دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چگونه حافظه را قویتر کنیم

اساس اطلاعات مفید برای زندگي در حافظه دراز مدت ما است . پس باید راهی یافت تا اطلاعات از حافظه کوتاه مدت ، به حافظه دراز مدت انتقال یابد .متاسفانه ، بیشتر آنچه ميبينيم و می شنویم و یا میخوانیم، در حافظه کوتاه مدتی ذخیره میشود که مشابه خاکستری در معرض بادهاي روزمره زندگي است .
چگونه میتوانیم مواردی را که میبینیم بهتر ذخیره کنیم ؟
چگونه چیزهای دیده شده را در ذهن خود نگه داریم ؟
چگونه از چشمهای خود استفاده کنیم و ذخیره ای را برای روزهای اینده جمع کنیم ؟
چرا حافظه به خصوص حافظه چشمی ، گاهی بسیار خوب و گاهی بسیار بد عمل میکند ؟

بحثی تحلیلی را در زیر بخوانیم
آیا میتوانید شامي که یک هفته قبل خورده ايد به یاد بیاورید ؟بیشتر احتمال دارد که به یاد نياوريد ولي اگر قسمت کوچکي از آن شام را جلوی شما بگذارند ، همه شام آن شب را با همه تفاصیل به یاد می آورید .

بین حافظه دیروز و امروز شما چه اتفاقی افتاده است ؟
آیا به آرامی متلاشی و نابود شده است ؟یا کاملا پنهان نشده است و قابل بازسازی است ؟
ذخیره حافظه تصویری مانند ظرفهای شام ، در حافظه بینایی انجام میشود و مغزهای ما از حافظه بینایی برای حل ساده ترین محاسبات استفاده میکند .برای به ياد آوردن صورت فردی که قبلا دیده ایم، به یادآوری زمان گذشته ای که آن فرد را در آن ،جستجو ميکنيم نیاز داريم . بدون حافظه بینایی نمیتوانیم چیزهایی را که در زمان آینده می بینیم به ياد بیاوریم و به خوبی بشناسیم.حافظه ماشین حساب و کامپیوتر با توجه به قدرتش ، مشخص و میشود. حافظه تصویری هم مرتبط با قدرت قسمت بالایی مغز مانند قدرت مغز در موفقیت تحصیلی یا قدرت حل مشکلات جدید و فهم عمومی است.

به دلایل زیادی برای ما بسیار مهم است بفهمیم چگونه حافظه تصویری ، بسیاری از فرایندهای مغزی را تسهیل ميکند و چگونه ميتواند قدرت ما را برای بهره برداری از این فرآیندها تسهیل کند.مطالبي مانند شامی که خورده ایم در بخشی به نام حافظه تصویری کوتاه مدت و به خصوص در بخشی از حافظه کوتاه مدت به نام حافظه بینایی فعال (visual working memory)ذخيره میشود .و حافظه بینایی، تصاویر موقت را جمع آوری میکند در حالی که مغز وظیفه مهم تری دارد و مانند تابلوی سفیدی است که روی آن چیزی نوشته میشود ،سپس چیزهایی را پاک ميکند و چیزهایی را نگه ميدارد ..ما وقتی چیزی را از زمان نسبتا نزديک در گذشته ، به یاد می آوریم وابسته به حافظه فعال بينايي هستیم .. .

سوال : چه زماني محفوظات از بین میرود و وقتی از بین رفت آیا میتوانیم دوباره آن را به یاد بیاوریم یا چیزی از آن باقی نمی ماند ؟
و اگر حافظه کوتاه مدت بینایی را پس از محو شدنش، بتوانیم بازیابی کنیم ،این بازیابی چه وقت آسانتر است ؟ وقتی که از بین رفتنش تدریجی است ميتوانيم بهتر به یاد بیاوریم ، يا وقتی پاک شدن آن ناگهانی است؟

دانشمندان روانشناس يووي ژانگ و استیفن لاگ از دانشگاه کالیفرنیا اين مسئله را بررسي کردند .در آزمایش آنها ، داوطلبان سه مربع رنگارنگ را در حالی که براي مدت کوتاهی بر صفحه کامپیوتر چشمک میزد می دیدند و از آنها خواسته ميشد تا رنگ هر مربع را به یاد بیاورد ..و مربعها در ثانیه های 1و 4 و10 این بار بدون رنگ نمایان میشد . و آن چیزی که ميتوانستند ببینند مربعهايي سیاه با رنگ سفید بود و داوطلبان کاری که لازم بود انجام دهند ، این بود :
آنها لازم بود رنگ هر مربع را به یاد بیاورند ، بدون آنکه بدانند کدام مربع به آنها نشان داده شده است.
دانشمندان روانشناس فکر میکنند حافظه فعال بینایی، وقتی بیش از ظرفیتش از آن ،چیزی خواسته شود، بر اساس چگونگی عملکرد شیء دیده شده، شناسایی میکند .
وقتی حافظه بينايی کوتاه مدت به صورت تدریجی از بین ميرود ، بینندگان به خوبی میتوانند رنگها را به یاد بیاورند ولی وقتی پاک شدن حافظه به صورت ناگهانی و کامل است،وقتی از آنها سوال میشد ، پس از مدتی طولانی ، جوابهای بی هدف و کور ميدادند.

و اين چيزي است که ژانگ و لاک یافتند که جواب دهندگان یا کاملا دقیق یا کاملا تخمینی جواب میدهند . یعنی اگر حافظه به صورت تدریجی حذف ميشد ، رنگ را به دقت به یاد می آوردند و اگر به صورت ناگهانی حذف ميشد ، کاملا آن را فراموش میکردند .و حافظه آنها کاملا مانند مستندات مندرج در ورد کامپیوتر عمل میکند و این ورد ،نوشته ها را در گذر زمان از یاد نميبرد و پاک نمیشود مگر آنکه آن را به صورت ناگهانی ديليت کنید و خاليش نماييد .ولی این در مورد همه حافظه ها رخ نمیدهد.محققان در دانشگاه تکنولوژی ماساچوست و هاروارد فهمیدند که حافظه ها میتواند برای مدت طولانی بدون حذف شدن، باقی بمانند و این حافظه بینایی طولانی مدت است و این حافظه ای است که اصلا حذف نمیشود .

تالیا کونکلي و همکارانش سه هزار تصویر را که از جهتی متفاوت ، بودند،به صورت پی در پی و سریع نشان دادند و تصاوير شامل امواج دریا و بازی گلف و دیگر سرگرمیها بود .سپس دویست زوج تصویر، به شرکت کنندگان عرضه ميشد و برخی از آنها در مرتبه اول عرضه شده بود و از انها خواسته میشد به مواردی که در قسمت اول نشان داده شده بود ، اشاره کنند و در این مطالعه ، دقت شرکت کنندگان 96% بود يعنی با آنکه حدود سه هزار تصویر به آنها نشان داده میشد باز با موفقیت جواب ميدادند .و وقتی تصاویر قبلی و جدید ، با هم فرق داشتند ، شرکت کنندگان دقت بیشتری میکردند .

دانشمندی روانشناس ، دقت شرکت کنندگان را وقتی موارد عرضه شده از یک نوع بودند، بررسی کرد تا میزان یادآوری تفاصیل را در آنها نشان دهد .با آنکه تفاصیل موارد عرضه شده مختلف بود ولی این تفاوتها کمتر از مواردي بود که در مورد اول و تصاویر کاملا متفاوت عرضه ميشد و این بار ، شرکت کنندگان لازم بود تا مقدار زیادی از تفاصیل را به یاد بیاورند تا بتوانند دو مورد را از هم تميز دهند .و همانطور که انتظار میرفت ، دقت شرکت کنندگان وقتی موارد عرضه شده مشابه بود ،به 84% میرسید ولی این افت درک، خیلی برجسته نبود و در واقع وقتی محققان تعداد تصاویر را زیادتر میکردند و از میان آنها لازم بود شرکت کننده یکی را برگزیند خیلی تاثیری بر قدرت تشخیص آنها نداشت . و این نشان میداد ما قدرت حافظه بالایی داریم ولی این حافظه ، فقط تصويري نیست.

این دو آزمایش دو سوال را مطرح میکند :
چگونه میتوانیم تصاویر فراوانی را با تفاصیل آن تشخيص دهيم ولی نمیتوانیم تصاویری را حتی پس از گذر چند ثانیه از آنها تشخیص دهیم ؟
چه چیزی محتویات حافظه در حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را ، از هم افتراق میدهد ؟
محققان در دانشگاه تکنولوژی هاروارد در ماساچوست مشخص کردند ، عامل حساس تصاویر، معانی آنهاست جدا از آنکه این معانی را از قبلا شناخته باشید یا نه . در آزمایش شانگ می کوشید تا معانی تصاویر را بشناسید و این در مورد اتصال و ارتباط با هر شناخت ذخیره شده دیگری هم جاری است و ارتباطی با رنگها ندارد

ولی در آزمایش کانکلي ، تصاویری نشان داده میشود و شما نسبت به معانی این تصاویر شناخت دارید مثلا نخل يا أفعى معنى اي دارد و این شناخت قبلی از نخل یا افعی در ذخیره اطلاعات درحافطه تاثیر میگذارد و اجازه میدهد هزاران تصوير از آنها از حافظه کوتاه مدت وارد حافظه بلند مدت شود و در آنجا با تفاصیل بسیاری ذخیره شود. اساس اطلاعات مفید برای زندگي در حافظه دراز مدت ما است . پس باید راهی یافت تا اطلاعات از حافظه کوتاه مدت ، به حافظه دراز مدت انتقال یابد . و متاسفانه ، بیشتر آنچه ميبينيم و می شنویم و با میخوانیم، در حافظه کوتاه مدتی ذخیره میشود که مشابه خاکستری در معرض بادهاي روزمره زندگي است .

بر اساس مطالعات بالا می فهمیم وقتی چیزی را میبینم که معنی خاصی از آن در ذهن ماست ، و ما درکی خاص از آن داریم ، این مطلب راحتتر درون حافظه ما ذخیره میشود و سریعتر به حافظه دراز مدت میرود و بیشتر هم باقی میماند .این مطلب ، نشان میدهد بالا رفتن درک نسبت به محیط ، به بالاتر رفتن قدرت حافظه و انتقال بیشتر اطلاعات به حافظه دراز مدت کمک میکند .این تجربيات، سبب عدم حذف محتویات حافظه را مشخص میکند در حقیقت برخي موارد موجود در حافظه در نهایت حذف نميشود .و این تفسير ميكند که چرا ما امیدی به یادآوری برخی محفوظات نداریم ولی چیزهای دیگر را به دقت به یاد می آوریم .https://www.scientificamerican.com/article/why-memory-so-good-bad/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رویا و خبر از آیندههوش عاطفی قسمت سومسفر دشوار اکتشافبیماری ای شبیه آلزایمر و کلوزاپین داروی ضد جنونتفاوت مغز انسان و میمون هشبکه های مصنوعی مغز به درپختگی پس از چهل سالگي به لوب فرونتال یا پیشانی مغمرگ و سوال از قاتلتئوری تکامل در پیشگیری و امید نیکو داشته باش تا آنتعامل انسان و هوش مصنوعیماه رجبنمای موفقیتدخالت در ساختار ژنهاابزار بقای موجود زنده از نسبت ها در کیهانحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری سلول های بنیادهیچ کس مانند تو نگاه نمیکسلام تا روشناییبیوگرافیکندر در بیماریهای التهابتلاش ها برای کشف منابع جدصد قدح، نفتاده بشکستآلودگی هوا و ویروس کرونامقایسه رقابت و همکاریمستند جهان متصلتاثیر کپسول نوروهرب بر نانگشت نگاری مغز نشان میدثبت امواج الکتریکی در عصمجرم، گاهی قربانی استنهایت در بی نهایتدر آستانه ی موج پنجم کوویابزارهای بقا ازنخستین همهمه چیز موج استحس و ادراک قسمت بیست و چهاز تکامل تا مغز، از مغز تریه زغالیهزینه ای که برای اندیشیدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاباید از انسان ترسیدکیست هیداتید مغزطوفان زیباییتمرکز و مدیتیشنآیندهمنابع انرژی از نفت و گاز معجزه ی چشمتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استجهان مادی، تجلی فضا در ذهمدارک ژنتیکی چگونه انساننوبت کودکاندرمان تومورهای مغزی با ااجزای پر سلولی بدن انسان همانند سازی در انسانراه نجاتحس و ادراک- قسمت پنجاه و استفاده از مغز، وزن را کمویتامین کاسیب یکسان و دیدگاه های متبحثی جالب درباره محدودیتکتاب زیست شناسی باورعلم بدون توقفتو کز محنت دیگران بی غمیآیا یک، وجود داردمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز و سیر تکامل ان دلیلی دفاع از پیامبرتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دارو برای آتاکسی فجهان دارای برنامهچیزی خارج از مغزهای ما نیدرهای اسرارآمیز و پوشیدهاختراع جدید اینترنت کوانهورمون شیرساز یا پرولاکترشد مغز فرایندی پیچیده اخودآگاهی و هوشیارياصل علت و تاثیرواقعیت و انعکاسساخت شبکه عصبی با الفبای بخش دیگری در وجود انسان هگل خاردار، زیباستعادت کن خوب حرف بزنیفیروز نادریتولید یا دریافت علمآیا خداباوری محصول تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز برای فراموشی بیشتر کدو برابر شدن خطر مرگ و میتاثیر روده بر مغزاین اندوه چیستجواب دانشمند سوال کننده چگونه جمعیت های بزرگ شکل درگیری مغز در بیماران مبارتباط انسانی، محدود به هوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی فعال و مثبت روند آلخدای رنگین کماناعتیاد و تلاش های درمانی واکسن دیگری ضد کرونا از دسریع دویدن مهم نیستبرای زندگی سالم، یافتن تگالکانزوماب، دارویی جدیغیرقابل دیدن کردن مادهفراموشی همیشه هم بد نیستتوهم تنهاییتاریخ، اصیل نیست و ساخته آتاکسی فریدریشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنقاشی هایی با بوی گذشته یدیدگاه نارسای دوگانه ی مایستادن در برابر آزادی بجستجوی هوشیاری در مغز ماچالش هوشیاری و اینکه چرا دستورالعمل مرکز کنترل بیاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی زیر فشار کووید چه باید کربه کدامین گناه کشته شدندبرخی توصیه ها برای واکسیوزن حقیقی معرفت و شناختسعی کن به حدی محدود نشویپلاسمای غالبفضای قلب منبع نبوغ استتیک و اختلال حرکتیترک امروزآشنا پنداریموفقیت هوش مصنوعی در امتنقش آتش در رسیدن انسان بهدانش، قفل ذهن را باز میکنابتدایی که در ذهن دانشمنحلقه های اسرارآمیزاز بحث های کنونی در ویروسنتایج نادانی و جهلرفتار وابسته به شکلهوش مصنوعی در خدمت خلق وحزبان و تکلم برخی بیماریهبی نهایت در میان مرزهابزرگ شدن تقریبا ناگهانی یاری خدا نزدیک استشگفت نیست من عاشق تو باشمپیوند سر، یکی از راه حلهاقانون جنگلتکامل جریان همیشگی خلقتافزایش مرگ و میر سندرم کوتشنج عدم توازن بین نورون میدان های کوانتومی خلانقش زبان در سلطه و قدرت اداروی جدید برای میاستنی ابزار بقا از نخستین همانحرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی هوش عاطفی قسمت ششمسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری ای شبیه ام اس مولتکلید نزدیک و نگاه تو بر فتفاوت ها و تمایزها کلید بشبکیه های مصنوعیپدیده خاموش روشن در پارکلوتیراستاممرگ انتقال است یا نابود شتئوری جدید، ویران کردن گامید نجاتتعامل انسان با هوش مصنوعماپروتیلیننمایش تک نفرهدر میان تاریکی و روشناییابزار بقای موجود زنده از نسبت طلایی، نشانه ای به سحس و ادراک قسمت نهماز تکینگی تا مغز از مغز تروزهای بد باقی نمیماندهیچ کس حقیقت را درون مغز سلاح و راهزنیبیان ژن های اسکیزوفرنی دکندر علیه سرطانتلاش های جدید در ALSصدای بم با فرکانس پایین، آلودگی هوا و پارکینسونمقابله ی منطقی با اعتراضمشکل از کجاستتاثیر کپسول نوروهرب بر تانتقال ماده و انرژیجلو رفتن یا عقبگردمحل درک احساسات روحانینهادینه سازی فرهنگ اختلادر درمان بیماری مولتیپل ابزارهای بقای موجود زندههمه چیز و هیچ چیزحس و ادراک قسمت بیست و یکاز تکامل تا مغز، از مغز تریواستیگمینهزینه سنگین انسان در ازاسوخت هیدروژنی پاکبابا زود بیاکیست کلوئید بطن سومطولانی ترین شبتمرکز بر هدفآینده ی انسان در فراتر ازمنابع انرژی از نفت و گاز معجزه ی علمتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشجهان مرئی و نامرئیمروری بر تشنج و درمان هاینور از عمق تاریکیدرمان تشنجاجزایی ناشناخته در شکل گهمجوشی هسته ای، انرژِی براه های جدید برای قضاوت رحس و ادراک- قسمت بیست و پاستفاده از نظریه ی تکامل ویتامین کا و استخوانسیر آفرینش از روح تا مغز بحثی در مورد نقش ویتامين کتاب طبیعت در قالب هندسهعلم در حال توسعهتو پیچیده ترین تکنولوژی آیا کیهان می تواند یک شبیمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز کوانتومیدفاع در برابر تغییر ساختتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دروغجهان در حال نوسان و چرخشچیزی شبیه نور تو نیستدرون قفس یا بیرون از آنادامه بحث تکامل چشمهوش فوق العاده، هر فرد اسرشد مغز علت تمایل انسان بخودت را از اندیشه هایت حفاصل عدم قطعیت از کوانتوم واقعیت تقویت شدهساختن آیندهبخشیدن دیگران یعنی آرامشگل درون گلدانعادت کردن به نعمتفیزیک مولکولها و ذرات در تولید پاک و فراوان انرژیآیا دلفین ها می تواند از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟دو داروی جدید برای میاستتاثیر روزه داری بر سلامت این ایده که ذرات سیاهچالجواب سنگ اندازیچگونه حافظه را قویتر کنیدرگیری مغزی در سندرم کووارتباط از بالا به پایین مهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی هوشمند در خارج از زاعتیاد را به دور بیندازواکسن سرطانسریعترین کامپیوتر موجودبرخی ملاحظات در تشنج های گام کوچک ولی تاثیرگذارغرور و علمفراموشی و مسیر روحانیتوهم جداییتازه های اسکیزوفرنی(جنوآتش منبع انرژیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچقدر به چشم اعتماد کنیمدژا وو یا اشنا پنداریاکنون را با همه ی نقص هایحفره در مغزچالش هوشیاری و اینکه چرا دغدغه نتیجه ی نادانی استاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی زیرفون داروی ضد ام اسبه امید روزهای بهتربرخی درمان های Spinal Muscular Atوزوز گوششلیک فراموشیپمبرولیزوماب در بیماری چقفس ذهنتیکاگرلور داروی ضد انعقاترکیب آمار و ژنتیکآشنا پنداریموفقیت در تفکر استنقش انتخاب از طرف محیط، ندانش، یک انسان را ناسازگابتذال با شعار دینحمله ویروس کرونا به مغزاز تلسکوپ گالیله تا تلسکنجات در راستگوییرفتار اجتماعی انسان، حاصهوش مصنوعی درمانگر کامپیزبان و شناخت حقیقت قسمت چبی هیچ می ایی و بی هیچ میربزرگترین خطایی که مردم مژن همه چیز نیستشگفت انگیز بودن کیهانپیوندهای پیچیده با تغییرقانونمندی و محدودیت عالمتکامل داروینی هنوز در حاافزایش سرعت پیشرفت علوم تشویق خواندن به کودکانمیدان بنیادین اطلاعاتنقش سجده بر عملکرد مغزداروی جدید برای کاهش وزنابزار بقا از نخستین همانچرا پس از بیدار شدن از خوچرا ارتعاش بسیار مهم استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا تخیل یا واقعیتهوش عاطفی بیشتر در زنانسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری اسپینال ماسکولار کلام و زبان، گنجینه ای بستفاوت ها را به رسمیت بشناشباهت مغز و کیهانپروژه ی ژنوم انسانیلوزالمعده(پانکراس)مصنوعمرگ تصادفیتا 20 سال آینده مغز شما به امید جدید بر آسیب نخاعیتعداد کلی ذهن ها در جهان ماجرای جهل مقدسچند نرمش مفید برای کمردردر مانهای کمر دردابزار بقای موجود زنده از نشانه های گذشته در کیهان حس و ادراک قسمت چهارماز تکینگی تا مغز از مغز تروزهای سختهیچ اندر هیچسلسله مباحث هوش مصنوعیبیان حقیقتکوچ از محیط نامناسبتلاش های جدید در درمان فرصرع و درمان های آنآلزایمرمقابله با کرونا با علم اسمشکلات نخاعیتاثیر کپسول نوروهرب بر سانتظار گذر تندباد؟جلوتر را دیدنمحل درک احساسات روحانی دچهار میلیارد سال تکامل بدر سال حدود 7 میلیون نفر ابزارهای بقای از نخستین همه چیز کهنه میشودحس و ادراک قسمت بیست و دواز تکامل تا مغز، از مغز تریاضیات یک حس جدید استهزاران سال چشم های بینا وسودمندی موجودات ابزی بر باد و موجکپسول ژری لاکتطی یکصد هزار سال اخیر هرچتمرکز بر امروزآینده ی علم و فیزیک در60 ثمنابع انرژی از نفت و گاز معجزه ی علم در کنترل کرونتاثیر گیاهخواری بر رشد و انسان جدید از چه زمانی پاجهان مشارکتیمرکز هوشیاری، روح یا بدن نور دروندرمان جدید ALSاحیای بینایی نسبی یک بیمهمراه سختی، اسانی هستراه های جدید برای قضاوت رحس و ادراک- قسمت شصت و چهاستفاده از هوش مصنوعی در ویتامین کا در سبزیجاتسیستم تخلیه ی مغز بینشی نبحثی در مورد نقش کلسیم و کتاب، سفری به تاریخعلم راهی برای اندیشیدن اتو آرامش و صلحیآیا گذشته، امروز وآینده منبع هوشیاری کجاست قسمت مغز آیندگان چگونه است ؟دقیق ترین تصاویر از مغز اتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین سلول مصنوعیجهان در حال ایجاد و ارتقانکاتی در مورد تشنجدروغ نگو به خصوص به خودتاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی می تواند بر احرشد در سختی استخودروهای هیدروژنیاصل، روان و نفس استواقعیت خلا و وجود و درک مساختن آینده، بهترین روش بخشش، عقلانی یا غیر عاقلگل زندگیعادت بد را ترک کنفیزیک هوشیاریتولید اندام با چاپ سه بعدآیا دلفین ها میتوانند بامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگ چالش است یا منفعدو سوی واقعیتتاثیر رژیم گیاه خواری بر این ابتدای تناقض هاستجوسازی مدرننگاه مادی غیر علمی استدرگیری مغزی در سندرم کووارتباط بین هوش طبیعی و هوهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی و داراییاعداد بینهایت در دنیای مواکسن سرطانسرگیجه از شایعترین اختلابرخی مرزهای اخلاق و علوم گامی در درمان بیماریهای غربال در زندگیفراموشی آرمانتوهم جدایی و توهم علمتازه های بیماری پارکینسوآثار باستانی تمدن های قدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنقش قهوه در سلامتیدژاوو یا آشناپنداریاکوییفلکسحق انتخابچالش هوشیاری و اینکه چرا ذهن ما از در هم شکستن منباز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی زیرک ترین مردمبه بالا بر ستارگان نگاه کبرخی روش های تربیتی کودکوسواس، بیماری استشلیک فراموشیپنج اکتشاف شگفت آور در موقفس را بشکنتیروفیبان موثر در سکته ی ترکیب حیوان و انسانآشناپنداری چیستمولکول ضد پیرینقش اتصالات بین سلولهای دائما بخوانابداع دی ان ای بزرگترین دحمایت از طبیعتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکنخاع ما تا پایین ستون فقررقیبی قدرتمند در برابر مهوش مصنوعی درخدمت خلق وحزبان و شناخت حقیقت قسمت ابی ذهن و بی روحبزرگترین درد از درون است شگفت زده و حیران باشپیوندی که فراتر از امکانقارچ بی مغز در خدمت موجودتکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و اضطراب در بیماتشخیص ژنتیکی آتروفی های میدازولام در درمان تشنج نقش غذاها و موجودات درياداروی جدید برای ای ال اسابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانچرا بیماری های تخریبی مغحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا حقی از طرف خداهوش عاطفی در زنان بیشتر اسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری اضطراب عمومیکلام، در تحولی شگفت آور بتفاوت های بین زن و مرد فقشباهت مغز با کیهان مادیپروژه ی ژنوم انسانیلیروپریم داروی ترکیبی ضدمرگی وجود نداردتا بحر یفعل ما یشاامید درمان کرونا با همانتعذیه ی ذهنماجرای عجیب گالیلهچند جهانیدر محل کار ارزش خودت را بابزار بقای موجود زنده از نشانه های پروردگار در جهحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکینگی تا مغز از مغز تروش مقابله مغز با محدودیهیچگاه از فشار و شکست نترسلطان جنگل یا صاحب ملکوتبیداری و خواب کدام بهتر اکوچک شدن مغز از نئاندرتاتلاش های جدید در درمان سرضایعه ی شبکه لومبوساکرالآملودیپین داروی ضد فشار ملاحظه های اخلاقی دربارهمشکلات بین دو همسر و برخیتاثیر کپسول نوروهرب بر ساندوه در دنیا استجمجمه انسان های اولیهمحدودیت چقدر موثر استچهار ساعت پس از کشتار خوکدرمان نگهدارنده ی اعتیادابزارهای دفاعی و بقای موهمه چیز در زمان مناسبحس و ادراک قسمت بیست و سواز تکامل تا مغز، از مغز تریتوکسیمابهستي مادي ای که ما کوچکترسی و سه پل اصفهانباد غرور و سر پر از نخوت وکامپیوتر سایبورگطبیعت موجی جهانتمساح حد واسط میان مغز کوآینده با ترس جمع نمیشودمنابع انرژی از نفت و گاز معجزه در هر لحظه زندگیتاثیر انتخاب از طرف محیط انسان خطرناکترین موجودجهان معنامرکز حافظه کجاستنوروفیبروماتوزدرمان جدید میگرن با انتی احیای بینایی نسبی یک بیمهمراهی میاستنی با برخی سراه پیروزی در زندگی چیستحساسیت روانی متفاوتاستفاده از انرژی خلاویتامین بی 12 در درمان دردسیستم تعادلی بدنبحثی در مورد حقیقت فضا و کتابخانهعلم ساختن برج های چرخانتو افق رویداد جهان هستیآیا پیدایش مغز از روی تصامنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز اندامی تشنه ی انرژی ادل به دریا بزنتاثیر درجه حرارت بر عملکاوکرلیزوماب داروی جدید شجهان ریز و درشتچگونه مولکول های دی ان ایدریای خداادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی و کشف زبان هایز گهواره تا گورخورشید مصنوعیاصلاح خطا با رفتن بر مسیروالزارتان داروی ضد فشار ساختار فراکتال وجود و ذهبدون پیر فلکگلوله ی ساچمه ایعادت دادن مغز بر تفکرفیزیک و هوشیاریتولید سلولهای جنسی از سلآیا دست مصنوعی به زودی قامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگ چالشهای پیش رودولت یا گروهکتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه به خاطرخودت زندگی جامعه ی آسمانینگاه محدود و تک جانبه، مشدرگیری اعصاب به علت میتوارتباط شگفت مغز انسان و فهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی بی دودبقا با سازگارترین فرد اسواکسن ضد اعتیادسرگردانیبرخی نکات از گاید لاین پرگامی در درمان بیماریهای مقالاتفرایند پیچیده ی خونرسانیتوهم جسمتازه های درمان ام اسآرامش و دانشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنقش مهاجرت در توسعه نسل ادگرگونی های نژادی و تغییاکسی توسین و تکامل پیش احقیقت قربانی نزاع بین بی چالش کمبود اندام برای پیذهن چند جانبه نیازمند نگاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی زیست شناسی کل در جزء فراکبه بالاتر از ماده بیندیشبرخی سلولهای عصبی در تلایک پیام منفرد نورون مغزی شنا در ابهای گرم جنوب نیاپول و شادیقله سقوطتکنولوژی های جدید و حالتترازودونآشتی بهتر استمولتیپل اسکلروز در زنان نقش تیروئید در تکامل مغزداروهای مصرفی در ام اسابزار هوش در حال ارتقا ازحوادث روزگار از جمله ویراز تکنیکی تا مغز از مغز تنخستین تمدن بشریرموزی از نخستین تمدن بشرهوش مصنوعی ساخته هوش طبیزبان و شناخت حقیقت قسمت دبی سوادی در قرن 21بسیاری از مجرمان، خودشانشگفتی های نقشه ی ژنتیکیپیوستگی همه ی اجزای جهانقبل از آغازتکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و ساختار مغزتشخیص آلزایمر سالها قبل مکان زمان یا حافظه زماننقش غذاها و موجودات درياداروی جدید برای دیابتمکانیک کوانتومی بی معنی نقش غذاها و موجودات درياداروی جدید ضد میگرنابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز ترویاها از مغز است یا ناخوهوش عاطفی در زنان بیشتر اسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری بیش فعالیکلرال هیدرات برای خوابانتفاوت های تکاملی در مغز وشباهت کیهان و مغزپروانه ی آسمانیلیس دگرامفتامین یا ویاسمراحل ارتقای پله پله کیهتاول کف پا و حقیقتامیدوار باش حتی اگر همه چتغییرماده ی تاریکچند جهانیدر چه مرحله ای از خواب ، رابزار بقای موجود زنده از نظام مثبت زندگیحس و ادراک قسمت هفتماز تکینگی تا مغز از مغز تروش های صرفه جویی در ایجاهیپرپاراتیروئیدیسمسم زنبور ، کلیدی برای واربیست تمرین ساده برای جلوکوچکی قلبتلاش های جدید شرکت نورالضایعه ی عروقی مخچهآموزش نوین زبانملاحظات بیهوشی قبل از جرمشکلات روانپزشکی پس از ستاثیر کتامین در درمان پااندوه دردی را دوا نمیکندجنین مصنوعیمحدودیت های حافظه و حافظنون و القلمدرمان نابینایان آیا ممکنابعاد و نیازهای تکاملیهمه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت بیستماز تکامل تا مغز، از مغز تریسدیپلام تنها داروی تایهستی ما پس از شروعی چگال سیلی محکم محیط زیست بر انبار مغز بر دو استخوانکاهش مرگ و میر ناشی از ابطبیعت بر اساس هماهنگیتنفس هوازی و میتوکندریآیا فراموشی حتمی استمنابع انرژی از نفت و گاز معرفت و شناختتاثیر احتمالی عصاره تغلیانسان عامل توقف رشد مغزجهان هوشمندمرکز حافظه کجاستنورون هاي مصنوعی می تواندرمان جدید کنترل مولتیپلاحساس گذر سریعتر زمانهمراهی نوعی سردرد میگرنیراه انسان شدن، راه رفتن وخفاش با شیوع همه گیری جدیاستفاده از سلول های بنیاویتامین بی هفدهسیستم دفاعی بدن علیه مغز بحثی در مورد عملکرد لوب فکجای مغز مسئول پردازش تجعلایم کمبود ویتامین E را تو انسانی و انسان، شایستآیا آگاهی پس از مرگ از بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز انسان ایا طبیعتا تمادلایلی که نشان میدهد ما بتاثیر درجه حرارت بر عملکايندگان چگونه خواهند دیدجهان شگفت انگیزچگونه میتوان با قانون جندرک فرد دیگر و رفتارهای اادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی یا حماقت طبیعزمین در برابر عظمت کیهانخوش قلبی و مهربانیاصول انجام برخی نرمش ها دواکنش های ناخودآگاه و تقساختار شبکه های مغزی ثاببدون بار گذشتهگلوئونعارضه جدید ویروس کرونا سفیزیک آگاهیتولترودینآیا رژیم غذایی گیاهی سلامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگ و فعال یا مغز کودوچرخه در کاهش دردهای کمتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه خانواده ات سالم باجاودانگی مصنوعینگاه کلی نگردرب بسته با غیر خود باز مارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی در جمع مواردی را بربقا در ازای بیماریواکسن علیه سرطانسربازان ما محققا غلبه می برخی نرمش ها برای زانوگاهی لازم است برای فهم و تاثیر ویتامین دی بر بیمافرایند تکامل و دشواری هاتوهمات و شناخت حقیقتتبدیل پلاستیک به کربن و سآرامش و سکونمنبع هوشیاری در کجاست؟ قنقش میدان مغناطیسی زمین دانش قدرت استاکسکاربازپین در درمان تشحقیقت آنطور نیست که به نظچالش دیدگاه های سنتی در بذهن هوشیار در پس ماده ی ماز نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی از عروسک تا کمزیست شناسی باور حقیقت یا به جای محکوم کردن دیگران برخی سيناپسها طی تکامل و یک پیشنهاد خوب برای آسان شناخت و معرفت، و نقش آن دپول و عقیدهقلب های سادهتکنولوژی و پیشرفتترازودونآغاز فرایند دانستنمواد کوانتومی جدید، ممکننقش حفاظتی مولکول جدید دداروهای ام اسابزار بقا از نخستین همانحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز و از مغز نخستین تصویر از سیاهچالهرمز و رازهای ارتباط غیر کهوش مصنوعی، اتفاقات و تحزبان و شناخت حقیقت قسمت سبی شرمیژن همه چیز نیستبسیاری از بیماری های جدیشگفتی های زنبور عسلپیام های ناشناخته بر مغز قبل از انفجار بزرگتکامل داروینی هنوز در حااقلیت خلاقتشخیص ایدزتصویر خورشید یا خود خورشمکانیزمهای دفاعی در برابنقش غذاها در کاهش دردهای داروی جدید ضد الزایمرابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز ترویاهای پر رمز و حیرتی درهوشمندی کیهانسفری به آغاز کیهانبیماری تی تی پیکم کردن کالری روشی سودمنتفاوت های زبانی سرمنشا تشباهت زیاد بین سلول هاي عپرواز از نیویورک تا لوس آلا اکراه فی الدینمرز مرگ و زندگی کجاستتابوهای ذهنیامیدواریتغییر الگوی رشد مغزی با زماده ی خالیچند جهانی و علمدر ناامیدی بسی امید استابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت هفدهماز تکینگی تا مغز- از مغز روش هایی برای جلوگیری از هاوکينگ پیش از مرگش رسالسماگلوتید داروی کاهش دهنبیش از نیمی از موارد انتقکوچکترین چیز یک معجزه استلاش هایی در بیماران قطع ضایعات در عصب زیر زبانیآمارهای ارائه شده در سطح ممانتین یا آلزیکسا یا ابمشکلات روانپزشکی در عقب تاثیر گیاه خواری بر رشد واندوهگین نباش اگر درب یا جنگ هفتاد و دو ملت همه را مخچه فراتر از حفظ تعادلنوآوری ای شگفت انگیز داندرمان های اسرار آمیز در آابعاد اضافه ی کیهانهمه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت دهماز تکامل تا مغز، از مغز تریشه های مشترک همه ی موجوو هر کس تقوای خدا پیشه کنسینوریپا داروی ترکیبی ضدبار بزرگ ایستادن بر دو پاکاهش التهاب ناشی از بیماطعمه ی شبکه های ارتباط اجتنفس هوازی و میتوکندریآیا ممکن است موش کور بی ممنابع انرژی از نفت و گاز مغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر ترکیبات استاتین (سانسانیت در هم تنیده و متصجهان هوشیارمرکز خنده در کجای مغز استنورون های ردیاب حافظهدرمان جدید ای ال اس، توفراحساسات کاذبهندسه ی پایه ایراه بی شکستخلا، حقیقی نیستاستفاده از سلول های بنیاویتامین دی گنجینه ای بزرسکوت و نیستیبحثی درباره هوش و تفاوتهکرونا چه بر سر مغز می آورعلایم کمبود ویتامین E را تو با همه چیز در پیوندیآیا امکان بازسازی اندامهمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز انسان برای ایجاد تمددنیا فریب و سرگرمیتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یجهانی که نه با یک رخداد و چگونه مغز ما، موسیقی را پدرک نیازمند شناخت خویش اادغام میان گونه های مختلهوش مصنوعی گوگل به کمک تشزمین زیر خلیج فارس تمدنی خوش خیالی و خوش بینیاصول توسعه ی یک ذهن کاملواکنش به حس جدیدسادیسم یا لذت از آزار دادبدون زمان، ماده ای وجود نگمان میکنی جرمی کوچکی در عدم توقف تکامل در یک اندافیزیکدانان ماشینی برای تتومورها و التهاب مغزی عاآیا رژیم غذایی گیاهی سلامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز بزرگترین مصرف کننده دوچرخه سواری ورزشی سبک و تاثیر رژیم گیاهخواری بر اینترنت بدون فیلتر ماهواجایی برای یاد گرفتن باقی نگاه انسان محدود به ادرادرختان چگونه بر تشکیل ابارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی در سیاهچالهبقای حقیقی در دور ماندن اواکسنی با تاثیر دوگانه اسردرد میگرنبرخی نرمش های گردنگاهی مغز بزرگ چالش استصفحه اصلیفرایند حذف برخی اجزای مغتوکل بر خداتبدیل تراکت صوتی مصنوعی آرامش(سکوت) stillness و تکاپومنبع هوشیاری در کجاست؟(قنقش محیط زندگی و مهاجرت ددانش محدود به ابعاد چهاراگر فقط مردم میفهمیدند کحقیقت افرادچاالش ها در تعیین منبع هوذهن و شیمی بدناز نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی از عروسک تا کمزیست، مرز افق رویداد هستبه خوبی های دیگران فکرکنبرداشت مغز ما از گذر زمانیک آلل ژنتیکی که از نئاندشناخت حقیقت یا آرزوهای گپوست ساعتی مستقل از مغز دقلب و عقلتکنولوژی جدید که سلول هاتراشه ها روی مغزموجود بی مغزی که می تواندنقش حیاتی تلومر دی ان آ دداروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقا از نخستین همانحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین روبات های زنده ی جرمز گشایی از اتصالات مغزهوش احساسیزبان جانسوزبی عدالتی در توزیع واکسن ژن هوش و ساختارهای حیاتی بسیاری از بیماری های جدیشانس یا نتیجه ی تلاشپیدایش زبانقبرستان ها با بوی شجاعتتکامل زباناقیانوس نادانیتصویر در هم تنیدگی کوانتما انسانها چه اندازه نزدنقشه مغزی هر فرد منحصر بهداروی سل سپتابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز ترویای شفافهوشیاری و وجودسقوط درون جاذبه ای خاص، چبیماری دویککمالگرایی دشمن پیشرفتتفاوت ایستایی و تکاپوشباهت زیاد بین سلول هاي عپروتئین های ساده ی ابتدالاموژین داروی ضد اوتیسم؟مرز بین انسان و حیوان کجاتاثیر فکر بر سلامتامیدواری و مغزتغییر دیگران یا تغییر خوماده ای ضد التهابیچند روش ساده برای موفقیتدر هم تنیدگی مرزها و بی مابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت هجدهماز تکینگی تا مغز- از مغز روش هایی ساده برای کاهش اهاوکينگ پیش از مرگش رسالسندرم کووید طولانیبیشتر کمردردها نیازی به کووید نوزده و خطر بیماری تلاشی برای درمان قطع نخاضرورت زدودن افکارآن چیزی که ما جریان زمان من کسی در ناکسی دریافتم مشاهده گر جدای از شیء مشاتاثیر گیاه خواری بر رشد واندام حسی، درک از بخش هایجنگ و تصور از جنگمخچه ، فراتر از حفظ تعادلنوار مغز مشاهده ی غیر مستدرمان های بیماری آلزایمرابعاد بالاترهمه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت دوازدهماز تکامل تا مغز، از مغز تریشه های مشترک حیاتوفور و فراوانیسیگار عامل افزایش مرگ ومبار سنین ابزار هوشمندی اکاهش حافظه هرچند فرایندیظهور امواج مغزی در مغز مصتنفس بدون اکسیژنآیا ما کالا هستیممنابع انرژی از نفت و گاز مغز قلبتاثیر تغذیه بر سلامت رواانسانیت در برابر دیگرانجهان های بسیار دیگرمرگ چیستنوروپلاستیسیتی چیستدرمان جدید سرطاناخلاق و علوم اعصابهندسه ی رایج کیهانرابطه تشنج و اوتیسمخلا، خالی نیستاستفاده از سلول های بنیاویروس مصنوعیسکوت، پر از صدابحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال هاعلائم عصبی آلزایمر، با اALS نگاهی کامل بر بیماری وتو با باورهایت کنترل میشآیا انسان با مغز بزرگش اخمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز انسان برای شادمانی طدنیای شگفت انگیز کوانتومتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یجهانی که از یک منبع، تغذیچگونه مغز پیش انسان یا همدرک و احساسادغام دو حیطه علوم مغز و هوش مصنوعی گوگل به کمک تشزمان چیستخوشبختی چیستاصول سلامت کمرواکسن های شرکت فایزر آمرسازگاری با محیط بین اجزابرنامه و ساختار پیچیده مگنجینه ای به نام ویتامین عدم درکفال نیکوتومورهای نخاعیآیا راهی برای رفع کم آبی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز حریص برای خون، کلید تدوپامین قابل حل در آبتاثیر رژِیم غذایی بر میگایندرالجایی خالی نیستنگاه از بیرون مجموعهدرختان اشعار زمینارتباط غیرکلامی بین انساهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی زمینی امروز بیش از بلندی در ذهن ما درک بلندیوابستگی یعنی قلادهسردرد میگرن در کودکانبرخی یونها و مولکول های مگاهی جهت را عوض کنسوالات پزشکیفراتر از دیوارهای باورتوپیراماتتبدیل سلولهای محافط به سآزمون تجربی، راهی برای رمنبع خواب و رویانقش مرکز تنفس سلولی در بیدانش بی نهایتاگر میدانی مصیبت بزرگتر حقیقت اشیانابینایی در نتیجه ی گوشی ذهن تو همیشه به چیزی اعتقاز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمزاویه نگاه ها یکسان نیستبه خودت مغرور نشوبررسي علل احتمالي تغيير یک جهش ممکن است ذهن انسانشناخت درون، شناخت بیرون؛پوشاندن خود از نورقلب یا مغزتکنولوژی جدید که سلول هاتراشه ی هوش مصنوعی در مغزموجودات مقهور ژنها هستندنقش خرچنگ های نعل اسبی درداروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقا از نخستین همانحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید برای درد زارمز پیشرفت تواضع است نه طهوش احساسیزبان ریشه هایی شناختی اسبیمار 101 ساله، مبتلا به سژن یا نقشه توسعه مغز و نقبشکه ای که ته نداره پر نمشانس یا تلاشپیر شدن حتمی نیستقدم زدن و حرکت دید را تغیتکامل زبانالکترومغناطیس شنوایی و هتکامل زبان انسان از پیشیالکتروتاکسی(گرایش و حرکتصویر زیبا از سلولما انسانها چه اندازه نزدنقشه های مغزی جدید با جزیداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز از مغز تروان سالمهوشیاری و افسردگیسلول های مغزی عامل پارکیبیماری دیستروفی میوتونیکمردردتفاوت ارباب و رهبر حقیقیشجاعت و ترسپروتز چشملایو دوم دکتر سید سلمان فمرز جدید جستجو و اکتشاف، تاثیر مشاهده بر واقعیت بامیدی به این سوی قبر نیستتغییر دادن ژنها آیا روزی ماده، چیزی نیستچندین ماده غذایی که مانندر هم تنیدگی کوانتومیابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت هشتماز تکینگی تا مغز- از مغزتروش جدید تولید برقهدف یکسان و مسیرهای مختلسندرم گیلن باره به دنبال با هوش مصنوعی خودکار روبکودک هشت ساله لازم است آدتلاشی تازه برای گشودن معضرب المثل یونانیآنچه ناشناخته است باید شمن پر از تلخیممشاهده آینده از روی مشاهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی بی پایان در درون هرجنگ داده هامخچه ابزاري که وظیفه آن فنوار مغز ترجمه رخدادهای درمان های جدید میگرناتفاق و تصادفهمه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت سوماز خود رها شورژیم های غذایی و نقش مهم وقاحت و تمسخر دیگرانسیاهچاله هابارداری بدون رحمکاهش دوپامین عامل بیماریظرف باید پر شود چه با چرک تنها مانع در زندگی موارد آیا ما تنها موجودات زنده منابع انرژی از نفت و گاز مغز ما کوچکتر از نیم نقطهخدایی که ساخته ی ذهن بشر تاثیر حرکات چشم بر امواج انسان، گونه ای پر از تضادجهان هایی در جهان دیگرنوروز یا روز پایانیدرمان جدید سرطاناخلاق پایه تکامل و فرهنگهندسه بنیادینرادیوی مغز و تنظیم فرکانخلاصه ای از مطالب همایش ماستفاده از سلول های بنیاویروس های باستانی، مغز مسکته مغزیبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت اولعلت خواب آلودگی بعد از خوفقر داده ها در هوش مصنوعیتو باید نیکان را به دست بآیا احتمال دارد رویا از آمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز انسان برای شادمانی طدنیایی پر از سیاهچاله تاثیر درجه حرارت بر عملکای نعمت من در زندگیمجهانی در ذهنچگونه هموساپينس بر زمین درک کنیم ما همه یکی هستیمارتقا و تکامل سنت آفرینش هوش مصنوعی الفاگوزمان و مکان، ابعاد کیهان خوشبختی دور از رنج های ماضطراب و ترسواکسن کووید 19 چیزهایی که ستم با شعار قانون بدترین برنامه ی مسلط ژنها در اختگوهر با نظر دیگران سنگ نمعدالت برای من یا برای همهفاکسیبتتومورهای ستون فقراتآیاما مقهور قوانین فیزیکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز در تنهایی آسیب میبیندورترین نقطه ی قابل مشاهتاثیر سلامت دستگاه گوارشایا کوچک شدن مغزانسان الجاذبهنگاه از دور و نگاه از نزددرد و درسارتروز یا خوردگی و التهاهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی زودگذربلوغ چیستواسطه ها د رمسیر ایجاد مغسردرد میگرنی در کودکانبرخی اثرات مضر ویتامین دگذر زمان کاملا وابسته به پیامهای کاربرانفرد موفقتوانایی مغز و دیگر اجزای تبر را بردارآزمون ذهنی گربه ی شرودینمنتظر نمان چیزی نور را بهنقش نگاه از پایین یا نگاهدانشمندان موفق به بازگرداگر نیروی مغناطیس نباشد حقیقت تنها چیزی است که شاناتوانی از درمان برخی ویذهن خود را مشغول هماهنگیاز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمزاوسکا درمان گوشربه دنبال رستگاری باشبررسی مغز با امواج مادون یک رژیم غذایی جدید، می توشناسایی تاریخچه ی تکاملیپیموزایدقلب دروازه ی ارتباطتکینگیآغاز فصل سرما و دوباره تکتراشه ی بیولوژِیکموسیقی نونقش داروهاي مختلف معروف داروی فامپیریدین یا نورلابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید در سرگیجهرمز بقای جهش ژنتیکیهوش در طبیعتزبان شناسی مدرن در سطح سلبیمار مرکز تنفس سلولیژن ضد آلزایمربشریت از یک پدر و مادر نیشاهکار قرنپیشینیان انسان از هفت میقدرت مردمقدرت و شناخت حقیقتتکامل ساختار رگهای مغزی الکترودهای کاشتنیتصویر زیبای اصفهانما اکنون میدانیم فضا خالنقشه با واقعیت متفاوت اسداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً حس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز از مغز تروبات ها قول میدهندهوشیاری کوانتومیسلول های بنیادیبیماری سلیاککمردرد ناشی از تنگی کاناتفاوتهای جنسیتی راهی براشرکت نورالینک ویدیویی ازپروتز عصبی برای تکلملبخند بزن شاید صبح فردا زمرزهای حقیقی یا مرزهای تتاثیر نگاه ناظر هوشیار بامیدی تازه در درمان سرطاتغییر زودتر اتصالات مغزیماده، چیزی بیش از یک خلا چندجهانیدر هم تنیدگی کوانتومی و پابزار بقای موجود زنده از نظریه ی ریسمانحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکینگی تا مغز، از مغز روش صحبت کردن در حال تکامهدف یکسان، در مسیرهای متسندرم پیریفورمیسبا هر چیزی که نفس می کشد مکودک ایرانی که هوش او از تلاشی جدید در درمان ام اسضررهای مصرف شکر و قند بر آنچه واقعیت تصور میکنیم من بی من، بهتر یاد میگیرممشاهدات آمیخته با اشتباهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریکجنبه های موجی واقعیتمخچه تاثیر گذار بر حافظهنوار مغز در فراموشی هادرمان های جدید در بیماری اتوبان اطلاعات و پلِ بینهمیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت سی و هشتماز درخواست ها جدا شووقت نهيب هاي غير علمي گذشسیاهچاله های فضایی منابعبازگشایی مجدد مطب دکتر سکاهش سن بیولوژیکی، تنها عقل مجادله گرتنها در برابر جهانآیا مغز تا بزرگسالی توسعمنابع انرژی از نفت و گاز مغز مانند تلفن استخدایا جز تو که را دارمتاثیر دوپامین و سروتونینانعطاف پذیری مکانیسمی علجهان یکپارچهنورالژیدرمان دارویی سرطان رحم باختلاف خانوادگی را حل کنهندسه در پایه ی همه ی واکراز تغییرخلاصه ای از درمان های جدیاستیفن هاوکینگ در مورد هویرایش DNA جنین انسان، برسال سیزده ماههبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت دوم)عماد الدین نسیمی قربانی فلج نخاعی با الکترودهای تو تغییر و تحولیآیا احتمال دارد رویا از آمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز انسان رو به کوچک تر شدنیا، هیچ استتاثیر درجه حرارت بر عملکای همه ی وجود منجهان، تصادفی نیستچگونه هوشیاری خود را توسدرک احساسات و تفکرات دیگارتقا یا بازگشت به قبل ازهوش مصنوعی از عروسک های بزمان و گذر آن سریع استخانه ی تاریکاطلاع رسانی اینترنتیواکسن کرونا و گشودن پنجرستم، بی پاسخ نیستبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱گویید نوزده و ایمنی ساکتعسل طبیعی موثر در کنترل بفاجعه ی جهل مقدستوهم فضای خالیآگاهی فراتر از آگاهیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز را از روی امواج بشناسديدن با چشم بسته در خواب تاثیر عصاره تغلیظ شده گیایا این جمله درست است کسیجاذبه و نقش آن در شکلگیرینگاه از درون قفس یا بیروندرد باسن و پا به دلیل کاهارزش های وارونههوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی سلول در بدن، جدای ابلعیدن ستاره توسط سیاهچاوبینار اساتید نورولوژی دسردرد و علتهای آنبرخی اختلالات عصبی مثانهگذشته را دفن کنسایتهای دیگرفرد یا اندیشهتوازن مهمتر از فعالیت زیتحریک عمقی مغزآزمون ذهنی گربه شرودینگرمنتظر زمان ایده آل نشونقش نظام غذایی در تکامل مدانشمندان نورون مصنوعی ساگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت خواب و رویاناتوانی در شناسایی چهره ذهن سالمهوش مصنوعی از عروسک تا کمزبان فرایند تکاملی برای به زودی شبکه مغزی به جای بررسی و اپروچ جدید بر بیمیکی از علل محدودیت مغز امشناسایی سلول های ایمنی اپیموزایدقلب روباتیکتکامل فردی یا اجتماعیآغاز مبهم آفرینشتربیت کودکان وظیفه ای مهموسیقی هنر مایع استنقش درختان در تکاملداروی لیراگلوتیدابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های موثر در کمردردرمز جهانهوش عاطفی قسمت 11زبان شناسی نوین نیازمند بیماری لبر و نابینایی آنژنها نقشه ایجاد ابزار هوبعد پنجمشاهکار شش گوشپیشرفت های جدید علوم اعصپیشرفت در عقل است یا ظواهقدرت کنترل خودتکامل شناخت انسان با کشفالگو نداشتیمتصویربرداری فضاپیمای آمما از اینجا نخواهیم رفتنقص های سیستمی ایمنیداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز از مغز تروبات های ریز در درمان بیهوشیاری سنتی یا هوشیاری سلول های بنیادی منابع و ابیماری ضعف عضلات نزدیک بکمردرد و علل آنتقلید مرحله ای نسبتا پیششربت ضد خلطپرورش مغز مینیاتوری انسالحظات خوش با کودکانمزایای شکلات تلخ برای سلتاثیر نگاه و مشاهده ناظر امگا سه عامل مهم سلامتتغییر عمودی سر انسان از پماست مالینه ناامیدی بلکه ارتقادر هم تنیدگی کوانتومی و دابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز تکینگی تا مغز، از مغز روشهای نو در درمان دیسک بهدف از تکامل مغزسندرم پیریفورمیسبا آتش، بازی نکن و بعد از کودکان میتوانند ناقل بی تمایل زیاد به خوردن بستنضررهای شکر بر سلامت مغزآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مننژیتمطالبه ی حق خودتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریک که ما نمی توجنسیت و تفاوت های بیناییمدل همه جانبه نگر ژنرالینوار مغز در تشخیص بیماری درمان های جدید سرطاناتوسوکسیمایدهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت سی و ششماز روده تا مغزوقتی فهمیدی خطا کردی برگسیاهچاله ها، دارای پرتو بازگشت از آثار به سوی خداکایروپاکتیک چیستعقل سالمتنهاییآیا همه جنایت ها نتیجه بیمنابع انرژی از نفت و گاز مغز مادران و کودکان در زمخسته نباشی باباتاثیر دپاکین بر بیماری ماهرام مصر از شگفتی های جهجهان یکپارچهنوسانات کوانتومی منبع مادرمان زخم دیابتی با تکنواختلال خواب فرد را مستعد هندسه زبانِ زمان استراست دستی و چپ دستیخم شدن فضا-زماناستیفن هاوکینگ در تفسیر ویشن پروسانسور از روی قصد بسیاری بحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت سوم)عوامل موثر در پیدایش زبافلج بل، فلجی ترسناک که آنتو جهانی هستی که خودش را آیا برای تولید مثل همیشه منبع هوشیاری کجاست قسمت مغز انسان رو به کوچکتر شددندان ها را مسواک بزنید تتاثیر درجه حرارت بر عملکای آنکه نامش درمان و یادشجهش های ژنتیکی مفید در ساچگونه واکسن کرونا را توزدرک تصویر و زبان های مخلتارتوکين تراپی روشی جديد هوش مصنوعی از عروسک های بزمان و صبرخانواده پایداراطلاعات حسی ما از جهان، چواکسن کرونا از حقیقت تاتستون فقرات انسان دو پا جلبرین نت به جای اینترنتگوش دادن بهتر از حرف زدنعشق درونی به یگانگی خلقتفاصله ها در مکانیک کوانتتوهم فضای خالی یا توهم فضآپومورفین در پارکینسونمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز زنان جوانتر از مغز مردی متیل فومارات(زادیوا)(تاریک ترین بخش شبایا ابزار هوشمندی یا مغز جبران از دست رفته هانگاه از درون مجموعه با نگدردهای سال گذشته فراموش ارزش های حقیقی ارزش های غهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی، مدیریت انرژیبنی عباس، ننگی بر تاریخوجود قبل از ناظر هوشمندسردرد به دلیل مصرف زیاد مبرخی اصول سلامت کمرگریه ی ابر، رمز طراوت باغفرد حساس از نظر عاطفی و بتوسعه هوش مصنوعی قادر استحریک عمقی مغز در آلزایمآزادی عقیده، آرمانی که تمنحنی که ارتباط بین معرفنقش نظریه تکامل در شناسادانشمندان یک فرضیه رادیکاگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت در علم، هرگز نهایی نادیدنی ها واقعی هستندذهت را روی چیزهای مفید متهوش مصنوعی از عروسک تا کمزبان متغیربه زیر پای خود نگاه نکن ببررسی ژنها در تشخیص بیمایافته های نوین علوم پرده شواهدی از نوع جدیدی از حاپیچیدگی های مغزمگسقلب را نشکنتکامل مادی تا ابزار هوشمإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَترجمه ای ابتدایی از اسرامیهمانهای ناخوانده عامل نقش ذهن و شناخت در حوادث داروی تشنجی دربارداریابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تنرمشهای مهم برای تقویت عرمز جهان خاصیت فراکتالهوش عاطفی قسمت نهمزبان، نشان دهنده ی سخنگو بیماری های میتوکندریژنها ، مغز و ارادهبعد از کروناشاید گوشی و چشمی، آماده شپیشرفت ذهن در خلاقیت استقدرت انسان در نگاه به ابعتکامل، نتیجه ی برنامه ریالگو و عادت را بشکن و در اتصور از زمان و مکانما اشیا را آنطور که هستندنقص در تشخیص هیجانات عامداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز از مغز تروبات کیانهوش، ژنتیکی است یا محیطیسلول های بدن تو پیر نیستنبیماریهای تحلیل عضلانی اکمردرد با پوشیدن کفش مناتقلید از روی طبیعتشش مرحله تکامل چشمپرکاری تیروئیدلرزش ناشی از اسیب به عصبمسمومیت دانش آموزان بی گتاثیر نگاه انسان بر رفتاامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتغییرات منطقه بویایی مغزماست مالی با هوش انسانینه به اعدامدر هر سوراخی سر نکنابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجماز تکینگی تا مغز، از مغز روشهای شناسایی قدرت شنواهدف از خلقت رسیدن به ابزاسندرم پس از ضربه به سربا تعمق در اسرار ابدیت و کودکان خود را مشابه خود تتمایز یا کشف یگانگیضعیف و قویآنها نمیخواهند دیگران رامنابع انرژي پاک سرچشمه حمطالبی در مورد تشنجتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی خلا ممکن استجنسیت و تفاوت های بیناییمدل هولوگرافیک ژنرالیزهنوار مغزی روشی مهم در تشخدرمان های رایج ام اساتصال مغز و کامپیوترهمیشه به آنچه داری، خوشنرژیم های غذایی و نقش مهم حس و ادراک قسمت سیزدهماز سایه بگذروقتی پر از گل شدی خودت را سیاهچاله و تکینگی ابتدایبازگشت به ریشه های تکاملکار با یگانگی و یکپارچگیعقلانیت بدون تغییرتنهایی رمز نوآوری استآیا هوش مصنوعی می تواند نمنابع انرژی از نفت و گاز مغز چون ابزار هوش است دلیخطا در محاسبات چیزی کاملتاثیر داروهای ضد التهاب اولویت بندی ها کجاستجهان کنونی و مغز بزرگترینوشیدن چای برای مغز مفید درمان سرگیجه بدون نیاز باختلال در شناسایی حروف و هندسه، نمایشی از حقیقترجزخوانی هایی که امروز بخونریزی مغز در سندرم کوواستخوان های کشف شده، ممکواقعیت فیزیکی، تابعی از سانسور بر بسیاری از حقایبحثی درباره احساسات متفاکشف مکانیسم عصبی خوانش پعوامل ایجاد لغت انسانی و فلج خوابتو جدای از کیهان نیستیآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز ایندگان چگونه استده روش موفقیتتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزیجهش های ژنتیکی غیر تصادفچگونه آن شکری که می خوریمدرک حقیقت نردبان و مسیری ارتباط میکروب روده و پارهوش مصنوعی از عروسک بازی زمان واقعیت است یا توهمخار و گلاطلاعاتی عمومی در مورد مواکسن کرونا ساخته شده توستارگانی قبل از آغاز کیهبرای یک زندگی معمولیگوشه بیماری اتوزومال رسسعشق، شلوغ کردن نیستفاصله ی همیشگی تصویر سازتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آب زندگی است قسمت چهارممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغزهای کوچک بی احساسدین اجباریتاریکی من و تو و گرد و غباایا بیماری ام اس (مولتیپجدا کردن ناخالصی هانگاه حقیقی نگاه به درون ادردی که سالهاست درمان نشارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک بازی زندان ذهنیبه قفس های سیاهت ننازوراپامیل در بارداریسردرد تنشنبرخی اطلاعات روانشناسی مگربه شرودینگر و تاثیر مشفردا را نمیدانیمتوسعه برخی شغل ها با هوش تداوم مهم است نه سرعتآزار دیگری، آزار خود استمنشأ اطلاعات و آموخته ها نقش هورمون های تیروئید ددانشمندان ژنی از مغز انساگر با مطالعه فیزیک کوانحقیقت راستین انسان علم باز واقعیت امروز تا حقیقتنادانی در قرن بیست و یکم،ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعهوش مصنوعی از عروسک تا کمزبان مشترک ژنتیکی موجودابه سیاهی عادت نکنیمبررسی بیماری التهابی رودیاد گرفتن مداومشواهدی از دنیسوان(شبه نئپیچیدگی های مغزی در درک زقوی تر باشتکامل مداومافت فشار خون ناگهانی در وترس و آرمان هامیوتونیک دیستروفینقش روی و منیزیم در سلامتداروی جدید ALSابزار بقا از نخستین همانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ماشین باید نتایج را پرنگ کردن، حقیقت نیستهوش عاطفی قسمت هفتمزبان، وسیله شناسایی محیطبیماری های مغز و اعصاب و ژنهای مشترک بین انسان و وبعد از کروناشاید درست نباشدبعد از کرونا دلخوشی بیهوشایسته نیست در جیب خود قرپیشرفتی مستقل از ابزار هقدرت ذهنتکثیر سلول در برابر توقف الگوی بنیادین و هوشیاریتصادف یا قوانین ناشناختهما به جهان های متفاوت خودنقطه ی رسیدن به قلهداروی ضد تشنج توپیراماتابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز از مغز تروح در جهانی دیگر استهیچ نقطه ای مرکزی تر از اسلول بنیادی و ای ال اسبیماری، رساله ای برای سلکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتقلید از طبیعتششمین کنگره بین المللی سپرتوهای صادر شده از سیاهلرزش عضله یا فاسیکولاسیومسمومیت دانش آموزان، قماتاثیر نگاه انسان بر رفتاانفجار و توقف تکاملی نشاتغییرات مغز پس از 40 سالگیماشین دانشنه به اعدامدر والنتاین کتاب بدید همابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجاهاز تکینگی تا مغز، از مغز روشی برای بهبود هوش عاطفهر چیز با هر چیز دیگر در تسندرم جدایی مغزبا خدا باشکودکان را برای راه آماده تمدن قدیمی ای در جنوب ایرآنژیوگرافی از مغزمنابع انرژی از نفت و گاز مطالعه ای بیان میکند اهدتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولینجهل مقدسمدل هولوگرافیک تعمیم یافنوار مغز، ترجمه ی فعالیت درمان های علامتی در ام اساثر مضر مصرف طولانی مدت رهمیشه داناتر از ما وجود درژیم ضد التهابیحس و ادراک قسمت ششماز علم جز اندکی به شما داوقتی تو از یاد گرفتن باز سیاهچاله ی منفرد یا سیاهبازخورد یا فیدبککارهای کوچک، بی ارزش نیسعقیده ی بی عملتنبیه چقدر موثر استآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمنابع بی نهایت انرژی در دمغز چگونه صداها را فیلتر خطا در محاسبات چیزی کاملتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اولین قدم شناخت نقص های خجهان کاملی در اطراف ما پرنوعی سکته مغزی ، وحشتناک درمان سرگیجه بدون نیاز باختلال در شناسایی حروف و هنر فراموشیرحم مصنوعیخواندن ، یکی از شستشو دهناستروژن مانند سپر زنان دواقعیت چند سویهساهچاله ها تبخیر نمیشودبحثی درباره احساساتی غیرکشف مکانیسمی پیچیده در بعواملی که برای ظهور لغت افلج خواب چیستتو دی ان ای خاص ميتوکندريآیا تکامل و تغییرات ژنتیمنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز ابزار بقای برتر مادیدهن، بزرگترین سرمایهتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی و کنترل دو جهش تمدنی عجیب و شگفت انسچگونه انتظارات بر ادراک درک دیگرانارتباط ماده و انرژیهوش مصنوعی از عروسک بازی زمان پلانکخارق العاده و استثنایی باطلاعاتی عمومی در مورد مواکسن آلزایمرسخن نیکو مانند درخت نیکوبرای پیش بینی آینده مغز دگوشت خواری یا گیاه خواریعصب حقوق نورولووفتون های زیستیتوهم چیستآب زندگی است قسمت هفتممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغز، فقط گیرندهدین، اجباری نیستتاریکی و نورایا بدون زبان میتوانیم تجدایی خطای حسی استنگاه دوبارهدرس گرفتن از شکست هاارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی از عروسک بازی زونیسومایدبه مغز خزندگان خودت اجازورزش هوازی مرتب خیلی به قسردرد سکه ایگزیده ای از وبینار یا کنففرزندان زمان خودتوصیه های سازمان بهداشت تداخل مرزها و صفات با بینآسيب میکروواسکولاریا آسمنشاء کوانتومی هوشیاری انقش هورمون زنانه استروژندانشمندان پاسخ کوانتومی اگر تلاش انسان امروز براحقیقت غیر فیزیکیاز کجا آمده ام و به کجا مینازوکلسینذره ی معین یا ابری از الکهوش مصنوعی به کمک هوش طبیزبان چهار حرفی حیات زمینبه سخن توجه کن نه گویندهبررسی سیستم تعادلی بدن ایاد بگیر فراموش کنیشیشه ی بازالتی و سیلیکونپیوند قلب خوک، به فرد دچاقیچی ژنتیکیتکامل چشمافت هوشیاری به دنبال کاهتسلیم شدن از نورون شروع ممیگرن و پروتئین مرتبط با نقش روزه داری در سالم و جداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقا از نخستین همانحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مردم با زندگی میجنگنرنگین کمانهوش عاطفی قسمت یازدهزدودن نقص از هوش مصنوعیبیماری وسواسژنهای هوش ، کدامندبعد از کرونا دلخوشی بیهوشادی، پاداش انجام وظیفهپپوگستقدرت عشقتأثیر نیکوتین سیگار بر مالگوبرداری از طبیعتتضادهای علمیما با کمک مغز خود مختاريمنقطه ای بود و دگر هیچ نبوداروی ضد جنون در درمان تیابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز از مغز تروح رهاییهیچ چیز همیشگی نیستسلول عصبی شاهکار انطباق بیندیشکنگره بین المللی سردرد دتقویت استخوان در گرو تغذصبور باشپرتوزایی از جسم سیاهلزوم سازگاری قانون مجازامسیر دشوار تکامل و ارتقاتاثیر ویتامین دی بر بیماانقراض را انتخاب نکنیدتغییرات آب و هوایی که به مبانی ذهنی سیاه و سفیدنه جنگ و نه خونریزیدر یک فراکتال هر نقطه مرکابزار بقای موجود زنده از نعناعحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز تکینگی تا مغز، از مغز روشی جدید در درمان قطع نخهر جا که جات میشه، جات نیسندرم دزدی ساب کلاوینبا طبیعت بازی نکنکوری گذرای ناشی از موبایتمدن پیشرفته ی پیشینیانآنان که در قله اند هرگز خمنابع انرژی از نفت و گاز معماری، هندسه ی قابل مشاتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولین هوشمندجهان فراکتالمدل های ریز مغز مینی بریننوار عصب و عضلهدرمان ژنتیکی برای نوآوریاثرات فشار روحی شدیدهمیشه راهی هسترژیم غذایی حاوی تخم مرغ وحس و ادراک قسمت شصت و هشتازدواج های بین گونه ای، روقتی ریشه ها عمیقند از چیسیاهچاله ی تولید کنندهبازسازي مغز و نخاع چالشی کاربرد روباتهای ريزنانوعلم و ادراک فقط مشاهده ی تهدیدهای هوش مصنوعیآیا هوش ارثی دریافتی از پمنابع جدید انرژیمغز ناتوان از توجیه پیداخطای ادراک کارماتاثیر درجه حرارت بر مغزاولین مورد PML به دنبال تکجهان پیوستهنیکولا تسلادرمان سرگیجه بدون دارواختلالات مخچههنر حفظ گرهرحم مصنوعیخواب سالم عامل سلامتیاسرار آفرینش در موجواقعیت چیستسایه ی هوشیاریبخش فراموش شده ی حافظهکشف ارتباط جدیدی از ارتبعوارض ازدواج و بچه دار شدفلج دوطرفه عصب 6 چشمتو در میانه ی جهان نیستی آیا جنین انسان، هوشمندی منبع هوشیاری کجاست قسمت مغز ابزار برتر بقادو ویژگی انتزاع و قدرت تجتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی کمک میکند جهشهای مفید و ذکاوتی که دچگونه به سطح بالایی از هودرک درست از خود و هوشیاریارتباط متقابل با همه ی حیهوش مصنوعی از عروسک بازی زمان به چه دلیل ایجاد میشخبر مهم تلسکوپ هابلاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نواکسن ایرانی کرونا تولیدسخن و سکوتبرای اولین بار دانشمندانگیلگمش باستانی کیستعصب سیاتیکفروتنی معرفتیتوهم و خیالآب زندگی است قسمت اولمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمغزتان را در جوانی سیم کشدیوار همه اش توهم بودتاریکی خواهد ترسیدایا تکامل هدفمند استجریان انرژی در سیستم های نگاهی بر قدرت بینایی درادست و پا زدن در سایه؟ارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی از عروسک بازی زونا به وسیله ویروس ابله به نقاش بنگرورزش هوازی ، بهترین تمریسردرد عروقی میگرنگزارش یک مورد جالب لخته وفرضیه ای جدید توضیح میدهتوصیه های غیر دارویی در سترقی واقعی یا شعار ترقیآسیب ها ناشی از آلودگی هومهمان ناخواندهنقش ویتامین K در ترمیم اسدانشمندان اولین سلول مصناگر خواهان پیروزی هستیحقیقت غیر قابل شناختاز کسی که یک کتاب خوانده نباید صبر کرد آتش را بعد ذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی به شناسایی کازبان نیاز تکاملی استبهبود حافظه پس از رخدادهبررسی علل کمر درد در میانیادگیری مهارت های جدید دشکل های متفاوت پروتئین هپیوند مغز و سر و چالشهای قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتکامل و ارتقای نگاه تا عمافتخار انسانتست آر ان اس دز میاستنی گمیگرن سردردی ژنتیکی که بنقش رژیم غذایی بر رشد و اداروی جدید لنفوم و لوکمیابزار بقا از نخستین همانحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغز انسان سه هزار سالرهبر حقیقیهوش عاطفی قسمت پنجمسفر فقط مادی نیستبیماری کروتز فیلد جاکوبژنهای حاکم بر انسان و انسبیماری گیلن باره و بیمارکفش و کتابتفکر قبل از کارشب سیاه سحر شودپایان، یک آغاز استقضاوت ممنوعتأثیر نگاه انسان بر رفتاالتهاب شریان تمپورالتظاهر خوابیده ی مادهما بخشی از این جهان مرتبطنقطه بی بازگشتدارویی خلط آورابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری متناوب، مغز را هیچ چیز، چقدر حقیقی استسلول عصبی، در محل خاص خودبیهوش کردن در جراحی و بیمکنگره بین المللی سردرد دتقویت حافظه یا هوش مصنوعصبر لازمه ی پیروزی استپرسش و چستجو همیشه باقی الزوم سازگاری قانون مجازامسئول صیانت از عقیده کیستاثیر ویروس کرونا بر مغز انواع سکته های مغزیتغییرات تکاملی سر انسان مباحث مهم حس و ادراکچه زیاد است بر من که در ایدر کمتر از چند ماه سوش جدابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت پنجاه و داز تکامل تا مغز از مغز تا روشی جدید در درمان نابینهر حرکت خمیده می شود و هر سندرم سردرد به دلیل افت فبالاترین هدف از دولتکی غایب شدی تا نیازمند دلطلوع و حقیقتتمدن بشری و مغز اخلاقیآنزیم تولید انرژی در سلومنابع انرژی از نفت و گاز معنی روزهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان قدیم در شبه جزیره عجهان قابل مشاهده بخش کوچمدیون خود ناموجودنوار عصب و عضلهدرمان پوکی استخواناثرات مفید قهوههمیشه عسل با موم بخوریمرژیم غذایی ضد التهابیحس و ادراک قسمت شصت و دواسکلت خارجی در درمان اختویتنام نوعی کرونا ویروس سیاره ی ابلهانبحتی علمی درباره تمایل بکاربرد روباتهای ريز، در علم و روحتو یک معجزه ایآیا هوش سریعی که بدون احسمناطق خاص زبان در مغزمغز و قلب در جنین موش مصنخطای حستاثیر درجه حرارت بر عملکاولین مورد پیوند سر در انجهان پیوستهنیاز به آموزش مجازی دیجیدرمان سرطان با امواج صوتاختلالات حرکتی در انسانهنر رها شدن از وابستگیرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرخواب سالم عامل سلامتی و یاسرار بازسازی اندام هاواقعیت چیستسایه را اصالت دادن، جز فربخش های تنظیمی ژنومکشف جمجمه ای درکوه ایرهوعید نوروز مبارکفن آوری های جدید علیه شناتوقف؛ شکستآیا جهان ذهن و افکار ما ممنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز از بسیاری حقایق می گردو بیماری روانی خود بزرگ تاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت نخاعی میتواند دجهشهای مفید و ذکاوتی که دچگونه باغبانی باعث کاهش درک عمیق در حیواناتارتباط چاقی و کاهش قدرت بهوش مصنوعی از عروسک بازی زمان شگفت انگیزخدا موجود استاعتماد به خودواکسن اسپایکوژنسخن پاک و ثابتبرای تمدن سازی، باید در بگیاه بی عقل به سوی نور میعضلانی که طی سخن گفتن چقدفروتنی و غرورتوهم وجودآب زندگی است قسمت دوممنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغزتان را در جوانی سیمکشدیوار، از ابتدا توهم بودتاریخ همه چیز را ثبت کردهایجاد احساساتجریان انرژی در سیستم های نگاهی بر توانایی اجزاي بدست کردن در گوشارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی از عروسک بازی زیان غذاهای پرچرببه نقاش بنگربرخی بیماری ها که در آن بورزش و میگرنسرطان کمیت گراییگشایش دروازه جدیدی از طرفساد اقتصادی سیتماتیک درتوصیه هایی در مصرف ماهیتروس جریان انرژیآسیب روانی شبکه های اجتممهندسی ژنتیک در حال تلاش نقش ژنتیک در درمان اختلادانشمندان تغییر میدان مغاپل ویژن پرو در تشخیص بیمحقیقت، آن چیزی نیست که جلاز آغاز خلقت تا نگاه انسانبرو و انرژی مداومذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی تعاملیزبان و کلمه حتی برای کسانبهداشت خواببرطرف کردن خشونت را از خایادگیری هوش مصنوعی، عمیقشکل پنجم مادهپیوند اندام از حیوانات بقانون مندی نقشه ژنتیکی متکامل و ریشه ی مشترک خلقتافراد آغاز حرکت خودشان رتشنچ پانایوتوپولوس تشنج میگرن شدید قابل درمان اسنقش رژیم غذایی در رشد و اداروی جدید میاستنی گراویابزار بقا از نخستین همانحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغزهای ما ارتقا یافت روی و منیزیم در تقویت استهوش عاطفی قسمت اولسفر نامه سفر به بم و جنوب بیماری آلزایمر، استیل کوکل اقیانوس در یک ذرهتفکر ترکیبی در هوش مصنوعشبیه سازی میلیون ها جهان پارادوکس ها در علمقطار پیشرفتمرگ و میر پنهانتأثیر شیرینی های حاوی لوامواجی که به وسیله ی ماشیتظاهری از ماده است که بیدما تحت کنترل ژنها هستیم ینمیتوان با بیرون انداختندارویی ضد بیش فعالی سیستابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری و التهاب زیانبهیچ وقت خودت را محدود به سلولهای ایمنی القا کنندهبیهوشی در بیماران دچار اکنترل همجوشی هسته ای با هتقویت سیستم ایمنیصبر و واقعیتپرسشگری نامحدودلزوم عدم وابستگی به گوگل مسئولیت جدیدتاثیر ژنها بر اختلالات خانیس بی کسانتغذیه بر ژنها تاثیر داردمبتکران خودشکوفانه عدم مطلق بلکه عدم با قدر آرزوهایت مداومت داشتهابزارهای پیشرفته ارتباط هفت سین یادگاری از میراث حس و ادراک قسمت پنجاه و ساز تکامل تا مغز، از مغز تروشی جدید در درمان سکته مهرچیز با یک تاب تبدیل به سوپاپ ها یا ترانزیستورهاباهوش ترین و با کیفیت تریکیهان خود را طراحی میکندطلای سیاهتمدن زیر آبآواز خواندن در قفس، نشانمنابع انرژی از نفت و گاز معادله ها فقط بخش خسته کنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملجهان موازی و حجاب هامدیریت اینترنت بر جنگنوار عصب و عضلهدرمان پوکی استخواناثرات مفید روزه داریهمیشه، آنطور نیست که هسترژیم غذایی ضد دردحس و ادراک قسمت شصت و ششاسکار، لگوی هوشمندویتامین E برای فعالیت صحسیاره ابلهانبحث درباره پیدایش و منشا کاش شرف اجباری بود یا حتیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتو یک جهان در مغز خودت هسآیا هشیاری کوانتومی وجودمناطق خاصی از مغز در جستجمغز و اخلاقخطر آلودگی هواتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین هیبرید بین انسان و جهان پر از چیزهای اسرار آچیز جدید را بپذیردرمانهای بیماری پارکینساختلالات صحبت کردن در انهنر، پر کردن است نه فحش درساناها و ابر رساناها و عخواب عامل دسته بندی و حفطاصل بازخوردواقعیت های متفاوتساخت سلول عصبی حتی پس از بخش بزرگی حس و ادراک ما اکشف جدید تلسکوپ جیمز وبعامل کلیدی در کنترل کارآفناوری هوش مصنوعی نحوه ختولید مولکول جدید توسط هآیا جهش های ژنتیکی، ویرومنبع هوشیاری کجاست قسمت53مغز به تنهایی برای فرهنگ دو بار در هفته ماهی مصرف تاثیر درجه حرارت بر عملکایمان به رویاجوانان وطنچگونه تکامل مغزهای کنونیدرگیری قلب در بیماری ویرارتباط هوش ساختار مغز و ژهوش مصنوعی از عروسک بازی زنان باهوش ترخدا نور آسمان ها و زمین ااعتماد به خودواکسن اسپایکوژن ضد کروناسختی ها رفتنی استبرای خودآگاه بودن تو بایگیاه خواری و گوشت خوار کدغم بی پایانفرگشت و تکامل تصادفی محض توهم وجودآب زندگی است قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست؟(قسممغط یک گیرنده استدید تو همیشه محدود به مقدایران بزرگجریان انرژی در سیستم های نگاهت را بلند کندست آسماناز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی زیباترین چیز در پیر شدنبه نادیدنی ایمان بیاوربرخی بیماری های خاص که بدورزش بهترین درمان بیش فعسرعت فکر کردن چگونه استپل جویی اصفهانفشار و قدرتتوضیحی ساده در مورد هوش متری فلوپرازینآسیب عصب پا به دنبال اعتیمهندسی بدننقش گرمایش آب و هوا در همدانشمندان روش هاي جدیدی اپی ژنتیکحقایق ممکن و غیر ممکناز انفجار بزرگ تا انفجار چت جی پی تیذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی در کامپیوترهازبان و بیان نتیجه ساختمابوزون هیگز چیستبزرگ فکر کنیادگرفتن، آغاز حرکت است شکرگزار هر چیزی باش که داپیوند اندام حیوانات به اقانون گذاری و تکاملتکامل ابزار هوش ، راه پر افراد بی دلیل دوستدار تو تشنج چیستمیدان مغناطيسي زمین بشر نقش زنجبیل در جلوگیری از داروی جدید آلزایمرابزار بقا از نخستین همانحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ویروس کرونای دلتا وارویا و واقعیتهوش عاطفی قسمت دهمسفر به مریخ در 39 روزهوش عاطفی قسمت دومسفر تجهیزات ناسا به مریخ بیماری الزایمرکلمات بلند نه صدای بلندتفکر خلا ق در برابر توهم شبیه سازی سیستم های کوانپاسخ گیاهان در زمان خوردلمس کوانتومیمرگ و میر بسیار بالای ناشتئوری تکامل امروز در درمامیوتروفیک لترال اسکلروتعویض دارو در تشنجمانند آب باشنمیتوان بر سیاه سیاه نوشداستانها و مفاهیمی اشتباابزار بقای موجود زنده از چسبیدن به خود، مانع بزرگ حس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری و بیمار ی ام اس هیچ کاری نکردن به معنی چیسلولهای بنیادی مصنوعی دربیوگرافیکنترل جاذبهتلقین اطلاعات و حافظهصبر بسیار بایدآلودگی هوا چالش قرن جدیدمقاومت به عوارض فشار خون مسئولیت در برابر محیط زیتاثیر کلام در آیات کلام بانگشت ماشه ایثبت و دستکار ی حافظهمجموعه های پر سلولی بدن منهایت معرفت و شناخت درک عدر آسمان هدیه های نادیدنابزارهای بقا از نخستین ههم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک قسمت پنجاه و شاز تکامل تا مغز، از مغز تريتوکسيمب در درمان ام اسهز ذره، یک دنیاستسوپاپ ها یا ترانزیستورهاباور و کیهان شناسیکیهانِ هوشیارِ در حال یاطوفان فقر و گرسنگی و بی ستمدنی قدیمی در شمال خلیج آینه در اینهمنابع انرژی از نفت و گاز معجزه های هر روزهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان جهان ما میتواند به اندازمداخله ی زیانبار انساننوار عصب و عضله تعیین محلدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاثرات مضر ماری جواناهمکاری یا رقابتراه فراری نیستحس و ادراک سی و هفتماساس انسان اندیشه و باور ویتامین E در چه مواد غذایسیاره ابلهانبحثي درباره هوش و تفاوتهکتاب گران و پرهزینه شد ولعلم به ما کمک میکند تا موتو کجای جهانیآیا واکنش های یاد گرفته ومنبع هوشیاری کجاست قسمت مغز و اخلاقخطرات هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین تصویر در تاریخ از سجهان پر از چیزهای جادویی چیزی منتظر شناخته شدندرها بسته نیستاختلالات عضلانی ژنتیکهوموارکتوس ها ممکن است درشته نوروایمونولوژی و نقخودآگاهی و هوشیارياصل در هم تنیدگی و جهانی واقعیت و مجازساخت شبکه عصبی مصنوعی با بخش بزرگتر کیهان ناشناختکشتن عقیده ممکن نیستعادت همیشه خوب نیستفیلمی بسیار جالب از تغییتولید مثل اولین ربات های آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسممغز بیش از آنچه تصور میشودو برابر شدن خطر مرگ و میتاثیر رو ح و روان بر جسماین پیوند نه با مغز بلکه جوانان وطنچگونه جمعیت های بزرگ شکل درگیری مغز در بیماری کویارتباط پیوسته ی جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی زنجیرها را ما باید پاره کخدا بخشنده است پس تو هم باعتماد بی موردواکسن دیگر کرونا ساخته شسرنوشتبرای رشد، باید از مسیر خطگیرنده باید سازگار با پیغم بی پایانفراموش کارها باهوش تر هستوهم بی خداییآب، زندگی است(قسمت پنجم)منبع هوشیاری کجاست؟(قسمنفرت، اسیب به خود استدیدن خدا در همه چیزایرادهای موجود در خلقت بجستجوی متن و تصویر به صورچالش هوشیاری و اینکه چرا دست بالای دستاز مخالفت بشنوهوش مصنوعی از عروسک بازی زیباترین چیز در افزایش سبه هلال بنگربرخی توجهات در ببمار پارورزش در کمر دردسطح آگاهی، رخدادهای زندگپل خواجو اصفهانفضا و ذهن بازتیوتیکسن داروی ضد جنونتری فلوپرازینآسانی موفقیتمهربانی، شرط موفقیتنقش پیش زمینه ها و اراده دانشمندان روشی برای تبدیابتدا سخت ترین استحل مشکلاز بار خود بکاه تا پرواز چت جی پی تیرفتار مانند بردههوش مصنوعی در خدمت خلق وحزبان و بیان، در سایه پیشربوزون هیگز جهان را از متلبزرگ شدن مغز محدود به دوریادآوری خواب و رویاشکست حتمیپیوند سر آیا ممکن استقانون جنگلتکامل تکنولوژیافزایش قدرت ادراکات و حستشنج و حرکات شبه تشنجی قامیدان های مغناطیسی قابل نقش زبان در سلطه و قدرت اداروی جدید ای ال اسابزار بقا از نخستین همانحریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و کابوس