دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

روبات های ریز در درمان بیماری ها

کاربرد روباتهای ريز(نانوروباتها) در درمان بیماری ها و ساخت اندام های فرسوده و پیر

داروهایی- که در درمان بیماری ها استفاده می شود- اگر به صورت خوراکی مصرف شوند- باید از چندین سد، در دستگاه گوارش بگذرند تا وارد خون شوند.

برای دور شدن از این سدها و ورود راحت تر داروها به بدن از روشهاي غیر خوراکي مانند تزریق زیر پوستی یا تزریق وریدی دارو استفاده می شود. پس از ورود دارو به بدن، دارو میان همه سلولهای بدن پخش میشود و مقدار اندکی از آن به سلولهای بیمار میرسد و مثلا در بیماری هاي مغزی، به دلیل سیستم حفاظتی خاص این سلولها و سد محکم بین خون ومغز، باز میزان دارویی- که به سلولها عصبی مي رسد- کمتر می شود.

مثلا در بیماری خاصی در سیستم عصبی انسان، اگر بخواهیم داروی خوراکی، داخل مغز برود و بخش آسیب دیده را ترمیم کند یا آن را جدا کند و مثلا در سرطان مغز بخش سرطانی را از میان ببرد، این دارو باید در درجه اول در برابر شیره گوارشی معده، مقاومت کند، بعد در برابر صفرا تجزیه نشود، بعد بتواند جذب سلول های جذبی روده کوچک شود.

اگر همه این مراحل را پشت سر گذراند، بعد از رفتن به داخل خون، به جای آنکه همراه با خون در همه بدن پخش شود، باید فقط جذب سلولهای مغزی شود و حالا در اینجا باز، با مویرگ هايي نفوذ ناپذیر مواجه است که سد بین خون و مغز را می سازند و باید از اینها هم بگذرد و در مرحله بعد به جای آنکه در میان میلیاردها سلول داخل مغز، سرگردان شود، فقط سلول سرطاني را شناسایی کند و به آن حمله نمايد یا آن را ترمیم کند!

مسافرتی بسیار حیرت آور که در اینجا از داروی بی مغز ميخواهيم!

و گم نکردن راه، برای باهوش ترین افراد هم بسیار دشوار است چه برسد به داروی بی جانی که در بهترین شرایط، ذکاوتش از مواد موجود در طبیعت فراتر نمیرود.

حقیقتا شناسایی محل بیماری، از میان این همه سد و سرگردانی دشوار است.

برای حل این مشکل، پزشکان داروساز از روشهای گوناگونی استفاده می کنند مثلا از داروی وریدی و یا زیر پوستی استفاده می کنند تا سد دستگاه گوارش، از میان برداشته شود یا مثلا از داروهایی با تمایل به گیرنده اي خاص، روي سلول هدف استفاده می کنند و این گیرنده هدف، روی دیگر سلولهای بدن وجود ندارد. بنابراین دارو جذب سلول هدف خود می شود.

ولی امروزه با پیشرفت مهندسی پزشکی، از روبات هایی- که حامل دارو هستند و به وسیله هدایتگری، بیرون از بدن بیمار هدایت میشود- استفاده می کنند تا دارو به نقطه مورد نظر خود برسد و این روبات ها درآینده به خصوص در درمان بیماری های مغز و نخاع- که به وسیله سد نفوذ ناپذیر بین خون و مغز(blood-brain barriers) احاطه می شوند- بسیار سودمند خواهد بود:

نانو روبات های پزشکی

با استفاده از دانش نانوتکنولوژی محققان توانسته اند نانو ربات های زیستی طراحی کنند که در بدن انسان قرار می گیرند و نقش محافظ و درمانگر را ایفا می کنند. این ریز ماشین های هوشمند، قادرند چندین نسخه از خودشان تهیه کنند و جایگزین بافت های فرسوده یا آسیبدیده کنند. این فرایند را خود تکثیری مینامند.

در آینده نانو ربات های هوشمند در مغز و بدن هر انسانی به تعداد زیاد وجود خواهند داشت و انسان را از ابتلا به انواع بیماری ها مصون می دارند، حتی روند پیر شدن بشر را به تعویق می اندازند و نیز قدرت جسمانی و حافظه را تقویت می کنند. با استفاده از نانوتکنولوژی، دستیابی به انرژی خورشیدی امکان پذیر خواهد شد. انرژی خورشیدی قابل تبدیل و استفاده به اشکال مختلف انرژی است و بشر را از منابع دیگر انرژی بی نیاز می کند.

با استفاده از دانش نانوتکنولوژی محققان توانسته اند نانو ربات های زیستی طراحی کنند که در بدن انسان قرار می گیرند و نقش محافظ و درمانگر را ایفا می کنند. این ریز ماشین های هوشمند قادرند چندین نسخه از خودشان تهیه کنند و جایگزین بافت های فرسوده یا آسیب دیده کنند.

این فرایند را خود تکثیری می نامند.

نانوربات ها ماشین های کوچکی هستند که برای انجام عملیاتی خاص و بعضا تکرارشونده با دقت بسیار بالا طراحی شده اند. نانو به معنی یک بیلیونیوم یا یک میلیاردم است. نانو ربات ها نه تنها قادر به تشخیص محل دقیق سرطان خواهند بود بلکه داروی مناسب برای از بین بردن سلول های سرطانی را تزریق می کنند.

امروزه تحقیقات وسیعی در زمینه درمان بیماری هایی چون دیابت، بیماری های قلبی و ایدز در حال انجام است. نانوربات ها دارای امکانات بالقوه ای هستند که با اجتماع و قرارگیری به صورت کلونی قادرند به طور موشکافانه و دقیق از سیستم، حفاظت کنند. در واقع با ساختاری اتمی یا مولکولی، در یک فرایند شناخته شده قرار داده می شوند تا چرخه ای را کامل کنند.

تکنولوژی نانورباتیک آنقدر سریع در حال پیشرفت است که یقینا زندگی انسان از اواسط قرن جاری به کلی متحول خواهد شد.
@salmanfatemi
این تغییرات شامل از بین رفتن بسیاری از بیماری ها، کاهش عوامل بسیاری از امراض و حتی جراحی ها است. یکی از مهمترین برنامه های گسترش علوم رباتیک در جهان، بیشتر کردن عمر بشر و مبارزه با پیری و عـواقب آن است.

از دهه ۸۰ میلادی تا کنون کوچک سازی (مینیاتورسازی) از اهم فعالیت ها در زمینه علوم کامپیوتری بوده است. سرعت رشد تکنولوژی هر بیست سال دو برابر خواهد شد، در نتیجه تکنولوژی در سال ۲۰۵۰ حدود ۳۲ برابر از سال ۱۹۵۰ جلوتر خواهد بود. یکی از شاخه هایی که رشد تکنولوژی در آن بسیار چشمگیر است، دانش پزشکی است. با ساخت ابزار و وسایل پزشکی در آینده روند پیر شدن کند می شود و مبـارزه بـا بیمـاری هـا آسـان تـر و مطمئـن تـر خـواهـد شـد. در زمینه کالبدشناسی از نانورباتها به منظور تعیین محل دقیق آسیب استفاده خواهد شد. در شرایطی استفاده از نانو رباتهای زیستی ضروری به نظر می رسد که امکان دسترسی به عضو موردنظر دشوار بوده یا امکان پذیر نباشد یا حتی در مواردی که عواقب دردناک و دشواری توسط پزشک پیش بینی شود.

برای طراحی یک نانوربات دانشمندان از مدل های طبیعی مثل ساختار رشته های DNA بهره می گیرند. با بهره گیری از دانش نانو تکنولوژی دانشمندان قادر به ساخت حسگرهای زیستی در ابعاد یک میلیاردم هستند.
هم اکنون نانو ربات هایی که در مراکز تحقیقاتی ساخته می شود به اندازه ای کوچک هستند که هنگام عطسه همراه با گرد و غبار به بیرون پرتاب می شوند. یکی از اولین ریز ربات هایی که برای کمک به علم پزشکی ساخته شد سلئو نام داشت. این میکرو ربات برای جاسازی در داخل روده انسان طراحی شده بود. سئلو مجهز به یک چنگال و چند حسگر بود. حسگرها بدین منظور تعبیه شده بودند تا مانع برخورد با موانع شوند، وظیفه چنگال نیز برداشتن نمونه از سطح روده است.

این ریز ماشین می توانست یا خود حرکت کند یا توسط پزشک با یک کنترل دستی به حرکت درآید. اسلوب کار نانو ربات هایی که در داخل بدن کار گذاشته می شوند، شبیه سازی از محیط در فضایی سه بعدی است و تجزیه و تحلیل اطلاعات در آن ها بر مبنای روش های کوانتومي است. نانوربات ها مانند انسـان، بـه اطـلاعـات اطـرافشـان نیاز دارند.

به دلیل نوع کار این نانو ربات ها در بدن، تجهیزات و یا سخت افزار این ماشین های مولکولی بسیار پیشرفته و ابتکاری است. در ســاخــت سـنـســورهــای زیـسـتــی تـنـهــا روش هــای مـیـکــروالـکـتــرونیکـی کـاربـرد دارد. نانورباتهای زیستی دارای سنسورهایی در ابعاد بسیار کوچک هستند و در عین حال به گونه ای طراحی شده اند که با شرایط زیستی بدن انسان سازگارند.

نانوربات های زیستی با داشتن حسگرهای بسیار حساس از تجهیزاتی خواهند بود که امور پزشکی را به تدریج متحول می کند. در واقع، مدلی از ماشین های مولکولی هستند که با روش های خاصی ارتباطات و اتصالات بین سلول های بیولوژیکی را کنترل کرده و بهبود میبخشد، به عبارتی روی نحوه عملکرد سلول ها نظارت کرده و کنترل صحیح آنها را به عهده میگیرد. روش کار این مدل های مولکولی بر اساس شبیه سازی در محیط سه بعدی است.

منابع انرژی برای نانو ربات ها
مؤثر ترین روش برای این که نانو ربات ها مدام در حال حرکت و فعالیت باشند(در هر محیطی نه صرفا محیط بیولوژیک)، ایجاد منابعی از انرژی است که از محیطی که نانو ربـات در آن مـشـغـول بـه کـار اسـت فـراهـم شـود. انـرژی جـنـبـشـی سـیـال، اشـعه های الکترومغناطیسی- که از نور ساطع می شوند- گزینه های مناسبی برای منبع انرژی هستند، که این اشعه ها برای فضای کاری باز مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین استفاده از تغییرات دمایی یا کم و زیاد شدن نور نیز گزینه مناسبی هستند. اما برای یک فضای کاری گسترده، انرژی تولید شده از ارتعاش مناسب تر خواهد بود که در محیط های مختلف از جمله محیط بیولوژیک، می توان از آن استفاده کرد.

مزایا و مشکلات نانورباتیک:
به طور کلی در ساخت نانو ربات دو مسئله مهم وجود دارند. اولا شبیه سازی و طـراحـی بـر اسـاس ربـات هـای مـاکـرو کـه شـامـل نـیـروی مـحرکه، برقراری ارتباط و جهتیابی است و ثانیا جمع کردن قطعات نانو ربات. تحقیقات در زمینه نانورباتیک جنبه تئوری داشته و تا کنون نانو ربات مصنوعی غیر بیولوژیک ساخته نشده است. اما از نظر تئوری مزایا و مشکلاتی مورد توجه واقع شده اند که عبارتند از:
۱- با دوام بودن نانو ربات ، که از نظر تئوری سال ها دوام دارند.

2-زمان عملکرد آنها بسیار کم است،زیرا جابجایی آنها محدود بوده و اتفاقات بیولوژیک با همان سرعت رخ می دهند اما در زمان کمتر.
3-احتمال می رود که نانو ربات ها به دلیل اندازه کوچک ،از سوی بدن به عنوان عوامل بیماری زا شناسایی نشوند.

۳-اندازه کوچک، محدودیت هایی ایجاد می کند به این دلیل که اندازه های فوق العاده کوچک، امکان عبور نانو ربات از هر ساختار نا مشخص و ناخواسته را می دهد، بدون اینکه هدایت یا متوقف شود.

@salmanfatemi
اجزای نانو ربات:
بنا به نوع کاربری نانوربات، اجزای آن تغییر می کنند اما اجزای بیان شده در این قسمت، اجزای اصلی نانو ربات ها هستند که در هر نانوربات صرف نظر از نوع کاربرد وجود دارند.

نانوسنسورها:
نسل جدید سنسورها، در مقیاس نانو، به سه دسته تقسیم می شوند:
۱-سنسورهای فیبر نوری (اپتیکی)
۲-سنسورهای مکانیکی
۳-سنسورهای الکترونیکی

نانو سنسورهای اپتیکی
از این نانوسنسورها برای مطالعه متابولیسم در سلول های زنده استفاده می شود. پروب های فـــیـــبـــــر نـــــوری ســـــر بــســیـــــار نـــــازکـــــی دارنـــــد (۵۰۰-۲۰ نـانـومـتـر.) هنگامی که نور به این فیبر تابیده می شود، این سر نازک میدان ناپایداری تولید می کند.زیرا قطر این سر فیبر از طول موج نور کمتر است.وضوح تصویر با این پروب ها بسیار زیاد است. به دلیل این که این میدان ناپایدار، حـجــم کــوچـکــی از اطــراف خــود را تـحــریـک میکند.

نانوسنسورهای مکانیکی
در مقیاس نانو، پیوندهایی قوی بین ساختارها بـا خـواص مکانیکی یا الکترونیکی یا شیمیایی وجود دارد که ساخت وسائل نانومتریک بسیار حساس به محیط و مواد شیمیایی را امکان پذیر مـی سـازد. بـه وسیلـه ایـن حساسیت بسیار بالا تـغـیـیــر شـکــل هــای مـکــانیکـی و سیگنـال هـای گرمایی وآکوستیک قابل تشخیص هستند.

نانومدیسین:
نــــــانــــــومـــــدیـــســـیـــــن در واقـــــع اســـتـــفـــــاده از نــانـوتکنـولـوژی در درمـان، تشخیـص و کنتـرل سیستم های بیولوژیک است، که شامل شناسایی هـدف مـربـوطـه و انـتـخاب حامل های مناسب برای دست یابی به پاسخ های مناسب و حداقل سـاخـتـن اثـرات جـانـبی داروها است. در زمینه نـانـومـدیـسـیـن، نـیـازی بـه تـغـیـیـر دادن تـرکیبات دارویی نبوده و فقط طریقه حمل آن باید تغییر کند. این سیستم دارای یک حامل است که دارو توسط آن قسمت حمل می شود. مشخصه مهم یک سیستم دارو رسان مؤثر، توانایی برای انجام انتقال هدف دار و کنترل شده دارو است. برای ایـن مـنـظـور داروهـا باید باسرعت مناسبی آزاد شوند. آزاد شدن سریع دارو باعث عدم جذب مناسب و اثرات جانبی دیگر دارد.

به علاوه باید توجه داشت که دارو هنگام حمل، تجزیه نشود، بـرای هـمـیـن داروهـا را بـایـد در مـحـفـظـه هـایی (کپسول هایی) قرار داد. ماده حامل دارو باید با دارو سازگار بوده تا دارو به راحتی با آن پیوند برقرار کند.

نانو جراحی:
روش های جراحی کلاسیک به صورت ماکرو هستند؛ اما بعضی از جراحی های خاص مثل جراحی چشم نیازمند وسایل و ابزار ظریف تر و کوچک تر شده اند. لذا میکرو جراحی ظهور پیدا کرد و در چند سال اخیر، کوچک سازی، پیشرفت های زیادی در جراحی ایجاد کرده است. اولین مزیت نانوجراحی کاهش شوک ها و زخم های ناشی از جراحی کلاسیک است. همچنین شکاف و برش در نانوجراحی وجود ندارند. همین مسائل باعث بهبودی سریع تر بیمار می شود. جراحی های معمولی سنگین و طاقت فرسا هستند؛ هم برای بیمار و هم برای جراح.

از یک طرف بیمار دچار ترس و دلهره، دردهای متعدد و زمان بهبودی طولانی شده و از طرف دیگر جراح به تمرکز، برای مدت طولانی احتیاج دارد تا جراحی را کامل و دقیق انجام دهد. اشتباهات جراح که ناشی از خستگی و دید کم هستند اجتناب ناپذیرهستند. در نانوجراحی، جراح از دسته هایی برای فرمان استفاده می کند تا بازوهای نانو ربات را- که مجهز به ابزار جراحی کوچک هستند- کنترل کرده و به محل مورد نظر برساند. بازوی دیگر نانو ربات، دوربینی حمل میکند که جراح می تواند محیط درون بدن را مشاهده کند.

نانو ربات عنکبوتی از جنس مولکول DNA:
دانشمنـدان در آمـریکـا یـک ربـات مـولکـولـی از جنـس مولکول وراثتی DNA خلق کردهاند که مانند عنکبوت، در امتداد یک مسیر ساخته شده از کد شیمیایی برای حیات، راه میرود. این ربات فقط چهار نانومتر قطر دارد که چهار میلیاردیوم یک متر است. این نانوربات، شبیه به یک عنکبوت چهار پا طراحی شده است. این هیولای مینیاتوری در امتداد زنجیرههای DNA متصل شده به هم حرکت میکند که درست به روش حرکت رباتهای صنعتی در امتداد یک خط مونتاژ است.

بدن این عنکبوت از پروتئین معمولی موسوم به <استرپتاویدین> ساخته شده است. این دستاورد که شرح آن در مجله علمی نیچر به چاپ رسیده گامی دیگر در آزمایشات مقیاس نانو است که در آینده به خلق ارتشی از نانورباتها برای پاکسازی عروق و ترمیم بافتهای آسیب دیده، منجر خواهد شد.

به کارگیری نانوربات برای جراحی:
نانوربات قابل کنترلی- که قادر است در جراحی سرطان مورد استفاده قرار گیرد- در حال ساخت است. دقت کار این نانوربات بیش از فناوریهای رایج امروزی است. این نانوربات که دقت بالا تنها یکی از مزایای آن است، قادر است در طول ۵ تا ۱۰ سال آینده به خدمت جراحان درآید.
@salmanfatemi
داخل این دستگاه موتورهای بسیار کوچکی قرار دارد که این دستگاه را قادر میسازد تا به نقطهخاصی از تومور برود. این در حالی است که با هیچ دستگاه جراحی نمیتواند با دقت میلیمتری روی تومورها کار کرد؛ اما نانورباتها این دقت را زیر نانو پایین می آورند. با این نانوربات میتوان تستهای پاتولوژی یا تشخیص طبی را طی چند دقیقه انجام داد و حتی میتوان دارویی را بهمنظور از بین بردن تومور با دقـت وارد بدن بیمار کرد.

هماکنون طراحی الگوریتمهای حرکتی نانوربات و تست فعالیتهای مختلف این نانوربات در حال انجام است.

استفاده از نانوربات به معنی کنار زدن جراحان در فرایند جراحی نیست بلکه جراحان باید بهصورت ناظر روی فعالیت نانورباتها در طول جراحی نظارت داشته باشند و مانند نقش هدایتی خلبان، در این مسیر ایفای نقش کنند.

ساخت نانو ربات کربنی برای حمل دارو در بدن بیماران:
نانو ربات کربنی به ابعاد ۱۰۰ نانومتر به وسیله دستگاه های کنترل شده، داروهای تـزریقی را در بافت بدن بیماران هدایت می کند. نانو ربات کربنی قابلیت حمل هر دارویی را در بدن دارد. پس از تزریق دارو به این دستگاه دارو به تمام بافت های بیمار به خصوص بافت های سرطانی و ایدزی رسیده و آن ها را از بین می برد. در حال حاضر شبیه سازی کامپیوتری این طرح انجام شده است.

تولید نانو رباتها:
ســاخــت نـانـوربـاتهـا بـه کـار بـرده شـده در پزشکی مستلزم حصول پیشرفتهایی در مواد سخت الــمـــاسگـــونـــه اســـت و ایـــن کـــار هــم امـکــانپــذیــر اســت و تــولـیــد نـانـو ابـزارهـا طـی سـالهـای اخیـر رو بـه رشـد بـوده اسـت. تـولید الـمــاس گــونــههــا مــرحـلــه بــه مــرحلـه در حـال پـیشرفت است و برای حرکت به سمت تولید ربـاتهـا در ابـعـادی قابل مقایسه با باکتریها، لازم است درکی از این زمینه وجود داشته باشد. به عنوان مثال، چند ماه قبل، اولین ربات متحرک سـاخـتـه شـد کـه مـیـتـوانست تا ابعاد ۶۰ در ۲۵۰ میکرون را اندازه بگیرد.
در ایـن مـقـیاس، میتوان پیشبینی نمود که ابـعـاد ربـاتهـایـی کـه در سـالهـای آیـنده پدید میآیند به سرعت به ۱۰۰ میکرون و بعد از آن ۵۰ میکرون و همین طور کاهش مییابند. هماکنون نمونهِ اولیهِ وسیلهِ ۹۰ نانومتری Intel، یک ۵۲ SRAM مـگابیتی کاملا کاربردی تولید کرده که طول پایهِ ترانزیستور آن ۵۰ نانو متر است و ابعاد سـلـول SRAMآن تـنـهـا حدود ۱ یا تقریباً نصف اندازهِ سلول اغلب SRAMهای پیشرفتهِ امروزی است.

تـا سال ۲۰۱۶، ICهای با عملکرد بالا حاوی بـیـش از ۸/۸ مـیـلیارد ترانزیستور، در فضایی به مـساحت ۲۸۰ میلی متر مربع خواهند بود. این رقم بیش از ۲۵ برابر تعداد ترانزیستورهایی است که روی تراشههای امروزی با ابعاد ۱۳۰ نانو متر قـــرار دارد. امـــا از آنــجــا کــه درون بــدن انـســان رگهای کوچکی به قطر ۳۰ تا ۶۰ میکرون وجود دارد، مـیتـوان پـیدایش اولین نانوربات طی ده سال آینده را کاملا طبیعی دانست.

فناورینانو در خدمت پزشکی
در واقـع تـاکنـون نـانوابزارهای کاملا کاربردی بسیاری مانند موتورها، حسگرها، محاسبهگرهای زیست مولکولی و نانوترانزیستورها ساخته شده است. اما در حال حاضر عمدهترین چالش، مجتمعسازی چندین بخش مجزا از این نانوابزارها روی یک نانوربات قابل کنترل است. در این راه، شبیهسازیهای نظری به عنوان ابزاری مفید و ارزشمند برای مجتمعسازی سیستم و آزمایشپذیر شدن آن به شمار می آید.

به هر حال، اطمینان از دستیابی به کنترل مناسب بر چنین نانوماشینهایی، یکی از موضوعات بحثانگیز در راه محقق شدن نانورباتها است و در واقع میتوان از طریق روشهـای نـانومکاترونیک )nanomechatronics( به ارزیابی و محاسبه آن پرداخت. استفاده از نانورباتها در انسان پس از انجام صدها آزمایش با تمام جزئیات از ابتدا روی موشهای آزمایشگاهی ممکن خواهد شد. در واقع، این روند طولانی آزمایشگاهی، برای هر فناوری زیست پزشکی جدیدی انجام میشود. مانند فناوری نانوپوستهها که با موفقیت روی موشهای آزمایشگاهی برای مبارزه با سرطان به کار گرفته شد.

استفاده از این نانوپوستهها نتیجهِ پیشرفتهای به دست آمده در فناوری نانو است و بـه عنـوان یک روش درمانی- دارویی نتایج مثبت و امیدوارکننده ای داشته است. با پیشرفت بیشتر در حرکت به سمت نانورباتها، میتوان به نتایج مؤثرتر دیگری در زمینهِ مراقبتهای بهداشتی امیدوار بود.

@salmanfatemi
نانوربات در بدن انسان:
بـــرای رســیـــدن بـــه بــیـشـتــریــن کــارایــی یــک نانوربات در بدن انسان، نانورباتها در حالت ایده آل نباید قطری بزرگتر از ۳ میکرون داشته بــاشـنــد. ایــن نــانـــوربــات بــایــد دارای مـبــدلهـا (transducers) و مــحـــــرکهـــــا (actuator)هــــای کـارآمـد بـا هـزینـه مصرفی کم بوده و بتوانند به محـض قـرار گـرفتـن درون بـدن انسـان بـه طور موثری با محیط پیرامون خود تعامل کنند.
بــرای پــاســخدهــی مـؤثـر در زمـان واقعـی بـه مـحیط، در این نانوربات باید سیستم مجتمعی، تـعـبیه شده باشد. به همین دلیل انتظار میرود هنگام نیاز به چنین پاسخهای حرکتی با استفاده از مـوتورهایی برای کشش ربات حرکتهای کـنـتـرلـی لازم را فـراهم کرد؛ کاری که با برخی دخـــالـــتهـــای زیـســت پــزشـکــی قــابــل انـجــام است.کنترل نانورباتی مبتنی بر حسگرها را هم میتوان با استفاده از نانوحسگرهای حرارتی یا شیمیایی انجام داد.

تحقیقات در زمینه نانو ربات هایی که مجهز به حـسـگـرهای زیستی و دارویی باشند در سطح گسترده ای در حال انجام است.

http://www.bmecenter.ir/…/%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%88-%D8%B1%D…


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نهادینه سازی فرهنگ اختلاحس و ادراک قسمت چهلفروتنی معرفتیابزارهای بقای موجود زندههمه چیز و هیچ چیزدانش، قفل ذهن را باز میکناز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهزینه سنگین انسان در ازارفتار وابسته به شکلبابا زود بیاکیست کلوئید بطن سومزبان و تکلم برخی بیماریهتمرکز بر هدفآینده ی انسان در فراتر ازمعجزه ی علمشگفت نیست من عاشق تو باشمتغییرات آب و هوایی که به تاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشنور از عمق تاریکیحس و ادراک قسمت پنجاه و یفرضیه ای جدید توضیح میدهاجزایی ناشناخته در شکل گهمجوشی هسته ای، انرژِی بداروی جدید برای میاستنی استفاده از نظریه ی تکامل مهمان ناخواندهویتامین کا و استخوانرویا و خبر از آیندهبحثی در مورد نقش ویتامين کتاب طبیعت در قالب هندسهسفر دشوار اکتشافتو پیچیده ترین تکنولوژی آیا کیهان می تواند یک شبیمغز کوانتومیشبکه های مصنوعی مغز به درجهان فراکتالتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دروغچیزی شبیه نور تو نیستحس و ادراک قسمت شصت و هشتقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصادامه بحث تکامل چشمهوش فوق العاده، هر فرد اسدخالت در ساختار ژنهااصل عدم قطعیت از کوانتوم میگرن سردردی ژنتیکی که بواقعیت تقویت شدهروزه داری سلول های بنیادبخشیدن دیگران یعنی آرامشگل درون گلدانسلام تا روشناییتولید پاک و فراوان انرژیآیا دلفین ها می تواند از مغز بزرگ چقدر مفید هست ؟صد قدح، نفتاده بشکستجهان پیوستهتاثیر روزه داری بر سلامت این ایده که ذرات سیاهچالچگونه حافظه را قویتر کنیخواب سالم عامل سلامتیقدرت عشقارتباط از بالا به پایین مهوش مصنوعی از عروسک بازی در آستانه ی موج پنجم کوویاعتیاد را به دور بیندازما با کمک مغز خود مختاريمواکسن سرطانریه زغالیبرخی ملاحظات در تشنج های گام کوچک ولی تاثیرگذارسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهم جداییطوفان زیباییآتش منبع انرژیچقدر به چشم اعتماد کنیمجهشهای مفید و ذکاوتی که داکنون را با همه ی نقص هایچالش هوشیاری و اینکه چرا خبر مهم تلسکوپ هابللزوم سازگاری قانون مجازااز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان تومورهای مغزی با ابه امید روزهای بهترراه نجاتمبانی ذهنی سیاه و سفیدبرخی درمان های Spinal Muscular Atوزوز گوشپمبرولیزوماب در بیماری چسیب یکسان و دیدگاه های متتیکاگرلور داروی ضد انعقاعلم بدون توقفآشنا پندارینقش انتخاب از طرف محیط، نجریان انرژی در سیستم های ابتذال با شعار دیندفاع از پیامبراز تلسکوپ گالیله تا تلسکنجات در راستگوییمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی درمانگر کامپیدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبی هیچ می ایی و بی هیچ میررشد مغز فرایندی پیچیده امدل های ریز مغز مینی برینبزرگترین خطایی که مردم مژن همه چیز نیستپیوندهای پیچیده با تغییرساخت شبکه عصبی با الفبای ترقی واقعی یا شعار ترقیتکامل داروینی هنوز در حاافزایش سرعت پیشرفت علوم عادت کن خوب حرف بزنینقش سجده بر عملکرد مغزحقیقت غیر قابل شناختابزار بقا از نخستین همانچرا پس از بیدار شدن از خودو برابر شدن خطر مرگ و میاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع جدید انرژیهوش عاطفی قسمت ششمدرگیری مغز در بیماران مببیماری ای شبیه ام اس مولتکلید نزدیک و نگاه تو بر فزندگی فعال و مثبت روند آلتفاوت ها و تمایزها کلید بپدیده خاموش روشن در پارکمرگ انتقال است یا نابود شسریع دویدن مهم نیستتست آر ان اس دز میاستنی گتئوری جدید، ویران کردن گامید نجاتغیرقابل دیدن کردن مادهنمایش تک نفرهحباب های کیهانی تو در توفلج دوطرفه عصب 6 چشمابزار بقای موجود زنده از نسبت طلایی، نشانه ای به سدیدگاه نارسای دوگانه ی ماز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ کس حقیقت را درون مغز دستورالعمل مرکز کنترل بیبیان ژن های اسکیزوفرنی دکندر علیه سرطانزیر فشار کووید چه باید کرتلاش های جدید در ALSآلودگی هوا و پارکینسونمشکل از کجاستسعی کن به حدی محدود نشویتضادهای علمیتاثیر کپسول نوروهرب بر تانتقال ماده و انرژیانتظار گذر تندباد؟چهار میلیارد سال تکامل بحس و ادراک قسمت چهل و هفتفروتنی و غرورابزارهای بقای از نخستین همه چیز کهنه میشوددانش، یک انسان را ناسازگاز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهزاران سال چشم های بینا ورفتار اجتماعی انسان، حاصباد و موجکپسول ژری لاکتزبان و شناخت حقیقت قسمت چتمرکز بر امروزآینده ی علم و فیزیک در60 ثمعجزه ی علم در کنترل کرونشگفت انگیز بودن کیهانتغییرات تکاملی سر انسان تاثیر گیاهخواری بر رشد و انسان جدید از چه زمانی پانور درونحس و ادراک قسمت پنجاه و دفساد اقتصادی سیتماتیک دراحیای بینایی نسبی یک بیمهمراه سختی، اسانی هستداروی جدید برای کاهش وزناستفاده از هوش مصنوعی در مهندسی ژنتیک در حال تلاش ویتامین کا در سبزیجاترویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی در مورد نقش کلسیم و کتاب، سفری به تاریخسفرنامه سفر به بم و جنوب تو آرامش و صلحیآیا گذشته، امروز وآینده مغز آیندگان چگونه است ؟شبکیه های مصنوعیجهان قابل مشاهده بخش کوچتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین سلول مصنوعینکاتی در مورد تشنجحس و ادراک قسمت شصت و دوقانون مندی نقشه ژنتیکی ماداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی می تواند بر احدر میان تاریکی و روشناییاصل، روان و نفس استمیگرن شدید قابل درمان اسواقعیت خلا و وجود و درک مروزهای بد باقی نمیماندبخشش، عقلانی یا غیر عاقلگل زندگیسلاح و راهزنیتولید اندام با چاپ سه بعدآیا دلفین ها میتوانند بامغز بزرگ چالش است یا منفعصدای بم با فرکانس پایین، جهان پیوستهتاثیر رژیم گیاه خواری بر این ابتدای تناقض هاستنگاه مادی غیر علمی استخواب سالم عامل سلامتی و یقضاوت ممنوعارتباط بین هوش طبیعی و هوهوش مصنوعی از عروسک بازی در درمان بیماری مولتیپل اعداد بینهایت در دنیای مما بخشی از این جهان مرتبطواکسن سرطانریواستیگمینبرخی مرزهای اخلاق و علوم گامی در درمان بیماریهای سوخت هیدروژنی پاکتوهم جدایی و توهم علمطولانی ترین شبآثار باستانی تمدن های قدنقش قهوه در سلامتیجهشهای مفید و ذکاوتی که داکوییفلکسچالش هوشیاری و اینکه چرا خدا موجود استلزوم سازگاری قانون مجازااز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان تشنجبه بالا بر ستارگان نگاه کراه های جدید برای قضاوت رمباحث مهم حس و ادراکبرخی روش های تربیتی کودکوسواس، بیماری استپنج اکتشاف شگفت آور در موسیر آفرینش از روح تا مغز تیروفیبان موثر در سکته ی علم در حال توسعهآشناپنداری چیستنقش اتصالات بین سلولهای جریان انرژی در سیستم های ابداع دی ان ای بزرگترین ددفاع در برابر تغییر ساختاز تلسکوپ گالیله تا تلسکنخاع ما تا پایین ستون فقرمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی درخدمت خلق وحدرون قفس یا بیرون از آنبی ذهن و بی روحرشد مغز علت تمایل انسان بمدیون خود ناموجودبزرگترین درد از درون است پیوندی که فراتر از امکانساختن آیندهتروس جریان انرژیتکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و اضطراب در بیماعادت کردن به نعمتنقش غذاها و موجودات درياحقیقت، آن چیزی نیست که جلابزار بقا از نخستین همانچرا ارتعاش بسیار مهم استدو داروی جدید برای میاستاز تکینگی تا مغز از مغز تمناطق خاص زبان در مغزهوش عاطفی بیشتر در زناندرگیری مغزی در سندرم کووبیماری اسپینال ماسکولار کلام و زبان، گنجینه ای بسزندگی هوشمند در خارج از زتفاوت ها را به رسمیت بشناپروژه ی ژنوم انسانیمرگ تصادفیسریعترین کامپیوتر موجودتشنچ پانایوتوپولوس تشنج تا 20 سال آینده مغز شما به امید جدید بر آسیب نخاعیغرور و علمچند نرمش مفید برای کمردرحباب هایی تو در توفن آوری های جدید علیه شناابزار بقای موجود زنده از نشانه های گذشته در کیهان دژا وو یا اشنا پنداریاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ اندر هیچدغدغه نتیجه ی نادانی استبیان حقیقتکوچ از محیط نامناسبزیرفون داروی ضد ام استلاش های جدید در درمان فرآلزایمرمشکلات نخاعیشلیک فراموشیتظاهر خوابیده ی مادهتاثیر کپسول نوروهرب بر ستظاهری از ماده است که بیدتاثیر کپسول نوروهرب بر ساندوه در دنیا استچهار ساعت پس از کشتار خوکحس و ادراک قسمت چهل و هشتفرگشت و تکامل تصادفی محض ابزارهای دفاعی و بقای موهمه چیز در زمان مناسبدائما بخواناز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهستي مادي ای که ما کوچکتررقیبی قدرتمند در برابر مباد غرور و سر پر از نخوت وکامپیوتر سایبورگزبان و شناخت حقیقت قسمت اتمساح حد واسط میان مغز کوآینده با ترس جمع نمیشودمعجزه در هر لحظه زندگیشگفت زده و حیران باشتغذیه بر ژنها تاثیر داردتاثیر انتخاب از طرف محیط انسان خطرناکترین موجودنوروفیبروماتوزحس و ادراک قسمت پنجاه و سفشار و قدرتاحیای بینایی نسبی یک بیمهمراهی میاستنی با برخی سداروی جدید برای ای ال اساستفاده از انرژی خلامهندسی بدنویتامین بی 12 در درمان دردرویا تخیل یا واقعیتبحثی در مورد حقیقت فضا و کتابخانهسفرنامه سفر به بم و جنوب تو افق رویداد جهان هستیآیا پیدایش مغز از روی تصامغز اندامی تشنه ی انرژی اشباهت مغز و کیهانجهان موازی و حجاب هاتاثیر درجه حرارت بر عملکاوکرلیزوماب داروی جدید شچگونه مولکول های دی ان ایحس و ادراک قسمت شصت و ششقانون گذاری و تکاملادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی و کشف زبان هایدر مانهای کمر درداصلاح خطا با رفتن بر مسیرمیدان مغناطيسي زمین بشر والزارتان داروی ضد فشار روزهای سختبدون پیر فلکگلوله ی ساچمه ایسلسله مباحث هوش مصنوعیتولید سلولهای جنسی از سلآیا دست مصنوعی به زودی قامغز بزرگ چالشهای پیش روصرع و درمان های آنجهان پر از چیزهای اسرار آتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه به خاطرخودت زندگی نگاه محدود و تک جانبه، مشخواب عامل دسته بندی و حفطقطار پیشرفتارتباط شگفت مغز انسان و فهوش مصنوعی از عروسک بازی در سال حدود 7 میلیون نفر بقا با سازگارترین فرد اسما تحت کنترل ژنها هستیم یواکسن ضد اعتیادریاضیات یک حس جدید استبرخی نکات از گاید لاین پرگامی در درمان بیماریهای سودمندی موجودات ابزی بر توهم جسمطی یکصد هزار سال اخیر هرچآرامش و دانشنقش مهاجرت در توسعه نسل اجوانان وطناکسی توسین و تکامل پیش اچالش کمبود اندام برای پیخدا نور آسمان ها و زمین الزوم عدم وابستگی به گوگل از نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید ALSبه بالاتر از ماده بیندیشراه های جدید برای قضاوت رمبتکران خودشکوفابرخی سلولهای عصبی در تلایک پیام منفرد نورون مغزی پول و شادیسیستم تخلیه ی مغز بینشی نتکنولوژی های جدید و حالتعلم راهی برای اندیشیدن اآشتی بهتر استنقش تیروئید در تکامل مغزجریان انرژی در سیستم های ابزار هوش در حال ارتقا ازدقیق ترین تصاویر از مغز ااز تکنیکی تا مغز از مغز تنخستین تمدن بشریمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی ساخته هوش طبیدروغ نگو به خصوص به خودتبی سوادی در قرن 21رشد در سختی استمدیریت اینترنت بر جنگبسیاری از مجرمان، خودشانپیوستگی همه ی اجزای جهانساختن آینده، بهترین روش تری فلوپرازینتکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و ساختار مغزعادت بد را ترک کننقش غذاها و موجودات درياحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقا از نخستین همانچرا بیماری های تخریبی مغدو سوی واقعیتاز تکینگی تا مغز از مغز تمناطق خاصی از مغز در جستجهوش عاطفی در زنان بیشتر ادرگیری مغزی در سندرم کووبیماری اضطراب عمومیکلام، در تحولی شگفت آور بزندگی و داراییتفاوت های بین زن و مرد فقپروژه ی ژنوم انسانیمرگی وجود نداردسرگیجه از شایعترین اختلاتشنج چیستتا بحر یفعل ما یشاامید درمان کرونا با همانغربال در زندگیچند جهانیحد و مرزها توهم ذهن ماستفناوری هوش مصنوعی نحوه خابزار بقای موجود زنده از نشانه های پروردگار در جهدژاوو یا آشناپنداریاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت53هیچگاه از فشار و شکست نترذهن ما از در هم شکستن منببیداری و خواب کدام بهتر اکوچک شدن مغز از نئاندرتازیرک ترین مردمتلاش های جدید در درمان سرآملودیپین داروی ضد فشار مشکلات بین دو همسر و برخیشلیک فراموشیآموزش نوین زبانمشکلات روانپزشکی پس از سشنا در ابهای گرم جنوب نیاتعویض دارو در تشنجتاثیر کتامین در درمان پااندوه دردی را دوا نمیکندنون و القلمحس و ادراک قسمت چهل و دومفراموش کارها باهوش تر هسابعاد و نیازهای تکاملیهمه چیز در زمان کنونی استداروهای مصرفی در ام اساز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهستی ما پس از شروعی چگال رموزی از نخستین تمدن بشربار مغز بر دو استخوانکاهش مرگ و میر ناشی از ابزبان و شناخت حقیقت قسمت دتنفس هوازی و میتوکندریآیا فراموشی حتمی استمعرفت و شناختشگفتی های نقشه ی ژنتیکیثبت و دستکار ی حافظهتاثیر احتمالی عصاره تغلیانسان عامل توقف رشد مغزنورون هاي مصنوعی می توانحس و ادراک قسمت پنجاه و شفضا و ذهن بازاحساس گذر سریعتر زمانهمراهی نوعی سردرد میگرنیداروی جدید برای دیابتاستفاده از سلول های بنیامهربانی، شرط موفقیتویتامین بی هفدهرویا حقی از طرف خدابحثی در مورد عملکرد لوب فکجای مغز مسئول پردازش تجسفرنامه سفر به بم و جنوب تو انسانی و انسان، شایستآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز انسان ایا طبیعتا تماشباهت مغز با کیهان مادیجهان ما میتواند به اندازتاثیر درجه حرارت بر عملکايندگان چگونه خواهند دیدچگونه میتوان با قانون جنحس و ادراک سی و هفتمقانون جنگلادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی یا حماقت طبیعدر محل کار ارزش خودت را باصول انجام برخی نرمش ها دمیدان های مغناطیسی قابل واکنش های ناخودآگاه و تقروش مقابله مغز با محدودیبدون بار گذشتهگلوئونسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتولترودینآیا رژیم غذایی گیاهی سلامغز بزرگ و فعال یا مغز کوضایعه ی شبکه لومبوساکرالجهان پر از چیزهای جادویی تاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه خانواده ات سالم بانگاه کلی نگرخودآگاهی و هوشیاريلمس کوانتومیارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان نگهدارنده ی اعتیادبقا در ازای بیماریمانند آب باشواکسن علیه سرطانریتوکسیماببرخی نرمش ها برای زانوگاهی لازم است برای فهم و سی و سه پل اصفهانتوهمات و شناخت حقیقتطبیعت موجی جهانآرامش و سکوننقش میدان مغناطیسی زمین جوانان وطناکسکاربازپین در درمان تشچالش دیدگاه های سنتی در بخدا بخشنده است پس تو هم بمقاومت به عوارض فشار خون از نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید میگرن با انتی به جای محکوم کردن دیگران راه پیروزی در زندگی چیستمجموعه های پر سلولی بدن مبرخی سيناپسها طی تکامل و یک پیشنهاد خوب برای آسان پول و عقیدهسیستم تعادلی بدنتکنولوژی و پیشرفتعلم ساختن برج های چرخانآغاز فرایند دانستننقش حفاظتی مولکول جدید دجستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزناز تکینگی تا مغز و از مغز نخستین تصویر از سیاهچالهمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی، اتفاقات و تحدریای خدابی شرمیژن همه چیز نیستز گهواره تا گورمداخله ی زیانبار انسانبسیاری از بیماری های جدیپیام های ناشناخته بر مغز ساختار فراکتال وجود و ذهتری فلوپرازینتکامل داروینی هنوز در حااقلیت خلاقعادت دادن مغز بر تفکرنقش غذاها و موجودات درياحل مشکلابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گویندولت یا گروهکاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش عاطفی در زنان بیشتر ادرگیری اعصاب به علت میتوبیماری بیش فعالیکلرال هیدرات برای خوابانزندگی بی دودتفاوت های تکاملی در مغز وپروانه ی آسمانیمراحل ارتقای پله پله کیهسرگردانیتشنج و حرکات شبه تشنجی قاتاول کف پا و حقیقتامیدوار باش حتی اگر همه چمقالاتچند جهانیحریص نباشفیلمی بسیار جالب از تغییابزار بقای موجود زنده از نظام مثبت زندگیدگرگونی های نژادی و تغییاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمهیپرپاراتیروئیدیسمذهن چند جانبه نیازمند نگبیست تمرین ساده برای جلوکوچکی قلبزیست شناسی کل در جزء فراکتلاش های جدید شرکت نورالآمارهای ارائه شده در سطح مشکلات روانپزشکی در عقب شناخت و معرفت، و نقش آن دتعامل انسان و هوش مصنوعیتاثیر گیاه خواری بر رشد واندوهگین نباش اگر درب یا نوآوری ای شگفت انگیز دانحس و ادراک قسمت چهل و سومفراموشی همیشه هم بد نیستابعاد اضافه ی کیهانهمه چیز، ثبت می شودداروهای ام اساز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمو هر کس تقوای خدا پیشه کنرمز و رازهای ارتباط غیر کبار بزرگ ایستادن بر دو پاکاهش التهاب ناشی از بیمازبان و شناخت حقیقت قسمت ستنفس هوازی و میتوکندریآیا ممکن است موش کور بی ممغز فکر میکند مرگ برای دیشگفتی های زنبور عسلثبت امواج الکتریکی در عصتاثیر ترکیبات استاتین (سانسانیت در هم تنیده و متصنورون های ردیاب حافظهحس و ادراک قسمت بیست و چهفضای قلب منبع نبوغ استاحساسات کاذبهندسه ی پایه ایداروی جدید ضد میگرناستفاده از سلول های بنیاموفقیت هوش مصنوعی در امتویتامین دی گنجینه ای بزررویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره هوش و تفاوتهکرونا چه بر سر مغز می آورسفرنامه سفر به بم و جنوب تو با همه چیز در پیوندیآیا امکان بازسازی اندامهمغز انسان برای ایجاد تمدشباهت کیهان و مغزجهان مادی، تجلی فضا در ذهتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یچگونه مغز ما، موسیقی را پحس و ادراک- قسمت پنجاه و قانون جنگلادغام میان گونه های مختلهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدر چه مرحله ای از خواب ، راصول توسعه ی یک ذهن کاملمیدان های کوانتومی خلاواکنش به حس جدیدروش های صرفه جویی در ایجابدون زمان، ماده ای وجود نگمان میکنی جرمی کوچکی در سم زنبور ، کلیدی برای وارتومورها و التهاب مغزی عاآیا رژیم غذایی گیاهی سلامغز بزرگترین مصرف کننده ضایعه ی عروقی مخچهجهان دارای برنامهتاثیر رژیم گیاهخواری بر اینترنت بدون فیلتر ماهوانگاه انسان محدود به ادراخودآگاهی و هوشیاريلوب فرونتال یا پیشانی مغارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان نابینایان آیا ممکنبقای حقیقی در دور ماندن اماه رجبواکسنی با تاثیر دوگانه اریسدیپلام تنها داروی تایبرخی نرمش های گردنگاهی مغز بزرگ چالش استسیلی محکم محیط زیست بر انتوکل بر خداطبیعت بر اساس هماهنگیآرامش(سکوت) stillness و تکاپونقش محیط زندگی و مهاجرت دجواب دانشمند سوال کننده اگر فقط مردم میفهمیدند کچاالش ها در تعیین منبع هوخدای رنگین کمانمقایسه رقابت و همکاریاز نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید کنترل مولتیپلبه خوبی های دیگران فکرکنراه انسان شدن، راه رفتن ومجرم، گاهی قربانی استبرداشت مغز ما از گذر زمانیک آلل ژنتیکی که از نئاندپوست ساعتی مستقل از مغز دسیستم دفاعی بدن علیه مغز تاریخ، اصیل نیست و ساخته تکنولوژی جدید که سلول هاعلایم کمبود ویتامین E را نقش حیاتی تلومر دی ان آ دجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما باز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین روبات های زنده ی جمنابع انرژی از نفت و گاز هوش احساسیدرک فرد دیگر و رفتارهای ابی عدالتی در توزیع واکسن ژن هوش و ساختارهای حیاتی زمین در برابر عظمت کیهانمدارک ژنتیکی چگونه انسانبسیاری از بیماری های جدیپیدایش زبانساختار شبکه های مغزی ثابترک امروزتکامل زباناقیانوس نادانیعارضه جدید ویروس کرونا سنقش غذاها در کاهش دردهای حلقه های اسرارآمیزابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان دردوچرخه در کاهش دردهای کماز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشمندی کیهاندرب بسته با غیر خود باز مبیماری تی تی پیکم کردن کالری روشی سودمنزندگی در جمع مواردی را برتفاوت های زبانی سرمنشا تپرواز از نیویورک تا لوس آمرز مرگ و زندگی کجاستسربازان ما محققا غلبه می تشنج عدم توازن بین نورون تابوهای ذهنیامیدواریتاثیر ویتامین دی بر بیماچند جهانی و علمحرکات چشم، ترجمه کننده ی فیروز نادریابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیدانش قدرت استاز تکینگی تا مغز- از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهاوکينگ پیش از مرگش رسالذهن هوشیار در پس ماده ی مبیش از نیمی از موارد انتقکوچکترین چیز یک معجزه اسزیست شناسی باور حقیقت یا تلاش هایی در بیماران قطع آن چیزی که ما جریان زمان مشاهده گر جدای از شیء مشاشناخت حقیقت یا آرزوهای گتعامل انسان با هوش مصنوعتاثیر گیاه خواری بر رشد واندام حسی، درک از بخش هاینوار مغز مشاهده ی غیر مستحس و ادراک قسمت نهمفراموشی و مسیر روحانیابعاد بالاترهمه ی سردردها بی خطر نیستداروهای تغییر دهنده ی سیاز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسموفور و فراوانیرمز گشایی از اتصالات مغزبار سنین ابزار هوشمندی اکاهش حافظه هرچند فرایندیزبان جانسوزتنفس بدون اکسیژنآیا ما کالا هستیممغز قلبشانس یا نتیجه ی تلاشجلو رفتن یا عقبگردتاثیر تغذیه بر سلامت رواانسانیت در برابر دیگراننوروپلاستیسیتی چیستحس و ادراک قسمت بیست و یکقفس ذهناخلاق و علوم اعصابهندسه ی رایج کیهانداروی جدید ضد الزایمراستفاده از سلول های بنیاموفقیت در تفکر استویروس مصنوعیرویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال هاسفری به آغاز کیهانتو با باورهایت کنترل میشآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز انسان برای شادمانی طشباهت زیاد بین سلول هاي عجهان مرئی و نامرئیتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک- قسمت بیست و پقانونمندی و محدودیت عالمادغام دو حیطه علوم مغز و هوش مصنوعی گوگل به کمک تشدر ناامیدی بسی امید استاصول سلامت کمرمیدان بنیادین اطلاعاتواکسن های شرکت فایزر آمرروش هایی برای جلوگیری از برنامه و ساختار پیچیده مگنجینه ای به نام ویتامین سماگلوتید داروی کاهش دهنتومورهای نخاعیآیا راهی برای رفع کم آبی مغز حریص برای خون، کلید تضایعات در عصب زیر زبانیجهان در حال نوسان و چرخشتاثیر رژِیم غذایی بر میگایندرالنگاه از بیرون مجموعهخودت را از اندیشه هایت حفلوتیراستامارتباط غیرکلامی بین انساهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های اسرار آمیز در آبلندی در ذهن ما درک بلندیماپروتیلینوابستگی یعنی قلادهریشه های مشترک همه ی موجوبرخی یونها و مولکول های مگاهی جهت را عوض کنسینوریپا داروی ترکیبی ضدتوپیراماتطعمه ی شبکه های ارتباط اجآزمون تجربی، راهی برای رنقش مرکز تنفس سلولی در بیجواب سنگ اندازیاگر میدانی مصیبت بزرگتر نابینایی در نتیجه ی گوشی مقابله ی منطقی با اعتراضاز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید ای ال اس، توفربه خودت مغرور نشوراه بی شکستمحل درک احساسات روحانیبررسي علل احتمالي تغيير یک جهش ممکن است ذهن انسانپوشاندن خود از نورسکوت و نیستیتازه های اسکیزوفرنی(جنوتکنولوژی جدید که سلول هاعلایم کمبود ویتامین E را نقش خرچنگ های نعل اسبی درحفره در مغزابزار بقا از نخستین هماندنیا فریب و سرگرمیاز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید برای درد زامنابع انرژی از نفت و گاز هوش احساسیدرک نیازمند شناخت خویش ابیمار 101 ساله، مبتلا به سژن یا نقشه توسعه مغز و نقزمین زیر خلیج فارس تمدنی مروری بر تشنج و درمان هایبشکه ای که ته نداره پر نمپیر شدن حتمی نیستسادیسم یا لذت از آزار دادترکیب آمار و ژنتیکتکامل زبانالکترومغناطیس شنوایی و هعدم توقف تکامل در یک اندانقشه مغزی هر فرد منحصر بهحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبدوچرخه سواری ورزشی سبک و از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشیاری و وجوددرختان چگونه بر تشکیل اببیماری دویککمالگرایی دشمن پیشرفتزندگی در سیاهچالهتفاوت ایستایی و تکاپوپروتئین های ساده ی ابتدامرز بین انسان و حیوان کجاسردرد میگرنتشویق خواندن به کودکانتاثیر فکر بر سلامتامیدواری و مغزصفحه اصلیچند روش ساده برای موفقیتحرکت چرخشی و دائمی کیهانفیزیک مولکولها و ذرات در ابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیدانش محدود به ابعاد چهاراز تکینگی تا مغز- از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهاوکينگ پیش از مرگش رسالذهن و شیمی بدنبیشتر کمردردها نیازی به کووید نوزده و خطر بیماری زیست، مرز افق رویداد هستتلاشی برای درمان قطع نخاتلاشی تازه برای گشودن معآنچه ناشناخته است باید شمشاهده آینده از روی مشاهشناخت درون، شناخت بیرون؛تعداد کلی ذهن ها در جهان تاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی بی پایان در درون هرنوار مغز ترجمه رخدادهای حس و ادراک قسمت چهارمفراموشی آرماناتفاق و تصادفهمه جا خیر بکارداروهای ضد بیماری ام اس واز خود رها شومنبع هوشیاری کجاست؟(قسموقاحت و تمسخر دیگرانرمز پیشرفت تواضع است نه طبارداری بدون رحمکاهش دوپامین عامل بیماریزبان ریشه هایی شناختی استنها مانع در زندگی موارد آیا ما تنها موجودات زنده مغز ما کوچکتر از نیم نقطهشانس یا تلاشجلوتر را دیدنتاثیر حرکات چشم بر امواج انسان، گونه ای پر از تضادنوروز یا روز پایانیحس و ادراک قسمت بیست و دوقفس را بشکناخلاق پایه تکامل و فرهنگهندسه بنیادینداروی سل سپتاستفاده از سلول های بنیامولکول ضد پیریویروس های باستانی، مغز مرویای شفافبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت اولسقوط درون جاذبه ای خاص، چتو باید نیکان را به دست بآیا احتمال دارد رویا از آمغز انسان برای شادمانی طشباهت زیاد بین سلول هاي عجهان مشارکتیتاثیر درجه حرارت بر عملکای نعمت من در زندگیمچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک- قسمت شصت و چهقارچ بی مغز در خدمت موجودارتقا و تکامل سنت آفرینش هوش مصنوعی الفاگودر هم تنیدگی مرزها و بی ماضطراب و ترسمیدازولام در درمان تشنج واکسن کووید 19 چیزهایی که روش هایی ساده برای کاهش ابرنامه ی مسلط ژنها در اختگوهر با نظر دیگران سنگ نمسندرم کووید طولانیتومورهای ستون فقراتآیاما مقهور قوانین فیزیکمغز در تنهایی آسیب میبینضرورت زدودن افکارجهان در حال ایجاد و ارتقاتاثیر سلامت دستگاه گوارشایا کوچک شدن مغزانسان النگاه از دور و نگاه از نزدخودروهای هیدروژنیلوزالمعده(پانکراس)مصنوعارتروز یا خوردگی و التهاهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های بیماری آلزایمربلوغ چیستماجرای جهل مقدسواسطه ها د رمسیر ایجاد مغریشه های مشترک حیاتبرخی اثرات مضر ویتامین دگذر زمان کاملا وابسته به سیگار عامل افزایش مرگ ومتوانایی مغز و دیگر اجزای ظهور امواج مغزی در مغز مصآزمون ذهنی گربه ی شرودیننقش نگاه از پایین یا نگاهجوسازی مدرناگر نیروی مغناطیس نباشد ناتوانی از درمان برخی ویمقابله با کرونا با علم اساز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید سرطانبه دنبال رستگاری باشرابطه تشنج و اوتیسممحل درک احساسات روحانی دبررسی مغز با امواج مادون یک رژیم غذایی جدید، می توپیموزایدسکوت، پر از صداتازه های بیماری پارکینسوتکینگیآغاز فصل سرما و دوباره تکعلائم عصبی آلزایمر، با انقش داروهاي مختلف معروف حق انتخابابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتوماز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید در سرگیجهمنابع انرژی از نفت و گاز هوش در طبیعتدرک و احساسبیمار مرکز تنفس سلولیژن ضد آلزایمرزمان چیستمرکز هوشیاری، روح یا بدن بشریت از یک پدر و مادر نیپیشینیان انسان از هفت میسازگاری با محیط بین اجزاترکیب حیوان و انسانتکامل زبان انسان از پیشیالکتروتاکسی(گرایش و حرکعدم درکنقشه های مغزی جدید با جزیحمایت از طبیعتابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتدوپامین قابل حل در آباز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشیاری و افسردگیدرختان اشعار زمینبیماری دیستروفی میوتونیکمردردزندگی زمینی امروز بیش از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیپروتز چشممرز جدید جستجو و اکتشاف، سردرد میگرن در کودکانتشخیص ژنتیکی آتروفی های تاثیر مشاهده بر واقعیت بامیدی به این سوی قبر نیستسوالات پزشکیچندین ماده غذایی که ماننحس متفاوتفیزیک هوشیاریابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیدانش بی نهایتاز تکینگی تا مغز- از مغزتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهدف یکسان و مسیرهای مختلذهن تو همیشه به چیزی اعتقبا هوش مصنوعی خودکار روبکودک هشت ساله لازم است آدزاویه نگاه ها یکسان نیستکودک ایرانی که هوش او از زاوسکا درمان گوشرتلاشی جدید در درمان ام اسآنچه واقعیت تصور میکنیم مشاهدات آمیخته با اشتباهشناسایی تاریخچه ی تکاملیتعذیه ی ذهنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریکنوار مغز در فراموشی هاحس و ادراک قسمت نوزدهمفرایند پیچیده ی خونرسانیاتوبان اطلاعات و پلِ بینهمیشه چشمی مراقب و نگهباداروی فامپیریدین یا نورلاز درخواست ها جدا شومنبع هوشیاری کجاست؟(قسموقت نهيب هاي غير علمي گذشرمز بقای جهش ژنتیکیبازگشایی مجدد مطب دکتر سکاهش سن بیولوژیکی، تنها زبان شناسی مدرن در سطح سلتنها در برابر جهانآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز مانند تلفن استشاهکار قرنجمجمه انسان های اولیهتاثیر دوپامین و سروتونینانعطاف پذیری مکانیسمی علنورالژیحس و ادراک قسمت بیست و سوقله سقوطاختلاف خانوادگی را حل کنهندسه در پایه ی همه ی واکداروی ضد چاقیاستیفن هاوکینگ در مورد همولتیپل اسکلروز در زنان ویرایش DNA جنین انسان، برروان سالمبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت دوم)سلول های مغزی عامل پارکیتو تغییر و تحولیآیا احتمال دارد رویا از آمغز انسان رو به کوچک تر ششجاعت و ترسجهان معناتاثیر درجه حرارت بر عملکای همه ی وجود منچگونه هوشیاری خود را توسحساسیت روانی متفاوتقبل از آغازارتقا یا بازگشت به قبل ازهوش مصنوعی از عروسک های بدر هم تنیدگی کوانتومیاطلاع رسانی اینترنتیمکان زمان یا حافظه زمانواکسن کرونا و گشودن پنجرروش جدید تولید برقبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱گویید نوزده و ایمنی ساکتسندرم گیلن باره به دنبال توهم فضای خالیآگاهی فراتر از آگاهیمغز را از روی امواج بشناسضرب المثل یونانیجهان ریز و درشتتاثیر عصاره تغلیظ شده گیایا این جمله درست است کسینگاه از درون قفس یا بیرونخورشید مصنوعیلیروپریم داروی ترکیبی ضدارزش های وارونههوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید میگرنبلعیدن ستاره توسط سیاهچاماجرای عجیب گالیلهوبینار اساتید نورولوژی درژیم های غذایی و نقش مهم برخی اختلالات عصبی مثانهگذشته را دفن کنسیاهچاله هاتوازن مهمتر از فعالیت زیظرف باید پر شود چه با چرک آزمون ذهنی گربه شرودینگرنقش نظام غذایی در تکامل مجامعه ی آسمانیاگر نعمت فراموشی نبود بسخدایی که ساخته ی ذهن بشر ناتوانی در شناسایی چهره ملاحظه های اخلاقی دربارههوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان جدید سرطانبه زودی شبکه مغزی به جای رادیوی مغز و تنظیم فرکانمحدودیت چقدر موثر استبررسی و اپروچ جدید بر بیمیکی از علل محدودیت مغز امپیموزایدسکته مغزیتازه های درمان ام استکامل فردی یا اجتماعیآغاز مبهم آفرینشعلت خواب آلودگی بعد از خونقش درختان در تکاملحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین هماندنیایی پر از سیاهچاله از تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های موثر در کمردردمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت 11درک کنیم ما همه یکی هستیمبیماری لبر و نابینایی آنژنها نقشه ایجاد ابزار هوزمان و مکان، ابعاد کیهان مرکز حافظه کجاستبعد پنجمپیشرفت های جدید علوم اعصستم با شعار قانون بدترین ترازودونتکامل ساختار رگهای مغزی الکترودهای کاشتنیعدالت برای من یا برای همهنقشه با واقعیت متفاوت اسحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً دورترین نقطه ی قابل مشاهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشیاری کوانتومیدرد و درسبیماری سلیاککمردرد ناشی از تنگی کانازندگی زودگذرتفاوتهای جنسیتی راهی براپروتز عصبی برای تکلممرزهای حقیقی یا مرزهای تسردرد میگرنی در کودکانتشخیص آلزایمر سالها قبل تاثیر نگاه ناظر هوشیار بامیدی تازه در درمان سرطاپیامهای کاربرانچندجهانیحس چشایی و بویاییفیزیک و هوشیاریابزار بقای موجود زنده از نظریه ی ریسماندانشمندان موفق به بازگرداز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهدف یکسان، در مسیرهای متذهن خود را مشغول هماهنگیبا هر چیزی که نفس می کشد مبا آتش، بازی نکن و بعد از کودکان میتوانند ناقل بی زبان فرایند تکاملی برای تمایل زیاد به خوردن بستنآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مطالبه ی حق خودشناسایی سلول های ایمنی اتغییرتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریک که ما نمی تونوار مغز در تشخیص بیماری حس و ادراک قسمت هفتمفرایند تکامل و دشواری هااتوسوکسیمایدهمیشه اطمینان تو بر خدا بداروی لیراگلوتیداز روده تا مغزمنبع هوشیاری در کجاست؟ قوقتی فهمیدی خطا کردی برگرمز جهانبازگشت از آثار به سوی خداکایروپاکتیک چیستزبان شناسی نوین نیازمند تنهاییآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز مادران و کودکان در زمشاهکار شش گوشجنین مصنوعیتاثیر دپاکین بر بیماری ماهرام مصر از شگفتی های جهنوسانات کوانتومی منبع ماحس و ادراک قسمت بیستمقلب های سادهاختلال خواب فرد را مستعد هندسه زبانِ زمان استداروی ضد چاقیاستیفن هاوکینگ در تفسیر مواد کوانتومی جدید، ممکنویشن پروروبات ها قول میدهندبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت سوم)سلول های بنیادیتو جهانی هستی که خودش را آیا برای تولید مثل همیشه مغز انسان رو به کوچکتر شدشرکت نورالینک ویدیویی ازجهان هوشمندتاثیر درجه حرارت بر عملکای آنکه نامش درمان و یادشچگونه واکسن کرونا را توزخفاش با شیوع همه گیری جدیقبل از انفجار بزرگارتوکين تراپی روشی جديد هوش مصنوعی از عروسک های بدر هم تنیدگی کوانتومی و پاطلاعات حسی ما از جهان، چمکانیک کوانتومی بی معنی واکسن کرونا از حقیقت تاتروش صحبت کردن در حال تکامبرین نت به جای اینترنتگوش دادن بهتر از حرف زدنسندرم پیریفورمیستوهم فضای خالی یا توهم فضآپومورفین در پارکینسونمغز زنان جوانتر از مغز مرضررهای مصرف شکر و قند بر جهان شگفت انگیزتاریک ترین بخش شبایا ابزار هوشمندی یا مغز نگاه از درون مجموعه با نگخوش قلبی و مهربانیلیس دگرامفتامین یا ویاسارزش های حقیقی ارزش های غهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید در بیماری بنی عباس، ننگی بر تاریخماده ی تاریکوجود قبل از ناظر هوشمندبرخی اصول سلامت کمرگریه ی ابر، رمز طراوت باغسیاهچاله های فضایی منابعتوسعه هوش مصنوعی قادر اسعقل مجادله گرآزادی عقیده، آرمانی که تنقش نظریه تکامل در شناساجاودانگی مصنوعیاگر نعمت فراموشی نبود بسخدایا جز تو که را دارمنادیدنی ها واقعی هستندملاحظات بیهوشی قبل از جرهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان دارویی سرطان رحم ببه زیر پای خود نگاه نکن براز تغییرمحدودیت های حافظه و حافظبررسی ژنها در تشخیص بیمایافته های نوین علوم پرده پیچیدگی های مغزمگسسال سیزده ماههتبدیل پلاستیک به کربن و ستکامل مادی تا ابزار هوشمإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَعماد الدین نسیمی قربانی نقش ذهن و شناخت در حوادث حقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استاز تکینگی تا مغز از مغز تنرمشهای مهم برای تقویت عمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت نهمدرک احساسات و تفکرات دیگبیماری های میتوکندریژنها ، مغز و ارادهزمان و گذر آن سریع استمرکز حافظه کجاستبعد از کروناپیشرفت در عقل است یا ظواهستم، بی پاسخ نیستترازودونتکامل شناخت انسان با کشفالگو نداشتیمعسل طبیعی موثر در کنترل بنقص های سیستمی ایمنیحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آديدن با چشم بسته در خواب از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوشیاری سنتی یا هوشیاری درد باسن و پا به دلیل کاهبیماری ضعف عضلات نزدیک بکمردرد و علل آنزندگی سلول در بدن، جدای اتقلید مرحله ای نسبتا پیشپرورش مغز مینیاتوری انسامزایای شکلات تلخ برای سلسردرد و علتهای آنتشخیص ایدزتاثیر نگاه و مشاهده ناظر امگا سه عامل مهم سلامتسایتهای دیگرنه ناامیدی بلکه ارتقاحس و ادراک (قسمت اول )فیزیک آگاهیابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمدانشمندان نورون مصنوعی ساز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهدف از تکامل مغزذهن سالمهدف از خلقت رسیدن به ابزاذهت را روی چیزهای مفید متبا تعمق در اسرار ابدیت و کودکان خود را مشابه خود تزبان متغیرتمایز یا کشف یگانگیآنها نمیخواهند دیگران رامطالبی در مورد تشنجشواهدی از نوع جدیدی از حاتغییر الگوی رشد مغزی با زتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی خلا ممکن استنوار مغزی روشی مهم در تشخحس و ادراک قسمت هفدهمفرایند حذف برخی اجزای مغاتصال مغز و کامپیوترهمیشه به آنچه داری، خوشنداروی تشنجی دربارداریاز سایه بگذرمنبع هوشیاری در کجاست؟(قوقتی پر از گل شدی خودت را رمز جهان خاصیت فراکتالبازگشت به ریشه های تکاملکار با یگانگی و یکپارچگیزبان، نشان دهنده ی سخنگو تنهایی رمز نوآوری استآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز چون ابزار هوش است دلیشاید گوشی و چشمی، آماده شجنگ هفتاد و دو ملت همه را تاثیر داروهای ضد التهاب اولویت بندی ها کجاستنوشیدن چای برای مغز مفید حس و ادراک قسمت دهمقلب و عقلاختلال در شناسایی حروف و هندسه، نمایشی از حقیقتداروی ضد تشنج با قابليت تاستخوان های کشف شده، ممکموجود بی مغزی که می تواندواقعیت فیزیکی، تابعی از روبات های ریز در درمان بیبحثی درباره احساسات متفاکشف مکانیسم عصبی خوانش پسلول های بنیادی منابع و اتو جدای از کیهان نیستیآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز ایندگان چگونه استشربت ضد خلطجهان هوشیارتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزیچگونه آن شکری که می خوریمخلا، حقیقی نیستقبرستان ها با بوی شجاعتارتباط میکروب روده و پارهوش مصنوعی از عروسک بازی در هم تنیدگی کوانتومی و داطلاعاتی عمومی در مورد ممکانیزمهای دفاعی در برابواکسن کرونا ساخته شده توروشهای نو در درمان دیسک ببرای یک زندگی معمولیگوشه بیماری اتوزومال رسسسندرم پیریفورمیستوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آب زندگی است قسمت چهارممغزهای کوچک بی احساسضررهای شکر بر سلامت مغزجهانی که نه با یک رخداد و تاریکی من و تو و گرد و غباایا بیماری ام اس (مولتیپنگاه حقیقی نگاه به درون اخوش خیالی و خوش بینیلا اکراه فی الدینارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید سرطانبه قفس های سیاهت ننازماده ی خالیوراپامیل در بارداریبرخی اطلاعات روانشناسی مگربه شرودینگر و تاثیر مشسیاهچاله ها، دارای پرتو توسعه برخی شغل ها با هوش عقل سالمآزار دیگری، آزار خود استنقش هورمون های تیروئید دجایی برای یاد گرفتن باقی اگر با مطالعه فیزیک کوانخسته نباشی بابااز واقعیت امروز تا حقیقتنادانی در قرن بیست و یکم،ممانتین یا آلزیکسا یا ابهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان زخم دیابتی با تکنوبه سیاهی عادت نکنیمراست دستی و چپ دستیمخچه فراتر از حفظ تعادلبررسی بیماری التهابی رودیاد گرفتن مداومپیچیدگی های مغزی در درک زسانسور از روی قصد بسیاری تبدیل تراکت صوتی مصنوعی تکامل مداومافت فشار خون ناگهانی در وعوامل موثر در پیدایش زبانقش روی و منیزیم در سلامتحقیقت افرادابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ماشین باید نتایج را پمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت هفتمدرک تصویر و زبان های مخلتبیماری های مغز و اعصاب و ژنهای مشترک بین انسان و وزمان و صبرمرکز خنده در کجای مغز استبعد از کروناپیشرفت ذهن در خلاقیت استستون فقرات انسان دو پا جلتراشه ها روی مغزتکامل، نتیجه ی برنامه ریالگو و عادت را بشکن و در اعشق درونی به یگانگی خلقتنقص در تشخیص هیجانات عامحافظه میتواند بزرگترین دابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آدی متیل فومارات(زادیوا)(از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش، ژنتیکی است یا محیطیدردهای سال گذشته فراموش بیماریهای تحلیل عضلانی اکمردرد با پوشیدن کفش منازندگی، مدیریت انرژیتقلید از روی طبیعتپرکاری تیروئیدمسمومیت دانش آموزان بی گسردرد به دلیل مصرف زیاد متصویر خورشید یا خود خورشتاثیر نگاه انسان بر رفتاامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنه به اعدامحس و ادراک (قسمت دوم )فیزیکدانان ماشینی برای تابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمدانشمندان یک فرضیه رادیکاز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهر چیز با هر چیز دیگر در تذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبا خدا باشکودکان را برای راه آماده زبان مشترک ژنتیکی موجوداتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآنژیوگرافی از مغزمطالعه ای بیان میکند اهدشواهدی از دنیسوان(شبه نئتغییر دیگران یا تغییر خوتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولیننوار مغز، ترجمه ی فعالیت حس و ادراک قسمت هجدهمفراتر از دیوارهای باوراثر مضر مصرف طولانی مدت رهمیشه داناتر از ما وجود دداروی جدید ALSاز علم جز اندکی به شما دامنبع خواب و رویاوقتی تو از یاد گرفتن باز رنگ کردن، حقیقت نیستبازخورد یا فیدبککارهای کوچک، بی ارزش نیسزبان، وسیله شناسایی محیطتنبیه چقدر موثر استآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز چگونه صداها را فیلتر شاید درست نباشدجنگ و تصور از جنگتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اولین قدم شناخت نقص های خنوعی سکته مغزی ، وحشتناک حس و ادراک قسمت دوازدهمقلب یا مغزاختلال در شناسایی حروف و هنر فراموشیداروی ضد تشنج با قابليت تاستروژن مانند سپر زنان دموجودات مقهور ژنها هستندواقعیت چند سویهروبات کیانبحثی درباره احساساتی غیرکشف مکانیسمی پیچیده در بسلول های بدن تو پیر نیستنتو دی ان ای خاص ميتوکندريآیا تکامل و تغییرات ژنتیمغز ابزار بقای برتر مادیشش مرحله تکامل چشمجهان های بسیار دیگرتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی و کنترل دو چگونه انتظارات بر ادراک خلا، خالی نیستقدم زدن و حرکت دید را تغیارتباط ماده و انرژیهوش مصنوعی از عروسک بازی در هر سوراخی سر نکناطلاعاتی عمومی در مورد مما انسانها چه اندازه نزدواکسن آلزایمرروشهای شناسایی قدرت شنوابرای پیش بینی آینده مغز دگوشت خواری یا گیاه خواریسندرم پس از ضربه به سرتوهم چیستآب زندگی است قسمت هفتممغز، فقط گیرندهضعیف و قویجهانی که از یک منبع، تغذیتاریکی و نورایا بدون زبان میتوانیم تنگاه دوبارهخوشبختی چیستلاموژین داروی ضد اوتیسم؟ارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های رایج ام اسبه مغز خزندگان خودت اجازرژیم های غذایی و نقش مهم ماده ای ضد التهابیورزش هوازی مرتب خیلی به قگزیده ای از وبینار یا کنفسیاهچاله و تکینگی ابتدایتوصیه های سازمان بهداشت عقلانیت بدون تغییرآسيب میکروواسکولاریا آسنقش هورمون زنانه استروژنجایی خالی نیستاگر تلاش انسان امروز براخطا در محاسبات چیزی کاملاز کجا آمده ام و به کجا مینازوکلسینمن کسی در ناکسی دریافتم هوش مصنوعی به کمک هوش طبیدرمان سرگیجه بدون نیاز ببه سخن توجه کن نه گویندهرجزخوانی هایی که امروز بمخچه ، فراتر از حفظ تعادلبررسی سیستم تعادلی بدن ایاد بگیر فراموش کنیپیوند قلب خوک، به فرد دچاسانسور بر بسیاری از حقایتبدیل سلولهای محافط به ستکامل چشمافت هوشیاری به دنبال کاهعوامل ایجاد لغت انسانی و نقش روزه داری در سالم و جحقیقت اشیاابزار بقا از نخستین همانده روش موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مردم با زندگی میجنگنمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت یازدهدرک حقیقت نردبان و مسیری بیماری وسواسژنهای هوش ، کدامندزمان واقعیت است یا توهممرگ چیستبعد از کرونا دلخوشی بیهوپیشرفتی مستقل از ابزار هستارگانی قبل از آغاز کیهتراشه ی هوش مصنوعی در مغزتکثیر سلول در برابر توقف الگوی بنیادین و هوشیاریعشق، شلوغ کردن نیستنقطه ی رسیدن به قلهحافظه های کاذبALS نگاهی کامل بر بیماری وابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پدین اجباریاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ نقطه ای مرکزی تر از ادردی که سالهاست درمان نشبیماری، رساله ای برای سلکنفرانس تشنج هتل کوثر اصزندان ذهنیتقلید از طبیعتپرتوهای صادر شده از سیاهمسمومیت دانش آموزان، قماسردرد تنشنتصویر در هم تنیدگی کوانتتاثیر نگاه انسان بر رفتاانفجار و توقف تکاملی نشانه به اعدامحس و ادراک قسمت 67فال نیکوابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمدانشمندان ژنی از مغز انساز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهر جا که جات میشه، جات نیذره ی معین یا ابری از الکبا طبیعت بازی نکنکوری گذرای ناشی از موبایزبان چهار حرفی حیات زمینتمدن پیشرفته ی پیشینیانآنان که در قله اند هرگز خمعماری، هندسه ی قابل مشاشیشه ی بازالتی و سیلیکونتغییر دادن ژنها آیا روزی تاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولین هوشمندنوار عصب و عضلهحس و ادراک قسمت هشتمفرد موفقاثرات فشار روحی شدیدهمیشه راهی هستداروی جدید s3 در درمان ام ازدواج های بین گونه ای، رمنتظر نمان چیزی نور را بهوقتی ریشه ها عمیقند از چیرنگین کمانبازسازي مغز و نخاع چالشی کاربرد روباتهای ريزنانوزدودن نقص از هوش مصنوعیتهدیدهای هوش مصنوعیآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز ناتوان از توجیه پیداشایسته نیست در جیب خود قرجنگ داده هاتاثیر درجه حرارت بر مغزاولین مورد PML به دنبال تکنیکولا تسلاحس و ادراک قسمت سومقلب دروازه ی ارتباطاختلالات مخچههنر حفظ گرهداروی ضد تشنج توپیراماتاسرار آفرینش در موجموسیقی نوواقعیت چیستروح در جهانی دیگر استبخش فراموش شده ی حافظهکشف ارتباط جدیدی از ارتبسلول بنیادی و ای ال استو در میانه ی جهان نیستی آیا جنین انسان، هوشمندی مغز ابزار برتر بقاششمین کنگره بین المللی سجهان هایی در جهان دیگرتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی کمک میکند چگونه به سطح بالایی از هوخلاصه ای از مطالب همایش مقدرت مردمارتباط متقابل با همه ی حیهوش مصنوعی از عروسک بازی در والنتاین کتاب بدید هماعتقاد اشتباه، نتیجه ی نما انسانها چه اندازه نزدواکسن ایرانی کرونا تولیدروشی برای بهبود هوش عاطفبرای اولین بار دانشمندانگیلگمش باستانی کیستسندرم جدایی مغزتوهم و خیالآب زندگی است قسمت اولمغزتان را در جوانی سیم کشجهانی در ذهنتاریکی خواهد ترسیدایا تکامل هدفمند استنگاهی بر قدرت بینایی دراخوشبختی دور از رنج های ملایو دوم دکتر سید سلمان فارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های علامتی در ام اسبه نقاش بنگررژیم ضد التهابیماده، چیزی نیستورزش هوازی ، بهترین تمریگزارش یک مورد جالب لخته وسیاهچاله ی منفرد یا سیاهتوصیه های غیر دارویی در سعقیده ی بی عملآسیب ها ناشی از آلودگی هونقش ویتامین K در ترمیم اسجاذبهاگر خواهان پیروزی هستیخطا در محاسبات چیزی کاملاز کسی که یک کتاب خوانده نباید صبر کرد آتش را بعد من پر از تلخیمهوش مصنوعی به شناسایی کادرمان سرگیجه بدون نیاز ببهبود حافظه پس از رخدادهرحم مصنوعیمخچه ابزاري که وظیفه آن فبررسی علل کمر درد در میانیادگیری مهارت های جدید دپیوند مغز و سر و چالشهای ساهچاله ها تبخیر نمیشودتبر را بردارتکامل و ارتقای نگاه تا عمافتخار انسانعواملی که برای ظهور لغت انقش رژیم غذایی بر رشد و احقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغز انسان سه هزار سالمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت پنجمدرک دیگرانبیماری کروتز فیلد جاکوبژنهای حاکم بر انسان و انسزمان پلانکبعد از کرونا دلخوشی بیهوپپوگستسخن نیکو مانند درخت نیکوتراشه ی بیولوژِیکتأثیر نیکوتین سیگار بر مالگوبرداری از طبیعتعصب حقوق نورولوونقطه ای بود و دگر هیچ نبوحافظه و اطلاعات در کجاست فقر داده ها در هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو دین، اجباری نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ چیز همیشگی نیستدرس گرفتن از شکست هابیندیشکنگره بین المللی سردرد دزونیسومایدتقویت استخوان در گرو تغذپرتوزایی از جسم سیاهمسیر دشوار تکامل و ارتقاسردرد سکه ایتصویر زیبا از سلولتاثیر ویتامین دی بر بیماانقراض را انتخاب نکنیدنه جنگ و نه خونریزیحس و ادراک قسمت 74فاکسیبتابزار بقای موجود زنده از نعناعدانشمندان پاسخ کوانتومی از تکینگی تا مغز، از مغز از تکامل تا مغز از مغز تا منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهر حرکت خمیده می شود و هر ذرات کوانتومی زیر اتمی قبالاترین هدف از دولتکی غایب شدی تا نیازمند دلزبان نیاز تکاملی استتمدن بشری و مغز اخلاقیآنزیم تولید انرژی در سلومعنی روزهشکل های متفاوت پروتئین هتغییر زودتر اتصالات مغزیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان قدیم در شبه جزیره عنوار عصب و عضلهحس و ادراک قسمت هشتاد و نفرد یا اندیشهاثرات مفید قهوههمیشه عسل با موم بخوریمداروی جدید لنفوم و لوکمیاسکلت خارجی در درمان اختمنتظر زمان ایده آل نشوویتنام نوعی کرونا ویروس رهبر حقیقیبحتی علمی درباره تمایل بکاربرد روباتهای ريز، در سفر فقط مادی نیستتو یک معجزه ایآیا هوش سریعی که بدون احسمغز و قلب در جنین موش مصنشادی، پاداش انجام وظیفهجنبه های موجی واقعیتتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین مورد پیوند سر در اننیاز به آموزش مجازی دیجیحس و ادراک قسمت سی و هشتمقلب روباتیکاختلالات حرکتی در انسانهنر رها شدن از وابستگیداروی ضد جنون در درمان تیاسرار بازسازی اندام هاموسیقی هنر مایع استواقعیت چیستروح رهاییبخش های تنظیمی ژنومکشف جمجمه ای درکوه ایرهوسلول عصبی شاهکار انطباق توقف؛ شکستآیا جهان ذهن و افکار ما ممغز از بسیاری حقایق می گرصبور باشجهان یکپارچهتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت نخاعی میتواند دچگونه باغبانی باعث کاهش خلاصه ای از درمان های جدیقدرت و شناخت حقیقتارتباط چاقی و کاهش قدرت بهوش مصنوعی از عروسک بازی در یک فراکتال هر نقطه مرکاعتماد به خودما اکنون میدانیم فضا خالواکسن اسپایکوژنروشی جدید در درمان قطع نخبرای تمدن سازی، باید در بگیاه بی عقل به سوی نور میسندرم دزدی ساب کلاوینتوهم وجودآب زندگی است قسمت دوممغزتان را در جوانی سیمکشجهان، تصادفی نیستتاریخ همه چیز را ثبت کردهایجاد احساساتنگاهی بر توانایی اجزاي بخانه ی تاریکلبخند بزن شاید صبح فردا زارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان ژنتیکی برای نوآوریبه نقاش بنگررژیم غذایی حاوی تخم مرغ وماده، چیزی بیش از یک خلا برخی بیماری ها که در آن بورزش و میگرنگشایش دروازه جدیدی از طرسیاهچاله ی تولید کنندهتوصیه هایی در مصرف ماهیعلم و ادراک فقط مشاهده ی آسیب روانی شبکه های اجتمنقش ژنتیک در درمان اختلاجاذبه و نقش آن در شکلگیریاپل ویژن پرو در تشخیص بیمخطای ادراک کارمااز آغاز خلقت تا نگاه انسانبرو و انرژی مداوممن بی من، بهتر یاد میگیرمهوش مصنوعی تعاملیدرمان سرگیجه بدون داروبهداشت خوابرحم مصنوعیمخچه تاثیر گذار بر حافظهبرطرف کردن خشونت را از خایادگیری هوش مصنوعی، عمیقپیوند اندام از حیوانات بسایه ی هوشیاریتحریک عمقی مغزتکامل و ریشه ی مشترک خلقتافراد آغاز حرکت خودشان رعوارض ازدواج و بچه دار شدنقش رژیم غذایی در رشد و احقیقت خواب و رویاابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغزهای ما ارتقا یافت منابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت اولدرک درست از خود و هوشیاریبیماری گیلن باره و بیمارکفش و کتابزمان به چه دلیل ایجاد میشتفکر قبل از کارپایان، یک آغاز استسخن و سکوتتربیت کودکان وظیفه ای مهتأثیر نگاه انسان بر رفتاالتهاب شریان تمپورالعصب سیاتیکنقطه بی بازگشتحافظه و اطلاعات در کجاست فلج نخاعی با الکترودهای ابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پدیوار همه اش توهم بوداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ چیز، چقدر حقیقی استدست و پا زدن در سایه؟بیهوش کردن در جراحی و بیمکنگره بین المللی سردرد دزونا به وسیله ویروس ابله تقویت حافظه یا هوش مصنوعپرسش و چستجو همیشه باقی امسئول صیانت از عقیده کیسسردرد عروقی میگرنتصویر زیبای اصفهانتاثیر ویروس کرونا بر مغز انواع سکته های مغزیچه زیاد است بر من که در ایحس و ادراک قسمت 75فاجعه ی جهل مقدسابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو دانشمندان اولین سلول مصنهفت سین یادگاری از میراث دانشمندان تغییر میدان مغاز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهرچیز با یک تاب تبدیل به ذرات کوانتومی زیر اتمی قباهوش ترین و با کیفیت تریکیهان خود را طراحی میکندزبان و کلمه حتی برای کسانتمدن زیر آبآواز خواندن در قفس، نشانمعادله ها فقط بخش خسته کنشکل پنجم مادهتغییر عمودی سر انسان از پتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملنوار عصب و عضلهحس و ادراک قسمت هشتاد و شفرد حساس از نظر عاطفی و باثرات مفید روزه داریهمیشه، آنطور نیست که هستداروی جدید میاستنی گراویاسکار، لگوی هوشمندمنحنی که ارتباط بین معرفویتامین E برای فعالیت صحروی و منیزیم در تقویت استبحث درباره پیدایش و منشا کاش شرف اجباری بود یا حتیسفر نامه سفر به بم و جنوب تو یک جهان در مغز خودت هسآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز و اخلاقشب سیاه سحر شودجنسیت و تفاوت های بیناییتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین هیبرید بین انسان و چیز جدید را بپذیرحس و ادراک قسمت سی و ششمقلب را نشکناختلالات صحبت کردن در انهنر، پر کردن است نه فحش ددارویی خلط آوراصل بازخوردمیهمانهای ناخوانده عامل واقعیت های متفاوتروزه داری متناوب، مغز را بخش بزرگی حس و ادراک ما اکشف جدید تلسکوپ جیمز وبسلول عصبی، در محل خاص خودتولید مولکول جدید توسط هآیا جهش های ژنتیکی، ویرومغز به تنهایی برای فرهنگ صبر لازمه ی پیروزی استجهان یکپارچهتاثیر درجه حرارت بر عملکایمان به رویاچگونه تکامل مغزهای کنونیخم شدن فضا-زمانقدرت کنترل خودارتباط هوش ساختار مغز و ژهوش مصنوعی از عروسک بازی در کمتر از چند ماه سوش جداعتماد به خودما از اینجا نخواهیم رفتواکسن اسپایکوژن ضد کروناروشی جدید در درمان نابینبرای خودآگاه بودن تو بایگیاه خواری و گوشت خوار کدسندرم سردرد به دلیل افت فتوهم وجودطلوع و حقیقتآب زندگی است قسمت سوممغط یک گیرنده استجهش های ژنتیکی مفید در ساایران بزرگنگاهت را بلند کنخانواده پایدارلحظات خوش با کودکاناز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان پوکی استخوانبه نادیدنی ایمان بیاوررژیم غذایی ضد التهابیماست مالیبرخی بیماری های خاص که بدورزش بهترین درمان بیش فعپل جویی اصفهانسیاره ی ابلهانتوضیحی ساده در مورد هوش معلم و روحآسیب عصب پا به دنبال اعتینقش گرمایش آب و هوا در همجبران از دست رفته هااپی ژنتیکخطای حساز انفجار بزرگ تا انفجار چت جی پی تیمننژیتهوش مصنوعی در کامپیوترهادرمان سرطان با امواج صوتبوزون هیگز چیسترسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمدل همه جانبه نگر ژنرالیبزرگ فکر کنیادگرفتن، آغاز حرکت است پیوند اندام حیوانات به اسایه را اصالت دادن، جز فرتحریک عمقی مغز در آلزایمتکامل ابزار هوش ، راه پر افراد بی دلیل دوستدار تو عید نوروز مبارکنقش زنجبیل در جلوگیری از حقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ از تکینگی تا مغز از مغز تچرا ویروس کرونای دلتا وامنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت دهمدرک عمیق در حیواناتبیماری آلزایمر، استیل کوکل اقیانوس در یک ذرهزمان شگفت انگیزتفکر ترکیبی در هوش مصنوعپارادوکس ها در علممرگ و میر پنهانسخن پاک و ثابتترجمه ای ابتدایی از اسراتأثیر شیرینی های حاوی لوامواجی که به وسیله ی ماشیعضلانی که طی سخن گفتن چقدنمیتوان با بیرون انداختنحافظه و اطلاعات در کجاستفلج بل، فلجی ترسناک که آنابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر بردیوار، از ابتدا توهم بوداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ وقت خودت را محدود به دست کردن در گوشبیهوشی در بیماران دچار اکنترل همجوشی هسته ای با هزیان غذاهای پرچربتقویت سیستم ایمنیپرسشگری نامحدودمسئولیت جدیدسرطان کمیت گراییتصویربرداری فضاپیمای آمتاثیر ژنها بر اختلالات خانیس بی کساننه عدم مطلق بلکه عدم با قحس و ادراک قسمت 78فاصله ها در مکانیک کوانتابزارهای پیشرفته ارتباط فاصله ی همیشگی تصویر سازابزارهای بقا از نخستین ههم نوع خواری در میان پیشیدانشمندان روش هاي جدیدی از تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهز ذره، یک دنیاستذرات کوانتومی زیر اتمی قباور و کیهان شناسیکیهانِ هوشیارِ در حال یازبان و بیان نتیجه ساختماتمدنی قدیمی در شمال خلیج آینه در اینهمعجزه های هر روزهشکرگزار هر چیزی باش که داتغییرات منطقه بویایی مغزتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان نوار عصب و عضله تعیین محلحس و ادراک قسمت پنجمفردا را نمیدانیماثرات مضر ماری جواناهمکاری یا رقابتداروی جدید آلزایمراساس انسان اندیشه و باور منشأ اطلاعات و آموخته ها ویتامین E در چه مواد غذایرویا و واقعیتبحثي درباره هوش و تفاوتهکتاب گران و پرهزینه شد ولسفر به مریخ در 39 روزتو کجای جهانیآیا واکنش های یاد گرفته ومغز و اخلاقشبیه سازی میلیون ها جهان جنسیت و تفاوت های بیناییتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین تصویر در تاریخ از سچیزی منتظر شناخته شدنحس و ادراک قسمت سیزدهمقوی تر باشاختلالات عضلانی ژنتیکهوموارکتوس ها ممکن است ددارویی ضد بیش فعالی سیستاصل در هم تنیدگی و جهانی میوتونیک دیستروفیواقعیت و مجازروزه داری و التهاب زیانببخش بزرگتر کیهان ناشناختکشتن عقیده ممکن نیستسلولهای ایمنی القا کنندهتولید مثل اولین ربات های آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمغز بیش از آنچه تصور میشوصبر و واقعیتجهان کنونی و مغز بزرگتریتاثیر رو ح و روان بر جسماین پیوند نه با مغز بلکه چگونه جمعیت های بزرگ شکل خونریزی مغز در سندرم کووقدرت انسان در نگاه به ابعارتباط پیوسته ی جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی در آرزوهایت مداومت داشتهاعتماد بی موردما اشیا را آنطور که هستندواکسن دیگر کرونا ساخته شروشی جدید در درمان سکته مبرای رشد، باید از مسیر خطگیرنده باید سازگار با پیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهم بی خداییطلای سیاهآب، زندگی است(قسمت پنجم)نفرت، اسیب به خود استجهش های ژنتیکی غیر تصادفایرادهای موجود در خلقت بچالش هوشیاری و اینکه چرا خار و گللرزش ناشی از اسیب به عصباز مخالفت بشنوهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان پوکی استخوانبه هلال بنگررژیم غذایی ضد دردماست مالی با هوش انسانیبرخی توجهات در ببمار پارورزش در کمر دردپل خواجو اصفهانسیاره ابلهانتیوتیکسن داروی ضد جنونعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهآسانی موفقیتنقش پیش زمینه ها و اراده جدا کردن ناخالصی هاابتدا سخت ترین استخطر آلودگی هوااز بار خود بکاه تا پرواز چت جی پی تیمنابع انرژي پاک سرچشمه حهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرمانهای بیماری پارکینسبوزون هیگز جهان را از متلرساناها و ابر رساناها و عمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبزرگ شدن مغز محدود به دوریادآوری خواب و رویاپیوند سر آیا ممکن استساخت سلول عصبی حتی پس از تداوم مهم است نه سرعتتکامل تکنولوژیافزایش قدرت ادراکات و حسعامل کلیدی در کنترل کارآنقش زبان در سلطه و قدرت احقیقت راستین انسان علم بابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش عاطفی قسمت دومدرگیری قلب در بیماری ویربیماری الزایمرکلمات بلند نه صدای بلندزنان باهوش ترتفکر خلا ق در برابر توهم پاسخ گیاهان در زمان خوردمرگ و میر بسیار بالای ناشسختی ها رفتنی استترس و آرمان هاتئوری تکامل امروز در درمامیوتروفیک لترال اسکلروغم بی پایاننمیتوان بر سیاه سیاه نوشحافظه ی هوش مصنوعیفلج خوابابزار بقای موجود زنده از چسبیدن به خود، مانع بزرگ دید تو همیشه محدود به مقداز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ کاری نکردن به معنی چیدست آسمانبیوگرافیکنترل جاذبهزیباترین چیز در پیر شدنتلقین اطلاعات و حافظهآلودگی هوا چالش قرن جدیدمسئولیت در برابر محیط زیسرعت فکر کردن چگونه استتصور از زمان و مکانتاثیر کلام در آیات کلام بانگشت ماشه اینهایت معرفت و شناخت درک عحس و ادراک قسمت 82نهایت در بی نهایتحس و ادراک قسمت 87فتون های زیستیابزارهای بقا ازنخستین همهمه چیز موج استدانشمندان روشی برای تبدیاز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهزینه ای که برای اندیشیدرفتار مانند بردهباید از انسان ترسیدکیست هیداتید مغززبان و بیان، در سایه پیشرتمرکز و مدیتیشنآیندهمعجزه ی چشمشکست حتمیتغییرات مغز پس از 40 سالگیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استنوبت کودکانحس و ادراک قسمت پنجاهفرزندان زمان خوداجزای پر سلولی بدن انسان همانند سازی در انسانداروی جدید ای ال اساستفاده از مغز، وزن را کممنشاء کوانتومی هوشیاری اویتامین کارویا و کابوسبحثی جالب درباره محدودیتکتاب زیست شناسی باورسفر تجهیزات ناسا به مریخ تو کز محنت دیگران بی غمیآیا یک، وجود داردمغز و سیر تکامل ان دلیلی شبیه سازی سیستم های کوانجهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دارو برای آتاکسی فچیزی خارج از مغزهای ما نیحس و ادراک قسمت ششمقیچی ژنتیکیاختراع جدید اینترنت کوانهورمون شیرساز یا پرولاکتداستانها و مفاهیمی اشتبااصل علت و تاثیرمیگرن و پروتئین مرتبط با واقعیت و انعکاسروزه داری و بیمار ی ام اس بخش دیگری در وجود انسان هگل خاردار، زیباستسلولهای بنیادی مصنوعی درتولید یا دریافت علمآیا خداباوری محصول تکاملمغز برای فراموشی بیشتر کصبر بسیار بایدجهان کاملی در اطراف ما پرتاثیر روده بر مغزاین اندوه چیستچگونه جمعیت های بزرگ شکل خواندن ، یکی از شستشو دهنقدرت ذهنارتباط انسانی، محدود به هوش مصنوعی از عروسک بازی در آسمان هدیه های نادیدناعتیاد و تلاش های درمانی ما به جهان های متفاوت خودواکسن دیگری ضد کرونا از دريتوکسيمب در درمان ام اسبرای زندگی سالم، یافتن تگالکانزوماب، دارویی جدیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهم تنهاییطوفان فقر و گرسنگی و بی سآتاکسی فریدریشنقاشی هایی با بوی گذشته یجهش تمدنی عجیب و شگفت انسایستادن در برابر آزادی بچالش هوشیاری و اینکه چرا خارق العاده و استثنایی بلرزش عضله یا فاسیکولاسیواز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان ام اس(مولتیپل اسکلبه کدامین گناه کشته شدندراه فراری نیستماشین دانشبرخی توصیه ها برای واکسیوزن حقیقی معرفت و شناختپلاسمای غالبسیاره ابلهانتیک و اختلال حرکتیعلم به ما کمک میکند تا موآشنا پندارینقش آتش در رسیدن انسان بهجدایی خطای حسی استابتدایی که در ذهن دانشمنخطرات هوش مصنوعیاز بحث های کنونی در ویروسنتایج نادانی و جهلمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرها بسته نیستبی نهایت در میان مرزهارشته نوروایمونولوژی و نقمدل هولوگرافیک تعمیم یافبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یاری خدا نزدیک استپیوند سر، یکی از راه حلهاساخت شبکه عصبی مصنوعی با تداخل مرزها و صفات با بینتکامل جریان همیشگی خلقتافزایش مرگ و میر سندرم کوعادت همیشه خوب نیستنقش زبان در سلطه و قدرت احقیقت غیر فیزیکیابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع بی نهایت انرژی در دهوش عاطفی قسمت سومدرگیری مغز در بیماری کویبیماری ای شبیه آلزایمر و کلوزاپین داروی ضد جنونزنجیرها را ما باید پاره کتفاوت مغز انسان و میمون هپختگی پس از چهل سالگي به مرگ و سوال از قاتلسرنوشتتسلیم شدن از نورون شروع متئوری تکامل در پیشگیری و امید نیکو داشته باش تا آنغم بی پایاننمای موفقیتحافظه انسان و حافظه ی هوشفلج خواب چیستابزار بقای موجود زنده از نسبت ها در کیهاندیدن خدا در همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت هیچ کس مانند تو نگاه نمیکدست بالای دستبیوگرافیکندر در بیماریهای التهابزیباترین چیز در افزایش ستلاش ها برای کشف منابع جدآلودگی هوا و ویروس کرونامستند جهان متصلسطح آگاهی، رخدادهای زندگتصادف یا قوانین ناشناختهتاثیر کپسول نوروهرب بر نانگشت نگاری مغز نشان مید