام اسقوی تر باشتداوم مهم است نه سرعتنورون هاي مصنوعی می توانسردرد میگرنی در کودکانابزار بقا از نخستین همانهمیشه اطمینان تو بر خدا بمولتیپل اسکلروز در زنان از تکینگی تا مغز از مغز تغرور و علمخلا، خالی نیستهشت توصیه برای کاستن از دبیماری های میتوکندریکیهانِ هوشیارِ در حال یاداروی ضد تشنج توپیراماتبزرگ شدن تقریبا ناگهانی رمز جهان خاصیت فراکتالتکامل مادی تا ابزار هوشمآمارهای ارائه شده در سطح مغز ابزار بقای برتر مادیامگا سه عامل مهم سلامتزبان و شناخت حقیقت قسمت چقدرت کنترل خودترجمه فعالیت های عضله به چیزی شبیه نور تو نیستشناسایی تاریخچه ی تکاملیابزار بقای موجود زنده از هندسه زبانِ زمان استمیدان های مغناطیسی قابل از تکینگی تا مغز از مغز تخواص شکلات تلخبیماری دویکویتامین کا و استخوانکاربرد روباتهای ريزنانودر والنتاین کتاب بدید همتفاوت مغز انسان و میمون هروبات ها قول میدهندتکامل شناخت انسان با کشفآیا فراموشی حتمی استمغز، فقط گیرندهسفر به درون سفری زیبااندام حسی، درک از بخش هایلا اکراه فی الدینتشخیص ژنتیکی آتروفی های ابزارهای بقا از نخستین هچگونه حافظه را قویتر کنیشاهکار قرنهوش مصنوعی از عروسک های بمانند آب باشاز تکامل تا مغز، از مغز تخارق العاده و استثنایی ببیش از نیمی از موارد انتقدرمان های بیماری اس ام ایکشف ارتباط جدیدی از ارتبتلقین اطلاعات و حافظهآیا کیهان می تواند یک شبیروش هایی برای جلوگیری از تاثیر نگاه و مشاهده ناظر نقش هورمون زنانه استروژنسلول عصبی، در محل خاص خودانسان عامل توقف رشد مغزنگاهت را بلند کنملاحظات بیهوشی قبل از جرتعامل انسان با هوش مصنوعاثرات مضر ماری جواناشباهت زیاد بین سلول هاي عشجاعت و ترسحقیقت در علم، هرگز نهایی هوش مصنوعی از عروسک بازی مجموعه های پر سلولی بدن ماسکار، لگوی هوشمندواکسن دیگر کرونا ساخته شدفاع از پیامبربار بزرگ ایستادن بر دو پادرمان جدید کنترل مولتیپلگیلگمش باستانی کیستمخاطب قرار دادن مردم، کاتمرکز و مدیتیشنآیا دلفین ها می تواند از ریشه های مشترک همه ی موجوتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی بر رشد و اسندرم سردرد به دلیل افت فايا اراده آزاد توهم است یچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز جلو رفتن یا عقبگرداختلالات حرکتی در انسانضایعات در عصب زیر زبانیحافظه و اطلاعات در کجاستهوش مصنوعی از عروسک تا کماسرار بازسازی اندام هاورزش در کمر درددو برابر شدن خطر مرگ و میبحثی در مورد حقیقت فضا و درهای اسرارآمیز و پوشیدهگزارش یک مورد جالب لخته ومرگ و میر بسیار بالای ناشتو کز محنت دیگران بی غمیآب، زندگی است(قسمت پنجم)راه طولانی را به سلامت گذفیلم کوتاه هیروشیما از هتاثیر داروهای ضد التهاب نقطه ای بود و دگر هیچ نبوسیاره ی ابلهاناینکه خانواده ات سالم باچرا مغزهای ما ارتقا یافت منبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مرئی و نامرئیارتباط چاقی و کاهش قدرت بطعمه ی شبکه های ارتباط اجحس و ادراک قسمت 78هوش بشری تهدید برای بشریاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نیادآوری خواب و رویادیدن خدا در همه چیزبدون پیر فلکدرگیری مغز در بیماری کویپیوند مدفوع در درمان بیممسئولیت جدیدتولید مثل اولین ربات های آسيب میکروواسکولاریا آسز گهواره تا گورفروتنی و غرورتاثیر درجه حرارت بر عملکنه بدبخت بلکه نادانسایه را اصالت دادن، جز فراکوییفلکسنزاع بین علم و نادانی رو منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان دارای برنامهارزش خود را چگونه میشناسعلایم کمبود ویتامین E را حس و ادراک قسمت هشتاد و شهوشیاری و وجودبه نقاش بنگرکلید نزدیک و نگاه تو بر فدانشمندان روش هاي جدیدی برخی ملاحظات در تشنج های دست آسمانپیشرفت ذهن در خلاقیت استمعاینه قبل از نوار عصب و توهم بی خداییافراد آغاز حرکت خودشان رزندگی و داراییفساد اقتصادی سیتماتیک درتاریک ترین بخش شبنوار مغزی روشی مهم در تشخسخن پاک و ثابتابداع دی ان ای بزرگترین دنظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری در کجاست؟ قجوانان وطناز بار خود بکاه تا پرواز عارضه جدید ویروس کرونا سحس و ادراک قسمت سی و ششمهاوکينگ پیش از مرگش رسالبهبود حافظه پس از رخدادهکندر علیه سرطانداروی جدید لنفوم و لوکمیبرخی روش های تربیتی کودکذره ی معین یا ابری از الکپرورش مغز مینیاتوری انسامغز و قلب در جنین موش مصنتوصیه هایی در مصرف ماهیالتهاب شریان تمپورالزیرک ترین مردمقیچی ژنتیکیتداخل مرزها و صفات با بیننورون های ردیاب حافظهسردرد و علتهای آنابزار بقا از نخستین همانهمیشه به آنچه داری، خوشنمواد کوانتومی جدید، ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تغربال در زندگیخلاصه ای از مطالب همایش مو هر کس تقوای خدا پیشه کنبیماری های مغز و اعصاب و کیست هیداتید مغزداروی ضد جنون در درمان تیبزرگترین خطایی که مردم مرنگ کردن، حقیقت نیستتکامل مداومآن چیزی که ما جریان زمان مغز ابزار برتر بقااما شما از دید خفاش کور هزبان و شناخت حقیقت قسمت اقدرت انسان در نگاه به ابعترجمه ی فعالیت های عضله بنکاتی در مورد تشنجشناسایی سلول های ایمنی اابزار بقای موجود زنده از هندسه، نمایشی از حقیقتمیدان های کوانتومی خلااز تکینگی تا مغز از مغز تخواص شگفت هویجبیماری دیستروفی میوتونیویتامین کا در سبزیجاتکاربرد روباتهای ريز، در در یک فراکتال هر نقطه مرکتفاوت ها و تمایزها کلید بروبات های ریز در درمان بیتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا ممکن است موش کور بی ممغزتان را در جوانی سیم کشسفر تجهیزات ناسا به مریخ انرژی بی پایان در درون هرلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تشخیص آلزایمر سالها قبل ابزارهای بقا ازنخستین همنگاه من، نگاه تو و یا حقیشاهکار شش گوشجریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک های بماه رجباز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت و انعکاسخبر مهم تلسکوپ هابلبیشتر کمردردها نیازی به درمان های جدید ALSکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتلاش ها برای کشف منابع جدآیا گذشته، امروز وآینده روش هایی ساده برای کاهش اتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش ویتامین K در ترمیم اسسلولهای ایمنی القا کنندهانسانیت در هم تنیده و متصچالش هوشیاری و اینکه چرا ممانتین یا آلزیکسا یا ابتعداد کلی ذهن ها در جهان اجزای پر سلولی بدن انسان من کسی در ناکسی دریافتم تعذیه ی ذهناجزایی ناشناخته در شکل گشرکت نورالینک ویدیویی ازحقیقت راستین انسان علم بهوش مصنوعی از عروسک بازی مجرم، گاهی قربانی استاساس انسان اندیشه و باور واکسن دیگری ضد کرونا از ددفاع در برابر تغییر ساختبار سنین ابزار هوشمندی ادرمان جدید ام اسگیاه بی عقل به سوی نور میمدل همه جانبه نگر ژنرالیتمرکز بر هدفآیا دلفین ها میتوانند باریشه های مشترک حیاتتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی در رشد و اسوپاپ ها یا ترانزیستورهاايا اراده آزاد توهم است ینتایج نادانی و جهلمنابع انرژی از نفت و گاز جلوتر را دیدناختلالات صحبت کردن در انضرورت زدودن افکارحافظه ی هوش مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک تا کماصفهان زیباوزن حقیقی معرفت و شناختدو برابر شدن خطر مرگ و میبحثی در مورد عملکرد لوب فدرون قفس یا بیرون از آنگشایش دروازه جدیدی از طرمرگ و سوال از قاتلتو پیچیده ترین تکنولوژی آتاکسیرابطه تشنج و اوتیسمفیلمی بسیار جالب از تغییتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نقطه بی بازگشتسیاره ابلهاناین، فقط راه توستچرا ویروس کرونای دلتا وامنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مشارکتیارتباط هوش ساختار مغز و ژظهور امواج مغزی در مغز مصحس و ادراک قسمت 82هوش در طبیعتاعتماد به خودیاری خدا نزدیک استدیدگاه نارسای دوگانه ی مبدون بار گذشتهدرگیری مغز در بیماران مبپیوند مغز و سر و چالشهای مسئولیت در برابر محیط زیتولید یا دریافت علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوزمین در برابر عظمت کیهانفرگشت و تکامل تصادفی محض تاثیر درجه حرارت بر عملکنه جنگ و نه خونریزیساخت سلول عصبی حتی پس از اکسی توسین و تکامل پیش انزاع بین علم و جهل رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان در حال نوسان و چرخشاز فرد ایستا و متعصب بگذرعلائم عصبی آلزایمر، با احس و ادراک قسمت پنجمهوشیاری و افسردگیبه نقاش بنگرکلام و زبان، گنجینه ای بسدانشمندان روشی برای تبدیبرخی مرزهای اخلاق و علوم دست بالای دستپیشرفتی مستقل از ابزار همعادله ها فقط بخش خسته کنتوهم تنهاییافراد بی دلیل دوستدار تو زندگی بی دودفشار و قدرتتاریکی من و تو و گرد و غبانوار مغز، مفید و بی خطرسخت ترین کار، شناخت خود اابزار هوش در حال ارتقا ازنعناعمنبع هوشیاری در کجاست؟(قجواب دانشمند سوال کننده از بحث های کنونی در ویروسعجول نباشحس و ادراک قسمت سیزدهمهدف یکسان و مسیرهای مختلبهداشت خوابکوچ از محیط نامناسبداروی جدید میاستنی گراویبرخی سلولهای عصبی در تلاذرات کوانتومی زیر اتمی قپرکاری تیروئیدمغز و هوش، برترین ابزار بتوضیحی ساده در مورد هوش مام آر آی جدید با قدرت شگفزیست شناسی کل در جزء فراکقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصترقی واقعی یا شعار ترقینوروپلاستیسیتی چیستسردرد به دلیل مصرف زیاد مابزار بقا از نخستین همانهمیشه داناتر از ما وجود دموجود بی مغزی که می توانداز تکینگی تا مغز از مغز تمقالاتخلاصه ای از درمان های جدیوفور و فراوانیبیماری وسواسکیست کلوئید بطن سومدارویی خلط آوربزرگترین درد از درون است رنگین کمانتکامل چشمآنچه می دانم، آنچه را میخمغز از بسیاری حقایق می گرامروز دانش ژنتیک هیچ ابهزبان و شناخت حقیقت قسمت دقدرت ذهنترجمه ای ابتدایی از اسراچگونه مولکول های دی ان ایشواهدی از نوع جدیدی از حاابزار بقای موجود زنده از هنر فراموشیمیدان بنیادین اطلاعاتاز تکینگی تا مغز از مغز تخود جسم و یا تصویربیماری سلیاکویتامین بی 12 در درمان دردکاش شرف اجباری بود یا حتیتفاوت ها را به رسمیت بشناروبات کیانتکثیر سلول در برابر توقف مغزتان را در جوانی سیمکشسفر دشوار اکتشافانرژی تاریکلایو دوم دکتر سید سلمان فتشخیص ایدزابزارهای بقای موجود زندهنگاه مادی غیر علمی استشاید گوشی و چشمی، آماده شجریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک های بماپروتیلیناز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهخدا موجود استبا هوش مصنوعی خودکار روبدرمان های جدید میگرنکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتلاش های جدید در ALSآیا پیدایش مغز از روی تصاروش جدید تولید برقتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش ژنتیک در درمان اختلاسلولهای بنیادی مصنوعی درانسانیت در برابر دیگرانچالش هوشیاری و اینکه چرا چالش هوشیاری و اینکه چرا من پر از تلخیمتغییراحیای بینایی نسبی یک بیمشربت ضد خلطحقیقت غیر فیزیکیهوش مصنوعی از عروسک بازی محل درک احساسات روحانیاستفاده از مغز، وزن را کمواکسن سرطاندقیق ترین تصاویر از مغز اباربر دیگران نباشدرمان جدید ای ال اس، توفرگیاه خواری و گوشت خوار کدمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتمرکز بر امروزآیا دست مصنوعی به زودی قارژیم های غذایی و نقش مهم تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زنجبیل در جلوگیری از سوپاپ ها یا ترانزیستورهاای نعمت من در زندگیمنجات در اعتماد به خودمنابع انرژی از نفت و گاز جمجمه انسان های اولیهاختلالات عضلانی ژنتیکضرب المثل یونانیحافظه انسان و حافظه ی هوشهوش مصنوعی از عروسک تا کماصل بازخوردوزوز گوشدو داروی جدید برای میاستبحثی درباره هوش و تفاوتهدرون آشفته ی تو و ظاهر خنپل جویی اصفهانمرگ انتقال است یا نابود شتو آرامش و صلحیآتاکسی فریدریشرادیوی مغز و تنظیم فرکانفیروز نادریتاثیر درجه حرارت بر مغزنمیتوان با بیرون انداختنسیاره ابلهاناینترنت بدون فیلتر ماهواچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک منبع هوشیاری کجاست قسمت جهان معناارتباط پیوسته ی جهانظرف باید پر شود چه با چرک حس و ادراک قسمت 87هوش عاطفی قسمت 11اعتماد به خودژن همه چیز نیستدیستونی قابل درمانبدون زمان، ماده ای وجود ندرگیری مغزی در سندرم کووپیوند اندام از حیوانات بمستند جهان متصلتولید پاک و فراوان انرژیآسیب روانی شبکه های اجتمزمین زیر خلیج فارس تمدنی فراموش کارها باهوش تر هستاثیر درجه حرارت بر عملکچه زیاد است بر من که در ایساخت شبکه عصبی مصنوعی با اکسکاربازپین در درمان تشنسبیت عام از زبان دکتر برمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان در حال ایجاد و ارتقااز مخالفت بشنوعلت خواب آلودگی بعد از خوحس و ادراک قسمت پنجاههوشیاری کوانتومیبه نادیدنی ایمان بیاورکلام، در تحولی شگفت آور بدانش، قفل ذهن را باز میکنبرخی نکات از گاید لاین پردستورالعمل مرکز کنترل بیپپوگستمعجزه های هر روزهتوهم جداییافزایش قدرت ادراکات و حسزندگی در جمع مواردی را برفضا و ذهن بازتاریکی و نورنوار مغز، ترجمه ی فعالیت سختی ها رفتنی استابزار بقا از نخستین همانهفت چیز که عملکرد مغز تو منبع خواب و رویاجواب سنگ اندازیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکعدم توقف تکامل در یک انداحس و ادراک قسمت ششمهدف یکسان، در مسیرهای متبهداشت خواب، رمز حافظه ی کوچک شدن مغز از نئاندرتاداروی جدید آلزایمربرخی سيناپسها طی تکامل و ذرات کوانتومی زیر اتمی قپراسینزوماب در پارکینسومغز و اخلاقتوضیحات دکتر فاطمی در موام اس و سرطانزیست شناسی باور حقیقت یا قانون مندی نقشه ژنتیکی متروس جریان انرژینوروز مبارکسردرد تنشنابزار بقا از نخستین همانهمیشه راهی هستموجودات مقهور ژنها هستنداز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر ویتامین دی بر بیماخم شدن فضا-زمانوقاحت و تمسخر دیگرانبیماری کروتز فیلد جاکوبکپسول ژری لاکتدارویی ضد بیش فعالی سیستبسیاری از مجرمان، خودشانرهبر حقیقیتکامل و ارتقای نگاه تا عمآنچه ناشناخته است باید شمغز به تنهایی برای فرهنگ انفجار و توقف تکاملی نشازبان و شناخت حقیقت قسمت سقدرت شناختی انسان، محدودترس و آرمان هاچگونه میتوان با قانون جنشواهدی از دنیسوان(شبه نئابزار بقای موجود زنده از هنر حفظ گرهمیدازولام در درمان تشنج از تکینگی تا مغز از مغز تخودآگاهی و هوشیاريبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین بی هفدهکتاب گران و پرهزینه شد ولتفاوت های بین زن و مرد فقروح و آب حیاتتأثیر نیکوتین سیگار بر ممغط یک گیرنده استسفرنامه سفر به بم و جنوب انرژی تاریک که ما نمی تولبخند بزن شاید صبح فردا زتصویر خورشید یا خود خورشابزارهای بقای از نخستین نگاه محدود و تک جانبه، مششاید درست نباشدجریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای جهل مقدساز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهخدا نور آسمان ها و زمین ابا هر چیزی که نفس می کشد مدرمان های جدید در بیماری کشیدن مادی روشی برای جلوتلاش های جدید در درمان فرآیا آگاهی پس از مرگ از بیروش صحبت کردن در حال تکامتاثیر ویتامین دی بر بیمانقش گرمایش آب و هوا در همسلام تا روشناییانسان، گونه ای پر از تضادانعطاف پذیری مکانیسمی علچالش هوشیاری و اینکه چرا من بی من، بهتر یاد میگیرمتغییر الگوی رشد مغزی با زاحیای بینایی نسبی یک بیمشش مرحله تکامل چشمحقیقت غیر قابل شناختهوش مصنوعی از عروسک بازی محل درک احساسات روحانی داستفاده از نظریه ی تکامل واکسن سرطاندل به دریا بزنبارداری بدون رحمدرمان جدید سرطانگیرنده باید سازگار با پیمدل هولوگرافیک تعمیم یافتمساح حد واسط میان مغز کوآیا رژیم غذایی گیاهی سلارژیم های غذایی و نقش مهم تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زبان در سلطه و قدرت اسوپاپ ها یا ترانزیستورهاای همه ی وجود مننجات در راستگوییمنابع انرژی از نفت و گاز جنین مصنوعیاختراع جدید اینترنت کوانضربه مغزی در تصادف رانندحباب های کیهانی تو در توهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاصل در هم تنیدگی و جهانی وسواس، بیماری استدو سوی واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهدروغ نگو به خصوص به خودتپل خواجو اصفهانمرگ تصادفیتو افق رویداد جهان هستیآتاکسی مخچه ای خودایمنراز تغییرفیزیک مولکولها و ذرات در تاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان بر سیاه سیاه نوشسیب یکسان و دیدگاه های متایندرالچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان معکوسارتباط انسانی، محدود به عقل مجادله گرحس و ادراک قسمت چهلهوش عاطفی قسمت نهماعتماد بی موردژن همه چیز نیستدژا وو یا اشنا پنداریبر کسی اعتماد نکن مگر ایندرگیری مغزی در سندرم کووپیوند اندام حیوانات به امشکل از کجاستتولید اندام با چاپ سه بعدآسیب عصب پا به دنبال اعتیزمان چیستفراموشی همیشه هم بد نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکنه عدم مطلق بلکه عدم با قساخت شبکه عصبی با الفبای اگر فقط مردم میفهمیدند کچسبیدن به خود، مانع بزرگ منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان ریز و درشتاز نخستین همانند سازها تعماد الدین نسیمی قربانی حس و ادراک قسمت پنجاه و یهوشیاری سنتی یا هوشیاری به هلال بنگرکلرال هیدرات برای خواباندانش، یک انسان را ناسازگبرخی نرمش ها برای درد زاندغدغه نتیجه ی نادانی استپایان، یک آغاز استمعجزه ی چشمتوهم جدایی و توهم علمافزایش مرگ و میر سندرم کوزندگی در سیاهچالهفضای قلب منبع نبوغ استتاریکی خواهد ترسیدنوار عصب و عضلهسختی در بلند شدن از روی صابزار بقا از نخستین همانهفت سین یادگاری از میراث منتظر نمان چیزی نور را بهجوسازی مدرناز تلسکوپ گالیله تا تلسکعدم درکحس و ادراک قسمت شصت و هشتهدف از تکامل مغزبوزون هیگز چیستکوچکی قلبداروی جدید ای ال اسبرداشت مغز ما از گذر زمانذرات کوانتومی زیر اتمی قپرتوهای صادر شده از سیاهمغز و اخلاقتیوتیکسن داروی ضد جنونامواجی که به وسیله ی ماشیزیست، مرز افق رویداد هستقانون گذاری و تکاملتری فلوپرازیننوروز یا روز پایانیسردرد سکه ایابزار بقا از نخستین همانهمیشه عسل با موم بخوریممورد نادر همپوشانی دو بیاز تکینگی تا مغز از مغز تصفحه اصلیخونریزی مغز در سندرم کوووقت نهيب هاي غير علمي گذشبیماری گیلن باره و بیمارکامپیوتر سایبورگداستانها و مفاهیمی اشتبابسیاری از بیماری های جدیروی و منیزیم در تقویت استتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز بیش از آنچه تصور میشوانفجار بزرگ پایان بوده ازبان جانسوزقدرت عشقترسان نیستیچگونه مغز ما، موسیقی را پشیشه ی بازالتی و سیلیکونابزار بقای موجود زنده از هنر رها شدن از وابستگیمکان زمان یا حافظه زماناز تکینگی تا مغز از مغز تخودآگاهی و هوشیاريبیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین دی گنجینه ای بزردر کمتر از چند ماه سوش جدکتاب زیست شناسی باورتفاوت های تکاملی در مغز وآیا ما کالا هستیمروح در جهانی دیگر استتأثیر نگاه انسان بر رفتانفرت، اسیب به خود استسفرنامه سفر به بم و جنوب انرژی خلا ممکن استلحظات خوش با کودکانتصویر در هم تنیدگی کوانتابزارهای دفاعی و بقای مونگاه کلی نگرشایسته نیست در جیب خود قرجراحی هوشیار مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای عجیب گالیلهاز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مخدا بخشنده است پس تو هم ببا آتش، بازی نکن و بعد از درمان های جدید سرطانکشتن عقیده ممکن نیستتلاش های جدید در درمان سرآیا امکان بازسازی اندامهروشهای نو در درمان دیسک بتاثیر ویروس کرونا بر مغز نقش پیش زمینه ها و اراده سلاح و راهزنی