دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

نقش نظریه تکامل در شناسایی، پیشگیری و درمان سندرم کووید 19

نقش نظریه تکامل(evolution theory) در شناسایی، پیشگیری و درمان سندرم COVID 19
پس از نه ماه از شیوع این همه گیری و مرگ میلیون ها نفر تا این لحظه، نخستین واکسن های تولید شده در آزمایشگاه های مجهز به تجهیزات مهندسی ژنتیکی خودنمایی میکند، ولی نقس مهندسی ژنتیک و نظریه تکامل، محدود به ساخت واکسن ها نیست بلکه نظریه تکامل، امروز میتواند بارهای تکاملی خاصی را شناسایی کند- که در طی تکامل چند میلیون ساله انسان، بر دوش او قرار داده شده و انسان، گریزی از آن نداشته است.
کمبودها و نقص هایی که هر چند شاید در مقطعی از زندگی پیشینیان انسان به آنها کمک میکرده است ولی در شرایط جدید زندگی با تغییرات فراوان محیط زیست نه تنها سودمند نیست بلکه فرد را مستعد به مشکلاتی در دفاع از برخی عوامل بیماری زا میکند.
آنچه در جهان مادی ما، سرنوشت ساز است قدرت و توانایی زیاد نیست بلکه سازگاری با شرایط اطراف یک موجود زنده است. و در این بستر شاید مثلا قدرت زیاد سیستم ایمنی، در برخی مواجهه ها نه تنها سودمند نباشد بلکه با واکنش شدید خود، میزبان را در معرض عوارض و حتی مرگ قرار دهد.(به طوری که امروز ثابت شده است علت مرگ بسیاری از بیماران دچار سندرم کووید 19 نه تهاجم ویروس بلکه واکنش شدید سیستم ایمنی است و به همین دلیل در درمان بسیاری از این بیماران بدحال، از داروهایی استفاده میشود که قدرت سیستم ایمنی را کاهش میدهد.)
از ابتدای همه گیری کرونا دانشمندان میپرسند چرا ویروس کرونای جدید، به صورت کاملا متفاوتی بر انسان ها تاثیر گذار است؟
برخی توانسته اند پس از بیماری زنده بمانند و برخی میمیرند و برخی دیگر اصلا مبتلا نمیشوند. بیشتر عواملی- که این اختلاف در تاثیر را تفسیر میکند- برای ما واضح شده است. عوامل محیطی تاثیر گذار مانند سیگار کشدن یا ابتلا به بیماری های مزمن مانند فشار خون و دیابت و برخی تفاوت های نژادی و یا آلودگی هوا است.
ولی اخیرا بر اساس جدیدترین پژوهش ها مشخص شده است زنجیره ژنتیکی ارتباطی با خطر ابتلا دارد و تک زنجیره ای وجود دارد که ریشه های تکاملی عمیقی دارد و فقط در گونه بشری ما نیست بلکه همچنین در نئاندرتال ها هم بوده است و به صورت قابل ملاحظه در ابتلا به ویروس کرونای جدید تاثیر گذار است؛ زنجیره معینی از اسید نوکلئیک که از 50 هزار پایه تشکیل شده است و در کروموزوم شماره 3 وجود دارد.
دانشمندان اخیرا فهمیده اند کسانی که این زنجیره را در اسید نوکلئیک خود دارد 60% احتمال بیشتری دارد با ویروس کرونای جدید، مبتلا شوند. اکنون دانشمندان میدانند انسان امروز، این قطعه ژنتیکی را از طریق نئاندرتال به دست آورده است.
طبیعتا در شجره تکاملی، نئاندرتال از پیشینیان انسان معاصر نیست.
ما این زنجیره ژنتیکی مهم را آنگونه که تو رنگ چشم را از جد خود دریافت میکنی به دست نیاورده ایم. ولی نئاندرتال، نزدیکان تکاملی ما بوده اند یعنی آنها درکنار انسان دنیسوان با ما تکامل یافتند ولی در شاخه تکاملی کاملا متفاوتی بوده اند. این شاخه های سه گانه (انسان- نئاندرتال- دنیسوان) در مناطق مختلفی زندگی می کردند: انسان جدید در آفریقا، نئاندرتال در غرب اوراسیا و دنیسوان در شرق.
وقتی بین آنها اتصال و پیوند رخ داد مثلا وقتی انسان به بیرون از آفریقا مهاجرت کرد برخی از آنها با هم ازدواج کردند. این ازدواج کافی نبود تا دو گونه یکی شود ولی تاثیری ژنتیکی در نسل های بعدی به جای گذاشت. نئاندرتال برخی ژنهای انسان را دارا بود و دنیسوان برخی ژنها را از نئاندرتال داشت و ژنوم انسان جدید برخی ژنهای هر دو را دارد. انتقال زنجیره های ژنیتکی به مجموعه های زنده از طریق مهاجرت و بعدا ازدواج با عنوان رخنه و نفوذ ژنتیکی خوانده میشود. و این فرایند، سبب وجود زنجیره ژنتیکی مخصوص به نئاندرتال در اسیدنوکلئیک بشری طی ده ها هزار سال بوده است. این همچنین سبب حضور برخی از ما به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان هاست!
مجموعه های متفاوت بشری نسبت متفاوتی از مواد ژنتیکی نئاندرتال را دارند. آفریقایی ها کمترین میزان را دارند زیرا آنها به صورت مستقیم با نئاندرتال مخلوط نشدند ولی مواد ژنتیکی نئاندرتال را از طریق انسان هایی- که بعد از مهاجرت، دوباره به آفریقا برگشتند- به دست آورده اند. مجموعه های بشری دیگر نسبت مواد ژنتیکی نئاندرتال در آنها بین 2- 6% است با علم به اینکه شرق آسیا بالاترین درصد را دارند. هر مجموعه بشری درصد مواد ژنتیکی متفاوتی از نئاندرتال دارد و مواد ژنتیکی شایع و نادر وجود دارد.

این یعنی عامل خطر ابتلا به ویروس به وسیله همه مواد ژنتیکی نئاندرتال ایجاد نمیشود. اما زنجیره خطر که باعث زیاد شدن خطر ابتلا به ویروس کرونای جدید میشود در آفریقایی ها و شرق آسیا بسیار نادر است و 9% آمریکایی های دارای ریشه های مخلوط و 16% اروپایی ها و 50% جنوب آسیا این زنجیره را دارند در حالی که می بینیم این زنجیره ژنتیکی مهم به صورت شایع در بنگلادشی ها هست؛ به طوری که 63% از ملت بنگلادش حداقل یک نسخه از آن را دارند.
توزیع زنجیره ژنتیکی بین انسان ها ممکن است برخی ملاحظات را تفسیر کند. برای نمونه تفسیر میکند چرا در آمریکا احتمال مرگ افراد دارای ریشه های بنگلادشی با ویروس، دو برابر احتمال مرگ دیگر مردم است. طبیعتا توزیع این زنجیره ژنتیکی، آماری غیر قابل تفسیر را هم باقی میگذارد مثلا بر اساس پژوهش ها می بینیم این زنجیره ژنتیکی در اروپایی ها بیشتر از آفریقایی هاست ولی جدیدا دیده ایم آمریکایی های با ریشه آفریقایی پنج برابر بیشتر از اروپایی ها مبتلا میشوند.
مشخص است نیروی قدرتمند دیگری در این میان نقش دارد. عموما مواد ژنتیکی نئاندرتال- که آن را به طور شایع در ساکنان جنوب آسیا می بینیم- آن را در ساکنان شرق آسیا هم شاهدیم و مواد ژنتیکی نادر در ساکنان جنوب آسیا را به همین ترتیب در ساکنان شرق آسیا هم اندک می بینیم ولی این زنجیره ژنتیکی مشخصا در جنوب آسیا شایع و در شرق آسیا نادر است.
این الگوی شگفت در توزیع را میتوان اینطور تفسیرکرد که انتخاب طبیعی این زنجیره ژنتیکی را در جنوب آسیا برتری داده ولی در شرق آسیا برتری نداده است. تا امروز چند فرضیه وجود دارد که شاید این زنجیره ژنتیکی را در جنوب آسیا برتری داده است زیرا به دستگاه ایمنی در رویارویی با برخی بیماری های قدیمی کمک میکند ولی در رویارویی ویروس کرونای جدید، احتمال مرگ فرد را در زمان ابتلا به این ویروس افزایش میدهد و نیز باعث عوارض شدید احتمالی میشود.(تقویت سیستم ایمنی، هرچند در نگاه اول جذاب و مفید به نظر میرسد ولی گاهی باعث افزایش واکنش زیانبار سیستم ایمنی در برابر عامل بیماری زا میشود.
واکنش شدید سیستم ایمنی، امروز به عنوان یک عامل مهم در افزایش عوارض و مرگ و میر کرونا مطرح است.)
و ممکن است ساکنان شرق آسیا در گذشته به صورت مکرر در معرض ویروس کرونا بوده باشند و این زنجیره ژنتیکی، امروز در میان آنها شایع نباشد. باید پژوهش های بیشتری در مورد آنچه این زنجیره ژنتیکی به طور مشخص ایجاد میکند انجام شود تا بفهمیم چرا این زنجیره را در برخی مناطق جهان به طور شایع می بینیم و بفهمیم ویروس کرونای جدید چگونه فرد را با آن سندرم ها مبتلا می کند و می توانیم بر آن پیروز شویم.
بسیار خوب خلاصه مطلب چیست؟
تاریخ تکاملی بشریت هر روز به روش های مختلفی بر سلامت ما تاثیرمی گذارد. مثلا برای ما تفسیر میکند چرا همیشه به شکر و چربی علاقه مند هستیم حتی وقتی احساس سیری میکنیم!
چرا حساسیت و برخی بیماری های همه گیری در برخی کشورها شایعتر است
چرا می بینیم بیماری کم خونی در برخی افراد با ریشه های مشترک شایع است. این پژوهش جدید در مورد خطر ابتلا به ویروس کرنای جدید و نحوه پاسخ آن به مواد ژنتیکی ما از نئاندرتال فقط نمونه جدیدی است که نشان میدهد انسان نتیجه تاریخ پیچیده ای از تکامل است و ما هنور نشانه های آن را در خود داریم و میتواند به ما کمک کند راه حل هایی برای مشکلات تدرستی پیدا کنیم.
https://www.facebook.com/282382012686/posts/10157442291617687/@salmanfatemi#سلمان_فاطمی#نورولوژیست#اصفهان#تکامل#مغز#ویروس_کرونا#کرونا


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
طلای سیاهنقش رژیم غذایی بر رشد و احقیقت آنطور نیست که به نظاگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهدلایلی که نشان میدهد ما باز نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی درمانگر کامپیدرمان سرطان با امواج صوتبه بالا بر ستارگان نگاه کبررسی سیستم تعادلی بدن ایادگیری هوش مصنوعی، عمیقراه بی شکستتکامل مداومپیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهنقطه ای بود و دگر هیچ نبوفلج خواب چیستحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبدولت یا گروهکاز تکینگی تا مغز و از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت سومدرک حقیقت نردبان و مسیری بی ذهن و بی روحبعد از کرونا دلخوشی بیهوکلمات بلند نه صدای بلندز گهواره تا گورتکامل، نتیجه ی برنامه ریپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولالگو نداشتیمعامل کلیدی در کنترل کارآنه بدبخت بلکه نادانفاصله ی همیشگی تصویر سازحس چشایی و بویاییابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیدگرگونی های نژادی و تغییاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدردهای سال گذشته فراموش بیماری ای شبیه ام اس مولتتقلید از طبیعتکنترل جاذبهزندگی و داراییتاثیر نگاه انسان بر رفتاپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشاسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خوامگا سه عامل مهم سلامتغم بی پایاننوار مغزی روشی مهم در تشخفردا را نمیدانیمحس و ادراک قسمت نوزدهمابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استداروهای مصرفی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع خواب و رویاهزینه ای که برای اندیشیدبیان ژن های اسکیزوفرنی دتمدن قدیمی ای در جنوب ایرکیهانِ هوشیارِ در حال یازیرک ترین مردمسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداجنگ و تصور از جنگانرژی بی پایان در درون هرحس و ادراک قسمت بیست و یکنوروز یا روز پایانیقلب را نشکنابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سداروی جدید برای دیابتاز تکامل تا مغز، از مغز تموجودات مقهور ژنها هستندرمز پیشرفت تواضع است نه طویتامین E در چه مواد غذایباید از انسان ترسیدتنبیه چقدر موثر استکاربرد روباتهای ريز، در زبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینشکرگزار هر چیزی باش که داآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاجهان های بسیار دیگرانسانیت در برابر دیگرانحس و ادراک- قسمت بیست و پچگونه هموساپينس بر زمین قدرت کنترل خوداحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایدر محل کار ارزش خودت را باستفاده از سلول های بنیابحثی درباره احساساتی غیرمکان زمان یا حافظه زمانرویای شفافواقعیت و مجازبحثی جالب درباره محدودیتتو جدای از کیهان نیستیکشف جمجمه ای درکوه ایرهوسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبیه سازی میلیون ها جهان آیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشجهانی که از یک منبع، تغذیايا اراده آزاد توهم است یخودآگاهی و هوشیارينگاه از بیرون مجموعهلایو دوم دکتر سید سلمان فادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی در عید نوروز مراقب تصادف اصل، روان و نفس استبرای پیش بینی آینده مغز دماجرای عجیب گالیلهروش هایی برای کم کردن اضطواکسن دیگر کرونا ساخته شتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)گیاه بی عقل به سوی نور میسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشآپومورفین در پارکینسونصبر لازمه ی پیروزی استنقش ویتامین K در ترمیم اسجایی برای یاد گرفتن باقی ایندرالخدا بخشنده است پس تو هم بارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی من کسی در ناکسی دریافتم هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان ام اس(مولتیپل اسکلاعداد بینهایت در دنیای مبرخی اطلاعات روانشناسی مورزش و میگرنمحل درک احساسات روحانی دریسدیپلام تنها داروی تایتوسعه برخی شغل ها با هوش گشایش دروازه جدیدی از طرسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمآزمون ذهنی گربه ی شرودینآزمون ذهنی گربه شرودینگرطوفان فقر و گرسنگی و بی سنقش رژیم غذایی در رشد و احقیقت افراداگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی جدنیا فریب و سرگرمیاز نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی درخدمت خلق وحدرمان ضایعات نخاعیبه بالاتر از ماده بیندیشبررسی علل کمر درد در میانیادگرفتن، آغاز حرکت است رابطه تشنج و اوتیسمتکامل چشمپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسراافت فشار خون ناگهانی در وعلم به ما کمک میکند تا مونقطه بی بازگشتفلج دوطرفه عصب 6 چشمحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتدوچرخه در کاهش دردهای کماز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت ششمدرک دیگرانبی سوادی در قرن 21بعد از کرونا دلخوشی بیهوکلوزاپین داروی ضد جنونزمین در برابر عظمت کیهانتکثیر سلول در برابر توقف پاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیسساختن آیندهتصویر زیبای اصفهانالگو و عادت را بشکن و در اعادت همیشه خوب نیستنه جنگ و نه خونریزیفتون های زیستیحس و ادراک (قسمت اول )ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدانش قدرت استاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ کس حقیقت را درون مغز دردی که سالهاست درمان نشبیماری اسپینال ماسکولار تقویت استخوان در گرو تغذکندر در بیماریهای التهابزندگی بی دودتاثیر نگاه انسان بر رفتاپرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهسریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی اما شما از دید خفاش کور هغم بی پایاننوار مغز، مفید و بی خطرفرزندان زمان خودحس و ادراک قسمت هفتمابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودداروهای ام اساز تکینگی تا مغز- از مغز منتظر نمان چیزی نور را بههزینه سنگین انسان در ازابیان حقیقتتمدن پیشرفته ی پیشینیانکیست هیداتید مغززیست شناسی کل در جزء فراکسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وآنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنجنگ داده هاانرژی تاریکحس و ادراک قسمت بیست و دونورالژیقوی تر باشاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیداروی جدید ضد میگرناز تکامل تا مغز، از مغز تمورد نادر همپوشانی دو بیرمز بقای جهش ژنتیکیویتامین کابابا زود بیاتهدیدهای هوش مصنوعیکاش شرف اجباری بود یا حتیزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مشکست حتمیآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرجهان هایی در جهان دیگرانسان، گونه ای پر از تضادحس و ادراک- قسمت شصت و چهچگونه هوشیاری خود را توسقدرت انسان در نگاه به ابعاحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعدر چه مرحله ای از خواب ، راستفاده از سلول های بنیابخش فراموش شده ی حافظهمکانیک کوانتومی بی معنی روان سالمواقعیت و انعکاسبحثی در مورد نقش ویتامين تو دی ان ای خاص ميتوکندريکشف جدید تلسکوپ جیمز وبسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبیه سازی سیستم های کوانآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشجهانی در ذهنای نعمت من در زندگیمخودآگاهی و هوشیارينگاه از دور و نگاه از نزدلبخند بزن شاید صبح فردا زهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان نگهدارنده ی اعتیاداصلاح خطا با رفتن بر مسیربرای اولین بار دانشمندانماده ی تاریکروش هایی برای جلوگیری از واکسن دیگری ضد کرونا از دتوهم چیستگیاه خواری و گوشت خوار کدسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآپومورفین در پارکینسونصبر و واقعیتنقش ژنتیک در درمان اختلاجایی خالی نیستایا کوچک شدن مغزانسان الخدای رنگین کمانارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویمن پر از تلخیمهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان تومورهای مغزی با ابقا با سازگارترین فرد اسبرخی بیماری ها که در آن بورزش بهترین درمان بیش فعمحدودیت چقدر موثر استریشه های مشترک همه ی موجوتوصیه های سازمان بهداشت پل جویی اصفهانسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بینآزادی عقیده، آرمانی که تطوفان زیبایینقش زنجبیل در جلوگیری از حقیقت انساناگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زادنیا مکانی بسیار اسرارآماز نشانه ها و آثار درک شدمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی ساخته هوش طبیدرمانهای بیماری پارکینسبه جای محکوم کردن دیگران برطرف کردن خشونت را از خایادآوری خواب و رویارادیوی مغز و تنظیم فرکانتکامل و ارتقای نگاه تا عمپیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هاافت هوشیاری به دنبال کاهعلم بدون توقفنمیتوان با بیرون انداختنفن آوری های جدید علیه شناحافظه میتواند بزرگترین دابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً دوچرخه سواری ورزشی سبک و از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی بیشتر در زناندرک درست از خود و هوشیاریبی شرمیتفکر قبل از کارکلید نزدیک و نگاه تو بر فزمین زیر خلیج فارس تمدنی تأثیر نیکوتین سیگار بر مپارادوکس ها در علممسئولیت جدیدساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمالگوی بنیادین و هوشیاریعادت کن خوب حرف بزنیچه زیاد است بر من که در ایفروتنی معرفتیحس و ادراک (قسمت دوم )ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدانش محدود به ابعاد چهاراز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ اندر هیچدرس گرفتن از شکست هابیماری اضطراب عمومیتقویت حافظه یا هوش مصنوعکندر علیه سرطانزندگی در جمع مواردی را برتاثیر ویتامین دی بر بیماپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزیامروز دانش ژنتیک هیچ ابهغیرقابل دیدن کردن مادهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت فرضیه ای جدید توضیح میدهحس و ادراک قسمت هفدهمابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستداروهای تغییر دهنده ی سیاز تکینگی تا مغز- از مغز منتظر زمان ایده آل نشوذهت را روی چیزهای مفید متهزاران سال چشم های بینا وبیداری و خواب کدام بهتر اتمدن بشری و مغز اخلاقیکیست کلوئید بطن سومزیست شناسی باور حقیقت یا سعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقجنبه های موجی واقعیتانرژی تاریک که ما نمی توحس و ادراک قسمت بیست و سونوسانات کوانتومی منبع ماقیچی ژنتیکیاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایداروی جدید ضد الزایمراز تکامل تا مغز، از مغز تموسیقی نورمز جهانویتامین کا و استخوانباد و موجتو یک معجزه ایکتاب گران و پرهزینه شد ولزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب شگفت نیست من عاشق تو باشمآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ جهان یکپارچهانعطاف پذیری مکانیسمی علحساسیت روانی متفاوتچگونه واکسن کرونا را توزقدرت ذهناخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدر ناامیدی بسی امید استاستفاده از سلول های بنیابخش های تنظیمی ژنوممکانیزمهای دفاعی در برابروبات ها قول میدهندواقعیت تقویت شدهبحثی در مورد نقش کلسیم و تو در میانه ی جهان نیستی کشتن عقیده ممکن نیستسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبکه های مصنوعی مغز به درآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استجهان، تصادفی نیستای همه ی وجود منخودت را از اندیشه هایت حفنگاه از درون قفس یا بیرونلحظات خوش با کودکانهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان نابینایان آیا ممکناصول انجام برخی نرمش ها دبرای تمدن سازی، باید در بماده ی خالیروش هایی ساده برای کاهش اواکسن سرطانتوهم و خیالگیرنده باید سازگار با پیسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبآب زندگی است قسمت چهارمصبر بسیار بایدنقش گرمایش آب و هوا در همجاذبهایا این جمله درست است کسیخدایی که ساخته ی ذهن بشر ارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره من بی من، بهتر یاد میگیرمهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان تشنجبقا در ازای بیماریبرخی بیماری های خاص که بدورزش در کمر دردمحدودیت های حافظه و حافظریشه های مشترک حیاتتوصیه های غیر دارویی در سپل خواجو اصفهانپلاسمای غالبسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقیآزار دیگری، آزار خود استطولانی ترین شبنقش زبان در سلطه و قدرت احقیقت اشیااگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهدنیای شگفت انگیز کوانتوماز نظر علم اعصاب یا نرووسمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی، اتفاقات و تحدرماندگی به دلیل عادت کربه خوبی های دیگران فکرکنبزرگ فکر کنیاری خدا نزدیک استراز تغییرتکامل و ریشه ی مشترک خلقتپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع مافتخار انسانعلم در حال توسعهنمیتوان بر سیاه سیاه نوشفناوری هوش مصنوعی نحوه خحافظه های کاذبابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آدوپامین قابل حل در آباز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی در زنان بیشتر ادرک عمیق در حیواناتبی عدالتی در توزیع واکسن تفکر ترکیبی در هوش مصنوعکلام و زبان، گنجینه ای بسزمان چیستتأثیر نگاه انسان بر رفتاپاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعیالگوبرداری از طبیعتعادت کردن به نعمتنه عدم مطلق بلکه عدم با قفروتنی و غرورحس و ادراک قسمت 67ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدانش بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچگاه از فشار و شکست نتردست و پا زدن در سایه؟بیماری بیش فعالیتقویت سیستم ایمنیکوچ از محیط نامناسبزندگی در سیاهچالهتاثیر ویروس کرونا بر مغز آلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهتغییر عمودی سر انسان از پانفجار و توقف تکاملی نشاغرور و علمنوار عصب و عضلهفساد اقتصادی سیتماتیک درحس و ادراک قسمت هجدهمابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارداروهای ضد بیماری ام اس واز تکینگی تا مغز- از مغزتمنحنی که ارتباط بین معرفذخیره ی شگفت انگیز اطلاعهستي مادي ای که ما کوچکتربیست تمرین ساده برای جلوتمدن زیر آبکپسول ژری لاکتزیست، مرز افق رویداد هستشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآینه در اینهمغز و اخلاقجنسیت و تفاوت های بیناییانرژی خلا ممکن استحس و ادراک قسمت بیستمنوشیدن چای برای مغز مفید قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصاتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانداروی سل سپتاز خود رها شوموسیقی هنر مایع استرمز جهان خاصیت فراکتالویتامین کا در سبزیجاتباد غرور و سر پر از نخوت وتو یک جهان در مغز خودت هسکتاب زیست شناسی باورزبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم شگفت انگیز بودن کیهانآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوجهان یکپارچهاهرام مصر از شگفتی های جهخفاش کور و انسان بینا؟چگونه آن شکری که می خوریمقدرت عشقاخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدر هم تنیدگی مرزها و بی ماستفاده از سلول های بنیابخش بزرگی حس و ادراک ما اما انسانها چه اندازه نزدروبات های ریز در درمان بیواقعیت خلا و وجود و درک مبحثی در مورد حقیقت فضا و توقف؛ شکستگل خاردار، زیباستسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکشبکیه های مصنوعیآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استجهش های ژنتیکی مفید در ساای آنکه نامش درمان و یادشخودروهای هیدروژنیادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگلرزش ناشی از اسیب به عصبهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های اسرار آمیز در آاصول توسعه ی یک ذهن کاملبرای خودآگاه بودن تو بایماده ای ضد التهابیروش جدید تولید برقواکسن سرطانتوهم وجودگالکانزوماب، دارویی جدیسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غباآب زندگی است قسمت هفتمصد قدح، نفتاده بشکستنقش پیش زمینه ها و اراده جاذبه و نقش آن در شکلگیریایا ابزار هوشمندی یا مغز خدایا جز تو که را دارمارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندمننژیتهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید ALSبقای حقیقی در دور ماندن ابرخی توجهات در ببمار پاروزن حقیقی معرفت و شناختمحدودیت درک انسانرژیم های غذایی و نقش مهم توصیه هایی در مصرف ماهیتوضیحی ساده در مورد هوش مپمبرولیزوماب در بیماری چسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژیآسيب میکروواسکولاریا آسطی یکصد هزار سال اخیر هرچنقش زبان در سلطه و قدرت احقیقت تنها چیزی است که شااگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردرددنیایی پر از سیاهچاله از نظر علم اعصاب اراده آزمنابع انرژی از نفت و گاز هوش احساسیدرها بسته نیستبه خودت مغرور نشوبزرگ شدن مغز محدود به دورژن همه چیز نیستراست دستی و چپ دستیتکامل ابزار هوش ، راه پر پیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهافراد آغاز حرکت خودشان رعلم راهی برای اندیشیدن انمای موفقیتفواید روزه داری متناوبحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آدورترین نقطه ی قابل مشاهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی در زنان بیشتر ادرگیری قلب در بیماری ویربیمار 101 ساله، مبتلا به ستفکر خلا ق در برابر توهم کلام، در تحولی شگفت آور بزمان و مکان، ابعاد کیهان تأثیر شیرینی های حاوی لوپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکانالتهاب شریان تمپورالعادت بد را ترک کننهایت معرفت و شناخت درک عفرگشت و تکامل تصادفی محض حس و ادراک قسمت 74ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسماندانشمندان موفق به بازگرداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیپرپاراتیروئیدیسمدست کردن در گوشبیماری تی تی پیتلقین اطلاعات و حافظهکوچک شدن مغز از نئاندرتازندگی زمینی امروز بیش از تاثیر ژنها بر اختلالات خآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمتغییرات منطقه بویایی مغزانقراض را انتخاب نکنیدغربال در زندگینوار عصب و عضلهفشار و قدرتحس و ادراک قسمت هشتمابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دداروی فامپیریدین یا نورلاز تکینگی تا مغز، از مغز منشأ اطلاعات و آموخته ها ذره ی معین یا ابری از الکهستی ما پس از شروعی چگال بیش از نیمی از موارد انتقتمدنی قدیمی در شمال خلیج کامپیوتر سایبورگزاویه نگاه ها یکسان نیستشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی جنسیت و تفاوت های بیناییانرژِی برای ایجاد اضطرابحس و ادراک قسمت دهمنوعی سکته مغزی ، وحشتناک قانون مندی نقشه ژنتیکی ماتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینداروی ضد چاقیاز درخواست ها جدا شومیهمانهای ناخوانده عامل رنگ کردن، حقیقت نیستویتامین بی 12 در درمان دردبار مغز بر دو استخوانتو کجای جهانیکتاب طبیعت در قالب هندسهزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزشگفت زده و حیران باشآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کجهان کنونی و مغز بزرگتریاولویت بندی ها کجاستخفاش با شیوع همه گیری جدیچگونه انتظارات بر ادراک قضاوت ممنوعاختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگودر هم تنیدگی کوانتومیاستفاده از سلول های بنیابخش بزرگتر کیهان ناشناختما انسانها چه اندازه نزدروبات کیانوالزارتان داروی ضد فشار تولید مولکول جدید توسط هگل درون گلدانسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز و کیهانآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یجهش های ژنتیکی غیر تصادفایمپلانت مغزیخورشید مصنوعیادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون الرزش عضله یا فاسیکولاسیوهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های بیماری آلزایمراصول سلامت کمربرای رشد، باید از مسیر خطماده، چیزی نیستروش صحبت کردن در حال تکامواکسن ضد اعتیادتوهم وجودگام کوچک ولی تاثیرگذارسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورآب زندگی است قسمت اولصدای بم با فرکانس پایین، نقش آتش در رسیدن انسان بهجبران از دست رفته هاایا بیماری ام اس (مولتیپخرما منبع بسیار خوب آنتی ارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،منابع انرژي پاک سرچشمه حهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید میگرن با انتی بلندی در ذهن ما درک بلندیبرخی توصیه ها برای واکسیوزوز گوشمخچه فراتر از حفظ تعادلرژیم های غذایی و نقش مهم تیوتیکسن داروی ضد جنونپنج اکتشاف شگفت آور در موسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازینآسیب ها ناشی از آلودگی هوطبیعت موجی جهاننقش سجده بر عملکرد مغزحقیقت خواب و رویااگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عدنیا، هیچ استاز نظر علم اعصاب اراده آزمنابع بی نهایت انرژی در دهوش احساسیدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبه دنبال رستگاری باشبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ژن همه چیز نیسترجزخوانی هایی که امروز بتکامل تکنولوژیپیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گافراد بی دلیل دوستدار تو علم ساختن برج های چرخاننمایش تک نفرهفیلمی بسیار جالب از تغییحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسديدن با چشم بسته در خواب از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشمندی کیهاندرگیری مغز در بیماری کویبیمار مرکز تنفس سلولیتفاوت مغز انسان و میمون هکلرال هیدرات برای خوابانزمان و گذر آن سریع استتئوری تکامل امروز در درمپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهامواجی که به وسیله ی ماشیعادت دادن مغز بر تفکرنهایت در بی نهایتفراموش کارها باهوش تر هسحس و ادراک قسمت 75ابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمدانشمندان نورون مصنوعی ساز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهاوکينگ پیش از مرگش رسالدست آسمانبیماری دویکتلاش ها برای کشف منابع جدکوچکی قلبزندگی زودگذرسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمتغییرات مغز پس از 40 سالگیانواع سکته های مغزیمقالاتنوار عصب و عضلهفضا و ذهن بازحس و ادراک قسمت هشتاد و نابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهباداروی لیراگلوتیداز تکینگی تا مغز، از مغز منشاء کوانتومی هوشیاری اذرات کوانتومی زیر اتمی قهشت توصیه برای کاستن از دبیشتر کمردردها نیازی به تمرکز و مدیتیشنکاهش مرگ و میر ناشی از ابزاوسکا درمان گوشرشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیجهل مقدسانسولینحس و ادراک قسمت دوازدهمنیکولا تسلاقانون گذاری و تکاملاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکداروی ضد چاقیاز روده تا مغزمیوتونیک دیستروفیرنگین کمانویتامین بی هفدهبار بزرگ ایستادن بر دو پاتو کز محنت دیگران بی غمیکتاب، سفری به تاریخزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکشگفتی های نقشه ی ژنتیکیآیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟جهان کاملی در اطراف ما پراولین قدم شناخت نقص های خخلا، حقیقی نیستچگونه به سطح بالایی از هوقطار پیشرفتاختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های بدر هم تنیدگی کوانتومی و پاستیفن هاوکینگ در مورد هبخش دیگری در وجود انسان هما اکنون میدانیم فضا خالروح و آب حیاتواکنش های ناخودآگاه و تقتولید مثل اولین ربات های گل زندگیسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز با کیهان مادیآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمجهش های بیماری زا، معمولایمپلانت مغزی و کنترل دو خوش قلبی و مهربانیارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهلزوم گذر انسان از حدها و هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های بیماری اس ام ایاضطراب و ترسبرای زندگی سالم، یافتن تماده، چیزی بیش از یک خلا روشهای نو در درمان دیسک بواکسن علیه سرطانتوهم بی خداییگامی در درمان بیماریهای سندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدآب زندگی است قسمت دومصرع و درمان های آننقش انتخاب از طرف محیط، نجدا کردن ناخالصی هاایا بدون زبان میتوانیم تخسته نباشی باباارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید کنترل مولتیپلبلوغ چیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atوسواس، بیماری استمخچه ، فراتر از حفظ تعادلرژیم ضد التهابیمخچه ابزاري که وظیفه آن فرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتیک و اختلال حرکتیپول و شادیسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازینآسیب روانی شبکه های اجتمطبیعت بر اساس هماهنگینقش غذاها و موجودات درياحقیقت در علم، هرگز نهایی اگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پدندان ها را مسواک بزنید تاز واقعیت امروز تا حقیقتمنابع جدید انرژیهوش بشری تهدید برای بشریدرون قفس یا بیرون از آنبه زودی شبکه مغزی به جای بزرگترین خطایی که مردم مژن هوش و ساختارهای حیاتی رحم مصنوعیتکامل جریان همیشگی خلقتپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج افزایش قدرت ادراکات و حسعلایم کمبود ویتامین E را چند نرمش مفید برای کمردرفیروز نادریحافظه و اطلاعات در کجاستابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پدی متیل فومارات(زادیوا)(از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشیاری و وجوددرگیری مغز در بیماران مببیماری لبر و نابینایی آنتفاوت ها و تمایزها کلید بکم کردن کالری روشی سودمنزمان و صبرتئوری تکامل در پیشگیری و پروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمیامیوتروفیک لترال اسکلروعارضه جدید ویروس کرونا سنهادینه سازی فرهنگ اختلافراموشی همیشه هم بد نیستحس و ادراک قسمت 78ابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمدانشمندان یک فرضیه رادیکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهاوکينگ پیش از مرگش رسالدست بالای دستبیماری دیستروفی میوتونیتلاش های جدید در ALSکوچکترین چیز یک معجزه اسزندگی سلول در بدن، جدای اسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نآلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونتغییرات آب و هوایی که به انیس بی کسانتاثیر ویتامین دی بر بیمانوار عصب و عضله مهم در تشفضای قلب منبع نبوغ استحس و ادراک قسمت هشتاد و شابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بداروی تشنجی دربارداریاز تکینگی تا مغز، از مغز مهمان ناخواندهذرات کوانتومی زیر اتمی قو هر کس تقوای خدا پیشه کنبا هوش مصنوعی خودکار روبتمرکز بر هدفکاهش التهاب ناشی از بیمازبان فرایند تکاملی برای شناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد وآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟جهان فراکتالانسولین هوشمندحس و ادراک قسمت سومنیاز به آموزش مجازی دیجیقانون جنگلاثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استداروی ضد تشنج با قابليت تاز سایه بگذرمیگرن و پروتئین مرتبط با رهبر حقیقیویتامین دی گنجینه ای بزربار سنین ابزار هوشمندی اتو پیچیده ترین تکنولوژی کتابخانهزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکشگفتی های زنبور عسلآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعجهان پیوستهاولین مورد PML به دنبال تکخلا، خالی نیستچگونه باغبانی باعث کاهش قطره قطرهاختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بدر هم تنیدگی کوانتومی و داستیفن هاوکینگ در تفسیر بخشیدن دیگران یعنی آرامشما از اینجا نخواهیم رفتروح در جهانی دیگر استواکنش به حس جدیدتولید یا دریافت علمگلوله ی ساچمه ایسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت های ریشه ای چند بیمآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیجهش تمدنی عجیب و شگفت انسایمپلانت مغزی کمک میکند خوش خیالی و خوش بینیارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی درالزوم سازگاری قانون مجازاهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید ALSاطلاع رسانی اینترنتیبرخی ملاحظات در تشنج های ماست مالیروشهای شناسایی قدرت شنواواکسنی با تاثیر دوگانه اتوهم تنهاییگامی در درمان بیماریهای سندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهآب زندگی است قسمت سومضایعه ی شبکه لومبوساکرالنقش اتصالات بین سلولهای جدایی خطای حسی استایا تکامل هدفمند استخطا در محاسبات چیزی کاملارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد منابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید ام اسبلعیدن ستاره توسط سیاهچابرخی روش های تربیتی کودکیک پیام منفرد نورون مغزی یک پیشنهاد خوب برای آسان مخچه تاثیر گذار بر حافظهرژیم غذایی سالم و ضد التهتیکاگرلور داروی ضد انعقاپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینسیاهچاله هاترک امروزآسیب عصب پا به دنبال اعتیطعمه ی شبکه های ارتباط اجنقش غذاها و موجودات درياحقیقت راستین انسان علم باپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنده روش موفقیتاز کجا آمده ام و به کجا میمناطق خاص زبان در مغزهوش در طبیعتدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبه زیر پای خود نگاه نکن ببزرگترین درد از درون است ژن یا نقشه توسعه مغز و نقرحم مصنوعیتکامل داروینی هنوز در حاپیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردسکته مغزیتشنج چیستافزایش مرگ و میر سندرم کوعلایم کمبود ویتامین E را چند جهانیفیزیک مولکولها و ذرات در حافظه ی هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو دین اجباریاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشیاری و افسردگیدرگیری مغزی در سندرم کووبیماری میاستنی گراویستفاوت ها را به رسمیت بشناکمالگرایی دشمن پیشرفتزمان واقعیت است یا توهمتئوری جدید، ویران کردن گپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهامید نیکو داشته باش تا آنعدم توقف تکامل در یک انداچهار میلیارد سال تکامل بفراموشی و مسیر روحانیحس و ادراک قسمت 82ابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمدانشمندان ژنی از مغز انساز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهدف یکسان و مسیرهای مختلدستورالعمل مرکز کنترل بیبیماری سلیاکتلاش های جدید در درمان فرکووید نوزده و خطر بیماری زندگی، مدیریت انرژیسردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیتغییرات تکاملی سر انسان انگشت ماشه ایصفحه اصلینوار عصب و عضله تعیین محلقفس ذهنحس و ادراک قسمت پنجمابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنداروی جدید ALSاز تکینگی تا مغز، از مغز مهندسی ژنتیک در حال تلاش ذرات کوانتومی زیر اتمی قوفور و فراوانیبا هر چیزی که نفس می کشد متمرکز بر امروزکاهش حافظه هرچند فرایندیزبان متغیرشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اجهان قابل مشاهده بخش کوچانسان قدیم در شبه جزیره عحس و ادراک قسمت سی و هشتمچیز جدید را بپذیرقانون جنگلاثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتداروی ضد تشنج با قابليت تاز علم جز اندکی به شما دامیگرن و خوابروی و منیزیم در تقویت استویروس مصنوعیبارداری بدون رحمتو آرامش و صلحیکجای مغز مسئول پردازش تجزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکشانس یا نتیجه ی تلاشآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش روجهان پیوستهاولین مورد پیوند سر در انخلاصه ای از مطالب همایش مچگونه تکامل مغزهای کنونیلمس کوانتومیاختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بدر هر سوراخی سر نکناستخوان های کشف شده، ممکبخشش، عقلانی یا غیر عاقلما اشیا را آنطور که هستندروح رهاییواکسن های شرکت فایزر آمرتولید پاک و فراوان انرژیگلوئونسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمشباهت کیهان و مغزآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اجهشهای مفید و ذکاوتی که دایمپلانت نخاعی میتواند دخوشبختی چیستارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بلزوم سازگاری قانون مجازاهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید میگرناطلاعات حسی ما از جهان، چبرخی مرزهای اخلاق و علوم ماست مالی با هوش انسانیروشی برای بهبود هوش عاطفوابستگی یعنی قلادهتوهم جداییگاهی لازم است برای فهم و سندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته آب، زندگی است(قسمت پنجم)ضایعه ی عروقی مخچهنقش تیروئید در تکامل مغزجریان انرژی در سیستم های ایجاد احساساتخطا در محاسبات چیزی کاملارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداوممنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید ای ال اس، توفربنی عباس، ننگی بر تاریخبرخی سلولهای عصبی در تلادرمان جدید سرطانبه قفس های سیاهت ننازبرخی سيناپسها طی تکامل و یک آلل ژنتیکی که از نئاندمخاطب قرار دادن مردم، کارژیم غذایی ضد التهابیتیروفیبان موثر در سکته ی پوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودسیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکآسانی موفقیتظهور امواج مغزی در مغز مصنقش غذاها و موجودات درياحقیقت غیر فیزیکیاپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالدهن، بزرگترین سرمایهاز کسی که یک کتاب خوانده مناطق خاصی از مغز در جستجهوش عاطفی قسمت 11دروغ نگو به خصوص به خودتبه سیاهی عادت نکنیمبسیاری از مجرمان، خودشانژن ضد آلزایمررسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتکامل داروینی هنوز در حاپیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قاافزایش سرعت پیشرفت علوم علائم عصبی آلزایمر، با اچند جهانیفیزیک هوشیاریحافظه انسان و حافظه ی هوشابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پدین، اجباری نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت53هوشیاری کوانتومیدرگیری مغزی در سندرم کووبیماری های میتوکندریتفاوت های بین زن و مرد فقکمردردزمان پلانکتا 20 سال آینده مغز شما به پروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از سستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدامید نجاتعدم درکچهار ساعت پس از کشتار خوکفراموشی آرمانحس و ادراک قسمت 87ابزار بقا از نخستین هماننعناعدانشمندان پاسخ کوانتومی از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهدف یکسان، در مسیرهای متدغدغه نتیجه ی نادانی استبیماری ضعف عضلات نزدیک بتلاش های جدید در درمان سرکودک هشت ساله لازم است آدزندان ذهنیسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سآموزش نوین زبانمعرفت و شناختتغذیه بر ژنها تاثیر داردانگشت نگاری مغز نشان میدسوالات پزشکینوبت کودکانقفس را بشکنحس و ادراک قسمت پنجاهابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دداروی جدید s3 در درمان ام از تکینگی تا مغز، از مغز مهندسی بدنرفلکس وتری با توضیح دکتر وقاحت و تمسخر دیگرانبا آتش، بازی نکن و بعد از تمساح حد واسط میان مغز کوکاهش دوپامین عامل بیماریزبان مشترک ژنتیکی موجوداشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماجهان موازی و حجاب هاانسان میوه ی تکاملحس و ادراک قسمت سی و ششمچیزی منتظر شناخته شدنقانونمندی و محدودیت عالماثرات مفید روزه داریهنر فراموشیداروی ضد تشنج توپیراماتازدواج های بین گونه ای، رمیگرن و روزه داریرویا و واقعیتویروس های باستانی، مغز مبازگشایی مجدد مطب دکتر ستو افق رویداد جهان هستیکرونا چه بر سر مغز می آورزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکشانس یا تلاشآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کوجهان پر از چیزهای اسرار آاولین هیبرید بین انسان و خلاصه ای از درمان های جدیچگونه جمعیت های بزرگ شکل لووفلوکساسیناختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی در والنتاین کتاب بدید هماستروژن مانند سپر زنان دبدون پیر فلکما به جهان های متفاوت خودروزه داری متناوب، مغز را واکسن کووید 19 چیزهایی که تولید اندام با چاپ سه بعدگمان میکنی جرمی کوچکی در سلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزشباهت زیاد بین سلول هاي عآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین جهشهای مفید و ذکاوتی که دایمان به رویاخوشبختی دور از رنج های مارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنلزوم عدم وابستگی به گوگل هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید در بیماری اطلاعاتی عمومی در مورد مبرخی نکات از گاید لاین پرماشین دانشروشی جدید در درمان قطع نخواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتوهم جدایی و توهم علمگاهی مغز بزرگ چالش استسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنوآتاکسی فریدریشضایعات در عصب زیر زبانینقش حفاظتی مولکول جدید دجریان انرژی در سیستم های ایران بزرگخطای ادراک کارماارزش حقیقی زبان قسمت اولمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی از عروسک تا کمهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدرمان جدید سرطانبه مغز خزندگان خودت اجازبرداشت مغز ما از گذر زمانیک جهش ممکن است ذهن انسانمدل همه جانبه نگر ژنرالیرژیم غذایی ضد دردتکنولوژی های جدید و حالتپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانآشنا پنداریظرف باید پر شود چه با چرک نقش غذاها در کاهش دردهای حقیقت غیر قابل شناختابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت دو ویژگی انتزاع و قدرت تجاز آغاز خلقت تا نگاه انسامنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت نهمدریای خدابه سخن توجه کن نه گویندهبسیاری از بیماری های جدیژنها نقشه ایجاد ابزار هورساناها و ابر رساناها و عتکامل داروینی هنوز در حاپیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون افسردگی و اضطراب در بیماعلت خواب آلودگی بعد از خوچند جهانی و علمفیزیک و هوشیاریحباب های کیهانی تو در توابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر بردیوار همه اش توهم بوداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمهوشیاری سنتی یا هوشیاری درگیری اعصاب به علت میتوبیماری های مغز و اعصاب و تفاوت های تکاملی در مغز وکمردرد ناشی از تنگی کانازمان به چه دلیل ایجاد میشتا بحر یفعل ما یشاپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب ستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجامید جدید بر آسیب نخاعیعدالت برای من یا برای همهنون و القلمفرایند پیچیده ی خونرسانیحس و ادراک قسمت چهلابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو دانشمندان اولین سلول مصناز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهدف از تکامل مغزذهن ما از در هم شکستن منببیماریهای تحلیل عضلانی اتلاش های جدید شرکت نورالکودک ایرانی که هوش او از زونیسومایدسردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیثبت و دستکار ی حافظهانتقال ماده و انرژیپیامهای کاربراننور از عمق تاریکیقله برای دیدن نه برای به حس و ادراک قسمت پنجاه و یابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستداروی جدید لنفوم و لوکمیاز تکامل تا مغز از مغز تا مهربانی، شرط موفقیترفتار مانند بردهوقت نهيب هاي غير علمي گذشبا تعمق در اسرار ابدیت و تنفس هوازی و میتوکندریکاهش سن بیولوژیکی، تنها زبان چهار حرفی حیات زمینشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط آیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدجهان ما میتواند به اندازانسان ها می توانند میدان حس و ادراک قسمت سیزدهمچیزی خارج از مغزهای ما نیقارچ بی مغز در خدمت موجوداثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهداروی ضد جنون در درمان تیاسکلت خارجی در درمان اختبحثی در مورد عملکرد لوب فمیگرن سردردی ژنتیکی که برویا و کابوسویرایش DNA جنین انسان، بربازگشت از آثار به سوی خداتو انسانی و انسان، شایستکریستال هازدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکشاهکار قرنآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده جهان پر از چیزهای جادویی اولین تصویر در تاریخ از سخم شدن فضا-زمانچگونه جمعیت های بزرگ شکل لوب فرونتال یا پیشانی مغاختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی در یک فراکتال هر نقطه مرکاسرار آفرینش در موجبدون بار گذشتهما با کمک مغز خود مختاريمروزه داری و التهاب زیانبواکسن کرونا و گشودن پنجرتولید سلولهای جنسی از سلگنجینه ای به نام ویتامین سلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت شباهت زیاد بین سلول هاي عآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دجوانان وطناین پیوند نه با مغز بلکه خانه ی تاریکارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا مقاومت به عوارض فشار خون هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید سرطاناطلاعاتی عمومی در مورد مبرخی نرمش ها برای درد زانمبانی ذهنی سیاه و سفیدروشی جدید در درمان نابینوبینار اساتید نورولوژی دتوهم جسمگاهی جهت را عوض کنسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسوآتاکسی مخچه ای خودایمنضرورت زدودن افکارنقش حیاتی تلومر دی ان آ دجریان انرژی در سیستم های ایرادهای موجود در خلقت بخطای حسارزش حقیقی زبان قسمت دوممنابع انرژی از نفت و گاز منابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی به شناسایی کادرمان دارویی سرطان رحم ببه نقاش بنگربرداشتت از جهان رو زیاد یک رژیم غذایی جدید، می تومدل هولوگرافیک ژنرالیزهراه فراری نیستتکنولوژی و پیشرفتپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونآشنا پنداریعقل مجادله گرنقشه مغزی هر فرد منحصر بهحقیقت، آن چیزی نیست که جلابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا وادو بیماری روانی خود بزرگ از انفجار بزرگ تا انفجار منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت هفتمدرک فرد دیگر و رفتارهای ابهبود حافظه پس از رخدادهبسیاری از بیماری های جدیژنها ، مغز و ارادهرستگاری محدود به یک راه نتکامل داروینی هنوز در حاپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانافسردگی و ساختار مغزعماد الدین نسیمی قربانی چند روش ساده برای موفقیتفیزیک آگاهیحباب هایی تو در توابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ دیوار، از ابتدا توهم بوداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش، ژنتیکی است یا محیطیدرب بسته با غیر خود باز مبیماری وسواستفاوت های زبانی سرمنشا تکمردرد و علل آنزمان شگفت انگیزتاول کف پا و حقیقتپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعیامید درمان کرونا با همانعسل طبیعی موثر در کنترل بنوآوری ای شگفت انگیز دانفرایند تکامل و دشواری هاحس و ادراک قسمت چهل و هفتابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث دانشمندان تغییر میدان مغاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهدف از خلقت رسیدن به ابزاذهن چند جانبه نیازمند نگبیماری، رساله ای برای سلتلاش هایی در بیماران قطع کودکان میتوانند ناقل بی زونا به وسیله ویروس ابله سردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبثبت امواج الکتریکی در عصانتروپی و هوشیاریسایتهای دیگرنور درونقله سقوطحس و ادراک قسمت پنجاه و دابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمداروی جدید میاستنی گراویاز تکامل تا مغز، از مغز تموفقیت هوش مصنوعی در امترفتار وابسته به شکلوقتی فهمیدی خطا کردی برگبا خودت نجنگتنفس هوازی و میتوکندریکایروپاکتیک چیستزبان نیاز تکاملی استشناسایی سلول های ایمنی اآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طجهان مادی، تجلی فضا در ذهانسان یک کتابخانه استحس و ادراک قسمت ششمچیزی شبیه نور تو نیستقبل از آغازاجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیدارویی خلط آوراسکار، لگوی هوشمندبحثی درباره هوش و تفاوتهمیگرن شدید قابل درمان اسرویا و خبر از آیندهویشن پروبازگشت به ریشه های تکاملتو با همه چیز در پیوندیکریستال زمان(قسمت اولسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکشاهکار شش گوشآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تجهان دارای برنامهاولین دارو برای آتاکسی فخونریزی مغز در سندرم کووچگونه حافظه را قویتر کنیلوتیراستاماختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی در کمتر از چند ماه سوش جداسرار بازسازی اندام هابدون زمان، ماده ای وجود نما بخشی از این جهان مرتبطروزه داری و بیمار ی ام اس واکسن کرونا از حقیقت تاتتولترودینگوهر با نظر دیگران سنگ نمسلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشاشجاعت و ترسآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیجوانان وطناین اندوه چیستخانواده پایدارارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا مقایسه رقابت و همکاریهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های رایج ام اساعتقاد اشتباه، نتیجه ی نبرخی نرمش ها برای زانومباحث مهم حس و ادراکروشی جدید در درمان سکته موجود قبل از ناظر هوشمندتوهمات و شناخت حقیقتگذر زمان کاملا وابسته به سندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسآتش منبع انرژیضرب المثل یونانینقش خرچنگ های نعل اسبی درجراحی گردن همیشه برای دیایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیخطر آلودگی هواارزش حقیقی زبان قسمت سوممنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی تعاملیدرمان زخم دیابتی با تکنوبه نقاش بنگربررسي علل احتمالي تغيير یکی از علل محدودیت مغز اممدل هولوگرافیک تعمیم یافراه نجاتتکنولوژی جدید که سلول هاپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانسیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونآشناپنداری چیستعقل سالمنقشه های مغزی جدید با جزیALS نگاهی کامل بر بیماری وحقایق ممکن و غیر ممکنابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خودو بار در هفته ماهی مصرف از بار خود بکاه تا پرواز منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت یازدهدرک نیازمند شناخت خویش ابهداشت خواببشکه ای که ته نداره پر نمژنهای مشترک بین انسان و ورشته نوروایمونولوژی و نقتکامل زبانپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، ساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های اقلیت خلاقعوامل موثر در پیدایش زباچندین ماده غذایی که ماننفیزیکدانان ماشینی برای تحد و مرزها توهم ذهن ماستابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهاندید تو همیشه محدود به مقداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادرختان چگونه بر تشکیل اببیماری کروتز فیلد جاکوبتفاوت ایستایی و تکاپوکمردرد با پوشیدن کفش منازمزمه ات مانده در گوشمتابوهای ذهنیپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوعامیدوار باش حتی اگر همه چعشق درونی به یگانگی خلقتنوار مغز مشاهده ی غیر مستفرایند حذف برخی اجزای مغحس و ادراک قسمت چهل و هشتابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیدانشمندان روش هاي جدیدی از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهر چیز با هر چیز دیگر در تذهن هوشیار در پس ماده ی مبیندیشتلاشی برای درمان قطع نخاکودکان خود را مشابه خود تزیان غذاهای پرچربسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهجلو رفتن یا عقبگردانتظار گذر تندباد؟نوروفیبروماتوزقلب های سادهحس و ادراک قسمت پنجاه و سابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستداروی جدید آلزایمراز تکامل تا مغز، از مغز تموفقیت در تفکر استرفتار اجتماعی انسان، حاصوقتی پر از گل شدی خودت را با خدا باشتنفس بدون اکسیژنکار امروز را به فردا نیندزبان و کلمه حتی برای کسانشواهدی از نوع جدیدی از حاآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طجهان مرئی و نامرئیانسان باشحس و ادراک قسمت شصت و هشتنکاتی در مورد تشنجقبل از انفجار بزرگاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش ددارویی ضد بیش فعالی سیستاساس انسان اندیشه و باور بحثی درباره هوش و تفاوتهمیدان مغناطيسي زمین بشر رویا بخشی حقیقی از زندگی واقعیت فیزیکی، تابعی از بازخورد یا فیدبکتو با باورهایت کنترل میشکریستال زمان(قسمت دوم)سفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشاید گوشی و چشمی، آماده شآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینجهان در حال نوسان و چرخشاولین دروغخواندن ، یکی از شستشو دهننگاه من، نگاه تو و یا حقیلوزالمعده(پانکراس)مصنوعاختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی در آرزوهایت مداومت داشتهاصفهان زیبابرنامه و ساختار پیچیده مما تحت کنترل ژنها هستیم یروزه داری سلول های بنیادواکسن کرونا ساخته شده توتومورها و التهاب مغزی عاگویید نوزده و ایمنی ساکتسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر شرکت نورالینک ویدیویی ازآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهجواب دانشمند سوال کننده این ایده که ذرات سیاهچالخار و گلارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا مقابله ی منطقی با اعتراضهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های علامتی در ام اساعتماد به خودبرخی نرمش های گردنمبتکران خودشکوفاريتوکسيمب در درمان ام استوکل بر خداگذشته را دفن کنسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سآثار باستانی تمدن های قدضربه مغزی در تصادف رانندنقش داروهاي مختلف معروف جستجوی متن و تصویر به صوراکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیخطرات هوش مصنوعیارزش خود را چگونه میشناسدفاع از پیامبراز فرد ایستا و متعصب بگذرمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در کامپیوترهادرمان ساده ی روماتیسمبه نادیدنی ایمان بیاوربررسی مغز با امواج مادون یافته های نوین علوم پرده راه های جدید برای قضاوت رتکنولوژی جدید که سلول هاپیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دآشتی بهتر استعقلانیت بدون تغییرنقشه با واقعیت متفاوت اسفقر داده ها در هوش مصنوعیحل مشکلابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استدو برابر شدن خطر مرگ و میاز بحث های کنونی در ویروسمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت پنجمدرک و احساسبوزون هیگز چیستبشریت از یک پدر و مادر نیژنهای هوش ، کدامندرشد مغز فرایندی پیچیده اتکامل زبانپیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل اقیانوس نادانیعوامل ایجاد لغت انسانی و چندجهانیفال نیکوحریص نباشابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سدیدن خدا در همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ چیز همیشگی نیستدرختان اشعار زمینبیماری گیلن باره و بیمارتفاوت ارباب و رهبر حقیقیکنفرانس تشنج هتل کوثر اصزنان باهوش ترتاثیر فکر بر سلامتپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان امیدواریعشق، شلوغ کردن نیستنوار مغز با توضیح دکتر فافراتر از دیوارهای باورحس و ادراک قسمت چهل و دومابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استدانشمندان روشی برای تبدیاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهر جا که جات میشه، جات نیذهن و شیمی بدنبیهوش کردن در جراحی و بیمتلاشی تازه برای گشودن معکودکان را برای راه آماده زیباترین چیز در پیر شدنسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استجلوتر را دیدناندوه در دنیا استنورون هاي مصنوعی می توانقلب و عقلحس و ادراک قسمت پنجاه و شابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتداروی جدید ای ال اساز تکامل تا مغز، از مغز تمولکول ضد پیریرقیبی قدرتمند در برابر موقتی تو از یاد گرفتن باز با طبیعت بازی نکنتنها مانع در زندگی موارد کار با یگانگی و یکپارچگیزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیشواهدی از دنیسوان(شبه نئآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شجهان مشارکتیانسان جدید از چه زمانی پاحس و ادراک قسمت شصت و دوچگونه مولکول های دی ان ایقبرستان ها با بوی شجاعتاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است دداستانها و مفاهیمی اشتبااستفاده از مغز، وزن را کمبحثی درباره هوش و تفاوتهمیدان های مغناطیسی قابل رویا تخیل یا واقعیتواقعیت چند سویهبازسازي مغز و نخاع چالشی تو باید نیکان را به دست بکریستال زمان(قسمت سوم)سفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکشاید درست نباشدآیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسجهان در حال ایجاد و ارتقااولین سلول مصنوعیخواب زمستانی سلول های سرنگاه مادی غیر علمی استلیروپریم داروی ترکیبی ضداختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی در آسمان هدیه های نادیدناصل بازخوردبرنامه ی مسلط ژنها در اختمانند آب باشروزهای بد باقی نمیماندواکسن آلزایمرتومورهای نخاعیگوش دادن بهتر از حرف زدنسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر شربت ضد خلطآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل مجواب سنگ اندازیاین ابتدای تناقض هاستخارق العاده و استثنایی بارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا مقابله با کرونا با علم اسهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان ژنتیکی برای نوآوریاعتماد به خودبرخی یونها و مولکول های ممتواضع باشریه زغالیتوپیراماتگریه ی ابر، رمز طراوت باغسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی آرامش و دانشضررهای مصرف شکر و قند بر نقش درختان در تکاملجستجوی هوشیاری در مغز مااکوییفلکسنتایج نادانی و جهلنجات در راستگوییدفاع در برابر تغییر ساختاز مخالفت بشنومنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در تفکر خلاق ادرمان سرگیجه بدون نیاز ببه هلال بنگربررسی و اپروچ جدید بر بیمیاد گرفتن مداومراه های جدید برای قضاوت رتکینگیپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن سیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزآغاز فرایند دانستنعقیده ی بی عملنقص های سیستمی ایمنیفلج نخاعی با الکترودهای حلقه های اسرارآمیزابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغدو برابر شدن خطر مرگ و میاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت اولدرک کنیم ما همه یکی هستیمبوزون هیگز جهان را از متلبعد پنجمژنهای حاکم بر انسان و انسرشد مغز علت تمایل انسان بتکامل زبان انسان از پیشیپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزالکترومغناطیس شنوایی و هعواملی که برای ظهور لغت انه ناامیدی بلکه ارتقافاکسیبتحرکات چشم، ترجمه کننده ی ابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان دیدگاه نارسای دوگانه ی ماز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ چیز، چقدر حقیقی استدرد و درسبیماری آلزایمر، استیل کوتفاوتهای جنسیتی راهی براکنگره بین المللی سردرد دزنجیرها را ما باید پاره کتاثیر مشاهده بر واقعیت بپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهنامیدواری و مغزعصب حقوق نورولوونوار مغز ترجمه رخدادهای فرد موفقحس و ادراک قسمت چهل و سومابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزدانش، قفل ذهن را باز میکناز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهر حرکت خمیده می شود و هر ذهن تو همیشه به چیزی اعتقبیهوشی در بیماران دچار اتلاشی جدید در درمان ام اسکوری گذرای ناشی از موبایزیباترین چیز در افزایش سسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمجمجمه انسان های اولیهاندوه دردی را دوا نمیکندنورون های ردیاب حافظهقلب یا مغزابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانداروی جدید برای میاستنی از تکامل تا مغز، از مغز تمولتیپل اسکلروز در زنان رموزی از نخستین تمدن بشروقتی ریشه ها عمیقند از چیبالاترین هدف از دولتتنها در برابر جهانکارهای کوچک، بی ارزش نیسزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سشیشه ی بازالتی و سیلیکونآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدجهان معناانسان خطرناکترین موجودحس و ادراک قسمت شصت و ششچگونه میتوان با قانون جنقدم زدن و حرکت دید را تغیاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتدخالت در ساختار ژنهااستفاده از نظریه ی تکامل بحثی درباره هوش و تفاوتهمیدان های کوانتومی خلارویا حقی از طرف خداواقعیت چیستبحتی علمی درباره تمایل بتو برای خزیدن خلق نشده ایکشف مکانیسم عصبی خوانش پسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکشایسته نیست در جیب خود قرآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرجهان ریز و درشتاوکرلیزوماب داروی جدید شخواب سالم عامل سلامتینگاه محدود و تک جانبه، مشلیس دگرامفتامین یا ویاسادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی در آستانه ی موج پنجم کوویاصل در هم تنیدگی و جهانی برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ماه رجبروزهای سختواکسن ایرانی کرونا تولیدتومورهای ستون فقراتگوشه بیماری اتوزومال رسسسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر شش مرحله تکامل چشمآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناساجوسازی مدرناینکه به خاطرخودت زندگی خبر مهم تلسکوپ هابلارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیملاحظه های اخلاقی دربارههوش مصنوعی از عروسک بازی درمان پوکی استخواناعتماد بی موردبرخی اثرات مضر ویتامین دوراپامیل در بارداریمجموعه های پر سلولی بدن مریواستیگمینتوانایی مغز و دیگر اجزای گربه شرودینگر و تاثیر مشسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سآرامش و سکونضررهای شکر بر سلامت مغزنقش ذهن و شناخت در حوادث حفره در مغزاکسی توسین و تکامل پیش احق انتخاباکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقردقیق ترین تصاویر از مغز ااز نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرمان سرگیجه بدون نیاز ببه کدامین گناه کشته شدندبررسی ژنها در تشخیص بیمایاد بگیر فراموش کنیراه پیروزی در زندگی چیستتکامل فردی یا اجتماعیپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزآغاز فصل سرما و دوباره تکعلم و ادراک فقط مشاهده ی نقص در تشخیص هیجانات عامفلج بل، فلجی ترسناک که آنحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گویندو داروی جدید برای میاستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت دهمدرک احساسات و تفکرات دیگبی نهایت در میان مرزهابعد از کروناکفش و کتابرشد در سختی استتکامل ساختار رگهای مغزی پیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشالکتروتاکسی(گرایش و حرکعوارض ازدواج و بچه دار شدنه به اعدامفاجعه ی جهل مقدسحرکت چرخشی و دائمی کیهانابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهدژا وو یا اشنا پنداریاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ وقت خودت را محدود به درد باسن و پا به دلیل کاهبیماری الزایمرتقلید مرحله ای نسبتا پیشکنگره بین المللی سردرد دزندگی فعال و مثبت روند آلتاثیر نگاه ناظر هوشیار بپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجسختی ها رفتنی استتغییرامیدی به این سوی قبر نیستعصب سیاتیکنوار مغز در فراموشی هافرد یا اندیشهحس و ادراک قسمت نهمابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشوددانش، یک انسان را ناسازگاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟ قهرچیز با یک تاب تبدیل به ذهن خود را مشغول هماهنگیبیوگرافیتمایل زیاد به خوردن بستنکی غایب شدی تا نیازمند دلزیر فشار کووید چه باید کرسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیجنین مصنوعیاندوهگین نباش اگر درب یا نوروپلاستیسیتی چیستقلب دروازه ی ارتباطابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بداروی جدید برای کاهش وزناز تکامل تا مغز، از مغز تمواد کوانتومی جدید، ممکنرمز و رازهای ارتباط غیر کویتنام نوعی کرونا ویروس باهوش ترین و با کیفیت تریتنهاییکارهایی بیش از طراحی و گپزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواشکل های متفاوت پروتئین هآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استجهان هوشمندانسان عامل توقف رشد مغزحس و ادراک سی و هفتمچگونه مغز ما، موسیقی را پقدرت مردماحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اسدر میان تاریکی و روشناییاستفاده از هوش مصنوعی در بحثی درباره هوش و تفاوتهمیدان بنیادین اطلاعاترویاها از مغز است یا ناخوواقعیت چیستبحث درباره پیدایش و منشا تو تغییر و تحولیکشف مکانیسمی پیچیده در بسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکشادی، پاداش انجام وظیفهآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسجهان شگفت انگیزايندگان چگونه خواهند دیدخواب سالم عامل سلامتی و ینگاه کلی نگرلا اکراه فی الدیناداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی در درمان بیماری مولتیپل اصل علت و تاثیربرین نت به جای اینترنتماپروتیلینروش مقابله مغز با محدودیواکسن اسپایکوژنتوهم فضای خالیگوشت خواری یا گیاه خواریسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر ششمین کنگره بین المللی سنقش هورمون های تیروئید دجامعه ی آسمانیاینکه خانواده ات سالم باخدا موجود استارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بملاحظات بیهوشی قبل از جرهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان پوکی استخواناعتیاد و تلاش های درمانی برخی اختلالات عصبی مثانهورزش هوازی مرتب خیلی به قمجرم، گاهی قربانی استریاضیات یک حس جدید استتوازن مهمتر از فعالیت زیگزیده ای از وبینار یا کنفسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارآرامش(سکوت) stillness و تکاپوضعیف و قوینقش روی و منیزیم در سلامتنقش روزه داری در سالم و جحقیقت قربانی نزاع بین بی اگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریدل به دریا بزناز نخستین همانند سازها تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرمان سرگیجه بدون داروبه امید روزهای بهتربررسی بیماری التهابی رودیادگیری مهارت های جدید دراه انسان شدن، راه رفتن وتکامل مادی تا ابزار هوشمپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکآغاز مبهم آفرینشعلم و روحنقطه ی رسیدن به قلهفلج خوابحمایت از طبیعتابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان دردو سوی واقعیتاز تکنیکی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی قسمت دومدرک تصویر و زبان های مخلتبی هیچ می ایی و بی هیچ میربعد از کروناکل اقیانوس در یک ذرهرشد، رسیدن به یک هدف نیستتکامل شناخت انسان با کشفپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتالکترودهای کاشتنیعید نوروز مبارکنه به اعدامفاصله ها در مکانیک کوانتحس متفاوتابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیدژاوو یا آشناپنداریاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهیچ کاری نکردن به معنی چیدرد زانو همیشه نیاز به جربیماری ای شبیه آلزایمر و تقلید از روی طبیعتکنترل همجوشی هسته ای با هزندگی هوشمند در خارج از زتاثیر نگاه و مشاهده ناظر پرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زامیدی تازه در درمان سرطاعضلانی که طی سخن گفتن چقدنوار مغز در تشخیص بیماری فرد حساس از نظر عاطفی و بحس و ادراک قسمت چهارمابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبدائما بخواناز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟(قهز ذره، یک دنیاستذهن سالمبیوگرافیتمایز یا کشف یگانگیکیهان خود را طراحی میکندزیرفون داروی ضد ام اسسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر جنگ هفتاد و دو ملت همه را اندام حسی، درک از بخش هایحس و ادراک قسمت بیست و چهنوروز مبارکقلب روباتیکابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستداروی جدید برای ای ال اساز تکامل تا مغز، از مغز تموجود بی مغزی که می تواندرمز گشایی از اتصالات مغزویتامین E برای فعالیت صحباور و کیهان شناسیتنهایی رمز نوآوری استکاربرد روباتهای ريزنانوزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج شکل پنجم مادهآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیجهان هوشیارانسانیت در هم تنیده و متصحس و ادراک- قسمت پنجاه و چگونه مغز پیش انسان یا همقدرت و شناخت حقیقتاحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احدر مانهای کمر درداستفاده از انرژی خلابحثی درباره احساسات متفامیدازولام در درمان تشنج رویاهای پر رمز و حیرتی درواقعیت های متفاوتبحثي درباره هوش و تفاوتهتو جهانی هستی که خودش را کشف ارتباط جدیدی از ارتبسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشب سیاه سحر شودآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهجهانی که نه با یک رخداد و ايا اراده آزاد توهم است یخواب عامل دسته بندی و حفطنگاه انسان محدود به ادرالاموژین داروی ضد اوتیسم؟ادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی در سال حدود 7 میلیون نفر اصل عدم قطعیت از کوانتوم برای یک زندگی معمولیماجرای جهل مقدسروش های صرفه جویی در ایجاواکسن اسپایکوژن ضد کروناتوهم فضای خالی یا توهم فضگیلگمش باستانی کیستسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگصبور باشنقش هورمون زنانه استروژنجاودانگی مصنوعیاینترنت بدون فیلتر ماهواخدا نور آسمان ها و زمین اارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوممانتین یا آلزیکسا یا ابهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان آرتروز با ورزش موضاعتیاد را به دور بیندازبرخی اصول سلامت کمرورزش هوازی ، بهترین تمریمحل درک احساسات روحانیریتوکسیمابتوسعه هوش مصنوعی قادر اسگزارش یک مورد جالب لخته وسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزآزمون تجربی، راهی برای رطلوع و حقیقت