دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

سفرنامه سفر به بم و جنوب شرق ایران چابهارقسمت چهارم

سفرنامه سفر به بم و جنوب شرق ایران چابهار(قسمت چهارم)

قلعه تیس و روستای تاریخی تیس

روستای تیسیکی از جاذبه های گردشگری شهرستان چابهار است که آثار تاریخی را در خود جای داده است. این روستا یکی از روستاهای قدیمی و در واقع بازمانده از دوران هخامنشیان است. کارشناسان قدمت این روستا را بیش از ۲۵۰۰ سال برآورد می کنند و در اسناد و نوشته های مربوط به لشکرکشی اسکندر مقدونی نیز از این روستا با عنوان تیز نام برده شده است. این روستا در زمان های قدیم «بندر تیس» نامیده می شده و یکی از بنادر مهم بازرگانی دریای عمان به شمار می رفته است. هنوز هم ویرانه های این بندر باستانی در اطراف آن وجود دارد. مردم محلی این گورستان قدیمی را گورستان جن ها می دانند و در زبان بلوچی به آن «جن سنط» می گویند.

غارهای تیس

در روستای تیس سه غار باستانی وجود دارند که به نام غارهای سه گانه تیس مشهور هستند. مردم محلی این غارها را بان مسیتی می نامند. در زبان بلوچی، بان به معنای مرد صالح و خداپرست و مسیتی به معنی پرستشگاه است. با توجه به شواهد موجود ظاهرا این غارها در گذشته به عنوان پرستشگاه استفاده می شدند.

بر دیواره های مقبره خطوط و علاماتی ترسیم شده که به خط گجراتی و هندی شباهت زیادی دارد. در ورودی مقبره به موازات دهانه ورودی غار و رو به دره تیس واقع شده است.

غار دوم که مصنوعی و دست ساز است سمت راست غار اول و در فاصله هفت قدمی آن قرار دارد. آثار تراش و کنده کاری را به راحتی می توان در این غار مشاهده کرد.

تالاب صورتی دریا بزرگ:

تالاب لیپار تالاب صورتی ایران

در ماههای بهمن، اسفند، فروردین، شهریور و مهر شاهد پدیده جزر و مد قرمز در منطقه خلیج گواتر هستیم كه عامل اصلی آن گونه نوكتیلوكا میلیاروس است كه در ماههای بهمن، اسفند و فروردین تعداد آن به شدت افزایش مییابد. فرآیند «رد تاید» یا «كشند قرمز» از جمله فرآیندهای بیولوژیكی در محیطهای آبی است كه توسط پلانكتونهای گیاهی به وقوع میپیوندد و نقش عمدهای در زنجیرههای غذایی و انرژی در اكوسیستمهای آبی دارد.

دریای سبز و تالاب صورتی در چابهار شگفت انگیز است. رنگ در رنگ و دگرگونی در دگرگونی و تمایز های بسیاری که جهان مادی ما را تا امروزساخته است.

چابهار مثل قشم، جنگل حرا دارد. جنگلهایی که تحت تاثیر جزر و مد آبند و در بین مرداب روییدهاند و پیدا و پنهان میشوند. برگ درختان این جنگلها که مانگرو نام دارد همیشه سبز است، حتی وسط زمستان. وقت جزر میشود میتوان با قایق به میان این جنگلها رفت.

جنگل های حرا و ماهی های دوزیست آن و دلفین ها در نزدیکی این جنگل ها که برعکس ماهی های دوزیست پستانداران دوزیست هستند- که دوباره به سوی دریا آمده اند- نشان از مقاومتی برای زندگی و مقاومتی دلیرانه برای سازگاری با سختترین شرایط حیات در آبهای شور است (توصیه می شود به سفرنامه سفر به قشم در کانال و سایت های دکتر سید سلمان فاطمی مراجعه شود.)

لایه بندی های عمودی و افقی کوههای چابهار:

لایه های عمودی این کوه ها، در قسمت پایین تر است و قسمت های فوقانی تر تحت تاثیر جاذبه به قسمت پایین تر کشیده شده است. به بالای کوه که نگاه می کنیم همان لایه بندی های مرسوم زمین شناسی را می بینیم ولی وقتی به قسمت پائینتر نگاه کنیم لایه ها شکل عمودی به خود میگیرد.

توضیح: لایه های زیرین تحت فشار لایه های رویی است و این فشار زیاد می تواند بر روی چیزهای دیگری در لابلای لایه های سنگی هم، فشار وارد کند. آب های زیر زمینی هم تحت این فشار هست و هر جا فرصتی برای بیرون ریختن داشته باشد، بیرون می ریزد؛ به خصوص در مناطق گودی مانند کویر، تحت فشار دریاهای این منطقه در سالهای طولانی، ساختار سنگی و لایه های آن، بسیار فشرده است. این فشار زیاد لایه ها، مانع از نگه داشتن آب و موارد دیگر در دل زمین می شود و هر گوشه نرمی پیدا کند، هر چه درون خود دارد بیرون می ریزد.

مثال: لایه های بالایی کوه ها به دلیل تحت فشار زیاد نبودن، آبها را درون خود میبرد و در لایه های پایین تر تحت فشار لایه های رویی به صورت چشمه های آب بیرون می زند.

مثال دیگر: در زیر خروارها آب اقیانوسها تحت فشار آب و لایه های سنگی رویی عناصری مانند بقایای مرده موجودات تبدیل به منبع انرژی یعنی نفت و گاز میشود و تحت تاثیر این گاز و فشار لایه های فوقانی، نفت با فشار زیاد بیرون میزند.

چابهار، منطقه ای است که به دلیل ویژگی لایه های خاص در کوه ها به نظر میرسد سال های طولانی زیر آب بوده است. در کوههای مریخی این حالت مشاهده می شود.

ساختار سست این کوهها و شیارهای عمیق روی آن نشانه فرسایش ناشی از آب باران در زمینه سست گلین است. سست بودن ساختمان این کوهها نشان میدهد که بعد از بیرون آمدن از زیر آبهای شور تحت شرایط خاص زمین شناسی، لایه های گلین روی هم انباشته شده اند(گلفشان های منطقه، تحت تاثیر

فشار از دل زمین بیرون آمده اند و بر هم انباشته شده اند)

و بعدها با بارش باران و ریزش سطح این لایه ها شیارهای عمیق در آن، به جای مانده است. ولی فرایند فوران گل از زیر بستر همچنان ادامه داشته است به گونه ای که این گلهای شور، امکان رشد هیچ گیاهی را در درون خودش نمیدهد.

ساختار ویژه دیگری در این منطقه وجود دارد که شاید بی ارتباط با تشکیل کوه های مریخی نباشد. گلفشان در کنارک، منظره زیبایی از گلهای شوری است که مانند فوران آتشفشانی از دل خاک بیرون میزند و به کناری میرود و خشک میشود.

در اطراف منطقه گلفشان، شاهد مناظری شبیه کوه های مینیاتوری هستیم برجستگی های ریزی که دقیقا شکل کوچک کوه های مریخی را به ذهن انسان متجلی میکند. شاید بتوان تصور کرد که همین گلفشان های شور، در بعد وسیعتر و در طی هزاران سال توانسته باشد منظره شگفت انگیز کوه های مریخی را ایجاد کند؛ به خصوص وقتی میبینیم بیرون رفتن این منطقه از زیر آب شور دریا و لایه بندی های زمین بعدها با جوشش گل از دل زمین(گل شور)کوه های مریخی را در قسمت رویی و سطحی و پایین تر از لایه های رسوبی، ایجاد کرده است.

چاه ها در چابهار آب شور دارند و مناطق خاصی از چابهار در اطراف کوههای مریخی فاقد هر گونه پوشش گیاهی است یعنی حتی یک علف در آن نمی روید و اینها هم نشان میدهد این منطقه در سالهایی نه چندان دور زیر آبهای شور بوده است.

مقایسه چاه های شور منطقه چابهار که حتی در باغ گرمسیری آن هم مشاهده میشود با منطقه چاه کوه در جزیره قشم شاید جالب و آموزنده باشد.

هر چند هر دو منطقه مناطقی با خاک شور هستند ولی در منطقه چاه کوه قشم با صدها قطعه چاه عمیق مواجهیم که داری آب شیرین است. دو منطقه در شرق و غرب تنگه هرمز قرار دارند. منطقه شرق تنگه هرمز در چابهار چاههایش شور است و منطقه غرب تنگه هرمز دارای چاه های آب شیرین است!

مقایسه این دو منطقه میتواند نشانه وجود آب شیرین پیش از ورود آب دریا در جزیره قشم و دیگر مناطق غرب تنگه هرمز باشد و برعکس این منطقه در چابهار قبلا دریا این مناطق را پوشانده بوده است.

با توجه به یافته های علمی جدید و مطرح شدن وجود چشمه های آب شیرین در کف خلیج فارس- که قبلا آبهای شور آن را نپوشانده بود و سه رود کارون و دجله و فرات به آن می ریخت- میتوان این حالت متفاوت در دو منطقه را درک کرد. منطقه خلیج فارس، وسیع است و بالا رفتن سطح آبهای آزاد در نتیجه آب شدن یخچالهای طبیعی پیش از آن- که در نتیجه شکستن سد طبیعی در تنگه هرمز با آبهای شور پوشیده شود- منطقه وسیعی از جنوب شرقی ایران را زیر آبهای شور قرار داده بود و این منطقه وسیع فاقد قابلیت کشت و کار را امروز در قالب مناطق خشک جنوب شرق ایران و کویرهای وسیع ایران می بینیم.(توصیه می شود به سفر نامه جزیره قشم در همین کانال مراجعه شود) (و نیز مراجعه شود به فصل پنجم کتاب توهم بیخدایی از سید احمد الحسن.)

مناطق جنوب شرق ایران، نشان از سختی زندگی در میان بقایای آب شور دریاست. آب شوری که بعدها در نتیجه شکستن سد طبیعی موجود در تنگه هرمز نه تنها مناطق سرسبز و حاصلخیر بستر خلیج فارس را به عنوان یکی از نخستین تمدن های بشری نابود کرده است بلکه با به جا گذاشتن زمین های سوخته ای در کویرهای ایران و مناطق جنوب شرق ایران، مردم این سرمین را در برابر زمینی شور و دشوار برای زندگی مواجه کرده است؛ به طوری که مناطقی از این سرزمین را فاقد زندگی بشری و حتی فاقد زندگی گیاهی کرده است.

در سفر به کرمان و کویر شهداد با پوشش گیاهی خاصی در جنگل های نپکا مواجهیم که نشانه ای است از تلاش برای بقا در سخت ترین زمین ها.

این جنگل های کم پشت در کویر مرکزی ایران، به شکلی شگفت انگیز در برابر زمین شور این مناطق که تحت فشار زیاد، قابلیت جذب آب را هم ندارد، مقامت کرده است و با استفاده از گرد و خاکی- که در نتیجه وزش آب به این مناطق می آید- مختصر خاکی را دور خود جمع کرده است و به تدریج این پشته ها در این مناطق توسعه بیشتری پیدا کرده است. این مقاومت در برابر شرایط دشوار نمک زار، شاید درسی برای ساکنان این مناطق باشد تا بتوانند روش هایی نویین را برای بقا در این شرایط دشوار پیدا کنند و پیشینیان ما این کا را کرده اند و نمونه آن ساخت قنات ها و ساخت شهرهای زیر زمینی و .. بوده است.

بقا و حیات ادامه خواهد یافت، هرچند شرایط دشوار و دشوارتر شود زیرا هوشی طبیعی در میان همه خلق؛ گیاهان و حیانات و انسان وجود دارد که آنها را برای بقا و زنده ماندن در سخت ترین شرایط سازگار می کند. وجود تکاثر و تمایز، در ژنهای موجودات زنده میتواند دست انتخاب های سخت طبیعی را در نابود کردن نسل ها ببندد زیرا مثلا انتخاب طبیعی میتواند گونه ای ضعیف و ژنی ناسازگار با محیط را نابود کند ولی وجود تفاوت ها سبب میشود ژن مقاوم، تکثیر شود.

و این هم در سایه تفاوت های موجود در میان جانداران است که به دلی

ل وجود زاد وولد جنسی توسعه بیشتری پیدا کرده است.

انتخاب طبیعی، ضعیف تر را برمیدارد ولی موجود قویتر باقی میماند و قویتر و قویتر(سازگارتر با محیط و نه قوی به معنی مطلق) می شود.

این انتخاب ها، در زمانی که احساسات و معرفت ایجاد میشود شکل پیچیده تر و کامل تری پیدا میکند. و با پیدایش هماهنگ کننده این احساسات، یعنی مغز، روش های بقا کامل تر می شود و هر چه معرفت و شناخت بیشتر شود قدرت فرد برای بقا بیشتر می گردد و هر شناخت بیشتر، ما را برای رسیدن به شناخت بالاتر و بالاتر مشتاق میکند زیرا انسان در می یابد که ابزارهای بقای فعلی- که در اختیار اوست- دارای نواقصی است و حرکت به سوی مبدا شناخت و معرفت را آغاز میکند- و این حرکت، راه را برای شناخت بالاتر فراهم میکند و با رها شدن از وابستگی های پایینی ابزار قدرتمدتری برای بقا و حیات حقیقی می آفریند.

هر که دلارام دید، از دلش آرام رفت

چشم ندارد خلاص، هر که در این دام رفت

یاد تو میرفت و ما عاشق و بیدل بدیم

پرده برانداختی، کار به اتمام رفت

ماه نتابد به روز، چیست که در خانه تافت

سرو نروید به بام، کیست که بر بام رفت

مشعلهای برفروخت پرتو خورشید عشق

خرمن خاصان بسوخت خانگه عام رفت

عارف مجموع را در پس دیوار صبر

طاقت صبرش نبود ننگ شد و نام رفت


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نوار عصب و عضله تعیین محلدرگیری قلب در بیماری ویراعتماد به خودهمیشه به آنچه داری، خوشنزمان و مکان، ابعاد کیهان منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرین نت به جای اینترنتوفور و فراوانیگذشته را دفن کنساختار شبکه های مغزی ثابتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدعادت بد را ترک کنتاثیر رژیم گیاهخواری بر اکنون را با همه ی نقص هایمغز اندامی تشنه ی انرژی ادانشمندان موفق به بازگردجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسفرد موفقچیز جدید را بپذیردست کردن در گوشبه نقاش بنگرهندسه، نمایشی از حقیقتیکی از علل محدودیت مغز امزندگی زمینی امروز بیش از منبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی اختلالات عصبی مثانهویروس مصنوعیپیموزایدتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستغربال در زندگیتبر را بردارابتذال با شعار دینمغز بزرگ چالشهای پیش روداروی فامپیریدین یا نورلحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز ذره ی معین یا ابری از الکقلب یا مغزچگونه تکامل مغزهای کنونیبهداشت خوابهوش مصنوعی از عروسک های بژنهای مشترک بین انسان و وزاویه نگاه ها یکسان نیستمولتیپل اسکلروز در زنان بررسی ژنها در تشخیص بیماشلیک فراموشیواکسن های شرکت فایزر آمرپیشرفت های جدید علوم اعصتکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقحس و ادراک قسمت دهمتراشه ی هوش مصنوعی در مغزابزار بقا از نخستین هماننقش مهاجرت در توسعه نسل اداروی ضد چاقیحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز ترنگ کردن، حقیقت نیستقدم زدن و حرکت دید را تغینگاهی بر توانایی اجزاي ببیماری کروتز فیلد جاکوبهوش مصنوعی از عروسک بازی کمردرد با پوشیدن کفش منازبان ریشه هایی شناختی اسمیدان های کوانتومی خلابعد از کروناشگفت زده و حیران باشوابستگی یعنی قلادهپروتز چشمتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چخفاش با شیوع همه گیری جدیتصویر خورشید یا خود خورشابزار بقای موجود زنده از نقش تیروئید در تکامل مغزدر هم تنیدگی کوانتومیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تروبات کیانلیس دگرامفتامین یا ویاسنبرو و انرژی مداومبیندیشهوش مصنوعی از عروسک تا کمکودکان خود را مشابه خود تسقوط درون جاذبه ای خاص، چماه رجبتقلید مرحله ای نسبتا پیششباهت مغز و کیهانآنچه ناشناخته است باید شتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟مدل های ریز مغز مینی برینخورشید مصنوعیتغییرابزارهای بقای موجود زندهنقش غذاها و موجودات دريادرمان های بیماری آلزایمرحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا مردم با زندگی میجنگنروش صحبت کردن در حال تکامملاحظه های اخلاقی دربارهبا خدا باشهوش در طبیعتکار امروز را به فردا نیندسماگلوتید داروی کاهش دهنمجموعه های پر سلولی بدن متمایل زیاد به خوردن بستنصدای بم با فرکانس پایین، آیا ما تنها موجودات زنده تاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشمرگی وجود نداردخرما منبع بسیار خوب آنتی جنین مصنوعیاجزایی ناشناخته در شکل گچند جهانیدرمان جدید میگرن با انتی اساس انسان اندیشه و باور نزاع بین علم و نادانی رو رژیم های غذایی و نقش مهم منابع انرژی از نفت و گاز بازخورد یا فیدبکهوشیاری و افسردگیکریستال زمان(قسمت دوم)سیلی محکم محیط زیست بر انتنهاییطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخاولین دروغمشکلات بین دو همسر و برخیدنیایی پر از سیاهچاله جهان هوشمندفلج نخاعی با الکترودهای اختلالات عضلانی ژنتیکچهار میلیارد سال تکامل بدرها بسته نیستاصفهان زیبانظریه تکامل در درمان بیمراست دستی و چپ دستیمنبع هوشیاری کجاست قسمت بحثی درباره هوش و تفاوتههدف یکسان و مسیرهای مختلگویید نوزده و ایمنی ساکتسیستم دفاعی بدن علیه مغز تو تغییر و تحولیعلم راهی برای اندیشیدن اتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی این ایده که ذرات سیاهچالمعجزه در هر لحظه زندگیدورترین نقطه ی قابل مشاهجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بفاکسیبتفاجعه ی جهل مقدسنوبت کودکاندرگیری مغز در بیماری کویاعتماد به خودهمیشه داناتر از ما وجود دزمان و گذر آن سریع استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای یک زندگی معمولیوقاحت و تمسخر دیگرانگریه ی ابر، رمز طراوت باغسادیسم یا لذت از آزار دادتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشعادت دادن مغز بر تفکرتاثیر رژِیم غذایی بر میگاکوییفلکسمغز انسان ایا طبیعتا تمادانشمندان نورون مصنوعی سجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرفرد یا اندیشهچیزی منتظر شناخته شدندست آسمانبه نادیدنی ایمان بیاورهنر فراموشییافته های نوین علوم پرده زندگی زودگذرمنبع هوشیاری در کجاست؟ قبرخی اصول سلامت کمرسرگردانیویروس های باستانی، مغز مپیچیدگی های مغزمگستوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استمقالاتتحریک عمقی مغزابداع دی ان ای بزرگترین دمغز بزرگ و فعال یا مغز کوداروی لیراگلوتیدحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسذرات کوانتومی زیر اتمی ققلب دروازه ی ارتباطچگونه جمعیت های بزرگ شکل بوزون هیگز چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی ژنهای هوش ، کدامندزاوسکا درمان گوشرمواد کوانتومی جدید، ممکنبررسی بیماری التهابی رودشنا در ابهای گرم جنوب نیاواکسن کووید 19 چیزهایی که پیشرفت در عقل است یا ظواهتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیحس و ادراک قسمت دوازدهمتراشه ی بیولوژِیکابزار بقا از نخستین هماننقش میدان مغناطیسی زمین داروی ضد چاقیحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز ترنگین کمانقدرت مردمنگاهت را بلند کنبیماری گیلن باره و بیمارهوش مصنوعی از عروسک بازی کنفرانس تشنج هتل کوثر اصزبان شناسی مدرن در سطح سلمیدان بنیادین اطلاعاتبعد از کروناشگفتی های نقشه ی ژنتیکیواسطه ها د رمسیر ایجاد مغپروتز عصبی برای تکلمتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریخلا، حقیقی نیستتصویر در هم تنیدگی کوانتابزار بقای موجود زنده از نقش حفاظتی مولکول جدید ددر هم تنیدگی کوانتومی و پحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تروح و آب حیاتلا اکراه فی الدینبیهوش کردن در جراحی و بیمهوش مصنوعی از عروسک تا کمکودکان را برای راه آماده سلول های مغزی عامل پارکیماپروتیلینتقلید از روی طبیعتشباهت مغز با کیهان مادیآنچه واقعیت تصور میکنیم تاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استمدیون خود ناموجودخوش قلبی و مهربانیتغییر الگوی رشد مغزی با زابزارهای بقای از نخستین نقش غذاها و موجودات دريادرمان های بیماری اس ام ایحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا مغز انسان سه هزار سالروشهای نو در درمان دیسک بملاحظات بیهوشی قبل از جربا طبیعت بازی نکنهوش عاطفی قسمت 11کار با یگانگی و یکپارچگیسندرم کووید طولانیمجرم، گاهی قربانی استتمایز یا کشف یگانگیصرع و درمان های آنآیا مصرف مولتی ویتامین هتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پامراحل ارتقای پله پله کیهخسته نباشی باباجنگ هفتاد و دو ملت همه را احیای بینایی نسبی یک بیمچند جهانیدرمان جدید کنترل مولتیپلاستفاده از مغز، وزن را کمنزاع بین علم و جهل رو به پرژیم ضد التهابیمنابع انرژی از نفت و گاز بازسازي مغز و نخاع چالشی هوشیاری کوانتومیکریستال زمان(قسمت سوم)سینوریپا داروی ترکیبی ضدتنهایی رمز نوآوری استطبیعت موجی جهانتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آاولین سلول مصنوعیمشکلات روانپزشکی پس از سدنیا، هیچ استجهان هوشیارفلج بل، فلجی ترسناک که آناختراع جدید اینترنت کوانچهار ساعت پس از کشتار خوکدرهای اسرارآمیز و پوشیدهاصل بازخوردنعناعرجزخوانی هایی که امروز بمنبع هوشیاری کجاست قسمت بحثی درباره احساسات متفاهدف یکسان، در مسیرهای متگوش دادن بهتر از حرف زدنسکوت و نیستیتو جهانی هستی که خودش را علم ساختن برج های چرخانتاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکاین ابتدای تناقض هاستمعرفت و شناختديدن با چشم بسته در خواب جهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژارتباط پیوسته ی جهانفاصله ها در مکانیک کوانتنور از عمق تاریکیدرگیری مغز در بیماران مباعتماد بی موردهمیشه راهی هستوراپامیل در بارداریزمان و صبرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای پیش بینی آینده مغز دوقت نهيب هاي غير علمي گذشگربه شرودینگر و تاثیر مشسازگاری با محیط بین اجزاتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونعارضه جدید ویروس کرونا ستاثیر سلامت دستگاه گوارشاکسی توسین و تکامل پیش امغز انسان برای ایجاد تمددانشمندان یک فرضیه رادیکجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنوفرد حساس از نظر عاطفی و بچیزی خارج از مغزهای ما نیدست بالای دستبه هلال بنگرهنر حفظ گرهیاد گرفتن مداومزندگی سلول در بدن، جدای امنبع هوشیاری در کجاست؟(قبرخی اطلاعات روانشناسی مسربازان ما محققا غلبه می ویرایش DNA جنین انسان، برپیچیدگی های مغزی در درک زتوسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنتاثیر ویتامین دی بر بیماتحریک عمقی مغز در آلزایمابزار هوش در حال ارتقا ازمغز بزرگترین مصرف کننده داروی تشنجی دربارداریحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکذرات کوانتومی زیر اتمی ققلب روباتیکچگونه جمعیت های بزرگ شکل بوزون هیگز جهان را از متلهوش مصنوعی از عروسک بازی ژنهای حاکم بر انسان و انسزبان فرایند تکاملی برای موجود بی مغزی که می تواندبررسی سیستم تعادلی بدن اشناخت و معرفت، و نقش آن دواکسن کرونا و گشودن پنجرپیشرفت ذهن در خلاقیت استتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هحس و ادراک قسمت سومتربیت کودکان وظیفه ای مهابزار بقا از نخستین هماننقش محیط زندگی و مهاجرت دداروی ضد تشنج با قابليت تحوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز ترهبر حقیقیقدرت و شناخت حقیقتچالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری آلزایمر، استیل کوهوش مصنوعی از عروسک بازی کنگره بین المللی سردرد دزبان شناسی نوین نیازمند میدازولام در درمان تشنج بعد از کرونا دلخوشی بیهوشگفتی های زنبور عسلوبینار اساتید نورولوژی دپرورش مغز مینیاتوری انساتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزخلا، خالی نیستتصویر زیبا از سلولابزار بقای موجود زنده از نقش حیاتی تلومر دی ان آ ددر هم تنیدگی کوانتومی و دحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تروح در جهانی دیگر استلاموژین داروی ضد اوتیسم؟بیهوشی در بیماران دچار اهوش مصنوعی به کمک هوش طبیکوری گذرای ناشی از موبایسلول های بنیادیماجرای جهل مقدستقلید از طبیعتشباهت های ریشه ای چند بیمآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندمدیریت اینترنت بر جنگخوش خیالی و خوش بینیتغییر دیگران یا تغییر خوابزارهای دفاعی و بقای مونقش غذاها در کاهش دردهای درمان های جدید ALSحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا مغزهای ما ارتقا یافت روشهای شناسایی قدرت شنواممانتین یا آلزیکسا یا اببالاترین هدف از دولتهوش عاطفی قسمت نهمکارهای کوچک، بی ارزش نیسسندرم گیلن باره به دنبال محل درک احساسات روحانیتمدن قدیمی ای در جنوب ایرضایعه ی شبکه لومبوساکرالآیا مغز تا بزرگسالی توسعتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودمرز مرگ و زندگی کجاستخطا در محاسبات چیزی کاملجنگ و تصور از جنگاحیای بینایی نسبی یک بیمچند جهانی و علمدرمان جدید ام اساستفاده از نظریه ی تکامل نسبیت عام از زبان دکتر بررژیم غذایی حاوی تخم مرغ ومنابع انرژی از نفت و گاز بحتی علمی درباره تمایل بهوشیاری سنتی یا هوشیاری کشف مکانیسم عصبی خوانش پسیگار عامل افزایش مرگ ومتنبیه چقدر موثر استطبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آاوکرلیزوماب داروی جدید شمشکلات روانپزشکی در عقب دندان ها را مسواک بزنید تجهان های بسیار دیگرفلج خوابادامه بحث تکامل چشمنون و القلمدرون قفس یا بیرون از آناصل در هم تنیدگی و جهانی هفت چیز که عملکرد مغز تو رحم مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت بحثی درباره احساساتی غیرهدف از تکامل مغزگوشه بیماری اتوزومال رسسسکوت، پر از صداتو جدای از کیهان نیستیعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهیاینکه به خاطرخودت زندگی مغز فکر میکند مرگ برای دیدی متیل فومارات(زادیوا)(جهانی که از یک منبع، تغذیجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به فاصله ی همیشگی تصویر سازنور دروندرگیری مغزی در سندرم کوواعتیاد و تلاش های درمانی همیشه عسل با موم بخوریمورزش هوازی مرتب خیلی به قزمان واقعیت است یا توهممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای اولین بار دانشمندانوقتی فهمیدی خطا کردی برگگزیده ای از وبینار یا کنفستم با شعار قانون بدترین توهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوعدم توقف تکامل در یک انداتاثیر عصاره تغلیظ شده گیاکسکاربازپین در درمان تشمغز انسان برای شادمانی طدانشمندان ژنی از مغز انسجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تفردا را نمیدانیمچیزی شبیه نور تو نیستدستورالعمل مرکز کنترل بیبه کدامین گناه کشته شدندهنر رها شدن از وابستگییاد بگیر فراموش کنیزندگی، مدیریت انرژیمنبع خواب و رویابرخی بیماری ها که در آن بسردرد میگرنویشن پروپیوند قلب خوک، به فرد دچاتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکصفحه اصلیتداوم مهم است نه سرعتابزار بقا از نخستین همانمغز حریص برای خون، کلید تداروی جدید ALSحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکذرات کوانتومی زیر اتمی ققلب را نشکنچگونه حافظه را قویتر کنیبی نهایت در میان مرزهاهوش مصنوعی از عروسک بازی کفش و کتابزبان متغیرموجودات مقهور ژنها هستندبررسی علل کمر درد در میانشناخت حقیقت یا آرزوهای گواکسن کرونا از حقیقت تاتپیشرفتی مستقل از ابزار هتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکحس و ادراک قسمت سی و هشتمترجمه ای ابتدایی از اسراابزار بقا از نخستین هماننقش مرکز تنفس سلولی در بیداروی ضد تشنج با قابليت تحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تروی و منیزیم در تقویت استقدرت کنترل خودچالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری الزایمرهوش مصنوعی از عروسک بازی کنگره بین المللی سردرد دزبان، نشان دهنده ی سخنگو مکان زمان یا حافظه زمانبعد از کرونا دلخوشی بیهوشانس یا نتیجه ی تلاشوجود قبل از ناظر هوشمندپرکاری تیروئیدتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستخلاصه ای از مطالب همایش متصویر زیبای اصفهانابزار بقای موجود زنده از نقش خرچنگ های نعل اسبی دردر هر سوراخی سر نکنحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیروح رهاییلایو دوم دکتر سید سلمان فبیوگرافیهوش مصنوعی به شناسایی کاکی غایب شدی تا نیازمند دلسلول های بنیادی منابع و اماجرای عجیب گالیلهتقویت استخوان در گرو تغذشباهت کیهان و مغزآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا مداخله ی زیانبار انسانخوشبختی چیستتغییر دادن ژنها آیا روزی ابعاد و نیازهای تکاملینقشه مغزی هر فرد منحصر بهدرمان های جدید میگرنحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا ویروس کرونای دلتا واروشی برای بهبود هوش عاطفمن کسی در ناکسی دریافتم باهوش ترین و با کیفیت تریهوش عاطفی قسمت هفتمکارهایی بیش از طراحی و گپسندرم پیریفورمیسمحل درک احساسات روحانی دتمدن پیشرفته ی پیشینیانضایعه ی عروقی مخچهآیا همه جنایت ها نتیجه بیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزمرز بین انسان و حیوان کجاخطا در محاسبات چیزی کاملجنگ داده هااحتیاط در ورزش زانو در خاچند روش ساده برای موفقیتدرمان جدید ای ال اس، توفراستفاده از هوش مصنوعی در چسبیدن به خود، مانع بزرگ رژیم غذایی سالم و ضد التهمنابع انرژی از نفت و گاز بحث درباره پیدایش و منشا هوش، ژنتیکی است یا محیطیکشف مکانیسمی پیچیده در بسیاهچاله هاتهدیدهای هوش مصنوعیطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه ايندگان چگونه خواهند دیدمشاهده گر جدای از شیء مشاده روش موفقیتجهان هایی در جهان دیگرفلج خواب چیستاداراوون تنها داروی تایینوآوری ای شگفت انگیز داندرون آشفته ی تو و ظاهر خناصل علت و تاثیرهفت سین یادگاری از میراث رحم مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت بخش فراموش شده ی حافظههدف از خلقت رسیدن به ابزاگوشت خواری یا گیاه خواریسکته مغزیتو دی ان ای خاص ميتوکندريعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر درجه حرارت بر عملکاینکه خانواده ات سالم بامغز قلبدین اجباریاینترنت بدون فیلتر ماهوامغز ما کوچکتر از نیم نقطهدین، اجباری نیستجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین مفتون های زیستینوروفیبروماتوزدرگیری مغزی در سندرم کوواعتیاد را به دور بیندازهمیشه، آنطور نیست که هستورزش هوازی ، بهترین تمریزمان پلانکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای تمدن سازی، باید در بوقتی پر از گل شدی خودت را گزارش یک مورد جالب لخته وستم، بی پاسخ نیستتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رعدم درکتاریک ترین بخش شباگر فقط مردم میفهمیدند کمغز انسان برای شادمانی طدانشمندان پاسخ کوانتومی جاذبهاز نخستین همانند سازها تفرزندان زمان خودنکاتی در مورد تشنجدغدغه نتیجه ی نادانی استبه امید روزهای بهترهنر، پر کردن است نه فحش دیادگیری مهارت های جدید دزندان ذهنیمنتظر نمان چیزی نور را بهبرخی بیماری های خاص که بدسردرد میگرن در کودکانواقعیت فیزیکی، تابعی از پیوند مغز و سر و چالشهای توصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشسوالات پزشکیتداخل مرزها و صفات با بینابزار بقا از نخستین همانمغز در تنهایی آسیب میبینداروی جدید s3 در درمان ام حقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز ترفلکس وتری با توضیح دکتر قوی تر باشنگاه من، نگاه تو و یا حقیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرهوش مصنوعی از عروسک بازی کل اقیانوس در یک ذرهزبان مشترک ژنتیکی موجودامورد نادر همپوشانی دو بیبرطرف کردن خشونت را از خاشناخت درون، شناخت بیرون؛واکسن کرونا ساخته شده توپپوگستتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیحس و ادراک قسمت سی و ششمترس و آرمان هاابزار بقا از نخستین هماننقش نگاه از پایین یا نگاهداروی ضد تشنج توپیراماتحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و واقعیتقدرت انسان در نگاه به ابعچالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری ای شبیه آلزایمر و هوش مصنوعی از عروسک بازی کنترل همجوشی هسته ای با هزبان، وسیله شناسایی محیطمکانیک کوانتومی بی معنی تفکر قبل از کارشانس یا تلاشپرتوهای صادر شده از سیاهتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطاخلاصه ای از درمان های جدیتصویربرداری فضاپیمای آمابزار بقای موجود زنده از نقش داروهاي مختلف معروف در والنتاین کتاب بدید همحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیروزه داری متناوب، مغز را لبخند بزن شاید صبح فردا زبیوگرافیهوش مصنوعی تعاملیکیهان خود را طراحی میکندسلول های بدن تو پیر نیستنماده ی تاریکتقویت حافظه یا هوش مصنوعشباهت زیاد بین سلول هاي عآنژیوگرافی از مغزتاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایمدارک ژنتیکی چگونه انسانخوشبختی دور از رنج های متغییر زودتر اتصالات مغزیابعاد اضافه ی کیهاننقشه های مغزی جدید با جزیدرمان های جدید در بیماری حس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا پس از بیدار شدن از خوروشی جدید در درمان قطع نخمن پر از تلخیمباور و کیهان شناسیهوش عاطفی قسمت یازدهکاربرد روباتهای ريزنانوسندرم پیریفورمیسمحدودیت چقدر موثر استتمدن بشری و مغز اخلاقیضایعات در عصب زیر زبانیآیا هوش مصنوعی می تواند نتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصمرز جدید جستجو و اکتشاف، خطای ادراک کارماجنبه های موجی واقعیتاحتیاط در تعویض داروهاچندین ماده غذایی که مانندرمان جدید سرطاناستفاده از انرژی خلانسبت ها در کیهانرژیم غذایی ضد التهابیمنابع انرژی از نفت و گاز بحثي درباره هوش و تفاوتههیچ نقطه ای مرکزی تر از اکشف ارتباط جدیدی از ارتبسیاهچاله های فضایی منابعتو یک معجزه ایظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دايا اراده آزاد توهم است یمشاهده آینده از روی مشاهدهن، بزرگترین سرمایهجهان یکپارچهفلج دوطرفه عصب 6 چشمادب برخورد با دیگراننوار مغز مشاهده ی غیر مستدروغ نگو به خصوص به خودتاصل عدم قطعیت از کوانتوم هم نوع خواری در میان پیشیرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمنبع هوشیاری کجاست قسمت بخش های تنظیمی ژنومهر چیز با هر چیز دیگر در تگیلگمش باستانی کیستسال سیزده ماههتو در میانه ی جهان نیستی علائم عصبی آلزایمر، با اتاثیر درجه حرارت بر عملکایندرالمغز مانند تلفن استدیوار همه اش توهم بودجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هوفروتنی معرفتینورون هاي مصنوعی می تواندرگیری اعصاب به علت میتواعداد بینهایت در دنیای مهمکاری یا رقابتورزش و میگرنزمان به چه دلیل ایجاد میشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای خودآگاه بودن تو بایوقتی تو از یاد گرفتن باز گشایش دروازه جدیدی از طرستون فقرات انسان دو پا جلتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینعدالت برای من یا برای همهتاریکی من و تو و گرد و غبااگر میدانی مصیبت بزرگتر مغز انسان رو به کوچک تر شدانشمندان اولین سلول مصنجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تفرضیه ای جدید توضیح میدهچگونه مولکول های دی ان ایذهن ما از در هم شکستن منببه بالا بر ستارگان نگاه کهوموارکتوس ها ممکن است دیادگیری هوش مصنوعی، عمیقزونیسومایدمنتظر زمان ایده آل نشوبرخی توجهات در ببمار پارسردرد میگرنی در کودکانواقعیت چند سویهپیوند اندام از حیوانات بتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَپیامهای کاربرانترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقا از نخستین همانمغز را از روی امواج بشناسداروی جدید لنفوم و لوکمیحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز رفتار مانند بردهقیچی ژنتیکینگاه مادی غیر علمی استبی ذهن و بی روحهوش مصنوعی از عروسک بازی کلمات بلند نه صدای بلندزبان چهار حرفی حیات زمینموسیقی نوبزرگ فکر کنشناسایی تاریخچه ی تکاملیواکسن آلزایمرپایان، یک آغاز استتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمحس و ادراک قسمت سیزدهمتسلیم شدن از نورون شروع مابزار بقا از نخستین هماننقش نظام غذایی در تکامل مداروی ضد جنون در درمان تیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و کابوسقدرت ذهنچالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری ای شبیه ام اس مولتهوش مصنوعی از عروسک بازی کنترل جاذبهزدودن نقص از هوش مصنوعیمکانیزمهای دفاعی در برابتفکر ترکیبی در هوش مصنوعشاهکار قرنپرتوزایی از جسم سیاهتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتخم شدن فضا-زمانتصور ما ازمشکلات و واقعیابزار بقای موجود زنده از نقش درختان در تکاملدر یک فراکتال هر نقطه مرکحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تنتایج نادانی و جهلروزه داری و التهاب زیانبلحظات خوش با کودکانبیان ژن های اسکیزوفرنی دهوش مصنوعی در کامپیوترهاکیهانِ هوشیارِ در حال یاسلول بنیادی و ای ال اسماده ی خالیتقویت سیستم ایمنیشباهت زیاد بین سلول هاي عآنان که در قله اند هرگز ختاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرمروری بر تشنج و درمان هایخانه ی تاریکتغییر عمودی سر انسان از پابعاد بالاترنقشه با واقعیت متفاوت اسدرمان های جدید سرطانحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا ارتعاش بسیار مهم استروشی جدید در درمان نابینمن بی من، بهتر یاد میگیرمباید از انسان ترسیدهوش عاطفی قسمت پنجمکاربرد روباتهای ريز، در سندرم پای بی قرارمحدودیت های حافظه و حافظتمدن زیر آبضرورت زدودن افکارآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانمرزهای حقیقی یا مرزهای تخطای حسجنسیت و تفاوت های بیناییاحساس گذر سریعتر زمانچندجهانیدرمان جدید سرطاناستفاده از سلول های بنیانسبت طلایی، نشانه ای به سرژیم غذایی ضد دردمنابع انرژی از نفت و گاز بحثی جالب درباره محدودیتهیچ چیز همیشگی نیستکشف جمجمه ای درکوه ایرهوسیاهچاله ها، دارای پرتو تو یک جهان در مغز خودت هسظرف باید پر شود چه با چرک تاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیايا اراده آزاد توهم است یمشاهدات آمیخته با اشتباهدو ویژگی انتزاع و قدرت تججهان یکپارچهفن آوری های جدید علیه شناادراک ما درک ارتعاشی است نوار مغز با توضیح دکتر فادریای خدااصل، روان و نفس استهمه چیز موج استرساناها و ابر رساناها و عمنبع هوشیاری کجاست قسمت بخش بزرگی حس و ادراک ما اهر جا که جات میشه، جات نیگیاه بی عقل به سوی نور میسانسور از روی قصد بسیاری توقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونعلت خواب آلودگی بعد از خوتاثیر درجه حرارت بر عملکایا کوچک شدن مغزانسان المغز مادران و کودکان در زمدیوار، از ابتدا توهم بودجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و ففروتنی و غرورنورون های ردیاب حافظهدرب بسته با غیر خود باز مبقا با سازگارترین فرد اسهمانند سازی در انسانورزش بهترین درمان بیش فعزمان شگفت انگیزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای رشد، باید از مسیر خطوقتی ریشه ها عمیقند از چیپل جویی اصفهانستارگانی قبل از آغاز کیهتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرعسل طبیعی موثر در کنترل بتاریکی و نوراگر نیروی مغناطیس نباشد مغز انسان رو به کوچکتر شددانشمندان تغییر میدان مغجبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تفساد اقتصادی سیتماتیک درچگونه میتوان با قانون جنذهن چند جانبه نیازمند نگبه بالاتر از ماده بیندیشهورمون شیرساز یا پرولاکتیادگرفتن، آغاز حرکت است زونا به وسیله ویروس ابله منحنی که ارتباط بین معرفبرخی توصیه ها برای واکسیسردرد و علتهای آنواقعیت چیستپیوند اندام حیوانات به اتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وسایتهای دیگرتروس جریان انرژیابزار بقا از نخستین همانمغز زنان جوانتر از مغز مرداروی جدید میاستنی گراویحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار وابسته به شکلقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنگاه محدود و تک جانبه، مشبی سوادی در قرن 21هوش مصنوعی از عروسک بازی کلوزاپین داروی ضد جنونزبان نیاز تکاملی استموسیقی هنر مایع استبزرگ شدن مغز محدود به دورشناسایی سلول های ایمنی اواکسن ایرانی کرونا تولیدپاکسازی مغزتکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در احس و ادراک قسمت ششمتست نوار عصب و عضلهابزار بقا از نخستین هماننقش نظریه تکامل در شناسادارویی خلط آورحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز ترویا و خبر از آیندهقدرت عشقچالش کمبود اندام برای پیبیماری اسپینال ماسکولار هوش مصنوعی از عروسک بازی کندر در بیماریهای التهابسفر فقط مادی نیستما انسانها چه اندازه نزدتفکر خلا ق در برابر توهم شاهکار شش گوشپرسش و چستجو همیشه باقی اتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هخونریزی مغز در سندرم کووتصور از زمان و مکانابزار بقای موجود زنده از نقش ذهن و شناخت در حوادث در کمتر از چند ماه سوش جدحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز نجات در راستگوییروزه داری و بیمار ی ام اس لرزش ناشی از اسیب به عصببیان حقیقتهوش مصنوعی در تفکر خلاق اکیست هیداتید مغزسلول بنیادین از مخاط بینماده ای ضد التهابیتلقین اطلاعات و حافظهشجاعت و ترسآنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکمرکز هوشیاری، روح یا بدن خانواده پایدارتغییرات منطقه بویایی مغزاتفاق و تصادفنقص های سیستمی ایمنیدرمان های رایج ام اسحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا بیماری های تخریبی مغروشی جدید در درمان سکته ممننژیتبابا زود بیاهوش عاطفی قسمت اولکاش شرف اجباری بود یا حتیسندرم پس از ضربه به سرمحدودیت درک انسانتمدنی قدیمی در شمال خلیج ضرب المثل یونانیآیا هوش ارثی دریافتی از پتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادمزایای شکلات تلخ برای سلخطر آلودگی هواجنسیت و تفاوت های بیناییاحساسات کاذبنه ناامیدی بلکه ارتقادرمان دارویی سرطان رحم باستفاده از سلول های بنیانشانه های گذشته در کیهان راه فراری نیستمنابع انرژی از نفت و گاز بحثی در مورد نقش ویتامين هیچ چیز، چقدر حقیقی استکشف جدید تلسکوپ جیمز وبسیاهچاله و تکینگی ابتدایتو کجای جهانیعقل مجادله گرتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی ای نعمت من در زندگیممطالبه ی حق خوددو بیماری روانی خود بزرگ جهان کنونی و مغز بزرگتریفناوری هوش مصنوعی نحوه خنوار مغز ترجمه رخدادهای درک فرد دیگر و رفتارهای ااصلاح خطا با رفتن بر مسیرهمه چیز و هیچ چیزرستگاری محدود به یک راه نمنبع هوشیاری کجاست قسمت بخش بزرگتر کیهان ناشناختهر حرکت خمیده می شود و هر گیاه خواری و گوشت خوار کدسانسور بر بسیاری از حقایتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونعماد الدین نسیمی قربانی تاثیر درجه حرارت بر عملکتاثیر درجه حرارت بر عملکایا این جمله درست است کسیمغز چون ابزار هوش است دلیدید تو همیشه محدود به مقدجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انفرگشت و تکامل تصادفی محض نوروپلاستیسیتی چیستدرختان چگونه بر تشکیل اببقا در ازای بیماریهمجوشی هسته ای، انرژِی بورزش در کمر دردزمزمه ات مانده در گوشممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرای زندگی سالم، یافتن تویتنام نوعی کرونا ویروس پل خواجو اصفهانسخن نیکو مانند درخت نیکوتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تعشق درونی به یگانگی خلقتتاریکی خواهد ترسیداگر نعمت فراموشی نبود بسمغز ایندگان چگونه استدانشمندان روش هاي جدیدی جدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدفشار و قدرتچگونه مغز ما، موسیقی را پذهن هوشیار در پس ماده ی مبه جای محکوم کردن دیگران هوش فوق العاده، هر فرد اسیادآوری خواب و رویازیان غذاهای پرچربمنشأ اطلاعات و آموخته ها برخی درمان های Spinal Muscular Atسردرد به دلیل مصرف زیاد مواقعیت چیستپیوند سر آیا ممکن استتیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهتری فلوپرازینابزار بقا از نخستین همانمغزهای کوچک بی احساسداروی جدید آلزایمرحقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار اجتماعی انسان، حاصقانون مندی نقشه ژنتیکی منگاه کلی نگربی شرمیهوش مصنوعی از عروسک بازی کلید نزدیک و نگاه تو بر فزبان و کلمه حتی برای کسانمیهمانهای ناخوانده عامل بزرگ شدن تقریبا ناگهانی شواهدی از نوع جدیدی از حاواکسن اسپایکوژنپارادوکس ها در علمتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریحس و ادراک قسمت شصت و هشتتست آر ان اس دز میاستنی گابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون های تیروئید ددارویی ضد بیش فعالی سیستحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی قضاوت ممنوعچالش دیدگاه های سنتی در ببیماری اضطراب عمومیهوش مصنوعی از عروسک بازی کندر علیه سرطانسفر نامه سفر به بم و جنوب ما انسانها چه اندازه نزدتفاوت مغز انسان و میمون هشاید گوشی و چشمی، آماده شپرسشگری نامحدودتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهخواندن ، یکی از شستشو دهنتصادف یا قوانین ناشناختهابزار بقای موجود زنده از نقش روی و منیزیم در سلامتدر آرزوهایت مداومت داشتهحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز نخاع ما تا پایین ستون فقرروزه داری سلول های بنیادلرزش عضله یا فاسیکولاسیوبیداری و خواب کدام بهتر اهوش مصنوعی در خدمت خلق وحکیست کلوئید بطن سومسلول عصبی شاهکار انطباق ماده، چیزی نیستتلاش ها برای کشف منابع جدشرکت نورالینک ویدیویی ازآواز خواندن در قفس، نشانتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی تومرکز حافظه کجاستخار و گلتغییرات مغز پس از 40 سالگیاتوبان اطلاعات و پلِ بیننقص در تشخیص هیجانات عامدرمان های علامتی در ام اسحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تچرا حیوانات سخن نمی گوینريتوکسيمب در درمان ام اسمنابع انرژي پاک سرچشمه حباد و موجهوش عاطفی قسمت دهمکتاب گران و پرهزینه شد ولسندرم جدایی مغزمخچه فراتر از حفظ تعادلتمرکز و مدیتیشنضربه مغزی در تصادف رانندآیا هوش سریعی که بدون احستاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علمسمومیت دانش آموزان بی گخطرات هوش مصنوعیجهل مقدساخلاق و علوم اعصابنه به اعدامدرمان زخم دیابتی با تکنواستفاده از سلول های بنیانشانه های پروردگار در جهراه نجاتمنابع انرژی از نفت و گاز بحثی در مورد نقش کلسیم و هیچ وقت خودت را محدود به کشتن عقیده ممکن نیستسیاهچاله ی منفرد یا سیاهتو کز محنت دیگران بی غمیعقل سالمتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مای همه ی وجود منمطالبی در مورد تشنجدو بار در هفته ماهی مصرف جهان کاملی در اطراف ما پرفواید روزه داری متناوبنوار مغز در فراموشی هادرک نیازمند شناخت خویش ااصول انجام برخی نرمش ها دهمه چیز کهنه میشودرشته نوروایمونولوژی و نقمنبع هوشیاری کجاست قسمت بخش دیگری در وجود انسان ههرچیز با یک تاب تبدیل به گیرنده باید سازگار با پیساهچاله ها تبخیر نمیشودتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمعوامل موثر در پیدایش زباآب زندگی است قسمت هفتمعوامل ایجاد لغت انسانی و تاثیر درجه حرارت بر عملکایا ابزار هوشمندی یا مغز مغز چگونه صداها را فیلتر دیدن خدا در همه چیزجهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز انفراموش کارها باهوش تر هسنوروز مبارکدرختان اشعار زمینبقای حقیقی در دور ماندن اهمراه سختی، اسانی هستوزن حقیقی معرفت و شناختزنان باهوش ترمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی ملاحظات در تشنج های ویتامین E برای فعالیت صحپلاسمای غالبسخن و سکوتتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استعشق، شلوغ کردن نیستتاریخ همه چیز را ثبت کردهاگر نعمت فراموشی نبود بسمغز ابزار بقای برتر مادیدانشمندان روشی برای تبدیجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسفضا و ذهن بازچگونه مغز پیش انسان یا همذهن و شیمی بدنبه خوبی های دیگران فکرکنهوش مصنوعی می تواند بر احیاری خدا نزدیک استزیباترین چیز در پیر شدنمنشاء کوانتومی هوشیاری ابرخی روش های تربیتی کودکسردرد تنشنواقعیت های متفاوتپیوند سر، یکی از راه حلهاتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانتری فلوپرازینابزار بقا از نخستین همانمغز، فقط گیرندهداروی جدید ای ال اسحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز ترقیبی قدرتمند در برابر مقانون گذاری و تکاملنگاه انسان محدود به ادرابی عدالتی در توزیع واکسن هوش مصنوعی از عروسک بازی کلام و زبان، گنجینه ای بسزبان و بیان نتیجه ساختمامیوتونیک دیستروفیبزرگترین خطایی که مردم مشواهدی از دنیسوان(شبه نئواکسن اسپایکوژن ضد کروناپاسخ گیاهان در زمان خوردتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتحس و ادراک قسمت شصت و دوتشنچ پانایوتوپولوس تشنج ابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون زنانه استروژنداستانها و مفاهیمی اشتباحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا تخیل یا واقعیتقطار پیشرفتچاالش ها در تعیین منبع هوبیماری بیش فعالیهوش مصنوعی از عروسک بازی کوچ از محیط نامناسبسفر به مریخ در 39 روزما اکنون میدانیم فضا خالتفاوت ها و تمایزها کلید بشاید درست نباشدآلودگی هوا چالش قرن جدیدتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشاخواب زمستانی سلول های سرتضادهای علمیابزار بقای موجود زنده از نقش روزه داری در سالم و جدر آسمان هدیه های نادیدنحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتنخستین تمدن بشریروزهای بد باقی نمیماندلزوم گذر انسان از حدها و بیست تمرین ساده برای جلوهوش مصنوعی در خدمت خلق وحکپسول ژری لاکتسلول عصبی، در محل خاص خودماده، چیزی بیش از یک خلا تلاش های جدید در ALSشربت ضد خلطآینه در اینهتاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استمرکز حافظه کجاستخارق العاده و استثنایی بتغییرات آب و هوایی که به اتوسوکسیمایدنقطه ی رسیدن به قلهدرمان ژنتیکی برای نوآوریحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوچرا حجم مغز گونه انسان درریه زغالیمنابع انرژی از نفت و گاز باد غرور و سر پر از نخوت وهوش عاطفی قسمت دومکتاب زیست شناسی باورسندرم دزدی ساب کلاوینمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتمرکز بر هدفضررهای مصرف شکر و قند بر آیا هشیاری کوانتومی وجودتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهمسمومیت دانش آموزان، قمادفاع از پیامبرجهان فراکتالاخلاق پایه تکامل و فرهنگنه به اعدامدرمان ساده ی روماتیسماستفاده از سلول های بنیانشانه های بیداری روحیراه های جدید برای قضاوت رمنابع بی نهایت انرژی در دبحثی در مورد حقیقت فضا و هیچ کاری نکردن به معنی چیگل خاردار، زیباستسیاهچاله ی تولید کنندهتو پیچیده ترین تکنولوژی عقلانیت بدون تغییرتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروای آنکه نامش درمان و یادشمطالعه ای بیان میکند اهددو برابر شدن خطر مرگ و میجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلفیلمی بسیار جالب از تغیینوار مغز در تشخیص بیماری درک و احساساصول توسعه ی یک ذهن کاملهمه چیز در زمان مناسبرشد مغز فرایندی پیچیده امنبع هوشیاری کجاست قسمت بخشیدن دیگران یعنی آرامشهز ذره، یک دنیاستگالکانزوماب، دارویی جدیسایه ی هوشیاریتولید یا دریافت علمتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولعواملی که برای ظهور لغت اتاثیر رو ح و روان بر جسمایا بیماری ام اس (مولتیپمغز ناتوان از توجیه پیدادیدگاه نارسای دوگانه ی مجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسافراموشی همیشه هم بد نیستنوروز یا روز پایانیدرد و درسبلندی در ذهن ما درک بلندیهمراهی میاستنی با برخی سوزوز گوشزنجیرها را ما باید پاره کمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرخی مرزهای اخلاق و علوم ویتامین E در چه مواد غذایپمبرولیزوماب در بیماری چسخن پاک و ثابتتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسعصب حقوق نورولووتاریخ، اصیل نیست و ساخته اگر با مطالعه فیزیک کوانمغز ابزار برتر بقادانش، قفل ذهن را باز میکنجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزفضای قلب منبع نبوغ استچگونه هموساپينس بر زمین ذهن تو همیشه به چیزی اعتقبه خودت مغرور نشوهوش مصنوعی و کشف زبان هایژن همه چیز نیستزیباترین چیز در افزایش سمهمان ناخواندهبرخی سلولهای عصبی در تلاسردرد سکه ایواقعیت و مجازپیوندهای پیچیده با تغییرتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رترک امروزابزار بقا از نخستین همانمغزتان را در جوانی سیم کشداروی جدید برای میاستنی حقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز ترموزی از نخستین تمدن بشرقانون جنگلنگاه از بیرون مجموعهبیمار 101 ساله، مبتلا به سهوش مصنوعی از عروسک بازی کلام، در تحولی شگفت آور بزبان و بیان، در سایه پیشرمیگرن و پروتئین مرتبط با بزرگترین درد از درون است شیشه ی بازالتی و سیلیکونواکسن دیگر کرونا ساخته شپختگی پس از چهل سالگي به تکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالحس و ادراک قسمت شصت و ششتشنج چیستابزار بقا از نخستین هماننقش ویتامین K در ترمیم اسدخالت در ساختار ژنهاحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا حقی از طرف خداقطره قطرهنابینایی در نتیجه ی گوشی بیماری تی تی پیهوش مصنوعی از عروسک بازی کوچک شدن مغز از نئاندرتاسفر تجهیزات ناسا به مریخ ما از اینجا نخواهیم رفتتفاوت ها را به رسمیت بشناشایسته نیست در جیب خود قرآلودگی هوا و ویروس کروناتئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدخواب سالم عامل سلامتیتظاهر خوابیده ی مادهابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی بر رشد و ادر آستانه ی موج پنجم کوویحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز نخستین تصویر از سیاهچالهروزهای سختلزوم سازگاری قانون مجازابیش از نیمی از موارد انتقهوش مصنوعی درمانگر کامپیکامپیوتر سایبورگسلولهای ایمنی القا کنندهماست مالیتلاش های جدید در درمان فرشش مرحله تکامل چشمآیندهتاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابمرکز خنده در کجای مغز استخبر مهم تلسکوپ هابلتغییرات تکاملی سر انسان اتصال مغز و کامپیوترنقطه ای بود و دگر هیچ نبودرمان پوکی استخوانحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوچرا خشونت و تعصبریواستیگمینمنابع انرژی از نفت و گاز بار مغز بر دو استخوانهوش عاطفی قسمت سومکتاب طبیعت در قالب هندسهسندرم سردرد به دلیل افت فمخچه ابزاري که وظیفه آن فتمرکز بر امروزضررهای شکر بر سلامت مغزآیا واکنش های یاد گرفته وتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستمسیر دشوار تکامل و ارتقادفاع در برابر تغییر ساختجهان قابل مشاهده بخش کوچاختلاف خانوادگی را حل کننه بدبخت بلکه ناداندرمان سرگیجه بدون نیاز باستفاده از سلول های بنیانظام مثبت زندگیراه های جدید برای قضاوت رمنابع جدید انرژیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکگل درون گلدانسیاره ی ابلهانتو آرامش و صلحیعقیده ی بی عملتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجایمپلانت مغزیمعماری، هندسه ی قابل مشادو برابر شدن خطر مرگ و میجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و فیروز نادرینوار مغزی روشی مهم در تشخدرک کنیم ما همه یکی هستیماصول سلامت کمرهمه چیز در زمان کنونی استرشد مغز علت تمایل انسان بمنبع هوشیاری کجاست قسمت بخشش، عقلانی یا غیر عاقلهزینه ای که برای اندیشیدگام کوچک ولی تاثیرگذارسایه را اصالت دادن، جز فرهزینه سنگین انسان در ازاگامی در درمان بیماریهای ساخت سلول عصبی حتی پس از تولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومعوارض ازدواج و بچه دار شدتاثیر روده بر مغزایا بدون زبان میتوانیم تمغز و قلب در جنین موش مصندژا وو یا اشنا پنداریجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهافراموشی و مسیر روحانینورالژیدرد باسن و پا به دلیل کاهبلوغ چیستهمراهی نوعی سردرد میگرنیوسواس، بیماری استزندگی فعال و مثبت روند آلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی نکات از گاید لاین پرویتامین کاپنج اکتشاف شگفت آور در موسختی ها رفتنی استتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوعصب سیاتیکتازه های اسکیزوفرنی(جنواگر تلاش انسان امروز برامغز از بسیاری حقایق می گردانش، یک انسان را ناسازگجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزقفس ذهنچگونه هوشیاری خود را توسذهن خود را مشغول هماهنگیبه دنبال رستگاری باشهوش مصنوعی یا حماقت طبیعژن همه چیز نیستزیر فشار کووید چه باید کرمهندسی ژنتیک در حال تلاش برخی سيناپسها طی تکامل و سردرد عروقی میگرنواقعیت و انعکاسپیوندی که فراتر از امکانتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو ترکیب آمار و ژنتیکابزار بقا از نخستین همانمغزتان را در جوانی سیمکشداروی جدید برای کاهش وزنحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز ترمز و رازهای ارتباط غیر کقانون جنگلنگاه از دور و نگاه از نزدبیمار مرکز تنفس سلولیهوش مصنوعی از عروسک بازی کلرال هیدرات برای خوابانزبان و تکلم برخی بیماریهمیگرن و خواببسیاری از مجرمان، خودشانشکل های متفاوت پروتئین هواکسن دیگری ضد کرونا از دپدیده خاموش روشن در پارکتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیحس و ادراک سی و هفتمتشنج و حرکات شبه تشنجی قاابزار بقا از نخستین هماننقش ژنتیک در درمان اختلادر میان تاریکی و روشناییحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز ترویاها از مغز است یا ناخولمس کوانتومیناتوانی از درمان برخی ویبیماری دویکهوش مصنوعی از عروسک بازی کوچکی قلبسفر دشوار اکتشافما اشیا را آنطور که هستندتفاوت های بین زن و مرد فقشادی، پاداش انجام وظیفهآلودگی هوا و پارکینسونتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیخواب سالم عامل سلامتی و یتظاهری از ماده است که بیدابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی در رشد و ادر درمان بیماری مولتیپل حس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز نخستین روبات های زنده ی جروش مقابله مغز با محدودیلزوم سازگاری قانون مجازابیشتر کمردردها نیازی به هوش مصنوعی درخدمت خلق وحکاهش مرگ و میر ناشی از ابسلولهای بنیادی مصنوعی درماست مالی با هوش انسانیتلاش های جدید در درمان سرششمین کنگره بین المللی سآینده ی انسان در فراتر ازتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینمرگ چیستخدا موجود استتغذیه بر ژنها تاثیر دارداثر مضر مصرف طولانی مدت رنقطه بی بازگشتدرمان پوکی استخوانحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزچرا در مغز انسان، فرورفتریاضیات یک حس جدید استمنابع انرژی از نفت و گاز بار بزرگ ایستادن بر دو پاهوش عاطفی قسمت ششمکتاب، سفری به تاریخسوپاپ ها یا ترانزیستورهامخچه تاثیر گذار بر حافظهتمساح حد واسط میان مغز کوضعیف و قویآیا یک، وجود داردتاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خمسئول صیانت از عقیده کیسدقیق ترین تصاویر از مغز اجهان موازی و حجاب هااختلال خواب فرد را مستعد نه جنگ و نه خونریزیدرمان سرگیجه بدون نیاز باستیفن هاوکینگ در مورد هنظریه ی تکامل در درمان بیراه پیروزی در زندگی چیستمناطق خاص زبان در مغزهیچ کس حقیقت را درون مغز گل زندگیسیاره ابلهانتو افق رویداد جهان هستیعلم و ادراک فقط مشاهده ی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملایمپلانت مغزی و کنترل دو معنی روزهدو داروی جدید برای میاستجهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش فیزیک مولکولها و ذرات در نوار مغز، مفید و بی خطردرک احساسات و تفکرات دیگاضطراب و ترسهمه چیز، ثبت می شودرشد در سختی استمنبع هوشیاری کجاست قسمت بدون پیر فلکهزاران سال چشم های بینا وگامی در درمان بیماریهای ساخت شبکه عصبی مصنوعی با تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومعید نوروز مبارکتاثیر روزه داری بر سلامت ایا تکامل هدفمند استمغز و اخلاقدژاوو یا آشناپنداریجوانان وطنارزش های وارونهفراموشی آرماننوسانات کوانتومی منبع مادرد زانو همیشه نیاز به جربلعیدن ستاره توسط سیاهچاهندسه ی پایه اییک پیام منفرد نورون مغزی زندگی هوشمند در خارج از زمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی نرمش ها برای درد زانویتامین کا و استخوانپول و شادیسرنوشتتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمعضلانی که طی سخن گفتن چقدتازه های بیماری پارکینسواگر خواهان پیروزی هستیمغز به تنهایی برای فرهنگ دائما بخوانجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتقفس را بشکنچگونه واکسن کرونا را توزذهن سالمبه زودی شبکه مغزی به جای هوش مصنوعی گوگل به کمک تشژن هوش و ساختارهای حیاتی زیرفون داروی ضد ام اسمهندسی بدنبرداشت مغز ما از گذر زمانسرطان کمیت گراییواقعیت تقویت شدهپیوستگی همه ی اجزای جهانتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسحس و ادراک قسمت بیست و چهترکیب حیوان و انسانابزار بقا از نخستین همانمغط یک گیرنده استداروی جدید برای ای ال اسحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز ترمز گشایی از اتصالات مغزقانونمندی و محدودیت عالمنگاه از درون قفس یا بیرونبیماری لبر و نابینایی آنهوش مصنوعی از عروسک بازی کم کردن کالری روشی سودمنزبان و شناخت حقیقت قسمت چمیگرن و روزه داریبسیاری از بیماری های جدیشکل پنجم مادهواکسن سرطانپروژه ی ژنوم انسانیتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروحس و ادراک- قسمت پنجاه و تشنج عدم توازن بین نورون ابزار بقا از نخستین هماننقش گرمایش آب و هوا در همدر مانهای کمر دردحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز ترویاهای پر رمز و حیرتی درلووفلوکساسینناتوانی در شناسایی چهره بیماری دیستروفی میوتونیهوش مصنوعی از عروسک تا کمکوچکترین چیز یک معجزه اسسفرنامه سفر به بم و جنوب ما به جهان های متفاوت خودتفاوت های تکاملی در مغز وشب سیاه سحر شودآلزایمرتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانخواب عامل دسته بندی و حفطتعویض دارو در تشنجابزار بقای موجود زنده از نقش زنجبیل در جلوگیری از در سال حدود 7 میلیون نفر حس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز نرمش های مفید برای درد زاروش های صرفه جویی در ایجالزوم عدم وابستگی به گوگل با هوش مصنوعی خودکار روبهوش مصنوعی ساخته هوش طبیکاهش التهاب ناشی از بیماسلام تا روشناییماشین دانشتلاش های جدید شرکت نورالصبور باشآینده ی علم و فیزیک در60 ثتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندمرگ و میر پنهانخدا نور آسمان ها و زمین اثبت و دستکار ی حافظهاثرات فشار روحی شدیدنمیتوان با بیرون انداختندرمان آرتروز با ورزش موضحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرچرا ذرات بنیادی معمولاً ریتوکسیمابمنابع انرژی از نفت و گاز بار سنین ابزار هوشمندی اهوش عاطفی بیشتر در زنانکتابخانهسوپاپ ها یا ترانزیستورهامخاطب قرار دادن مردم، کاتنفس هوازی و میتوکندریطلوع و حقیقتآیا کیهان می تواند یک شبیتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکمسئولیت جدیددل به دریا بزنجهان ما میتواند به اندازاختلال در شناسایی حروف و چه زیاد است بر من که در ایدرمان سرگیجه بدون دارواستیفن هاوکینگ در تفسیر نظریه ی تکامل در درمان بیراه انسان شدن، راه رفتن ومناطق خاصی از مغز در جستجبحثی در مورد عملکرد لوب فهیچ اندر هیچگلوله ی ساچمه ایسیاره ابلهانتو انسانی و انسان، شایستعلم و روحتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از ایمپلانت مغزی کمک میکند معادله ها فقط بخش خسته کندو سوی واقعیتجهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازفیزیک هوشیارینوار مغز، ترجمه ی فعالیت درک تصویر و زبان های مخلتاطلاع رسانی اینترنتیهمه ی سردردها بی خطر نیسترشد، رسیدن به یک هدف نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت53بدون بار گذشتههستي مادي ای که ما کوچکترگاهی لازم است برای فهم و ساخت شبکه عصبی با الفبای تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)عامل کلیدی در کنترل کارآتاثیر روغن رزماری استنشاایجاد احساساتمغز و اخلاقدگرگونی های نژادی و تغییجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غفرایند پیچیده ی خونرسانینوشیدن چای برای مغز مفید دردهای سال گذشته فراموش بنی عباس، ننگی بر تاریخهندسه ی رایج کیهانیک پیشنهاد خوب برای آسان زندگی و داراییمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی نرمش ها برای زانوویتامین کا در سبزیجاتپول و عقیدهسریع دویدن مهم نیستتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیغم بی پایانتازه های درمان ام اساپل ویژن پرو در تشخیص بیممغز بیش از آنچه تصور میشوداروهای مصرفی در ام اسجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میقله برای دیدن نه برای به چگونه آن شکری که می خوریمبه زیر پای خود نگاه نکن بهوش مصنوعی گوگل به کمک تشژن یا نقشه توسعه مغز و نقزیرک ترین مردممهربانی، شرط موفقیتبرداشتت از جهان رو زیاد سرعت فکر کردن چگونه استواقعیت خلا و وجود و درک مپیام های ناشناخته بر مغز تکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوحس و ادراک قسمت بیست و یکترازودونابزار بقا از نخستین هماننفرت، اسیب به خود استداروی جدید برای دیابتحقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز ترمز پیشرفت تواضع است نه طقارچ بی مغز در خدمت موجودنگاه از درون مجموعه با نگبیماری میاستنی گراویسهوش مصنوعی از عروسک بازی کمالگرایی دشمن پیشرفتزبان و شناخت حقیقت قسمت امیگرن سردردی ژنتیکی که ببسیاری از بیماری های جدیشکرگزار هر چیزی باش که داواکسن سرطانپروژه ی ژنوم انسانیتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنحس و ادراک- قسمت بیست و پتشویق خواندن به کودکانابزار بقا از نخستین هماننقش پیش زمینه ها و اراده در محل کار ارزش خودت را بحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز ترویای شفافلوب فرونتال یا پیشانی مغنادیدنی ها واقعی هستندبیماری سلیاکهوش مصنوعی از عروسک تا کمکووید نوزده و خطر بیماری سفرنامه سفر به بم و جنوب ما با کمک مغز خود مختاريمتفاوت های زبانی سرمنشا تشبیه سازی میلیون ها جهان آملودیپین داروی ضد فشار تاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایخودآگاهی و هوشیاريتعامل انسان و هوش مصنوعیابزار بقای موجود زنده از نقش زبان در سلطه و قدرت ادر عید نوروز مراقب تصادف حس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز نرمش های مفید در سرگیجهروش هایی برای کم کردن اضطمقاومت به عوارض فشار خون با هر چیزی که نفس می کشد مهوش مصنوعی، اتفاقات و تحکاهش حافظه هرچند فرایندیسلاح و راهزنیمبانی ذهنی سیاه و سفیدتلاش هایی در بیماران قطع صبر لازمه ی پیروزی استآینده با ترس جمع نمیشودتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عمرگ و میر بسیار بالای ناشخدا بخشنده است پس تو هم بثبت امواج الکتریکی در عصاثرات مفید قهوهنمیتوان بر سیاه سیاه نوشدرمان ام اس(مولتیپل اسکلحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داچراروياها را به یاد نمی آریسدیپلام تنها داروی تایمنابع انرژی از نفت و گاز بارداری بدون رحمهوش عاطفی در زنان بیشتر اکجای مغز مسئول پردازش تجسوپاپ ها یا ترانزیستورهامدل همه جانبه نگر ژنرالیتنفس هوازی و میتوکندریطلای سیاهآیا گذشته، امروز وآینده اولین مورد پیوند سر در انمسئولیت در برابر محیط زیدلایلی که نشان میدهد ما بجهان مادی، تجلی فضا در ذهاختلال در شناسایی حروف و نه عدم مطلق بلکه عدم با قدرمان سرطان با امواج صوتاستخوان های کشف شده، ممکنظریه ی تکامل در درمان بیراه بی شکستمنبع هوشیاری کجاست قسمت بحثی درباره هوش و تفاوتههیچگاه از فشار و شکست نترگلوئونسیب یکسان و دیدگاه های متتو با همه چیز در پیوندیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باایمپلانت نخاعی میتواند دمعجزه های هر روزهدولت یا گروهکجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد فیزیک و هوشیارینوار عصب و عضلهدرک حقیقت نردبان و مسیری اطلاعات حسی ما از جهان، چهمه جا خیر بکارز گهواره تا گورمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمبدون زمان، ماده ای وجود نبرنامه و ساختار پیچیده مهستی ما پس از شروعی چگال گاهی مغز بزرگ چالش استساختن آیندهتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشعادت همیشه خوب نیستتاثیر رژیم گیاه خواری بر ایران بزرگمغز و سیر تکامل ان دلیلی دانش قدرت استجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولفرایند تکامل و دشواری هانوعی سکته مغزی ، وحشتناک دردی که سالهاست درمان نشبه قفس های سیاهت ننازهندسه بنیادینیک آلل ژنتیکی که از نئاندزندگی بی دودمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی نرمش های گردنویتامین بی 12 در درمان دردپوست ساعتی مستقل از مغز دسریعترین کامپیوتر موجودتوکل بر خداآسانی موفقیتغم بی پایانتبدیل پلاستیک به کربن و ساپی ژنتیکمغز برای فراموشی بیشتر کداروهای ام اسجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده قله سقوطچگونه انتظارات بر ادراک به سیاهی عادت نکنیمهوش مصنوعی الفاگوژن ضد آلزایمرزیست شناسی کل در جزء فراکموفقیت هوش مصنوعی در امتبررسي علل احتمالي تغيير سطح آگاهی، رخدادهای زندگوالزارتان داروی ضد فشار پیدایش زبانتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم حس و ادراک قسمت بیست و دوترازودونابزار بقا از نخستین هماننقاشی هایی با بوی گذشته یداروی جدید ضد میگرنحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز ترمز بقای جهش ژنتیکیقبل از آغازنگاه حقیقی نگاه به درون ابیماری های میتوکندریهوش مصنوعی از عروسک بازی کمردردزبان و شناخت حقیقت قسمت دمیگرن شدید قابل درمان اسبشکه ای که ته نداره پر نمشکست حتمیواکسن ضد اعتیادپروانه ی آسمانیتکامل زبانامید نجاتحس و ادراک- قسمت شصت و چهتشخیص ژنتیکی آتروفی های ابزار بقا از نخستین هماننقش آتش در رسیدن انسان بهدر چه مرحله ای از خواب ، رحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تروان سالملوتیراستامنادانی در قرن بیست و یکم،بیماری ضعف عضلات نزدیک بهوش مصنوعی از عروسک تا کمکودک هشت ساله لازم است آدسفرنامه سفر به بم و جنوب ما بخشی از این جهان مرتبطتفاوت ایستایی و تکاپوشبیه سازی سیستم های کوانآموزش نوین زبانتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدخودآگاهی و هوشیاريتعامل انسان با هوش مصنوعابزارهای پیشرفته ارتباط نقش زبان در سلطه و قدرت ادرمان نگهدارنده ی اعتیادحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز نرمش های موثر در کمردردروش هایی برای جلوگیری از مقایسه رقابت و همکاریبا آتش، بازی نکن و بعد از هوش احساسیکاهش دوپامین عامل بیماریسلسله مباحث هوش مصنوعیمباحث مهم حس و ادراکتلاشی برای درمان قطع نخاصبر و واقعیتآیا فراموشی حتمی استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملمرگ و سوال از قاتلخدای رنگین کمانجلو رفتن یا عقبگرداثرات مفید روزه دارینمای موفقیتدرمان تومورهای مغزی با احس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رچراروياها را به یاد نمی آریشه های مشترک همه ی موجومنابع انرژی از نفت و گاز بازگشایی مجدد مطب دکتر سهوش عاطفی در زنان بیشتر اکرونا چه بر سر مغز می آورسوخت هیدروژنی پاکمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتنفس بدون اکسیژنطوفان فقر و گرسنگی و بی سآیا پیدایش مغز از روی تصااولین هیبرید بین انسان و مستند جهان متصلدنیا فریب و سرگرمیجهان مرئی و نامرئیاختلالات مخچهنهایت معرفت و شناخت درک عدرمان ضایعات نخاعیاستروژن مانند سپر زنان دنظریه ی ریسمانرابطه تشنج و اوتیسممنبع هوشیاری کجاست قسمت بحثی درباره هوش و تفاوتههیپرپاراتیروئیدیسمگمان میکنی جرمی کوچکی در سیر آفرینش از روح تا مغز تو با باورهایت کنترل میشعلم به ما کمک میکند تا موتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاایمان به رویامعجزه ی چشمدوچرخه در کاهش دردهای کمجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارفیزیک آگاهینوار عصب و عضلهدرک دیگراناطلاعاتی عمومی در مورد مهمیشه چیزی برای تنهایی دزمین در برابر عظمت کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهمیشه چشمی مراقب و نگهبازمین زیر خلیج فارس تمدنی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرنامه ی مسلط ژنها در اختهشت توصیه برای کاستن از دگاهی جهت را عوض کنساختن آینده، بهترین روش تومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنعادت کن خوب حرف بزنیتاثیر رژیم گیاه خواری بر ایرادهای موجود در خلقت بمغز کوانتومیدانش محدود به ابعاد چهارجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومفرایند حذف برخی اجزای مغنیکولا تسلادرس گرفتن از شکست هابه مغز خزندگان خودت اجازهندسه در پایه ی همه ی واکیک جهش ممکن است ذهن انسانزندگی در جمع مواردی را برمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی یونها و مولکول های مویتامین بی هفدهپوشاندن خود از نورسرگیجه از شایعترین اختلاتوپیراماتآشنا پنداریغیرقابل دیدن کردن مادهتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابتدا سخت ترین استمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟داروهای تغییر دهنده ی سیجستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انساذهت را روی چیزهای مفید متقلب های سادهچگونه به سطح بالایی از هوبه سخن توجه کن نه گویندههوش مصنوعی از عروسک های بژنها نقشه ایجاد ابزار هوزیست شناسی باور حقیقت یا موفقیت در تفکر استبررسی مغز با امواج مادون سعی کن به حدی محدود نشویواکنش های ناخودآگاه و تقپیر شدن حتمی نیستتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیماحس و ادراک قسمت بیست و سوتراشه مغز بدون واسطه ی دابزار بقا از نخستین همانچقدر به چشم اعتماد کنیمداروی جدید ضد الزایمرحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز ترمز جهانقبل از انفجار بزرگنگاه دوبارهبیماری های مغز و اعصاب و هوش مصنوعی از عروسک بازی کمردرد ناشی از تنگی کانازبان و شناخت حقیقت قسمت سمیدان مغناطيسي زمین بشر بشریت از یک پدر و مادر نیشگفت نیست من عاشق تو باشمواکسن علیه سرطانپرواز از نیویورک تا لوس آتکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیحساسیت روانی متفاوتتشخیص آلزایمر سالها قبل ابزار بقای موجود زنده از نقش انتخاب از طرف محیط، ندر ناامیدی بسی امید استحریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تروبات ها قول میدهندلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنازوکلسینبیماریهای تحلیل عضلانی اهوش مصنوعی از عروسک تا کمکودک ایرانی که هوش او از سفرنامه سفر به بم و جنوب ما تحت کنترل ژنها هستیم یتفاوت ارباب و رهبر حقیقیشبکه های مصنوعی مغز به درآمارهای ارائه شده در سطح تاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیخودت را از اندیشه هایت حفتعداد کلی ذهن ها در جهان ابزارهای بقا از نخستین هنقش سجده بر عملکرد مغزدرمان نابینایان آیا ممکنحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا نرمشهای مهم برای تقویت عروش هایی ساده برای کاهش امقابله ی منطقی با اعتراضبا تعمق در اسرار ابدیت و هوش احساسیکاهش سن بیولوژیکی، تنها سلطان جنگل یا صاحب ملکوتمبتکران خودشکوفاتلاشی تازه برای گشودن معصبر بسیار بایدآیا ممکن است موش کور بی متاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان مرگ انتقال است یا نابود شخدایی که ساخته ی ذهن بشر جلوتر را دیدناثرات مضر ماری جوانانمایش تک نفرهدرمان تشنجحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختچراغ های متفاوت و نور یکسریشه های مشترک حیاتمنابع انرژی از نفت و گاز بازگشت از آثار به سوی خداهوشمندی کیهانکریستال هاسودمندی موجودات ابزی بر مدل هولوگرافیک تعمیم یافتنها مانع در زندگی موارد طوفان زیباییتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیاولین تصویر در تاریخ از سمشکل از کجاستدنیا مکانی بسیار اسرارآمجهان مشارکتیALS نگاهی کامل بر بیماری واختلالات حرکتی در انساننهایت در بی نهایتدرمانهای بیماری پارکینساسرار آفرینش در موجنظریه تکامل در درمان بیمرادیوی مغز و تنظیم فرکانمنبع هوشیاری کجاست قسمت بحثی درباره هوش و تفاوتههاوکينگ پیش از مرگش رسالگنجینه ای به نام ویتامین سیستم تخلیه ی مغز بینشی نتو باید نیکان را به دست بعلم بدون توقفتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلااین پیوند نه با مغز بلکه معجزه ی علمدوچرخه سواری ورزشی سبک و جهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیفیزیکدانان ماشینی برای تنوار عصب و عضلهدرک درست از خود و هوشیاریاطلاعاتی عمومی در مورد ماعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهمیشه اطمینان تو بر خدا بزمان چیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱و هر کس تقوای خدا پیشه کنگذر زمان کاملا وابسته به ساختار فراکتال وجود و ذهتومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیعادت کردن به نعمتتاثیر رژیم گیاه خواری بر ایستادن در برابر آزادی بمغز آیندگان چگونه است ؟دانش بی نهایتجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومفراتر از دیوارهای باورنیاز به آموزش مجازی دیجیدست و پا زدن در سایه؟به نقاش بنگرهندسه زبانِ زمان استیک رژیم غذایی جدید، می توزندگی در سیاهچالهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرخی اثرات مضر ویتامین دویتامین دی گنجینه ای بزرپیموزایدتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریغرور و علمتبدیل سلولهای محافط به سابتدایی که در ذهن دانشمنمغز بزرگ چالش است یا منفعداروهای ضد بیماری ام اس وحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعقلب و عقلچگونه باغبانی باعث کاهش بهبود حافظه پس از رخدادههوش مصنوعی از عروسک های بژنها ، مغز و ارادهزیست، مرز افق رویداد هستمولکول ضد پیریبررسی و اپروچ جدید بر بیمشلیک فراموشیواکنش به حس جدیدپیشینیان انسان از هفت میتکینگیافسردگی و ساختار مغزحس و ادراک قسمت بیستمتراشه ها روی مغزابزار بقا از نخستین هماننقش قهوه در سلامتیداروی سل سپتحلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز ترمز جهان خاصیت فراکتالقبرستان ها با بوی شجاعتنگاهی بر قدرت بینایی درابیماری وسواسهوش مصنوعی از عروسک بازی کمردرد و علل آنزبان جانسوزمیدان های مغناطیسی قابل بعد پنجمشگفت انگیز بودن کیهانواکسنی با تاثیر دوگانه اپروتئین های ساده ی ابتداتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانخفاش کور و انسان بینا؟تشخیص ایدزابزار بقای موجود زنده از نقش اتصالات بین سلولهای در هم تنیدگی مرزها و بی محرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تروبات های ریز در درمان بیلیروپریم داروی ترکیبی ضدنباید صبر کرد آتش را بعد بیماری، رساله ای برای سلهوش مصنوعی از عروسک تا کمکودکان میتوانند ناقل بی سفری به آغاز کیهانمانند آب باشتفاوتهای جنسیتی راهی براشبکیه های مصنوعیآن چیزی که ما جریان زمان تاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریخودروهای هیدروژنیتعذیه ی ذهنابزارهای بقا ازنخستین همنقش غذاها و موجودات دريادرمان های اسرار آمیز در آحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تچرا ماشین باید نتایج را پروش جدید تولید برقمقابله با کرونا با علم اسبا خودت نجنگهوش بشری تهدید برای بشریکایروپاکتیک چیستسم زنبور ، کلیدی برای وارمتواضع باشتلاشی جدید در درمان ام اسصد قدح، نفتاده بشکستآیا ما کالا هستیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استمرگ تصادفیخدایا جز تو که را دارمجمجمه انسان های اولیهاجزای پر سلولی بدن انسان چند نرمش مفید برای کمردردرمان جدید ALSاسکار، لگوی هوشمندنزاع بین جهل و علم رو به پرژیم های غذایی و نقش مهم منابع انرژی از نفت و گاز بازگشت به ریشه های تکاملهوشیاری و وجودکریستال زمان(قسمت اولسی و سه پل اصفهانتنها در برابر جهانطولانی ترین شبتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهاولین دارو برای آتاکسی فمشکلات نخاعیدنیای شگفت انگیز کوانتومجهان معنافقر داده ها در هوش مصنوعیاختلالات صحبت کردن در اننهادینه سازی فرهنگ اختلادرماندگی به دلیل عادت کراسرار بازسازی اندام هانظریه تکامل در درمان بیمراز تغییرمنبع هوشیاری کجاست قسمت بحثی درباره هوش و تفاوتههاوکينگ پیش از مرگش رسالگوهر با نظر دیگران سنگ نمسیستم تعادلی بدنتو برای خزیدن خلق نشده ایعلم در حال توسعهتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلااین اندوه چیستمعجزه ی علم در کنترل کروندوپامین قابل حل در آبجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیفال نیکونوار عصب و عضله مهم در تشدرک عمیق در حیوانات