دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

گذر زمان کاملا وابسته به محیط و نگاه ماست

بسم الله الرحمن الرحيم
والحمد لله رب العالمين
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Ali Alansari
نوشت :
السلام عليكم مولاي ورحمة الله وبركاته

از خدای عز و جل می خواهم که ای مولایم! به زودی گشایش تو را برساند و قلب مادرت، فاطمه زهرا ع را شاد کند. او نزدیک و اجابت کننده است.

در بسیاری موارد وقتی با ملحدین درباره دلایل اثبات وجود خدا گفتگو می کنیم، به سوی اموری می روند- که مختص به برخی معجزات است و در قرآن ذکر شده و از جمله این معجزات، سالهای طولانی ای است که انبیا به خصوص نوح ع زیسته اند و دیدم این سوال را برادرمان عیسی از جمهوری صرب، در انجمن های انصار امام مهدی ع به شما عرضه کرده بود، و می خواهم آن را برای شما نقل کنم و از شما می خواهم با جواب دادن، آن بر ما تفضل کنید چون در بحث با ملحدین برای ما مفید است

و مولایم از شما عذر می خواهم که وقت تان را گرفتم و از خدا می خواهم که ما را از کسانی قرار دهد که به ولایت محمد و آل محمد صلوات ربی علیهم اجمعین، چنگ می زنند و از شهیدان زیر پرچم شما گرداند!

سوال : السلام عليكم ورحمة الله وبركاته ای مولای من!

از شما می خواهم که به این مسئله- که در فهم آن دچار مشکل شده ام- پاسخ دهید.

در جریان فرایند فرگشت و تکامل، هوموساپینس از موجوداتی کمتر از خود فرگشت یافته است و نسل به نسل فرگشت یافته تر و تکامل یافته تر شد تا آنکه مغزش به حجم و قدرت مطلوب رسید.

چگونه سن طولانی ای- که انبیای قبلی مانند نوح ع زندگی کردند- قابل تفسیر است تا آنجا که خدای سبحان در قرآن کریم بیان می کند که نوح ع، قومش را 950 سال دعوت کرد آیا این سالها از سالهای این دنیا است؟

و نیز روایاتی از اهل بیت ع هست که نوح ع بین 2000 تا 2500 سال عمر کرد ... به همین ترتیب در کتاب مقدس ثبت است که انسانهای اولیه عمری بیش از عمر بشر امروز داشتند .... آیا ای مولای من !این مطلب درست است؟ و آیا خدای سبحان، عمر برگزیدگان خود را مانند نوح ع، زیاد می کند؟ و اگر این گونه است آیا اجداد نزدیک به آدم ع، عمر طولانی تری داشتند؟ یا این مطلب از متشابهات است؟ چگونه این مطلب با نظریه فرگشت تناسب دارد؟ از شما می خواهم که توضیح دهید.

خدای سبحان و متعال در گشایش شما تسریع کند ان شاء الله. مشتاق دیدار شما هستم

عیسی- جمهوری صرب

جواب سید احمد الحسن یمانی ع:
وعليكم السلام ورحمة الله وبركاته

از خدا می خواهم، شما را موفق گرداند و خطایتان را ببخشاید و خدا به تو و عیسی بهترین پاداش نیکوکاران را بدهد. چون ما ضرورت وجود اله و خدا را با دلایل علمی ثابت کرده ایم و الحاد و بی خدایی علمی را به روش علمی مورد مناقشه قرار دادیم، هر ملحدی- که بر اساس استدلال علمی، نسبت به وجود خدا، الحاد و کفر ورزد- لازم است به صورت علمی و درست و دقیق، بر مناقشه و بحث علمی و استدلال علمی من جواب بیاورد یا آن- که اقرار کند، آنچه اثبات کردیم، حق است- و اگر جز این باشد، معاندی جدال کننده خواهد بود- که به دنبال شناخت حقیقت- آنگونه که هست- نمی باشد و جز شخصی بیهوده جو نیست.

همان گونه که امروز ژنها به تفصیل شناسایی شده اند، عمر انسان در گذشته، به دقت و به صورت علمی شناخته شده است و شکی در آن نیست و دانشمندان، علت ژنتیکی آن را می شناسند و می دانند چرا و کی سلولها رو به پیری می روند و جسم انسان متلاشی می شود و آنها جستجوهایی را در تلاش برای جهش ژنتیکی برای طولانی کردن عمر انسان انجام داده اند و ممکن است، روزی به این هدف برسند.

به همین ترتیب آنها کاملا همانگونه- که تو طول خط کشی را که در دست توست می دانی- به صورت قطعی می دانند که انسان در زمان نوح ع و پیش از آن، هزار سال و یا حتی عددی نزدیک به هزار سال عمر نکرده است.

اما مسئله عمر نوح ع و دیگر مسائلی که با واقعیت علمی مخالف است، اشکالی بر آنچه اثبات کردیم یعنی وجود خدا، وارد نمی کند زیرا ما به صورت بسیار مختصر و صحیح، می توانیم بگوییم، خدا معجزاتی را ایجاد کرده است، هرچند برخی از آنها با واقعیت علمی در تضاد باشد، زیرا آنها حالاتی فردی است و هدف از این معجزات، ایجاد انسانیت همراه با آدمیت، بر مبنای ایمان به خدایی است- که هستی را آفرید.

طبیعتا، این استدلال، همراه با این واقعیت است -که برخی از این امور اصلا معجزه نیستند- بلکه اموری هستند که فهم آنها برای کسی- که زبان متکلم را نمی شناسد- دشوار است و زبان قرآن را فقط کسی درک میکند که با عوالم علوی و بلند مرتبه ای- که قرآن از آن فرود آمده است- آشنا باشد.

و برای توضیح مسئله به صورت علمی، به اختصار می گویم آنچه مشاهده گر داخلی اندازه میگیرد با اندازه گیریهای مشاهده گر خارج مجموعه، متفاوت است و علت، آن است- که مشاهده گر داخلی جزیی از مجموعه است- و به این ترتیب گسترش و یا چروکیدگی و در هم رفتن مجموعه، شامل خود او هم می شود و به این ترتیب وسایل اندازه گیری او هم مشمول گسترش و یا

چروکیدگی مجموعه می شود.

این سبب می شود که این مشاهده گر، از شناسایی یا اندازه گیری هر گونه تغییر- که همه مجموعه را در بر می گیرد- ناتوان شود

و اگر او، حیات نفسانی داشته باشد، همانگونه که در مورد ما، این حیات نفسانی وجود دارد، این تغییرات مانع نمی شود، به صورت نفسانی احساس کند- که تغییراتی در مجموعه رخ داده است یا تندی و یا کندی در مجموعه ایجاد شده است.

همانگونه که بسیاری از مردم امروز احساس می کنند- که زمان تند شده است با آنکه وقتی آن را اندازه می گیرند و مقایسه می کنند، تغییری را نمی یابند.

و برای توضیح این کلام، مثالی می آورم: فرض می کنیم که انسانی در اتاقی زندگی می کند و وسیله اندازه گیری طول مثلا خط کش را در اختیار دارد و از او می خواهیم طول میزی کوچک را در اتاق اندازه بگیرد و سپس طول آن را با طول و ارتفاع(قبلی)میز مقایسه کند. سپس فرض می کنیم- که اتاق و هر چه در آن است دچار گسترش منظم شود و همه را به یک نسبت درگیر کند. اکنون اگر از او بخواهیم- که طول میز را اندازه گیری کند- می بیند که طول، تغییر نکرده است و اگر از او بخواهیم که طول آن را با طول و ارتفاع (قبلی)میز، مقایسه کند هیچ تغییری را ملاحظه نمی کند و علت، آن است که میز گسترش و افزایش طول پیدا کرده است و نیز خط کش اندازه گیری به همان نسبت بلند شدن میز، افزایش طول یافته است.

وقتی این مطلب روشن شد میتوان فهمید هر مشاهده گر- که بتواند از خارج مجموعه و منظومه هستی ای که در آن زندگی می کنیم، به مشاهده بپردازد- اندازه گیری هایش از اندازه گیری های ما که در داخل منظومه هستی زندگی می کنیم، متفاوت می شود.

پس اگر رفتار هستی مادی به مثابه یک کل به صورتی تغییر کند که زمان به عنوان بعد چهارم هستی، دچار گسترش یا چروکیدگی و جمع شدن شود یا به زبان ساده، کند یا تند شود، در مجموعه به عنوان کل، ما هرگز نمی توانیم این تغییرات را اندازه گیری کنیم و آن را بشناسیم ولی مشاهده گری که از خارج منظومه هستی ای- که در آن زندگی می کنیم- می تواند مشاهده کند، اندازه گیری این تغییرات برایش ممکن است و هر وقت سخن بگوید، به ما اعدادی را خواهد داد- که از آنچه ما اندازه گیری کردیم- متفاوت است.

و این به اختصار برای تو تفسیر می کند- که هرگاه از مشاهده کننده ای، خارج مجموعه(زندگی ما)(برای نمونه از خدای سبحان و متعال یا فرشتگان) بخواهی تا عمر نوح ع را مشخص کند یا خودش در این باره سخن بگوید، عددی را به تو خواهد داد- که از آن عددی که تو، در داخل منظومه هستی، اندازه گیری می کنی- متفاوت است.

و هرگاه از او بخواهی عمر انسان امروز را با عمر انسان در پیش از 15 هزار سال قبل مقایسه کند، به تو ارقامی متفاوت را خواهد داد و این در حالی است که تو اختلاف ملموسی را که بتوان در محدوده مادی ای- که در آن زندگی می کنی- اندازه گیری کرد، نمی یابی.

لینک ویدیو ها در اینستاگرام
https://www.instagram.com/p/B0xOa1SJirk/?igshid=1gdhux8em48tf

https://www.facebook.com/Ahmed.Alhasan.10313?fref=ts

www.almahdyoon.co

www.almahdyoon.org

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
به امید روزهای بهترعلم ساختن برج های چرخانآن چیزی که ما جریان زمان تمدن قدیمی ای در جنوب ایرتاثیر رژیم گیاه خواری بر لوب فرونتال یا پیشانی مغنقش روزه داری در سالم و جحس و ادراک قسمت بیست و دواهرام مصر از شگفتی های جهمروری بر تشنج و درمان هایدرک احساسات و تفکرات دیگهوش مصنوعی الفاگوارتباط انسانی، محدود به ژنها نقشه ایجاد ابزار هوسفر تجهیزات ناسا به مریخ بیماری ای شبیه آلزایمر و عصب حقوق نورولووآیا هوش ارثی دریافتی از پتو با باورهایت کنترل میشتری فلوپرازینممانتین یا آلزیکسا یا ابچند روش ساده برای موفقیتحس و ادراک- قسمت شصت و چهاین اندوه چیستمسئول صیانت از عقیده کیسدغدغه نتیجه ی نادانی استهوش مصنوعی از عروسک بازی از نخستین همانند سازها تکنترل همجوشی هسته ای با هسماگلوتید داروی کاهش دهنبیست تمرین ساده برای جلوآیا جنین انسان، هوشمندی توهم بی خداییتظاهری از ماده است که بیدمنابع انرژی از نفت و گاز نورون هاي مصنوعی می توانخانواده پایداراگر میدانی مصیبت بزرگتر معجزه در هر لحظه زندگیرمز بقای جهش ژنتیکیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز از مغز تکیست کلوئید بطن سومسیاره ی ابلهانبحثي درباره هوش و تفاوتهآب، زندگی است(قسمت پنجم)تکامل مادی تا ابزار هوشمجهان ما میتواند به اندازمنبع هوشیاری کجاست قسمت چگونه واکسن کرونا را توزدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانمغز انسان رو به کوچکتر شدروزه داری و بیمار ی ام اس هیپرپاراتیروئیدیسماز تکینگی تا مغز از مغز تکرونا چه بر سر مغز می آورسازگاری با محیط بین اجزابخش بزرگتر کیهان ناشناختافزایش قدرت ادراکات و حستأثیر نگاه انسان بر رفتاجهانی در ذهنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچالش هوشیاری و اینکه چرا دانشمندان موفق به بازگردابزار بقا از نخستین همانمغزهای کوچک بی احساسریشه های مشترک حیاتوقت نهيب هاي غير علمي گذشاز تکینگی تا مغز، از مغز گوشت خواری یا گیاه خواریسعی کن به حدی محدود نشویبرخی یونها و مولکول های مامگا سه عامل مهم سلامتتاثیر کپسول نوروهرب بر نجستجوی متن و تصویر به صورمواد کوانتومی جدید، ممکننرمشهای مهم برای تقویت عداروی تشنجی دربارداریابزار بقای موجود زنده از رجزخوانی هایی که امروز بواقعیت چیستاستفاده از سلول های بنیاپنج اکتشاف شگفت آور در موشاهکار شش گوشبررسی بیماری التهابی رودفاصله ی همیشگی تصویر سازتاثیر گیاه خواری بر رشد وحمایت از طبیعتما انسانها چه اندازه نزدنسبت ها در کیهاندر هم تنیدگی کوانتومی و پاثرات مفید قهوهواکسن اسپایکوژنزندگی در جمع مواردی را برشش مرحله تکامل چشماطلاعات حسی ما از جهان، چپیشرفت های جدید علوم اعصتفاوت ها و تمایزها کلید بقلب روباتیکنقش هورمون های تیروئید دحس و ادراک قسمت چهل و سوممباحث مهم حس و ادراکدرمان ژنتیکی برای نوآوریهمیشه اطمینان تو بر خدا باختلالات عضلانی ژنتیکوزن حقیقی معرفت و شناختزبان و کلمه حتی برای کسانوزوز گوشزبان و بیان نتیجه ساختمابه بالا بر ستارگان نگاه کعلایم کمبود ویتامین E را آنچه واقعیت تصور میکنیم تمدن پیشرفته ی پیشینیانتاثیر رژیم گیاه خواری بر لوتیراستامنقش رژیم غذایی بر رشد و احس و ادراک قسمت بیست و سواولین مورد PML به دنبال تکمرکز هوشیاری، روح یا بدن درک تصویر و زبان های مخلتهوش مصنوعی از عروسک های بارتباط از بالا به پایین مژنها ، مغز و ارادهسفر دشوار اکتشافبیماری ای شبیه ام اس مولتعضلانی که طی سخن گفتن چقدآیا هوش سریعی که بدون احستو باید نیکان را به دست بترک امروزمن کسی در ناکسی دریافتم چندین ماده غذایی که ماننحساسیت روانی متفاوتاین ایده که ذرات سیاهچالمسئولیت جدیدذهن ما از در هم شکستن منبهوش مصنوعی از عروسک بازی از نشانه ها و آثار درک شدکنترل جاذبهسندرم کووید طولانیبیش از نیمی از موارد انتقآیا جهان ذهن و افکار ما متوهم جدایی و توهم علمتعداد کلی ذهن ها در جهان منابع انرژی از نفت و گاز نورون های ردیاب حافظهخارق العاده و استثنایی باگر نیروی مغناطیس نباشد مغز فکر میکند مرگ برای دیرمز جهانهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاز تکینگی تا مغز از مغز تکاهش مرگ و میر ناشی از ابسیاره ابلهانبحثی جالب درباره محدودیتآثار باستانی تمدن های قدتکامل مداومجهان مادی، تجلی فضا در ذهمنبع هوشیاری کجاست قسمت چگونه آن شکری که می خوریمدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانمغز ایندگان چگونه استروزه داری سلول های بنیادهاوکينگ پیش از مرگش رسالاز تکینگی تا مغز از مغز تکریستال هاستون فقرات انسان دو پا جلبخش دیگری در وجود انسان هافزایش مرگ و میر سندرم کوتئوری تکامل امروز در درمجهش های ژنتیکی مفید در سامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچالش هوشیاری و اینکه چرا دانشمندان نورون مصنوعی سابزار بقا از نخستین همانمغزتان را در جوانی سیم کشرژیم های غذایی و نقش مهم وقتی فهمیدی خطا کردی برگاز تکینگی تا مغز، از مغز گیلگمش باستانی کیستشلیک فراموشیبرخی اثرات مضر ویتامین دامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتاثیر کپسول نوروهرب بر تجستجوی هوشیاری در مغز ماموجود بی مغزی که می تواندچرا مغز انسان سه هزار سالداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقای موجود زنده از رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرواقعیت چیستاستفاده از سلول های بنیاپوست ساعتی مستقل از مغز دشاید گوشی و چشمی، آماده شبررسی سیستم تعادلی بدن افاصله ی همیشگی تصویر سازتاثیر گیاه خواری بر رشد وحوادث روزگار از جمله ویرما اکنون میدانیم فضا خالنسبت طلایی، نشانه ای به سدر هم تنیدگی کوانتومی و داثرات مضر ماری جواناواکسن اسپایکوژن ضد کرونازندگی در سیاهچالهششمین کنگره بین المللی ساطلاعاتی عمومی در مورد مپیشرفت در عقل است یا ظواهتفاوت های بین زن و مرد فقتاثیر درجه حرارت بر عملکقلب را نشکننقش هورمون زنانه استروژنحس و ادراک قسمت نهممجموعه های پر سلولی بدن مدرمان ام اس(مولتیپل اسکلهمیشه عسل با موم بخوریماختراع جدید اینترنت کوانادامه بحث تکامل چشمیک پیام منفرد نورون مغزی زبان و بیان، در سایه پیشربه خودت مغرور نشوعلایم کمبود ویتامین E را آنچه حس می کنیم، نتیجه ی تمدن بشری و مغز اخلاقیتاثیر رژیم گیاه خواری بر لوزالمعده(پانکراس)مصنوعنقش رژیم غذایی در رشد و احس و ادراک قسمت بیستماولین مورد پیوند سر در انمرکز حافظه کجاستدرک حقیقت نردبان و مسیری هوش مصنوعی از عروسک های بارتباط بین هوش طبیعی و هوژنهای مشترک بین انسان و وسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری اسپینال ماسکولار غیرقابل دیدن کردن مادهآیا هشیاری کوانتومی وجودتو جهانی هستی که خودش را ترکیب حیوان و انسانمنابع انرژي پاک سرچشمه حنه جنگ و نه خونریزیخفاش با شیوع همه گیری جدیاینکه به خاطرخودت زندگی مسئولیت در برابر محیط زیذهن چند جانبه نیازمند نگهوش مصنوعی از عروسک بازی از نظر علم اعصاب یا نرووسکندر در بیماریهای التهابسندرم گیلن باره به دنبال بیشتر کمردردها نیازی به آیا جهش های ژنتیکی، ویروتوهمات و شناخت حقیقتتغییر الگوی رشد مغزی با زمنابع انرژی از نفت و گاز نوروپلاستیسیتی چیستخبر مهم تلسکوپ هابلاگر نعمت فراموشی نبود بسمغز قلبرمز جهان خاصیت فراکتالهوش احساسیاز تکینگی تا مغز از مغز تکاهش التهاب ناشی از بیماسیاره ابلهانبحثی در مورد نقش ویتامين آرامش(سکوت) stillness و تکاپوتکامل چشمجهان مرئی و نامرئیمنبع هوشیاری کجاست قسمت چگونه انتظارات بر ادراک دو سوی واقعیتابزار بقا از نخستین همانمغز ابزار بقای برتر مادیروش مقابله مغز با محدودیهاوکينگ پیش از مرگش رسالاز تکینگی تا مغز از مغز تکریستال زمان(قسمت اولسخن پاک و ثابتبرنامه و ساختار پیچیده مافزایش سرعت پیشرفت علوم تئوری تکامل در پیشگیری و جهش های ژنتیکی غیر تصادفمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچالش هوشیاری و اینکه چرا دانشمندان یک فرضیه رادیکابزار بقا از نخستین همانمغزتان را در جوانی سیمکشرژیم های غذایی و نقش مهم وقتی تو از یاد گرفتن باز از تکینگی تا مغز، از مغز گیاه بی عقل به سوی نور میشلیک فراموشیبرخی اختلالات عصبی مثانهانفجار و توقف تکاملی نشاتاثیر کپسول نوروهرب بر سحفره در مغزموجودات مقهور ژنها هستندچرا مغزهای ما ارتقا یافت داروی جدید میاستنی گراویابزار بقای موجود زنده از رساناها و ابر رساناها و عواقعیت های متفاوتاستیفن هاوکینگ در مورد هپوشاندن خود از نورشاید درست نباشدبررسی علل کمر درد در میانفاصله ی همیشگی تصویر سازتاثیر گیاهخواری بر رشد و حافظه و اطلاعات در کجاست ما از اینجا نخواهیم رفتنشانه های گذشته در کیهان اجزای پر سلولی بدن انسان واکسن دیگر کرونا ساخته شزندگی زمینی امروز بیش از صرع و درمان های آناطلاعاتی عمومی در مورد مپیشرفتی مستقل از ابزار هتفاوت های تکاملی در مغز وتاثیر درجه حرارت بر عملکقیچی ژنتیکینقش ویتامین K در ترمیم اسحس و ادراک قسمت چهارممحل درک احساسات روحانیدرمان تومورهای مغزی با اهمراهی نوعی سردرد میگرنیهندسه ی پایه ایاداراوون تنها داروی تایییک پیشنهاد خوب برای آسان زبان و تکلم برخی بیماریهبه دنبال رستگاری باشعلت خواب آلودگی بعد از خوآنها نمیخواهند دیگران راتمدنی قدیمی در شمال خلیج تاثیر رژیم گیاهخواری بر لیس دگرامفتامین یا ویاسنقش زنجبیل در جلوگیری از حس و ادراک قسمت دهماولین هیبرید بین انسان و مرکز حافظه کجاستدرک دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط شگفت مغز انسان و فژنهای هوش ، کدامندسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری اضطراب عمومیمقالاتآیا واکنش های یاد گرفته وتو دی ان ای خاص ميتوکندريترازودونمنابع انرژی از نفت و گاز چه زیاد است بر من که در ایخلاصه ای از مطالب همایش ماینکه خانواده ات سالم بامستند جهان متصلذهن هوشیار در پس ماده ی مهوش مصنوعی از عروسک تا کماز نظر علم اعصاب اراده آزکوچ از محیط نامناسبسندرم پیریفورمیسبا هوش مصنوعی خودکار روبآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتوپیراماتتغییر زودتر اتصالات مغزیمنابع بی نهایت انرژی در دنوروز یا روز پایانیخدا موجود استاگر نعمت فراموشی نبود بسمغز ما کوچکتر از نیم نقطهرنگ کردن، حقیقت نیستهوش احساسیاز تکینگی تا مغز از مغز تکاهش حافظه هرچند فرایندیسیر آفرینش از روح تا مغز بحثی در مورد نقش کلسیم و آزمون تجربی، راهی برای رتکامل و ارتقای نگاه تا عمجهان هوشیارمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمچگونه به سطح بالایی از هودوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین همانمغز ابزار برتر بقاروش های صرفه جویی در ایجاهدف یکسان، در مسیرهای متاز تکینگی تا مغز از مغز تکریستال زمان(قسمت دوم)سختی ها رفتنی استبرنامه ی مسلط ژنها در اختافسردگی و اضطراب در بیماتئوری جدید، ویران کردن گجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچالش هوشیاری و اینکه چرا دانشمندان ژنی از مغز انسابزار بقا از نخستین هماننقش قهوه در سلامتیرژیم ضد التهابیویتنام نوعی کرونا ویروس از تکینگی تا مغز، از مغز گیاه خواری و گوشت خوار کدشنا در ابهای گرم جنوب نیابرخی اصول سلامت کمرانواع سکته های مغزیتاثیر کپسول نوروهرب بر سحقیقت قربانی نزاع بین بی موسیقی هنر مایع استچرا ویروس کرونای دلتا واداروی جدید برای ای ال اسابزار بقای موجود زنده از رشته نوروایمونولوژی و نقواقعیت و مجازاستیفن هاوکینگ در تفسیر پیموزایدشب سیاه سحر شودبزرگ فکر کنفرگشت و تکامل تصادفی محض تاثیر انتخاب از طرف محیط حافظه و اطلاعات در کجاست ما اشیا را آنطور که هستندنشانه های پروردگار در جهاجزایی ناشناخته در شکل گواکسن دیگری ضد کرونا از دزندگی زودگذرضررهای مصرف شکر و قند بر اعتماد به خودپاسخ گیاهان در زمان خوردتفاوت های زبانی سرمنشا تتاثیر درجه حرارت بر عملکقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنقش ژنتیک در درمان اختلاحس و ادراک قسمت نوزدهممحل درک احساسات روحانی ددرمان تشنجهندسه ی رایج کیهانادب برخورد با دیگرانیک آلل ژنتیکی که از نئاندزبان و شناخت حقیقت قسمت چبه زودی شبکه مغزی به جای عماد الدین نسیمی قربانی آنان که در قله اند هرگز ختمساح حد واسط میان مغز کوتاثیر عصاره تغلیظ شده گیلا اکراه فی الدیننقش زبان در سلطه و قدرت احس و ادراک قسمت دوازدهماولین تصویر در تاریخ از سمرکز خنده در کجای مغز استدرک درست از خود و هوشیاریهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط شگفت انگیز مغز انژنهای حاکم بر انسان و انسسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری بیش فعالیتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا یک، وجود داردتولید مثل اولین ربات های تراشه ی بیولوژِیکمنابع انرژی از نفت و گاز نه عدم مطلق بلکه عدم با قخلاصه ای از درمان های جدیاینترنت بدون فیلتر ماهوامشکلات نخاعیذهن تو همیشه به چیزی اعتقهوش مصنوعی از عروسک تا کماز نظر علم اعصاب اراده آزکوچک شدن مغز از نئاندرتاسندرم پس از ضربه به سربا تعمق در اسرار ابدیت و آیا خداباوری محصول تکاملتوانایی مغز و دیگر اجزای تغییر عمودی سر انسان از پمنابع جدید انرژینوشیدن چای برای مغز مفید خطا در محاسبات چیزی کاملاگر با مطالعه فیزیک کوانمغز مادران و کودکان در زمروی و منیزیم در تقویت استهوش در طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تکاهش دوپامین عامل بیماریسیستم تعادلی بدنبحثی در مورد حقیقت فضا و آزمون ذهنی گربه ی شرودینتکامل ابزار هوش ، راه پر جهان یکپارچهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه باغبانی باعث کاهش دورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین همانمغز از بسیاری حقایق می گرروش هایی ساده برای کاهش اهدف از تکامل مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تکریستال زمان(قسمت سوم)سرنوشتبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱اقلیت خلاقتا 20 سال آینده مغز شما به جهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچالش دیدگاه های سنتی در بدانشمندان پاسخ کوانتومی ابزار بقا از نخستین هماننقش مهاجرت در توسعه نسل ارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وویتامین E برای فعالیت صحاز تکینگی تا مغز، از مغز گیرنده باید سازگار با پیشناخت و معرفت، و نقش آن دبرخی بیماری ها که در آن بفلج نخاعی با الکترودهای انگشت ماشه ایتاثیر کتامین در درمان پاحقیقت آنطور نیست که به نظمیهمانهای ناخوانده عامل چرا پس از بیدار شدن از خوداروی جدید ضد میگرنابزارهای پیشرفته ارتباط رشد مغز فرایندی پیچیده اواقعیت خلا و وجود و درک ماستخوان های کشف شده، ممکپیموزایدشبیه سازی میلیون ها جهان بزرگ شدن مغز محدود به دورفراموش کارها باهوش تر هستاثیر احتمالی عصاره تغلیحافظه و اطلاعات در کجاستما به جهان های متفاوت خوددر یک فراکتال هر نقطه مرکنظام مثبت زندگیاحیای بینایی نسبی یک بیمواکسن سرطانزندگی، مدیریت انرژیضررهای شکر بر سلامت مغزاعداد بینهایت در دنیای مپختگی پس از چهل سالگي به تفاوتهای جنسیتی راهی براتاثیر درجه حرارت بر عملکقانون مندی نقشه ژنتیکی منقش گرمایش آب و هوا در همحس و ادراک قسمت هفتممحدودیت چقدر موثر استدرمان جدید ALSدرمان جدید میگرن با انتی هندسه بنیادینادراک ما درک ارتعاشی است یک جهش ممکن است ذهن انسانزبان و شناخت حقیقت قسمت ابه زیر پای خود نگاه نکن بعوامل موثر در پیدایش زباآنزیم تولید انرژی در سلوتنفس هوازی و میتوکندریتاریکی من و تو و گرد و غبالایو دوم دکتر سید سلمان فنقش زبان در سلطه و قدرت احس و ادراک قسمت سوماولین دروغمرگ چیستدرک عمیق در حیواناتهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط شگفت انگیز مغز انکل اقیانوس در یک ذرهسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری تی تی پیصفحه اصلیآیا کیهان می تواند یک شبیتولید یا دریافت علمتربیت کودکان وظیفه ای مهمنابع انرژی از نفت و گاز نهایت معرفت و شناخت درک عخم شدن فضا-زمانایندرالمشکلات بین دو همسر و برخیذهن خود را مشغول هماهنگیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز واقعیت امروز تا حقیقتکوچکترین چیز یک معجزه اسسندرم سردرد به دلیل افت فباهوش ترین و با کیفیت تریآیا دلفین ها می تواند از توازن مهمتر از فعالیت زیتغییرات منطقه بویایی مغزمناطق خاصی از مغز در جستجنوعی سکته مغزی ، وحشتناک خطا در محاسبات چیزی کاملاگر تلاش انسان امروز برامغز چون ابزار هوش است دلیرویا و خبر از آیندههوش عاطفی بیشتر در زناناز تکینگی تا مغز از مغز تکاهش سن بیولوژیکی، تنها سیستم دفاعی بدن علیه مغز بحثی در مورد عملکرد لوب فآزمون ذهنی گربه شرودینگرتکامل جریان همیشگی خلقتجهان یکپارچهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه تکامل مغزهای کنونیديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین همانمغز به تنهایی برای فرهنگ روش صحبت کردن در حال تکامهدف از خلقت رسیدن به ابزااز تکینگی تا مغز از مغز تکشف مکانیسم عصبی خوانش پسریعترین کامپیوتر موجودبرین نت به جای اینترنتالکترومغناطیس شنوایی و هتا بحر یفعل ما یشاجواب دانشمند سوال کننده منبع هوشیاری کجاست؟(قسمچاالش ها در تعیین منبع هودانشمندان اولین سلول مصنابزار بقای موجود زنده از رژیم غذایی ضد التهابیویتامین E در چه مواد غذایاز تکامل تا مغز از مغز تا گالکانزوماب، دارویی جدیشناخت درون، شناخت بیرون؛برخی بیماری های خاص که بدفلج بل، فلجی ترسناک که آنانگشت نگاری مغز نشان میدتاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت افرادمیوتونیک دیستروفیچرا بیماری های تخریبی مغداروی ضد تشنج با قابليت تابزارهای بقا از نخستین هرشد مغز علت تمایل انسان بوالزارتان داروی ضد فشار استروژن مانند سپر زنان دپیچیدگی های مغزمگسبزرگ شدن تقریبا ناگهانی فراموشی همیشه هم بد نیستتاثیر ترکیبات استاتین (سحباب های کیهانی تو در توما با کمک مغز خود مختاريمدر کمتر از چند ماه سوش جدنظریه ی تکامل در درمان بیاحیای بینایی نسبی یک بیمواکسن سرطانزونیسومایدطلای سیاهبقای حقیقی در دور ماندن اپروژه ی ژنوم انسانیتقلید مرحله ای نسبتا پیشتاثیر درجه حرارت بر عملکقانون جنگلنقش پیش زمینه ها و اراده حس و ادراک قسمت هفدهممحدودیت های حافظه و حافظمخچه فراتر از حفظ تعادلدرمان جدید کنترل مولتیپلهندسه در پایه ی همه ی واکادغام میان گونه های مختلیک رژیم غذایی جدید، می توزبان و شناخت حقیقت قسمت دبوزون هیگز چیستعوامل ایجاد لغت انسانی و آیندهتنفس هوازی و میتوکندریتاریکی خواهد ترسیدلبخند بزن شاید صبح فردا زنقش سجده بر عملکرد مغزحس و ادراک قسمت سی و هشتماولین سلول مصنوعیمرگ و میر پنهاندرگیری قلب در بیماری ویرهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط غیرکلامی بین انساکلمات بلند نه صدای بلندسفری به آغاز کیهانبیماری دویکسوالات پزشکیآیا گذشته، امروز وآینده تولید پاک و فراوان انرژیترجمه ای ابتدایی از اسرامنابع انرژی از نفت و گاز نهایت در بی نهایتخونریزی مغز در سندرم کووایا کوچک شدن مغزانسان المشکلات روانپزشکی پس از سذهن سالمهوش مصنوعی از عروسک تا کماز کجا آمده ام و به کجا میکووید نوزده و خطر بیماری سوپاپ ها یا ترانزیستورهاباد غرور و سر پر از نخوت وآیا دلفین ها میتوانند باتوسعه هوش مصنوعی قادر استغییرات آب و هوایی که به منبع هوشیاری کجاست قسمت نیکولا تسلاخطای ادراک کارمااگر خواهان پیروزی هستیمغز چگونه صداها را فیلتر رویا بخشی حقیقی از زندگی هوش عاطفی در زنان بیشتر ااز تکینگی تا مغز از مغز تکایروپاکتیک چیستسکوت و نیستیبحثی درباره هوش و تفاوتهآسيب میکروواسکولاریا آستکامل داروینی هنوز در حاجهان کنونی و مغز بزرگتریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه جمعیت های بزرگ شکل دی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقا از نخستین همانمغز برای فراموشی بیشتر کروشهای نو در درمان دیسک بهر چیز با هر چیز دیگر در تاز تکینگی تا مغز از مغز تکشف مکانیسمی پیچیده در بسرگیجه از شایعترین اختلابرای پیش بینی آینده مغز دالکتروتاکسی(گرایش و حرکتاثیر فکر بر سلامتجوسازی مدرنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمناتوانی از درمان برخی ویدانشمندان تغییر میدان مغابزار بقای موجود زنده از رژیم غذایی ضد دردویتامین کااز تکامل تا مغز، از مغز تگامی در درمان بیماریهای شناسایی تاریخچه ی تکاملیبرخی توجهات در ببمار پارفلج خواباندوهگین نباش اگر درب یا تاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت اشیامیگرن و پروتئین مرتبط با چرا حیوانات سخن نمی گوینداروی ضد تشنج با قابليت تابزارهای بقا ازنخستین همزمین در برابر عظمت کیهانواکنش های ناخودآگاه و تقاسرار آفرینش در موجپیچیدگی های مغزی در درک زبزرگترین خطایی که مردم مفرایند پیچیده ی خونرسانیتاثیر حرکات چشم بر امواج حد و مرزها توهم ذهن ماستما بخشی از این جهان مرتبطدر آسمان هدیه های نادیدننظریه ی تکامل در درمان بیاحساس گذر سریعتر زمانواکسنی با تاثیر دوگانه ازونا به وسیله ویروس ابله طوفان فقر و گرسنگی و بی سبلندی در ذهن ما درک بلندیپروژه ی ژنوم انسانیتقلید از روی طبیعتتاثیر درجه حرارت بر عملکقانون جنگلنقش آتش در رسیدن انسان بهحس و ادراک قسمت هجدهمنقش انتخاب از طرف محیط، نحس و ادراک قسمت هشتممخچه ، فراتر از حفظ تعادلدرمان جدید سرطانهندسه زبانِ زمان استادغام دو حیطه علوم مغز و یکی از علل محدودیت مغز امزبان و شناخت حقیقت قسمت سبوزون هیگز جهان را از متلعواملی که برای ظهور لغت اآینده ی انسان در فراتر ازتنفس بدون اکسیژنتاریخ همه چیز را ثبت کردهلرزش ناشی از اسیب به عصبنقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت سی و ششماوکرلیزوماب داروی جدید شمرگ و میر بسیار بالای ناشدرگیری مغز در بیماری کویهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتروز یا خوردگی و التهاکلام و زبان، گنجینه ای بسسقوط درون جاذبه ای خاص، چبیماری دیستروفی میوتونیپیامهای کاربرانآیا پیدایش مغز از روی تصاتولید سلولهای جنسی از سلتسلیم شدن از نورون شروع ممنابع انرژی از نفت و گاز چهار میلیارد سال تکامل بخواندن ، یکی از شستشو دهنایا این جمله درست است کسیمشکلات روانپزشکی در عقب ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعهوش مصنوعی از عروسک تا کماز آغاز خلقت تا نگاه انساکودک هشت ساله لازم است آدسوپاپ ها یا ترانزیستورهابار بزرگ ایستادن بر دو پاآیا دست مصنوعی به زودی قاتوسعه برخی شغل ها با هوش تغییرات تکاملی سر انسان منبع هوشیاری کجاست قسمت نیاز به آموزش مجازی دیجیخطای حساپی ژنتیکمغز ناتوان از توجیه پیدارویا تخیل یا واقعیتهوش عاطفی در زنان بیشتر ااز تکینگی تا مغز از مغز تکار با یگانگی و یکپارچگیسکته مغزیبحثی درباره هوش و تفاوتهآسیب ها ناشی از آلودگی هوتکامل داروینی هنوز در حاجهان کاملی در اطراف ما پرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه جمعیت های بزرگ شکل دین، اجباری نیستابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟روشهای شناسایی قدرت شنواهر حرکت خمیده می شود و هر از تکینگی تا مغز از مغز تکشف ارتباط جدیدی از ارتبسرگردانیبرای اولین بار دانشمندانالگو و عادت را بشکن و در اتاثیر مشاهده بر واقعیت بجامعه ی آسمانیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمناتوانی در شناسایی چهره دانشمندان روش هاي جدیدی ابزار بقای موجود زنده از راه فراری نیستویتامین کا و استخواناز تکامل تا مغز، از مغز تگامی در درمان بیماریهای شناسایی سلول های ایمنی ابرخی توصیه ها برای واکسیفلج خواب چیستاندام حسی، درک از بخش هایتاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت تنها چیزی است که شامیگرن سردردی ژنتیکی که بچرا حجم مغز گونه انسان درداروی ضد تشنج توپیراماتابزارهای بقای موجود زندهزمین زیر خلیج فارس تمدنی واکنش به حس جدیدشبیه سازی سیستم های کواناسرار بازسازی اندام هاپیوند قلب خوک، به فرد دچابزرگترین درد از درون است فرایند تکامل و دشواری هاتاثیر دوپامین و سروتونینحرکت چرخشی و دائمی کیهانما تحت کنترل ژنها هستیم یدر آستانه ی موج پنجم کووینظریه ی ریسماناحساسات کاذبواسطه ها د رمسیر ایجاد مغزیباترین چیز در پیر شدنطوفان زیباییبلعیدن ستاره توسط سیاهچاپرواز از نیویورک تا لوس آتقویت استخوان در گرو تغذتاثیر درجه حرارت بر عملکقانونمندی و محدودیت عالمنقش اتصالات بین سلولهای حس و ادراک قسمت پنجممخچه ابزاري که وظیفه آن فدرمان سرطان با امواج صوتهنر حفظ گرهارتقا و تکامل سنت آفرینش یافته های نوین علوم پرده زبان جانسوزبی نهایت در میان مرزهاعوارض ازدواج و بچه دار شدآینده ی علم و فیزیک در60 ثتنها مانع در زندگی موارد تازه های اسکیزوفرنی(جنولرزش عضله یا فاسیکولاسیونقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت سیزدهمايندگان چگونه خواهند دیدمرگ انتقال است یا نابود شدرگیری مغز در بیماران مبهوش مصنوعی از عروسک بازی ارزش حقیقی زبان قسمت اولکلرال هیدرات برای خوابانسلول های بنیادی منابع و ابیماری ضعف عضلات نزدیک بسایتهای دیگرآیا آگاهی پس از مرگ از بیتولترودینتشنج چیستمنابع انرژی از نفت و گاز چهار ساعت پس از کشتار خوکخواب سالم عامل سلامتیایا ابزار هوشمندی یا مغز مشاهده گر جدای از شیء مشاذره ی معین یا ابری از الکهوش مصنوعی از عروسک تا کماز انفجار بزرگ تا انفجار کودک ایرانی که هوش او از سوپاپ ها یا ترانزیستورهابار سنین ابزار هوشمندی اآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتوصیه های سازمان بهداشت ثبت امواج الکتریکی در عصمنبع هوشیاری کجاست قسمت چیزی منتظر شناخته شدنخطر آلودگی هواابتدایی که در ذهن دانشمنمغز و سیر تکامل ان دلیلی رویا حقی از طرف خداهوشمندی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تکاربرد روباتهای ريزنانوسانسور از روی قصد بسیاری بحثی درباره هوش و تفاوتهآشنا پنداریتکامل داروینی هنوز در حاجهان پیوستهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه حافظه را قویتر کنیدید تو همیشه محدود به مقدابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چالش است یا منفعروشی برای بهبود هوش عاطفهرچیز با یک تاب تبدیل به از تکینگی تا مغز از مغز تکشف جمجمه ای درکوه ایرهوسرگردانیبرای تمدن سازی، باید در بالگوی بنیادین و هوشیاریتاثیر نگاه ناظر هوشیار بجاودانگی مصنوعیمنبع هوشیاری در کجاست؟ قنادانی در قرن بیست و یکم،دانشمندان روشی برای تبدیابزار بقای موجود زنده از راه های جدید برای قضاوت رویتامین کا در سبزیجاتاز روده تا مغزگاهی لازم است برای فهم و شواهدی از نوع جدیدی از حابرخی درمان های Spinal Muscular Atفلج دوطرفه عصب 6 چشمانرژی بی پایان در درون هرتاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت خواب و رویامیگرن شدید قابل درمان اسچرا خشونت و تعصبدارویی خلط آورابزارهای بقای از نخستین زمان چیستواکسن های شرکت فایزر آمرشبکه های مصنوعی مغز به دراصل بازخوردپیوند مغز و سر و چالشهای بسیاری از بیماری های جدیفرایند حذف برخی اجزای مغتاثیر دپاکین بر بیماری محس چشایی و بویاییمانند آب باشدر درمان بیماری مولتیپل نظریه تکامل در درمان بیماخلاق و علوم اعصابوبینار اساتید نورولوژی دزیباترین چیز در افزایش سطی یکصد هزار سال اخیر هرچبه قفس های سیاهت ننازپرورش مغز مینیاتوری انساتقویت سیستم ایمنیتاثیر درجه حرارت بر عملکقارچ بی مغز در خدمت موجودنقش تیروئید در تکامل مغزحس و ادراک قسمت پنجاهمدل همه جانبه نگر ژنرالیدرمانهای بیماری پارکینسهنر رها شدن از وابستگیارتوکين تراپی روشی جديد یاد بگیر فراموش کنیزبان ریشه هایی شناختی اسبی عدالتی در توزیع واکسن عید نوروز مبارکآیا ممکن است موش کور بی متنبیه چقدر موثر استتازه های بیماری پارکینسولزوم سازگاری قانون مجازانقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت ششمايا اراده آزاد توهم است یمرگ تصادفیدرگیری مغزی در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی ارزش حقیقی زبان قسمت دومکمردردسلول های بدن تو پیر نیستنبیماریهای تحلیل عضلانی اآیا امکان بازسازی اندامهتومورها و التهاب مغزی عاتشنج و حرکات شبه تشنجی قامنابع انرژی از نفت و گاز نوآوری ای شگفت انگیز دانخواب سالم عامل سلامتی و یایا بیماری ام اس (مولتیپمشاهده آینده از روی مشاهذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی از عروسک تا کماز بحث های کنونی در ویروسکودکان میتوانند ناقل بی سودمندی موجودات ابزی بر بارداری بدون رحمآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتوصیه های غیر دارویی در سجلوتر را دیدنمنبع هوشیاری کجاست قسمت چیزی خارج از مغزهای ما نیخطرات هوش مصنوعیابزار هوش در حال ارتقا ازمغز کوانتومیرویاها از مغز است یا ناخوهوشیاری کوانتومیاز تکینگی تا مغز از مغز تکاربرد روباتهای ريز، در سانسور بر بسیاری از حقایبحثی درباره هوش و تفاوتهآشنا پنداریتکامل داروینی هنوز در حاجهان پیوستهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاه محدود و تک جانبه، مشدیدن خدا در همه چیزابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چالشهای پیش روروشی جدید در درمان قطع نخهزینه ای که برای اندیشیداز تکینگی تا مغز از مغز تکشف جدید تلسکوپ جیمز وبسربازان ما محققا غلبه می برای خودآگاه بودن تو بایالگوبرداری از طبیعتتاثیر نگاه و مشاهده ناظر جایی خالی نیستمنبع هوشیاری در کجاست؟(قنبرو و انرژی مداومدائما بخوانابزار بقای موجود زنده از راه های جدید برای قضاوت رویتامین بی 12 در درمان درداز علم جز اندکی به شما داگاهی مغز بزرگ چالش استشواهدی از دنیسوان(شبه نئبرخی روش های تربیتی کودکفناوری هوش مصنوعی نحوه خانرژی تاریکتاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت در علم، هرگز نهایی میدان مغناطيسي زمین بشر چرا در مغز انسان، فرورفتداستانها و مفاهیمی اشتباابزارهای دفاعی و بقای موزمان و مکان، ابعاد کیهان واکسن کووید 19 چیزهایی که شباهت مغز و کیهاناصل علت و تاثیرپیوند اندام از حیوانات ببسیاری از بیماری های جدیفراتر از دیوارهای باورتاثیر داروهای ضد التهاب حس و ادراک (قسمت اول )ماه رجبدر سال حدود 7 میلیون نفر نظریه تکامل در درمان بیماخلاق پایه تکامل و فرهنگوجود قبل از ناظر هوشمندزیر فشار کووید چه باید کرظهور امواج مغزی در مغز مصبه مغز خزندگان خودت اجازپرتوهای صادر شده از سیاهتلقین اطلاعات و حافظهتاثیر درجه حرارت بر عملکقبل از آغازقبل از انفجار بزرگنقش حفاظتی مولکول جدید دحس و ادراک قسمت پنجاه و یمدل هولوگرافیک ژنرالیزهدرهای اسرارآمیز و پوشیدههوموارکتوس ها ممکن است دارتباط میکروب روده و پاریادگیری مهارت های جدید دزبان شناسی مدرن در سطح سلبیمار 101 ساله، مبتلا به سعامل کلیدی در کنترل کارآآیا ما کالا هستیمتو یک معجزه ایتبدیل تراکت صوتی مصنوعی لزوم سازگاری قانون مجازانقشه مغزی هر فرد منحصر بهحس و ادراک قسمت شصت و هشتايا اراده آزاد توهم است یمراحل ارتقای پله پله کیهدرگیری مغزی در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی ارزش حقیقی زبان قسمت سومکمردرد ناشی از تنگی کاناسلول عصبی شاهکار انطباق بیهوش کردن در جراحی و بیمآیا انسان با مغز بزرگش اختومورهای ستون فقراتتشنج عدم توازن بین نورون منابع انرژی از نفت و گاز نوار مغز مشاهده ی غیر مستخواب عامل دسته بندی و حفطایا بدون زبان میتوانیم تمطالبی در مورد تشنجذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز تلسکوپ گالیله تا تلسککودکان خود را مشابه خود تسیلی محکم محیط زیست بر انبازگشت از آثار به سوی خداآیا راهی برای رفع کم آبی توصیه هایی در مصرف ماهیجمجمه انسان های اولیهمنبع هوشیاری کجاست قسمت چیزی شبیه نور تو نیستدفاع در برابر تغییر ساختابزار بقا از نخستین همانمغز آیندگان چگونه است ؟رویاهای پر رمز و حیرتی درهوش، ژنتیکی است یا محیطیاز تکینگی تا مغز از مغز تکتاب گران و پرهزینه شد ولسایه را اصالت دادن، جز فربحثی درباره هوش و تفاوتهآغاز فصل سرما و دوباره تکتکامل زبانجهان پر از چیزهای اسرار آمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاه انسان محدود به ادرادژا وو یا اشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ و فعال یا مغز کوروشی جدید در درمان نابینهزینه سنگین انسان در ازااز تکینگی تا مغز از مغز تگل زندگیسردرد میگرن در کودکانبرای زندگی سالم، یافتن تالتهاب شریان تمپورالتاثیر نگاه انسان بر رفتاجاذبهمنبع خواب و رویانتایج نادانی و جهلداروهای مصرفی در ام اسابزار بقای موجود زنده از راه پیروزی در زندگی چیستویتامین بی هفدهازدواج های بین گونه ای، رگذر زمان کاملا وابسته به شکل های متفاوت پروتئین هبرخی سلولهای عصبی در تلافیلمی بسیار جالب از تغییانرژی تاریک که ما نمی توتاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت راستین انسان علم بمیدان های مغناطیسی قابل چرا ذرات بنیادی معمولاً دخالت در ساختار ژنهاابعاد اضافه ی کیهانزمان واقعیت است یا توهمواکسن کرونا و گشودن پنجرشباهت مغز با کیهان مادیاصل عدم قطعیت از کوانتوم پیوند سر آیا ممکن استبعد از کرونافرد حساس از نظر عاطفی و بتاثیر داروی ضد تشنج سدیم حس و ادراک (قسمت دوم )ماپروتیلیندرمان های اسرار آمیز در آنظریه تکامل در درمان بیماختلال خواب فرد را مستعد وراپامیل در بارداریزیرفون داروی ضد ام اسعقل مجادله گربه نقاش بنگرآلودگی هوا چالش قرن جدیدتلاش ها برای کشف منابع جدتاثیر درجه حرارت بر عملکتاثیر درجه حرارت بر عملکقدم زدن و حرکت دید را تغینقش حیاتی تلومر دی ان آ دحس و ادراک قسمت پنجاه و دانسان جدید از چه زمانی پامدل هولوگرافیک تعمیم یافدریای خداهوش فوق العاده، هر فرد اسارتباط ماده و انرژییادآوری خواب و رویازبان شناسی نوین نیازمند بیماری های مغز و اعصاب و عادت کردن به نعمتآیا ما تنها موجودات زنده تو یک جهان در مغز خودت هستبدیل سلولهای محافط به سمقاومت به عوارض فشار خون نقشه های مغزی جدید با جزیحس و ادراک قسمت شصت و دوای نعمت من در زندگیممرز مرگ و زندگی کجاستدرگیری اعصاب به علت میتوهوش مصنوعی از عروسک بازی ارزش خود را چگونه میشناسکمردرد و علل آنسلولهای ایمنی القا کنندهبیهوشی در بیماران دچار اآیا احتمال دارد رویا از آتوهم فضای خالیتشخیص ژنتیکی آتروفی های منابع انرژی از نفت و گاز نوار مغز در فراموشی هاخودآگاهی و هوشیاريایا تکامل هدفمند استمطالعه ای بیان میکند اهدذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی به شناسایی کااز تلسکوپ گالیله تا تلسککودکان را برای راه آماده سیگار عامل افزایش مرگ ومبازگشت به ریشه های تکاملآیاما مقهور قوانین فیزیکتوضیحی ساده در مورد هوش مجنبه های موجی واقعیتمنبع هوشیاری کجاست قسمت نکاتی در مورد تشنجدقیق ترین تصاویر از مغز اابزار بقا از نخستین همانمغز انسان ایا طبیعتا تمارویای شفافهیچ وقت خودت را محدود به از تکینگی تا مغز از مغز تکتاب زیست شناسی باورساخت شبکه عصبی مصنوعی با بحثی درباره احساسات متفاإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتکامل زبانجهان دارای برنامهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاه از بیرون مجموعهدژاوو یا آشناپنداریابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگترین مصرف کننده روشی جدید در درمان سکته مهزاران سال چشم های بینا واز تکینگی تا مغز از مغز تگلوئونسردرد و علتهای آنبرخی ملاحظات در تشنج های امیوتروفیک لترال اسکلروتاثیر نگاه انسان بر رفتاجاذبه و نقش آن در شکلگیریمنحنی که ارتباط بین معرفنخاع ما تا پایین ستون فقرداروهای ام اسابزار بقای موجود زنده از راه انسان شدن، راه رفتن وویتامین دی گنجینه ای بزراساس انسان اندیشه و باور گربه شرودینگر و تاثیر مششکل پنجم مادهبرخی سيناپسها طی تکامل و فیزیک مولکولها و ذرات در انرژی خلا ممکن استتاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت غیر فیزیکیمیدان بنیادین اطلاعاتچراروياها را به یاد نمی آدر مانهای کمر درداتفاق و تصادفزمان پلانکواکسن کرونا از حقیقت تاتشباهت کیهان و مغزاصول انجام برخی نرمش ها دپیوند سر، یکی از راه حلهابعد از کرونافرضیه ای جدید توضیح میدهتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش میدان مغناطیسی زمین حس و ادراک قسمت 67ماجرای جهل مقدسدرمان های بیماری آلزایمرهفت چیز که عملکرد مغز تو اختلال در شناسایی حروف و ورزش هوازی مرتب خیلی به قزیرک ترین مردمعقلانیت بدون تغییربه نقاش بنگرآلودگی هوا و ویروس کروناتلاش هایی در بیماران قطع تاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت کنترل خودنقش خرچنگ های نعل اسبی درحس و ادراک قسمت پنجاه و سانسان خطرناکترین موجودمدل های ریز مغز مینی بریندرک فرد دیگر و رفتارهای اهوش مصنوعی می تواند بر احارتباط متقابل با همه ی حیژن همه چیز نیستزبان، نشان دهنده ی سخنگو بیماری وسواسعارضه جدید ویروس کرونا سآیا مغز تا بزرگسالی توسعتو پیچیده ترین تکنولوژی تداوم مهم است نه سرعتمقابله ی منطقی با اعتراضنقص در تشخیص هیجانات عامحس و ادراک قسمت شصت و ششای آنکه نامش درمان و یادشمرز بین انسان و حیوان کجادرختان اشعار زمینهوش مصنوعی از عروسک بازی از فرد ایستا و متعصب بگذرکمردرد با پوشیدن کفش مناسلولهای بنیادی مصنوعی دربیوگرافیآیا احتمال دارد رویا از آتوهم فضای خالی یا توهم فضتشخیص آلزایمر سالها قبل منابع انرژی از نفت و گاز نوار مغز در تشخیص بیماری خودآگاهی و هوشیاريایجاد احساساتمعنی روزهرفتار اجتماعی انسان، حاصهوش مصنوعی در کامپیوترهااز تکنیکی تا مغز از مغز تکوری گذرای ناشی از موبایسیاهچاله های فضایی منابعبازخورد یا فیدبکآب زندگی است قسمت چهارمتیوتیکسن داروی ضد جنونجنسیت و تفاوت های بیناییمنبع هوشیاری کجاست قسمت چگونه مولکول های دی ان ایدلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقا از نخستین همانمغز انسان برای ایجاد تمدروان سالمهیچ کاری نکردن به معنی چیاز تکینگی تا مغز از مغز تکتاب طبیعت در قالب هندسهساخت شبکه عصبی با الفبای بحثی درباره احساساتی غیرافت فشار خون ناگهانی در وتکامل زبان انسان از پیشیجهان در حال نوسان و چرخشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاه از درون مجموعه با نگدگرگونی های نژادی و تغییابزار بقا از نخستین همانمغز حریص برای خون، کلید تريتوکسيمب در درمان ام اسهستي مادي ای که ما کوچکتراز تکینگی تا مغز از مغز تگمان میکنی جرمی کوچکی در سردرد تنشنبرخی مرزهای اخلاق و علوم امید نیکو داشته باش تا آنتاثیر ویتامین دی بر بیماجدایی خطای حسی استمنشأ اطلاعات و آموخته ها نخستین تصویر از سیاهچالهداروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقای موجود زنده از راه بی شکستویروس مصنوعیاستفاده از مغز، وزن را کمگزیده ای از وبینار یا کنفشگفت انگیز بودن کیهانبرداشت مغز ما از گذر زمانفیزیک و هوشیاریانسان قدیم در شبه جزیره عتاثیر گیاه خواری بر رشد وحقیقت غیر قابل شناختمیدازولام در درمان تشنج چراروياها را به یاد نمی آدر محل کار ارزش خودت را باتوبان اطلاعات و پلِ بینزمان به چه دلیل ایجاد میششباهت زیاد بین سلول هاي عاصول توسعه ی یک ذهن کاملپیوندی که فراتر از امکانبعد از کرونا دلخوشی بیهوفضای قلب منبع نبوغ استتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش محیط زندگی و مهاجرت دحس و ادراک قسمت چهلماده ی تاریکدرمان های جدید میگرنهفت سین یادگاری از میراث اختلال در شناسایی حروف و ورزش هوازی ، بهترین تمریزیست، مرز افق رویداد هستعلم و ادراک فقط مشاهده ی آلزایمرتلاشی برای درمان قطع نخاتلاشی تازه برای گشودن معتاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت انسان در نگاه به ابعنقش داروهاي مختلف معروف حس و ادراک قسمت پنجاه و شانسان عامل توقف رشد مغزمدیون خود ناموجوددرک نیازمند شناخت خویش اهوش مصنوعی و کشف زبان هایارتباط چاقی و کاهش قدرت بژن همه چیز نیستزبان، وسیله شناسایی محیطبیماری گیلن باره و بیمارعدم توقف تکامل در یک انداآیا همه جنایت ها نتیجه بیتو افق رویداد جهان هستیتداخل مرزها و صفات با بینمقابله با کرونا با علم اسنقطه بی بازگشتحس و ادراک سی و هفتمایمپلانت مغزی کمک میکند مرز جدید جستجو و اکتشاف، درد باسن و پا به دلیل کاههوش مصنوعی از عروسک بازی از نخستین همانند سازها تکنفرانس تشنج هتل کوثر اصسلسله مباحث هوش مصنوعیبیوگرافیآیا برای تولید مثل همیشه توهم لیلیپوتی(ریزبینی)تصویربرداری فضاپیمای آممنابع انرژی از نفت و گاز نوار مغزی روشی مهم در تشخخودروهای هیدروژنیایرادهای موجود در خلقت بمعادله ها فقط بخش خسته کنرقیبی قدرتمند در برابر مهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز و از مغز کی غایب شدی تا نیازمند دلسیاهچاله ها، دارای پرتو بازسازي مغز و نخاع چالشی آب زندگی است قسمت اولتکنولوژی جدید که سلول هاجنسیت و تفاوت های بیناییمنبع هوشیاری کجاست قسمت چگونه مغز پیش انسان یا همدنیای شگفت انگیز کوانتومابزار بقا از نخستین همانمغز انسان برای شادمانی طروبات های ریز در درمان بیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکاز تکینگی تا مغز از مغز تکتاب، سفری به تاریخساختن آیندهبخش فراموش شده ی حافظهافت هوشیاری به دنبال کاهتکامل ساختار رگهای مغزی جهان شگفت انگیزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاه حقیقی نگاه به درون ادانش قدرت استابزار بقا از نخستین همانمغز در تنهایی آسیب میبینریواستیگمینهستی ما پس از شروعی چگال از تکینگی تا مغز- از مغز گنجینه ای به نام ویتامین سردرد سکه ایبرخی نکات از گاید لاین پرامید درمان کرونا با همانتاثیر ویروس کرونا بر مغز جریان انرژی در سیستم های منشاء کوانتومی هوشیاری انخستین روبات های زنده ی جداروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقای موجود زنده از رابطه تشنج و اوتیسمویرایش DNA جنین انسان، براستفاده از هوش مصنوعی در گزارش یک مورد جالب لخته وشگفت زده و حیران باشبررسي علل احتمالي تغيير فیزیکدانان ماشینی برای تانسان ها می توانند میدان تاثیر گیاه خواری بر رشد وحقایق ممکن و غیر ممکنمکانیک کوانتومی بی معنی نزاع بین جهل و علم رو به پدر چه مرحله ای از خواب ، راتوسوکسیمایدزمان شگفت انگیزشباهت زیاد بین سلول هاي عاصول سلامت کمرپیوستگی همه ی اجزای جهانبعد از کرونا دلخوشی بیهوقفس ذهنتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش نگاه از پایین یا نگاهحس و ادراک قسمت چهل و هفتماده ی خالیدرمان های جدید در بیماری هم نوع خواری در میان پیشیاختلالات مخچهورزش و میگرنزاوسکا درمان گوشرعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهآملودیپین داروی ضد فشار آموزش نوین زبانتلاشی جدید در درمان ام استاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت عشقنقش ذهن و شناخت در حوادث حس و ادراک قسمت بیست و چهانسانیت در هم تنیده و متصمدیریت اینترنت بر جنگدرک و احساسهوش مصنوعی گوگل به کمک تشارتباط هوش ساختار مغز و ژژن هوش و ساختارهای حیاتی سفر نامه سفر به بم و جنوب بیماری آلزایمر، استیل کوعدم درکآیا هوش مصنوعی می تواند نتو انسانی و انسان، شایستتروس جریان انرژیملاحظه های اخلاقی دربارهچند نرمش مفید برای کمردرحس و ادراک- قسمت پنجاه و ایمپلانت نخاعی میتواند دمزایای شکلات تلخ برای سلدست آسمانهوش مصنوعی از عروسک بازی از نخستین همانند سازها تکنگره بین المللی سردرد دسلطان جنگل یا صاحب ملکوتبیان ژن های اسکیزوفرنی دآیا بزرگ شدن مغز فقط در دتوهم چیستتصادف یا قوانین ناشناختهمنابع انرژی از نفت و گاز نوبت کودکانخورشید مصنوعیاکسی توسین و تکامل پیش امعجزه ی علمرموزی از نخستین تمدن بشرهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز از مغز تکیهان خود را طراحی میکندسیاهچاله و تکینگی ابتدایبحتی علمی درباره تمایل بآب زندگی است قسمت دومتکنولوژی جدید که سلول هاجهل مقدسمنبع هوشیاری کجاست قسمت چگونه هموساپينس بر زمین دندان ها را مسواک بزنید تابزار بقا از نخستین همانمغز انسان برای شادمانی طروح رهاییهیچ کس حقیقت را درون مغز از تکینگی تا مغز از مغز تکتابخانهساختار فراکتال وجود و ذهبخش های تنظیمی ژنومافتخار انسانتکامل شناخت انسان با کشفجهانی که نه با یک رخداد و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاهی بر قدرت بینایی درادانش محدود به ابعاد چهارابزار بقا از نخستین همانمغز را از روی امواج بشناسریاضیات یک حس جدید استو هر کس تقوای خدا پیشه کناز تکینگی تا مغز- از مغز گویید نوزده و ایمنی ساکتسردرد عروقی میگرنبرخی نرمش ها برای زانوامیدوار باش حتی اگر همه چتاثیر ژنها بر اختلالات خجریان انرژی در سیستم های مهندسی ژنتیک در حال تلاش نرمش های مفید برای درد زاداروی فامپیریدین یا نورلابزار بقای موجود زنده از راز تغییرواقعیت فیزیکی، تابعی از استفاده از انرژی خلاگشایش دروازه جدیدی از طرشگفتی های زنبور عسلبررسی و اپروچ جدید بر بیمفاصله ها در مکانیک کوانتانسان یک کتابخانه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وحلقه های اسرارآمیزمکانیزمهای دفاعی در برابنزاع بین علم و نادانی رو در هم تنیدگی مرزها و بی ماثر مضر مصرف طولانی مدت رواکسن کرونا ساخته شده توزندگی هوشمند در خارج از زشرکت نورالینک ویدیویی ازاضطراب و ترسپیام های ناشناخته بر مغز تفکر خلا ق در برابر توهم قلب و عقلتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش نظام غذایی در تکامل محس و ادراک قسمت چهل و هشتماده، چیزی بیش از یک خلا درمان های رایج ام اسهمه چیز در زمان کنونی استاختلالات حرکتی در انسانورزش بهترین درمان بیش فعزبان مشترک ژنتیکی موجودابه هلال بنگرعلم به ما کمک میکند تا موعلم راهی برای اندیشیدن اآمارهای ارائه شده در سطح تمایل زیاد به خوردن بستنتاثیر رو ح و روان بر جسملمس کوانتومینقش روی و منیزیم در سلامتحس و ادراک قسمت بیست و یکانعطاف پذیری مکانیسمی علمدارک ژنتیکی چگونه انساندرک کنیم ما همه یکی هستیمهوش مصنوعی گوگل به کمک تشارتباط پیوسته ی جهانژن یا نقشه توسعه مغز و نقسفر به مریخ در 39 روزبیماری الزایمرعسل طبیعی موثر در کنترل بآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتو با همه چیز در پیوندیتری فلوپرازینملاحظات بیهوشی قبل از جرچند جهانیحس و ادراک- قسمت بیست و پاین پیوند نه با مغز بلکه مسیر دشوار تکامل و ارتقادستورالعمل مرکز کنترل بیهوش مصنوعی از عروسک بازی از نخستین همانند سازها تکنگره بین المللی سردرد دسم زنبور ، کلیدی برای واربیان حقیقتآیا تکامل و تغییرات ژنتیتوهم وجودتظاهر خوابیده ی مادهمنابع انرژی از نفت و گاز نور درونخوشبختی دور از رنج های ماگر فقط مردم میفهمیدند کمعجزه ی علم در کنترل کرونرمز و رازهای ارتباط غیر کهوش مصنوعی درمانگر کامپیاز تکینگی تا مغز از مغز تکیهانِ هوشیارِ در حال یاسیاهچاله ی تولید کنندهبحث درباره پیدایش و منشا آب زندگی است قسمت سومتکینگیجهان فراکتالمنبع هوشیاری کجاست قسمت چگونه هوشیاری خود را توسدو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار بقا از نخستین همانمغز انسان رو به کوچک تر شروزه داری متناوب، مغز را هیچگاه از فشار و شکست نتراز تکینگی تا مغز از مغز تکجای مغز مسئول پردازش تجساختار شبکه های مغزی ثاببخش بزرگی حس و ادراک ما اافراد آغاز حرکت خودشان رتکامل، نتیجه ی برنامه ریجهانی که از یک منبع، تغذیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاهی بر توانایی اجزاي بدانش بی نهایتابزار بقا از نخستین همانمغز زنان جوانتر از مغز مرریسدیپلام تنها داروی تایوفور و فراوانیاز تکینگی تا مغز- از مغزتگوشه بیماری اتوزومال رسسسرعت فکر کردن چگونه استبرخی نرمش های گردنامیدی تازه در درمان سرطاتاثیر کلام در آیات کلام بجریان انرژی در سیستم های مولتیپل اسکلروز در زنان نرمش های مفید در سرگیجهداروی لیراگلوتیدابزار بقای موجود زنده از راست دستی و چپ دستیواقعیت چند سویهاستفاده از سلول های بنیاپمبرولیزوماب در بیماری چشاهکار قرنبررسی ژنها در تشخیص بیمافاصله ی همیشگی تصویر سازتاثیر گیاه خواری بر رشد وحمله ویروس کرونا به مغزما انسانها چه اندازه نزدنزاع بین علم و جهل رو به پدر هم تنیدگی کوانتومیاثرات فشار روحی شدیدواکسن ایرانی کرونا تولیدزندگی بی دودشربت ضد خلطاطلاع رسانی اینترنتیپیشینیان انسان از هفت میتفاوت مغز انسان و میمون هقلب دروازه ی ارتباطنقش نظریه تکامل در شناساحس و ادراک قسمت چهل و دوممبانی ذهنی سیاه و سفیددرمان های علامتی در ام اسهمه ی سردردها بی خطر نیستاختلالات صحبت کردن در انورزش در کمر دردزبان چهار حرفی حیات زمینبه کدامین گناه کشته شدند