دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تفاوت های زبانی سرمنشا تفاوت های بیشتر کلام

تفاوت های زبانی، سرمنشا تفاوت های بیشتر کلام، در گذر زمان
زبان شامل دو بخش درک و بیان است. درک مادی به وسیله ی اندام های حسی به دست می آید و این درک اولیه ی خام در کنار حافظه های موجود در ذهن، پردازش میشود تا جهتدهی شود.
قدرت انتزاع در انسان و برخی حیوانات رده ی بالا میتواند درک ذهن انسان را به فراتر از احساسات اولیه ببرد و او را جویای سلسله علت هایی کند که در پس همه ادراکات اولیه وجود دارد. در این سیر پیشرونده، عمق درک، بیشتر و بیشتر میشود.
از سوی دیگر بخش بیانی زبان، برای ابراز نیازها و تاثیر گذاری بر محیط اطراف و دیگران، تحت تاثیر شرایط محیط و قبل از آن تحت تاثیر نوع درک و عمق آن است.
هرجا تفاوتی باشد به وسیله ی انتخاب طبیعی این تفاوت ها بیشتر می‌شود، زیرا طبیعت می‌کوشد موجود سازگارتر با شرایط موجود را برگزیند. از این رو کاملا طبیعی ست در عرصه ی زبانی هم با توجه به نگاه و درک متفاوت و نیازهای جدید و متفاوت، تفاوت ها بیشتر و بیشتر شود.
با ادامه ی این فرایند ممکن است تفاوت های زبانی به حدی برسد که اساسا فرهنگ ها و ساختارهای بیانی متفاوت را ایجاد کند.
وقتی قضیه پیچیده تر میشود که بدانیم بیان، زاییده ی نگاه و ادراک است و این نگاه هر چه عمیق تر باشد به بیان با واکنش درست تری منجر می‌شود.
نگاه و درک از درون مجموعه که تفاوت ها و دگرگونی های مجموعه، خود نگاه را هم در بر میگیرد با نگاه و درک از بیرون مجموعه که مشمول دگرگونی های درون مجموعه نیست، متفاوت می‌باشد.
درک های متفاوت، منجر به واکنش یا بیان متفاوت می‌شود و این فرایندی دائمی است. زبان ها با توجه به نوع نگاه و درک، و با توجه به نیازها دگرگون می‌شود تا جایی که زبان گروه درون یک مجموعه، ممکن است اصلا به وسیله گروه دیگر در مجموعه ای متفاوت، قابل درک نباشد.
این دگرگونی ها طبیعت زندگی درحال تحول ماست و هر چه بگذرد بیشتر و بیشتر میشود و در این میان آنچه بیش از همه زیان بار است تکیه بر مراحل میانی و توقف در مسیر پیشرفت است.
سفر فضایی، ممکن است زبانی تولید کند که برای ما قابل فهم نباشد!
مطالعه ای جدید بررسی میکند یک سفر طولانی به فضا و سیستم های خورشیدی دیگر چه بر سر زبان انسان خواهد آورد!
پژوهشگران تصور می‌کنند سفرهای طولانی فضایی می تواند باعث تغییر زبان شود. کسانی که در فضا زندگی میکنند ممکن است نتوانند با مردم زمین مرتبط شوند. این سناریو برای مردمی که با کشتی نسل ها(فضاپیمای دارای چند نسل) مسافرت می‌کنند خیلی جدی است. با در نظر گرفتن بحران های حمل و نقل در سال 2020 آیا ایده آل نخواهد بود بر یک کشتی فضایی بسیار بزرگ سوار شویم و این سیاره پر از رنج را پشت سر بگذاریم؟!
با اینکه ما هنوز داوطلب مطمئنی برای این سفر به زمین جدید نداریم و تکنیک های ما شاید دهها بلکه صدها سال عقب باشد ولی مقالات زیادی در مورد این سفرها به نگارش در می آید.
یک مقاله جدید مطلب جالبی را مطرح میکند که اگر تعداد زیادی از مردم از چندین نسل به یک سفر فضایی طولانی بروند زبان آنها تغییر میکند و این چیزی است که مردم روی زمین نمی شناسند. بیایید ببینیم اگر چند نسل با یک فضای پیمای کاملا ذخیره سازی شده برای مدت‌های طولانی در فضا باشند و به سیاره ی پروکسیما بی در سیستم خورشیدی دیگری مثلا پروکسیما سنچوری بروند چه میشود.
باید توجه کرد ما اکنون نمیتوانیم چنین کشتی فضایی ای درست کنیم مگر آنکه با استفاده ه از warp drive یا با استفاده از ضد ماده بتوان چنین کاری را انجام داد(از زمانی که دیوار صوتی شکسته شد، دانشمندان همواره به دنبال راهی برای شکستن سد بعدی و گذر از سرعت نور بوده اند. نظریه نسبیت اینشتین همواره امکان سفر با سرعتی بیش از سرعت نور را غیرممکن می‌داند ولی با توجه به مجهولات زیادی که در علم فیزیک باقی مانده است، قضاوت قطعی در این باره هنوز ممکن نیست.
اگر مجموعه فیلمهای Star Trek را دنبال کرده باشید، حتما به خاطر دارید که در یکی از صحنه های فیلم به مفهومی به نام Hyperdrive اشاره می شود. ایده ای که بر مبنای آن، مسافران فضاپیما زودتر از هر زمان ممکنی به زمین می رسند. در پس این ایده گفته می شود که دیوار زمان از میان برداشته شده است.
در اینصورت دیگر با تغییرات زمانی ناشی از افزایش سرعت روبرو نیستیم. زمان از میان برداشته می شود و شما دیگر تابع قوانین چیزی که از میان برداشته شده است نخواهید بود. اما چگونه؟
در سال ۱۹۹۴ فیزیکدان مکزیکی؛ میگل آلکوبیه (Miguel Alcubierre) توانست بصورت نظری به مدلی برای سیستم رانش Warp Drive دست یابد. بر اساس تئوری الکوبیه سفر با سرعتی بیش از سرعت نور و بدون مصرف سوخت، ممکن می شود. طبق نظریه نسبیت اینشتین چنین چیزی غیرممکن است، ولی طرفداران Warp Drive معتقدند نظریه انیشتین برای فضا-زمان معمولی صادق است، اگر بتوانیم سفر خود را در شکلی به هم ریخته از فضا-زمان انجام دهیم چطور؟

براساس نظریات اینشتین، تمام عالم در دریایی از پیوند فضا و زمان غوطه ور است. درست همان گونه که جانوران درون دریا توسط آب از هر سو احاطه شده اند. طبیعتا حرکت و مشخصات دینامیکی این جانوران به مشخصات آب وابسته است و آنان قادر نیستند از قوانین سیال آب سرپیچی کنند. ولی اگر جانداری بتواند اطراف خود حبابی تشکیل دهد و پیرامون خود را از آب خالی کند چطور؟
این مبنای تئوری الکوبیه و Warp Drive است. الکوبیه بر این باور است که اگر بتوان با استفاده از انرژی منفی، اطراف یک فضاپیما حبابی تشکیل داد، آنگاه فضا-زمان پشت سر حباب منبسط و در جلوی حباب فضا-زمان منقبض میشود و این فضاپیما را به جلو میراند.
البته این تکنولوژی فعلا فقط در حد یک رویاست. مشکلات بسیاری بر سر راه آن قرار دارند. اینکه انرژی منفی چه ماهیتی دارد و اصلا آیا ساختن آن در آن ابعاد شدنی است یا نه هنوز مورد بحث هستند ولی دانشمندان معتقدند اگر در بیگ بنگ جهان با سرعتی بیش از سرعت نور منبسط شده است، پس احتمالا این پدیده از لحاظ تئوری ممکن است.
پژوهشگران ناسا در حال حاضر مشغول مدلسازی این ایده در ابعاد بسیار کوچک آزمایشگاهی هستند و این تکنولوژی هنوز تا تکامل مسیر درازی در پیش دارد. ولی در صورت عملی شدن آن در آینده می توانیم امیدوار باشیم تعطیلات آخر هفته خود را در کهکشانی دیگر سپری کنیم و مطمئن باشیم کلاس فیزیک صبح شنبه خود را روی زمین از دست نخواهیم داد.)
چنین سفری می تواند با خطرات بسیاری مواجه باشد از جمله ویروس ها و شهاب سنگ ها و اختلالات کامپیوتری
مطالعه بعدی توسط پروفسور اندرو مک کنزیاز دانشگاه کانزاس و جفری پونسکهاز دانشگاه ایلینویس جنوبی نشان میدهد ممکن است زبان مسافران فضایی تغییر کند. مطالعه این حقیقت را برجسته میکند که وقتی جوامع از هم جدا می افتند شرایط برای تغییر زبان مهیا می‌شود. با گذر زمان کسانی که مهاجرت کرده اند زبان اولیه ی ملت خود را نمی شناسند. در این مطالعه پژوهشگران تاثیرات سفرهای طولانی روی زمین مانند تغییر زبان کاشفان جزیره پلینسیان را در طولانی مدت بررسی کردند تا ببینند این زبان ها حتی برای یک فرد با گذر زمان چگونه تغییر میکند.
پروفسور مک کنزی سناریوی احتمالی را در این مصاحبه بیان میکند: اگر تو در این مسیر برای ده نسل باقی بمانی مفاهیم جدید، و موضوعات جدید پیش می آید و مردم کوشش می‌کنند به روشی سازگار با شرایط با هم ارتباط بر قرار کنند و یک دایره المعارف خاص این کشتی، شکل می‌گیرد و مردم زمین چیزی در مورد این عبارت ها نمی فهمند مگر آنکه با نشانه ای به آنها گفته شود.
هرچه با کشتی دورتر شوی کمتر با زبان مادری در ارتباط خواهی بود و نسل‌های بعدی در کشتی اصلا از زبان مادری دور بوده اند و در تماس نبوده اند و صحبتی بین افراد قدیمی و جدید باقی نمی‌ماند زیرا آنها در نسلهای بعد متولد شده اند.
در زمین هم همینطور است. با دور شدن فاصله ها زبان تغییر میکند و دو گروه روی زمین با فاصله ی زیاد نسبت به هم در فرهنگ های مختلف ممکن است اصلا زبان همدیگر را متوجه نشوند.
برای جلوگیری از این فاصله در زبان نسلها می‌توان از گروهی متخصص زبان شناسی استفاده کرد. با نگاهی عمیق تر دانشمندان تصور می‌کنند هر کشتی از گروهی از انسان هایی که از فضا آمده اند دچار مشکلات زبانی خواهند بود و باید به آنها تعلیم خاصی در مورد تغییرات زبانی داده شود تا بتوانند در محیط جدید رابطه برقرار کنند. https://bigthink.com/surprising-science/space-travel-could-create-language-unintelligible-to-people-on-earth?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2CtU9LzyQISQwIz3adQHFfnUHYKu3CqgJe10cuCzLoIijJnxAD1KqDujE#Echobox=1618028743


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
منبع هوشیاری کجاست؟(قسمچهار ساعت پس از کشتار خوکدرها بسته نیستابزار بقا از نخستین هماننعناعراست دستی و چپ دستیاز تکینگی تا مغز از مغز تهدف یکسان، در مسیرهای متسیستم دفاعی بدن علیه مغز بیماری ضعف عضلات نزدیک بتست نوار عصب و عضلهکودک هشت ساله لازم است آدعلم راهی برای اندیشیدن اتفاوت ایستایی و تکاپوحافظه و اطلاعات در کجاست آموزش نوین زبانقلب یا مغزمعرفت و شناختتابوهای ذهنیدورترین نقطه ی قابل مشاهانگشت نگاری مغز نشان میدمولتیپل اسکلروز در زنان نوبت کودکاندرگیری قلب در بیماری ویرابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دزمان و مکان، ابعاد کیهان از تکینگی تا مغز، از مغز وقاحت و تمسخر دیگرانساختار شبکه های مغزی ثاببا آتش، بازی نکن و بعد از تصور از زمان و مکانکاهش دوپامین عامل بیماریعادت بد را ترک کنتلاشی برای درمان قطع نخاحس و ادراک قسمت 74آیا فراموشی حتمی استقدم زدن و حرکت دید را تغیمغز انسان ایا طبیعتا تماتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان موفق به بازگردانسان میوه ی تکاملمیدان های کوانتومی خلاچیزی منتظر شناخته شدندست کردن در گوشاثرات مفید روزه داریهنر فراموشیزندگی زمینی امروز بیش از ازدواج های بین گونه ای، رویروس های باستانی، مغز مبازگشایی مجدد مطب دکتر ستغییرات منطقه بویایی مغزکرونا چه بر سر مغز می آورغربال در زندگیتنفس بدون اکسیژنحس و ادراک قسمت هشتمآیا پیدایش مغز از روی تصالیس دگرامفتامین یا ویاسمغز بزرگ و فعال یا مغز کوداروی فامپیریدین یا نورلاولین هیبرید بین انسان و ذره ی معین یا ابری از الکماه رجبچگونه جمعیت های بزرگ شکل اختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی زاویه نگاه ها یکسان نیستاستروژن مانند سپر زنان دشلیک فراموشیبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که جنسیت و تفاوت های بیناییگمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشحس و ادراک قسمت دهمآیا دست مصنوعی به زودی قاملاحظه های اخلاقی دربارهنقش میدان مغناطیسی زمین داروی ضد چاقیایمان به رویارنگ کردن، حقیقت نیستارتباط میکروب روده و پارمجموعه های پر سلولی بدن منگاهت را بلند کنهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان ریشه هایی شناختی اساطلاعاتی عمومی در مورد متاثیر درجه حرارت بر مغزشگفت زده و حیران باشبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغجهان کنونی و مغز بزرگتریگاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاخفاش با شیوع همه گیری جدیآتاکسی فریدریشمنابع انرژی از نفت و گاز نقش حفاظتی مولکول جدید ددر هم تنیدگی کوانتومیایران بزرگروبات کیانارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک تا کمسقوط درون جاذبه ای خاص، چبه قفس های سیاهت ننازتاثیر درجه حرارت بر عملکیک آلل ژنتیکی که از نئاندشباهت مغز و کیهانبرخی نرمش های گردنجهش های ژنتیکی غیر تصادفپوست ساعتی مستقل از مغز دفلج نخاعی با الکترودهای مدیون خود ناموجودتوکل بر خداخورشید مصنوعیآسانی موفقیتمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش غذاها و موجودات دريادرمان های بیماری آلزایمراپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالروش صحبت کردن در حال تکاماز کسی که یک کتاب خوانده هوش عاطفی قسمت 11سماگلوتید داروی کاهش دهنبه سیاهی عادت نکنیمتاریکی و نورژن ضد آلزایمرصدای بم با فرکانس پایین، بررسي علل احتمالي تغيير جبران از دست رفته هاپیدایش زبانفاکسیبتمراحل ارتقای پله پله کیهتکنولوژی جدید که سلول هاخرما منبع بسیار خوب آنتی افزایش سرعت پیشرفت علوم منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند جهانیدرمان جدید میگرن با انتی ابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پرژیم های غذایی و نقش مهم از تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری کوانتومیسیلی محکم محیط زیست بر انبیماری های میتوکندریتروس جریان انرژیکمردردطی یکصد هزار سال اخیر هرچبشکه ای که ته نداره پر نمحقیقت تنها چیزی است که شاپروانه ی آسمانیفرد موفقمشکلات روانپزشکی پس از ستکامل زباندنیایی پر از سیاهچاله امید نجاتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قنون و القلمدرهای اسرارآمیز و پوشیدهابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو رجزخوانی هایی که امروز باز تکینگی تا مغز از مغز تهدف از تکامل مغزسکوت و نیستیبیماریهای تحلیل عضلانی اتست آر ان اس دز میاستنی گکودک ایرانی که هوش او از علم ساختن برج های چرخانتفاوت ارباب و رهبر حقیقیحافظه و اطلاعات در کجاست آمارهای ارائه شده در سطح قلب دروازه ی ارتباطمغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر فکر بر سلامتديدن با چشم بسته در خواب انتقال ماده و انرژیمواد کوانتومی جدید، ممکننور از عمق تاریکیدرگیری مغز در بیماری کویابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستزمان و گذر آن سریع استاز تکامل تا مغز از مغز تا وقت نهيب هاي غير علمي گذشسادیسم یا لذت از آزار دادبا تعمق در اسرار ابدیت و تصادف یا قوانین ناشناختهکاهش سن بیولوژیکی، تنها عادت دادن مغز بر تفکرتلاشی تازه برای گشودن معحس و ادراک قسمت 75آیا ممکن است موش کور بی مقدرت مردممغز انسان برای ایجاد تمدتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان نورون مصنوعی سانسان ها می توانند میدان میدان بنیادین اطلاعاتچیزی خارج از مغزهای ما نیدست آسماناثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهزندگی زودگذراسکلت خارجی در درمان اختسرگردانیویرایش DNA جنین انسان، بربازگشت از آثار به سوی خداتغییرات مغز پس از 40 سالگیکریستال هامقالاتتنها مانع در زندگی موارد حس و ادراک قسمت هشتاد و نآیا آگاهی پس از مرگ از بیلا اکراه فی الدینمغز بزرگترین مصرف کننده داروی لیراگلوتیداولین تصویر در تاریخ از سذرات کوانتومی زیر اتمی قماپروتیلینچگونه جمعیت های بزرگ شکل اختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی زاوسکا درمان گوشراسرار آفرینش در موجشنا در ابهای گرم جنوب نیابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجرجهل مقدسگنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بحس و ادراک قسمت دوازدهمآیا رژیم غذایی گیاهی سلاملاحظات بیهوشی قبل از جرنقش محیط زندگی و مهاجرت دداروی ضد چاقیاین پیوند نه با مغز بلکه رنگین کمانارتباط ماده و انرژیمجرم، گاهی قربانی استچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی زبان شناسی مدرن در سطح سلاطلاعاتی عمومی در مورد متاثیر درجه حرارت بر عملکشگفتی های نقشه ی ژنتیکیبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دجهان کاملی در اطراف ما پرگاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیخلا، حقیقی نیستآتاکسی مخچه ای خودایمنمنابع انرژی از نفت و گاز نقش حیاتی تلومر دی ان آ ددر هم تنیدگی کوانتومی و پایرادهای موجود در خلقت بروح و آب حیاتارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی به کمک هوش طبیسلول های مغزی عامل پارکیبه مغز خزندگان خودت اجازتاثیر درجه حرارت بر عملکیک جهش ممکن است ذهن انسانشباهت مغز با کیهان مادیبرخی یونها و مولکول های مجهش های بیماری زا، معمولپوشاندن خود از نورفلج بل، فلجی ترسناک که آنمدیریت اینترنت بر جنگتوپیراماتخوش قلبی و مهربانیآشنا پنداریمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش غذاها در کاهش دردهای درمان های بیماری اس ام ایابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت روشهای نو در درمان دیسک باز آغاز خلقت تا نگاه انساهوش عاطفی قسمت نهمسندرم کووید طولانیبه سخن توجه کن نه گویندهتاریکی خواهد ترسیدژنها نقشه ایجاد ابزار هوصرع و درمان های آنبررسی مغز با امواج مادون جدا کردن ناخالصی هاپیر شدن حتمی نیستفاجعه ی جهل مقدسمرز مرگ و زندگی کجاستتکنولوژی جدید که سلول هاخسته نباشی باباافسردگی و اضطراب در بیمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند جهانی و علمدرمان جدید کنترل مولتیپلابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر بررژیم ضد التهابیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری سنتی یا هوشیاری سینوریپا داروی ترکیبی ضدبیماری های مغز و اعصاب و تری فلوپرازینکمردرد ناشی از تنگی کاناطبیعت موجی جهانبشریت از یک پدر و مادر نیحقیقت خواب و رویاپرواز از نیویورک تا لوس آفرد یا اندیشهمشکلات روانپزشکی در عقب تکامل زباندنیا، هیچ استامید جدید بر آسیب نخاعیامید درمان کرونا با همانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قنوآوری ای شگفت انگیز داندرون قفس یا بیرون از آنابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث رحم مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تهدف از خلقت رسیدن به ابزاسکوت، پر از صدابیماری، رساله ای برای سلتشنچ پانایوتوپولوس تشنج کودکان میتوانند ناقل بی علایم کمبود ویتامین E را تفاوتهای جنسیتی راهی براحافظه و اطلاعات در کجاستآن چیزی که ما جریان زمان قلب روباتیکمغز قلبتاثیر مشاهده بر واقعیت بدی متیل فومارات(زادیوا)(انتروپی و هوشیاریموجود بی مغزی که می تواندنور دروندرگیری مغز در بیماران مبابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمزمان و صبراز تکامل تا مغز، از مغز توقتی فهمیدی خطا کردی برگسازگاری با محیط بین اجزابا خودت نجنگتضادهای علمیکایروپاکتیک چیستعارضه جدید ویروس کرونا ستلاشی جدید در درمان ام اسحس و ادراک قسمت 78آیا ما کالا هستیمقدرت و شناخت حقیقتمغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان یک فرضیه رادیکانسان یک کتابخانه استمیدازولام در درمان تشنج چیزی شبیه نور تو نیستدست بالای دستاجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیزندگی سلول در بدن، جدای ااسکار، لگوی هوشمندسربازان ما محققا غلبه می ویشن پروبازگشت به ریشه های تکاملتغییرات آب و هوایی که به کریستال زمان(قسمت اولتاثیر ویتامین دی بر بیماتنها در برابر جهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شآیا امکان بازسازی اندامهلاموژین داروی ضد اوتیسم؟مغز حریص برای خون، کلید تداروی تشنجی دربارداریاولین دارو برای آتاکسی فذرات کوانتومی زیر اتمی قماجرای جهل مقدسچگونه حافظه را قویتر کنیاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان فرایند تکاملی برای اسرار بازسازی اندام هاشناخت و معرفت، و نقش آن دبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاتجهان فراکتالگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایحس و ادراک قسمت سومآیا رژیم غذایی گیاهی سلاممانتین یا آلزیکسا یا ابنقش مرکز تنفس سلولی در بیداروی ضد تشنج با قابليت تاین اندوه چیسترهبر حقیقیارتباط متقابل با همه ی حیمحل درک احساسات روحانیچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی زبان شناسی نوین نیازمند اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نتاثیر درجه حرارت بر عملکشگفتی های زنبور عسلبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندجهان پیوستهگذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتخلا، خالی نیستآتش منبع انرژیمنابع انرژی از نفت و گاز نقش خرچنگ های نعل اسبی دردر هم تنیدگی کوانتومی و دایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیروح در جهانی دیگر استارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی به شناسایی کاسلول های بنیادیبه نقاش بنگرتاثیر درجه حرارت بر عملکیک رژیم غذایی جدید، می توشباهت های ریشه ای چند بیمبرخی اثرات مضر ویتامین دجهش تمدنی عجیب و شگفت انسپیموزایدفلج خوابمداخله ی زیانبار انسانتوانایی مغز و دیگر اجزای خوش خیالی و خوش بینیآشنا پنداریمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقشه مغزی هر فرد منحصر بهدرمان های جدید ALSابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واروشهای شناسایی قدرت شنوااز انفجار بزرگ تا انفجار هوش عاطفی قسمت هفتمسندرم گیلن باره به دنبال بهبود حافظه پس از رخدادهتاریخ همه چیز را ثبت کردهژنها ، مغز و ارادهضایعه ی شبکه لومبوساکرالبررسی و اپروچ جدید بر بیمجدایی خطای حسی استپیشینیان انسان از هفت میفاصله ها در مکانیک کوانتمرز بین انسان و حیوان کجاتکینگیخطا در محاسبات چیزی کاملافسردگی و ساختار مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند روش ساده برای موفقیتدرمان جدید ام اسابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ رژیم غذایی حاوی تخم مرغ واز تکینگی تا مغز از مغز تهوش، ژنتیکی است یا محیطیسیگار عامل افزایش مرگ ومبیماری وسواستری فلوپرازینکمردرد و علل آنطبیعت بر اساس هماهنگیبعد پنجمحقیقت در علم، هرگز نهایی پروتئین های ساده ی ابتدافرد حساس از نظر عاطفی و بمشاهده گر جدای از شیء مشاتکامل زبان انسان از پیشیدندان ها را مسواک بزنید تتکامل ساختار رگهای مغزی ده روش موفقیتامیدوار باش حتی اگر همه چمنبع خواب و رویانوار مغز مشاهده ی غیر مستدرون آشفته ی تو و ظاهر خنابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیرحم مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تهر چیز با هر چیز دیگر در تسکته مغزیبیندیشتشنج چیستکودکان خود را مشابه خود تعلایم کمبود ویتامین E را تقلید مرحله ای نسبتا پیشحافظه ی هوش مصنوعیآنچه ناشناخته است باید شقلب را نشکنمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بدین اجباریانتظار گذر تندباد؟موجودات مقهور ژنها هستندنوروفیبروماتوزدرگیری مغزی در سندرم کووابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستزمان واقعیت است یا توهماز تکامل تا مغز، از مغز توقتی پر از گل شدی خودت را ستم با شعار قانون بدترین با خدا باشتظاهر خوابیده ی مادهکار امروز را به فردا نیندعدم توقف تکامل در یک انداتمایل زیاد به خوردن بستنحس و ادراک قسمت 82آیا ما تنها موجودات زنده قدرت کنترل خودمغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان ژنی از مغز انسانسان باشمکان زمان یا حافظه زماننکاتی در مورد تشنجدستورالعمل مرکز کنترل بیاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش دزندگی، مدیریت انرژیاساس انسان اندیشه و باور سردرد میگرنواقعیت فیزیکی، تابعی از بازخورد یا فیدبکتغییرات تکاملی سر انسان کریستال زمان(قسمت دوم)صفحه اصلیتنهاییحس و ادراک قسمت پنجمآیا انسان با مغز بزرگش اخلایو دوم دکتر سید سلمان فمغز در تنهایی آسیب میبینداروی جدید ALSاولین دروغذرات کوانتومی زیر اتمی قماجرای عجیب گالیلهنگاه من، نگاه تو و یا حقیاختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان متغیراصفهان زیباشناخت حقیقت یا آرزوهای گبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده توجهان قابل مشاهده بخش کوچگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیحس و ادراک قسمت سی و هشتمآیا راهی برای رفع کم آبی من کسی در ناکسی دریافتم نقش نگاه از پایین یا نگاهداروی ضد تشنج با قابليت تاین ایده که ذرات سیاهچالروی و منیزیم در تقویت استارتباط چاقی و کاهش قدرت بمحل درک احساسات روحانی دچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی زبان، نشان دهنده ی سخنگو اعتماد به خودتاثیر درجه حرارت بر عملکشانس یا نتیجه ی تلاشبرین نت به جای اینترنتجهان پیوستهگذشته را دفن کنتوهم فضای خالیخلاصه ای از مطالب همایش مآثار باستانی تمدن های قدمنابع انرژی از نفت و گاز نقش داروهاي مختلف معروف در هر سوراخی سر نکناکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیروح رهاییارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی تعاملیسلول های بنیادی منابع و ابه نقاش بنگرتاثیر رو ح و روان بر جسمیکی از علل محدودیت مغز امشباهت کیهان و مغزبرخی اختلالات عصبی مثانهجهشهای مفید و ذکاوتی که دپیموزایدفلج خواب چیستمدارک ژنتیکی چگونه انسانتوازن مهمتر از فعالیت زیخوشبختی چیستآشناپنداری چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقشه های مغزی جدید با جزیدرمان های جدید میگرنابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوروشی برای بهبود هوش عاطفاز بار خود بکاه تا پرواز هوش عاطفی قسمت یازدهسندرم پیریفورمیسبهداشت خوابتاریخ، اصیل نیست و ساخته ژنهای مشترک بین انسان و وضایعه ی عروقی مخچهبررسی ژنها در تشخیص بیماجریان انرژی در سیستم های پیشرفت های جدید علوم اعصفاصله ی همیشگی تصویر سازمرز جدید جستجو و اکتشاف، تکامل فردی یا اجتماعیخطا در محاسبات چیزی کاملاقلیت خلاقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچندین ماده غذایی که مانندرمان جدید ای ال اس، توفرابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانرژیم غذایی سالم و ضد التهاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ نقطه ای مرکزی تر از اسیاهچاله هابیماری کروتز فیلد جاکوبترک امروزکمردرد با پوشیدن کفش مناطعمه ی شبکه های ارتباط اجبعد از کروناحقیقت راستین انسان علم بپروتز چشمفردا را نمیدانیممشاهده آینده از روی مشاهپروتز عصبی برای تکلمفرزندان زمان خودمشاهدات آمیخته با اشتباهتکامل شناخت انسان با کشفدهن، بزرگترین سرمایهامیدواریمنتظر نمان چیزی نور را بهنوار مغز با توضیح دکتر فادروغ نگو به خصوص به خودتابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهراز تکینگی تا مغز از مغز تهر جا که جات میشه، جات نیسال سیزده ماههبیهوش کردن در جراحی و بیمتشنج و حرکات شبه تشنجی قاکودکان را برای راه آماده علائم عصبی آلزایمر، با اتقلید از روی طبیعتحافظه انسان و حافظه ی هوشآنچه واقعیت تصور میکنیم قوی تر باشمغز مانند تلفن استتاثیر نگاه و مشاهده ناظر دین، اجباری نیستاندوه در دنیا استمورد نادر همپوشانی دو بینورون هاي مصنوعی می تواندرگیری مغزی در سندرم کووابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتزمان پلانکاز تکامل تا مغز، از مغز توقتی تو از یاد گرفتن باز ستم، بی پاسخ نیستبا طبیعت بازی نکنتظاهری از ماده است که بیدکار با یگانگی و یکپارچگیعدم درکتمایز یا کشف یگانگیحس و ادراک قسمت 87آیا مصرف مولتی ویتامین هقدرت انسان در نگاه به ابعمغز انسان رو به کوچک تر شتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان پاسخ کوانتومی انسان جدید از چه زمانی پامکانیک کوانتومی بی معنی چگونه مولکول های دی ان ایدغدغه نتیجه ی نادانی استاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است دزندان ذهنیاستفاده از مغز، وزن را کمسردرد میگرن در کودکانواقعیت چند سویهبازسازي مغز و نخاع چالشی تغذیه بر ژنها تاثیر داردکریستال زمان(قسمت سوم)سوالات پزشکیتنهایی رمز نوآوری استحس و ادراک قسمت پنجاهآیا احتمال دارد رویا از آلبخند بزن شاید صبح فردا زمغز را از روی امواج بشناسداروی جدید s3 در درمان ام اولین سلول مصنوعیرفلکس وتری با توضیح دکتر ماده ی تاریکنگاه مادی غیر علمی استاختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان مشترک ژنتیکی موجودااصل بازخوردشناخت درون، شناخت بیرون؛بحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمرجهان موازی و حجاب هاگوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را حس و ادراک قسمت سی و ششمآیاما مقهور قوانین فیزیکمن پر از تلخیمنقش نظام غذایی در تکامل مداروی ضد تشنج توپیراماتاین ابتدای تناقض هاسترویا و واقعیتارتباط هوش ساختار مغز و ژمحدودیت چقدر موثر استچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی زبان، وسیله شناسایی محیطاعتماد به خودتاثیر درجه حرارت بر عملکشانس یا تلاشبرای یک زندگی معمولیجهان پر از چیزهای اسرار آگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضخلاصه ای از درمان های جدیآرامش و دانشمنابع انرژی از نفت و گاز نقش درختان در تکاملدر والنتاین کتاب بدید هماکوییفلکسنتایج نادانی و جهلروزه داری متناوب، مغز را از فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی در کامپیوترهاسلول های بدن تو پیر نیستنبه نادیدنی ایمان بیاورتاثیر روده بر مغزیافته های نوین علوم پرده شباهت زیاد بین سلول هاي عبرخی اصول سلامت کمرجهشهای مفید و ذکاوتی که دپیچیدگی های مغزمگسفلج دوطرفه عصب 6 چشممروری بر تشنج و درمان هایتوسعه هوش مصنوعی قادر اسخوشبختی دور از رنج های مآشتی بهتر استمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقشه با واقعیت متفاوت اسدرمان های جدید در بیماری ابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استروشی جدید در درمان قطع نخاز بحث های کنونی در ویروسهوش عاطفی قسمت پنجمسندرم پیریفورمیسبوزون هیگز چیستتازه های اسکیزوفرنی(جنوژنهای هوش ، کدامندضایعات در عصب زیر زبانیبررسی بیماری التهابی رودجریان انرژی در سیستم های پیشرفت در عقل است یا ظواهفتون های زیستیمرزهای حقیقی یا مرزهای تتکامل مادی تا ابزار هوشمخطای ادراک کارمااقیانوس نادانیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچندجهانیدرمان جدید سرطانابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سرژیم غذایی ضد التهابیاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ چیز همیشگی نیستسیاهچاله های فضایی منابعبیماری گیلن باره و بیمارترکیب آمار و ژنتیککنفرانس تشنج هتل کوثر اصظهور امواج مغزی در مغز مصبعد از کروناحقیقت غیر فیزیکیحقیقت غیر قابل شناختپرورش مغز مینیاتوری انسافرضیه ای جدید توضیح میدهمطالبه ی حق خودتکامل، نتیجه ی برنامه ریدو ویژگی انتزاع و قدرت تجامیدواری و مغزمنتظر زمان ایده آل نشونوار مغز ترجمه رخدادهای دریای خداابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزرساناها و ابر رساناها و عاز تکینگی تا مغز از مغز تهر حرکت خمیده می شود و هر سانسور از روی قصد بسیاری بیهوشی در بیماران دچار اتشنج عدم توازن بین نورون کوری گذرای ناشی از موبایعلت خواب آلودگی بعد از خوتقلید از طبیعتحباب های کیهانی تو در توآنچه حس می کنیم، نتیجه ی قیچی ژنتیکیمغز مادران و کودکان در زمتاثیر نگاه انسان بر رفتادیوار همه اش توهم بوداندوه دردی را دوا نمیکندموسیقی نونورون های ردیاب حافظهدرگیری اعصاب به علت میتوابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانزمان به چه دلیل ایجاد میشاز تکامل تا مغز، از مغز توقتی ریشه ها عمیقند از چیستون فقرات انسان دو پا جلبالاترین هدف از دولتتعویض دارو در تشنجکارهای کوچک، بی ارزش نیسعدالت برای من یا برای همهتمدن قدیمی ای در جنوب ایرحس و ادراک قسمت چهلآیا مغز تا بزرگسالی توسعقدرت ذهنمغز انسان رو به کوچکتر شدتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان اولین سلول مصنانسان خطرناکترین موجودمکانیزمهای دفاعی در برابچگونه میتوان با قانون جنذهن ما از در هم شکستن منباحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتزونیسومایداستفاده از نظریه ی تکامل سردرد میگرنی در کودکانواقعیت چیستبحتی علمی درباره تمایل بثبت و دستکار ی حافظهکشف مکانیسم عصبی خوانش پپیامهای کاربرانتنبیه چقدر موثر استحس و ادراک قسمت پنجاه و یآیا احتمال دارد رویا از آلحظات خوش با کودکانمغز زنان جوانتر از مغز مرداروی جدید لنفوم و لوکمیاوکرلیزوماب داروی جدید شرفتار مانند بردهماده ی خالینگاه محدود و تک جانبه، مشادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان چهار حرفی حیات زمیناصل در هم تنیدگی و جهانی شناسایی تاریخچه ی تکاملیبحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدجهان ما میتواند به اندازگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیحس و ادراک قسمت سیزدهمآگاهی فراتر از آگاهیمن بی من، بهتر یاد میگیرمنقش نظریه تکامل در شناساداروی ضد جنون در درمان تیاینکه به خاطرخودت زندگی رویا و کابوسارتباط پیوسته ی جهانمحدودیت های حافظه و حافظچالش کمبود اندام برای پیهوش مصنوعی از عروسک بازی زدودن نقص از هوش مصنوعیاعتماد بی موردتاثیر درجه حرارت بر عملکوراپامیل در بارداریشاهکار قرنبرای پیش بینی آینده مغز دجهان پر از چیزهای جادویی گربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)خم شدن فضا-زمانآرامش و سکونمنابع انرژی از نفت و گاز نقش ذهن و شناخت در حوادث در یک فراکتال هر نقطه مرکاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییروزه داری و التهاب زیانباز مخالفت بشنوهوش مصنوعی در تفکر خلاق اسلول بنیادی و ای ال اسبه هلال بنگرتاثیر روزه داری بر سلامت یاد گرفتن مداومشباهت زیاد بین سلول هاي عبرخی اطلاعات روانشناسی مجوانان وطنپیچیدگی های مغزی در درک زفن آوری های جدید علیه شنامرکز هوشیاری، روح یا بدن توسعه برخی شغل ها با هوش خانه ی تاریکآغاز فرایند دانستنمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقص های سیستمی ایمنیدرمان های جدید سرطانابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغروشی جدید در درمان نابیناز تلسکوپ گالیله تا تلسکهوش عاطفی قسمت اولسندرم پای بی قراربوزون هیگز جهان را از متلتازه های بیماری پارکینسوژنهای حاکم بر انسان و انسضرورت زدودن افکاربررسی سیستم تعادلی بدن اجریان انرژی در سیستم های پیشرفت ذهن در خلاقیت استفروتنی معرفتیمزایای شکلات تلخ برای سلتکامل مداومخطای حسالکترومغناطیس شنوایی و همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنه ناامیدی بلکه ارتقادرمان جدید سرطانابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان رژیم غذایی ضد درداز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ چیز، چقدر حقیقی استسیاهچاله ها، دارای پرتو بیماری آلزایمر، استیل کوترکیب حیوان و انسانکنگره بین المللی سردرد دظرف باید پر شود چه با چرک بعد از کرونا دلخوشی بیهوحقیقت، آن چیزی نیست که جلپرکاری تیروئیدفساد اقتصادی سیتماتیک درمطالبی در مورد تشنجتکثیر سلول در برابر توقف دو بیماری روانی خود بزرگ امیدی به این سوی قبر نیستمنحنی که ارتباط بین معرفنوار مغز در فراموشی هادرک فرد دیگر و رفتارهای اابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودرستگاری محدود به یک راه ناز تکینگی تا مغز از مغز تهرچیز با یک تاب تبدیل به سانسور بر بسیاری از حقایبیوگرافیتشویق خواندن به کودکانکی غایب شدی تا نیازمند دلعماد الدین نسیمی قربانی تقویت استخوان در گرو تغذحباب هایی تو در توآنها نمیخواهند دیگران راقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصمغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر نگاه انسان بر رفتادیوار، از ابتدا توهم بوداندوهگین نباش اگر درب یا موسیقی هنر مایع استنوروپلاستیسیتی چیستدرب بسته با غیر خود باز مابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بزمان شگفت انگیزاز تکامل تا مغز، از مغز تویتنام نوعی کرونا ویروس ستارگانی قبل از آغاز کیهباهوش ترین و با کیفیت تریتعامل انسان و هوش مصنوعیکارهایی بیش از طراحی و گپعسل طبیعی موثر در کنترل بتمدن پیشرفته ی پیشینیانحس و ادراک قسمت چهل و هفتآیا همه جنایت ها نتیجه بیقدرت عشقمغز ایندگان چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان تغییر میدان مغانسان عامل توقف رشد مغزما انسانها چه اندازه نزدچگونه مغز ما، موسیقی را پذهن چند جانبه نیازمند نگاحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اسزونا به وسیله ویروس ابله استفاده از هوش مصنوعی در سردرد و علتهای آنواقعیت چیستبحث درباره پیدایش و منشا ثبت امواج الکتریکی در عصکشف مکانیسمی پیچیده در بسایتهای دیگرتهدیدهای هوش مصنوعیحس و ادراک قسمت پنجاه و دآیا برای تولید مثل همیشه لرزش ناشی از اسیب به عصبمغزهای کوچک بی احساسداروی جدید میاستنی گراویايندگان چگونه خواهند دیدرفتار وابسته به شکلماده ای ضد التهابینگاه کلی نگراداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان نیاز تکاملی استاصل علت و تاثیرشناسایی سلول های ایمنی ابخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنجهان مادی، تجلی فضا در ذهگوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريحس و ادراک قسمت ششممننژیتنقش هورمون های تیروئید ددارویی خلط آوراینکه خانواده ات سالم بارویا و خبر از آیندهارتباط انسانی، محدود به محدودیت درک انسانچالش دیدگاه های سنتی در بهوش مصنوعی از عروسک بازی سفر فقط مادی نیستاعتیاد و تلاش های درمانی تاثیر درجه حرارت بر عملکورزش هوازی مرتب خیلی به قشاهکار شش گوشبرای اولین بار دانشمندانجهان دارای برنامهگزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیستخونریزی مغز در سندرم کووآرامش(سکوت) stillness و تکاپومنابع انرژی از نفت و گاز نقش روی و منیزیم در سلامتدر کمتر از چند ماه سوش جداکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرروزه داری و بیمار ی ام اس از نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسلول بنیادین از مخاط بینبه کدامین گناه کشته شدندتاثیر روغن رزماری استنشایاد بگیر فراموش کنیشجاعت و ترسبرخی بیماری ها که در آن بجوانان وطنپیوند قلب خوک، به فرد دچافناوری هوش مصنوعی نحوه خمرکز حافظه کجاستتوصیه های سازمان بهداشت خانواده پایدارآغاز فصل سرما و دوباره تکمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقص در تشخیص هیجانات عامدرمان های رایج ام اسابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینروشی جدید در درمان سکته ماز تلسکوپ گالیله تا تلسکهوش عاطفی قسمت دهمسندرم پس از ضربه به سربی نهایت در میان مرزهاتازه های درمان ام اسکفش و کتابضرب المثل یونانیبررسی علل کمر درد در میانجراحی گردن همیشه برای دیپیشرفتی مستقل از ابزار هفروتنی و غرورمسمومیت دانش آموزان بی گتکامل چشمخطر آلودگی هواالکتروتاکسی(گرایش و حرکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنه به اعدامدرمان دارویی سرطان رحم بابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهراه فراری نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ وقت خودت را محدود به سیاهچاله و تکینگی ابتدایبیماری الزایمرترازودونکنگره بین المللی سردرد دعقل مجادله گربعد از کرونا دلخوشی بیهوعقل سالمتفکر قبل از کارحقایق ممکن و غیر ممکنپرتوهای صادر شده از سیاهفشار و قدرتمطالعه ای بیان میکند اهدتأثیر نیکوتین سیگار بر مدو بار در هفته ماهی مصرف امیدی تازه در درمان سرطامنشأ اطلاعات و آموخته ها نوار مغز در تشخیص بیماری درک نیازمند شناخت خویش اابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبرشته نوروایمونولوژی و نقاز تکینگی تا مغز از مغز تهز ذره، یک دنیاستساهچاله ها تبخیر نمیشودبیوگرافیتشخیص ژنتیکی آتروفی های کیهان خود را طراحی میکندعوامل موثر در پیدایش زباتقویت حافظه یا هوش مصنوعحد و مرزها توهم ذهن ماستآنژیوگرافی از مغزقانون مندی نقشه ژنتیکی ممغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر ویتامین دی بر بیمادید تو همیشه محدود به مقداندام حسی، درک از بخش هایمیهمانهای ناخوانده عامل نوروز مبارکدرختان چگونه بر تشکیل ابابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستزمزمه ات مانده در گوشماز تکامل تا مغز، از مغز تویتامین E برای فعالیت صحسخن نیکو مانند درخت نیکوباور و کیهان شناسیتعامل انسان با هوش مصنوعکاربرد روباتهای ريزنانوعشق درونی به یگانگی خلقتتمدن بشری و مغز اخلاقیحس و ادراک قسمت چهل و هشتآیا هوش مصنوعی می تواند نقضاوت ممنوعمغز ابزار بقای برتر مادیتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان روش هاي جدیدی انسانیت در هم تنیده و متصما انسانها چه اندازه نزدچگونه مغز پیش انسان یا همذهن هوشیار در پس ماده ی ماحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احزیان غذاهای پرچرباستفاده از انرژی خلاسردرد به دلیل مصرف زیاد مواقعیت های متفاوتبحثي درباره هوش و تفاوتهجلو رفتن یا عقبگردکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایحس و ادراک قسمت پنجاه و سآیا بزرگ شدن مغز فقط در دلرزش عضله یا فاسیکولاسیومغز، فقط گیرندهداروی جدید آلزایمرايا اراده آزاد توهم است یرفتار اجتماعی انسان، حاصماده، چیزی نیستنگاه انسان محدود به ادراادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و کلمه حتی برای کساناصل عدم قطعیت از کوانتوم شواهدی از نوع جدیدی از حابخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناجهان مرئی و نامرئیگیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی حس و ادراک قسمت شصت و هشتمنابع انرژي پاک سرچشمه حنقش هورمون زنانه استروژندارویی ضد بیش فعالی سیستاینترنت بدون فیلتر ماهوارویا بخشی حقیقی از زندگی ارتباط از بالا به پایین ممخچه فراتر از حفظ تعادلچاالش ها در تعیین منبع هوهوش مصنوعی از عروسک بازی سفر نامه سفر به بم و جنوب اعتیاد را به دور بیندازتاثیر درجه حرارت بر عملکورزش هوازی ، بهترین تمریشاید گوشی و چشمی، آماده شبرای تمدن سازی، باید در بجهان در حال نوسان و چرخشگزارش یک مورد جالب لخته وتوهم و خیالخواندن ، یکی از شستشو دهنآزمون تجربی، راهی برای رمنابع انرژی از نفت و گاز نقش روزه داری در سالم و جدر آرزوهایت مداومت داشتهاگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریروزه داری سلول های بنیاداز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسلول عصبی شاهکار انطباق به امید روزهای بهترتاثیر رژیم گیاه خواری بر یادگیری مهارت های جدید دشرکت نورالینک ویدیویی ازبرخی بیماری های خاص که بدجواب دانشمند سوال کننده پیوند مغز و سر و چالشهای فواید روزه داری متناوبمرکز حافظه کجاستتوصیه های غیر دارویی در سخار و گلآغاز مبهم آفرینشمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقطه ی رسیدن به قلهدرمان های علامتی در ام اسابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درريتوکسيمب در درمان ام اساز تکنیکی تا مغز از مغز تهوش عاطفی قسمت دومسندرم جدایی مغزبی هیچ می ایی و بی هیچ میرتبدیل پلاستیک به کربن و سکل اقیانوس در یک ذرهضربه مغزی در تصادف رانندبرطرف کردن خشونت را از خاجستجوی متن و تصویر به صورپپوگستفرگشت و تکامل تصادفی محض مسمومیت دانش آموزان، قماتکامل و ارتقای نگاه تا عمخطرات هوش مصنوعیالکترودهای کاشتنیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنه به اعدامدرمان زخم دیابتی با تکنوابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیراه نجاتاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ کاری نکردن به معنی چیسیاهچاله ی منفرد یا سیاهبیماری ای شبیه آلزایمر و ترازودونکنترل همجوشی هسته ای با هکنترل جاذبهعقلانیت بدون تغییرتفکر ترکیبی در هوش مصنوعحل مشکلپرتوزایی از جسم سیاهفضا و ذهن بازمعماری، هندسه ی قابل مشاتأثیر نگاه انسان بر رفتادو برابر شدن خطر مرگ و میامگا سه عامل مهم سلامتمنشاء کوانتومی هوشیاری انوار مغزی روشی مهم در تشخدرک و احساسابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استرشد مغز فرایندی پیچیده ااز تکینگی تا مغز از مغز تهزینه ای که برای اندیشیدسایه ی هوشیاریبیان ژن های اسکیزوفرنی دتشخیص آلزایمر سالها قبل کیهانِ هوشیارِ در حال یاعوامل ایجاد لغت انسانی و تقویت سیستم ایمنیحریص نباشآنان که در قله اند هرگز خقانون گذاری و تکاملمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر ویروس کرونا بر مغز دیدن خدا در همه چیزانرژی بی پایان در درون هرمیوتونیک دیستروفینوروز یا روز پایانیدرختان اشعار زمینابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سزنان باهوش تراز تکامل تا مغز، از مغز تویتامین E در چه مواد غذایسخن و سکوتباید از انسان ترسیدتعداد کلی ذهن ها در جهان کاربرد روباتهای ريز، در عشق، شلوغ کردن نیستتمدن زیر آبحس و ادراک قسمت چهل و دومآیا هوش مصنوعی زندگی بشرقطار پیشرفتمغز ابزار برتر بقاتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانشمندان روشی برای تبدیانسانیت در برابر دیگرانما اکنون میدانیم فضا خالچگونه هموساپينس بر زمین ذهن و شیمی بدناحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایزیباترین چیز در پیر شدناستفاده از سلول های بنیاسردرد تنشنواقعیت و مجازبحثی جالب درباره محدودیتجلوتر را دیدنکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسحس و ادراک قسمت پنجاه و شآیا تکامل و تغییرات ژنتیلزوم گذر انسان از حدها و مغزتان را در جوانی سیم کشداروی جدید ای ال اسايا اراده آزاد توهم است یرقیبی قدرتمند در برابر مماده، چیزی بیش از یک خلا نگاه از بیرون مجموعهادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و بیان نتیجه ساختمااصل، روان و نفس استتاثیر احتمالی عصاره تغلیشواهدی از دنیسوان(شبه نئبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شجهان مشارکتیگیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکستحس و ادراک قسمت شصت و دوآپومورفین در پارکینسونمنابع انرژی از نفت و گاز نقش ویتامین K در ترمیم اسداستانها و مفاهیمی اشتباایندرالرویا تخیل یا واقعیتارتباط بین هوش طبیعی و هومخچه ، فراتر از حفظ تعادلنابینایی در نتیجه ی گوشی هوش مصنوعی از عروسک بازی سفر به مریخ در 39 روزاعداد بینهایت در دنیای متاثیر درجه حرارت بر عملکورزش و میگرنشاید درست نباشدبرای خودآگاه بودن تو بایجهان در حال ایجاد و ارتقاگشایش دروازه جدیدی از طرتوهم وجودخواب زمستانی سلول های سرآزمون ذهنی گربه ی شرودینمنابع بی نهایت انرژی در دنقش رژیم غذایی بر رشد و ادر آسمان هدیه های نادیدناگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهروزهای بد باقی نمیمانداز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی درمانگر کامپیسلول عصبی، در محل خاص خودبه بالا بر ستارگان نگاه کتاثیر رژیم گیاه خواری بر یادگیری هوش مصنوعی، عمیقشربت ضد خلطبرخی توجهات در ببمار پارجواب سنگ اندازیپیوند اندام از حیوانات بفیلمی بسیار جالب از تغییمرکز خنده در کجای مغز استتوصیه هایی در مصرف ماهیخارق العاده و استثنایی بإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقطه ای بود و دگر هیچ نبودرمان ژنتیکی برای نوآوریابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبریه زغالیاز تکینگی تا مغز و از مغز هوش عاطفی قسمت سومسندرم دزدی ساب کلاوینبی ذهن و بی روحتبدیل تراکت صوتی مصنوعی کلمات بلند نه صدای بلندضررهای مصرف شکر و قند بر بزرگ فکر کنجستجوی هوشیاری در مغز ماپایان، یک آغاز استفراموش کارها باهوش تر هسمسیر دشوار تکامل و ارتقاتکامل و ریشه ی مشترک خلقتدفاع از پیامبرالگو نداشتیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنه بدبخت بلکه ناداندرمان ساده ی روماتیسمابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیراه های جدید برای قضاوت راز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ کس مانند تو نگاه نمیکسیاهچاله ی تولید کنندهبیماری ای شبیه ام اس مولتتراشه مغز بدون واسطه ی دسیاره ی ابلهانبیماری اسپینال ماسکولار تراشه ها روی مغزکندر در بیماریهای التهابعقیده ی بی عملتفکر خلا ق در برابر توهم حلقه های اسرارآمیزپرسش و چستجو همیشه باقی افضای قلب منبع نبوغ استمعنی روزهتأثیر شیرینی های حاوی لودو برابر شدن خطر مرگ و میاما شما از دید خفاش کور همهمان ناخواندهنوار مغز، مفید و بی خطردرک کنیم ما همه یکی هستیمابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودرشد مغز علت تمایل انسان باز تکینگی تا مغز- از مغز هزینه سنگین انسان در ازاسایه را اصالت دادن، جز فربیان حقیقتتشخیص ایدزکیست هیداتید مغزعواملی که برای ظهور لغت اتلقین اطلاعات و حافظهحرکات چشم، ترجمه کننده ی آنزیم تولید انرژی در سلوقانون جنگلمغز و قلب در جنین موش مصنتاثیر ژنها بر اختلالات خدیدگاه نارسای دوگانه ی مانرژی تاریکمیگرن و پروتئین مرتبط با نورالژیدرد و درساتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیزنجیرها را ما باید پاره کاز تکامل تا مغز، از مغز تویتامین کاسخن پاک و ثابتبابا زود بیاتعذیه ی ذهنکاش شرف اجباری بود یا حتیعصب حقوق نورولووتمدنی قدیمی در شمال خلیج حس و ادراک قسمت چهل و سومآیا هوش ارثی دریافتی از پقطره قطرهمغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر گیاه خواری بر رشد ودانش، قفل ذهن را باز میکنانسان، گونه ای پر از تضادما از اینجا نخواهیم رفتچگونه هوشیاری خود را توسذهن تو همیشه به چیزی اعتقاحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعزیباترین چیز در افزایش ساستفاده از سلول های بنیاسردرد سکه ایواقعیت و انعکاسبحثی در مورد نقش ویتامين جمجمه انسان های اولیهکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیآیا جنین انسان، هوشمندی لزوم سازگاری قانون مجازامغزتان را در جوانی سیمکشداروی جدید برای میاستنی ای نعمت من در زندگیمرموزی از نخستین تمدن بشرماست مالینگاه از دور و نگاه از نزدهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و بیان، در سایه پیشراصلاح خطا با رفتن بر مسیرتاثیر ترکیبات استاتین (سشیشه ی بازالتی و سیلیکونبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دجهان معناگیاه خواری و گوشت خوار کدتولید مولکول جدید توسط هحس و ادراک قسمت شصت و ششآپومورفین در پارکینسونمنابع انرژی از نفت و گاز نقش ژنتیک در درمان اختلادخالت در ساختار ژنهاایا کوچک شدن مغزانسان الرویا حقی از طرف خداارتباط شگفت مغز انسان و فمخچه ابزاري که وظیفه آن فناتوانی از درمان برخی ویهوش مصنوعی از عروسک بازی سفر تجهیزات ناسا به مریخ بقا با سازگارترین فرد استاثیر درجه حرارت بر عملکورزش بهترین درمان بیش فعشایسته نیست در جیب خود قربرای رشد، باید از مسیر خطجهان ریز و درشتپل جویی اصفهانتوهم وجودخواب سالم عامل سلامتیآزمون ذهنی گربه شرودینگرمنابع جدید انرژینقش رژیم غذایی در رشد و ادر آستانه ی موج پنجم کوویاگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی جروزهای سختاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی درخدمت خلق وحسلولهای ایمنی القا کنندهبه بالاتر از ماده بیندیشتاثیر رژیم گیاه خواری بر یادگرفتن، آغاز حرکت است شش مرحله تکامل چشمبرخی توصیه ها برای واکسیجوسازی مدرنپیوند اندام حیوانات به افیروز نادریمرگ چیستتوضیحی ساده در مورد هوش مخبر مهم تلسکوپ هابلافت فشار خون ناگهانی در ومنبع هوشیاری کجاست قسمت نقطه بی بازگشتدرمان پوکی استخوانابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتریواستیگمیناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی قسمت ششمسندرم سردرد به دلیل افت فبی سوادی در قرن 21تبدیل سلولهای محافط به سکلوزاپین داروی ضد جنونضررهای شکر بر سلامت مغزبزرگ شدن مغز محدود به دورحفره در مغزپاکسازی مغزفراموشی همیشه هم بد نیستمسئول صیانت از عقیده کیستکامل ابزار هوش ، راه پر دفاع در برابر تغییر ساختالگو و عادت را بشکن و در امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنه جنگ و نه خونریزیدرمان سرگیجه بدون نیاز بابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیراه های جدید برای قضاوت راز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ کس حقیقت را درون مغز هیچ اندر هیچسیاره ابلهانبیماری اضطراب عمومیتراشه ی هوش مصنوعی در مغزکندر علیه سرطانعلم و ادراک فقط مشاهده ی تفاوت مغز انسان و میمون هحمله ویروس کرونا به مغزپرسشگری نامحدودقفس ذهنمعادله ها فقط بخش خسته کنتئوری تکامل امروز در درمدو داروی جدید برای میاستامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمهندسی ژنتیک در حال تلاش نوار مغز، ترجمه ی فعالیت درک احساسات و تفکرات دیگابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیسترشد در سختی استاز تکینگی تا مغز- از مغز هزاران سال چشم های بینا وساخت سلول عصبی حتی پس از بیداری و خواب کدام بهتر اتصویر خورشید یا خود خورشکیست کلوئید بطن سومعوارض ازدواج و بچه دار شدتلاش ها برای کشف منابع جدحرکت چرخشی و دائمی کیهانآواز خواندن در قفس، نشانقانون جنگلمغز و اخلاقتاثیر کلام در آیات کلام بدژا وو یا اشنا پنداریانرژی تاریک که ما نمی تومیگرن و خوابنوسانات کوانتومی منبع مادرد باسن و پا به دلیل کاهاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایزندگی فعال و مثبت روند آلاز تکامل تا مغز، از مغز تویتامین کا و استخوانسختی ها رفتنی استباد و موجتغییرکتاب گران و پرهزینه شد ولعصب سیاتیکتمرکز و مدیتیشنحس و ادراک قسمت نهمآیا هوش سریعی که بدون احسلمس کوانتومیمغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر گیاه خواری بر رشد ودانش، یک انسان را ناسازگانعطاف پذیری مکانیسمی علما اشیا را آنطور که هستندچگونه واکسن کرونا را توزذهن خود را مشغول هماهنگیاخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشزیر فشار کووید چه باید کراستفاده از سلول های بنیاسردرد عروقی میگرنواقعیت تقویت شدهبحثی در مورد نقش کلسیم و جنین مصنوعیکشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیآیا جهان ذهن و افکار ما ملزوم سازگاری قانون مجازامغط یک گیرنده استداروی جدید برای کاهش وزنای همه ی وجود منرمز و رازهای ارتباط غیر کماست مالی با هوش انسانینگاه از درون قفس یا بیرونهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و تکلم برخی بیماریهاصول انجام برخی نرمش ها دتاثیر تغذیه بر سلامت رواشکل های متفاوت پروتئین هبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانجهان هوشمندگیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های حس و ادراک سی و هفتمآب زندگی است قسمت چهارممنابع انرژی از نفت و گاز نقش گرمایش آب و هوا در همدر میان تاریکی و روشناییایا این جمله درست است کسیرویاها از مغز است یا ناخوارتباط شگفت انگیز مغز انمخچه تاثیر گذار بر حافظهناتوانی در شناسایی چهره هوش مصنوعی از عروسک تا کمسفر دشوار اکتشافبقا در ازای بیماریتاثیر درجه حرارت بر عملکورزش در کمر دردشادی، پاداش انجام وظیفهبرای زندگی سالم، یافتن تجهان شگفت انگیزپل خواجو اصفهانتوهم بی خداییخواب سالم عامل سلامتی و یآزادی عقیده، آرمانی که تمناطق خاص زبان در مغزنقش زنجبیل در جلوگیری از در درمان بیماری مولتیپل اگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاروش مقابله مغز با محدودیاز نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی ساخته هوش طبیسلولهای بنیادی مصنوعی دربه جای محکوم کردن دیگران تاثیر رژیم گیاهخواری بر یادآوری خواب و رویاششمین کنگره بین المللی سبرخی درمان های Spinal Muscular Atجامعه ی آسمانیپیوند سر آیا ممکن استفیزیک مولکولها و ذرات در مرگ و میر پنهانتیوتیکسن داروی ضد جنونخدا موجود استافت هوشیاری به دنبال کاهمنبع هوشیاری کجاست قسمت نمیتوان با بیرون انداختندرمان پوکی استخوانابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً ریاضیات یک حس جدید استاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی بیشتر در زنانسوپاپ ها یا ترانزیستورهابی شرمیتبر را بردارکلید نزدیک و نگاه تو بر فضعیف و قویبزرگ شدن تقریبا ناگهانی حق انتخابپارادوکس ها در علمفراموشی و مسیر روحانیمسئولیت جدیدتکامل تکنولوژیدقیق ترین تصاویر از مغز االگوی بنیادین و هوشیاریمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچه زیاد است بر من که در ایدرمان سرگیجه بدون نیاز بابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیراه پیروزی در زندگی چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچگاه از فشار و شکست نترسیاره ابلهانبیماری بیش فعالیتراشه ی بیولوژِیککوچ از محیط نامناسبعلم و روحتفاوت ها و تمایزها کلید بحمایت از طبیعتآلودگی هوا چالش قرن جدیدقفس را بشکنمعجزه های هر روزهتئوری تکامل در پیشگیری و دو سوی واقعیتانفجار و توقف تکاملی نشامهندسی بدننوار عصب و عضلهدرک تصویر و زبان های مخلتابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکاررشد، رسیدن به یک هدف نیستاز تکینگی تا مغز- از مغزتهستي مادي ای که ما کوچکترساخت شبکه عصبی مصنوعی با بیست تمرین ساده برای جلوتصویر در هم تنیدگی کوانتکپسول ژری لاکتعید نوروز مبارکتلاش های جدید در ALSحس متفاوتآینه در اینهقانونمندی و محدودیت عالممغز و اخلاقتاثیر کپسول نوروهرب بر ندژاوو یا آشناپنداریانرژی خلا ممکن استمیگرن و روزه دارینوشیدن چای برای مغز مفید درد زانو همیشه نیاز به جراتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانزندگی هوشمند در خارج از زاز خود رها شوویتامین کا در سبزیجاتسرنوشتباد غرور و سر پر از نخوت وتغییر الگوی رشد مغزی با زکتاب زیست شناسی باورعضلانی که طی سخن گفتن چقدتمرکز بر هدفحس و ادراک قسمت چهارمآیا هشیاری کوانتومی وجودلووفلوکساسینمغز بیش از آنچه تصور میشوتاثیر گیاه خواری بر رشد ودائما بخواناهرام مصر از شگفتی های جهما به جهان های متفاوت خودچگونه آن شکری که می خوریمذهن سالماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشزیرفون داروی ضد ام اساستفاده از سلول های بنیاسرطان کمیت گراییواقعیت خلا و وجود و درک مبحثی در مورد حقیقت فضا و جنگ هفتاد و دو ملت همه را گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی حس و ادراک قسمت بیست و چهآیا جهش های ژنتیکی، ویرولزوم عدم وابستگی به گوگل نفرت، اسیب به خود استداروی جدید برای ای ال اسای آنکه نامش درمان و یادشرمز گشایی از اتصالات مغزادغام میان گونه های مختلماشین دانشنگاه از درون مجموعه با نگهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت چاصول توسعه ی یک ذهن کاملتاثیر حرکات چشم بر امواج شکل پنجم مادهبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانجهان هوشیارگالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمحس و ادراک- قسمت پنجاه و آب زندگی است قسمت هفتممنابع انرژی از نفت و گاز نقش پیش زمینه ها و اراده در مانهای کمر دردایا ابزار هوشمندی یا مغز رویاهای پر رمز و حیرتی درارتباط شگفت انگیز مغز انمخاطب قرار دادن مردم، کانادیدنی ها واقعی هستندهوش مصنوعی از عروسک تا کمسفرنامه سفر به بم و جنوب بقای حقیقی در دور ماندن اتاثیر درجه حرارت بر عملکوزن حقیقی معرفت و شناختشب سیاه سحر شودبرخی ملاحظات در تشنج های جهانی که نه با یک رخداد و پلاسمای غالبتوهم تنهاییخواب عامل دسته بندی و حفطآزار دیگری، آزار خود استمناطق خاصی از مغز در جستجنقش زبان در سلطه و قدرت ادر سال حدود 7 میلیون نفر اگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهروش های صرفه جویی در ایجااز نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی، اتفاقات و تحسلام تا روشناییبه خوبی های دیگران فکرکنتاثیر رژِیم غذایی بر میگیاری خدا نزدیک استصبور باشبرخی روش های تربیتی کودکجاودانگی مصنوعیپیوند سر، یکی از راه حلهافیزیک هوشیاریمرگ و میر بسیار بالای ناشتیک و اختلال حرکتیخدا نور آسمان ها و زمین اافتخار انسانمنبع هوشیاری کجاست قسمت53نمیتوان بر سیاه سیاه نوشدرمان آرتروز با ورزش موضابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آریتوکسیماباز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی در زنان بیشتر اسوپاپ ها یا ترانزیستورهابی عدالتی در توزیع واکسن تحریک عمقی مغزکلام و زبان، گنجینه ای بسطلوع و حقیقتبزرگترین خطایی که مردم محقیقت قربانی نزاع بین بی پاسخ گیاهان در زمان خوردفراموشی آرمانمسئولیت در برابر محیط زیتکامل جریان همیشگی خلقتدل به دریا بزنالگوبرداری از طبیعتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنه عدم مطلق بلکه عدم با قدرمان سرگیجه بدون داروابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیراه انسان شدن، راه رفتن واز تکینگی تا مغز از مغز تهیپرپاراتیروئیدیسمسیب یکسان و دیدگاه های متبیماری تی تی پیتربیت کودکان وظیفه ای مهکوچک شدن مغز از نئاندرتاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتفاوت ها را به رسمیت بشناحوادث روزگار از جمله ویرآلودگی هوا و ویروس کروناقله برای دیدن نه برای به معجزه ی چشمتئوری جدید، ویران کردن گدولت یا گروهکانقراض را انتخاب نکنیدمهربانی، شرط موفقیتنوار عصب و عضلهدرک حقیقت نردبان و مسیری ابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دز گهواره تا گوراز تکینگی تا مغز، از مغز هستی ما پس از شروعی چگال ساخت شبکه عصبی با الفبای بیش از نیمی از موارد انتقتصویر زیبا از سلولکامپیوتر سایبورگعامل کلیدی در کنترل کارآتلاش های جدید در درمان فرحس چشایی و بویاییآیندهقارچ بی مغز در خدمت موجودمغز و سیر تکامل ان دلیلی تاثیر کپسول نوروهرب بر تدگرگونی های نژادی و تغییانرژِی برای ایجاد اضطرابمیگرن سردردی ژنتیکی که بنوعی سکته مغزی ، وحشتناک دردهای سال گذشته فراموش اتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینزندگی و داراییاز درخواست ها جدا شوویتامین بی 12 در درمان دردسریع دویدن مهم نیستبار مغز بر دو استخوانتغییر دیگران یا تغییر خوکتاب طبیعت در قالب هندسهغم بی پایانتمرکز بر امروزحس و ادراک قسمت نوزدهمآیا واکنش های یاد گرفته ولوب فرونتال یا پیشانی مغمغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر گیاه خواری بر رشد وداروهای مصرفی در ام اساولویت بندی ها کجاستما با کمک مغز خود مختاريمچگونه انتظارات بر ادراک اختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگوزیرک ترین مردماستفاده از سلول های بنیاسرعت فکر کردن چگونه استوالزارتان داروی ضد فشار جنگ و تصور از جنگگل درون گلدانتو آرامش و صلحیحس و ادراک قسمت بیست و یکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمقاومت به عوارض فشار خون نقاشی هایی با بوی گذشته یداروی جدید برای دیابتایمپلانت مغزیرمز پیشرفت تواضع است نه طادغام دو حیطه علوم مغز و مبانی ذهنی سیاه و سفیدنگاه حقیقی نگاه به درون اهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت ااصول سلامت کمرتاثیر دوپامین و سروتونینشکرگزار هر چیزی باش که دابخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادجهان های بسیار دیگرگام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیحس و ادراک- قسمت بیست و پآب زندگی است قسمت اولمنابع انرژی از نفت و گاز نقش آتش در رسیدن انسان بهدر محل کار ارزش خودت را بایا بیماری ام اس (مولتیپرویای شفافارتباط غیرکلامی بین انسامدل همه جانبه نگر ژنرالینادانی در قرن بیست و یکم،هوش مصنوعی از عروسک تا کمسفرنامه سفر به بم و جنوب بلندی در ذهن ما درک بلندیتاثیر درجه حرارت بر عملکوزوز گوششبیه سازی میلیون ها جهان برخی مرزهای اخلاق و علوم جهانی که از یک منبع، تغذیپمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییخودآگاهی و هوشیاريآسيب میکروواسکولاریا آسمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش زبان در سلطه و قدرت ادر عید نوروز مراقب تصادف اگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردروش هایی برای کم کردن اضطاز نظر علم اعصاب اراده آزهوش احساسیسلاح و راهزنیبه خودت مغرور نشوتاثیر سلامت دستگاه گوارشژن همه چیز نیستصبر لازمه ی پیروزی استبرخی سلولهای عصبی در تلاجایی برای یاد گرفتن باقی پیوندهای پیچیده با تغییرفیزیک و هوشیاریمرگ و سوال از قاتلتیکاگرلور داروی ضد انعقاخدا بخشنده است پس تو هم بافراد آغاز حرکت خودشان رمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمنمای موفقیتدرمان ام اس(مولتیپل اسکلابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آریسدیپلام تنها داروی تایاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی در زنان بیشتر اسوپاپ ها یا ترانزیستورهابیمار 101 ساله، مبتلا به ستحریک عمقی مغز در آلزایمکلام، در تحولی شگفت آور بطلای سیاهبزرگترین درد از درون است حقیقت آنطور نیست که به نظپختگی پس از چهل سالگي به فرایند پیچیده ی خونرسانیمستند جهان متصلتکامل داروینی هنوز در حادلایلی که نشان میدهد ما بالتهاب شریان تمپورالمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنهایت معرفت و شناخت درک عدرمان سرطان با امواج صوتابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانراه بی شکستاز تکینگی تا مغز از مغز ترابطه تشنج و اوتیسماز تکینگی تا مغز از مغز تهاوکينگ پیش از مرگش رسالسیر آفرینش از روح تا مغز بیماری دویکترجمه ای ابتدایی از اسراکوچکی قلبعلم به ما کمک میکند تا موتفاوت های بین زن و مرد فقحکمت الهی در پس همه چیزآلودگی هوا و پارکینسونقله سقوطمعجزه ی علمتا 20 سال آینده مغز شما به دوچرخه در کاهش دردهای کمانواع سکته های مغزیموفقیت هوش مصنوعی در امتنوار عصب و عضلهدرک دیگرانابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهبازمین در برابر عظمت کیهاناز تکینگی تا مغز، از مغز هشت توصیه برای کاستن از دساختن آیندهبیشتر کمردردها نیازی به تصویر زیبای اصفهانکاهش مرگ و میر ناشی از ابعادت همیشه خوب نیستتلاش های جدید در درمان سرحس و ادراک (قسمت اول )آینده ی انسان در فراتر ازقبل از آغازمغز کوانتومیتاثیر کپسول نوروهرب بر سدانش قدرت استانسولینمیگرن شدید قابل درمان اسنیکولا تسلادردی که سالهاست درمان نشاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکزندگی بی دوداز روده تا مغزویتامین بی هفدهسریعترین کامپیوتر موجودبار بزرگ ایستادن بر دو پاتغییر دادن ژنها آیا روزی کتاب، سفری به تاریخغم بی پایانتمساح حد واسط میان مغز کوحس و ادراک قسمت هفتمآیا یک، وجود داردلوتیراستاممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر گیاهخواری بر رشد و داروهای ام اساولین قدم شناخت نقص های خما بخشی از این جهان مرتبطچگونه به سطح بالایی از هواختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های بزیست شناسی کل در جزء فراکاستیفن هاوکینگ در مورد هسطح آگاهی، رخدادهای زندگواکنش های ناخودآگاه و تقجنگ داده هاگل زندگیتو افق رویداد جهان هستیحس و ادراک قسمت بیست و دوآیا خداباوری محصول تکاملمقایسه رقابت و همکاریچقدر به چشم اعتماد کنیمداروی جدید ضد میگرنایمپلانت مغزی و کنترل دو رمز بقای جهش ژنتیکیارتقا و تکامل سنت آفرینش مباحث مهم حس و ادراکنگاه دوبارههوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت داضطراب و ترستاثیر دپاکین بر بیماری مشکست حتمیبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانجهان هایی در جهان دیگرگامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدحس و ادراک- قسمت شصت و چهآب زندگی است قسمت دوممنابع انرژی از نفت و گاز نقش انتخاب از طرف محیط، ندر چه مرحله ای از خواب ، رایا بدون زبان میتوانیم تروان سالمارتروز یا خوردگی و التهامدل هولوگرافیک ژنرالیزهنازوکلسینهوش مصنوعی از عروسک تا کمسفرنامه سفر به بم و جنوب بلوغ چیستتاثیر درجه حرارت بر عملکوسواس، بیماری استشبیه سازی سیستم های کوانبرخی نکات از گاید لاین پرجهانی در ذهنپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمخودآگاهی و هوشیاريآسیب ها ناشی از آلودگی هومنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش سجده بر عملکرد مغزدرمان نگهدارنده ی اعتیاداگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عروش هایی برای جلوگیری از از نظر علم اعصاب اراده آزهوش احساسیسلسله مباحث هوش مصنوعیبه دنبال رستگاری باشتاثیر عصاره تغلیظ شده گیژن همه چیز نیستصبر و واقعیتبرخی سيناپسها طی تکامل و جایی خالی نیستپیوندی که فراتر از امکانفیزیک آگاهیمرگ انتقال است یا نابود شتیروفیبان موثر در سکته ی خدای رنگین کمانافراد بی دلیل دوستدار تو منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنمایش تک نفرهدرمان تومورهای مغزی با اابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسریشه های مشترک همه ی موجواز تکینگی تا مغز از مغز تهوشمندی کیهانسوخت هیدروژنی پاکبیمار مرکز تنفس سلولیتداوم مهم است نه سرعتکلرال هیدرات برای خوابانطوفان فقر و گرسنگی و بی سبسیاری از مجرمان، خودشانحقیقت افرادپدیده خاموش روشن در پارکفرایند تکامل و دشواری هامشکل از کجاستتکامل داروینی هنوز در حادنیا فریب و سرگرمیامواجی که به وسیله ی ماشیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنهایت در بی نهایتدرمان ضایعات نخاعیابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمنظریه تکامل در درمان بیمرادیوی مغز و تنظیم فرکاناز تکینگی تا مغز از مغز تهاوکينگ پیش از مرگش رسالسیستم تخلیه ی مغز بینشی نبیماری دیستروفی میوتونیترس و آرمان هاکوچکترین چیز یک معجزه اسعلم بدون توقفتفاوت های تکاملی در مغز وحافظه میتواند بزرگترین دآلزایمرقلب های سادهمعجزه ی علم در کنترل کرونتا بحر یفعل ما یشادوچرخه سواری ورزشی سبک و انیس بی کسانموفقیت در تفکر استنوار عصب و عضله مهم در تشدرک درست از خود و هوشیاریابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بزمین زیر خلیج فارس تمدنی از تکینگی تا مغز، از مغز و هر کس تقوای خدا پیشه کنساختن آینده، بهترین روش با هوش مصنوعی خودکار روبتصویربرداری فضاپیمای آمکاهش التهاب ناشی از بیماعادت کن خوب حرف بزنیتلاش های جدید شرکت نورالحس و ادراک (قسمت دوم )آینده ی علم و فیزیک در60 ثقبل از انفجار بزرگمغز آیندگان چگونه است ؟تاثیر کپسول نوروهرب بر سدانش محدود به ابعاد چهارانسولین هوشمندمیدان مغناطيسي زمین بشر نیاز به آموزش مجازی دیجیدرس گرفتن از شکست هااثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استزندگی در جمع مواردی را براز سایه بگذرویتامین دی گنجینه ای بزرسرگیجه از شایعترین اختلابار سنین ابزار هوشمندی اتغییر زودتر اتصالات مغزیکتابخانهغیرقابل دیدن کردن مادهتنفس هوازی و میتوکندریحس و ادراک قسمت هفدهمآیا کیهان می تواند یک شبیلوزالمعده(پانکراس)مصنوعمغز بزرگ چالش است یا منفعتاثیر انتخاب از طرف محیط داروهای تغییر دهنده ی سیاولین مورد PML به دنبال تکذهت را روی چیزهای مفید متما تحت کنترل ژنها هستیم یچگونه باغبانی باعث کاهش اختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بزیست شناسی باور حقیقت یا استیفن هاوکینگ در تفسیر سعی کن به حدی محدود نشویبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدجنبه های موجی واقعیتگلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستحس و ادراک قسمت بیست و سوآیا دلفین ها می تواند از مقابله ی منطقی با اعتراضنقش قهوه در سلامتیداروی جدید ضد الزایمرایمپلانت مغزی کمک میکند رمز جهانارتقا یا بازگشت به قبل ازمبتکران خودشکوفانگاهی بر قدرت بینایی دراهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت ساطلاع رسانی اینترنتیتاثیر داروهای ضد التهاب شگفت نیست من عاشق تو باشمبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اجهان یکپارچهگامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلحساسیت روانی متفاوتآب زندگی است قسمت سوممنابع انرژی از نفت و گاز نقش اتصالات بین سلولهای در ناامیدی بسی امید استایا تکامل هدفمند استروبات ها قول میدهندارزش های وارونهمدل هولوگرافیک تعمیم یافنباید صبر کرد آتش را بعد هوش مصنوعی از عروسک تا کمسفرنامه سفر به بم و جنوب بلعیدن ستاره توسط سیاهچاتاثیر درجه حرارت بر عملکیک پیام منفرد نورون مغزی شبکه های مصنوعی مغز به دربرخی نرمش ها برای درد زانجهان، تصادفی نیستپول و شادیALS نگاهی کامل بر بیماری وتوهم جسمخودت را از اندیشه هایت حفآسیب روانی شبکه های اجتممنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش غذاها و موجودات دريادرمان نابینایان آیا ممکناگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پروش هایی ساده برای کاهش ااز واقعیت امروز تا حقیقتهوش بشری تهدید برای بشریسلطان جنگل یا صاحب ملکوتبه زودی شبکه مغزی به جای تاریک ترین بخش شبژن هوش و ساختارهای حیاتی صبر بسیار بایدبرداشت مغز ما از گذر زمانجاذبهپیوستگی همه ی اجزای جهانفیزیکدانان ماشینی برای تمرگ تصادفیتکنولوژی های جدید و حالتخدایی که ساخته ی ذهن بشر افزایش قدرت ادراکات و حسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند نرمش مفید برای کمردردرمان تشنجابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پریشه های مشترک حیاتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری و وجودسودمندی موجودات ابزی بر بیماری لبر و نابینایی آنتداخل مرزها و صفات با بینکم کردن کالری روشی سودمنطوفان زیباییبسیاری از بیماری های جدیحقیقت انسانپروژه ی ژنوم انسانیفرایند حذف برخی اجزای مغمشکلات نخاعیتکامل داروینی هنوز در حادنیا مکانی بسیار اسرارآمامیوتروفیک لترال اسکلرومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنهادینه سازی فرهنگ اختلادرمانهای بیماری پارکینسابزار بقا از نخستین هماندرماندگی به دلیل عادت کرابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمراز تغییراز تکینگی تا مغز از مغز تهدف یکسان و مسیرهای مختلسیستم تعادلی بدنبیماری سلیاکتسلیم شدن از نورون شروع مکووید نوزده و خطر بیماری علم در حال توسعهتفاوت های زبانی سرمنشا تحافظه های کاذبآملودیپین داروی ضد فشار قلب و عقلمعجزه در هر لحظه زندگیتاول کف پا و حقیقتدوپامین قابل حل در آبانگشت ماشه ایمولکول ضد پیرینوار عصب و عضله تعیین محلدرک عمیق در حیواناتابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنزمان چیستاز تکینگی تا مغز، از مغز وفور و فراوانیساختار فراکتال وجود و ذهبا هر چیزی که نفس می کشد متصور ما ازمشکلات و واقعیکاهش حافظه هرچند فرایندیعادت کردن به نعمتتلاش هایی در بیماران قطع حس و ادراک قسمت 67آینده با ترس جمع نمیشودقبرستان ها با بوی شجاعتمغز اندامی تشنه ی انرژی اتاثیر کتامین در درمان پادانش بی نهایتانسان قدیم در شبه جزیره عمیدان های مغناطیسی قابل چیز جدید را بپذیردست و پا زدن در سایه؟اثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتزندگی در سیاهچالهاز علم جز اندکی به شما داویروس مصنوعیبارداری بدون رحمتغییر عمودی سر انسان از پکجای مغز مسئول پردازش تجغرور و علمتنفس هوازی و میتوکندریحس و ادراک قسمت هجدهمآیا گذشته، امروز وآینده لیروپریم داروی ترکیبی ضدمغز بزرگ چالشهای پیش روداروهای ضد بیماری ام اس واولین مورد پیوند سر در انذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمانند آب باشچگونه تکامل مغزهای کنونیاختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بزیست، مرز افق رویداد هستاستخوان های کشف شده، ممکشلیک فراموشیبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمرجنسیت و تفاوت های بیناییگلوئونتو با همه چیز در پیوندیحس و ادراک قسمت بیستمآیا دلفین ها میتوانند بامقابله با کرونا با علم اسنقش مهاجرت در توسعه نسل اداروی سل سپتایمپلانت نخاعی میتواند درمز جهان خاصیت فراکتالارتوکين تراپی روشی جديد متواضع باشنگاهی بر توانایی اجزاي بهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان جانسوزاطلاعات حسی ما از جهان، چتاثیر داروی ضد تشنج سدیم شگفت انگیز بودن کیهانبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهجهان یکپارچهگاهی لازم است برای فهم و تولترودینخفاش کور و انسان بینا؟آب، زندگی است(قسمت پنجم)منابع انرژی از نفت و گاز نقش تیروئید در تکامل مغزدر هم تنیدگی مرزها و بی مایجاد احساساتروبات های ریز در درمان بیارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومهوش مصنوعی از عروسک تا کمسفری به آغاز کیهانبنی عباس، ننگی بر تاریختاثیر درجه حرارت بر عملکیک پیشنهاد خوب برای آسان شبکیه های مصنوعیبرخی نرمش ها برای زانوجهش های ژنتیکی مفید در ساپول و عقیدهفقر داده ها در هوش مصنوعیمدل های ریز مغز مینی برینتوهمات و شناخت حقیقتخودروهای هیدروژنیآسیب عصب پا به دنبال اعتیمنبع هوشیاری کجاست قسمت نقش غذاها و موجودات دريادرمان های اسرار آمیز در آاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنروش جدید تولید برقاز کجا آمده ام و به کجا میهوش در طبیعتسم زنبور ، کلیدی برای واربه زیر پای خود نگاه نکن بتاریکی من و تو و گرد و غباژن یا نقشه توسعه مغز و نقصد قدح، نفتاده بشکستبرداشتت از جهان رو زیاد جاذبه و نقش آن در شکلگیریپیام های ناشناخته بر مغز فال نیکومرگی وجود نداردتکنولوژی و پیشرفتخدایا جز تو که را دارمافزایش مرگ و میر سندرم کومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچند جهانیدرمان جدید ALSابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو رژیم های غذایی و نقش مهم از تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری و افسردگیسی و سه پل اصفهانبیماری میاستنی گراویسترقی واقعی یا شعار ترقیکمالگرایی دشمن پیشرفتطولانی ترین شببسیاری از بیماری های جدیحقیقت اشیاپروژه ی ژنوم انسانیفراتر از دیوارهای باورمشکلات بین دو همسر و برخیتکامل داروینی هنوز در حادنیای شگفت انگیز کوانتومامید نیکو داشته باش تا آنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچهار میلیارد سال تکامل ب