دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

جهشهای مفید و ذکاوتی که در میان همه این جهشهای مفید، مفیدترین را برگزیده است

جهشهای مفید و ذکاوتی که در میان همه این جهشهای مفید، مفیدترین را برگزیده است!

معروفترین جهش های مفیدی که برای انسان رخ داده است:

تغييرات ژنتیکی وراثتي- که از فرآیند تکامل حاصل میشود- یا سودمند هستند یا مضر و توضیح میدهم که برخي از این تغییرات ممکن است برخی بهبودی هاي مثبت یا مفید را ایجاد کند. این جهش های مفید، ماده خامی خواهد بود که گزینش آن از طریق انتخاب طبیعی و در زمان مناسب انجام میشود و به نوبه خود در جوامع زیستی انتشار می یابد.

در این مقاله کوتاه به چهار جهش مفیدی- که بر تکامل بشری تاثیر گذاشته است- اشاره می کنیم.

جهش مفید اول
Apolipoprotein AI-Milano

بیماریهای قلبی، یکی از مصیبتهای بزرگ بشری در کشورهای پیشرفته است اینها میراثی از گذشته تکاملی برنامه ریزی شده، برای کسب چربی های پر انرژی هستند و همین روغنها منبعی نادر و گرانبها برای انرژی حرارتی حساب می شوند ولی امروزه منبعی برای انسداد شریانها شده اند.

از روی خوش شانسی، نشانه هایي تکاملی وجود دارد که به برخی اشخاص اجازه ميدهد تا قدرت تعامل با این مشکل را پیدا کنند.

همه انسانها ژنی برای نوعي اپولیپوپروتئین دارند که مسئول انتقال کلسترول از طریق جریان خون به کبد است و جدار شریان و رگهاي خونی را از کلسترول پاک میکند و این، کلسترول خوب HDL نام دارد.

ولی وقتي کلسترول به وسیله لیپو پروتئینی به نام LDL منتقل شود در قسمتهای مختلف بدن در شریانها رسوب میکند و باعث ایجاد بیماریهای بسیار از جمله آترواسکلروز میشود.

حادثه مهم اين است که همه ساکنان ایتالیا یک نسخه از این پروتئین با نام
Apolipoprotein AI-Milano

را دارند. و این پروتئین در زدودن کلسترول از سلولها و زدودن رسوبها از شریانها و دیگر وظایف انتی اکسیدان بسیار قویتر از مشابهش در APO A1 است که قبلا ذکر کردیم.

اشخاصی- که این نسخه از ژن
Apo-AIM
را دارند- کمتر از دیگر افراد دچار حملات قلبی و سکته مغزی میشوند، به همین دلیل شرکتهای دارویی می کوشند نسخه ای مصنوعی از این پروتئین را تولید کنند و به عنوان داروی بیماریهای قلبی تجویز کنند.

برخی داروهایی- که امروزه مصرف میشود- باعث جهش دیگری به نام PCSK9 میشود و تاثیر مشابهی دارد. اشخاصي که این جهش را دارند، میزان حملات قلبی عراقی در آنها ، 88%کمتر است.

جهش مفید دوم

افزایش دانسيتي استخوان

دانشمندان یکی از ژنهايي را- که منجر به افزايش تراکم اسخوان در انسان میشود- شناخته اند

low-density lipoprotein receptor-related protein 5 .
یا به اختصار LRP5

و به این ترتیب هر جهشی- که وظیفه این ژن را مختل کند- زیان بار است و باعث بیماری پوکی استخوان میشود ولی شگفت آور ظهور نوع دیگری از جهشهاست که از وظیفه LRP5 تکامل یافته است و این جهش یکی از عجیب ترین جهشهای شناخته شده در انسان است.

این جهش اولین بار وقتی جوانی در آمریکا با اتومبيل تصادف کرد، به صورت تصادفی کشف شد.

این فرد به رغم تصادف شدید دچار هیچ شکستگی نشد.

عکس برداری با اشعه ایکس، فرد دیگری از همان خانواده را با استخوانهايي قوی تر و چگالتر از حد متوسط تشخیص داد.

و یکی از پزشکانی- که روی این مطلب تحقیق میکرد- گفت : ( هیچ کدام از افراد آن خانواده که بین 3
تا 93 سال عمر دارند در گذشته و حال دچار شکستگی استخوان نشده اند.

در واقع به نظر میرسد که این جهش فقط برای بیماری، مقاوم نیست بلکه به صورت برجسته ای از دیگر مشکلات ناشی از تصادفات و مرگ و مير می کاهد و برخی زائده های استخواني خوب به عنوان محافظ در مناطق مختلف بدن شکل می گیرد ..

و مشابه جهش Apo-AIM ، برخی شرکتهای دارویی می کوشند این جهش را به عنوان درمان افرادی- که از پوکي استخوان رنج میبرند و دیگر بیماران دچار امراض استخوانی- به کار ببرند.

جهش سوم : مقاومت به مالاریا
Malaria resistance
جهش در هموگلوبین S یکی از مثالهای کلاسیک تغییرات تکاملی در انسان است و مسوول تغییر شکل سلولهای قرمز خون به داسي شکل است و اشخاصی- که یک نسخه آن را دارند- در برابر بیماری مالاریا مقاوم هستند. شکل جدید گلبول های قرمز خون، مانع از آلودگی گلبول های قرمز با انگل مالاريا میشود. ولی افرادي که دو نسخه از این ژن را دارند به آنمی شدید مبتلا مي شوند.

محققان ایتالیایی فهميدند که برخی جوامع افريقايي از بورکینافاسو، یک اثر حفاظتی در هموگلوبین تغییر یافته دارند و به این، هموگلوبین HBC میگویند. افرادی- که فقط یک نسخه دارند- 29% ،کمتر دچار مالاریا میشوند هرچند ممکن است آنمی بگیرند.

نکته مهم آنکه این جهش هر چند در برابر مالاریا اثر حفاظتی دارد ولی فرد را دچار کم خونی میکند و مقاومتی در برابر دیگر میکربها و ویروس ها ایجاد نمی کند. پس شاید در زمانی که اپی دمی های شدید مالاریا رخ دهد مفید باشد ولی در دیگر حالات، چندان مفید نیست.

جهش چهارم : tetrachromatic vision

بيشتر پستانداران امکان ديدن رنگ اندکی دارند زیرا در سلولهای شبکیه، فقط دو نوع سلول مخروطی برای دیدن رنگ دارند و این دو سلول مخروطی رنگهای مختلف نور را در حدی محدود تمیز میدهد(خاکستری و سفید و سیاه)
انسان و دیگر ميمون هاي نخستي سه نوع سلول مخروطی دارند و این، یک میراث تکاملی از گذشته است و کمک کرده است تا ميوه های رسیده رنگارنگ را تشخیص بدهند و به بقای بیشتر کمک کرده است(دیدن رنگهای مختلف قرمز و آبی و سبز)

ژنی- که مسئول یکی از انواع سلول مخروطی حساس به آبی است- روی کروموزوم هفت پیدا شده است و انواع دیگر که حساس به رنگ قرمز و سبز هستند روی کرومووم ایکس هستند ..

مردان فقط یک کروموزم ایکس دارند. در صورت بروز جهشی در کروموزومهای ایکس، دید رنگ قرمز یا سبز از بين ميرود در حالی که زنان یک نسخه یدکی دارند و این حالت، ايجاد بیشتر کوررنگي در مردان را توجیه مي کند ولی اگر زنی دچار جهش در هر دو کرومووزم ایکس و صاحب چهار سلول مخروطی به جای سه نوع شود یعنی چهار گیرنده مختلف و چهار رنگ در چشمانشان داشته باشند، این سبب میشود بتوانند نورهای مختلفي را تمیز دهند يعنی مي توانند رنگهایی را ببیند که انسان عادی قادر به درک آن نیست. و این شبيه رویت طبیعی پرندگان و لاک پشت است و معروفترین مبتلایان به این جهش، كشيش معروف استرالیایی به نام کونسيتا انتيکو است.
جهشهای مفید دیگری مانند جهش مقاومت به ویروس ایدز CCR5 و جهش توانايي مغزی برجسته ARHGAP11 نیز وجود دارد.

این جهشها هر چند در شرایط خاصی برای فرد سودمند است ولی در شرایط کلی، شاید سود چندانی را به فرد نرساند

مثلا جهش مقاومت به مالاریا هیچ مقاومتی را در برابر ویروس آنفلوانزا ایجاد نمیکند حتی کم خونی موجود در این افراد، ممکن است مقاومت آنها را در برابر بیماریهای دیگر کمتر کند.

همچنین جهشی- که منجر به استحکام بیشتر استخوانها میشود- میتواند منجر به ضعف عضلات و یا حتي نقص در عملکرد مغزی به دلیل تجمع کلسیم و فسفر در استخوان شود. پس این هم شاید در تصادفات شدید سودمند باشد ولی در همه شرایط سودمند نیست و اگر یک فرد با استخوان بتونی، در معرض حمله درندگان قرار بگیرد و نتواند با مغز محروم از کلسیم و فسفر خود، راه فرار را پیدا کند، میتواند بی فایده بودن استخوان بتونی را درک نمايد!!

باز دیدن چهار رنگ شايد وقتی فرد انرژی سلولهای مغزی را برای دیدن بیشتر بسوزاند و مغز را از انرژی محروم کند، بسیار بي فائده شود!! تلسکوپ قدرتمندی را در سیلاب ناشی از بارندگی ای شدید فرض کنید. این تلسکوپ میتواند تصویر ستارگان را به خوبی پردازش کند ولی اگر در برابر امواج خروشان سیل، راهی برای فرار نیابد، این دید عمیق به چه کارش می آید؟

پس به نظر میرسد مهمتر از این جهشها، جهشهای ژنتیکی برای بهبود عملکرد ابزار هوش باشد تا این ابزار بتواند در تنگناهای سختی- که دیدن تیز و هیکل بزرگ و گوش دقیق کارآمد نیست- از خود کارآمدی نشان دهد و جان موجود را نجات دهد.

نکته مهم در تاریخچه زیست شناسی تکاملی، همین را نشان میدهد. در سیر تکاملی موجودات، ممکن است قدرت بینایی لاک پشت بسیار بیشتر از انسان باشد و یا لاک او بسیار قویتر از استخوانهای ما باشد، ولی ابزار هوش در انسان، قابل قیاس با لاک پشت نیست. چرا طبیعت به جای ابزار هوش- که انرژی هنگفتی را از موجود زنده میگیرد و صرف خود می کند- پنجه و لاک و هیکلهای غول آسا را پرورش نداد؟! چون اینها در همه شرایط کارآمد نیستند، ولی هوش ، در همه تنگناها کمک میکند و ابزار برتر بقاست.

و در اینجا ذکاوتی را میبینیم- که فراتر از زمان و مکان و مصلحتهای زودگذر، تاریخ را به سوی بهترین انتخاب یعنی تکامل ابزار هوش برده است.

(1) منابع

http://bigthink.com/…/evolution-is-still-happening-benefici…

http://www.talkorigins.org/…/information/apolipoprotein.html

Franceschini G, et al. (1980) “A-IMilano apoprotein. Decreased high density lipoprotein cholesterol levels with significant lipoprotein modifications and without clinical atherosclerosis in an Italian family.” J Clin Invest. 66, 892-900. [PubMed]

وhttp://www.science.doe.gov/Science_News/feature_articles_2002/May/Milano_Mutation/Milano%20Mutation.htm

.http://www.eurekalert.org/pub_releas…/…/CMC-bbgm-1502100.php

Soma MR, et al. (1995) “Recombinant Apolipoprotein A-IMilano Dimer Inhibits Carotid Intimal Thickening Induced by Perivascular Manipulation in Rabbits.” Circ Res. 76, 405-11.http://circres.ahajournals.org/cgi/content/full/76/3/405

Calabresi L, et al. (1999) “Cell cholesterol efflux to reconstituted high-density lipoproteins containing the apolipoprotein A-IMilano dimer.” Bioch

emistry 3

8, 16307-14. [PubMed]

Bielicki and Oda (2002) “Apolipoprotein A-IMilano and apolipoprotein A-IParis exhibit an antioxidant activity distinct from that of wild-type apolipoprotein A-I.” Biochemistry 41, 2089-2096. [PubMed]

Calabresi L, et al. (1997) “Reconstituted high-density lipoproteins with a disulfide-linked apolipoprotein A-I dimer: evidence for restricted particle size heterogeneity.” Biochemistry 36, 12428-33. [PubMed]

Calabresi L, et al. (1997) “Activation of lecithin cholesterol acyltransferase by a disulfide-linked apolipoprotein A-I dimer.” Biochem Biophys Res Commun. 232, 345-9. [PubMed]

Franceschini G, et al. (1990) “Apolipoprotein AIMilano. Disulfide-linked dimers increase high density lipoprotein stability and hinder particle interconversion in carrier plasma.” J Biol Chem 265, 12224-31. [PubMed]

Jia et al (2002) “Thiol-bearing synthetic peptides retain the antioxidant activity of apolipoproteinA-IMilano.” Biochem Biophys Res Commun 297, 206-213. [PubMed]

Kim SJ, et al., (2001) “Crystal structure of proteolytic fragments

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa013444#t=article.

https://www.newscientist.com/…/dn1566-double-mutant-gene-e…/

Protective Effects of the Sickle Cell

Gene Against Malaria Morbidity and Mortality. Aidoo M, Terlouw DJ, Kolczak MS, McElroy PD, ter Kuile FO, Kariuki S, Nahlen BL, Lal AA, Udhayakumar V. Lancet 2002;

المصادر : 4

http://jov.arvojournals.org/article.aspx?articleid=2191517

THE HUMAN IS A BLOCKED TETRACHROMAT, Fulton, James T., Processes in Biological Vision {online} {Corona Del Mar, CA. USA} Vision Concepts, {published 2000-08-01}, {revised 2000-08-01},{cited 2000-08-01}. Available on the Internet: URL:http://neuronresearch.net/vision/

A Life More Colorful’ By Cynthia Wood

Wikipedia: Tetrachromacy

Some Women May See 100 Million Colors, Thanks to their @ Genes’ post-gazette.com

You won’t believe your eyes: The mysteries of sight revealed’ The Independent

مصادر طفرة مرض الايدز :

Stories of Aids in Africa by Stephanie Nolen, published by Portobello Books on 28 May.

Dotinga , R. “Genetic HIV Resistance Deciphered.” Wired. January 7, 2005.

Evolution. Double Immunity (2001).

The Tech Museum of Innovation. The Evolving Genetics of HIV (2013).

Novembre, J., Galavani, A., and Slatkin, M. The Geographic Spread of the CCR5 Δ32 HIV-Resistance Allele. PLOS Biology (2004)

Science Daily. “Biologists Discover Why 10 Percent Of Europeans Are Safe From HIV Infection.”Science Daily. April 3, 2005.

Cohn, S.K. and Weaver, L.T. The Black Death and AIDS: CCR5-Δ32 in genetics and history. QJM 8, 497 503 (2006).

Aids.Gov.Stages of HIV (2013).


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
هوشیاری کوانتومیدر محل کار ارزش خودت را باضطراب و ترسکلید نزدیک و نگاه تو بر فبزرگ فکر کنرهبر حقیقیتکنولوژی جدید که سلول هاپیام های ناشناخته بر مغز مغز مانند تلفن استزبان و بیان نتیجه ساختماآسانی موفقیتترازودونقانون گذاری و تکاملنوار عصب و عضله تعیین محلسرعت فکر کردن چگونه استجستجوی متن و تصویر به صورایران بزرگهمه چیز و هیچ چیزعضلانی که طی سخن گفتن چقدمولتیپل اسکلروز در زنان ارزش های وارونهخار و گلبیماری ضعف عضلات نزدیک بهدف یکسان و مسیرهای مختلدر درمان بیماری مولتیپل کندر در بیماریهای التهابتفکر ترکیبی در هوش مصنوعروح و آب حیاتتکامل زبانپروژه ی ژنوم انسانیمغز انسان برای شادمانی طسفر به مریخ در 39 روزافزایش مرگ و میر سندرم کوتست کم هزینه ی بزاق برای قدرت عشقاگر خواهان پیروزی هستینوعی سکته مغزی ، وحشتناک شکل های متفاوت پروتئین هحقایق ممکن و غیر ممکنهمانند سازی در انسانمیاستنی گراویس بدون آنتیاز واقعیت امروز تا حقیقتخطر حقیقی، خود انسان استبا همه مهربان باشوفور و فراوانیدرمان کارتی سل و تومور مغکی غایب شدی تا نیازمند دلتقویت استخوان در گرو تغذپرسش و چستجو همیشه باقی اروش جدید تولید برقتابوهای ذهنیمغز در تنهایی آسیب میبینسلول بنیادین از مخاط بینام اس یا تومور؟تصور ما ازمشکلات و واقعیلبخند بزن شاید صبح فردا زابزار بقا از نخستین همانچگونه آن شکری که می خوریمشایسته نیست در جیب خود قرحد و مرزها توهم ذهن ماستهوموارکتوس ها ممکن است دما بخشی از این جهان مرتبطاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا و استخواندو ویژگی انتزاع و قدرت تجبار مغز بر دو استخواندرمان دارویی سرطان رحم بکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرآنژیوگرافی از مغزریشه های مشترک حیاتتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش نگاه از پایین یا نگاهسندرم پای بی قرارامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنگاه از دور و نگاه از نزدشرکت نورالینک ویدیویی ازتغییر دیگران یا تغییر خومن کسی در ناکسی دریافتم ابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهل و هشتهوش مصنوعی از عروسک بازی دی متیل فومارات(زادیوا)(از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهبحثی در مورد نقش ویتامين دریا آرام نخواهد شد کشتی کشف مکانیسم عصبی خوانش پمخچه فراتر از حفظ تعادلراه انسان شدن، راه رفتن وتنبیه چقدر موثر استآیا همه جنایت ها نتیجه بیتاثیر بینش و انتظارات فرفلج نخاعی با الکترودهای نقش خرچنگ های نعل اسبی درسیاهچاله های فضایی منابعجنین مصنوعیانرژی بی پایان در درون هرنابینایی در نتیجه ی گوشی ضایعه ی عروقی مخچهمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاه و سهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش بی نهایتاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن دیگری ضد کرونا از دبخش دیگری در وجود انسان هدرگیری مغزی در سندرم کووتو تغییر و تحولیگوش دادن بهتر از حرف زدنمرکز حافظه کجاسترشد در سختی استآیا بدون ناظر هوشمند هم بتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک آگاهینقشه مغزی هر فرد منحصر بهسکوت، در برابر گزافه گویجهان معکوسانسانیت در هم تنیده و متصنخستین تمدن بشریطبیعت موجی جهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات فشار روحی شدیدحس و ادراک قسمت شصت و ششبه کدامین گناه کشته شدندهوش مصنوعی به شناسایی کاداروهای تغییر دهنده ی سیاز روده تا مغزوزن حقیقی معرفت و شناختبرای خودآگاه بودن تو بایدغدغه نتیجه ی نادانی استتوهم فضای خالیگر جان به جز تو خواهد از خمسمومیت دانش آموزان بی گزنجیرها را ما باید پاره کآیاما مقهور قوانین فیزیکتاثیر رژیم گیاه خواری بر فرایند پیچیده ی خونرسانیچند روش ساده برای موفقیتساختار شبکه های مغزی ثابجهان ریز و درشتايا اراده آزاد توهم است یچرا حیوانات سخن نمی گوینعلم در حال توسعهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال حرکتی مانند لرزش خواندن ، یکی از شستشو دهنبهداشت خواب، رمز حافظه ی هوش عاطفی قسمت 11داروی جدید ضد فشار خوناستیفن هاوکینگ در مورد هیادآوری خواب و رویابرخی توجهات در ببمار پارذرات کوانتومی زیر اتمی قتوانایی یک فرد، برای تغیپیموزایدمطالبی در مورد تشنجزیباترین چیز در پیر شدنآرام باشتاسف بار است انسان، حق خوفضای خالی ای وجود نداردنون و القلمسریع دویدن مهم نیستجواب سنگ اندازیاین ابتدای تناقض هاستنشانه های گذشته در کیهان عادت کن از بالا نگاه کنیمنبع هوشیاری در کجاست؟ قارتقا یا بازگشت به قبل ازخواص شگفت هویجبیماری های ژنرالیزه ی عصبیماری وسواسهوشیاری سنتی یا هوشیاری در چه مرحله ای از خواب ، راطلاع رسانی اینترنتیکلام و زبان، گنجینه ای بسبزرگ شدن مغز محدود به دورروی و منیزیم در تقویت استتکنولوژی جدید که سلول هاپیدایش زبانمغز مادران و کودکان در زمزبان و بیان، در سایه پیشرآشنا پنداریترازودونقانون جنگلنوار عصب و عضله در مطب دکسطح آگاهی، رخدادهای زندگجستجوی هوشیاری در مغز ماایرادهای موجود در خلقت بهمه چیز کهنه میشودغم بی پایانمواد کوانتومی جدید، ممکنارزش های حقیقی ارزش های غخارق العاده و استثنایی ببیماریهای تحلیل عضلانی اهدف یکسان، در مسیرهای متدر دعواها چه میکنی؟کندر علیه سرطانتفکر خلا ق در برابر توهم روح در جهانی دیگر استتکامل زبانپروژه ی ژنوم انسانیمغز انسان رو به کوچک تر شسفر به درون سفری زیباافزایش سرعت پیشرفت علوم تست آر ان اس دز میاستنی گقسم به فقراپل ویژن پرو در تشخیص بیمنیوالینشکل پنجم مادهحل مشکلهمجوشی هسته ای، انرژِی بمیدان مغناطيسي زمین بشر از کجا آمده ام و به کجا میخطر را بپذیربا هوش مصنوعی خودکار روبوقاحت و تمسخر دیگراندرمان پوکی استخوانکیهان خود را طراحی میکندتقویت حافظه یا هوش مصنوعپرسشگری نامحدودروش صحبت کردن در حال تکامتاثیر فکر بر سلامتمغز را از روی امواج بشناسسلول عصبی شاهکار انطباق امواجی که به وسیله ی ماشیتصور از زمان و مکانلحظات خوش با کودکانابزار بقا از نخستین همانچگونه انتظارات بر ادراک شادی، پاداش انجام وظیفهحریص نباشهورمون شیرساز یا پرولاکتما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا در سبزیجاتدو بیماری روانی خود بزرگ بار بزرگ ایستادن بر دو پادرمان زخم دیابتی با تکنوکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانآنان که در قله اند هرگز ختاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش نظام غذایی در تکامل مسندرم پس از ضربه به سرانفجار و توقف تکاملی نشانگاه از درون قفس یا بیرونشربت رب انارتغییر دادن ژنها آیا روزی من پر از تلخیمابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهل و دومهوش مصنوعی از عروسک بازی دین اجباریاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهبحثی در مورد نقش کلسیم و دریای خداکشف مکانیسمی پیچیده در بمخچه ، فراتر از حفظ تعادلراه بی شکستتهدیدهای هوش مصنوعیآیا هوش مصنوعی می تواند نتاثیر ترکیبات استاتین (سفلج بل، فلجی ترسناک که آننقش داروهاي مختلف معروف سیاهچاله ها، دارای پرتو جنگ هفتاد و دو ملت همه را انرژی تاریکناتوانی از درمان برخی ویضایعات در عصب زیر زبانیمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاه و شهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان موفق به بازگرداز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن سرطانبخشیدن دیگران یعنی آرامشدرگیری اعصاب به علت میتوتو جهانی هستی که خودش را گوشه بیماری اتوزومال رسسمرکز خنده در کجای مغز استرشد، رسیدن به یک هدف نیستآیا برای تولید مثل همیشه تاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیکدانان ماشینی برای تنقشه های مغزی جدید با جزیسکته مغزیجهان هوشمندانسانیت در برابر دیگراننخستین تصویر از سیاهچالهطبیعت بر اساس هماهنگیمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات مفید قهوهحس و ادراک سی و هفتمبه امید روزهای بهترهوش مصنوعی تعاملیداروهای ضد بیماری ام اس واز سایه بگذروزوز گوشبرای رشد، باید از مسیر خطذهن ما از در هم شکستن منبتوهم فضای خالی یا توهم فضگرفتار محدودیت ها و ابعامسمومیت دانش آموزان، قمازندگی فعال و مثبت روند آلآگاهی فراتر از آگاهیتاثیر رژیم گیاه خواری بر فرایند تکامل و دشواری هاچندین ماده غذایی که ماننسادیسم یا لذت از آزار دادجهان شگفت انگیزايا اراده آزاد توهم است یچرا حجم مغز گونه انسان درعلم راهی برای اندیشیدن امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال خواب فرد را مستعد خواندن، دوست روزهای سختبوزون هیگز چیستهوش عاطفی قسمت نهمداروی جدید ضد میگرناستیفن هاوکینگ در تفسیر یاری خدا نزدیک استبرخی توصیه ها برای واکسیرفلکس وتری با توضیح دکتر توازن مهمتر از فعالیت زیپیموزایدمطالعه ای بیان میکند اهدزیباترین چیز در افزایش سآرامش و دانشتبدیل پلاستیک به کربن و سقفس دور خود را بشکننوآوری ای شگفت انگیز دانسریعترین کامپیوتر موجودجوسازی مدرناین بیمار را باید چه کار نشانه های پروردگار در جهعادت کن خوب حرف بزنیمنبع هوشیاری در کجاست؟(قارتوکين تراپی روشی جديد خواص عجیب لوبیاخود جسم و یا تصویربیماری کروتز فیلد جاکوبهوش، ژنتیکی است یا محیطیدر ناامیدی بسی امید استاطلاعات حسی ما از جهان، چکلام، در تحولی شگفت آور ببزرگ شدن تقریبا ناگهانی رویکردهای جدید ضایعات نختکینگیپیر شدن حتمی نیستمغز چون ابزار هوش است دلیزبان و تکلم برخی بیماریهآشنا پنداریتراشه مغز بدون واسطه ی دقانون جنگلنوبت کودکانسعی کن به حدی محدود نشویحفره در مغزایستادن در برابر آزادی بهمه چیز در زمان مناسبغم بی پایانموجود بی مغزی که می تواندارزش حقیقی زبان قسمت اولخبر مهم تلسکوپ هابلبیماری، رساله ای برای سلهدف از تکامل مغزدر سال حدود 7 میلیون نفر کو کیو تن coQ10تفاوت قند طبیعی با قند و روح رهاییتکامل زبان انسان از پیشیپروژه ی علمی پیوند مغز سامغز انسان رو به کوچکتر شدسفر تجهیزات ناسا به مریخ افسردگی و اضطراب در بیماتشنچ پانایوتوپولوس تشنج قضاوت ممنوعاپی ژنتیکنیکولا تسلاشکرگزار هر چیزی باش که داحلقه های اسرارآمیزهمدلی و هوش عاطفیمیدان های مغناطیسی قابل از کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیبا هر چیزی که نفس می کشد موقت نهيب هاي غير علمي گذشدرمان پوکی استخوانکیهانِ هوشیارِ در حال یاتقویت سیستم ایمنیپس از اگو یا بعد از نفسروشهای نو در درمان دیسک بتاثیر مشاهده بر واقعیت بمغز زنان جوانتر از مغز مرسلول عصبی، در محل خاص خودامیوتروفیک لترال اسکلروتصاویر زیبای رعد و برقلرزش ناشی از اسیب به عصبابزار بقا از نخستین همانچگونه به سطح بالایی از هوشب سیاه سحر شودحرکات چشم، ترجمه کننده ی هوش فوق العاده، هر فرد اسمانند کودکان باشیداز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی 12 در درمان درددو بار در هفته ماهی مصرف بار سنین ابزار هوشمندی ادرمان ساده ی روماتیسمکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیآنتی بادی منوکلونال در دتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش نظریه تکامل در شناساسندرم جدایی مغزانفجار بزرگ پایان بوده انگاه از درون مجموعه با نگشربت ضد خلطتغییر زودتر اتصالات مغزیمن بی من، بهتر یاد میگیرمابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهل و سومهوش مصنوعی از عروسک بازی دین، اجباری نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مبحثی در مورد حقیقت فضا و درک فرد دیگر و رفتارهای اکشف ارتباط جدیدی از ارتبمخچه ابزاري که وظیفه آن فراه طولانی را به سلامت گذتو یک معجزه ایآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر تغذیه بر سلامت روافلج خوابنقش درختان در تکاملسیاهچاله و تکینگی ابتدایجنگ و تصور از جنگانرژی تاریک که ما نمی توناتوانی در شناسایی چهره ضرورت زدودن افکارمنابع انرژی از نفت و گاز ابزارهای پیشرفته ارتباط حس و ادراک قسمت بیست و چههوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان نورون مصنوعی ساز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن سرطانبخشش، عقلانی یا غیر عاقلدرب بسته با غیر خود باز متو جدای از کیهان نیستیگوشت خواری یا گیاه خواریمرگ چیستز گهواره تا گورآیا بزرگ شدن مغز فقط در دتاثیر درجه حرارت بر عملکفال نیکونقشه با واقعیت متفاوت اسسکته ی مغزی در جوانانجهان هوشیارانسان، گونه ای پر از تضادنخستین روبات های زنده ی جطعمه ی شبکه های ارتباط اجمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات مفید روزه داریحس و ادراک- قسمت پنجاه و به بالا بر ستارگان نگاه کهوش مصنوعی در قضاوت های اداروهای ضد تشنج با توضیح از علم جز اندکی به شما داوسواس، بیماری استبرای زندگی سالم، یافتن تذهن چند جانبه نیازمند نگتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)گریه ی ابر، رمز طراوت باغمسیر دشوار تکامل و ارتقازندگی هوشمند در خارج از زآپومورفین در پارکینسونتاثیر رژیم گیاه خواری بر فرایند حذف برخی اجزای مغچندجهانیسازگاری با محیط بین اجزاجهان شگفت انگیز و بی زمانای نعمت من در زندگیمچرا خشونت و تعصبعلم ساختن برج های چرخانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال در شناسایی حروف و خواب زمستانی سلول های سربوزون هیگز جهان را از متلهوش عاطفی قسمت هفتمداروی جدید ضد الزایمراستخوان های کشف شده، ممکژن همه چیز نیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atرفتار مانند بردهتوت زیاد بخوریدپیچیدگی های مغزمگسمعمای اخلاقی قطارزیر فشار کووید چه باید کرآرامش و سکونتبدیل تراکت صوتی مصنوعی قفس ذهننوار مغز مشاهده ی غیر مستسرکه انگبین عسلی مفید برجامعه ی آسمانیاینکه به خاطرخودت زندگی نشانه های بیداری روحیعادت کردن به نعمتمنبع خواب و رویاارتباط میکروب روده و پارمنتظر نمان چیزی نور را بهارتباط ماده و انرژیخودآگاهی و هوشیاريبیماری گیلن باره و بیمارهوض مصنوعی زندهدر هم تنیدگی مرزها و بی ماطلاعاتی عمومی در مورد مکلرال هیدرات برای خوابانبزرگترین خطایی که مردم مرویا و واقعیتتکامل فردی یا اجتماعیپیراستاممغز چگونه صداها را فیلتر زبان و شناخت حقیقت قسمت چآشناپنداری چیستتراشه ها روی مغزقانونمندی و محدودیت عالمنور از عمق تاریکیشلیک فراموشیحق انتخاباکنون را با همه ی نقص هایهمه چیز در زمان کنونی استغیرقابل دیدن کردن مادهموجودات مقهور ژنها هستندارزش حقیقی زبان قسمت دومخدا موجود استبیمارستان هوش مصنوعیهدف از خلقت رسیدن به ابزادر عید نوروز مراقب تصادف کوچ از محیط نامناسبتفاوت مغز انسان و میمون هروزه داری متناوب، مغز را تکامل ساختار رگهای مغزی پروانه ی آسمانیمغز ایندگان چگونه استسفر دشوار اکتشافافسردگی و ساختار مغزتشنج چیستقطار پیشرفتابتدا سخت ترین استنیاز به آموزش مجازی دیجیشکست حتمیحمله ویروس کرونا به مغزهمراه سختی، اسانی هستمیدان های کوانتومی خلااز آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبربا آتش، بازی نکن و بعد از وقتی فهمیدی خطا کردی برگدرمان آرتروز با ورزش موضکیست هیداتید مغزتلقین اطلاعات و حافظهآلودگی هوا چالش قرن جدیدروشهای شناسایی قدرت شنواتاثیر نگاه ناظر هوشیار بمغزهای کوچک بی احساسسلولهای ایمنی القا کنندهامید نیکو داشته باش تا آنتصادف یا قوانین ناشناختهلرزش عضله یا فاسیکولاسیوابزار بقا از نخستین همانچگونه باغبانی باعث کاهش شبیه سازی میلیون ها جهان حرکت چرخشی و دائمی کیهانهوش مصنوعی می تواند بر احمانند آب باشاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی هفدهدو برابر شدن خطر مرگ و میباربر دیگران نباشدرمان سرگیجه بدون نیاز بکاربرد روباتهای ريز، در ماست مالی با هوش انسانیریشه های اخلاقتمدن زیر آبآنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش هورمون های تیروئید دسندرم دزدی ساب کلاوینانقراض را انتخاب نکنیدنگاه حقیقی نگاه به درون اشش مرحله تکامل چشمتغییر عمودی سر انسان از پمننژیتابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت نهمهوش مصنوعی از عروسک بازی دیوار همه اش توهم بوداز تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار بحثی در مورد عملکرد لوب فدرک نیازمند شناخت خویش اکشف جمجمه ای درکوه ایرهومخچه تاثیر گذار بر حافظهرابطه تشنج و اوتیسمتو یک جهان در مغز خودت هسآیا هوش ارثی دریافتی از پتاثیر حرکات چشم بر امواج فلج خواب چیستنقش ذهن و شناخت در حوادث سیاهچاله ی منفرد یا سیاهجنگ داده هاانرژی خلا ممکن استنادیدنی ها واقعی هستندضرب المثل یونانیمنابع انرژی از نفت و گاز ابزارهای بقا از نخستین هحس و ادراک قسمت بیست و یکهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان یک فرضیه رادیکاز تکامل تا مغز از مغز تا واکسن ضد اعتیادبدون پیر فلکدرختان چگونه بر تشکیل ابتو دی ان ای خاص ميتوکندريگیلگمش باستانی کیستمرگ و میر پنهانزمین در برابر عظمت کیهانآیا تکامل و تغییرات ژنتیتاثیر درجه حرارت بر عملکفاکسیبتنقص های سیستمی ایمنیسال سیزده ماههجهان های بسیار دیگرانعطاف پذیری مکانیسمی علنرمش های مفید برای درد زاظهور امواج مغزی در مغز مصمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات مضر ماری جواناحس و ادراک- قسمت بیست و پبه بالاتر از ماده بیندیشهوش مصنوعی در کامپیوترهاداروی فامپیریدین یا نورلازدواج های بین گونه ای، روسیله، فقط دعا نیستبرخی ملاحظات در تشنج های ذهن هوشیار در پس ماده ی متوهم چیستگربه شرودینگر و تاثیر مشمسئول صیانت از عقیده کیسزندگی و داراییآپومورفین در پارکینسونتاثیر رژیم گیاهخواری بر فراتر از دیوارهای باورنه ناامیدی بلکه ارتقاستم با شعار قانون بدترین جهانی که نه با یک رخداد و ای همه ی وجود منچرا در مغز انسان، فرورفتعلایم کمبود ویتامین E را منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال در شناسایی حروف و خواب سالم عامل سلامتیبی نهایت در میان مرزهاهوش عاطفی قسمت یازدهداروی سل سپتاستروژن مانند سپر زنان دژن همه چیز نیستبرخی روش های تربیتی کودکرفتار وابسته به شکلتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپیچیدگی های مغزی در درک زمعماری، هندسه ی قابل مشازیرفون داروی ضد ام اسآرامش عقلتبدیل سلولهای محافط به سقفس را بشکننوار مغز با توضیح دکتر فاسرگیجه از شایعترین اختلاجاودانگی مصنوعیاینکه خانواده ات سالم بانظام مثبت زندگیعادت بد را ترک کننظریه ی تکامل در درمان بیعادت دادن مغز بر تفکرمنتظر نتیجه ی کارهایت باارتباط متقابل با همه ی حیخودآگاهی و هوشیاريبیماری آلزایمر، استیل کوهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادر هم تنیدگی کوانتومیاطلاعاتی عمومی در مورد مکم کردن کالری روشی سودمنبزرگترین درد از درون است رویا و کابوستکامل مادی تا ابزار هوشمپیشینیان انسان از هفت میمغز ناتوان از توجیه پیدازبان و شناخت حقیقت قسمت اآشتی بهتر استتراشه ی هوش مصنوعی در مغزقارچ بی مغز در خدمت موجودنور درونشلیک فراموشیحقیقت قربانی نزاع بین بی اکوییفلکسهمه چیز، ثبت می شودغرور و علممورد نادر همپوشانی دو بیارزش حقیقی زبان قسمت سومخدا نور آسمان ها و زمین ابیندیشهر چیز با هر چیز دیگر در تدرمان نگهدارنده ی اعتیادکوچک شدن مغز از نئاندرتاتفاوت ها و تمایزها کلید بروزه داری و التهاب زیانبتکامل شناخت انسان با کشفپرواز از نیویورک تا لوس آمغز ابزار بقای برتر مادیسفرنامه سفر به بم و جنوب اقلیت خلاقتشنج و حرکات شبه تشنجی قاقطره قطرهابتدایی که در ذهن دانشمنچیز جدید را بپذیرشکستن مرز دور مغزحمایت از طبیعتهمراهی میاستنی با برخی سمیدان بنیادین اطلاعاتاز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختبا تعمق در اسرار ابدیت و وقتی پر از گل شدی خودت را درمان ام اس(مولتیپل اسکلکیست کلوئید بطن سومتلاش ها برای کشف منابع جدآلودگی هوا و ویروس کروناروشی برای بهبود هوش عاطفتاثیر نگاه و مشاهده ناظر مغز، فقط گیرندهسلولهای بنیادی مصنوعی درامید نجاتتضادهای علمیلزوم گذر انسان از حدها و ابزار بقا از نخستین همانحس متفاوتهوش مصنوعی متصل با مغزماه رجباز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین دی گنجینه ای بزردو برابر شدن خطر مرگ و میبارداری بدون رحمدرمان سرگیجه بدون نیاز بکاش شرف اجباری بود یا حتیماشین دانشرژیم های غذایی و نقش مهم تمدنی قدیمی در شمال خلیج آواز خواندن در قفس، نشانتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش هورمون زنانه استروژنسندرم سردرد به دلیل افت فانواع سکته های مغزینگاه دوبارهششمین کنگره بین المللی ستغییرات منطقه بویایی مغزمن، ما یا چی؟ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت چهارمهوش مصنوعی از عروسک بازی دیوار، از ابتدا توهم بوداز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک و احساسکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمخاطب قرار دادن مردم، کارادیوی مغز و تنظیم فرکانتو کجای جهانیآیا هوش سریعی که بدون احستاثیر دوپامین و سروتونینفلج دوطرفه عصب 6 چشمنقش روی و منیزیم در سلامتسیاهچاله ی تولید کنندهجنبه های موجی واقعیتانرژِی برای ایجاد اضطرابنادیدنی ها بیشتر از دیدنضربه مغزی در تصادف رانندمنابع انرژی از نفت و گاز ابزارهای بقا ازنخستین همحس و ادراک قسمت بیست و دوهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان ژنی از مغز انساز تکامل تا مغز، از مغز تواکسن علیه سرطانبدون بار گذشتهدرختان اشعار زمینتو در میانه ی جهان نیستی گیاه بی عقل به سوی نور میمرگ و میر بسیار بالای ناشزمین زیر خلیج فارس تمدنی آیا جنین انسان، هوشمندی تاثیر درجه حرارت بر عملکفاجعه ی جهل مقدسنقص در تشخیص هیجانات عامسانسور از روی قصد بسیاری جهان هایی در جهان دیگراهرام مصر از شگفتی های جهنرمش های مفید در سرگیجهظرف باید پر شود چه با چرک منبع هوشیاری کجاست قسمت اجزای پر سلولی بدن انسان حس و ادراک- قسمت شصت و چهبه جای محکوم کردن دیگران هوش مصنوعی در تفکر خلاق اداروی لیراگلوتیداسکلت خارجی در درمان اختیک پیام منفرد نورون مغزی برخی مرزهای اخلاق و علوم ذهن و زندگیتوهم و خیالگزیده ای از وبینار یا کنفمسئولیت جدیدزندگی بی دودآب زندگی است قسمت چهارمتاثیر رژِیم غذایی بر میگفرار در فرار از میزبان، دنه به اعدامستم، بی پاسخ نیستجهانی که از یک منبع، تغذیای آنکه نامش درمان و یادشچرا ذرات بنیادی معمولاً علایم کمبود ویتامین E را منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلالات مخچهخواب سالم عامل سلامتی و یبی نظمی مقدمه شناختهوش عاطفی قسمت پنجمداروی ضد چاقیاسرار آفرینش در موجژن هوش و ساختارهای حیاتی برخی سلولهای عصبی در تلارفتار اجتماعی انسان، حاصتوسعه برخی شغل ها با هوش پیوند قلب خوک، به فرد دچامعنی روزهزیرک ترین مردمآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتبر را بردارقله برای دیدن نه برای به نوار مغز ترجمه رخدادهای سرگردانیجایی برای یاد گرفتن باقی این، فقط راه توستاینترنت بدون فیلتر ماهوانظریه ی تکامل در درمان بیعارضه جدید ویروس کرونا سمنتظر زمان ایده آل نشوارتباط چاقی و کاهش قدرت بخودت را از اندیشه هایت حفبیماری الزایمرهیچ چیز همیشگی نیستدر هم تنیدگی کوانتومی و پاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نکمالگرایی دشمن پیشرفتبسیاری از مجرمان، خودشانرویا و خبر از آیندهتکامل مداومپیشرفت های جدید علوم اعصمغز و قلب در جنین موش مصنزبان و شناخت حقیقت قسمت دآغاز فرایند دانستنتراشه ی بیولوژِیکقبل و بعد از حقیقتنوروفیبروماتوزشنا در ابهای گرم جنوب نیاحقیقت آنطور نیست که به نظاکسی توسین و تکامل پیش اهمه ی سردردها بی خطر نیستغربال در زندگیموسیقی نوارزش خود را چگونه میشناسخدا بخشنده است پس تو هم ببیهوش کردن در جراحی و بیمهر جا که جات میشه، جات نیدرمان نابینایان آیا ممکنکوچکی قلبتفاوت ها را به رسمیت بشناروزه داری و بیمار ی ام اس تکامل، نتیجه ی برنامه ریپروتئین های ساده ی ابتدامغز ابزار برتر بقاسفرنامه سفر به بم و جنوب اقیانوس نادانیتشنج به صورت اختلال رفتالمس کوانتومیابتذال با شعار دینچیزی منتظر شناخته شدنشگفت نیست من عاشق تو باشمحوادث روزگار از جمله ویرهمراهی نوعی سردرد میگرنیمیدازولام در درمان تشنج از بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز ابا خودت نجنگوقتی تو از یاد گرفتن باز درمان با سلول های بنیادیکپسول ژری لاکتتلاش های جدید در ALSآلودگی هوا و پارکینسونروشی جدید در درمان قطع نختاثیر نگاه انسان بر رفتامغزتان را در جوانی سیم کشسلام تا روشناییامید یا ناامیدی؟تظاهر خوابیده ی مادهلزوم سازگاری قانون مجازاابزار بقا از نخستین همانحس چشایی و بویاییهوش مصنوعی و کشف زبان هایماپروتیلیناز تکینگی تا مغز از مغز تویروس مصنوعیدو داروی جدید برای میاستبازگشایی مجدد مطب دکتر سدرمان سرگیجه بدون داروکتاب گران و پرهزینه شد ولمبانی ذهنی سیاه و سفیدرژیم های غذایی و نقش مهم تمرکز و مدیتیشنآینه در اینهتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش ویتامین K در ترمیم اسسوی ما آید نداها را صداانیس بی کساننگاهی بر قدرت بینایی دراشعار و عملتغییرات مغز پس از 40 سالگیمنابع انرژي پاک سرچشمه حابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت نوزدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی دید تو همیشه محدود به مقداز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیدبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک کنیم ما همه یکی هستیمکشیدن مادی روشی برای جلومدل همه جانبه نگر ژنرالیراز تغییرتو کز محنت دیگران بی غمیآیا هشیاری کوانتومی وجودتاثیر دپاکین بر بیماری مفن آوری های جدید علیه شنانقش روزه داری در سالم و جسیاهچاله، سیاه خالص یا پجنسیت و تفاوت های بیناییانسولیننادانی در قرن بیست و یکم،ضررهای مصرف شکر و قند بر منابع انرژی از نفت و گاز ابزارهای بقای موجود زندهحس و ادراک قسمت بیست و سوهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان پاسخ کوانتومی از تکامل تا مغز، از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه ابدون زمان، ماده ای وجود ندرد و درستوقف؛ شکستگیاه خواری و گوشت خوار کدمرگ و سوال از قاتلزمان چیستآیا جهان ذهن و افکار ما متاثیر درجه حرارت بر عملکفارغ التحصیلان، فقیر و دنقطه ی رسیدن به قلهسانسور بر بسیاری از حقایجهان یکپارچهاولویت بندی ها کجاستنرمش های موثر در کمردردظرفیت مغز چقدر استمنبع هوشیاری کجاست قسمت اجزایی ناشناخته در شکل گحسن یوسف باغچه ی منبه جای تولید، بیشتر گوش کهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروی تشنجی دربارداریاسکار، لگوی هوشمندیک پیشنهاد خوب برای آسان برخی نکات از گاید لاین پرذهن و شیمی بدنتوهم وجودگزارش یک مورد جالب لخته ومسئولیت در برابر محیط زیزندگی در جمع مواردی را برآب زندگی است قسمت هفتمتاثیر سلامت دستگاه گوارشفرد موفقنه به اعدامستون فقرات انسان دو پا جلجهانی در ذهنای جان جان بی تن مروچراروياها را به یاد نمی آعلائم عصبی آلزایمر، با امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلالات حرکتی در انسانخواب عامل دسته بندی و حفطبی هیچ می ایی و بی هیچ میرهوش عاطفی قسمت اولداروی ضد چاقیاسرار بازسازی اندام هاژن یا نقشه توسعه مغز و نقبرخی سيناپسها طی تکامل و رقیبی قدرتمند در برابر متوصیه های سازمان بهداشت پیوند مدفوعمعاینه قبل از نوار عصب و زیست شناسی کل در جزء فراکآزمون تجربی، راهی برای رتحریک عمقی مغزقله سقوطنوار مغز در فراموشی هاسربازان ما محققا غلبه می جایی خالی نیستنوار مغز در تشخیص بیماری سربرولایزینجاذبهاینترنت، حقیقت جامعه ی فنظریه ی تکامل در درمان بیعجول نباشمنحنی که ارتباط بین معرفارتباط هوش ساختار مغز و ژخودروهای هیدروژنیبیماری ای شبیه آلزایمر و هیچ چیز، چقدر حقیقی استدر هم تنیدگی کوانتومی و داعتماد به خودکمردردبسیاری از بیماری های جدیرویا بخشی حقیقی از زندگی تکامل چشمپیشرفت در عقل است یا ظواهمغز و هوش، برترین ابزار بزبان و شناخت حقیقت قسمت سآغاز فصل سرما و دوباره تکتربیت کودکان وظیفه ای مهقبل از آغازنورون هاي مصنوعی می توانشناخت و معرفت، و نقش آن دحقیقت افراداکسکاربازپین در درمان تشهمه جا خیر بکارمقالاتموسیقی هنر مایع استاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدای رنگین کمانبیهوشی در بیماران دچار اهر حرکت خمیده می شود و هر درمان های اسرار آمیز در آکوچکترین چیز یک معجزه استفاوت های بین زن و مرد فقروزه داری سلول های بنیادتکثیر سلول در برابر توقف پروتز چشممغز از بسیاری حقایق می گرسفرنامه سفر به بم و جنوب الکترومغناطیس شنوایی و هتشنج عدم توازن بین نورون لووفلوکساسینابداع دی ان ای بزرگترین دچیزی خارج از مغزهای ما نیشگفت انگیز بودن کیهانحکمت الهی در پس همه چیزهندسه ی پایه ایمکان زمان یا حافظه زماناز بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنبا خدا باشوقتی خودت را در آینه دیدیدرمان تومورهای مغزی با اکامپیوتر سایبورگتلاش های جدید در درمان فرآلزایمرروشی جدید در درمان نابینتاثیر نگاه انسان بر رفتامغزتان را در جوانی سیمکشسلاح و راهزنیامید جدید بر آسیب نخاعیچگونه تکامل مغزهای کنونیشبیه سازی سیستم های کوانتظاهری از ماده است که بیدلزوم سازگاری قانون مجازاابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک (قسمت اول )هوش مصنوعی یا حماقت طبیعماجرای جهل مقدساز تکینگی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز مدو سوی واقعیتبازگشت از آثار به سوی خدادرمان سرطان با امواج صوتکتاب زیست شناسی باورمباحث مهم حس و ادراکرژیم ضد التهابیتمرکز بر هدفآیندهتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش ژنتیک در درمان اختلاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاانگشت ماشه اینگاهی بر توانایی اجزاي بصبور باشتغییرات آب و هوایی که به منابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هفتمهوش مصنوعی از عروسک بازی دیدن خدا در همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمربحثی درباره هوش و تفاوتهدرک احساسات و تفکرات دیگکشتن عقیده ممکن نیستمدل هولوگرافیک ژنرالیزهراست دستی و چپ دستیتو پیچیده ترین تکنولوژی آیا واکنش های یاد گرفته وتاثیر داروهای ضد التهاب فناوری هوش مصنوعی نحوه خنقش رژیم غذایی بر رشد و اسیاره ی ابلهانجنسیت و تفاوت های بیناییانسولین هوشمندنازوکلسینضررهای شکر بر سلامت مغزمنابع بی نهایت انرژی در دابزارهای بقای از نخستین حس و ادراک قسمت بیستمهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان اولین سلول مصناز تکامل تا مغز، از مغز توابستگی یعنی قلادهبر کسی اعتماد نکن مگر ایندرد باسن و پا به دلیل کاهتولید مولکول جدید توسط هگیرنده باید سازگار با پیمرگ انتقال است یا نابود شزمان و مکان، ابعاد کیهان آیا جهش های ژنتیکی، ویروتاثیر درجه حرارت بر عملکفاصله ها در مکانیک کوانتنقطه ای بود و دگر هیچ نبوسانسور ذهنجهان یکپارچهاولین قدم شناخت نقص های خنرمشهای مهم برای تقویت ععقل مجادله گرمنبع هوشیاری کجاست قسمت احیای بینایی نسبی یک بیمحساسیت روانی متفاوتبه خوبی های دیگران فکرکنهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروی جدید ALSاساس انسان اندیشه و باور یک آلل ژنتیکی که از نئاندبرخی نرمش ها برای درد زانذهن پر در برابر آگاهیتوهم وجودگشایش دروازه جدیدی از طرمستند جهان متصلزندگی در سیاهچالهآب زندگی است قسمت اولتاثیر عصاره تغلیظ شده گیفرد یا اندیشهنه بدبخت بلکه نادانستارگانی قبل از آغاز کیهجهان، تصادفی نیستایمونوگلوبولین وریدی IVIgچراروياها را به یاد نمی آعلت خواب آلودگی بعد از خومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلالات صحبت کردن در انخواص فلفل سبزبی ذهن و بی روحهوش عاطفی قسمت دهمداروی ضد تشنج با قابليت تاصفهان زیباژن ضد آلزایمربرداشت مغز ما از گذر زمانرقابتی بی هدف یا رقابتی هتوصیه های غیر دارویی در سپیوند مدفوع در درمان بیممعادله ها فقط بخش خسته کنزیست شناسی باور حقیقت یا آزمون ذهنی گربه ی شرودینتحریک عمقی مغز در آلزایمقلب های سادهقلب و عقلنوار مغزی روشی مهم در تشخسردرد میگرنجاذبه و نقش آن در شکلگیریایندرالنظریه ی ریسمانعدم توقف تکامل در یک اندامنشأ اطلاعات و آموخته ها ارتباط پیوسته ی جهانخورشید مصنوعیبیماری ای شبیه ام اس مولتهیچ وقت خودت را محدود به در هر سوراخی سر نکناعتماد به خودکمردرد ناشی از تنگی کانابسیاری از بیماری های جدیرویا تخیل یا واقعیتتکامل و ارتقای نگاه تا عمپیشرفت ذهن در خلاقیت استمغز و اخلاقزبان جانسوزآغاز مبهم آفرینشترجمه فعالیت های عضله به قبل از انفجار بزرگنورون های ردیاب حافظهشناخت حقیقت یا آرزوهای گحقیقت انساناگر فقط مردم میفهمیدند کهمیشه چیزی برای تنهایی دتاثیر ویتامین دی بر بیمامیلر فیشر نوعی نادر از گیاز مخالفت بشنوخدایی که ساخته ی ذهن بشر بیوگرافیهرچیز با یک تاب تبدیل به درمان های بیماری آلزایمرکووید نوزده و خطر بیماری تفاوت های تکاملی در مغز وروزهای بد باقی نمیماندتأثیر نیکوتین سیگار بر مپروتز عصبی برای تکلممغز به تنهایی برای فرهنگ سفرنامه سفر به بم و جنوب الکتروتاکسی(گرایش و حرکتشویق خواندن به کودکانلوب فرونتال یا پیشانی مغابزار هوش در حال ارتقا ازچیزی شبیه نور تو نیستشگفت زده و حیران باشحافظه میتواند بزرگترین دهندسه ی رایج کیهانمکانیک کوانتومی بی معنی از تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما ببا طبیعت بازی نکندرمان تشنجکاهش میل جنسی در ام استلاش های جدید در درمان سرآملودیپین داروی ضد فشار روشی جدید در درمان سکته متاثیر ویتامین دی بر بیمامغط یک گیرنده استسلسله مباحث هوش مصنوعیامید درمان کرونا با همانچگونه جمعیت های بزرگ شکل شبکه های مصنوعی مغز به درتعویض دارو در تشنجلزوم عدم وابستگی به گوگل ابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک (قسمت دوم )هوش مصنوعی گوگل به کمک تشماجرای عجیب گالیلهاز تکینگی تا مغز از مغز تویرایش DNA جنین انسان، بردولت یا گروهکبازگشت به ریشه های تکاملدرمان ضایعات نخاعیکتاب طبیعت در قالب هندسهمبتکران خودشکوفارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتمرکز بر امروزآینده ی انسان در فراتر ازتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش گرمایش آب و هوا در همسوپاپ ها یا ترانزیستورهاانگشت نگاری مغز نشان میدنگاهت را بلند کنصبور باشتغییرات تکاملی سر انسان منابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هفدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی دیدگاه نارسای دوگانه ی ماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که بحثی درباره هوش و تفاوتهدرک تصویر و زبان های مخلتگل خاردار، زیباستمدل هولوگرافیک تعمیم یافرجزخوانی هایی که امروز بتو آرامش و صلحیآیا یک، وجود داردتاثیر داروی ضد تشنج سدیم فواید روزه داری متناوبنقش رژیم غذایی در رشد و اسیاره ابلهانجهل مقدسانسان قدیم در شبه جزیره عنباید صبر کرد آتش را بعد ضعیف و قویمنابع جدید انرژیابزارهای دفاعی و بقای موحس و ادراک قسمت دهمبلوغ چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان تغییر میدان مغاز تکامل تا مغز، از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغبرلیتیوندرد زانو همیشه نیاز به جرتولید مثل اولین ربات های گالکانزوماب، دارویی جدیمرگ تصادفیزمان و گذر آن سریع استآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتاثیر درجه حرارت بر عملکفاصله ی همیشگی تصویر سازنقطه بی بازگشتساهچاله ها تبخیر نمیشودجهان کنونی و مغز بزرگتریاولین مورد PML به دنبال تکچرا ماشین باید نتایج را پعقل در جهان جدید، عجیب اسمنبع هوشیاری کجاست قسمت احیای بینایی نسبی یک بیمخفاش کور و انسان بینا؟به خودت مغرور نشوهوش مصنوعی درمانگر کامپیداروی جدید s3 در درمان ام استفاده از مغز، وزن را کمیک جهش ممکن است ذهن انسانبرخی نرمش ها برای زانوذهن تو همیشه به چیزی اعتقتوهم بی خداییپل جویی اصفهانمشکل از کجاستزندگی زمینی امروز بیش از آب زندگی است قسمت دومتاریک ترین بخش شبفرد حساس از نظر عاطفی و بنه جنگ و نه خونریزیسخن نیکو مانند درخت نیکوجهش های ژنتیکی مفید در ساایمپلانت مغزیچراغ های متفاوت و نور یکسعماد الدین نسیمی قربانی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلالات عضلانی ژنتیکخواص منیزیمبی سوادی در قرن 21هوش عاطفی قسمت دومداروی ضد تشنج با قابليت تاصل بازخوردژنها نقشه ایجاد ابزار هوبرداشتت از جهان رو زیاد رموزی از نخستین تمدن بشرتوصیه هایی در مصرف ماهیپیوند مغز و سر و چالشهای معجزه های هر روزهزیست، مرز افق رویداد هستآزمون ذهنی گربه شرودینگرتداوم مهم است نه سرعتتداخل مرزها و صفات با بینقلب یا مغزنوار مغز، مفید و بی خطرسردرد میگرن در کودکانجبران از دست رفته هاایپیداکریننظریه تکامل در درمان بیمعدم درکمنشاء کوانتومی هوشیاری اارتباط انسانی، محدود به خوش قلبی و مهربانیبیماری اسپینال ماسکولار هیچ کاری نکردن به معنی چیدر والنتاین کتاب بدید هماعتماد بی موردکمردرد و علل آنبشکه ای که ته نداره پر نمرویا حقی از طرف خداتکامل و ریشه ی مشترک خلقتپیشرفتی مستقل از ابزار همغز و اخلاقزبان ریشه هایی شناختی اسإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَترجمه ی فعالیت های عضله بقبرستان ها با بوی شجاعتنوروپلاستیسیتی چیستشناخت درون، شناخت بیرون؛حقیقت اشیااگر میدانی مصیبت بزرگتر همیشه چشمی مراقب و نگهباصفحه اصلیمیهمانهای ناخوانده عامل از نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارمبیوگرافیهز ذره، یک دنیاستدرمان های بیماری اس ام ایکودک هشت ساله لازم است آدتفاوت های زبانی سرمنشا تروزهای سختتأثیر نگاه انسان بر رفتاپرورش مغز مینیاتوری انسامغز بیش از آنچه تصور میشوسفری به آغاز کیهانالکترودهای کاشتنیتشخیص ژنتیکی آتروفی های لوتیراستامابزار بقا از نخستین هماننکاتی در مورد تشنجشگفتی های نقشه ی ژنتیکیحافظه های کاذبهندسه بنیادینمکانیزمهای دفاعی در براباز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیبالای هر دستی، دستی هستدرمان جدید ALSکاهش مرگ و میر ناشی از ابتلاش های جدید شرکت نورالآموزش نوین زبانريتوکسيمب در درمان ام استاثیر ویروس کرونا بر مغز نفرت، اسیب به خود استسلطان جنگل یا صاحب ملکوتامیدهای جدید برای بازیابچگونه جمعیت های بزرگ شکل شبکیه های مصنوعیتعامل انسان و هوش مصنوعیمقاومت به عوارض فشار خون ابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 67هوش مصنوعی گوگل به کمک تشماده ی تاریکاز تکینگی تا مغز از مغز تویشن پرودونپزیل در بیماران قلبی بازخورد یا فیدبکدرمانهای بیماری پارکینسکتاب، سفری به تاریخمتواضع باشرژیم غذایی سالم و ضد التهتمساح حد واسط میان مغز کوآینده ی علم و فیزیک در60 ثتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش پیش زمینه ها و اراده سوپاپ ها یا ترانزیستورهاانتقال ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا صبر لازمه ی پیروزی استتغذیه بر ژنها تاثیر داردمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هجدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی دیروز و امروزاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجربحثی درباره هوش و تفاوتهدرک حقیقت نردبان و مسیری گل درون گلدانمدل های ریز مغز مینی برینرحم مصنوعیآیا کیهان می تواند یک شبیتاثیر درجه حرارت بر مغزفواید روزه داری متناوبنقش زنجبیل در جلوگیری از سیاره ابلهانجهان فراکتالانسان میوه ی تکاملنبرو و انرژی مداومطلوع و حقیقتمناطق خاص زبان در مغزابعاد و نیازهای تکاملیحس و ادراک قسمت دوازدهمبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان روش هاي جدیدی از تکامل تا مغز، از مغز توبینار اساتید نورولوژی دبرنامه و ساختار پیچیده مدردهای سال گذشته فراموش تولید یا دریافت علمگام کوچک ولی تاثیرگذارمرگی وجود نداردزمان و صبرآیا خداباوری محصول تکاملتاثیر درجه حرارت بر عملکفتون های زیستینمیتوان با بیرون انداختنسایه ی هوشیاریجهان کاملی در اطراف ما پراولین مورد پیوند سر در انچرا مردم با زندگی میجنگنعقل سالممنبع هوشیاری کجاست قسمت احتیاط در ورزش زانو در خاخفاش با شیوع همه گیری جدیبه خودت نگاه کنهوش مصنوعی درخدمت خلق وحداروی جدید لنفوم و لوکمیاستفاده از نظریه ی تکامل یک رژیم غذایی جدید، می توبرخی نرمش های گردنذهن خود را مشغول هماهنگیتوهم تنهاییپل خواجو اصفهانمشکلات نخاعیزندگی زودگذرآب زندگی است قسمت سومتاریکی من و تو و گرد و غبافردا را نمیدانیمنه روش تقویت مغزسخن و سکوتجهش های ژنتیکی غیر تصادفایمپلانت مغزی و کنترل دو نزاع ها بیهوده استعنصر اصلی تعیین واقعیتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختراع جدید اینترنت کوانخواص میوه ی بهبی شرمیهوش عاطفی قسمت سومداروی ضد تشنج توپیراماتاصل در هم تنیدگی و جهانی ژنها ، مغز و ارادهبررسي علل احتمالي تغيير رمز و رازهای ارتباط غیر کتوضیحی ساده در مورد هوش مپیوند اندام از حیوانات بمعجزه ی چشمزاویه نگاه ها یکسان نیستآزادی در چیستآزادی عقیده، آرمانی که تترقی واقعی یا شعار ترقیقلب دروازه ی ارتباطنوار مغز، ترجمه ی فعالیت سردرد میگرنی در کودکانجدا کردن ناخالصی هاایا کوچک شدن مغزانسان النظریه تکامل در درمان بیمعدالت برای من یا برای همهمهمان ناخواندهارتباط از بالا به پایین مخوش خیالی و خوش بینیبیماری اضطراب عمومیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدر یک فراکتال هر نقطه مرکاعتیاد و تلاش های درمانی کمردرد با پوشیدن کفش منابشریت از یک پدر و مادر نیرویاها از مغز است یا ناخوتکامل ابزار هوش ، راه پر پپوگستمغز و سیر تکامل ان دلیلی زبان شناسی مدرن در سطح سلافت فشار خون ناگهانی در وترجمه ای ابتدایی از اسراقدم زدن و حرکت دید را تغینوروز مبارکشناسایی تاریخچه ی تکاملیحقیقت تنها چیزی است که شااگر نیروی مغناطیس نباشد همیشه اطمینان تو بر خدا بسوالات پزشکیمیوپاتی و نوار عصب و عضلهاز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی بیان ژن های اسکیزوفرنی دهزینه ای که برای اندیشیددرمان های جدید ALSکودک ایرانی که هوش او از تفاوت ایستایی و تکاپوروزهای سخت میگذردتأثیر شیرینی های حاوی لوپرکاری تیروئیدمغز برای فراموشی بیشتر کسقوط درون جاذبه ای خاص، چالگو نداشتیمتشخیص آلزایمر سالها قبل لوزالمعده(پانکراس)مصنوعابزار بقا از نخستین همانچگونه مولکول های دی ان ایشگفتی های زنبور عسلحافظه و اطلاعات در کجاست هندسه در پایه ی همه ی واکما انسانها چه اندازه نزداز تکنیکی تا مغز از مغز توقتی خورشید هست شمع به کادنیا مکانی بسیار اسرارآمبالاترین هدف از دولتدرمان جدید مولتیپل میلومکاهش التهاب ناشی از بیماتلاش هایی در بیماران قطع آمارهای ارائه شده در سطح ریه زغالیتاثیر ژنها بر اختلالات خنقاشی هایی با بوی گذشته یسم زنبور ، کلیدی برای وارامیدوار باش حتی اگر همه چچگونه حافظه را قویتر کنیشباهت مغز و کیهانتعامل انسان با هوش مصنوعمقایسه رقابت و همکاریابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 74هوش مصنوعی الفاگوماده ی خالیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت فیزیکی، تابعی از دوچرخه در کاهش دردهای کمبازسازي مغز و نخاع چالشی درماندگی به دلیل عادت کرکتابخانهمجموعه های پر سلولی بدن مرژیم غذایی ضد التهابیتنفس هوازی و میتوکندریآینده با ترس جمع نمیشودتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش پیشرفته ی سلول های بنسوخت هیدروژنی پاکانتروپی و هوشیاریچالش هوشیاری و اینکه چرا صبر و واقعیتثبت و دستکار ی حافظهمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هشتمهوش مصنوعی از عروسک بازی دیسک گردناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتبحثی درباره احساسات متفادرک دیگرانگل زندگیمدیون خود ناموجودرحم مصنوعیآیا گذشته، امروز وآینده تاثیر درجه حرارت بر عملکفواید زیاد دوچرخه سوارینقش زبان در سلطه و قدرت اسیب یکسان و دیدگاه های متجهان قابل مشاهده بخش کوچانسان ها می توانند میدان چت جی پی تیطلای سیاهمناطق خاصی از مغز در جستجابعاد اضافه ی کیهانحس و ادراک قسمت سومبنی عباس، ننگی بر تاریخهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان روشی برای تبدیاز تکامل تا مغز، از مغز توجود قبل از ناظر هوشمندبرنامه ی مسلط ژنها در اختدردی که سالهاست درمان نشتولید پاک و فراوان انرژیگامی در درمان بیماریهای مراقب خودتون و خانواده هزمان واقعیت است یا توهمآیا دلفین ها می تواند از تاثیر درجه حرارت بر عملکفروتنی معرفتینمیتوان بر سیاه سیاه نوشسایه را اصالت دادن، جز فرجهان پیوستهاولین هیبرید بین انسان و چرا مغز انسان سه هزار سالعقلانیت بدون تغییرمنبع هوشیاری کجاست قسمت احتیاط در تعویض داروهاخلا، حقیقی نیستبه دنبال رستگاری باشهوش مصنوعی ساخته هوش طبیداروی جدید میاستنی گراویاستفاده از هوش مصنوعی در یکی از علل محدودیت مغز امبرخی یونها و مولکول های مذهن خالی از شلوغی افکارتوهم جداییپلاسمای غالبمشکلات بین دو همسر و برخیزندگی سلول در بدن، جدای اآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاریکی و نورفرزندان زمان خودچه زیاد است بر من که در ایسخن پاک و ثابتجهش های بیماری زا، معمولایمپلانت مغزی کمک میکند نزاع بین جهل و علم رو به پعوامل موثر در پیدایش زبامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمادامه بحث تکامل چشمخواص هلو برگ هلوبی عدالتی در توزیع واکسن هوش عاطفی قسمت ششمداروی ضد جنون در درمان تیاصل علت و تاثیرژنهای مشترک بین انسان و وبررسی مغز با امواج مادون رمز گشایی از اتصالات مغزتوضیحات دکتر فاطمی در موپیوند اندام حیوانات به امعجزه ی علمزاوسکا درمان گوشرمعجزه ی علم در کنترل کرونزبان فرایند تکاملی برای آزار حقیقیتروس جریان انرژیقلب روباتیکنوار عصب و عضلهسردرد و علتهای آنجدایی خطای حسی استایا این جمله درست است کسینظریه تکامل در درمان بیمعسل طبیعی موثر در کنترل بمهندسی ژنتیک در حال تلاش ارتباط بین هوش طبیعی و هوخوشبختی چیستبیماری بیش فعالیهیچ کس حقیقت را درون مغز در کمتر از چند ماه سوش جداعتیاد را به دور بیندازکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبعد پنجمرویاهای پر رمز و حیرتی درتکامل تکنولوژیپایان، یک آغاز استمغز کوانتومیزبان شناسی نوین نیازمند افت هوشیاری به دنبال کاهترس و آرمان هاقدرت مردمنوروز یا روز پایانیشناسایی سلول های ایمنی احقیقت خواب و رویااگر نعمت فراموشی نبود بسهمیشه به آنچه داری، خوشنپیامهای کاربرانمیوتونیک دیستروفیاز نخستین همانند سازها تخسته نباشی بابابیان حقیقتهزینه سنگین انسان در ازادرمان های جدید میگرنکودکان مهاجرتفاوت ارباب و رهبر حقیقیروش مقابله مغز با محدودیتئوری تکامل امروز در درممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سقوط زیگزاگی یا ناگهانیالگو و عادت را بشکن و در اتشخیص ایدزلیروپریم داروی ترکیبی ضدابزار بقا از نخستین همانچگونه میتوان با قانون جنشانس یا نتیجه ی تلاشحافظه و اطلاعات در کجاست هندسه زبانِ زمان استما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز و از مغز وقتی ریشه ها عمیقند از چیدنیای شگفت انگیز کوانتومباهوش ترین و با کیفیت تریدرمان جدید میگرن با انتی کاهش حافظه هرچند فرایندیتلاش در تولید انرژی به رنآن چیزی که ما جریان زمان ریواستیگمینتاثیر کلام در آیات کلام بچقدر به چشم اعتماد کنیمسماگلوتید داروی کاهش دهنامیدوارینگاه من، نگاه تو و یا حقیشباهت مغز با کیهان مادیتعادل دوپامین، فقط باعث مقابله ی منطقی با اعتراضابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 75هوش مصنوعی اکنون می توانماده ای ضد التهابیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چند سویهدوچرخه سواری ورزشی سبک و باغچه ی مندرها بسته نیستکجای مغز مسئول پردازش تجمجرم، گاهی قربانی استرژیم غذایی ضد دردتنفس هوازی و میتوکندریآیا فراموشی حتمی استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش آتش در رسیدن انسان بهسودمندی موجودات ابزی بر انتظار گذر تندباد؟چالش هوشیاری و اینکه چرا صبر بسیار بایدثبت امواج الکتریکی در عصمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هشتاد و نهوش مصنوعی از عروسک بازی دیستونی قابل درماناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده توبحثی درباره احساساتی غیردرک درست از خود و هوشیاریتو افق رویداد جهان هستیگلوله ی ساچمه ایمدیریت اینترنت بر جنگرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرآیا پیدایش مغز از روی تصاتاثیر درجه حرارت بر عملکفیلم کوتاه هیروشیما از هنقش زبان در سلطه و قدرت اسیر آفرینش از روح تا مغز جهان موازی و حجاب هاانسان یک کتابخانه استچت جی پی تیطوفان فقر و گرسنگی و بی سمنبع نور واقعی و ثابت، حقابعاد بالاترحس و ادراک قسمت سی و هشتمبه قفس های سیاهت ننازهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانش، قفل ذهن را باز میکناز تکامل تا مغز، از مغز توراپامیل در بارداریبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱درس گرفتن از شکست هاتولید اندام با چاپ سه بعدگامی در درمان بیماریهای مراحل ارتقای پله پله کیهزمان پلانکآیا دلفین ها میتوانند باتاثیر درجه حرارت بر عملکفروتنی و غرورنمای موفقیتساخت سلول عصبی حتی پس از جهان پیوستهاولین تصویر در تاریخ از سچرا مغزهای ما ارتقا یافت عقیده ی بی عملمنبع هوشیاری کجاست قسمت53احساس گذر سریعتر زمانخلا، خالی نیستبه زودی شبکه مغزی به جای هوش مصنوعی، کیفیت فریب مداروی جدید آلزایمراستفاده از انرژی خلایافته های نوین علوم پرده برخی اثرات مضر ویتامین دذهن سالمتوهم جدایی و توهم علمپمبرولیزوماب در بیماری چمشکلات روانپزشکی پس از سزندگی، مدیریت انرژیآتاکسیتاریکی خواهد ترسیدفرضیه ای جدید توضیح میدهنه عدم مطلق بلکه عدم با قسخت ترین حصارجهش تمدنی عجیب و شگفت انسایمپلانت نخاعی میتواند دنزاع بین علم و نادانی رو عوامل ایجاد لغت انسانی و منبع هوشیاری کجاست؟(قسماداراوون تنها داروی تاییخواص هندوانهبیمار 101 ساله، مبتلا به سهوش عاطفی بیشتر در زناندارویی خلط آوراصل عدم قطعیت از کوانتوم ژنهای هوش ، کدامندبررسی و اپروچ جدید بر بیمرمز پیشرفت تواضع است نه طتیوتیکسن داروی ضد جنونپیوند سر آیا ممکن استپیوند سر برای چه بیمارانمعجزه در هر لحظه زندگیزبان متغیرآزار دیگری، آزار خود استتری فلوپرازینقلب را نشکننوار عصب و عضلهسردرد به دلیل مصرف زیاد مجریان انرژی در سیستم های ایا ابزار هوشمندی یا مغز نعناععشق به هفت مرتبه ی شناختیمهندسی بدنارتباط شگفت مغز انسان و فخوشبختی دور از رنج های مبیماری تی تی پیهیچ اندر هیچدر آرزوهایت مداومت داشتهاعداد بینهایت در دنیای مکنگره بین المللی سردرد دبعد از کرونارویای شفافتکامل جریان همیشگی خلقتپاکسازی مغزمغز آیندگان چگونه است ؟زبان، نشان دهنده ی سخنگو افتخار انسانترسان نیستیقدرت و شناخت حقیقتنورالژیشهر زیرزمینی در ژاپن براحقیقت در علم، هرگز نهایی اگر نعمت فراموشی نبود بسهمیشه داناتر از ما وجود دسایتهای دیگرمیگرن و پروتئین مرتبط با از نخستین همانند سازها تخطا در محاسبات چیزی کاملبیداری معنوی یعنی دوستی هزاران سال چشم های بینا ودرمان های جدید در بیماری کودکان میتوانند ناقل بی تفاوتهای جنسیتی راهی براروش های صرفه جویی در ایجاتئوری تکامل در پیشگیری و مغز بزرگ چالش است یا منفعسلول های مغزی عامل پارکیالگوی بنیادین و هوشیاریتصویر خورشید یا خود خورشلیس دگرامفتامین یا ویاسابزار بقا از نخستین همانچگونه مغز ما، موسیقی را پشانس یا تلاشحافظه و اطلاعات در کجاستهندسه، نمایشی از حقیقتما اکنون میدانیم فضا خالاز تکینگی تا مغز از مغز توقتی شروع به بیدار شدن میدنیایی پر از سیاهچاله باور و کیهان شناسیدرمان جدید کنترل مولتیپلکاهش دوپامین عامل بیماریتلاشی برای درمان قطع نخاآنچه می دانم، آنچه را میخریاضیات یک حس جدید استتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقش قهوه در سلامتیسندرم میلر فیشرامیدواری و مغزنگاه مادی غیر علمی استشباهت های ریشه ای چند بیمتعداد کلی ذهن ها در جهان مقابله با کرونا با علم اسابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 78هوش مصنوعی از عروسک های بماده، چیزی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستدوپامین قابل حل در آببترس از اینکه کسی، به درگدرهای اسرارآمیز و پوشیدهکرونا چه بر سر مغز می آورمحل درک احساسات روحانیراه فراری نیستتنفس بدون اکسیژنآیا ممکن است موش کور بی متاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش انتخاب از طرف محیط، نسی و سه پل اصفهانانحراف و حقیقتچالش هوشیاری و اینکه چرا صد قدح، نفتاده بشکستمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هشتاد و شهوش مصنوعی از عروسک بازی دژا وو یا اشنا پنداریاز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن آلزایمربحران ذهن فیلمی قابل تامدرک عمیق در حیواناتتو انسانی و انسان، شایستگلوئونمداخله ی زیانبار انسانرساناها و ابر رساناها و عآیا آگاهی پس از مرگ از بیتاثیر درجه حرارت بر عملکفیلمی بسیار جالب از تغیینقش سجده بر عملکرد مغزسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان ما میتواند به اندازانسان باشنتایج نادانی و جهلطوفان بیداریمنبع هوشیاری کجاست قسمت اتفاق و تصادفحس و ادراک قسمت سی و ششمبه مغز خزندگان خودت اجازهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانش، یک انسان را ناسازگاز تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قبرین نت به جای اینترنتدست و پا زدن در سایه؟تولید سلولهای جنسی از سلگاهی لازم است برای فهم و مرز مرگ و زندگی کجاستزمان به چه دلیل ایجاد میشآیا دست مصنوعی به زودی قاتاثیر رو ح و روان بر جسمفرگشت و تکامل تصادفی محض نمایش تک نفرهساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهان پر از چیزهای اسرار آاولین دارو برای آتاکسی فچرا ویروس کرونای دلتا واعلم و ادراک فقط مشاهده ی منبع هوشیاری کجاست؟ (قسماحساسات کاذبخلاصه ای از مطالب همایش مبه زیر پای خود نگاه نکن بهوش مصنوعی، اتفاقات و تحداروی جدید ای ال اساستفاده از سلول های بنیایاد گرفتن مداومبرخی اختلالات عصبی مثانهذهت را روی چیزهای مفید متتوهم جسمپنج اکتشاف شگفت آور در مومشکلات روانپزشکی در عقب زندگی، مراتب هوشیاری استآتاکسی فریدریشتاریخ همه چیز را ثبت کردهفساد اقتصادی سیتماتیک درنهایت معرفت و شناخت درک عسخت ترین کار، شناخت خود اجهشهای مفید و ذکاوتی که دایمپلانت استخوانی در آسینزاع بین علم و جهل رو به پعواملی که برای ظهور لغت امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمادب برخورد با دیگرانخواص اناربیمار مرکز تنفس سلولیهوش عاطفی در زنان بیشتر ادارویی ضد بیش فعالی سیستاصل، روان و نفس استژنهای حاکم بر انسان و انسبررسی ژنها در تشخیص بیمارمز بقای جهش ژنتیکیتیک و اختلال حرکتیرمز جهانتیکاگرلور داروی ضد انعقاپیوند سر، یکی از راه حلهامعرفت و شناختزبان مشترک ژنتیکی موجوداآسيب میکروواسکولاریا آستری فلوپرازینقوی تر باشنوار عصب و عضلهسردرد تنشنجریان انرژی در سیستم های ایا بیماری ام اس (مولتیپهفت چیز که عملکرد مغز تو عشق درونی به یگانگی خلقتمهربانی، شرط موفقیتارتباط شگفت انگیز مغز انخیالپردازی نکنبیماری خود ایمن اعصاب محهیچگاه از فشار و شکست نتردر آسمان هدیه های نادیدنبقا با سازگارترین فرد اسکنگره بین المللی سردرد دبعد از کروناروان سالمتکامل داروینی هنوز در حاپارادوکس ها در علممغز اندامی تشنه ی انرژی ازبان، وسیله شناسایی محیطافراد آغاز حرکت خودشان رتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرقدرت کنترل خودنورالژی تریژمینالشواهدی از نوع جدیدی از حاحقیقت راستین انسان علم باگر با مطالعه فیزیک کوانهمیشه راهی هستمیگرن و خواباز نشانه ها و آثار درک شدخطا در محاسبات چیزی کاملبیداری و خواب کدام بهتر اهستي مادي ای که ما کوچکتردرمان های جدید سرطانکودکان گذشته به آینده فکتقلید مرحله ای نسبتا پیشپراسینزوماب در پارکینسوروش های عملی برای رفع کمرتئوری جدید، ویران کردن گمغز بزرگ چالشهای پیش روسلول های بنیادیالگوبرداری از طبیعتتصویر در هم تنیدگی کوانتلا اکراه فی الدینابزار بقا از نخستین همانچگونه مغز پیش انسان یا همشاهکار قرنحافظه ی هوش مصنوعیهنر فراموشیما از اینجا نخواهیم رفتاز تکینگی تا مغز از مغز تویتنام نوعی کرونا ویروس دنیا، هیچ استباید از انسان ترسیددرمان جدید ام اسکاهش سن بیولوژیکی، تنها تلاشی تازه برای گشودن معآنچه ناشناخته است باید شریتوکسیمابتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقش مهاجرت در توسعه نسل اسندرم کووید طولانیامیدی به این سوی قبر نیستنگاه محدود و تک جانبه، مششباهت کیهان و مغزتعذیه ی ذهنملاحظه های اخلاقی دربارهابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 82هوش مصنوعی از عروسک های بماده، چیزی بیش از یک خلا از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستدورترین نقطه ی قابل مشاهبحتی علمی درباره تمایل بدرون قفس یا بیرون از آنکریستال هامحل درک احساسات روحانی دراه نجاتتنها مانع در زندگی موارد آیا ما کالا هستیمتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش اتصالات بین سلولهای سیلی محکم محیط زیست بر اناندوه در دنیا استچالش های ایستادن بر دو پاصداقتمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجمهوش مصنوعی از عروسک بازی دژاوو یا آشناپنداریاز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن ایرانی کرونا تولیدبخش فراموش شده ی حافظهدرگیری قلب در بیماری ویرتو با همه چیز در پیوندیگمان میکنی جرمی کوچکی در مدارک ژنتیکی چگونه انسانرستگاری محدود به یک راه نآیا امکان بازسازی اندامهتاثیر درجه حرارت بر عملکفیروز نادرینقش غذاها و موجودات درياسیستم تعادلی بدنجهان مادی، تجلی فضا در ذهانسان جدید از چه زمانی پانجات در اعتماد به خودطوفان زیباییمنبع هوشیاری کجاست قسمت اتوبان اطلاعات و پلِ بینحس و ادراک قسمت سیزدهمبه نقاش بنگرهوش مصنوعی از عروسک تا کمدائما بخواناز تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریبرای یک زندگی معمولیدست کردن در گوشتولترودینگاهی مغز بزرگ چالش استمرز بین انسان و حیوان کجازمان شگفت انگیزآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتاثیر روده بر مغزفراموش کارها باهوش تر هسچند نرمش مفید برای کمردرساخت شبکه عصبی با الفبای جهان پر از چیزهای جادویی اولین دروغچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک علم و روحمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاخلاق و علوم اعصابخلاصه ای از درمان های جدیبه سیاهی عادت نکنیمهوش احساسیداروی جدید برای میاستنی استفاده از سلول های بنیایاد بگیر فراموش کنیبرخی اصول سلامت کمرذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتوهمات و شناخت حقیقتپول و شادیمشاهده گر جدای از شیء مشازندان ذهنیآتاکسی مخچه ای خودایمنتاریخ، اصیل نیست و ساخته فشار و قدرتنهایت در بی نهایتسختی ها رفتنی استجهشهای مفید و ذکاوتی که دایمان به رویانسبیت عام از زبان دکتر برعوارض ازدواج و بچه دار شدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمادراک ما درک ارتعاشی است خواص اردهبیماری لبر و نابینایی آنهوش عاطفی در زنان بیشتر اداستانها و مفاهیمی اشتبااصلاح خطا با رفتن بر مسیرکفش و کتاببررسی بیماری التهابی رودرمز جهان خاصیت فراکتالتیروفیبان موثر در سکته ی پیوندهای پیچیده با تغییرمغز فکر میکند مرگ برای دیزبان چهار حرفی حیات زمینآسیب ها ناشی از آلودگی هوترک امروزقیچی ژنتیکینوار عصب و عضلهسردرد سکه ایجریان انرژی در سیستم های ایا بدون زبان میتوانیم تهفت سین یادگاری از میراث عشق، شلوغ کردن نیستموفقیت هوش مصنوعی در امتارتباط شگفت انگیز مغز انخانه ی تاریکبیماری دویکهیپرپاراتیروئیدیسمدر آستانه ی موج پنجم کوویبقا در ازای بیماریکنترل همجوشی هسته ای با هبعد از کرونا دلخوشی بیهوروبات ها قول میدهندتکامل داروینی هنوز در حاپاسخ گیاهان در زمان خوردمغز انسان ایا طبیعتا تمازدودن نقص از هوش مصنوعیافراد بی دلیل دوستدار تو تسلیم ارتباط با من برترقدرت انسان در نگاه به ابعنوزاد ناشنوای متولد شده،شواهدی از دنیسوان(شبه نئحقیقت غیر فیزیکیهمیشه عسل با موم بخوریممیگرن و روزه داریاز نظر علم اعصاب یا نرووسخطای ادراک کارمابیست تمرین ساده برای جلوهستی ما پس از شروعی چگال درمان های رایج ام اسکودکان خود را مشابه خود تتقلید از روی طبیعتپرتوهای صادر شده از سیاهروش هایی برای کم کردن اضطتا 20 سال آینده مغز شما به مغز بزرگ و فعال یا مغز کوسلول های بنیادی منابع و االتهاب شریان تمپورالتصویر زیبا از سلوللاموژین داروی ضد اوتیسم؟ابزار بقا از نخستین همانچگونه هموساپينس بر زمین شاهکار شش گوشحافظه انسان و حافظه ی هوشهنر حفظ گرهما اشیا را آنطور که هستنداز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین E برای فعالیت صحدندان ها را مسواک بزنید تبابا زود بیادرمان جدید ای ال اس، توفرکایروپاکتیک چیستتلاشی جدید در درمان ام اسآنچه واقعیت تصور میکنیم ریسپریدونتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش میدان مغناطیسی زمین سندرم گیلن باره به دنبال امیدی تازه در درمان سرطانگاه کلی نگرشباهت زیاد بین سلول هاي عتغییرملاحظات بیهوشی قبل از جرابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 87هوش مصنوعی از عروسک های بماست مالیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت های متفاوتديدن با چشم بسته در خواب بحث درباره پیدایش و منشا درون و بیرون، جدای از هم کریستال زمان(قسمت اولمحدودیت چقدر موثر استراه های جدید برای قضاوت رتنها در برابر جهانآیا ما تنها موجودات زنده تاثیر گیاهخواری بر رشد و ALS نگاهی کامل بر بیماری ونقش تیروئید در تکامل مغزسینوریپا داروی ترکیبی ضدجلو رفتن یا عقبگرداندوه دردی را دوا نمیکندچالش کمبود اندام برای پیصدای بم با فرکانس پایین، منابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاههوش مصنوعی از عروسک بازی دگرگونی های نژادی و تغییاز تکینگی تا مغز- از مغزتواکسن اسپایکوژنبخش های تنظیمی ژنومدرگیری مغز در بیماری کویتو با باورهایت کنترل میشگنجینه ای به نام ویتامین مروری بر تشنج و درمان هایرشته نوروایمونولوژی و نقآیا انسان با مغز بزرگش اختاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک مولکولها و ذرات در نقش غذاها و موجودات درياسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان مرئی و نامرئیانسان خطرناکترین موجودنجات در راستگوییطولانی ترین شبمنبع هوشیاری کجاست قسمت اتوسوکسیمایدحس و ادراک قسمت ششمبه نقاش بنگرهوش مصنوعی از عروسک تا کمدارچیناز خود رها شوورزش و میگرنبرای پیش بینی آینده مغز ددست آسمانتومورها و التهاب مغزی عاگاهی جهت را عوض کنمرز جدید جستجو و اکتشاف، زمان، واقعی نیستآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتاثیر روزه داری بر سلامت فراموشی همیشه هم بد نیستچند جهانیساختن آیندهجهان دارای برنامهاولین سلول مصنوعیچرا پس از بیدار شدن از خوعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاخلاق پایه تکامل و فرهنگخم شدن فضا-زمانبه سخن توجه کن نه گویندههوش احساسیداروی جدید برای کاهش وزناستفاده از سلول های بنیایادگیری مهارت های جدید دبرخی اطلاعات روانشناسی مذره ی معین یا ابری از الکتوکل بر خداپول و عقیدهمشاهده آینده از روی مشاهزونیسومایدآتش منبع انرژیتازه های اسکیزوفرنی(جنوفشار روحی، همیشه بد نیست نهادینه سازی فرهنگ اختلاسختی در بلند شدن از روی صجوانان وطناین پیوند نه با مغز بلکه چسبیدن به خود، مانع بزرگ عید نوروز مبارکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمادغام میان گونه های مختلخواص بادامبیماری میاستنی گراویسهوشمندی کیهاندخالت در ساختار ژنهااصول انجام برخی نرمش ها دکل اقیانوس در یک ذرهبررسی سیستم تعادلی بدن ابررسی علل کمر درد در میانرنگ کردن، حقیقت نیستتکنولوژی های جدید و حالتپیوندی که فراتر از امکانمغز قلبزبان نیاز تکاملی استآسیب روانی شبکه های اجتمترکیب آمار و ژنتیکقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنوار عصب و عضله مهم در تشسردرد عروقی میگرنجراحی هوشیار مغزایا تکامل هدفمند استهم نوع خواری در میان پیشیعصب حقوق نورولووموفقیت در تفکر استارتباط غیرکلامی بین انساخانواده پایداربیماری دیستروفی میوتونیهاوکينگ پیش از مرگش رسالدر برابر حقایق جدیدبقای حقیقی در دور ماندن اکنترل جاذبهبعد از کرونا دلخوشی بیهوروبات های ریز در درمان بیتکامل داروینی هنوز در حاپختگی پس از چهل سالگي به مغز انسان برای ایجاد تمدسفر فقط مادی نیستافزایش قدرت ادراکات و حستسلیم شدن از نورون شروع مقدرت ذهننوسانات کوانتومی منبع ماشیر و دوغ بادامحقیقت غیر قابل شناختهمیشه، آنطور نیست که هستمیگرن سردردی ژنتیکی که باز نظر علم اعصاب اراده آزخطای حسبیش از نیمی از موارد انتقهشت توصیه برای کاستن از ددرمان های علامتی در ام اسکودکان را برای راه آماده تقلید از طبیعتپرتوزایی از جسم سیاهروش هایی برای جلوگیری از تا بحر یفعل ما یشامغز بزرگترین مصرف کننده سلول های بدن تو پیر نیستنام آر آی جدید با قدرت شگفتصویر زیبای اصفهانلایو دوم دکتر سید سلمان فابزار بقا از نخستین همانچگونه هوشیاری خود را توسشاید گوشی و چشمی، آماده شحباب های کیهانی تو در توهنر رها شدن از وابستگیما به جهان های متفاوت خوداز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین E در چه مواد غذایده روش موفقیتباد و موجدرمان جدید سرطانکار امروز را به فردا نیندتمایل زیاد به خوردن بستنآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ریسدیپلام تنها داروی تایتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش محیط زندگی و مهاجرت دسندرم پیریفورمیسامگا سه عامل مهم سلامتنگاه انسان محدود به ادراشباهت زیاد بین سلول هاي عتغییر الگوی رشد مغزی با زممانتین یا آلزیکسا یا ابابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهلهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازبحثي درباره هوش و تفاوتهدرون آشفته ی تو و ظاهر خنکریستال زمان(قسمت دوم)محدودیت های حافظه و حافظراه های جدید برای قضاوت رتنهاییآیا مصرف مولتی ویتامین هتاثیر انتخاب از طرف محیط NVG 291نقش حفاظتی مولکول جدید دسیگار عامل افزایش مرگ ومجلوتر را دیدناندوهگین نباش اگر درب یا چالش دیدگاه های سنتی در بصرع و درمان های آنمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاه و یهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش قدرت استاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن اسپایکوژن ضد کرونابخش بزرگی حس و ادراک ما ادرگیری مغز در بیماران مبتو باید نیکان را به دست بگوهر با نظر دیگران سنگ نممرکز هوشیاری، روح یا بدن رشد مغز فرایندی پیچیده اآیا احتمال دارد رویا از آتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک هوشیارینقش غذاها و موجودات درياسکوت و نیستیجهان مشارکتیانسان در هستی یا هستی در نخاع ما تا پایین ستون فقرطی یکصد هزار سال اخیر هرچمنبع هوشیاری کجاست قسمت اتصال مغز و کامپیوترحس و ادراک قسمت شصت و هشتبه نادیدنی ایمان بیاورهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروهای مصرفی در ام اساز درخواست ها جدا شوورزش بهترین درمان بیش فعبرای اولین بار دانشمنداندست بالای دستتومورهای نخاعیگذر زمان کاملا وابسته به مرزهای حقیقی یا مرزهای تزمزمه ات مانده در گوشمآیا راهی برای بهبود وضعیتاثیر روزها، ماه ها یا سافراموشی و مسیر روحانیچند جهانیساختن آینده، بهترین روش جهان در حال نوسان و چرخشاوکرلیزوماب داروی جدید شچرا ارتعاش بسیار مهم استعلم به ما کمک میکند تا مومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلا ل در خود عضلهخونریزی مغز در سندرم کووبهبود حافظه پس از رخدادههوش بشری تهدید برای بشریداروی جدید برای ای ال اساستفاده از سلول های بنیایادگیری هوش مصنوعی، عمیقبرخی بیماری ها که در آن بذرات کوانتومی زیر اتمی قتوپیراماتپوست ساعتی مستقل از مغز دمشاهدات آمیخته با اشتباهزونا به وسیله ویروس ابله آثار باستانی تمدن های قدتازه های بیماری پارکینسوفضا و ذهن بازچهار میلیارد سال تکامل بسدسازی روش مناسب برای مقجوانان وطناین اندوه چیستنسبت ها در کیهانعامل کلیدی در کنترل کارآمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمادغام دو حیطه علوم مغز و خواص بادام زمینیبیماری های میتوکندریهوشیاری و وجوددر میان تاریکی و روشناییاصول توسعه ی یک ذهن کاملکلمات بلند نه صدای بلنداصول سلامت کمرکلوزاپین داروی ضد جنونبرطرف کردن خشونت را از خارنگین کمانتکنولوژی و پیشرفتپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز ما کوچکتر از نیم نقطهزبان و کلمه حتی برای کسانآسیب عصب پا به دنبال اعتیترکیب حیوان و انسانقانون مندی نقشه ژنتیکی منوار عصب و عضله برای تاییسرطان کمیت گراییجراحی گردن همیشه برای دیایجاد احساساتهمه چیز موج استعصب سیاتیکمولکول ضد پیریارتروز یا خوردگی و التهاخاویار گیاهیبیماری سلیاکهاوکينگ پیش از مرگش رسالدر جراحی کمر عجله نکنیدبلندی در ذهن ما درک بلندیکندن ریشه ی خودتفکر قبل از کارروبات کیانتکامل داروینی هنوز در حاپدیده خاموش روشن در پارکمغز انسان برای شادمانی طسفر نامه سفر به بم و جنوب افزایش میل جنسی با خوردن تست نوار عصب و عضلهقدرت شناختی انسان، محدوداگر تلاش انسان امروز برانوشیدن چای برای مغز مفید شیشه ی بازالتی و سیلیکونحقیقت، آن چیزی نیست که جلهمکاری یا رقابتمیگرن شدید قابل درمان اساز نظر علم اعصاب اراده آزخطر آلودگی هوابیشتر کمردردها نیازی به و هر کس تقوای خدا پیشه کندرمان ژنتیکی برای نوآوریکوری گذرای ناشی از موبایتقویت مغز با ورزشپرسشروش هایی ساده برای کاهش اتاول کف پا و حقیقتمغز حریص برای خون، کلید تسلول بنیادی و ای ال اسام اس و سرطانتصویربرداری فضاپیمای آملازم است هیچ کاری نکنیدابزار بقا از نخستین همانچگونه واکسن کرونا را توزشاید درست نباشدحباب هایی تو در توهنر، پر کردن است نه فحش دما با کمک مغز خود مختاريماز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کادهن، بزرگترین سرمایهباد غرور و سر پر از نخوت ودرمان جدید سرطانکار با یگانگی و یکپارچگیتمایز یا کشف یگانگیآنها نمیخواهند دیگران راریشه های مشترک همه ی موجوتاثیر کتامین در درمان پانقش مرکز تنفس سلولی در بیسندرم پیریفورمیساما شما از دید خفاش کور هنگاه از بیرون مجموعهشجاعت و ترستغییر خود یا تغییر دیگرامن و وجود توهمیابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهل و هفتهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسبحثی جالب درباره محدودیتدروغ نگو به خصوص به خودتکریستال زمان(قسمت سوم)محدودیت درک انسانراه پیروزی در زندگی چیستتنهایی رمز نوآوری استآیا مغز تا بزرگسالی توسعتاثیر احتمالی عصاره تغلیفقر داده ها در هوش مصنوعینقش حیاتی تلومر دی ان آ دسیاهچاله هاجمجمه انسان های اولیهاندام حسی، درک از بخش هایچاالش ها در تعیین منبع هوضایعه ی شبکه لومبوساکرالمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاه و دهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش محدود به ابعاد چهاراز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن دیگر کرونا ساخته شبخش بزرگتر کیهان ناشناختدرگیری مغزی در سندرم کووتو برای خزیدن خلق نشده ایگویید نوزده و ایمنی ساکتمرکز حافظه کجاسترشد مغز علت تمایل انسان بآیا احتمال دارد رویا از آتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک و هوشیارینقش غذاها در کاهش دردهای سکوت، پر از صداجهان معناانسان عامل توقف رشد مغزنخاع درازتر یا کوتاهتر کطیف انسفالیت، گیلن باره منبع هوشیاری کجاست قسمت اثر مضر مصرف طولانی مدت رحس و ادراک قسمت شصت و دوبه هلال بنگرهوش مصنوعی به کمک هوش طبیداروهای ام اساز دست دادن دم در پیشینیاورزش در کمر دردبرای تمدن سازی، باید در بدستورالعمل مرکز کنترل بیتومورهای ستون فقراتگذشته را دفن کنمزایای شکلات تلخ برای سلزنان باهوش ترآیا راهی برای رفع کم آبی تاثیر روغن رزماری استنشافراموشی آرمانچند جهانی و علمساختار فراکتال وجود و ذهجهان در حال ایجاد و ارتقاايندگان چگونه خواهند دیدچرا بیماری های تخریبی مغعلم بدون توقفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلاف خانوادگی را حل کنخونریزی مغزی کشندهبهداشت خوابهوش در طبیعتداروی جدید برای دیابتاستفاده از سلول های بنیایادگرفتن، آغاز حرکت است برخی بیماری های خاص که بدذرات کوانتومی زیر اتمی قتوانایی مغز و دیگر اجزای پوشاندن خود از نورمطالبه ی حق خودزیان غذاهای پرچربآدم عاقل، وقت خودش را هدرتازه های درمان ام اسفضای قلب منبع نبوغ استچهار ساعت پس از کشتار خوکسرنوشتجواب دانشمند سوال کننده این ایده که ذرات سیاهچالنسبت طلایی، نشانه ای به سعادت همیشه خوب نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمارتقا و تکامل سنت آفرینش خواص شکلات تلخبیماری های مغز و اعصاب و هوشیاری و افسردگیدر مانهای کمر درد