دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

پیوند سر، یکی از راه حلها برای برخی بیماری های عصب و عضله

بحثي در مورد مقاله پیوند سر در انسان و چالشهای پیش رو از دکتر میر شهرام صفاری

پیوند سر، یکی از راه حلهایی است که به زودی برای برخی بیماری های عصب و عضله، پنجره جديدی را برای درمان باز خواهد کرد. بیماری هایی که در آنها محل اصلی آسیب عضلات و یا اعصاب محيطي است و اختلالی در عملکرد مغز وجود ندارد. برخی از این بیماران در همان سنین جوانی ناتوان از راه رفتن و حتی حرکت دستها میشوند و در موارد پیشرفته آن، حتی عضلات دهان و غذا خوردن و تنفس را هم درگیر میکند به گونه ای که فرد، بدون کمک دستگاه های کمکی قادر نیست تنفس کند. تا زمانی که درمان مناسبی برای این بیماران کشف گردد، پیوند سر آنها به بدن یک فرد سالم میتواند راه حلی قابل قبول باشد(البته در صورتی که هويت دهنده سر پس از پیوند مشابه همان فرد قبل از پیوند باشد!!)و زندگی پر از رنج آنها را با وجود یک بدن سالم، بسیار دگرگون کند..

مقاله ای درباره پیوند سر از دکتر ميرشهرام صفاری نوشته شده است که به دلیل اهمیت مطلب فوق و مطالب ايشان، لازم می دانم بحث بیشتری را در این مورد داشته باشم.

در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ گزارشی در رسانه های بین المللی منتشر شد مبنی بر انجام موفق اولین پیوند سر انسان روی جسد. ادعا شده در این جراحی ۱۸ ساعته نخاع و اعصاب و عروق گردنی از جسد یک انسان به انسان دیگری پیوند زده شده است و این عمل جراحی با توجه به پاسخهای مشاهده شده در اندامها با تحریک الکتریکی نواحی عصبی مرکزی، موفقیت آمیز بوده است. انتشار خبر توسط جراح و دانشمند ایتالیایی سرجیو کاناوارو بوده و جراحی با همکاری تیم پزشکی در چین صورت گرفته است

اول صحبتهای جالب سرجیو کاناوارو را در روز مصاحبه خبری بخوانیم که جنجال اخیر را به پا کرده است:

“طبیعت برای زمانی بیش از حد طولانی، قوانین خود را به ما تحمیل کرده است.

“ما متولد می شویم، رشد می کنیم، پیر می شویم و می میریم.

برای میلیونها سال انسانها تکامل یافته و ۱۱۰ میلیارد انسان تاکنون در این روند حیات، جان خود را از دست داده اند.

این یک نسل کشی در مقیاسی وسیع بوده است.

ما وارد دورانی تاریخی شده ایم که سرنوشتمان را در دستان خودمان بگیریم.

این، همه چیز را تغییر خواهد داد. این موفقیت شما را در هر سطحی تغییر خواهد داد.

پیوند اولیه سر انسان در روی انسان، تحقق یافته است. عمل جراحی ۱۸ ساعت طول کشید و مقاله آن در چند روز آینده منتشر خواهد شد.

همه می گفتند این کار غیرممکن است، اما جراحی موفقیت آمیز بود موفقیت در مدلهای حیوانی کامل و پایدار نبوده است، نه ارتباط عملکردی کاملی بین سر پیوند زده شده و بدن در مدلهای حیوانی ایجاد شده و نه این حیوانات توانسته اند برای مدتی طولانی زنده بمانند.

در سال ۱۹۷۰ روبرت وایت توانست سر یک میمون را به میمونی دیگر پیوند بزند و میمون ۹ روز زنده بوده است و به علت پس زدن ارگان پیوندی توسط بدن جدید، میمون مرده است. میمون پیوند زده شده توسط کاناوارو بعد از پیوند توانایی دیدن، حرکت دادن چشمها و خوردن را داشته است ولی به خاطر پیوند نزدن نخاع، از گردن به پایین فلج بوده است.

همچنین دانشمندی روس در سال ۱۹۵۰ همچنین با پیوند زدن عروق گردن یک سگ به سر سگ دیگری دانشمندان توانست به مدت ۲۹ روز سر جدا شده سگ را زنده و دارای واکنش نگه دارند.

شباهت بین بدن انسان و حیوان کاملا مشخص است و در همه آزمایشات بالینی، مرحله اول آزمایشات روی حيوان انجام میشود و رسیدن به نتایجی این چنینی، نویدی از انجام آن روی انسان است و نشان ميدهد که اين کار، شدنی است و فقط به گذر زمان، نیازمند است . و مانند دیگر غیر ممکن هایی که با گذر زمان ممکن شده است، این هم با گذر زمان انجام خواهد شد. به خصوص که خود این جراحی، روی انسان مرده انجام شده و موفقیت آمیز بوده است.

تفاوت جسم انسان مرده و زنده، فقط در نبود محرکی است که کارهای سلولهای بدن را سامان دهد. و برای به دست آوردن مهارتهاي لازم، برای انجام این جراحی پیچیده باید چندین بار روي اجساد، تمرین کرد.

1- مشکلی که مطرح میشود چگونگی اتصال نخاع قطع شده است. امروزه بیماران قطع نخاعی، با پیشرفت کند، در درمان مواجهند که چند علت دارد:

1- بافت نخاعی آسیب دیده معمولا به صورت اورژانسي ترمیم نمیشود و به مرور زمان، بافت تخریب شده تغییر شکل میدهد و با سلولهای حمایتی پر میشود . و فيبروز، شکل میگیرد به علاوه بافت نخاع آسیب دیده مگر در مواردي که کاملا با چاقو بریده شده باشد، معمولا له شده است که یا به دلیل تصادفات رانندگی و یا سقوط از ارتفاع یا برخورد گلوله به نخاع است. این بافت له شده و متلاشی، قابل مقایسه با بافتی که بسیار تمیز و دقیق توسط جراح ماهر مغز و اعصاب بریده میشود، نیست و شاید واقعا یکی از علل نا موفق بودن ترميم نخاع، پس از قطع شدن آن، له شدگی شدیدی باشد که معمولا در بافت نخاع قطع شده وجود دارد.
@salmanfatemi

2-میلیونها عصب، ارتباط بین مغز و اندامها را از طریق نخاع برقرار می کنند که اتصال دقیق مجدد آنها در صورت قطع شدن هنوز میسر نشده است. این مشکل بزرگی است و میلیونها راه که از مغز خارج ميشودو از طریق نخاع به دیگر قسمت های بدن میرسد، باید با دقتی بسیار بالا پیوند شوند که کاری بسیار ظریف و دقیق را ميطلبد ولي باید توجه داشت اگر برش دقیق، روی نخاع داده شود و بافتها تقریبا در محل های مشابه قرار گیرند، مواد شيميایی مشابه در سلولها در دو منطقه مشابه هم، میتوانند اجزای مشابه را در کنار هم قرار دهد. مشابه اين حالت، در ترمیم با سلولهای بنیادی مثلا در قلب دچار سکته مغزی مشاهده شده است، توصیه میشود مقاله اي در همین کانال تحت عنواندانشمندان ، سلولهاي بنیادی قلب را تولید میکنندمطالعه شود. یا مثلا در مقاله ای با عنوان تزریق سلولهای mesenchymal stem cells (MSCs)
در درمان بیماران دچار سکته مغزی در همين کانال، نقش سلول های بنیادی در ترمیم سلولهای تخریب شده عصبی وقتی در مجاورت آن قرار گرفته اند، بیان شده است.

یعنی سلول بنیادی یا تا حدي دیگر سلولها در هر محیطی، قرار بگیرد با توجه به مواد شيميایي و واکنشهای موجود در آن محیط، میتواند نقش همان سلول هدف را بازی کند مثلا در قلب به سلول قلب تبدیل شود یا در مغز به سلول مغز تبدیل شود یا در نخاع به سلول نخاع با عملکردهاي سلولهای مجاور آن، تبدیل شود. همین فرآیند میتواند به سادگی همراه مواد شیمیایی ذکر شده توسط دکتر سرجيو کاناوارو استفاده شود، مثلا همراه چسب پروپیلن گليکول یاد شده در ازمايش پیوند نخاع روی موش، از سلولهاي بنیادی هم در فاصله دو نخاع پیوند شده استفاده گردد تا خود سلول بنیادی پر پتانسیل، با قرارگیری در جایگاه خود، تبدیل به سلولهایی مشابه سلولهای مجاور خود شود.(مقاله استفاده از سلولهای بنیادی در ترمیم نخاع موش در قسمت های قبلی اين کانال بیان شد)

و در این صورت شاید نیازی به اتصال ميليونها راه عصبي جدا از هم نباشد. قطعا به فرض که بتوان هزاران راه از آن راهها را به هم متصل کرد، با هزاران راه باقی مانده متصل نشده چه میتوان کرد؟ چرا از هوش درونی سلول های زنده و به خصوص هوش درونی سلول های زنده بنيادي پر پتانسیل با قابلیت های فراوان استفاده نشود؟

3- بیان میشود در صورت میسر شدن پیوند، میزان درد احساس شده توسط دریافت کننده، باور نکردنی خواهد بود. و تجربه ای بدتر از مرگ را برای فرد به همراه خواهد داشت. باید توجه کرد درد به خصوص در ناحيه گردن، در نتیجه ارتباطات وسیع سلولهای حسی عصبی از گردن و از طریق نخاع، به سوی مغز است، بنابراین وقتی برش نخاع قدری بالاتر از برش پوستی روی گردن باشد بیشتر سلولهای حسی که اطلاعات را از نخاع به مغز منتقل میکنند، در مرحله اول جراحي نخاع قطع خواهند شد و کارکرد درستی ندارند و انتظار درد چندانی را در مراحل اوليه بعد از عمل نداریم بنابراین روزهای اولیه پس از عمل بدون درد یا حداقل همراه با دردی اندک است(به شرط رعایت برش پوستی و نخاعی در محل مناسب). در مراحل بعدی هم میتوان از روشهای ضد درد استفاده کرد. اینکه تصور شود آسیب نخاعی همراه با درد است، درست نیست. نخاعی که خوب کار نکند، نه تنها درد چندانی ایجاد نمی کند بلکه باعث میشود دردهای قبلی هم بلوکه شود و حس نگردد.

4- بیان میشود که در صورت امکان پیوند، هیچ مقدار داروی سرکوب کننده ایمنی جهت جلوگیری از رد پیوند کافی نخواهد بود. در این مورد باید گفت اگر بتوان از سلولهای بنيادي خود فرد در محل اتصال سر به بدن استفاده شود و در چسب موجود از آن، کمک گرفت نه تنها احتمال داروی مهار کننده ايمني بیشتر نمیشود بلکه ممکن است اصلا نیازی به داروی ضد ایمنی نباشد.

سلول بنیادی با قابلیت های گوناگون میتواند در مجاورت هر سلولی تبدیل به سلولهای مشابه آن شوند و در مجاورت سلول دهنده بدن، تبدیل به سلولهای مشابه آن و در مجاورت سلولهای فرد گیرنده (یعنی سر) تبدیل به سلولهای مشابه آن شود و استفاده از سلولهای بنیادی شاید راهی بسیار ارزشمند نه تنها در این پیوند بلکه در دیگر پیوندهای اعضای بدن باشد و نیاز به مواد ضد ایمنی را کم کند به خصوص که در آینده اي نه چندان دور، خود اعضای بدن هر فرد را شايد بتوان از روی سلولهای بنيادی او ساخت.

5- بیان میشود کار ایشان اخلاقی نیست و مراکز علمی اروپا و امریکا اجازه انجام این کار را روی انسان به ایشان نداده اند. پیوند سر همانطور که در ابتدای بحث بیان شد روشی بسیارخوب برای درمان بسیاری از بیماری های عصب و عضله است و تا زمانی که درمان مناسب آنها، کشف شود شاید تنها راه پایان دادن به درد و رنج انهاباشد و قطعا تلاش برای یافتن درمان آنها اصلا غیراخلاقی نیست. در اینجا فقط به دو رضایت از طرف دهنده سر و دهنده بدن نیاز است و به چیزی بیشتر نیاز نداریم.

6- شخصیت و طرز فکر فرد اهدا کننده سر روی بدن جدید
@salmanfatemi

با پیوند سر تغییر خواهد یافت. در مورد انتقال نوع خاصی از خاطرات به فرد جدید با پیوند اندامی خاص وجود دارد . این مورد چالش بزرگی است و نظرات، با توجه به اینکه شخصیت فرد جديد، نزدیک به شخصیت دهنده بدن یا فرد دهنده سر باشد، متفاوت است . به درستی مشخص نیست که هویت فرد در مغز است یا در قلب.

همانطور که قبلا در این کانال بیان شد قلب موجودات، خود دارای سیستم خودکاری است که مستقل از مغز و دیگر قسمتهای سیستم عصبی عمل می کند و همین سیستم اوتونوم است که باعث گردش خون در انسان و حیات همه اندامهای او ميشود یعنی بدون این سیستم اوتونوم اصلا مغزی در کار نخواهد بود.

اینکه چقدر این سیستم اوتونوم در بخشیدن هویت به فرد نقش دارد مشخص نیست . آنچه بیشتر محتمل است آنکه هویت فرد، وابسته به مغز او باشد و هویت این افراد، شبیه فرد دهنده سر باشد و این، با کنترل بدنی که سالها زیر سلطه مغز دیگری بوده است اصلا آسان نیست.

7- بیان میشود مغز با همراهی و هماهنگی بدن، عملکردهای خود را شکل می دهد. این هماهنگی به هم خواهد ریخت. مثلا مغز یک موسیقیدان در بدن یک کارگر ساختمانی ممکن است توانایی بروز مهارتهای موسیقیایی را نداشته باشد. خوب این معضل هم معضل بزرگی است، بدنی که سالها یک مهارت خاص را آموخته است، و مغز خود را با آن مهارتها هماهنگ کرده است، قابلیت پذيرش بدني با مهارتهای دیگر را به سختی به دست می آورد . در این زمینه شاید بتوان به جای بدنی از فرد دیگر از روشهای دیگری مانند ساخت بدن از روی سلولهای بنيادي یا حداقل انتخاب بدن های مشابه از نظر شغلی و مرتبه اجتماعی و توانایی ها استفاده کرد. کلون سازی و همانند سازي از روی سلولهاي بنيادي هرچند یک راه حل احتمالی است ولی با مشکلات زیادی در انسان مواجه خواهد بود . اولا اگر بشود یک بدن کاملا جدید و مشابه را ساخت چرا نتوان سر آنرا هم تولید کرد و این یک همانند سازی کامل است مانند همان کاری که مشابه آن در مورد برخی حیوانات انجام شده است.

نکته دوم: به فرض بتوان با همانند سازی، بدنی که از نظر ژنتیکی عین فرد قبلی است تولید کرد چند سال باید صبر نمود تا بدن ساخته شده دوباره به اندازه پیش از جراحی پیوند سر برسد و مثلا سر جوانی 36 ساله را بتوان به بدن همان فرد در 10 سالگی یا حداقل 20 سالگي پیوند کرد ؟
به نظر میرسد استفاده از روشهای کلونی سازی تفاوتي آنچنانی با پیوند سر یک نفر روی یک نفر دیگر نداشته باشد و حتی شاید انتخاب دو فرد با جنسیت و سن و ساختار بدنی مشابه روشی عملی تر در پیوند سر باشد. ولی هر چقدر شباهتها بین دو نفر بر قرار باشد مثلا در دوقلو های تک تخمکی، باز ساختارهای مغزی دو فرد مشابه نخواهد بود، برای بررسی بیشتر این مطلب به مقاله مغز هر فرد ، منحصر به فرد است در همین کانال مراجعه شود. بر اساس این مقاله، نقشه نورونها و ارتباطات مغز، هر یکصد روز، 13% تغییر می یابد که نشان دهنده تاثیر محیط زندگی هر فرد، روی این ارتباطات مغزی است.

به نظر میرسد یک دوره طولانی برای افرادی که تحت این جراحی قرار می گیرند باید سپری شود تا بتوانند بدن خود را با مغز جدید یا مغز خود را با بدن جدید، هماهنگ سازند و این، نیازمند دوره های طولانی روان درمانی و يا حتي کاشت الکترودها و پیس ميکرها و باطری های مصنوعی در اطراف مغز و بدن است

8- بیان می شود عوارض دراز مدت انجام چنین جراحی اي قابل پیش بینی نیست.
در مورد این عوارض، مفصلا در قسمتهای گذشته مطالبي بیان شد. در اینجا بر روی عوارض احتمالی روانی ناشی از بدنی غریبه یا سری غریبه روی یک فرد، بحث میشود . باید توجه کرد که آیا محرک انسان و در حقیقت، نیرو بخش او در بخشی از مغز است؟!

این احتمال هست ولی فرض کنید، شما رويايي را مشاهده می کنید و در این رویا خودتان را در حال انجام کاری می بینید یا فراتر از این، فرض کنید شما در رويايي آینده خودتان را مشاهده کنید. آیا این فردی که در رویا دیده میشود و من فرد است درون سلولهای مغزی او جا دارد؟

سلولهای مغزی هم مانند همه اجزای عالم مادی، محدود به زمان و مکان خویش است و محدود به قیدهای عالم ماده است. اینکه فراتر از زمان خود برود ، این مطلبی است که در عالم ماده نمی گنجد و منظور مراتب خیلی بالایی هم نیست بلکه یک قدم که از عالم ماده فراتر برویم، دیگر نه خورشیدی هست نه ماه و نه شب و روز.
در اینجا دیگر امروز و فردا مطرح نیست( مقاله بيوسنتريسم در این کانال مطالعه شود ) و سلول عصبی محدود به عالم مادي ماست و اگر بتواند اطلاعاتی را هم از آینده و گذشته به دست بیاورد، به خاطر خود آن نيست بلکه به دلیل منبعی از انرژی، خارج از سلول عصبی است و در اینجاست که با گنجینه ای و انباری از اطلاعات، فراتر از زمان و مکان مواجهيم که در اجزای عالم مادی نیست و هویت فرد، با همین انبار اطلاعات شناخته میشود.

به نظر میرسد اگر اجزای بدن فردی تغییر کند،

@salmanfatemi

هویت او تغییر نمیکند یعنی هویت فرد وابسته به اجزای بدن مادی او نیست. و این تصور که مغز فرمانده همه بدن میباشد هم درست نیست و برای نمونه به سیستم اوتونوم و خودکار گره های خودکار عصبی در قلب اشاره شد و اگر لحظه ای از کار بیفتد، کم شدن خون مغز منجر به عوارض شدید حتی مرگ ميشود. پس هویت فرد در اجزای بدن او نیست . شاید در قلب و یا در مغز باشد.

پس در پیوند مغز هویت فرد دهنده بدن، مشابه خودش مي شود یا مشابه سری که روی آن قرار میگیرد؟ باید منظر ماند و مشاهده کرد و یک دانشمند و محقق، تا چیزی را زیر مشاهده خود نبیند به قطعیت آن حکم نمی دهد و مشاهدات ماست که جهان را می آفریند.

9- مي گویند جاودانه شدن یک انسان اخلاقی نیست. فعلا بحث بر سر کشف روشی جدید برای بیمارانی است که از کارافتاده و ناتوان هستند و بدن آنها هیچ کارايي ای ندارد و طرف دیگر قضیه افرادی دچار مرگ مغزی هستند- که اگر بدن سالم آنها به سر سالم دیگری پیوند، نشود- برگشت نخواهند داشت. پس تا اینجای کار اصلا قضیه غیر اخلاقی ای مطرح نیست . مساله احتمالا غیر اخلاقی در آینده این است که مثلا سر فرد پیری روی بدن فردی جوان پیوند شود که در این صورت دقیقا نمی توانیم هویت فرد جدید را پیشگویی کنیم، احتمالا بیشتر شبیه دهنده سر است ولی باید منتظر ماند و این تجربه را در عمل دید.

در مطالعه ای روی 47 بیمار تحت جراحی قلب، مشاهده شد که 79% آنها تغییر شخصیتی پس از عمل جراحی را بيان نمی کنند با این حال، در مصاحبه با آنها یک حالت دفاع و مقاومت شدید یا واکنشهای شدید انکاری و مسخره کردن سوال، مشاهده میشد. در حدود شش درصد آنها تغییر شدید در شخصیت ذکر شد به طوری که باعث تغییر احسسات و واکنشهایی شبیه دهنده قلب گرديد.

(https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/1299456/)

با توجه به تغييراتي در شخصیت پس از پیوند، فرضیه حافظه سلولی در اندامی که پیوند زده ميشود مطرح گردید. در حال حاضر بیشترین تغییرات شخصیتی در پیوند قلب، مشاهده ميشود که آن را مرتبط با حافظه ذخیره شده درون سلولهای عصبی اطراف قلب می دانند. محققان دانشکده پرستاري هاوايي بررسی کردند که آیا تغییرات شخصیتی، در پیوند قلب، مشابه شخصیت فرد دهنده پیوند است یا نه. آنها دیدند دو تا پنج مورد از خصوصيات رفتاري کاملا مشابه شخصیت فرد دهنده، ایجاد میشود و این شباهت ها بیشتر در هنر، غذا و موسیقی و رابطه جنسی و تفریحات است.

در یک مورد، فردی که با گلوله به صورت کشته شده بود، پيوند دهنده قلب بود و فرد گیرنده، دائما یک امواج الکتريکي فلاش مانند پررنگ را روی صورت خود تجربه میکرد

فرد دیگری به نام کلير سيلويا از یک مرد 18 ساله که بر اثر تصادف رانندگی با موتور سیکلت کشته شده بود، قلب دریافت کرد. و پس از پیوند، رویاهایی در مورد مردی به نام تيم لي میدید و بعد که بررسی کرد فهميد فردی که قلب را اهدا کرده است همین نام را داشته است.
(http://www.medicaldaily.com/can-organ-transplant-change-rec…)
پس، به نظر میرسد پیوند سر، به تنهایی هویتی مشابه فرد دهنده سرايجاد نمی کند و با یک جریان پیچیده مواجهيم، سیستم اتونوم و عصبی قلب، با خاطرات ذخیره شده درونش میتواند صاحب سر را با تضادهای فراوان مواجه کند، به خصوص در رفتارهایی که در مقاله بالا بیان شد و آنها عبارت بودند از تفریحات و تمایلات جنسی و هنر و غذا و موسیقی.

و اگر موارد دیگری مانند تمایلات مذهبی، دین یا افکار فلسفی هم در مطالعه بررسی میشد، نتایج احتمالا مشابهی به دست می آمد. پس بهتر است منتظر باشیم و پس از چند پیوند موفقیت آمیز سر و تجربیات فرد صاحب سر و یا فرد دهنده بدن، به نتیجه ای تجربي با مشاهده ای دقیق برسیم!

10- بیان میشود به علت تفاوتهای بیوشیمیایی در مغز جدید با مغز قبلی، احتمالا هوشیاری معمول در مغز پیوند شده به وجود نخواهد آمد. باید صبر کرد و نتایج را به صورت کامل شناخت و لمس نمود.

11- بیان میشود که چسب به کار رفته جهت چسباندن نخاع (ترکیبی از پلی اتیلن گلیکول) برای پیوند نخاع کارایی ندارد. ### در موش کوچک آزمایشگاهی روش به کار رفته موفق بوده است و حیوان توانایی راه رفتن را بعد از ۲ روز به دست آورده است. استفاده از سلولهای بنیادی میتواند تا حدی بر موفقیت آمیز بودن این اتصال کمک کند. در مورد اين سلولها مفصلا در قسمتهاي بالا صحبت شد .

12- بیان میشود این کار را نمی توان، پیوند سر نامید بلکه فعلا باید اسم آنرا پیوند بدن گذاشت. با توجه به مطالب بالا در مورد هویت فرد پس از پیوند مورد نظر، میتوان نام دقیق آن را تعیین کرد. ديدیم که پس از پیوند قلب، تغییرات زیادی در شخصیت فرد گیرنده، رخ میدهد تا حدی که در خیلی رفتارها شبیه فرد دهنده میشود و این اثر به خاطر حافظه درون سلولی است..

@salmanfatemi

13- با توجه به اینکه هنوز نمی دانیم پس از این پیوند هویت حقیقی فرد چگونه خواهد بود، مشکلات زیاد در وضع قوانین مربوط به زندگی پس از پیوند، وجود خواهد داشت. مهارتهای شغلی فقط در اندامها یا فقط در مغز نیست. به همين ترتیب عشق و محبت، فقط در قلب یا فقط در مغز نیست. تغییر عشق و محبت و علاقه ها و انتخاب شغل پس از پیوند از ابهامات زیادی است که باید حل شود. به خصوص در مسائل مذهبی مانند محرم و نامحرم یا زن و شوهر ابهامات زیادی هست که باید حل شود مثلا فرض کنید بدن یک زن، روی سر یک زن دیگر قرار گیرد، شوهر سابق کدام یک از زنها بر زن جدید حلال است؟

فرض کنيم کودکی از زن جدید متولد شود، خوب! مي دانيم که سلول تخمک او حاوی کروموزومهای زنی است که بدن را اهدا کرده است و فرزند حاصل هم پیوند اسپرم مردی با این تخمک خواهد بود.. شرایط پس از پیوند در مورد ارث و قوانین مادر و فرزندي و پدری چگونه خواهد بود؟ یا در شرایط دشوار اگر سر زنی روي بدن مردی پیوند شود ادامه روابط زندگی او چگونه خواهد بود و آیا فرد جدید زن است یا مرد و در هر صورت آیا میتوان جراحيهاي تغییر جنسیت را روی بدن او انجام داد یا نه؟ مثلا فرض کنیم تعیین جنسیت از روی اندامهای تناسلی است و فرض کنید سر مردی بر بدن خانمی پیوند شود وضعیت جنسیت تو چگونه خواهد بود؟!

باید منتظر آینده ماند!!


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر نگاه انسان بر رفتاجنگ هفتاد و دو ملت همه را این پیوند نه با مغز بلکه نوزاد ناشنوای متولد شده،شبکیه های مصنوعیهمیشه چشمی مراقب و نگهبامیدازولام در درمان تشنج حس و ادراک قسمت پنجاهادغام دو حیطه علوم مغز و هدف از تکامل مغزدیستونی قابل درماناصل عدم قطعیت از کوانتوم کنترل همجوشی هسته ای با هدرک کنیم ما همه یکی هستیمباغچه ی منپیشرفت های جدید علوم اعصراه بی شکستتمرکز بر امروزمغز حریص برای خون، کلید تآسانی موفقیتچگونه مغز ما، موسیقی را پسیناپس، شگفتی خلقتمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان هوشمندایا بدون زبان میتوانیم تصبر لازمه ی پیروزی استهندسه بنیادینماهیچه ی صبرحس و ادراک قسمت ششمارتباط غیرکلامی بین انساوقاحت و تمسخر دیگراندانش، قفل ذهن را باز میکناعتیاد را به دور بیندازکودکان خود را مشابه خود تماشین های دارای روحدرد و درسبحثی درباره احساساتی غیرپروتئین های ساده ی ابتدارشد، رسیدن به یک هدف نیستتو آرامش و صلحینقش محیط زندگی و مهاجرت دافزایش مرگ و میر سندرم کونگاه کلی نگرسیستم دفاعی بدن علیه مغز منابع انرژی از منابع نهفتاثیر دپاکین بر بیماری مجهان شگفت انگیزاگر تلاش انسان امروز براطلوع و حقیقتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشخم شدن فضا-زماناز نظر علم اعصاب اراده آزویتامین بی 12 در درمان دردداروی جدید میاستنی گراویبه امید روزهای بهترکاهش سن بیولوژیکی، تنها مخچه تاثیر گذار بر حافظهذهن و زندگیبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱آلزایمر در جوانانزنان باهوش ترفواید زیاد دوچرخه سواریتولید یا دریافت علمنقش حفاظتی مولکول جدید دسایه را اصالت دادن، جز فرام اس یا تومور؟چالش های ایستادن بر دو پامنابع بی نهایت انرژی در دتاثیر درجه حرارت بر عملکجواب سنگ اندازیابزار بقا از نخستین همانعقل سالمهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص اناراز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مداروی ضد تشنج با قابليت تبهداشت خواب، رمز حافظه ی رفتار مانند بردهکریستال هامرگ چیستبرخی یونها و مولکول های مآینه در اینهزیان غذاهای پرچربفروتنی معرفتیتوهم تنهاییترازودوننقش غذاها و موجودات درياسخن پاک و ثابتامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنتایج نادانی و جهلمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر سلامت دستگاه گوارشجز تو که را دارمابزار بقا از نخستین همانعنصر اصلی تعیین واقعیتخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطاندر هم تنیدگی کوانتومی و دبیماری های مغز و اعصاب و روی و منیزیم در تقویت استگلوئونمسمومیت دانش آموزان، قمابررسی مغز با امواج مادون آیا هوش سریعی که بدون احسزبان و کلمه حتی برای کسانفرزندان زمان خودتوضیحی ساده در مورد هوش متست نوار عصب و عضلهچند جهانیسردرد میگرنی در کودکانانرژی بی پایان در درون هرچرا مغزهای ما ارتقا یافت منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتحریک الکترومغناطیسی مغحقیقت، آن چیزی نیست که جلابزار بقای موجود زنده از عدم توقف تکامل در یک انداخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز، از مغز وزوز گوشدرمان های اسرار آمیز در آبیماری دیستروفی میوتونیروح در جهانی دیگر استگامی در درمان بیماریهای مطالعه ای بیان میکند اهدبشریت از یک پدر و مادر نیآیا تکامل و تغییرات ژنتیسفر نامه سفر به بم و جنوب قلب دروازه ی ارتباطتکامل چشمتصویربرداری فضاپیمای آمنهادینه سازی فرهنگ اختلاشناخت درون، شناخت بیرون؛انسانیت در هم تنیده و متصنزاع بین جهل و علم رو به پمنحنی که ارتباط بین معرفحافظه انسان و حافظه ی هوشاثر مضر مصرف طولانی مدت رغربال در زندگیدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهماز درخواست ها جدا شویاری خدا نزدیک استدرمان تومورهای مغزی با ابیداری و خواب کدام بهتر اروش استفاده از بالش طبیتفاوت های تکاملی در مغز وپلاسمای غالبمغز مانند تلفن استآپومورفین در پارکینسونسلول بنیادی و ای ال اسقدم زدن و حرکت دید را تغیتکثیر سلول در برابر توقف تغییر خود یا تغییر دیگرانوار عصب و عضلهشگفت انگیز بودن کیهانايندگان چگونه خواهند دیدنظریه تکامل در درمان بیمموسیقی هنر مایع استحس و ادراک قسمت 87اختلاف خانوادگی را حل کندونپزیل در بیماران قلبی استفاده از انرژی خلاهیچ نقطه ای مرکزی تر از اکلوزاپین داروی ضد جنوندرمان سرطان با امواج صوتباهوش ترین و با کیفیت تریریشه های مشترک همه ی موجوتلاش های جدید در درمان سرپیوند اندام از حیوانات بمغز انسان برای شادمانی طآرامش و دانشسندرم پیریفورمیسسندرم پیریفورمیسلیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر هوش مصنوعی بر مغزجنگ و تصور از جنگاین اندوه چیستنوسانات کوانتومی منبع ماشباهت مغز و کیهانهمیشه اطمینان تو بر خدا بمکان زمان یا حافظه زمانحس و ادراک قسمت پنجاه و یارتقا و تکامل سنت آفرینش هدف از خلقت رسیدن به ابزادژا وو یا اشنا پنداریاصل، روان و نفس استکنترل جاذبهدرک احساسات و تفکرات دیگبترس از اینکه کسی، به درگپیشرفت در عقل است یا ظواهراه طولانی را به سلامت گذتمساح حد واسط میان مغز کومغز در تنهایی آسیب میبینآشنا پنداریچگونه مغز پیش انسان یا همسیگار عامل افزایش مرگ وممقایسه رقابت و همکاریتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان هوشیارایا تکامل هدفمند استصبر و واقعیتهندسه در پایه ی همه ی واکماپروتیلینحس و ادراک قسمت شصت و هشتارتروز یا خوردگی و التهاوقت نهيب هاي غير علمي گذشدانش، یک انسان را ناسازگاعداد بینهایت در دنیای مکودکان را برای راه آماده ماشین دانشدرد باسن و پا به دلیل کاهبحران ذهن فیلمی قابل تامپروتز چشمز گهواره تا گورتو افق رویداد جهان هستینقش مرکز تنفس سلولی در بیافزایش سرعت پیشرفت علوم نگاه انسان محدود به ادراسکوت و نیستیمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر داروهای ضد التهاب جهان شگفت انگیز و بی زماناگر خواهان پیروزی هستیطلای سیاههوش مصنوعی گوگل به کمک تشخونریزی مغز در سندرم کوواز نظر علم اعصاب اراده آزویتامین بی هفدهداروی جدید کنترل قند خونبه بالا بر ستارگان نگاه ککایروپاکتیک چیستمخاطب قرار دادن مردم، کاذهن و شیمی بدنبرین نت به جای اینترنتآملودیپین داروی ضد فشار زنجیرها را ما باید پاره کفیلم کوتاه هیروشیما از هتولید پاک و فراوان انرژینقش حیاتی تلومر دی ان آ دساخت سلول عصبی حتی پس از امواجی که به وسیله ی ماشیچالش کمبود اندام برای پیمنابع جدید انرژیتاثیر درجه حرارت بر عملکجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین همانعقلانیت بدون تغییرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار داروی ضد تشنج توپیراماتبوزون هیگز چیسترفتار وابسته به شکلکریستال زمان(قسمت اولمرگ و میر پنهانبرخی اثرات مضر ویتامین دآیندهزیباترین چیز در پیر شدنفروتنی و غرورتوهم جداییترازودوننقش غذاها در کاهش دردهای سخت ترین حصارانفجار و توقف تکاملی نشانتاران، جذب کنمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر عصاره تغلیظ شده گیجستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین همانعوامل موثر در پیدایش زباخوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ضد اعتیاددر هر سوراخی سر نکنبیماری های ژنرالیزه ی عصرویکردهای جدید ضایعات نخگمان میکنی جرمی کوچکی در مسیر دشوار تکامل و ارتقابررسی و اپروچ جدید بر بیمآیا هشیاری کوانتومی وجودزبان و بیان نتیجه ساختمافرضیه ای جدید توضیح میدهتوضیحات دکتر فاطمی در موتست کم هزینه ی بزاق برای چند جهانیسردرد و علتهای آنانرژی تاریکچرا ویروس کرونای دلتا وامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتحریک عمقی مغزحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از عدم تعادل دوپامین، فقط بخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درمانگر کامپیاز تکینگی تا مغز، از مغز وسواس، بیماری استدرمان های بیماری آلزایمربیماری سلیاکروح رهاییگاهی لازم است برای فهم و معمای اخلاقی قطاربعد پنجمآیا تراشه ها داخل مغز، میسفر به مریخ در 39 روزقلب روباتیکتکامل و ارتقای نگاه تا عمتصور ما ازمشکلات و واقعیچهار میلیارد سال تکامل بشناسایی تاریخچه ی تکاملیانسانیت در برابر دیگراننزاع بین علم و نادانی رو منشأ اطلاعات و آموخته ها حباب های کیهانی تو در تواثرات فشار روحی شدیدمقالاتدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دوماز دست دادن دم در پیشینیاژن همه چیز نیستدرمان تشنجبیرون اصل است یا درونروش جدید تولید برقتفاوت های زبانی سرمنشا تپمبرولیزوماب در بیماری چمغز مادران و کودکان در زمآپومورفین در پارکینسونسلول بنیادی در درمان ایدقدرت مردمتأثیر نیکوتین سیگار بر متغییر دیگران یا تغییر خونوار عصب و عضله مهم در تششگفت زده و حیران باشايا اراده آزاد توهم است ینظریه تکامل در درمان بیممیلر فیشر نوعی نادر از گیحس و ادراک قسمت چهلاختلال حرکتی مانند لرزش دوچرخه در کاهش دردهای کماستفاده از سلول های بنیاهیچ چیز همیشگی نیستکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرمان ضایعات نخاعیباور و کیهان شناسیریشه های مشترک حیاتتلاش های جدید شرکت نورالمغز انسان رو به کوچک تر شآرامش و سکونآرامش عقلسندرم پای بی قرارلیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر ویتامین دی بر بیماجنگ داده هااین ایده که ذرات سیاهچالنوشیدن چای برای مغز مفید شباهت مغز با کیهان مادیهمیشه به آنچه داری، خوشنمکانیک کوانتومی بی معنی حس و ادراک قسمت پنجاه و دارتقا یا بازگشت به قبل ازهر چیز با هر چیز دیگر در تدژاوو یا آشناپنداریاصلاح خطا با رفتن بر مسیرکندن ریشه ی خوددرک تصویر و زبان های مخلتبحتی علمی درباره تمایل بپیشرفت ذهن در خلاقیت استرابطه تشنج و اوتیسمتنفس هوازی و میتوکندریمغز را از روی امواج بشناسآشنا پنداریچگونه هموساپينس بر زمین سیاهچاله هامقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان های بسیار دیگرایجاد احساساتصبر بسیار بایدهندسه زبانِ زمان استماجرای جهل مقدسحس و ادراک قسمت شصت و دوارزش های وارونهوقتی فهمیدی خطا کردی برگدائما بخوانبقا با سازگارترین فرد اسکوری گذرای ناشی از موبایمبانی ذهنی سیاه و سفیددرد زانو همیشه نیاز به جربخش فراموش شده ی حافظهپروتز عصبی برای تکلمزمین در برابر عظمت کیهانتو انسانی و انسان، شایستنقش نگاه از پایین یا نگاهافسردگی و اضطراب در بیمانگاه از کنار و یا از روبرسکوت، پر از صدامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر داروی ضد تشنج سدیم جهانی که نه با یک رخداد و اپل ویژن پرو در تشخیص بیمطوفان فقر و گرسنگی و بی سهوش مصنوعی الفاگوخونریزی مغزی کشندهاز واقعیت امروز تا حقیقتویتامین دی گنجینه ای بزرداروی جدید آلزایمربه بالاتر از ماده بیندیشکار امروز را به فردا نیندمدل همه جانبه نگر ژنرالیذهن پر در برابر آگاهیبرای یک زندگی معمولیآموزش نوین زبانزندگی فعال و مثبت روند آلفیلمی بسیار جالب از تغییتولید اندام با چاپ سه بعدنقش خرچنگ های نعل اسبی درساخت شبکه عصبی مصنوعی با امیوتروفیک لترال اسکلروچالش دیدگاه های سنتی در بمناطق خاص زبان در مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکجامعه ی آسمانیابزار بقا از نخستین همانعقیده ی بی عملهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقداروی ضد جنون در درمان تیبوزون هیگز جهان را از متلرفتار اجتماعی انسان، حاصکریستال زمان(قسمت دوم)مرگ و میر بسیار بالای ناشبرخی اختلالات عصبی مثانهآینده ی انسان در فراتر اززیباترین چیز در افزایش سفرگشت و تکامل تصادفی محض توهم جدایی و توهم علمتراشه مغز بدون واسطه ی دنقشه مغزی هر فرد منحصر بهسخت ترین کار، شناخت خود اانفجار بزرگ پایان بوده انجات در اعتماد به خودمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریک ترین بخش شبجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین همانعوامل ایجاد لغت انسانی و خوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن علیه سرطاندر والنتاین کتاب بدید همبیماری های روانی با تاثیرویا و واقعیتگنجینه ای به نام ویتامین مسئول صیانت از عقیده کیسبررسی ژنها در تشخیص بیماآیا واکنش های یاد گرفته وزبان و بیان، در سایه پیشرفساد اقتصادی سیتماتیک درتیوتیکسن داروی ضد جنونتست آر ان اس دز میاستنی گچند جهانی و علمسردرد به دلیل مصرف زیاد مانرژی تاریک که ما نمی توچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتحریک عمقی مغز در آلزایمحل مشکلابزار بقای موجود زنده از عدم درکخسته نباشی باباهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز، از مغز وسیله، فقط دعا نیستدرمان های بیماری اس ام ایبیماری شارکو ماری توثروزه داری متناوب، مغز را گاهی مغز بزرگ چالش استمعماری، هندسه ی قابل مشابعد از کروناآیا جنین انسان، هوشمندی سفر به درون سفری زیباقلب را نشکنتکامل و ریشه ی مشترک خلقتتصور از زمان و مکانچهار ساعت پس از کشتار خوکشناسایی زبان حیوانات با انسان، گونه ای پر از تضادنزاع بین علم و جهل رو به پمنشاء کوانتومی هوشیاری احباب هایی تو در تواثرات مفید قهوهتاثیر ویتامین دی بر بیمادنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سوماز روده تا مغزژن همه چیز نیستدرمان جدید ALSبیست تمرین ساده برای جلوروش صحبت کردن در حال تکامتفاوت ایستایی و تکاپوپناه به بیابانمغز چون ابزار هوش است دلیآب زندگی است قسمت چهارمسلول بنیادین از مخاط بینقدرت و شناخت حقیقتتأثیر نگاه انسان بر رفتاتغییر دادن ژنها آیا روزی نوار عصب و عضله برای تاییشگفتی های نقشه ی ژنتیکیايا اراده آزاد توهم است ینظریه تکامل در درمان بیممیهمانهای ناخوانده عامل حس و ادراک قسمت چهل و هفتاختلال خواب فرد را مستعد دوچرخه سواری ورزشی سبک و استفاده از سلول های بنیاهیچ چیز، چقدر حقیقی استکلید، در ناشناخته هاستدرمانهای بیماری پارکینسباید از انسان ترسیدریشه های اخلاقتلاش هایی در بیماران قطع مغز انسان رو به کوچکتر شدمغز ایندگان چگونه استآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسندرم پس از ضربه به سرلا اکراه فی الدینتاثیر ویروس کرونا بر مغز جنبه های موجی واقعیتاین ابتدای تناقض هاستنوعی سکته مغزی ، وحشتناک شباهت های ریشه ای چند بیمهمیشه داناتر از ما وجود دمکانیزمهای دفاعی در برابحس و ادراک قسمت پنجاه و سارتوکين تراپی روشی جديد هر جا که جات میشه، جات نیدگرگونی های نژادی و تغییاصول انجام برخی نرمش ها دکندر در بیماریهای التهابدرک حقیقت نردبان و مسیری بحث درباره پیدایش و منشا پیشرفتی مستقل از ابزار هرادیوی مغز و تنظیم فرکانتنفس هوازی و میتوکندریمغز زنان جوانتر از مغز مرآشناپنداری چیستچگونه هوشیاری خود را توسسیاهچاله های فضایی منابعمقابله با کرونا با علم استاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان هایی در جهان دیگرایران بزرگصد قدح، نفتاده بشکستهندسه، نمایشی از حقیقتماجرای عجیب گالیلهحس و ادراک قسمت شصت و ششارزش های حقیقی ارزش های غوقتی ناراحتی چیکار میکنیدارچینبقا در ازای بیماریکی غایب شدی تا نیازمند دلمباحث مهم حس و ادراکدردهای سال گذشته فراموش بخش های تنظیمی ژنومپرورش مغز مینیاتوری انسازمین زیر خلیج فارس تمدنی تو با همه چیز در پیوندینقش نظام غذایی در تکامل مافسردگی و ساختار مغزنگاه از بیرون مجموعهسکوت، در برابر گزافه گویمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر مغزجهانی که از یک منبع، تغذیاپی ژنتیکطوفان بیداریهوش مصنوعی اکنون می توانخونریزی مغزی کشنده ولی قاز کجا آمده ام و به کجا میویروس مصنوعیداروی جدید آلزایمر تاییدبه جای محکوم کردن دیگران کار با یگانگی و یکپارچگیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهذهن تو همیشه به چیزی اعتقبرای پیش بینی آینده مغز دآمارهای ارائه شده در سطح زندگی هوشمند در خارج از زفیروز نادریتولید سلولهای جنسی از سلنقش داروهاي مختلف معروف ساخت شبکه عصبی با الفبای امید نیکو داشته باش تا آنچاالش ها در تعیین منبع هومناطق خاصی از مغز در جستجتاثیر درجه حرارت بر عملکجاودانگی مصنوعیابزار بقا از نخستین همانعلم و ادراک فقط مشاهده ی خواص اردههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیددارویی خلط آوربی نهایت در میان مرزهارقیبی قدرتمند در برابر مکریستال زمان(قسمت سوم)مرگ و سوال از قاتلبرخی اصول سلامت کمرآینده ی حمل و نقل هوایی دزیر فشار کووید چه باید کرفراموش کارها باهوش تر هستوهم جسمتراشه ها روی مغزنقشه های مغزی جدید با جزیسختی ها رفتنی استانقراض را انتخاب نکنیدنجات در راستگوییمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریکی من و تو و گرد و غباحفره در مغزابزار بقا از نخستین همانعواملی که برای ظهور لغت اخیالپردازی نکنهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه ادر یک فراکتال هر نقطه مرکبیماری وسواسرویا و کابوسگندم بکاری، جو درو نمیکنمسئولیت جدیدبررسی بیماری التهابی رودآیا یک، وجود داردزبان و تکلم برخی بیماریهفشار و قدرتتیک و اختلال حرکتیتشنچ پانایوتوپولوس تشنج چند روش ساده برای موفقیتسردرد تنشنانرژی خلا ممکن استچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتخریب مغز به دلیل کمبود بحلقه های اسرارآمیزابزارهای پیشرفته ارتباط عدالت برای من یا برای همهخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاز تکینگی تا مغز، از مغز یک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید ALSبیماری ضعف عضلات نزدیک بروزه داری و التهاب زیانبگاهی جهت را عوض کنمعنی روزهبعد از کروناآیا جهان ذهن و افکار ما مسفر تجهیزات ناسا به مریخ قوی تر باشتکامل ابزار هوش ، راه پر تصاویر زیبای رعد و برقنون و القلمشناسایی سلول های ایمنی اانعطاف پذیری مکانیسمی علنسبیت عام از زبان دکتر برمهمان ناخواندهحد و مرزها توهم ذهن ماستاثرات مفید روزه داریصفحه اصلیدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششماز سایه نترسژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید مولتیپل میلومبیش از نیمی از موارد انتقروشهای نو در درمان دیسک بتفاوت ارباب و رهبر حقیقیپنج اکتشاف شگفت آور در مومغز چگونه صداها را فیلتر آب زندگی است قسمت هفتمسلول عصبی شاهکار انطباق قدرت کنترل خودتأثیر شیرینی های حاوی لوتغییر زودتر اتصالات مغزینوار عصب و عضله تعیین محلشگفتی های زنبور عسلای نعمت من در زندگیمنعناعمیوپاتی و نوار عصب و عضلهحس و ادراک قسمت چهل و هشتاختلال در شناسایی حروف و دوپامین قابل حل در آباستفاده از سلول های بنیاهیچ وقت خودت را محدود به کلام و زبان، گنجینه ای بسدرماندگی به دلیل عادت کربابا زود بیاپیوند اندام حیوانات به ارژیم های غذایی و نقش مهم تلاش در تولید انرژی به رنتلاشی برای درمان قطع نخامغز ابزار بقای برتر مادیآرزوها را کم کنسندرم جدایی مغزلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر ژنها بر اختلالات خجنسیت و تفاوت های بیناییاین بیمار را باید چه کار نیوالینشباهت کیهان و مغزهمیشه راهی هستما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت پنجاه و شارتباط میکروب روده و پارهر حرکت خمیده می شود و هر دانش قدرت استاصول توسعه ی یک ذهن کاملکندر علیه سرطاندرک دیگرانبحثي درباره هوش و تفاوتهپپوگستراز تغییرتنفس بدون اکسیژنمغزهای کوچک بی احساسآشتی بهتر استچگونه واکسن کرونا را توزسیاهچاله ها، دارای پرتو ملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان یکپارچهایرادهای موجود در خلقت بصداقتهنر فراموشیماده ی تاریکحس و ادراک سی و هفتمارزش حقیقی زبان قسمت اولوقتی پر از گل شدی خودت را داروهای مصرفی در ام اسبقای حقیقی در دور ماندن اکیهان خود را طراحی میکندمبتکران خودشکوفادردی که سالهاست درمان نشبخش بزرگی حس و ادراک ما اپرکاری تیروئیدزمان چیستALS نگاهی کامل بر بیماری وتو با باورهایت کنترل میشنقش نظریه تکامل در شناسااقلیت خلاقنگاه از دور و نگاه از نزدسکته مغزیمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهانی پر از سیاهچاله یا پابتدا سخت ترین استطوفان زیباییهوش مصنوعی از عروسک های بخواندن ، یکی از شستشو دهناز کسی که یک کتاب خوانده ویروس های باستانی، مغز مداروی جدید ای ال اسبه جای تولید، بیشتر گوش ککارهای کوچک، بی ارزش نیسمدل هولوگرافیک تعمیم یافبرای اولین بار دانشمندانآن چیزی که ما جریان زمان زندگی و داراییفیزیک مولکولها و ذرات در تولترودیننقش درختان در تکاملساختن آیندهامید نجاتنابینایی در نتیجه ی گوشی منبع نور واقعی و ثابت، حقتاثیر درجه حرارت بر عملکجایی برای یاد گرفتن باقی ابزار بقا از نخستین همانعلم و روحخواص بادامهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمردارویی ضد بیش فعالی سیستبی نظمی مقدمه شناخترقابتی بی هدف یا رقابتی هکشف مکانیسم عصبی خوانش پمرگ انتقال است یا نابود شبرخی اطلاعات روانشناسی مآینده ی علم و فیزیک در60 ثزیرفون داروی ضد ام اسفراموشی همیشه هم بد نیستتوهمات و شناخت حقیقتتراشه ی هوش مصنوعی در مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسسختی در بلند شدن از روی صانواع سکته های مغزینخاع ما تا پایین ستون فقرمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تاریکی و نورحق انتخابابزار بقای موجود زنده از عوارض ازدواج و بچه دار شدخانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توابسته به دوستی این و آن در کمتر از چند ماه سوش جدبیماری کروتز فیلد جاکوبرویا و خبر از آیندهگوهر با نظر دیگران سنگ نممسئولیت در برابر محیط زیبررسی سیستم تعادلی بدن اآیا کیهان می تواند یک شبیزبان و شناخت حقیقت قسمت چفشار روحی، همیشه بد نیست تیکاگرلور داروی ضد انعقاتشنج چیستچندین ماده غذایی که ماننسردرد سکه ایانرژِی برای ایجاد اضطرابچرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتداوم مهم است نه سرعتحمله ویروس کرونا به مغزابزارهای بقا از نخستین هعسل طبیعی موثر در کنترل بخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، کیفیت فریب ماز تکینگی تا مغز، از مغز یک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های جدید میگرنبیماریهای تحلیل عضلانی اروزه داری و بیمار ی ام اس گاهی در پارکینسون باید پمعاینه قبل از نوار عصب و بعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا جهش های ژنتیکی، ویروسفر دشوار اکتشافقیچی ژنتیکیتکامل تکنولوژیتصادف یا قوانین ناشناختهنوآوری ای شگفت انگیز دانشهر زیرزمینی در ژاپن برااهمیت کنترل خشمچسبیدن به خود، مانع بزرگ مهندسی ژنتیک در حال تلاش حریص نباشاثرات مضر ماری جواناسوالات پزشکیدنیا، هیچ استهوش عاطفی بیشتر در زناناز سایه بگذرژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان جدید میگرن با انتی بیشتر کمردردها نیازی به روشهای شناسایی قدرت شنواتفاوتهای جنسیتی راهی براپول و شادیمغز ناتوان از توجیه پیداآب زندگی است قسمت اولسلول عصبی، در محل خاص خودقدرت انسان در نگاه به ابعتئوری تکامل امروز در درمتغییر عمودی سر انسان از پنوار عصب و عضله در مطب دکشانس یا نتیجه ی تلاشهفت چیز که عملکرد مغز تو میوتونیک دیستروفیحس و ادراک قسمت چهل و دوماختلال در شناسایی حروف و دورترین نقطه ی قابل مشاهاستفاده از سلول های بنیاهیچ کاری نکردن به معنی چیکلام، در تحولی شگفت آور بدرها بسته نیستباد و موجپیوند سر آیا ممکن استرژیم های غذایی و نقش مهم رژیم ضد التهابیتلاشی تازه برای گشودن معمغز ابزار برتر بقاآزمون تجربی، راهی برای رسندرم دزدی ساب کلاوینلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر کلام در آیات کلام بجنسیت و تفاوت های بیناییاینکه به خاطرخودت زندگی نیکولا تسلاشباهت زیاد بین سلول هاي عهمیشه عسل با موم بخوریمما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت بیست و چهارتباط ماده و انرژیهرچیز با یک تاب تبدیل به دانش محدود به ابعاد چهاراصول سلامت کمرکو کیو تن coQ10درک درست از خود و هوشیاریبحثی جالب درباره محدودیتپایان، یک آغاز استراست دستی و چپ دستیتنها مانع در زندگی موارد مغز، فقط گیرندهآغاز فرایند دانستنچگونه آن شکری که می خوریمسیاهچاله و تکینگی ابتدایملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان یکپارچهایستادن در برابر آزادی بصدای بم با فرکانس پایین، هنر حفظ گرهحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارزش حقیقی زبان قسمت دوموقتی تو از یاد گرفتن باز داروهای ام اسبلندی در ذهن ما درک بلندیکیهانِ هوشیارِ در حال یامتواضع باشدرد، رمز موفقیتبخش بزرگتر کیهان ناشناختپراسینزوماب در پارکینسوزمان و مکان، ابعاد کیهان NVG 291تو باید نیکان را به دست بنقش هورمون های تیروئید داقیانوس نادانینگاه از درون قفس یا بیرونسکته ی مغزی در جوانانمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهانی در ذهنابتدایی که در ذهن دانشمنطولانی ترین شبهوش مصنوعی از عروسک های بخواندن، دوست روزهای سختاز آغاز خلقت تا نگاه انساویرایش DNA جنین انسان، برداروی جدید برای میاستنی به خوبی های دیگران فکرکنکارهایی بیش از طراحی و گپمدل های ریز مغز مینی برینبرای بقا به جایی فراتر ازآنچه می دانم، آنچه را میخزندگی بی دودفیزیک هوشیاریتومورها و التهاب مغزی عانقش ذهن و شناخت در حوادث ساختن آینده، بهترین روش امید یا ناامیدی؟ناتوانی از درمان برخی ویمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر درجه حرارت بر عملکجایی خالی نیستابزار بقا از نخستین همانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهخواص بادام زمینیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که داستانها و مفاهیمی اشتبابی هیچ می ایی و بی هیچ میررموزی از نخستین تمدن بشرکشف مکانیسمی پیچیده در بمرگ تصادفیبرخی بیماری ها که در آن بآینده با ترس جمع نمیشودزیرک ترین مردمفراموشی و مسیر روحانیتوکل بر خداتراشه ی بیولوژِیکنقص های سیستمی ایمنیسدسازی روش مناسب برای مقانیس بی کساننخاع درازتر یا کوتاهتر کمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتاریکی خواهد ترسیدحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقای موجود زنده از عید نوروز مبارکخانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توابستگی یعنی قلادهدر آرزوهایت مداومت داشتهبیماری گیلن باره و بیماررویا بخشی حقیقی از زندگی گویید نوزده و ایمنی ساکتمستند جهان متصلبررسی علل کمر درد در میانآیا گذشته، امروز وآینده زبان و شناخت حقیقت قسمت افضا و ذهن بازتیروفیبان موثر در سکته ی تشنج و حرکات شبه تشنجی قاچندجهانیسردرد عروقی میگرنانسولینچرا به هم اعتماد نمیکنیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتداخل مرزها و صفات با بینحمایت از طبیعتابزارهای بقا ازنخستین همعشق به هفت مرتبه ی شناختیخطای ادراک کارماهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاز تکامل تا مغز از مغز تا یک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های جدید در بیماری بیماری، رساله ای برای سلروزه داری سلول های بنیادگذر زمان کاملا وابسته به معادله ها فقط بخش خسته کنبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسفرنامه سفر به بم و جنوب قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتکامل جریان همیشگی خلقتتضادهای علمینوار مغز مشاهده ی غیر مستشواهدی از نوع جدیدی از حااهرام مصر از شگفتی های جهنسبت ها در کیهانمهندسی بدنحرکات چشم، ترجمه کننده ی اجزای پر سلولی بدن انسان پیامهای کاربراندندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر ااز علم جز اندکی به شما داژن درمانی در درمان چاقیدرمان جدید کنترل مولتیپلبیشتر علم، در نادانسته هروشی برای بهبود هوش عاطفتقلید مرحله ای نسبتا پیشپول و عقیدهمغز و قلب در جنین موش مصنآب زندگی است قسمت دومسلولهای ایمنی القا کنندهقدرت ذهنتئوری تکامل در پیشگیری و تغییرات منطقه بویایی مغزنوبت کودکانشانس یا تلاشهفت سین یادگاری از میراث میگرن و پروتئین مرتبط با حس و ادراک قسمت چهل و سوماختلالات مخچهديدن با چشم بسته در خواب استفاده از سلول های بنیاهیچ کس مانند تو نگاه نمیککلرال هیدرات برای خواباندرهای اسرارآمیز و پوشیدهباد غرور و سر پر از نخوت وپیوند سر برای چه بیمارانبار مغز بر دو استخوانپیوند سر، یکی از راه حلهارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتلاشی جدید در درمان ام اسمغز از بسیاری حقایق می گرآزمون ذهنی گربه ی شرودینسندرم سردرد به دلیل افت فلازم است هیچ کاری نکنیدتاثیر کپسول نوروهرب بر نجهل مقدساینکه خانواده ات سالم بانیاز به آموزش مجازی دیجیشباهت زیاد بین سلول هاي عهمیشه، آنطور نیست که هستما اکنون میدانیم فضا خالحس و ادراک قسمت بیست و یکارتباط متقابل با همه ی حیهرگز از زندگی یا امکاناتدانش بی نهایتاضطراب و ترسکوچ از محیط نامناسبدرک عمیق در حیواناتبحثی در مورد نقش ویتامين پاکسازی مغزرجزخوانی هایی که امروز بتنها در برابر جهانمغز، همه ی واقعیت را نمیبآغاز فصل سرما و دوباره تکچگونه انتظارات بر ادراک سیاهچاله ی منفرد یا سیاهممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان کنونی و مغز بزرگتریاکنون را با همه ی نقص هایصرع و درمان های آنهنر دانستنحس و ادراک- قسمت بیست و پارزش حقیقی زبان قسمت سوموقتی خودت را در آینه دیدیداروهای تغییر دهنده ی سیبلوغ چیستکیست هیداتید مغزمجموعه های پر سلولی بدن مدرس گرفتن از شکست هابخش دیگری در وجود انسان هپرتوهای صادر شده از سیاهزمان و گذر آن سریع استفقر داده ها در هوش مصنوعیتو برای خزیدن خلق نشده اینقش هورمون زنانه استروژنالکترومغناطیس شنوایی و هنگاه از درون مجموعه با نگسکته ی چشمیمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهان، تصادفی نیستابتذال با شعار دینطی یکصد هزار سال اخیر هرچهوش مصنوعی از عروسک های بخواب و بیداری نوسانی مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار ویشن پروداروی جدید برای کاهش وزنبه خودت مغرور نشوذهن خود را مشغول هماهنگیکاربرد روباتهای ريزنانومدیون خود ناموجودبرای تمدن سازی، باید در بآنچه ناشناخته است باید شزندگی در جمع مواردی را برفیزیک و هوشیاریتومورهای نخاعینقش روی و منیزیم در سلامتساختار فراکتال وجود و ذهامید جدید بر آسیب نخاعیناتوانی در شناسایی چهره منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رو ح و روان بر جسمجاذبهابزار بقا از نخستین همانعلم به ما کمک میکند تا موخواص شکلات تلخهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجردخالت در ساختار ژنهابی ذهن و بی روحرمز و رازهای ارتباط غیر ککشف ژن جدید، می تواند گستمرگ عاطفه و محبتبرخی بیماری های خاص که بدآیا فراموشی حتمی استزیست شناسی کل در جزء فراکفراموشی آرمانتوپیراماتتربیت کودکان وظیفه ای مهنقص در تشخیص هیجانات عامسرنوشتانگشت ماشه اینخستین تمدن بشریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاریخ همه چیز را ثبت کردهحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقای موجود زنده از عامل کلیدی در کنترل کارآخاویار گیاهیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدر آسمان هدیه های نادیدنبیماری آلزایمر، استیل کورویا تخیل یا واقعیتگوش دادن بهتر از حرف زدنمشکل از کجاستبرطرف کردن خشونت را از خاآیا پیدایش مغز از روی تصازبان و شناخت حقیقت قسمت دفضای قلب منبع نبوغ استتکلم در گیاهانتشنج به صورت اختلال رفتانه ناامیدی بلکه ارتقاسرطان کمیت گراییانسولین هوشمندچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترقی واقعی یا شعار ترقیحوادث روزگار از جمله ویرابزارهای بقای موجود زندهعشق درونی به یگانگی خلقتخطای حسهوش احساسیاز تکامل تا مغز، از مغز تیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان های جدید سرطانبیمارستان هوش مصنوعیروزهای بد باقی نمیماندگذشته را دفن کنمعجزه های هر روزهتفکر قبل از کارآیا خداباوری محصول تکاملسفرنامه سفر به بم و جنوب قانون مندی نقشه ژنتیکی متکامل داروینی هنوز در حاتظاهر خوابیده ی مادهنوار مغز با توضیح دکتر فاشواهدی از دنیسوان(شبه نئاولویت بندی ها کجاستنسبت طلایی، نشانه ای به سمهربانی، شرط موفقیتحرکت چرخشی و دائمی کیهاناجزایی ناشناخته در شکل گسایتهای دیگرده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر اازدواج های بین گونه ای، رژن ضد آلزایمردرمان جدید ام اسبا همه مهربان باشروشی جدید در درمان قطع نختقلید از روی طبیعتپوست ساعتی مستقل از مغز دمغز و هوش، برترین ابزار بآب زندگی است قسمت سومسلولهای بنیادی مصنوعی درقدرت شناختی انسان، محدودتئوری جدید، ویران کردن گتغییرات مغز پس از 40 سالگیای همه ی وجود مننور از عمق تاریکیشاهکار قرنهم نوع خواری در میان پیشیمیگرن و خوابحس و ادراک قسمت نهماختلالات حرکتی در انساندی متیل فومارات(زادیوا)(استیفن هاوکینگ در مورد ههیچ کس حقیقت را درون مغز کم کردن کالری روشی سودمندرون قفس یا بیرون از آندرون و بیرون، جدای از هم بار بزرگ ایستادن بر دو پاپیوندهای پیچیده با تغییررژیم غذایی سالم و ضد التهتمایل زیاد به خوردن بستنمغز به تنهایی برای فرهنگ آزمون ذهنی گربه شرودینگرسوی ما آید نداها را صدالبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر کپسول نوروهرب بر تجهان فراکتالاین، فقط راه توستچیز جدید را بپذیرشجاعت و ترسهمکاری یا رقابتما از اینجا نخواهیم رفتحس و ادراک قسمت بیست و دوارتباط چاقی و کاهش قدرت بهز ذره، یک دنیاستدانشمندان موفق به بازگرداطلاع رسانی اینترنتیکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری قلب در بیماری ویربحثی در مورد نقش کلسیم و پارادوکس ها در علمرحم مصنوعیتنهاییمغزتان را در جوانی سیم کشآغاز مبهم آفرینشچگونه به سطح بالایی از هوسیاهچاله ی تولید کنندهمن و وجود توهمیتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان کاملی در اطراف ما پراکوییفلکسضایعه ی شبکه لومبوساکرالهنر رها شدن از وابستگیحس و ادراک- قسمت شصت و چهارزش خود را چگونه میشناسوقتی خورشید هست شمع به کاداروهای ضد بیماری ام اس وبلعیدن ستاره توسط سیاهچاکیست کلوئید بطن سوممجرم، گاهی قربانی استدست و پا زدن در سایه؟بخشیدن دیگران یعنی آرامشپرتوزایی از جسم سیاهزمان و صبرفلج نخاعی با الکترودهای تو تغییر و تحولینقش ویتامین K در ترمیم اسالکتروتاکسی(گرایش و حرکنگاه حقیقی نگاه به درون امنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهش های ژنتیکی مفید در ساابداع دی ان ای بزرگترین دطیف انسفالیت، گیلن باره هوش مصنوعی از عروسک های بخواب زمستانی سلول های سراز بار خود بکاه تا پرواز واقعیت فیزیکی، تابعی از داروی جدید برای ای ال اسبه خودت نگاه کنذهن خالی از شلوغی افکارکاربرد روباتهای ريز، در مدیریت اینترنت بر جنگبرای خودآگاه بودن تو بایآنچه واقعیت تصور میکنیم زندگی در سیاهچالهفیزیک آگاهیتومورهای ستون فقراتنقش روزه داری در سالم و جساختار شبکه های مغزی ثابامید درمان کرونا با هماننادیدنی ها واقعی هستندمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روده بر مغزجاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین همانعلم بدون توقفخواص شگفت هویجهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتدر موج، راز خلقت نهفته اسبی سوادی در قرن 21رمز گشایی از اتصالات مغزکشف ارتباط جدیدی از ارتبمرگی وجود نداردبرخی توجهات در ببمار پارآیا ممکن است موش کور بی مزیست شناسی باور حقیقت یا فرایند پیچیده ی خونرسانیتوانایی مغز و دیگر اجزای ترجمه فعالیت های عضله به نقطه ی رسیدن به قلهسریع دویدن مهم نیستانگشت نگاری مغز نشان میدنخستین تصویر از سیاهچالهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاریخ، اصیل نیست و ساخته حقیقت افرادابزار بقای موجود زنده از عادت همیشه خوب نیستخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توبینار اساتید نورولوژی ددر آستانه ی موج پنجم کوویبیماری الزایمررویا حقی از طرف خداگوشه بیماری اتوزومال رسسمشکلات نخاعیبزرگ فکر کنآیا آگاهی پس از مرگ از بیزبان و شناخت حقیقت قسمت سفضای خالی ای وجود نداردتکنولوژی های جدید و حالتتشنج عدم توازن بین نورون نه به اعدامسرعت فکر کردن چگونه استانسان قدیم در شبه جزیره عچرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتروس جریان انرژیحکمت الهی در پس همه چیزابزارهای بقای از نخستین عشق، شلوغ کردن نیستخطر آلودگی هواهوش احساسیاز تکامل تا مغز، از مغز تیک رژیم غذایی جدید، می تودرمان های رایج ام اسبیندیشروزهای سختگر جان به جز تو خواهد از خمعجزه ی چشمتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا دلفین ها می تواند از سفرنامه سفر به بم و جنوب قانون گذاری و تکاملتکامل داروینی هنوز در حاتظاهری از ماده است که بیدنوار مغز ترجمه رخدادهای شیر و دوغ باداماولین قدم شناخت نقص های خنشانه های گذشته در کیهان موفقیت هوش مصنوعی در امتحس متفاوتاحیای بینایی نسبی یک بیمدهن، بزرگترین سرمایههوش عاطفی رمز آزادگیژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان جدید ای ال اس، توفربا هوش مصنوعی خودکار روبروشی جدید در درمان نابینتقلید از طبیعتپوشاندن خود از نورمغز و اخلاقآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلام تا روشناییقدرت عشقتا 20 سال آینده مغز شما به تغییرات آب و هوایی که به ای آنکه نامش درمان و یادشنور درونشاهکار شش گوشهمه چیز موج استمیگرن و روزه داریحس و ادراک قسمت چهارماختلالات صحبت کردن در اندین اجباریاستیفن هاوکینگ در تفسیر هیچ اندر هیچکمی زاویه ی دیدت را عوض ککمالگرایی دشمن پیشرفتدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبار سنین ابزار هوشمندی اپیوندی که فراتر از امکانرژیم غذایی ضد التهابیتمایز یا کشف یگانگیمغز بیش از آنچه تصور میشوآزادی در چیستسوپاپ ها یا ترانزیستورهالحظات خوش با کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان قابل مشاهده بخش کوچاینترنت بدون فیلتر ماهواچیزی منتظر شناخته شدنشرکت نورالینک ویدیویی ازهمانند سازی در انسانما اشیا را آنطور که هستندحس و ادراک قسمت بیست و سوارتباط هوش ساختار مغز و ژهزینه ای که برای اندیشیددانشمندان نورون مصنوعی ساطلاعات حسی ما از جهان، چکوچکی قلبدرگیری مغز در بیماری کویبحثی در مورد حقیقت فضا و پاسخ گیاهان در زمان خوردرحم مصنوعیتنهایی رمز نوآوری استمغزتان را در جوانی سیمکشإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَچگونه باغبانی باعث کاهش سیاهچاله، سیاه خالص یا پمن کسی در ناکسی دریافتم تاثیر گیاهخواری بر رشد و جهان پیوستهاکسی توسین و تکامل پیش اضایعه ی عروقی مخچههنر، پر کردن است نه فحش دحسن یوسف باغچه ی مناز فرد ایستا و متعصب بگذروقتی ریشه ها عمیقند از چیداروهای ضد تشنج با توضیح بنی عباس، ننگی بر تاریخکپسول ژری لاکتمحل درک احساسات روحانیدست کردن در گوشبخشش، عقلانی یا غیر عاقلپرسشزمان واقعیت است یا توهمفلج بل، فلجی ترسناک که آنتو جهانی هستی که خودش را نقش ژنتیک در درمان اختلاالکترودهای کاشتنینگاه دوبارهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهش های ژنتیکی غیر تصادفابزار هوش در حال ارتقا ازطبیعت موجی جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب سالم عامل سلامتیاز بحث های کنونی در ویروسواقعیت چند سویهداروی جدید برای دیابتبه دنبال رستگاری باشذهن سالمکاش شرف اجباری بود یا حتیمدیریت اضطراب، از مهمتریبرای رشد، باید از مسیر خطآنچه حس می کنیم، نتیجه ی زندگی زمینی امروز بیش از فیزیکدانان ماشینی برای تتوهم فضای خالینقش رژیم غذایی بر رشد و اسادیسم یا لذت از آزار دادامیدهای جدید برای بازیابنادیدنی ها بیشتر از دیدنمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روزه داری بر سلامت جبران از دست رفته هاابزار بقا از نخستین همانعلم در حال توسعهخواص عجیب لوبیاهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده تودر میان تاریکی و روشناییبی شرمیرمز پیشرفت تواضع است نه طکشف جمجمه ای درکوه ایرهومراقب خودتون و خانواده هبرخی توصیه ها برای واکسیآیا ما کالا هستیمزیست، مرز افق رویداد هستفرایند تکامل و دشواری هاتوانایی یک فرد، برای تغیترجمه ی فعالیت های عضله بنقطه ای بود و دگر هیچ نبوسریعترین کامپیوتر موجودانتقال ماده و انرژینخستین روبات های زنده ی جمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های اسکیزوفرنی(جنوحقیقت انسانابزار بقای موجود زنده از عادت کن از بالا نگاه کنیخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توجود قبل از ناظر هوشمنددر برابر حقایق جدیدبیماری ای شبیه آلزایمر و رویاها از مغز است یا ناخوگوشت خواری یا گیاه خواریمشکلات بین دو همسر و برخیبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا امکان بازسازی اندامهزبان جانسوزقفس دور خود را بشکنتکنولوژی و پیشرفتتشویق خواندن به کودکاننه به اعدامسطح آگاهی، رخدادهای زندگانسان میوه ی تکاملچرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتری فلوپرازینحافظه میتواند بزرگترین دابزارهای دفاعی و بقای موعصب حقوق نورولووخطر حقیقی، خود انسان استهوش بشری تهدید برای بشریاز تکامل تا مغز، از مغز تیکی از علل محدودیت مغز امدرمان های علامتی در ام اسبیهوش کردن در جراحی و بیمروزهای سخت میگذردگرفتار محدودیت ها و ابعامعجزه ی علمتفکر خلا ق در برابر توهم آیا دلفین ها میتوانند باسفرنامه سفر به بم و جنوب قانون جنگلتکامل داروینی هنوز در حاتعویض دارو در تشنجنوار مغز در فراموشی هاشیشه ی بازالتی و سیلیکوناولین مورد PML به دنبال تکنشانه های پروردگار در جهموفقیت در تفکر استحس چشایی و بویاییاحیای بینایی نسبی یک بیمدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشمندی کیهانژنها ، مغز و ارادهدرمان جدید سرطانبا هر چیزی که نفس می کشد مروشی جدید در درمان سکته متقویت مغز با ورزشپیموزایدمغز و اخلاقآتاکسیسلاح و راهزنیقسم به فقرتا بحر یفعل ما یشاتغییرات تکاملی سر انسان ای جان جان بی تن مرونوروفیبروماتوزشاید گوشی و چشمی، آماده شهمه چیز و هیچ چیزمیگرن سردردی ژنتیکی که بحس و ادراک قسمت نوزدهماختلالات عضلانی ژنتیکدین، اجباری نیستاستخوان های کشف شده، ممکهیچگاه از فشار و شکست نترکمردرددروغ نگو به خصوص به خودتباربر دیگران نباشپیوستگی همه ی اجزای جهانرژیم غذایی ضد دردتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز باستانی، هنوز نقش هاآزادی عقیده، آرمانی که تسوپاپ ها یا ترانزیستورهالرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان موازی و حجاب هااینترنت، حقیقت جامعه ی فچیزی خارج از مغزهای ما نیشربت رب انارهمجوشی هسته ای، انرژِی بما به جهان های متفاوت خودحس و ادراک قسمت بیستمارتباط پیوسته ی جهانهزینه سنگین انسان در ازادانشمندان یک فرضیه رادیکاطلاعاتی عمومی در مورد مکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری مغز در بیماران مببحثی در مورد عملکرد لوب فپختگی پس از چهل سالگي به رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتنبیه چقدر موثر استمغط یک گیرنده استافت فشار خون ناگهانی در وچگونه تکامل مغزهای کنونیسیاره ی ابلهانمن پر از تلخیمتاثیر انتخاب از طرف محیط جهان پیوستهاکسکاربازپین در درمان تشضایعات در عصب زیر زبانیهوموارکتوس ها ممکن است دحساسیت روانی متفاوتاز مخالفت بشنووقتی شروع به بیدار شدن میداروی فامپیریدین یا نورلبه قفس های سیاهت ننازکامپیوتر سایبورگمحل درک احساسات روحانی ددست آسمانبدون پیر فلکپرسش و چستجو همیشه باقی ازمان پلانکفلج خوابتو جدای از کیهان نیستینقش گرمایش آب و هوا در همسال 2025 سال بین المللی علمالگو نداشتیمنگاهی بر قدرت بینایی درامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهش های بیماری زا، معمولابزار بقا از نخستین همانطبیعت بر اساس هماهنگیهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب سالم عامل سلامتی و یاز تلسکوپ گالیله تا تلسکواقعیت چیستداروی جدید ضد فشار خونبه زودی شبکه مغزی به جای ذهت را روی چیزهای مفید متکتاب گران و پرهزینه شد ولمداخله ی زیانبار انسانبرای زندگی سالم، یافتن تآنها نمیخواهند دیگران رازندگی زودگذرفال نیکوتوهم فضای خالی یا توهم فضنقش رژیم غذایی در رشد و اسازگاری با محیط بین اجزاامیدوار باش حتی اگر همه چنادانی در قرن بیست و یکم،منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روزها، ماه ها یا ساجدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین همانعلم راهی برای اندیشیدن اخود جسم و یا تصویرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمردر مانهای کمر دردبی عدالتی در توزیع واکسن رمز امید، بی نیازی از مردکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمراحل ارتقای پله پله کیهبرخی درمان های Spinal Muscular Atآیا ما تنها موجودات زنده زاویه نگاه ها یکسان نیستفرایند حذف برخی اجزای مغتوازن مهمتر از فعالیت زیترجمه ای ابتدایی از اسرانقطه بی بازگشتسرکه انگبین عسلی مفید برانتروپی و هوشیارینرمش های مفید برای درد زامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های بیماری پارکینسوحقیقت اشیاابزار بقای موجود زنده از عادت کن خوب حرف بزنیخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز تکینگی تا مغز از مغز توراپامیل در بارداریدر جراحی کمر عجله نکنیدبیماری ای شبیه ام اس مولترویاهای پر رمز و حیرتی درگیلگمش باستانی کیستمشکلات روانپزشکی پس از سبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا انسان با مغز بزرگش اخزبان ریشه هایی شناختی اسقفس ذهنتکنولوژی به طرز وحشتناکیتشخیص ژنتیکی آتروفی های نه بدبخت بلکه نادانسعی کن به حدی محدود نشویانسان ها می توانند میدان چرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتری فلوپرازینحافظه های کاذبابعاد و نیازهای تکاملیعصب سیاتیکخطر را بپذیرهوش در طبیعتاز تکامل تا مغز، از مغز تیافته های نوین علوم پرده درمان ژنتیکی برای نوآوریبیهوشی در بیماران دچار اروش مقابله مغز با محدودیگریه ی ابر، رمز طراوت باغمعجزه ی علم در کنترل کرونتفاوت قند طبیعی با قند و آیا دست مصنوعی به زودی قاسفری به آغاز کیهانقانون جنگلتکامل داروینی هنوز در حاتعیین پیش آگهی آسیب به عصنوار مغز در تشخیص بیماری شکل های متفاوت پروتئین هاولین مورد پیوند سر در اننشانه های بیداری روحیمولکول ضد پیریحس و ادراک (قسمت اول )احتیاط در ورزش زانو در خادو بیماری روانی خود بزرگ اسکلت خارجی در درمان اختهوشمندسازی زندان هاژنهای مشترک بین انسان و ودرمان جدید سرطانبا آتش، بازی نکن و بعد از ريتوکسيمب در درمان ام استقویت استخوان در گرو تغذپیموزایدمغز و سیر تکامل ان دلیلی آتاکسی فریدریشسلسله مباحث هوش مصنوعیقضاوت ممنوعتاول کف پا و حقیقتتغذیه بر ژنها تاثیر داردایمونوگلوبولین وریدی IVIgنورون هاي مصنوعی می توانشاید درست نباشدهمه چیز کهنه میشودمیگرن شدید قابل درمان اسحس و ادراک قسمت هفتماختراع جدید اینترنت کواندیوار همه اش توهم بوداستروژن مانند سپر زنان دهیپرپاراتیروئیدیسماسرار آفرینش در موجهاوکينگ پیش از مرگش رسالکمردرد ناشی از تنگی کانادریا آرام نخواهد شد کشتی بارداری بدون رحمپیام های ناشناخته بر مغز راه فراری نیستتمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز برای فراموشی بیشتر کآزار حقیقیسوپاپ ها یا ترانزیستورهالرزش دست ها و گردن و سر ETتاثیر کتامین در درمان پاجهان ما میتواند به اندازایندرالچیزی شبیه نور تو نیستشربت ضد خلطهمدلی و هوش عاطفیما با کمک مغز خود مختاريمحس و ادراک قسمت دهمارتباط انسانی، محدود به هزاران سال چشم های بینا ودانشمندان ژنی از مغز انساطلاعاتی عمومی در مورد مکووید نوزده و خطر بیماری ماده ی خالیدرگیری مغزی در سندرم کووبحثی درباره هوش و تفاوتهپدیده خاموش روشن در پارکرساناها و ابر رساناها و عتهدیدهای هوش مصنوعینفرت، اسیب به خود استافت هوشیاری به دنبال کاهچگونه جمعیت های بزرگ شکل سیاره ابلهانمن بی من، بهتر یاد میگیرمتاثیر احتمالی عصاره تغلیجهان پر از چیزهای اسرار آاگر فقط مردم میفهمیدند کضرورت زدودن افکارهورمون شیرساز یا پرولاکتخفاش کور و انسان بینا؟از نخستین همانند سازها تویتنام نوعی کرونا ویروس داروی لیراگلوتیدبه مغز خزندگان خودت اجازکانال یوتیوب دکتر سلمان محدودیت چقدر موثر استدست بالای دستبدون بار گذشتهپرسشگری نامحدودزمان به چه دلیل ایجاد میشفلج خواب چیستتو دی ان ای خاص ميتوکندرينقش پیش زمینه ها و اراده سال سیزده ماههالگو و عادت را بشکن و در انگاهی بر توانایی اجزاي بمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهش تمدنی عجیب و شگفت انسابزار بقا از نخستین همانطعمه ی شبکه های ارتباط اجهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب عامل دسته بندی و حفطاز تلسکوپ گالیله تا تلسکواقعیت چیستداروی جدید ضد میگرنبه زیر پای خود نگاه نکن بذخیره ی شگفت انگیز اطلاعکتاب زیست شناسی باورمدارک ژنتیکی چگونه انسانبرخی ملاحظات در تشنج های آنژیوگرافی از مغززندگی سلول در بدن، جدای افاکسیبتتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نقش زنجبیل در جلوگیری از ستم با شعار قانون بدترین امیدوارینازوکلسینمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روغن رزماری استنشاجدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین همانعلم ساختن برج های چرخانخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیددر محل کار ارزش خودت را ببیمار 101 ساله، مبتلا به سرمز بقای جهش ژنتیکیکشیدن مادی روشی برای جلومرز مرگ و زندگی کجاستبرخی روش های تربیتی کودکآیا مصرف مولتی ویتامین هزاوسکا درمان گوشرفراتر از دیوارهای باورتوت زیاد بخوریدترس و آرمان هانقطه، وجود است یا فاصلهسرگیجه از شایعترین اختلاانتظار گذر تندباد؟نرمش های مفید در سرگیجهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های درمان ام اسحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از عادت کردن به نعمتخدا موجود استهوش مصنوعی به شناسایی کااز تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قدر درمان بیماری مولتیپل بیماری اسپینال ماسکولار رویای شفافگیاه بی عقل به سوی نور میمشکلات روانپزشکی در عقب بزرگترین خطایی که مردم مآیا انسان در آستانه ی انقزبان شناسی مدرن در سطح سلقفس را بشکنتکنولوژی جدید که سلول هاتشخیص آلزایمر سالها قبل نه جنگ و نه خونریزیشلیک فراموشیانسان یک کتابخانه استچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قترک امروزحافظه و اطلاعات در کجاست ابعاد اضافه ی کیهانعضلانی که طی سخن گفتن چقدخطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11از تکامل تا مغز، از مغز تیاد گرفتن مداومدرمان کارتی سل و تومور مغبیو الکترونیک؛ ترکیب موجروش های صرفه جویی در ایجاگربه شرودینگر و تاثیر مشمعجزه در هر لحظه زندگیآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسقوط درون جاذبه ای خاص، چقانونمندی و محدودیت عالمتکامل زبانتعامل انسان و هوش مصنوعینوار مغزی روشی مهم در تشخشکل پنجم مادهاولین هیبرید بین انسان و نظام مثبت زندگیمولتیپل اسکلروز در زنان حس و ادراک (قسمت دوم )احتیاط در تعویض داروهادو بار در هفته ماهی مصرف اسکار، لگوی هوشمندهوشیاری و وجودژنهای هوش ، کدامنددرمان دارویی سرطان رحم ببا تعمق در اسرار ابدیت و ریه زغالیتقویت حافظه یا هوش مصنوعپیچیدگی های مغزمگسمغز کوانتومیآتاکسی مخچه ای خودایمنسلطان جنگل یا صاحب ملکوتقطار پیشرفتتابوهای ذهنیثبت و دستکار ی حافظهایمپلانت مغزینورون های ردیاب حافظهشایسته نیست در جیب خود قرهمه چیز در زمان مناسبمیاستنی گراویس بدون آنتیحس و ادراک قسمت هفدهمادامه بحث تکامل چشمدیوار، از ابتدا توهم بوددید تو همیشه محدود به مقداسرار بازسازی اندام هاهاوکينگ پیش از مرگش رسالکمردرد و علل آندریافت هورمون امید با وربازگشایی مجدد مطب دکتر سپیدایش زبانراه نجاتتمدن بشری و مغز اخلاقیمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟آزار دیگری، آزار خود استسوخت هیدروژنی پاکلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان مادی، تجلی فضا در ذهایپیداکرینشش مرحله تکامل چشمهمراه سختی، اسانی هستما بخشی از این جهان مرتبطحس و ادراک قسمت دوازدهمارتباط از بالا به پایین مهستي مادي ای که ما کوچکتردانشمندان پاسخ کوانتومی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نکودک هشت ساله لازم است آدماده ای ضد التهابیدرگیری مغزی در سندرم کووبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی ژنوم انسانیرستگاری محدود به یک راه نتو یک معجزه اینقاشی هایی با بوی گذشته یافتخار انسانچگونه جمعیت های بزرگ شکل سیاره ابلهانمننژیتتاثیر بینش و انتظارات فرجهان پر از چیزهای جادویی اگر میدانی مصیبت بزرگتر ضرب المثل یونانیهوش فوق العاده، هر فرد اسخفاش با شیوع همه گیری جدیاز نخستین همانند سازها تویتامین E برای فعالیت صحداروی کنترل چربی خونبه نقاش بنگرکاهش میل جنسی در ام اسمحدودیت های حافظه و حافظدستورالعمل مرکز کنترل بیبدون زمان، ماده ای وجود نپس از اگو یا بعد از نفسزمان شگفت انگیزفلج دوطرفه عصب 6 چشمتو در میانه ی جهان نیستی نقش پیشرفته ی سلول های بنسانسور از روی قصد بسیاری الگوی بنیادین و هوشیارینگاهت را بلند کنمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین همانظهور امواج مغزی در مغز مصهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص فلفل سبزاز تکنیکی تا مغز از مغز تواقعیت های متفاوتداروی جدید ضد الزایمربه سیاهی عادت نکنیمذره ی معین یا ابری از الککتاب طبیعت در قالب هندسهمروری بر تشنج و درمان هایبرخی مرزهای اخلاق و علوم آنان که در قله اند هرگز خزندگی، مدیریت انرژیفاجعه ی جهل مقدستوهم چیستنقش زبان در سلطه و قدرت استم، بی پاسخ نیستامیدواری و مغزنبودن مدرک و شاهد، مدرک منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانعلایم کمبود ویتامین E را خودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژندر چه مرحله ای از خواب ، ربیمار مرکز تنفس سلولیرمز جهانکشتن عقیده ممکن نیستمرز بین انسان و حیوان کجابرخی سلولهای عصبی در تلاآیا مغز تا بزرگسالی توسعزبان فرایند تکاملی برای فرار در فرار از میزبان، دتوسعه هوش مصنوعی قادر استرسناک تر از کورینمیتوان با بیرون انداختنسرگردانیانحراف و حقیقتنرمش های موثر در کمردردمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاسف بار است انسان، حق خوحقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از عادت بد را ترک کنخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی تعاملیاز تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریدر دعواها چه میکنی؟بیماری اضطراب عمومیروان سالمگیاه خواری و گوشت خوار کدمشاهده گر جدای از شیء مشابزرگترین درد از درون است آیا احتمال دارد رویا از آزبان شناسی نوین نیازمند قله برای دیدن نه برای به تکنولوژی جدید که سلول هاتشخیص ایدزنه روش تقویت مغزشلیک فراموشیانسان باشچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری در کجاست؟(قترکیب آمار و ژنتیکحافظه و اطلاعات در کجاست ابعاد بالاترغم بی پایاندفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تیاد بگیر فراموش کنیدرمان پوکی استخوانبیوگرافیروش های عملی برای رفع کمرگزیده ای از وبینار یا کنفمعرفی مورد نادر بیماری گآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسقوط زیگزاگی یا ناگهانیقارچ بی مغز در خدمت موجودتکامل زبانتعامل انسان با هوش مصنوعنوار مغز، مفید و بی خطرشکرگزار هر چیزی باش که دااولین تصویر در تاریخ از سنظریه ی تکامل در درمان بیمواد کوانتومی جدید، ممکنحس و ادراک قسمت 67احساس گذر سریعتر زماندو برابر شدن خطر مرگ و میاسارت و پرخوریهوشیاری و افسردگیژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان زخم دیابتی با تکنوبا خودت نجنگریواستیگمینتقویت سیستم ایمنیپیچیدگی های مغزی در درک زمغز آیندگان چگونه است ؟آتش منبع انرژیسم زنبور ، کلیدی برای وارقطره قطرهتاثیر فکر بر سلامتثبت امواج الکتریکی در عصایمپلانت مغزی و کنترل دو نوروپلاستیسیتی چیستشادی، پاداش انجام وظیفههمه چیز در زمان کنونی استمیاستنی گراویس در جوانانحس و ادراک قسمت هجدهماداراوون تنها داروی تاییادب برخورد با دیگراندیدن خدا در همه چیزاصفهان زیباهدف یکسان و مسیرهای مختلکمردرد با پوشیدن کفش منادریای خدابازگشت از آثار به سوی خداپیر شدن حتمی نیستراه های جدید برای قضاوت رتمدن زیر آبمغز بزرگ چالش است یا منفعآسيب میکروواسکولاریا آسسودمندی موجودات ابزی بر لزوم گذر انسان از حدها و تاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان مرئی و نامرئیایا کوچک شدن مغزانسان الششمین کنگره بین المللی سهمراهی میاستنی با برخی سما تحت کنترل ژنها هستیم یحس و ادراک قسمت سومارتباط بین هوش طبیعی و هوهستی ما پس از شروعی چگال دانشمندان اولین سلول مصناعتماد به خودکودک ایرانی که هوش او از ماده، چیزی نیستدرگیری اعصاب به علت میتوبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی ژنوم انسانیرشته نوروایمونولوژی و نقتو یک جهان در مغز خودت هسچقدر به چشم اعتماد کنیمافراد آغاز حرکت خودشان رچگونه حافظه را قویتر کنیسیب یکسان و دیدگاه های متمن، ما یا چی؟تاثیر ترکیبات استاتین (سجهان دارای برنامهاگر نیروی مغناطیس نباشد ضربه مغزی در تصادف رانندهوش مصنوعی می تواند بر احخلا، حقیقی نیستاز نخستین همانند سازها تویتامین E در چه مواد غذایداروی تشنجی دربارداریبه نقاش بنگرکاهش مرگ و میر ناشی از ابمحدودیت درک انساندغدغه نتیجه ی نادانی استبر کسی اعتماد نکن مگر اینآلودگی هوا چالش قرن جدیدزمان طلایی سکته ی مغزی رافن آوری های جدید علیه شناتوقف؛ شکستنقش آتش در رسیدن انسان بهسانسور بر بسیاری از حقایالگوبرداری از طبیعتچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین همانظرف باید پر شود چه با چرک هوش مصنوعی از عروسک بازی خواص منیزیماز تکینگی تا مغز و از مغز واقعیت و مجازداروی سل سپتبه سخن توجه کن نه گویندهذرات کوانتومی زیر اتمی قکتاب، سفری به تاریخمرکز هوشیاری، روح یا بدن برخی نکات از گاید لاین پرآنتی بادی منوکلونال در دزندگی، مراتب هوشیاری استفارغ التحصیلان، فقیر و دتوهم و خیالنقش زبان در سلطه و قدرت استون فقرات انسان دو پا جلامیدی به این سوی قبر نیستنباید صبر کرد آتش را بعد منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانعلایم کمبود ویتامین E را خودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژن ضد کرونادر ناامیدی بسی امید استبیماری لبر و نابینایی آنرمز جهان خاصیت فراکتالگل خاردار، زیباستمرز جدید جستجو و اکتشاف، برخی سيناپسها طی تکامل و آیا همه جنایت ها نتیجه بیزبان متغیرفرد موفقتوسعه برخی شغل ها با هوش ترسان نیستینمیتوان بر سیاه سیاه نوشسربازان ما محققا غلبه می اندوه در دنیا استنرمشهای مهم برای تقویت عمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل پلاستیک به کربن و سحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از عادت دادن مغز بر تفکرخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در قضاوت های ااز تکینگی تا مغز از مغز تورزش و میگرندر سال حدود 7 میلیون نفر بیماری بیش فعالیروبات ها قول میدهندگیرنده باید سازگار با پیمشاهده آینده از روی مشاهبسیاری از مجرمان، خودشانآیا احتمال دارد رویا از آزبان، نشان دهنده ی سخنگو قله سقوطتکینگیتصویر خورشید یا خود خورشچه زیاد است بر من که در ایشنا در ابهای گرم جنوب نیاانسان جدید از چه زمانی پاچراروياها را به یاد نمی آمنبع خواب و رویاترکیب حیوان و انسانحافظه و اطلاعات در کجاستاتفاق و تصادفغم بی پایاندفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری مهارت های جدید ددرمان پوکی استخوانبیوگرافیروش هایی برای مقابله با اتفاوت مغز انسان و میمون هگزارش یک مورد جالب لخته ومعرفت و شناختآیا راهی برای بهبود وضعیسلول های مغزی عامل پارکیقبل و بعد از حقیقتتکامل زبان انسان از پیشیتعداد کلی ذهن ها در جهان نوار مغز، ترجمه ی فعالیت شکست حتمیاولین دارو برای آتاکسی فنظریه ی تکامل در درمان بیموجود بی مغزی که می تواندحس و ادراک قسمت 74احساسات کاذبدو برابر شدن خطر مرگ و میاساس انسان اندیشه و باور هوشیاری کوانتومیکفش و کتابدرمان ساده ی روماتیسمبا خدا باشریاضیات یک حس جدید استتلقین اطلاعات و حافظهپیوند قلب خوک، به فرد دچامغز اندامی تشنه ی انرژی اآثار باستانی تمدن های قدسماگلوتید داروی کاهش دهنلمس کوانتومیتاثیر مشاهده بر واقعیت بجلو رفتن یا عقبگردایمپلانت مغزی کمک میکند نوروز مبارکشب سیاه سحر شودهمه چیز، ثبت می شودمیدان مغناطيسي زمین بشر حس و ادراک قسمت هشتممیدان های مغناطیسی قابل حس و ادراک قسمت هشتاد و نادراک ما درک ارتعاشی است دیدگاه نارسای دوگانه ی ماصل بازخوردهدف یکسان، در مسیرهای متکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک فرد دیگر و رفتارهای ابازگشت به ریشه های تکاملپیراستامراه های جدید برای قضاوت رتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز بزرگ چالشهای پیش روآسیب ها ناشی از آلودگی هونکاتی در مورد تشنجسی و سه پل اصفهانلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان مشارکتیایا این جمله درست است کسیشعار و عملهمراهی نوعی سردرد میگرنیمانند کودکان باشیدحس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط شگفت مغز انسان و فهشت توصیه برای کاستن از ددانشمندان تغییر میدان مغاعتماد به خودکودکان مهاجرماده، چیزی بیش از یک خلا درب بسته با غیر خود باز مبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی علمی پیوند مغز سارشد مغز فرایندی پیچیده اتو کجای جهانینقش قهوه در سلامتیافراد بی دلیل دوستدار تو نگاه من، نگاه تو و یا حقیسیر آفرینش از روح تا مغز من، خود تو هستمتاثیر تغذیه بر سلامت رواجهان در حال نوسان و چرخشاگر نعمت فراموشی نبود بسضررهای مصرف شکر و قند بر هوش مصنوعی متصل با مغزخلا، خالی نیستاز نخستین همانند سازها تویتامین کاداروی جدید ALSبه نادیدنی ایمان بیاورکاهش التهاب ناشی از بیمامخچه فراتر از حفظ تعادلذهن ما از در هم شکستن منببرلیتیونآلودگی هوا و ویروس کرونازمان، واقعی نیستفناوری هوش مصنوعی نحوه ختولید مولکول جدید توسط هنقش انتخاب از طرف محیط، نسانسور ذهنالتهاب شریان تمپورالچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجوانان وطنابزار بقا از نخستین همانظرفیت مغز چقدر استهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص میوه ی بهاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسداروی ضد چاقیبهبود حافظه پس از رخدادهذرات کوانتومی زیر اتمی قکتابخانهمرکز حافظه کجاستبرخی نرمش ها برای درد زانآنتروبات؛ ترکیب سلول زندزندان ذهنیفاصله ها در مکانیک کوانتتوهم وجودنقش سجده بر عملکرد مغزستارگانی قبل از آغاز کیهامیدی تازه در درمان سرطانبرو و انرژی مداوممنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانعلائم عصبی آلزایمر، با اخودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگر کرونا ساخته شدر هم تنیدگی مرزها و بی مبیماری میاستنی گراویسرنگ کردن، حقیقت نیستگل درون گلدانمرزهای حقیقی یا مرزهای تبرداشت مغز ما از گذر زمانآیا هوش مصنوعی می تواند نزبان مشترک ژنتیکی موجودافرد یا اندیشهتوصیه های سازمان بهداشت تزریق قیچی ژنتیکی کریسپرنمای موفقیتسربرولایزیناندوه دردی را دوا نمیکندچرا ماشین باید نتایج را پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل تراکت صوتی مصنوعی حقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از عارضه جدید ویروس کرونا سخدا تاس نمیریزدهوش مصنوعی در کامپیوترهااز تکینگی تا مغز- از مغز ورزش بهترین درمان بیش فعدر عید نوروز مراقب تصادف بیماری تی تی پیروبات های ریز در درمان بیگالکانزوماب، دارویی جدیمشاهدات آمیخته با اشتباهبسیاری از بیماری های جدیآیا بدون ناظر هوشمند هم بزبان، وسیله شناسایی محیطقلب های سادهتکامل فردی یا اجتماعیتصویر در هم تنیدگی کوانتنه عدم مطلق بلکه عدم با قشناخت ناشناختهانسان خطرناکترین موجودچراروياها را به یاد نمی آمنتظر نمان چیزی نور را بهحافظه ی ما انسان ها چرا ماتوبان اطلاعات و پلِ بینغیرقابل دیدن کردن مادهدقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهاز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان آرتروز با ورزش موضبیان ژن های اسکیزوفرنی دروش هایی برای کم کردن اضطتفاوت ها و تمایزها کلید بگشایش دروازه جدیدی از طرمغز فکر میکند مرگ برای دیآیا راهی برای رفع کم آبی سلول های بنیادیقبل از آغازتکامل ساختار رگهای مغزی تعذیه ی ذهننوار عصب و عضلهشکستن مرز دور مغزاولین دروغنظریه ی تکامل در درمان بیموجودات مقهور ژنها هستندحس و ادراک قسمت 75اخلاق و علوم اعصابدو داروی جدید برای میاستاستفاده از مغز، وزن را کمهوشیاری سنتی یا هوشیاری کفش بد، عامل مهم کمردرددرمان سرگیجه بدون نیاز ببا طبیعت بازی نکنریتوکسیمابتلاش ها برای کشف منابع جدپیوند مدفوعمغز انسان ایا طبیعتا تماآدم عاقل، وقت خودش را هدرسندرم میلر فیشرلووفلوکساسینتاثیر نگاه ناظر هوشیار بجلوتر را دیدنایمپلانت نخاعی میتواند دنوروز یا روز پایانیشبیه سازی میلیون ها جهان همه ی سردردها بی خطر نیستهمه جا خیر بکارمیدان های کوانتومی خلاحس و ادراک قسمت هشتاد و شادراک، فراتر از آنچه معمدیروز و امروزاصل در هم تنیدگی و جهانی کنگره بین المللی سردرد ددرک نیازمند شناخت خویش ابازخورد یا فیدبکپیشینیان انسان از هفت میراه پیروزی در زندگی چیستتمرکز و مدیتیشنمغز بزرگ و فعال یا مغز کوآسیب روانی شبکه های اجتمچگونه مولکول های دی ان ایسیلی محکم محیط زیست بر انلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان معناایا ابزار هوشمندی یا مغز صبور باشهندسه ی پایه ایمانند آب باشحس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط شگفت انگیز مغز انو هر کس تقوای خدا پیشه کندانشمندان روش هاي جدیدی اعتماد بی موردکودکان میتوانند ناقل بی ماست مالیدرختان چگونه بر تشکیل اببحثی درباره هوش و تفاوتهپروانه ی آسمانیرشد مغز علت تمایل انسان بتو کز محنت دیگران بی غمینقش مهاجرت در توسعه نسل اافزایش قدرت ادراکات و حسنگاه مادی غیر علمی استسیستم تخلیه ی مغز بینشی نمنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر حرکات چشم بر امواج جهان در حال ایجاد و ارتقااگر نعمت فراموشی نبود بسضررهای شکر بر سلامت مغزهوش مصنوعی و کشف زبان هایخلاصه ای از مطالب همایش ماز نشانه ها و آثار درک شدویتامین کا و استخوانداروی جدید s3 در درمان ام به هلال بنگرکاهش حافظه هرچند فرایندیمخچه ، فراتر از حفظ تعادلذهن چند جانبه نیازمند نگبرنامه و ساختار پیچیده مآلودگی هوا و پارکینسونزمان، اندک استفواید روزه داری متناوبتولید مثل فقط با یک مادر نقش اتصالات بین سلولهای ساهچاله ها تبخیر نمیشودام آر آی جدید با قدرت شگفچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجوانان وطنابزار بقا از نخستین همانعقل مجادله گرهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص هلو برگ هلواز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهداروی ضد چاقیبهداشت خوابذرات کوانتومی زیر اتمی قکجای مغز مسئول پردازش تجمرکز حافظه کجاستبرخی نرمش ها برای زانوآنزیم تولید انرژی در سلوزونیسومایدفاصله ی همیشگی تصویر سازتوهم وجودنقش غذاها و موجودات درياسخن نیکو مانند درخت نیکوامگا سه عامل مهم سلامتچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاهخواری بر جراحی هوشیار مغزابزار بقا از نخستین همانعلت خواب آلودگی بعد از خوخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگری ضد کرونا از ددر هم تنیدگی کوانتومیبیماری میاستنی گراویسرنگین کمانگل زندگیمزایای شکلات تلخ برای سلبرداشتت از جهان رو زیاد آیا هوش مصنوعی زندگی بشرزبان چهار حرفی حیات زمینفرد حساس از نظر عاطفی و بتوصیه های غیر دارویی در ستسلیم ارتباط با من برترنمایش تک نفرهسردرد میگرناندوهگین نباش اگر درب یا چرا مردم با زندگی میجنگنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل سلولهای محافط به سحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از عبارت های مبهم مانند انرخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در تفکر خلاق ااز تکینگی تا مغز- از مغز ورزش در کمر درددرمان نگهدارنده ی اعتیادبیماری خود ایمن اعصاب محروبات کیانگام کوچک ولی تاثیرگذارمطالبه ی حق خودبسیاری از بیماری های جدیآیا برای تولید مثل همیشه زدودن نقص از هوش مصنوعیقلب و عقلتکامل مادی تا ابزار هوشمتصویر زیبا از سلولنهایت معرفت و شناخت درک عشناخت و معرفت، و نقش آن دانسان در هستی یا هستی در چراغ های متفاوت و نور یکسمنتظر نتیجه ی کارهایت باحافظه ی ما انسان ها چرا ماتوسوکسیمایدغار افلاطوندل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجماز تکامل تا مغز، از مغز تیادگرفتن، آغاز حرکت است درمان ام اس(مولتیپل اسکلبیان حقیقتروش هایی برای جلوگیری از تفاوت ها را به رسمیت بشناپل جویی اصفهانمغز قلبآیاما مقهور قوانین فیزیکسلول های بنیادی منابع و اقبل از انفجار بزرگتکامل شناخت انسان با کشفتغییرنوار عصب و عضلهشکستگی لگن یا سکته ی مغزیاولین سلول مصنوعینظریه ی ریسمانمورد نادر همپوشانی دو بیحس و ادراک قسمت 78اخلاق پایه تکامل و فرهنگدو سوی واقعیتاستفاده از نظریه ی تکامل هوش، ژنتیکی است یا محیطیکل اقیانوس در یک ذرهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببالای هر دستی، دستی هستریسپریدونتلاش های جدید در ALSپیوند مدفوع در درمان بیممغز انسان برای ایجاد تمدآرمانگرای تخیلی نباشسندرم کووید طولانیلوب فرونتال یا پیشانی مغتاثیر نگاه و مشاهده ناظر جمجمه انسان های اولیهایمپلانت استخوانی در آسینورالژیشبیه سازی سیستم های کوانشبکه های مصنوعی مغز به درهمیشه چیزی برای تنهایی دمیدان بنیادین اطلاعاتحس و ادراک قسمت پنجمادغام میان گونه های مختلدیسک گردناصل علت و تاثیرکنگره بین المللی سردرد ددرک و احساسبازسازي مغز و نخاع چالشی پیشرفت های باور نکردنی دراه انسان شدن، راه رفتن وتمرکز بر هدفمغز بزرگترین مصرف کننده آسیب عصب پا به دنبال اعتیچگونه میتوان با قانون جنسینوریپا داروی ترکیبی ضدلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان معکوسایا بیماری ام اس (مولتیپصبور باشهندسه ی رایج کیهانماه رجبحس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط شگفت انگیز مغز انوفور و فراوانیدانشمندان روشی برای تبدیاعتیاد و تلاش های درمانی کودکان گذشته به آینده فکماست مالی با هوش انسانیدرختان اشعار زمینبحثی درباره احساسات متفاپرواز از نیویورک تا لوس آرشد در سختی استتو پیچیده ترین تکنولوژی نقش میدان مغناطیسی زمین افزایش میل جنسی با خوردن نگاه محدود و تک جانبه، مشسیستم تعادلی بدنمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر دوپامین و سروتونینجهان ریز و درشتاگر با مطالعه فیزیک کوانضعیف و قویهوش مصنوعی یا حماقت طبیعخلاصه ای از درمان های جدیاز نظر علم اعصاب یا نرووسویتامین کا در سبزیجاتداروی جدید لنفوم و لوکمیبه کدامین گناه کشته شدندکاهش دوپامین عامل بیماریمخچه ابزاري که وظیفه آن فذهن هوشیار در پس ماده ی مبرنامه ی مسلط ژنها در اختآلزایمرزمزمه ات مانده در گوشمفواید روزه داری متناوبتولید مثل اولین ربات های نقش تیروئید در تکامل مغزسایه ی هوشیاریام اس و سرطانچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکجواب دانشمند سوال کننده ابزار بقا از نخستین همانعقل در جهان جدید، عجیب اسهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص هندوانهاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهداروی ضد تشنج با قابليت تبهداشت خواب، امروز در جهرفلکس وتری با توضیح دکتر کرونا چه بر سر مغز می آورمرکز خنده در کجای مغز استبرخی نرمش های گردنآواز خواندن در قفس، نشانزونا به وسیله ویروس ابله فتون های زیستیتوهم بی خدایینقش غذاها و موجودات درياسخن و سکوتاما شما از دید خفاش کور هچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژِیم غذایی بر میگجراحی گردن همیشه برای دیابزار بقا از نخستین همانعماد الدین نسیمی قربانی خوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطاندر هم تنیدگی کوانتومی و پبیماری های میتوکندریرهبر حقیقیگلوله ی ساچمه ایمسمومیت دانش آموزان بی گبررسي علل احتمالي تغيير آیا هوش ارثی دریافتی از پزبان نیاز تکاملی استفردا را نمیدانیمتوصیه هایی در مصرف ماهیتسلیم شدن از نورون شروع مچند نرمش مفید برای کمردرسردرد میگرن در کودکاناندام حسی، درک از بخش هایچرا مغز انسان سه هزار سالمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبر را بردارحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از عجول نباشخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز- از مغزتوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان نابینایان آیا ممکنبیماری دویکروح و آب حیاتگامی در درمان بیماریهای مطالبی در مورد تشنجبشکه ای که ته نداره پر نمآیا بزرگ شدن مغز فقط در دسفر فقط مادی نیستقلب یا مغزتکامل مداومتصویر زیبای اصفهاننهایت در بی نهایتشناخت حقیقت یا آرزوهای گانسان عامل توقف رشد مغزنزاع ها بیهوده استمنتظر زمان ایده آل نشوحافظه ی هوش مصنوعیاتصال مغز و کامپیوترغرور و علمدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولاز خود رها شویادآوری خواب و رویادرمان با سلول های بنیادیبیداری معنوی یعنی دوستی روش هایی ساده برای کاهش اتفاوت های بین زن و مرد فقپل خواجو اصفهانمغز ما کوچکتر از نیم نقطهآگاهی فراتر از آگاهیسلول های بدن تو پیر نیستنقبرستان ها با بوی شجاعتتکامل، نتیجه ی برنامه ریتغییر الگوی رشد مغزی با زنوار عصب و عضلهشگفت نیست من عاشق تو باشماوکرلیزوماب داروی جدید شنظریه ی ریسمان و هوشیاریموسیقی نوحس و ادراک قسمت 82اختلا ل در خود عضلهدولت یا گروهکاستفاده از هوش مصنوعی در هوض مصنوعی زندهکلمات بلند نه صدای بلنددرمان سرگیجه بدون داروبالاترین هدف از دولتریسدیپلام تنها داروی تایتلاش های جدید در درمان فرپیوند مغز و سر و چالشهای مغز انسان برای شادمانی طآرام باشسندرم گیلن باره به دنبال لوتیراستامتاثیر نگاه انسان بر رفتاجنین مصنوعیایمان به رویانورالژی تریژمینال