دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

آیا امکان بازسازی اندامهای خودمان را در آینده خواهیم داشت

امکان بازسازی اندامهای خودمان را در آینده خواهیم داشت؟! بررسی بیشتر این مطلب که در سایت نوروسافاري امده است در ادامه مطلب

نوروسافاری | کرم بلوط (acorn worm) که از دسته بی­ مهرگان محسوب می­شود، به­ صورت غیر قابل باوری توانایی بازسازی دارد. انسان­ها و کرم بلوط ژن­های مشترک فراوانی دارند و دانشمندان با امید به این که روزی قادر به بازسازی در انسان­ها باشند، کرم بلوط را مورد بررسی قرار می­دهند.

صنعت رشد مجدد انسان؟
توانایی بازسازی اندام­های بدن همیشه رویکردی جذاب بوده­ است که الهام ­بخش شخصیت­هایی مانند ولورین بوده، کسی که قادر بود مستقیماً خود را التیام بخشد و اندام­هایی را که از دست داده ­بود، بازسازی کند.
به گزارش نوروسافاری به نقل از بخش خبری دانشگاه واشنگتن، در حال حاضر، رویکرد بازسازی اندام­ها الهام­ بخش تحقیقات علمی شده ­است. بسیاری از گونه ­ها در قلمرو حیوانات قادر به بازسازی هستند: بندپایان (مانند عقرب­ها) قادر به بازسازی زوائد بدن خود هستند، برخی حلقویان (مانند کرم­ها) قادرند تنها از بخش کوچکی از بدن خود بازسازی کامل خود را انجام دهند، خارپوستان (مانند ستاره دریایی) قادرند هم بخشی از بدن خود را جدا کرده و هم بازسازی کنند، دوزیستان (مانند نوعی مارمولک و سمندرهای آبی) قادر به بازسازی یک اندام ظرف مدت یک ماه بوده و برخی از خزندگان می­توانند دم خود را بازسازی کنند.
کرم بلوط آبزی، یکی از ساکنان کوچک صخره­ های مرجانی که در زیر شن و ماسه پنهان می­ شود، نزدیکترین بی­ مهره به انسان­ها بوده و قادر به بازسازی هر بخشی از بدن خود که قطع شده و حتی سیستم عصبی و سر خود می­باشد. دو نیمه کردن یک کرم بلوط به­ سادگی در طول پانزده روز منجر به تولید دو کرم بلوط جدید و کاملاً مشابه می­شود. آن­ها به ­لحاظ ساختار بدنی نیز مشابه انسان هستند.
محققان با این پرسش رو به ­رو هستند: از آنجایی که انسان­ها بیشترین تعداد ژن­های مشابه را دارا هستند، آیا نباید قادر به انجام کارهای مشابهی نیز باشند؟
برای مطالعه متن کامل مقاله به لینک زیر رجوع کنید:
goo.gl/J2DDWX
به کانال تلگرام دانش مغز و علوم اعصاب نوروسافاری ملحق شوید:
https://telegram.me/joinchat/CihxzDwTa19DOIUZRYLVjw

بحث درباره مقاله بالا👆👆👆

موجوداتی که درجه بسیار ابتدایی در تکامل دارند، مانند کرمها یا دیگر خزندگان، انرژی دریافتی را برای ابتدایی ترین ابزارهای حیاتی مانند قلب بسیار ساده و یا دستگاه گوارش ابتدایی یا مغز بسیار کوچک- که فقط برای حیات حیوانی و کنترل سوراخهای بدن آنها سودمند است- مصرف می کنند.

مثلا کرم آنقدر در مرتبه ارتقا پایین است که زندگی در زیر خروارها خاک را به نور خورشید ترجيح میدهد و از زیباییهای دنیا و کل عوالم، به سه سوراخ خوردن و دفع و رابطه جنسی اکتفا ميکند. انرژی دریافتی چنین موجود ابتدایی و ساده ای لازم نیست، زیاد باشد و همین- که ساده ترین نیازهای خود را بر آورده کند- کافی است .

نه برای فرار از دشمن نیاز به دویدن آن چناني دارد، نه ذهن فعالی دارد که با آن بخواهد به صورت پیشرفته ای ببیند و نه بخواهد محاسبات ریاضی کند و یا تجربیات زیاد را به حافظه بسپارد. و بالاتر از اینها روح بلندی هم ندارد که با آن بخواهد فراتر و بالاتر از همه فعالیتها و اقدامات حیوانی، با انرژی ای هنگفت- که در هیچ حیوانی سابقه ندارد و فقط در انسان دیده میشود- ایثار یا از خود گذشتگي نشان دهد!

مصرف انرژی او برای رفع نیازهای سه سوراخ بدن او کافی است(سوراخی برای خوردن، سوراخی برای دفع کردن و سوراخی برای رابطه جنسي)و دستگاههای منتهی به این سه سوراخ هم در کرم، آنقدر ابتدایی هستند که انرژی چندانی صرف نمی کنند.

قدری بالاتر به روی زمين که بیاییم دیگر با این ظلمت دوستهای ساده مواجه نیستیم. اولا با توسعه ابزارهای حسی به خصوص بینایی، بخش بزرگ از انرژی مصرفی باید صرف سلولهای فراوان چشم و به خصوص سلولهای درک رنگ در شبکیه شود. پس هماهنگ کننده بین احساسات فرد يعنی مغز باید به ناچار بزرگتر شود و هر توسعه مغز، با افزایش تصاعدی سلولهای پرخور و حريص مغزی همراه است که بخش بزرگی از انرژی دریافتی فرد را صرف نیازهای خود می کنند (برای بررسی بیشتر این مطلب به مباحث گذشته در مورد مصرف انرژی فراوان سلولهای مغزی در اين کانال از جمله مقاله بهای فکر کردن مراجعه شود).

حیوانی ماننده سگ و گربه با مغزی که چندین برابر مغز خزندگان و نرم تنان است اگر غذایی بخورد، اکثر انرژی دریافتی را صرف این سلولهای پرخور مغزي میکند

و به علاوه تولید مثل جنسی و ماه ها نگه داشتن جنين در شکم مادر هم بار اضافه ای را بر دوش اين حیوانات میگذارد. این حیوان با مغز بزرگ برای آنکه بتواند اندامهایش رادهمانند سازی کند مثلا وقتی دست او قطع میشود دست جدیدی از نو ساخته شود- همانطور که در برخی نرم تنان دیده میشود- نیازمند انرژی هنگفتی است که سیر تکامل موجودات، چنینی اجازه ای را به او نداده است. اگر این کار ممکن بود، همانطور که در مورد نرم تنان، سیر تکامل، این امکان را فراهم کرده است در طی میلیاردها سال پس از نرم تنان هم این کار ممکن میشد. در حالی که چنین فرایندی و چنین ابزار بقایی در طبیعت حفظ نشده است.

انرژی دریافتی و توزيع اين انرژی در یک نرم تن بی مغز مانند ستاره دریایی، هرگز مانند توزیع انرژی دریافتی در حیوان پر مغز نیست.

این در مورد حیوان کم مغزی مانند گربه است، ولی در مورد انسان با مغز بزرگ و پیشرفته اش چه میتوان گفت؟

سیر خلقت انسان نشان میدهد که پیش از ما موجوداتي با مغزی بزرگتر وجود داشتند. نئوندرتال ها مغزشان از هموساپينسهاي امروز بزرگتر بود، آنها مانند دیگر حیوانات، تولید مثل جنسی داشتند و همانند سازی اندام هم مانند کرمها نمی کردند. با این حال، حتی بدون همانند سازي، انرژی و امکانات آنها و خواسته ها و تمایلات مغز بزرگ آنها، اجازه ادامه بقا را به آنها نداد. میزان مصرف انرژی در همانند سازي اندام در یک موجود، بسیار زیاد است(فرض کنید میخواهید همه اعصاب و عروق و عضلات و استخوانها و پوست و رگهای خونی چه سیاه رگ چه سرخرگ با همه عصبهای موجود در این عروق و پوست و رگها و همه عصبهاي موجود در پوست را که مثلا در لبها و یا چشم به میلیونها سلول میرسد بازسازی کنيد. این فقط، ساختن خود این اندامهاست.

انرژی فراوانی که باید صرف مرتب کردن این اجزا در اندامها شود- به خصوص اندامهای بدن انسان- که نظم قرار گیری اجزای آن سالهاست سازندگان رباتهاي مصنوعی را به حیرت افکنده است- خود این ترتیب و نظم عظیم، نیازمند انرژی ای بسیار بسیار هنگفت است.)

آن انرژی فراوان باید برای تولید اندام قطع شده، مثلا دست یا پا یا چشم قطع شده، فراهم گردد. وقتی قرار است 25% انرژی دریافتی را صرفا صرف مغز کنید، انرژی فراهم شده حتی برای قلب و دستگاه گوارش و دیگر اندامهای بدن فقط و فقط چیزی حدود 75% انرژی دریافتی است. در حالی که نسبت حجم مغز در برابر کل بدن انسان بسیار کمتر است.

@salmanfatemi

مثلا در هوموساپينس (انسان اولیه )وزن مغز حدود دو تا سه درصد وزن بدن است, ولی حین استراحت( توجه کنید فقط در زمان استراحت و نه در زمان فعالیت و دويدن!!) حدود 25% نیروی بدن را مصرف میکند .

این در حالی است که مغز شامپانزه فقط، 8% انرژی بدن را در هنگام استراحت مصرف ميکند .

در این صورت انرژی زیادی برای تولید اندام مجدد، باقی نیست. و به همين دلیل، وقتی ذکاوت موجود در عالم هستی، از میان اندامهای بقا، مغز را برگزید و آن را توسعه داد، نباید انتظار داشت، وقتی دست کسی قطع شد، بدن موجود زنده اکثر انرژی دریافتی را صرف تولید دست کند.

بله امروز مغز در انسان، توانسته است، با استفاده از سلولهای بنیادی و انرژی ای خارج از بدن موجود زنده، دست به فرصیه های ارزشمندی برای همانند سازی اندامها و حتی فرضیه هایی براي همانند سازی خود انسان مرده از طریق مهندسي ژنتیک و با استفاده از سلولهای بنیادی کند و رسیدن به چنین پيشرفتي، هرگز در آینده نزديک، دور از انتظار نیست.

این همانند سازی با استفاده از مهندسی ژنتیک، انسانها را از انرژی مصرفی مغز، محروم نمی کند، با این حال، امکان همانند سازی اندامها و حتي خود فرد مرده را فراهم ميکند.

خدایا دست بندگان تو از هر کم و زیاد خالی است!

خدایا نگاه محرومان از نور به غیبت وادار شده تو، سالهای سال است که خالی است.

کوری و نابینایی ما را بر آن نور ازلی و ابدی بگشاي یا ارحم الراحمين!


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سلمان فاطمی [ 1398-09-01 ]
خدایا دست بندگان تو از هر کم و زیاد خالی است خدایا نگاه محرومان از نور به غیبت وادار شده تو، سالهای سال است که خالی است کوری و نابینایی ما را بر آن نور ازلی و ابدی بگشاي یا ارحم الراحمين

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دستورالعمل مرکز کنترل بیابزار بقای موجود زنده از استروژن مانند سپر زنان دنقش سجده بر عملکرد مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوتهای جنسیتی راهی براهوش مصنوعی از عروسک بازی نقش نگاه از پایین یا نگاهتاثیر رژیم گیاه خواری بر کیهان خود را طراحی میکندحس و ادراک- قسمت پنجاه و آغاز فصل سرما و دوباره تکسوپاپ ها یا ترانزیستورهارمز بقای جهش ژنتیکیاثرات فشار روحی شدیدبلعیدن ستاره توسط سیاهچاچهار ساعت پس از کشتار خوکمنبع خواب و رویاتمساح حد واسط میان مغز کوهوش مصنوعی درخدمت خلق وحنقش داروهاي مختلف معروف تراشه ی بیولوژِیککجای مغز مسئول پردازش تجخارق العاده و استثنایی بامید نیکو داشته باش تا آنسانسور بر بسیاری از حقایروزه داری سلول های بنیاداختلالات صحبت کردن در انبیماری ای شبیه ام اس مولتچیزی شبیه نور تو نیستمکانیک کوانتومی بی معنی تولترودینهدف از تکامل مغزتغییر عمودی سر انسان از پگوشت خواری یا گیاه خواریدوچرخه سواری ورزشی سبک و انسان عامل توقف رشد مغزسرعت فکر کردن چگونه استرژیم های غذایی و نقش مهم ارتباط از بالا به پایین مفیزیکدانان ماشینی برای تبیش از نیمی از موارد انتقنگاه انسان محدود به ادرامبانی ذهنی سیاه و سفیدتوضیحی ساده در مورد هوش مویتامین E در چه مواد غذایجهان کنونی و مغز بزرگتریپیموزایددانشمندان اولین سلول مصناین پیوند نه با مغز بلکه شاید درست نباشدرشد مغز فرایندی پیچیده ااز نظر علم اعصاب یا نرووسقانون جنگلبحثی در مورد نقش ویتامين نخاع ما تا پایین ستون فقرمرکز حافظه کجاستتکامل زبان انسان از پیشیواکنش به حس جدیدجایی خالی نیستپختگی پس از چهل سالگي به داروی ضد تشنج توپیراماتاگر میدانی مصیبت بزرگتر طوفان فقر و گرسنگی و بی سزیباترین چیز در پیر شدناز تکینگی تا مغز از مغز تلبخند بزن شاید صبح فردا زبرنامه ی مسلط ژنها در اختچراروياها را به یاد نمی آمشکلات نخاعیتاثیر ژنها بر اختلالات خوراپامیل در بارداریحقیقت غیر قابل شناختآینده ی علم و فیزیک در60 ثدرمان های بیماری آلزایمرابزار بقا از نخستین همانعید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی بیماری ها که در آن بهم نوع خواری در میان پیشیمغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت چهلیادآوری خواب و رویاآیا امکان بازسازی اندامهزبان و شناخت حقیقت قسمت سدرک نیازمند شناخت خویش اابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت بزرگ شدن مغز محدود به دورهوش مصنوعی الفاگومغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و سآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسلول های بنیادی منابع و ادغدغه نتیجه ی نادانی استابزار بقای موجود زنده از اسرار آفرینش در موجنقش غذاها و موجودات دريامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقلید مرحله ای نسبتا پیشهوش مصنوعی از عروسک بازی نقش نظام غذایی در تکامل متاثیر رژیم گیاه خواری بر کیهانِ هوشیارِ در حال یاحس و ادراک- قسمت بیست و پإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسودمندی موجودات ابزی بر رمز جهاناثرات مفید قهوهبه مغز خزندگان خودت اجازنوآوری ای شگفت انگیز دانمنحنی که ارتباط بین معرفتنفس هوازی و میتوکندریهوش مصنوعی ساخته هوش طبینقش ذهن و شناخت در حوادث تربیت کودکان وظیفه ای مهکرونا چه بر سر مغز می آورخبر مهم تلسکوپ هابلامید درمان کرونا با همانساخت شبکه عصبی مصنوعی با روش مقابله مغز با محدودیاختلالات عضلانی ژنتیکبیماری اسپینال ماسکولار نکاتی در مورد تشنجمکانیزمهای دفاعی در برابتومورها و التهاب مغزی عاهدف از خلقت رسیدن به ابزاتغییرات منطقه بویایی مغزگیلگمش باستانی کیستدورترین نقطه ی قابل مشاهانسانیت در هم تنیده و متصشلیک فراموشیرژیم های غذایی و نقش مهم ارتباط بین هوش طبیعی و هوفرگشت و تکامل تصادفی محض بیشتر کمردردها نیازی به نگاه از بیرون مجموعهمباحث مهم حس و ادراکتیوتیکسن داروی ضد جنونویتامین کاجهان کاملی در اطراف ما پرپیموزایددانشمندان تغییر میدان مغاین ایده که ذرات سیاهچالشبیه سازی میلیون ها جهان رشد مغز علت تمایل انسان باز نظر علم اعصاب اراده آزقانون جنگلبحثی در مورد نقش کلسیم و نخستین تصویر از سیاهچالهمرکز حافظه کجاستتکامل ساختار رگهای مغزی واکسن های شرکت فایزر آمرجاذبهپروژه ی ژنوم انسانیداستانها و مفاهیمی اشتبااگر نیروی مغناطیس نباشد طی یکصد هزار سال اخیر هرچزیباترین چیز در افزایش ساز تکینگی تا مغز از مغز تلرزش ناشی از اسیب به عصببرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱نزاع بین جهل و علم رو به پمشکلات بین دو همسر و برخیتاثیر کلام در آیات کلام بورزش هوازی مرتب خیلی به قحقایق ممکن و غیر ممکنآیا ممکن است موش کور بی مدرمان های جدید میگرنابزار بقا از نخستین همانعامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی بیماری های خاص که بدهمه چیز در زمان کنونی استمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت چهل و هفتژن هوش و ساختارهای حیاتی آیا انسان با مغز بزرگش اخزبان ریشه هایی شناختی اسدرک و احساسابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت بزرگ شدن تقریبا ناگهانی هوش مصنوعی از عروسک های بمغز بزرگ چالش است یا منفعتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و شآیا راهی برای رفع کم آبی سلول های بدن تو پیر نیستنآیاما مقهور قوانین فیزیکسلول عصبی شاهکار انطباق ذهن ما از در هم شکستن منبابزار بقای موجود زنده از اسرار بازسازی اندام هانقش غذاها و موجودات دريامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقلید از روی طبیعتهوش مصنوعی از عروسک بازی نقش نظریه تکامل در شناساتاثیر رژیم گیاه خواری بر کیست کلوئید بطن سومحساسیت روانی متفاوتافت فشار خون ناگهانی در وسیلی محکم محیط زیست بر انرمز جهان خاصیت فراکتالاثرات مضر ماری جوانابه بالا بر ستارگان نگاه کنوار مغز مشاهده ی غیر مستمنشأ اطلاعات و آموخته ها تنفس هوازی و میتوکندریهوش احساسینقش روی و منیزیم در سلامتترجمه ای ابتدایی از اسراکریستال هاخدا موجود استامگا سه عامل مهم سلامتساخت شبکه عصبی با الفبای روش های صرفه جویی در ایجااختراع جدید اینترنت کوانبیماری اضطراب عمومیچگونه مولکول های دی ان ایما انسانها چه اندازه نزدتومورهای ستون فقراتهر حرکت خمیده می شود و هر تغییرات آب و هوایی که به گیاه خواری و گوشت خوار کدديدن با چشم بسته در خواب انعطاف پذیری مکانیسمی علشلیک فراموشیرژیم ضد التهابیارتباط شگفت مغز انسان و ففراموش کارها باهوش تر هسبا هوش مصنوعی خودکار روبنگاه از درون مجموعه با نگمجموعه های پر سلولی بدن متکنولوژی جدید که سلول هاویتامین کا و استخوانجهان پیوستهپیچیدگی های مغزمگسدانشمندان روش هاي جدیدی اینکه به خاطرخودت زندگی شبیه سازی سیستم های کوانزمین در برابر عظمت کیهاناز نظر علم اعصاب اراده آزقانونمندی و محدودیت عالمبحثی در مورد حقیقت فضا و نخستین روبات های زنده ی جمرکز خنده در کجای مغز استتکامل شناخت انسان با کشفواکسن کووید 19 چیزهایی که جاذبه و نقش آن در شکلگیریپروژه ی ژنوم انسانیدخالت در ساختار ژنهااگر نعمت فراموشی نبود بسظهور امواج مغزی در مغز مصزیر فشار کووید چه باید کراز تکینگی تا مغز از مغز تلرزش عضله یا فاسیکولاسیوبرین نت به جای اینترنتنزاع بین علم و نادانی رو مشکلات روانپزشکی پس از ستاثیر کپسول نوروهرب بر نورزش هوازی ، بهترین تمریحمله ویروس کرونا به مغزآیا ما تنها موجودات زنده درمان های جدید در بیماری ابزار بقا از نخستین همانعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی توجهات در ببمار پارهمه ی سردردها بی خطر نیستمغز و سیر تکامل ان دلیلی تاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت چهل و هشتژن یا نقشه توسعه مغز و نقآیا احتمال دارد رویا از آزبان شناسی مدرن در سطح سلدرک کنیم ما همه یکی هستیمابزار بقا از نخستین هماناز تکامل تا مغز از مغز تا منبع هوشیاری کجاست قسمت بزرگترین خطایی که مردم مهوش مصنوعی از عروسک های بمغز بزرگ چالشهای پیش روتاثیر درجه حرارت بر عملککنفرانس تشنج هتل کوثر اصحس و ادراک قسمت بیست و چهآب زندگی است قسمت چهارمسلولهای ایمنی القا کنندهذهن چند جانبه نیازمند نگابزار بقای موجود زنده از اصل بازخوردنقش غذاها و موجودات دريامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقویت استخوان در گرو تغذهوش مصنوعی از عروسک تا کمنقش هورمون های تیروئید دتاثیر رژیم گیاهخواری بر کاهش مرگ و میر ناشی از ابخفاش با شیوع همه گیری جدیافت هوشیاری به دنبال کاهسیگار عامل افزایش مرگ ومروی و منیزیم در تقویت استاجزای پر سلولی بدن انسان به خودت مغرور نشونوار مغز در فراموشی هامهندسی ژنتیک در حال تلاش تنفس بدون اکسیژنهوش احساسینقش روزه داری در سالم و جتسلیم شدن از نورون شروع مکریستال زمان(قسمت اولخطا در محاسبات چیزی کاملامروز دانش ژنتیک هیچ ابهساختار شبکه های مغزی ثابروش هایی ساده برای کاهش اادامه بحث تکامل چشمبیماری بیش فعالیچگونه مغز پیش انسان یا همما انسانها چه اندازه نزدتوهم فضای خالی یا توهم فضهرچیز با یک تاب تبدیل به تغییرات تکاملی سر انسان گالکانزوماب، دارویی جدیدی متیل فومارات(زادیوا)(اولین مورد PML به دنبال تکشنا در ابهای گرم جنوب نیارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وارتباط شگفت انگیز مغز انفراموشی همیشه هم بد نیستبا تعمق در اسرار ابدیت و نگاه حقیقی نگاه به درون امحل درک احساسات روحانیتکنولوژی جدید که سلول هاویتامین کا در سبزیجاتجهان پیوستهپیچیدگی های مغزی در درک زدانشمندان روشی برای تبدیاینکه خانواده ات سالم باشبکه های مصنوعی مغز به درزمین زیر خلیج فارس تمدنی از واقعیت امروز تا حقیقتقارچ بی مغز در خدمت موجودبحثی در مورد عملکرد لوب فنرمش های مفید برای درد زامرگ چیستتأثیر نگاه انسان بر رفتاواکسن کرونا و گشودن پنجرجدایی خطای حسی استپرواز از نیویورک تا لوس آدر مانهای کمر درداگر نعمت فراموشی نبود بسعقل مجادله گرزیرفون داروی ضد ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تلزوم سازگاری قانون مجازابرای پیش بینی آینده مغز دنزاع بین علم و جهل رو به پمشکلات روانپزشکی در عقب تاثیر کپسول نوروهرب بر تورزش و میگرنحمایت از طبیعتآیا مغز تا بزرگسالی توسعدرمان های رایج ام اسابزار بقا از نخستین همانعارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی توصیه ها برای واکسیهمیشه اطمینان تو بر خدا بمغز آیندگان چگونه است ؟تاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت چهل و دومژنها نقشه ایجاد ابزار هوآیا احتمال دارد رویا از آزبان شناسی نوین نیازمند درک احساسات و تفکرات دیگاز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت بزرگترین درد از درون است هوش مصنوعی از عروسک بازی مغز بزرگ و فعال یا مغز کوتاثیر درجه حرارت بر عملککنگره بین المللی سردرد دحس و ادراک قسمت بیست و یکحس و ادراک قسمت بیست و دوآب زندگی است قسمت اولسلولهای بنیادی مصنوعی درذهن هوشیار در پس ماده ی مابزار بقای موجود زنده از اصل عدم قطعیت از کوانتوم نقشه مغزی هر فرد منحصر بهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقویت سیستم ایمنیهوش مصنوعی از عروسک تا کمنقش هورمون زنانه استروژنتاثیر عصاره تغلیظ شده گیکاهش التهاب ناشی از بیماخلاصه ای از مطالب همایش مافتخار انسانسیاهچاله های فضایی منابعرویا و خبر از آیندهاجزایی ناشناخته در شکل گبه دنبال رستگاری باشنوار مغز در تشخیص بیماری مولتیپل اسکلروز در زنان تنها مانع در زندگی موارد هوش عاطفی بیشتر در زناننقش رژیم غذایی بر رشد و اتشنج چیستکریستال زمان(قسمت دوم)خطا در محاسبات چیزی کاملانفجار و توقف تکاملی نشاسازگاری با محیط بین اجزاروش صحبت کردن در حال تکاماداراوون تنها داروی تاییبیماری تی تی پیچگونه هموساپينس بر زمین ما اکنون میدانیم فضا خالتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)هزینه ای که برای اندیشیدثبت امواج الکتریکی در عصگامی در درمان بیماریهای دید تو همیشه محدود به مقداولین مورد پیوند سر در انشناخت و معرفت، و نقش آن درژیم غذایی ضد التهابیارتباط شگفت انگیز مغز انفرایند پیچیده ی خونرسانیباهوش ترین و با کیفیت ترینگاهی بر قدرت بینایی درامحل درک احساسات روحانی دتکامل مادی تا ابزار هوشمویتامین دی گنجینه ای بزرجهان پر از چیزهای اسرار آپیوند قلب خوک، به فرد دچاداروهای مصرفی در ام اساینترنت بدون فیلتر ماهواشباهت مغز و کیهانزمان چیستاز کجا آمده ام و به کجا میقبل از آغازبحثی درباره هوش و تفاوتهنرمش های مفید در سرگیجهمرگ و میر پنهانتئوری تکامل امروز در درمواکسن کرونا از حقیقت تاتجریان انرژی در سیستم های پرورش مغز مینیاتوری انسادر محل کار ارزش خودت را باگر با مطالعه فیزیک کوانعلم و ادراک فقط مشاهده ی زیست، مرز افق رویداد هستاز تکینگی تا مغز از مغز تلزوم سازگاری قانون مجازابرای اولین بار دانشمنداننسبت طلایی، نشانه ای به سمشاهده گر جدای از شیء مشاتاثیر کپسول نوروهرب بر سورزش بهترین درمان بیش فعحوادث روزگار از جمله ویرآیا همه جنایت ها نتیجه بیدرمان های علامتی در ام اسابزار بقا از نخستین همانعدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی درمان های Spinal Muscular Atهمیشه عسل با موم بخوریممغز انسان ایا طبیعتا تماتاثیر گیاهخواری بر رشد و حس و ادراک قسمت چهل و سومژنها ، مغز و ارادهآیا برای تولید مثل همیشه زبان، نشان دهنده ی سخنگو درک تصویر و زبان های مخلتاز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت بسیاری از بیماری های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی مغز بزرگترین مصرف کننده تاثیر درجه حرارت بر عملککنگره بین المللی سردرد دحس و ادراک قسمت بیست و سوآب زندگی است قسمت دومسلسله مباحث هوش مصنوعیذهن تو همیشه به چیزی اعتقابزارهای پیشرفته ارتباط اصول انجام برخی نرمش ها دنقشه های مغزی جدید با جزیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتلقین اطلاعات و حافظههوش مصنوعی از عروسک تا کمنقش ویتامین K در ترمیم استاریخ همه چیز را ثبت کردهکاهش دوپامین عامل بیماریخلاصه ای از درمان های جدیافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله ها، دارای پرتو رویا بخشی حقیقی از زندگی احیای بینایی نسبی یک بیمبه زودی شبکه مغزی به جای نوار مغزی روشی مهم در تشخمواد کوانتومی جدید، ممکنتو یک معجزه ایهوش عاطفی در زنان بیشتر انقش رژیم غذایی در رشد و اتشنج و حرکات شبه تشنجی قاکریستال زمان(قسمت سوم)خطر آلودگی هواانواع سکته های مغزیستون فقرات انسان دو پا جلروشهای نو در درمان دیسک بادراک ما درک ارتعاشی است بیماری دویکچگونه هوشیاری خود را توسما اشیا را آنطور که هستندتوهم چیستهزینه سنگین انسان در ازاجمجمه انسان های اولیهگامی در درمان بیماریهای دیدن خدا در همه چیزاولین هیبرید بین انسان و شناخت درون، شناخت بیرون؛رژیم غذایی ضد دردارتباط غیرکلامی بین انسافرایند تکامل و دشواری هابار بزرگ ایستادن بر دو پانگاهی بر توانایی اجزاي بمحدودیت های حافظه و حافظتکامل مداومویروس مصنوعیجهان دارای برنامهپیوند مغز و سر و چالشهای داروهای ام اسایندرالشباهت مغز با کیهان مادیزمان واقعیت است یا توهماز آغاز خلقت تا نگاه انساقبل از انفجار بزرگبحثی درباره هوش و تفاوتهنرمشهای مهم برای تقویت عمرگ و میر بسیار بالای ناشتئوری تکامل در پیشگیری و واکسن کرونا ساخته شده توجریان انرژی در سیستم های آلودگی هوا چالش قرن جدیددر چه مرحله ای از خواب ، راگر تلاش انسان امروز براعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهزاوسکا درمان گوشراز تکینگی تا مغز از مغز تمقاومت به عوارض فشار خون برای تمدن سازی، باید در بنشانه های گذشته در کیهان مشاهده آینده از روی مشاهتاثیر کپسول نوروهرب بر سورزش در کمر دردحافظه و اطلاعات در کجاست آیا هوش مصنوعی می تواند ندرمان ژنتیکی برای نوآوریابزار بقا از نخستین همانعدم درکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی روش های تربیتی کودکهمراهی نوعی سردرد میگرنیمغز انسان برای ایجاد تمدتاثیر انتخاب از طرف محیط حس و ادراک قسمت نهمژنهای مشترک بین انسان و وآیا بزرگ شدن مغز فقط در دزبان، وسیله شناسایی محیطدرک حقیقت نردبان و مسیری ابزار بقا از نخستین هماناز روده تا مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت بسیاری از بیماری های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی مغز حریص برای خون، کلید تتاثیر درجه حرارت بر عملککنترل همجوشی هسته ای با هتاثیر درجه حرارت بر عملککنترل جاذبهحس و ادراک قسمت بیستمآب زندگی است قسمت سومسلطان جنگل یا صاحب ملکوتذهن سالمابزارهای بقا از نخستین هاصول توسعه ی یک ذهن کاملنقص در تشخیص هیجانات عاممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتلاش ها برای کشف منابع جدهوش مصنوعی از عروسک تا کمنقش ژنتیک در درمان اختلاتازه های اسکیزوفرنی(جنوکاهش سن بیولوژیکی، تنها خونریزی مغز در سندرم کووافزایش قدرت ادراکات و حسسیاهچاله و تکینگی ابتدایرویا تخیل یا واقعیتاحیای بینایی نسبی یک بیمبه زیر پای خود نگاه نکن بنورون هاي مصنوعی می توانموجود بی مغزی که می تواندتو یک جهان در مغز خودت هسهوش عاطفی در زنان بیشتر انقش زنجبیل در جلوگیری از تشنج عدم توازن بین نورون کشف مکانیسم عصبی خوانش پخطرات هوش مصنوعیانگشت ماشه ایسخن پاک و ثابتروشهای شناسایی قدرت شنواادغام میان گونه های مختلبیماری دیستروفی میوتونیچگونه واکسن کرونا را توزما به جهان های متفاوت خودتوهم بی خداییهزاران سال چشم های بینا وجنبه های موجی واقعیتگاهی لازم است برای فهم و دژا وو یا اشنا پنداریاولین تصویر در تاریخ از سشناسایی تاریخچه ی تکاملیراه فراری نیستارتروز یا خوردگی و التهافرایند حذف برخی اجزای مغبار سنین ابزار هوشمندی اچالش هوشیاری و اینکه چرا مخچه فراتر از حفظ تعادلتکامل چشمویرایش DNA جنین انسان، برجهان در حال نوسان و چرخشپیوند اندام از حیوانات بداروهای تغییر دهنده ی سیایا کوچک شدن مغزانسان الشباهت کیهان و مغززمان پلانکاز انفجار بزرگ تا انفجار قدم زدن و حرکت دید را تغیبحثی درباره هوش و تفاوتهچرا مغز انسان سه هزار سالمرگ انتقال است یا نابود شتئوری جدید، ویران کردن گواکسن ایرانی کرونا تولیدجریان انرژی در سیستم های آلودگی هوا و ویروس کرونادر هم تنیدگی مرزها و بی ماگر خواهان پیروزی هستیعلم به ما کمک میکند تا موزبان مشترک ژنتیکی موجودااز تکینگی تا مغز از مغز تمقابله با کرونا با علم اسبرای خودآگاه بودن تو باینشانه های پروردگار در جهمطالعه ای بیان میکند اهدتاثیر کتامین در درمان پاوزن حقیقی معرفت و شناختحافظه و اطلاعات در کجاست آیا هوش مصنوعی زندگی بشردرمان ام اس(مولتیپل اسکلابزار بقا از نخستین همانعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایمغز انسان برای شادمانی طتاثیر احتمالی عصاره تغلیحس و ادراک قسمت چهارمژنهای هوش ، کدامندآیا تکامل و تغییرات ژنتیسفر نامه سفر به بم و جنوب درک درست از خود و هوشیاریابزار بقای موجود زنده از ازدواج های بین گونه ای، رمنبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کروناهوش مصنوعی از عروسک بازی مغز در تنهایی آسیب میبینمغز را از روی امواج بشناستاثیر درجه حرارت بر عملککندر در بیماریهای التهابحس و ادراک قسمت دهمآب، زندگی است(قسمت پنجم)سم زنبور ، کلیدی برای وارذخیره ی شگفت انگیز اطلاعابزارهای بقا ازنخستین هماصول سلامت کمرنقطه بی بازگشتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاش هایی در بیماران قطع هوش مصنوعی از عروسک تا کمنقش گرمایش آب و هوا در همتازه های بیماری پارکینسوکایروپاکتیک چیستخواندن ، یکی از شستشو دهنافزایش مرگ و میر سندرم کوسیاهچاله ی تولید کنندهرویا حقی از طرف خدااحساس گذر سریعتر زمانبوزون هیگز چیستنورون های ردیاب حافظهموجودات مقهور ژنها هستندتو پیچیده ترین تکنولوژی هوشیاری کوانتومینقش زبان در سلطه و قدرت اتشخیص ژنتیکی آتروفی های کشف مکانیسمی پیچیده در بدفاع در برابر تغییر ساختانگشت نگاری مغز نشان میدسرنوشتروشی برای بهبود هوش عاطفادغام دو حیطه علوم مغز و فلج نخاعی با الکترودهای بیماری ضعف عضلات نزدیک بچگونه آن شکری که می خوریمما با کمک مغز خود مختاريمتوهمات و شناخت حقیقتهستي مادي ای که ما کوچکترجنسیت و تفاوت های بیناییگاهی مغز بزرگ چالش استدژاوو یا آشناپنداریاولین سلول مصنوعیشناسایی سلول های ایمنی اراه های جدید برای قضاوت رارزش حقیقی زبان قسمت اولفراتر از دیوارهای باوربارداری بدون رحمچالش هوشیاری و اینکه چرا مخچه ، فراتر از حفظ تعادلتکامل و ارتقای نگاه تا عمواقعیت فیزیکی، تابعی از جهان شگفت انگیزپیوند سر آیا ممکن استداروهای ضد بیماری ام اس وایا این جمله درست است کسیشباهت زیاد بین سلول هاي عزمان به چه دلیل ایجاد میشاز بحث های کنونی در ویروسقدرت انسان در نگاه به ابعبحثی درباره هوش و تفاوتهچرا مغزهای ما ارتقا یافت مراحل ارتقای پله پله کیهتا 20 سال آینده مغز شما به واکسن اسپایکوژنجستجوی متن و تصویر به صورآلزایمردر هم تنیدگی کوانتومیاپی ژنتیکعلم ساختن برج های چرخانزبان چهار حرفی حیات زمیناز تکینگی تا مغز از مغز تملاحظه های اخلاقی دربارهبرخی ملاحظات در تشنج های نظام مثبت زندگیمعنی روزهتاثیر گیاه خواری بر رشد ووزوز گوشحافظه و اطلاعات در کجاستآیا هوش ارثی دریافتی از پدرمان تومورهای مغزی با اابزار بقا از نخستین همانعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانمغز انسان برای شادمانی طتاثیر ترکیبات استاتین (سحس و ادراک قسمت نوزدهمژنهای حاکم بر انسان و انسآیا جنین انسان، هوشمندی سفر به مریخ در 39 روزدرک عمیق در حیواناتابزار بقای موجود زنده از اساس انسان اندیشه و باور منبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کروناهوش مصنوعی از عروسک بازی هوش مصنوعی از عروسک بازی مغز زنان جوانتر از مغز مرتاثیر درجه حرارت بر عملککوچک شدن مغز از نئاندرتاحس و ادراک قسمت دوازدهمآثار باستانی تمدن های قدسماگلوتید داروی کاهش دهنذره ی معین یا ابری از الکابزارهای بقای موجود زندهاضطراب و ترسچند نرمش مفید برای کمردرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاشی برای درمان قطع نخاهوش مصنوعی از عروسک تا کمنقش پیش زمینه ها و اراده تبدیل تراکت صوتی مصنوعی کار با یگانگی و یکپارچگیخواب سالم عامل سلامتیافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاره ی ابلهانرویاها از مغز است یا ناخواحساسات کاذببوزون هیگز جهان را از متلنوروپلاستیسیتی چیستمیهمانهای ناخوانده عامل تو افق رویداد جهان هستیهوش، ژنتیکی است یا محیطیتشخیص آلزایمر سالها قبل کشف ارتباط جدیدی از ارتبدقیق ترین تصاویر از مغز ااندوهگین نباش اگر درب یا سریعترین کامپیوتر موجودروشی جدید در درمان قطع نخارتقا و تکامل سنت آفرینش فلج بل، فلجی ترسناک که آنبیماریهای تحلیل عضلانی اچگونه انتظارات بر ادراک ما تحت کنترل ژنها هستیم یتوپیراماتهستی ما پس از شروعی چگال جنسیت و تفاوت های بیناییگذر زمان کاملا وابسته به دگرگونی های نژادی و تغییاوکرلیزوماب داروی جدید ششواهدی از نوع جدیدی از حاراه های جدید برای قضاوت رارزش حقیقی زبان قسمت دومفرد حساس از نظر عاطفی و ببازگشت از آثار به سوی خداچالش هوشیاری و اینکه چرا مخچه ابزاري که وظیفه آن فتکامل ابزار هوش ، راه پر واقعیت چند سویهجهانی که نه با یک رخداد و پیوند سر، یکی از راه حلهاداروی فامپیریدین یا نورلایا ابزار هوشمندی یا مغز شباهت زیاد بین سلول هاي عزمان شگفت انگیزاز تلسکوپ گالیله تا تلسکقدرت عشقبحثی درباره هوش و تفاوتهچرا ویروس کرونای دلتا وامرز مرگ و زندگی کجاستتا بحر یفعل ما یشاواکسن اسپایکوژن ضد کروناجستجوی هوشیاری در مغز ماآملودیپین داروی ضد فشار در هم تنیدگی کوانتومی و پابزار هوش در حال ارتقا ازعلایم کمبود ویتامین E را زبان و کلمه حتی برای کساناز تکینگی تا مغز از مغز تملاحظات بیهوشی قبل از جربرخی مرزهای اخلاق و علوم نظریه ی تکامل در درمان بیمعادله ها فقط بخش خسته کنتاثیر گیاه خواری بر رشد ویک پیام منفرد نورون مغزی حباب های کیهانی تو در توآیا هوش سریعی که بدون احسدرمان تشنجابزار بقا از نخستین همانعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی سلولهای عصبی در تلاهندسه بنیادینمغز انسان رو به کوچک تر شتاثیر حرکات چشم بر امواج حس و ادراک قسمت هفتمکل اقیانوس در یک ذرهآیا جهان ذهن و افکار ما مسفر تجهیزات ناسا به مریخ درگیری قلب در بیماری ویرابزار بقای موجود زنده از استفاده از مغز، وزن را کممنبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کرونا دلخوشی بیهوهوش مصنوعی از عروسک بازی مغزهای کوچک بی احساستاثیر درجه حرارت بر عملککوچکترین چیز یک معجزه اسحس و ادراک قسمت سومآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسندرم کووید طولانیذرات کوانتومی زیر اتمی قابزارهای بقای از نخستین اطلاع رسانی اینترنتیچند جهانیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاشی تازه برای گشودن معهوش مصنوعی از عروسک تا کمنقش آتش در رسیدن انسان بهتبدیل سلولهای محافط به سکاربرد روباتهای ريزنانوخواب سالم عامل سلامتی و یافسردگی و اضطراب در بیماسیاره ابلهانرویاهای پر رمز و حیرتی دراخلاق و علوم اعصاببی نهایت در میان مرزهانوروز یا روز پایانیمیوتونیک دیستروفیتو با همه چیز در پیوندیهیچ کاری نکردن به معنی چیتصویربرداری فضاپیمای آمکشف جمجمه ای درکوه ایرهودلایلی که نشان میدهد ما باندام حسی، درک از بخش هایسرگیجه از شایعترین اختلاروشی جدید در درمان نابینارتوکين تراپی روشی جديد فلج خواببیهوش کردن در جراحی و بیمچگونه به سطح بالایی از هومانند آب باشتوانایی مغز و دیگر اجزای و هر کس تقوای خدا پیشه کنجهل مقدسگربه شرودینگر و تاثیر مشدانش محدود به ابعاد چهارايندگان چگونه خواهند دیدشواهدی از دنیسوان(شبه نئراه پیروزی در زندگی چیستارزش حقیقی زبان قسمت سومفرضیه ای جدید توضیح میدهبازگشت به ریشه های تکاملچالش هوشیاری و اینکه چرا مدل همه جانبه نگر ژنرالیتکامل جریان همیشگی خلقتواقعیت چیستجهش های ژنتیکی مفید در ساپیوستگی همه ی اجزای جهانداروی لیراگلوتیدایا بیماری ام اس (مولتیپشرکت نورالینک ویدیویی اززندگی هوشمند در خارج از زاز تلسکوپ گالیله تا تلسکلمس کوانتومیبحثی درباره احساسات متفاچرا پس از بیدار شدن از خومرز بین انسان و حیوان کجاتاثیر مشاهده بر واقعیت بواکسن دیگر کرونا ساخته شحفره در مغزآمارهای ارائه شده در سطح در هم تنیدگی کوانتومی و دابزار بقا از نخستین همانعلایم کمبود ویتامین E را زبان و بیان نتیجه ساختمااز تکینگی تا مغز از مغز تممانتین یا آلزیکسا یا اببرخی نکات از گاید لاین پرنظریه ی تکامل در درمان بیمعجزه ی علمتاثیر گیاه خواری بر رشد ویک پیشنهاد خوب برای آسان آیا هشیاری کوانتومی وجوددرمان جدید ALSابزار بقا از نخستین همانغیرقابل دیدن کردن مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی سيناپسها طی تکامل و هندسه در پایه ی همه ی واکمغز انسان رو به کوچکتر شدتاثیر دوپامین و سروتونینحس و ادراک قسمت هفدهمکلمات بلند نه صدای بلندآیا جهش های ژنتیکی، ویروسفر دشوار اکتشافدرگیری مغز در بیماری کویابزار بقای موجود زنده از استفاده از هوش مصنوعی در منبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کرونا دلخوشی بیهوتفکر خلا ق در برابر توهم هوش مصنوعی از عروسک بازی مغزتان را در جوانی سیم کشتاثیر درجه حرارت بر عملککووید نوزده و خطر بیماری حس و ادراک قسمت سی و هشتمآزمون تجربی، راهی برای رسندرم گیلن باره به دنبال ذرات کوانتومی زیر اتمی قابزارهای دفاعی و بقای مواطلاعات حسی ما از جهان، چچندین ماده غذایی که ماننمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاشی جدید در درمان ام اسهوش مصنوعی به کمک هوش طبینقش انتخاب از طرف محیط، نتداخل مرزها و صفات با بینکاربرد روباتهای ريز، در خواب عامل دسته بندی و حفطالکترومغناطیس شنوایی و هسیاره ابلهانرویای شفافاخلاق پایه تکامل و فرهنگبی عدالتی در توزیع واکسن نوشیدن چای برای مغز مفید میگرن و پروتئین مرتبط با تو با باورهایت کنترل میشهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتصادف یا قوانین ناشناختهگل زندگیدنیای شگفت انگیز کوانتومانرژی تاریکسربازان ما محققا غلبه می روشی جدید در درمان سکته مارتباط میکروب روده و پارفلج خواب چیستبیهوشی در بیماران دچار اچگونه باغبانی باعث کاهش ماه رجبتوازن مهمتر از فعالیت زیوفور و فراوانیجهان فراکتالگزیده ای از وبینار یا کنفدانش بی نهایتايا اراده آزاد توهم است یشکل های متفاوت پروتئین هرابطه تشنج و اوتیسمارزش خود را چگونه میشناسفضای قلب منبع نبوغ استبازخورد یا فیدبکچالش دیدگاه های سنتی در بمدل های ریز مغز مینی برینتکامل داروینی هنوز در حاواقعیت چیستجهش های ژنتیکی غیر تصادفپیام های ناشناخته بر مغز داروی تشنجی دربارداریایا بدون زبان میتوانیم تشش مرحله تکامل چشمزندگی بی دوداز تکنیکی تا مغز از مغز تلوب فرونتال یا پیشانی مغبحثی درباره احساساتی غیرچرا بیماری های تخریبی مغمزایای شکلات تلخ برای سلتاثیر نگاه ناظر هوشیار بواکسن دیگری ضد کرونا از دحقیقت قربانی نزاع بین بی آن چیزی که ما جریان زمان در یک فراکتال هر نقطه مرکابزار بقا از نخستین همانعلت خواب آلودگی بعد از خوزبان و بیان، در سایه پیشراز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژي پاک سرچشمه حبرخی نرمش ها برای زانونظریه ی ریسمانمعجزه ی علم در کنترل کرونتاثیر گیاه خواری بر رشد ویک آلل ژنتیکی که از نئاندآیا واکنش های یاد گرفته ودرمان جدید میگرن با انتی ابزار بقا از نخستین همانمقالاتاز تکینگی تا مغز- از مغز منابع انرژی از نفت و گاز برداشت مغز ما از گذر زمانهندسه زبانِ زمان استمغز ایندگان چگونه استتاثیر دپاکین بر بیماری محس و ادراک قسمت هجدهمکلام و زبان، گنجینه ای بسآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسفرنامه سفر به بم و جنوب درگیری مغز در بیماران مبابزار بقای موجود زنده از استفاده از سلول های بنیامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت مغز انسان و میمون ههوش مصنوعی از عروسک بازی مغزتان را در جوانی سیمکشتاثیر درجه حرارت بر عملککودک ایرانی که هوش او از حس و ادراک قسمت سی و ششمآزمون ذهنی گربه ی شرودینسندرم پیریفورمیسذرات کوانتومی زیر اتمی قابعاد اضافه ی کیهاناطلاعاتی عمومی در مورد منه جنگ و نه خونریزیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتمایل زیاد به خوردن بستنهوش مصنوعی به شناسایی کانقش اتصالات بین سلولهای تروس جریان انرژیکتاب گران و پرهزینه شد ولخودآگاهی و هوشیاريالکتروتاکسی(گرایش و حرکسیر آفرینش از روح تا مغز روان سالماختلال خواب فرد را مستعد بیمار 101 ساله، مبتلا به سنوعی سکته مغزی ، وحشتناک میگرن سردردی ژنتیکی که بتو جهانی هستی که خودش را هیچگاه از فشار و شکست نترتظاهر خوابیده ی مادهگلوئوندندان ها را مسواک بزنید تانرژی تاریک که ما نمی توسردرد میگرن در کودکانريتوکسيمب در درمان ام اسارتباط ماده و انرژیفلج دوطرفه عصب 6 چشمبیوگرافیچگونه تکامل مغزهای کنونیماپروتیلینتوسعه هوش مصنوعی قادر اسوقت نهيب هاي غير علمي گذشجهان ما میتواند به اندازگزارش یک مورد جالب لخته ودانشمندان موفق به بازگردايا اراده آزاد توهم است یشکل پنجم مادهراز تغییراز نخستین همانند سازها تقلب و عقلبازسازي مغز و نخاع چالشی چاالش ها در تعیین منبع هومدیون خود ناموجودتکامل داروینی هنوز در حاواقعیت های متفاوتجهشهای مفید و ذکاوتی که دپیشینیان انسان از هفت میداروی جدید s3 در درمان ام ایا تکامل هدفمند استششمین کنگره بین المللی سزندگی زمینی امروز بیش از از تکینگی تا مغز و از مغز لوتیراستامبخش فراموش شده ی حافظهچرا حیوانات سخن نمی گوینمسیر دشوار تکامل و ارتقاتاثیر نگاه و مشاهده ناظر واکسن سرطانحقیقت اشیاآنچه واقعیت تصور میکنیم در کمتر از چند ماه سوش جدابزار بقا از نخستین همانعماد الدین نسیمی قربانی زبان و تکلم برخی بیماریهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی نرمش های گردننظریه تکامل در درمان بیممغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر گیاه خواری بر رشد وحد و مرزها توهم ذهن ماستیک جهش ممکن است ذهن انسانآیا یک، وجود دارددرمان جدید کنترل مولتیپلابزار بقا از نخستین همانتاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکینگی تا مغز- از مغز منابع بی نهایت انرژی در دبررسي علل احتمالي تغيير هوموارکتوس ها ممکن است دمغز ابزار بقای برتر مادیتاثیر داروهای ضد التهاب حس و ادراک قسمت هشتمکلرال هیدرات برای خوابانآیا خداباوری محصول تکاملسفرنامه سفر به بم و جنوب درگیری مغزی در سندرم کووابزار بقای موجود زنده از استفاده از سلول های بنیااستفاده از سلول های بنیامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت ها و تمایزها کلید بهوش مصنوعی از عروسک بازی نقش قهوه در سلامتیتاثیر درجه حرارت بر عملککودکان میتوانند ناقل بی حس و ادراک قسمت سیزدهمآزمون ذهنی گربه شرودینگرسندرم پس از ضربه به سررفتار اجتماعی انسان، حاصاتفاق و تصادفاطلاعاتی عمومی در مورد مچه زیاد است بر من که در ایمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتمدن قدیمی ای در جنوب ایرهوش مصنوعی در کامپیوترهانقش تیروئید در تکامل مغزتری فلوپرازینکتاب زیست شناسی باورخودآگاهی و هوشیاريالگوی بنیادین و هوشیاریسیستم تعادلی بدنروبات های ریز در درمان بیاختلال در شناسایی حروف و بیماری های مغز و اعصاب و نیکولا تسلامیگرن شدید قابل درمان استو دی ان ای خاص ميتوکندريهیپرپاراتیروئیدیسمتظاهری از ماده است که بیدگمان میکنی جرمی کوچکی در دو ویژگی انتزاع و قدرت تجانسان قدیم در شبه جزیره عسردرد و علتهای آنریواستیگمینارتباط متقابل با همه ی حیفناوری هوش مصنوعی نحوه خبیوگرافیچگونه جمعیت های بزرگ شکل ماجرای جهل مقدستوسعه برخی شغل ها با هوش وقتی فهمیدی خطا کردی برگجهان مادی، تجلی فضا در ذهگشایش دروازه جدیدی از طردانشمندان نورون مصنوعی سای نعمت من در زندگیمشگفت انگیز بودن کیهانراست دستی و چپ دستیاز نخستین همانند سازها تقلب دروازه ی ارتباطبحتی علمی درباره تمایل بناتوانی از درمان برخی ویمدیریت اینترنت بر جنگتکامل داروینی هنوز در حاواقعیت و مجازجهشهای مفید و ذکاوتی که دپیشرفت های جدید علوم اعصداروی جدید میاستنی گراویایجاد احساساتصرع و درمان های آنزندگی زودگذراز تکینگی تا مغز از مغز تلوزالمعده(پانکراس)مصنوعبخش بزرگی حس و ادراک ما اچرا حجم مغز گونه انسان درمسئول صیانت از عقیده کیستاثیر نگاه انسان بر رفتاواکسن سرطانحقیقت تنها چیزی است که شاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی در آستانه ی موج پنجم کوویابزار بقا از نخستین همانعوامل موثر در پیدایش زبااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی یونها و مولکول های منظریه تکامل در درمان بیممغز قلبتاثیر گیاه خواری بر رشد وحرکت چرخشی و دائمی کیهانیک رژیم غذایی جدید، می توآیا کیهان می تواند یک شبیدرمان جدید سرطانابزار بقا از نخستین همانصفحه اصلیاز تکینگی تا مغز- از مغزتمنابع جدید انرژیبررسی و اپروچ جدید بر بیمهوش مصنوعی می تواند بر احمغز ابزار برتر بقاتاثیر داروی ضد تشنج سدیم حس و ادراک قسمت پنجمکمردردآیا دلفین ها می تواند از سفرنامه سفر به بم و جنوب درگیری مغزی در سندرم کووابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در مورد همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت های بین زن و مرد فقهوش مصنوعی از عروسک بازی نقش مهاجرت در توسعه نسل اتاثیر درجه حرارت بر عملککودکان خود را مشابه خود تحس و ادراک قسمت ششمآسيب میکروواسکولاریا آسسندرم سردرد به دلیل افت فرقیبی قدرتمند در برابر ماتوبان اطلاعات و پلِ بیناعداد بینهایت در دنیای منهایت معرفت و شناخت درک عمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتمدن پیشرفته ی پیشینیانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحنقش حفاظتی مولکول جدید دتری فلوپرازینکتاب طبیعت در قالب هندسهخودروهای هیدروژنیالگوبرداری از طبیعتسیستم دفاعی بدن علیه مغز روح رهاییاختلال در شناسایی حروف و بیماری وسواسنیاز به آموزش مجازی دیجیمیدان مغناطيسي زمین بشر تولید مثل اولین ربات های هاوکينگ پیش از مرگش رسالتعداد کلی ذهن ها در جهان گنجینه ای به نام ویتامین دو برابر شدن خطر مرگ و میانسان ها می توانند میدان سردرد تنشنریاضیات یک حس جدید استارتباط چاقی و کاهش قدرت بفیلمی بسیار جالب از تغییبیان ژن های اسکیزوفرنی دچگونه جمعیت های بزرگ شکل ماده ی تاریکتوصیه های سازمان بهداشت وقتی تو از یاد گرفتن باز جهان هوشیارپمبرولیزوماب در بیماری چدانشمندان یک فرضیه رادیکای آنکه نامش درمان و یادششگفتی های زنبور عسلرجزخوانی هایی که امروز باز نخستین همانند سازها تقیچی ژنتیکیبحث درباره پیدایش و منشا ناتوانی در شناسایی چهره مدارک ژنتیکی چگونه انسانتکامل داروینی هنوز در حاواقعیت خلا و وجود و درک مجواب دانشمند سوال کننده پیشرفت در عقل است یا ظواهداروی جدید ضد میگرنایرادهای موجود در خلقت بضررهای مصرف شکر و قند بر زندگی، مدیریت انرژیاز تکینگی تا مغز از مغز تلیس دگرامفتامین یا ویاسبخش بزرگتر کیهان ناشناختچرا خشونت و تعصبمسئولیت جدیدتاثیر نگاه انسان بر رفتاواکسنی با تاثیر دوگانه احقیقت خواب و رویاآنها نمیخواهند دیگران رادر درمان بیماری مولتیپل ابزار بقا از نخستین همانعوامل ایجاد لغت انسانی و از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی اثرات مضر ویتامین دنظریه تکامل در درمان بیممغز ما کوچکتر از نیم نقطهتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس چشایی و بویایییکی از علل محدودیت مغز امآیا گذشته، امروز وآینده زبان و شناخت حقیقت قسمت چدرمانهای بیماری پارکینسابزار بقا از نخستین همانسوالات پزشکیاز تکینگی تا مغز، از مغز مناطق خاصی از مغز در جستجبررسی ژنها در تشخیص بیماهوش مصنوعی و کشف زبان هایمغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاهکمردرد ناشی از تنگی کاناآیا دلفین ها میتوانند باسفرنامه سفر به بم و جنوب درگیری اعصاب به علت میتوابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در تفسیر منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت های تکاملی در مغز وهوش مصنوعی از عروسک بازی نقش میدان مغناطیسی زمین تاثیر درجه حرارت بر عملککوری گذرای ناشی از موبایحس و ادراک قسمت شصت و دوآسیب ها ناشی از آلودگی هوسوپاپ ها یا ترانزیستورهارموزی از نخستین تمدن بشراتوسوکسیمایدبقای حقیقی در دور ماندن انهایت در بی نهایتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتمدن بشری و مغز اخلاقیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحنقش حیاتی تلومر دی ان آ دترکیب حیوان و انسانکتاب، سفری به تاریخخورشید مصنوعیالتهاب شریان تمپورالسکته مغزیروزه داری متناوب، مغز را اختلالات مخچهبیماری گیلن باره و بیمارچیزی منتظر شناخته شدنمیدان های مغناطیسی قابل تولید پاک و فراوان انرژیهاوکينگ پیش از مرگش رسالتغییر الگوی رشد مغزی با زگویید نوزده و ایمنی ساکتدو برابر شدن خطر مرگ و میانسان جدید از چه زمانی پاسردرد سکه ایریسدیپلام تنها داروی تایارتباط هوش ساختار مغز و ژفیزیک مولکولها و ذرات در بیان حقیقتچگونه حافظه را قویتر کنیماده ی خالیتوصیه های غیر دارویی در سویتنام نوعی کرونا ویروس جهان یکپارچهپنج اکتشاف شگفت آور در مودانشمندان ژنی از مغز انسایمپلانت مغزی کمک میکند شاهکار قرنرساناها و ابر رساناها و عاز نخستین همانند سازها تقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصبحثي درباره هوش و تفاوتهنادانی در قرن بیست و یکم،مروری بر تشنج و درمان هایتکامل زبانوالزارتان داروی ضد فشار جوسازی مدرنپیشرفتی مستقل از ابزار هداروی ضد تشنج با قابليت تاکسی توسین و تکامل پیش اضررهای شکر بر سلامت مغززونیسومایداز تکینگی تا مغز از مغز تلا اکراه فی الدینبخش دیگری در وجود انسان هچرا در مغز انسان، فرورفتمسئولیت در برابر محیط زیتاثیر ویتامین دی بر بیماواسطه ها د رمسیر ایجاد مغحقیقت راستین انسان علم بآنزیم تولید انرژی در سلودر سال حدود 7 میلیون نفر ابزار بقا از نخستین همانعواملی که برای ظهور لغت ااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی اختلالات عصبی مثانههفت چیز که عملکرد مغز تو مغز مادران و کودکان در زمتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک (قسمت اول )یافته های نوین علوم پرده آیا پیدایش مغز از روی تصازبان و شناخت حقیقت قسمت ادرهای اسرارآمیز و پوشیدهابزار بقا از نخستین همانپیامهای کاربراناز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت بررسی سیستم تعادلی بدن اهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و یکمردرد و علل آنآیا دست مصنوعی به زودی قاسفری به آغاز کیهاندرختان اشعار زمینابزار بقای موجود زنده از استخوان های کشف شده، ممکنقش زبان در سلطه و قدرت امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت های زبانی سرمنشا تهوش مصنوعی از عروسک بازی نقش محیط زندگی و مهاجرت دتاثیر رو ح و روان بر جسمکی غایب شدی تا نیازمند دلحس و ادراک سی و هفتمآشنا پنداریسوپاپ ها یا ترانزیستورهارمز و رازهای ارتباط غیر کاثر مضر مصرف طولانی مدت ربلندی در ذهن ما درک بلندیچهار میلیارد سال تکامل بمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتمدنی قدیمی در شمال خلیج هوش مصنوعی درمانگر کامپینقش خرچنگ های نعل اسبی درترازودونکتابخانهخانواده پایدارامیوتروفیک لترال اسکلروسانسور از روی قصد بسیاری روزه داری و بیمار ی ام اس اختلالات حرکتی در انسانبیماری ای شبیه آلزایمر و چیزی خارج از مغزهای ما نیمیدازولام در درمان تشنج تولید سلولهای جنسی از سلهدف یکسان، در مسیرهای متتغییر زودتر اتصالات مغزیگوشه بیماری اتوزومال رسسدو سوی واقعیتانسان خطرناکترین موجودسردرد عروقی میگرنریشه های مشترک حیاتارتباط انسانی، محدود به فیزیک و هوشیاریبیست تمرین ساده برای جلونگاه محدود و تک جانبه، مشماده، چیزی بیش از یک خلا توصیه هایی در مصرف ماهیویتامین E برای فعالیت صحجهان یکپارچهپوست ساعتی مستقل از مغز ددانشمندان پاسخ کوانتومی ایمپلانت نخاعی میتواند دشاهکار شش گوشرشته نوروایمونولوژی و نقاز نشانه ها و آثار درک شدقانون مندی نقشه ژنتیکی مبحثی جالب درباره محدودیتنبرو و انرژی مداوممرکز هوشیاری، روح یا بدن تکامل زبانواکنش های ناخودآگاه و تقجاودانگی مصنوعیپاسخ گیاهان در زمان خوردداروی ضد تشنج با قابليت تاگر فقط مردم میفهمیدند کطلای سیاهزونا به وسیله ویروس ابله از تکینگی تا مغز از مغز تلایو دوم دکتر سید سلمان فبرنامه و ساختار پیچیده مچراروياها را به یاد نمی آمستند جهان متصلتاثیر ویروس کرونا بر مغز وبینار اساتید نورولوژی دحقیقت غیر فیزیکیآینده ی انسان در فراتر ازدرمان های اسرار آمیز در آابزار بقا از نخستین همانعوارض ازدواج و بچه دار شداز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز برخی اصول سلامت کمرهفت سین یادگاری از میراث مغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک (قسمت دوم )یادگیری مهارت های جدید دآیا آگاهی پس از مرگ از بیزبان و شناخت حقیقت قسمت ددرک فرد دیگر و رفتارهای اابزار بقا از نخستین همانسایتهای دیگراز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت بررسی علل کمر درد در میانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر درجه حرارت بر عملکحس و ادراک قسمت پنجاه و دکمردرد با پوشیدن کفش مناآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسقوط درون جاذبه ای خاص، چدرد باسن و پا به دلیل کاهابزار بقای موجود زنده از