دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر گیاهخواری بر رشد و تکثیر سلول های عصبی قسمت اول

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست:
تاثیر گیاه خواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبی و مغزی(قسمت اول)

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آل محمد الائمه و المهديين و سلم تسلیما

گیاه خوری امروز تبديل به یک برنامه جدید در زندگی خیلی از افراد به خصوص جوانان شده است. در نگاه اول شاید خیلی از آنها لاغر شدن و سبکتر زندگی کردن را به عنوان علت گیاه خواری خود معرفی کنند، ولی حقیقتا رشد این پدیده به خصوص در میان قشر مرفه و تحصیل کرده، لازم میکند به طور مفصل به این مبحث پرداخته شود و فواید و ضررهای احتمالی آن بررسی گردد.

امروز با وجود انواع و اقسام غذاهای گیاهی و غذاهای غنی شده با ويتامينها، گیاه خواري بسیار آسان شده است .

غذاهایی به صورت آماده، امروز در بازارها وجود دارد که هیچ مواد گوشتی به آن اضافه نمی شود و انتخابهای بسیار گوناگوني را با طعمهاي مختلف در اختیار مردم میگذارد که اصلا بد طعمتر از غذاهای گوشتی نیست.

گیاهخواری شکلهای مختلف دارد. برخی هستند که تا حدی گیاه خوارند مثلا گوشت قرمز را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنند ولی انواع گوشت سفید مانند ماهی و مرغ را مصرف ميکنند. یا گروه دیگری تخم مرغ وشیر را مصرف می کنند ولی از مصرف انواع گوشتها خودداری می کنند. گروهی دیگر دوره هایی از گیاه خواری خالص را در طی سال تجربه میکنند مثلا یک ماه از سال را به گیاه خواری خالص مي پردازند. و یا گروهی مصرف خالص گوشت را در دوره ای محدود می کنند ولی مصرف آب گوشت یا ترکیبات تهیه شده از گوشت را در دوره اي از سال مجاز می دانند.

American Dietetic Association,
رژیم گیاه خواری را غنی از مواد غذایی مفید و بسیار سالم و مفیدتر از غذاهای گوشتی برای جلوگیری از برخي بیماریهای مزمن مانند بیماریهای قلبی و یا دیابت مي داند.

در گياه خواری به خصوص وقتی گوشت قرمز حذف شود، مصرف چربی اشباع و کلسترول کاهش می یابد و در عوض ويتامینهايي مانند سی و ای و فیبر و پتاسیم و منیزيوم و کارتنوييد و فلاونوييد افزایش می یابد و آنها منجر به کاهش فشار خون و کاهش کلسترول زیان بار خون مي شود. در یک مطالعه روی 76000 نفر مشخص شد که میزان مرگ و میر به خاطر بیماریهای مزمن قلبی در گياه خواران، 25% کاهش می یابد.

در مطالعه ای دیگر در Oxford cohort of the European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition (EPIC-Oxford) مشخص گردید که ميزان مرگ و مير قلبی گياه خواران 19% کمتر از گوشت خواران است. مصرف زیاد فيبرهاي گیاهی و ويتامنيهاي موجود در آن میتواند به کنترل فشار خون و کنترل قند خون کمک کند، با اینحال مصرف کربوهيدراتهاي گياهي مانند سیب زمینی در مقادیر زياد، برعکس ميتواند قند خون را بالا ببرد.

باید توجه شود که کاهش مرگ و مير قلبی، اصلا به معنی افزایش اندازه مغز و کاهش مرگ سلولهای عصبی نیست. مغز و قلب دو اندام متفاوت هستند و رشد یکی در این عالم مادی- که تناقضات گوناگون دارد- میتواند منجر به کوچک شدن و کم کاري دیگری شود . وقتی غذای دریافتی و جذب شده در بدن شما محدود است، بدن به ناچار آن را صرف اندامی مانند قلب می کند تا زندگی شما دوام یابد هرچند، مغز کوچکتر و کم کارتر شود و این، قانون بقا به رغم کیفیت پائینتر است. طبیعت ميکوشد تا حیات حفظ شود هرچند کیفیت حیات خیلی هم آرمانی نباشد. سلامت نورونها و سلولهای مغزی الزاما همراه با سلامتي ديگر سلولهاي حیاتی بدن نیست. سلول پرخور عصبی میتواند در زمان محدود بودن انرژی دریافتی و غذا، بسیاری از سلولهای حیاتی بدن را از انرژی محروم کند. بنابراین در شرایط کمبود انرژی دریافتی بهتر است سلولهای عصبي و مغزی از انرژی محروم شوند تا امکان بقای اندامهای حیاتی مانند قلب فراهم شود. به علاوه چربی های اشباع که میتوانند سطح عروق خونی و قلب را بپوشانند و خون رسانی را مختل کنند، زیر بنای ساختمانی غشای پر چربی سلولهای عصبی هستند. با یک پارادوکس برجسته مواجهيم : چربی ها در غشای نرونهاي عصبی عامل حفظ سلول و بقای آن و هدایت عصبی است و در همان حال میتواند با تجمع در رگهای خونی و دریچه های قلبی منجر به ناکارآمدی سیستم گردش خونی شود. باید به نحوی بین این دو، توازن برقرار کرد به طوری که توام با کم شدن مصرف چربی و انرژی هاي زیاد در رژیم غذايي، سلولهای مغزي، از اين مزيتها محروم نشوند. و نیز مصرف زیاد چربی و انرژی، با مسدود کردن عروق خونی ،منجر به سکته قلبی و مرگ نشود و حفظ این توازن یک هنر بزرگ است.

گياهخواران در معرض چه کمبودهایی هستند؟

گياه خواران مشکلی از نظر دريافت کلسیم ندارند و منابع زیادی از کلسیم در میان گياهان هست(مثلا کلم معمولی و کلم بروکلي و کلم چيني و اسفناج)ولی میزان ویتامین دی و ویتامین کا در گياهان کم است و اگر این افراد از ترکیبات اضافی و غنی شده با ویتامین دی استفاده نکنند، دچار کمبود ويتامين دی می‌شوند.
@salmanfatemi

البته ویتامن دی اصلی که بر اثر تابش نور آفتاب بر سطح پوست ایجاد میشود، در صورت تابش کافی آفتاب، ساخته می شود و مشکلی ایجاد نمي گردد. مشکل، وقتی است که فرد گياه خوار به خصوص در عرضهای جغرافیایی بالا باشد و تابش آفتاب کافی نداشته باشد. نقشهای برجسته ویتامین دی در سلامت سلولهای عصبی در قسمتهای مختلف این کانال بیان شد. جهت مطالعه این نقشها به قسمتهای مربوط (#ويتامين) مراجعه شود.

میزان بالای منیزیم و پتاسیم ترکیبات گیاهی، از میزان اسیدی بودن خون می‌کاهد و به استحکام استخوانها کمک مي کند. مصرف زیاد پروتئین در رژیمهای گوشتی میتواند اثرات مضری بر استحکام استخوان داشته باشد.

پروتئین: افرادی که در رژیم گیاه خواری خود از تخم مرغ و شیر هم استفاده میکنند ( گیاه خواری محدود) معمولا دچار کمبود پروتئین نمي شوند. چون شکل پروتئین گیاهی متفاوت از پروتئین حیوانی است، گياهخواران به مقدار بیشتر پروتئین نیاز دارند(کسانی که گوشت می‌خورند به 0.4 میلی گرم پروتئین در ازای هر پوند وزن بدن نیاز دارند و این میزان در گياه خواران قدری بیشتر و 0.45 میلیگرم در ازای هر پوند وزن بدن است).

برای تامین پروتئین بیشتر لازم است گياه خواران از برخی غلات مانند برنج سبوس دار و عدس، نخود ،نخود فرنگی، لوبیا، گندم ،جوی دوسر و جو استفاده کنند .

روشن شد که مصرف زیاد پروتئین به دلیل خاصیت اسیدی کردن خون ، برای استخوانها خوب نیست، پس قدری کمتر بودن پروتئین زیان آور نیست. بیشتر شدن پروتئین، عضلات را قويتر و استخوانها را ضعیفتر میکند و این ، ویژگی عالم مادی ماست که هیچ چیز مطلقی در آن وجود ندارد. جایی را قویتر مي کنيم، جای دیگر ضعیفتر می شود!!

ویتامین B12 : این ويتامين فقط در ترکیبات گوشتی و تخم مرغ وجود دارد پس افرادی که منحصرا از گیاهان استفاده میکنند حتما لازم است مواد غذايي آنها با این ویتامین غنی شده باشد. نقش برجسته این ويتامين در خونسازي و سلامت نورنهای عصبي، امروزه کشف شده و نشان داده شده است که کمبود مداوم آن چه بلائی برسر سلولاي عصبی می آورد( بیماری ای مشابه فرم شديد بیماری ام اس) پس گیاه خواران در مورد کمبود این ویتامین به خصوص باید بسیار محتاط باشند.

آهن : میزان آهن قابل جذب در گوشت و ترکیبات حیوانی بسیار بیشتر از ترکیبات گیاهی است . البته میزان جذب آهن گیاهی در حضور ويتامين سی میوه ها و سبزیجات بیشتر میشود ولی فيتات موجود در غلات از جذب آن مي کاهد. پس کمبود جذب آهن مشکل جدی در گیاه خواران خالص است. البته آهن زیاد، اصلا سودمند نیست. در ادامه بحثها به آن اشاره خواهد شد.

امگا 3: رژیمهای فاقد ماهی و تخم مرغ، میزان امگا سه کمی دارند( EPA and DHA)

بدن ما قادر است ALA در رژیمهای گیاهی را تبدیل به امگا 3 کند ولی این تبدیل اصلا کافی نيست. گياه خواران ميتوانند با مصرف جلبک و خزه دریایی میزان امگا 3 را در بدن خود بیشتر کنند میزان مصرف کافی ALA در گياهخواران زن 1.1 گرم در روز است، ترکیباتي که ALA بیشتری دارند عبارتند از تخم کتان ، گردو و روغن کلزا

@salmanfatemi

جهت مطالعه بیشتر به سایت زیر مراجعه شود.

https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/becoming-a-vegetarian


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تصادف یا قوانین ناشناختهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت ماجرای جهل مقدسابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان نورون مصنوعی سهزاران سال چشم های بینا وبیداری و خواب کدام بهتر اریه زغالیکیست کلوئید بطن سومدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدسندرم دزدی ساب کلاوینآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر کلام در آیات کلام بضررهای مصرف شکر و قند بر انرژی تاریک که ما نمی توتغییرات مغز پس از 40 سالگینوسانات کوانتومی منبع مامحل درک احساسات روحانیاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوانباد و موجراه های جدید برای قضاوت رکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنسیاهچاله ی تولید کنندهآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وعقلانیت بدون تغییرانعطاف پذیری مکانیسمی علجهل مقدسچگونه واکسن کرونا را توزحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهبحثی در مورد نقش کلسیم و رشد مغز فرایندی پیچیده اکشتن عقیده ممکن نیستفلج خوابتو کز محنت دیگران بی غمیتاثیر درجه حرارت بر عملکسایه ی هوشیاریآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استمنبع هوشیاری کجاست قسمت عوامل ایجاد لغت انسانی و ای همه ی وجود منجهان کاملی در اطراف ما پرنگاه از درون قفس یا بیرونخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانزنان باهوش ترگیرنده باید سازگار با پیفاصله ها در مکانیک کوانتتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمتاثیر درجه حرارت بر عملکسخن و سکوتنقش گرمایش آب و هوا در هممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعشق، شلوغ کردن نیستایا این جمله درست است کسیجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره خوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقا در ازای بیماریورزش در کمر درددرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تزیباترین چیز در پیر شدنپل خواجو اصفهانفرد حساس از نظر عاطفی و بتوهم بی خداییسردرد تنشنآزادی عقیده، آرمانی که تتاریکی خواهد ترسیدنقش زنجبیل در جلوگیری از منبع هوشیاری در کجاست؟(قاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبه جای محکوم کردن دیگران رقیبی قدرتمند در برابر میادآوری خواب و رویادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atزبان و بیان نتیجه ساختماپیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانقلب روباتیکتیوتیکسن داروی ضد جنونشواهدی از دنیسوان(شبه نئافت هوشیاری به دنبال کاهتری فلوپرازیننمیتوان با بیرون انداختنموجود بی مغزی که می تواندابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً حقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استهوش عاطفی بیشتر در زنانبی شرمیرویا تخیل یا واقعیتکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی سفر به مریخ در 39 روزپارادوکس ها در علممسئولیت جدیدقدرت و شناخت حقیقتتکامل تکنولوژیشاید درست نباشدالگوی بنیادین و هوشیاریتست آر ان اس دز میاستنی گچه زیاد است بر من که در ایمیدازولام در درمان تشنج ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچبیماری اضطراب عمومیروزهای بد باقی نمیماندکندر علیه سرطاندرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هسلول عصبی، در محل خاص خودپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تئوری تکامل امروز در درمشربت ضد خلطامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتئوری تکامل در پیشگیری و شش مرحله تکامل چشمانفجار و توقف تکاملی نشاتضادهای علمینوار عصب و عضلهماجرای عجیب گالیلهابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتدانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکتربیست تمرین ساده برای جلوریواستیگمینکپسول ژری لاکتدست بالای دستتلاش های جدید در ALSسندرم سردرد به دلیل افت فآینه در اینهمغز و اخلاقمن کسی در ناکسی دریافتم تاثیر کپسول نوروهرب بر نضررهای شکر بر سلامت مغزانرژی خلا ممکن استتغییرات آب و هوایی که به نوشیدن چای برای مغز مفید محل درک احساسات روحانی داتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتباد غرور و سر پر از نخوت وراه های جدید برای قضاوت رکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفسیاره ی ابلهانآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشومنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وعقیده ی بی عملاهرام مصر از شگفتی های جهجهان فراکتالچگونه آن شکری که می خوریمحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مبحثی در مورد حقیقت فضا و رشد مغز علت تمایل انسان بگل خاردار، زیباستفلج خواب چیستتو پیچیده ترین تکنولوژی تاثیر درجه حرارت بر عملکسایه را اصالت دادن، جز فرآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استمنبع هوشیاری کجاست قسمت عواملی که برای ظهور لغت اای آنکه نامش درمان و یادشجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانزنجیرها را ما باید پاره کگالکانزوماب، دارویی جدیفاصله ی همیشگی تصویر سازتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتمتاثیر درجه حرارت بر عملکسخن پاک و ثابتنقش پیش زمینه ها و اراده منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعصب حقوق نورولووایا ابزار هوشمندی یا مغز جهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های زیباترین چیز در افزایش سپلاسمای غالبفردا را نمیدانیمتوهم تنهاییسردرد سکه ایآزار دیگری، آزار خود استتاریخ همه چیز را ثبت کردهنقش زبان در سلطه و قدرت امنبع خواب و رویااگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبه خوبی های دیگران فکرکنرموزی از نخستین تمدن بشریاری خدا نزدیک استدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکزبان و بیان، در سایه پیشرپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشقلب را نشکنتیک و اختلال حرکتیشیشه ی بازالتی و سیلیکونافتخار انسانتری فلوپرازیننمیتوان بر سیاه سیاه نوشموجودات مقهور ژنها هستندابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابی عدالتی در توزیع واکسن رویا حقی از طرف خداکلام و زبان، گنجینه ای بسدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مسفر تجهیزات ناسا به مریخ پاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیقدرت کنترل خودتکامل جریان همیشگی خلقتشایسته نیست در جیب خود قرالگوبرداری از طبیعتتشنچ پانایوتوپولوس تشنج نه عدم مطلق بلکه عدم با قمکان زمان یا حافظه زمانابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نتربیماری بیش فعالیروزهای سختکوچ از محیط نامناسبدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بسلولهای ایمنی القا کنندهآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهلایو دوم دکتر سید سلمان فمعجزه ی چشملبخند بزن شاید صبح فردا زتئوری جدید، ویران کردن گششمین کنگره بین المللی سانقراض را انتخاب نکنیدتظاهر خوابیده ی مادهنوار عصب و عضلهماده ی تاریکابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال بیش از نیمی از موارد انتقریاضیات یک حس جدید استکامپیوتر سایبورگدستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی من پر از تلخیمتاثیر کپسول نوروهرب بر تضعیف و قویانرژِی برای ایجاد اضطرابتغییرات تکاملی سر انسان نوعی سکته مغزی ، وحشتناک محدودیت چقدر موثر استاتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردبار مغز بر دو استخوانراه پیروزی در زندگی چیستکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروزسیاره ابلهانآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وعلم و ادراک فقط مشاهده ی اولویت بندی ها کجاستجهان قابل مشاهده بخش کوچچگونه انتظارات بر ادراک حس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار رشد در سختی استگل درون گلدانفلج دوطرفه عصب 6 چشمتو آرامش و صلحیتاثیر درجه حرارت بر عملکساخت سلول عصبی حتی پس از آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یمنبع هوشیاری کجاست قسمت عوارض ازدواج و بچه دار شدایمپلانت مغزیجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اخلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمردر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادزندگی فعال و مثبت روند آلگام کوچک ولی تاثیرگذارفتون های زیستیتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولتاثیر رو ح و روان بر جسمسختی ها رفتنی استنقش آتش در رسیدن انسان بهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعصب سیاتیکایا بیماری ام اس (مولتیپجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،خوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم زیر فشار کووید چه باید کرپمبرولیزوماب در بیماری چفرزندان زمان خودتوهم جداییسردرد عروقی میگرنآسيب میکروواسکولاریا آستاریخ، اصیل نیست و ساخته نقش زبان در سلطه و قدرت امنتظر نمان چیزی نور را بهاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیبه خودت مغرور نشورمز و رازهای ارتباط غیر کژن همه چیز نیستدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلازبان و تکلم برخی بیماریهپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلقوی تر باشتیکاگرلور داروی ضد انعقاشکل های متفاوت پروتئین هافراد آغاز حرکت خودشان رترک امروزنمای موفقیتمورد نادر همپوشانی دو بیابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز تده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیمار 101 ساله، مبتلا به سرویاها از مغز است یا ناخوکلام، در تحولی شگفت آور بدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است سفر دشوار اکتشافپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلقدرت انسان در نگاه به ابعتکامل داروینی هنوز در حاشادی، پاداش انجام وظیفهالتهاب شریان تمپورالتشنج چیستنهایت معرفت و شناخت درک عمکانیک کوانتومی بی معنی ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسمبیماری تی تی پیروش مقابله مغز با محدودیکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشناسلولهای بنیادی مصنوعی درآلودگی هوا و ویروس کروناسلام تا روشناییآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علملحظات خوش با کودکانتا 20 سال آینده مغز شما به صبور باشانواع سکته های مغزیتظاهری از ماده است که بیدنوار عصب و عضلهماده ی خالیابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دبیشتر کمردردها نیازی به ریتوکسیمابکاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیمن بی من، بهتر یاد میگیرمتاثیر کپسول نوروهرب بر سطلوع و حقیقتانسولینتغذیه بر ژنها تاثیر داردنیکولا تسلامحدودیت های حافظه و حافظاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهبار بزرگ ایستادن بر دو پاراه انسان شدن، راه رفتن وکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوسیاره ابلهانآیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاهخواری بر رشد و علم و روحاولین قدم شناخت نقص های خجهان موازی و حجاب هاچگونه به سطح بالایی از هوحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد هداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقرشد، رسیدن به یک هدف نیستگل زندگیفن آوری های جدید علیه شناتو افق رویداد جهان هستیتاثیر درجه حرارت بر عملکساخت شبکه عصبی مصنوعی با آیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیممنبع هوشیاری کجاست قسمت عید نوروز مبارکایمپلانت مغزی و کنترل دو جهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهخلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانزندگی هوشمند در خارج از زگامی در درمان بیماریهای فروتنی معرفتیتولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومتاثیر روده بر مغزسرنوشتنقش انتخاب از طرف محیط، نمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعضلانی که طی سخن گفتن چقدایا بدون زبان میتوانیم تجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینخوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلوغ چیستوسواس، بیماری استدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرزیرفون داروی ضد ام اسپنج اکتشاف شگفت آور در موفرضیه ای جدید توضیح میدهتوهم جدایی و توهم علمسرطان کمیت گراییآسیب ها ناشی از آلودگی هوتازه های اسکیزوفرنی(جنونقش سجده بر عملکرد مغزمنتظر زمان ایده آل نشواگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطای ادراک کارماهوش احساسیبه دنبال رستگاری باشرمز گشایی از اتصالات مغزژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و زبان و شناخت حقیقت قسمت چپیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شقیچی ژنتیکیتیروفیبان موثر در سکته ی شکل پنجم مادهافراد بی دلیل دوستدار تو ترکیب آمار و ژنتیکنمایش تک نفرهموسیقی نوابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تدهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانبیمار مرکز تنفس سلولیرویاهای پر رمز و حیرتی درکلرال هیدرات برای خواباندروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانسفرنامه سفر به بم و جنوب پدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستقدرت ذهنتکامل داروینی هنوز در حاشب سیاه سحر شودامواجی که به وسیله ی ماشیتشنج و حرکات شبه تشنجی قانهایت در بی نهایتمکانیزمهای دفاعی در برابابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دویکروش های صرفه جویی در ایجاکوچکی قلبدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقسلاح و راهزنیآلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونلرزش ناشی از اسیب به عصبتا بحر یفعل ما یشاصبر لازمه ی پیروزی استانیس بی کسانتعویض دارو در تشنجنوار عصب و عضله مهم در تشماده ای ضد التهابیابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنبا هوش مصنوعی خودکار روبریسدیپلام تنها داروی تایکاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟مننژیتتاثیر کپسول نوروهرب بر سطلای سیاهانسولین هوشمندثبت و دستکار ی حافظهنیاز به آموزش مجازی دیجیمحدودیت درک انساناثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزربار سنین ابزار هوشمندی اراه بی شکستکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریسیب یکسان و دیدگاه های متآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر انتخاب از طرف محیط علم اپی ژنتیک دریچه ای بهاولین مورد PML به دنبال تکجهان ما میتواند به اندازچگونه باغبانی باعث کاهش حس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر داروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدز گهواره تا گورگلوله ی ساچمه ایفناوری هوش مصنوعی نحوه ختو انسانی و انسان، شایستتاثیر درجه حرارت بر عملکساخت شبکه عصبی با الفبای آیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیمنبع هوشیاری کجاست قسمت عامل کلیدی در کنترل کارآایمپلانت مغزی کمک میکند جهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراخم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه ازندگی و داراییگامی در درمان بیماریهای فروتنی و غرورتولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومتاثیر روزه داری بر سلامت سریع دویدن مهم نیستنقش اتصالات بین سلولهای منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتغم بی پایانایا تکامل هدفمند استجوانان وطنارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد خانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانزیرک ترین مردمپول و شادیفساد اقتصادی سیتماتیک درتوهم جسمسرعت فکر کردن چگونه استآسیب روانی شبکه های اجتمتازه های بیماری پارکینسونقش غذاها و موجودات دريامنحنی که ارتباط بین معرفاگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریبه زودی شبکه مغزی به جای رمز پیشرفت تواضع است نه طژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانزبان و شناخت حقیقت قسمت اپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتکنولوژی های جدید و حالتشکرگزار هر چیزی باش که داافزایش قدرت ادراکات و حسترکیب حیوان و انسانچند نرمش مفید برای کمردرموسیقی هنر مایع استابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودبیماری لبر و نابینایی آنرویای شفافکم کردن کالری روشی سودمندریای خدابسیاری از بیماری های جدیسفرنامه سفر به بم و جنوب پروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیقدرت عشقتکامل داروینی هنوز در حاشبیه سازی میلیون ها جهان امیوتروفیک لترال اسکلروتشنج عدم توازن بین نورون نهادینه سازی فرهنگ اختلاما انسانها چه اندازه نزدابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دیستروفی میوتونیروش هایی برای کم کردن اضطکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وتفاوت های زبانی سرمنشا تسلسله مباحث هوش مصنوعیآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاول کف پا و حقیقتصبر و واقعیتانگشت ماشه ایتعامل انسان و هوش مصنوعینوار عصب و عضله تعیین محلماده، چیزی نیستابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیبا هر چیزی که نفس می کشد مریشه های مشترک همه ی موجوکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع سوخت هیدروژنی پاکآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی امنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر کتامین در درمان پاطوفان فقر و گرسنگی و بی سانسان قدیم در شبه جزیره عثبت امواج الکتریکی در عصچیز جدید را بپذیرمخچه فراتر از حفظ تعادلاثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیبارداری بدون رحمرابطه تشنج و اوتیسمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریسیر آفرینش از روح تا مغز آیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش رومنابع انرژی از نفت و گاز علم به ما کمک میکند تا مواولین مورد پیوند سر در انجهان مادی، تجلی فضا در ذهچگونه تکامل مغزهای کنونیحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستخوان های کشف شده، ممکدارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمرزمین در برابر عظمت کیهانگلوئونفواید روزه داری متناوبتو با همه چیز در پیوندیتاثیر درجه حرارت بر عملکساختن آیندهآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل امنبع هوشیاری کجاست قسمت عادت همیشه خوب نیستایمپلانت نخاعی میتواند دجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بخونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهزندگی بی دودگاهی لازم است برای فهم و فرگشت و تکامل تصادفی محض تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاثیر روغن رزماری استنشاسریعترین کامپیوتر موجودنقش تیروئید در تکامل مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتغم بی پایانایجاد احساساتجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومخانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کمبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوزیست شناسی کل در جزء فراکپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینفشار و قدرتتوهمات و شناخت حقیقتسطح آگاهی، رخدادهای زندگآسیب عصب پا به دنبال اعتیتازه های درمان ام اسنقش غذاها و موجودات دريامنشأ اطلاعات و آموخته ها اپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میخطر آلودگی هواهوش در طبیعتبه زیر پای خود نگاه نکن برمز بقای جهش ژنتیکیژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد زبان و شناخت حقیقت قسمت دپیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردقانون مندی نقشه ژنتیکی متکنولوژی و پیشرفتشکست حتمیافزایش مرگ و میر سندرم کوترازودونچند جهانیمیهمانهای ناخوانده عامل ابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیبیماری میاستنی گراویسروان سالمکمالگرایی دشمن پیشرفتدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیسفرنامه سفر به بم و جنوب پروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیقضاوت ممنوعتکامل داروینی هنوز در حاشبیه سازی سیستم های کوانامید نیکو داشته باش تا آنتشویق خواندن به کودکانچهار میلیارد سال تکامل بما انسانها چه اندازه نزدابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختلبیماری سلیاکروش هایی برای جلوگیری از کووید نوزده و خطر بیماری درب بسته با غیر خود باز مدرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوسلطان جنگل یا صاحب ملکوتآموزش نوین زبانمعرفت و شناختلزوم گذر انسان از حدها و تابوهای ذهنیصبر بسیار بایدانگشت نگاری مغز نشان میدتعامل انسان با هوش مصنوعنوبت کودکانماده، چیزی بیش از یک خلا ابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانبا آتش، بازی نکن و بعد از ریشه های مشترک حیاتکاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخاسودمندی موجودات ابزی بر آیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تمامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وطوفان زیباییانسان میوه ی تکاملجلو رفتن یا عقبگردچیزی منتظر شناخته شدنمخچه ، فراتر از حفظ تعادلاثرات مفید روزه داریهنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مبازگشایی مجدد مطب دکتر سرادیوی مغز و تنظیم فرکانکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنسیستم تخلیه ی مغز بینشی نآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کومنابع بی نهایت انرژی در دعلم بدون توقفاولین هیبرید بین انسان و جهان مرئی و نامرئیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان ددارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که زمین زیر خلیج فارس تمدنی گمان میکنی جرمی کوچکی در فیلمی بسیار جالب از تغییتو با باورهایت کنترل میشتاثیر درجه حرارت بر عملکساختن آینده، بهترین روش آیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین منبع هوشیاری کجاست قسمت عادت کن خوب حرف بزنیایمان به رویاجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغزندگی در جمع مواردی را برگاهی مغز بزرگ چالش استفراموش کارها باهوش تر هستومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشتاثیر رژیم گیاه خواری بر سرگیجه از شایعترین اختلانقش حفاظتی مولکول جدید دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتغیرقابل دیدن کردن مادهایران بزرگجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه قفس های سیاهت ننازذهت را روی چیزهای مفید متیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنزیست شناسی باور حقیقت یا پوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودفضا و ذهن بازتوکل بر خداسعی کن به حدی محدود نشویآسانی موفقیتتبدیل پلاستیک به کربن و سنقش غذاها و موجودات دريامنشاء کوانتومی هوشیاری ااپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11به سیاهی عادت نکنیمرمز جهانژن ضد آلزایمردرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير زبان و شناخت حقیقت قسمت سپیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهقانون گذاری و تکاملتکنولوژی جدید که سلول هاشگفت نیست من عاشق تو باشمافزایش سرعت پیشرفت علوم ترازودونچند جهانیمیوتونیک دیستروفیابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیبیماری های میتوکندریروبات ها قول میدهندکمردرددرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمسفرنامه سفر به بم و جنوب پروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از سقطار پیشرفتتکامل زبانشبکه های مصنوعی مغز به درامید نجاتتشخیص ژنتیکی آتروفی های چهار ساعت پس از کشتار خوکما اکنون میدانیم فضا خالابزار بقا از نخستین هماننعناعحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متبیماری ضعف عضلات نزدیک بروش هایی ساده برای کاهش اکودک هشت ساله لازم است آدبیماریهای تحلیل عضلانی اروش جدید تولید برقکودک ایرانی که هوش او از درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسم زنبور ، کلیدی برای وارآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر فکر بر سلامتصد قدح، نفتاده بشکستانتقال ماده و انرژیتعداد کلی ذهن ها در جهان نور از عمق تاریکیماست مالیابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا دانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبا تعمق در اسرار ابدیت و رژیم های غذایی و نقش مهم کاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معسی و سه پل اصفهانآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وطولانی ترین شبانسان ها می توانند میدان جلوتر را دیدنچیزی خارج از مغزهای ما نیمخچه ابزاري که وظیفه آن فاثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختداروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بربازگشت از آثار به سوی خداراز تغییرکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد تاثیر احتمالی عصاره تغلیسیستم تعادلی بدنآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده منابع جدید انرژیعلم در حال توسعهاولین تصویر در تاریخ از سجهان مشارکتیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجرزمان چیستگنجینه ای به نام ویتامین فیروز نادریتو باید نیکان را به دست بتاثیر درجه حرارت بر عملکساختار فراکتال وجود و ذهآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دمنبع هوشیاری کجاست قسمت عادت کردن به نعمتاین پیوند نه با مغز بلکه جهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دزندگی در سیاهچالهگاهی جهت را عوض کنفراموشی همیشه هم بد نیستتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حیاتی تلومر دی ان آ دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتغرور و علمایرادهای موجود در خلقت بجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه مغز خزندگان خودت اجازذخیره ی شگفت انگیز اطلاعیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مزیست، مرز افق رویداد هستپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگفضای قلب منبع نبوغ استتوپیراماتشلیک فراموشیآشنا پنداریتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نقش غذاها در کاهش دردهای مهمان ناخواندهابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت جستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمبه سخن توجه کن نه گویندهرمز جهان خاصیت فراکتالژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون زبان جانسوزپیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستقانون جنگلتکنولوژی جدید که سلول هاشگفت انگیز بودن کیهانافسردگی و اضطراب در بیماتراشه مغز بدون واسطه ی دچند جهانی و علممیگرن و پروتئین مرتبط با ابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری های مغز و اعصاب و روبات های ریز در درمان بیکمردرد ناشی از تنگی کانادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیسفری به آغاز کیهانپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب قطره قطرهتکامل زبانشبکیه های مصنوعیامید جدید بر آسیب نخاعیتشخیص آلزایمر سالها قبل نون و القلمما از اینجا نخواهیم رفتابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزبیماری، رساله ای برای سلروش صحبت کردن در حال تکامکودکان میتوانند ناقل بی درد و درستفاوتهای جنسیتی راهی براسماگلوتید داروی کاهش دهنآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر مشاهده بر واقعیت بصدای بم با فرکانس پایین، انتروپی و هوشیاریتعذیه ی ذهننور درونماست مالی با هوش انسانیابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگبا خودت نجنگرژیم های غذایی و نقش مهم کایروپاکتیک چیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسسیلی محکم محیط زیست بر انآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وطی یکصد هزار سال اخیر هرچانسان یک کتابخانه استجمجمه انسان های اولیهچیزی شبیه نور تو نیستمخچه تاثیر گذار بر حافظهاجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیاسکار، لگوی هوشمندداروی جدید برای میاستنی ویشن پروبازگشت به ریشه های تکاملراست دستی و چپ دستیکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانتاثیر ترکیبات استاتین (سسیستم دفاعی بدن علیه مغز آیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تمناطق خاص زبان در مغزعلم راهی برای اندیشیدن ااولین دارو برای آتاکسی فجهان معناچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هادخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاتزمان و مکان، ابعاد کیهان گوهر با نظر دیگران سنگ نمفیزیک مولکولها و ذرات در تو برای خزیدن خلق نشده ایتاثیر درجه حرارت بر عملکساختار شبکه های مغزی ثابآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت عادت بد را ترک کناین اندوه چیستجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندزندگی زمینی امروز بیش از گذر زمان کاملا وابسته به فراموشی و مسیر روحانیتومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش خرچنگ های نعل اسبی درمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمغربال در زندگیایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کابه نقاش بنگرذره ی معین یا ابری از الکیک رژیم غذایی جدید، می تودرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دزاویه نگاه ها یکسان نیستپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانقفس ذهنتوانایی مغز و دیگر اجزای شلیک فراموشیآشنا پنداریتبدیل سلولهای محافط به سنقشه مغزی هر فرد منحصر بهمهندسی ژنتیک در حال تلاش ابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمبهبود حافظه پس از رخدادهرنگ کردن، حقیقت نیستژنها ، مغز و ارادهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمزبان ریشه هایی شناختی اسپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاقانون جنگلتکینگیشگفت زده و حیران باشافسردگی و ساختار مغزتراشه ها روی مغزچند روش ساده برای موفقیتمیگرن و خوابابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری وسواسروبات کیانکمردرد و علل آندرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمسقوط درون جاذبه ای خاص، چپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشالمس کوانتومیتکامل زبان انسان از پیشیشباهت مغز و کیهانامید درمان کرونا با همانتشخیص ایدزنوآوری ای شگفت انگیز دانما اشیا را آنطور که هستندابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزاهر چیز با هر چیز دیگر در تبیندیشروشهای نو در درمان دیسک بکودکان خود را مشابه خود تدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشسندرم کووید طولانیآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر نگاه ناظر هوشیار بصرع و درمان های آنانتظار گذر تندباد؟تغییرنوروفیبروماتوزماشین دانشابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را با خدا باشرژیم ضد التهابیکار امروز را به فردا نیندذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنسینوریپا داروی ترکیبی ضدآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وطبیعت موجی جهانانسان باشجنین مصنوعینکاتی در مورد تشنجمخاطب قرار دادن مردم، کااجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور داروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از بازخورد یا فیدبکرجزخوانی هایی که امروز بکریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییتاثیر تغذیه بر سلامت رواسکوت و نیستیآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینمناطق خاصی از مغز در جستجعلم ساختن برج های چرخاناولین دروغجهان هوشمندنگاه من، نگاه تو و یا حقیحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی اصفهان زیبادر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده توزمان و گذر آن سریع استگویید نوزده و ایمنی ساکتفیزیک هوشیاریتو تغییر و تحولیتاثیر درجه حرارت بر عملکسادیسم یا لذت از آزار دادآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهمنبع هوشیاری کجاست قسمت53عادت دادن مغز بر تفکراین ایده که ذرات سیاهچالجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتزندگی زودگذرگذشته را دفن کنفراموشی آرمانتوهم فضای خالیسرگردانیآثار باستانی تمدن های قدتاثیر رژیم گیاهخواری بر نقش داروهاي مختلف معروف منبع هوشیاری کجاست؟(قسممقالاتاکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسخدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیبه نقاش بنگرذرات کوانتومی زیر اتمی قیکی از علل محدودیت مغز امدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهزاوسکا درمان گوشرپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانقفس را بشکنتوازن مهمتر از فعالیت زیشنا در ابهای گرم جنوب نیاآشناپنداری چیستتبر را بردارنقشه های مغزی جدید با جزیمهندسی بدنابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهبهداشت خوابرنگین کمانژنهای مشترک بین انسان و ودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیمازبان شناسی مدرن در سطح سلپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، قانونمندی و محدودیت عالمتکامل فردی یا اجتماعیشگفتی های نقشه ی ژنتیکیاقلیت خلاقتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچندین ماده غذایی که ماننمیگرن و روزه داریابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری کروتز فیلد جاکوبروح و آب حیاتکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کروناسلول های مغزی عامل پارکیپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهلووفلوکساسینتکامل ساختار رگهای مغزی شباهت مغز با کیهان مادیامیدوار باش حتی اگر همه چتصویر خورشید یا خود خورشنوار مغز مشاهده ی غیر مستما به جهان های متفاوت خودابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیبیهوش کردن در جراحی و بیمروشهای شناسایی قدرت شنواکودکان را برای راه آماده درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتسندرم گیلن باره به دنبال آنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر نگاه و مشاهده ناظر ضایعه ی شبکه لومبوساکرالاندوه در دنیا استتغییر الگوی رشد مغزی با زنورون هاي مصنوعی می توانمبانی ذهنی سیاه و سفیدابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تدائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز با طبیعت بازی نکنرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وکار با یگانگی و یکپارچگیذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیسیگار عامل افزایش مرگ ومآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وطبیعت بر اساس هماهنگیانسان جدید از چه زمانی پاجنگ هفتاد و دو ملت همه را چگونه مولکول های دی ان ایمدل همه جانبه نگر ژنرالیحس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کمداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهبازسازي مغز و نخاع چالشی رحم مصنوعیکریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استتاثیر حرکات چشم بر امواج سکوت، پر از صداآیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسمنبع هوشیاری کجاست قسمت علایم کمبود ویتامین E را اولین سلول مصنوعیجهان هوشیارنگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخورددر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمرزمان و صبرگوش دادن بهتر از حرف زدنفیزیک و هوشیاریتو جهانی هستی که خودش را تاثیر درجه حرارت بر عملکسازگاری با محیط بین اجزاآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل ممنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمعارضه جدید ویروس کرونا ساین ابتدای تناقض هاستجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیزندگی سلول در بدن، جدای اگریه ی ابر، رمز طراوت باغفرایند پیچیده ی خونرسانیتوهم فضای خالی یا توهم فضسربازان ما محققا غلبه می آرامش و دانشتاثیر رژِیم غذایی بر میگنقش درختان در تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر ویتامین دی بر بیمااکوییفلکسنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهابه نادیدنی ایمان بیاورذرات کوانتومی زیر اتمی قیافته های نوین علوم پرده درمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرزبان فرایند تکاملی برای پیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایقله برای دیدن نه برای به توسعه هوش مصنوعی قادر اسشناخت و معرفت، و نقش آن دآشتی بهتر استتحریک عمقی مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسمهربانی، شرط موفقیتابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمبوزون هیگز چیسترهبر حقیقیژنهای هوش ، کدامنددرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودزبان شناسی نوین نیازمند پیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تقارچ بی مغز در خدمت موجودتکامل مادی تا ابزار هوشمشگفتی های زنبور عسلاقیانوس نادانیتراشه ی بیولوژِیکچندجهانیمیگرن سردردی ژنتیکی که بابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تدو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستبیماری گیلن باره و بیمارروح در جهانی دیگر استکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کروناسلول های بنیادیپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهلوب فرونتال یا پیشانی مغتکامل شناخت انسان با کشفشباهت های ریشه ای چند بیمامیدواریتصویر در هم تنیدگی کوانتنوار مغز با توضیح دکتر فاما با کمک مغز خود مختاريمابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر بیهوشی در بیماران دچار اروشی برای بهبود هوش عاطفکوری گذرای ناشی از موبایدردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتسندرم پیریفورمیسآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زممقایسه رقابت و همکاریتاثیر نگاه انسان بر رفتاضایعه ی عروقی مخچهاندوه دردی را دوا نمیکندتغییر دیگران یا تغییر خونورون های ردیاب حافظهمباحث مهم حس و ادراکابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیبالاترین هدف از دولترژیم غذایی سالم و ضد التهکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرسیاهچاله هاآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وطعمه ی شبکه های ارتباط اجانسان خطرناکترین موجودجنگ و تصور از جنگچگونه میتوان با قانون جنمدل هولوگرافیک ژنرالیزهحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل داروی جدید برای دیابتواقعیت چیستبحتی علمی درباره تمایل برحم مصنوعیکشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استتاثیر دوپامین و سروتونینسکته مغزیآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرمنبع هوشیاری کجاست قسمت علایم کمبود ویتامین E را اوکرلیزوماب داروی جدید شجهان های بسیار دیگرنگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی در محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدزمان واقعیت است یا توهمگوشه بیماری اتوزومال رسسفیزیک آگاهیتو جدای از کیهان نیستیتاثیر درجه حرارت بر عملکستم با شعار قانون بدترین آگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناسامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعدم توقف تکامل در یک اندااینکه به خاطرخودت زندگی جهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد بی موردوراپامیل در بارداریدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دزندگی، مدیریت انرژیگربه شرودینگر و تاثیر مشفرایند تکامل و دشواری هاتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)سردرد میگرنآرامش و سکونتاثیر سلامت دستگاه گوارشنقش ذهن و شناخت در حوادث منبع هوشیاری کجاست؟(قسمصفحه اصلیاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنوخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق ابه هلال بنگرذرات کوانتومی زیر اتمی قیاد گرفتن مداومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مزبان متغیرپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن قله سقوطتوسعه برخی شغل ها با هوش شناخت حقیقت یا آرزوهای گآغاز فرایند دانستنتحریک عمقی مغز در آلزایمنقص های سیستمی ایمنیموفقیت هوش مصنوعی در امتابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولبوزون هیگز جهان را از متلروی و منیزیم در تقویت استژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن ازبان، نشان دهنده ی سخنگو پیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلقبل از آغازتکامل مداومشانس یا نتیجه ی تلاشالکترومغناطیس شنوایی و هتربیت کودکان وظیفه ای مهنه ناامیدی بلکه ارتقامیگرن شدید قابل درمان اسابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان حوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیماری آلزایمر، استیل کوروح رهاییکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوسلول های بنیادی منابع و اپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودلوتیراستامتکامل، نتیجه ی برنامه ریشباهت کیهان و مغزامیدواری و مغزتصویر زیبا از سلولنوار مغز ترجمه رخدادهای ما بخشی از این جهان مرتبطابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزحس چشایی و بویاییحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به بیوگرافیروشی جدید در درمان قطع نخکی غایب شدی تا نیازمند دلدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذسندرم پیریفورمیسآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیمقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر نگاه انسان بر رفتاضایعات در عصب زیر زبانیاندوهگین نباش اگر درب یا تغییر دادن ژنها آیا روزی نوروپلاستیسیتی چیستمبتکران خودشکوفاابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس باهوش ترین و با کیفیت تریرژیم غذایی ضد التهابیکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانسیاهچاله های فضایی منابعآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وظهور امواج مغزی در مغز مصانسان عامل توقف رشد مغزجنگ داده هاچگونه مغز ما، موسیقی را پمدل هولوگرافیک تعمیم یافحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در داروی جدید ضد میگرنواقعیت چیستبحث درباره پیدایش و منشا رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرکشف مکانیسمی پیچیده در بALS نگاهی کامل بر بیماری وتهدیدهای هوش مصنوعیتاثیر دپاکین بر بیماری مسال سیزده ماههآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسمنبع هوشیاری کجاست قسمت علائم عصبی آلزایمر، با اايندگان چگونه خواهند دیدجهان هایی در جهان دیگرنگاه کلی نگرحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیردر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنزمان پلانکگوشت خواری یا گیاه خواریفیزیکدانان ماشینی برای تتو دی ان ای خاص ميتوکندريتاثیر درجه حرارت بر عملکستم، بی پاسخ نیستنقش هورمون های تیروئید دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعدم درکاینکه خانواده ات سالم باجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانزندان ذهنیگزیده ای از وبینار یا کنففرایند حذف برخی اجزای مغتوهم چیستسردرد میگرن در کودکانآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر عصاره تغلیظ شده گینقش روی و منیزیم در سلامتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسوالات پزشکیاکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه کدامین گناه کشته شدندرفلکس وتری با توضیح دکتر یاد بگیر فراموش کنیدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بزبان مشترک ژنتیکی موجوداپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستقلب های سادهتوصیه های سازمان بهداشت شناخت درون، شناخت بیرون؛آغاز فصل سرما و دوباره تکتداوم مهم است نه سرعتنقص در تشخیص هیجانات عامموفقیت در تفکر استابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمبی نهایت در میان مرزهارویا و واقعیتکفش و کتابدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانزبان، وسیله شناسایی محیطپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گقبل از انفجار بزرگتکامل چشمشانس یا تلاشالکتروتاکسی(گرایش و حرکترجمه ای ابتدایی از اسرانه به اعداممیدان مغناطيسي زمین بشر ابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به بیماری الزایمرروزه داری متناوب، مغز را کنگره بین المللی سردرد ددرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوسلول های بدن تو پیر نیستنپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجلوزالمعده(پانکراس)مصنوعتکثیر سلول در برابر توقف شباهت زیاد بین سلول هاي عامیدی به این سوی قبر نیستتصویر زیبای اصفهاننوار مغز در فراموشی هاما تحت کنترل ژنها هستیم یابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستبیوگرافیروشی جدید در درمان نابینکیهان خود را طراحی میکنددرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعسندرم پای بی قرارآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر مقابله با کرونا با علم استاثیر ویتامین دی بر بیماضرورت زدودن افکاراندام حسی، درک از بخش هایتغییر زودتر اتصالات مغزینوروز مبارکمتواضع باشابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحباور و کیهان شناسیرژیم غذایی ضد دردکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیسیاهچاله ها، دارای پرتو آیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وظرف باید پر شود چه با چرک انسانیت در هم تنیده و متصجنبه های موجی واقعیتچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلاداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوتبحثي درباره هوش و تفاوتهرساناها و ابر رساناها و عکشف ارتباط جدیدی از ارتبفقر داده ها در هوش مصنوعیتو یک معجزه ایتاثیر داروهای ضد التهاب سانسور از روی قصد بسیاری آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت علت خواب آلودگی بعد از خوايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه انسان محدود به ادراحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم در ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کرونازمان به چه دلیل ایجاد میشگیلگمش باستانی کیستفال نیکوتو در میانه ی جهان نیستی تاثیر درجه حرارت بر عملکستون فقرات انسان دو پا جلنقش هورمون زنانه استروژنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعدالت برای من یا برای همهاینترنت بدون فیلتر ماهواجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بزونیسومایدگزارش یک مورد جالب لخته وفراتر از دیوارهای باورتوهم و خیالسردرد میگرنی در کودکانآزمون تجربی، راهی برای رتاریک ترین بخش شبنقش روزه داری در سالم و جمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپیامهای کاربراناگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریجاذبهاز نخستین همانند سازها تخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه امید روزهای بهتررفتار مانند بردهیادگیری مهارت های جدید ددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدزبان چهار حرفی حیات زمینپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستقلب و عقلتوصیه های غیر دارویی در سشناسایی تاریخچه ی تکاملیآغاز مبهم آفرینشتداخل مرزها و صفات با بیننقطه ی رسیدن به قلهمولکول ضد پیریابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دومبی هیچ می ایی و بی هیچ میررویا و کابوسکل اقیانوس در یک ذرهدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خازدودن نقص از هوش مصنوعیپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماقبرستان ها با بوی شجاعتتکامل و ارتقای نگاه تا عمشاهکار قرنالکترودهای کاشتنیترس و آرمان هانه به اعداممیدان های مغناطیسی قابل ابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری ای شبیه آلزایمر و روزه داری و التهاب زیانبکنترل همجوشی هسته ای با هدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارسلول بنیادی و ای ال اسپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدلیروپریم داروی ترکیبی ضدتأثیر نیکوتین سیگار بر مشباهت زیاد بین سلول هاي عامیدی تازه در درمان سرطاتصویربرداری فضاپیمای آمنوار مغز در تشخیص بیماری مانند آب باشماه رجبابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدبیان ژن های اسکیزوفرنی دروشی جدید در درمان سکته مکیهانِ هوشیارِ در حال یادست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیسندرم پس از ضربه به سرآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر ویروس کرونا بر مغز ضرب المثل یونانیانرژی بی پایان در درون هرتغییر عمودی سر انسان از پنوروز یا روز پایانیمجموعه های پر سلولی بدن مابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایباید از انسان ترسیدراه فراری نیستکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبسیاهچاله و تکینگی ابتدایآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وعقل مجادله گرانسانیت در برابر دیگرانجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیاداروی سل سپتواقعیت و مجازبحثی جالب درباره محدودیترستگاری محدود به یک راه نکشف جمجمه ای درکوه ایرهوفلج نخاعی با الکترودهای تو یک جهان در مغز خودت هستاثیر داروی ضد تشنج سدیم سانسور بر بسیاری از حقایآیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشمنبع هوشیاری کجاست قسمت عماد الدین نسیمی قربانی ايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه از بیرون مجموعهخفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شزمان شگفت انگیزگیاه بی عقل به سوی نور میفاکسیبتتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکستارگانی قبل از آغاز کیهنقش ویتامین K در ترمیم اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعسل طبیعی موثر در کنترل بایندرالجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی خودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایزونا به وسیله ویروس ابله گشایش دروازه جدیدی از طرفرد موفقتوهم وجودسردرد و علتهای آنآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاریکی من و تو و گرد و غبانقش رژیم غذایی بر رشد و امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسایتهای دیگراگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیبه بالا بر ستارگان نگاه کرفتار وابسته به شکلیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پارزبان نیاز تکاملی استپیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استقلب یا مغزتوصیه هایی در مصرف ماهیشناسایی سلول های ایمنی اإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَترقی واقعی یا شعار ترقینقطه ای بود و دگر هیچ نبومولتیپل اسکلروز در زنان ابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومبی ذهن و بی روحرویا و خبر از آیندهکلمات بلند نه صدای بلنددرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنسفر فقط مادی نیستپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاقدم زدن و حرکت دید را تغیتکامل و ریشه ی مشترک خلقتشاهکار شش گوشالگو نداشتیمتسلیم شدن از نورون شروع منه بدبخت بلکه نادانمیدان های کوانتومی خلاابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماری ای شبیه ام اس مولتروزه داری و بیمار ی ام اس کنترل جاذبهدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعسلول بنیادین از مخاط بینپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشالیس دگرامفتامین یا ویاستأثیر نگاه انسان بر رفتاشجاعت و ترسامگا سه عامل مهم سلامتتصور ما ازمشکلات و واقعینوار مغزی روشی مهم در تشخنوار مغز، مفید و بی خطرماپروتیلینابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازابیان حقیقتريتوکسيمب در درمان ام اسکیست هیداتید مغزدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهسندرم جدایی مغزآنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر ژنها بر اختلالات خضربه مغزی در تصادف رانندانرژی تاریکتغییرات منطقه بویایی مغزنورالژیمجرم، گاهی قربانی استاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کابابا زود بیاراه نجاتکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج سیاهچاله ی منفرد یا سیاهآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وعقل سالمانسان، گونه ای پر از تضادجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هوشیاری خود را توسحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسبحثی در مورد نقش ویتامين رشته نوروایمونولوژی و نقکشف جدید تلسکوپ جیمز وبفلج بل، فلجی ترسناک که آنتو کجای جهانیتاثیر درجه حرارت بر مغزساهچاله ها تبخیر نمیشودآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشمنبع هوشیاری کجاست قسمت عوامل موثر در پیدایش زباای نعمت من در زندگیمجهان کنونی و مغز بزرگترینگاه از دور و نگاه از نزدخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیردر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دزمزمه ات مانده در گوشمگیاه خواری و گوشت خوار کدفاجعه ی جهل مقدستولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکسخن نیکو مانند درخت نیکونقش ژنتیک در درمان اختلامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعشق درونی به یگانگی خلقتایا کوچک شدن مغزانسان الجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطزیان غذاهای پرچربپل جویی اصفهانفرد یا اندیشهتوهم وجودسردرد به دلیل مصرف زیاد مآزمون ذهنی گربه شرودینگرتاریکی و نورنقش رژیم غذایی در رشد و امنبع هوشیاری در کجاست؟ قاگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی ججبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحبه بالاتر از ماده بیندیشرفتار اجتماعی انسان، حاصیادگرفتن، آغاز حرکت است درمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیزبان و کلمه حتی برای کسانپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستقلب دروازه ی ارتباطتوضیحی ساده در مورد هوش مشواهدی از نوع جدیدی از حاافت فشار خون ناگهانی در وتروس جریان انرژینقطه بی بازگشتمواد کوانتومی جدید، ممکنابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمبی سوادی در قرن 21رویا بخشی حقیقی از زندگی کلوزاپین داروی ضد جنوندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورسفر نامه سفر به بم و جنوب پاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیسقدرت مردمتکامل ابزار هوش ، راه پر شاید گوشی و چشمی، آماده شالگو و عادت را بشکن و در اتست نوار عصب و عضلهنه جنگ و نه خونریزیمیدان بنیادین اطلاعاتابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز بیماری اسپینال ماسکولار روزه داری سلول های بنیادکندر در بیماریهای التهابدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم سلول عصبی شاهکار انطباق پرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهلا اکراه فی الدینتأثیر شیرینی های حاوی لوشرکت نورالینک ویدیویی ازاما شما از دید خفاش کور هتصور از زمان و مکان