دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر گیاه خواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبی و مغزی قسمت اول

تاثیر گیاه خواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبی و مغزی(قسمت اول)

گیاه خوری امروز، تبديل به یک برنامه جدید در زندگی خیلی از افراد به خصوص جوانان شده است. در نگاه اول شاید خیلی از آنها لاغر شدن و سبک تر زندگی کردن را به عنوان علت گیاه خواری خود معرفی کنند، ولی حقیقتا رشد این پدیده به خصوص در میان قشر مرفه و تحصیل کرده، لازم میکند به طور مفصل به این مبحث پرداخته شود و فواید و ضررهای احتمالی آن بررسی گردد.

امروز با وجود انواع و اقسام غذاهای گیاهی و غذاهای غنی شده با ويتامين ها، گیاه خواري بسیار آسان شده است.

غذاهایی به صورت آماده، امروز در بازارها وجود دارد که هیچ مواد گوشتی به آن اضافه نمی شود و انتخابهای بسیار گوناگوني را با طعم هاي مختلف در اختیار مردم می گذارد که اصلا بد طعمتر از غذاهای گوشتی نیست.

گیاه خواری شکلهای مختلف دارد. برخی هستند که تا حدی گیاه خوارند مثلا گوشت قرمز را از رژیم غذایی خود حذف میکنند ولی انواع گوشت سفید مانند ماهی و مرغ را مصرف مي کنند. یا گروه دیگری تخم مرغ و شیر را مصرف می کنند ولی از مصرف انواع گوشتها خودداری می کنند. گروهی دیگر دوره هایی از گیاه خواری خالص را در طی سال تجربه می کنند مثلا یک ماه از سال را به گیاه خواری خالص مي پردازند. و یا گروهی مصرف خالص گوشت را در دوره ای محدود می کنند ولی مصرف آب گوشت یا ترکیبات تهیه شده از گوشت را در دوره اي از سال مجاز می دانند.

American Dietetic Association,
رژیم گیاه خواری را غنی از مواد غذایی مفید و بسیار سالم و مفیدتر از غذاهای گوشتی برای جلوگیری از برخي بیماریهای مزمن مانند بیماریهای قلبی و یا دیابت مي داند.

در گياه خواری به خصوص وقتی گوشت قرمز حذف شود، مصرف چربی اشباع و کلسترول کاهش می یابد و در عوض ويتامینهايي مانند سی و ای و فیبر و پتاسیم و منیزيوم و کارتنوييد و فلاونوييد افزایش می یابد و آنها منجر به کاهش فشار خون و کاهش کلسترول زیان بار خون مي شود. در یک مطالعه روی 76000 نفر مشخص شد که میزان مرگ و میر به خاطر بیماریهای مزمن قلبی در گياه خواران، 25% کاهش می یابد.

در مطالعه ای دیگر در Oxford cohort of the European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition (EPIC-Oxford) مشخص گردید که ميزان مرگ و مير قلبی گياه خواران، 19% کمتر از گوشت خواران است. مصرف زیاد فيبرهاي گیاهی و ويتامنيهاي موجود در آن می تواند به کنترل فشار خون و کنترل قند خون کمک کند، با این حال مصرف کربوهيدرات هاي گياهي مانند سیب زمینی در مقادیر زياد، برعکس مي تواند قند خون را بالا ببرد.

باید توجه شود که کاهش مرگ و مير قلبی، اصلا به معنی افزایش اندازه مغز و کاهش مرگ سلولهای عصبی نیست. مغز و قلب دو اندام متفاوت هستند و رشد یکی در این عالم مادی- که تناقضات گوناگون دارد- میتواند منجر به کوچک شدن و کم کاري دیگری شود . وقتی غذای دریافتی و جذب شده در بدن شما محدود است، بدن به ناچار آن را صرف اندامی مانند قلب می کند تا زندگی شما دوام یابد هرچند، مغز کوچک تر و کم کارتر شود و این، قانون بقا به رغم کیفیت پائین تر است. طبیعت مي کوشد تا حیات حفظ شود هرچند کیفیت حیات خیلی هم آرمانی نباشد. سلامت نورون ها و سلول های مغزی الزاما همراه با سلامتي ديگر سلولهاي حیاتی بدن نیست. سلول پرخور عصبی می تواند در زمان محدود بودن انرژی دریافتی و غذا، بسیاری از سلولهای حیاتی بدن را از انرژی محروم کند. بنابراین در شرایط کمبود انرژی دریافتی بهتر است سلولهای عصبي و مغزی از انرژی محروم شوند تا امکان بقای اندامهای حیاتی مانند قلب فراهم شود. به علاوه چربی های اشباع که میتوانند سطح عروق خونی و قلب را بپوشانند و خون رسانی را مختل کنند، زیر بنای ساختمانی غشای پر چربی سلولهای عصبی هستند. با یک پارادوکس برجسته مواجهيم: چربی ها در غشای نرون هاي عصبی عامل حفظ سلول و بقای آن و هدایت عصبی است و در همان حال می تواند با تجمع در رگهای خونی و دریچه های قلبی منجر به ناکارآمدی سیستم گردش خونی شود. باید به نحوی بین این دو، توازن برقرار کرد به طوری که توام با کم شدن مصرف چربی و انرژی هاي زیاد در رژیم غذايي، سلول های مغزي، از اين مزيتها محروم نشوند. و نیز مصرف زیاد چربی و انرژی، با مسدود کردن عروق خونی، منجر به سکته قلبی و مرگ نشود و حفظ این توازن، یک هنر بزرگ است.

گياه خواران در معرض چه کمبودهایی هستند؟

گياه خواران مشکلی از نظر دريافت کلسیم ندارند و منابع زیادی از کلسیم در میان گياهان هست(مثلا کلم معمولی و کلم بروکلي و کلم چيني و اسفناج)ولی میزان ویتامین دی و ویتامین کا در گياهان کم است و اگر این افراد از ترکیبات اضافی و غنی شده با ویتامین دی استفاده نکنند، دچار کمبود ويتامين دی میشوند.

@salmanfatemi

سلمان فاطمی:
البته ویتامن دی اصلی- که بر اثر تابش نور آفتاب بر سطح پوست ایجاد میشود- در صورت تابش کافی آفتاب، ساخته می شود و مشکلی ایجاد نمي گردد. مشکل، وقتی است که فرد گياه خوار به خصوص در عرضهای جغرافیایی بالا باشد و تابش آفتاب کافی نداشته باشد. نقش های مهم ویتامین دی در سلامت سلول های عصبی در قسمتهای مختلف این کانال بیان شد. جهت مطالعه این نقشها به قسمتهای مربوط به کلید واژه (#ويتامين) مراجعه شود.

میزان بالای منیزیم و پتاسیم ترکیبات گیاهی، از میزان اسیدی بودن خون میکاهد و به استحکام استخوان ها کمک مي کند. مصرف زیاد پروتئین در رژیم های گوشتی می تواند اثرات مضری بر استحکام استخوان داشته باشد.

پروتئین: افرادی که در رژیم گیاه خواری خود از تخم مرغ و شیر هم استفاده میکنند(گیاه خواری محدود) معمولا دچار کمبود پروتئین نمي شوند. چون شکل پروتئین گیاهی متفاوت از پروتئین حیوانی است، گياه خواران به مقدار بیشتر پروتئین نیاز دارند(کسانی که گوشت میخورند به 0.4 میلی گرم پروتئین در ازای هر پوند وزن بدن نیاز دارند و این میزان در گياه خواران قدری بیشتر و 0.45 میلیگرم در ازای هر پوند وزن بدن است).

برای تامین پروتئین بیشتر لازم است، گياه خواران از برخی غلات مانند برنج سبوس دار و عدس، نخود ،نخود فرنگی، لوبیا، گندم ،جوی دوسر و جو استفاده کنند .

روشن شد که مصرف زیاد پروتئین به دلیل خاصیت اسیدی کردن خون ، برای استخوانها خوب نیست، پس قدری کمتر بودن پروتئین، زیان آور نیست. بیشتر شدن پروتئین، عضلات را قوي تر و استخوان ها را ضعیف تر میکند و این، ویژگی عالم مادی ماست که هیچ چیز مطلقی در آن وجود ندارد. جایی را قویتر مي کنيم، جای دیگر ضعیف تر می شود!!

ویتامین B12 : این ويتامين فقط در ترکیبات گوشتی و تخم مرغ وجود دارد پس افرادی که منحصرا از گیاهان استفاده می کنند حتما لازم است مواد غذايي آنها با این ویتامین غنی شده باشد. نقش برجسته این ويتامين، در خونسازي و سلامت نورن های عصبي، امروزه کشف شده و نشان داده شده است که کمبود مداوم آن چه بلائی برسر سلولاي عصبی می آورد( بیماری ای مشابه فرم شديد بیماری ام اس) پس گیاه خواران در مورد کمبود این ویتامین به خصوص، باید بسیار محتاط باشند.

آهن: میزان آهن قابل جذب در گوشت و ترکیبات حیوانی بسیار بیشتر از ترکیبات گیاهی است. البته میزان جذب آهن گیاهی در حضور ويتامين سی میوه ها و سبزیجات بیشتر میشود ولی فيتات موجود در غلات از جذب آن مي کاهد. پس کمبود جذب آهن مشکل جدی در گیاه خواران خالص است. البته آهن زیاد، اصلا سودمند نیست. در ادامه بحث ها به آن اشاره خواهد شد.

امگا 3: رژیمهای فاقد ماهی و تخم مرغ، میزان امگا سه کمی دارند( EPA and DHA)

بدن ما قادر است ALA در رژیم های گیاهی را تبدیل به امگا 3 کند ولی این تبدیل اصلا کافی نيست. گياه خواران مي توانند با مصرف جلبک و خزه دریایی، میزان امگا 3 را در بدن خود بیشتر کنند میزان مصرف کافی ALA در گياهخواران زن 1.1 گرم در روز است، ترکیباتي که ALA بیشتری دارند عبارتند از تخم کتان ، گردو و روغن کلزا

جهت مطالعه بیشتر به سایت زیر مراجعه شود.

https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/becoming-a-vegetarian

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دنیا، هیچ استاز تکینگی تا مغز از مغز تفرد یا اندیشههدف یکسان و مسیرهای مختلدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی بیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری منبع هوشیاری در کجاست؟ قرجزخوانی هایی که امروز بتکامل تکنولوژیآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گانگشت ماشه ایعلم ساختن برج های چرخاننوار عصب و عضله تعیین محلحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنديدن با چشم بسته در خواب از تکینگی تا مغز، از مغز قلب دروازه ی ارتباطوفور و فراوانیدرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیمواد کوانتومی جدید، ممکنزمان و گذر آن سریع استتئوری تکامل امروز در درمآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهانسان قدیم در شبه جزیره ععادت دادن مغز بر تفکرچیز جدید را بپذیرحس و ادراک قسمت 75اثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتدانشمندان نورون مصنوعی ساز علم جز اندکی به شما داقدرت مردمویروس مصنوعیدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجمیدان بنیادین اطلاعاتزندگی زودگذرسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش روتغییرات مغز پس از 40 سالگیاولین مورد پیوند سر در انمقالاتچگونه تکامل مغزهای کنونیحس و ادراک قسمت هشتاد و ناختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بداروی لیراگلوتیداستخوان های کشف شده، ممکلا اکراه فی الدینذرات کوانتومی زیر اتمی قواکسن های شرکت فایزر آمرتمرکز و مدیتیشنگلوئونماپروتیلینزاوسکا درمان گوشرشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اجهل مقدسایمپلانت نخاعی میتواند دحس و ادراک قسمت دوازدهمارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد چاقیاطلاعات حسی ما از جهان، چملاحظات بیهوشی قبل از جررنگین کمانوابستگی یعنی قلادهتو کز محنت دیگران بی غمیگاهی لازم است برای فهم و مجرم، گاهی قربانی استزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکآب، زندگی است(قسمت پنجم)شگفتی های نقشه ی ژنتیکینقش تیروئید در تکامل مغزجهان کاملی در اطراف ما پرایجاد احساساتخلا، حقیقی نیستارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان منابع انرژی از نفت و گاز روح و آب حیاتتولید مثل اولین ربات های پول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکآسیب عصب پا به دنبال اعتیشباهت مغز با کیهان مادینقش غذاها و موجودات درياجهش های بیماری زا، معمولاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنخوش قلبی و مهربانیاز کجا آمده ام و به کجا میفلج بل، فلجی ترسناک که آنهوش در طبیعتدرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشهای نو در درمان دیسک بتوهم بی خداییپیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدافزایش مرگ و میر سندرم کوصرع و درمان های آنچند جهانیجدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو خسته نباشی بابااز تکینگی تا مغز از مغز تفاجعه ی جهل مقدسهوشیاری و افسردگیدرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم ضد التهابیتیوتیکسن داروی ضد جنونپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازینامید نیکو داشته باش تا آنطبیعت موجی جهانچهار میلیارد سال تکامل بحقیقت خواب و رویاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمابزار بقا از نخستین هماننعناعدندان ها را مسواک بزنید تاز تکینگی تا مغز از مغز تفرد حساس از نظر عاطفی و بهدف یکسان، در مسیرهای متدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آدمنبع هوشیاری در کجاست؟(قرحم مصنوعیتکامل جریان همیشگی خلقتآموزش نوین زبانمعرفت و شناختسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج انگشت نگاری مغز نشان میدعلایم کمبود ویتامین E را نوبت کودکانحافظه و اطلاعات در کجاستابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود ددی متیل فومارات(زادیوا)(از تکینگی تا مغز، از مغز قلب روباتیکوقاحت و تمسخر دیگراندرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید ببا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریموجود بی مغزی که می تواندزمان و صبرتئوری تکامل در پیشگیری و آیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمیانسان میوه ی تکاملعارضه جدید ویروس کرونا سچیزی منتظر شناخته شدنحس و ادراک قسمت 78اثرات مفید روزه داریهنر فراموشیدانشمندان یک فرضیه رادیکازدواج های بین گونه ای، رقدرت و شناخت حقیقتویروس های باستانی، مغز مدست بالای دستتلاش های جدید در ALSبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورمیدازولام در درمان تشنج زندگی سلول در بدن، جدای اسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کوتغییرات آب و هوایی که به اولین هیبرید بین انسان و تاثیر ویتامین دی بر بیماچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت هشتاد و شاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی داروی تشنجی دربارداریاستروژن مانند سپر زنان دلاموژین داروی ضد اوتیسم؟ذرات کوانتومی زیر اتمی قواکسن کووید 19 چیزهایی که تمرکز بر هدفگمان میکنی جرمی کوچکی در ماجرای جهل مقدسزبان فرایند تکاملی برای شناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین جهان فراکتالایمان به رویاحس و ادراک قسمت سومارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج با قابليت تاطلاعاتی عمومی در مورد مممانتین یا آلزیکسا یا ابرهبر حقیقیواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتو پیچیده ترین تکنولوژی گاهی مغز بزرگ چالش استمحل درک احساسات روحانیزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکآتاکسی فریدریششگفتی های زنبور عسلنقش حفاظتی مولکول جدید دجهان پیوستهایران بزرگخلا، خالی نیستارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئاندمنابع انرژی از نفت و گاز روح در جهانی دیگر استتولید یا دریافت علمپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکآسانی موفقیتشباهت های ریشه ای چند بیمنقش غذاها و موجودات درياجهش تمدنی عجیب و شگفت انساپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالخوش خیالی و خوش بینیاز کسی که یک کتاب خوانده فلج خوابهوش عاطفی قسمت 11درمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های به سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمرمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشهای شناسایی قدرت شنواتوهم تنهاییپیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهافزایش سرعت پیشرفت علوم ضایعه ی شبکه لومبوساکرالچند جهانیجدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکینگی تا مغز از مغز تفاصله ها در مکانیک کوانتهوشیاری کوانتومیدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکبیماری های میتوکندریکمردردمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتیک و اختلال حرکتیپروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از سسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازینامید نجاتطبیعت بر اساس هماهنگیچهار ساعت پس از کشتار خوکحقیقت در علم، هرگز نهایی حقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو ده روش موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تفردا را نمیدانیمهدف از تکامل مغزدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است بیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از منبع خواب و رویارحم مصنوعیتکامل داروینی هنوز در حاآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیسکته مغزیتشنج چیستانتقال ماده و انرژیعلایم کمبود ویتامین E را نور از عمق تاریکیحافظه ی هوش مصنوعیابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستدین اجباریاز تکامل تا مغز از مغز تا قلب را نشکنوقت نهيب هاي غير علمي گذشدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشنابا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها موجودات مقهور ژنها هستندزمان واقعیت است یا توهمتئوری جدید، ویران کردن گآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهانسان ها می توانند میدان عدم توقف تکامل در یک انداچیزی خارج از مغزهای ما نیحس و ادراک قسمت 82اثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهدانشمندان ژنی از مغز انساسکلت خارجی در درمان اختقدرت کنترل خودویرایش DNA جنین انسان، بردستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فربازگشت از آثار به سوی خداکریستال هامکان زمان یا حافظه زمانزندگی، مدیریت انرژیسردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده تغییرات تکاملی سر انسان اولین تصویر در تاریخ از سصفحه اصلیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت پنجماختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ALSاسرار آفرینش در موجلایو دوم دکتر سید سلمان فذرات کوانتومی زیر اتمی قواکسن کرونا و گشودن پنجرتمرکز بر امروزگنجینه ای به نام ویتامین ماجرای عجیب گالیلهزبان متغیرشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دجهان قابل مشاهده بخش کوچاین پیوند نه با مغز بلکه حس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج با قابليت تاطلاعاتی عمومی در مورد ممن کسی در ناکسی دریافتم روی و منیزیم در تقویت استوبینار اساتید نورولوژی دتو آرامش و صلحیگاهی جهت را عوض کنمحل درک احساسات روحانی دزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکآتاکسی مخچه ای خودایمنشانس یا نتیجه ی تلاشنقش حیاتی تلومر دی ان آ دجهان پیوستهایرادهای موجود در خلقت بخلاصه ای از مطالب همایش مارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انسانمنابع انرژی از نفت و گاز روح رهاییتولید پاک و فراوان انرژیپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمآشنا پنداریشباهت کیهان و مغزنقش غذاها در کاهش دردهای جهشهای مفید و ذکاوتی که دابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت خوشبختی چیستاز آغاز خلقت تا نگاه انسافلج خواب چیستهوش عاطفی قسمت نهمدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم به سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هومنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی برای بهبود هوش عاطفتوهم جداییپیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته افسردگی و اضطراب در بیماضایعه ی عروقی مخچهچند جهانی و علمجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکینگی تا مغز از مغز تفاصله ی همیشگی تصویر سازهوشیاری سنتی یا هوشیاری درمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلابیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم غذایی سالم و ضد التهتیکاگرلور داروی ضد انعقاپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب سیاهچاله هاترک امروزامید جدید بر آسیب نخاعیطعمه ی شبکه های ارتباط اجنون و القلمنوآوری ای شگفت انگیز دانحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث دهن، بزرگترین سرمایهاز تکینگی تا مغز از مغز تفرزندان زمان خودهدف از خلقت رسیدن به ابزادروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانبیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی منتظر نمان چیزی نور را بهرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتکامل داروینی هنوز در حاآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قاانتروپی و هوشیاریعلائم عصبی آلزایمر، با انور درونحافظه انسان و حافظه ی هوشابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمدین، اجباری نیستاز تکامل تا مغز، از مغز تقوی تر باشوقتی فهمیدی خطا کردی برگدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستمورد نادر همپوشانی دو بیزمان پلانکتا 20 سال آینده مغز شما به آیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدانسان یک کتابخانه استعدم درکچیزی شبیه نور تو نیستحس و ادراک قسمت 87اجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیدانشمندان پاسخ کوانتومی اسکار، لگوی هوشمندقدرت انسان در نگاه به ابعویشن پرودغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سربازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولمکانیک کوانتومی بی معنی زندان ذهنیسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تتغذیه بر ژنها تاثیر دارداولین دارو برای آتاکسی فسوالات پزشکیچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک قسمت پنجاهاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید s3 در درمان ام اسرار بازسازی اندام هالبخند بزن شاید صبح فردا زرفلکس وتری با توضیح دکتر واکسن کرونا از حقیقت تاتتمساح حد واسط میان مغز کوگوهر با نظر دیگران سنگ نمماده ی تاریکزبان مشترک ژنتیکی موجوداشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیجهان موازی و حجاب هااین اندوه چیستحس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج توپیراماتاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نمن پر از تلخیمرویا و واقعیتوجود قبل از ناظر هوشمندتو افق رویداد جهان هستیگذر زمان کاملا وابسته به محدودیت چقدر موثر استزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکآتش منبع انرژیشانس یا تلاشنقش خرچنگ های نعل اسبی درجهان پر از چیزهای اسرار آایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیخلاصه ای از درمان های جدیارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی به شناسایی کادر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکبه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می تومنابع انرژی از نفت و گاز روزه داری متناوب، مغز را تولید اندام با چاپ سه بعدپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزآشنا پنداریشباهت زیاد بین سلول هاي عنقشه مغزی هر فرد منحصر بهجهشهای مفید و ذکاوتی که دابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واخوشبختی دور از رنج های ماز انفجار بزرگ تا انفجار فلج دوطرفه عصب 6 چشمهوش عاطفی قسمت هفتمدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پربهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی جدید در درمان قطع نختوهم جدایی و توهم علمپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنوافسردگی و ساختار مغزضایعات در عصب زیر زبانیچند روش ساده برای موفقیتجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ خطای ادراک کارمااز تکینگی تا مغز از مغز تفتون های زیستیهوش، ژنتیکی است یا محیطیدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و بیماری وسواسکمردرد و علل آنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم غذایی ضد التهابیتیروفیبان موثر در سکته ی پروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاسیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکامید درمان کرونا با همانظهور امواج مغزی در مغز مصنوار مغز مشاهده ی غیر مستحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجاز تکینگی تا مغز از مغز تفرضیه ای جدید توضیح میدههر چیز با هر چیز دیگر در تدریای خدابسیاری از بیماری های جدیبیندیشکودکان خود را مشابه خود تمنتظر زمان ایده آل نشورساناها و ابر رساناها و عتکامل داروینی هنوز در حاآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون انتظار گذر تندباد؟علت خواب آلودگی بعد از خونوروفیبروماتوزحباب های کیهانی تو در توابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستدیوار همه اش توهم بوداز تکامل تا مغز، از مغز تقیچی ژنتیکیوقتی پر از گل شدی خودت را درگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وبا خدا باشکار امروز را به فردا نیندموسیقی نوزمان به چه دلیل ایجاد میشتا بحر یفعل ما یشاآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجانسان باشعدالت برای من یا برای همهنکاتی در مورد تشنجحس و ادراک قسمت چهلاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش ددانشمندان اولین سلول مصناساس انسان اندیشه و باور قدرت ذهنواقعیت فیزیکی، تابعی از ذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)مکانیزمهای دفاعی در برابزونیسومایدسردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینثبت و دستکار ی حافظهاولین دروغپیامهای کاربراننگاه من، نگاه تو و یا حقیحس و ادراک قسمت پنجاه و یاختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید لنفوم و لوکمیاصفهان زیبالحظات خوش با کودکانرفتار مانند بردهواکسن کرونا ساخته شده توتنفس هوازی و میتوکندریگویید نوزده و ایمنی ساکتماده ی خالیزبان چهار حرفی حیات زمینشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط آیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهجهان ما میتواند به اندازاین ایده که ذرات سیاهچالحس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فاعتماد به خودمن بی من، بهتر یاد میگیرمرویا و کابوستو انسانی و انسان، شایستگذشته را دفن کنمحدودیت های حافظه و حافظزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآثار باستانی تمدن های قدشاهکار قرننقش داروهاي مختلف معروف جهان پر از چیزهای جادویی اکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیخم شدن فضا-زمانارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی تعاملیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز اممنابع انرژی از نفت و گاز روزه داری و التهاب زیانبتولید سلولهای جنسی از سلپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت آشناپنداری چیستشباهت زیاد بین سلول هاي عنقشه های مغزی جدید با جزیجوانان وطنابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوخانه ی تاریکاز بار خود بکاه تا پرواز فن آوری های جدید علیه شناهوش عاطفی قسمت یازدهدرمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و ومنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی جدید در درمان نابینتوهم جسمپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، سندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسواقلیت خلاقضرورت زدودن افکارچندین ماده غذایی که ماننجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانخطای حساز تکینگی تا مغز از مغز تفروتنی معرفتیهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادرمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانبیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم غذایی ضد دردتکنولوژی های جدید و حالتپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانامیدوار باش حتی اگر همه چظرف باید پر شود چه با چرک امیدواریعقل مجادله گرنوار مغز با توضیح دکتر فاحقیقت، آن چیزی نیست که جلابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استدو بیماری روانی خود بزرگ از تکینگی تا مغز از مغز تفساد اقتصادی سیتماتیک درهر جا که جات میشه، جات نیدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده منحنی که ارتباط بین معرفرستگاری محدود به یک راه نتکامل داروینی هنوز در حاآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکاناندوه در دنیا استعماد الدین نسیمی قربانی نورون هاي مصنوعی می توانحباب هایی تو در توابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتدیوار، از ابتدا توهم بوداز تکامل تا مغز، از مغز تقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصوقتی تو از یاد گرفتن باز درب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تبا طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیموسیقی هنر مایع استزمان شگفت انگیزتاول کف پا و حقیقتآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعیانسان جدید از چه زمانی پاعسل طبیعی موثر در کنترل بچگونه مولکول های دی ان ایحس و ادراک قسمت چهل و هفتاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است ددانشمندان تغییر میدان مغاستفاده از مغز، وزن را کمقدرت عشقواقعیت چند سویهذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع بازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)ما انسانها چه اندازه نزدزونا به وسیله ویروس ابله سردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاآیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسثبت امواج الکتریکی در عصاولین سلول مصنوعیسایتهای دیگرنگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک قسمت پنجاه و داختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید میاستنی گراویاصل بازخوردلرزش ناشی از اسیب به عصبرفتار وابسته به شکلواکسن آلزایمرتنفس هوازی و میتوکندریگوش دادن بهتر از حرف زدنماده ای ضد التهابیزبان نیاز تکاملی استشناسایی سلول های ایمنی اآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل مجهان مادی، تجلی فضا در ذهاین ابتدای تناقض هاستحس و ادراک قسمت ششمارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی دارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهاعتماد به خودمننژیترویا و خبر از آیندهتو با همه چیز در پیوندیگریه ی ابر، رمز طراوت باغمحدودیت درک انسانسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآرامش و دانششاهکار شش گوشنقش درختان در تکاملجهان دارای برنامهاکوییفلکسنتایج نادانی و جهلخونریزی مغز در سندرم کوواز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی در کامپیوترهادر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نبه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده منابع انرژی از نفت و گاز روزه داری و بیمار ی ام اس تولترودینپیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایسلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشاآشتی بهتر استشجاعت و ترسنقشه با واقعیت متفاوت اسجوانان وطنابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استخانواده پایداراز بحث های کنونی در ویروسفناوری هوش مصنوعی نحوه خهوش عاطفی قسمت پنجمدرمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامندمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی جدید در درمان سکته متوهمات و شناخت حقیقتپیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اساقیانوس نادانیضرب المثل یونانیچندجهانیجراحی گردن همیشه برای دیابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سخطر آلودگی هوااز تکینگی تا مغز از مغز تفروتنی و غرورهیچ چیز همیشگی نیستدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد بیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه فراری نیستتکنولوژی و پیشرفتپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونترازودونامیدواری و مغزعقل سالمنوار مغز ترجمه رخدادهای حقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزدو بار در هفته ماهی مصرف از تکینگی تا مغز از مغز تفشار و قدرتهر حرکت خمیده می شود و هر درک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمبیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایمنشأ اطلاعات و آموخته ها رشته نوروایمونولوژی و نقتکامل زبانآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های اندوه دردی را دوا نمیکندعوامل موثر در پیدایش زبانورون های ردیاب حافظهحد و مرزها توهم ذهن ماستابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انساندید تو همیشه محدود به مقداز تکامل تا مغز، از مغز تقانون مندی نقشه ژنتیکی موقتی ریشه ها عمیقند از چیدرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیسمیهمانهای ناخوانده عامل زمزمه ات مانده در گوشمتابوهای ذهنیآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوعانسان خطرناکترین موجودعشق درونی به یگانگی خلقتچگونه میتوان با قانون جنحس و ادراک قسمت چهل و هشتاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتدانشمندان روش هاي جدیدی استفاده از نظریه ی تکامل قضاوت ممنوعواقعیت چیستذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخابحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پما انسانها چه اندازه نزدزیان غذاهای پرچربسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرجلو رفتن یا عقبگرداوکرلیزوماب داروی جدید شنگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک قسمت پنجاه و سادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید آلزایمراصل در هم تنیدگی و جهانی لرزش عضله یا فاسیکولاسیورفتار اجتماعی انسان، حاصواکسن ایرانی کرونا تولیدتنفس بدون اکسیژنگوشه بیماری اتوزومال رسسماده، چیزی نیستزبان و کلمه حتی برای کسانشواهدی از نوع جدیدی از حاآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناساجهان مرئی و نامرئیاینکه به خاطرخودت زندگی حس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیهوش مصنوعی از عروسک بازی دارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهاعتماد بی موردوراپامیل در بارداریمنابع انرژي پاک سرچشمه حرویا بخشی حقیقی از زندگی تو با باورهایت کنترل میشگربه شرودینگر و تاثیر مشمخچه فراتر از حفظ تعادلسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآرامش و سکونشاید گوشی و چشمی، آماده شنقش ذهن و شناخت در حوادث جهان در حال نوسان و چرخشاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییخواندن ، یکی از شستشو دهناز مخالفت بشنوهوش مصنوعی در تفکر خلاق ادر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مبه هلال بنگریاد گرفتن مداوممنابع انرژی از نفت و گاز روزه داری سلول های بنیادتومورها و التهاب مغزی عاپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن سلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر آغاز فرایند دانستنشرکت نورالینک ویدیویی ازنقص های سیستمی ایمنیجواب دانشمند سوال کننده ابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغخار و گلاز تلسکوپ گالیله تا تلسکفواید روزه داری متناوبهوش عاطفی قسمت اولدرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسمنبع هوشیاری کجاست قسمت ريتوکسيمب در درمان ام استوکل بر خداپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سالکترومغناطیس شنوایی و هضربه مغزی در تصادف رانندنه ناامیدی بلکه ارتقاجستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان خطرات هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض هیچ چیز، چقدر حقیقی استدرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير بیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه نجاتتکنولوژی جدید که سلول هاپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودسیاهچاله ی منفرد یا سیاهپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دامیدی به این سوی قبر نیستعقلانیت بدون تغییرنوار مغز در فراموشی هاحل مشکلابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشوددو برابر شدن خطر مرگ و میاز تکینگی تا مغز از مغز تفضا و ذهن بازهرچیز با یک تاب تبدیل به درک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیبیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلمنشاء کوانتومی هوشیاری ارشد مغز فرایندی پیچیده اتکامل زبانآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل اندوهگین نباش اگر درب یا عوامل ایجاد لغت انسانی و نوروپلاستیسیتی چیستحریص نباشابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بدیدن خدا در همه چیزاز تکامل تا مغز، از مغز تقانون گذاری و تکاملویتنام نوعی کرونا ویروس درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیباهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپمیوتونیک دیستروفیزنان باهوش ترتاثیر فکر بر سلامتآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان انسان عامل توقف رشد مغزعشق، شلوغ کردن نیستچگونه مغز ما، موسیقی را پحس و ادراک قسمت چهل و دوماحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اسدانشمندان روشی برای تبدیاستفاده از هوش مصنوعی در قطار پیشرفتواقعیت چیستذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معبحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بما اکنون میدانیم فضا خالزیباترین چیز در پیر شدنسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسجلوتر را دیدنايندگان چگونه خواهند دیدنگاه کلی نگرحس و ادراک قسمت پنجاه و شاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ای ال اساصل علت و تاثیرلزوم گذر انسان از حدها و رقیبی قدرتمند در برابر مواکسن اسپایکوژنتنها مانع در زندگی موارد گوشت خواری یا گیاه خواریماده، چیزی بیش از یک خلا زبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیشواهدی از دنیسوان(شبه نئنقش هورمون های تیروئید دجهان مشارکتیاینکه خانواده ات سالم باحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بهوش مصنوعی از عروسک بازی داستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهاعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قمنابع انرژی از نفت و گاز رویا تخیل یا واقعیتتو باید نیکان را به دست بگزیده ای از وبینار یا کنفمخچه ، فراتر از حفظ تعادلسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکآرامش(سکوت) stillness و تکاپوشاید درست نباشدنقش روی و منیزیم در سلامتجهان در حال ایجاد و ارتقااکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرخواب زمستانی سلول های سراز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیمنابع بی نهایت انرژی در دروزهای بد باقی نمیماندتومورهای نخاعیپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر آغاز فصل سرما و دوباره تکشربت ضد خلطنقص در تشخیص هیجانات عامجواب سنگ اندازیابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینخارق العاده و استثنایی باز تلسکوپ گالیله تا تلسکفیلمی بسیار جالب از تغییهوش عاطفی قسمت دهمدرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابمنبع هوشیاری کجاست قسمت ریه زغالیتوپیراماتپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی الکتروتاکسی(گرایش و حرکضررهای مصرف شکر و قند بر نه به اعدامجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهدفاع از پیامبراز تکینگی تا مغز از مغز تفراموش کارها باهوش تر هسهیچ وقت خودت را محدود به درمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون بیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه های جدید برای قضاوت رتکنولوژی جدید که سلول هاتکینگیپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزامیدی تازه در درمان سرطاعقیده ی بی عملنوار مغز در تشخیص بیماری حلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبدو برابر شدن خطر مرگ و میاز تکینگی تا مغز از مغز تفضای قلب منبع نبوغ استهز ذره، یک دنیاستدرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکندمهمان ناخواندهرشد مغز علت تمایل انسان بتکامل زبان انسان از پیشیآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر سایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزاندام حسی، درک از بخش هایعواملی که برای ظهور لغت انوروز مبارکحرکات چشم، ترجمه کننده ی ابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستدیدگاه نارسای دوگانه ی ماز تکامل تا مغز، از مغز تقانون جنگلویتامین E برای فعالیت صحدرد و درستفاوتهای جنسیتی راهی براباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانومیگرن و پروتئین مرتبط با زنجیرها را ما باید پاره کتاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهنانسانیت در هم تنیده و متصعصب حقوق نورولووچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک قسمت چهل و سوماحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احدانش، قفل ذهن را باز میکناستفاده از انرژی خلاقطره قطرهواقعیت های متفاوتذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسبحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبما از اینجا نخواهیم رفتزیباترین چیز در افزایش سسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهجمجمه انسان های اولیهايا اراده آزاد توهم است ینگاه انسان محدود به ادراادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای میاستنی اصل عدم قطعیت از کوانتوم لزوم سازگاری قانون مجازارموزی از نخستین تمدن بشرواکسن اسپایکوژن ضد کروناتنها در برابر جهانگیلگمش باستانی کیستماست مالیزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سشیشه ی بازالتی و سیلیکوننقش هورمون زنانه استروژنجهان معنااینترنت بدون فیلتر ماهواحس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوهوش مصنوعی از عروسک بازی دخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهاعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریمنابع انرژی از نفت و گاز رویا حقی از طرف خداتو برای خزیدن خلق نشده ایگزارش یک مورد جالب لخته ومخچه ابزاري که وظیفه آن فسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون تجربی، راهی برای رشایسته نیست در جیب خود قرنقش روزه داری در سالم و ججهان ریز و درشتاگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریخواب سالم عامل سلامتیاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱به امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید دمنابع جدید انرژیروزهای سختتومورهای ستون فقراتپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر آغاز مبهم آفرینششش مرحله تکامل چشمنقطه ی رسیدن به قلهجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درخبر مهم تلسکوپ هابلاز تکنیکی تا مغز از مغز تفیروز نادریهوش عاطفی قسمت دومدرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ریواستیگمینتوانایی مغز و دیگر اجزای پپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سالکترودهای کاشتنیضررهای شکر بر سلامت مغزنه به اعدامحفره در مغزابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیدفاع در برابر تغییر ساختاز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیستهیچ کاری نکردن به معنی چیدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه های جدید برای قضاوت رتکامل فردی یا اجتماعیپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشاسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزامگا سه عامل مهم سلامتعلم و ادراک فقط مشاهده ی نوار مغزی روشی مهم در تشخحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استدو داروی جدید برای میاستاز تکینگی تا مغز از مغز تقفس ذهنهزینه ای که برای اندیشیددرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کرونابیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یامهندسی ژنتیک در حال تلاش رشد در سختی استتکامل ساختار رگهای مغزی آنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشانرژی بی پایان در درون هرعوارض ازدواج و بچه دار شدنوروز یا روز پایانیحرکت چرخشی و دائمی کیهانابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سدژا وو یا اشنا پنداریاز تکامل تا مغز، از مغز تقانون جنگلویتامین E در چه مواد غذایدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در میگرن و خوابزندگی فعال و مثبت روند آلتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاسختی ها رفتنی استتغییرانسانیت در برابر دیگرانعصب سیاتیکچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک قسمت نهماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایدانش، یک انسان را ناسازگاستفاده از سلول های بنیالمس کوانتومیواقعیت و مجازذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوما اشیا را آنطور که هستندزیر فشار کووید چه باید کرسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشجنین مصنوعیايا اراده آزاد توهم است ینگاه از بیرون مجموعهادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای کاهش وزناصل، روان و نفس استلزوم سازگاری قانون مجازارمز و رازهای ارتباط غیر کواکسن دیگر کرونا ساخته شتنهاییگیاه بی عقل به سوی نور میماست مالی با هوش انسانیزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواآپومورفین در پارکینسونشکل های متفاوت پروتئین هنقش ویتامین K در ترمیم اسجهان هوشمندایندرالحس و ادراک سی و هفتمارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی هوش مصنوعی از عروسک بازی در میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهاعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرنمنابع انرژی از نفت و گاز رویاها از مغز است یا ناخوتو تغییر و تحولیگشایش دروازه جدیدی از طرمخچه تاثیر گذار بر حافظهسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه ی شرودینشادی، پاداش انجام وظیفهنقش رژیم غذایی بر رشد و اجهان شگفت انگیزاگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهخواب سالم عامل سلامتی و یاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی درمانگر کامپیدر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقمناطق خاص زبان در مغزروش مقابله مغز با محدودیتوهم فضای خالیپیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَششمین کنگره بین المللی سنقطه ای بود و دگر هیچ نبوجامعه ی آسمانیابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبخدا موجود استاز تکینگی تا مغز و از مغز فیزیک مولکولها و ذرات در هوش عاطفی قسمت سومدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلندمنبع هوشیاری کجاست قسمت ریاضیات یک حس جدید استتوازن مهمتر از فعالیت زیپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارالگو نداشتیمضعیف و قوینه بدبخت بلکه نادانحق انتخابابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیدقیق ترین تصاویر از مغز ااز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی و مسیر روحانیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیمابیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراه پیروزی در زندگی چیستتکامل مادی تا ابزار هوشمپرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکاما شما از دید خفاش کور هعلم و روحنوار مغز، مفید و بی خطرحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شوددو سوی واقعیتاز تکینگی تا مغز- از مغز قفس را بشکنهزینه سنگین انسان در ازادرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کرونابیان حقیقتکیست هیداتید مغزمهندسی بدنرشد، رسیدن به یک هدف نیستتکامل شناخت انسان با کشفآنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتانرژی تاریکعید نوروز مبارکنورالژیحس متفاوتاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیدژاوو یا آشناپنداریاز تکامل تا مغز، از مغز تقانونمندی و محدودیت عالمویتامین کادرد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتبابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیمیگرن و روزه داریزندگی هوشمند در خارج از زتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زانسان، گونه ای پر از تضادعضلانی که طی سخن گفتن چقدچگونه هوشیاری خود را توسحس و ادراک قسمت چهارماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعدائما بخواناستفاده از سلول های بنیالووفلوکساسینواقعیت و انعکاسذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبما به جهان های متفاوت خودزیرفون داروی ضد ام اسسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشجنگ هفتاد و دو ملت همه را ای نعمت من در زندگیمحس و ادراک قسمت بیست و چهنگاه از دور و نگاه از نزدهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای ای ال اساصلاح خطا با رفتن بر مسیرلزوم عدم وابستگی به گوگل رمز گشایی از اتصالات مغزواکسن دیگری ضد کرونا از دتنهایی رمز نوآوری استگیاه خواری و گوشت خوار کدماشین دانشزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج آپومورفین در پارکینسونشکل پنجم مادهنقش ژنتیک در درمان اختلاجهان هوشیارایا کوچک شدن مغزانسان الحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویهوش مصنوعی از عروسک بازی در مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفابقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعمنابع انرژی از نفت و گاز رویاهای پر رمز و حیرتی درتو جهانی هستی که خودش را پل جویی اصفهانمخاطب قرار دادن مردم، کاسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه شرودینگرشب سیاه سحر شودنقش رژیم غذایی در رشد و اجهانی که نه با یک رخداد و اگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی جخواب عامل دسته بندی و حفطاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی درخدمت خلق وحدر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است مناطق خاصی از مغز در جستجروش های صرفه جویی در ایجاتوهم فضای خالی یا توهم فضپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگافت فشار خون ناگهانی در وصبور باشنقطه بی بازگشتجاودانگی مصنوعیابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتخدا نور آسمان ها و زمین ااز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک هوشیاریهوش عاطفی قسمت ششمدرمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمربی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنونمنبع هوشیاری کجاست قسمت53ریتوکسیمابتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزالگو و عادت را بشکن و در اطلوع و حقیقتنه جنگ و نه خونریزیحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدل به دریا بزناز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی آرمانهیچ کس حقیقت را درون مغز درمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودبیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراه انسان شدن، راه رفتن وکندر علیه سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراه بی شکستتکامل مداومپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهامروز دانش ژنتیک هیچ ابهعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت حوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستدولت یا گروهکاز تکینگی تا مغز- از مغز قله برای دیدن نه برای به هزاران سال چشم های بینا ودرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سوممهربانی، شرط موفقیتز گهواره تا گورتکامل، نتیجه ی برنامه ریآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولانرژی تاریک که ما نمی توعامل کلیدی در کنترل کارآنوسانات کوانتومی منبع ماحس چشایی و بویاییاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایدگرگونی های نژادی و تغییاز تکامل تا مغز، از مغز تقارچ بی مغز در خدمت موجودویتامین کا و استخواندردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولمیگرن سردردی ژنتیکی که بزندگی و داراییتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ سریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خوانعطاف پذیری مکانیسمی علغم بی پایانچگونه واکسن کرونا را توزحس و ادراک قسمت نوزدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشداروهای مصرفی در ام اساستفاده از سلول های بنیالوب فرونتال یا پیشانی مغواقعیت تقویت شدهتمدن قدیمی ای در جنوب ایربحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستما با کمک مغز خود مختاريمزیرک ترین مردمسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استجنگ و تصور از جنگای همه ی وجود منحس و ادراک قسمت بیست و یکنگاه از درون قفس یا بیرونهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای دیابتاصول انجام برخی نرمش ها دمقاومت به عوارض فشار خون رمز پیشرفت تواضع است نه طواکسن سرطانتنبیه چقدر موثر استگیرنده باید سازگار با پیمبانی ذهنی سیاه و سفیدزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینآب زندگی است قسمت چهارمشکرگزار هر چیزی باش که دانقش گرمایش آب و هوا در همجهان های بسیار دیگرایا این جمله درست است کسیحس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره هوش مصنوعی از عروسک تا کمدر محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیربقا در ازای بیماریورزش در کمر دردمنابع انرژی از نفت و گاز رویای شفافتو جدای از کیهان نیستیپل خواجو اصفهانمدل همه جانبه نگر ژنرالیسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآزادی عقیده، آرمانی که تشبیه سازی میلیون ها جهان نقش زنجبیل در جلوگیری از جهانی که از یک منبع، تغذیاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاخودآگاهی و هوشیارياز نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی ساخته هوش طبیدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویامنبع هوشیاری کجاست قسمت روش هایی برای کم کردن اضطتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشافت هوشیاری به دنبال کاهصبر لازمه ی پیروزی استنمیتوان با بیرون انداختنجایی برای یاد گرفتن باقی ابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً خدا بخشنده است پس تو هم باز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک و هوشیاریهوش عاطفی بیشتر در زناندرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمریسدیپلام تنها داروی تایتوسعه برخی شغل ها با هوش پارادوکس ها در علممسئولیت جدیدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمالگوی بنیادین و هوشیاریطلای سیاهچه زیاد است بر من که در ایحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدلایلی که نشان میدهد ما باز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانیهیچ اندر هیچدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن ابیماری اضطراب عمومیبررسی علل کمر درد در میانبیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمرابطه تشنج و اوتیسمتکامل چشمآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسراانفجار و توقف تکاملی نشاعلم به ما کمک میکند تا مونوار عصب و عضلهحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکاردوچرخه در کاهش دردهای کماز تکینگی تا مغز- از مغزتقله سقوطهستي مادي ای که ما کوچکتردرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوبیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتموفقیت هوش مصنوعی در امتزمین در برابر عظمت کیهانتکثیر سلول در برابر توقف آینه در اینهمغز و اخلاقساختن آیندهتصویر زیبای اصفهانانرژی خلا ممکن استعادت همیشه خوب نیستنوشیدن چای برای مغز مفید حس و ادراک (قسمت اول )اتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهاندانش قدرت استاز خود رها شوقبل از آغازویتامین کا در سبزیجاتدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورمیگرن شدید قابل درمان اسزندگی بی دودتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوسریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی اهرام مصر از شگفتی های جهغم بی پایانچگونه آن شکری که می خوریمحس و ادراک قسمت هفتماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشداروهای ام اساستفاده از سلول های بنیالوتیراستامواقعیت خلا و وجود و درک متمدن پیشرفته ی پیشینیانبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستما بخشی از این جهان مرتبطزیست شناسی کل در جزء فراکسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استجنگ داده هاای آنکه نامش درمان و یادشحس و ادراک قسمت بیست و دوادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ضد میگرناصول توسعه ی یک ذهن کاملمقایسه رقابت و همکاریرمز بقای جهش ژنتیکیواکسن سرطانتهدیدهای هوش مصنوعیگالکانزوماب، دارویی جدیمباحث مهم حس و ادراکزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مآب زندگی است قسمت هفتمشکست حتمینقش پیش زمینه ها و اراده جهان هایی در جهان دیگرایا ابزار هوشمندی یا مغز حس و ادراک- قسمت شصت و چهارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختمنابع انرژی از نفت و گاز روان سالمتو دی ان ای خاص ميتوکندريپلاسمای غالبمدل هولوگرافیک ژنرالیزهسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآزار دیگری، آزار خود استشبیه سازی سیستم های کواننقش زبان در سلطه و قدرت اجهانی در ذهناگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهخودآگاهی و هوشیارياز نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی، اتفاقات و تحدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استمنبع هوشیاری کجاست قسمت روش هایی برای جلوگیری از توهم چیستپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیافتخار انسانصبر و واقعیتنمیتوان بر سیاه سیاه نوشجایی خالی نیستابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آخدای رنگین کماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک آگاهیهوش عاطفی در زنان بیشتر ادرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن ببی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتریشه های مشترک همه ی موجوتوصیه های سازمان بهداشت پاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتالگوبرداری از طبیعتطوفان فقر و گرسنگی و بی سنه عدم مطلق بلکه عدم با قحقیقت افرادابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدنیا فریب و سرگرمیاز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند تکامل و دشواری هاهیچگاه از فشار و شکست نتردرمان ضایعات نخاعیهیپرپاراتیروئیدیسمدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خابیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمرادیوی مغز و تنظیم فرکانتکامل و ارتقای نگاه تا عمآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هاانقراض را انتخاب نکنیدعلم بدون توقفنوار عصب و عضلهحافظه میتواند بزرگترین دابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی ددوچرخه سواری ورزشی سبک و از تکینگی تا مغز، از مغز قلب های سادههستی ما پس از شروعی چگال درک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کاربیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگموفقیت در تفکر استزمین زیر خلیج فارس تمدنی تأثیر نیکوتین سیگار بر مآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی ساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمانرژِی برای ایجاد اضطرابعادت کن خوب حرف بزنینوعی سکته مغزی ، وحشتناک حس و ادراک (قسمت دوم )اتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادیندانش محدود به ابعاد چهاراز درخواست ها جدا شوقبل از انفجار بزرگویتامین بی 12 در درمان درددرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهمیدان مغناطيسي زمین بشر زندگی در جمع مواردی را برتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزیاولویت بندی ها کجاستغیرقابل دیدن کردن مادهچگونه انتظارات بر ادراک حس و ادراک قسمت هفدهماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگوداروهای تغییر دهنده ی سیاستفاده از سلول های بنیالوزالمعده(پانکراس)مصنوعذهت را روی چیزهای مفید متوالزارتان داروی ضد فشار تمدن بشری و مغز اخلاقیگل درون گلدانما تحت کنترل ژنها هستیم یزیست شناسی باور حقیقت یا سعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یجنبه های موجی واقعیتایمپلانت مغزیحس و ادراک قسمت بیست و سوادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ضد الزایمراصول سلامت کمرمقابله ی منطقی با اعتراضرمز جهانواکسن ضد اعتیادتو یک معجزه ایگام کوچک ولی تاثیرگذارمبتکران خودشکوفازبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب آب زندگی است قسمت اولشگفت نیست من عاشق تو باشمنقش آتش در رسیدن انسان بهجهان یکپارچهایا بیماری ام اس (مولتیپحساسیت روانی متفاوتارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،هوش مصنوعی از عروسک تا کمدر ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشمنابع انرژی از نفت و گاز روبات ها قول میدهندتو در میانه ی جهان نیستی پمبرولیزوماب در بیماری چمدل هولوگرافیک تعمیم یافسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآسيب میکروواسکولاریا آسشبکه های مصنوعی مغز به درنقش زبان در سلطه و قدرت اجهان، تصادفی نیستاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردخودت را از اندیشه هایت حفاز نظر علم اعصاب اراده آزALS نگاهی کامل بر بیماری وهوش احساسیدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در ببه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت روش هایی ساده برای کاهش اتوهم و خیالپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبافراد آغاز حرکت خودشان رصبر بسیار بایدنمای موفقیتجاذبهابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آخدایی که ساخته ی ذهن بشر از تکینگی تا مغز از مغز تفیزیکدانان ماشینی برای تهوش عاطفی در زنان بیشتر ادرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدبیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتریشه های مشترک حیاتتوصیه های غیر دارویی در سپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بینالتهاب شریان تمپورالطوفان زیبایینهایت معرفت و شناخت درک عحقیقت انسانابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسماندنیا مکانی بسیار اسرارآماز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند حذف برخی اجزای مغهاوکينگ پیش از مرگش رسالدرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنبیماری دویککوچکی قلبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراز تغییرتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع مانواع سکته های مغزیعلم در حال توسعهنوار عصب و عضلهحافظه های کاذبابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهبادوپامین قابل حل در آباز تکینگی تا مغز، از مغز قلب و عقلهشت توصیه برای کاستن از ددرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابمولکول ضد پیریزمان چیستتأثیر نگاه انسان بر رفتاآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعیانسولینعادت کردن به نعمتنیکولا تسلاحس و ادراک قسمت 67اثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکدانش بی نهایتاز روده تا مغزقبرستان ها با بوی شجاعتویتامین بی هفدهدست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیبار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریخمیدان های مغناطیسی قابل زندگی در سیاهچالهتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تغییر عمودی سر انسان از پاولین قدم شناخت نقص های خغرور و علمچگونه به سطح بالایی از هوحس و ادراک قسمت هجدهماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های بداروهای ضد بیماری ام اس واستیفن هاوکینگ در مورد هلیروپریم داروی ترکیبی ضدذخیره ی شگفت انگیز اطلاعواکنش های ناخودآگاه و تقتمدن زیر آبگل زندگیمانند آب باشزیست، مرز افق رویداد هستشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمجنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت مغزی و کنترل دو حس و ادراک قسمت بیستمارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارههوش مصنوعی از عروسک بازی داروی سل سپتاضطراب و ترسمقابله با کرونا با علم اسرمز جهان خاصیت فراکتالواکسن علیه سرطانتو یک جهان در مغز خودت هسگامی در درمان بیماریهای متواضع باشزبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آب زندگی است قسمت دومشگفت انگیز بودن کیهاننقش انتخاب از طرف محیط، نجهان یکپارچهایا بدون زبان میتوانیم تخفاش کور و انسان بینا؟ارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما ابلوغ چیستوسواس، بیماری استمنابع انرژی از نفت و گاز روبات های ریز در درمان بیتوقف؛ شکستپنج اکتشاف شگفت آور در موسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکآسیب ها ناشی از آلودگی هوشبکیه های مصنوعینقش سجده بر عملکرد مغزجهش های ژنتیکی مفید در سااگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عخودروهای هیدروژنیاز نظر علم اعصاب اراده آزفقر داده ها در هوش مصنوعیهوش احساسیدرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت روش جدید تولید برقتوهم وجودپیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غباافراد بی دلیل دوستدار تو صد قدح، نفتاده بشکستنمایش تک نفرهجاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسخدایا جز تو که را دارماز تکینگی تا مغز از مغز تفال نیکوهوشمندی کیهاندرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پاربیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خوابانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم های غذایی و نقش مهم توصیه هایی در مصرف ماهیپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقیامواجی که به وسیله ی ماشیطولانی ترین شبنهایت در بی نهایتحقیقت اشیاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمدنیای شگفت انگیز کوانتوماز تکینگی تا مغز از مغز تفراتر از دیوارهای باورفرد موفقهاوکينگ پیش از مرگش رسالدرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دوربیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراست دستی و چپ دستیتکامل ابزار هوش ، راه پر آلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهانیس بی کسانعلم راهی برای اندیشیدن انوار عصب و عضله مهم در تشحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بدورترین نقطه ی قابل مشاهاز تکینگی تا مغز، از مغز قلب یا مغزو هر کس تقوای خدا پیشه کندرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم با هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیمامولتیپل اسکلروز در زنان زمان و مکان، ابعاد کیهان تأثیر شیرینی های حاوی لوآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟ساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکانانسولین هوشمندعادت بد را ترک کننیاز به آموزش مجازی دیجیحس و ادراک قسمت 74اثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استدانشمندان موفق به بازگرداز سایه بگذرقدم زدن و حرکت دید را تغیویتامین دی گنجینه ای بزردست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهبار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهمیدان های کوانتومی خلازندگی زمینی امروز بیش از تاثیر ژنها بر اختلالات خآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعتغییرات منطقه بویایی مغزاولین مورد PML به دنبال تکغربال در زندگیچگونه باغبانی باعث کاهش حس و ادراک قسمت هشتماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بداروی فامپیریدین یا نورلاستیفن هاوکینگ در تفسیر لیس دگرامفتامین یا ویاسذره ی معین یا ابری از الکواکنش به حس جدیدتمدنی قدیمی در شمال خلیج گلوله ی ساچمه ایماه رجبزاویه نگاه ها یکسان نیستشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیجنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت مغزی کمک میکند حس و ادراک قسمت دهمارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد چاقیاطلاع رسانی اینترنتیملاحظه های اخلاقی دربارهرنگ کردن، حقیقت نیستواکسنی با تاثیر دوگانه اتو کجای جهانیگامی در درمان بیماریهای مجموعه های پر سلولی بدن مزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزآب زندگی است قسمت سومشگفت زده و حیران باشنقش اتصالات بین سلولهای جهان کنونی و مغز بزرگتریایا تکامل هدفمند استخفاش با شیوع همه گیری جدیارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد هوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی منابع انرژی از نفت و گاز روبات کیانتولید مولکول جدید توسط هپول و شادیسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکآسیب روانی شبکه های اجتمشباهت مغز و کیهاننقش غذاها و موجودات درياجهش های ژنتیکی غیر تصادفاگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پخورشید مصنوعیاز واقعیت امروز تا حقیقتفلج نخاعی با الکترودهای هوش بشری تهدید برای بشریدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی منبع هوشیاری کجاست قسمت روش صحبت کردن در حال تکامتوهم وجودپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورافزایش قدرت ادراکات و حسصدای بم با فرکانس پایین، چند نرمش مفید برای کمردرجبران از دست رفته هاابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پخرما منبع بسیار خوب آنتی از تکینگی تا مغز از مغز تفاکسیبتهوشیاری و وجوددرمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم های غذایی و نقش مهم توضیحی ساده در مورد هوش مپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژیامیوتروفیک لترال اسکلروطی یکصد هزار سال اخیر هرچنهادینه سازی فرهنگ اختلاحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمدنیایی پر از سیاهچاله از تکینگی تا مغز از مغز ت