دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ارزش حقیقی زبان قسمت دوم

ارزش حقیقی زبان و پیدایش زبان (پایان نامه عبدالعالی المنصوري دانشکده تحقيقات برتر علوم ديني در نجف اشرف

قسمت دوم :

نظریه تحفظ(خودداری و احتیاط): یکی از نظریاتی- که برخی زبان شناسان به آن فکر می کنند- نظریه حفظ کردن و احتياط است و اين نشان دهنده دشواری پژوهش درباره منشا زبان است.

صاحب کتابمختصري در فقه زبان می گوید یکی از نظریاتی- که آغاز زبان را تفسیر می کند- نظریه تحفظی است و می گوید: (منظور ما، نظریه ای است که نظر قطعي در موضوع آغاز زبان، ندهد. اگر اندیشه ای جديد در آن موضوع مطرح شود، بار ديگر باز می گردد تا آن را نقض کند یا با بيان احتمال درستی روشي دیگر بر آن محافظت کند یا با احتمال اکتشاف جدید، سخني مجزا در موضوع می گوید. به نظر می رسد این نظريه، برترين نظریات منشأ زبان است زیرا اطمینان، در این گونه موارد محال هست)(جوزف فندریس، کوتاه در در فقه زبان، ص26)

2- بررسی منشأ زبان جستجویی زبان شناسی نيست.

انسان کی سخن گفت؟ برخی دانشمندان تخمین می زنند که زبان در انسان حدودا 200 هزار سال قبل آغاز شد و انفجار تمدنی حاصل گرديد؛ و همان گونه که انفجار بزرگ به وجود آمد و هستی متولد شد و انفجار بیولوژیک، موجودات زنده را آشکار کرد و انفجار تمدنی، انسان متمدن را به وجود آورد.پس بررسی درباره منشأ زبان، جستجویی زبان شناسی نيست!!

جوزف فندرس می گوید :(کسی که بگوید- مساله ریشه زبان از مسائل علم زبان شناسی نیست- باعث شگفتی شنونده مي شود. و با این همه این سخن جز عین حقیقت نیست. و اکثریت آنهایی- که از یکصد سال قبل درباره ریشه زبان نوشته اند در سرگردانی و گمراهی می رانند- زیرا آنها به این حقیقت توجه نکردند. و به صورت ریشه ای اشتباه کردند، زیرا آنها از جهت زبان شناسی با این مساله برخورد می کنند زيرا ریشه سخن با ريشه لغات مخلوط می گردد. زبان شناسان، زبان هایی را بررسی می کنند که با آن سخن گفته می شود و با آن می نویسند و تاریخ آن را با قدیمی ترین اسنادی- که آنها را نشان می دهد- پیگیری می کنند ولی آنها هرچه در این عمق فروبروند جز به زبان هایی که تکامل یافته است و در پس خود تاریخی بزرگ را باقی گذاشته است و ما از آن، چیزی نمي دانيم، نمی رسند.

اما اندیشه بازگشتن به ساختار زبان رسمی ابتدایی در برابر زبان های موجود فعلی، عملی پر از نیرنگ است. ولی این سرابی- که موسسان علم نحو مقایسه اي از قدیم بر آن آگاهی داشته اند- از زمانی طولانی دور و متروک مانده است. زبان هایی وجود دارد که به تاریخ هایی قدیمی و قدیمی تر منسوب می گردد و ما برخی زبان های جدید خود را در تصاویر قدیمی- که به قبل از بیست قرن باز می گردد- می شناسیم ولی قدیمی ترین زبان های شناخته شده که گاهی زبان های مادران نامیده میشود چیزی از ریشه اي بودن ندارد. و هرچند با زبان های جدید ما متفاوت است ما را به دانشی درباره تغییرات وارد شده بر کلام نمی رساند و ما را بر چیزی از چگونگی ایجاد و آغاز ان آگاه نمی سازد... و دانشمند زبان شناس؛ چه به قدیمی ترین زبان های شناخته شده و چه به زبان های غریبه پناه برد يا به زبان هایی که کودکان با آن زبان را می آموزند پناه ببرد، در هر حالت هرگز در پیشاپیش خود جز ستونی بلند از زمان هايی طولانی- که پس از آن نسل های متعددی در طول قرن های طولانی آمدند- نمی یابد.

پس مسئله اصل و ریشه زبان، خارج از محدوده آزمودن و تجربه آن است و واقعیت آن است که این مسئله با مسئله ریشه و اصل انسان و ریشه جماعتهای ابتدایی بشری مخلوط می گردد.

کلام و سخن، در همراهی با تکامل مغز انسان و شکل گیری جامعه، ایجاد و آغاز شده است و غیر ممکن است بگوییم موجود زنده ای مانند انسان به چه شکلی شروع به سخن گفتن کرد و میتوان کوشید شرایطی را- که به انسان اجازه سخن گفتن داد- دوباره از نو ساخت و آنها شرایط روان شناسی و اجتماعی به صورت هم زمان هستند).

توضیح: همانطور که بیان شد زبان، فقط بیان عبارت هایی از دهان نیست و در حقیقت، زبان واکنش هایی است که فرد در برابر احساس و ادراکات خود نشان می دهد و بیان عبارتهایی از دهان، جز بخش بسیار کوچکی از زبان محاوره ای نیست، به گونه ای که امروز با کمک تکنولوژی، همه عبارت های نگفته یک بیمار دچار ALS (دانشمند برجسته فیزیک استیفن هاوکينگ) را ترجمه می کنند و با کمک هوش مصنوعی کامپیوتر، آن را به عبارت های سخنی تبدیل می سازند، هرچند این فرد سخن نمی گوید!(برای بررسی بيشتر این تکنولوژی، به مباحث مربوط به بیماری ALS در همین کانال مراجعه شود.)

و یا مثلا کلام در برخی جانوران و خود انسان، فقط محدود به عبارت های دهانی نیست مثلا در زبان بریل برای ناشنوایان، آنچه استفاده می شود، عبارت های دهانی نیست بلکه با حرکات اندامها، فرد ناشنوا منظور فرد سخن گو را می فهمد. پس زبان چیزی است که ارتباط بسیار نزدیکی با میزان درک طرف مقابل دارد و اگر شما میلیونها عبارت را در برابر یک ناشنوا از دهان خود خارج کنید، او هرگز متوجه نخواهد شد
@salmanfatemi

و نیز فردی که ادراکاتش بسیار دقیق است یا به عبارتی بسیار تیز است، لازم نیست خودتان را زیاد خسته کنید و هزاران عبارت، برای درک او به کار ببرید بلکه کافی است مثلا مختصری چهره خود را در هم بکشید تا فرد مقابل متوجه منظور شما شود و اینها ارتباطی تنگاتنگ، با میزان درک و حس طرف مقابل دارد و هر چه درک طرف مقابل بیشتر باشد،
به ناچار هماهنگ کننده ادراکات او یعنی ابزار هوش، هماهنگ تر و شایسته تر خواهد بود و اگر اندازه خاصی از ابزار هوش برای هماهنگ کردن ادراکات، کافی نباشد، باید حتما ابزار هوش یا مغز فعلی بزرگتر هم شود. پس تکامل مغز هم ارتباطی عمیق، با توانایی های واکنشي یا زبانی دارد.

پس تلاش برای مشخص کردن یک ابتدا و آغاز برای زبان، کاری مفید به نظر نمی رسد. ابتدای زبان از اولین موجود صاحب حیات روی این کره خاکی آغاز شد و با توسعه ادراکات و احساسها توسعه یافت و این فرایند باز هم با توسعه ادراکات و احساسات پیشرفت خواهد کرد

و شاید احتیاط نمودن، در بیان آن چيزي- که میلیونها بلکه میلیاردها سال با ما فاصله دارد- عاقلانه تر باشد و تعصب در مورد زبان خاص مانند عربی، فارسی یا لاتین یا انگلیسی یا لهجه خاص، هرگز شایسته یک محقق عاقل نیست.

3- نظریاتی که منشا زبان ها را تفسیر می کند:
نظریه اول: الهام یا بخشش

صاحبان این نظریه، تصور می کنند زبان بخششی از خدای سبحان و الهامی الهی است- که بر انسان فرود آمد- و خدای تعالی زبان گفتن و نام ها را به او یاد داد. و از ميان کسانی که این نظر را داشتند: در دورانهای گذشته فیلسوف یونانی با نام هیراکلیت بود که در سال 576 قبل از میلاد متولد شد و در سال 480 پیش از میلاد وفات یافت و در دوران میانی، ابن فارس در کتاب خودصاحبی و ابن جنی در کتابش خصایص و ابن درید در کتابش اشتقاق این نظر را داشتند.

و در عصر جدید پدر لامی در کتابش فن کلام و فیلسوفی به نام دوبونالد در کتابش قانون گذاری قدیم این نظر را داشتند.

و این نظریه تا دوران میانی ادامه دارد و از طرف مردان دین مسیحی پذیرفته شد و از نظر دینی برای آن، نظریه پردازی کردند و شرعی بودن آن را از روی کتاب های آسمانی مانند تورات و انجیل اثبات نمودند و این نظریه، پس از ظهور اسلام ادامه یافت و برخی دانشمندان مسلمان آمدند و آیه قرآنی: (خدا همه نام ها را به آدم یاد داد)، دلیلی بر این نظریه گرفتند.

غیر مسلمانانی- که قائل به این نظریه هستند- به آنچه در سفر آفرینش آمده است، استدلال می کنند: (و پروردگار خدا از زمین همه حیوانات خشکی و همه پرندگان آسمان را آفرید و آنها را بر آدم حاضر نمود تا به او یاد دهد چگونه آنها را بخواند -و هر نامی، آدم بر حیواني نهاد- همان، نام او شد.) (تورات سفر آفرینش، اصحاح دوم)

و اما مسلمانان، سخن خدای سبحان(خدا همه نام ها را به آدم یاد داد) دلیلی بر این نظریه، قرار دادند

. در کتاب زبان عرب آمده است: (در قرآن: خدا همه نام ها را به آدم یاد داد و گفته میشود معنی آن، یعنی به آدم نام همه مخلوقات را با همه زبان های عربی و فارسی وسریانی و عبرانی و رومی و دیگر لغات، یاد داد و آدم- که بر نبی ما محمد و بر او برترین درودها و سلام ها باد- و فرزندان او با آن سخن می گفتند. سپس فرزندان او در دنیا پراکنده شدند و هر کدام از آنها به زبانی از آن زبان ها مرتبط شدند و به خاطر دوری از عهد و پیمانشان، بقیه زبان ها را از یاد بردند)(ابن منظور، زبان عرب، ج14، ص402)

و ابن فارس در کتاب خود، تصور می کند که اختلاف زبان ها پس از طوفان نوح ع، حاصل شد و آن زمانی بود که ساکنان زمین از هم جدا شدند و زبان های آنها مختلف شد)(عبدالقادر محمد مایو، بحثی کوتاه در علم زبان، ص24)

ادله قبلی، با موارد زیر مورد مناقشه قرار می گیرد:

1- متن توراتی صریحا بیان نمی کند که زبان، الهامی الهی است بلکه شاید گفته شود متن، برعکس این را اثبات می کند، زیرا خدای تعالی امر را موکول به آدم ع کرده است.

2- در مورد اين مناقشه، برخی مسلمانان می گویند آنچه مانع از بخشش و اهدای زبان می شود، چند امر است که عبارتند از:
- ابن جنی: وجه آیه بر این حقیقت- که خدای تعالی، آدم را بر قرارداد و وارد کردن اصطلاح توانا ساخت و آدم و نه خود خدا نام هر چیز را بر آن نهاد(کوتاه در فقه زبان، ص24).

- تضاد در زبان، مانند عبارت (جون به معنی سیاه وسفید) پس آیا خدای تعالی این عبارت را برای دو معنی متضاد قرار داد و حکمت از این کار، چه بود؟

- ناتوانی زبان، از دفاع از خودش در برابر قانون تکامل زبانی و در مبارزه با زبانهای دیگر.

- مخالفت با حقیقت علمی ثابت شده در نظریه تکامل و ارتقا .... آغاز و بحث منشا زبان در زمانی متاخر از زمانی- که آن را با دین مرتبط می کرد- ایجاد شد.

- چگونه درباره مساله ایجاد زبان ها پس از انبیا مانند زبان اروپایی و دیگر زبان ها و زبان های عمومی امروز پاسخ می دهند؟


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان های جدید در بیماری فیزیکدانان ماشینی برای تنقش غذاها و موجودات درياانسان باشنخاع ما تا پایین ستون فقرروش های صرفه جویی در ایجاتئوری تکامل امروز در درممنبع هوشیاری کجاست قسمت اتفاق و تصادفسلول های مغزی عامل پارکیهوش مصنوعی از عروسک تا کمتشخیص ایدزاز تکامل تا مغز، از مغز تورزش بهترین درمان بیش فعشانس یا تلاشحافظه و اطلاعات در کجاستبا همه مهربان باشگاهی مغز بزرگ چالش استمسمومیت دانش آموزان بی گدنیایی پر از سیاهچاله تقویت استخوان در گرو تغذآیا دست مصنوعی به زودی قادرمان جدید کنترل مولتیپلفرایند تکامل و دشواری هاچند جهانیاولین دارو برای آتاکسی فچرا ارتعاش بسیار مهم استریاضیات یک حس جدید استتاثیر کلام در آیات کلام بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاحساسات کاذبسندرم میلر فیشرهوش بشری تهدید برای بشریشباهت های ریشه ای چند بیمتعداد کلی ذهن ها در جهان استفاده از سلول های بنیایادگیری هوش مصنوعی، عمیقحس و ادراک قسمت 78بار مغز بر دو استخواندوچرخه در کاهش دردهای کمپول و شادیمطالبی در مورد تشنجتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآتاکسی فریدریشدرهای اسرارآمیز و پوشیدهقفس دور خود را بشکنچهار میلیارد سال تکامل براه فراری نیستایمپلانت استخوانی در آسینسبت ها در کیهانتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری در کجاست؟ قادب برخورد با دیگرانسی و سه پل اصفهانثبت و دستکار ی حافظههوشیاری و وجودصد قدح، نفتاده بشکستاصل، روان و نفس استکلمات بلند نه صدای بلندحس و ادراک قسمت هشتاد و شبحثی در مورد نقش ویتامين دژا وو یا اشنا پنداریپیوند سر، یکی از راه حلهامغز ما کوچکتر از نیم نقطهتنبیه چقدر موثر استآزار دیگری، آزار خود استدرک عمیق در حیواناتتو افق رویداد جهان هستیقانون جنگلنوار عصب و عضله مهم در تشرساناها و ابر رساناها و عایا ابزار هوشمندی یا مغز هم نوع خواری در میان پیشیتاثیر درجه حرارت بر عملکمولتیپل اسکلروز در زنان ارتباط شگفت مغز انسان و فسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان ما میتواند به اندازهاوکينگ پیش از مرگش رسالطوفان بیداریکنترل همجوشی هسته ای با هحس و ادراک قسمت سی و ششمبخش دیگری در وجود انسان هدانش، یک انسان را ناسازگپاکسازی مغزمغز انسان برای شادمانی طافتخار انساندست و پا زدن در سایه؟تولید اندام با چاپ سه بعدقسم به فقراگر نیروی مغناطیس نباشد نوسانات کوانتومی منبع مازمان به چه دلیل ایجاد میشهمیشه، آنطور نیست که هستتاثیر درجه حرارت بر عملکمیاستنی گراویس بدون آنتیاز نخستین همانند سازها تساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهان پر از چیزهای اسرار آبه کدامین گناه کشته شدندهشت توصیه برای کاستن از دعلم و ادراک فقط مشاهده ی کودکان خود را مشابه خود تخلاصه ای از مطالب همایش مبرای خودآگاه بودن تو بایپرکاری تیروئیدداروی جدید ای ال اسمغز حریص برای خون، کلید تالگوی بنیادین و هوشیاریذهت را روی چیزهای مفید متتوهم جدایی و توهم علملحظات خوش با کودکانابزار بقا از نخستین همانچگونه هوشیاری خود را توسزندگی، مراتب هوشیاری استهنر رها شدن از وابستگیتاریکی خواهد ترسیدما بخشی از این جهان مرتبطاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین E در چه مواد غذایسخت ترین کار، شناخت خود اجهشهای مفید و ذکاوتی که دبهداشت خواب، رمز حافظه ی عواملی که برای ظهور لغت اکایروپاکتیک چیستخواص اناربرخی توجهات در ببمار پارآنچه می دانم، آنچه را میخدارویی ضد بیش فعالی سیستنقش محیط زندگی و مهاجرت دامیدواری و مغزنگاه انسان محدود به ادرارمز بقای جهش ژنتیکیتیوتیکسن داروی ضد جنونمن کسی در ناکسی دریافتم ابزار بقا از نخستین همانزبان متغیرهوش مصنوعی از عروسک بازی تروس جریان انرژیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازسردرد به دلیل مصرف زیاد مجریان انرژی در سیستم های بیماری های ژنرالیزه ی عصعسل طبیعی موثر در کنترل بکریستال زمان(قسمت اولمخچه فراتر از حفظ تعادلخوشبختی دور از رنج های مبزرگ فکر کنآیا ممکن است موش کور بی مدر آرزوهایت مداومت داشتهفلج بل، فلجی ترسناک که آننقش حفاظتی مولکول جدید دانحراف و حقیقتچالش دیدگاه های سنتی در برویای شفافتکامل تکنولوژیمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان، نشان دهنده ی سخنگو هوش مصنوعی از عروسک بازی ترس و آرمان هااز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن اسپایکوژن ضد کروناشهر زیرزمینی در ژاپن براحقیقت در علم، هرگز نهایی بیماری ضعف عضلات نزدیک بپیامهای کاربرانگمان میکنی جرمی کوچکی در مرکز حافظه کجاستخطا در محاسبات چیزی کاملتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا آگاهی پس از مرگ از بیتفکر خلا ق در برابر توهم آیا امکان بازسازی اندامهدرمان های جدید سرطانفال نیکونقش غذاها در کاهش دردهای انسان جدید از چه زمانی پانخاع درازتر یا کوتاهتر کروش های عملی برای رفع کمرتئوری تکامل در پیشگیری و منبع هوشیاری کجاست قسمت اتوبان اطلاعات و پلِ بینسلول های بنیادیهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتصویر خورشید یا خود خورشاز تکامل تا مغز، از مغز تورزش در کمر دردشاهکار قرنحافظه ی هوش مصنوعیبا هوش مصنوعی خودکار روبگاهی جهت را عوض کنمسمومیت دانش آموزان، قمادنیا، هیچ استتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیا رژیم غذایی گیاهی سلادرمان جدید ام اسفرایند حذف برخی اجزای مغچند جهانی و علماولین دروغچرا بیماری های تخریبی مغتاثیر کپسول نوروهرب بر نمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاخلاق و علوم اعصابسندرم کووید طولانیهوش در طبیعتشباهت کیهان و مغزتعذیه ی ذهناستفاده از سلول های بنیایادگرفتن، آغاز حرکت است حس و ادراک قسمت 82بار بزرگ ایستادن بر دو پادوچرخه سواری ورزشی سبک و پول و عقیدهمطالعه ای بیان میکند اهدتمدن پیشرفته ی پیشینیانآتاکسی مخچه ای خودایمندرون قفس یا بیرون از آنقفس ذهنچهار ساعت پس از کشتار خوکراه نجاتایمان به رویانسبت طلایی، نشانه ای به ستاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری در کجاست؟(قادراک ما درک ارتعاشی است سیلی محکم محیط زیست بر انثبت امواج الکتریکی در عصهوشیاری و افسردگیصداقتاصلاح خطا با رفتن بر مسیرکلوزاپین داروی ضد جنونحس و ادراک قسمت پنجمبحثی در مورد نقش کلسیم و دژاوو یا آشناپنداریپیوندهای پیچیده با تغییرمغز مانند تلفن استتهدیدهای هوش مصنوعیآسيب میکروواسکولاریا آسدرگیری قلب در بیماری ویرتو انسانی و انسان، شایستقانون جنگلنوار عصب و عضله برای تاییرستگاری محدود به یک راه نایا بیماری ام اس (مولتیپهمه چیز موج استتاثیر درجه حرارت بر عملکمواد کوانتومی جدید، ممکنارتباط شگفت انگیز مغز انسیستم تعادلی بدنجهان مادی، تجلی فضا در ذهاعتیاد را به دور بیندازهاوکينگ پیش از مرگش رسالطوفان زیباییکنترل جاذبهحس و ادراک قسمت سیزدهمبخشیدن دیگران یعنی آرامشدائما بخوانپارادوکس ها در علممغز انسان برای شادمانی طافراد آغاز حرکت خودشان ردست کردن در گوشتولید سلولهای جنسی از سلقضاوت ممنوعاگر نعمت فراموشی نبود بسنوشیدن چای برای مغز مفید زمان شگفت انگیزهمکاری یا رقابتتاثیر رو ح و روان بر جسممیدان مغناطيسي زمین بشر از نشانه ها و آثار درک شدساخت شبکه عصبی با الفبای جهان پر از چیزهای جادویی به امید روزهای بهترو هر کس تقوای خدا پیشه کنعلم و روحکودکان را برای راه آماده خلاصه ای از درمان های جدیبرای رشد، باید از مسیر خطپراسینزوماب در پارکینسوداروی جدید برای میاستنی مغز در تنهایی آسیب میبینالگوبرداری از طبیعتذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتوهم جسملرزش ناشی از اسیب به عصبابزار بقا از نخستین همانچگونه واکسن کرونا را توززندان ذهنیهنر، پر کردن است نه فحش دتاریخ همه چیز را ثبت کردهما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کاسختی ها رفتنی استجهشهای مفید و ذکاوتی که دبوزون هیگز چیستعوارض ازدواج و بچه دار شدکار امروز را به فردا نیندخواص اردهبرخی توصیه ها برای واکسیآنچه ناشناخته است باید شداستانها و مفاهیمی اشتبانقش مرکز تنفس سلولی در بیامیدی به این سوی قبر نیستنگاه از بیرون مجموعهرمز جهانتیک و اختلال حرکتیمن پر از تلخیمابزار بقا از نخستین همانزبان مشترک ژنتیکی موجوداهوش مصنوعی از عروسک بازی تری فلوپرازیناز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسسردرد تنشنجریان انرژی در سیستم های بیماری وسواسعشق به هفت مرتبه ی شناختیکریستال زمان(قسمت دوم)مخچه ، فراتر از حفظ تعادلخیالپردازی نکنبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا ما کالا هستیمدر آسمان هدیه های نادیدنفلج خوابنقش حیاتی تلومر دی ان آ داندوه در دنیا استچاالش ها در تعیین منبع هوروان سالمتکامل جریان همیشگی خلقتمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان، وسیله شناسایی محیطهوش مصنوعی از عروسک بازی ترسان نیستیاز تکینگی تا مغز- از مغز واکسن دیگر کرونا ساخته ششواهدی از نوع جدیدی از حاحقیقت راستین انسان علم ببیماریهای تحلیل عضلانی اسایتهای دیگرگنجینه ای به نام ویتامین مرکز خنده در کجای مغز استخطا در محاسبات چیزی کاملمرگ چیستخطای ادراک کارماتفاوت قند طبیعی با قند و آیا انسان با مغز بزرگش اخدرمان های رایج ام اسفاکسیبتنقشه مغزی هر فرد منحصر بهانسان خطرناکترین موجودنخستین تمدن بشریروش هایی برای کم کردن اضطتئوری جدید، ویران کردن گمنبع هوشیاری کجاست قسمت اتوسوکسیمایدسلول های بنیادی منابع و اهوش مصنوعی به شناسایی کاتصویر در هم تنیدگی کوانتاز خود رها شووزن حقیقی معرفت و شناختشاهکار شش گوشحافظه انسان و حافظه ی هوشبا هر چیزی که نفس می کشد مگذر زمان کاملا وابسته به مسیر دشوار تکامل و ارتقادندان ها را مسواک بزنید تتقویت سیستم ایمنیآیا رژیم غذایی گیاهی سلادرمان جدید ای ال اس، توفرفراتر از دیوارهای باورچند روش ساده برای موفقیتاولین سلول مصنوعیچرا حیوانات سخن نمی گوینتاثیر کپسول نوروهرب بر تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاخلاق پایه تکامل و فرهنگسندرم گیلن باره به دنبال هوش عاطفی قسمت 11شباهت زیاد بین سلول هاي عتغییراستفاده از سلول های بنیایادآوری خواب و رویاحس و ادراک قسمت 87بار سنین ابزار هوشمندی ادوپامین قابل حل در آبپوست ساعتی مستقل از مغز دمعمای اخلاقی قطارتمدن بشری و مغز اخلاقیآتش منبع انرژیدرون و بیرون، جدای از هم قفس را بشکننون و القلمراه های جدید برای قضاوت راین پیوند نه با مغز بلکه نشانه های گذشته در کیهان تاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع خواب و رویاادغام میان گونه های مختلسینوریپا داروی ترکیبی ضدجلو رفتن یا عقبگردهوشیاری کوانتومیصدای بم با فرکانس پایین، اصول انجام برخی نرمش ها دکلید نزدیک و نگاه تو بر فحس و ادراک قسمت پنجاهبحثی در مورد حقیقت فضا و دگرگونی های نژادی و تغییپیوندی که فراتر از امکانمغز مادران و کودکان در زمآسیب ها ناشی از آلودگی هودرگیری مغز در بیماری کویتو با همه چیز در پیوندیقانونمندی و محدودیت عالمنوار عصب و عضله تعیین محلرشته نوروایمونولوژی و نقایا بدون زبان میتوانیم تهمه چیز و هیچ چیزتاثیر درجه حرارت بر عملکموجود بی مغزی که می تواندارتباط شگفت انگیز مغز انسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان مرئی و نامرئیاعداد بینهایت در دنیای مهدف یکسان و مسیرهای مختلطولانی ترین شبکندن ریشه ی خودحس و ادراک قسمت ششمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلدارچینپاسخ گیاهان در زمان خوردمغز انسان رو به کوچک تر شافراد بی دلیل دوستدار تو دست آسمانتولترودینقطار پیشرفتاگر نعمت فراموشی نبود بسنوعی سکته مغزی ، وحشتناک زمان، واقعی نیستهمانند سازی در انسانتاثیر روده بر مغزمیدان های مغناطیسی قابل از نظر علم اعصاب یا نرووسساختن آیندهجهان دارای برنامهبه بالا بر ستارگان نگاه کوفور و فراوانیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهکوری گذرای ناشی از موبایخم شدن فضا-زمانبرای زندگی سالم، یافتن تپرتوهای صادر شده از سیاهداروی جدید برای کاهش وزنمغز را از روی امواج بشناسالتهاب شریان تمپورالذره ی معین یا ابری از الکتوهمات و شناخت حقیقتلرزش دست ها و گردن و سر ETابزار بقا از نخستین همانچگونه آن شکری که می خوریمزونیسومایدهوموارکتوس ها ممکن است دتاریخ، اصیل نیست و ساخته مانند کودکان باشیداز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا و استخوانسختی در بلند شدن از روی صجوانان وطنبوزون هیگز جهان را از متلعید نوروز مبارککار با یگانگی و یکپارچگیماست مالیخواص بادامبرخی درمان های Spinal Muscular Atآنچه واقعیت تصور میکنیم دخالت در ساختار ژنهانقش نگاه از پایین یا نگاهامیدی تازه در درمان سرطانگاه از دور و نگاه از نزدرمز جهان خاصیت فراکتالتیکاگرلور داروی ضد انعقامن بی من، بهتر یاد میگیرمابزار بقا از نخستین همانزبان چهار حرفی حیات زمینهوش مصنوعی از عروسک بازی تری فلوپرازیناز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهسردرد سکه ایجریان انرژی در سیستم های بیماری کروتز فیلد جاکوبعشق درونی به یگانگی خلقتکریستال زمان(قسمت سوم)مخچه ابزاري که وظیفه آن فخانه ی تاریکبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا ما تنها موجودات زنده در آستانه ی موج پنجم کوویفلج خواب چیستنقش خرچنگ های نعل اسبی دراندوه دردی را دوا نمیکندنابینایی در نتیجه ی گوشی روبات ها قول میدهندتکامل داروینی هنوز در حامنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زدودن نقص از هوش مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی تزریق قیچی ژنتیکی کریسپراز تکینگی تا مغز- از مغزتواکسن دیگری ضد کرونا از دشواهدی از دنیسوان(شبه نئحقیقت غیر فیزیکیبیماری، رساله ای برای سلگوهر با نظر دیگران سنگ نمگویید نوزده و ایمنی ساکتمرگ و میر پنهانخطای حستفاوت مغز انسان و میمون هآیا احتمال دارد رویا از آدرمان های علامتی در ام اسفاجعه ی جهل مقدسنقشه های مغزی جدید با جزیانسان در هستی یا هستی در نخستین تصویر از سیاهچالهروش هایی برای جلوگیری از تا 20 سال آینده مغز شما به منبع هوشیاری کجاست قسمت اتصال مغز و کامپیوترسلول های بدن تو پیر نیستنهوش مصنوعی تعاملیتصویر زیبا از سلولاز درخواست ها جدا شووزوز گوششاید گوشی و چشمی، آماده شحباب های کیهانی تو در توبا آتش، بازی نکن و بعد از گذشته را دفن کنمسئول صیانت از عقیده کیسده روش موفقیتتلقین اطلاعات و حافظهآیا راهی برای بهبود وضعیدرمان جدید سرطانفرار در فرار از میزبان، دچندین ماده غذایی که ماننریتوکسیماباوکرلیزوماب داروی جدید شچرا حجم مغز گونه انسان درتاثیر کپسول نوروهرب بر سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلا ل در خود عضلهسندرم پیریفورمیسهوش عاطفی قسمت نهمشباهت زیاد بین سلول هاي عتغییر الگوی رشد مغزی با زاستفاده از سلول های بنیایاری خدا نزدیک استحس و ادراک قسمت چهلباربر دیگران نباشدورترین نقطه ی قابل مشاهپوشاندن خود از نورمعماری، هندسه ی قابل مشاتمدن زیر آبآثار باستانی تمدن های قددرون آشفته ی تو و ظاهر خنقله برای دیدن نه برای به نوآوری ای شگفت انگیز دانراه های جدید برای قضاوت راین اندوه چیستنشانه های پروردگار در جهتاثیر گیاهخواری بر رشد و منتظر نمان چیزی نور را بهادغام دو حیطه علوم مغز و سیگار عامل افزایش مرگ ومجلوتر را دیدنهوشیاری سنتی یا هوشیاری صرع و درمان های آناصول توسعه ی یک ذهن کاملکلام و زبان، گنجینه ای بسحس و ادراک قسمت پنجاه و یبحثی در مورد عملکرد لوب فدانش قدرت استپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز چون ابزار هوش است دلیآسیب روانی شبکه های اجتمدرگیری مغز در بیماران مبتو با باورهایت کنترل میشقارچ بی مغز در خدمت موجودنوار عصب و عضله در مطب دکرشد مغز فرایندی پیچیده اایا تکامل هدفمند استهمه چیز کهنه میشودتاثیر درجه حرارت بر عملکموجودات مقهور ژنها هستندارتباط غیرکلامی بین انساسکوت و نیستیجهان مشارکتیبقا با سازگارترین فرد اسهدف یکسان، در مسیرهای متطی یکصد هزار سال اخیر هرچکندر در بیماریهای التهابحس و ادراک قسمت شصت و هشتبدون پیر فلکداروهای مصرفی در ام اسپختگی پس از چهل سالگي به مغز انسان رو به کوچکتر شدافزایش قدرت ادراکات و حسدست بالای دستتومورها و التهاب مغزی عاقطره قطرهاگر با مطالعه فیزیک کواننیوالینزمزمه ات مانده در گوشمهمجوشی هسته ای، انرژِی بتاثیر روزه داری بر سلامت میدان های کوانتومی خلااز نظر علم اعصاب اراده آزساختن آینده، بهترین روش جهان در حال نوسان و چرخشبه بالاتر از ماده بیندیشوقاحت و تمسخر دیگرانعلم به ما کمک میکند تا موکی غایب شدی تا نیازمند دلخونریزی مغز در سندرم کووبرخی ملاحظات در تشنج های پرتوزایی از جسم سیاهداروی جدید برای ای ال اسمغز زنان جوانتر از مغز مرام آر آی جدید با قدرت شگفذرات کوانتومی زیر اتمی قتوکل بر خدالرزش عضله یا فاسیکولاسیوابزار بقا از نخستین همانزونا به وسیله ویروس ابله هورمون شیرساز یا پرولاکتتازه های اسکیزوفرنی(جنومانند آب باشاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا در سبزیجاتسدسازی روش مناسب برای مقجوانان وطنبی نهایت در میان مرزهاعامل کلیدی در کنترل کارآکارهای کوچک، بی ارزش نیسماست مالی با هوش انسانیخواص بادام زمینیبرخی روش های تربیتی کودکآنچه حس می کنیم، نتیجه ی در میان تاریکی و روشنایینقش نظام غذایی در تکامل مامگا سه عامل مهم سلامتنگاه از درون قفس یا بیرونرنگ کردن، حقیقت نیستتیروفیبان موثر در سکته ی مننژیتابزار بقا از نخستین همانزبان نیاز تکاملی استهوش مصنوعی از عروسک بازی ترک امروزاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهسردرد عروقی میگرنجراحی هوشیار مغزبیماری گیلن باره و بیمارعشق، شلوغ کردن نیستکشف مکانیسم عصبی خوانش پمخچه تاثیر گذار بر حافظهخانواده پایداربزرگترین خطایی که مردم مآیا مصرف مولتی ویتامین هدر برابر حقایق جدیدفلج دوطرفه عصب 6 چشمنقش داروهاي مختلف معروف اندوهگین نباش اگر درب یا ناتوانی از درمان برخی ویروبات های ریز در درمان بیتکامل داروینی هنوز در حامنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از سفر فقط مادی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی تسلیم ارتباط با من برتراز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن سرطانشیر و دوغ بادامحقیقت غیر قابل شناختبیمارستان هوش مصنوعیگوش دادن بهتر از حرف زدنمرگ و میر بسیار بالای ناشخطر آلودگی هواتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا احتمال دارد رویا از آدرمان ژنتیکی برای نوآوریفارغ التحصیلان، فقیر و دنقشه با واقعیت متفاوت اسانسان عامل توقف رشد مغزنخستین روبات های زنده ی جروش هایی ساده برای کاهش اتا بحر یفعل ما یشامنبع هوشیاری کجاست قسمت اثر مضر مصرف طولانی مدت رسلول بنیادی و ای ال اسهوش مصنوعی در قضاوت های اتصویر زیبای اصفهاناز دست دادن دم در پیشینیاوسواس، بیماری استحباب هایی تو در توبا تعمق در اسرار ابدیت و گر جان به جز تو خواهد از خمسئولیت جدیددهن، بزرگترین سرمایهتلاش ها برای کشف منابع جدآیا راهی برای رفع کم آبی درمان جدید سرطانفرد موفقچندجهانیریسپریدونايندگان چگونه خواهند دیدچرا خشونت و تعصبتاثیر کپسول نوروهرب بر سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلاف خانوادگی را حل کنسندرم پیریفورمیسهوش عاطفی قسمت هفتمشجاعت و ترستغییر خود یا تغییر دیگرااستفاده از سلول های بنیاژن همه چیز نیستحس و ادراک قسمت چهل و هفتبارداری بدون رحمديدن با چشم بسته در خواب پیموزایدمعنی روزهتمدنی قدیمی در شمال خلیج آدم عاقل، وقت خودش را هدردروغ نگو به خصوص به خودتقله سقوطنوار مغز مشاهده ی غیر مستراه پیروزی در زندگی چیستاین ایده که ذرات سیاهچالنشانه های بیداری روحیتاثیر انتخاب از طرف محیط منتظر نتیجه ی کارهایت باارتقا و تکامل سنت آفرینش سیاهچاله هاجمجمه انسان های اولیههوش، ژنتیکی است یا محیطیضایعه ی شبکه لومبوساکرالاصول سلامت کمرکلام، در تحولی شگفت آور بحس و ادراک قسمت پنجاه و دبحثی درباره هوش و تفاوتهدانش محدود به ابعاد چهارپیام های ناشناخته بر مغز مغز چگونه صداها را فیلتر آسیب عصب پا به دنبال اعتیدرگیری مغزی در سندرم کووتو باید نیکان را به دست بقبل و بعد از حقیقتنوبت کودکانرشد مغز علت تمایل انسان بایجاد احساساتهمه چیز در زمان مناسبتاثیر درجه حرارت بر عملکمورد نادر همپوشانی دو بیارتروز یا خوردگی و التهاسکوت، پر از صداجهان معنابقا در ازای بیماریهدف از تکامل مغزطیف انسفالیت، گیلن باره کندر علیه سرطانحس و ادراک قسمت شصت و دوبدون بار گذشتهداروهای ام اسپدیده خاموش روشن در پارکمغز ایندگان چگونه استافزایش میل جنسی با خوردن دستورالعمل مرکز کنترل بیتومورهای نخاعیلمس کوانتومیاگر تلاش انسان امروز برانیکولا تسلازنان باهوش ترهمدلی و هوش عاطفیتاثیر روزها، ماه ها یا سامیدان بنیادین اطلاعاتاز نظر علم اعصاب اراده آزساختار فراکتال وجود و ذهجهان در حال ایجاد و ارتقابه جای محکوم کردن دیگران وقت نهيب هاي غير علمي گذشعلم بدون توقفکیهان خود را طراحی میکندخونریزی مغزی کشندهبرخی مرزهای اخلاق و علوم پرسشداروی جدید برای دیابتمغزهای کوچک بی احساسام اس و سرطانذرات کوانتومی زیر اتمی قتوپیراماتلزوم گذر انسان از حدها و ابزار بقا از نخستین همانزیان غذاهای پرچربهوش فوق العاده، هر فرد استازه های بیماری پارکینسوماه رجباز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی 12 در درمان دردسرنوشتجواب دانشمند سوال کننده بی نظمی مقدمه شناختعادت همیشه خوب نیستکارهایی بیش از طراحی و گپماشین دانشخواص شکلات تلخبرخی سلولهای عصبی در تلاآنها نمیخواهند دیگران رادر مانهای کمر دردنقش نظریه تکامل در شناسااما شما از دید خفاش کور هنگاه از درون مجموعه با نگرنگین کمانتکنولوژی های جدید و حالتمن، ما یا چی؟ابزار بقا از نخستین همانزبان و کلمه حتی برای کسانهوش مصنوعی از عروسک بازی ترکیب آمار و ژنتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مسرطان کمیت گراییجراحی گردن همیشه برای دیبیماری آلزایمر، استیل کوعصب حقوق نورولووکشف مکانیسمی پیچیده در بمخاطب قرار دادن مردم، کاخاویار گیاهیبزرگترین درد از درون است آیا مغز تا بزرگسالی توسعدر جراحی کمر عجله نکنیدفن آوری های جدید علیه شنانقش درختان در تکاملاندام حسی، درک از بخش هایناتوانی در شناسایی چهره روبات کیانتکامل داروینی هنوز در حامنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از سفر نامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک بازی تسلیم شدن از نورون شروع ماز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن سرطانشیشه ی بازالتی و سیلیکونحقیقت، آن چیزی نیست که جلبیندیشبیهوش کردن در جراحی و بیمگوشه بیماری اتوزومال رسسمرگ و سوال از قاتلخطر حقیقی، خود انسان استتفاوت ها را به رسمیت بشناآیا بدون ناظر هوشمند هم بدرمان کارتی سل و تومور مغفاصله ها در مکانیک کوانتنقص های سیستمی ایمنیانسانیت در هم تنیده و متصنرمش های مفید برای درد زاروش جدید تولید برقتاول کف پا و حقیقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات فشار روحی شدیدسلول بنیادین از مخاط بینهوش مصنوعی در کامپیوترهاتصویربرداری فضاپیمای آماز روده تا مغزوسیله، فقط دعا نیستحد و مرزها توهم ذهن ماستبا خودت نجنگگرفتار محدودیت ها و ابعامسئولیت در برابر محیط زیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجتلاش های جدید در ALSآیاما مقهور قوانین فیزیکدرمان دارویی سرطان رحم بفرد یا اندیشهنه ناامیدی بلکه ارتقاریسدیپلام تنها داروی تایايا اراده آزاد توهم است یچرا در مغز انسان، فرورفتتاثیر کتامین در درمان پامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال حرکتی مانند لرزش سندرم پای بی قرارهوش عاطفی قسمت یازدهشرکت نورالینک ویدیویی ازتغییر دیگران یا تغییر خواستیفن هاوکینگ در مورد هژن همه چیز نیستحس و ادراک قسمت چهل و هشتبازگشایی مجدد مطب دکتر سدی متیل فومارات(زادیوا)(پیموزایدمعاینه قبل از نوار عصب و تمرکز و مدیتیشنآرام باشدریا آرام نخواهد شد کشتی قلب های سادهنوار مغز با توضیح دکتر فاراه انسان شدن، راه رفتن واین ابتدای تناقض هاستنظام مثبت زندگیتاثیر احتمالی عصاره تغلیمنتظر زمان ایده آل نشوارتقا یا بازگشت به قبل ازسیاهچاله های فضایی منابعجنین مصنوعیهوض مصنوعی زندهضایعه ی عروقی مخچهاضطراب و ترسکلرال هیدرات برای خوابانحس و ادراک قسمت پنجاه و سبحثی درباره هوش و تفاوتهدانش بی نهایتپیدایش زبانمغز ناتوان از توجیه پیداآسانی موفقیتدرگیری مغزی در سندرم کووتو برای خزیدن خلق نشده ایقبل از آغازنور از عمق تاریکیرشد در سختی استایران بزرگهمه چیز در زمان کنونی استتاثیر درجه حرارت بر عملکموسیقی نوارزش های وارونهسکوت، در برابر گزافه گویجهان معکوسبقای حقیقی در دور ماندن اهدف از خلقت رسیدن به ابزاطبیعت موجی جهانکو کیو تن coQ10حس و ادراک قسمت شصت و ششبدون زمان، ماده ای وجود نداروهای تغییر دهنده ی سیپروژه ی ژنوم انسانیمغز ابزار بقای برتر مادیافزایش مرگ و میر سندرم کودغدغه نتیجه ی نادانی استتومورهای ستون فقراتلووفلوکساسیناگر خواهان پیروزی هستینیاز به آموزش مجازی دیجیزنجیرها را ما باید پاره کهمراه سختی، اسانی هستتاثیر روغن رزماری استنشامیدازولام در درمان تشنج از واقعیت امروز تا حقیقتساختار شبکه های مغزی ثابجهان ریز و درشتبه جای تولید، بیشتر گوش کوقتی فهمیدی خطا کردی برگعلم در حال توسعهکیهانِ هوشیارِ در حال یاخواندن ، یکی از شستشو دهنبرخی نکات از گاید لاین پرپرسش و چستجو همیشه باقی اداروی جدید ضد فشار خونمغز، فقط گیرندهام اس یا تومور؟چگونه انتظارات بر ادراک ذرات کوانتومی زیر اتمی قتوانایی مغز و دیگر اجزای لزوم سازگاری قانون مجازاابزار بقا از نخستین همانزیباترین چیز در پیر شدنهوش مصنوعی می تواند بر احتازه های درمان ام اسماپروتیلیناز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی هفدهسریع دویدن مهم نیستجواب سنگ اندازیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرعادت کن از بالا نگاه کنیکاربرد روباتهای ريزنانومبانی ذهنی سیاه و سفیدخواص شگفت هویجبرخی سيناپسها طی تکامل و آنژیوگرافی از مغزدر محل کار ارزش خودت را بنقش هورمون های تیروئید دامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنگاه حقیقی نگاه به درون ارهبر حقیقیتکنولوژی و پیشرفتمنابع انرژي پاک سرچشمه حابزار بقا از نخستین همانزبان و بیان نتیجه ساختماهوش مصنوعی از عروسک بازی ترکیب حیوان و انساناز تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار سرعت فکر کردن چگونه استجستجوی متن و تصویر به صوربیماری الزایمرعصب سیاتیککشف ژن جدید، می تواند گستمدل همه جانبه نگر ژنرالیخار و گلبسیاری از مجرمان، خودشانآیا همه جنایت ها نتیجه بیدر درمان بیماری مولتیپل فناوری هوش مصنوعی نحوه خنقش ذهن و شناخت در حوادث انرژی بی پایان در درون هرنادیدنی ها واقعی هستندروح و آب حیاتتکامل داروینی هنوز در حامنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از سفر به مریخ در 39 روزهوش مصنوعی از عروسک بازی تست نوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسن ضد اعتیادشکل های متفاوت پروتئین هحقایق ممکن و غیر ممکنحل مشکلبیهوشی در بیماران دچار اگوشت خواری یا گیاه خواریمرگ انتقال است یا نابود شخطر را بپذیرتفاوت های بین زن و مرد فقآیا برای تولید مثل همیشه درمان پوکی استخوانفاصله ی همیشگی تصویر سازنقص در تشخیص هیجانات عامانسانیت در برابر دیگراننرمش های مفید در سرگیجهروش صحبت کردن در حال تکامتابوهای ذهنیمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات مفید قهوهسلول عصبی شاهکار انطباق هوش مصنوعی در تفکر خلاق اشاید درست نباشدتصور ما ازمشکلات و واقعیاز سایه بگذریک پیام منفرد نورون مغزی حریص نباشبا خدا باشگریه ی ابر، رمز طراوت باغمستند جهان متصلدو بیماری روانی خود بزرگ تلاش های جدید در درمان فرآگاهی فراتر از آگاهیدرمان زخم دیابتی با تکنوفرد حساس از نظر عاطفی و بنه به اعدامریشه های مشترک همه ی موجوايا اراده آزاد توهم است یچرا ذرات بنیادی معمولاً تاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال خواب فرد را مستعد سندرم پس از ضربه به سرهوش عاطفی قسمت پنجمشربت رب انارتغییر دادن ژنها آیا روزی استیفن هاوکینگ در تفسیر ژن هوش و ساختارهای حیاتی حس و ادراک قسمت چهل و دومبازگشت از آثار به سوی خدادین اجباریپیچیدگی های مغزمگسمعادله ها فقط بخش خسته کنتمرکز بر هدفآرامش و دانشدریای خداقلب و عقلنوار مغز ترجمه رخدادهای راه بی شکستاین بیمار را باید چه کار نظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر بینش و انتظارات فرمنحنی که ارتباط بین معرفارتوکين تراپی روشی جديد سیاهچاله ها، دارای پرتو جنگ هفتاد و دو ملت همه را هیچ نقطه ای مرکزی تر از اضایعات در عصب زیر زبانیاطلاع رسانی اینترنتیکم کردن کالری روشی سودمنحس و ادراک قسمت پنجاه و شبحثی درباره هوش و تفاوتهدانشمندان موفق به بازگردپیر شدن حتمی نیستمغز و قلب در جنین موش مصنآشنا پنداریدرگیری اعصاب به علت میتوتو تغییر و تحولیقبل از انفجار بزرگنور درونرشد، رسیدن به یک هدف نیستایرادهای موجود در خلقت بهمه چیز، ثبت می شودتاثیر درجه حرارت بر عملکموسیقی هنر مایع استارزش های حقیقی ارزش های غسکته مغزیجهان هوشمندبلندی در ذهن ما درک بلندیهر چیز با هر چیز دیگر در تطبیعت بر اساس هماهنگیکوچ از محیط نامناسبحس و ادراک سی و هفتمبر کسی اعتماد نکن مگر اینداروهای ضد بیماری ام اس وپروژه ی ژنوم انسانیمغز ابزار برتر بقاافزایش سرعت پیشرفت علوم ذهن ما از در هم شکستن منبتوهم فضای خالیلوب فرونتال یا پیشانی مغاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچیز جدید را بپذیرزندگی فعال و مثبت روند آلهمراهی میاستنی با برخی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر مکان زمان یا حافظه زماناز کجا آمده ام و به کجا میسادیسم یا لذت از آزار دادجهان شگفت انگیزبه خوبی های دیگران فکرکنعلم راهی برای اندیشیدن اکیست هیداتید مغزخواندن، دوست روزهای سختبرخی نرمش ها برای درد زانپرسشگری نامحدودداروی جدید ضد میگرنمغز، همه ی واقعیت را نمیبامواجی که به وسیله ی ماشیچگونه به سطح بالایی از هورفلکس وتری با توضیح دکتر توانایی یک فرد، برای تغیلزوم سازگاری قانون مجازاابزار بقا از نخستین همانزیباترین چیز در افزایش سهوش مصنوعی متصل با مغزتاسف بار است انسان، حق خوماجرای جهل مقدساز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین دی گنجینه ای بزرسریعترین کامپیوتر موجودجوسازی مدرنبی ذهن و بی روحعادت کن خوب حرف بزنیکاربرد روباتهای ريز، در مباحث مهم حس و ادراکخواص عجیب لوبیابرداشت مغز ما از گذر زمانآنان که در قله اند هرگز خدر چه مرحله ای از خواب ، رنقش هورمون زنانه استروژنانفجار و توقف تکاملی نشانگاه دوبارهروی و منیزیم در تقویت استتکنولوژی جدید که سلول هامنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانزبان و بیان، در سایه پیشرهوش مصنوعی از عروسک بازی ترازودوناز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقسطح آگاهی، رخدادهای زندگجستجوی هوشیاری در مغز مابیماری ای شبیه آلزایمر و عضلانی که طی سخن گفتن چقدکشف ارتباط جدیدی از ارتبمدل هولوگرافیک ژنرالیزهخارق العاده و استثنایی ببسیاری از بیماری های جدیآیا هوش مصنوعی می تواند ندر دعواها چه میکنی؟فواید روزه داری متناوبنقش روی و منیزیم در سلامتانرژی تاریکنادیدنی ها بیشتر از دیدنروح در جهانی دیگر استتکامل زبانمنابع بی نهایت انرژی در دابزار بقای موجود زنده از سفر به درون سفری زیباهوش مصنوعی از عروسک بازی تست کم هزینه ی بزاق برای از تکینگی تا مغز، از مغز واکسن علیه سرطانشکل پنجم مادهاز تکینگی تا مغز، از مغز واکسنی با تاثیر دوگانه اشکرگزار هر چیزی باش که داحلقه های اسرارآمیزبیوگرافیگیلگمش باستانی کیستمرگ تصادفیخطرات هوش مصنوعیتفاوت های تکاملی در مغز وآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددرمان پوکی استخوانفتون های زیستینقطه ی رسیدن به قلهانسان، گونه ای پر از تضادنرمش های موثر در کمردردروشهای نو در درمان دیسک بتاثیر فکر بر سلامتمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات مفید روزه داریسلول عصبی، در محل خاص خودهوش مصنوعی در خدمت خلق وحشایسته نیست در جیب خود قرتصور از زمان و مکاناز علم جز اندکی به شما دایک پیشنهاد خوب برای آسان حرکات چشم، ترجمه کننده ی با طبیعت بازی نکنگربه شرودینگر و تاثیر مشمشکل از کجاستدو بار در هفته ماهی مصرف تلاش های جدید در درمان سرآپومورفین در پارکینسوندرمان ساده ی روماتیسمفردا را نمیدانیمنه به اعدامریشه های مشترک حیاتای نعمت من در زندگیمچراروياها را به یاد نمی آتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال در شناسایی حروف و سندرم جدایی مغزهوش عاطفی قسمت اولشربت ضد خلطتغییر زودتر اتصالات مغزیاستخوان های کشف شده، ممکژن یا نقشه توسعه مغز و نقحس و ادراک قسمت چهل و سومبازگشت به ریشه های تکاملدین، اجباری نیستپیچیدگی های مغزی در درک زمعجزه های هر روزهتمرکز بر امروزآرامش و سکوندرک فرد دیگر و رفتارهای اقلب یا مغزنوار مغز در فراموشی هاراه طولانی را به سلامت گذاینکه به خاطرخودت زندگی نظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر ترکیبات استاتین (سمنشأ اطلاعات و آموخته ها ارتباط میکروب روده و پارسیاهچاله و تکینگی ابتدایجنگ و تصور از جنگهیچ چیز همیشگی نیستضرورت زدودن افکاراطلاعات حسی ما از جهان، چکمی زاویه ی دیدت را عوض کحس و ادراک قسمت بیست و چهبحثی درباره هوش و تفاوتهدانشمندان نورون مصنوعی سپیراستاممغز و هوش، برترین ابزار بآشنا پنداریدرب بسته با غیر خود باز متو جهانی هستی که خودش را قبرستان ها با بوی شجاعتنوروفیبروماتوزز گهواره تا گورایستادن در برابر آزادی بهمه ی سردردها بی خطر نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکمیلر فیشر نوعی نادر از گیارزش حقیقی زبان قسمت اولسکته ی مغزی در جوانانجهان هوشیاربلوغ چیستهر جا که جات میشه، جات نیطعمه ی شبکه های ارتباط اجکوچک شدن مغز از نئاندرتاحس و ادراک- قسمت پنجاه و برلیتیونداروهای ضد تشنج با توضیح پروژه ی علمی پیوند مغز سامغز از بسیاری حقایق می گرافسردگی و اضطراب در بیماذهن چند جانبه نیازمند نگتوهم فضای خالی یا توهم فضلوتیراستاماپی ژنتیکچیزی منتظر شناخته شدنزندگی هوشمند در خارج از زهمراهی نوعی سردرد میگرنیتاثیر رژیم گیاه خواری بر مکانیک کوانتومی بی معنی از کسی که یک کتاب خوانده سازگاری با محیط بین اجزاجهان شگفت انگیز و بی زمانبه خودت مغرور نشوعلم ساختن برج های چرخانکیست کلوئید بطن سومخواب زمستانی سلول های سربرخی نرمش ها برای زانوپس از اگو یا بعد از نفسداروی جدید ضد الزایمرمغزتان را در جوانی سیم کشامیوتروفیک لترال اسکلروچگونه باغبانی باعث کاهش رفتار مانند بردهتوازن مهمتر از فعالیت زیلزوم عدم وابستگی به گوگل ابزار بقا از نخستین همانزیر فشار کووید چه باید کرهوش مصنوعی و کشف زبان هایتبدیل پلاستیک به کربن و سماجرای عجیب گالیلهاز تکینگی تا مغز از مغز تویروس مصنوعیسرکه انگبین عسلی مفید برجامعه ی آسمانیبی سوادی در قرن 21عادت کردن به نعمتکاش شرف اجباری بود یا حتیمبتکران خودشکوفاخود جسم و یا تصویربرداشتت از جهان رو زیاد آنتی بادی منوکلونال در ددر ناامیدی بسی امید استنقش ویتامین K در ترمیم اسانفجار بزرگ پایان بوده انگاهی بر قدرت بینایی درارویکردهای جدید ضایعات نختکنولوژی جدید که سلول هامنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانزبان و تکلم برخی بیماریههوش مصنوعی از عروسک بازی ترازودوناز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیدسعی کن به حدی محدود نشویحفره در مغزبیماری ای شبیه ام اس مولتغم بی پایانکشف جمجمه ای درکوه ایرهومدل هولوگرافیک تعمیم یافخبر مهم تلسکوپ هابلبسیاری از بیماری های جدیآیا هوش مصنوعی زندگی بشردر سال حدود 7 میلیون نفر فواید روزه داری متناوبنقش روزه داری در سالم و جانرژی تاریک که ما نمی تونادانی در قرن بیست و یکم،روح رهاییتکامل زبانمنابع جدید انرژیابزارهای پیشرفته ارتباط سفر تجهیزات ناسا به مریخ هوش مصنوعی از عروسک بازی تست آر ان اس دز میاستنی گتشنچ پانایوتوپولوس تشنج از تکامل تا مغز از مغز تا وابستگی یعنی قلادهشکست حتمیحمله ویروس کرونا به مغزبیوگرافیگیاه بی عقل به سوی نور میمرگی وجود ندارددفاع از پیامبرتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا تکامل و تغییرات ژنتیدرمان آرتروز با ورزش موضفروتنی معرفتینقطه ای بود و دگر هیچ نبوانعطاف پذیری مکانیسمی علنرمشهای مهم برای تقویت عروشهای شناسایی قدرت شنواتاثیر مشاهده بر واقعیت بمنبع هوشیاری کجاست قسمت اثرات مضر ماری جواناسلولهای ایمنی القا کنندههوش مصنوعی در خدمت خلق وحشادی، پاداش انجام وظیفهتصاویر زیبای رعد و برقازدواج های بین گونه ای، ریک آلل ژنتیکی که از نئاندحرکت چرخشی و دائمی کیهانبالای هر دستی، دستی هستگزیده ای از وبینار یا کنفمشکلات نخاعیدو برابر شدن خطر مرگ و میتلاش های جدید شرکت نورالآپومورفین در پارکینسوندرمان سرگیجه بدون نیاز بفرزندان زمان خودنه بدبخت بلکه نادانریشه های اخلاقای همه ی وجود منچراروياها را به یاد نمی آتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاختلال در شناسایی حروف و سندرم دزدی ساب کلاوینهوش عاطفی قسمت دهمشش مرحله تکامل چشمتغییر عمودی سر انسان از پاستروژن مانند سپر زنان دژن ضد آلزایمرحس و ادراک قسمت نهمبازخورد یا فیدبکدیوار همه اش توهم بودپیوند قلب خوک، به فرد دچامعجزه ی چشمتمساح حد واسط میان مغز کوآرامش عقلدرک نیازمند شناخت خویش اقلب دروازه ی ارتباطنوار مغز در تشخیص بیماری رابطه تشنج و اوتیسماینکه خانواده ات سالم بانظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر تغذیه بر سلامت روامنشاء کوانتومی هوشیاری اارتباط ماده و انرژیسیاهچاله ی منفرد یا سیاهجنگ داده هاهیچ چیز، چقدر حقیقی استضرب المثل یونانیاطلاعاتی عمومی در مورد مکمالگرایی دشمن پیشرفتحس و ادراک قسمت بیست و یکبحثی درباره هوش و تفاوتهدانشمندان یک فرضیه رادیکپیشینیان انسان از هفت میمغز و اخلاقآشناپنداری چیستدرختان چگونه بر تشکیل ابتو جدای از کیهان نیستیقدم زدن و حرکت دید را تغینورون هاي مصنوعی می توانزمین در برابر عظمت کیهاناکنون را با همه ی نقص هایهمه جا خیر بکارتاثیر درجه حرارت بر عملکمیهمانهای ناخوانده عامل ارزش حقیقی زبان قسمت دومسال سیزده ماههجهان های بسیار دیگربلعیدن ستاره توسط سیاهچاهر حرکت خمیده می شود و هر ظهور امواج مغزی در مغز مصکوچکی قلبحس و ادراک- قسمت بیست و پبرنامه و ساختار پیچیده مداروی فامپیریدین یا نورلپروانه ی آسمانیمغز به تنهایی برای فرهنگ افسردگی و ساختار مغزذهن هوشیار در پس ماده ی متوهم لیلیپوتی(ریزبینی)لوزالمعده(پانکراس)مصنوعابتدا سخت ترین استچیزی خارج از مغزهای ما نیزندگی و داراییهندسه ی پایه ایتاثیر رژیم گیاه خواری بر مکانیزمهای دفاعی در براباز آغاز خلقت تا نگاه انساوقتی پر از گل شدی خودت را ستم با شعار قانون بدترین جهانی که نه با یک رخداد و به خودت نگاه کنعلایم کمبود ویتامین E را کپسول ژری لاکتخواب سالم عامل سلامتیبرخی نرمش های گردنآلودگی هوا چالش قرن جدیدداروی سل سپتمغزتان را در جوانی سیمکشامید نیکو داشته باش تا آنچگونه تکامل مغزهای کنونیرفتار وابسته به شکلتوت زیاد بخوریدمقاومت به عوارض فشار خون ابزار بقا از نخستین همانزیرفون داروی ضد ام اسهوش مصنوعی یا حماقت طبیعتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ماده ی تاریکاز تکینگی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز مسرگیجه از شایعترین اختلاجاودانگی مصنوعیبی شرمیعادت بد را ترک کنکتاب گران و پرهزینه شد ولمتواضع باشخودآگاهی و هوشیاريبررسي علل احتمالي تغيير آنزیم تولید انرژی در سلودر هم تنیدگی مرزها و بی منقش ژنتیک در درمان اختلاانقراض را انتخاب نکنیدنگاهی بر توانایی اجزاي برویا و واقعیتتکینگیمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان و شناخت حقیقت قسمت چهوش مصنوعی از عروسک بازی تراشه مغز بدون واسطه ی داز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمرشلیک فراموشیحق انتخاببیماری اسپینال ماسکولار غم بی پایانکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمدل های ریز مغز مینی برینخدا موجود استبشکه ای که ته نداره پر نمآیا هوش ارثی دریافتی از پدر عید نوروز مراقب تصادف فواید زیاد دوچرخه سوارینقش رژیم غذایی بر رشد و اانرژی خلا ممکن استنازوکلسینروزه داری متناوب، مغز را تکامل زبان انسان از پیشیمناطق خاص زبان در مغزابزارهای بقا از نخستین هسفر دشوار اکتشافهوش مصنوعی از عروسک بازی هوش مصنوعی از عروسک بازی تشنج چیستاز تکامل تا مغز، از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغشکستن مرز دور مغزحمایت از طبیعتبیان ژن های اسکیزوفرنی دگیاه خواری و گوشت خوار کدمراقب خودتون و خانواده هدفاع در برابر تغییر ساختتفاوت ایستایی و تکاپوآیا جنین انسان، هوشمندی درمان ام اس(مولتیپل اسکلفروتنی و غرورنقطه بی بازگشتاهرام مصر از شگفتی های جهچرا ماشین باید نتایج را پروشی برای بهبود هوش عاطفتاثیر نگاه ناظر هوشیار بمنبع هوشیاری کجاست قسمت اجزای پر سلولی بدن انسان سلولهای بنیادی مصنوعی درهوش مصنوعی درمانگر کامپیشب سیاه سحر شودتصادف یا قوانین ناشناختهاسکلت خارجی در درمان اختیک جهش ممکن است ذهن انسانحس متفاوتبالاترین هدف از دولتگزارش یک مورد جالب لخته ومشکلات بین دو همسر و برخیدو برابر شدن خطر مرگ و میتلاش هایی در بیماران قطع آب زندگی است قسمت چهارمدرمان سرگیجه بدون نیاز بفرضیه ای جدید توضیح میدهنه جنگ و نه خونریزیرژیم های غذایی و نقش مهم ای آنکه نامش درمان و یادشچراغ های متفاوت و نور یکستاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسماختلالات مخچهسندرم سردرد به دلیل افت فهوش عاطفی قسمت دومششمین کنگره بین المللی ستغییرات منطقه بویایی مغزاسرار آفرینش در موجژنها نقشه ایجاد ابزار هوحس و ادراک قسمت چهارمبازسازي مغز و نخاع چالشی دیوار، از ابتدا توهم بودپیوند مدفوعمعجزه ی علمتنفس هوازی و میتوکندریآرامش(سکوت) stillness و تکاپودرک و احساسقلب روباتیکنوار مغزی روشی مهم در تشخرادیوی مغز و تنظیم فرکاناین، فقط راه توستنظریه ی ریسمانتاثیر حرکات چشم بر امواج مهمان ناخواندهارتباط متقابل با همه ی حیسیاهچاله ی تولید کنندهجنبه های موجی واقعیتهیچ وقت خودت را محدود به ضربه مغزی در تصادف راننداطلاعاتی عمومی در مورد مکمردردحس و ادراک قسمت بیست و دوبحثی درباره احساسات متفادانشمندان ژنی از مغز انسپیشرفت های باور نکردنی دمغز و اخلاقآشتی بهتر استدرختان اشعار زمینتو دی ان ای خاص ميتوکندريقدرت مردمنورون های ردیاب حافظهزمین زیر خلیج فارس تمدنی اکوییفلکسهمیشه چیزی برای تنهایی دتاثیر درجه حرارت بر عملکمیوپاتی و نوار عصب و عضلهارزش حقیقی زبان قسمت سومسانسور از روی قصد بسیاری جهان هایی در جهان دیگربنی عباس، ننگی بر تاریخهرچیز با یک تاب تبدیل به ظرف باید پر شود چه با چرک کوچکترین چیز یک معجزه اسحس و ادراک- قسمت شصت و چهبرنامه ی مسلط ژنها در اختداروی لیراگلوتیدمغز بیش از آنچه تصور میشواقلیت خلاقذهن و زندگیتوهم چیستلیروپریم داروی ترکیبی ضدابتدایی که در ذهن دانشمنچیزی شبیه نور تو نیستزندگی بی دودهندسه ی رایج کیهانتاثیر رژیم گیاهخواری بر ما انسانها چه اندازه نزداز انفجار بزرگ تا انفجار وقتی تو از یاد گرفتن باز ستم، بی پاسخ نیستجهانی که از یک منبع، تغذیبه دنبال رستگاری باشعلایم کمبود ویتامین E را کامپیوتر سایبورگخواب سالم عامل سلامتی و یبرخی یونها و مولکول های مآلودگی هوا و ویروس کروناداروی ضد چاقیمغط یک گیرنده استامید نجاتچگونه جمعیت های بزرگ شکل رفتار اجتماعی انسان، حاصتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمقایسه رقابت و همکاریابزار بقا از نخستین همانزیرک ترین مردمهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتبدیل سلولهای محافط به سماده ی خالیاز تکینگی تا مغز از مغز تویرایش DNA جنین انسان، برسرگردانیجایی برای یاد گرفتن باقی بی عدالتی در توزیع واکسن عادت دادن مغز بر تفکرکتاب زیست شناسی باورمجموعه های پر سلولی بدن مخودآگاهی و هوشیاريبررسی مغز با امواج مادون آواز خواندن در قفس، نشاندر هم تنیدگی کوانتومینقش گرمایش آب و هوا در همانواع سکته های مغزینگاهت را بلند کنرویا و کابوستکامل فردی یا اجتماعیمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان و شناخت حقیقت قسمت اهوش مصنوعی از عروسک بازی تراشه ها روی مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که شلیک فراموشیحقیقت قربانی نزاع بین بی بیماری اضطراب عمومیغیرقابل دیدن کردن مادهکشیدن مادی روشی برای جلومدیون خود ناموجودخدا نور آسمان ها و زمین ابشریت از یک پدر و مادر نیآیا هوش سریعی که بدون احسدرمان نگهدارنده ی اعتیادفیلم کوتاه هیروشیما از هنقش رژیم غذایی در رشد و اانرژِی برای ایجاد اضطرابنباید صبر کرد آتش را بعد روزه داری و التهاب زیانبتکامل ساختار رگهای مغزی مناطق خاصی از مغز در جستجابزارهای بقا ازنخستین همسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک تا کمتشنج و حرکات شبه تشنجی قااز تکامل تا مغز، از مغز توبینار اساتید نورولوژی دشگفت نیست من عاشق تو باشمحوادث روزگار از جمله ویربیان حقیقتگیرنده باید سازگار با پیمراحل ارتقای پله پله کیهدقیق ترین تصاویر از مغز اتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا جهان ذهن و افکار ما مدرمان با سلول های بنیادیفرگشت و تکامل تصادفی محض نمیتوان با بیرون انداختناولویت بندی ها کجاستچرا مردم با زندگی میجنگنروشی جدید در درمان قطع نختاثیر نگاه و مشاهده ناظر منبع هوشیاری کجاست قسمت53اجزایی ناشناخته در شکل گسلام تا روشناییهوش مصنوعی درخدمت خلق وحشبیه سازی میلیون ها جهان تضادهای علمیاسکار، لگوی هوشمندیک رژیم غذایی جدید، می توحس چشایی و بویاییباهوش ترین و با کیفیت تریگشایش دروازه جدیدی از طرمشکلات روانپزشکی پس از سدو داروی جدید برای میاستتلاش در تولید انرژی به رنآب زندگی است قسمت هفتمدرمان سرگیجه بدون داروفساد اقتصادی سیتماتیک درنه روش تقویت مغزرژیم های غذایی و نقش مهم ای جان جان بی تن مرونزاع ها بیهوده استتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسماختلالات حرکتی در انسانسوی ما آید نداها را صداهوش عاطفی قسمت سومشعار و عملتغییرات مغز پس از 40 سالگیاسرار بازسازی اندام هاژنها ، مغز و ارادهحس و ادراک قسمت نوزدهمباغچه ی مندید تو همیشه محدود به مقدپیوند مدفوع در درمان بیممعجزه ی علم در کنترل کرونتنفس هوازی و میتوکندریآزمون تجربی، راهی برای ردرک کنیم ما همه یکی هستیمتو یک معجزه ایقلب را نشکننوار مغز، مفید و بی خطرراز تغییراینترنت بدون فیلتر ماهوانظریه تکامل در درمان بیمتاثیر دوپامین و سروتونینمهندسی ژنتیک در حال تلاش ارتباط چاقی و کاهش قدرت بسیاهچاله، سیاه خالص یا پجنسیت و تفاوت های بیناییهیچ کاری نکردن به معنی چیضررهای مصرف شکر و قند بر اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نکمردرد ناشی از تنگی کاناحس و ادراک قسمت بیست و سوبحثی درباره احساساتی غیردانشمندان پاسخ کوانتومی پیشرفت های جدید علوم اعصمغز و سیر تکامل ان دلیلی آغاز فرایند دانستندرد و درستو در میانه ی جهان نیستی قدرت و شناخت حقیقتنوروپلاستیسیتی چیستزمان چیستاکسی توسین و تکامل پیش اهمیشه چشمی مراقب و نگهباتاثیر درجه حرارت بر عملکمیوتونیک دیستروفیارزش خود را چگونه میشناسسانسور بر بسیاری از حقایجهان یکپارچهبه قفس های سیاهت ننازهز ذره، یک دنیاستظرفیت مغز چقدر استکووید نوزده و خطر بیماری حسن یوسف باغچه ی منبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱داروی تشنجی دربارداریمغز برای فراموشی بیشتر کاقیانوس نادانیذهن و شیمی بدنتوهم و خیاللیس دگرامفتامین یا ویاسابتذال با شعار دیننکاتی در مورد تشنجزندگی در جمع مواردی را برهندسه بنیادینتاثیر رژِیم غذایی بر میگما انسانها چه اندازه نزداز بار خود بکاه تا پرواز وقتی خودت را در آینه دیدیستون فقرات انسان دو پا جلجهانی در ذهنبه زودی شبکه مغزی به جای علائم عصبی آلزایمر، با اکاهش میل جنسی در ام اسخواب عامل دسته بندی و حفطبرخی اثرات مضر ویتامین دآلودگی هوا و پارکینسونداروی ضد چاقینفرت، اسیب به خود استامید یا ناامیدی؟چگونه جمعیت های بزرگ شکل رقیبی قدرتمند در برابر متوسعه برخی شغل ها با هوش مقابله ی منطقی با اعتراضابزار بقا از نخستین همانزیست شناسی کل در جزء فراکهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتبر را بردارماده ای ضد التهابیاز تکینگی تا مغز از مغز تویشن پروسربازان ما محققا غلبه می جایی خالی نیستبیمار 101 ساله، مبتلا به سعارضه جدید ویروس کرونا سکتاب طبیعت در قالب هندسهمجرم، گاهی قربانی استخودت را از اندیشه هایت حفبررسی و اپروچ جدید بر بیمآینه در اینهدر هم تنیدگی کوانتومی و پنقش پیش زمینه ها و اراده انیس بی کسانچالش هوشیاری و اینکه چرا رویا و خبر از آیندهتکامل مادی تا ابزار هوشممنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان و شناخت حقیقت قسمت دهوش مصنوعی از عروسک بازی تراشه ی هوش مصنوعی در مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجرشنا در ابهای گرم جنوب نیاحقیقت آنطور نیست که به نظبیماری بیش فعالیغرور و علمکشتن عقیده ممکن نیستمدیریت اینترنت بر جنگخدا بخشنده است پس تو هم ببعد پنجمآیا هشیاری کوانتومی وجوددرمان نابینایان آیا ممکنفیلمی بسیار جالب از تغیینقش زنجبیل در جلوگیری از انسولیننبرو و انرژی مداومروزه داری و بیمار ی ام اس تکامل شناخت انسان با کشفمنبع نور واقعی و ثابت، حقابزارهای بقای موجود زندهسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزارهای بقای از نخستین سفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک تا کمتشنج به صورت اختلال رفتااز تکامل تا مغز، از مغز توجود قبل از ناظر هوشمندشگفت انگیز بودن کیهانحکمت الهی در پس همه چیزبیداری معنوی یعنی دوستی گالکانزوماب، دارویی جدیمرز مرگ و زندگی کجاستدل به دریا بزنتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا جهش های ژنتیکی، ویرودرمان تومورهای مغزی با افراموش کارها باهوش تر هسنمیتوان بر سیاه سیاه نوشاولین قدم شناخت نقص های خچرا مغز انسان سه هزار سالروشی جدید در درمان نابینتاثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماحیای بینایی نسبی یک بیمسلاح و راهزنیهوش مصنوعی ساخته هوش طبیشبیه سازی سیستم های کوانتظاهر خوابیده ی مادهاساس انسان اندیشه و باور یکی از علل محدودیت مغز امحس و ادراک (قسمت اول )باور و کیهان شناسیپل جویی اصفهانمشکلات روانپزشکی در عقب دو سوی واقعیتتلاشی برای درمان قطع نخاآب زندگی است قسمت اولدرمان سرطان با امواج صوتفشار و قدرتچه زیاد است بر من که در ایرژیم ضد التهابیایمونوگلوبولین وریدی IVIgنزاع بین جهل و علم رو به پتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسماختلالات صحبت کردن در انسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش عاطفی قسمت ششمصبور باشاصفهان زیباژنهای مشترک بین انسان و وحس و ادراک قسمت هفتمبترس از اینکه کسی، به درگدیدن خدا در همه چیزپیوند مغز و سر و چالشهای معجزه در هر لحظه زندگیتنفس بدون اکسیژنآزمون ذهنی گربه ی شرودیندرک احساسات و تفکرات دیگتو یک جهان در مغز خودت هسقوی تر باشنوار مغز، ترجمه ی فعالیت راست دستی و چپ دستیاینترنت، حقیقت جامعه ی فنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر دپاکین بر بیماری ممهندسی بدنارتباط هوش ساختار مغز و ژسیاره ی ابلهانجنسیت و تفاوت های بیناییهیچ کس مانند تو نگاه نمیکضررهای شکر بر سلامت مغزاعتماد به خودکمردرد و علل آنحس و ادراک قسمت بیستمبحران ذهن فیلمی قابل تامدانشمندان اولین سلول مصنپیشرفت در عقل است یا ظواهمغز کوانتومیآغاز فصل سرما و دوباره تکدرد باسن و پا به دلیل کاهتوقف؛ شکستقدرت کنترل خودنوروز مبارکزمان و مکان، ابعاد کیهان اکسکاربازپین در درمان تشهمیشه اطمینان تو بر خدا بتاثیر درجه حرارت بر عملکمیگرن و پروتئین مرتبط با از فرد ایستا و متعصب بگذرسانسور ذهنجهان یکپارچهبه مغز خزندگان خودت اجازهزینه ای که برای اندیشیدعقل مجادله گرکودک هشت ساله لازم است آدحساسیت روانی متفاوتبرین نت به جای اینترنتپرواز از نیویورک تا لوس آداروی جدید ALSمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟الکترومغناطیس شنوایی و هذهن پر در برابر آگاهیتوهم وجودلا اکراه فی الدینابداع دی ان ای بزرگترین دچگونه مولکول های دی ان ایزندگی در سیاهچالههندسه در پایه ی همه ی واکتاثیر سلامت دستگاه گوارشما اکنون میدانیم فضا خالاز بحث های کنونی در ویروسوقتی خورشید هست شمع به کاستارگانی قبل از آغاز کیهجهان، تصادفی نیستبه زیر پای خود نگاه نکن بعلت خواب آلودگی بعد از خوکاهش مرگ و میر ناشی از ابخواص فلفل سبزبرخی اختلالات عصبی مثانهآلزایمرداروی ضد تشنج با قابليت تنقاشی هایی با بوی گذشته یامید جدید بر آسیب نخاعیچگونه حافظه را قویتر کنیرقابتی بی هدف یا رقابتی هتوصیه های سازمان بهداشت مقابله با کرونا با علم اسابزار بقا از نخستین همانزیست شناسی باور حقیقت یا هوش مصنوعی الفاگوتحریک عمقی مغزماده، چیزی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت فیزیکی، تابعی از سربرولایزینجاذبهبیمار مرکز تنفس سلولیعجول نباشکتاب، سفری به تاریخمحل درک احساسات روحانیخودروهای هیدروژنیبررسی ژنها در تشخیص بیماآیندهدر هم تنیدگی کوانتومی و دنقش پیشرفته ی سلول های بنانگشت ماشه ایچالش هوشیاری و اینکه چرا رویا بخشی حقیقی از زندگی تکامل مداوممنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان و شناخت حقیقت قسمت سهوش مصنوعی از عروسک بازی تراشه ی بیولوژِیکاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتشناخت و معرفت، و نقش آن دحقیقت افرادبیماری تی تی پیغربال در زندگیگل خاردار، زیباستمداخله ی زیانبار انسانخدای رنگین کمانبعد از کروناآیا واکنش های یاد گرفته ودرمان های اسرار آمیز در آفیروز نادرینقش زبان در سلطه و قدرت اانسولین هوشمندچت جی پی تیروزه داری سلول های بنیادتکامل، نتیجه ی برنامه ریمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکثیر سلول در برابر توقف منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزارهای دفاعی و بقای موسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک تا کمتشنج عدم توازن بین نورون از تکامل تا مغز، از مغز توراپامیل در بارداریشگفت زده و حیران باشحافظه میتواند بزرگترین دبیداری و خواب کدام بهتر اگام کوچک ولی تاثیرگذارمرز بین انسان و حیوان کجادلایلی که نشان میدهد ما بتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجدرمان تشنجفراموشی همیشه هم بد نیستنمای موفقیتاولین مورد PML به دنبال تکچرا مغزهای ما ارتقا یافت روشی جدید در درمان سکته متاثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاحیای بینایی نسبی یک بیمسلسله مباحث هوش مصنوعیهوش مصنوعی، کیفیت فریب مشبکه های مصنوعی مغز به درتظاهری از ماده است که بیداستفاده از مغز، وزن را کمیافته های نوین علوم پرده حس و ادراک (قسمت دوم )باید از انسان ترسیدپل خواجو اصفهانمشاهده گر جدای از شیء مشادولت یا گروهکتلاشی تازه برای گشودن معآب زندگی است قسمت دومدرمان ضایعات نخاعیفشار روحی، همیشه بد نیست نه عدم مطلق بلکه عدم با قرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وایمپلانت مغزینزاع بین علم و نادانی رو تاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسماختلالات عضلانی ژنتیکسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش عاطفی بیشتر در زنانصبور باشاصل بازخوردژنهای هوش ، کدامندحس و ادراک قسمت هفدهمبحتی علمی درباره تمایل بدیدگاه نارسای دوگانه ی مپیوند اندام از حیوانات بمعرفی مورد نادر بیماری گتنها مانع در زندگی موارد آزمون ذهنی گربه شرودینگردرک تصویر و زبان های مخلتتو کجای جهانیقیچی ژنتیکینوار عصب و عضلهرجزخوانی هایی که امروز بایندرالنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر داروهای ضد التهاب مهربانی، شرط موفقیتارتباط پیوسته ی جهانسیاره ابلهانجهل مقدسهیچ کس حقیقت را درون مغز ضعیف و قویاعتماد به خودکمردرد با پوشیدن کفش مناحس و ادراک قسمت دهمبخش فراموش شده ی حافظهدانشمندان تغییر میدان مغپیشرفت ذهن در خلاقیت استمغز آیندگان چگونه است ؟آغاز مبهم آفرینشدرد زانو همیشه نیاز به جرتولید مولکول جدید توسط هقدرت انسان در نگاه به ابعنوروز یا روز پایانیزمان و گذر آن سریع استهمیشه به آنچه داری، خوشنتاثیر درجه حرارت بر عملکمیگرن و خواباز مخالفت بشنوساهچاله ها تبخیر نمیشودجهان کنونی و مغز بزرگتریبه نقاش بنگرهزینه سنگین انسان در ازاعقل در جهان جدید، عجیب اسکودک ایرانی که هوش او از خفاش کور و انسان بینا؟برای یک زندگی معمولیپروتئین های ساده ی ابتداداروی جدید s3 در درمان ام مغز بزرگ چالش است یا منفعالکتروتاکسی(گرایش و حرکذهن تو همیشه به چیزی اعتقتوهم وجودلاموژین داروی ضد اوتیسم؟ابزار هوش در حال ارتقا ازچگونه میتوان با قانون جنزندگی زمینی امروز بیش از هندسه زبانِ زمان استتاثیر عصاره تغلیظ شده گیما از اینجا نخواهیم رفتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکوقتی ریشه ها عمیقند از چیسخن نیکو مانند درخت نیکوجهش های ژنتیکی مفید در سابه سیاهی عادت نکنیمعماد الدین نسیمی قربانی کاهش التهاب ناشی از بیماخواص منیزیمبرخی اصول سلامت کمرآملودیپین داروی ضد فشار داروی ضد تشنج با قابليت تچقدر به چشم اعتماد کنیمامید درمان کرونا با هماننگاه من، نگاه تو و یا حقیرموزی از نخستین تمدن بشرتوصیه های غیر دارویی در سملاحظه های اخلاقی دربارهابزار بقا از نخستین همانزیست، مرز افق رویداد هستهوش مصنوعی اکنون می توانتحریک عمقی مغز در آلزایمماده، چیزی بیش از یک خلا از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چند سویهسردرد میگرنجاذبه و نقش آن در شکلگیریبیماری لبر و نابینایی آنعدم توقف تکامل در یک انداکتابخانهمحل درک احساسات روحانی دخورشید مصنوعیبررسی بیماری التهابی رودآینده ی انسان در فراتر ازدر هر سوراخی سر نکنALS نگاهی کامل بر بیماری ونقش آتش در رسیدن انسان بهانگشت نگاری مغز نشان میدچالش هوشیاری و اینکه چرا رویا تخیل یا واقعیتتکامل چشممنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان جانسوزهوش مصنوعی از عروسک بازی تربیت کودکان وظیفه ای مهاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده توشناخت حقیقت یا آرزوهای گحقیقت انسانبیماری خود ایمن اعصاب محمقالاتگل درون گلدانمدارک ژنتیکی چگونه انسانخدایی که ساخته ی ذهن بشر بعد از کروناآیا یک، وجود دارددرمان های بیماری آلزایمرفیزیک مولکولها و ذرات در نقش زبان در سلطه و قدرت اانسان قدیم در شبه جزیره عچت جی پی تیروزهای بد باقی نمیماندانسان میوه ی تکاملنتایج نادانی و جهلروزهای سختتأثیر نیکوتین سیگار بر ممنبع هوشیاری کجاست قسمت ابعاد و نیازهای تکاملیسفری به آغاز کیهانهوش مصنوعی از عروسک تا کمتشویق خواندن به کودکاناز تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قشگفتی های نقشه ی ژنتیکیحافظه های کاذببیست تمرین ساده برای جلوگامی در درمان بیماریهای مرز جدید جستجو و اکتشاف، دنیا فریب و سرگرمیتقلید از روی طبیعتآیا خداباوری محصول تکاملدرمان جدید ALSفراموشی و مسیر روحانینمایش تک نفرهاولین مورد پیوند سر در انچرا ویروس کرونای دلتا واريتوکسيمب در درمان ام استاثیر ویتامین دی بر بیمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاحتیاط در ورزش زانو در خاسلطان جنگل یا صاحب ملکوتهوش مصنوعی، اتفاقات و تحشبکیه های مصنوعیتعویض دارو در تشنجاستفاده از نظریه ی تکامل یاد گرفتن مداومحس و ادراک قسمت 67بابا زود بیاپلاسمای غالبمشاهده آینده از روی مشاهدونپزیل در بیماران قلبی تلاشی جدید در درمان ام اسآب زندگی است قسمت سومدرمانهای بیماری پارکینسفضا و ذهن بازنهایت معرفت و شناخت درک عرژیم غذایی سالم و ضد التهایمپلانت مغزی و کنترل دو نزاع بین علم و جهل رو به پتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسماختراع جدید اینترنت کوانسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتغییرات آب و هوایی که به هوش عاطفی در زنان بیشتر اصبر لازمه ی پیروزی استاصل در هم تنیدگی و جهانی ژنهای حاکم بر انسان و انسحس و ادراک قسمت هجدهمبحث درباره پیدایش و منشا دیروز و امروزپیوند اندام حیوانات به امعرفت و شناختتنها در برابر جهانآزادی در چیستدرک حقیقت نردبان و مسیری تو کز محنت دیگران بی غمیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنوار عصب و عضلهرحم مصنوعیایپیداکریننعناعتاثیر داروی ضد تشنج سدیم موفقیت هوش مصنوعی در امتارتباط انسانی، محدود به سیاره ابلهانجهان فراکتالهیچ اندر هیچطلوع و حقیقتاعتماد بی موردکنفرانس تشنج هتل کوثر اصحس و ادراک قسمت دوازدهمبخش های تنظیمی ژنومدانشمندان روش هاي جدیدی پیشرفتی مستقل از ابزار همغز اندامی تشنه ی انرژی اإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدردهای سال گذشته فراموش تولید مثل اولین ربات های قدرت ذهننورالژیزمان و صبرهمیشه داناتر از ما وجود دتاثیر درجه حرارت بر عملکمیگرن و روزه داریاز نخستین همانند سازها تسایه ی هوشیاریجهان کاملی در اطراف ما پربه نقاش بنگرهزاران سال چشم های بینا وعقل سالمکودکان مهاجرخفاش با شیوع همه گیری جدیبرای پیش بینی آینده مغز دپروتز چشمداروی جدید لنفوم و لوکمیمغز بزرگ چالشهای پیش روالکترودهای کاشتنیذهن خود را مشغول هماهنگیتوهم بی خداییلایو دوم دکتر سید سلمان فابزار بقا از نخستین همانچگونه مغز ما، موسیقی را پزندگی زودگذرهندسه، نمایشی از حقیقتتاریک ترین بخش شبما اشیا را آنطور که هستنداز تلسکوپ گالیله تا تلسکوقتی شروع به بیدار شدن میسخن و سکوتجهش های ژنتیکی غیر تصادفبه سخن توجه کن نه گویندهعنصر اصلی تعیین واقعیتکاهش حافظه هرچند فرایندیخواص میوه ی بهبرخی اطلاعات روانشناسی مآموزش نوین زبانداروی ضد تشنج توپیراماتنقش قهوه در سلامتیامیدهای جدید برای بازیابنگاه مادی غیر علمی استرمز و رازهای ارتباط غیر کتوصیه هایی در مصرف ماهیملاحظات بیهوشی قبل از جرابزار بقا از نخستین همانزاویه نگاه ها یکسان نیستهوش مصنوعی از عروسک های بتداوم مهم است نه سرعتاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستسردرد میگرن در کودکانجبران از دست رفته هابیماری میاستنی گراویسعدم تعادل دوپامین، فقط بکجای مغز مسئول پردازش تجمحدودیت چقدر موثر استخوش قلبی و مهربانیبررسی سیستم تعادلی بدن اآینده ی علم و فیزیک در60 ثدر والنتاین کتاب بدید همNVG 291نقش انتخاب از طرف محیط، نانتقال ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا رویا حقی از طرف خداتکامل و ارتقای نگاه تا عممنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان ریشه هایی شناختی اسهوش مصنوعی از عروسک بازی ترجمه فعالیت های عضله به از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمرشناخت درون، شناخت بیرون؛حقیقت اشیابیماری دویکتاثیر ویتامین دی بر بیماگل زندگیمروری بر تشنج و درمان هایخدایا جز تو که را دارمبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا کیهان می تواند یک شبیدرمان های بیماری اس ام ایفیزیک هوشیارینقش سجده بر عملکرد مغزانسان ها می توانند میدان نجات در اعتماد به خودروزهای سخت میگذردتأثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری کجاست قسمت ابعاد اضافه ی کیهانسقوط درون جاذبه ای خاص، چهوش مصنوعی از عروسک تا کمتشخیص ژنتیکی آتروفی های از تکامل تا مغز، از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریشگفتی های زنبور عسلحافظه و اطلاعات در کجاست بیش از نیمی از موارد انتقگامی در درمان بیماریهای مرزهای حقیقی یا مرزهای تدنیا مکانی بسیار اسرارآمتقلید از طبیعتآیا دلفین ها می تواند از درمان جدید مولتیپل میلومفراموشی آرمانچند نرمش مفید برای کمردراولین هیبرید بین انسان و چرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک ریه زغالیتاثیر ویروس کرونا بر مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاحتیاط در تعویض داروهاسم زنبور ، کلیدی برای وارهوش احساسیشباهت مغز و کیهانتعامل انسان و هوش مصنوعیاستفاده از هوش مصنوعی در یاد بگیر فراموش کنیحس و ادراک قسمت 74باد و موجپمبرولیزوماب در بیماری چمشاهدات آمیخته با اشتباهتمایل زیاد به خوردن بستنآب، زندگی است(قسمت پنجم)درماندگی به دلیل عادت کرفضای قلب منبع نبوغ استنهایت در بی نهایترژیم غذایی ضد التهابیایمپلانت مغزی کمک میکند نسبیت عام از زبان دکتر برتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمادامه بحث تکامل چشمسوخت هیدروژنی پاکتغییرات تکاملی سر انسان هوش عاطفی در زنان بیشتر اصبر و واقعیتاصل علت و تاثیرکفش و کتابحس و ادراک قسمت هشتمبحثي درباره هوش و تفاوتهدیسک گردنپیوند سر آیا ممکن استمغز فکر میکند مرگ برای دیتنهاییآزادی عقیده، آرمانی که تدرک دیگرانتو پیچیده ترین تکنولوژی قانون مندی نقشه ژنتیکی منوار عصب و عضلهرحم مصنوعیایا کوچک شدن مغزانسان الهفت چیز که عملکرد مغز تو تاثیر درجه حرارت بر مغزموفقیت در تفکر استارتباط از بالا به پایین مسیب یکسان و دیدگاه های متجهان قابل مشاهده بخش کوچهیچگاه از فشار و شکست نترطلای سیاهاعتیاد و تلاش های درمانی کنگره بین المللی سردرد دحس و ادراک قسمت سومبخش بزرگی حس و ادراک ما ادانشمندان روشی برای تبدیپپوگستمغز انسان ایا طبیعتا تماافت فشار خون ناگهانی در ودردی که سالهاست درمان نشتولید یا دریافت علمقدرت شناختی انسان، محدوداگر فقط مردم میفهمیدند کنورالژی تریژمینالزمان واقعیت است یا توهمهمیشه راهی هستتاثیر درجه حرارت بر عملکمیگرن سردردی ژنتیکی که باز نخستین همانند سازها تسایه را اصالت دادن، جز فرجهان پیوستهبه نادیدنی ایمان بیاورهستي مادي ای که ما کوچکترعقلانیت بدون تغییرکودکان میتوانند ناقل بی خلا، حقیقی نیستبرای اولین بار دانشمندانپروتز عصبی برای تکلمداروی جدید میاستنی گراویمغز بزرگ و فعال یا مغز کوالگو نداشتیمذهن خالی از شلوغی افکارتوهم تنهاییلازم است هیچ کاری نکنیدابزار بقا از نخستین همانچگونه مغز پیش انسان یا همزندگی سلول در بدن، جدای اهنر فراموشیتاریکی من و تو و گرد و غباما به جهان های متفاوت خوداز تکنیکی تا مغز از مغز تویتنام نوعی کرونا ویروس سخن پاک و ثابتجهش های بیماری زا، معمولبهبود حافظه پس از رخدادهعوامل موثر در پیدایش زباکاهش دوپامین عامل بیماریخواص هلو برگ هلوبرخی بیماری ها که در آن بآمارهای ارائه شده در سطح داروی ضد جنون در درمان تینقش مهاجرت در توسعه نسل اامیدوار باش حتی اگر همه چنگاه محدود و تک جانبه، مشرمز گشایی از اتصالات مغزتوضیحی ساده در مورد هوش مممانتین یا آلزیکسا یا ابابزار بقا از نخستین همانزاوسکا درمان گوشرهوش مصنوعی از عروسک های بتداخل مرزها و صفات با بیناز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستسردرد میگرنی در کودکانجدا کردن ناخالصی هابیماری های میتوکندریعدم درککرونا چه بر سر مغز می آورمحدودیت های حافظه و حافظخوش خیالی و خوش بینیبررسی علل کمر درد در میانآینده با ترس جمع نمیشوددر یک فراکتال هر نقطه مرکفقر داده ها در هوش مصنوعینقش اتصالات بین سلولهای انتروپی و هوشیاریچالش های ایستادن بر دو پارویاها از مغز است یا ناخوتکامل و ریشه ی مشترک خلقتمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان شناسی مدرن در سطح سلهوش مصنوعی از عروسک بازی ترجمه ی فعالیت های عضله باز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیدشناسایی تاریخچه ی تکاملیحقیقت تنها چیزی است که شابیماری دیستروفی میوتونیصفحه اصلیگلوله ی ساچمه ایمرکز هوشیاری، روح یا بدن خرما منبع بسیار خوب آنتی بعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا گذشته، امروز وآینده درمان های جدید ALSفیزیک و هوشیارینقش غذاها و موجودات دريانقش غذاها و موجودات درياانسان یک کتابخانه استنجات در راستگوییروش مقابله مغز با محدودیتأثیر شیرینی های حاوی لومنبع هوشیاری کجاست قسمت ابعاد بالاترسقوط زیگزاگی یا ناگهانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمتشخیص آلزایمر سالها قبل از تکامل تا مغز، از مغز تورزش و میگرنشانس یا نتیجه ی تلاشحافظه و اطلاعات در کجاست بیشتر کمردردها نیازی به گاهی لازم است برای فهم و مزایای شکلات تلخ برای سلدنیای شگفت انگیز کوانتومتقویت مغز با ورزشآیا دلفین ها میتوانند بادرمان جدید میگرن با انتی فرایند پیچیده ی خونرسانیچند جهانیاولین تصویر در تاریخ از سچرا پس از بیدار شدن از خوریواستیگمینتاثیر ژنها بر اختلالات خمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاحساس گذر سریعتر زمانسماگلوتید داروی کاهش دهنهوش احساسیشباهت مغز با کیهان مادیتعامل انسان با هوش مصنوعاستفاده از انرژی خلایادگیری مهارت های جدید دحس و ادراک قسمت 75باد غرور و سر پر از نخوت وپنج اکتشاف شگفت آور در مومطالبه ی حق خودتمایز یا کشف یگانگیآتاکسیدرها بسته نیستفضای خالی ای وجود نداردنهادینه سازی فرهنگ اختلارژیم غذایی ضد دردایمپلانت نخاعی میتواند دچسبیدن به خود، مانع بزرگ تاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسماداراوون تنها داروی تاییسودمندی موجودات ابزی بر تغذیه بر ژنها تاثیر داردهوشمندی کیهانصبر بسیار بایداصل عدم قطعیت از کوانتوم کل اقیانوس در یک ذرهحس و ادراک قسمت هشتاد و نبحثی جالب درباره محدودیتدیستونی قابل درمانپیوند سر برای چه بیمارانمغز قلبتنهایی رمز نوآوری استآزار حقیقیدرک درست از خود و هوشیاریتو آرامش و صلحیقانون گذاری و تکاملنوار عصب و عضلهرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرایا این جمله درست است کسیهفت سین یادگاری از میراث تاثیر درجه حرارت بر عملکمولکول ضد پیریارتباط بین هوش طبیعی و هوسیر آفرینش از روح تا مغز جهان موازی و حجاب هاهیپرپاراتیروئیدیسمطوفان فقر و گرسنگی و بی سکنگره بین المللی سردرد دحس و ادراک قسمت سی و هشتمبخش بزرگتر کیهان ناشناختدانش، قفل ذهن را باز میکنپایان، یک آغاز استمغز انسان برای ایجاد تمدافت هوشیاری به دنبال کاهدرس گرفتن از شکست هاتولید پاک و فراوان انرژیقدرت عشقاگر میدانی مصیبت بزرگتر نوزاد ناشنوای متولد شده،زمان پلانکهمیشه عسل با موم بخوریمتاثیر درجه حرارت بر عملکمیگرن شدید قابل درمان اساز نخستین همانند سازها تساخت سلول عصبی حتی پس از جهان پیوستهبه هلال بنگرهستی ما پس از شروعی چگال عقیده ی بی عملکودکان گذشته به آینده فکخلا، خالی نیستبرای تمدن سازی، باید در بپرورش مغز مینیاتوری انساداروی جدید آلزایمرمغز بزرگترین مصرف کننده الگو و عادت را بشکن و در اذهن سالمتوهم جداییلبخند بزن شاید صبح فردا زابزار بقا از نخستین همانچگونه هموساپينس بر زمین زندگی، مدیریت انرژیهنر حفظ گرهتاریکی و نورما با کمک مغز خود مختاريماز تکینگی تا مغز و از مغز ویتامین E برای فعالیت صحسخت ترین حصارجهش تمدنی عجیب و شگفت انسبهداشت خوابعوامل ایجاد لغت انسانی و کاهش سن بیولوژیکی، تنها خواص هندوانهبرخی بیماری های خاص که بدآن چیزی که ما جریان زمان دارویی خلط آورنقش میدان مغناطیسی زمین امیدوارینگاه کلی نگررمز پیشرفت تواضع است نه طتوضیحات دکتر فاطمی در مومن و وجود توهمیابزار بقا از نخستین همانزبان فرایند تکاملی برای هوش مصنوعی از عروسک های بترقی واقعی یا شعار ترقیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت های متفاوتسردرد و علتهای آنجدایی خطای حسی استبیماری های مغز و اعصاب و عدالت برای من یا برای همهکریستال هامحدودیت درک انسانخوشبختی چیستبرطرف کردن خشونت را از خاآیا فراموشی حتمی استدر کمتر از چند ماه سوش جدفلج نخاعی با الکترودهای نقش تیروئید در تکامل مغزانتظار گذر تندباد؟چالش کمبود اندام برای پیرویاهای پر رمز و حیرتی درتکامل ابزار هوش ، راه پر منابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقای موجود زنده از زبان شناسی نوین نیازمند هوش مصنوعی از عروسک بازی ترجمه ای ابتدایی از اسرااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژنشناسایی سلول های ایمنی احقیقت خواب و رویابیماری سلیاکسوالات پزشکیگلوئونمرکز حافظه کجاستخسته نباشی باباتفکر قبل از کارآیا پیدایش مغز از روی تصادرمان های جدید میگرنفیزیک آگاهی