دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

انسان قدیم در شبه جزیره عربی در کنار انسان جدید میزیسته است

انسان قدیم، در شبه جزیره عربی در کنار انسان جدید میزیسته است.

نقش مهم مهاجرت و خروج از آفریقا در تکامل و ارتقای مغز پیشینیان انسان

مهاجرت از آفریقا گامی مهم در دستیابی به مناطق خوش آب و هواتر و غذای بیشتر و ماجراجویی انسان بوده است. از پیشینیان انسان یعنی آردیپثیتیکوس تا اجداد بعدی یعنی هموارکتوس تا انسان امروز، راه پر فراز و نشیبی طی شده است.

خروج سرنوشت ساز از آفریقا، از یک منطقه آن نبود، از غرب و شمال تا شرق آفریقا، منطقه وسیعی است که پیشینیان انسان گذر کردند تا محلی آرام و خوب را برای نسل های آینده فراهم کنند.

هر چند حرکت از شمال آفریقا به دلیل پیوند زمینی آن با اروپا ساده تر به نظر میرسد، ولی هوموارکتوس های خارج شده از شمال، نتوانستند نسلی پایدار را ایجاد کنند.

بقایای هوموارکتوس در قفقاز نشان از این ماجرا جویی دارد ولی این هوموارکتوس های ماجرا جو بعدها منقرض شدند.

از شرق آفریقا به سوی شبه جزیره عربی، هر چند با کیلومترها دریا جدا میشود ولی مسیر مهاجرت گروهی پیشرفته تر از پیشینیان انسان به سوی زندگی ای نو است.

این گروه از هموساپینس های مهاجر در مسیر زندگی جدید و سرنوشت ساز خود از کیلومترها دریای احمر میگذرند تا در تنگه باب المندب در جنوب شبه جزیره عربی فرود بیایند و در ادامه مسیر مهاجرت خود به سوی منطقه بهشت پنهان زیر خلیج فارس- که در آن زمان با آبهای شور پوشیده نشده بود- در کنار و در طول چشمه های ساحلی شبه جزیره، حرکت کردند و گاهی حتی به درون شبه جزیره ای رفتند که هنوز تبدیل به صحرایی بی آب و علف نشده بود.

مهاجرت هوموارکتوس ها و نئاندرتال های شمالی هم محدود به قفقاز نماند و بسیاری از آنها در حرکت به سوی جنوب سر از ایران و عراق و عربستان و حتی شرق درآوردند و برخورد دو گونه انسان قدیم(هموارکتوس و ... و همونئاندرتال) و انسان جدید(هموساپینس) تاریخ جدیدی را ایجاد میکند که همه انسان های قدیم و جدید را با هم، یکی میکند تا جز اندک قبایلی- که در آفریقا ماندند- نخستین مشخصات رشد و ارتقا به سوی درجات بالاتر، در همه این انسان ها فراهم شود.

شاید از علل انقراض پیشینیان قدیمی انسان، زاد و ولد مشترک بین دو گونه انسان قدیم و جدید باشد مثلا زنان انسان جدید ممکن است با مردان انسان قدیم ازدواج میکردند و نسل حاصل از نظر مغزی و هوشی شبیه انسان جدید میشد.

پژوهشی جدید نشان داده است که نزدیکان قدیمی انسان برای مدتی طولانی از 190 تا 240 هزار سال قبل، در منطقه ای- که امروز شبه جزیره عربی خوانده میشود- زندگی میکردند و در قلب منطقه منتشر شدند و به دنبال رودها و دریاچه ها رفتند.

محققان در پژوهشی- که در مجله ساینس ریپپرت منتشر شد- بیان میکنند این نزدیکان، برای مدتی طولانی در این منطقه بودند تا نهایتا با انسان جدید یا هموساپینس برخورد کردند.

گروهی از پژوهشگران این نتایج را بر روی استخوان های قدیمی کشف شده، به دست نیاوردند بلکه به منطقه جزیره عربی سفر کردند و تبرهای دستی این پیشینیان انسان را بررسی نمودند.

پژوهش الیانور سکیری برای کشف قالبهای آشولی- که برای ایجاد ورقه های تیز تبرهای دستی استفاده میشد- بود.

ابزارهای قدیمی ساده

پژوهشگران به تبرهای دستی ای توجه کردند که هومینین ها ساخته بودند. هومینین ها شامل انسان جدید و اجداد تکاملی آن و و بچه های عموی انسان جدید است.

الیانور سکیری در دانشکده علوم تاریخ بشری ماکس پلانک در آلمان میگوید: (به عبارت دیگر این پژوهش، تاریخ جدا شدن خطی را- که به پیشینیان ما منجر شد- و خطی- که منجر به پیشینیان شامپانزه شد- مشخص کرده است.
سکیری میگوید: (هومینین های اولیه مغز کوچکی داشتند و ابزار های ساده ای میساختند.)

(با این حال هومینین های بعدی مغز بزرگتر و تکامل یافته تری داشتند و به جای آنکه سنگ ها را در هم بشکنند و ورقههای سنگی با لبه تیز بسازند، کارهای هنری زیبایی به نام تبرهای دستی درست می کردند. این ابزار ها با قطعات بزرگ مثلا در تبرهای دستی هست و ابزارهای آشولی نامیده میشود.

این ابزار ها- که در لشکر سوییس استفاده میشد- به 1.5 میلیون سال قبل بر میگردد. و چون کشف استخوان های هومینین، نادر است کشف ابزارهای دستی آشولی چیزی قابل توجه است تا بدانیم در کدام محل و کی زندگی می کردند. تبرهای دستی- که انسان ها در شبه جزیره عربی درست می کردند- واضح نیست.

سکیری میگوید: (کسانی- که به عنوان استفاده کنندگان این ابزار آشولی بودند- هوموارکتوس بودند که سلف مستقیم انسان جدید، به حساب می آید)

جز اندکی از مجموعه ای- که ابزارهای آشولی را ساختند- در این منطقه شناسایی نشده است و این منطقه ای مهم بین آفریقا و اوراسیا است.

در آفریقا وسایل آشولی اولیه و در اوراسیا ابزارهای آشولی بعدی پیچیده تر، ایجاد شد.

بنابراین دانشمندان اخیرا کوشیدهاند، در منطقه میانی یعنی ریاض در ع

ربستان سعودی جستجو کنند. دانشمندان باستان شناس در دهه هشتاد میلادی، 8395 قطعه باستانی را از این منطقه پیدا کردند.

ولی این قطعه های باستانی تاریخش مشخص نیست. برای شناخت بیشتر پژوهشگران در منطقه، عمق خاکبرداری را بیشتر کردند و بیش از پانصد قطعه باستانی سنگی را پس از خاک برداری، پیدا کردند.

تاریخ نیزه ارتش سوییس

تاریخ آن نشان داد که انسان قبل از هشت هزار سال قبل در آن منطقه- که قدیمی ترین محل آشولی در جنوب غرب آسیا است- زندگی میکرده است. این کشف قابل توجه است زیرا نشان داده است ابزارهای آشولی در منطقه شبه جزیره عربی کنونی اندکی قبل یا همزمان با زمانی- که انسان عاقل در منطقه آنها شروع به ساخت این ابزار کرده است- به پایان رسید.

گروهی از پژوهشگران از تاریخ تابش نور و حرارت، برای تعیین سن این ابزارها بهره بردند. این روش میزان نور منتشر شده انرژی ذخیره شده در انواع مختلف سنگ ها و خاک را اندازه گیری میکند. زیرا برخی معادن بر اساس آنچه سکیری میگوید، نیرو را به میزان شناخته شده از خورشید میگیرد.

او ادامه میدهد: (وقتی این معادن، زیر خاک مخفی میشود دوباره قادر نیست نیرویی را در درون خود ذخیره کند. از طریق گرم کردن این معادن میتوان نیروی ذخیره شده را آزاد کرد و مقدار نیرویی- که تخلیه میشود- در مقایسه با نقطه دیگر- که در معرض نور روز بوده است- اندازه گیری میشود.

(روش های کشف توانایی ها و هوش انسان های گذشته فقط با مشاهده استخوان های جمجمه نیست بلکه میتوان از آثار به جا مانده از این اقوام، به جای مشاهده جمجمه استفاده کرد. این آثار منعکس کننده میزان هنر و هوش آنهاست و حتی گاهی بهتر از مشاهده اندازه خود مغز، به کشف تمدن باستانی کمک میکند. گاهی برای شناخت توانایی ها و مغز، بهتر است به جای مراجعه به خود مغز به محصولات آن مراجعه شود و در مورد انسان- که توانایی های او محدود به بعد مادی و مغز نیست- مشاهده آثار به جامانده باستانی- که در قالب دست نوشته ها و لوح های سنگی و معماری و هنر، منعکس کننده هر دو بعد مادی و فرامادی انسان است- بیشتر از مشاهده جمجمه دارای ابزار هوش مادی، کمک خواهد کرد.)

این پژوهش همچنین بیان میکند این موجودات بشری(پیشینیان انسان عاقل) در این منطقه در طول گذرگاه های آبی آن منتشر شده اند. با اینکه شبه جزیره عربی، امروز صحرایی بی آب و علف است ولی در دوره هایی در گذشته منطقه ای سرسبز بوده است. سکیری میگوید: به نظر میرسد انسان هایی- که ابزار آشولی را تولید میکردند- در زمانی که شبکه ها و قنات های آبی در این منطقه بود- راه خود را به سوی منطقه مرکزی آن منحرف کردنداو می گوید ولی این منطقه دوباره در حدود 188 هزار سال قبل خشک و بی آب و علف شد.

https://www.livescience.com/64203-ancient-hominins-saudi-arabia.html?fbclid=IwAR2h8oIVE1QbHBf0wzKJbA6qXE6cjRx1VtQyja_lOZy6MyaZfnSJ1X37F1k

https://www.scientificamerican.com/arabic/articles/news/multiple-episodes-of-interbreeding-between-neanderthal-and-modern-humans/

Groucutt, H. S., et al. (2015). Human occupation of the Arabian Empty Quarter during MIS 5: evidence :
from Mundafan Al-Buhayrah, Saudi Arabia. Quaternary Science Reviews, 119, 116-135.)

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

محسن [ 1400-05-06 ]
با سلام و آرزوی توفیق به تازگی پایان نامه ای در یکی از دانشگاه ها کار شده که به ارتباط توانایی کلامی و ابزار سازی اشاره کرده است آیا ابزار سازی مقدمه ای بر ارتباط کلامی بوده است ؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نوار مغز، مفید و بی خطراینکه خانواده ات سالم باتاثیر درجه حرارت بر عملکنظریه ی ریسمانمهندسی ژنتیک در حال تلاش سانسور ذهنارتباط ماده و انرژیجهان پیوستهظرفیت مغز چقدر استهیچ وقت خودت را محدود به اطلاعات حسی ما از جهان، چخلا، خالی نیستکمالگرایی دشمن پیشرفتبحثی درباره هوش و تفاوتهداروی جدید میاستنی گراویپیشینیان انسان از هفت میمغز و سیر تکامل ان دلیلی ذهن تو همیشه به چیزی اعتقآشناپنداری چیستتوهم جسمقدرت و شناخت حقیقتزندگی زمینی امروز بیش از نوروپلاستیسیتی چیستاکنون را با همه ی نقص هایتاریکی خواهد ترسیدهمیشه چیزی برای تنهایی دمیوتونیک دیستروفیستارگانی قبل از آغاز کیهارزش حقیقی زبان قسمت دومجهش تمدنی عجیب و شگفت انسعلائم عصبی آلزایمر، با ابلوغ چیستهرچیز با یک تاب تبدیل به خواص هندوانهکوچکی قلببدون بار گذشتهداروی ضد تشنج توپیراماتمغز برای فراموشی بیشتر کرموزی از نخستین تمدن بشرافسردگی و ساختار مغزتیک و اختلال حرکتیلیس دگرامفتامین یا ویاسزیست، مرز افق رویداد هستابتدا سخت ترین استنکاتی در مورد تشنجترقی واقعی یا شعار ترقیهندسه ی رایج کیهانما انسانها چه اندازه نزدسربرولایزیناز آغاز خلقت تا نگاه انساجدایی خطای حسی استوقتی تو از یاد گرفتن باز عارضه جدید ویروس کرونا سبه خودت مغرور نشوخوشبختی چیستکپسول ژری لاکتبرخی مرزهای اخلاق و علوم در هر سوراخی سر نکنآلودگی هوا چالش قرن جدیدنفرت، اسیب به خود استرویا تخیل یا واقعیتامید نیکو داشته باش تا آنتکامل جریان همیشگی خلقتچگونه جمعیت های بزرگ شکل مقابله ی منطقی با اعتراضزبان جانسوزابزار بقا از نخستین همانترجمه ای ابتدایی از اسراهوش مصنوعی گوگل به کمک تشماده ای ضد التهابیشناخت ناشناختهاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت خواب و رویاویرایش DNA جنین انسان، برغیرقابل دیدن کردن مادهبی سوادی در قرن 21خسته نباشی باباکتاب گران و پرهزینه شد ولمجرم، گاهی قربانی استبرخی سلولهای عصبی در تلادرمان های بیماری آلزایمرآنزیم تولید انرژی در سلونقش پیش زمینه ها و اراده روزهای بد باقی نمیماندانقراض را انتخاب نکنیدتئوری تکامل در پیشگیری و چالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از شکست حتمیتشخیص آلزایمر سالها قبل هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحافظه و اطلاعات در کجاست واکسن کووید 19 چیزهایی که بیماری ای شبیه آلزایمر و دنیای شگفت انگیز کوانتومکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمدیریت اینترنت بر جنگبزرگترین درد از درون است درمان تشنجآیا هوش ارثی دریافتی از پفیلمی بسیار جالب از تغییروشی جدید در درمان قطع نخنقش زنجبیل در جلوگیری از انرژی خلا ممکن استتاثیر کلام در آیات کلام بنبرو و انرژی مداوممنبع نور واقعی و ثابت، حقسلاح و راهزنیابزارهای بقا از نخستین هشبیه سازی میلیون ها جهان تعامل انسان با هوش مصنوعهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکامل تا مغز از مغز تا حس و ادراک قسمت 75وابستگی یعنی قلادهبیهوش کردن در جراحی و بیمدونپزیل در بیماران قلبی گیاه بی عقل به سوی نور میمراحل ارتقای پله پله کیهتفاوت ها و تمایزها کلید بدرمان ضایعات نخاعیآیا تکامل و تغییرات ژنتیفرگشت و تکامل تصادفی محض رژیم غذایی حاوی تخم مرغ ونمیتوان با بیرون انداختنانعطاف پذیری مکانیسمی علتاثیر گیاه خواری بر رشد وچرا مردم با زندگی میجنگنمنبع هوشیاری کجاست قسمت53سوپاپ ها یا ترانزیستورهااثرات مضر ماری جواناتغذیه بر ژنها تاثیر داردشعار و عملهوش مصنوعی درمانگر کامپیاز علم جز اندکی به شما داحس و ادراک قسمت هشتاد و نیک آلل ژنتیکی که از نئاندبا تعمق در اسرار ابدیت و دیستونی قابل درمانگزیده ای از وبینار یا کنفمشکلات روانپزشکی پس از ستلاش ها برای کشف منابع جددرک تصویر و زبان های مخلتآپومورفین در پارکینسونتو انسانی و انسان، شایستفساد اقتصادی سیتماتیک دررجزخوانی هایی که امروز بنه روش تقویت مغزای همه ی وجود منتاثیر درجه حرارت بر عملکچراغ های متفاوت و نور یکسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسیاره ی ابلهاناختلال در شناسایی حروف و جهان موازی و حجاب هاضررهای مصرف شکر و قند بر هوش عاطفی قسمت دوماستخوان های کشف شده، ممکحس و ادراک قسمت سی و هشتمژن ضد آلزایمربارداری بدون رحمدانش، قفل ذهن را باز میکنپیوند قلب خوک، به فرد دچامعجزه ی علم در کنترل کرونتمدنی قدیمی در شمال خلیج درد زانو همیشه نیاز به جرآرامش عقلتولید سلولهای جنسی از سلقلب را نشکنزمان و گذر آن سریع استقوی تر باشزمان و صبرنوار مغز، ترجمه ی فعالیت این، فقط راه توستتاثیر رو ح و روان بر جسمنظریه تکامل در درمان بیممهندسی بدنساهچاله ها تبخیر نمیشودارتباط متقابل با همه ی حیجهان پر از چیزهای اسرار آعقل مجادله گرهیچ کاری نکردن به معنی چیاطلاعاتی عمومی در مورد مخلاصه ای از مطالب همایش مکمردردبحثی درباره هوش و تفاوتهداروی جدید کنترل قند خونپیشرفت های باور نکردنی دمغز کوانتومیذهن خود را مشغول هماهنگیآشتی بهتر استتوهمات و شناخت حقیقتقدرت کنترل خودزندگی زودگذرنوروز مبارکاکوییفلکستاریخ همه چیز را ثبت کردههمیشه چشمی مراقب و نگهبامیگرن و پروتئین مرتبط با سخن نیکو مانند درخت نیکوارزش حقیقی زبان قسمت سومجهشهای مفید و ذکاوتی که دعلت خواب آلودگی بعد از خوبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهز ذره، یک دنیاستخواص انارکوچکترین چیز یک معجزه اسبدون زمان، ماده ای وجود نداروی ضد جنون در درمان تیپروژه ی علمی پیوند مغز سامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟رمز و رازهای ارتباط غیر کاقلیت خلاقتیکاگرلور داروی ضد انعقالا اکراه فی الدینزاویه نگاه ها یکسان نیستابتدایی که در ذهن دانشمنچگونه مولکول های دی ان ایتروس جریان انرژیهندسه بنیادینما اکنون میدانیم فضا خالسردرد میگرناز انفجار بزرگ تا انفجار جریان انرژی در سیستم های وقتی خودت را در آینه دیدیعبارت های مبهم مانند انربه خودت نگاه کنخوشبختی دور از رنج های مکامپیوتر سایبورگبرخی نکات از گاید لاین پردر والنتاین کتاب بدید همآلودگی هوا و ویروس کرونانقاشی هایی با بوی گذشته یرویا حقی از طرف خداامید نجاتتکامل داروینی هنوز در حاچگونه حافظه را قویتر کنیمقابله با کرونا با علم اسزبان ریشه هایی شناختی اسابزار بقا از نخستین همانترس و آرمان هاهوش مصنوعی گوگل به کمک تشماده، چیزی نیستشناخت و معرفت، و نقش آن داز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت در علم، هرگز نهایی ویشن پروغار افلاطونبی شرمیخطا در محاسبات چیزی کاملکتاب زیست شناسی باورمحل درک احساسات روحانیبرخی سيناپسها طی تکامل و درمان های بیماری اس ام ایآواز خواندن در قفس، نشاننقش پیشرفته ی سلول های بنروزهای سختانواع سکته های مغزیتئوری جدید، ویران کردن گچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز سفری به آغاز کیهانابزار بقای موجود زنده از شکستن مرز دور مغزتشخیص ایدزهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحافظه و اطلاعات در کجاستواکسن کرونا و گشودن پنجربیماری ای شبیه ام اس مولتدنیایی پر از سیاهچاله کشیدن مادی روشی برای جلومداخله ی زیانبار انسانبسیاری از مجرمان، خودشاندرمان جدید ALSآیا هوش سریعی که بدون احسفیروز نادریروشی جدید در درمان نابیننقش زبان در سلطه و قدرت اانرژِی برای ایجاد اضطرابتاثیر کپسول نوروهرب بر نچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت سلسله مباحث هوش مصنوعیابزارهای بقا ازنخستین همشبیه سازی سیستم های کوانتعداد کلی ذهن ها در جهان هوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت 78واسطه ها د رمسیر ایجاد مغبیهوشی در بیماران دچار ادوچرخه در کاهش دردهای کمگیاه خواری و گوشت خوار کدمرز مرگ و زندگی کجاستتفاوت ها را به رسمیت بشنادرمانهای بیماری پارکینسآیا جنین انسان، هوشمندی فراموش کارها باهوش تر هسرژیم غذایی سالم و ضد التهنمیتوان بر سیاه سیاه نوشاهرام مصر از شگفتی های جهتاثیر گیاه خواری بر رشد وچرا مغز انسان سه هزار سالمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمسوپاپ ها یا ترانزیستورهااجزای پر سلولی بدن انسان ثبت و دستکار ی حافظهصبور باشهوش مصنوعی درخدمت خلق وحازدواج های بین گونه ای، رحس و ادراک قسمت هشتاد و شیک جهش ممکن است ذهن انسانبا خودت نجنگدژا وو یا اشنا پنداریگزارش یک مورد جالب لخته ومشکلات روانپزشکی در عقب تلاش های جدید در ALSدرک حقیقت نردبان و مسیری آب زندگی است قسمت چهارمتو با همه چیز در پیوندیفشار و قدرترحم مصنوعیچه زیاد است بر من که در ایای آنکه نامش درمان و یادشتاثیر درجه حرارت بر عملکنزاع ها بیهوده استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسیاره ابلهاناختلالات مخچهجهان ما میتواند به اندازضررهای شکر بر سلامت مغزهوش عاطفی قسمت سوماستروژن مانند سپر زنان دحس و ادراک قسمت سی و ششمژنها نقشه ایجاد ابزار هوبازگشایی مجدد مطب دکتر سدانش، یک انسان را ناسازگپیوند مدفوعمعجزه در هر لحظه زندگیتمرکز و مدیتیشندردهای سال گذشته فراموش آرامش(سکوت) stillness و تکاپوتولترودینآزمون تجربی، راهی برای رتومورها و التهاب مغزی عاقیچی ژنتیکیزمان واقعیت است یا توهمنوار عصب و عضلهاینترنت بدون فیلتر ماهواتاثیر روده بر مغزنظریه تکامل در درمان بیممهربانی، شرط موفقیتسایه ی هوشیاریارتباط چاقی و کاهش قدرت بجهان پر از چیزهای جادویی عقل در جهان جدید، عجیب اسهیچ کس مانند تو نگاه نمیکاطلاعاتی عمومی در مورد مخلاصه ای از درمان های جدیکمردرد ناشی از تنگی کانابحثی درباره هوش و تفاوتهداروی جدید آلزایمرپیشرفت های جدید علوم اعصمغز آیندگان چگونه است ؟ذهن خالی از شلوغی افکارآغاز فرایند دانستنتوکل بر خداقدرت انسان در نگاه به ابعزندگی سلول در بدن، جدای انوروز یا روز پایانیتاریخ، اصیل نیست و ساخته همیشه اطمینان تو بر خدا بمیگرن و خوابسخن و سکوتارزش خود را چگونه میشناسجهشهای مفید و ذکاوتی که دعماد الدین نسیمی قربانی بنی عباس، ننگی بر تاریخهزینه ای که برای اندیشیدخواص اردهکووید نوزده و خطر بیماری بر کسی اعتماد نکن مگر ایندارویی خلط آورپروانه ی آسمانیمغز بزرگ چالش است یا منفعرمز گشایی از اتصالات مغزاقیانوس نادانیتیروفیبان موثر در سکته ی لاموژین داروی ضد اوتیسم؟زاوسکا درمان گوشرابتذال با شعار دینچگونه میتوان با قانون جنتری فلوپرازینهندسه در پایه ی همه ی واکما از اینجا نخواهیم رفتسردرد میگرن در کودکاناز بار خود بکاه تا پرواز جریان انرژی در سیستم های وقتی خورشید هست شمع به کاعجول نباشبه دنبال رستگاری باشخیالپردازی نکنکاهش میل جنسی در ام اسبرخی نرمش ها برای درد زاندر یک فراکتال هر نقطه مرکآلودگی هوا و پارکینسونچقدر به چشم اعتماد کنیمرویاها از مغز است یا ناخوامید یا ناامیدی؟تکامل داروینی هنوز در حانگاه من، نگاه تو و یا حقیملاحظه های اخلاقی دربارهزبان شناسی مدرن در سطح سلابزار بقا از نخستین همانترسان نیستیهوش مصنوعی الفاگوماده، چیزی بیش از یک خلا شناخت حقیقت یا آرزوهای گاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت راستین انسان علم بواقعیت فیزیکی، تابعی از غرور و علمبی عدالتی در توزیع واکسن خطا در محاسبات چیزی کاملکتاب طبیعت در قالب هندسهمحل درک احساسات روحانی دبرداشت مغز ما از گذر زماندرمان های جدید ALSآینه در اینهALS نگاهی کامل بر بیماری ونقش آتش در رسیدن انسان بهروزهای سخت میگذردانیس بی کسانتا 20 سال آینده مغز شما به چالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز سقوط درون جاذبه ای خاص، چابزار بقای موجود زنده از شگفت نیست من عاشق تو باشمتصویر خورشید یا خود خورشهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحافظه ی هوش مصنوعیواکسن کرونا از حقیقت تاتبیماری اسپینال ماسکولار دنیا، هیچ استکشتن عقیده ممکن نیستمدارک ژنتیکی چگونه انسانبسیاری از بیماری های جدیدرمان جدید مولتیپل میلومآیا هشیاری کوانتومی وجودفیزیک مولکولها و ذرات در روشی جدید در درمان سکته منقش زبان در سلطه و قدرت اانسولینتاثیر کپسول نوروهرب بر تچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت سلطان جنگل یا صاحب ملکوتابزارهای بقای موجود زندهشبکه های مصنوعی مغز به درتعذیه ی ذهنهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت 82وبینار اساتید نورولوژی دبیوگرافیدوچرخه سواری ورزشی سبک و گیرنده باید سازگار با پیمرز بین انسان و حیوان کجاتفاوت های بین زن و مرد فقدرماندگی به دلیل عادت کرآیا جهان ذهن و افکار ما مفراموشی همیشه هم بد نیسترژیم غذایی ضد التهابینمای موفقیتاولویت بندی ها کجاستتاثیر گیاه خواری بر رشد وچرا مغزهای ما ارتقا یافت منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسوپاپ ها یا ترانزیستورهااجزایی ناشناخته در شکل گثبت امواج الکتریکی در عصصبور باشهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاسکلت خارجی در درمان اختحس و ادراک قسمت پنجمیک رژیم غذایی جدید، می توبا خدا باشدژاوو یا آشناپنداریگشایش دروازه جدیدی از طرمشاهده گر جدای از شیء مشاتلاش های جدید در درمان فردرک دیگرانآب زندگی است قسمت هفتمتو با باورهایت کنترل میشفشار روحی، همیشه بد نیست رحم مصنوعینه عدم مطلق بلکه عدم با قای جان جان بی تن مروتاثیر درجه حرارت بر عملکنزاع بین جهل و علم رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسیاره ابلهاناختلالات حرکتی در انسانجهان مادی، تجلی فضا در ذهضعیف و قویهوش عاطفی قسمت ششماسرار آفرینش در موجحس و ادراک قسمت سیزدهمژنها ، مغز و ارادهبازگشت از آثار به سوی خدادائما بخوانپیوند مدفوع در درمان بیممعرفی مورد نادر بیماری گتمرکز بر هدفدردی که سالهاست درمان نشتمرکز بر امروزدرس گرفتن از شکست هاآزمون ذهنی گربه ی شرودینتومورهای نخاعیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصزمان پلانکنوار عصب و عضلهاینترنت، حقیقت جامعه ی فتاثیر روزه داری بر سلامت نظریه تکامل در درمان بیمموفقیت هوش مصنوعی در امتسایه را اصالت دادن، جز فرارتباط هوش ساختار مغز و ژجهان دارای برنامهعقل سالمهیچ کس حقیقت را درون مغز اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نخم شدن فضا-زمانکمردرد و علل آنبحثی درباره هوش و تفاوتهداروی جدید ای ال اسپیشرفت در عقل است یا ظواهمغز اندامی تشنه ی انرژی اذهن سالمآغاز فصل سرما و دوباره تکتوپیراماتقدرت ذهنزندگی، مدیریت انرژینورالژیتازه های اسکیزوفرنی(جنوهمیشه به آنچه داری، خوشنمیگرن و روزه داریسخن پاک و ثابتاز فرد ایستا و متعصب بگذرجوانان وطنعنصر اصلی تعیین واقعیتبه قفس های سیاهت ننازهزینه سنگین انسان در ازاخواص بادامکودک هشت ساله لازم است آدبرلیتیوندارویی ضد بیش فعالی سیستپرواز از نیویورک تا لوس آمغز بزرگ چالشهای پیش رورمز پیشرفت تواضع است نه طالکترومغناطیس شنوایی و هتکنولوژی های جدید و حالتلایو دوم دکتر سید سلمان فزبان فرایند تکاملی برای ابداع دی ان ای بزرگترین دچگونه مغز ما، موسیقی را پتری فلوپرازینهندسه زبانِ زمان استما اشیا را آنطور که هستندسردرد میگرنی در کودکاناز بحث های کنونی در ویروسجریان انرژی در سیستم های وقتی ریشه ها عمیقند از چیعدم توقف تکامل در یک اندابه زودی شبکه مغزی به جای خانه ی تاریککاهش مرگ و میر ناشی از اببرخی نرمش ها برای زانودر کمتر از چند ماه سوش جدآلزایمرنقش قهوه در سلامتیرویاهای پر رمز و حیرتی درامید جدید بر آسیب نخاعیتکامل داروینی هنوز در حانگاه مادی غیر علمی استملاحظات بیهوشی قبل از جرزبان شناسی نوین نیازمند ابزار بقا از نخستین همانتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرهوش مصنوعی اکنون می توانشناخت درون، شناخت بیرون؛از تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت غیر فیزیکیواقعیت چند سویهغربال در زندگیبیمار 101 ساله، مبتلا به سخطای ادراک کارماکتاب، سفری به تاریخمحدودیت چقدر موثر استبرداشتت از جهان رو زیاد درمان های جدید میگرنآیندهNVG 291نقش انتخاب از طرف محیط، نروش مقابله مغز با محدودیانگشت ماشه ایتا بحر یفعل ما یشاچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز سقوط زیگزاگی یا ناگهانیابزار بقای موجود زنده از شگفت انگیز بودن کیهانتصویر در هم تنیدگی کوانتهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحافظه انسان و حافظه ی هوشواکسن کرونا ساخته شده توبیماری اضطراب عمومیدندان ها را مسواک بزنید تگل خاردار، زیباستمروری بر تشنج و درمان هایبسیاری از بیماری های جدیدرمان جدید میگرن با انتی آیا واکنش های یاد گرفته وفیزیک هوشیاریريتوکسيمب در درمان ام اسنقش سجده بر عملکرد مغزانسولین هوشمندتاثیر کپسول نوروهرب بر سنتایج نادانی و جهلمنبع هوشیاری کجاست قسمت سم زنبور ، کلیدی برای وارابزارهای بقای از نخستین شبکیه های مصنوعیتغییرهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت 87وجود قبل از ناظر هوشمندبیوگرافیدوپامین قابل حل در آبگالکانزوماب، دارویی جدیمرز جدید جستجو و اکتشاف، تفاوت های تکاملی در مغز ودرها بسته نیستآیا جهش های ژنتیکی، ویروتنها مانع در زندگی موارد فراموشی و مسیر روحانیرژیم غذایی ضد دردنمایش تک نفرهاولین قدم شناخت نقص های ختاثیر گیاهخواری بر رشد و چرا ویروس کرونای دلتا وامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسوخت هیدروژنی پاکاحیای بینایی نسبی یک بیمجلو رفتن یا عقبگردصبر لازمه ی پیروزی استهوش مصنوعی، کیفیت فریب ماسکار، لگوی هوشمندحس و ادراک قسمت پنجاهیکی از علل محدودیت مغز امبا طبیعت بازی نکندگرگونی های نژادی و تغییپل جویی اصفهانمشاهده آینده از روی مشاهتلاش های جدید در درمان سردرک درست از خود و هوشیاریآب زندگی است قسمت اولتو باید نیکان را به دست بفضا و ذهن بازرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرنهایت معرفت و شناخت درک عایمونوگلوبولین وریدی IVIgتاثیر درجه حرارت بر عملکنزاع بین علم و نادانی رو منبع هوشیاری کجاست؟(قسمسیب یکسان و دیدگاه های متاختلالات صحبت کردن در انجهان مرئی و نامرئیطلوع و حقیقتهوش عاطفی بیشتر در زناناسرار بازسازی اندام هاحس و ادراک قسمت ششمژنهای مشترک بین انسان و وبازگشت به ریشه های تکاملدارچینپیوند مغز و سر و چالشهای معرفت و شناختپیوند اندام از حیوانات بمغز فکر میکند مرگ برای دیتمساح حد واسط میان مغز کودست و پا زدن در سایه؟آزمون ذهنی گربه شرودینگرتومورهای ستون فقراتقانون مندی نقشه ژنتیکی مزمان به چه دلیل ایجاد میشنوار عصب و عضلهایندرالتاثیر روزها، ماه ها یا سانعناعموفقیت در تفکر استساخت سلول عصبی حتی پس از ارتباط پیوسته ی جهانجهان در حال نوسان و چرخشعقلانیت بدون تغییرهیچ اندر هیچاعتماد به خودخونریزی مغز در سندرم کووکمردرد با پوشیدن کفش منابحثی درباره هوش و تفاوتهداروی جدید برای میاستنی پیشرفت ذهن در خلاقیت استمغز انسان ایا طبیعتا تماذهت را روی چیزهای مفید متآغاز مبهم آفرینشتوانایی مغز و دیگر اجزای قدرت شناختی انسان، محدودزندگی، مراتب هوشیاری استاکسی توسین و تکامل پیش انورالژی تریژمینالتازه های بیماری پارکینسوهمیشه داناتر از ما وجود دمیگرن سردردی ژنتیکی که بسخت ترین حصاراز مخالفت بشنوجوانان وطنعوامل موثر در پیدایش زبابه مغز خزندگان خودت اجازهزاران سال چشم های بینا وخواص بادام زمینیکودک ایرانی که هوش او از برنامه و ساختار پیچیده مداستانها و مفاهیمی اشتباپروتئین های ساده ی ابتدامغز بزرگ و فعال یا مغز کورمز بقای جهش ژنتیکیالکتروتاکسی(گرایش و حرکتکنولوژی و پیشرفتلازم است هیچ کاری نکنیدزبان متغیرابزار هوش در حال ارتقا ازچگونه مغز پیش انسان یا همترک امروزهندسه، نمایشی از حقیقتما به جهان های متفاوت خودسردرد و علتهای آناز تلسکوپ گالیله تا تلسکجراحی هوشیار مغزوقتی شروع به بیدار شدن میعدم تعادل دوپامین، فقط ببه زیر پای خود نگاه نکن بخانواده پایدارکاهش التهاب ناشی از بیمابرخی نرمش های گردندر آرزوهایت مداومت داشتهآملودیپین داروی ضد فشار نقش مهاجرت در توسعه نسل ارویای شفافامید درمان کرونا با همانتکامل داروینی هنوز در حانگاه محدود و تک جانبه، مشممانتین یا آلزیکسا یا ابزبان، نشان دهنده ی سخنگو ابزار بقا از نخستین همانتسلیم ارتباط با من برترهوش مصنوعی از عروسک های بشناسایی تاریخچه ی تکاملیاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت غیر قابل شناختواقعیت چیستمقالاتبیمار مرکز تنفس سلولیخطای حسکتابخانهمحدودیت های حافظه و حافظبررسي علل احتمالي تغيير درمان های جدید در بیماری آینده ی انسان در فراتر ازفقر داده ها در هوش مصنوعینقش اتصالات بین سلولهای روش های صرفه جویی در ایجاانگشت نگاری مغز نشان میدتاول کف پا و حقیقتچالش های ایستادن بر دو پامنابع انرژی از نفت و گاز سلول های مغزی عامل پارکیابزار بقای موجود زنده از شگفت زده و حیران باشتصویر زیبا از سلولهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحباب های کیهانی تو در توواکسن آلزایمربیماری بیش فعالیده روش موفقیتگل درون گلدانمرکز هوشیاری، روح یا بدن بشکه ای که ته نداره پر نمدرمان جدید کنترل مولتیپلآیا یک، وجود داردفیزیک و هوشیاریریه زغالینقش غذاها و موجودات درياانسان قدیم در شبه جزیره عتاثیر کپسول نوروهرب بر سنجات در اعتماد به خودمنبع هوشیاری کجاست قسمت سماگلوتید داروی کاهش دهنابزارهای دفاعی و بقای موشباهت مغز و کیهانهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت چهلوراپامیل در بارداریبیان ژن های اسکیزوفرنی ددورترین نقطه ی قابل مشاهگام کوچک ولی تاثیرگذارمرزهای حقیقی یا مرزهای تتفاوت های زبانی سرمنشا تدرهای اسرارآمیز و پوشیدهآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتنها در برابر جهانفراموشی آرمانراه فراری نیستچند نرمش مفید برای کمردراولین مورد PML به دنبال تکتاثیر انتخاب از طرف محیط چرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسودمندی موجودات ابزی بر احیای بینایی نسبی یک بیمجلوتر را دیدنصبر و واقعیتهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاساس انسان اندیشه و باور حس و ادراک قسمت پنجاه و ییافته های نوین علوم پرده بالای هر دستی، دستی هستدانش قدرت استپل خواجو اصفهانمشاهدات آمیخته با اشتباهتلاش های جدید شرکت نورالدرک عمیق در حیواناتآب زندگی است قسمت دومتو برای خزیدن خلق نشده ایفضای قلب منبع نبوغ استرساناها و ابر رساناها و عنهایت در بی نهایتایمپلانت مغزیتاثیر درجه حرارت بر عملکنزاع بین علم و جهل رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسیر آفرینش از روح تا مغز اختلالات عضلانی ژنتیکجهان مشارکتیطلای سیاههوش عاطفی در زنان بیشتر ااصفهان زیباحس و ادراک قسمت شصت و هشتژنهای هوش ، کدامندبازخورد یا فیدبکداروهای مصرفی در ام اسپیوند اندام حیوانات به امغز قلبتنفس هوازی و میتوکندریدست کردن در گوشآزادی در چیستتوهم فضای خالیقانون گذاری و تکاملزمان شگفت انگیزنوار عصب و عضلهایپیداکرینتاثیر روغن رزماری استنشاهفت چیز که عملکرد مغز تو مولکول ضد پیریساخت شبکه عصبی مصنوعی با ارتباط انسانی، محدود به جهان در حال ایجاد و ارتقاعقیده ی بی عملهیچگاه از فشار و شکست نترخونریزی مغزی کشندهکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبحثی درباره احساسات متفاداروی جدید برای کاهش وزنپیشرفتی مستقل از ابزار همغز انسان برای ایجاد تمدذخیره ی شگفت انگیز اطلاعإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتوانایی یک فرد، برای تغیقدرت عشقزندان ذهنیاکسکاربازپین در درمان تشنوزاد ناشنوای متولد شده،تازه های درمان ام اسهمیشه راهی هستمیگرن شدید قابل درمان اسسخت ترین کار، شناخت خود ااز نخستین همانند سازها تجواب دانشمند سوال کننده عوامل ایجاد لغت انسانی و به نقاش بنگرهستي مادي ای که ما کوچکترخواص شکلات تلخکودکان مهاجربرنامه ی مسلط ژنها در اختدخالت در ساختار ژنهاپروتز چشممغز بزرگترین مصرف کننده رمز جهانالکترودهای کاشتنیتکنولوژی جدید که سلول هالبخند بزن شاید صبح فردا ززبان مشترک ژنتیکی موجوداابزار بقا از نخستین همانچگونه هموساپينس بر زمین ترکیب آمار و ژنتیکهنر فراموشیما با کمک مغز خود مختاريمسردرد به دلیل مصرف زیاد ماز تلسکوپ گالیله تا تلسکجراحی گردن همیشه برای دیویتنام نوعی کرونا ویروس عدم درکبه سیاهی عادت نکنیمخاویار گیاهیکاهش حافظه هرچند فرایندیبرخی یونها و مولکول های مدر آسمان هدیه های نادیدنآموزش نوین زباننقش میدان مغناطیسی زمین روان سالمامیدهای جدید برای بازیابتکامل زباننگاه کلی نگرمن و وجود توهمیزبان، وسیله شناسایی محیطابزار بقا از نخستین همانتسلیم شدن از نورون شروع مهوش مصنوعی از عروسک های بشناسایی سلول های ایمنی ااز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت، آن چیزی نیست که جلواقعیت چیستتاثیر ویتامین دی بر بیمابیماری لبر و نابینایی آنخطر آلودگی هواکجای مغز مسئول پردازش تجمحدودیت درک انسانبررسی مغز با امواج مادون درمان های جدید سرطانآینده ی علم و فیزیک در60 ثفلج نخاعی با الکترودهای نقش تیروئید در تکامل مغزروش های عملی برای رفع کمرانتقال ماده و انرژیتابوهای ذهنیچالش کمبود اندام برای پیمنابع انرژی از نفت و گاز سلول های بنیادیابزار بقای موجود زنده از شگفتی های نقشه ی ژنتیکیتصویر زیبای اصفهانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحباب هایی تو در توواکسن ایرانی کرونا تولیدبیماری تی تی پیدهن، بزرگترین سرمایهگل زندگیمرکز حافظه کجاستبشریت از یک پدر و مادر نیدرمان جدید ام اسآیا کیهان می تواند یک شبیفیزیک آگاهیریواستیگمیننقش غذاها و موجودات درياانسان میوه ی تکاملتاثیر کتامین در درمان پانجات در راستگوییمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم میلر فیشرابعاد و نیازهای تکاملیشباهت مغز با کیهان مادیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت چهل و هفتورزش هوازی مرتب خیلی به قبیان حقیقتديدن با چشم بسته در خواب گامی در درمان بیماریهای مزایای شکلات تلخ برای سلتفاوت ایستایی و تکاپودرون قفس یا بیرون از آنآیا خداباوری محصول تکاملتنهاییفرایند پیچیده ی خونرسانیراه نجاتچند جهانیاولین مورد پیوند سر در انتاثیر احتمالی عصاره تغلیچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسی و سه پل اصفهاناحتیاط در ورزش زانو در خاجمجمه انسان های اولیهصبر بسیار بایدهوش احساسیاستفاده از مغز، وزن را کمحس و ادراک قسمت پنجاه و دیاد گرفتن مداومبالاترین هدف از دولتدانش محدود به ابعاد چهارپلاسمای غالبمطالبه ی حق خودتلاش هایی در بیماران قطع درگیری قلب در بیماری ویرآب زندگی است قسمت سومتو تغییر و تحولیفضای خالی ای وجود نداردرستگاری محدود به یک راه ننهادینه سازی فرهنگ اختلاایمپلانت مغزی و کنترل دو تاثیر درجه حرارت بر عملکنسبیت عام از زبان دکتر برمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسیستم تخلیه ی مغز بینشی ناختراع جدید اینترنت کوانجهان معناطوفان فقر و گرسنگی و بی سهوش عاطفی در زنان بیشتر ااصل بازخوردحس و ادراک قسمت شصت و دوژنهای حاکم بر انسان و انسبازسازي مغز و نخاع چالشی داروهای ام اسپیوند سر آیا ممکن استمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتنفس هوازی و میتوکندریدست آسمانآزادی عقیده، آرمانی که تتوهم فضای خالی یا توهم فضقانون جنگلزمان، واقعی نیستنوار عصب و عضله مهم در تشایا کوچک شدن مغزانسان التاثیر رژیم گیاه خواری بر هفت سین یادگاری از میراث مولتیپل اسکلروز در زنان ساخت شبکه عصبی با الفبای ارتباط از بالا به پایین مجهان ریز و درشتعلم و ادراک فقط مشاهده ی هیپرپاراتیروئیدیسمخواندن ، یکی از شستشو دهنکنگره بین المللی سردرد دبحثی درباره احساساتی غیرداروی جدید برای ای ال اسپپوگستمغز انسان برای شادمانی طذره ی معین یا ابری از الکافت فشار خون ناگهانی در وتوازن مهمتر از فعالیت زیقسم به فقرزونیسومایداگر فقط مردم میفهمیدند کنوسانات کوانتومی منبع ماتاسف بار است انسان، حق خوهمیشه عسل با موم بخوریممیاستنی گراویس بدون آنتیسختی ها رفتنی استاز نخستین همانند سازها تجواب سنگ اندازیعواملی که برای ظهور لغت ابه نقاش بنگرهستی ما پس از شروعی چگال خواص شگفت هویجکودکان میتوانند ناقل بی برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱در موج، راز خلقت نهفته اسپروتز عصبی برای تکلممغز حریص برای خون، کلید ترمز جهان خاصیت فراکتالالگو نداشتیمتکنولوژی جدید که سلول هالحظات خوش با کودکانزبان چهار حرفی حیات زمینابزار بقا از نخستین همانچگونه هوشیاری خود را توسترکیب حیوان و انسانهنر حفظ گرهما بخشی از این جهان مرتبطسردرد تنشناز تکنیکی تا مغز از مغز تجستجوی متن و تصویر به صورویتامین E برای فعالیت صحعدالت برای من یا برای همهبه سخن توجه کن نه گویندهخار و گلکاهش دوپامین عامل بیماریبرخی اثرات مضر ویتامین ددر آستانه ی موج پنجم کوویآمارهای ارائه شده در سطح نقش محیط زندگی و مهاجرت دروبات ها قول میدهندامیدوار باش حتی اگر همه چتکامل زباننگاه انسان محدود به ادرامن کسی در ناکسی دریافتم زدودن نقص از هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین همانتست نوار عصب و عضلههوش مصنوعی از عروسک های بشهر زیرزمینی در ژاپن برااز تکینگی تا مغز از مغز تحقایق ممکن و غیر ممکنواقعیت های متفاوتصفحه اصلیبیماری میاستنی گراویسخطر حقیقی، خود انسان استکرونا چه بر سر مغز می آورمخچه فراتر از حفظ تعادلبررسی و اپروچ جدید بر بیمدرمان های رایج ام اسآینده با ترس جمع نمیشودفلج بل، فلجی ترسناک که آننقش حفاظتی مولکول جدید دروش هایی برای کم کردن اضطانتروپی و هوشیاریتاثیر فکر بر سلامتچالش دیدگاه های سنتی در بمنابع انرژی از نفت و گاز سلول های بنیادی منابع و اابزار بقای موجود زنده از شگفتی های زنبور عسلتصویربرداری فضاپیمای آمهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحد و مرزها توهم ذهن ماستواکسن اسپایکوژنبیماری خود ایمن اعصاب محدو ویژگی انتزاع و قدرت تجگلوله ی ساچمه ایمرکز حافظه کجاستبعد پنجمدرمان جدید ای ال اس، توفرآیا گذشته، امروز وآینده فیزیکدانان ماشینی برای تریاضیات یک حس جدید استنقش غذاها و موجودات درياانسان ها می توانند میدان تاثیر گیاه خواری بر رشد ونخاع ما تا پایین ستون فقرمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم کووید طولانیابعاد اضافه ی کیهانتغییر الگوی رشد مغزی با زشباهت های ریشه ای چند بیمهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت چهل و هشتورزش هوازی ، بهترین تمریبیداری معنوی یعنی دوستی دی متیل فومارات(زادیوا)(گامی در درمان بیماریهای مسمومیت دانش آموزان بی گتفاوت ارباب و رهبر حقیقیدرون و بیرون، جدای از هم آیا دلفین ها می تواند از تنهایی رمز نوآوری استفرایند تکامل و دشواری هاراه های جدید برای قضاوت رچند جهانیاولین هیبرید بین انسان و تاثیر بینش و انتظارات فرچرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیلی محکم محیط زیست بر اناحتیاط در تعویض داروهاجنین مصنوعیصد قدح، نفتاده بشکستهوش احساسیاستفاده از نظریه ی تکامل حس و ادراک قسمت پنجاه و سیاد بگیر فراموش کنیباهوش ترین و با کیفیت تریدانش بی نهایتپمبرولیزوماب در بیماری چمطالبی در مورد تشنجتلاش در تولید انرژی به رندرگیری مغز در بیماری کویآب، زندگی است(قسمت پنجم)تو جهانی هستی که خودش را قفس دور خود را بشکنرشته نوروایمونولوژی و نقچهار میلیارد سال تکامل بایمپلانت مغزی کمک میکند تاثیر درجه حرارت بر عملکچسبیدن به خود، مانع بزرگ منبع هوشیاری در کجاست؟ قسیستم تعادلی بدنادامه بحث تکامل چشمجهان معکوسطوفان بیداریهوشمندی کیهاناصل در هم تنیدگی و جهانی حس و ادراک قسمت شصت و ششکفش و کتابباغچه ی منداروهای تغییر دهنده ی سیبترس از اینکه کسی، به درگداروهای ضد بیماری ام اس وپیوند سر برای چه بیمارانمغز مانند تلفن استتنفس بدون اکسیژندست بالای دستآزار حقیقیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)قانون جنگلزمزمه ات مانده در گوشمنوار عصب و عضله برای تاییایا این جمله درست است کسیتاثیر رژیم گیاه خواری بر هم نوع خواری در میان پیشیمواد کوانتومی جدید، ممکنساختن آیندهارتباط بین هوش طبیعی و هوجهان شگفت انگیزعلم و روحاعتماد به خودهاوکينگ پیش از مرگش رسالخواندن، دوست روزهای سختکنگره بین المللی سردرد دبحران ذهن فیلمی قابل تامداروی جدید برای دیابتپایان، یک آغاز استمغز انسان برای شادمانی طذرات کوانتومی زیر اتمی قافت هوشیاری به دنبال کاهتوت زیاد بخوریدقضاوت ممنوعزونا به وسیله ویروس ابله اگر میدانی مصیبت بزرگتر نوشیدن چای برای مغز مفید تبدیل پلاستیک به کربن و سهمیشه، آنطور نیست که هستمیدان مغناطيسي زمین بشر سختی در بلند شدن از روی صاز نخستین همانند سازها تجوسازی مدرنعوارض ازدواج و بچه دار شدبه نادیدنی ایمان بیاورهشت توصیه برای کاستن از دخواص عجیب لوبیاکودکان گذشته به آینده فکبرین نت به جای اینترنتدر میان تاریکی و روشناییپرورش مغز مینیاتوری انسامغز در تنهایی آسیب میبینرنگ کردن، حقیقت نیستالگو و عادت را بشکن و در اتکینگیلرزش ناشی از اسیب به عصبزبان نیاز تکاملی استابزار بقا از نخستین همانچگونه واکسن کرونا را توزترازودونهنر رها شدن از وابستگیما تحت کنترل ژنها هستیم یسردرد سکه ایاز تکینگی تا مغز و از مغز جستجوی هوشیاری در مغز ماویتامین E در چه مواد غذایعسل طبیعی موثر در کنترل ببهبود حافظه پس از رخدادهخارق العاده و استثنایی بکاهش سن بیولوژیکی، تنها برخی اختلالات عصبی مثانهدر برابر حقایق جدیدآن چیزی که ما جریان زمان نقش مرکز تنفس سلولی در بیروبات های ریز در درمان بیامیدواریتکامل زبان انسان از پیشینگاه از بیرون مجموعهمن پر از تلخیمسفر فقط مادی نیستابزار بقا از نخستین همانتست کم هزینه ی بزاق برای هوش مصنوعی از عروسک بازی شواهدی از نوع جدیدی از حااز تکینگی تا مغز از مغز تحل مشکلواقعیت و مجازسوالات پزشکیبیماری های میتوکندریخطر را بپذیرکریستال هامخچه ، فراتر از حفظ تعادلبررسی ژنها در تشخیص بیمادرمان های علامتی در ام اسآیا فراموشی حتمی استفلج خوابنقش حیاتی تلومر دی ان آ دروش هایی برای جلوگیری از انتظار گذر تندباد؟تاثیر مشاهده بر واقعیت بچاالش ها در تعیین منبع هومنابع انرژی از نفت و گاز سلول های بدن تو پیر نیستنابزار بقای موجود زنده از شانس یا نتیجه ی تلاشتصور ما ازمشکلات و واقعیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحریص نباشواکسن اسپایکوژن ضد کرونابیماری دویکگلوئونمرکز خنده در کجای مغز استبعد از کرونادرمان جدید سرطانآیا پیدایش مغز از روی تصافال نیکوریتوکسیمابنقش غذاها در کاهش دردهای انسان یک کتابخانه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونخاع درازتر یا کوتاهتر کمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم گیلن باره به دنبال ابعاد بالاترتغییر خود یا تغییر دیگراشباهت کیهان و مغزهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت چهل و دومورزش و میگرنبیداری و خواب کدام بهتر ادین اجباریگاهی لازم است برای فهم و مسمومیت دانش آموزان، قماتفاوتهای جنسیتی راهی برادرون آشفته ی تو و ظاهر خنآیا دلفین ها میتوانند باتنبیه چقدر موثر استفرایند حذف برخی اجزای مغراه های جدید برای قضاوت رچند جهانی و علماولین تصویر در تاریخ از ستاثیر ترکیبات استاتین (سچرا به هم اعتماد نمیکنیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسینوریپا داروی ترکیبی ضداحساس گذر سریعتر زمانجنگ هفتاد و دو ملت همه را صداقتهوش بشری تهدید برای بشریاستفاده از هوش مصنوعی در حس و ادراک قسمت پنجاه و شیادگیری مهارت های جدید دباور و کیهان شناسیدانشمندان موفق به بازگردپنج اکتشاف شگفت آور در مومطالعه ای بیان میکند اهدتلاشی برای درمان قطع نخادرگیری مغز در بیماران مبآتاکسیتو جدای از کیهان نیستیقفس ذهنرشد مغز فرایندی پیچیده اچهار ساعت پس از کشتار خوکایمپلانت نخاعی میتواند دتاثیر درجه حرارت بر عملکنسبت ها در کیهانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قسیستم دفاعی بدن علیه مغز اداراوون تنها داروی تاییجهان هوشمندطوفان زیباییهوشیاری و وجوداصل علت و تاثیرحس و ادراک سی و هفتمکل اقیانوس در یک ذرهکلمات بلند نه صدای بلندبحتی علمی درباره تمایل بداروهای ضد تشنج با توضیح پیوند سر، یکی از راه حلهامغز مادران و کودکان در زمدستورالعمل مرکز کنترل بیآزار دیگری، آزار خود استتوهم چیستقانونمندی و محدودیت عالمزنان باهوش ترنوار عصب و عضله تعیین محلایا ابزار هوشمندی یا مغز تاثیر رژیم گیاه خواری بر همه چیز موج استموجود بی مغزی که می تواندساختن آینده، بهترین روش ارتباط شگفت مغز انسان و فجهان شگفت انگیز و بی زمانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهاعتماد بی موردهاوکينگ پیش از مرگش رسالخواب زمستانی سلول های سرکنترل همجوشی هسته ای با هبخش فراموش شده ی حافظهداروی جدید ضد فشار خونپاکسازی مغزمغز انسان رو به کوچک تر شذرات کوانتومی زیر اتمی قافتخار انسانتوسعه هوش مصنوعی قادر اسقطار پیشرفتزیان غذاهای پرچرباگر نیروی مغناطیس نباشد نوعی سکته مغزی ، وحشتناک تبدیل تراکت صوتی مصنوعی همکاری یا رقابتمیدان های مغناطیسی قابل سدسازی روش مناسب برای مقاز نخستین همانند سازها تجامعه ی آسمانیعید نوروز مبارکبه هلال بنگرو هر کس تقوای خدا پیشه کنخود جسم و یا تصویرکودکان خود را مشابه خود تبرای یک زندگی معمولیدر مانهای کمر دردپرکاری تیروئیدمغز را از روی امواج بشناسرنگین کمانالگوی بنیادین و هوشیاریتکامل فردی یا اجتماعیلرزش دست ها و گردن و سر ETزبان و کلمه حتی برای کسانابزار بقا از نخستین همانچگونه آن شکری که می خوریمترازودونهنر، پر کردن است نه فحش دمانند کودکان باشیدسردرد عروقی میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تحفره در مغزویتامین کاعشق به هفت مرتبه ی شناختیبهداشت خوابخبر مهم تلسکوپ هابلکایروپاکتیک چیستماست مالیبرخی اصول سلامت کمردر جراحی کمر عجله نکنیدآنچه می دانم، آنچه را میخنقش نگاه از پایین یا نگاهروبات کیانامیدواری و مغزتکامل ساختار رگهای مغزی نگاه از دور و نگاه از نزدمن بی من، بهتر یاد میگیرمسفر نامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانتست آر ان اس دز میاستنی گهوش مصنوعی از عروسک بازی شواهدی از دنیسوان(شبه نئاز تکینگی تا مغز از مغز تحلقه های اسرارآمیزواقعیت و انعکاسپیامهای کاربرانبیماری های مغز و اعصاب و خطرات هوش مصنوعیکریستال زمان(قسمت اولمخچه ابزاري که وظیفه آن فبررسی بیماری التهابی روددرمان ژنتیکی برای نوآوریآیا ممکن است موش کور بی مفلج خواب چیستنقش خرچنگ های نعل اسبی درروش هایی ساده برای کاهش اانحراف و حقیقتتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنابینایی در نتیجه ی گوشی منابع انرژی از نفت و گاز سلول بنیادی و ای ال اسابزار بقای موجود زنده از شانس یا تلاشتصور از زمان و مکانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز- از مغز حرکات چشم، ترجمه کننده ی واکسن دیگر کرونا ساخته شبیماری دیستروفی میوتونیگمان میکنی جرمی کوچکی در مرگ چیستبعد از کرونادرمان جدید سرطانآیا آگاهی پس از مرگ از بیفاکسیبتریسپریدوننقشه مغزی هر فرد منحصر بهانسان باشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونخستین تمدن بشریمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم پیریفورمیساتفاق و تصادفتغییر دیگران یا تغییر خوشباهت زیاد بین سلول هاي عهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت چهل و سومورزش بهترین درمان بیش فعبیرون اصل است یا دروندین، اجباری نیستگاهی مغز بزرگ چالش استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتقلید مرحله ای نسبتا پیشدروغ نگو به خصوص به خودتآیا دست مصنوعی به زودی قاتهدیدهای هوش مصنوعیفراتر از دیوارهای باورراه پیروزی در زندگی چیستچند روش ساده برای موفقیتاولین دارو برای آتاکسی فتاثیر تغذیه بر سلامت رواچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیگار عامل افزایش مرگ وماحساسات کاذبجنگ و تصور از جنگصدای بم با فرکانس پایین، هوش در طبیعتاستفاده از انرژی خلاحس و ادراک قسمت بیست و چهیادگیری هوش مصنوعی، عمیقباید از انسان ترسیددانشمندان نورون مصنوعی سپول و شادیمعمای اخلاقی قطارتلاشی تازه برای گشودن معدرگیری مغزی در سندرم کووآتاکسی فریدریشتو دی ان ای خاص ميتوکندريقفس را بشکنرشد مغز علت تمایل انسان بنون و القلمایمپلانت استخوانی در آسیتاثیر درجه حرارت بر عملکنسبت طلایی، نشانه ای به سمنبع خواب و رویاسکوت و نیستیادب برخورد با دیگرانجهان هوشیارطولانی ترین شبهوشیاری و افسردگیاصل عدم قطعیت از کوانتوم حس و ادراک- قسمت پنجاه و اصل، روان و نفس استحس و ادراک- قسمت بیست و پکلوزاپین داروی ضد جنونبحث درباره پیدایش و منشا داروی فامپیریدین یا نورلپیوندهای پیچیده با تغییرمغز چون ابزار هوش است دلیدغدغه نتیجه ی نادانی استآسيب میکروواسکولاریا آستوهم و خیالقارچ بی مغز در خدمت موجودزنجیرها را ما باید پاره کنوار عصب و عضله در مطب دکایا بیماری ام اس (مولتیپتاثیر رژیم گیاهخواری بر همه چیز و هیچ چیزموجودات مقهور ژنها هستندساختار فراکتال وجود و ذهارتباط شگفت انگیز مغز انجهانی که نه با یک رخداد و علم به ما کمک میکند تا مواعتیاد و تلاش های درمانی هدف یکسان و مسیرهای مختلخواب سالم عامل سلامتیکنترل جاذبهبخش های تنظیمی ژنومداروی جدید ضد میگرنپارادوکس ها در علممغز انسان رو به کوچکتر شدذرات کوانتومی زیر اتمی قافراد آغاز حرکت خودشان رتوسعه برخی شغل ها با هوش قطره قطرهزیباترین چیز در پیر شدناگر نعمت فراموشی نبود بسنیوالینتبدیل سلولهای محافط به سهمانند سازی در انسانمیدان های کوانتومی خلاسرنوشتاز نشانه ها و آثار درک شدجاودانگی مصنوعیعامل کلیدی در کنترل کارآبه کدامین گناه کشته شدندوفور و فراوانیخودآگاهی و هوشیاريکودکان را برای راه آماده برای پیش بینی آینده مغز ددر محل کار ارزش خودت را بپراسینزوماب در پارکینسومغز زنان جوانتر از مغز مررهبر حقیقیالگوبرداری از طبیعتتکامل مادی تا ابزار هوشملرزش عضله یا فاسیکولاسیوزبان و بیان نتیجه ساختماابزار بقا از نخستین همانتراشه مغز بدون واسطه ی دهوموارکتوس ها ممکن است دمانند آب باشسرطان کمیت گراییاز تکینگی تا مغز از مغز تحق انتخابویتامین کا و استخوانعشق درونی به یگانگی خلقتبهداشت خواب، رمز حافظه ی خدا موجود استکار امروز را به فردا نیندماست مالی با هوش انسانیبرخی اطلاعات روانشناسی مدر درمان بیماری مولتیپل آنچه ناشناخته است باید شنقش نظام غذایی در تکامل مروح و آب حیاتامیدی به این سوی قبر نیستتکامل شناخت انسان با کشفنگاه از درون قفس یا بیرونمننژیتسفر به مریخ در 39 روزابزار بقا از نخستین همانتشنچ پانایوتوپولوس تشنج هوش مصنوعی از عروسک بازی شیر و دوغ باداماز تکینگی تا مغز از مغز تحمله ویروس کرونا به مغزواقعیت تقویت شدهسایتهای دیگربیماری های ژنرالیزه ی عصدفاع از پیامبرکریستال زمان(قسمت دوم)مخچه تاثیر گذار بر حافظهبررسی سیستم تعادلی بدن ادرمان کارتی سل و تومور مغآیا ما کالا هستیمفلج دوطرفه عصب 6 چشمنقش داروهاي مختلف معروف روش جدید تولید برقاندوه در دنیا استتاثیر نگاه و مشاهده ناظر ناتوانی از درمان برخی ویمنابع انرژی از نفت و گاز سلول بنیادی در درمان ایدابزار بقای موجود زنده از شاهکار قرنتصاویر زیبای رعد و برقهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز- از مغز حرکت چرخشی و دائمی کیهانواکسن دیگری ضد کرونا از دبیماری سلیاکدو بیماری روانی خود بزرگ گنجینه ای به نام ویتامین مرگ و میر پنهانبعد از کرونا دلخوشی بیهودرمان دارویی سرطان رحم بآیا امکان بازسازی اندامهفاجعه ی جهل مقدسریسدیپلام تنها داروی تاینقشه های مغزی جدید با جزیانسان جدید از چه زمانی پاتاثیر گیاه خواری بر رشد ونخستین تصویر از سیاهچالهمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم پیریفورمیساتوبان اطلاعات و پلِ بینتغییر دادن ژنها آیا روزی شباهت زیاد بین سلول هاي عهوش مصنوعی به شناسایی کااز تکامل تا مغز، از مغز تحس و ادراک قسمت نهمورزش در کمر دردبیست تمرین ساده برای جلودیوار همه اش توهم بودگاهی جهت را عوض کنمسئول صیانت از عقیده کیستقلید از روی طبیعتدریا آرام نخواهد شد کشتی آیا رژیم غذایی گیاهی سلاتو یک معجزه ایفرار در فرار از میزبان، دراه انسان شدن، راه رفتن وچندین ماده غذایی که مانناولین دروغتاثیر حرکات چشم بر امواج چرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیاهچاله هااخلاق و علوم اعصابجنگ داده هاصرع و درمان های آنهوش عاطفی قسمت 11استفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت بیست و یکیادگرفتن، آغاز حرکت است بابا زود بیادانشمندان یک فرضیه رادیکپول و عقیدهمعماری، هندسه ی قابل مشاتلاشی جدید در درمان ام اسدرگیری مغزی در سندرم کووآتاکسی مخچه ای خودایمنتو در میانه ی جهان نیستی قله برای دیدن نه برای به رشد در سختی استنوآوری ای شگفت انگیز دانایمان به رویاتاثیر درجه حرارت بر عملکنشانه های گذشته در کیهان منتظر نمان چیزی نور را بهسکوت، پر از صداادراک ما درک ارتعاشی است جهان های بسیار دیگرطی یکصد هزار سال اخیر هرچهوشیاری کوانتومیهوشیاری سنتی یا هوشیاری اصلاح خطا با رفتن بر مسیرحس و ادراک- قسمت شصت و چهکلید نزدیک و نگاه تو بر فبحثي درباره هوش و تفاوتهداروی لیراگلوتیدپیوندی که فراتر از امکانمغز چگونه صداها را فیلتر ذهن ما از در هم شکستن منبآسیب ها ناشی از آلودگی هوتوهم وجودقبل و بعد از حقیقتزندگی فعال و مثبت روند آلنوبت کودکانایا بدون زبان میتوانیم تتاثیر رژِیم غذایی بر میگهمه چیز کهنه میشودمورد نادر همپوشانی دو بیساختار شبکه های مغزی ثابارتباط شگفت انگیز مغز انجهانی که از یک منبع، تغذیعلم بدون توقفاعتیاد را به دور بیندازهدف یکسان، در مسیرهای متخواب سالم عامل سلامتی و یکندن ریشه ی خودبخش بزرگی حس و ادراک ما اداروی جدید ضد الزایمرپاسخ گیاهان در زمان خوردمغز ایندگان چگونه استرفلکس وتری با توضیح دکتر افراد بی دلیل دوستدار تو توصیه های سازمان بهداشت لمس کوانتومیزیباترین چیز در افزایش ساگر نعمت فراموشی نبود بسنیکولا تسلاتبر را بردارهمجوشی هسته ای، انرژِی بمیدان بنیادین اطلاعاتسریع دویدن مهم نیستاز نظر علم اعصاب یا نرووسجایی برای یاد گرفتن باقی عادت همیشه خوب نیستبه امید روزهای بهتروقاحت و تمسخر دیگرانخودآگاهی و هوشیاريکوری گذرای ناشی از موبایبرای اولین بار دانشمنداندر چه مرحله ای از خواب ، رپرتوهای صادر شده از سیاهمغزهای کوچک بی احساسروی و منیزیم در تقویت استالتهاب شریان تمپورالتکامل مداوملزوم گذر انسان از حدها و زبان و بیان، در سایه پیشرابزار بقا از نخستین همانتراشه ها روی مغزهورمون شیرساز یا پرولاکتماه رجبسرعت فکر کردن چگونه استاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت قربانی نزاع بین بی ویتامین کا در سبزیجاتعشق، شلوغ کردن نیستبوزون هیگز چیستخدا نور آسمان ها و زمین اکار با یگانگی و یکپارچگیماشین دانشبرخی بیماری ها که در آن بدر دعواها چه میکنی؟آنچه واقعیت تصور میکنیم نقش نظریه تکامل در شناساروح در جهانی دیگر استامیدی تازه در درمان سرطاتکامل، نتیجه ی برنامه رینگاه از درون مجموعه با نگمن، ما یا چی؟سفر به درون سفری زیباابزار بقا از نخستین همانتشنج چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی شیشه ی بازالتی و سیلیکوناز تکینگی تا مغز از مغز تحمایت از طبیعتواقعیت تقویت شدهبیماری های روانی با تاثیدفاع در برابر تغییر ساختکریستال زمان(قسمت سوم)مخاطب قرار دادن مردم، کابررسی علل کمر درد در میاندرمان پوکی استخوانآیا ما تنها موجودات زنده فن آوری های جدید علیه شنانقش درختان در تکاملاندوه دردی را دوا نمیکندتاثیر نگاه انسان بر رفتاناتوانی در شناسایی چهره منابع انرژی از نفت و گاز سلول بنیادین از مخاط بینابزار بقای موجود زنده از شاهکار شش گوشتصادف یا قوانین ناشناختههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز- از مغزتحس متفاوتواکسن سرطانبیماری شارکو ماری توثدو بار در هفته ماهی مصرف گوهر با نظر دیگران سنگ نممرگ و میر بسیار بالای ناشبعد از کرونا دلخوشی بیهودرمان زخم دیابتی با تکنوآیا انسان با مغز بزرگش اخفارغ التحصیلان، فقیر و دریشه های مشترک همه ی موجونقشه با واقعیت متفاوت اسانسان خطرناکترین موجودتاثیر گیاه خواری بر رشد ونخستین روبات های زنده ی جمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم پای بی قراراتوسوکسیمایدتغییر زودتر اتصالات مغزیشجاعت و ترسهوش مصنوعی تعاملیاز خود رها شوحس و ادراک قسمت چهارموزن حقیقی معرفت و شناختبیش از نیمی از موارد انتقدیوار، از ابتدا توهم بودگذر زمان کاملا وابسته به مسئولیت جدیدتقلید از طبیعتدریای خداآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتو یک جهان در مغز خودت هسفرد موفقراه بی شکستچندجهانیاولین سلول مصنوعیتاثیر دوپامین و سروتونینچرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیاهچاله های فضایی منابعاخلاق پایه تکامل و فرهنگجنبه های موجی واقعیتضایعه ی شبکه لومبوساکرالهوش عاطفی قسمت نهماستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت بیست و دویادآوری خواب و رویاباد و موجدانشمندان ژنی از مغز انسپوست ساعتی مستقل از مغز دمعنی روزهتمایل زیاد به خوردن بستندرگیری اعصاب به علت میتوآتش منبع انرژیتوقف؛ شکستقله سقوطرشد، رسیدن به یک هدف نیستنوار مغز مشاهده ی غیر مستاین پیوند نه با مغز بلکه تاثیر درجه حرارت بر عملکنشانه های پروردگار در جهمنتظر نتیجه ی کارهایت باسکوت، در برابر گزافه گویادغام میان گونه های مختلجهان هایی در جهان دیگرطیف انسفالیت، گیلن باره طبیعت موجی جهانهوش، ژنتیکی است یا محیطیاصول انجام برخی نرمش ها دحسن یوسف باغچه ی منکلام و زبان، گنجینه ای بسبحثی جالب درباره محدودیتداروی کنترل چربی خونپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز ناتوان از توجیه پیداذهن چند جانبه نیازمند نگآسیب روانی شبکه های اجتمتوهم وجودقبل از آغاززندگی هوشمند در خارج از زنور از عمق تاریکیایا تکامل هدفمند استتاثیر سلامت دستگاه گوارشهمه چیز در زمان مناسبموسیقی نوسادیسم یا لذت از آزار دادارتباط غیرکلامی بین انساجهانی در ذهنعلم در حال توسعهاعداد بینهایت در دنیای مهدف از تکامل مغزخواب عامل دسته بندی و حفطکندر در بیماریهای التهاببخش بزرگتر کیهان ناشناختداروی سل سپتپختگی پس از چهل سالگي به مغز ابزار بقای برتر مادیرفتار مانند بردهافزایش قدرت ادراکات و حستوصیه های غیر دارویی در سلووفلوکساسینزیر فشار کووید چه باید کراگر با مطالعه فیزیک کواننیاز به آموزش مجازی دیجیتحریک عمقی مغزهمدلی و هوش عاطفیمیدازولام در درمان تشنج سریعترین کامپیوتر موجوداز نظر علم اعصاب اراده آزجایی خالی نیستعادت کن از بالا نگاه کنیبه بالا بر ستارگان نگاه کوقت نهيب هاي غير علمي گذشخودت را از اندیشه هایت حفکی غایب شدی تا نیازمند دلبرای تمدن سازی، باید در بدر ناامیدی بسی امید استپرتوزایی از جسم سیاهمغز، فقط گیرندهرویکردهای جدید ضایعات نخام آر آی جدید با قدرت شگفتکامل چشمچگونه انتظارات بر ادراک لزوم سازگاری قانون مجازازبان و تکلم برخی بیماریهابزار بقا از نخستین همانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزهوش فوق العاده، هر فرد اسماپروتیلینسطح آگاهی، رخدادهای زندگاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت آنطور نیست که به نظویتامین بی 12 در درمان دردعصب حقوق نورولووبوزون هیگز جهان را از متلخدا بخشنده است پس تو هم بکارهای کوچک، بی ارزش نیسمبانی ذهنی سیاه و سفیدبرخی بیماری های خاص که بددر سال حدود 7 میلیون نفر آنچه حس می کنیم، نتیجه ی نقش هورمون های تیروئید دروح رهاییامگا سه عامل مهم سلامتتکثیر سلول در برابر توقف نگاه حقیقی نگاه به درون امنابع انرژي پاک سرچشمه حسفر تجهیزات ناسا به مریخ ابزار بقا از نخستین همانتشنج و حرکات شبه تشنجی قاهوش مصنوعی از عروسک بازی شکل های متفاوت پروتئین هاز تکینگی تا مغز از مغز تحوادث روزگار از جمله ویرواقعیت خلا و وجود و درک مبیماری وسواسدقیق ترین تصاویر از مغز اکشف مکانیسم عصبی خوانش پمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرطرف کردن خشونت را از خادرمان پوکی استخوانآیا مصرف مولتی ویتامین هفناوری هوش مصنوعی نحوه خنقش ذهن و شناخت در حوادث اندوهگین نباش اگر درب یا تاثیر نگاه انسان بر رفتانادیدنی ها واقعی هستندمنابع انرژی از نفت و گاز سلول عصبی شاهکار انطباق ابزار بقای موجود زنده از شاید گوشی و چشمی، آماده شتضادهای علمیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز حس چشایی و بویاییواکسن سرطانبیماری ضعف عضلات نزدیک بدو برابر شدن خطر مرگ و میگویید نوزده و ایمنی ساکتمرگ و سوال از قاتلتفکر قبل از کاردرمان ساده ی روماتیسمآیا احتمال دارد رویا از آفاصله ها در مکانیک کوانتریشه های مشترک حیاتنقص های سیستمی ایمنیانسان در هستی یا هستی در تاثیر گیاه خواری بر رشد ونرمش های مفید برای درد زامنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم پس از ضربه به سراتصال مغز و کامپیوترتغییر عمودی سر انسان از پشرکت نورالینک ویدیویی ازهوش مصنوعی در قضاوت های ااز درخواست ها جدا شوحس و ادراک قسمت نوزدهموزوز گوشبیشتر کمردردها نیازی به دید تو همیشه محدود به مقدگذشته را دفن کنمسئولیت در برابر محیط زیتقویت مغز با ورزشدرک فرد دیگر و رفتارهای اآیا راهی برای بهبود وضعیتو کجای جهانیفرد یا اندیشهراه طولانی را به سلامت گذنه ناامیدی بلکه ارتقااوکرلیزوماب داروی جدید شتاثیر دپاکین بر بیماری مچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیاهچاله ها، دارای پرتو اختلا ل در خود عضلهجنسیت و تفاوت های بیناییضایعه ی عروقی مخچههوش عاطفی قسمت هفتماستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت بیست و سویاری خدا نزدیک استباد غرور و سر پر از نخوت ودانشمندان پاسخ کوانتومی پوشاندن خود از نورمعاینه قبل از نوار عصب و تمایز یا کشف یگانگیدرب بسته با غیر خود باز مآثار باستانی تمدن های قدتولید مولکول جدید توسط هقلب های سادهز گهواره تا گورنوار مغز با توضیح دکتر فااین اندوه چیستتاثیر درجه حرارت بر عملکنشانه های بیداری روحیمنتظر زمان ایده آل نشوسکته مغزیادغام دو حیطه علوم مغز و جهان یکپارچهطبیعت بر اساس هماهنگیهوض مصنوعی زندهاصول توسعه ی یک ذهن کاملحساسیت روانی متفاوتکلام، در تحولی شگفت آور ببحثی در مورد نقش ویتامين داروی تشنجی دربارداریپیام های ناشناخته بر مغز مغز و قلب در جنین موش مصنذهن هوشیار در پس ماده ی مآسیب عصب پا به دنبال اعتیتوهم بی خداییقبل از انفجار بزرگزندگی و دارایینور درونایجاد احساساتتاثیر عصاره تغلیظ شده گیهمه چیز در زمان کنونی استموسیقی هنر مایع استسازگاری با محیط بین اجزاارتروز یا خوردگی و التهاجهان، تصادفی نیستعلم راهی برای اندیشیدن ابقا با سازگارترین فرد اسهدف از خلقت رسیدن به ابزاخواص فلفل سبزکندر علیه سرطانبخش دیگری در وجود انسان هداروی ضد چاقیپدیده خاموش روشن در پارکمغز ابزار برتر بقارفتار وابسته به شکلافزایش میل جنسی با خوردن توصیه هایی در مصرف ماهیلوب فرونتال یا پیشانی مغزیرفون داروی ضد ام اساگر تلاش انسان امروز براچیز جدید را بپذیرتحریک عمقی مغز در آلزایمهمراه سختی، اسانی هستمکان زمان یا حافظه زمانسرکه انگبین عسلی مفید براز نظر علم اعصاب اراده آزجاذبهعادت کن خوب حرف بزنیبه بالاتر از ماده بیندیشخودروهای هیدروژنیکیهان خود را طراحی میکندبرای خودآگاه بودن تو بایدر هم تنیدگی مرزها و بی مپرسشمغز، همه ی واقعیت را نمیبرویا و واقعیتام اس و سرطانتکامل و ارتقای نگاه تا عمچگونه به سطح بالایی از هولزوم سازگاری قانون مجازازبان و شناخت حقیقت قسمت چابزار بقا از نخستین همانتراشه ی بیولوژِیکهوش مصنوعی می تواند بر احماجرای جهل مقدسسعی کن به حدی محدود نشویاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت افرادویتامین بی هفدهعصب سیاتیکبی نهایت در میان مرزهاخدای رنگین کمانکارهایی بیش از طراحی و گپمباحث مهم حس و ادراکبرخی توجهات در ببمار پاردر عید نوروز مراقب تصادف آنها نمیخواهند دیگران رانقش هورمون زنانه استروژنروزه داری متناوب، مغز را اما شما از دید خفاش کور هتأثیر نیکوتین سیگار بر منگاه دوبارهمنابع انرژی از نفت و گاز سفر دشوار اکتشافابزار بقا از نخستین همانتشنج به صورت اختلال رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی شکل پنجم مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تحکمت الهی در پس همه چیزوالزارتان داروی ضد فشار بیماری کروتز فیلد جاکوبدل به دریا بزنکشف مکانیسمی پیچیده در بمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبزرگ فکر کندرمان آرتروز با ورزش موضآیا مغز تا بزرگسالی توسعفواید روزه داری متناوبروش صحبت کردن در حال تکامنقش روی و منیزیم در سلامتاندام حسی، درک از بخش هایتاثیر هوش مصنوعی بر مغزنادیدنی ها بیشتر از دیدنمنابع بی نهایت انرژی در دسلول عصبی، در محل خاص خودابزار بقای موجود زنده از شاید درست نباشدتظاهر خوابیده ی مادههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز حس و ادراک (قسمت اول )واکسن ضد اعتیادبیماریهای تحلیل عضلانی ادو برابر شدن خطر مرگ و میگوش دادن بهتر از حرف زدنمرگ انتقال است یا نابود شتفکر ترکیبی در هوش مصنوعدرمان سرگیجه بدون نیاز بآیا احتمال دارد رویا از آفاصله ی همیشگی تصویر سازریشه های اخلاقنقص در تشخیص هیجانات عامانسان عامل توقف رشد مغزتاثیر گیاه خواری بر رشد ونرمش های مفید در سرگیجهمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم جدایی مغزاثر مضر مصرف طولانی مدت رتغییرات منطقه بویایی مغزشربت رب انارهوش مصنوعی در کامپیوترهااز دست دادن دم در پیشینیاحس و ادراک قسمت هفتموسواس، بیماری استبا همه مهربان باشدیدن خدا در همه چیزگر جان به جز تو خواهد از خمستند جهان متصلتقویت استخوان در گرو تغذدرک نیازمند شناخت خویش اآیا راهی برای رفع کم آبی تو کز محنت دیگران بی غمیفرد حساس از نظر عاطفی و برابطه تشنج و اوتیسمنه به اعدامايندگان چگونه خواهند دیدتاثیر داروهای ضد التهاب چرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیاهچاله و تکینگی ابتدایاختلاف خانوادگی را حل کنجنسیت و تفاوت های بیناییضایعات در عصب زیر زبانیهوش عاطفی قسمت یازدهاستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت بیستمژن همه چیز نیستبار مغز بر دو استخواندانشمندان اولین سلول مصنپیموزایدمعادله ها فقط بخش خسته کنتمدن قدیمی ای در جنوب ایردرختان چگونه بر تشکیل ابآدم عاقل، وقت خودش را هدرتولید مثل اولین ربات های قلب و عقلزمین در برابر عظمت کیهاننوار مغز ترجمه رخدادهای این ایده که ذرات سیاهچالتاثیر درجه حرارت بر عملکنظام مثبت زندگیمنحنی که ارتباط بین معرفسکته ی مغزی در جوانانارتقا و تکامل سنت آفرینش جهان یکپارچهمنشأ اطلاعات و آموخته ها سال سیزده ماههارتقا یا بازگشت به قبل ازجهان کنونی و مغز بزرگتریطعمه ی شبکه های ارتباط اجهیچ نقطه ای مرکزی تر از ااصول سلامت کمرخفاش کور و انسان بینا؟کلرال هیدرات برای خوابانبحثی در مورد نقش کلسیم و داروی جدید ALSپیدایش زبانمغز و هوش، برترین ابزار بذهن و زندگیآسانی موفقیتتوهم تنهاییقبرستان ها با بوی شجاعتزندگی بی دودنوروفیبروماتوزایران بزرگتاریک ترین بخش شبهمه چیز، ثبت می شودمیلر فیشر نوعی نادر از گیستم با شعار قانون بدترین ارزش های وارونهجهش های ژنتیکی مفید در ساعلم ساختن برج های چرخانبقا در ازای بیماریهر چیز با هر چیز دیگر در تخواص منیزیمکو کیو تن coQ10بخشیدن دیگران یعنی آرامشداروی ضد چاقیپروژه ی ژنوم انسانیمغز از بسیاری حقایق می گررفتار اجتماعی انسان، حاصافزایش مرگ و میر سندرم کوتوضیحی ساده در مورد هوش ملوتیراستامزیرک ترین مردماگر خواهان پیروزی هستیچیزی منتظر شناخته شدنتخریب مغز به دلیل کمبود بهمراهی میاستنی با برخی سمکانیک کوانتومی بی معنی سرگیجه از شایعترین اختلااز واقعیت امروز تا حقیقتجاذبه و نقش آن در شکلگیریعادت کردن به نعمتبه جای محکوم کردن دیگران خورشید مصنوعیکیهانِ هوشیارِ در حال یابرای رشد، باید از مسیر خطدر هم تنیدگی کوانتومیپرسش و چستجو همیشه باقی امغزتان را در جوانی سیم کشرویا و کابوسام اس یا تومور؟تکامل و ریشه ی مشترک خلقتچگونه باغبانی باعث کاهش لزوم عدم وابستگی به گوگل زبان و شناخت حقیقت قسمت اابزار بقا از نخستین همانتربیت کودکان وظیفه ای مههوش مصنوعی متصل با مغزماجرای عجیب گالیلهشلیک فراموشیاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت انسانویتامین دی گنجینه ای بزرعضلانی که طی سخن گفتن چقدبی نظمی مقدمه شناختخدایی که ساخته ی ذهن بشر کاربرد روباتهای ريزنانومبتکران خودشکوفابرخی توصیه ها برای واکسیدرمان نگهدارنده ی اعتیادآنژیوگرافی از مغزنقش ویتامین K در ترمیم اسروزه داری و التهاب زیانبامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتأثیر نگاه انسان بر رفتانگاهی بر قدرت بینایی درامنابع انرژی از نفت و گاز سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانتشنج عدم توازن بین نورون هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحافظه میتواند بزرگترین دواکنش های ناخودآگاه و تقبیماری گیلن باره و بیماردلایلی که نشان میدهد ما بکشف ژن جدید، می تواند گستمدل هولوگرافیک تعمیم یافبزرگ شدن مغز محدود به دوردرمان ام اس(مولتیپل اسکلآیا همه جنایت ها نتیجه بیفواید روزه داری متناوبروشهای نو در درمان دیسک بنقش روزه داری در سالم و جانرژی بی پایان در درون هرتاثیر ویتامین دی بر بیمانادانی در قرن بیست و یکم،منابع جدید انرژیسلولهای ایمنی القا کنندهابزار بقای موجود زنده از شایسته نیست در جیب خود قرتظاهری از ماده است که بیدهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز حس و ادراک (قسمت دوم )واکسن علیه سرطانبیماری، رساله ای برای سلدو داروی جدید برای میاستگوشه بیماری اتوزومال رسسمرگ تصادفیتفکر خلا ق در برابر توهم درمان سرگیجه بدون نیاز بآیا بدون ناظر هوشمند هم بفتون های زیستیرژیم های غذایی و نقش مهم نقطه ی رسیدن به قلهانسانیت در هم تنیده و متصتاثیر گیاه خواری بر رشد ونرمش های موثر در کمردردمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم دزدی ساب کلاویناثرات فشار روحی شدیدتغییرات مغز پس از 40 سالگیشربت ضد خلطهوش مصنوعی در تفکر خلاق ااز روده تا مغزحس و ادراک قسمت هفدهموسیله، فقط دعا نیستبا هوش مصنوعی خودکار روبدیدگاه نارسای دوگانه ی مگرفتار محدودیت ها و ابعامشکل از کجاستتقویت حافظه یا هوش مصنوعدرک و احساسآیاما مقهور قوانین فیزیکتو پیچیده ترین تکنولوژی فردا را نمیدانیمرادیوی مغز و تنظیم فرکاننه به اعدامايا اراده آزاد توهم است یتاثیر داروی ضد تشنج سدیم چرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیاهچاله ی منفرد یا سیاهاختلال حرکتی مانند لرزش جهل مقدسضرورت زدودن افکارهوش عاطفی قسمت پنجماستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت دهمژن همه چیز نیستبار بزرگ ایستادن بر دو پادانشمندان تغییر میدان مغپیموزایدمعجزه های هر روزهتمدن پیشرفته ی پیشینیاندرختان اشعار زمینآرام باشتولید یا دریافت علمقلب یا مغززمین زیر خلیج فارس تمدنی نوار مغز در فراموشی هااین ابتدای تناقض هاستتاثیر درجه حرارت بر عملکنظریه ی تکامل در درمان بینظریه ی تکامل در درمان بیمنشاء کوانتومی هوشیاری اسانسور از روی قصد بسیاری ارتوکين تراپی روشی جديد جهان کاملی در اطراف ما پرظهور امواج مغزی در مغز مصهیچ چیز همیشگی نیستاضطراب و ترسخفاش با شیوع همه گیری جدیکم کردن کالری روشی سودمنبحثی در مورد حقیقت فضا و داروی جدید s3 در درمان ام پیر شدن حتمی نیستمغز و اخلاقذهن و شیمی بدنآشنا پنداریتوهم جداییقدم زدن و حرکت دید را تغیزندگی در جمع مواردی را برنورون هاي مصنوعی می توانایرادهای موجود در خلقت بتاریکی من و تو و گرد و غباهمه ی سردردها بی خطر نیستمیهمانهای ناخوانده عامل ستم، بی پاسخ نیستارزش های حقیقی ارزش های غجهش های ژنتیکی غیر تصادفعلایم کمبود ویتامین E را بقای حقیقی در دور ماندن اهر جا که جات میشه، جات نیخواص میوه ی بهکوچ از محیط نامناسببخشش، عقلانی یا غیر عاقلداروی ضد تشنج با قابليت تپروژه ی ژنوم انسانیمغز به تنهایی برای فرهنگ رقیبی قدرتمند در برابر مافزایش سرعت پیشرفت علوم توضیحات دکتر فاطمی در مولوزالمعده(پانکراس)مصنوعزیست شناسی کل در جزء فراکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچیزی خارج از مغزهای ما نیتداوم مهم است نه سرعتهمراهی نوعی سردرد میگرنیمکانیزمهای دفاعی در برابسرگردانیاز کجا آمده ام و به کجا میجبران از دست رفته هاوقتی فهمیدی خطا کردی برگعادت بد را ترک کنبه جای تولید، بیشتر گوش کخوش قلبی و مهربانیکیست هیداتید مغزبرای زندگی سالم، یافتن تدر هم تنیدگی کوانتومی و پپرسشگری نامحدودمغزتان را در جوانی سیمکشرویا و خبر از آیندهامواجی که به وسیله ی ماشیتکامل ابزار هوش ، راه پر چگونه تکامل مغزهای کنونیمقاومت به عوارض فشار خون زبان و شناخت حقیقت قسمت دابزار بقا از نخستین همانترجمه فعالیت های عضله به هوش مصنوعی و کشف زبان هایماده ی تاریکشلیک فراموشیاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت اشیاویروس مصنوعیغم بی پایانبی هیچ می ایی و بی هیچ میرخدایا جز تو که را دارمکاربرد روباتهای ريز، در متواضع باشبرخی درمان های Spinal Muscular Atدرمان نابینایان آیا ممکنآنان که در قله اند هرگز خنقش ژنتیک در درمان اختلاروزه داری و بیمار ی ام اس انفجار و توقف تکاملی نشاتأثیر شیرینی های حاوی لونگاهی بر توانایی اجزاي بمنابع انرژی از نفت و گاز سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانتشویق خواندن به کودکانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحافظه های کاذبواکنش به حس جدیدبیماری آلزایمر، استیل کودنیا فریب و سرگرمیکشف ارتباط جدیدی از ارتبمدل های ریز مغز مینی برینبزرگ شدن تقریبا ناگهانی درمان با سلول های بنیادیآیا هوش مصنوعی می تواند نفواید زیاد دوچرخه سواریروشهای شناسایی قدرت شنوانقش رژیم غذایی بر رشد و اانرژی تاریکتاثیر ویروس کرونا بر مغز نازوکلسینمناطق خاص زبان در مغزسلولهای بنیادی مصنوعی درابزار بقای موجود زنده از شادی، پاداش انجام وظیفهتعویض دارو در تشنجهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز حس و ادراک قسمت 67واکسنی با تاثیر دوگانه ابیمارستان هوش مصنوعیدو سوی واقعیتگوشت خواری یا گیاه خواریمرگی وجود نداردتفاوت قند طبیعی با قند و درمان سرگیجه بدون داروآیا برای تولید مثل همیشه فروتنی معرفتیرژیم های غذایی و نقش مهم نقطه ای بود و دگر هیچ نبوانسانیت در برابر دیگرانتاثیر گیاه خواری بر رشد ونرمشهای مهم برای تقویت عمنبع هوشیاری کجاست قسمت سندرم سردرد به دلیل افت فاثرات مفید قهوهتغییرات آب و هوایی که به شش مرحله تکامل چشمهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز سایه نترسحس و ادراک قسمت هجدهمیک پیام منفرد نورون مغزی با هر چیزی که نفس می کشد مدیروز و امروزگریه ی ابر، رمز طراوت باغمشکلات نخاعیتقویت سیستم ایمنیدرک کنیم ما همه یکی هستیمآگاهی فراتر از آگاهیتو آرامش و صلحیفرزندان زمان خودراز تغییرنه بدبخت بلکه نادانايا اراده آزاد توهم است یتاثیر درجه حرارت بر مغزچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسیاهچاله ی تولید کنندهاختلال خواب فرد را مستعد جهان فراکتالضرب المثل یونانیهوش عاطفی قسمت اولاستیفن هاوکینگ در مورد هحس و ادراک قسمت دوازدهمژن هوش و ساختارهای حیاتی بار سنین ابزار هوشمندی ادانشمندان روش هاي جدیدی پیچیدگی های مغزمگسمعجزه ی چشمتمدن بشری و مغز اخلاقیدرد و درسآرامش و دانشتولید پاک و فراوان انرژیقلب دروازه ی ارتباطزمان چیستنوار مغز در تشخیص بیماری این بیمار را باید چه کار تاثیر درجه حرارت بر عملکاینکه به خاطرخودت زندگی تاثیر درجه حرارت بر عملکنظریه ی تکامل در درمان بیمهمان ناخواندهسانسور بر بسیاری از حقایارتباط میکروب روده و پارجهان پیوستهظرف باید پر شود چه با چرک هیچ چیز، چقدر حقیقی استاطلاع رسانی اینترنتیخلا، حقیقی نیستکمی زاویه ی دیدت را عوض کبحثی در مورد عملکرد لوب فداروی جدید لنفوم و لوکمیپیراستاممغز و اخلاقذهن پر در برابر آگاهیآشنا پنداریتوهم جدایی و توهم علمقدرت مردمزندگی در سیاهچالهنورون های ردیاب حافظهایستادن در برابر آزادی بتاریکی و نورهمه جا خیر بکارمیوپاتی و نوار عصب و عضلهستون فقرات انسان دو پا جلارزش حقیقی زبان قسمت اولجهش های بیماری زا، معمولعلایم کمبود ویتامین E را بلندی در ذهن ما درک بلندیهر حرکت خمیده می شود و هر خواص هلو برگ هلوکوچک شدن مغز از نئاندرتابدون پیر فلکداروی ضد تشنج با قابليت تمغز بیش از آنچه تصور میشورقابتی بی هدف یا رقابتی هافسردگی و اضطراب در بیماتیوتیکسن داروی ضد جنونلیروپریم داروی ترکیبی ضدزیست شناسی باور حقیقت یا اپی ژنتیکچیزی شبیه نور تو نیستتداخل مرزها و صفات با بینهندسه ی پایه ایما انسانها چه اندازه نزدسربازان ما محققا غلبه می از کسی که یک کتاب خوانده جدا کردن ناخالصی هاوقتی پر از گل شدی خودت را عادت دادن مغز بر تفکربه خوبی های دیگران فکرکنخوش خیالی و خوش بینیکیست کلوئید بطن سومبرخی ملاحظات در تشنج های در هم تنیدگی کوانتومی و دپس از اگو یا بعد از نفسمغط یک گیرنده استرویا بخشی حقیقی از زندگی امیوتروفیک لترال اسکلروتکامل تکنولوژیچگونه جمعیت های بزرگ شکل مقایسه رقابت و همکاریزبان و شناخت حقیقت قسمت سابزار بقا از نخستین همانترجمه ی فعالیت های عضله بهوش مصنوعی یا حماقت طبیعماده ی خالیشنا در ابهای گرم جنوب نیااز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت تنها چیزی است که شاویروس های باستانی، مغز مغم بی پایانبی ذهن و بی روحخرما منبع بسیار خوب آنتی کاش شرف اجباری بود یا حتیمجموعه های پر سلولی بدن مبرخی روش های تربیتی کودکدرمان های اسرار آمیز در آآنتی بادی منوکلونال در دنقش گرمایش آب و هوا در همروزه داری سلول های بنیادانفجار بزرگ پایان بوده اتئوری تکامل امروز در درمنگاهت را بلند کنمنابع انرژی از نفت و گاز سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانشکرگزار هر چیزی باش که داتشخیص ژنتیکی آتروفی های هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تحافظه و اطلاعات در کجاست واکسن های شرکت فایزر آمربیماری الزایمردنیا مکانی بسیار اسرارآمکشف جمجمه ای درکوه ایرهومدیون خود ناموجودبزرگترین خطایی که مردم مدرمان تومورهای مغزی با اآیا هوش مصنوعی زندگی بشرفیلم کوتاه هیروشیما از هروشی برای بهبود هوش عاطفنقش رژیم غذایی در رشد و اانرژی تاریک که ما نمی توتاثیر ژنها بر اختلالات خنباید صبر کرد آتش را بعد مناطق خاصی از مغز در جستجسلام تا روشناییابزارهای پیشرفته ارتباط شب سیاه سحر شودتعامل انسان و هوش مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز حس و ادراک قسمت 74وابسته به دوستی این و آن بیندیشدولت یا گروهکگیلگمش باستانی کیستمراقب خودتون و خانواده هتفاوت مغز انسان و میمون هدرمان سرطان با امواج صوتآیا بزرگ شدن مغز فقط در دفروتنی و غروررژیم ضد التهابینقطه بی بازگشتانسان، گونه ای پر از تضادتاثیر گیاه خواری بر رشد وچرا ماشین باید نتایج را پمنبع هوشیاری کجاست قسمت سوی ما آید نداها را صدااثرات مفید روزه داریتغییرات تکاملی سر انسان ششمین کنگره بین المللی سهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز سایه بگذرحس و ادراک قسمت هشتمیک پیشنهاد خوب برای آسان با آتش، بازی نکن و بعد از دیسک گردنگربه شرودینگر و تاثیر مشمشکلات بین دو همسر و برخیتلقین اطلاعات و حافظهدرک احساسات و تفکرات دیگآپومورفین در پارکینسونتو افق رویداد جهان هستیفرضیه ای جدید توضیح میدهراست دستی و چپ دستینه جنگ و نه خونریزیای نعمت من در زندگیمتاثیر درجه حرارت بر عملکچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسیاهچاله، سیاه خالص یا پاختلال در شناسایی حروف و جهان قابل مشاهده بخش کوچضربه مغزی در تصادف رانندهوش عاطفی قسمت دهماستیفن هاوکینگ در تفسیر حس و ادراک قسمت سومژن یا نقشه توسعه مغز و نقباربر دیگران نباشدانشمندان روشی برای تبدیپیچیدگی های مغزی در درک زمعجزه ی علمتمدن زیر آبدرد باسن و پا به دلیل کاهآرامش و سکونتولید اندام با چاپ سه بعدقلب روباتیکزمان و مکان، ابعاد کیهان نوار مغزی روشی مهم در تشخ