دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تغییرات آب و هوایی که به هزاران سال وقت، نیاز داشت اکنون در چند دهه نیاز دارد

تغییرات آب و هوایی که ازنظر تاریخی به هزاران سال وقت، نیاز داشت اکنون در چند دهه رخ میدهد
چرا این برای ما مهم است؟ بالا رفتن سریع درجه حرارت، یک چالش است زیرا آب و هوا را با سرعتی بیشتر از آنچه برای به دست آوردن سازگاری توسط بسیاری از جانوران لازم است تغییر میدهد!
تکامل عام مادی به میلیون ها سال و یا حداقل هزاران سال، زمان نیاز دارد ولی تغییراتی که در زمانی بسیار اندک رخ میدهد، امکان سازگاری بر اساس تکامل عام را نمیدهد. خطر اصلی اینجاست: ویران کردن محیط اطراف ما با سرعتی بسیار بیشتر از قدرت سازگاری ما با آن رخ میدهد.
بله حیات واقعا تهدید میشود.
فرصت کافی برای سازگاری نیست در حالی که طمع ورزی ها و خوخواهی های انسان امروز، طبیعت را با سرعتی شگفت انگیز تغییر میدهد.
در سلسله مباحثی درهمین کانال تحت عنوان تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلولهای مغز چگونه است؟ مفصلا به نقش گرما در بهبود یا اختلال در عملکرد سلول های مغزی اشاره شد و نقش تغییرات آب و هوایی در محصول تکامل چند میلیون ساله، بررسی شد.
محصول تکامل مادی چند میلیون ساله یعنی مغز، خودش تابع قوانین تکامل است و هر جا شرایط تکامل، وجود داشته باشد رشد و ارتقا پیدا میکند ولی این ارتقا با برخی عوامل، محدود میشود:
1- کند و محدود بودن سرعت تکثیر و رشد سلول های عصبی به دلیل نیاز بالای این سلول ها به انرژی
2- محدود بودن انرژی دریافتی به دلیل محدودیت های اقتصادی و فشارهای اقتصادی لیبرال دموکراسی بر اکثریت مردم جهان.
3- حذف یا کاهش انتخاب طبیعی: شرایط زندگی امروز انسان، با کنترل و مهار انتخاب طبیعی قدرتمند، راه تکامل و سازگاری قدرتمند مغز را گرفته است؛ به طوری که طی صد هزار سال اخیر، مغز انسان نه تنها بزرگتر نشده است بلکه از نئاندرتال تا هموساپینس، کوچکتر هم شده است و امروز هم تحت شرایط محیطی انسان امروز، در برخی نژادها کوچکتر شده است.
این درحالی است که تغییرات محیط زیست ما به دلیل انقلاب صنعتی با سرعتی عجیب، پیش میرود.
تاثیر این تغییرات، محدود به سلول های خاصی از بدن انسان نیست؛ به خصوص سلول هایی که تحت تاثیر مداخله های پزشکی انسان، سرعت تکامل وارتقای آن، کندتر شده است. تاثیر زیانبار تغییرات سریع آب و هوایی بر سلول های مغزی، شدیدتر از دیگر سلول ها خواهد بود و در اینجا، به حساسیت اقدامات انسان امروز درکاهش گرمایش جهانی پی می بریم.
آیا میتوان بی تفاوت ماند و سلول های عصبی حساس انسان را که نقش مهمی در متفاوت شدن او از حیوانات دارد در معرض دگرگون شدن و مرگ به دلیل تغییرات آب و هوایی قرار داد؟!
آب و هوای زمین و الگوهای آب و هوایی در درازمدت میشود که از جایی تا جای دیگر، متفاوت است. در حالی که بسیاری از مردم تصور میکنند اثر گلخانه ای و تغییرات آب و هوایی هم معنی هستند، دانشمندان اصطلاح تغییر آب و هوا را برای توصیف تحولات پیچیده ای به کار می برند که بر تشکیلات و تغییرات آب و هوا در سیاره ما تاثیر گذار است زیرا برخی مناطق با این تحولات، در کوتاه مدت سردتر میشود. تغییر آب و هوایی فقط بالا رفتن میانگین درجه حرارت را در بر نمی گیرد بلکه پدیده های آب و هوایی سخت را هم دربرمیگیرد و باعث تغییر در تعداد موجودات زنده زمین و محل زیست طبیعی آنها و بالا رفتن سطح دریاها و تاثیرهای متفاوت دیگری می شود.
همه این تغییرات با ادامه زیاد شدن گازهای گلخانه ای درون اتمسفر جو توسط بشریت، حتمی است و باعث تغییر در رخدادهای آب و هوایی میشود که زندگی همه موجودات کره زمین، وابسته به آن است.
چه کاری میتوانیم بکنیم تا این اثر گلخانه ای حرارتی- که انسان باعث آن شده است- کاهش یابد؟
با این تغییراتی که در آستانه ایجاد آن هستیم چه کنیم؟
وقتی در حال نزاع هستیم تا این را بفهمیم سرنوشت زمین(سواحل و جنگل ها و مزارع و کوه های پوشیده با برفها) در حال نزاع و ستیز(با شرایط محیطی)است.
نمونه هایی از تغییرات محیطی در نتیجه تغییرات آب و هوایی:
کوه یخی در آبهای قطب جنوب آب میشود. تغییر آب و هوا منجر به شتاب گرفتن میانگین از دست رفتن یخ ها در همه جای قاره، میشود. با بالا رفتن سطح دریاها آبهای اقیانوس های شور به ساحل اور-گلیدز در ایالت فلوریدا وارد میشود و در این زمان گیاهان و حیوانات بومی شروع به سازگاری با شرایط متغیر، میکنند.
ساحل غربی ایالات متحده از چند سال قبل دچار خشکسالی شده است و آب و هوای گرم و قحطی، منجر به زیاد شدن آتش سوزی ها و ویرانی آن شده است. در مالزی در نزدیکی خط استوا تعداد زیادی از جنگل ها سوزانده میشود تا کشاورزان، پالم بکارند. روغن پالم استخرج میشود و کربن موجود در این روغن، وارد جو زمین می شود و در ایجاد گرمایش گلخانه ای نقش دارد.

تغییرات آب و هوایی بر گیاهان و حیوانات در قطب شمال تاثیرمی گذارد. با وجود اینکه دانشمندان علت مرگ برخی از خرس های قطبی را نمی دانند ولی کارشناسان هشدارمیدهند تعداد زیادی از خرس های قطبی برای یافتن غذا دچار مشکل شده اند زیرا یخی- که خرس ها در طول تاریخ از آن کمک میگرفتند- نازکتر شده و خیلی زود آب شده است.
دریاچه ارومیه درایران- که زیستگاه بسیاری از پروندگان بوده است- به دلیل تغییرات آب و هوایی در حال کوچکتر شدن است.
آمازون مساحتی نزدیک به یک میلیون زمین فوتبال از پوشش گیاهی خود را در هر سال از دست میدهد تا زمین کشاورزی ساخته شود و کربنی که وارد جو میوشد، تغییرات آب و هوایی را سرعت میبخشد. ....
گازهای گلخانه ای به نور، اجازه ورود میدهد ولی اجازه خروج حرارت را نیمدهد و مانند دیوارهای شیشه ای است به همین دلیل به آن خانه های پلاستیکی یا گلخانه شیشه ای گفته میشود
نور خورشید، سطح زمین را روشن میکند، در این جا نیرو گرفته میشود و دوباره در جو زمین به صورت حرارت، منعکس میگردد. در اتمسفر مولکول های گازهای گلخانه ای بخشی ازاین حرارت را گیر می اندازد و بقیه به فضا میرود. آن مولکول ها حرارت بیشتری را نگه میدارد.
دانشمندان از سال 1824 م. تاثیر گلخانه ای را درک کردند و جوزف فورییر محاسبه کرد که اگر جو اتمسفر نبود زمین بسیار سردتر میشد. تاثیر گلخانه ای حرارتی طبیعی، چیزی است که زمین را شایسته زندگی کرده است. و بدون آن، سطح زمین حدود 60 درجه فارنهایت یا 33 درجه سانتیگراد سردتر میشد. شیمیدان سوئدی ساوانت ارهینوس کشف کرد انسان میتواند اثر گلخانه ای حرارتی را بیشترکند و این از طریق ساختن دی اکسید کربن است که یکی از گازهای گلخانه ای است.
حدود یکصد سال جستجوهای آب و هوایی، فهم پیشرفته ای از احتباس حرارتی داده است. گازهای گلخانه ای در طول عمر زمین، کم و زیاد شده است ولی در حدود چند هزار سال گذشته نسبتا ثابت بوده است. در این دوره یعنی صد و پنجاه سال اخیر، متوسط درجه حرارت جهانی ثابت بوده است. از طریق سوخت های فسیلی و دیگر فعالیت هایی که باعث آزاد شدن مقادیر زیاد گازهای گلخانه ای میشود؛ به خصوص در چند دهه اخیر، دانشمندان هشدار میدهند انسان اثر گلخانه ای آب و هوایی را بیشتر میکند و زمین را بسیار گرم میکند.
آیا تغییرات در درجه حرارت طبیعی است؟
فعالیت بشری تنها عاملی نیست که بر آب و هوای زمین تاثیر میگذارد. آتشفشان ها و اختلافات در پرتوهای خورشیدی به دلیل بادها و طوفان های خورشیدی و موقعیت زمین نسبت به خورشید و پدید النینو نقش های مهمی دارد و تاثیر گذار است. دانشمندان نقش این عوامل طبیعی را در بالا بردن اثر گلخانه ای آب و هوایی جدید، فقط 2% میدانند. دگرگونی آب وهوایی در نتیجه فعالیت های انسان مانند در تصرف گرفتن زمین جنگها نقش بسیار مهمتری دارد.
مقیاس زمانی کوتاه اثر گلخانه ای حرارتی، منحصر به فرد است برای نمونه آتشفشانها مولکول هایی را تولید میکند که سطح زمین را به شکل موقت سرد میکند ولی تاثیر آن فقط چند سال باقی میماند. حوادثی مانند النینو در دروه های کوتاه عمل میکند. از سوی دیگر انواع دگرگونی ها در درجه حرارت های جهانی- که در دوره های یخبندان در طول هزاران سال نقش داشته است- طی هزاران سال با موازنه گازهای گلخانه ای در اتمسفر- که به صورت طبیعی جذب میشود- انجام شده است. نتیجه اینکه تثبیت گازهای گلخانه ای و درجه حرارت تا حدی پایدار میشود و این باعث شکوفایی تمدن بشری در اّب و هوای ثابت است.
مقادیر زیادی برف بر گرینلند میبارد ولی امروز این برف ها چهار بار سریعتر ذوب میشود و این نشان میدهد گرینلند به نقطه بحرانی مهمی در بالا رفتن سطح دریاها تبدیل شده است. انسان از زمان انقلاب صنعتی میزان دی اکسید کربن را تقریبا سه برابر بالاتر برده است
تغییراتی که ازنظر تاریخی به هزاران سال وقت، نیاز داشت اکنون در چند دهه رخ میدهد.

چرا این برای ما مهم است؟ بالا رفتن سریع درجه حرارت یک چالش است زیرا آب و هوا را با سرعتی بیشتر از آنچه برای به دست آوردن سازگاری توسط بسیاری از جانوران لازم است تغییر میدهد همچنین شرایط آب و هوایی جدید، قابل پیشبینی نیست و این خطری برای همه اشکال حیات است.
در طول تاریخ، آب وهوای زمین به صورت منظم در میان درجه حرارت های نزدیک به هم دگرگون میشد و این را امروز در آمریکای شمالی و اروپا میبینیم. متوسط درجه حرارت جهانی امروز با دوره های یخبندان، نزدیک به پنج درجه سانتیگراد است و تغییرات در طول هزاران سال، به کندی رخ میدهد ولی با گازهای گلخانه ای صفحات یخی مانند گرینلند و قاره قطب جنوب رو به آب شدن رفته است و منجر به بالا رفتن سطح دریاها شده است. به نظر میرسد تا سال 2050 سطح دریاها یک گام یا 2.5 گام بالاتر بیاید و با بالا رفتن درجه حرارت، ممکن است آب و هوا به روشی که قابل انتظار نیست دگرگون شود و با بالا رفتن سطح دریاها ممکن است آب وهوا سخت تر هم شود. و این به معنی طوفان های شدیدتر و بارندگی های وسیعی است که پس از آن، خشکسالی ها می آید و محصولات کشاورزی کاهش می یابد.
برخی توضیحات از دکتر سید سلمان فاطمی نورولوژیست
https://www.nationalgeographic.com/environment/global-warming/global-warming-overview/https://nasainarabic.net/main/articles/view/aaqa?fbclid=IwAR3XQz5itCDdFqwrwoeTl5B0tODsLvXRgJc1-kLv7GAAL_XEzT23SnyOykA


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
داروی ضد تشنج با قابليت تمسئولیت در برابر محیط زیراه های جدید برای قضاوت راز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه انتظارات بر ادراک باد غرور و سر پر از نخوت وسرعت فکر کردن چگونه استهوش عاطفی در زنان بیشتر اکیست کلوئید بطن سومتداوم مهم است نه سرعتحس و ادراک قسمت هفدهمآیا رژیم غذایی گیاهی سلامنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندر آستانه ی موج پنجم کوویاز تکینگی تا مغز از مغز تمعجزه در هر لحظه زندگیز گهواره تا گورچالش هوشیاری و اینکه چرا بحثی درباره هوش و تفاوتهشانس یا تلاشتوهم جسمهر چیز با هر چیز دیگر در تکرونا چه بر سر مغز می آورتشویق خواندن به کودکانآزمون ذهنی گربه ی شرودینحس و ادراک قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید کنترل مولتیپلاز تکینگی تا مغز- از مغز مغز انسان برای شادمانی طزندگی، مدیریت انرژینخستین روبات های زنده ی جبرنامه ی مسلط ژنها در اختوقتی تو از یاد گرفتن باز شربت ضد خلطتکامل فردی یا اجتماعیگویید نوزده و ایمنی ساکتتغییرات آب و هوایی که به افزایش سرعت پیشرفت علوم خلاصه ای از مطالب همایش ممنبع هوشیاری در کجاست؟ قابزار بقای موجود زنده از نقش قهوه در سلامتیدرگیری قلب در بیماری ویراستفاده از مغز، وزن را کمزبان و بیان، در سایه پیشرچراروياها را به یاد نمی آبرخی اختلالات عصبی مثانهواقعیت های متفاوتظهور امواج مغزی در مغز مصتکامل شناخت انسان با کشفگزیده ای از وبینار یا کنففیزیک مولکولها و ذرات در جهان هوشیارامگا سه عامل مهم سلامتخار و گلمیوتونیک دیستروفیاثرات مضر ماری جوانانقش تیروئید در تکامل مغزذهن خود را مشغول هماهنگیاصول توسعه ی یک ذهن کاملسفر دشوار اکتشافهفت سین یادگاری از میراث بررسی علل کمر درد در میانواکسن دیگری ضد کرونا از دعوامل ایجاد لغت انسانی و تاثیر ویروس کرونا بر مغز پیوند سر، یکی از راه حلهافضای قلب منبع نبوغ استجهانی که از یک منبع، تغذیانسان میوه ی تکاملدنیای شگفت انگیز کوانتومما با کمک مغز خود مختاريماختراع جدید اینترنت کواننقش غذاها و موجودات دريارنگ کردن، حقیقت نیستبه نقاش بنگرسماگلوتید داروی کاهش دهنهنر حفظ گرهتفاوت مغز انسان و میمون هیک پیام منفرد نورون مغزی غرور و علمتاثیر گیاه خواری بر رشد وپرورش مغز مینیاتوری انساقدم زدن و حرکت دید را تغیجریان انرژی در سیستم های اوکرلیزوماب داروی جدید شدگرگونی های نژادی و تغییمحل درک احساسات روحانی دارتباط از بالا به پایین منهایت معرفت و شناخت درک عروح رهاییبیمار 101 ساله، مبتلا به سسیاهچاله ی تولید کنندههوش مصنوعی از عروسک بازی تلاش هایی در بیماران قطع ژنهای مشترک بین انسان و وتاثیر درجه حرارت بر عملکآینده ی علم و فیزیک در60 ثلزوم سازگاری قانون مجازاحقایق ممکن و غیر ممکنایا کوچک شدن مغزانسان الداروهای تغییر دهنده ی سیمرکز حافظه کجاستاز نخستین همانند سازها تنوشیدن چای برای مغز مفید ريتوکسيمب در درمان ام اسبیماریهای تحلیل عضلانی اساختار شبکه های مغزی ثابهوش مصنوعی از عروسک تا کمتنبیه چقدر موثر استکنترل جاذبهتاثیر رو ح و روان بر جسمآیا آگاهی پس از مرگ از بیمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک (قسمت اول )اگر خواهان پیروزی هستیحس و ادراک (قسمت دوم )اپی ژنتیکداروی ضد تشنج توپیراماتمستند جهان متصلراه پیروزی در زندگی چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه به سطح بالایی از هوبار بزرگ ایستادن بر دو پاسعی کن به حدی محدود نشویتولید مثل اولین ربات های هوشمندی کیهانکاهش مرگ و میر ناشی از ابتداخل مرزها و صفات با بینحس و ادراک قسمت هجدهمآیا رژیم غذایی گیاهی سلامنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندر درمان بیماری مولتیپل از تکینگی تا مغز از مغز تمغز فکر میکند مرگ برای دیزمین در برابر عظمت کیهانچالش هوشیاری و اینکه چرا بحثی درباره هوش و تفاوتهشاهکار قرنتوهمات و شناخت حقیقتهر جا که جات میشه، جات نیکریستال هاتشخیص ژنتیکی آتروفی های آزمون ذهنی گربه شرودینگرحس و ادراک قسمت سی و هشتممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید سرطاناز تکینگی تا مغز- از مغزتمغز انسان رو به کوچک تر شزونیسومایدنرمش های مفید برای درد زابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ویتنام نوعی کرونا ویروس شش مرحله تکامل چشمتکامل مادی تا ابزار هوشمگوشه بیماری اتوزومال رسستغییرات تکاملی سر انسان افسردگی و اضطراب در بیماخلاصه ای از درمان های جدیمنبع هوشیاری در کجاست؟(قابزارهای پیشرفته ارتباط نقش مهاجرت در توسعه نسل ادرگیری مغز در بیماری کویاستفاده از هوش مصنوعی در زبان و تکلم برخی بیماریهنزاع بین جهل و علم رو به پبرخی اصول سلامت کمرواقعیت و مجازعقل مجادله گرتکامل، نتیجه ی برنامه ریگزارش یک مورد جالب لخته وفیزیک و هوشیاریجهان های بسیار دیگرامروز دانش ژنتیک هیچ ابهخارق العاده و استثنایی بمیگرن و پروتئین مرتبط با اجزای پر سلولی بدن انسان نقش حفاظتی مولکول جدید دذهن سالماصول سلامت کمرسفرنامه سفر به بم و جنوب هم نوع خواری در میان پیشیبزرگ فکر کنواکسن سرطانعواملی که برای ظهور لغت اتاثیر ژنها بر اختلالات خپیوندی که فراتر از امکانقفس ذهنجهانی در ذهنانسان ها می توانند میدان دندان ها را مسواک بزنید تما بخشی از این جهان مرتبطادامه بحث تکامل چشمنقش غذاها و موجودات دريارنگین کمانبه نقاش بنگرسندرم کووید طولانیهنر رها شدن از وابستگیتفاوت ها و تمایزها کلید بیک پیشنهاد خوب برای آسان مقالاتتاثیر گیاه خواری بر رشد وپرتوهای صادر شده از سیاهقدرت کنترل خودجریان انرژی در سیستم های ايندگان چگونه خواهند دیددانش قدرت استمحدودیت چقدر موثر استارتباط بین هوش طبیعی و هونهایت در بی نهایتروزه داری متناوب، مغز را بیماری های مغز و اعصاب و سیاره ی ابلهانهوش مصنوعی از عروسک بازی تلاشی برای درمان قطع نخاژنهای هوش ، کدامندتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا ممکن است موش کور بی ملزوم عدم وابستگی به گوگل حل مشکلایا این جمله درست است کسیداروهای ضد بیماری ام اس ومرکز خنده در کجای مغز استاز نشانه ها و آثار درک شدنوعی سکته مغزی ، وحشتناک ریه زغالیبیماری، رساله ای برای سلسازگاری با محیط بین اجزاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتو یک معجزه ایکندر در بیماریهای التهابتاثیر روده بر مغزآیا امکان بازسازی اندامهمنابع انرژی از نفت و گاز منابع انرژی از نفت و گاز ابتدا سخت ترین استدارویی خلط آورمشکلات نخاعیراه انسان شدن، راه رفتن واز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه باغبانی باعث کاهش بار سنین ابزار هوشمندی اشلیک فراموشیتولید یا دریافت علمهوشیاری کوانتومیکاهش التهاب ناشی از بیماتروس جریان انرژیحس و ادراک قسمت هشتمآیا راهی برای رفع کم آبی منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندر سال حدود 7 میلیون نفر از تکینگی تا مغز از مغز تمغز قلبزمین زیر خلیج فارس تمدنی چالش هوشیاری و اینکه چرا بحثی درباره هوش و تفاوتهشاهکار شش گوشتوپیراماتهر حرکت خمیده می شود و هر کریستال زمان(قسمت اولتشخیص آلزایمر سالها قبل آسيب میکروواسکولاریا آسحس و ادراک قسمت سی و ششممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از درمان سرطان با امواج صوتاز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان رو به کوچکتر شدزونا به وسیله ویروس ابله نرمش های مفید در سرگیجهبرین نت به جای اینترنتویتامین E برای فعالیت صحششمین کنگره بین المللی ستکامل مداومگوشت خواری یا گیاه خواریثبت و دستکار ی حافظهاقلیت خلاقخم شدن فضا-زمانمنبع خواب و رویاابزارهای بقا از نخستین هنقش میدان مغناطیسی زمین درگیری مغز در بیماران مباستفاده از انرژی خلازبان و شناخت حقیقت قسمت چنزاع بین علم و نادانی رو برخی بیماری ها که در آن بواقعیت و انعکاسعقلانیت بدون تغییرتأثیر نگاه انسان بر رفتاگشایش دروازه جدیدی از طرفیزیکدانان ماشینی برای تجهان هایی در جهان دیگرانفجار و توقف تکاملی نشاخبر مهم تلسکوپ هابلمیگرن سردردی ژنتیکی که باجزایی ناشناخته در شکل گنقش حیاتی تلومر دی ان آ دذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاضطراب و ترسسفرنامه سفر به بم و جنوب همه چیز در زمان مناسببزرگ شدن مغز محدود به دورواکسن سرطانعوارض ازدواج و بچه دار شدتاثیر کلام در آیات کلام بپیوستگی همه ی اجزای جهانقلب و عقلجهان، تصادفی نیستانسان یک کتابخانه استدو ویژگی انتزاع و قدرت تجما تحت کنترل ژنها هستیم یاداراوون تنها داروی تایینقشه مغزی هر فرد منحصر بهرهبر حقیقیبه هلال بنگرسندرم گیلن باره به دنبال هنر، پر کردن است نه فحش دتفاوت ها را به رسمیت بشنایک آلل ژنتیکی که از نئاندتاثیر ویتامین دی بر بیماتاثیر گیاه خواری بر رشد وآلودگی هوا چالش قرن جدیدقدرت انسان در نگاه به ابعجریان انرژی در سیستم های ايا اراده آزاد توهم است یدانش محدود به ابعاد چهارمحدودیت های حافظه و حافظارتباط شگفت مغز انسان و فچهار میلیارد سال تکامل بروزه داری و بیمار ی ام اس بیماری وسواسسیاره ابلهانهوش مصنوعی از عروسک بازی تلاشی تازه برای گشودن معژنهای حاکم بر انسان و انستاثیر درجه حرارت بر عملکآیا ما کالا هستیممقاومت به عوارض فشار خون حلقه های اسرارآمیزایا ابزار هوشمندی یا مغز داروی فامپیریدین یا نورلمرگ چیستاز نظر علم اعصاب یا نرووسنیکولا تسلاریواستیگمینبیندیشستون فقرات انسان دو پا جلهوش مصنوعی از عروسک تا کمتو یک جهان در مغز خودت هسکوچ از محیط نامناسبتاثیر رژیم گیاه خواری بر آیا انسان با مغز بزرگش اخآیا احتمال دارد رویا از آمنابع انرژی از نفت و گاز ابتدایی که در ذهن دانشمنداستانها و مفاهیمی اشتبامشکلات بین دو همسر و برخیراه بی شکستاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه تکامل مغزهای کنونیبارداری بدون رحمشلیک فراموشیتولید پاک و فراوان انرژیهوش، ژنتیکی است یا محیطیکاهش حافظه هرچند فرایندیتری فلوپرازینحس و ادراک قسمت پنجمآیاما مقهور قوانین فیزیکمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندرمان های اسرار آمیز در آاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز ما کوچکتر از نیم نقطهزمان چیستچالش هوشیاری و اینکه چرا بحثی درباره هوش و تفاوتهشاید گوشی و چشمی، آماده شتوانایی مغز و دیگر اجزای هرچیز با یک تاب تبدیل به کریستال زمان(قسمت دوم)تصویر زیبا از سلولآسیب ها ناشی از آلودگی هوحس و ادراک قسمت سیزدهممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از درمانهای بیماری پارکینساز تکینگی تا مغز، از مغز مغز ایندگان چگونه استزیباترین چیز در پیر شدننرمشهای مهم برای تقویت عبرای یک زندگی معمولیویتامین E در چه مواد غذایصبر بسیار بایدتکامل چشمگیلگمش باستانی کیستثبت امواج الکتریکی در عصالکترومغناطیس شنوایی و هخونریزی مغز در سندرم کوومنتظر نمان چیزی نور را بهابزارهای بقا ازنخستین همنقش محیط زندگی و مهاجرت ددرگیری مغزی در سندرم کوواستفاده از سلول های بنیازبان و شناخت حقیقت قسمت انزاع بین علم و جهل رو به پبرخی بیماری های خاص که بدواقعیت خلا و وجود و درک معقیده ی بی عملتئوری تکامل امروز در درمپمبرولیزوماب در بیماری چفاصله ها در مکانیک کوانتجهان یکپارچهانقراض را انتخاب نکنیدخدا موجود استمیگرن شدید قابل درمان اساحیای بینایی نسبی یک بیمنقش خرچنگ های نعل اسبی درذره ی معین یا ابری از الکاطلاع رسانی اینترنتیسفرنامه سفر به بم و جنوب همه چیز در زمان کنونی استبزرگ شدن تقریبا ناگهانی واکسن ضد اعتیادعید نوروز مبارکتاثیر کپسول نوروهرب بر نپیام های ناشناخته بر مغز قلب دروازه ی ارتباطجهش های ژنتیکی مفید در ساانسان جدید از چه زمانی پادو برابر شدن خطر مرگ و میمانند آب باشادب برخورد با دیگراننقشه های مغزی جدید با جزیروی و منیزیم در تقویت استبه کدامین گناه کشته شدندسندرم پیریفورمیسهوموارکتوس ها ممکن است دتفاوت های بین زن و مرد فقیک جهش ممکن است ذهن انسانصفحه اصلیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآلودگی هوا و ویروس کروناقدرت عشقجستجوی متن و تصویر به صورايا اراده آزاد توهم است یدانش بی نهایتمخچه فراتر از حفظ تعادلارتباط شگفت انگیز مغز انچهار ساعت پس از کشتار خوکروزه داری سلول های بنیادبیماری کروتز فیلد جاکوبسیاره ابلهانهوش مصنوعی از عروسک بازی تلاشی جدید در درمان ام اسکل اقیانوس در یک ذرهتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا ما تنها موجودات زنده مقابله ی منطقی با اعتراضحمله ویروس کرونا به مغزایا بیماری ام اس (مولتیپداروی لیراگلوتیدمرگ و میر پنهاناز نظر علم اعصاب اراده آزنیاز به آموزش مجازی دیجیریاضیات یک حس جدید استبیهوش کردن در جراحی و بیمسخن و سکوتهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتو کز محنت دیگران بی غمیکوچک شدن مغز از نئاندرتاتاثیر رژیم گیاه خواری بر حس و ادراک قسمت 67آیا احتمال دارد رویا از آمنابع انرژی از نفت و گاز ابتذال با شعار دیندخالت در ساختار ژنهامشکلات روانپزشکی پس از سرابطه تشنج و اوتیسماز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل بازگشت از آثار به سوی خداشنا در ابهای گرم جنوب نیاتولید سلولهای جنسی از سلهیچ چیز همیشگی نیستکاهش دوپامین عامل بیماریتری فلوپرازینحس و ادراک قسمت پنجاهآب زندگی است قسمت چهارممنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندرمان های بیماری آلزایمراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز مانند تلفن استزمان و مکان، ابعاد کیهان چالش دیدگاه های سنتی در ببحثی درباره هوش و تفاوتهشاید درست نباشدتوازن مهمتر از فعالیت زیهز ذره، یک دنیاستکریستال زمان(قسمت سوم)تصویر زیبای اصفهانآشنا پنداریحس و ادراک قسمت ششممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از درهای اسرارآمیز و پوشیدهاز تکینگی تا مغز، از مغز مغز ابزار بقای برتر مادیزیباترین چیز در افزایش سچرا مغز انسان سه هزار سالبرای پیش بینی آینده مغز دویتامین کاصرع و درمان های آنتکامل و ارتقای نگاه تا عمگیاه بی عقل به سوی نور میجلوتر را دیدنالکتروتاکسی(گرایش و حرکخواندن ، یکی از شستشو دهنمنحنی که ارتباط بین معرفابزارهای بقای موجود زندهنقش نگاه از پایین یا نگاهدرگیری مغزی در سندرم کوواستفاده از سلول های بنیازبان و شناخت حقیقت قسمت دنسبت ها در کیهانبرخی توجهات در ببمار پاروالزارتان داروی ضد فشار علم و ادراک فقط مشاهده ی تئوری تکامل در پیشگیری و پنج اکتشاف شگفت آور در موفاصله ی همیشگی تصویر سازجهان یکپارچهانواع سکته های مغزیخدای رنگین کمانمیدان مغناطيسي زمین بشر احیای بینایی نسبی یک بیمنقش داروهاي مختلف معروف ذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعات حسی ما از جهان، چسفرنامه سفر به بم و جنوب همه ی سردردها بی خطر نیستبزرگترین خطایی که مردم مواکسنی با تاثیر دوگانه اعامل کلیدی در کنترل کارآتاثیر کپسول نوروهرب بر تپیشینیان انسان از هفت میقلب روباتیکجهش های ژنتیکی غیر تصادفانسان خطرناکترین موجوددو برابر شدن خطر مرگ و میماه رجبادراک ما درک ارتعاشی است نقص در تشخیص هیجانات عامرویا و واقعیتبه امید روزهای بهترسندرم پس از ضربه به سرهوش فوق العاده، هر فرد استفاوت های تکاملی در مغز ویک رژیم غذایی جدید، می توسوالات پزشکیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآلزایمرلمس کوانتومیجستجوی هوشیاری در مغز ماای نعمت من در زندگیمدانشمندان موفق به بازگردمخچه ، فراتر از حفظ تعادلارتباط شگفت انگیز مغز اننوآوری ای شگفت انگیز دانروش مقابله مغز با محدودیبیماری گیلن باره و بیمارسیر آفرینش از روح تا مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی تمایل زیاد به خوردن بستنکلمات بلند نه صدای بلندتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا مغز تا بزرگسالی توسعمقابله با کرونا با علم اسحمایت از طبیعتایا بدون زبان میتوانیم تداروی تشنجی دربارداریمرگ و میر بسیار بالای ناشاز نظر علم اعصاب اراده آزچیز جدید را بپذیرریسدیپلام تنها داروی تایبیهوشی در بیماران دچار اسخن پاک و ثابتهوش مصنوعی به شناسایی کاتو پیچیده ترین تکنولوژی کوچکترین چیز یک معجزه استاثیر رژیم گیاه خواری بر تاثیر رژیم گیاهخواری بر حس و ادراک قسمت 74آیا برای تولید مثل همیشه منابع انرژی از نفت و گاز ابداع دی ان ای بزرگترین ددر مانهای کمر دردمشکلات روانپزشکی در عقب رادیوی مغز و تنظیم فرکاناز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل بازگشت به ریشه های تکاملشناخت و معرفت، و نقش آن دتولترودینهیچ وقت خودت را محدود به کاهش سن بیولوژیکی، تنها ترک امروزحس و ادراک قسمت پنجاه و یآب زندگی است قسمت اولمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندرمان های جدید میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تمغز مادران و کودکان در زمزمان و صبرچاالش ها در تعیین منبع هوبحثی درباره احساسات متفاشب سیاه سحر شودتوسعه هوش مصنوعی قادر اسهزینه ای که برای اندیشیدکشف مکانیسم عصبی خوانش پتصویربرداری فضاپیمای آمآشنا پنداریحس و ادراک قسمت شصت و هشتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ چالش است یا منفعدریای خدااز تکینگی تا مغز، از مغز مغز ابزار برتر بقازیر فشار کووید چه باید کرچرا مغزهای ما ارتقا یافت برای اولین بار دانشمندانویتامین کا و استخوانضرورت زدودن افکارتکامل و ریشه ی مشترک خلقتگیاه خواری و گوشت خوار کدجمجمه انسان های اولیهالگو و عادت را بشکن و در اخواب سالم عامل سلامتیمنشأ اطلاعات و آموخته ها ابزارهای بقای از نخستین نقش نظام غذایی در تکامل مدرگیری اعصاب به علت میتواستفاده از سلول های بنیازبان و شناخت حقیقت قسمت سنسبت طلایی، نشانه ای به سبرخی توصیه ها برای واکسیواکنش های ناخودآگاه و تقعلم و روحتئوری جدید، ویران کردن گپول و شادیفروتنی و غرورجهان کنونی و مغز بزرگتریانگشت ماشه ایخسته نباشی بابامیدان های مغناطیسی قابل احساس گذر سریعتر زماننقش درختان در تکاملذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعاتی عمومی در مورد مسفری به آغاز کیهانهمیشه چشمی مراقب و نگهبابزرگترین درد از درون است واسطه ها د رمسیر ایجاد مغعادت کردن به نعمتتاثیر کپسول نوروهرب بر سپیشرفت های جدید علوم اعصقلب را نشکنجهش تمدنی عجیب و شگفت انسانسان عامل توقف رشد مغزدو سوی واقعیتماپروتیلینادغام میان گونه های مختلنقطه بی بازگشترویا و کابوسبه بالا بر ستارگان نگاه کسندرم سردرد به دلیل افت فهوش مصنوعی می تواند بر احتفاوت های زبانی سرمنشا تیکی از علل محدودیت مغز امپیامهای کاربرانتاثیر گیاهخواری بر رشد و آملودیپین داروی ضد فشار لوب فرونتال یا پیشانی مغحفره در مغزای آنکه نامش درمان و یادشدانشمندان نورون مصنوعی سمخچه ابزاري که وظیفه آن فارتباط غیرکلامی بین انسانوار مغز مشاهده ی غیر مستروش های صرفه جویی در ایجابیماری آلزایمر، استیل کوسیستم تعادلی بدنهوش مصنوعی از عروسک بازی تمدن قدیمی ای در جنوب ایرکلوزاپین داروی ضد جنونتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا همه جنایت ها نتیجه بیملاحظه های اخلاقی دربارهحوادث روزگار از جمله ویرایا تکامل هدفمند استداروی جدید ALSمرگ انتقال است یا نابود شاز واقعیت امروز تا حقیقتچیزی منتظر شناخته شدنبیوگرافیسختی ها رفتنی استهوش مصنوعی در کامپیوترهاتو افق رویداد جهان هستیکووید نوزده و خطر بیماری تاثیر عصاره تغلیظ شده گیحس و ادراک قسمت 75آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار هوش در حال ارتقا ازدر محل کار ارزش خودت را بمشاهده گر جدای از شیء مشاراز تغییراز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه حافظه را قویتر کنیبازخورد یا فیدبکشناخت درون، شناخت بیرون؛تومورها و التهاب مغزی عاهیچ کاری نکردن به معنی چیکایروپاکتیک چیستترکیب حیوان و انسانحس و ادراک قسمت پنجاه و دآب زندگی است قسمت دوممنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندرمان های جدید در بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تمغز چون ابزار هوش است دلیزمان واقعیت است یا توهمناتوانی از درمان برخی ویبحثی درباره احساساتی غیرشبیه سازی میلیون ها جهان توسعه برخی شغل ها با هوش کشف مکانیسمی پیچیده در بتصور از زمان و مکانآغاز فصل سرما و دوباره تکحس و ادراک قسمت شصت و دومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ چالشهای پیش رودرک فرد دیگر و رفتارهای ااز تکینگی تا مغز، از مغز مغز از بسیاری حقایق می گرزیرفون داروی ضد ام اسچرا ویروس کرونای دلتا وابرای تمدن سازی، باید در بویتامین کا در سبزیجاتضررهای مصرف شکر و قند بر تکامل ابزار هوش ، راه پر گیرنده باید سازگار با پیجنبه های موجی واقعیتالگوی بنیادین و هوشیاریخواب سالم عامل سلامتی و یمنشاء کوانتومی هوشیاری اابزارهای دفاعی و بقای مونقش نظریه تکامل در شناسادرختان اشعار زمیناستیفن هاوکینگ در مورد هزبان جانسوزنشانه های گذشته در کیهان برخی درمان های Spinal Muscular Atواکنش به حس جدیدعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتا 20 سال آینده مغز شما به پوست ساعتی مستقل از مغز دفرگشت و تکامل تصادفی محض جهان کاملی در اطراف ما پرانگشت نگاری مغز نشان میدخطا در محاسبات چیزی کاملمیدان بنیادین اطلاعاتاحساسات کاذبنقش ذهن و شناخت در حوادث ذرات کوانتومی زیر اتمی قاطلاعاتی عمومی در مورد مسقوط درون جاذبه ای خاص، چهمیشه اطمینان تو بر خدا ببسیاری از بیماری های جدیوبینار اساتید نورولوژی دعارضه جدید ویروس کرونا ستاثیر کپسول نوروهرب بر سپیشرفت در عقل است یا ظواهقیچی ژنتیکیجهشهای مفید و ذکاوتی که دانسانیت در هم تنیده و متصدولت یا گروهکماجرای جهل مقدسادغام دو حیطه علوم مغز و نمیتوان با بیرون انداختنرویا و خبر از آیندهبه بالاتر از ماده بیندیشسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی و کشف زبان هایتفاوت ایستایی و تکاپویافته های نوین علوم پرده سایتهای دیگرتاثیر انتخاب از طرف محیط آموزش نوین زبانلوتیراستامحقیقت قربانی نزاع بین بی ایمپلانت مغزی کمک میکند دانشمندان یک فرضیه رادیکمدل همه جانبه نگر ژنرالیارتروز یا خوردگی و التهانوار مغز در فراموشی هاروش هایی برای جلوگیری از بیماری الزایمرسیستم دفاعی بدن علیه مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی تمدن پیشرفته ی پیشینیانکلام و زبان، گنجینه ای بستاثیر درجه حرارت بر عملکآیا هوش مصنوعی می تواند نملاحظات بیهوشی قبل از جرحکمت الهی در پس همه چیزایجاد احساساتداروی جدید s3 در درمان ام مرگ تصادفیاز کجا آمده ام و به کجا میچیزی خارج از مغزهای ما نیبیوگرافیسرنوشتهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتو انسانی و انسان، شایستکودک هشت ساله لازم است آدتو با همه چیز در پیوندیکودک ایرانی که هوش او از تاریک ترین بخش شبحس و ادراک قسمت چهلآیا تکامل و تغییرات ژنتیمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین هماندر چه مرحله ای از خواب ، رمشاهده آینده از روی مشاهراست دستی و چپ دستیاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه محدود و تک جانبه، مشبازسازي مغز و نخاع چالشی شناسایی تاریخچه ی تکاملیتومورهای ستون فقراتهیچ کس مانند تو نگاه نمیککار با یگانگی و یکپارچگیترازودونحس و ادراک قسمت پنجاه و سآب زندگی است قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندرمان های رایج ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تمغز چگونه صداها را فیلتر زمان پلانکناتوانی در شناسایی چهره بخش فراموش شده ی حافظهشبیه سازی سیستم های کوانتوصیه های سازمان بهداشت کشف ارتباط جدیدی از ارتبتصادف یا قوانین ناشناختهآغاز مبهم آفرینشحس و ادراک قسمت شصت و ششمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگ و فعال یا مغز کودرک نیازمند شناخت خویش ااز تکامل تا مغز از مغز تا مغز به تنهایی برای فرهنگ زیرک ترین مردمچرا پس از بیدار شدن از خوبرای خودآگاه بودن تو بایویتامین بی 12 در درمان دردضررهای شکر بر سلامت مغزتکامل جریان همیشگی خلقتگالکانزوماب، دارویی جدیجنسیت و تفاوت های بیناییالگوبرداری از طبیعتخواب عامل دسته بندی و حفطمهندسی ژنتیک در حال تلاش ابعاد و نیازهای تکاملینقش هورمون های تیروئید ددرد باسن و پا به دلیل کاهاستیفن هاوکینگ در تفسیر زبان ریشه هایی شناختی اسنشانه های پروردگار در جهبرخی روش های تربیتی کودکواکسن های شرکت فایزر آمرعلم به ما کمک میکند تا موتا بحر یفعل ما یشاپوشاندن خود از نورفراموش کارها باهوش تر هسجهان پیوستهانتقال ماده و انرژیخطا در محاسبات چیزی کاملمیدازولام در درمان تشنج اخلاق و علوم اعصابنقش روی و منیزیم در سلامترفتار مانند بردهاعتماد به خودسلول های بنیادی منابع و اهمیشه راهی هستبسیاری از بیماری های جدیوجود قبل از ناظر هوشمندعدم توقف تکامل در یک انداتاثیر کتامین در درمان پاپیشرفت ذهن در خلاقیت استقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصجهشهای مفید و ذکاوتی که دانسان، گونه ای پر از تضاددوچرخه سواری ورزشی سبک و ماده ی تاریکارتقا و تکامل سنت آفرینش نمیتوان بر سیاه سیاه نوشرویا بخشی حقیقی از زندگی به خودت مغرور نشوسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتفاوت ارباب و رهبر حقیقییاد بگیر فراموش کنیتاثیر احتمالی عصاره تغلیآمارهای ارائه شده در سطح لوزالمعده(پانکراس)مصنوعحقیقت آنطور نیست که به نظایمپلانت نخاعی میتواند ددانشمندان ژنی از مغز انسمدل هولوگرافیک ژنرالیزهارزش حقیقی زبان قسمت اولنوار مغز در تشخیص بیماری روش هایی ساده برای کاهش ابیماری ای شبیه آلزایمر و سکوت و نیستیهوش مصنوعی از عروسک بازی تمدن بشری و مغز اخلاقیکلرال هیدرات برای خوابانتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا هوش مصنوعی زندگی بشرممانتین یا آلزیکسا یا ابحافظه میتواند بزرگترین دایرادهای موجود در خلقت بداروی جدید میاستنی گراویمرگی وجود نداردریشه های مشترک حیاتاز آغاز خلقت تا نگاه انساچیزی شبیه نور تو نیستبیان ژن های اسکیزوفرنی دسریعترین کامپیوتر موجودهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتو با باورهایت کنترل میشکودکان میتوانند ناقل بی تاریکی من و تو و گرد و غباحس و ادراک قسمت چهل و هفتآیا جنین انسان، هوشمندی منابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی مرزها و بی ممطالبه ی حق خودرجزخوانی هایی که امروز باز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه انسان محدود به ادرابحتی علمی درباره تمایل بشناسایی سلول های ایمنی اتوهم فضای خالیهیچ کس حقیقت را درون مغز کاربرد روباتهای ريزنانوتراشه ی بیولوژِیکحس و ادراک قسمت پنجاه و شآب، زندگی است(قسمت پنجم)منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندرمان های علامتی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تمغز ناتوان از توجیه پیدازمان به چه دلیل ایجاد میشنادیدنی ها واقعی هستندبخش های تنظیمی ژنومهزینه سنگین انسان در ازاشبکه های مصنوعی مغز به درتوصیه های غیر دارویی در سکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتظاهر خوابیده ی مادهإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَحس و ادراک سی و هفتممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از مغز بزرگترین مصرف کننده درک و احساساز تکامل تا مغز، از مغز تمغز برای فراموشی بیشتر کزیست شناسی کل در جزء فراکچرا ارتعاش بسیار مهم استبرای زندگی سالم، یافتن تویتامین بی هفدهطلای سیاهتکامل داروینی هنوز در حاگام کوچک ولی تاثیرگذارجنسیت و تفاوت های بیناییالتهاب شریان تمپورالخودآگاهی و هوشیاريمهربانی، شرط موفقیتابعاد اضافه ی کیهاننقش هورمون زنانه استروژندردی که سالهاست درمان نشاستخوان های کشف شده، ممکزبان شناسی مدرن در سطح سلنظام مثبت زندگیبرخی سلولهای عصبی در تلاواکسن کووید 19 چیزهایی که علم در حال توسعهتابوهای ذهنیپیموزایدفراموشی همیشه هم بد نیستجهان پیوستهاندوه دردی را دوا نمیکندخطای ادراک کارمامکانیک کوانتومی بی معنی اخلاق پایه تکامل و فرهنگنقش روزه داری در سالم و جرفتار اجتماعی انسان، حاصاعتماد به خودسلول های بدن تو پیر نیستنهمیشه عسل با موم بخوریمبشکه ای که ته نداره پر نموراپامیل در بارداریعدم درکتاثیر گیاه خواری بر رشد وپیشرفتی مستقل از ابزار هقانون مندی نقشه ژنتیکی مجواب دانشمند سوال کننده انعطاف پذیری مکانیسمی علدورترین نقطه ی قابل مشاهماده ی خالیارتوکين تراپی روشی جديد چند نرمش مفید برای کمردررویا تخیل یا واقعیتبه دنبال رستگاری باشسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتفاوتهای جنسیتی راهی برایادگیری مهارت های جدید دتاثیر ترکیبات استاتین (سآن چیزی که ما جریان زمان لیس دگرامفتامین یا ویاسحقیقت افرادایمان به رویادانشمندان پاسخ کوانتومی مدل هولوگرافیک تعمیم یافارزش حقیقی زبان قسمت دومنوار مغزی روشی مهم در تشخروش جدید تولید برقبیماری ای شبیه ام اس مولتسکته مغزیهوش مصنوعی از عروسک بازی تمدنی قدیمی در شمال خلیج کمردردتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا هوش ارثی دریافتی از پمن کسی در ناکسی دریافتم حافظه و اطلاعات در کجاست اکسی توسین و تکامل پیش اداروی جدید برای ای ال اسمراحل ارتقای پله پله کیهرژیم های غذایی و نقش مهم از انفجار بزرگ تا انفجار نکاتی در مورد تشنجبیان حقیقتسرگیجه از شایعترین اختلاهوش مصنوعی درمانگر کامپیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحتو باید نیکان را به دست بکودکان خود را مشابه خود تتاریکی و نورحس و ادراک قسمت چهل و هشتآیا جهان ذهن و افکار ما ممنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومیمطالبی در مورد تشنجرحم مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از بیرون مجموعهبحث درباره پیدایش و منشا شواهدی از نوع جدیدی از حاتوهم فضای خالی یا توهم فضهیچگاه از فشار و شکست نترکاربرد روباتهای ريز، در تربیت کودکان وظیفه ای مهحس و ادراک قسمت بیست و چهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندرمان ژنتیکی برای نوآوریاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز و اخلاقزمان شگفت انگیزنادانی در قرن بیست و یکم،بخش بزرگی حس و ادراک ما اهزاران سال چشم های بینا وشباهت مغز و کیهانتوصیه هایی در مصرف ماهیکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتظاهری از ماده است که بیدافت فشار خون ناگهانی در وحس و ادراک- قسمت پنجاه و منبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از مغز حریص برای خون، کلید تدرک کنیم ما همه یکی هستیماز تکامل تا مغز، از مغز تمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟زیست، مرز افق رویداد هستچرا بیماری های تخریبی مغبرخی ملاحظات در تشنج های ویتامین دی گنجینه ای بزرطوفان فقر و گرسنگی و بی ستکامل داروینی هنوز در حاگامی در درمان بیماریهای فلج نخاعی با الکترودهای جهل مقدسامیوتروفیک لترال اسکلروخودآگاهی و هوشیاريمولتیپل اسکلروز در زنان ابعاد بالاترنقش ویتامین K در ترمیم اسدست آسماناستروژن مانند سپر زنان دزبان شناسی نوین نیازمند نظریه ی تکامل در درمان بیبرخی سيناپسها طی تکامل و واکسن کرونا و گشودن پنجرعلم راهی برای اندیشیدن اتاثیر فکر بر سلامتپیموزایدفرایند پیچیده ی خونرسانیجهان پر از چیزهای اسرار آاندوهگین نباش اگر درب یا خطای حسمکانیزمهای دفاعی در براباختلال خواب فرد را مستعد نقش رژیم غذایی بر رشد و ارقیبی قدرتمند در برابر ماعداد بینهایت در دنیای مسلول عصبی شاهکار انطباق همجوشی هسته ای، انرژِی ببشریت از یک پدر و مادر نیورزش هوازی مرتب خیلی به قعسل طبیعی موثر در کنترل بتاثیر گیاه خواری بر رشد وپاسخ گیاهان در زمان خوردقانون گذاری و تکاملجوسازی مدرناهرام مصر از شگفتی های جهديدن با چشم بسته در خواب ماده ای ضد التهابیارتباط میکروب روده و پارچند جهانیرویا حقی از طرف خدابه زودی شبکه مغزی به جای سوخت هیدروژنی پاکهوش مصنوعی الفاگوتقلید مرحله ای نسبتا پیشیادآوری خواب و رویاتاثیر حرکات چشم بر امواج آنچه واقعیت تصور میکنیم لا اکراه فی الدینحقیقت اشیااین پیوند نه با مغز بلکه دانشمندان اولین سلول مصنمدل های ریز مغز مینی برینارزش حقیقی زبان قسمت سومنوار عصب و عضلهروش صحبت کردن در حال تکامبیماری اسپینال ماسکولار سانسور از روی قصد بسیاری هوش مصنوعی از عروسک بازی تمرکز و مدیتیشنکمردرد ناشی از تنگی کاناتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا هوش سریعی که بدون احسمنابع انرژي پاک سرچشمه ححافظه و اطلاعات در کجاست اگر فقط مردم میفهمیدند کداروی جدید برای دیابتمرز مرگ و زندگی کجاسترژیم های غذایی و نقش مهم از بحث های کنونی در ویروسچگونه مولکول های دی ان ایبیست تمرین ساده برای جلوسرگردانیسربازان ما محققا غلبه می هوش مصنوعی ساخته هوش طبیتو تغییر و تحولیکودکان را برای راه آماده تاریکی خواهد ترسیدحس و ادراک قسمت چهل و دومآیا جهش های ژنتیکی، ویرومنابع بی نهایت انرژی در دابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومی و پمطالعه ای بیان میکند اهدرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهراز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از دور و نگاه از نزدبحثي درباره هوش و تفاوتهشواهدی از دنیسوان(شبه نئتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)هیپرپاراتیروئیدیسمکتاب گران و پرهزینه شد ولترجمه ای ابتدایی از اسراحس و ادراک قسمت بیست و یکمنبع هوشیاری کجاست قسمت53ابزار بقا از نخستین هماندرمان پوکی استخواناز تکینگی تا مغز از مغز تمغز و سیر تکامل ان دلیلی زندگی هوشمند در خارج از زنازوکلسینبخش بزرگتر کیهان ناشناختهستي مادي ای که ما کوچکترشباهت مغز با کیهان مادیتوضیحی ساده در مورد هوش مکشتن عقیده ممکن نیستتعداد کلی ذهن ها در جهان افت هوشیاری به دنبال کاهحس و ادراک- قسمت بیست و پمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از مغز در تنهایی آسیب میبیندرک احساسات و تفکرات دیگاز تکامل تا مغز، از مغز تزاوسکا درمان گوشرچرا حیوانات سخن نمی گوینبرخی مرزهای اخلاق و علوم ویروس مصنوعیطوفان زیباییتکامل داروینی هنوز در حاگامی در درمان بیماریهای فلج بل، فلجی ترسناک که آنجهان فراکتالامید نیکو داشته باش تا آنخودروهای هیدروژنیمواد کوانتومی جدید، ممکناتفاق و تصادفنقش ژنتیک در درمان اختلادستورالعمل مرکز کنترل بیاسرار آفرینش در موجزبان، نشان دهنده ی سخنگو نظریه ی تکامل در درمان بیبرداشت مغز ما از گذر زمانواکسن کرونا از حقیقت تاتعلم ساختن برج های چرخانتاثیر مشاهده بر واقعیت بپیچیدگی های مغزمگسفرایند تکامل و دشواری هاجهان پر از چیزهای جادویی اندام حسی، درک از بخش هایخطر آلودگی هواما انسانها چه اندازه نزداختلال در شناسایی حروف و نقش رژیم غذایی در رشد و ارموزی از نخستین تمدن بشربقای حقیقی در دور ماندن اسلولهای ایمنی القا کنندههمراهی نوعی سردرد میگرنیبعد از کروناورزش هوازی ، بهترین تمریعشق درونی به یگانگی خلقتتاثیر گیاه خواری بر رشد وپختگی پس از چهل سالگي به قانون جنگلجامعه ی آسمانیاولین مورد PML به دنبال تکدی متیل فومارات(زادیوا)(ماده، چیزی بیش از یک خلا ارتباط ماده و انرژیچند روش ساده برای موفقیترویاها از مغز است یا ناخوبه زیر پای خود نگاه نکن بسودمندی موجودات ابزی بر هوش مصنوعی از عروسک های بتقلید از روی طبیعتژن همه چیز نیستتاثیر دوپامین و سروتونینآنچه حس می کنیم، نتیجه ی لایو دوم دکتر سید سلمان فحقیقت تنها چیزی است که شااین اندوه چیستدانشمندان تغییر میدان مغمدیون خود ناموجودارزش خود را چگونه میشناسنوبت کودکانروشهای نو در درمان دیسک ببیماری اضطراب عمومیسانسور بر بسیاری از حقایهوش مصنوعی از عروسک بازی تمساح حد واسط میان مغز کوکمردرد و علل آنتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا هشیاری کوانتومی وجودمنابع انرژی از نفت و گاز حافظه و اطلاعات در کجاستاگر میدانی مصیبت بزرگتر داروی جدید ضد میگرنمرز بین انسان و حیوان کجارژیم ضد التهابیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکچگونه میتوان با قانون جنبیش از نیمی از موارد انتقبیشتر کمردردها نیازی به سردرد میگرن در کودکانهوش احساسیتو جهانی هستی که خودش را کوری گذرای ناشی از موبایتاریخ همه چیز را ثبت کردهحس و ادراک قسمت چهل و سومآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمنابع جدید انرژیابزار بقا از نخستین هماندر هم تنیدگی کوانتومی و دمعماری، هندسه ی قابل مشارساناها و ابر رساناها و عاز تکینگی تا مغز از مغز تنگاه از درون مجموعه با نگبحثی جالب درباره محدودیتشکل های متفاوت پروتئین هتوهم چیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالکتاب زیست شناسی باورترس و آرمان هاآثار باستانی تمدن های قدحس و ادراک قسمت بیست و دومنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمابزار بقا از نخستین هماندرمان ام اس(مولتیپل اسکلاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز کوانتومیزندگی بی دودنبرو و انرژی مداومبخش دیگری در وجود انسان ههستی ما پس از شروعی چگال شباهت کیهان و مغزتیوتیکسن داروی ضد جنونگل زندگیتعذیه ی ذهنافتخار انسانحس و ادراک- قسمت شصت و چهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از مغز را از روی امواج بشناسدرک تصویر و زبان های مخلتاز روده تا مغززبان مشترک ژنتیکی موجوداچرا حجم مغز گونه انسان دربرخی نکات از گاید لاین پرویرایش DNA جنین انسان، برطولانی ترین شبتکامل داروینی هنوز در حاگاهی لازم است برای فهم و فلج خوابجهان قابل مشاهده بخش کوچامید نجاتخورشید مصنوعیموجود بی مغزی که می توانداتوبان اطلاعات و پلِ بیننقش گرمایش آب و هوا در همدغدغه نتیجه ی نادانی استاسرار بازسازی اندام هازبان، وسیله شناسایی محیطنظریه ی ریسمانبررسي علل احتمالي تغيير واکسن کرونا ساخته شده توعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه ناظر هوشیار بپیچیدگی های مغزی در درک زفرایند حذف برخی اجزای مغجهان دارای برنامهانرژی بی پایان در درون هرخطرات هوش مصنوعیما انسانها چه اندازه نزداختلال در شناسایی حروف و نقش زنجبیل در جلوگیری از رمز و رازهای ارتباط غیر کبلندی در ذهن ما درک بلندیسلولهای بنیادی مصنوعی درهندسه ی پایه ایبعد از کروناورزش و میگرنعصب حقوق نورولووتاثیر گیاه خواری بر رشد وپروژه ی ژنوم انسانیقانون جنگلجاودانگی مصنوعیاولین مورد پیوند سر در اندین، اجباری نیستماشین دانشارتباط متقابل با همه ی حیچندین ماده غذایی که ماننرویاهای پر رمز و حیرتی دربوزون هیگز چیستسیلی محکم محیط زیست بر انهوش مصنوعی از عروسک های بتقویت استخوان در گرو تغذژن همه چیز نیستتاثیر دپاکین بر بیماری مآنها نمیخواهند دیگران رالبخند بزن شاید صبح فردا زحقیقت خواب و رویااین ایده که ذرات سیاهچالدانشمندان روش هاي جدیدی مدیریت اینترنت بر جنگاز فرد ایستا و متعصب بگذرنور درونروشهای شناسایی قدرت شنوابیماری بیش فعالیسایه را اصالت دادن، جز فرهوش مصنوعی از عروسک بازی تنفس هوازی و میتوکندریکمردرد با پوشیدن کفش مناتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا واکنش های یاد گرفته ومنابع انرژی از نفت و گاز حباب های کیهانی تو در تواگر نیروی مغناطیس نباشد داروی جدید ضد الزایمرمرز جدید جستجو و اکتشاف، رژیم غذایی حاوی تخم مرغ واز تلسکوپ گالیله تا تلسکچگونه مغز پیش انسان یا همبا هوش مصنوعی خودکار روبسردرد و علتهای آنهوش احساسیتو دی ان ای خاص ميتوکندريکی غایب شدی تا نیازمند دلتازه های اسکیزوفرنی(جنوحس و ادراک قسمت نهمآیا خداباوری محصول تکاملمناطق خاصی از مغز در جستجابزار بقا از نخستین هماندر هر سوراخی سر نکنمعنی روزهرشته نوروایمونولوژی و نقنگاه حقیقی نگاه به درون ابحثی در مورد نقش ویتامين شکل پنجم مادهتوهم وجودهاوکينگ پیش از مرگش رسالکتاب طبیعت در قالب هندسهتسلیم شدن از نورون شروع مآرامش و دانشحس و ادراک قسمت بیست و سومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندرمان تومورهای مغزی با ااز تکینگی تا مغز از مغز تمغز آیندگان چگونه است ؟زندگی در جمع مواردی را برنتایج نادانی و جهلبخشیدن دیگران یعنی آرامشو هر کس تقوای خدا پیشه کنشباهت زیاد بین سلول هاي عتیک و اختلال حرکتیگلوله ی ساچمه ایتغییر الگوی رشد مغزی با زافراد آغاز حرکت خودشان رحساسیت روانی متفاوتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از مغز زنان جوانتر از مغز مردرک حقیقت نردبان و مسیری از سایه بگذرزبان چهار حرفی حیات زمینچرا خشونت و تعصببرخی نرمش ها برای زانوواقعیت فیزیکی، تابعی از طی یکصد هزار سال اخیر هرچتکامل زبانگاهی مغز بزرگ چالش استفلج خواب چیستجهان موازی و حجاب هاامید درمان کرونا با همانخوش قلبی و مهربانیموجودات مقهور ژنها هستنداتوسوکسیمایدنقش پیش زمینه ها و اراده ذهن ما از در هم شکستن منباصل بازخوردسفر فقط مادی نیستنظریه تکامل در درمان بیمبررسی و اپروچ جدید بر بیمواکسن ایرانی کرونا تولیدعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر نگاه و مشاهده ناظر پیوند قلب خوک، به فرد دچافراتر از دیوارهای باورجهان در حال نوسان و چرخشانرژی تاریکدفاع در برابر تغییر ساختما اکنون میدانیم فضا خالاختلالات مخچهنقش زبان در سلطه و قدرت ارمز پیشرفت تواضع است نه طبلوغ چیستسلام تا روشناییهندسه ی رایج کیهانبعد از کرونا دلخوشی بیهوورزش بهترین درمان بیش فععضلانی که طی سخن گفتن چقدتاثیر گیاه خواری بر رشد وپروژه ی ژنوم انسانیقانونمندی و محدودیت عالمجایی خالی نیستاولین هیبرید بین انسان و دید تو همیشه محدود به مقدمبانی ذهنی سیاه و سفیدارتباط چاقی و کاهش قدرت بنه به اعدامرویای شفافبوزون هیگز جهان را از متلسیگار عامل افزایش مرگ ومهوش مصنوعی از عروسک بازی تقویت حافظه یا هوش مصنوعژن هوش و ساختارهای حیاتی تاثیر داروهای ضد التهاب آنان که در قله اند هرگز خلحظات خوش با کودکانحقیقت در علم، هرگز نهایی اینکه به خاطرخودت زندگی دانشمندان روشی برای تبدیمدارک ژنتیکی چگونه انساناز مخالفت بشنونورون هاي مصنوعی می توانروشی برای بهبود هوش عاطفبیماری تی تی پیساخت شبکه عصبی مصنوعی با هوش مصنوعی از عروسک تا کمتنفس هوازی و میتوکندریکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا یک، وجود داردمنابع انرژی از نفت و گاز حد و مرزها توهم ذهن ماستاگر نعمت فراموشی نبود بسداروی سل سپتمزایای شکلات تلخ برای سلرژیم غذایی ضد التهابیاز تکنیکی تا مغز از مغز تچگونه هموساپينس بر زمین از تکینگی تا مغز و از مغز چگونه هوشیاری خود را توسبا تعمق در اسرار ابدیت و سردرد تنشنهوش در طبیعتتو در میانه ی جهان نیستی کیهان خود را طراحی میکندتازه های بیماری پارکینسوحس و ادراک قسمت چهارمآیا دلفین ها می تواند از منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندر یک فراکتال هر نقطه مرکمعادله ها فقط بخش خسته کنرشد مغز فرایندی پیچیده انگاه دوبارهبحثی در مورد نقش کلسیم و شگفت انگیز بودن کیهانتوهم بی خداییهدف یکسان، در مسیرهای متکتاب، سفری به تاریختشنج چیستآرامش و سکونحس و ادراک قسمت بیستممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندرمان تشنجاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز انسان ایا طبیعتا تمازندگی در سیاهچالهنجات در راستگوییبخشش، عقلانی یا غیر عاقلوفور و فراوانیشباهت زیاد بین سلول هاي عتکنولوژی جدید که سلول هاگلوئونتغییر زودتر اتصالات مغزیافراد بی دلیل دوستدار تو خفاش با شیوع همه گیری جدیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از مغزهای کوچک بی احساسدرک دیگراناز علم جز اندکی به شما دازبان نیاز تکاملی استچرا در مغز انسان، فرورفتبرخی نرمش های گردنواقعیت چند سویهطبیعت موجی جهانتکامل زبانگذر زمان کاملا وابسته به فلج دوطرفه عصب 6 چشمجهان ما میتواند به اندازامیدوار باش حتی اگر همه چخوشبختی دور از رنج های مموسیقی نواثر مضر مصرف طولانی مدت رنقش آتش در رسیدن انسان بهذهن چند جانبه نیازمند نگاصل علت و تاثیرسفر نامه سفر به بم و جنوب نظریه تکامل در درمان بیمبررسی ژنها در تشخیص بیماواکسن اسپایکوژنعلت خواب آلودگی بعد از خوتاثیر نگاه انسان بر رفتاپیوند مغز و سر و چالشهای فرد حساس از نظر عاطفی و بجهان ریز و درشتانرژی تاریک که ما نمی تودقیق ترین تصاویر از مغز اما از اینجا نخواهیم رفتاختلالات حرکتی در انساننقش زبان در سلطه و قدرت ارمز بقای جهش ژنتیکیبلعیدن ستاره توسط سیاهچاسلسله مباحث هوش مصنوعیهندسه بنیادینبعد از کرونا دلخوشی بیهوورزش در کمر دردغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وپروانه ی آسمانیقارچ بی مغز در خدمت موجودجاذبهاولین تصویر در تاریخ از سدیدن خدا در همه چیزمباحث مهم حس و ادراکارتباط هوش ساختار مغز و ژنه جنگ و نه خونریزیروان سالمبی نهایت در میان مرزهاسیاهچاله های فضایی منابعهوش مصنوعی از عروسک بازی تقویت سیستم ایمنیژن یا نقشه توسعه مغز و نقتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آنزیم تولید انرژی در سلولرزش ناشی از اسیب به عصبحقیقت راستین انسان علم باینکه خانواده ات سالم بادائما بخوانمروری بر تشنج و درمان هایاز نخستین همانند سازها تنورون های ردیاب حافظهروشی جدید در درمان قطع نخبیماری دویکساخت شبکه عصبی با الفبای هوش مصنوعی از عروسک تا کمتنفس بدون اکسیژنکنگره بین المللی سردرد دتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا کیهان می تواند یک شبیمنابع انرژی از نفت و گاز حریص نباشاگر نعمت فراموشی نبود بسداروی ضد چاقیمسیر دشوار تکامل و ارتقارژیم غذایی ضد دردمسئول صیانت از عقیده کیسراه فراری نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه واکسن کرونا را توزباهوش ترین و با کیفیت تریسردرد سکه ایهوش عاطفی بیشتر در زنانتوقف؛ شکستکیهانِ هوشیارِ در حال یاتبدیل تراکت صوتی مصنوعی حس و ادراک قسمت نوزدهمآیا دلفین ها میتوانند بامنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندر کمتر از چند ماه سوش جداز تکینگی تا مغز از مغز تمعجزه ی علمرشد مغز علت تمایل انسان بنگاهی بر قدرت بینایی درابحثی در مورد حقیقت فضا و شگفت زده و حیران باشتوهم تنهاییهدف از تکامل مغزکتابخانهتشنج و حرکات شبه تشنجی قاآرامش(سکوت) stillness و تکاپوحس و ادراک قسمت دهممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز انسان برای ایجاد تمدزندگی زمینی امروز بیش از نخاع ما تا پایین ستون فقربدون پیر فلکوقت نهيب هاي غير علمي گذششجاعت و ترستکنولوژی جدید که سلول هاگمان میکنی جرمی کوچکی در تغییر عمودی سر انسان از پافزایش قدرت ادراکات و حسخلا، حقیقی نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از مغزتان را در جوانی سیم کشدرک درست از خود و هوشیاریازدواج های بین گونه ای، رزبان و کلمه حتی برای کسانچرا ذرات بنیادی معمولاً برخی یونها و مولکول های مواقعیت چیستطبیعت بر اساس هماهنگیتکامل زبان انسان از پیشیگذشته را دفن کنفناوری هوش مصنوعی نحوه خجهان مادی، تجلی فضا در ذهامیدی به این سوی قبر نیستخانه ی تاریکموسیقی هنر مایع استاثرات فشار روحی شدیدنقش انتخاب از طرف محیط، نذهن هوشیار در پس ماده ی ماصل عدم قطعیت از کوانتوم سفر به مریخ در 39 روزنظریه تکامل در درمان بیمبررسی بیماری التهابی رودواکسن اسپایکوژن ضد کروناعماد الدین نسیمی قربانی تاثیر نگاه انسان بر رفتاپیوند اندام از حیوانات بفرضیه ای جدید توضیح میدهجهان شگفت انگیزانرژی خلا ممکن استدل به دریا بزنما اشیا را آنطور که هستنداختلالات صحبت کردن در اننقش سجده بر عملکرد مغزرمز جهانبه قفس های سیاهت ننازسلطان جنگل یا صاحب ملکوتهندسه در پایه ی همه ی واکتفکر قبل از کاروزن حقیقی معرفت و شناختغم بی پایانتاثیر گیاه خواری بر رشد وپرواز از نیویورک تا لوس آقبل از آغازجاذبه و نقش آن در شکلگیریاولین دروغدژا وو یا اشنا پنداریمجموعه های پر سلولی بدن مارتباط پیوسته ی جهانچه زیاد است بر من که در ایروبات های ریز در درمان بیبی شرمیسیاهچاله ها، دارای پرتو هوش مصنوعی از عروسک بازی تلقین اطلاعات و حافظهژنها نقشه ایجاد ابزار هوتاثیر درجه حرارت بر عملکآیندهلرزش عضله یا فاسیکولاسیوحقیقت غیر فیزیکیاینترنت بدون فیلتر ماهواداروهای مصرفی در ام اسمرکز هوشیاری، روح یا بدن از نخستین همانند سازها تنوروپلاستیسیتی چیستروشی جدید در درمان نابینبیماری دیستروفی میوتونیساختن آیندههوش مصنوعی از عروسک تا کمتنها مانع در زندگی موارد کنگره بین المللی سردرد دتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا گذشته، امروز وآینده منابع انرژی از نفت و گاز حرکت چرخشی و دائمی کیهاناگر با مطالعه فیزیک کوانداروی ضد چاقیمسئولیت جدیدراه های جدید برای قضاوت راز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه آن شکری که می خوریمباور و کیهان شناسیسردرد عروقی میگرنهوش عاطفی در زنان بیشتر اکیست هیداتید مغزتبدیل سلولهای محافط به سحس و ادراک قسمت هفتمآیا دست مصنوعی به زودی قامنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندر آسمان هدیه های نادیدناز تکینگی تا مغز از مغز تمعجزه ی علم در کنترل کرونرشد در سختی استنگاهی بر توانایی اجزاي ببحثی در مورد عملکرد لوب فشگفتی های زنبور عسلتوهم جدایی و توهم علمهدف از خلقت رسیدن به ابزاکجای مغز مسئول پردازش تجتشنج عدم توازن بین نورون آزمون تجربی، راهی برای رحس و ادراک قسمت دوازدهممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید میگرن با انتی از تکینگی تا مغز- از مغز مغز انسان برای شادمانی طزندگی زودگذرنخستین تصویر از سیاهچالهبرنامه و ساختار پیچیده موقتی فهمیدی خطا کردی برگشرکت نورالینک ویدیویی ازتکینگیگنجینه ای به نام ویتامین تغییرات منطقه بویایی مغزافزایش مرگ و میر سندرم کوخلا، خالی نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از مغزتان را در جوانی سیمکشدرک عمیق در حیواناتاساس انسان اندیشه و باور زبان و بیان نتیجه ساختماچراروياها را به یاد نمی آبرخی اثرات مضر ویتامین دواقعیت چیستطعمه ی شبکه های ارتباط اجتکامل ساختار رگهای مغزی گربه شرودینگر و تاثیر مشفیلمی بسیار جالب از تغییجهان مرئی و نامرئیامیدی تازه در درمان سرطاخانواده پایدارمیهمانهای ناخوانده عامل اثرات مفید قهوهنقش اتصالات بین سلولهای ذهن تو همیشه به چیزی اعتقاصول انجام برخی نرمش ها دسفر تجهیزات ناسا به مریخ هفت چیز که عملکرد مغز تو بررسی سیستم تعادلی بدن اواکسن دیگر کرونا ساخته شعوامل موثر در پیدایش زباتاثیر ویتامین دی بر بیماپیوند سر آیا ممکن استفشار و قدرتجهانی که نه با یک رخداد و انسان قدیم در شبه جزیره عدلایلی که نشان میدهد ما بما به جهان های متفاوت خوداختلالات عضلانی ژنتیکنقش غذاها و موجودات دريارمز جهان خاصیت فراکتالبه مغز خزندگان خودت اجازسم زنبور ، کلیدی برای وارهندسه زبانِ زمان استتفکر خلا ق در برابر توهم وزوز گوشغیرقابل دیدن کردن مادهتاثیر گیاه خواری بر رشد وپروتز عصبی برای تکلمقبل از انفجار بزرگجدایی خطای حسی استاولین سلول مصنوعیدژاوو یا آشناپنداریمحل درک احساسات روحانیارتباط انسانی، محدود به نه عدم مطلق بلکه عدم با قروبات کیانبی عدالتی در توزیع واکسن سیاهچاله و تکینگی ابتدایهوش مصنوعی از عروسک بازی تلاش ها برای کشف منابع جدژنها ، مغز و ارادهتاثیر درجه حرارت بر عملکآینده ی انسان در فراتر ازلزوم سازگاری قانون مجازاحقیقت غیر قابل شناختایندرالداروهای ام اسمرکز حافظه کجاستاز نخستین همانند سازها تنوروز یا روز پایانیروشی جدید در درمان سکته مبیماری ضعف عضلات نزدیک بساختار فراکتال وجود و ذههوش مصنوعی از عروسک تا کمتنها در برابر جهانکنترل همجوشی هسته ای با هتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا پیدایش مغز از روی تصامنابع انرژی از نفت و گاز حس چشایی و بویاییاگر تلاش انسان امروز براداروی ضد تشنج با قابليت ت