دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ملاحظه های اخلاقی درباره پیوند قلب خوک به انسان

ملاحظه های اخلاقی درباره پیوند قلب خوک به انسان
برای اولین بار قلب خوکی- که دستکاری ژنتیکی شده بود- به یک مرد آمریکایی پیوند زده شد. وضعیت دیوید بنت ۵۷ ساله به گفته پزشکان وخیم‌تر از آن بود که پیوند قلب انسان شامل حالش شود و این کار با یک مجوز ویژه رسمی، برایش انجام شده است.
پزشکان می‌گویند حال دیوید بنت سه روز بعد از این جراحی آزمایشی خوب بوده است.
این جراحی را برخی، تحولی بزرگ در درمان کسانی دانسته‌اند که در انتظار یافتن عضو پیوندی هستند؛ با افزایش عضو پیوندی با دستکاری ژنتیکی، جان بسیاری در دنیا نجات پیدا می‌کند.
اما برخی نیز می‌پرسند: آیا چنین شیوه درمانی از نظر سلامت بیمار، حقوق حیوانات و اعتقادهای مذهبی توجیه‌پذیر است؟
این جراحی تجربی برای بیمار، بسیار پرمخاطره است. بدن بیمار حتی ممکن است عضو انسانی با سازگاری بافتی زیاد را هم پس بزند (رد پیوند) چه رسد به عضو بدن یک حیوان دیگر که این خطر را بسیار بیشتر می‌کند.(سیستم ایمنی، سیستمی پیشرفته و تکاملی است که برای دفاع از بدن، در برابر عوامل بیماری زا و سلولهای پیر و زیانبار در بدن ایجاد شده است. این سیستم پیشرفته، هرچند امروز از میلیاردها مرگ بد به دلیل عوامل میکروبی و ویروسی جلوگیری کرده است، خودش در مواردی مانعی در برابر سلامتی است. بیماری های خودایمنی از رایجترین این بیماری ها است که به دلیل فعالیت زیاد و نامنظم سیستم ایمنی ایجاد میشود. به همین ترتیب سیستم ایمنی سدی در برابر بسیاری از درمان های مصنوعی است که به وسیله ی انسان ایجاد میشود. ازجمله ی این درمان ها پیوند اندام از فرد یا یک حیوان به فرد دیگر است.)
کمبود عضو پیوندی از دهه‌ها پیش پزشکان را به فکر استفاده از اعضای حیوانی انداخته اما تلاش در این زمینه نتیجه مطلوب نداشته است.
در سال ۱۹۸۴ جراحان سعی کردند یک دختر کوچک را با پیوند قلب بابون (عنتر) نجات دهند. اما او ۲۱ روز بعد مرد.
با اینکه چنین روش‌هایی برای بیمار بسیار بسیار خطرناکند برخی متخصصان اخلاق پزشکی معتقدند اگر بیمار کاملا به عوارض آنها آگاه باشد توجیه‌پذیرند.
پروفسور جولین ساوالسکیو استاد اخلاق کاربردی در دانشگاه آکسفورد می‌گوید: هیچ وقت نمی‌توان فهمید آیا کمی بعد از چنین عملی، بیمار به شکل فاجعه‌باری می‌میرد یا نه اما بدون خطر کردن هم نمی‌توان کاری کرد.

آیا پیوند قلب خوک به انسان به لحاظ اخلاقی توجیه‌پذیر است؟
اگر بیمار از تمام مخاطرات آگاه باشد، من فکر می‌کنم می‌تواند با چنین کارآزمایی‌های رادیکالی موافقت کند.
پروفسور ساوالسکیو می‌گوید، این موضوع اهمیت دارد که تمام گزینه‌ها از جمله حمایت مکانیکی قلب و همینطور پیوند قلب انسانی در دسترس بیمار باشند.
پزشکانی که پیوند قلب آقای بنت را انجام دادند می‌گویند برای او هیچ درمانی نبود و بدون این کار زنده نمی‌ماند.(محدود کردن اقدامات درمانی با این توجیه که از عوارض درمان، اطلاعی در دسترس نیست، هرچند در برخی پژوهش های کاملا ناشناخته تاحدی درست است ولی در مورد درمان هایی که راه دیگری برای بیمار نمانده است یا درمان هایی که حدس پزشک متخصص بر سودمندی آن است، به شرطی که همراه بارضایت بیمار باشد، مانعی وجود نخواهد داشت. همه ی کشفیات نو، مدیون آزمونها و تجربیاتی است که پژوهشگر بر روی طبیعت یا افراد داوطلب انجام می‌دهد. بستن دست پژوهشگران با این بهانه که از نتایج آزمون اطلاعی در دست نیست در حقیقت، ایستا کردن علم و دانش است.)
پروفسور ساوالسکیو می‌گوید پیش از جراحی پیوند، باید آزمایش‌هایی بافتی و کارآزمایی‌های حیوانی بسیار دقیق انجام شده باشند.
عمل پیوند آقای بنت در چارچوب یک کارآزمایی بالینی انجام نگرفت که رویه معمول درمان‌های آزمایشی است و موردی انجام شد. داروهایی که به آقای بنت داده شد هنوز در میمون هم کارآزمایی نشده‌اند.
اما دکتر کریستین لائو در دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند- که در آماده‌سازی آقای بنت برای جراحی مشارکت داشت- می‌گوید تمام ملاحظات پیش از جراحی در نظر گرفته شده‌اند:
ما چند دهه است که در آزمایشگاه این کار را می‌کنیم و سعی کردیم به جایی برسیم که فکر ‌کنیم می‌توانیم آن را به یک انسان پیشنهاد بدهیم.
حقوق حیوانات
استفاده از قلب خوک بار دیگر بحث حقوق حیوانات را مطرح کرد و بسیاری از نهادها و فعالان حقوق حیوانات با استفاده از اعضای بدن حیوانات برای پیوند زدن به انسان مخالفند.
یکی از این نهادها به نام رفتار اخلاقی با حیوانات پیوند قلب خوک به آقای بنت را غیراخلاقی، خطرناک و هدر دادن عظیم منابع توصیف کرد:
حیوانات جعبه ابزار نیستند که هر وقت خواستیم سراغشان برویم بلکه موجواتی پیچیده و هوشمندند.
شاید مهمترین مشکل در پیوند اعضا مسئله رد پیوند باشد، سیستم ایمنی عضو پیوندی را یک عامل خارجی شناسایی و به آن حمله می‌کند. از این رو کسانی که عضو پیوندی
دارند باید تمام عمر داروهای سرکوبگر سیستم ایمنی مصرف کنند.

عمل پیوند قلب - ناطقان
واکنش رد پیوند در انسان به دلیل وجود نوعی کربوهیدرات در بافت خوک، نوعی پلی‌ساکارید به نام آلفا-گَل یا پادگن گالینی، آغاز می‌شود، بنابراین با دستکاری در ژنی که باعث تولید این مولکول می‌شود می‌توان مانع از واکنش سیستم ایمنی شد.(حفظ حقوق حیوانات، به معنی به خطر انداختن حیات انسان نیست. به خصوص وقتی بدانیم بسیاری از این حیوانات نهایتا کشته میشوند تا گوشت آنها به مصرف انسان برسد. چه مشکلی هست به جای اینکه حیوان قربانی شود تا گوشت آن را مصرف کنند قربانی شود تا اندامی از او به انسان پیوند بخورد؟! به خصوص وقتی بدانیم پیوند از حیوان به انسان، محدود به امروز نیست و دهها سال است مثلا در مورد دریچه ی خوکی قلب انجام میشود و باعث نجات جان میلیونها فرد با مشکل قلبی شده است)ژست حقوق حیوانات و گیاهخواری های افراطی یا بستن دست دانشمندان در پیوند بین حیوان و انسان، بیشتر از آنکه بر مبنای منطق و عقل باشد برمبنای شعار و احساسات است.)
فعالان حقوق حیوانات، دستکاری ژنتیکی حیوانات را برای اینکه ژن‌هایشان بیشتر شبیه انسان شود نادرست می‌دانند.
ده ژن در خوکی که قلبش به آقای بنت پیوند زده شد دستکاری شده بودند. قلب صبح روز عمل آقای بنت از بدن خوک برداشته شد.
سخنگوی کمک به حیوانات گفت این گروه مدافع حقوق حیوانات در بریتانیا، با دستکاری ژن حیوانات و پیوند اعضای حیوانی به انسان در هر شرایطی مخالف است
برخی فعالان هم نگران عوارض ناشناخته‌ای هستند که این دستکاری ژنتیکی برای خوک ممکن است داشته باشد.
دکتر کاترین دیولدر پژوهشگر اخلاق زیستی در دانشگاه آکسفورد می‌گوید فقط باید در صورتی از اعضای خوکی که دستکاری ژنتیکی شده استفاده کرد که مطمئن باشیم حیوان از آسیب غیرضروری، عذاب نمی‌کشد.
استفاده از خوک برای تولید گوشت البته بسیار مسئله‌دارتر از استفاده از آن برای نجات جان است اما این دلیل نمی‌شود که حق و رفاه حیوانات را نادیده بگیریم.
ملاحظات مذهبی
استفاده از اعضای خوک برای پیوند به انسان می‌تواند ملاحظه ی مذهبی را برای گیرنده پیوند مطرح کند. خوک به این دلیل انتخاب شده است که اندازه قلبش تقریبا اندازه قلب انسان است، به راحتی می‌توان آن را در اسارت، پرورش داد و شباهت‌هایی هم از نظر ژنتیکی به انسان دارد.(هرچه قدرت زاد و ولد موجود زنده بالاتر و دوره ی بارداری کوتاه تر باشد، امکان تغییرات مصنوعی در ساختار موجود زنده طبق خواست پژوهشگران، بیشتر می‌شود. خوک به دلیل توان تولید مثل و ایجاد فرزندان زیاد در یک سال- که می تواند به حدود بیست فرزند طی دو بارداری یک خوک ماده در سال برسد- و قابلیت یک خوک نر برای بارور کردن 12 تا50 خوک ماده، انتخاب خوبی برای این آزمون هاست. از آنجا که حیوان استفاده شده در پیوند، لازم است تحت تغییرات ژنتیکی وسیع قرار گیرد تا کمتر توسط سیستم ایمنی میزبان شناسایی و پس زده شود، بهتر است از دسته ی حیواناتی با قدرت زاد و ولد بالا باشد.)
اما اگر گیرنده ی پیوند، مسلمان یا یهودی باشد چه؟
دارالافتای مصر، عالی‌ترین مرجع احکام دینی در این کشور در فتوایی گفته بود پیوند دریچه قلب خوک اگر بیم جان بیمار می‌رود، اگر یکی از اعضایش را از دست می‌دهد، بیماری‌اش شدیدتر می‌شود یا ادامه پیدا می‌کند و وضعیت جسمانی‌اش بسیار رو به وخامت می‌رود، مجاز است.
در آیین یهود هم در نهایت موضوع به این می‌رسد که از عضو حیوانی برای نجات جان یک نفر استفاده می‌شود.
دکتر موشه فریدمن، یکی از خاخام‌های ارشد در لندن و از مشاوران کمیته اخلاقی وزارت بهداشت بریتانیا گفت پرورش و خوردن خوک در آیین یهود حرام است اما پیوند قلب خوک به هیچ‌وجه ناقض احکام این دین برای تغذیه نیست:
دغدغه اصلی شریعت یهود، حفظ جان انسان است، اگر بیشترین بخت زنده ماندن و زندگی‌ باکیفیت در آینده برای یک بیمار یهودی با پیوند عضو حیوانی ممکن می‌شود، مکلف است آن را بپذیرد.
پروفسور ساوالسکیو می‌گوید اگر کسی به دلایل مذهبی حاضر به پیوند قلب خوک نباشد الزاما نباید در اولویت لیست انتظار برای قلب انسانی قرار بگیرد:
بعضی ممکن است بگویند وقتی کسی امکان پیوند دیگری را دارد باید در انتهای لیست قرار بگیرد، اما برخی می‌گویند او هم به اندازه بقیه باید حق داشته باشد.
اینها موضوع‌هایی هستند که باید برایشان چاره‌ای بیندیشیم.(استفاده از دریچه ی خوکی قلب، از سالها قبل در عمل جراحی دریچه ی قلب استفاده می‌شود و وقتی فردی به این دریچه، نیاز داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص در افرادی که بنا به دلایلی قادر و یا علاقه مند به استفاده از وارفارین بعد از جراحی نیستند این دریچه ها به دلیل ایجاد لخته ی کمتر اولویت دارد.

پیوند قلب انسانی با محدودیت های فراوانی مواجه است. تعداد بیماران مرگ مغزی متقاضی برای اهدای قلب بسیار کم است و بسیاری از بیماران قلبی هستند که مانند بیمار بیان شده در پیوند اخیر، نیازمند به پیوند هستند هرچند از حیوانی مانند خوک باشد. پس جراحی اخیر را به فال نیک بگیریم و امیدوار به پیشرفت های بیشتر باشیم.)
https://www.bbc.com/persian/science-59947242
برخی توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست

پیوند اعضای بدن حیوانات به انسان


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
امواجی که به وسیله ی ماشیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانستارگانی قبل از آغاز کیهجهان، تصادفی نیستهورمون شیرساز یا پرولاکتعلت خواب آلودگی بعد از خواز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا در سبزیجاتخواص فلفل سبزمرکز هوشیاری، روح یا بدن بی ذهن و بی روحداروی ضد تشنج با قابليت تمن، ما یا چی؟کارهایی بیش از طراحی و گپنقش غذاها و موجودات دريابرداشت مغز ما از گذر زمانآنان که در قله اند هرگز خرقابتی بی هدف یا رقابتی هتوصیه های غیر دارویی در سزیست شناسی باور حقیقت یا انفجار و توقف تکاملی نشانگاه از درون قفس یا بیرونتحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقا از نخستین همانسربرولایزینجاذبههوش مصنوعی از عروسک بازی عجول نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج دوطرفه عصب 6 چشمواقعیت تقویت شدهخودروهای هیدروژنیمرزهای حقیقی یا مرزهای تبیماری ای شبیه آلزایمر و در هم تنیدگی کوانتومی و دمنابع انرژی از نفت و گاز کشف مکانیسمی پیچیده در بچند جهانیبسیاری از بیماری های جدیآیا هوش مصنوعی می تواند نرویا بخشی حقیقی از زندگی تکامل چشمزبان و شناخت حقیقت قسمت سانرژی تاریکناتوانی از درمان برخی ویتربیت کودکان وظیفه ای مهابزار بقای موجود زنده از شناخت و معرفت، و نقش آن دحقیقت افرادهوش مصنوعی از عروسک بازی مقالاتاز تکینگی تا مغز، از مغز فاجعه ی جهل مقدسواکسن سرطانخدای رنگین کمانمشاهدات آمیخته با اشتباهبیهوشی در بیماران دچار ادرمان های اسرار آمیز در آمنبع هوشیاری کجاست قسمت گوشه بیماری اتوزومال رسسچهار میلیارد سال تکامل بتفاوت های بین زن و مرد فقآیا برای تولید مثل همیشه روزه داری سلول های بنیادتکثیر سلول در برابر توقف سفرنامه سفر به بم و جنوب انسانیت در برابر دیگراننخستین تصویر از سیاهچالهتشنج عدم توازن بین نورون اثرات مفید قهوهشگفت انگیز بودن کیهانحکمت الهی در پس همه چیزهوش مصنوعی تعاملیاز سایه بگذرفرار در فرار از میزبان، دوزوز گوشدل به دریا بزنمغز قلببا خدا باشدرمان تومورهای مغزی با امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگرفتار محدودیت ها و ابعانوار عصب و عضله مهم در تشتلاش های جدید در درمان فرآگاهی فراتر از آگاهیروشی جدید در درمان نابینتاثیر نگاه انسان بر رفتاسلاح و راهزنیايا اراده آزاد توهم است یچرا حجم مغز گونه انسان درشبیه سازی سیستم های کوانتظاهری از ماده است که بیداختلال خواب فرد را مستعد حس و ادراک (قسمت اول )هوش عاطفی قسمت نهماستیفن هاوکینگ در تفسیر قله برای دیدن نه برای به یاری خدا نزدیک استدو سوی واقعیتمغز انسان برای ایجاد تمدبازگشت از آثار به سوی خدادرمان سرطان با امواج صوتمنتظر نتیجه ی کارهایت باپیموزایدرژیم ضد التهابینوسانات کوانتومی منبع ماتمرکز بر هدفآرامش و دانشتاثیر گیاه خواری بر رشد وسوپاپ ها یا ترانزیستورهااین بیمار را باید چه کار نشانه های پروردگار در جهصبور باشتغییرات آب و هوایی که به ارتوکين تراپی روشی جديد حس و ادراک قسمت هفتمهوشیاری سنتی یا هوشیاری دیدن خدا در همه چیزاطلاع رسانی اینترنتیقارچ بی مغز در خدمت موجودکلام و زبان، گنجینه ای بسمغز بزرگترین مصرف کننده بحثی درباره هوش و تفاوتهدرک احساسات و تفکرات دیگمورد نادر همپوشانی دو بیپیدایش زبانراست دستی و چپ دستیچگونه هوشیاری خود را توستو پیچیده ترین تکنولوژی آشنا پنداریتاثیر داروهای ضد التهاب سیاره ی ابلهانجنسیت و تفاوت های بیناییایرادهای موجود در خلقت بهمه چیز کهنه میشودضررهای شکر بر سلامت مغزارزش های حقیقی ارزش های غحس و ادراک قسمت بیستمهدف یکسان، در مسیرهای متدانشمندان اولین سلول مصنقطره قطرهکندر علیه سرطاننقش محیط زندگی و مهاجرت دبر کسی اعتماد نکن مگر ایندرد باسن و پا به دلیل کاهتولید مولکول جدید توسط همیدان بنیادین اطلاعاتپروژه ی ژنوم انسانیزمان و مکان، ابعاد کیهان افزایش سرعت پیشرفت علوم تاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمسانسور ذهنجهان یکپارچههمجوشی هسته ای، انرژِی بعقل مجادله گراز کجا آمده ام و به کجا میحساسیت روانی متفاوتمحدودیت های حافظه و حافظبه خوبی های دیگران فکرکنوقاحت و تمسخر دیگرانداروی جدید ALSلزوم گذر انسان از حدها و کیهان خود را طراحی میکندنقش حفاظتی مولکول جدید دبرخی نرمش ها برای درد زانپرسشگری نامحدودذهن پر در برابر آگاهیتوهم وجودماه رجبزندگی در سیاهچالهزندگی زمینی امروز بیش از امیوتروفیک لترال اسکلروتاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانسخن نیکو مانند درخت نیکوجهش های ژنتیکی مفید در ساهوش فوق العاده، هر فرد اسعماد الدین نسیمی قربانی از تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی 12 در درمان دردخواص منیزیممرکز حافظه کجاستبی سوادی در قرن 21داروی ضد تشنج با قابليت تمنابع انرژي پاک سرچشمه حکاربرد روباتهای ريزنانونقش غذاها در کاهش دردهای برداشتت از جهان رو زیاد آنتی بادی منوکلونال در درموزی از نخستین تمدن بشرتوصیه هایی در مصرف ماهیزیست، مرز افق رویداد هستانفجار بزرگ پایان بوده انگاه از درون مجموعه با نگتداوم مهم است نه سرعتابزار بقا از نخستین همانسردرد میگرنجاذبه و نقش آن در شکلگیریهوش مصنوعی از عروسک بازی عدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز از مغز تفن آوری های جدید علیه شناواقعیت خلا و وجود و درک مخورشید مصنوعیمزایای شکلات تلخ برای سلبیماری ای شبیه ام اس مولتدر هر سوراخی سر نکنمنابع انرژی از نفت و گاز کشف ارتباط جدیدی از ارتبچند جهانی و علمبسیاری از بیماری های جدیآیا هوش مصنوعی زندگی بشررویا تخیل یا واقعیتتکامل و ارتقای نگاه تا عمزبان جانسوزانرژی تاریک که ما نمی توناتوانی در شناسایی چهره ترجمه فعالیت های عضله به ابزارهای پیشرفته ارتباط شناخت حقیقت یا آرزوهای گحقیقت انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکینگی تا مغز، از مغز فارغ التحصیلان، فقیر و دواکسن سرطانخدایی که ساخته ی ذهن بشر مطالبه ی حق خودبیوگرافیدرمان های بیماری آلزایمرمنبع هوشیاری کجاست قسمت گوشت خواری یا گیاه خواریچهار ساعت پس از کشتار خوکتفاوت های تکاملی در مغز وآیا بزرگ شدن مغز فقط در دروزهای بد باقی نمیماندتأثیر نیکوتین سیگار بر مسفرنامه سفر به بم و جنوب انسان، گونه ای پر از تضادنخستین روبات های زنده ی جتشویق خواندن به کودکاناثرات مفید روزه داریشگفت زده و حیران باشحافظه میتواند بزرگترین دهوش مصنوعی در قضاوت های ااز علم جز اندکی به شما دافرد موفقوسواس، بیماری استدلایلی که نشان میدهد ما بمغز ما کوچکتر از نیم نقطهبا طبیعت بازی نکندرمان تشنجمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگریه ی ابر، رمز طراوت باغنوار عصب و عضله برای تاییتلاش های جدید در درمان سرآپومورفین در پارکینسونروشی جدید در درمان سکته متاثیر ویتامین دی بر بیماسلسله مباحث هوش مصنوعیای نعمت من در زندگیمچرا خشونت و تعصبشبکه های مصنوعی مغز به درتعویض دارو در تشنجاختلال در شناسایی حروف و حس و ادراک (قسمت دوم )هوش عاطفی قسمت هفتماستخوان های کشف شده، ممکقله سقوطژن همه چیز نیستدولت یا گروهکمغز انسان برای شادمانی طبازگشت به ریشه های تکاملدرمان ضایعات نخاعیمنتظر زمان ایده آل نشوپیچیدگی های مغزمگسرژیم غذایی حاوی تخم مرغ ونوشیدن چای برای مغز مفید تمرکز بر امروزآرامش و سکونتاثیر گیاه خواری بر رشد وسوپاپ ها یا ترانزیستورهااینکه به خاطرخودت زندگی نشانه های بیداری روحیصبور باشتغییرات تکاملی سر انسان ارتباط میکروب روده و پارحس و ادراک قسمت هفدهمهوش، ژنتیکی است یا محیطیدیدگاه نارسای دوگانه ی ماطلاعات حسی ما از جهان، چقبل و بعد از حقیقتکلام، در تحولی شگفت آور بمغز حریص برای خون، کلید تبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک تصویر و زبان های مخلتموسیقی نوپیر شدن حتمی نیسترجزخوانی هایی که امروز بچگونه واکسن کرونا را توزتو آرامش و صلحیآشنا پنداریتاثیر داروی ضد تشنج سدیم سیاره ابلهانجهل مقدسایستادن در برابر آزادی بهمه چیز در زمان مناسبضعیف و قویارزش حقیقی زبان قسمت اولحس و ادراک قسمت دهمبلوغ چیستهدف از تکامل مغزدانشمندان تغییر میدان مغلمس کوانتومیکو کیو تن coQ10نقش مرکز تنفس سلولی در بیبرلیتیوندرد زانو همیشه نیاز به جرتولید مثل اولین ربات های میدازولام در درمان تشنج پروژه ی علمی پیوند مغز سازمان و گذر آن سریع استافسردگی و اضطراب در بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکساهچاله ها تبخیر نمیشودجهان کنونی و مغز بزرگتریهمدلی و هوش عاطفیعقل در جهان جدید، عجیب اساز کسی که یک کتاب خوانده خفاش کور و انسان بینا؟محدودیت درک انسانبه خودت مغرور نشووقت نهيب هاي غير علمي گذشداروی جدید s3 در درمان ام لزوم سازگاری قانون مجازاکیهانِ هوشیارِ در حال یانقش حیاتی تلومر دی ان آ دبرخی نرمش ها برای زانوپس از اگو یا بعد از نفسذهن تو همیشه به چیزی اعتقتوهم بی خداییماپروتیلینماجرای جهل مقدسزندگی زودگذرامید نیکو داشته باش تا آنتاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانسخن و سکوتجهش های ژنتیکی غیر تصادفهوش مصنوعی می تواند بر احعنصر اصلی تعیین واقعیتاز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین بی هفدهخواص میوه ی بهمرکز حافظه کجاستبی شرمیداروی ضد تشنج توپیراماتمنابع انرژی از نفت و گاز کاربرد روباتهای ريز، در نقشه مغزی هر فرد منحصر بهبررسي علل احتمالي تغيير آنزیم تولید انرژی در سلورمز و رازهای ارتباط غیر کتوضیحی ساده در مورد هوش مزاویه نگاه ها یکسان نیستانقراض را انتخاب نکنیدنگاه حقیقی نگاه به درون اتداخل مرزها و صفات با بینابزار بقای موجود زنده از سردرد میگرن در کودکانجبران از دست رفته هاهوش مصنوعی از عروسک بازی عدم درکاز تکینگی تا مغز از مغز تفناوری هوش مصنوعی نحوه خوالزارتان داروی ضد فشار خوش قلبی و مهربانیمسمومیت دانش آموزان بی گبیماری اسپینال ماسکولار در والنتاین کتاب بدید هممنابع بی نهایت انرژی در دکشف جمجمه ای درکوه ایرهوچند روش ساده برای موفقیتبشکه ای که ته نداره پر نمآیا هوش ارثی دریافتی از پرویا حقی از طرف خداتکامل و ریشه ی مشترک خلقتزبان ریشه هایی شناختی اسانرژی خلا ممکن استنادیدنی ها واقعی هستندترجمه ی فعالیت های عضله بابزارهای بقا از نخستین هشناخت درون، شناخت بیرون؛حقیقت اشیاهوش مصنوعی از عروسک بازی صفحه اصلیاز تکامل تا مغز از مغز تا فاصله ها در مکانیک کوانتواکسن ضد اعتیادخدایا جز تو که را دارممطالبی در مورد تشنجبیوگرافیدرمان های بیماری اس ام ایمنبع هوشیاری کجاست قسمت گیلگمش باستانی کیستنون و القلمتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا تکامل و تغییرات ژنتیروزهای سختتأثیر نگاه انسان بر رفتاسفری به آغاز کیهانانعطاف پذیری مکانیسمی علنرمش های مفید برای درد زاتشخیص ژنتیکی آتروفی های اثرات مضر ماری جواناشگفتی های نقشه ی ژنتیکیحافظه های کاذبهوش مصنوعی در کامپیوترهاازدواج های بین گونه ای، رفرد یا اندیشهوسیله، فقط دعا نیستدنیا فریب و سرگرمیمغز مانند تلفن استبالای هر دستی، دستی هستدرمان جدید ALSمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگربه شرودینگر و تاثیر مشنوار عصب و عضله تعیین محلتلاش های جدید شرکت نورالآپومورفین در پارکینسونريتوکسيمب در درمان ام استاثیر ویروس کرونا بر مغز سلطان جنگل یا صاحب ملکوتای همه ی وجود منچرا در مغز انسان، فرورفتشبکیه های مصنوعیتعامل انسان و هوش مصنوعیاختلال در شناسایی حروف و حس و ادراک قسمت 67هوش عاطفی قسمت یازدهاستروژن مانند سپر زنان دقلب های سادهژن همه چیز نیستدونپزیل در بیماران قلبی مغز انسان برای شادمانی طبازخورد یا فیدبکدرمانهای بیماری پارکینسمنحنی که ارتباط بین معرفپیچیدگی های مغزی در درک زرژیم غذایی سالم و ضد التهنوعی سکته مغزی ، وحشتناک تمساح حد واسط میان مغز کوآرامش عقلتاثیر گیاه خواری بر رشد وسوپاپ ها یا ترانزیستورهااینکه خانواده ات سالم بانظام مثبت زندگیصبر لازمه ی پیروزی استتغذیه بر ژنها تاثیر داردارتباط ماده و انرژیحس و ادراک قسمت هجدهمهوض مصنوعی زندهدیروز و امروزاطلاعاتی عمومی در مورد مقبل از آغازکلرال هیدرات برای خوابانمغز در تنهایی آسیب میبینبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک حقیقت نردبان و مسیری موسیقی هنر مایع استپیراستامرحم مصنوعیچگونه آن شکری که می خوریمآشناپنداری چیستتاثیر درجه حرارت بر مغزسیاره ابلهانجهان فراکتالاکنون را با همه ی نقص هایهمه چیز در زمان کنونی استطلوع و حقیقتارزش حقیقی زبان قسمت دومحس و ادراک قسمت دوازدهمبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهدف از خلقت رسیدن به ابزادانشمندان روش هاي جدیدی لووفلوکساسینکوچ از محیط نامناسبنقش نگاه از پایین یا نگاهبرنامه و ساختار پیچیده مدردهای سال گذشته فراموش تولید یا دریافت علممکان زمان یا حافظه زمانپروانه ی آسمانیزمان و صبرافسردگی و ساختار مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استسایه ی هوشیاریجهان کاملی در اطراف ما پرهمراه سختی، اسانی هستعقل سالماز آغاز خلقت تا نگاه انساخفاش با شیوع همه گیری جدیمخچه فراتر از حفظ تعادلبه خودت نگاه کنوقتی فهمیدی خطا کردی برگداروی جدید لنفوم و لوکمیلزوم سازگاری قانون مجازاکیست هیداتید مغزنقش خرچنگ های نعل اسبی دربرخی نرمش های گردنآلودگی هوا چالش قرن جدیدذهن خود را مشغول هماهنگیتوهم تنهاییذهن خالی از شلوغی افکارتوهم جداییماجرای عجیب گالیلهزندگی سلول در بدن، جدای اامید نجاتتاریکی و نورابزار بقا از نخستین همانسخن پاک و ثابتجهش های بیماری زا، معمولهوش مصنوعی متصل با مغزعوامل موثر در پیدایش زبااز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین دی گنجینه ای بزرخواص هلو برگ هلومرکز خنده در کجای مغز استبی عدالتی در توزیع واکسن داروی ضد جنون در درمان تیمنابع انرژی از نفت و گاز کاش شرف اجباری بود یا حتینقشه های مغزی جدید با جزیبررسی مغز با امواج مادون آواز خواندن در قفس، نشانرمز گشایی از اتصالات مغزتوضیحات دکتر فاطمی در موزاوسکا درمان گوشرانواع سکته های مغزینگاه دوبارهترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقای موجود زنده از سردرد میگرنی در کودکانجدا کردن ناخالصی هاهوش مصنوعی از عروسک بازی عدالت برای من یا برای همهاز تکینگی تا مغز از مغز تفواید روزه داری متناوبواکنش های ناخودآگاه و تقخوش خیالی و خوش بینیمسمومیت دانش آموزان، قمابیماری اضطراب عمومیدر یک فراکتال هر نقطه مرکمنابع جدید انرژیکشف جدید تلسکوپ جیمز وبچندین ماده غذایی که ماننبشریت از یک پدر و مادر نیآیا هوش سریعی که بدون احسرویاها از مغز است یا ناخوتکامل ابزار هوش ، راه پر زبان شناسی مدرن در سطح سلانرژِی برای ایجاد اضطرابنادیدنی ها بیشتر از دیدنترجمه ای ابتدایی از اسراابزارهای بقا ازنخستین همشناسایی تاریخچه ی تکاملیحقیقت تنها چیزی است که شاهوش مصنوعی از عروسک بازی سوالات پزشکیاز تکامل تا مغز، از مغز تفاصله ی همیشگی تصویر سازواکسن علیه سرطانخرما منبع بسیار خوب آنتی مطالعه ای بیان میکند اهدبیان ژن های اسکیزوفرنی ددرمان های جدید ALSمنبع هوشیاری کجاست قسمت گیاه بی عقل به سوی نور مینوآوری ای شگفت انگیز دانتفاوت ایستایی و تکاپوآیا جنین انسان، هوشمندی روزهای سخت میگذردتأثیر شیرینی های حاوی لوسقوط درون جاذبه ای خاص، چاهرام مصر از شگفتی های جهنرمش های مفید در سرگیجهتشخیص آلزایمر سالها قبل اجزای پر سلولی بدن انسان شگفتی های زنبور عسلحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی در تفکر خلاق ااسکلت خارجی در درمان اختفرد حساس از نظر عاطفی و بیک پیام منفرد نورون مغزی دنیا مکانی بسیار اسرارآممغز مادران و کودکان در زمبالاترین هدف از دولتدرمان جدید مولتیپل میلوممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگزیده ای از وبینار یا کنفنوار عصب و عضله در مطب دکتلاش هایی در بیماران قطع آب زندگی است قسمت چهارمریه زغالیتاثیر ژنها بر اختلالات خسم زنبور ، کلیدی برای وارای آنکه نامش درمان و یادشچرا ذرات بنیادی معمولاً شباهت مغز و کیهانتعامل انسان با هوش مصنوعاختلالات مخچهحس و ادراک قسمت 74هوش عاطفی قسمت پنجماسرار آفرینش در موجقلب و عقلژن هوش و ساختارهای حیاتی دوچرخه در کاهش دردهای کممغز انسان رو به کوچک تر شبازسازي مغز و نخاع چالشی درماندگی به دلیل عادت کرمنشأ اطلاعات و آموخته ها پیوند قلب خوک، به فرد دچارژیم غذایی ضد التهابینیوالینتنفس هوازی و میتوکندریآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر گیاه خواری بر رشد وسوخت هیدروژنی پاکاین، فقط راه توستنظریه ی تکامل در درمان بیصبر و واقعیتثبت و دستکار ی حافظهارتباط متقابل با همه ی حیحس و ادراک قسمت هشتمهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادیسک گردناطلاعاتی عمومی در مورد مقبل از انفجار بزرگکم کردن کالری روشی سودمنمغز را از روی امواج بشناسبحثی درباره احساسات متفادرک دیگرانمیلر فیشر نوعی نادر از گیپیشینیان انسان از هفت میرحم مصنوعیچگونه انتظارات بر ادراک آشتی بهتر استتاثیر درجه حرارت بر عملکسیب یکسان و دیدگاه های متجهان قابل مشاهده بخش کوچاکوییفلکسهمه چیز، ثبت می شودطلای سیاهارزش حقیقی زبان قسمت سومحس و ادراک قسمت سومبنی عباس، ننگی بر تاریخهر چیز با هر چیز دیگر در تدانشمندان روشی برای تبدیلوب فرونتال یا پیشانی مغکوچک شدن مغز از نئاندرتانقش نظام غذایی در تکامل مبرنامه ی مسلط ژنها در اختدردی که سالهاست درمان نشتولید پاک و فراوان انرژیمکانیک کوانتومی بی معنی پرواز از نیویورک تا لوس آزمان واقعیت است یا توهماقلیت خلاقتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنسایه را اصالت دادن، جز فرجهان پیوستههمراهی میاستنی با برخی سعقلانیت بدون تغییراز انفجار بزرگ تا انفجار خلا، حقیقی نیستمخچه ، فراتر از حفظ تعادلبه دنبال رستگاری باشوقتی پر از گل شدی خودت را داروی جدید میاستنی گراویلزوم عدم وابستگی به گوگل کیست کلوئید بطن سومنقش داروهاي مختلف معروف برخی یونها و مولکول های مآلودگی هوا و ویروس کروناآلودگی هوا و پارکینسونذهن سالمتوهم جدایی و توهم علمماده ی تاریکزندگی، مدیریت انرژیامید یا ناامیدی؟تاریکی خواهد ترسیدابزار بقا از نخستین همانسخت ترین حصارجهش تمدنی عجیب و شگفت انسهوش مصنوعی و کشف زبان هایعوامل ایجاد لغت انسانی و از تکینگی تا مغز از مغز تویروس مصنوعیخواص هندوانهمرگ چیستبیمار 101 ساله، مبتلا به سدارویی خلط آورمنابع انرژی از نفت و گاز کتاب گران و پرهزینه شد ولنقشه با واقعیت متفاوت اسبررسی و اپروچ جدید بر بیمآینه در اینهرمز پیشرفت تواضع است نه طتیوتیکسن داروی ضد جنونزبان فرایند تکاملی برای انیس بی کساننگاهی بر قدرت بینایی دراتروس جریان انرژیابزار بقای موجود زنده از سردرد و علتهای آنجدایی خطای حسی استهوش مصنوعی از عروسک بازی عسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تفواید روزه داری متناوبواکنش به حس جدیدخوشبختی چیستمسیر دشوار تکامل و ارتقابیماری بیش فعالیدر کمتر از چند ماه سوش جدمناطق خاص زبان در مغزکشیدن مادی روشی برای جلوچندجهانیبعد پنجمآیا هشیاری کوانتومی وجودرویاهای پر رمز و حیرتی درتکامل تکنولوژیزبان شناسی نوین نیازمند انسولیننادانی در قرن بیست و یکم،ترس و آرمان هاابزارهای بقای موجود زندهشناسایی سلول های ایمنی احقیقت خواب و رویاهوش مصنوعی از عروسک بازی پیامهای کاربراناز تکامل تا مغز، از مغز تفتون های زیستیواکسنی با تاثیر دوگانه اخسته نباشی بابامعمای اخلاقی قطاربیان حقیقتدرمان های جدید میگرنمنبع هوشیاری کجاست قسمت گیاه خواری و گوشت خوار کدنوار مغز مشاهده ی غیر مستتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا جهان ذهن و افکار ما مروش مقابله مغز با محدودیتئوری تکامل امروز در درمسقوط زیگزاگی یا ناگهانیاولویت بندی ها کجاستنرمش های موثر در کمردردتشخیص ایدزاجزایی ناشناخته در شکل گشانس یا نتیجه ی تلاشحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی در خدمت خلق وحاسکار، لگوی هوشمندفردا را نمیدانیمیک پیشنهاد خوب برای آسان دنیای شگفت انگیز کوانتوممغز چون ابزار هوش است دلیباهوش ترین و با کیفیت تریدرمان جدید میگرن با انتی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگزارش یک مورد جالب لخته ونوبت کودکانتلاش در تولید انرژی به رنآب زندگی است قسمت هفتمریواستیگمینتاثیر کلام در آیات کلام بسماگلوتید داروی کاهش دهنای جان جان بی تن مروچراروياها را به یاد نمی آشباهت مغز با کیهان مادیتعادل دوپامین، فقط باعث اختلالات حرکتی در انسانحس و ادراک قسمت 75هوش عاطفی قسمت اولاسرار بازسازی اندام هاقلب یا مغزژن یا نقشه توسعه مغز و نقدوچرخه سواری ورزشی سبک و مغز انسان رو به کوچکتر شدباغچه ی مندرها بسته نیستمنشاء کوانتومی هوشیاری اپیوند مدفوعرژیم غذایی ضد دردنیکولا تسلاتنفس هوازی و میتوکندریآزمون تجربی، راهی برای رتاثیر گیاه خواری بر رشد وسودمندی موجودات ابزی بر اینترنت بدون فیلتر ماهوانظریه ی تکامل در درمان بیصبر بسیار بایدثبت امواج الکتریکی در عصارتباط چاقی و کاهش قدرت بحس و ادراک قسمت هشتاد و نهیچ چیز همیشگی نیستدیستونی قابل درماناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نقبرستان ها با بوی شجاعتکمالگرایی دشمن پیشرفتمغز زنان جوانتر از مغز مربحثی درباره احساساتی غیردرک درست از خود و هوشیاریتو افق رویداد جهان هستیمیهمانهای ناخوانده عامل پیشرفت های جدید علوم اعصرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرچگونه به سطح بالایی از هوآغاز فرایند دانستنتاثیر درجه حرارت بر عملکسیر آفرینش از روح تا مغز جهان موازی و حجاب هااکسی توسین و تکامل پیش اهمه ی سردردها بی خطر نیستطوفان فقر و گرسنگی و بی سارزش خود را چگونه میشناسحس و ادراک قسمت سی و هشتمبه قفس های سیاهت ننازهر جا که جات میشه، جات نیدانش، قفل ذهن را باز میکنلوتیراستامکوچکی قلبنقش نظریه تکامل در شناسابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱درس گرفتن از شکست هاتولید اندام با چاپ سه بعدمکانیزمهای دفاعی در برابپروتئین های ساده ی ابتدازمان پلانکاقیانوس نادانیتاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینساخت سلول عصبی حتی پس از جهان پیوستههمراهی نوعی سردرد میگرنیعقیده ی بی عملاز بار خود بکاه تا پرواز خلا، خالی نیستمخچه ابزاري که وظیفه آن فبه زودی شبکه مغزی به جای وقتی تو از یاد گرفتن باز داروی جدید آلزایمرمقاومت به عوارض فشار خون کپسول ژری لاکتنقش درختان در تکاملبرخی اثرات مضر ویتامین دنقش ذهن و شناخت در حوادث برخی اختلالات عصبی مثانهآلزایمرذهت را روی چیزهای مفید متتوهم جسمماده ی خالیزندگی، مراتب هوشیاری استامید جدید بر آسیب نخاعیچگونه تکامل مغزهای کنونیتاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقا از نخستین همانسخت ترین کار، شناخت خود اجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش مصنوعی یا حماقت طبیععواملی که برای ظهور لغت ااز تکینگی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز مخواص انارمرگ و میر پنهانبیمار مرکز تنفس سلولیدارویی ضد بیش فعالی سیستمنابع انرژی از نفت و گاز کتاب زیست شناسی باورنقص های سیستمی ایمنیبررسی ژنها در تشخیص بیماآیندهرمز بقای جهش ژنتیکیتیک و اختلال حرکتیزبان متغیرانگشت ماشه اینگاهی بر توانایی اجزاي بتری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از سردرد به دلیل مصرف زیاد مجریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک بازی عشق به هفت مرتبه ی شناختیاز تکینگی تا مغز از مغز تفواید زیاد دوچرخه سواریواکسن های شرکت فایزر آمرخوشبختی دور از رنج های ممسئول صیانت از عقیده کیسبیماری تی تی پیدر آرزوهایت مداومت داشتهمناطق خاصی از مغز در جستجکشتن عقیده ممکن نیستنه ناامیدی بلکه ارتقابعد از کروناآیا واکنش های یاد گرفته ورویای شفافتکامل جریان همیشگی خلقتزبان، نشان دهنده ی سخنگو انسولین هوشمندنازوکلسینترسان نیستیابزارهای بقای از نخستین شهر زیرزمینی در ژاپن براحقیقت در علم، هرگز نهایی هوش مصنوعی از عروسک بازی سایتهای دیگراز تکامل تا مغز، از مغز تفروتنی معرفتیوابستگی یعنی قلادهخطا در محاسبات چیزی کاملمعماری، هندسه ی قابل مشابیداری معنوی یعنی دوستی درمان های جدید در بیماری منبع هوشیاری کجاست قسمت گیرنده باید سازگار با پینوار مغز با توضیح دکتر فاتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا جهش های ژنتیکی، ویروروش های صرفه جویی در ایجاتئوری تکامل در پیشگیری و سلول های مغزی عامل پارکیاولین قدم شناخت نقص های خنرمشهای مهم برای تقویت عتصویر خورشید یا خود خورشاحیای بینایی نسبی یک بیمشانس یا تلاشحافظه و اطلاعات در کجاستهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاساس انسان اندیشه و باور فرزندان زمان خودیک آلل ژنتیکی که از نئانددنیایی پر از سیاهچاله مغز چگونه صداها را فیلتر باور و کیهان شناسیدرمان جدید کنترل مولتیپلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمگشایش دروازه جدیدی از طرنور از عمق تاریکیتلاشی برای درمان قطع نخاآب زندگی است قسمت اولریاضیات یک حس جدید استتاثیر کپسول نوروهرب بر نسندرم میلر فیشرایمونوگلوبولین وریدی IVIgچراروياها را به یاد نمی آشباهت های ریشه ای چند بیمتعداد کلی ذهن ها در جهان اختلالات صحبت کردن در انحس و ادراک قسمت 78هوش عاطفی قسمت دهماصفهان زیباقلب دروازه ی ارتباطژن ضد آلزایمردوپامین قابل حل در آبمغز ایندگان چگونه استبترس از اینکه کسی، به درگدرهای اسرارآمیز و پوشیدهمهمان ناخواندهپیوند مدفوع در درمان بیمراه فراری نیستنیاز به آموزش مجازی دیجیتنفس بدون اکسیژنآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاثیر گیاه خواری بر رشد وسی و سه پل اصفهاناینترنت، حقیقت جامعه ی فنظریه ی تکامل در درمان بیصد قدح، نفتاده بشکستارتباط هوش ساختار مغز و ژحس و ادراک قسمت هشتاد و شهیچ چیز، چقدر حقیقی استدژا وو یا اشنا پنداریاعتماد به خودقدم زدن و حرکت دید را تغیکمردردمغزهای کوچک بی احساسبحران ذهن فیلمی قابل تامدرک عمیق در حیواناتتو انسانی و انسان، شایستمیوپاتی و نوار عصب و عضلهپیشرفت در عقل است یا ظواهرساناها و ابر رساناها و عچگونه باغبانی باعث کاهش آغاز فصل سرما و دوباره تکتاثیر درجه حرارت بر عملکسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان ما میتواند به اندازاکسکاربازپین در درمان تشهمه جا خیر بکارطوفان بیداریاز فرد ایستا و متعصب بگذرحس و ادراک قسمت سی و ششمماست مالی با هوش انسانیبه مغز خزندگان خودت اجازهر حرکت خمیده می شود و هر دانش، یک انسان را ناسازگلوزالمعده(پانکراس)مصنوعکوچکترین چیز یک معجزه اسنقش هورمون های تیروئید دبرین نت به جای اینترنتدست و پا زدن در سایه؟تولید سلولهای جنسی از سلما انسانها چه اندازه نزدپروتز چشمزمان به چه دلیل ایجاد میشالکترومغناطیس شنوایی و هتاثیر رو ح و روان بر جسمابداع دی ان ای بزرگترین دساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهان پر از چیزهای اسرار آهندسه ی پایه ایعلم و ادراک فقط مشاهده ی از بحث های کنونی در ویروسخلاصه ای از مطالب همایش ممخچه تاثیر گذار بر حافظهبه زیر پای خود نگاه نکن بوقتی خودت را در آینه دیدیداروی جدید ای ال اسمقایسه رقابت و همکاریکامپیوتر سایبورگمقابله ی منطقی با اعتراضکاهش میل جنسی در ام اسنقش روی و منیزیم در سلامتبرخی اصول سلامت کمرآملودیپین داروی ضد فشار ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتوهمات و شناخت حقیقتماده ای ضد التهابیزندان ذهنیامید درمان کرونا با همانچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقا از نخستین همانسختی ها رفتنی استجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش مصنوعی گوگل به کمک تشعوارض ازدواج و بچه دار شداز تکینگی تا مغز از مغز تویرایش DNA جنین انسان، برخواص اردهمرگ و میر بسیار بالای ناشبیماری لبر و نابینایی آنداستانها و مفاهیمی اشتبامنابع انرژی از نفت و گاز کتاب طبیعت در قالب هندسهنقص در تشخیص هیجانات عامبررسی بیماری التهابی رودآینده ی انسان در فراتر ازرمز جهانتیکاگرلور داروی ضد انعقازبان مشترک ژنتیکی موجوداانگشت نگاری مغز نشان میدنگاهت را بلند کنتری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از سردرد تنشنجریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک بازی عشق درونی به یگانگی خلقتاز تکینگی تا مغز از مغز تفیلم کوتاه هیروشیما از هواکسن کووید 19 چیزهایی که خیالپردازی نکنمسئولیت جدیدبیماری خود ایمن اعصاب محدر آسمان هدیه های نادیدنمنبع نور واقعی و ثابت، حقگل خاردار، زیباستنه به اعدامبعد از کروناآیا یک، وجود داردروان سالمتکامل داروینی هنوز در حازبان، وسیله شناسایی محیطانسان قدیم در شبه جزیره عنباید صبر کرد آتش را بعد تزریق قیچی ژنتیکی کریسپرابزارهای دفاعی و بقای موشواهدی از نوع جدیدی از حاحقیقت راستین انسان علم بهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکامل تا مغز، از مغز تفروتنی و غرورواسطه ها د رمسیر ایجاد مغخطا در محاسبات چیزی کاملمعنی روزهبیداری و خواب کدام بهتر ادرمان های جدید سرطانمنبع هوشیاری کجاست قسمت53گالکانزوماب، دارویی جدینوار مغز ترجمه رخدادهای تقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجروش های عملی برای رفع کمرتئوری جدید، ویران کردن گسلول های بنیادیاولین مورد PML به دنبال تکچرا ماشین باید نتایج را پتصویر در هم تنیدگی کوانتاحیای بینایی نسبی یک بیمشاهکار قرنحافظه ی هوش مصنوعیهوش مصنوعی درمانگر کامپیاستفاده از مغز، وزن را کمفرضیه ای جدید توضیح میدهیک جهش ممکن است ذهن انساندنیا، هیچ استمغز ناتوان از توجیه پیداباید از انسان ترسیددرمان جدید ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپل جویی اصفهاننور درونتلاشی تازه برای گشودن معآب زندگی است قسمت دومریتوکسیمابتاثیر کپسول نوروهرب بر تسندرم کووید طولانیایمپلانت مغزیچراغ های متفاوت و نور یکسشباهت کیهان و مغزتعذیه ی ذهناختلالات عضلانی ژنتیکحس و ادراک قسمت 82هوش عاطفی قسمت دوماصل بازخوردقلب روباتیکژنها نقشه ایجاد ابزار هودورترین نقطه ی قابل مشاهمغز ابزار بقای برتر مادیبحتی علمی درباره تمایل بدرون قفس یا بیرون از آنمهندسی ژنتیک در حال تلاش پیوند مغز و سر و چالشهای راه نجاتچیز جدید را بپذیرتنها مانع در زندگی موارد آزمون ذهنی گربه شرودینگرتاثیر گیاه خواری بر رشد وسیلی محکم محیط زیست بر انایندرالنظریه ی ریسمانصداقتارتباط پیوسته ی جهانحس و ادراک قسمت پنجمهیچ وقت خودت را محدود به دژاوو یا آشناپنداریاعتماد به خودقدرت مردمکمردرد ناشی از تنگی کانامغز، فقط گیرندهبخش فراموش شده ی حافظهدرگیری قلب در بیماری ویرتو با همه چیز در پیوندیمیوتونیک دیستروفیپیشرفت ذهن در خلاقیت استرستگاری محدود به یک راه نآغاز مبهم آفرینشتاثیر درجه حرارت بر عملکسیستم تعادلی بدنجهان مادی، تجلی فضا در ذهاگر فقط مردم میفهمیدند کهمیشه چیزی برای تنهایی دطوفان زیباییاز مخالفت بشنوحس و ادراک قسمت سیزدهمماشین دانشبه نقاش بنگرهرچیز با یک تاب تبدیل به دائما بخوانلیروپریم داروی ترکیبی ضدکووید نوزده و خطر بیماری نقش هورمون زنانه استروژنبرای یک زندگی معمولیدست کردن در گوشتولترودینما انسانها چه اندازه نزدپروتز عصبی برای تکلمزمان شگفت انگیزالکتروتاکسی(گرایش و حرکتاثیر روده بر مغزابزار هوش در حال ارتقا ازساخت شبکه عصبی با الفبای جهان پر از چیزهای جادویی هندسه ی رایج کیهانعلم و روحاز تلسکوپ گالیله تا تلسکخلاصه ای از درمان های جدیمخاطب قرار دادن مردم، کابه سیاهی عادت نکنیمداروی جدید برای میاستنی داروی جدید برای کاهش وزنمقابله با کرونا با علم اسکاهش مرگ و میر ناشی از ابنقش روزه داری در سالم و جبرخی اطلاعات روانشناسی مآموزش نوین زبانذره ی معین یا ابری از الکتوکل بر خداماده، چیزی نیستزونیسومایدامیدهای جدید برای بازیابچگونه جمعیت های بزرگ شکل تازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقا از نخستین همانسختی در بلند شدن از روی صجوانان وطنهوش مصنوعی گوگل به کمک تشعید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تویشن پروخواص باداممرگ و سوال از قاتلبیماری میاستنی گراویسدخالت در ساختار ژنهامنابع انرژی از نفت و گاز کتاب، سفری به تاریخنقطه ی رسیدن به قلهبررسی سیستم تعادلی بدن اآینده ی علم و فیزیک در60 ثرمز جهان خاصیت فراکتالتیروفیبان موثر در سکته ی زبان چهار حرفی حیات زمینانتقال ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا ترک امروزابزار بقای موجود زنده از سردرد سکه ایجریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک بازی عشق، شلوغ کردن نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تفیلمی بسیار جالب از تغییواکسن کرونا و گشودن پنجرخانه ی تاریکمسئولیت در برابر محیط زیبیماری دویکدر آستانه ی موج پنجم کوویمنبع هوشیاری کجاست قسمت گل درون گلداننه به اعدامبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا کیهان می تواند یک شبیروبات ها قول میدهندتکامل داروینی هنوز در حازدودن نقص از هوش مصنوعیانسان میوه ی تکاملنبرو و انرژی مداومتسلیم ارتباط با من برترابعاد و نیازهای تکاملیشواهدی از دنیسوان(شبه نئحقیقت غیر فیزیکیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض وبینار اساتید نورولوژی دخطای ادراک کارمامعاینه قبل از نوار عصب و بیست تمرین ساده برای جلودرمان های رایج ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمگام کوچک ولی تاثیرگذارنوار مغز در فراموشی هاتقلید از روی طبیعتآیا خداباوری محصول تکاملروش هایی برای کم کردن اضطتا 20 سال آینده مغز شما به سلول های بنیادی منابع و ااولین مورد پیوند سر در انچرا مردم با زندگی میجنگنتصویر زیبا از سلولاحتیاط در ورزش زانو در خاشاهکار شش گوشحافظه انسان و حافظه ی هوشهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاستفاده از نظریه ی تکامل فساد اقتصادی سیتماتیک دریک رژیم غذایی جدید، می تودندان ها را مسواک بزنید تمغز و قلب در جنین موش مصنبابا زود بیادرمان جدید ای ال اس، توفرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپل خواجو اصفهاننوروفیبروماتوزتلاشی جدید در درمان ام اسآب زندگی است قسمت سومریسپریدونتاثیر کپسول نوروهرب بر سسندرم گیلن باره به دنبال ایمپلانت مغزی و کنترل دو نزاع ها بیهوده استشباهت زیاد بین سلول هاي عتغییراختراع جدید اینترنت کوانحس و ادراک قسمت 87هوش عاطفی قسمت سوماصل در هم تنیدگی و جهانی قلب را نشکنژنها ، مغز و ارادهديدن با چشم بسته در خواب مغز ابزار برتر بقابحث درباره پیدایش و منشا درون و بیرون، جدای از هم مهندسی بدنپیوند اندام از حیوانات براه های جدید برای قضاوت رچیزی منتظر شناخته شدنتنها در برابر جهانآزادی در چیستتاثیر گیاهخواری بر رشد و سینوریپا داروی ترکیبی ضدجلو رفتن یا عقبگردایپیداکریننظریه تکامل در درمان بیمصدای بم با فرکانس پایین، ارتباط انسانی، محدود به حس و ادراک قسمت پنجاههیچ کاری نکردن به معنی چیدگرگونی های نژادی و تغییاعتماد بی موردقدرت و شناخت حقیقتکمردرد و علل آنمغزتان را در جوانی سیم کشبخش های تنظیمی ژنومدرگیری مغز در بیماری کویتو با باورهایت کنترل میشمیگرن و پروتئین مرتبط با پیشرفتی مستقل از ابزار هرشته نوروایمونولوژی و نقإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتاثیر درجه حرارت بر عملکسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان مرئی و نامرئیاگر میدانی مصیبت بزرگتر همیشه چشمی مراقب و نگهباطولانی ترین شباز نخستین همانند سازها تحس و ادراک قسمت ششممبانی ذهنی سیاه و سفیدبه نقاش بنگرهز ذره، یک دنیاستدارچینلیس دگرامفتامین یا ویاسکودک هشت ساله لازم است آدنقش ویتامین K در ترمیم اسبرای پیش بینی آینده مغز ددست آسمانتومورها و التهاب مغزی عاما اکنون میدانیم فضا خالپرورش مغز مینیاتوری انسازمان، واقعی نیستالکترودهای کاشتنیتاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانساختن آیندهجهان دارای برنامههندسه بنیادینعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهاز تلسکوپ گالیله تا تلسکخم شدن فضا-زمانمدل همه جانبه نگر ژنرالیبه سخن توجه کن نه گویندهداروی جدید برای ای ال اسملاحظه های اخلاقی دربارهکاهش التهاب ناشی از بیمانقش رژیم غذایی بر رشد و ابرخی بیماری ها که در آن بآمارهای ارائه شده در سطح ذرات کوانتومی زیر اتمی قتوپیراماتماده، چیزی بیش از یک خلا زونا به وسیله ویروس ابله امیدوار باش حتی اگر همه چچگونه حافظه را قویتر کنیتازه های بیماری پارکینسوابزار بقا از نخستین همانسدسازی روش مناسب برای مقجوانان وطنهوش مصنوعی الفاگوعامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت فیزیکی، تابعی از خواص بادام زمینیمرگ انتقال است یا نابود شبیماری های میتوکندریدر میان تاریکی و روشناییمنابع انرژی از نفت و گاز کتابخانهنقطه ای بود و دگر هیچ نبوبررسی علل کمر درد در میانآینده با ترس جمع نمیشودرنگ کردن، حقیقت نیستتکنولوژی های جدید و حالتزبان نیاز تکاملی استانتروپی و هوشیاریچالش هوشیاری و اینکه چرا ترکیب آمار و ژنتیکابزار بقای موجود زنده از سردرد عروقی میگرنجراحی هوشیار مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی عصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تفیروز نادریواکسن کرونا از حقیقت تاتخانواده پایدارمستند جهان متصلبیماری دیستروفی میوتونیدر برابر حقایق جدیدمنبع هوشیاری کجاست قسمت گل زندگینه بدبخت بلکه نادانبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا گذشته، امروز وآینده روبات های ریز در درمان بیتکامل داروینی هنوز در حاسفر فقط مادی نیستانسان ها می توانند میدان چت جی پی تیتسلیم شدن از نورون شروع مابعاد اضافه ی کیهانشیر و دوغ بادامحقیقت غیر قابل شناختهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تفراموش کارها باهوش تر هسوجود قبل از ناظر هوشمندخطای حسمعادله ها فقط بخش خسته کنبیش از نیمی از موارد انتقدرمان های علامتی در ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگامی در درمان بیماریهای نوار مغز در تشخیص بیماری تقلید از طبیعتآیا دلفین ها می تواند از روش هایی برای جلوگیری از تا بحر یفعل ما یشاسلول های بدن تو پیر نیستناولین هیبرید بین انسان و چرا مغز انسان سه هزار سالتصویر زیبای اصفهاناحتیاط در تعویض داروهاشاید گوشی و چشمی، آماده شحباب های کیهانی تو در توهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاستفاده از هوش مصنوعی در فشار و قدرتیکی از علل محدودیت مغز امده روش موفقیتمغز و هوش، برترین ابزار بباد و موجدرمان جدید سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپلاسمای غالبنورون هاي مصنوعی می توانتمایل زیاد به خوردن بستنآب، زندگی است(قسمت پنجم)ریسدیپلام تنها داروی تایتاثیر کپسول نوروهرب بر سسندرم پیریفورمیسایمپلانت مغزی کمک میکند نزاع بین جهل و علم رو به پشباهت زیاد بین سلول هاي عتغییر الگوی رشد مغزی با زادامه بحث تکامل چشمحس و ادراک قسمت چهلهوش عاطفی قسمت ششماصل علت و تاثیرقوی تر باشژنهای مشترک بین انسان و ومغز از بسیاری حقایق می گربحثي درباره هوش و تفاوتهدرون آشفته ی تو و ظاهر خنمهربانی، شرط موفقیتپیوند اندام حیوانات به اراه های جدید برای قضاوت رچیزی خارج از مغزهای ما نیتنهاییآزادی عقیده، آرمانی که تتاثیر انتخاب از طرف محیط سیگار عامل افزایش مرگ ومجلوتر را دیدنایا کوچک شدن مغزانسان النظریه تکامل در درمان بیمصرع و درمان های آنارتباط از بالا به پایین محس و ادراک قسمت پنجاه و یهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدانش قدرت استاعتیاد و تلاش های درمانی قدرت کنترل خودکمردرد با پوشیدن کفش منامغزتان را در جوانی سیمکشبخش بزرگی حس و ادراک ما ادرگیری مغز در بیماران مبتو باید نیکان را به دست بمیگرن و خوابپپوگسترشد مغز فرایندی پیچیده اافت فشار خون ناگهانی در وتاثیر درجه حرارت بر عملکسکوت و نیستیجهان مشارکتیاگر نیروی مغناطیس نباشد همیشه اطمینان تو بر خدا بطی یکصد هزار سال اخیر هرچاز نخستین همانند سازها تحس و ادراک قسمت شصت و هشتمباحث مهم حس و ادراکبه نادیدنی ایمان بیاورهزینه ای که برای اندیشیدداروهای مصرفی در ام اسلا اکراه فی الدینکودک ایرانی که هوش او از نقش ژنتیک در درمان اختلابرای اولین بار دانشمنداندست بالای دستتومورهای نخاعیما از اینجا نخواهیم رفتپرکاری تیروئیدزمزمه ات مانده در گوشمالگو نداشتیمتاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین همانساختن آینده، بهترین روش جهان در حال نوسان و چرخشهندسه در پایه ی همه ی واکعلم به ما کمک میکند تا مواز تکنیکی تا مغز از مغز توقتی خورشید هست شمع به کاخونریزی مغز در سندرم کوومدل هولوگرافیک ژنرالیزهبهبود حافظه پس از رخدادهخونریزی مغزی کشندهمدل هولوگرافیک تعمیم یافبهداشت خوابداروی جدید برای دیابتملاحظات بیهوشی قبل از جرکاهش حافظه هرچند فرایندینقش رژیم غذایی در رشد و ابرخی بیماری های خاص که بدآن چیزی که ما جریان زمان ذرات کوانتومی زیر اتمی قتوانایی مغز و دیگر اجزای ماست مالیزیان غذاهای پرچربامیدوارینگاه من، نگاه تو و یا حقیتازه های درمان ام اسابزار بقا از نخستین همانسرنوشتجواب دانشمند سوال کننده هوش مصنوعی اکنون می توانعادت همیشه خوب نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تALS نگاهی کامل بر بیماری وواقعیت چند سویهخواص شکلات تلخمرگ تصادفیبیماری های مغز و اعصاب و در مانهای کمر دردمنابع انرژی از نفت و گاز کجای مغز مسئول پردازش تجنقطه بی بازگشتبرطرف کردن خشونت را از خاآیا فراموشی حتمی استرنگین کمانتکنولوژی و پیشرفتزبان و کلمه حتی برای کسانانتظار گذر تندباد؟چالش هوشیاری و اینکه چرا ترکیب حیوان و انسانابزار بقای موجود زنده از سرطان کمیت گراییجراحی گردن همیشه برای دیهوش مصنوعی از عروسک بازی عصب سیاتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک مولکولها و ذرات در واکسن کرونا ساخته شده توخاویار گیاهیمشکل از کجاستبیماری سلیاکدر جراحی کمر عجله نکنیدمنبع هوشیاری کجاست قسمت گلوله ی ساچمه اینه جنگ و نه خونریزیتفکر قبل از کارآیا پیدایش مغز از روی تصاروبات کیانتکامل داروینی هنوز در حاسفر نامه سفر به بم و جنوب انسان یک کتابخانه استچت جی پی تیتست نوار عصب و عضلهابعاد بالاترشیشه ی بازالتی و سیلیکونحقیقت، آن چیزی نیست که جلهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیستوراپامیل در بارداریخطر آلودگی هوامعجزه های هر روزهبیشتر کمردردها نیازی به درمان ژنتیکی برای نوآوریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگامی در درمان بیماریهای نوار مغزی روشی مهم در تشختقویت مغز با ورزشآیا دلفین ها میتوانند باروش هایی ساده برای کاهش اتاول کف پا و حقیقتسلول بنیادی و ای ال اساولین تصویر در تاریخ از سچرا مغزهای ما ارتقا یافت تصویربرداری فضاپیمای آماحساس گذر سریعتر زمانشاید درست نباشدحباب هایی تو در توهوش مصنوعی، کیفیت فریب ماستفاده از انرژی خلافشار روحی، همیشه بد نیست یافته های نوین علوم پرده دهن، بزرگترین سرمایهمغز و اخلاقباد غرور و سر پر از نخوت ودرمان جدید سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپمبرولیزوماب در بیماری چنورون های ردیاب حافظهتمایز یا کشف یگانگیآتاکسیریشه های مشترک همه ی موجوتاثیر کتامین در درمان پاسندرم پیریفورمیسایمپلانت نخاعی میتواند دنزاع بین علم و نادانی رو شجاعت و ترستغییر خود یا تغییر دیگرااداراوون تنها داروی تاییحس و ادراک قسمت چهل و هفتهوش عاطفی بیشتر در زناناصل عدم قطعیت از کوانتوم قیچی ژنتیکیژنهای هوش ، کدامندمغز به تنهایی برای فرهنگ بحثی جالب درباره محدودیتدروغ نگو به خصوص به خودتموفقیت هوش مصنوعی در امتپیوند سر آیا ممکن استراه پیروزی در زندگی چیستچیزی شبیه نور تو نیستتنهایی رمز نوآوری استآزار حقیقیتاثیر احتمالی عصاره تغلیسیاهچاله هاجمجمه انسان های اولیهایا این جمله درست است کسینظریه تکامل در درمان بیمضایعه ی شبکه لومبوساکرالارتباط بین هوش طبیعی و هوحس و ادراک قسمت پنجاه و دهیچ کس حقیقت را درون مغز دانش محدود به ابعاد چهاراعتیاد را به دور بیندازقدرت انسان در نگاه به ابعکنفرانس تشنج هتل کوثر اصمغط یک گیرنده استبخش بزرگتر کیهان ناشناختدرگیری مغزی در سندرم کووتو برای خزیدن خلق نشده ایمیگرن و روزه داریپایان، یک آغاز استرشد مغز علت تمایل انسان بافت هوشیاری به دنبال کاهتاثیر درجه حرارت بر عملکسکوت، پر از صداجهان معنااگر نعمت فراموشی نبود بسهمیشه به آنچه داری، خوشنطیف انسفالیت، گیلن باره از نخستین همانند سازها تحس و ادراک قسمت شصت و دومبتکران خودشکوفابه هلال بنگرهزینه سنگین انسان در ازاداروهای ام اسلاموژین داروی ضد اوتیسم؟کودکان مهاجرنقش گرمایش آب و هوا در همبرای تمدن سازی، باید در بدستورالعمل مرکز کنترل بیتومورهای ستون فقراتما اشیا را آنطور که هستندزنان باهوش ترالگو و عادت را بشکن و در اتاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانساختار فراکتال وجود و ذهجهان در حال ایجاد و ارتقاهندسه زبانِ زمان استعلم بدون توقفاز تکینگی تا مغز و از مغز وقتی ریشه ها عمیقند از چیوقتی شروع به بیدار شدن میخواندن ، یکی از شستشو دهنمدل های ریز مغز مینی برینبهداشت خواب، رمز حافظه ی داروی جدید ضد فشار خونممانتین یا آلزیکسا یا ابکاهش دوپامین عامل بیمارینقش زنجبیل در جلوگیری از برخی توجهات در ببمار پارآنچه می دانم، آنچه را میخذرات کوانتومی زیر اتمی قتوانایی یک فرد، برای تغیزیباترین چیز در پیر شدنامیدواری و مغزنگاه مادی غیر علمی استتاسف بار است انسان، حق خوابزار بقا از نخستین همانسریع دویدن مهم نیستجواب سنگ اندازیهوش مصنوعی از عروسک های بعادت کن از بالا نگاه کنیاز تکینگی تا مغز از مغز تNVG 291واقعیت چیستخواص شگفت هویجمرگی وجود نداردبیماری های ژنرالیزه ی عصدر محل کار ارزش خودت را بمنابع انرژی از نفت و گاز کرونا چه بر سر مغز می آورنمیتوان با بیرون انداختنبزرگ فکر کنآیا ممکن است موش کور بی مرهبر حقیقیتکنولوژی جدید که سلول هازبان و بیان نتیجه ساختماانحراف و حقیقتچالش هوشیاری و اینکه چرا ترازودونابزار بقای موجود زنده از سرعت فکر کردن چگونه استجستجوی متن و تصویر به صورهوش مصنوعی از عروسک بازی عضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز- از مغز فیزیک هوشیاریواکسن آلزایمرخار و گلمشکلات نخاعیبیماری ضعف عضلات نزدیک بدر درمان بیماری مولتیپل منبع هوشیاری کجاست قسمت گلوئوننه روش تقویت مغزتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا آگاهی پس از مرگ از بیروح و آب حیاتتکامل زبانسفر به مریخ در 39 روزانسان باشنتایج نادانی و جهلتست کم هزینه ی بزاق برای اتفاق و تصادفشکل های متفاوت پروتئین هحقایق ممکن و غیر ممکنهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تفراموشی و مسیر روحانیورزش هوازی مرتب خیلی به قخطر حقیقی، خود انسان استمعجزه ی چشمبا همه مهربان باشدرمان کارتی سل و تومور مغمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی لازم است برای فهم و نوار مغز، مفید و بی خطرتقویت استخوان در گرو تغذآیا دست مصنوعی به زودی قاروش جدید تولید برقتابوهای ذهنیسلول بنیادین از مخاط بیناولین دارو برای آتاکسی فچرا ویروس کرونای دلتا واتصور ما ازمشکلات و واقعیاحساسات کاذبشایسته نیست در جیب خود قرحد و مرزها توهم ذهن ماستهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاستفاده از سلول های بنیافضا و ذهن بازیاد گرفتن مداومدو ویژگی انتزاع و قدرت تجمغز و اخلاقبار مغز بر دو استخواندرمان دارویی سرطان رحم بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپنج اکتشاف شگفت آور در مونوروپلاستیسیتی چیستتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآتاکسی فریدریشریشه های مشترک حیاتتاثیر گیاه خواری بر رشد وسندرم پای بی قرارایمپلانت استخوانی در آسینزاع بین علم و جهل رو به پشرکت نورالینک ویدیویی ازتغییر دیگران یا تغییر خوادب برخورد با دیگرانحس و ادراک قسمت چهل و هشتهوش عاطفی در زنان بیشتر ادی متیل فومارات(زادیوا)(اصل، روان و نفس استقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصژنهای حاکم بر انسان و انسمغز بیش از آنچه تصور میشوبحثی در مورد نقش ویتامين دریا آرام نخواهد شد کشتی موفقیت در تفکر استپیوند سر برای چه بیمارانراه انسان شدن، راه رفتن ونکاتی در مورد تشنجتنبیه چقدر موثر استآزار دیگری، آزار خود استتاثیر بینش و انتظارات فرسیاهچاله های فضایی منابعجنین مصنوعیایا ابزار هوشمندی یا مغز نعناعضایعه ی عروقی مخچهارتباط شگفت مغز انسان و فحس و ادراک قسمت پنجاه و سهیچ اندر هیچدانش بی نهایتاعداد بینهایت در دنیای مقدرت ذهنکنگره بین المللی سردرد دنفرت، اسیب به خود استبخش دیگری در وجود انسان هدرگیری مغزی در سندرم کووتو تغییر و تحولیمیگرن سردردی ژنتیکی که بپاکسازی مغزرشد در سختی استافتخار انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکسکوت، در برابر گزافه گویجهان معکوساگر نعمت فراموشی نبود بسهمیشه داناتر از ما وجود دطبیعت موجی جهاناز نخستین همانند سازها تحس و ادراک قسمت شصت و ششمتواضع باشبه کدامین گناه کشته شدندهزاران سال چشم های بینا وداروهای تغییر دهنده ی سیلایو دوم دکتر سید سلمان فکودکان میتوانند ناقل بی نقش پیش زمینه ها و اراده برای خودآگاه بودن تو بایدغدغه نتیجه ی نادانی استتوهم فضای خالیما به جهان های متفاوت خودزنجیرها را ما باید پاره کالگوی بنیادین و هوشیاریتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانساختار شبکه های مغزی ثابجهان ریز و درشتهندسه، نمایشی از حقیقتعلم در حال توسعهاز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تویتنام نوعی کرونا ویروس خواندن، دوست روزهای سختمدیون خود ناموجودبوزون هیگز چیستداروی جدید ضد میگرنمن و وجود توهمیکاهش سن بیولوژیکی، تنها نقش زبان در سلطه و قدرت ابرخی توصیه ها برای واکسیآنچه ناشناخته است باید شرفلکس وتری با توضیح دکتر توازن مهمتر از فعالیت زیزیباترین چیز در افزایش سامیدی به این سوی قبر نیستنگاه محدود و تک جانبه، مشتبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقا از نخستین همانسریعترین کامپیوتر موجودجوسازی مدرنهوش مصنوعی از عروسک های بعادت کن خوب حرف بزنیاز تکینگی تا مغز از مغز تفقر داده ها در هوش مصنوعیواقعیت چیستخواص عجیب لوبیامراقب خودتون و خانواده هبیماری وسواسدر چه مرحله ای از خواب ، رمنابع انرژی از نفت و گاز کریستال هانمیتوان بر سیاه سیاه نوشبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا ما کالا هستیمروی و منیزیم در تقویت استتکنولوژی جدید که سلول هازبان و بیان، در سایه پیشراندوه در دنیا استچالش های ایستادن بر دو پاترازودونابزار بقای موجود زنده از سطح آگاهی، رخدادهای زندگجستجوی هوشیاری در مغز ماهوش مصنوعی از عروسک بازی غم بی پایاناز تکینگی تا مغز- از مغز فیزیک و هوشیاریواکسن ایرانی کرونا تولیدخارق العاده و استثنایی بمشکلات بین دو همسر و برخیبیماریهای تحلیل عضلانی ادر دعواها چه میکنی؟منبع هوشیاری کجاست قسمت گمان میکنی جرمی کوچکی در چه زیاد است بر من که در ایتفکر خلا ق در برابر توهم آیا امکان بازسازی اندامهروح در جهانی دیگر استتکامل زبانسفر به درون سفری زیباانسان جدید از چه زمانی پانجات در اعتماد به خودتست آر ان اس دز میاستنی گاتوبان اطلاعات و پلِ بینشکل پنجم مادهحل مشکلهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تفراموشی آرمانورزش هوازی ، بهترین تمریخطر را بپذیرمعجزه ی علمبا هوش مصنوعی خودکار روبدرمان پوکی استخوانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی مغز بزرگ چالش استنوار مغز، ترجمه ی فعالیت تقویت حافظه یا هوش مصنوعآیا رژیم غذایی گیاهی سلاروش صحبت کردن در حال تکامتاثیر فکر بر سلامتسلول عصبی شاهکار انطباق اولین دروغچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک تصور از زمان و مکاناخلاق و علوم اعصابشادی، پاداش انجام وظیفهحریص نباشهوش احساسیاستفاده از سلول های بنیافضای قلب منبع نبوغ استیاد بگیر فراموش کنیدو بیماری روانی خود بزرگ مغز و سیر تکامل ان دلیلی بار بزرگ ایستادن بر دو پادرمان زخم دیابتی با تکنومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپول و شادینوروز مبارکتمدن پیشرفته ی پیشینیانآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر گیاه خواری بر رشد وسندرم پس از ضربه به سرایمان به رویانسبیت عام از زبان دکتر برشربت رب انارتغییر دادن ژنها آیا روزی ادراک ما درک ارتعاشی است حس و ادراک قسمت چهل و دومهوش عاطفی در زنان بیشتر ادین اجباریاصلاح خطا با رفتن بر مسیرقانون مندی نقشه ژنتیکی مکفش و کتابمغز برای فراموشی بیشتر کبحثی در مورد نقش کلسیم و دریای خدامولکول ضد پیریپیوند سر، یکی از راه حلهاراه بی شکستچگونه مولکول های دی ان ایتهدیدهای هوش مصنوعیآسيب میکروواسکولاریا آستاثیر ترکیبات استاتین (سسیاهچاله ها، دارای پرتو جنگ هفتاد و دو ملت همه را ایا بیماری ام اس (مولتیپهفت چیز که عملکرد مغز تو ضایعات در عصب زیر زبانیارتباط شگفت انگیز مغز انحس و ادراک قسمت پنجاه و شهیچگاه از فشار و شکست نتردانشمندان موفق به بازگردبقا با سازگارترین فرد اسقدرت شناختی انسان، محدودکنگره بین المللی سردرد دنقاشی هایی با بوی گذشته یبخشیدن دیگران یعنی آرامشدرگیری اعصاب به علت میتوتو جهانی هستی که خودش را میگرن شدید قابل درمان اسپارادوکس ها در علمرشد، رسیدن به یک هدف نیستافراد آغاز حرکت خودشان رتاثیر درجه حرارت بر عملکسکته مغزیجهان هوشمنداگر با مطالعه فیزیک کوانهمیشه راهی هستطبیعت بر اساس هماهنگیاز نشانه ها و آثار درک شدحس و ادراک سی و هفتممجموعه های پر سلولی بدن مبه امید روزهای بهترهستي مادي ای که ما کوچکترداروهای ضد بیماری ام اس ولازم است هیچ کاری نکنیدکودکان گذشته به آینده فکنقش پیشرفته ی سلول های بنبرای رشد، باید از مسیر خطپراسینزوماب در پارکینسوذهن ما از در هم شکستن منبتوهم فضای خالی یا توهم فضما با کمک مغز خود مختاريمزندگی فعال و مثبت روند آلالگوبرداری از طبیعتتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانسادیسم یا لذت از آزار دادجهان شگفت انگیزهنر فراموشیعلم راهی برای اندیشیدن اهنر حفظ گرهعلم ساختن برج های چرخاناز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین E برای فعالیت صحخواب زمستانی سلول های سرمدیریت اینترنت بر جنگبوزون هیگز جهان را از متلداروی جدید ضد الزایمرمن کسی در ناکسی دریافتم کایروپاکتیک چیستنقش زبان در سلطه و قدرت ابرخی درمان های Spinal Muscular Atآنچه واقعیت تصور میکنیم رفتار مانند بردهتوت زیاد بخوریدزیر فشار کووید چه باید کرامیدی تازه در درمان سرطانگاه کلی نگرتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقا از نخستین همانسرکه انگبین عسلی مفید برجامعه ی آسمانیهوش مصنوعی از عروسک های بعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج نخاعی با الکترودهای واقعیت های متفاوتخود جسم و یا تصویرمراحل ارتقای پله پله کیهبیماری کروتز فیلد جاکوبدر ناامیدی بسی امید استمنابع انرژی از نفت و گاز کریستال زمان(قسمت اولنمای موفقیتبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا ما تنها موجودات زنده رویکردهای جدید ضایعات نختکینگیزبان و تکلم برخی بیماریهاندوه دردی را دوا نمیکندچالش کمبود اندام برای پیتراشه مغز بدون واسطه ی دابزار بقای موجود زنده از سعی کن به حدی محدود نشویحفره در مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی غم بی پایاناز تکینگی تا مغز- از مغزتفیزیک آگاهیواکسن اسپایکوژنخبر مهم تلسکوپ هابلمشکلات روانپزشکی پس از سبیماری، رساله ای برای سلدر سال حدود 7 میلیون نفر منبع هوشیاری کجاست قسمت گنجینه ای به نام ویتامین نه عدم مطلق بلکه عدم با قتفاوت قند طبیعی با قند و آیا انسان با مغز بزرگش اخروح رهاییتکامل زبان انسان از پیشیسفر تجهیزات ناسا به مریخ انسان خطرناکترین موجودنجات در راستگوییتشنچ پانایوتوپولوس تشنج اتوسوکسیمایدشکرگزار هر چیزی باش که داحلقه های اسرارآمیزهوش مصنوعی از عروسک تا کماز خود رها شوفرایند پیچیده ی خونرسانیورزش و میگرنخطرات هوش مصنوعیمعجزه ی علم در کنترل کرونبا هر چیزی که نفس می کشد مدرمان پوکی استخوانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی جهت را عوض کننوار عصب و عضلهتقویت سیستم ایمنیآیا رژیم غذایی گیاهی سلاروشهای نو در درمان دیسک بتاثیر مشاهده بر واقعیت بسلول عصبی، در محل خاص خوداولین سلول مصنوعیچرا پس از بیدار شدن از خوتصاویر زیبای رعد و برقاخلاق پایه تکامل و فرهنگشب سیاه سحر شودحرکات چشم، ترجمه کننده ی هوش احساسیاستفاده از سلول های بنیافضای خالی ای وجود نداردیادگیری مهارت های جدید ددو بار در هفته ماهی مصرف مغز کوانتومیبار سنین ابزار هوشمندی ادرمان ساده ی روماتیسممنبع هوشیاری در کجاست؟ قپول و عقیدهنوروز یا روز پایانیتمدن بشری و مغز اخلاقیآتش منبع انرژیتاثیر گیاه خواری بر رشد وسندرم جدایی مغزاین پیوند نه با مغز بلکه چسبیدن به خود، مانع بزرگ شربت ضد خلطتغییر زودتر اتصالات مغزیادغام میان گونه های مختلحس و ادراک قسمت چهل و سومهوشمندی کیهاندین، اجباری نیستاصول انجام برخی نرمش ها دقانون گذاری و تکاملکل اقیانوس در یک ذرهمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟بحثی در مورد حقیقت فضا و درک فرد دیگر و رفتارهای امولتیپل اسکلروز در زنان پیوندهای پیچیده با تغییرراه طولانی را به سلامت گذچگونه میتوان با قانون جنتو یک معجزه ایآسیب ها ناشی از آلودگی هوتاثیر تغذیه بر سلامت رواسیاهچاله و تکینگی ابتدایجنگ و تصور از جنگایا بدون زبان میتوانیم تهفت سین یادگاری از میراث ضرورت زدودن افکارارتباط شگفت انگیز مغز انحس و ادراک قسمت بیست و چههیپرپاراتیروئیدیسمدانشمندان نورون مصنوعی سبقا در ازای بیماریقدرت عشقکنترل همجوشی هسته ای با هچقدر به چشم اعتماد کنیمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلدرب بسته با غیر خود باز متو جدای از کیهان نیستیمیاستنی گراویس بدون آنتیپاسخ گیاهان در زمان خوردز گهواره تا گورافراد بی دلیل دوستدار تو تاثیر درجه حرارت بر عملکسکته ی مغزی در جوانانجهان هوشیارهمیشه عسل با موم بخوریمطعمه ی شبکه های ارتباط اجاز نظر علم اعصاب یا نرووسحس و ادراک- قسمت پنجاه و مجرم، گاهی قربانی استبه بالا بر ستارگان نگاه کهستی ما پس از شروعی چگال داروهای ضد تشنج با توضیح لبخند بزن شاید صبح فردا زکودکان خود را مشابه خود تنقش آتش در رسیدن انسان بهبرای زندگی سالم، یافتن تپرتوهای صادر شده از سیاهذهن چند جانبه نیازمند نگتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)ما بخشی از این جهان مرتبطزندگی هوشمند در خارج از زالتهاب شریان تمپورالتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانسازگاری با محیط بین اجزاجهان شگفت انگیز و بی زمانجهانی که نه با یک رخداد و هنر رها شدن از وابستگیعلایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تویتامین E در چه مواد غذایخواب سالم عامل سلامتیمداخله ی زیانبار انسانبی نهایت در میان مرزهاداروی سل سپتمن پر از تلخیمکار امروز را به فردا نیندنقش سجده بر عملکرد مغزبرخی روش های تربیتی کودکآنچه حس می کنیم، نتیجه ی رفتار وابسته به شکلتوسعه هوش مصنوعی قادر اسزیرفون داروی ضد ام اسامگا سه عامل مهم سلامتنگاه انسان محدود به ادراتبدیل سلولهای محافط به سابزار بقا از نخستین همانسرگیجه از شایعترین اختلاجاودانگی مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی عادت بد را ترک کناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج بل، فلجی ترسناک که آنواقعیت و مجازخودآگاهی و هوشیاريمرز مرگ و زندگی کجاستبیماری گیلن باره و بیماردر هم تنیدگی مرزها و بی ممنابع انرژی از نفت و گاز کریستال زمان(قسمت دوم)نمایش تک نفرهبزرگترین خطایی که مردم مآیا مصرف مولتی ویتامین هرویا و واقعیتتکامل فردی یا اجتماعیزبان و شناخت حقیقت قسمت چاندوهگین نباش اگر درب یا چالش دیدگاه های سنتی در بتراشه ها روی مغزابزار بقای موجود زنده از شلیک فراموشیحق انتخابهوش مصنوعی از عروسک بازی غیرقابل دیدن کردن مادهاز تکینگی تا مغز، از مغز فیزیکدانان ماشینی برای تواکسن اسپایکوژن ضد کروناخدا موجود استمشکلات روانپزشکی در عقب بیمارستان هوش مصنوعیدر عید نوروز مراقب تصادف منبع هوشیاری کجاست قسمت گوهر با نظر دیگران سنگ نمنهایت معرفت و شناخت درک عتفاوت مغز انسان و میمون هآیا احتمال دارد رویا از آروزه داری متناوب، مغز را تکامل ساختار رگهای مغزی سفر دشوار اکتشافانسان در هستی یا هستی در نخاع ما تا پایین ستون فقرتشنج چیستاتصال مغز و کامپیوترشکست حتمیحمله ویروس کرونا به مغزهوش مصنوعی از عروسک تا کماز درخواست ها جدا شوفرایند تکامل و دشواری هاورزش بهترین درمان بیش فعدفاع از پیامبرمعجزه در هر لحظه زندگیبا آتش، بازی نکن و بعد از درمان آرتروز با ورزش موضمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگذر زمان کاملا وابسته به نوار عصب و عضلهتلقین اطلاعات و حافظهآیا راهی برای بهبود وضعیروشهای شناسایی قدرت شنواتاثیر نگاه ناظر هوشیار بسلولهای ایمنی القا کنندهاوکرلیزوماب داروی جدید شچرا ارتعاش بسیار مهم استتصادف یا قوانین ناشناختهاختلا ل در خود عضلهشبیه سازی میلیون ها جهان حرکت چرخشی و دائمی کیهانهوش بشری تهدید برای بشریاستفاده از سلول های بنیاقفس دور خود را بشکنیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدو برابر شدن خطر مرگ و میمغز آیندگان چگونه است ؟باربر دیگران نباشدرمان سرگیجه بدون نیاز بمنبع هوشیاری در کجاست؟(قپوست ساعتی مستقل از مغز دریشه های اخلاقنورالژیتمدن زیر آبآثار باستانی تمدن های قدتاثیر گیاه خواری بر رشد وسندرم دزدی ساب کلاویناین اندوه چیستنسبت ها در کیهانشش مرحله تکامل چشمتغییر عمودی سر انسان از پادغام دو حیطه علوم مغز و حس و ادراک قسمت نهمهوشیاری و وجوددیوار همه اش توهم بوداصول توسعه ی یک ذهن کاملقانون جنگلکلمات بلند نه صدای بلندمغز بزرگ چالش است یا منفعبحثی در مورد عملکرد لوب فدرک نیازمند شناخت خویش امواد کوانتومی جدید، ممکنپیوندی که فراتر از امکانرابطه تشنج و اوتیسمچگونه مغز ما، موسیقی را پتو یک جهان در مغز خودت هسآسیب روانی شبکه های اجتمتاثیر حرکات چشم بر امواج سیاهچاله ی منفرد یا سیاهجنگ داده هاایا تکامل هدفمند استهم نوع خواری در میان پیشیضرب المثل یونانیارتباط غیرکلامی بین انساحس و ادراک قسمت بیست و یکهاوکينگ پیش از مرگش رسالدانشمندان یک فرضیه رادیکبقای حقیقی در دور ماندن اقسم به فقرکنترل جاذبهنقش قهوه در سلامتیبدون پیر فلکدرختان چگونه بر تشکیل ابتو دی ان ای خاص ميتوکندريمیدان مغناطيسي زمین بشر پختگی پس از چهل سالگي به زمین در برابر عظمت کیهانافزایش قدرت ادراکات و حستاثیر درجه حرارت بر عملکسال سیزده ماههجهان های بسیار دیگرهمیشه، آنطور نیست که هستظهور امواج مغزی در مغز مصاز نظر علم اعصاب اراده آزحس و ادراک- قسمت بیست و پمحل درک احساسات روحانیبه بالاتر از ماده بیندیشهشت توصیه برای کاستن از دداروی فامپیریدین یا نورللحظات خوش با کودکانکودکان را برای راه آماده نقش انتخاب از طرف محیط، نبرخی ملاحظات در تشنج های پرتوزایی از جسم سیاهذهن هوشیار در پس ماده ی متوهم چیستما تحت کنترل ژنها هستیم یزندگی و داراییام آر آی جدید با قدرت شگفتاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانستم با شعار قانون بدترین ستم، بی پاسخ نیستجهانی که از یک منبع، تغذیهنر، پر کردن است نه فحش دعلایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کاخواب سالم عامل سلامتی و یمدارک ژنتیکی چگونه انسانبی نظمی مقدمه شناختداروی ضد چاقیمن بی من، بهتر یاد میگیرمکار با یگانگی و یکپارچگینقش غذاها و موجودات دريابرخی سلولهای عصبی در تلاآنها نمیخواهند دیگران رارفتار اجتماعی انسان، حاصتوسعه برخی شغل ها با هوش زیرک ترین مردماما شما از دید خفاش کور هنگاه از بیرون مجموعهتبر را بردارابزار بقا از نخستین همانسرگردانیجایی برای یاد گرفتن باقی هوش مصنوعی از عروسک بازی عادت دادن مغز بر تفکراز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خوابواقعیت و انعکاسخودآگاهی و هوشیاريمرز بین انسان و حیوان کجابیماری آلزایمر، استیل کودر هم تنیدگی کوانتومیمنابع انرژی از نفت و گاز کریستال زمان(قسمت سوم)چند نرمش مفید برای کمردربزرگترین درد از درون است آیا مغز تا بزرگسالی توسعرویا و کابوستکامل مادی تا ابزار هوشمزبان و شناخت حقیقت قسمت ااندام حسی، درک از بخش هایچاالش ها در تعیین منبع هوتراشه ی هوش مصنوعی در مغزابزار بقای موجود زنده از شلیک فراموشیحقیقت قربانی نزاع بین بی هوش مصنوعی از عروسک بازی غرور و علماز تکینگی تا مغز، از مغز فال نیکوواکسن دیگر کرونا ساخته شخدا نور آسمان ها و زمین امشاهده گر جدای از شیء مشابیندیشدرمان نگهدارنده ی اعتیادمنبع هوشیاری کجاست قسمت گویید نوزده و ایمنی ساکتنهایت در بی نهایتتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا احتمال دارد رویا از آروزه داری و التهاب زیانبتکامل شناخت انسان با کشفسفرنامه سفر به بم و جنوب انسان عامل توقف رشد مغزنخاع درازتر یا کوتاهتر کتشنج و حرکات شبه تشنجی قااثر مضر مصرف طولانی مدت رشکستن مرز دور مغزحمایت از طبیعتهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز دست دادن دم در پیشینیافرایند حذف برخی اجزای مغورزش در کمر درددفاع در برابر تغییر ساختمعرفت و شناختبا تعمق در اسرار ابدیت و درمان ام اس(مولتیپل اسکلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگذشته را دفن کننوار عصب و عضلهتلاش ها برای کشف منابع جدآیا راهی برای رفع کم آبی روشی برای بهبود هوش عاطفتاثیر نگاه و مشاهده ناظر سلولهای بنیادی مصنوعی درايندگان چگونه خواهند دیدچرا بیماری های تخریبی مغتضادهای علمیاختلاف خانوادگی را حل کنحس متفاوتهوش در طبیعتاستفاده از سلول های بنیاقفس ذهنیادگرفتن، آغاز حرکت است دو برابر شدن خطر مرگ و میمغز اندامی تشنه ی انرژی ابارداری بدون رحمدرمان سرگیجه بدون نیاز بمنبع خواب و رویاپوشاندن خود از نوررژیم های غذایی و نقش مهم نورالژی تریژمینالتمدنی قدیمی در شمال خلیج آدم عاقل، وقت خودش را هدرتاثیر گیاه خواری بر رشد وسندرم سردرد به دلیل افت فاین ایده که ذرات سیاهچالنسبت طلایی، نشانه ای به سششمین کنگره بین المللی ستغییرات منطقه بویایی مغزارتقا و تکامل سنت آفرینش حس و ادراک قسمت چهارمهوشیاری و افسردگیدیوار، از ابتدا توهم بوداصول سلامت کمرقانون جنگلکلوزاپین داروی ضد جنونمغز بزرگ چالشهای پیش روبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک و احساسموجود بی مغزی که می تواندپیوستگی همه ی اجزای جهانرادیوی مغز و تنظیم فرکانچگونه مغز پیش انسان یا همتو کجای جهانیآسیب عصب پا به دنبال اعتیتاثیر دوپامین و سروتونینسیاهچاله ی تولید کنندهجنبه های موجی واقعیتایجاد احساساتهمه چیز موج استضربه مغزی در تصادف رانندارتروز یا خوردگی و التهاحس و ادراک قسمت بیست و دوهاوکينگ پیش از مرگش رسالدانشمندان ژنی از مغز انسبلندی در ذهن ما درک بلندیقضاوت ممنوعکندن ریشه ی خودنقش مهاجرت در توسعه نسل ابدون بار گذشتهدرختان اشعار زمینتو در میانه ی جهان نیستی میدان های مغناطیسی قابل پدیده خاموش روشن در پارکزمین زیر خلیج فارس تمدنی افزایش میل جنسی با خوردن تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز براسانسور از روی قصد بسیاری جهان هایی در جهان دیگرهمکاری یا رقابتظرف باید پر شود چه با چرک از نظر علم اعصاب اراده آزحس و ادراک- قسمت شصت و چهمحل درک احساسات روحانی دبه جای محکوم کردن دیگران و هر کس تقوای خدا پیشه کنداروی لیراگلوتیدلرزش ناشی از اسیب به عصبکوری گذرای ناشی از موباینقش اتصالات بین سلولهای برخی مرزهای اخلاق و علوم پرسشذهن و زندگیتوهم و خیالمانند کودکان باشیدزندگی بی دودام اس و سرطانتاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانتاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانستون فقرات انسان دو پا جلجهانی در ذهنهوموارکتوس ها ممکن است دعلائم عصبی آلزایمر، با ااز تکینگی تا مغز از مغز تویتامین کا و استخوانخواب عامل دسته بندی و حفطمروری بر تشنج و درمان هایبی هیچ می ایی و بی هیچ میرداروی ضد چاقیمننژیتکارهای کوچک، بی ارزش نیسنقش غذاها و موجودات دريابرخی سيناپسها طی تکامل و آنژیوگرافی از مغزرقیبی قدرتمند در برابر متوصیه های سازمان بهداشت زیست شناسی کل در جزء فراکامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنگاه از دور و نگاه از نزدتحریک عمقی مغزابزار بقا از نخستین همانسربازان ما محققا غلبه می جایی خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی عارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواب چیستواقعیت تقویت شدهخودت را از اندیشه هایت حفمرز جدید جستجو و اکتشاف، بیماری الزایمردر هم تنیدگی کوانتومی و پمنابع انرژی از نفت و گاز کشف مکانیسم عصبی خوانش پچند جهانیبسیاری از مجرمان، خودشانآیا همه جنایت ها نتیجه بیرویا و خبر از آیندهتکامل مداومزبان و شناخت حقیقت قسمت دانرژی بی پایان در درون هرنابینایی در نتیجه ی گوشی تراشه ی بیولوژِیکابزار بقای موجود زنده از شنا در ابهای گرم جنوب نیاحقیقت آنطور نیست که به نظهوش مصنوعی از عروسک بازی غربال در زندگیاز تکینگی تا مغز، از مغز فاکسیبتواکسن دیگری ضد کرونا از دخدا بخشنده است پس تو هم بمشاهده آینده از روی مشاهبیهوش کردن در جراحی و بیمدرمان نابینایان آیا ممکنمنبع هوشیاری کجاست قسمت گوش دادن بهتر از حرف زدننهادینه سازی فرهنگ اختلاتفاوت ها را به رسمیت بشناآیا بدون ناظر هوشمند هم بروزه داری و بیمار ی ام اس تکامل، نتیجه ی برنامه ریسفرنامه سفر به بم و جنوب انسانیت در هم تنیده و متصنخستین تمدن بشریتشنج به صورت اختلال رفتااثرات فشار روحی شدیدشگفت نیست من عاشق تو باشمحوادث روزگار از جمله ویرهوش مصنوعی به شناسایی کااز روده تا مغزفراتر از دیوارهای باوروزن حقیقی معرفت و شناختدقیق ترین تصاویر از مغز امغز فکر میکند مرگ برای دیبا خودت نجنگدرمان با سلول های بنیادیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگر جان به جز تو خواهد از خنوار عصب و عضلهتلاش های جدید در ALSآیاما مقهور قوانین فیزیکروشی جدید در درمان قطع نختاثیر نگاه انسان بر رفتاسلام تا روشناییايا اراده آزاد توهم است یچرا حیوانات سخن نمی گوینتظاهر خوابیده ی مادهاختلال حرکتی مانند لرزش حس چشایی و بویاییهوش عاطفی قسمت 11استیفن هاوکینگ در مورد هقفس را بشکنیادآوری خواب و رویادو داروی جدید برای میاستمغز انسان ایا طبیعتا تمابازگشایی مجدد مطب دکتر سدرمان سرگیجه بدون دارومنتظر نمان چیزی نور را بهپیموزایدرژیم های غذایی و نقش مهم نوزاد ناشنوای متولد شده،تمرکز و مدیتیشنآرام باشتاثیر گیاه خواری بر رشد وسوی ما آید نداها را صدااین ابتدای تناقض هاستنشانه های گذشته در کیهان شعار و عملتغییرات مغز پس از 40 سالگیارتقا یا بازگشت به قبل ازحس و ادراک قسمت نوزدهمهوشیاری کوانتومیدید تو همیشه محدود به مقداضطراب و ترسقانونمندی و محدودیت عالمکلید نزدیک و نگاه تو بر فمغز بزرگ و فعال یا مغز کوبحثی درباره هوش و تفاوتهدرک کنیم ما همه یکی هستیمموجودات مقهور ژنها هستندپیام های ناشناخته بر مغز راز تغییرچگونه هموساپينس بر زمین تو کز محنت دیگران بی غمیآسانی موفقیتتاثیر دپاکین بر بیماری مسیاهچاله، سیاه خالص یا پجنسیت و تفاوت های بیناییایران بزرگهمه چیز و هیچ چیزضررهای مصرف شکر و قند بر ارزش های وارونهحس و ادراک قسمت بیست و سوهدف یکسان و مسیرهای مختلدانشمندان پاسخ کوانتومی قطار پیشرفتکندر در بیماریهای التهابنقش میدان مغناطیسی زمین بدون زمان، ماده ای وجود ندرد و درستوقف؛ شکستمیدان های کوانتومی خلاپروژه ی ژنوم انسانیزمان چیستافزایش مرگ و میر سندرم کوتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیسانسور بر بسیاری از حقایجهان یکپارچههمانند سازی در انسانظرفیت مغز چقدر استاز واقعیت امروز تا حقیقتحسن یوسف باغچه ی منمحدودیت چقدر موثر استبه جای تولید، بیشتر گوش کوفور و فراوانیداروی تشنجی دربارداریلرزش عضله یا فاسیکولاسیوکی غایب شدی تا نیازمند دلنقش تیروئید در تکامل مغزبرخی نکات از گاید لاین پرپرسش و چستجو همیشه باقی اذهن و شیمی بدنتوهم وجودمانند آب باشزندگی در جمع مواردی را برام اس یا تومور؟