دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

هوش عاطفی در زنان بیشتر از مردان است

روز زن و روز مادر بر همه زنان و مادران عزیز مبارک

تقدیم به همه این عزیزان👇👇

هوش عاطفی، در زنان بیشتر از مردان است.

هوش عاطفی(emotional intelligence)، تواناییهای عاطفی و شناختی در برخورد با دیگران و گروه های اجتماعی و توانایی فرد برای کنترل وضعیت احساسی خود است، همچنین شامل شناخت اجتماعی و همدردی و تحلیل عواطف و احساسات دیگران هم هست.

مطالعات رفتاری و تصویر برداری مغز ثابت کرده است، این توانایی در زنان امروز بالاتر است.
(Thompson, Ashley E.; Voyer, Daniel (2014-01-01). Sex differences in the ability to recognise non-verbal displays of emotion: a meta-analysis. Cognition & Emotion. 28 (7): 11641195.

Christov-Moore, Leonardo; Simpson, Elizabeth A.; Coudé, Gino; Grigaityte, Kristina; Iacoboni, Marco; Ferrari, Pier Francesco. Empathy: Gender effects in brain and behavior. Neuroscience & Biobehavioral Reviews. 46: 604627.)

مطالعه ای در سال 2014، روی
8979
نفر نشان داد، هوش عاطفی در زنان در همه زمینه های این هوش، بالاتر است.
(Śmieja, Magdalena; Orzechowski, Jarosław; Stolarski, Maciej S. (2014-07-29). TIE: An Ability Test of Emotional Intelligence. PLoS ONE. 9 (7): e103484.)

در مطالعه دیگری در سال 2011 نشان داده شد، زنان در احساسات پیش اجتماعی و سطوح شادی اجتماعی بالاتری دارند. در مطالعه ای در سال 2012 زنان قدرت بیشتری در درک تاثیرات صورت و فرآیندهای نمایش صورت و شکلک داشتند. مردان در شناسایی خشم خشونت و شواهد خطر، قدرتمندتر عمل میکردند.
(Kret, M. E.; De Gelder, B. (2012-06-01). A review on sex differences in processing emotional signals.Neuropsychologia. 50 (7): 12111221.doi:10.1016/j.neuropsychologia.2011.12.022.)

در مطالعه دیگری قدرت زنان در شناسایی تغییرات صورت، بیشتر از مردان بود.

در مطالعه دیگری
Reading of the mind test.
در زنان بیشتر بود. این توانایی، قدرت فرد در شناسایی دهن دیگران و ابراز همدردی با آنها است و نقش بسیار مهمی را در ایجاد واسطه اجتماعی دارد
(Meta-analysis reveals adult female superiority in Reading the Mind in the Eyes Test)

مطالعه ساختاری مغز به وسیله ام آر آی همچنین فعالیت بیشتری را در قسمت هایی از قشر مغز، نشان میدهد که مربوط به عواطف است، مانند قسمت پیشانی تحتانی و کورتکس پریتال.

به همین ترتیب اختلالات در رفتار اجتماعی مانند اوتیسم بیشتر در مردان دیده میشود.
(Hall, Jeremy; Philip, Ruth C. M.; Marwick, Katie; Whalley, Heather C.; Romaniuk, Liana; McIntosh, Andrew M.; Santos, Isabel; Sprengelmeyer, Reiner; Johnstone, Eve C. (2012-12-26). Social Cognition, the Male Brain and the Autism Spectrum.)

مغز بزرگ مردان امروز در حیرت دادههای زیاد وارد شده به آن، حیران و گیج شده است و آزمون های تجربی این مطلب را به خوبی نشان میدهد. ولی آیا مغزی با توانمندی و اندازه بیشتر، نمیتواند بهتر از این باشد؟

@salmanfatemi

تغییر زودتر اتصالات مغزی، علت بلوغ سریعتر دختران

تفاوت های مغز مرد و زن، بسیار است.. به دو مورد آن، در قسمت های قبلی اشاره شد. اندازه مغز در زن و مرد با هم برابر نیست ولی فرآیندهای متابولیسم فعالتر و جوانتر در جنسیت مونث تا حدی می تواند کوچکتر بودن مغز را جبران کند.

اکنون به تفاوت دیگری میپردازیم که می تواند کوچک تر بودن مغز را جبران کند. حفظ انرژی در زنان بسیار حساس است. تغییرات هورمونی و ریزش ماهانه بخش بزرگی از سلول های بدن زنان و دوره بارداری- به خصوص مواردی که چند قلو است- لازم میکند بخش بزرگی از انرژی دریافتی، صرف امور جانبی شود و کوچک شدن مغز، بسیار به ذخیره انرژی کمک میکند.

ساختار مغز به گونه بسیار پیچیده ای در آمده است تا مصرف انرژی را به حداقل برساند. از ژنها تا رسیدن به محصول نهایی آن تا امروز، یعنی مغز، امکانات در دسترس برای صرفه جویی و بازده بیشتر، به صورت بسیار شگفت آوری زیاد شدهاست.

ایجاد اولین سلول عصبی، به مرتبط کردن ادراک ها و نتیجه گیری قدرتمندتر، کمک بسیار زیادی کرده است. اگر به یک سلول عصبی نگاه شود میبینیم یک سلول عصبی با زواید متعدد خود میتواند به صورت بسیار عجیبی با دهها سلول دیگر در ارتباط باشد این وسعت ارتباط های سلول عصبی، به عنوان یک کثرت و فراوانی امکانات، دست انتخاب طبیعی را در گزینش ها در شرایط مختلف و ناسازگار باز میکند. هر جا کثرت و فراوانی امکانات، بیشتر شود انتخاب طبیعی راحت تر می تواند شکل سازگار را انتخاب کند و قوانین حاکم بر عالم زندگی ما، قابل اجراتر خواهد بود.

قانون به شرطی اجرا خواهد شد که زمینه ها و امکانات اجزای آن فراهم باشد و اگر شرایط اجرای خود را پیدا نکند، از قانونی نظری فراتر نمیرود. تمایزهای وسیع و گسترده، پذیرش قانون های موجود را امکان پذیرتر میکند.

جالب تر اینکه ارتباط های یک سلول عصبی با دهها سلول دیگر، خودش شکلی ثابت و غیر قابل تغییر، ندارد بلکه بین دو سلول عصبی، پایانه ارتباطی هست که میتواند با ترشحات خاص، سلول عصبی دیگر را تحریک یا مهار کند؛ برخی مواد نقش مهاری و برخی دیگر نقش تحریکی دارند و خود این پایانه یک فراوانی و تمایز بسیار وسیعی را در اختیار مغز و سیستم عصبی قرار میدهد و دست انتخاب طبیعی را بازتر میکند.

در این میان، شکل گیری یا حذف دهها یا صدها گیرنده، در این پایانه ها ما را با تمایز و تنوعی بسیار بیشتر مواجه میکند.

هر کدام از این تمایزها از ارتباط بین نورون تا ارتباط های درون پایانه ها تا صدها گیرنده روی غشای سلول ها، تغییر در هر کدام از اینها می تواند همه تنظیمات مغزی را به هم بریزد و شکل جدیدی از شبکه های ارتباطی را ایجاد کند. مدیر آگاهی را تصور کنید که هزاران تکمه در جلوی میز خود دارد و این مدیر کافی است یکی از تکمه ها را فشار دهد تا یک شبکه پیچیده از ارتباطات را فعال کند. در اینجا این مدیر میتواند کارخانه و سیستم خود را با دایره وسیعی از انتخاب ها اداره کند و تحمیل شرایط محیطی هرگز دست او را نخواهد بست. بسته شدن دست، آن زمانی است که شما انتخاب های زیادی نداشته باشد و مدیری آگاه، مجبور به یک یا دو برنامه دیکته شده باشد ولی اگر دست باز باشد و دهها بلکه میلیون ها انتخاب وجود داشته باشد، طبیعت در هر شرایطی می تواند شکل سازگار با خود را بیابد؛ چه هوا سرد شود یا گرم، بارانی باشد یا خشک و یا آلوده باشد یا تمیز؛ در همه این شرایط، طبیعت خواهد توانست در میان میلیونها انتخاب متمایز، شکل سازگار با خود را پیدا کند و امروز در سایه ابزار هوش قدرتمند فعلی، انتخابها گسترده تر شده است و موجود میتواند با سخت ترین شرایط سازگار گردد و حتی کوچک شدن مغز، حتی رسیدن آن به کوچکترین اندازه ها، نخواهد توانست قدرت سازگاری با محیط را خیلی کاهش دهد زیرا با دهها فرایند جایگزین، میتواند کاهش حجم مغز را تا حد زیادی جبران کند.
نمونه دیگری از این سازگاری ها را در زیر میبینیم:

نوروسافاری | دانشمندان کشف کرده اند زمانی که مغز اتصالات و ارتباطات خود را در طول زندگی مجددا سازمان دهی می کند، این سازماندهی مجدد در دختران زودتر شروع می شود که این امر می تواند علت بلوغ سریع تر آنها در طول دوره نوجوانی را توضیح دهد.

به گزارش نوروسافاری از دانشگاه نیوکاسل، با افزایش سن، مغز ما متحمل سازمان دهی مجدد اساسی و کاهش ارتباطات داخل مغزی می شود. دانشمندانی زیر نظر دکتر مارکوی کیسر و مس سول لیم در دانشگاه نیوکاسل، با مطالعه افراد تا سن ۴۰ سال، متوجه شدند به این طریق کارایی اتصالات کلی درون مغز افزایش می یابد، ارتباطات کلی مغز کمتر شده ولی ارتباطات و اتصالات دور-برد (فاصله طولانی) که برای ترکیب و تحلیل اطلاعات اهمیت دارند، حفظ می شوند.

محققان تردید دارند که این فرایند گزینشی تازه کشف شده بتواند علت بدتر نشدن عملکرد مغز و در عوض بهبود عملکرد آن را در طول هرس کردن، توضیح دهد

. جالب است که آنها متوجه شدند که این تغییرات در زنان نسبت به مردان، زودتر رخ می دهد.

دکتر کیسر با توضیح شبکه ای- که درمجله ی قشر مخ دانشگاه عصبی انفورماتیک نیوکسل منتشر شده است- می گوید:

ایجاد و حفظ اتصالات فاصله-دور دشوار است اما برای پردازش موثر و سریع، اهمیت دارد. اگر در مورد یک شبکه اجتماعی فکر کنید، دوستان نزدیک می توانند به شما اطلاعات مشابهی دهند- ممکن است شما اخبار مشابهی را از افراد مختلف بشنوید. مردم شهرها و کشورهای مختلف به احتمال زیاد، به شما اطلاعات جدید ارائه می دهند. به همین ترتیب، برخی از اطلاعات جریان یافته از طریق ماژول مغز، می تواند زیاد باشد.

این کار، بخشی از پروژه ی مغز سبز انسان با بودجه EPSRC است که رشد مغز انسان را بررسی می کند.

با استفاده از یک تکنیک غیر تهاجمی، به نام تصویربرداری تنسور منتشر- پروتکل اندازه گیری ویژه برای اسکنرهای تصویربرداری تشدید (رزونانس) مغناطیسی- آنها نشان دادند که فیبرها در این دوره به طور کلی در حال هرس شدن و کاهش، هستند.

با این حال، آنها متوجه شدند که همه اتصالات دور-برد بین مناطق مغز تا حدی مشابه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. تغییرات به طور متفاوت بسته به انواع اتصالات، تحت تاثیر قرار می گیرند. اتصالاتی که حفظ شده اند میانبرهایی بودند که به سرعت، ماژول های مختلف پردازش را مثلا برای دیدن و صدا ارتباط داده و اجازه ی انتقال سریع اطلاعات و پردازش همگام را می دهند.

تغییر در این اتصالات در بسیاری از اختلالات رشدی مغز مانند اوتیسم، صرع و اسکیزوفرنی یافت شده است.

محققان برای اولین بار نشان داده اند که از دست دادن فیبرهای ماده سفید بین نواحی مغز، یک فرایند به شدت گزینشی است- پدیده ای که آنها انفصال ترجیحی نامیدند. نتایج نشان داد که اتصالات بین نواحی دور مغز، بین نیمکره های مغز و بین ماژول های پردازش، فیبرهای عصبی کمتری در طول بلوغ مغز نسبت به میزان مورد انتظار نشان می دهند. محققان می گویند که این امر می تواند نحوه ی حفظ یک شبکه پایدار مغز در طول بلوغ مغز را توضیح دهد.

مس سول لیم با بحث در مورد این حقیقت که این تغییرات در زنان نسبت به مردان زودتر رخ می دهد، توضیح می دهد:

از دست رفتن اتصالات در طول رشد مغز می تواند در واقع به بهبود عملکرد مغز، با سازمان دهی کاراتر مجدد شبکه کمک کند. می توان گفت که به جای صحبت با افراد زیاد به طور تصادفی، پرسیدن سوال به صورت دو نفری از افردی که در یک محدوده برای مدت زمان طولانی زندگی کرده اند، می تواند کاراترین و موثرترین روش برای شناخت راهتان باشد. به شیوه ی مشابه، کاهش برخی از اتصالات در مغز به تاکید بر اطلاعات ضروری کمک می کند.
ترجمه: ندا میهمی وبسایت نوروسافاری

https://www.facebook.com/224857427699801/posts/963292387189631/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اولین هیبرید بین انسان و جهان پیوستههوش مصنوعی از عروسک تا کمخطا در محاسبات چیزی کاملارتباط چاقی و کاهش قدرت بلرزش ناشی از اسیب به عصبرفتار مانند بردهاعتماد به خودمروری بر تشنج و درمان هایسلول های بنیادی منابع و اژن هوش و ساختارهای حیاتی بسیاری از بیماری های جدیعدم توقف تکامل در یک انداتاثیر کتامین در درمان پاچگونه هوشیاری خود را توسآنان که در قله اند هرگز خاینکه به خاطرخودت زندگی جهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش در طبیعتدوچرخه سواری ورزشی سبک و از مخالفت بشنومنابع انرژی از نفت و گاز رویا بخشی حقیقی از زندگی به خودت مغرور نشومسیر دشوار تکامل و ارتقاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتفاوت ارباب و رهبر حقیقیتاثیر احتمالی عصاره تغلینگاه دوبارهآیا یک، وجود دارداگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت آنطور نیست که به نظهدف یکسان، در مسیرهای متدانشمندان ژنی از مغز انساز تکنیکی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روش هایی ساده برای کاهش ابیماری ای شبیه آلزایمر و معادله ها فقط بخش خسته کنسکوت و نیستیکی غایب شدی تا نیازمند دلتمدن بشری و مغز اخلاقیتاثیر درجه حرارت بر عملکنجات در راستگوییآیا خداباوری محصول تکاملابزار بقا از نخستین همانحافظه میتواند بزرگترین دداروی جدید میاستنی گراویمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتریشه های مشترک حیاتبیان ژن های اسکیزوفرنی دمغز انسان ایا طبیعتا تماسریعترین کامپیوتر موجودمغزهای کوچک بی احساسکتاب طبیعت در قالب هندسهتو با همه چیز در پیوندیآرامش و دانشتاریک ترین بخش شبچرا در مغز انسان، فرورفتحس و ادراک قسمت چهلابزار بقا از نخستین هماندر چه مرحله ای از خواب ، رمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراست دستی و چپ دستیو هر کس تقوای خدا پیشه کنبازسازي مغز و نخاع چالشی شناسایی تاریخچه ی تکاملیتومورهای ستون فقراتنقش آتش در رسیدن انسان بهگلوله ی ساچمه ایافراد آغاز حرکت خودشان رترازودوننظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجاه و سابزار بقای موجود زنده از فلج دوطرفه عصب 6 چشمدرمان های رایج ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تموسیقی نوزمان پلانکواقعیت فیزیکی، تابعی از بخش فراموش شده ی حافظهشبیه سازی سیستم های کوانتوصیه های سازمان بهداشت نقش زبان در سلطه و قدرت اگاهی مغز بزرگ چالش استامید درمان کرونا با همانتصادف یا قوانین ناشناختههندسه بنیادینحس و ادراک قسمت شصت و ششاتوسوکسیمایدفرد حساس از نظر عاطفی و بدرک نیازمند شناخت خویش ااز تکامل تا مغز از مغز تا ما از اینجا نخواهیم رفتزیرک ترین مردمواکسن ایرانی کرونا تولیدبرای خودآگاه بودن تو بایضررهای شکر بر سلامت مغزتکامل جریان همیشگی خلقتنه جنگ و نه خونریزیپیوند قلب خوک، به فرد دچاانرژی تاریکجنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب عامل دسته بندی و حفطاختلالات مخچهقارچ بی مغز در خدمت موجوددرد باسن و پا به دلیل کاهاستیفن هاوکینگ در تفسیر مباحث مهم حس و ادراکزبان ریشه هایی شناختی اسورزش بهترین درمان بیش فعبرخی روش های تربیتی کودکعلم به ما کمک میکند تا موتا بحر یفعل ما یشانورون های ردیاب حافظهپروژه ی ژنوم انسانیاولین تصویر در تاریخ از سجهان پیوستههوش مصنوعی از عروسک تا کمخطای ادراک کارماارتباط هوش ساختار مغز و ژلرزش عضله یا فاسیکولاسیورفتار اجتماعی انسان، حاصاعتماد به خودمرکز هوشیاری، روح یا بدن سلول های بدن تو پیر نیستنژن یا نقشه توسعه مغز و نقبشکه ای که ته نداره پر نمعدم درکتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه واکسن کرونا را توزآنزیم تولید انرژی در سلواینکه خانواده ات سالم باجواب دانشمند سوال کننده هوش عاطفی بیشتر در زناندورترین نقطه ی قابل مشاهاز نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز رویا تخیل یا واقعیتبه دنبال رستگاری باشمسئول صیانت از عقیده کیسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکنگره بین المللی سردرد دتفاوتهای جنسیتی راهی براتاثیر ترکیبات استاتین (سنگاهی بر قدرت بینایی دراآیا کیهان می تواند یک شبیاگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت افرادهدف از تکامل مغزدانشمندان پاسخ کوانتومی از تکینگی تا مغز و از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت روش جدید تولید برقبیماری ای شبیه ام اس مولتمعجزه ی علمسکته مغزیکیهان خود را طراحی میکندتمدنی قدیمی در شمال خلیج تاثیر درجه حرارت بر عملکنخاع ما تا پایین ستون فقرآیا دلفین ها می تواند از ابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاست داروی جدید برای ای ال اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم های غذایی و نقش مهم بیان حقیقتمغز انسان برای ایجاد تمدسرگیجه از شایعترین اختلامغزتان را در جوانی سیم کشکتاب، سفری به تاریختو با باورهایت کنترل میشآرامش و سکونتاریکی من و تو و گرد و غباچرا ذرات بنیادی معمولاً حس و ادراک قسمت چهل و هفتابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی مرزها و بی ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمرجزخوانی هایی که امروز بوفور و فراوانیبحتی علمی درباره تمایل بشناسایی سلول های ایمنی اتوهم فضای خالینقش انتخاب از طرف محیط، نگلوئونافراد بی دلیل دوستدار تو تراشه ی بیولوژِیکنظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجاه و شابزار بقای موجود زنده از فناوری هوش مصنوعی نحوه خدرمان های علامتی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تموسیقی هنر مایع استزمان به چه دلیل ایجاد میشواقعیت چند سویهبخش های تنظیمی ژنومشبکه های مصنوعی مغز به درتوصیه های غیر دارویی در سنقش سجده بر عملکرد مغزگذر زمان کاملا وابسته به امیدوار باش حتی اگر همه چتظاهر خوابیده ی مادههندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک سی و هفتماثر مضر مصرف طولانی مدت رفرضیه ای جدید توضیح میدهدرک و احساساز تکامل تا مغز، از مغز تما اشیا را آنطور که هستندزیست شناسی کل در جزء فراکواکسن اسپایکوژنبرای زندگی سالم، یافتن تطلای سیاهتکامل داروینی هنوز در حاچه زیاد است بر من که در ایپیوند مغز و سر و چالشهای انرژی تاریک که ما نمی توجنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی از عروسک بازی خودآگاهی و هوشیارياختلالات حرکتی در انسانقبل از آغازدردی که سالهاست درمان نشاستخوان های کشف شده، ممکمجموعه های پر سلولی بدن مزبان شناسی مدرن در سطح سلورزش در کمر دردبرخی سلولهای عصبی در تلاعلم در حال توسعهتابوهای ذهنینوروپلاستیسیتی چیستپروانه ی آسمانیپرواز از نیویورک تا لوس آاولین دروغجهان پر از چیزهای اسرار آهوش مصنوعی از عروسک تا کمخطای حسارتباط پیوسته ی جهانلزوم سازگاری قانون مجازارقیبی قدرتمند در برابر ماعداد بینهایت در دنیای ممرکز حافظه کجاستسلول عصبی شاهکار انطباق ژنها نقشه ایجاد ابزار هوبشریت از یک پدر و مادر نیعسل طبیعی موثر در کنترل بتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه آن شکری که می خوریمآیندهاینترنت بدون فیلتر ماهواجوسازی مدرنهوش عاطفی در زنان بیشتر اديدن با چشم بسته در خواب از نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز رویا حقی از طرف خدابه زودی شبکه مغزی به جای مسئولیت جدیدسوخت هیدروژنی پاککنگره بین المللی سردرد دتقلید مرحله ای نسبتا پیشتاثیر حرکات چشم بر امواج نگاهی بر توانایی اجزاي بآیا گذشته، امروز وآینده اگر با مطالعه فیزیک کوانحقیقت اشیاهدف از خلقت رسیدن به ابزادانشمندان اولین سلول مصناز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روش صحبت کردن در حال تکامبیماری اسپینال ماسکولار معجزه ی علم در کنترل کرونسانسور از روی قصد بسیاری کیهانِ هوشیارِ در حال یاتمرکز و مدیتیشنتاثیر درجه حرارت بر عملکنخستین تصویر از سیاهچالهآیا دلفین ها میتوانند باابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاست داروی جدید برای دیابتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم های غذایی و نقش مهم بیست تمرین ساده برای جلومغز انسان برای شادمانی طسرگردانیمغزتان را در جوانی سیمکشکتابخانهتو باید نیکان را به دست بآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاریکی و نورچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت چهل و هشتابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمرحم مصنوعیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبحث درباره پیدایش و منشا شواهدی از نوع جدیدی از حاتوهم فضای خالی یا توهم فضنقش اتصالات بین سلولهای گمان میکنی جرمی کوچکی در افزایش قدرت ادراکات و حستربیت کودکان وظیفه ای مههفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت بیست و چهابزار بقای موجود زنده از فیلمی بسیار جالب از تغییدرمان ژنتیکی برای نوآوریاز تکینگی تا مغز از مغز تمیهمانهای ناخوانده عامل زمان شگفت انگیزواقعیت چیستبخش بزرگی حس و ادراک ما اشباهت مغز و کیهانتوصیه هایی در مصرف ماهینقش غذاها و موجودات درياگذشته را دفن کنامیدی به این سوی قبر نیستتظاهری از ماده است که بیدهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک- قسمت پنجاه و اثرات فشار روحی شدیدفشار و قدرتدرک کنیم ما همه یکی هستیماز تکامل تا مغز، از مغز تما به جهان های متفاوت خودزیست، مرز افق رویداد هستواکسن اسپایکوژن ضد کرونابرخی ملاحظات در تشنج های طوفان فقر و گرسنگی و بی ستکامل داروینی هنوز در حانه عدم مطلق بلکه عدم با قپیوند اندام از حیوانات بانرژی خلا ممکن استجهل مقدسهوش مصنوعی از عروسک بازی خودآگاهی و هوشیارياختلالات صحبت کردن در انقبل از انفجار بزرگدست آسماناستروژن مانند سپر زنان دمحل درک احساسات روحانیزبان شناسی نوین نیازمند وزن حقیقی معرفت و شناختبرخی سيناپسها طی تکامل و علم راهی برای اندیشیدن اتاثیر فکر بر سلامتنوروز یا روز پایانیتاثیر مشاهده بر واقعیت بنوشیدن چای برای مغز مفید پروتز عصبی برای تکلماولین سلول مصنوعیجهان پر از چیزهای جادویی هوش مصنوعی از عروسک تا کمخطر آلودگی هواارتباط انسانی، محدود به لزوم سازگاری قانون مجازارموزی از نخستین تمدن بشربقای حقیقی در دور ماندن امرکز حافظه کجاستسلولهای ایمنی القا کنندهژنها ، مغز و ارادهبعد از کروناعشق درونی به یگانگی خلقتتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه انتظارات بر ادراک آینده ی انسان در فراتر ازایندرالجامعه ی آسمانیهوش عاطفی در زنان بیشتر ادی متیل فومارات(زادیوا)(از نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز رویاها از مغز است یا ناخوبه زیر پای خود نگاه نکن بمسئولیت در برابر محیط زیسودمندی موجودات ابزی بر کنترل همجوشی هسته ای با هتقلید از روی طبیعتتاثیر دوپامین و سروتونینچالش هوشیاری و اینکه چرا آیا پیدایش مغز از روی تصااگر تلاش انسان امروز براحقیقت تنها چیزی است که شاهر چیز با هر چیز دیگر در تدانشمندان تغییر میدان مغاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشهای نو در درمان دیسک ببیماری اضطراب عمومیمعجزه در هر لحظه زندگیسانسور بر بسیاری از حقایکیست هیداتید مغزتمساح حد واسط میان مغز کوتاثیر درجه حرارت بر عملکنخستین روبات های زنده ی جآیا دست مصنوعی به زودی قاابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاستداروی جدید ضد میگرنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم ضد التهابیبیش از نیمی از موارد انتقمغز انسان برای شادمانی طسربازان ما محققا غلبه می نقش قهوه در سلامتیکجای مغز مسئول پردازش تجتو تغییر و تحولیآزمون تجربی، راهی برای رتاریکی خواهد ترسیدچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت چهل و دومابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومی و پمنبع هوشیاری در کجاست؟ قرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهروقتی فهمیدی خطا کردی برگبحثي درباره هوش و تفاوتهشواهدی از دنیسوان(شبه نئتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نقش تیروئید در تکامل مغزگنجینه ای به نام ویتامین افزایش مرگ و میر سندرم کوترجمه ای ابتدایی از اسراهفت سین یادگاری از میراث حس و ادراک قسمت بیست و یکابزار بقای موجود زنده از فیزیک مولکولها و ذرات در درمان پوکی استخواناز تکینگی تا مغز از مغز تمیوتونیک دیستروفیزندگی هوشمند در خارج از زواقعیت چیستبخش بزرگتر کیهان ناشناختشباهت مغز با کیهان مادیتوضیحی ساده در مورد هوش منقش غذاها و موجودات درياگربه شرودینگر و تاثیر مشامیدی تازه در درمان سرطاتعداد کلی ذهن ها در جهان هنر حفظ گرهحس و ادراک- قسمت بیست و پاثرات مفید قهوهفضای قلب منبع نبوغ استدرک احساسات و تفکرات دیگاز تکامل تا مغز، از مغز تما با کمک مغز خود مختاريمزاوسکا درمان گوشرواکسن دیگر کرونا ساخته شبرخی مرزهای اخلاق و علوم طوفان زیباییتکامل داروینی هنوز در حانهایت معرفت و شناخت درک عپیوند سر آیا ممکن استانسان قدیم در شبه جزیره عجهان فراکتالهوش مصنوعی از عروسک بازی خودروهای هیدروژنیاختلالات عضلانی ژنتیکقدم زدن و حرکت دید را تغیدستورالعمل مرکز کنترل بیاسرار آفرینش در موجمحل درک احساسات روحانی دزبان، نشان دهنده ی سخنگو وزوز گوشبرداشت مغز ما از گذر زمانعلم ساختن برج های چرخانعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه ناظر هوشیار بنوعی سکته مغزی ، وحشتناک پرورش مغز مینیاتوری انسااوکرلیزوماب داروی جدید شجهان دارای برنامههوش مصنوعی از عروسک تا کمخطرات هوش مصنوعیارتباط از بالا به پایین ملزوم عدم وابستگی به گوگل رمز و رازهای ارتباط غیر کبلندی در ذهن ما درک بلندیمرکز خنده در کجای مغز استسلولهای بنیادی مصنوعی درژنهای مشترک بین انسان و وبعد از کروناعصب حقوق نورولووتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه به سطح بالایی از هوآینده ی علم و فیزیک در60 ثایا کوچک شدن مغزانسان الجاودانگی مصنوعیهوشمندی کیهاندین، اجباری نیستاز نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز رویاهای پر رمز و حیرتی دربوزون هیگز چیستمستند جهان متصلسیلی محکم محیط زیست بر انکنترل جاذبهتقویت استخوان در گرو تغذتاثیر دپاکین بر بیماری مچالش هوشیاری و اینکه چرا آیا آگاهی پس از مرگ از بیاگر خواهان پیروزی هستیحقیقت خواب و رویاهر جا که جات میشه، جات نیدانشمندان روش هاي جدیدی از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشهای شناسایی قدرت شنوابیماری بیش فعالیمغز فکر میکند مرگ برای دیسایه را اصالت دادن، جز فرکیست کلوئید بطن سومتنفس هوازی و میتوکندریتاثیر درجه حرارت بر عملکنرمش های مفید برای درد زاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاابزار بقا از نخستین همانحباب های کیهانی تو در توداروی جدید ضد الزایمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبیشتر کمردردها نیازی به مغز انسان رو به کوچک تر شسردرد میگرن در کودکاننقش مهاجرت در توسعه نسل اکرونا چه بر سر مغز می آورتو جهانی هستی که خودش را آزمون ذهنی گربه ی شرودینتاریخ همه چیز را ثبت کردهنزاع بین جهل و علم رو به پحس و ادراک قسمت چهل و سومابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومی و دمنبع هوشیاری در کجاست؟(قرساناها و ابر رساناها و عوقتی تو از یاد گرفتن باز بحثی جالب درباره محدودیتشکل های متفاوت پروتئین هتوهم چیستنقش حفاظتی مولکول جدید دگویید نوزده و ایمنی ساکتافزایش سرعت پیشرفت علوم ترس و آرمان هاهم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک قسمت بیست و دوابزار بقای موجود زنده از فیزیک و هوشیاریدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن و پروتئین مرتبط با زندگی بی دودواقعیت های متفاوتبخش دیگری در وجود انسان هشباهت کیهان و مغزتیوتیکسن داروی ضد جنوننقش غذاها و موجودات درياگزیده ای از وبینار یا کنفامگا سه عامل مهم سلامتتعذیه ی ذهنهنر رها شدن از وابستگیحس و ادراک- قسمت شصت و چهاثرات مضر ماری جواناقفس ذهندرک تصویر و زبان های مخلتاز روده تا مغزما بخشی از این جهان مرتبطزبان مشترک ژنتیکی موجوداواکسن دیگری ضد کرونا از دبرخی نکات از گاید لاین پرطولانی ترین شبتکامل داروینی هنوز در حانهایت در بی نهایتپیوند سر، یکی از راه حلهاانسان میوه ی تکاملجهان قابل مشاهده بخش کوچهوش مصنوعی از عروسک بازی خورشید مصنوعیاختراع جدید اینترنت کوانقدرت کنترل خوددغدغه نتیجه ی نادانی استاسرار بازسازی اندام هامحدودیت چقدر موثر استزبان، وسیله شناسایی محیطیک پیام منفرد نورون مغزی بررسي علل احتمالي تغيير بررسی و اپروچ جدید بر بیمعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه و مشاهده ناظر نیکولا تسلاپرتوهای صادر شده از سیاهايندگان چگونه خواهند دیدجهان در حال نوسان و چرخشهوش مصنوعی از عروسک تا کمدفاع در برابر تغییر ساختارتباط بین هوش طبیعی و هومقاومت به عوارض فشار خون رمز پیشرفت تواضع است نه طبلوغ چیستمرگ چیستسلام تا روشناییژنهای هوش ، کدامندبعد از کرونا دلخوشی بیهوعضلانی که طی سخن گفتن چقدتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه باغبانی باعث کاهش آیا ممکن است موش کور بی مایا این جمله درست است کسیجایی خالی نیستهوشیاری کوانتومیدید تو همیشه محدود به مقداز نشانه ها و آثار درک شدمنابع انرژی از نفت و گاز رویای شفافبوزون هیگز جهان را از متلمشکلات نخاعیسیگار عامل افزایش مرگ ومکندر در بیماریهای التهابتقویت حافظه یا هوش مصنوعتاثیر داروهای ضد التهاب چالش هوشیاری و اینکه چرا آیا امکان بازسازی اندامهاپی ژنتیکحقیقت در علم، هرگز نهایی هر حرکت خمیده می شود و هر دانشمندان روشی برای تبدیاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی برای بهبود هوش عاطفبیماری تی تی پیمغز قلبساخت شبکه عصبی مصنوعی با کاهش مرگ و میر ناشی از ابتنفس هوازی و میتوکندریتاثیر درجه حرارت بر عملکنرمش های مفید در سرگیجهآیا رژیم غذایی گیاهی سلاابزار بقا از نخستین همانحد و مرزها توهم ذهن ماستداروی سل سپتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم غذایی ضد التهابیبا هوش مصنوعی خودکار روبمغز انسان رو به کوچکتر شدسردرد و علتهای آننقش میدان مغناطیسی زمین کریستال هاتو دی ان ای خاص ميتوکندريآزمون ذهنی گربه شرودینگرتازه های اسکیزوفرنی(جنونزاع بین علم و نادانی رو حس و ادراک قسمت نهمابزار بقا از نخستین هماندر هر سوراخی سر نکنمنبع خواب و رویارشته نوروایمونولوژی و نقویتنام نوعی کرونا ویروس بحثی در مورد نقش ویتامين شکل پنجم مادهتوهم وجودنقش حیاتی تلومر دی ان آ دگوشه بیماری اتوزومال رسسافسردگی و اضطراب در بیماتسلیم شدن از نورون شروع مهمه چیز در زمان مناسبحس و ادراک قسمت بیست و سوابزارهای پیشرفته ارتباط فیزیکدانان ماشینی برای تدرمان تومورهای مغزی با ااز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن سردردی ژنتیکی که بزندگی در جمع مواردی را برواقعیت و مجازبخشیدن دیگران یعنی آرامششباهت زیاد بین سلول هاي عتیک و اختلال حرکتینقشه مغزی هر فرد منحصر بهگزارش یک مورد جالب لخته وامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتغییر الگوی رشد مغزی با زهنر، پر کردن است نه فحش دحساسیت روانی متفاوتاجزای پر سلولی بدن انسان قلب و عقلدرک حقیقت نردبان و مسیری از سایه بگذرما تحت کنترل ژنها هستیم یزبان چهار حرفی حیات زمینواکسن سرطانبرخی نرمش ها برای زانوطی یکصد هزار سال اخیر هرچتکامل زبانچهار میلیارد سال تکامل بپیوندی که فراتر از امکانانسان ها می توانند میدان جهان موازی و حجاب هاهوش مصنوعی از عروسک بازی خوش قلبی و مهربانیادامه بحث تکامل چشمقدرت انسان در نگاه به ابعذهن ما از در هم شکستن منباصل بازخوردمحدودیت های حافظه و حافظسفر فقط مادی نیستیک پیشنهاد خوب برای آسان یک آلل ژنتیکی که از نئاندبررسی ژنها در تشخیص بیماعلت خواب آلودگی بعد از خوتاثیر نگاه انسان بر رفتانیاز به آموزش مجازی دیجیآلودگی هوا چالش قرن جدیدايا اراده آزاد توهم است یجهان ریز و درشتهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدقیق ترین تصاویر از مغز اارتباط شگفت مغز انسان و فمقابله ی منطقی با اعتراضرمز بقای جهش ژنتیکیبلعیدن ستاره توسط سیاهچامرگ و میر پنهانسلسله مباحث هوش مصنوعیژنهای حاکم بر انسان و انسبعد از کرونا دلخوشی بیهوغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه تکامل مغزهای کنونیآیا ما کالا هستیمایا ابزار هوشمندی یا مغز جاذبههوش، ژنتیکی است یا محیطیدیدن خدا در همه چیزاز نظر علم اعصاب یا نرووسمنابع انرژی از نفت و گاز روان سالمبی نهایت در میان مرزهامشکلات بین دو همسر و برخیسیاهچاله های فضایی منابعکوچ از محیط نامناسبتقویت سیستم ایمنیتاثیر داروی ضد تشنج سدیم چالش هوشیاری و اینکه چرا آیا انسان با مغز بزرگش اخابتدا سخت ترین استحقیقت راستین انسان علم بهرچیز با یک تاب تبدیل به دائما بخواناز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی جدید در درمان قطع نخبیماری دویکمغز ما کوچکتر از نیم نقطهساخت شبکه عصبی با الفبای کاهش التهاب ناشی از بیماتنفس بدون اکسیژنتاثیر درجه حرارت بر عملکنرمشهای مهم برای تقویت عآیا راهی برای رفع کم آبی ابزار بقا از نخستین همانحریص نباشداروی ضد چاقیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترژیم غذایی ضد دردبا تعمق در اسرار ابدیت و مغز ایندگان چگونه استسردرد تنشننقش محیط زندگی و مهاجرت دکریستال زمان(قسمت اولتو در میانه ی جهان نیستی آسيب میکروواسکولاریا آستازه های بیماری پارکینسونزاع بین علم و جهل رو به پحس و ادراک قسمت چهارمابزار بقای موجود زنده از در یک فراکتال هر نقطه مرکمنتظر نمان چیزی نور را بهرشد مغز فرایندی پیچیده اویتامین E برای فعالیت صحبحثی در مورد نقش کلسیم و شگفت انگیز بودن کیهانتوهم بی خدایینقش خرچنگ های نعل اسبی درگوشت خواری یا گیاه خواریاقلیت خلاقتشنج چیستهمه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت بیستمابزارهای بقا از نخستین هفاصله ها در مکانیک کوانتدرمان تشنجاز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن شدید قابل درمان اسزندگی در سیاهچالهواقعیت و انعکاسبخشش، عقلانی یا غیر عاقلشباهت زیاد بین سلول هاي عتکنولوژی جدید که سلول هانقشه های مغزی جدید با جزیگشایش دروازه جدیدی از طرانفجار و توقف تکاملی نشاتغییر زودتر اتصالات مغزیهوموارکتوس ها ممکن است دخفاش با شیوع همه گیری جدیاجزایی ناشناخته در شکل گقلب دروازه ی ارتباطدرک دیگراناز علم جز اندکی به شما دامانند آب باشزبان نیاز تکاملی استواکسن سرطانبرخی نرمش های گردنطبیعت موجی جهانتکامل زبانچهار ساعت پس از کشتار خوکپیوستگی همه ی اجزای جهانانسان یک کتابخانه استجهان ما میتواند به اندازهوش مصنوعی از عروسک بازی خوشبختی دور از رنج های ماداراوون تنها داروی تاییقدرت عشقذهن چند جانبه نیازمند نگاصل علت و تاثیرمخچه فراتر از حفظ تعادلسفر نامه سفر به بم و جنوب یک جهش ممکن است ذهن انسانبررسی بیماری التهابی رودعماد الدین نسیمی قربانی تاثیر نگاه انسان بر رفتاچیز جدید را بپذیرآلودگی هوا و ویروس کروناايا اراده آزاد توهم است یجهان شگفت انگیزهوش مصنوعی به شناسایی کادل به دریا بزنارتباط شگفت انگیز مغز انمقابله با کرونا با علم اسرمز جهانبه قفس های سیاهت ننازمرگ و میر بسیار بالای ناشسلطان جنگل یا صاحب ملکوتکل اقیانوس در یک ذرهتفکر قبل از کارغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه جمعیت های بزرگ شکل آیا ما تنها موجودات زنده ایا بیماری ام اس (مولتیپجاذبه و نقش آن در شکلگیریهیچ چیز همیشگی نیستدژا وو یا اشنا پنداریاز نظر علم اعصاب اراده آزمنابع انرژی از نفت و گاز روبات های ریز در درمان بیبی شرمیمشکلات روانپزشکی پس از سسیاهچاله ها، دارای پرتو کوچک شدن مغز از نئاندرتاتلقین اطلاعات و حافظهتاثیر درجه حرارت بر عملکچالش دیدگاه های سنتی در بآیا احتمال دارد رویا از آابتدایی که در ذهن دانشمنحقیقت غیر فیزیکیهز ذره، یک دنیاستداروهای مصرفی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی جدید در درمان نابینبیماری دیستروفی میوتونیمغز مانند تلفن استساختن آیندهکاهش حافظه هرچند فرایندیتنها مانع در زندگی موارد تاثیر درجه حرارت بر عملکچرا مغز انسان سه هزار سالآیاما مقهور قوانین فیزیکابزار بقا از نخستین همانحرکت چرخشی و دائمی کیهانداروی ضد چاقیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه فراری نیستباهوش ترین و با کیفیت تریمغز ابزار بقای برتر مادیسردرد سکه اینقش نگاه از پایین یا نگاهکریستال زمان(قسمت دوم)توقف؛ شکستآسیب ها ناشی از آلودگی هوتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نسبت ها در کیهانحس و ادراک قسمت نوزدهمابزار بقای موجود زنده از در کمتر از چند ماه سوش جداز تکینگی تا مغز از مغز تمنحنی که ارتباط بین معرفرشد مغز علت تمایل انسان بویتامین E در چه مواد غذایبحثی در مورد حقیقت فضا و شگفت زده و حیران باشتوهم تنهایینقش داروهاي مختلف معروف گیلگمش باستانی کیستالکترومغناطیس شنوایی و هتشنج و حرکات شبه تشنجی قاهمه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت دهمابزارهای بقا ازنخستین همفاصله ی همیشگی تصویر سازدرمان جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تمیدان مغناطيسي زمین بشر زندگی زمینی امروز بیش از واقعیت خلا و وجود و درک مبدون پیر فلکشجاعت و ترستکنولوژی جدید که سلول هانقص در تشخیص هیجانات عامپمبرولیزوماب در بیماری چانقراض را انتخاب نکنیدتغییر عمودی سر انسان از پهوش فوق العاده، هر فرد اسخلا، حقیقی نیستاحیای بینایی نسبی یک بیمقلب روباتیکدرک درست از خود و هوشیاریازدواج های بین گونه ای، رماه رجبزبان و کلمه حتی برای کسانواکسن ضد اعتیادبرخی یونها و مولکول های مطبیعت بر اساس هماهنگیتکامل زبان انسان از پیشینوآوری ای شگفت انگیز دانپیام های ناشناخته بر مغز انسان جدید از چه زمانی پاجهان مادی، تجلی فضا در ذههوش مصنوعی از عروسک بازی خانه ی تاریکادب برخورد با دیگرانلمس کوانتومیذهن هوشیار در پس ماده ی ماصل عدم قطعیت از کوانتوم مخچه ، فراتر از حفظ تعادلسفر به مریخ در 39 روزمخچه ابزاري که وظیفه آن فسفر تجهیزات ناسا به مریخ یک رژیم غذایی جدید، می توبررسی سیستم تعادلی بدن اعوامل موثر در پیدایش زباتاثیر ویتامین دی بر بیماچیزی منتظر شناخته شدنآلزایمرای نعمت من در زندگیمجهانی که نه با یک رخداد و هوش مصنوعی در کامپیوترهادلایلی که نشان میدهد ما بارتباط شگفت انگیز مغز انملاحظه های اخلاقی دربارهرمز جهان خاصیت فراکتالبه مغز خزندگان خودت اجازمرگ انتقال است یا نابود شسم زنبور ، کلیدی برای وارکلمات بلند نه صدای بلندتفکر خلا ق در برابر توهم غیرقابل دیدن کردن مادهتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه جمعیت های بزرگ شکل آیا مغز تا بزرگسالی توسعایا بدون زبان میتوانیم تجدایی خطای حسی استهیچ وقت خودت را محدود به دژاوو یا آشناپنداریاز نظر علم اعصاب اراده آزمنابع انرژی از نفت و گاز روبات کیانبی عدالتی در توزیع واکسن مشکلات روانپزشکی در عقب سیاهچاله و تکینگی ابتدایکوچکترین چیز یک معجزه استلاش ها برای کشف منابع جدتاثیر درجه حرارت بر عملکچاالش ها در تعیین منبع هوآیا احتمال دارد رویا از آابتذال با شعار دینحقیقت غیر قابل شناختهزینه ای که برای اندیشیدداروهای ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت روشی جدید در درمان سکته مبیماری ضعف عضلات نزدیک بمغز مادران و کودکان در زمساختار فراکتال وجود و ذهمغز بزرگ چالش است یا منفعکاهش دوپامین عامل بیماریتنها در برابر جهانتاثیر درجه حرارت بر عملکچرا مغزهای ما ارتقا یافت آب زندگی است قسمت چهارمابزار بقا از نخستین همانحس چشایی و بویاییداروی ضد تشنج با قابليت تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه های جدید برای قضاوت رباور و کیهان شناسیمغز ابزار برتر بقاسردرد عروقی میگرننقش نظام غذایی در تکامل مکریستال زمان(قسمت سوم)آشنا پنداریتبدیل سلولهای محافط به سنسبت طلایی، نشانه ای به سحس و ادراک قسمت هفتمابزار بقای موجود زنده از در آسمان هدیه های نادیدناز تکینگی تا مغز از مغز تمنشأ اطلاعات و آموخته ها رشد در سختی استویتامین کابحثی در مورد عملکرد لوب فشگفتی های زنبور عسلتوهم جدایی و توهم علمنقش درختان در تکاملگیاه بی عقل به سوی نور میالکتروتاکسی(گرایش و حرکتشنج عدم توازن بین نورون همیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت دوازدهمابزارهای بقای موجود زندهفروتنی و غروردرمان جدید میگرن با انتی از تکینگی تا مغز- از مغز میدان های مغناطیسی قابل زندگی زودگذروالزارتان داروی ضد فشار برنامه و ساختار پیچیده مشرکت نورالینک ویدیویی ازتکینگینقطه بی بازگشتپنج اکتشاف شگفت آور در موانواع سکته های مغزیتغییرات منطقه بویایی مغزهوش مصنوعی می تواند بر احخلا، خالی نیستاحیای بینایی نسبی یک بیمقلب را نشکندرک عمیق در حیواناتاساس انسان اندیشه و باور ماپروتیلینزبان و بیان نتیجه ساختماواکسنی با تاثیر دوگانه ابرخی اثرات مضر ویتامین دطعمه ی شبکه های ارتباط اجتکامل ساختار رگهای مغزی نوار مغز مشاهده ی غیر مستپیشینیان انسان از هفت میانسان خطرناکترین موجودجهان مرئی و نامرئیهوش مصنوعی از عروسک بازی خانواده پایدارادراک ما درک ارتعاشی است لوب فرونتال یا پیشانی مغذهن تو همیشه به چیزی اعتقاصول انجام برخی نرمش ها داصول توسعه ی یک ذهن کاملمدل همه جانبه نگر ژنرالیسفر دشوار اکتشافیکی از علل محدودیت مغز امبررسی علل کمر درد در میانعوامل ایجاد لغت انسانی و تاثیر ویروس کرونا بر مغز چیزی خارج از مغزهای ما نیآملودیپین داروی ضد فشار ای آنکه نامش درمان و یادشجهانی که از یک منبع، تغذیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدنیای شگفت انگیز کوانتومارتباط غیرکلامی بین انساملاحظات بیهوشی قبل از جررنگ کردن، حقیقت نیستبه نقاش بنگرمرگ تصادفیسماگلوتید داروی کاهش دهنکلوزاپین داروی ضد جنونتفاوت مغز انسان و میمون هغرور و علمتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه حافظه را قویتر کنیآیا همه جنایت ها نتیجه بیایا تکامل هدفمند استجریان انرژی در سیستم های هیچ کاری نکردن به معنی چیدگرگونی های نژادی و تغییاز واقعیت امروز تا حقیقتمنابع انرژی از نفت و گاز روح رهاییبیمار 101 ساله، مبتلا به سمشاهده گر جدای از شیء مشاسیاهچاله ی تولید کنندهکووید نوزده و خطر بیماری تلاش هایی در بیماران قطع تاثیر درجه حرارت بر عملکناتوانی از درمان برخی ویآیا برای تولید مثل همیشه ابداع دی ان ای بزرگترین دحقایق ممکن و غیر ممکنداروهای تغییر دهنده ی سیاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت ريتوکسيمب در درمان ام اسبیماریهای تحلیل عضلانی امغز چون ابزار هوش است دلیساختار شبکه های مغزی ثابمغز بزرگ چالشهای پیش روکاهش سن بیولوژیکی، تنها تنبیه چقدر موثر استتاثیر رو ح و روان بر جسمچرا ویروس کرونای دلتا واآب زندگی است قسمت اولابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک (قسمت اول )داروی ضد تشنج با قابليت تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه های جدید برای قضاوت رباد غرور و سر پر از نخوت ومغز از بسیاری حقایق می گرسرعت فکر کردن چگونه استنقش نظریه تکامل در شناساکشف مکانیسم عصبی خوانش پآشنا پنداریتداوم مهم است نه سرعتنشانه های گذشته در کیهان حس و ادراک قسمت هفدهمابزار بقای موجود زنده از در آستانه ی موج پنجم کوویاز تکینگی تا مغز از مغز تمنشاء کوانتومی هوشیاری از گهواره تا گورویتامین کا و استخوانبحثی درباره هوش و تفاوتهشانس یا تلاشتوهم جسمنقش ذهن و شناخت در حوادث گیاه خواری و گوشت خوار کدالگو و عادت را بشکن و در اتشویق خواندن به کودکانهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت سومابزارهای بقای از نخستین فرگشت و تکامل تصادفی محض درمان جدید کنترل مولتیپلاز تکینگی تا مغز- از مغز میدان بنیادین اطلاعاتزندگی، مدیریت انرژیواکنش های ناخودآگاه و تقبرنامه ی مسلط ژنها در اختشربت ضد خلطتکامل فردی یا اجتماعینمیتوان با بیرون انداختنپول و شادیانگشت ماشه ایتغییرات آب و هوایی که به هوش مصنوعی و کشف زبان هایخلاصه ای از مطالب همایش ماحساس گذر سریعتر زمانقیچی ژنتیکیدرگیری قلب در بیماری ویراستفاده از مغز، وزن را کمماجرای جهل مقدسزبان و بیان، در سایه پیشرواسطه ها د رمسیر ایجاد مغبرخی اختلالات عصبی مثانهظهور امواج مغزی در مغز مصتکامل شناخت انسان با کشفنوار مغز در فراموشی هاپیشرفت های جدید علوم اعصانسان عامل توقف رشد مغزجهان هوشیارهوش مصنوعی از عروسک بازی خار و گلادغام میان گونه های مختللوتیراستامذهن خود را مشغول هماهنگیذهن سالماصول سلامت کمرمدل هولوگرافیک ژنرالیزهسفرنامه سفر به بم و جنوب یافته های نوین علوم پرده بزرگ فکر کنعواملی که برای ظهور لغت اتاثیر ژنها بر اختلالات خچیزی شبیه نور تو نیستآموزش نوین زبانایمپلانت مغزی کمک میکند جهانی در ذهنهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدندان ها را مسواک بزنید تارتروز یا خوردگی و التهاممانتین یا آلزیکسا یا ابرنگین کمانبه نقاش بنگرمرگی وجود نداردسندرم کووید طولانیکلام و زبان، گنجینه ای بستفاوت ها و تمایزها کلید بمقالاتتاثیر گیاه خواری بر رشد ونگاه محدود و تک جانبه، مشآیا هوش مصنوعی می تواند نایجاد احساساتجریان انرژی در سیستم های هیچ کس مانند تو نگاه نمیکدانش قدرت استاز کجا آمده ام و به کجا میمنابع انرژی از نفت و گاز روزه داری متناوب، مغز را بیماری های مغز و اعصاب و مشاهده آینده از روی مشاهسیاره ی ابلهانکودک هشت ساله لازم است آدتلاشی برای درمان قطع نخاتاثیر درجه حرارت بر عملکناتوانی در شناسایی چهره آیا بزرگ شدن مغز فقط در دابزار هوش در حال ارتقا ازحل مشکلداروهای ضد بیماری ام اس واز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت ریه زغالیبیماری، رساله ای برای سلمغز چگونه صداها را فیلتر سازگاری با محیط بین اجزامغز بزرگ و فعال یا مغز کوکایروپاکتیک چیستتو یک معجزه ایتاثیر روده بر مغزچرا پس از بیدار شدن از خوآب زندگی است قسمت دومابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک (قسمت دوم )داروی ضد تشنج توپیراماتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه پیروزی در زندگی چیستبار بزرگ ایستادن بر دو پامغز به تنهایی برای فرهنگ سعی کن به حدی محدود نشویتولید مثل اولین ربات های نقش هورمون های تیروئید دکشف مکانیسمی پیچیده در بآغاز فصل سرما و دوباره تکتداخل مرزها و صفات با بیننشانه های پروردگار در جهحس و ادراک قسمت هجدهمابزار بقای موجود زنده از در درمان بیماری مولتیپل از تکینگی تا مغز از مغز تمهندسی ژنتیک در حال تلاش زمین در برابر عظمت کیهانویتامین کا در سبزیجاتبحثی درباره هوش و تفاوتهشاهکار قرنتوهمات و شناخت حقیقتنقش روی و منیزیم در سلامتگیرنده باید سازگار با پیالگوی بنیادین و هوشیاریتشخیص ژنتیکی آتروفی های همیشه راهی هستحس و ادراک قسمت سی و هشتمابزارهای دفاعی و بقای موفراموش کارها باهوش تر هسدرمان جدید سرطاناز تکینگی تا مغز- از مغزتمیدازولام در درمان تشنج زونیسومایدواکنش به حس جدیدبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱شش مرحله تکامل چشمتکامل مادی تا ابزار هوشمنمیتوان بر سیاه سیاه نوشپوست ساعتی مستقل از مغز دانگشت نگاری مغز نشان میدتغییرات تکاملی سر انسان هوش مصنوعی گوگل به کمک تشخلاصه ای از درمان های جدیاحساسات کاذبقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصدرگیری مغز در بیماری کویاستفاده از هوش مصنوعی در ماده ی تاریکزبان و تکلم برخی بیماریهوبینار اساتید نورولوژی دبرخی اصول سلامت کمرعقل مجادله گرتکامل، نتیجه ی برنامه رینوار مغز در تشخیص بیماری پیشرفت در عقل است یا ظواهانسانیت در هم تنیده و متصجهان های بسیار دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی خارق العاده و استثنایی بادغام دو حیطه علوم مغز و لوزالمعده(پانکراس)مصنوعذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاضطراب و ترسمدل هولوگرافیک تعمیم یافسفرنامه سفر به بم و جنوب یاد بگیر فراموش کنیبزرگ شدن مغز محدود به دورعوارض ازدواج و بچه دار شدتاثیر کلام در آیات کلام بنکاتی در مورد تشنجآمارهای ارائه شده در سطح ایمپلانت نخاعی میتواند دجهان، تصادفی نیستهوش مصنوعی درمانگر کامپیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجارزش حقیقی زبان قسمت اولمن کسی در ناکسی دریافتم رهبر حقیقیبه هلال بنگرمراحل ارتقای پله پله کیهسندرم گیلن باره به دنبال کلرال هیدرات برای خوابانتفاوت ها را به رسمیت بشناتاثیر ویتامین دی بر بیماتاثیر گیاه خواری بر رشد ونگاه انسان محدود به ادراآیا هوش مصنوعی زندگی بشرایرادهای موجود در خلقت بجریان انرژی در سیستم های هیچ کس حقیقت را درون مغز دانش محدود به ابعاد چهاراز آغاز خلقت تا نگاه انسامنابع انرژی از نفت و گاز روزه داری و بیمار ی ام اس بیماری وسواسمطالبه ی حق خودسیاره ابلهانکودک ایرانی که هوش او از تلاشی تازه برای گشودن معتاثیر درجه حرارت بر عملکنادیدنی ها واقعی هستندآیا تکامل و تغییرات ژنتیابزار بقا از نخستین همانحلقه های اسرارآمیزداروی فامپیریدین یا نورلاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت ریواستیگمینبیندیشمغز ناتوان از توجیه پیداستون فقرات انسان دو پا جلمغز بزرگترین مصرف کننده کار با یگانگی و یکپارچگیتو یک جهان در مغز خودت هستاثیر رژیم گیاه خواری بر چرا ارتعاش بسیار مهم استآب زندگی است قسمت سومابزار بقا از نخستین هماندارویی خلط آورمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتراه انسان شدن، راه رفتن وبار سنین ابزار هوشمندی امغز برای فراموشی بیشتر کشلیک فراموشیتولید یا دریافت علمنقش هورمون زنانه استروژنکشف ارتباط جدیدی از ارتبآغاز مبهم آفرینشتروس جریان انرژینظام مثبت زندگیحس و ادراک قسمت هشتمابزار بقای موجود زنده از در سال حدود 7 میلیون نفر از تکینگی تا مغز از مغز تمهربانی، شرط موفقیتزمین زیر خلیج فارس تمدنی ویتامین بی 12 در درمان دردبحثی درباره هوش و تفاوتهشاهکار شش گوشتوپیراماتنقش روزه داری در سالم و جگالکانزوماب، دارویی جدیالگوبرداری از طبیعتتشخیص آلزایمر سالها قبل همیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت سی و ششمابعاد و نیازهای تکاملیفراموشی همیشه هم بد نیستدرمان سرطان با امواج صوتاز تکینگی تا مغز، از مغز مکانیک کوانتومی بی معنی زونا به وسیله ویروس ابله واکسن های شرکت فایزر آمربرین نت به جای اینترنتششمین کنگره بین المللی ستکامل مداومچند نرمش مفید برای کمردرپوشاندن خود از نورانتقال ماده و انرژیثبت و دستکار ی حافظههوش مصنوعی گوگل به کمک تشخم شدن فضا-زماناخلاق و علوم اعصابقانون مندی نقشه ژنتیکی مدرگیری مغز در بیماران مباستفاده از انرژی خلاماده ی خالیزبان و شناخت حقیقت قسمت چوجود قبل از ناظر هوشمندبرخی بیماری ها که در آن بعقلانیت بدون تغییرتأثیر نگاه انسان بر رفتانوار مغزی روشی مهم در تشخپیشرفت ذهن در خلاقیت استانسان، گونه ای پر از تضادجهان هایی در جهان دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی خبر مهم تلسکوپ هابلارتقا و تکامل سنت آفرینش لیس دگرامفتامین یا ویاسلا اکراه فی الدینذره ی معین یا ابری از الکاطلاع رسانی اینترنتیمدل های ریز مغز مینی برینسفرنامه سفر به بم و جنوب یادگیری مهارت های جدید دبزرگ شدن تقریبا ناگهانی عید نوروز مبارکتاثیر کپسول نوروهرب بر نچگونه مولکول های دی ان ایآن چیزی که ما جریان زمان ایمان به رویاجهش های ژنتیکی مفید در ساهوش مصنوعی درخدمت خلق وحدو برابر شدن خطر مرگ و میارزش حقیقی زبان قسمت دوممنابع انرژي پاک سرچشمه حروی و منیزیم در تقویت استبه کدامین گناه کشته شدندمرز مرگ و زندگی کجاستسندرم پیریفورمیسکمردردتفاوت های بین زن و مرد فقصفحه اصلیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونگاه از بیرون مجموعهآیا هوش ارثی دریافتی از پاکسی توسین و تکامل پیش اجستجوی متن و تصویر به صورهیچگاه از فشار و شکست نتردانش بی نهایتاز انفجار بزرگ تا انفجار منابع انرژی از نفت و گاز روزه داری سلول های بنیادبیماری کروتز فیلد جاکوبمطالبی در مورد تشنجسیاره ابلهانکودکان میتوانند ناقل بی تلاشی جدید در درمان ام استاثیر درجه حرارت بر عملکنادانی در قرن بیست و یکم،آیا جنین انسان، هوشمندی ابزار بقا از نخستین همانحمله ویروس کرونا به مغزداروی لیراگلوتیداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت ریاضیات یک حس جدید استبیهوش کردن در جراحی و بیممغز و اخلاقسخن و سکوتمغز حریص برای خون، کلید تکاربرد روباتهای ريزنانوتو کز محنت دیگران بی غمیتاثیر رژیم گیاه خواری بر چرا بیماری های تخریبی مغآب، زندگی است(قسمت پنجم)ابزار بقا از نخستین همانداستانها و مفاهیمی اشتبامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراه بی شکستهزینه سنگین انسان در ازابارداری بدون رحممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟شلیک فراموشیتولید پاک و فراوان انرژینقش ویتامین K در ترمیم اسکشف جمجمه ای درکوه ایرهوإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتری فلوپرازیننظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت پنجمابزار بقای موجود زنده از فلج نخاعی با الکترودهای درمان های اسرار آمیز در آاز تکینگی تا مغز از مغز تمولتیپل اسکلروز در زنان زمان چیستویتامین بی هفدهبحثی درباره هوش و تفاوتهشاید گوشی و چشمی، آماده شتوانایی مغز و دیگر اجزای نقش رژیم غذایی بر رشد و اگام کوچک ولی تاثیرگذارالتهاب شریان تمپورالتصویر زیبا از سلولهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت سیزدهمابعاد اضافه ی کیهانفرایند پیچیده ی خونرسانیدرمانهای بیماری پارکینساز تکینگی تا مغز، از مغز مکانیزمهای دفاعی در برابزیباترین چیز در پیر شدنواکسن کووید 19 چیزهایی که برای یک زندگی معمولیصبر بسیار بایدتکامل چشمچند جهانیپیموزایداندوه دردی را دوا نمیکندثبت امواج الکتریکی در عصهوش مصنوعی الفاگوخونریزی مغز در سندرم کوواخلاق پایه تکامل و فرهنگقانون گذاری و تکاملدرگیری مغزی در سندرم کوواستفاده از سلول های بنیاماده ای ضد التهابیزبان و شناخت حقیقت قسمت اوراپامیل در بارداریبرخی بیماری های خاص که بدعقیده ی بی عملتئوری تکامل امروز در درمنوار عصب و عضلهپیشرفتی مستقل از ابزار هانعطاف پذیری مکانیسمی علجهان یکپارچههوش مصنوعی از عروسک بازی خدا موجود استارتوکين تراپی روشی جديد ارتباط میکروب روده و پارلایو دوم دکتر سید سلمان فذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعات حسی ما از جهان، چمدیون خود ناموجودسفرنامه سفر به بم و جنوب یادآوری خواب و رویابزرگترین خطایی که مردم معامل کلیدی در کنترل کارآتاثیر کپسول نوروهرب بر تچگونه میتوان با قانون جنآنچه واقعیت تصور میکنیم این پیوند نه با مغز بلکه جهش های ژنتیکی غیر تصادفهوش مصنوعی ساخته هوش طبیدو برابر شدن خطر مرگ و میارزش حقیقی زبان قسمت سوممنابع انرژی از نفت و گاز رویا و واقعیتبه امید روزهای بهترمرز بین انسان و حیوان کجاسندرم پس از ضربه به سرکمردرد ناشی از تنگی کاناتفاوت های تکاملی در مغز وسوالات پزشکیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونگاه از دور و نگاه از نزدآیا هوش سریعی که بدون احساگر فقط مردم میفهمیدند کجستجوی هوشیاری در مغز ماهیپرپاراتیروئیدیسمدانشمندان موفق به بازگرداز بحث های کنونی در ویروسمنابع بی نهایت انرژی در دروش مقابله مغز با محدودیبیماری گیلن باره و بیمارمطالعه ای بیان میکند اهدسیر آفرینش از روح تا مغز کودکان خود را مشابه خود تتمایل زیاد به خوردن بستنتاثیر درجه حرارت بر عملکنازوکلسینآیا جهان ذهن و افکار ما مابزار بقا از نخستین همانحمایت از طبیعتداروی تشنجی دربارداریاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت53ریسدیپلام تنها داروی تایبیهوشی در بیماران دچار امغز و سیر تکامل ان دلیلی سخن پاک و ثابتمغز در تنهایی آسیب میبینکاربرد روباتهای ريز، در تو پیچیده ترین تکنولوژی تاثیر رژیم گیاه خواری بر چرا حیوانات سخن نمی گوینحس و ادراک قسمت 67ابزار بقا از نخستین هماندخالت در ساختار ژنهامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمرابطه تشنج و اوتیسمهزاران سال چشم های بینا وبازگشت از آثار به سوی خداشنا در ابهای گرم جنوب نیاتولید سلولهای جنسی از سلنقش ژنتیک در درمان اختلاکشف جدید تلسکوپ جیمز وبافت فشار خون ناگهانی در وتری فلوپرازیننظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت پنجاهابزار بقای موجود زنده از فلج بل، فلجی ترسناک که آندرمان های بیماری آلزایمراز تکینگی تا مغز از مغز تمواد کوانتومی جدید، ممکنزمان و مکان، ابعاد کیهان ویتامین دی گنجینه ای بزربحثی درباره هوش و تفاوتهشاید درست نباشدتوازن مهمتر از فعالیت زینقش رژیم غذایی در رشد و اگامی در درمان بیماریهای امیوتروفیک لترال اسکلروتصویر زیبای اصفهانهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت ششمابعاد بالاترفرایند تکامل و دشواری هادرهای اسرارآمیز و پوشیدهاز تکینگی تا مغز، از مغز ما انسانها چه اندازه نزدزیباترین چیز در افزایش سواکسن کرونا و گشودن پنجربرای پیش بینی آینده مغز دصرع و درمان های آنتکامل و ارتقای نگاه تا عمچند روش ساده برای موفقیتپیموزایداندوهگین نباش اگر درب یا جلوتر را دیدنهوش مصنوعی از عروسک های بخواندن ، یکی از شستشو دهناختلال خواب فرد را مستعد قانون جنگلدرگیری مغزی در سندرم کوواستفاده از سلول های بنیاماده، چیزی بیش از یک خلا زبان و شناخت حقیقت قسمت دورزش هوازی مرتب خیلی به قبرخی توجهات در ببمار پارعلم و ادراک فقط مشاهده ی تئوری تکامل در پیشگیری و نوبت کودکانپاسخ گیاهان در زمان خورداهرام مصر از شگفتی های جهجهان یکپارچههوش مصنوعی از عروسک بازی خدای رنگین کمانخسته نباشی باباارتباط ماده و انرژیلبخند بزن شاید صبح فردا زذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعاتی عمومی در مورد ممدیریت اینترنت بر جنگسفری به آغاز کیهانژن همه چیز نیستبزرگترین درد از درون است عادت کردن به نعمتتاثیر کپسول نوروهرب بر سچگونه مغز پیش انسان یا همآنچه حس می کنیم، نتیجه ی این اندوه چیستجهش تمدنی عجیب و شگفت انسهوش احساسیدو سوی واقعیتارزش خود را چگونه میشناسمنابع انرژی از نفت و گاز رویا و کابوسبه بالا بر ستارگان نگاه کمرز جدید جستجو و اکتشاف، سندرم سردرد به دلیل افت فکمردرد و علل آنتفاوت های زبانی سرمنشا تپیامهای کاربرانتاثیر گیاهخواری بر رشد و نگاه از درون مجموعه با نگآیا هشیاری کوانتومی وجوداگر میدانی مصیبت بزرگتر حفره در مغزهاوکينگ پیش از مرگش رسالدانشمندان نورون مصنوعی ساز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنابع جدید انرژیروش های صرفه جویی در ایجابیماری آلزایمر، استیل کومعماری، هندسه ی قابل مشاسیستم تعادلی بدنکودکان را برای راه آماده تمدن قدیمی ای در جنوب ایرتاثیر درجه حرارت بر عملکنبرو و انرژی مداومآیا جهش های ژنتیکی، ویروابزار بقا از نخستین همانحوادث روزگار از جمله ویرداروی جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمبیوگرافیمغز کوانتومیسختی ها رفتنی استمغز را از روی امواج بشناسکتاب گران و پرهزینه شد ولتو افق رویداد جهان هستیتاثیر رژیم گیاهخواری بر چرا حجم مغز گونه انسان درحس و ادراک قسمت 74ابزار بقا از نخستین هماندر مانهای کمر دردمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمرادیوی مغز و تنظیم فرکانهستي مادي ای که ما کوچکتربازگشت به ریشه های تکاملشناخت و معرفت، و نقش آن دتولترودیننقش گرمایش آب و هوا در همکشتن عقیده ممکن نیستافت هوشیاری به دنبال کاهترک امروزنظریه ی ریسمانحس و ادراک قسمت پنجاه و یابزار بقای موجود زنده از فلج خوابدرمان های جدید میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تموجود بی مغزی که می تواندزمان و صبرویروس مصنوعیبحثی درباره احساسات متفاشب سیاه سحر شودتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنقش زنجبیل در جلوگیری از گامی در درمان بیماریهای امید نیکو داشته باش تا آنتصویربرداری فضاپیمای آمهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت شصت و هشتاتفاق و تصادففرایند حذف برخی اجزای مغدریای خدااز تکینگی تا مغز، از مغز ما انسانها چه اندازه نزدزیر فشار کووید چه باید کرواکسن کرونا از حقیقت تاتبرای اولین بار دانشمندانضرورت زدودن افکارتکامل و ریشه ی مشترک خلقتچندین ماده غذایی که ماننپیچیدگی های مغزمگساندام حسی، درک از بخش هایجمجمه انسان های اولیههوش مصنوعی از عروسک های بخواب سالم عامل سلامتیاختلال در شناسایی حروف و قانون جنگلدرگیری اعصاب به علت میتواستفاده از سلول های بنیاماشین دانشزبان و شناخت حقیقت قسمت سورزش هوازی ، بهترین تمریبرخی توصیه ها برای واکسیعلم و روحتئوری جدید، ویران کردن گنور درونپختگی پس از چهل سالگي به اولین مورد PML به دنبال تکجهان کنونی و مغز بزرگتریهوش مصنوعی از عروسک بازی هوش مصنوعی از عروسک تا کمخطا در محاسبات چیزی کاملارتباط متقابل با همه ی حیلحظات خوش با کودکانذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعاتی عمومی در مورد ممدارک ژنتیکی چگونه انسانسقوط درون جاذبه ای خاص، چژن همه چیز نیستبسیاری از بیماری های جدیعارضه جدید ویروس کرونا ستاثیر کپسول نوروهرب بر سچگونه هموساپينس بر زمین آنها نمیخواهند دیگران رااین ایده که ذرات سیاهچالجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش احساسیدولت یا گروهکاز فرد ایستا و متعصب بگذرمنابع انرژی از نفت و گاز رویا و خبر از آیندهبه بالاتر از ماده بیندیشمزایای شکلات تلخ برای سلسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکمردرد با پوشیدن کفش مناتفاوت ایستایی و تکاپوسایتهای دیگرتاثیر انتخاب از طرف محیط نگاه حقیقی نگاه به درون اآیا واکنش های یاد گرفته واگر نیروی مغناطیس نباشد حقیقت قربانی نزاع بین بی هاوکينگ پیش از مرگش رسالدانشمندان یک فرضیه رادیکاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمناطق خاصی از مغز در جستجروش هایی برای جلوگیری از بیماری الزایمرمعنی روزهسیستم دفاعی بدن علیه مغز کوری گذرای ناشی از موبایتمدن پیشرفته ی پیشینیانتاثیر درجه حرارت بر عملکنتایج نادانی و جهلآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجابزار بقا از نخستین همانحکمت الهی در پس همه چیزداروی جدید s3 در درمان ام از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیوگرافیمغز آیندگان چگونه است ؟سرنوشتمغز زنان جوانتر از مغز مرکتاب زیست شناسی باورتو انسانی و انسان، شایستآثار باستانی تمدن های قدتاثیر عصاره تغلیظ شده گیچرا خشونت و تعصبحس و ادراک قسمت 75ابزار بقا از نخستین هماندر محل کار ارزش خودت را بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمراز تغییرهستی ما پس از شروعی چگال بازخورد یا فیدبکشناخت درون، شناخت بیرون؛تومورها و التهاب مغزی عانقش پیش زمینه ها و اراده گل زندگیافتخار انسانترکیب حیوان و انساننظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجاه و دابزار بقای موجود زنده از فلج خواب چیستدرمان های جدید در بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تموجودات مقهور ژنها هستندزمان واقعیت است یا توهمویرایش DNA جنین انسان، بربحثی درباره احساساتی غیرشبیه سازی میلیون ها جهان توسعه برخی شغل ها با هوش نقش زبان در سلطه و قدرت اگاهی لازم است برای فهم و امید نجاتتصور از زمان و مکانهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت شصت و دواتوبان اطلاعات و پلِ بینفراتر از دیوارهای باوردرک فرد دیگر و رفتارهای ااز تکینگی تا مغز، از مغز ما اکنون میدانیم فضا خالزیرفون داروی ضد ام اسواکسن کرونا ساخته شده توبرای تمدن سازی، باید در بضررهای مصرف شکر و قند بر تکامل ابزار هوش ، راه پر نه به اعدامپیچیدگی های مغزی در درک زانرژی بی پایان در درون هرجنبه های موجی واقعیتهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب سالم عامل سلامتی و یاختلال در شناسایی حروف و قانونمندی و محدودیت عالمدرختان اشعار زمیناستیفن هاوکینگ در مورد همبانی ذهنی سیاه و سفیدزبان جانسوزورزش و میگرنبرخی درمان های Spinal Muscular Atعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتا 20 سال آینده مغز شما به نورون هاي مصنوعی می توانپروژه ی ژنوم انسانیاولین مورد پیوند سر در انجهان کاملی در اطراف ما پر