دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر کلام در آیات کلام بر آغاز حرکت به سوی کلمه

تاثیر کلام در آیات کلام، بر آغاز حرکت به سوی کلمه
داستان اساسی در تاریخ بشری و خدا به آدم همه نام ها را یاد داد سخنرانی ای ازدکتر جفری لانگ
( استاد کنزاس آمریکا دانشیار ریاضیات که درابتدا مسیحی بود، در 18 سالگی به الحاد گروید و بعد از آشنایی با قرآن، مسلمان شد)
من در زمین خلیفه ای قرار می دهم:عبارت خلیفه به عربی یعنی نماینده رسمی یا وکیلی از طرف من.

فرشتگان گفتند آیا در زمین کسی را می گماری که در آن فساد کند و خون ها بریزد در حالی که ما به حمد تو تسبیح می کنیم و تو را مقدس می شمریم؟!خدا پاسخ داد: من آن چیزی را می دانم که شما نمی دانید

این آیه مرا ربود واین آیه، توجه مرا به خود جلب کرد و سبب شد داستان را بارها وبارها بخوانم. دلیل، ابتدای آیه است و وقتی پروردگار تو، به فرشتگان گفت: من در زمین خلیفه ای می گمارم نماینده رسمی من، وکیل من؛ وکیل بر رفتارهایی به نیابت از خواست من!!

تصورکردم اینطوری نمی شود!! و تو انسان را بر زمین قرار ندادی تا نقش مثبت داشته باشد تو انسان را بر زمین قرار دادی به عنوان عقوبتی بر گناه او!!

واضح است که آن معبود سبحان در مورد این نکات، سخن نگفته است و با این همه سطری شگفت آور باقی می ماند و سطر بعدی می آید: فرشتگان گفتند آیا در زمین کسی را می گماری که در آن، فساد کند و خون بریزد؟ در حالی که ما تو را تسبیح می کنیم و تو را مقدس می شمریم به این، مجدد نگاه کردم و سوال را مطرح کردم. به این نگاه کردم و با اطمینان گفتم این، سوال من است چرا این موجود، یعنی انسان را آفریدی؟

کسی که لازم است نقش مثبت داشته باشد در حالی که دارای توانایی انجام جنایت ها هم هست؛ در زمانی که در زمین فساد میکند و خون می ریزد! چرا این آفریده ستمگر را آفریدی در حالی که می توانستی فرشتگاه را بیافرینی همانطور که فرشتگان به وضوح بیان می کنند ما فرشتگان، با حمد تو تسبیح می کنیم و تو را مقدس می شمریم!!

آنها فرشته هستند و در مورد مهمترین سوال در تاریخ همه ادیان می پرسند: چرا انسان را آفریدی این آفریده خطاکار! این آفریده که می تواند بر اراده خدا سرکشی کند؛ می تواند به پست ترین کارها اقدام کند وآنقدر جنایت کند که هیچ موجود دیگری بر زمین نمی تواند.

و این سوال در همه حوادث و در همه خبرهای زندگیم، ذهن مرا به خود مشغول می کرد.

در قلب این سوال، گویا نویسنده، داستان زندگی مرا به طور خاص بیان کرده است و از آنجا سوال درست مطرح شده است تا مرا به سوی لذت غضب و انقلاب همزمان، بکشاند: چرا انسان آفریده شد؟ این موجودی که بیشتر از همه خشمناک و ویرانگر است؛ در حالی که می توانستی فرشتگان را قرار دهی؟!

اکنون به پاسخ می نگرم
خدا گفت: من چیزی را می دانم که شما نمی دانید. گویا بگوییم ما به طور دقیق کارکرد آیه را می دانیم.

این را خواندم و به خدا گفتم آیا حقیقتا میدانی در عمل، چه کرده ای؟ امیدوارم به من خبر دهی!! و به سادگی نمی توانی از پاسخ دادن فرار کنی در حالی که می گویی تو به کارکرد آیه آشنا هستی و می دانی چه کرده ای؛ نه بعد از اینکه سبب شدی من اینگونه فکر کنم!!

و بعد احساس کردم با خدایی جدل می کنم که به وجود او ایمان ندارم و این بارها در حین خواندن قران، برای من رخ داد و گاهی مشابه، رخ میدهد و با آنچه خوانده ام جدل میکنم و با آن صدا شروع به جدل می کنم: آن چیزی که روبروی خود میخوانم همان که با من ندا می دهد!!(و اکنون پروفسور جفری لانگ، گویا از جایی می شنود که انسان های معمول و یا دیگر حیوانات نمی شنوند. افق دید وسیعی که او را به سوی فراتر از ظاهر می برد، گویا صدای خدا را می شنود و این، مدیون آن نفس بلندی است که در پدر انسانیت، آدم ع نهاده شد تا وسیع تر بشنود و صدای کسی را بشنود که صوتش از جهان های بالاتری می آید

و جالب اینجاست که جفری لانگ بی خدا، این صدا را در زمان خواندن علت خلقت آدم ع با وجود امکان شرارت، می شنود(یادگیری همه کلمات توسط آدم ع از طرف خدا)(علم آدم الاسماء کلها)!!)

به آیه بعدی رفتم و از آنجا برای من روشن شد که قرآن از سوال، فرار نکرده است و اندکی بعد پاسخ می دهد. آیه بعدی می گوید به آدم یاد داد خدا به آدم نام های همه چیز را یاد داد سپس آن را بر فرشتگان عرضه کرد و گفت در مورد این نام ها به من خبر دهید اگر راستگو هستید و واضح شد این آیه به آیه قبلی اشاره می کند.

به من توجه کنید

و خدا همه نام ها را به آدم یاد داد. در اینجا می بینیم آدم فقط مخلوقی نیست که نام ها را به عنوانی نعمت لغت و زبان دریافت کرده باشد بلکه آفریده ای است که می تواند یاد بگیرد؛ خدا به او یاد داد در این قسمت آیه برای ما به وضوح آن چیزی- که در آیه بعدی خواهد بود- آشکار شد که اولویت اموری- که قرآن در اینجا بر آن تاکید می کند- قدرت شناختی انسان است؛ آفریده ای که می تواند یاد بگیرد و آموخته شود.(همه نام ها!! و این افق جدید نگاه، در گذشتگان سابقه نداشته است تا آنجا که فرشتگان را به اعتراض می کشاند و حتی ابلیس ظاهربین را با نگاه بر سابقه سیاه پیشینیان انسان، به طرد شدن از درگاه خدا می کشاند؛ او معترض بود و این اعتراض، در قیاس او خیلی هم بی ربط نیست. بله پیشینیان انسان و قومی- که آدم ع در میان آنها مبعوث شد- خون می ریختند و سرکش بودند!!

همه نامها را آدم آموخت؛ افق نویی را آموخت که واقعا احتمال گناه و معصیت هم ارزش آن را دارد.

چه چیزی افق نگاه را به اینجا کشاند؟ آیا تفاوت آدم با گذشتگان او بود؟ در حالی که پژوهش های علمی نشان میدهد انسان جدید(هموساپینس) به صدها هزار سال قبل از آدم ع بر میگردد و حتی هموساپینس زمان او، از نظر بدنی خیلی تفاوتی با او نداشتند و حتی آدم در میان آنها مبعوث شد تا با آنها سخن بگوید یعنی آنها قابلیت درک و زبان هم داشتند. اینجا نقطه عطفی است که از آغازی حکایت می کند که در گذشته سابقه نداشت: آن گلی که میتواند بالا برود و تا قرب خدا برود و این برای هیچ حیوان یا پیش انسانی، سابقه نداشته است)
چه چیز را یاد می گیرد؟ بزرگترین موهبتی که خدا به او داد و این به عنوان بخشی از جواب بر سوال، نعمت زبان و لغت است، زیرا لغت و زبان، فقط وسیله ای نیست که انسان با آن یاد می گیرد فقط خبرهای کنونی او نیست بلکه با آن می تواند از دیگران هم خبردار شود کسانی که صدها هزار مایل و سال، دورتر زندگی کرده اند و آنچه زندگی آنها را به او نشان میدهد، همان زبان است.(حتی امکان خبر گرفتن از زمان آینده هم از طرق رویاها هم هست! به سلسله مباحث مربوط به رویا در کانال تلگرام و اینستاگرام و فیسبوک دکتر سید سلمان فاطمی، مراجعه شود)

و در نتیجه، همه دانش ما متراکم می شود؛ هر نسلی از نسل قبل خود می آموزد؛ من از نویسندگانی می آموزم که در مناطق دیگر جهان هستند و از دوران هایی می آموزم که هزاران سال قبل بوده است و از این رو همه ما درعلوم خود و شناسایی ها و خبرهای انباشته، با هم مشترک هستیم؛ آنچه بعدا در قرآن بر این موضوع بارها و بارها تاکید میکند و نیز در آیه ای آمده است که می گوید بخوان به نام پروردگارت* انسان را از خون بسته آفرید* بخوان که پروردگار تو گرامی تر است

چرا او، گرامی تر است؟ به خاطر آن بخشش بزرگی که به او بخشید (همو که با قلم یاد داد (به انسان یاد داد چگونه از قلم استفاده کند) و از طریق آن، انسان آن چیزی را دانست که نمی دانست.)

به انسان همه نام ها را یاد داد سپس آنها را بر فرشتگان عرضه کرد و گفت مرا به نام اینها خبر دهید، اگر راستگو هستید!! این همان گونه بشری است و این همان انسان است همان آفریده ای که می تواند یاد بگیرد و توانایی های عقلی بسیاری به او داده شده است؛ این چیزها را در برابر شما قرار می دهم و اکنون نام های آنها را به من خبر دهید اگر در اعتقاد خودتان به انسان، راست می گویید؟
فرشتگان گفتند: (پاک و منزه هستی جز آنچه به ما یاد دادی، علمی نداریم تو دانا و حکیم هستی) زیرا از توانایی های معرفتی و شناختی آنها بیرون بود.

در آیه بعدی می خوانیم خدای سبحان فرمود: (ای آدم از نامه ای آنها به آنها خبر بده)

و توجه کن وقتی نام های آنها را به آنها می گوید این وظیفه، بسیار آسان است و گویا در مورد گونه بشری، هیچ چیز سختی نیست و توانایی ای بسیار بدیهی است و این هدف از این آیات است.

با وجود اینکه من احساس می کردم، نویسنده دور است ولی درک کردم او از داستان اصلی، دور نیست و در واقع، بیشتر داستان را در تاریخ گونه بشری می آورد؛ داستان اساسی در تاریخ بشری را می آورد تا نامه کلی جدیدی را بنگارد.

خدای سبحان فرمود: (آیا به شما نگفتم من غیب آسمان ها و زمین را می دانم و آن چیزی را میدانم که آشکار می کنید و می پوشانید؟) به روش دیگر آیا به شما نگفتم من مشخصا می دانم چه میکنم

و به خودم گفتم چه چیزی را آشکار کردند و مخفی نمودند؟ چه را از این انتظار دارید؟ چرا همه شما عصبانی و گرفته اید؟!

بسیار خوب پس آنها فرشتگان هستند که توانایی های انسان را بر کار شر، تصور می کنند ولی در مورد آنچه مخفی کردند آیا نباید به دقت فکر کنی؟ بله بشر می تواند شر و بدی کند؛ اشتباه کند، فسادها کند و یا می تواند کاملا برعکس عمل کند می تواند بین عمل شر و عمل خیر، انتخاب کند؛ می توانند با دشمنان تعامل کند یا رحمت نشان دهد؛ می تواند بین زندگی پر از گناه یا زندگی با بزرگترین حقایق انتخاب کند.(و فراتر از همه اینها می تواند به فراتر نگاه کند؛ به آن جهان بلندی نگاه کند که محدودیت های تنگ عالم مادی در آن نیست و می تواند خدا را بشناسد)

به آیه بعدی برویم و وقتی به فرشتگان گفتیم بر آدم سجده کنند همه جز ابلیس سجده کردند ابلیس پدر جن هاست (ابا کرد و استکبار نمود و از کافران شد) جمله ای تاثیر گذار!
و می بینیم چرا ابلیس سجده نکرد به دلیل تکبرش، سجده نکرد!!
؛ نه آنطور که در غرب اعتقاد داریم سبب همه شرها، طمع و پول است. این قرآن به ما خبر می دهد مادیات، همیشه سبب شر نیست همیشه مال و طمع، عامل شر نیست، قلب شرها، تکبر است خود را بالاتر از همه ببینی؛ به خودت اولویت خاصی بدهی و حقوق دیگران را نادیده بگیری

(و گفتیم ای آدم! تو و همسرت در بهشت ساکن شوید و هر چه می خواهید فراوان از آن بخورید و نزدیک این درخت نشوید زیرا در این صورت از ستمکاران می شوید پس شیطان آن دو را در مورد درخت گمراه کرد و از آنچه در آن بودند بیرون راند.)
(گفتیم برخی از شما با برخی دیگر دشمن هستید و در زمین محل و بهره ای تا زمان مشخص دارید.)(و بار دیگر سنت حرص و آز، این بار در مورد آدم ع، تکرار میشود و از آنچه نباید می خورد، می خورًد.)

بگذارید از ابتدا شروع کنیم اولا آموزش انسان، انجام شد و قدرت عقلی او را درک کردیم سپس قدرت های استثنایی او را بیان کردیم و این قدرت ها به او توان انتخاب می دهد و اکنون خدا این انتخاب، یعنی درخت را به او میدهد و بر اساس همه مقیاس هایی که برای ارزشیابی گناهان می شناسیم، این، امر بزرگی نیست و گناه بزرگی هم در تاریخ بشری نیست ولی این انتخاب را انجام داد

و در اصل، درک می کنیم خدا انسانی را آفرید تا خلیفه او در زمین باشد و اکنون چه زمانی خدا او را بر زمین قرار خواهد داد اشاره به اینکه او مستعد انتخاب است تا بتواند اولین تصمیم مستقل را در زندگی خود بگیرد و این بدترین گناهان در تاریخ بشریت نبود بلکه گناهی کوچک با همه مقیاس هاست ولی نشانه ای است که استعداد انسان را آشکار میکند که می تواند خودش تصمیم بگیرد..
(جهت برررسی بیشتر اولین گناه تاریخ انسانیت، توصیه میشود به چهار جلد کتاب متاشبهات، نوشته سید احمد الحسن فرستاده امام عصر ع و یمانی موعود مراجعه شود. مشاهده کتاب متشابهات در سایت زیر www.almahdyoon.co

(ویدیو و متن سخنرانی پروفسور جفری لانگ
https://www.facebook.com/100009032546674/videos/2187695508208179/
با برخی مطالب اضافه از دکتر سید سلمان فاطمی)
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
امروز دانش ژنتیک هیچ ابهروش هایی ساده برای کاهش اادامه بحث تکامل چشممروری بر تشنج و درمان هایبیماری بیش فعالیچگونه مغز پیش انسان یا همتوهم فضای خالی یا توهم فضهرچیز با یک تاب تبدیل به تغییرات تکاملی سر انسان گالکانزوماب، دارویی جدیعسل طبیعی موثر در کنترل بدی متیل فومارات(زادیوا)(لا اکراه فی الدیناولین مورد PML به دنبال تکرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وارتباط شگفت انگیز مغز انمسئولیت در برابر محیط زیبا تعمق در اسرار ابدیت و نگاه حقیقی نگاه به درون اتکنولوژی جدید که سلول هاسفر نامه سفر به بم و جنوب ویتامین کا در سبزیجاتجهان پیوستهپیچیدگی های مغزی در درک زدانشمندان روشی برای تبدیمنابع انرژی از نفت و گاز اینکه خانواده ات سالم بازمین زیر خلیج فارس تمدنی از واقعیت امروز تا حقیقتمغز مادران و کودکان در زمبحثی در مورد عملکرد لوب فنرمش های مفید برای درد زاتأثیر نگاه انسان بر رفتاسلطان جنگل یا صاحب ملکوتواکسن کرونا و گشودن پنجرجدایی خطای حسی استپرواز از نیویورک تا لوس آدر مانهای کمر دردمنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر نعمت فراموشی نبود بسزیرفون داروی ضد ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تمغز به تنهایی برای فرهنگ برای پیش بینی آینده مغز دنزاع بین علم و جهل رو به پتاثیر کپسول نوروهرب بر تسیاهچاله و تکینگی ابتدایورزش و میگرنحمایت از طبیعتآیا مغز تا بزرگسالی توسعدرمان های رایج ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش میدان مغناطیسی زمین برخی توصیه ها برای واکسیهمیشه اطمینان تو بر خدا بتاثیر گیاه خواری بر رشد وسخن پاک و ثابتحس و ادراک قسمت چهل و دومژنها نقشه ایجاد ابزار هوآیا احتمال دارد رویا از آدرک احساسات و تفکرات دیگمنبع هوشیاری در کجاست؟ قاز تکامل تا مغز، از مغز تنقش حیاتی تلومر دی ان آ دبزرگترین درد از درون است هوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککنگره بین المللی سردرد دشناسایی تاریخچه ی تکاملیحس و ادراک قسمت بیست و یکآب زندگی است قسمت چهارمذهن چند جانبه نیازمند نگابزار بقای موجود زنده از میدان های مغناطیسی قابل اصل بازخوردنقش غذاها و موجودات درياتقویت استخوان در گرو تغذهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر رژیم گیاهخواری بر کاهش مرگ و میر ناشی از ابشباهت کیهان و مغزخفاش با شیوع همه گیری جدیفیزیک مولکولها و ذرات در افت هوشیاری به دنبال کاهروی و منیزیم در تقویت استاجزای پر سلولی بدن انسان ماده ی خالیبه خودت مغرور نشونوار مغز در فراموشی هاتنفس بدون اکسیژنهوش احساسیتسلیم شدن از نورون شروع مکریستال زمان(قسمت اولعلم به ما کمک میکند تا موخطا در محاسبات چیزی کاملقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصقانون مندی نقشه ژنتیکی مانفجار و توقف تکاملی نشاروش صحبت کردن در حال تکاماداراوون تنها داروی تاییمرکز هوشیاری، روح یا بدن بیماری تی تی پیچگونه هموساپينس بر زمین توهم لیلیپوتی(ریزبینی)هزینه ای که برای اندیشیدثبت امواج الکتریکی در عصگامی در درمان بیماریهای عصب حقوق نورولوودید تو همیشه محدود به مقدلایو دوم دکتر سید سلمان فاولین مورد پیوند سر در انرژیم غذایی ضد التهابیارتباط شگفت انگیز مغز انمستند جهان متصلباهوش ترین و با کیفیت ترینگاهی بر قدرت بینایی دراتکامل مادی تا ابزار هوشمسفر به مریخ در 39 روزویتامین دی گنجینه ای بزرجهان پر از چیزهای اسرار آپیوند قلب خوک، به فرد دچاداروهای مصرفی در ام اسمنابع انرژی از نفت و گاز اینترنت بدون فیلتر ماهوازمان چیستاز کجا آمده ام و به کجا میمغز چون ابزار هوش است دلیبحثی درباره هوش و تفاوتهنرمش های مفید در سرگیجهتئوری تکامل امروز در درمسم زنبور ، کلیدی برای وارواکسن کرونا از حقیقت تاتجریان انرژی در سیستم های پرورش مغز مینیاتوری انسادر محل کار ارزش خودت را بمنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر با مطالعه فیزیک کوانزیست، مرز افق رویداد هستاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز برای فراموشی بیشتر کبرای اولین بار دانشمنداننسبت طلایی، نشانه ای به ستاثیر کپسول نوروهرب بر سسیاهچاله ی تولید کنندهورزش بهترین درمان بیش فعحوادث روزگار از جمله ویرآیا همه جنایت ها نتیجه بیدرمان های علامتی در ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش محیط زندگی و مهاجرت دبرخی درمان های Spinal Muscular Atهمیشه عسل با موم بخوریمتاثیر گیاهخواری بر رشد و سرنوشتحس و ادراک قسمت چهل و سومژنها ، مغز و ارادهآیا برای تولید مثل همیشه درک تصویر و زبان های مخلتمنبع هوشیاری در کجاست؟(قاز تکامل تا مغز، از مغز تنقش خرچنگ های نعل اسبی دربسیاری از بیماری های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککنگره بین المللی سردرد دشناسایی سلول های ایمنی احس و ادراک قسمت بیست و دوآب زندگی است قسمت اولذهن هوشیار در پس ماده ی مابزار بقای موجود زنده از میدازولام در درمان تشنج اصل عدم قطعیت از کوانتوم نقشه مغزی هر فرد منحصر بهتقویت سیستم ایمنیهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر عصاره تغلیظ شده گیکاهش التهاب ناشی از بیماشباهت زیاد بین سلول هاي عخلاصه ای از مطالب همایش مفیزیک و هوشیاریافتخار انسانرویا و خبر از آیندهاجزایی ناشناخته در شکل گماده، چیزی بیش از یک خلا به دنبال رستگاری باشنوار مغز در تشخیص بیماری تنها مانع در زندگی موارد هوش عاطفی بیشتر در زنانتشنج چیستکریستال زمان(قسمت دوم)علم ساختن برج های چرخانخطا در محاسبات چیزی کاملخطر آلودگی هواقانون جنگلانواع سکته های مغزیروشهای نو در درمان دیسک بادراک ما درک ارتعاشی است مرکز حافظه کجاستبیماری دویکچگونه هوشیاری خود را توستوهم چیستهزینه سنگین انسان در ازاجمجمه انسان های اولیهگامی در درمان بیماریهای عضلانی که طی سخن گفتن چقددیدن خدا در همه چیزلبخند بزن شاید صبح فردا زاولین هیبرید بین انسان و رژیم غذایی ضد دردارتباط غیرکلامی بین انسامشکلات نخاعیبار بزرگ ایستادن بر دو پانگاهی بر توانایی اجزاي بتکامل مداومسفر تجهیزات ناسا به مریخ ویروس مصنوعیجهان دارای برنامهپیوند مغز و سر و چالشهای داروهای ام اسمنابع انرژی از نفت و گاز ایندرالزمان واقعیت است یا توهماز آغاز خلقت تا نگاه انسامغز چگونه صداها را فیلتر بحثی درباره هوش و تفاوتهنرمشهای مهم برای تقویت عتئوری تکامل در پیشگیری و سماگلوتید داروی کاهش دهنواکسن کرونا ساخته شده توجریان انرژی در سیستم های آلودگی هوا چالش قرن جدیددر چه مرحله ای از خواب ، رمنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر تلاش انسان امروز برازاوسکا درمان گوشراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟برای تمدن سازی، باید در بنشانه های گذشته در کیهان تاثیر کپسول نوروهرب بر سسیاره ی ابلهانورزش در کمر دردحافظه و اطلاعات در کجاست آیا هوش مصنوعی می تواند ندرمان ژنتیکی برای نوآوریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش نگاه از پایین یا نگاهبرخی روش های تربیتی کودکهمراهی نوعی سردرد میگرنیتاثیر انتخاب از طرف محیط سریعترین کامپیوتر موجودحس و ادراک قسمت نهمژنهای مشترک بین انسان و وآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددرک حقیقت نردبان و مسیری ابزار بقا از نخستین همانمنبع خواب و رویااز روده تا مغزنقش داروهاي مختلف معروف بسیاری از بیماری های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککنترل همجوشی هسته ای با هشواهدی از نوع جدیدی از حاحس و ادراک قسمت بیست و سوآب زندگی است قسمت دومذهن تو همیشه به چیزی اعتقابزارهای پیشرفته ارتباط مکانیک کوانتومی بی معنی اصول انجام برخی نرمش ها دنقشه های مغزی جدید با جزیتلقین اطلاعات و حافظههوش مصنوعی از عروسک تا کمتاریخ همه چیز را ثبت کردهکاهش دوپامین عامل بیماریشباهت زیاد بین سلول هاي عخلاصه ای از درمان های جدیفیزیکدانان ماشینی برای تافراد آغاز حرکت خودشان ررویا بخشی حقیقی از زندگی احیای بینایی نسبی یک بیممبانی ذهنی سیاه و سفیدبه زودی شبکه مغزی به جای نوار مغزی روشی مهم در تشختو یک معجزه ایهوش عاطفی در زنان بیشتر اتشنج و حرکات شبه تشنجی قاکریستال زمان(قسمت سوم)علایم کمبود ویتامین E را علایم کمبود ویتامین E را خطرات هوش مصنوعیقانون جنگلانگشت ماشه ایروشهای شناسایی قدرت شنواادغام میان گونه های مختلمرکز حافظه کجاستبیماری دیستروفی میوتونیچگونه واکسن کرونا را توزتوهم بی خداییهزاران سال چشم های بینا وجنبه های موجی واقعیتگاهی لازم است برای فهم و غیرقابل دیدن کردن مادهدژا وو یا اشنا پنداریلرزش ناشی از اسیب به عصباولین تصویر در تاریخ از سراه فراری نیستارتروز یا خوردگی و التهامشکلات بین دو همسر و برخیبار سنین ابزار هوشمندی اچالش هوشیاری و اینکه چرا تکامل چشمسفر دشوار اکتشافویرایش DNA جنین انسان، برجهان در حال نوسان و چرخشپیوند اندام از حیوانات بداروهای تغییر دهنده ی سیمنابع انرژی از نفت و گاز ایا کوچک شدن مغزانسان الزمان پلانکاز انفجار بزرگ تا انفجار مغز ناتوان از توجیه پیدابحثی درباره هوش و تفاوتهچرا مغز انسان سه هزار سالتئوری جدید، ویران کردن گسندرم کووید طولانیواکسن ایرانی کرونا تولیدجریان انرژی در سیستم های آلودگی هوا و ویروس کرونادر هم تنیدگی مرزها و بی ممنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر خواهان پیروزی هستیزبان مشترک ژنتیکی موجودااز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چالش است یا منفعبرای خودآگاه بودن تو باینشانه های پروردگار در جهتاثیر کتامین در درمان پاسیاره ابلهانوزن حقیقی معرفت و شناختحافظه و اطلاعات در کجاست آیا هوش مصنوعی زندگی بشردرمان ام اس(مولتیپل اسکلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش نظام غذایی در تکامل مهندسه ی پایه ایتاثیر احتمالی عصاره تغلیسرگیجه از شایعترین اختلاحس و ادراک قسمت چهارمژنهای هوش ، کدامندآیا تکامل و تغییرات ژنتیدرک درست از خود و هوشیاریابزار بقای موجود زنده از منحنی که ارتباط بین معرفازدواج های بین گونه ای، رنقش ذهن و شناخت در حوادث بعد از کروناهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککنترل جاذبهشواهدی از دنیسوان(شبه نئحس و ادراک قسمت بیستمآب زندگی است قسمت سومذهن سالمابزارهای بقا از نخستین همکانیزمهای دفاعی در براباصول توسعه ی یک ذهن کاملنقص در تشخیص هیجانات عامتلاش ها برای کشف منابع جدهوش مصنوعی از عروسک تا کمتازه های اسکیزوفرنی(جنوکاهش سن بیولوژیکی، تنها شرکت نورالینک ویدیویی ازخونریزی مغز در سندرم کووفرگشت و تکامل تصادفی محض افزایش قدرت ادراکات و حسرویا تخیل یا واقعیتاحیای بینایی نسبی یک بیممباحث مهم حس و ادراکبه زیر پای خود نگاه نکن بنورون هاي مصنوعی می توانتو یک جهان در مغز خودت هسهوش عاطفی در زنان بیشتر اتشنج عدم توازن بین نورون کشف مکانیسم عصبی خوانش پتشخیص ژنتیکی آتروفی های کشف مکانیسمی پیچیده در بعلت خواب آلودگی بعد از خودفاع در برابر تغییر ساختقانونمندی و محدودیت عالمانگشت نگاری مغز نشان میدروشی برای بهبود هوش عاطفادغام دو حیطه علوم مغز و مرکز خنده در کجای مغز استبیماری ضعف عضلات نزدیک بچگونه آن شکری که می خوریمتوهمات و شناخت حقیقتهستي مادي ای که ما کوچکترجنسیت و تفاوت های بیناییگاهی مغز بزرگ چالش استمقالاتدژاوو یا آشناپنداریلرزش عضله یا فاسیکولاسیواولین سلول مصنوعیراه های جدید برای قضاوت رارزش حقیقی زبان قسمت اولمشکلات روانپزشکی پس از سبارداری بدون رحمچالش هوشیاری و اینکه چرا تکامل و ارتقای نگاه تا عمسفرنامه سفر به بم و جنوب واقعیت فیزیکی، تابعی از جهان شگفت انگیزپیوند سر آیا ممکن استداروهای ضد بیماری ام اس ومنابع انرژی از نفت و گاز ایا این جمله درست است کسیزمان به چه دلیل ایجاد میشاز بحث های کنونی در ویروسمغز و سیر تکامل ان دلیلی بحثی درباره هوش و تفاوتهچرا مغزهای ما ارتقا یافت تا 20 سال آینده مغز شما به سندرم گیلن باره به دنبال واکسن اسپایکوژنجستجوی متن و تصویر به صورآلزایمردر هم تنیدگی کوانتومیمنبع هوشیاری کجاست قسمت اپی ژنتیکزبان چهار حرفی حیات زمیناز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چالشهای پیش روبرخی ملاحظات در تشنج های نظام مثبت زندگیتاثیر گیاه خواری بر رشد وسیاره ابلهانوزوز گوشحافظه و اطلاعات در کجاستآیا هوش ارثی دریافتی از پدرمان تومورهای مغزی با امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش نظریه تکامل در شناساهندسه ی رایج کیهانتاثیر ترکیبات استاتین (سسربازان ما محققا غلبه می حس و ادراک قسمت نوزدهمژنهای حاکم بر انسان و انسآیا جنین انسان، هوشمندی درک عمیق در حیواناتابزار بقای موجود زنده از منشأ اطلاعات و آموخته ها اساس انسان اندیشه و باور نقش روی و منیزیم در سلامتبعد از کروناهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککندر در بیماریهای التهابشکل های متفاوت پروتئین هحس و ادراک قسمت دهمآب، زندگی است(قسمت پنجم)ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعابزارهای بقا ازنخستین همما انسانها چه اندازه نزداصول سلامت کمرنقطه بی بازگشتتلاش هایی در بیماران قطع هوش مصنوعی از عروسک تا کمتازه های بیماری پارکینسوکایروپاکتیک چیستشش مرحله تکامل چشمخواندن ، یکی از شستشو دهنفراموش کارها باهوش تر هسافزایش مرگ و میر سندرم کورویا حقی از طرف خدااحساس گذر سریعتر زمانمجموعه های پر سلولی بدن مبوزون هیگز چیستنورون های ردیاب حافظهتو پیچیده ترین تکنولوژی هوشیاری کوانتومیتشخیص آلزایمر سالها قبل کشف ارتباط جدیدی از ارتبعماد الدین نسیمی قربانی دقیق ترین تصاویر از مغز اقارچ بی مغز در خدمت موجوداندوهگین نباش اگر درب یا روشی جدید در درمان قطع نخارتقا و تکامل سنت آفرینش مرگ چیستبیماریهای تحلیل عضلانی اچگونه انتظارات بر ادراک توپیراماتهستی ما پس از شروعی چگال جنسیت و تفاوت های بیناییگذر زمان کاملا وابسته به تاثیر ویتامین دی بر بیمادگرگونی های نژادی و تغییلزوم سازگاری قانون مجازااوکرلیزوماب داروی جدید شراه های جدید برای قضاوت رارزش حقیقی زبان قسمت دوممشکلات روانپزشکی در عقب بازگشت از آثار به سوی خداچالش هوشیاری و اینکه چرا تکامل ابزار هوش ، راه پر سفرنامه سفر به بم و جنوب واقعیت چند سویهجهانی که نه با یک رخداد و پیوند سر، یکی از راه حلهاداروی فامپیریدین یا نورلمنابع انرژی از نفت و گاز ایا ابزار هوشمندی یا مغز زمان شگفت انگیزاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز آیندگان چگونه است ؟بحثی درباره هوش و تفاوتهچرا ویروس کرونای دلتا واتا بحر یفعل ما یشاسندرم پیریفورمیسواکسن اسپایکوژن ضد کروناجستجوی هوشیاری در مغز ماآملودیپین داروی ضد فشار در هم تنیدگی کوانتومی و پمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار هوش در حال ارتقا اززبان و کلمه حتی برای کساناز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ و فعال یا مغز کوبرخی مرزهای اخلاق و علوم نظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر گیاه خواری بر رشد وسیر آفرینش از روح تا مغز یک پیام منفرد نورون مغزی حباب های کیهانی تو در توآیا هوش سریعی که بدون احسدرمان تشنجمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش هورمون های تیروئید دبرخی سلولهای عصبی در تلاهندسه بنیادینتاثیر حرکات چشم بر امواج سردرد میگرن در کودکانحس و ادراک قسمت هفتمکل اقیانوس در یک ذرهآیا جهان ذهن و افکار ما مدرگیری قلب در بیماری ویرابزار بقای موجود زنده از مهندسی ژنتیک در حال تلاش استفاده از مغز، وزن را کمنقش روزه داری در سالم و جبعد از کرونا دلخوشی بیهوهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککوچک شدن مغز از نئاندرتاشکل پنجم مادهحس و ادراک قسمت دوازدهمآثار باستانی تمدن های قدذره ی معین یا ابری از الکابزارهای بقای موجود زندهما انسانها چه اندازه نزداضطراب و ترسچند نرمش مفید برای کمردرتلاشی برای درمان قطع نخاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتبدیل تراکت صوتی مصنوعی کار با یگانگی و یکپارچگیششمین کنگره بین المللی سخواب سالم عامل سلامتیفراموشی همیشه هم بد نیستافزایش سرعت پیشرفت علوم رویاها از مغز است یا ناخواحساسات کاذبمحل درک احساسات روحانیبوزون هیگز جهان را از متلنوروپلاستیسیتی چیستتو افق رویداد جهان هستیهوش، ژنتیکی است یا محیطیهیچ کاری نکردن به معنی چیتصویربرداری فضاپیمای آمکشف جمجمه ای درکوه ایرهوعوامل موثر در پیدایش زبادلایلی که نشان میدهد ما بقبل از آغازاندام حسی، درک از بخش هایروشی جدید در درمان نابینارتوکين تراپی روشی جديد مرگ و میر پنهانبیهوش کردن در جراحی و بیمچگونه به سطح بالایی از هوتوانایی مغز و دیگر اجزای و هر کس تقوای خدا پیشه کنجهل مقدسگربه شرودینگر و تاثیر مشصفحه اصلیدانش محدود به ابعاد چهارلزوم سازگاری قانون مجازاايندگان چگونه خواهند دیدراه پیروزی در زندگی چیستارزش حقیقی زبان قسمت سوممشاهده گر جدای از شیء مشابازگشت به ریشه های تکاملچالش هوشیاری و اینکه چرا تکامل جریان همیشگی خلقتسفرنامه سفر به بم و جنوب واقعیت چیستجهش های ژنتیکی مفید در ساپیوستگی همه ی اجزای جهانداروی لیراگلوتیدمنابع انرژی از نفت و گاز ایا بیماری ام اس (مولتیپزندگی هوشمند در خارج از زاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز انسان ایا طبیعتا تمابحثی درباره احساسات متفاچرا پس از بیدار شدن از خوتاثیر مشاهده بر واقعیت بسندرم پس از ضربه به سرواکسن دیگر کرونا ساخته شحفره در مغزآمارهای ارائه شده در سطح در هم تنیدگی کوانتومی و دمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین همانزبان و بیان نتیجه ساختمااز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگترین مصرف کننده برخی نکات از گاید لاین پرنظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر گیاه خواری بر رشد وسیستم تعادلی بدنیک پیشنهاد خوب برای آسان آیا هشیاری کوانتومی وجوددرمان جدید ALSمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش هورمون زنانه استروژنبرخی سيناپسها طی تکامل و هندسه در پایه ی همه ی واکتاثیر دوپامین و سروتونینسردرد و علتهای آنحس و ادراک قسمت هفدهمکلمات بلند نه صدای بلندآیا جهش های ژنتیکی، ویرودرگیری مغز در بیماری کویابزار بقای موجود زنده از مولتیپل اسکلروز در زنان استفاده از هوش مصنوعی در نقش رژیم غذایی بر رشد و ابعد از کرونا دلخوشی بیهوهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککوچکترین چیز یک معجزه اسشگفت انگیز بودن کیهانحس و ادراک قسمت سومآرامش(سکوت) stillness و تکاپوذرات کوانتومی زیر اتمی قابزارهای بقای از نخستین ما اکنون میدانیم فضا خالاطلاع رسانی اینترنتیچند جهانیتلاشی تازه برای گشودن معهوش مصنوعی از عروسک تا کمتبدیل سلولهای محافط به سکاربرد روباتهای ريزنانوصرع و درمان های آنخواب سالم عامل سلامتی و یفرایند پیچیده ی خونرسانیافسردگی و اضطراب در بیمارویاهای پر رمز و حیرتی دراخلاق و علوم اعصابمحل درک احساسات روحانی دبی نهایت در میان مرزهانوروز یا روز پایانیتو با همه چیز در پیوندیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتصادف یا قوانین ناشناختهگل زندگیعوامل ایجاد لغت انسانی و دنیای شگفت انگیز کوانتومقبل از انفجار بزرگانرژی تاریکروشی جدید در درمان سکته مارتباط میکروب روده و پارمرگ و میر بسیار بالای ناشبیهوشی در بیماران دچار اچگونه باغبانی باعث کاهش توازن مهمتر از فعالیت زیزبان و شناخت حقیقت قسمت چوفور و فراوانیجهان فراکتالگزیده ای از وبینار یا کنفسوالات پزشکیدانش بی نهایتمقاومت به عوارض فشار خون ايا اراده آزاد توهم است یرابطه تشنج و اوتیسمارزش خود را چگونه میشناسمشاهده آینده از روی مشاهبازخورد یا فیدبکچالش دیدگاه های سنتی در بتکامل داروینی هنوز در حاسفرنامه سفر به بم و جنوب واقعیت چیستجهش های ژنتیکی غیر تصادفپیام های ناشناخته بر مغز داروی تشنجی دربارداریمنابع انرژی از نفت و گاز ایا بدون زبان میتوانیم تزندگی بی دوداز تکنیکی تا مغز از مغز تمغز انسان برای ایجاد تمدبحثی درباره احساساتی غیرچرا بیماری های تخریبی مغتاثیر نگاه ناظر هوشیار بسندرم سردرد به دلیل افت فواکسن دیگری ضد کرونا از دحقیقت قربانی نزاع بین بی آن چیزی که ما جریان زمان در یک فراکتال هر نقطه مرکمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین همانزبان و بیان، در سایه پیشراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز حریص برای خون، کلید تبرخی نرمش ها برای زانونظریه ی ریسمانتاثیر گیاه خواری بر رشد وسیستم دفاعی بدن علیه مغز یک آلل ژنتیکی که از نئاندآیا واکنش های یاد گرفته ودرمان جدید میگرن با انتی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز نقش ویتامین K در ترمیم اسبرداشت مغز ما از گذر زمانهندسه زبانِ زمان استتاثیر دپاکین بر بیماری مسردرد تنشنحس و ادراک قسمت هجدهمکلام و زبان، گنجینه ای بسآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجدرگیری مغز در بیماران مبابزار بقای موجود زنده از مواد کوانتومی جدید، ممکناستفاده از سلول های بنیانقش رژیم غذایی در رشد و اتفکر خلا ق در برابر توهم هوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککووید نوزده و خطر بیماری شگفتی های زنبور عسلحس و ادراک قسمت سی و هشتمآزمون تجربی، راهی برای رذرات کوانتومی زیر اتمی قابزارهای دفاعی و بقای موما اشیا را آنطور که هستنداطلاعات حسی ما از جهان، چچندین ماده غذایی که ماننتلاشی جدید در درمان ام اسهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتداخل مرزها و صفات با بینکاربرد روباتهای ريز، در ضررهای مصرف شکر و قند بر خواب عامل دسته بندی و حفطفرایند تکامل و دشواری هاالکترومغناطیس شنوایی و هرویای شفافاخلاق پایه تکامل و فرهنگمحدودیت های حافظه و حافظبی عدالتی در توزیع واکسن نوشیدن چای برای مغز مفید تو با باورهایت کنترل میشتو جهانی هستی که خودش را هیچگاه از فشار و شکست نترتظاهر خوابیده ی مادهگلوئونعواملی که برای ظهور لغت ادندان ها را مسواک بزنید تقدم زدن و حرکت دید را تغیانرژی تاریک که ما نمی توريتوکسيمب در درمان ام اسارتباط ماده و انرژیمرگ انتقال است یا نابود شبیوگرافیچگونه تکامل مغزهای کنونیتوسعه هوش مصنوعی قادر اسزبان و شناخت حقیقت قسمت اوقت نهيب هاي غير علمي گذشجهان ما میتواند به اندازگزارش یک مورد جالب لخته وپیامهای کاربراندانشمندان موفق به بازگردمقابله با کرونا با علم اسايا اراده آزاد توهم است یراز تغییراز نخستین همانند سازها تمطالعه ای بیان میکند اهدبازسازي مغز و نخاع چالشی چاالش ها در تعیین منبع هوتکامل داروینی هنوز در حاسفری به آغاز کیهانواقعیت های متفاوتجهشهای مفید و ذکاوتی که دپیشینیان انسان از هفت میداروی جدید s3 در درمان ام منابع انرژی از نفت و گاز ایا تکامل هدفمند استزندگی زمینی امروز بیش از از تکینگی تا مغز و از مغز مغز انسان برای شادمانی طبخش فراموش شده ی حافظهچرا حیوانات سخن نمی گوینتاثیر نگاه و مشاهده ناظر سوپاپ ها یا ترانزیستورهاواکسن سرطانحقیقت اشیاآنچه واقعیت تصور میکنیم در کمتر از چند ماه سوش جدمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین همانزبان و تکلم برخی بیماریهاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز در تنهایی آسیب میبینبرخی نرمش های گردننظریه تکامل در درمان بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وسکته مغزیحد و مرزها توهم ذهن ماستیک جهش ممکن است ذهن انسانآیا یک، وجود دارددرمان جدید کنترل مولتیپلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز نقش ژنتیک در درمان اختلابررسي علل احتمالي تغيير هوموارکتوس ها ممکن است دتاثیر داروهای ضد التهاب سردرد سکه ایحس و ادراک قسمت هشتمکلرال هیدرات برای خوابانآیا خداباوری محصول تکاملدرگیری مغزی در سندرم کووابزار بقای موجود زنده از موجود بی مغزی که می توانداستفاده از سلول های بنیانقش زنجبیل در جلوگیری از تفاوت مغز انسان و میمون ههوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککودک ایرانی که هوش او از شاهکار قرنحس و ادراک قسمت سی و ششمآزمون ذهنی گربه ی شرودینذرات کوانتومی زیر اتمی قابعاد اضافه ی کیهانما به جهان های متفاوت خوداطلاعاتی عمومی در مورد منه جنگ و نه خونریزیتمایل زیاد به خوردن بستنهوش مصنوعی به شناسایی کاتروس جریان انرژیکتاب گران و پرهزینه شد ولضررهای شکر بر سلامت مغزخودآگاهی و هوشیاريفرایند حذف برخی اجزای مغالکتروتاکسی(گرایش و حرکروان سالماختلال خواب فرد را مستعد مخچه فراتر از حفظ تعادلبیمار 101 ساله، مبتلا به سنوعی سکته مغزی ، وحشتناک تو دی ان ای خاص ميتوکندريهیپرپاراتیروئیدیسمتظاهری از ماده است که بیدگمان میکنی جرمی کوچکی در عوارض ازدواج و بچه دار شددو ویژگی انتزاع و قدرت تجقدرت انسان در نگاه به ابعانسان قدیم در شبه جزیره عریواستیگمینارتباط متقابل با همه ی حیمراحل ارتقای پله پله کیهبیوگرافیچگونه جمعیت های بزرگ شکل توسعه برخی شغل ها با هوش زبان و شناخت حقیقت قسمت دوقتی فهمیدی خطا کردی برگجهان مادی، تجلی فضا در ذهگشایش دروازه جدیدی از طرسایتهای دیگردانشمندان نورون مصنوعی سملاحظه های اخلاقی دربارهای نعمت من در زندگیمراست دستی و چپ دستیاز نخستین همانند سازها تمعنی روزهبحتی علمی درباره تمایل بناتوانی از درمان برخی ویتکامل داروینی هنوز در حاسقوط درون جاذبه ای خاص، چواقعیت و مجازجهشهای مفید و ذکاوتی که دپیشرفت های جدید علوم اعصداروی جدید میاستنی گراویمنابع انرژی از نفت و گاز ایجاد احساساتزندگی زودگذراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز انسان برای شادمانی طبخش بزرگی حس و ادراک ما اچرا حجم مغز گونه انسان درتاثیر نگاه انسان بر رفتاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاواکسن سرطانحقیقت تنها چیزی است که شاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی در آستانه ی موج پنجم کوویمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمغز را از روی امواج بشناسبرخی یونها و مولکول های منظریه تکامل در درمان بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وسانسور از روی قصد بسیاری حرکت چرخشی و دائمی کیهانیک رژیم غذایی جدید، می توآیا کیهان می تواند یک شبیدرمان جدید سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغزتنقش گرمایش آب و هوا در همبررسی و اپروچ جدید بر بیمهوش مصنوعی می تواند بر احتاثیر داروی ضد تشنج سدیم سردرد عروقی میگرنحس و ادراک قسمت پنجمکمردردآیا دلفین ها می تواند از درگیری مغزی در سندرم کووابزار بقای موجود زنده از موجودات مقهور ژنها هستنداستفاده از سلول های بنیانقش زبان در سلطه و قدرت اتفاوت ها و تمایزها کلید بهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککودکان میتوانند ناقل بی شاهکار شش گوشحس و ادراک قسمت سیزدهمفلج نخاعی با الکترودهای آزمون ذهنی گربه شرودینگررفتار اجتماعی انسان، حاصاتفاق و تصادفما با کمک مغز خود مختاريماطلاعاتی عمومی در مورد مچه زیاد است بر من که در ایتمدن قدیمی ای در جنوب ایرهوش مصنوعی در کامپیوترهاتری فلوپرازینکتاب زیست شناسی باورطلای سیاهخودآگاهی و هوشیاريفراتر از دیوارهای باورالگوی بنیادین و هوشیاریروبات های ریز در درمان بیاختلال در شناسایی حروف و مخچه ، فراتر از حفظ تعادلبیماری های مغز و اعصاب و نیکولا تسلابیماری وسواسنیاز به آموزش مجازی دیجیتولید مثل اولین ربات های هاوکينگ پیش از مرگش رسالتعداد کلی ذهن ها در جهان گنجینه ای به نام ویتامین عید نوروز مبارکدو برابر شدن خطر مرگ و میقدرت عشقانسان ها می توانند میدان ریاضیات یک حس جدید استارتباط چاقی و کاهش قدرت بمرز مرگ و زندگی کجاستبیان ژن های اسکیزوفرنی دچگونه جمعیت های بزرگ شکل توصیه های سازمان بهداشت زبان و شناخت حقیقت قسمت سوقتی تو از یاد گرفتن باز جهان هوشیارپمبرولیزوماب در بیماری چدانشمندان یک فرضیه رادیکملاحظات بیهوشی قبل از جرای آنکه نامش درمان و یادشرجزخوانی هایی که امروز باز نخستین همانند سازها تمعادله ها فقط بخش خسته کنبحث درباره پیدایش و منشا ناتوانی در شناسایی چهره تکامل داروینی هنوز در حاسلول های بنیادی منابع و اواقعیت خلا و وجود و درک مجواب دانشمند سوال کننده پیشرفت در عقل است یا ظواهداروی جدید ضد میگرنمنابع انرژی از نفت و گاز ایرادهای موجود در خلقت بزندگی، مدیریت انرژیاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز انسان رو به کوچک تر شبخش بزرگتر کیهان ناشناختچرا خشونت و تعصبتاثیر نگاه انسان بر رفتاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاواکسنی با تاثیر دوگانه احقیقت خواب و رویاآنها نمیخواهند دیگران رادر درمان بیماری مولتیپل منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمغز زنان جوانتر از مغز مربرخی اثرات مضر ویتامین دنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وسانسور بر بسیاری از حقایحس چشایی و بویایییکی از علل محدودیت مغز امآیا گذشته، امروز وآینده درمانهای بیماری پارکینسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز نقش پیش زمینه ها و اراده بررسی ژنها در تشخیص بیماهوش مصنوعی و کشف زبان هایتاثیر درجه حرارت بر عملکسرعت فکر کردن چگونه استحس و ادراک قسمت پنجاهکمردرد ناشی از تنگی کاناآیا دلفین ها میتوانند بادرگیری اعصاب به علت میتوابزار بقای موجود زنده از میهمانهای ناخوانده عامل استیفن هاوکینگ در مورد هتفاوت های بین زن و مرد فقهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککودکان خود را مشابه خود تشاید درست نباشدحس و ادراک قسمت ششمفلج بل، فلجی ترسناک که آنآسيب میکروواسکولاریا آسرقیبی قدرتمند در برابر ماتوبان اطلاعات و پلِ بینما تحت کنترل ژنها هستیم یاعداد بینهایت در دنیای منهایت معرفت و شناخت درک عتمدن پیشرفته ی پیشینیانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتری فلوپرازینکتاب طبیعت در قالب هندسهطوفان فقر و گرسنگی و بی سخودروهای هیدروژنیفرد حساس از نظر عاطفی و بالگوبرداری از طبیعتروح رهاییاختلال در شناسایی حروف و مخچه ابزاري که وظیفه آن فبیماری گیلن باره و بیمارچیزی منتظر شناخته شدنتولید پاک و فراوان انرژیهاوکينگ پیش از مرگش رسالتغییر الگوی رشد مغزی با زگویید نوزده و ایمنی ساکتعامل کلیدی در کنترل کارآدو برابر شدن خطر مرگ و میلمس کوانتومیانسان جدید از چه زمانی پاریسدیپلام تنها داروی تایارتباط هوش ساختار مغز و ژمرز بین انسان و حیوان کجابیان حقیقتچگونه حافظه را قویتر کنیتوصیه های غیر دارویی در سزبان ریشه هایی شناختی اسویتنام نوعی کرونا ویروس جهان یکپارچهپنج اکتشاف شگفت آور در مودانشمندان ژنی از مغز انسممانتین یا آلزیکسا یا ابایمپلانت مغزی کمک میکند رساناها و ابر رساناها و عاز نخستین همانند سازها تمعجزه ی علمبحثي درباره هوش و تفاوتهنادانی در قرن بیست و یکم،تکامل زبانسلول های بدن تو پیر نیستنوالزارتان داروی ضد فشار جوسازی مدرنپیشرفتی مستقل از ابزار هداروی ضد تشنج با قابليت تمنابع انرژی از نفت و گاز اکسی توسین و تکامل پیش ازونیسومایداز تکینگی تا مغز از مغز تمغز انسان رو به کوچکتر شدبخش دیگری در وجود انسان هچرا در مغز انسان، فرورفتتاثیر ویتامین دی بر بیماسودمندی موجودات ابزی بر واسطه ها د رمسیر ایجاد مغحقیقت راستین انسان علم بآنزیم تولید انرژی در سلودر سال حدود 7 میلیون نفر منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمغزهای کوچک بی احساسبرخی اختلالات عصبی مثانههفت چیز که عملکرد مغز تو تاثیر گیاه خواری بر رشد وساخت شبکه عصبی مصنوعی با حس و ادراک (قسمت اول )یافته های نوین علوم پرده آیا پیدایش مغز از روی تصادرهای اسرارآمیز و پوشیدهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز نقش آتش در رسیدن انسان بهبررسی سیستم تعادلی بدن اهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتاثیر درجه حرارت بر عملکشلیک فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و یکمردرد و علل آنآیا دست مصنوعی به زودی قادرختان اشعار زمینابزار بقای موجود زنده از میوتونیک دیستروفیاستیفن هاوکینگ در تفسیر تفاوت های تکاملی در مغز وهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملککوری گذرای ناشی از موبایشبیه سازی میلیون ها جهان حس و ادراک قسمت شصت و دوفلج خوابآسیب ها ناشی از آلودگی هورموزی از نخستین تمدن بشراتوسوکسیمایدمانند آب باشبقای حقیقی در دور ماندن انهایت در بی نهایتتمدن بشری و مغز اخلاقیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحترکیب حیوان و انسانکتاب، سفری به تاریخطی یکصد هزار سال اخیر هرچخورشید مصنوعیفرضیه ای جدید توضیح میدهالتهاب شریان تمپورالروزه داری متناوب، مغز را اختلالات مخچهمدل همه جانبه نگر ژنرالیبیماری ای شبیه آلزایمر و چیزی خارج از مغزهای ما نیتولید سلولهای جنسی از سلهدف یکسان، در مسیرهای متتغییر زودتر اتصالات مغزیگوشه بیماری اتوزومال رسسعادت کردن به نعمتدو سوی واقعیتلوب فرونتال یا پیشانی مغانسان خطرناکترین موجودریشه های مشترک حیاتارتباط انسانی، محدود به مزایای شکلات تلخ برای سلبیست تمرین ساده برای جلونگاه محدود و تک جانبه، مشتوصیه هایی در مصرف ماهیزبان شناسی مدرن در سطح سلویتامین E برای فعالیت صحجهان یکپارچهپوست ساعتی مستقل از مغز ددانشمندان پاسخ کوانتومی منابع انرژي پاک سرچشمه حایمپلانت نخاعی میتواند درشته نوروایمونولوژی و نقاز نشانه ها و آثار درک شدمعجزه ی علم در کنترل کرونبحثی جالب درباره محدودیتنبرو و انرژی مداومتکامل زبانسلول عصبی شاهکار انطباق واکنش های ناخودآگاه و تقجاودانگی مصنوعیپاسخ گیاهان در زمان خوردداروی ضد تشنج با قابليت تمنابع انرژی از نفت و گاز اگر فقط مردم میفهمیدند کزونا به وسیله ویروس ابله از تکینگی تا مغز از مغز تمغز ایندگان چگونه استبرنامه و ساختار پیچیده مچراروياها را به یاد نمی آتاثیر ویروس کرونا بر مغز سیلی محکم محیط زیست بر انوبینار اساتید نورولوژی دحقیقت غیر فیزیکیآینده ی انسان در فراتر ازدرمان های اسرار آمیز در آمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمغزتان را در جوانی سیم کشبرخی اصول سلامت کمرهفت سین یادگاری از میراث تاثیر گیاه خواری بر رشد وساخت شبکه عصبی با الفبای حس و ادراک (قسمت دوم )یادگیری مهارت های جدید دآیا آگاهی پس از مرگ از بیدرک فرد دیگر و رفتارهای امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز نقش انتخاب از طرف محیط، نبررسی علل کمر درد در میانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتاثیر درجه حرارت بر عملکشلیک فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و دکمردرد با پوشیدن کفش مناآیا رژیم غذایی گیاهی سلادرد باسن و پا به دلیل کاهابزار بقای موجود زنده از میگرن و پروتئین مرتبط با استخوان های کشف شده، ممکنقش زبان در سلطه و قدرت اتفاوت های زبانی سرمنشا تهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر رو ح و روان بر جسمکی غایب شدی تا نیازمند دلشبیه سازی سیستم های کوانحس و ادراک سی و هفتمفلج خواب چیستآشنا پنداریرمز و رازهای ارتباط غیر کاثر مضر مصرف طولانی مدت رماه رجببلندی در ذهن ما درک بلندیچهار میلیارد سال تکامل بتمدنی قدیمی در شمال خلیج هوش مصنوعی درمانگر کامپیترازودونکتابخانهظهور امواج مغزی در مغز مصخانواده پایدارفضای قلب منبع نبوغ استامیوتروفیک لترال اسکلروروزه داری و بیمار ی ام اس اختلالات حرکتی در انسانمدل های ریز مغز مینی برینبیماری ای شبیه ام اس مولتچیزی شبیه نور تو نیستتولترودینهدف از تکامل مغزتغییر عمودی سر انسان از پگوشت خواری یا گیاه خواریعارضه جدید ویروس کرونا سدوچرخه سواری ورزشی سبک و لوتیراستامانسان عامل توقف رشد مغزرژیم های غذایی و نقش مهم ارتباط از بالا به پایین ممسیر دشوار تکامل و ارتقابیش از نیمی از موارد انتقنگاه انسان محدود به ادراتوضیحی ساده در مورد هوش مزبان شناسی نوین نیازمند ویتامین E در چه مواد غذایجهان کنونی و مغز بزرگتریپیموزایددانشمندان اولین سلول مصنمنابع انرژی از نفت و گاز این پیوند نه با مغز بلکه رشد مغز فرایندی پیچیده ااز نظر علم اعصاب یا نرووسمغز فکر میکند مرگ برای دیبحثی در مورد نقش ویتامين نخاع ما تا پایین ستون فقرتکامل زبان انسان از پیشیسلولهای ایمنی القا کنندهواکنش به حس جدیدجایی خالی نیستپختگی پس از چهل سالگي به داروی ضد تشنج توپیراماتمنابع بی نهایت انرژی در داگر میدانی مصیبت بزرگتر زیباترین چیز در پیر شدناز تکینگی تا مغز از مغز تمغز ابزار بقای برتر مادیبرنامه ی مسلط ژنها در اختچراروياها را به یاد نمی آتاثیر ژنها بر اختلالات خسیگار عامل افزایش مرگ وموراپامیل در بارداریحقیقت غیر قابل شناختآینده ی علم و فیزیک در60 ثدرمان های بیماری آلزایمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تمغزتان را در جوانی سیمکشبرخی بیماری ها که در آن بهم نوع خواری در میان پیشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وساختار شبکه های مغزی ثابحس و ادراک قسمت چهلیادآوری خواب و رویاآیا امکان بازسازی اندامهدرک نیازمند شناخت خویش امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز نقش اتصالات بین سلولهای بزرگ شدن مغز محدود به دورهوش مصنوعی الفاگوتاثیر درجه حرارت بر عملکشنا در ابهای گرم جنوب نیاحس و ادراک قسمت پنجاه و سآیا رژیم غذایی گیاهی سلادستورالعمل مرکز کنترل بیابزار بقای موجود زنده از میگرن سردردی ژنتیکی که باستروژن مانند سپر زنان دنقش سجده بر عملکرد مغزتفاوتهای جنسیتی راهی براهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر رژیم گیاه خواری بر کیهان خود را طراحی میکندشبکه های مصنوعی مغز به درحس و ادراک- قسمت پنجاه و فلج دوطرفه عصب 6 چشمآغاز فصل سرما و دوباره تکرمز بقای جهش ژنتیکیاثرات فشار روحی شدیدماپروتیلینبلعیدن ستاره توسط سیاهچاچهار ساعت پس از کشتار خوکتمساح حد واسط میان مغز کوهوش مصنوعی درخدمت خلق وحتراشه ی بیولوژِیککجای مغز مسئول پردازش تجعقل مجادله گرخارق العاده و استثنایی بقلب و عقلامید نیکو داشته باش تا آنروزه داری سلول های بنیاداختلالات صحبت کردن در انمدیون خود ناموجوداختلالات عضلانی ژنتیکمدیریت اینترنت بر جنگبیماری اسپینال ماسکولار نکاتی در مورد تشنجتومورها و التهاب مغزی عاهدف از خلقت رسیدن به ابزاتغییرات منطقه بویایی مغزگیلگمش باستانی کیستعدم توقف تکامل در یک اندادورترین نقطه ی قابل مشاهلوزالمعده(پانکراس)مصنوعانسانیت در هم تنیده و متصرژیم های غذایی و نقش مهم ارتباط بین هوش طبیعی و هومسئول صیانت از عقیده کیسبیشتر کمردردها نیازی به نگاه از بیرون مجموعهتیوتیکسن داروی ضد جنونزبان، نشان دهنده ی سخنگو ویتامین کاجهان کاملی در اطراف ما پرپیموزایددانشمندان تغییر میدان مغمنابع انرژی از نفت و گاز این ایده که ذرات سیاهچالرشد مغز علت تمایل انسان باز نظر علم اعصاب اراده آزمغز قلببحثی در مورد نقش کلسیم و نخستین تصویر از سیاهچالهتکامل ساختار رگهای مغزی سلولهای بنیادی مصنوعی درواکسن های شرکت فایزر آمرجاذبهپروژه ی ژنوم انسانیداستانها و مفاهیمی اشتبامنابع جدید انرژیاگر نیروی مغناطیس نباشد زیباترین چیز در افزایش ساز تکینگی تا مغز از مغز تمغز ابزار برتر بقابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱نزاع بین جهل و علم رو به پتاثیر کلام در آیات کلام بسیاهچاله های فضایی منابعورزش هوازی مرتب خیلی به قحقایق ممکن و غیر ممکنآیا ممکن است موش کور بی مدرمان های جدید میگرنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش قهوه در سلامتیبرخی بیماری های خاص که بدهمه چیز در زمان کنونی استتاثیر گیاه خواری بر رشد وسازگاری با محیط بین اجزاحس و ادراک قسمت چهل و هفتژن هوش و ساختارهای حیاتی آیا انسان با مغز بزرگش اخدرک و احساسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز نقش تیروئید در تکامل مغزبزرگ شدن تقریبا ناگهانی هوش مصنوعی از عروسک های بتاثیر درجه حرارت بر عملکشناخت و معرفت، و نقش آن دحس و ادراک قسمت پنجاه و شآیا راهی برای رفع کم آبی دغدغه نتیجه ی نادانی استابزار بقای موجود زنده از میگرن شدید قابل درمان اساسرار آفرینش در موجنقش غذاها و موجودات درياتقلید مرحله ای نسبتا پیشهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر رژیم گیاه خواری بر کیهانِ هوشیارِ در حال یاشباهت مغز و کیهانحس و ادراک- قسمت بیست و پفناوری هوش مصنوعی نحوه خإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَرمز جهاناثرات مفید قهوهماجرای جهل مقدسبه مغز خزندگان خودت اجازنوآوری ای شگفت انگیز دانتنفس هوازی و میتوکندریهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتربیت کودکان وظیفه ای مهکرونا چه بر سر مغز می آورعلم و ادراک فقط مشاهده ی خبر مهم تلسکوپ هابلقلب دروازه ی ارتباطامید درمان کرونا با همانروش مقابله مغز با محدودیروش های صرفه جویی در ایجااختراع جدید اینترنت کوانمدارک ژنتیکی چگونه انسانبیماری اضطراب عمومیچگونه مولکول های دی ان ایتومورهای ستون فقراتهر حرکت خمیده می شود و هر تغییرات آب و هوایی که به گیاه خواری و گوشت خوار کدعدم درکديدن با چشم بسته در خواب لیس دگرامفتامین یا ویاسانعطاف پذیری مکانیسمی علرژیم ضد التهابیارتباط شگفت مغز انسان و فمسئولیت جدیدبا هوش مصنوعی خودکار روبنگاه از درون مجموعه با نگتکنولوژی جدید که سلول هازبان، وسیله شناسایی محیطویتامین کا و استخوانجهان پیوستهپیچیدگی های مغزمگسدانشمندان روش هاي جدیدی منابع انرژی از نفت و گاز اینکه به خاطرخودت زندگی زمین در برابر عظمت کیهاناز نظر علم اعصاب اراده آزمغز ما کوچکتر از نیم نقطهبحثی در مورد حقیقت فضا و نخستین روبات های زنده ی جتکامل شناخت انسان با کشفسلسله مباحث هوش مصنوعیواکسن کووید 19 چیزهایی که جاذبه و نقش آن در شکلگیریپروژه ی ژنوم انسانیدخالت در ساختار ژنهامناطق خاصی از مغز در جستجاگر نعمت فراموشی نبود بسزیر فشار کووید چه باید کراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز از بسیاری حقایق می گربرین نت به جای اینترنتنزاع بین علم و نادانی رو تاثیر کپسول نوروهرب بر نسیاهچاله ها، دارای پرتو ورزش هوازی ، بهترین تمریحمله ویروس کرونا به مغزآیا ما تنها موجودات زنده درمان های جدید در بیماری منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش مهاجرت در توسعه نسل ابرخی توجهات در ببمار پارهمه ی سردردها بی خطر نیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وستون فقرات انسان دو پا جلحس و ادراک قسمت چهل و هشتژن یا نقشه توسعه مغز و نقآیا احتمال دارد رویا از آدرک کنیم ما همه یکی هستیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین هماناز تکامل تا مغز از مغز تا نقش حفاظتی مولکول جدید دبزرگترین خطایی که مردم مهوش مصنوعی از عروسک های بتاثیر درجه حرارت بر عملککنفرانس تشنج هتل کوثر اصشناخت درون، شناخت بیرون؛حس و ادراک قسمت بیست و چهآیاما مقهور قوانین فیزیکذهن ما از در هم شکستن منبابزار بقای موجود زنده از میدان مغناطيسي زمین بشر اسرار بازسازی اندام هانقش غذاها و موجودات درياتقلید از روی طبیعتهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر رژیم گیاه خواری بر کیست کلوئید بطن سومشباهت مغز با کیهان مادیحساسیت روانی متفاوتفیلمی بسیار جالب از تغییافت فشار خون ناگهانی در ورمز جهان خاصیت فراکتالاثرات مضر ماری جواناماده ی تاریکبه بالا بر ستارگان نگاه کنوار مغز مشاهده ی غیر مستتنفس هوازی و میتوکندریهوش احساسیترجمه ای ابتدایی از اسراکریستال هاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهخدا موجود استقیچی ژنتیکیامگا سه عامل مهم سلامت